Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

PirusKép

Engem is mindig megnyugtatott a dokim, nagyon sokat számított az õ hozzáállása, és én is nagyon élveztem a terhességet, nem is volt semmi gond végig. Ezek a kérdések most így utólag elméleti szinten foglalkoztatnak, egyszerûen kíváncsi vagyok.Kép

De arról fogalmam sincs továbbra sem, hogy néztek-e toxo-t, pedig most elõszedtem a papírjaimat, de nem találok erre utaló jelet. Ezekszerint ezt nem nézik rutinból.

Nagyon szép további terhességet kívánok Neked, és minden jót azutánra is!

Lina
Lina
 


Lina!

Szia! Megnéztem neked, olyan eredményt kellene keresned, amin a következõk szerepelnek, mert nekem sincs ráírva, hogy toxoplasmosis.
CMV IgM-AT kimutatás/ELISA- IgG-AT/ Elisa ezekre negatív vagy pozitív ill. szeroneg vagy szeropoz. eredmény van írva.

Sajnálom, hogy nem nézik rutinból. Egy kezdõ kismama pedig nem tudja, hogy mit kell nézni és mit nem. Várandósságom elõtt még sosem hallottam a toxoplasmosisról, meg még egy csomó más mindenrõl sem. De, ahogy elnézem a leleteimet volt itt mindenféle vizsgálatKép

Most megyek dokihoz, vizsgálatraKép
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Kedves Lázár doktornõ!

Abortusszal kapcsolatos álláspontunk igen közel áll egymáshoz.

A beteg gyerekekrõl:
Vannak, akik számára az élet szent dolog, Isten adhatja és veheti csak el. Biztos van olyan is, aki "csak gyesen akart lenni", még nem találkoztam ilyennel.
A legtöbb szülõ azonban egyszerûen belekerült abba az élethelyzetbe, hogy tartósan beteg, fogyatékos gyereket neveljen.
Hogy a gyerek mit választott volna? Nonszensz kérdés... A gyerek, aki sose volt egészséges, nem érzi olyan tragikusnak a helyzetét, sõt, boldog is lehet, ugyanúgy mint bárki más, hacsak nincsenek tartósan nagy fájdalmai.
A társadalom pedig kiad sok-sok pénzt fölöslegesen, ne sajnáljuk a pénzt az elesettektõl.

Lehet, hogy az a spina bifidás gyerek alig volt képezhetõ, de vannak köztük szép számmal jól tanítható gyerkõcök is.
Összességében csökken a számuk, nyilván a genetikai UH lehetõsége miatt...

Felmerül bennem, hogy hol a határ? Számomra egyértelmû, hogy élettel összeegyeztethetetlen fejlõdési problémánál mi a jó megoldás, de egyébként...

2003 egyébként a Fogyatékosok Európai Éve Kép

Edó
aki konduktor
edóka
 
 

 
 

Kedves Lina!
A rubeolán átesett ember a továbbiakban védett, újra nem fertõzõdik. Az is ilyen, aki védõoltást kapott (mert a védõoltás is egy rubeola fertõzés, ezért nem szabad azalatt teherbe esni).
A toxoplazmára nem vizsgálják elõre a nõket. A terhesség alatt célszerû vizsgálni (van a terhes könyvben egy ilyen rublika), de valószínûleg nem kötelezõ a vizsgálata, mert ha megkérem ezt a vizsgálatot a terhesnél: a TB nem téríti, csak akkor, ha azt írom a kérõlapra, hogy a kérés oka lázas állapot, a fertõzõdés valószínûsége. Tehát egyszerû szûrõvizsgálat céljából nem téríti a TB, vagyis a paciensnek meg kellene fizetnie a több ezer forintos vizsgálatot.
Vannak intézmények, ahol a terhesség mindhárom trimeszterében ennek ellenére vizsgálják. A terhesség alatti fertõzõdés veszélyes a magzatra: méhen belüli elhalást, vagy súlyos fejlõdési rendellenességet okozhat. (Sajnos találkoztam ilyen esetekkel!)Ilyenkor, ha kimutatják a friss fertõzést: a terhesség végéig kell Rovamycin nevû antibiotikumot adni az anyának. De fontos a megelõzés: a terhes közelében , környezetében ne legyen macska (még olyan se, amit régóta tartanak: nem lehet tudni, hogy a macska mikor fertõzõdik), ne egyen nyers ételt (saláta) legfeljebb akkor, ha elõtte legalább fél óráig áztatta 1 tabletta/liter Neomagnolos vízben.
A CMV nem a Toxoplazma, hanem a Citomegália vírus rövidítése: ezt is lehet nézni terhesség alatt de nem szokták.

Kedves Katka!
Visszaolvasva se tudom megállapítani, melyik az a kérdésed, amire még nem válaszoltam.

Üdvözlettel
Dr Lázár Erika
Dr Lázár Er
 


Kedves DoktornõKép

Köszönöm szépen a válaszát a kérdéseimre! Akkor ezek szerint többet nem lehet tenni a rubeola ellen, mint a védõoltás, amit én is kaptam pár éve.

A toxoplazma vizsgálata pedig kimaradt az életembõl, majd a következõ terhesség alatt lehet, hogy sort kerítek rá. De a nyers dolgokkal így is vigyáztam, macska pedig nincs a közelben.Kép

Üdvözlettel, Lina
Lina
 


Kedves Lázár doktornõ!
Az volt a kérdésem, hogy van-e felvilágositás az Ön által felsorolt terhesség elõtti vizsgálatokra a babára készülö nõknek? Ha igen, milyen? Vagy elég az, ha az orvosom mondja?
Sokan szerintem úgy vagyunk evvel a kérdéssel, hogy a párommal megbeszélem, hogy most szeretnénk babát. És csak utána menni dokihoz ha pozitiv a teszt. Tehát minket is tájékoztatni kell ezekrõl a vizsgálatokról, mert nem tudunk róla.
Ha elmegyek az orvosomhoz tudnia kell a vizsgálatokról vagy csak a bolgárkerék utcai kórházban végzik el? Már van egy fiam, de a terhesséhem elõtt nem volt semmilyen vizsgálatom.Kép Szerencsére nem volt semmi gondom.
Köszönöm.
Katka
fkatka
 
 


Kedves Katka!
Kötelezõ jelleggel nincs felvilágosítás. Ha valaki elmegy egy orvoshoz tanácsot kérni, õ is azt mond el, amit jónak lát. Ez a kezdeményezés a Bolgárkerék utcai tanácsadóban (nem kórház) Czeizel Endre doktornál egy nagyon jó kezdeményezés volt a nyolcvanas években. Akkor egyre szélesebb körben terjedt el az egész országban. A rendszerváltás után nem támogatták úgy, mint elõtte, sajnos, ezért elsorvadt. Jó lenne, ha az iskolákban kötelezõ lenne az ilyen felvilágosítás is, de sajnos az egészségügyi felvilágosítás is olyan esetleges, mindenki azt mond el, amit akar, aki ilyen programmban résztvesz. Marad az, hogy aki érdeklõdik, az összegyûjti az ismereteket ott, ahol tudja. Erre nagyon jó az internet. Aztán elvégeznek nála olyan vizsgálatokat, amit az orvosa el akar végeztetni. Szóval semmi nem kötelezõ, különösen a terhesség elõtt.
Üdvözlettel
Dr Lázár Erika
Dr Lázár Er
 


Kedves Doktornõ és Doktor Úr!

Élvezettel olvastam vissza a vitájukat a progeszteronról, melyhez én mint laikus nem tudok hozzászólni, és dönteni. Viszont ezzel kapcsolatban volna egy kérdésem:
Nem készült-e az elmúlt években felmérés arról, hogy azoknál, akik a doktor úr által kifogásolt progeszteron készítményeket kapták, nõtt-e a sikeres, kihordott terhesség aránya. Szerintem egy hosszabb távon készített, dokumentált felémérés akár el is dönthetné a vitát, amihez mi félig laikusok (érts. több éve hiába próbálkozók, de nem orvosok) nem igazán tudunk szakszerûen hozzászólni.

És lenne még egy kérdésem:
Több mint két éve szeretnénk babát a párommal. Már szinte minden lehetséges célirányos vizsgálaton túl vagyunk, és az eredményeink megfelelõek. Szerintem már minden a neten létezõ szakirodalmat elolvastam a meddõség lehetséges okáról, és egyre erõsebb bennem a meggyõzõdés, hogy nálunk (és még nagyon nagyon sokaknál) egyszerûen pszichés okokból nem jön össze a baba. Sok, jól felszerelt rendelõben, orvosnál jártam már, de a legtöbb amit mondtak, hogy ne idegeskedjek. Ha az olyan könnyû lenne...
Még nem találkoztam olyan lehetõséggel Magyarországon ahol a pszichés okokon célirányosan segítettek volna. Biztos vagyok benne, hogy a meddõ házaspárok legalább felén segítene. (és a TB-nek is mennyivel olcsóbb lenne)
Csak én nem hallottam róla, vagy nálunk ezzel tényleg senki nem foglalkozik?
Mindenkinek boldog új évet kívánokKép
Vanda
Vanda
 


És doktornõ még az is érdekelne, hogy a szabályos ciklus fogalmába bele tartozik-e a tüszö megrepedése, vagy elég a pete érés ahogy a Csákány doktor úr irta?
Köszönöm.
Katka
fkatka
 
 


Rubeola/Toxoplazma. A sajat tortenetem. Meg a babaproject legelejen a haziorvossal konzultaltunk (Olaszo) milyen vizsgalatokat javasol. Verkep, vizelet, Wassermann stb mellett felirta a toxo, a citomegalovirus es a rubeloa teszteket is. Hogy TB alapon-e arra nem emlekszem de erre biztosan koltottem volna ha fizetni kellett is. A rubeolan mar csecsemokorban atestem es ezt mondtam is neki (egyik bolcsis gondozonom abortusza is emiatt volt sajnos), de o azt mondta, nincs 100%-os vedettseget ado fertozo betegseg, oltas meg plane. Egy kesobbi lakohelyunkon a korzeti vedono a gyerek (marciusban lesz 4 eves Kép ) MMR oltasara akart rabeszelni (Anglia), majd beszelgetes kozben elmeselte hogy 4 gyermeke van, mind a negy terhessege elott nezette az ellenanyag-szintjet es beoltatta magat mert egyszer sem volt vedett! 4 oltas nem tudta vedette tenni... (MMR-rel nem oltattunk)
A toxo-tesztem viszont anno pozitiv lett, azt mutatta hogy aktualis friss fertozesem van. A haziorvos szerint most 3 honapig ne legyen baba, aztan ismeteljuk meg a vizsgalatot. Tunetem nem volt. A megismetelt vizsgalat ugyanolyan eredennyel zarult, amin a doki nagyon csodalkozott, de allitolag van ilyen, kaptam egy doxiciklin kurat Kép. Egy honap mulva ugyanaz az eredmeny. Akkor egy honap bactrim forte antibiotikum-kura kovetkezett, a vegere nem ereztem izeket, nem mukodott az emesztesem, rettenetes volt. Az orvos tudta hogy vannak macskaim, szobacicak, soha ki ne jartak, de hatha megis, nezessem meg oket is. A harom macska eredmenye negativ lett, soha nem talalkoztak a korokozoval. Az allatorvos nagyot derult es kert hogy ne harapjam meg oket, veszelyes lehet szamukra Kép). Elmondta hogy pasztorozetlen tejtermektol, sajttol, nyers hustol illetve hus feldolgozasa kozben, nyers es nem megfeleloen megmosott zoldsegfeletol sokkal gyakrabban lehet kapni mint macskatol.... Az ismetelt vizsgalat azonban meg mindig ugyanazt mutatta, aktiv fertozes. Mar majdnem fel eve volt ez nalam, panaszom/tunetem semmi. Vegul beutaltak a perugiai egyetemi korhaz tropusi fertozo betegesegekkel foglalkozo klinikajara ahol vegigtapogattak a nyirokcsomoimat es megneztek a szemfenekemet. Nem talaltak semmi korosat, varjak es elmulik. Vegulis fel ev mulva megint megneztuk es vegre a fertozesen atesettek ellenanyag szintjet mutatta a vizsgalat.

A terhesseg alatti toxoplazma szures neha esetleg mar eso utan koponyeg... A koraterhessegben, a szures elott a fertozesen atesett kismama esetleg ugy gondolja, minden rendben, kozben a baba mar karosodott... Amugy amikor ma tobb tizezer forintot kiadunk babakocsira, akkor egy, a baba eletet/egeszseget vedo vizsgalatra nem kellene sajnalni a penzt, meg akkor sem ha a tb nem teriti. Pedig a szures elmulasztasa miatt betegen szuletett gyerekek gondozasa is sokba kerul.
idike
 


Sziasztok!

IdikeKép

Mi van olyankor, ha kiderül terhesség elõtt, hogy nem vagy védett a toxo vagy a citomegalovirus ellen? Akkor mit lehet tenni?

A másik kérdésem pedig az, hogy én ilyet még nem hallottam, hogy valakit többször oltanak mondjuk rubelola ellen. Ez itthon is szokásos? És ha valakit 3 oltás nem védett meg, akkor a negyedik meg fogja?

És azt hagy kérdezzem meg valakitõl, hogy ezekre miért nem szûrik a kismamákat kötelezõen??? Jó, tudom, hogy elõtte kellene, de ha mondjuk az elsõ vérvételbõl néznék, az is jobb a semmitõl.

Nem kötözködni akarok, csak kíváncsi vagyok! Érdekel a téma, ha már így belementünk.

Jó volt a történeted, örülök, hogy a macskáid megúszták!Kép És az kiderült, hogy akkor is negatív lett volna a leleted a végére, ha nem kapsz annyi gyógyszert? Mert az nem lehetett kellemes.Kép

Lina
Lina
 


Lina, cito..rol nem tudok semmit, ha el nem felejtem es megtalalom a leleteket, utananezek. Ha nem vagy vedett toxo ellen, akkor tenyleg jobb kerulni az idegen macskakat, allatokat a terhesseg alatt, a sajat ki nem jaro emeleten elo szobacicaid nem veszelyesek, bar az alomtakaritashoz jobb kesztyut huzni es az almot naponta tisztitani, cserelni. Nem szabad nyers hust enni, pasztorozetlen tejtermekeket, sajtokat fogyasztani. Nyers zoldseg nagyon megmosando, hamozando. A nyers hus feldolgozasat jobb masra hagyni. Es figyelni kell lazas esetekre, amik influenzanak tunnek. Eleg sokat olvastam rola annak idejen. Ha vannak kijaro macskaid, akkor valszeg mar atestel rajta. Bar en meg macskamentessel is foglalkoztam, kobor, beteg allatokkal es megsem... Kép

A rubeola nem olyan ritka, ismerek olyat aki masodszor is elkapta a betegseget. Ha valakit 3x hiaba oltanak akkor negyedszerre felesleges. (szerintem)

Hogy mit miert csinal vagy nem csinal a magyar egeszsegugy, az mar tenyleg nem az en asztalom Kép. Szvsz ezek nem annyira koltseges vizsgalatok, viszont annyival hasznosabbak. Latszik is hogy van doki aki rutinbol felirja, masokbol meg kikonyorogni sem lehet. De ez azert mashol is hasonlo. En kint voltam terhes es meg a doki sem tudta kovetni milyen vizsgalatokat terit a tb a terhessegben. Minden honapban felirt egy sor vizsgalatot es neha ezt neha azt fizetnem kellett. Vegul mondta hogy csak az ingyeneseket csinaltassam meg Kép. A laborban meg megneztek az aktualis tb altal teritett vizsgalatokat es kihuztak a fizetost Kép. Komolyan nevetseges volt.
De pl ott a korhaz kert a szules elott egy honappal hugycso, huvely es vegbel-kenetet. Nem emlekszem mit neztek, nekem negativ lett, de ha pozitiv lett volna, akkor van ido kezelni. Ha nem csinaltatom meg a vizsgalatot akkor a babat kezeltek volna automatikusan ha nem csaszarral szuletik. Es Aids tesztet is kertek mert a vajudokadjukat is hasznalni akartam. Remek volt Kép. Bar nekem az Aids teszt mar megvolt a lombik miatt.

Nem tudom mi lett volna ha nem kezelnek annyit, valszeg elobbutobb magatol is elmulik, mint ahogy vegulis ez tortent. A 40 nap bactrim, az jo muri volt tenyleg Kép.
idike
 


IdikeKép

Ezekre én is vigyáztam, mert hallottam már a terhesség elõtt a toxo-ról, és mivel sosem volt cicám, így nagyon odafigyeltem erre is, és a nyers dolgokra is. Csak én azt nem tudtam, hogy ezt meg lehetne nézetni elõtte! De ha vigyáz az ember, akkor végül is nincs gond, mert én úgy fogtam fel, hogy magamat a veszélyeztetett kategóriába soroltam, és kész, ehhez mérten éltem.

A rubeola mellett pedig sosem emlegetik a bárányhimlõt, pedig én azt olvastam, hogy a terhesség elején az is veszélyes. Akkor azt nem kellene nézni?

Tulajdonképp azért ragadtam le így a toxo és a CMV szûrésénél, mert a Doktornõ sem írta, hogy a Családtervezési Központban néznék ezeket.

Lina
Lina
 


Kedves Lázár Erika!

Örülök, hogy a terhességi vakbélgyulladásról írt egy cikket.
A nagynéném a 28. hétben lett beteg. Falun élt, a körzeti orvost hívták ki hozzá. Azt mondta neki, hogy csak "bezabált" töltött káposztából. Amikor a családtagok látták, hogy rosszabbul van, az apukám bevitte a legközelebbi kórházba, ami kb. 20 km-re van, akkorra már perforált, az ügyeletes sebész rárontott az apámra, hogy miért nem vitte be a feleségét elöbb. Szóval megmütötték, de elöször császárral elvették a babát, mert nem bírta volna ki az altatást. A kisfiú meghalt, a nagynéném egy hónapig az intenzív osztályon volt élet és halál között. Késöbb lett neki még egy babája. A nagynéném két éve meghalt rákban. 40 éves volt. Lehet, hogy a sors iróniája, de pont a császármetszés alatt volt neki a daganatja.
Nem akarok senkit megijeszteni, de tényleg fontos hogy odafigyeljünk magunkra és ha az ösztönünk azt sugalja, hogy van valami baj addig menni, amíg valaki meg nem hallgat bennünket.
Az én lányom tüdögyulladását három gyerekorvos nem vette észre Olaszország egyik leghíresebb gyerekklinikáján. Mentem hát egy kezdö tüdögyógyász barátnömhöz. Hál'Istennek.
Luca
Luca
 


Kedves Mindannyian!
Ezt a történetemet egy topicban talált felhívásra írtam meg, mivel meglehetõsen gyakori a terhesség alatti vakbélgyulladás (minden 500 terhességbõl 1), és életveszélyes, tehát jó, ha minden terhes ismeri a tüneteit, mert 48 órán belül mûteni kell, másképp úgy jár, mint a nagynénéd: meghal a baba, és esetleg meghal a mama is. A tüneteit az orvosok gyakran nem ismerik fel: jó tehát, ha úgy mint én: a terhes maga megtalálja a nyomra vezetõ tünetet. Olvassátok el, lányok!
Üdvözlettel
Dr Lázár Erika
Dr Lázár Er
 


sziasztok!

Nikie: szerintem is igazad van ugyan is pont a barátnõmnek volt kevesebb a progeszteron szintje,amely a magzat befogadásához és annak megtartásához szükséges. ezt én is tanultam az eü. suliban, mellesleg az volt a tanárom aki most egyben nekem és a barátnõm orvosa is, akinek ezzel kapcsolatban ugyanezt mondta.
peteérés: ultrahanggal meg lehet állapítani hogy van e peteérés és azt is hogy hány mm-es a pete. szintén multhónapban történt meg ez a barátnõmmel.abban is igazad van hogy nem kell éveket várni ha nem esel teherbe. a bartánõm 5 hó után ment el orvoshoz és kivizsgálás után rájöttek hogy kevés a progeszteron szintje ezért nem jön össze a baba, most gyogyszereket szed, meg hõmérséklet mérés, uh-al peérést néznek.
egyébként mi annak idején úgy tanultuk hogy ha eldöntöttük hogy akarunk gyereket akkor el kell menni elõtte orvoshoz aki mindenféle vizsgálatokat végez hogy egészségesek vagyunk e. és ha szerintem már rögtön az elején nem bízunk az orvosunkban hogy mit fog szólni hogy vizsgáltatjuk magunkat akkor nem jó helyen járunk, az én orvosom nem mondana ilyet.
egyébként most én is abban a cipõben járok, hogy szabálytalan a ciklusom. októberig szedtem tbl-át (fogamzásgátló), de abba hagytam mert rosszul voltam tõle, fájt a fejem örökké ideges voltam, szívdobogásérzés. szóval abba hagytam minden tünet elmult, november 10-én meg jött rendesen, és aztán egészen januárig semmi, majd elmentem orvoshoz, terhes nem voltam így adott norculutot ami meghozta a menszeszt, majd elkezdtem szedni a costilbygetet, és ezt 3 hónapig szednem kell a menszesz megjövetele után, a ciklus 5. napjától 5 napig kétszer.
nekem van már két gyerekem,de szeretnék harmadikat, ettõl a gyógyszertõl lehet hogy összejön, de ha nem az sem baj, mert nem feltétlenül szeretnék most, ezért védekezünk, de megfogadtam hogy gyógyszerrel soha többet, hanem ezt a pharmatexet használjuk, egyelõre jó, bár ebben a hónapban kimaradt a használata.

szóval én is azt mondom hogy aki babát szeretne menjen el elõtte orvoshoz kivizsgálásra, ha pedig 4-5 hónapig nem jön össze szintén ne várjon menjen nyugodtan orvoshoz.

gabi1
gabi1 (gabi1)
 


Szia Gabi!
Gratula gyermekeidhez.Kép

Nagyon örülök, hogy mindezt leírtad. Eü suliba jártál, és ott azt tanultátok, hogy már a terhesség elõtt kellenek vizsgálatok? Akkor ezek szerint Ti mindannyian tudjátok, ez jó, na de, aki nem ilyen suliba járt, honnan tudja? A biológia oktatást kellene kibõvíteni evvel a résszel, kb.ez lehet a megoldás!
Gyere még sokszor, ha tudsz.

Nikie
nikie
 
 


Sziasztok!
az én véleményem az,ha valaki betöltötte a 18. életévét akkor minden évben egyszer menjen el rákszûrésre, ha pedig már elõbb párkapcsolata van akkor azért, hogy védekezzen ott találkozik az orvossal, akinek fel kellene világosítania a nem kívánt terheségekrõl, a rákszûrés lényegérõl, és arról is persze hogy terhesség elõtt érdemes vizsgálatokat elvégezni, annak érdekében hogy ha össze jön a baba akkor minnél egészségesebb legyen illetve kiderülhessen hogyha valami akadlya van egyestleges terhességnek.
ezt én már akkor így gondoltam mielõtt szülészet-nõgyógyászatot tanultam volna,de persze ott is elmondták.
de mindenek elõtt szerintem nagyon nehéz megtalálni a legmegfelelõbb orvost, aki nem csak a pénzért dolgozik, hanem azért is mert szereti a szakmáját. Nekem szerencsém volt és rögtön elsõre megtaláltam, és akárhol is fog dolgozni mindig utána fogok menni.
számomra mindig megdöbbentõ, hogy amikor megyek hozzá percre pontosan tudja ki mikor szültem, ki vagyok még mielõtt a kartonomat megnézné. de ezt nem csak én mondhatom el hanem bárki aki oda megy hozza.
és olyankor is fel lehet hívni ha éppen nem dolgozik, vagy, beteg, vagy éjszaka...
azért kérdezzetek nyugodtan, ha esetleg tudok segíteni válaszolok.

Gabi1
gabi1 (gabi1)
 


Szia Gabi!
Amit írtál, mindezt valakinek el kell mondania a lányoknak, vagy olvasni kell errõl! Egyébként honnan tudnák? Szintén vonatkozik ez a terhesség elõtti vizsgálatokra! Valahonnan kell az információ, és szerintem nem az orvosoktól, mert nem tudja mindenki(elég szégyen), de nem. Nekem sem mondták többen, még a Sote-n semKép Errõl már írtunk is itt errõl sokan. Nem ez az út, hanem a kibõvített biológia oktatás. Ez biztos lenne, mert minden lány fogja tudni, és miután megkérdezte az orvosát, de õ nem tudja, akkor keres másikat, de akkor is ott marad a fejében, hogy KELLenek a vizsgálatok, nem lehet félvállról venni a kérdést. Bele kell "égetni" a fejükbe, hogy nem játék.
Azért van a sok abortusz is tizenéves korban, mert fogalmuk sincs a lányoknak milyen a nõi szervezet, mi történik belül, mire kell figyelni Kép A szexuális felvilágosítás otthon és az iskolákban is nagyon gyenge. És azért kellene inkább a sulikban, mert nem biztos, hogy minden szülõ felvilágosítja gyermekét, vagy nem ért hozzá, vagy tabu (nem értem miért, kínos lehet?), tehát csak a lányok néhány %-a lesz, akik fognak tudni róla. Az orvosok mindegyike sem tudja, tehát inkább a suli. Persze nem szabad az iskolára alapozni a nevelést, de feltétlenül meg kell említeni, fel kell hívni a figyelmet! Ez a figyelemfelhívás a lényeg!

Nikie
nikie
 
 


Nikie!
15 évvel ezelõtt már volt ilyen jellegû felvilágosítás az általános iskolákban. Majd késõbb a gimiben is. Persze ez - természetesen - a hogyan ne legyünk terhesek? c. elõadás volt. Sokakat még ez sem érdekelt, hogy gondolod, kivitelezni? Ez nem hinném, hogy az iskolák feladata lenne. De a megfelelõ családtervezést tanácsadás megszervezése nem lenne rossz.
Szia
Solya
solya
 
 


Solya!
Lehet, hogy nálunk is volt, már nem nagyon emlékszem, de csak a terhesség elkerülésére tértek ki. KEVÉS!
Szerintem már az elõadás címe sem jó! "Hogy ne legyünk terhesek" ... hihiKép Nem jó! Valami más kellene, és nem olyan megjegyzéssel, hogy felvilágosítás, mert ezen csak nevetnek és nem veszik komolyan. De ez minden egyes tantárgynál így van, sokszor száraz, nem érdekes, én is sokszor haláli uncsinak tartottam némely órát, érdekelt, de az elõadás? Lezavarni az anyagot és ennyi... Késõbb már jó volt..
Fennt leírtam, hogy miért kellenek az iskolákba ezek a figyelemfelkeltõ elõadások. Azért mert a szülõk nagy része nem törõdik evvel, ha törõdik, akkor megerõsítést is nyer a ygerek. Két helyrõl kapja az infótKép Ez lenne a legjobb!

A családtervezésre tanácsadás jó, de milyen módon?

Nikie
nikie
 
 


Nikie!
Pl. egy egészségügyi kampány. Ebbe már egy csomó jó, színes programot lehetne tervezni. Meg kell csak célozni a célcsoportot és nem kell hozzá más, mint kreativitás és pénz! Amibõl viszonylag kevés van a hazai egészségügynek.
A lényeg: felkelteni az átlagember érdeklõdését! Hinteni kell az igét, hogy rádöbbentsd a népeket, ez az õ érdekük is! De! És ez nagyon fontos, ha olyan orvossal akadsz össze, aki másban hisz, mint te, akkor kész. megszoksz, vagy megszöksz!
Léteznek fiatalokat segítõ irodák, alapítványok. Az is lehet, hogy õk foglalkoznak hasonló kérdésekkel is. De pl. mire vannak az ifjúsági házak? Azon kívül, hogy idõnként turit rendeznek az aulában? Kép Mert az õ feladatuk is lenne. Én pl. Bementem az egyik közeli Mûvházba, ahol a környéken köztudott, hogy csomó kisgyerekes él. Nem volt Baba-Mama Klub, terhestorna és semmi olyan rendezvényük, ami a körülötte élõknek szólt volna! hihetetlen volt. Szóval ötletem lenne, de...
A profilodból jól láttam? Jön már a baba vagy még rajta vagytok a projecten?
Most megyek, mert a kétéves felébredt!
Solya
Solya
 


Nálunk 8.-ban volt felvilágosítás , amin megtudhattuk , hogy a lányok menstruálnak ami lényeges , ha az ember lánya gyereket akar.Éazt is megtudhattuk , hogy a fiuknál elõfordul éjjel magömlés. Amikor én jelentkeztem , hogy ugyanmár mondják meg mi az a petting - mert valahol olvastam - azt a feleletet kaptam , hogy ehhez még fiatal vagyok és majd megtudom ha itt az ideje!
Ennyit a felvilágosításról!Kép
Kanga
Kanga
 


Kép
Solya
 


Kanga
Édeskevés amit most elmondtál: a lányok mensiznek, a fiúk meg.. Ez lenne a felvilágosítás???? Gondolom te is csak ennyit tennél a gyerekeddelKép
Kép

Solya!
Fiatalokat segítõ irodák, alapítványok, ifjúsági házak? Erre akarsz alapozni? Minden lány elmegy oda? Nem!! Ezért jobbb a suli, oda jár mindenki, egy helyen vannak!!! ÉS persze a szülõk általi felvilágosítás lenne a legfontosabb, ez utóbbi lenne az elsõ, de ugye kevesen teszik meg...
Nikie
nikie
 
 


Nikie!
Félreértettél! Nem elég "megcsinálni" a családtervezõ helyeket, programokat, stb. Csúnyán mondva: ki kell kommunikálni. Ha nem tudod eladni, semmit nem értél el!
Szerinted is a figyelem felkeltése a cél, nem? Próbáltál már szexualitásról, gyerekrõl, családról beszálni egy kamasszal? Sok mindent lehet nyíltan elmondani, de kb. addig ér az agya, hogy hol is lehet óvszert kapni? Lehetõleg ingyér.
A hiba a közvetítõ vonalban van!
Ja, és te csak lányokat emlegetsz! Miért? Ez közös ügy, nem?

Most miért bántottad Kangát? Pont az ellenkézeõjét mondta! Hogy õt érdekelte volna, de nem válaszoltak neki?!

Nem kéne egy másik topicot nyitni, mert ez a téma sem ide való?!

Szia!
Solya
Solya
 


Kanga! KépKépKépKép

SolyaKép
Igen, bocs félreértelmeztem Kangát! "Ennyit a felvilágosításról!" egy kicsit félreérthetõ is. Azt is jelentheti, hogy elég ami most van.
Le is zárhatjuk amúgy ezt a témát, mert egyértelmû a megoldás: A biológia oktatást kell kibõvíteni, de válasszuk ketté a szexuális felvilágosítást a terhesség elõtti vizsgálatoktól.
Mivel a szexuális felvilágosítást már általános iskolában el kell kezdeni, sajnos. Szerintem ki kell hangsúlyozni, hogy minél késõbb kezdi el a gyerek, annál jobb. És az árnyalatait is nagyon be kellene mutatni, elrettentés céljából, pl. egy abortuszt, akkor ennek a következményeit stb stb stb ...... És az óvszerek sem biztonságosak 100%-al, mivel 5%-8% a hibaarány, azért ez elég magas. Szóval 18 év alatt semmiképpen sem ajánlatos a szexuális kapcsolat.
Az egyik nyugati országban a cigirõl úgy szoktattak le egy csomó fiatalt, hogy elõadás keretében egy dohányzó ember tüdejét összehasonlították egy nem dohányzóéval, hatalmas a különbség!! És mutatták a fiatalok rémült arcát, hihi, nagyon csodálkoztak, errõl sem tudtak! Kép
A vizualitás erejével kellene, érdekesen, filmekkel, ábrákkal hatni a fiatalokra, és persze az árnyoldalait is bemutatva! Ne úgy, hogy ne tedd ezt, ne tedd azt, a tiltás nem jó!

A terhesség elõtti vizsgálatok felsorolása, jelentõsége pedig a 4.-es tankönyvekbe kellene!
A bátyám biológia tanár majd beszélek vele, a múltkor kicsit belenéztem a középiskolás biológia könyvekbe, de ha jól emlékszem elég kevés infó volt, de majd pontosabban megnézem.

Tehát a biológia tantárgy szerves része legyen mindez, mind a kettõ! Jobban el tudja magyarázni egy ilyen tanár, mint egy szülõ! És még egy jó orvost is jó lenne meghívni az iskoláknak.
Lehet, hogy nem kivitelezhetõ, de majd megírom mit mondott a bátyám ezekre. De csak 2 hét múlva találkozom vele kábé...

Szerintem így kellene.

Nikie
nikie
 
 


Lehet.
Solya
 


Szerintem a ma kaphato, terhessegrol szolo konyvek szinte mindegyikeben van szo a terhesseg elotti-alatti vizsgalatokrol. Lehet hogy a dokik nem szeretik a sokat olvasott kismamakat, en bizony minden hozzaferheto szakirodalmat elolvastam amikor eloszor szoba kerult, hogy babat szeretnenk.
idike
 
 


IdikeKép
Fel van sorolva az összes terhesség elõtti vizsgálat ezekben a könyvekben? Nem hiszem, néhány igen, de nem az összes!
nikie
 
 


Mindenkinek a saját terhessége a legfontosabb, teljesen természetes tehát, hogy igyekszik rá a legjobban felkészülni, hogy az optimális célt: egészséges újszülött, egészséges anya elérhesse.
Rengeteg olyan vizsgálat van, mely ezt a célt hivatott elérni.
Vizsgálni lehet az anya hormonális ciklusát, mert nyilvánvaló, hogy optimális helyzetben következik be az optimálisan foganó magzat. Ez számos hormon vizsgálatát jelenti, kezdve az alaphõmérséklettõl a ciklus több, jellemzõ pontján mért több hormonnal, majd ultrahang vizsgálatok jelölhetik ki a fogamzás optimális idejét.
Vizsgálni lehet számos olyan fertõzõ betegséget, mely a terhességet kedvezõtlenül befolyásolhatja pl. rubeola, toxoplasmosis, parvovirus B19 fertõzés, CMV fertõzés, hogy csak a leggyakoribb és legveszélyesebb betegségeket említsem.
Vizsgálni lehet a férj spermáját, hiszen a kóros terhességek mögött sok esetben spermatológiai bajok állnak.
Vizsgálni lehet az anya számos meglévõ és potenciális betegségét. Lehet tesztelni a szénhidrát anyagcserét, az idegrendszert és az emésztõ traktust valamint az endokrin (hormonális) rendszer minden elemét: pajzsmirigy, mellékvese.
Vannak még további lehetõségek is. Nem folytatom.
Lehet követelni, azt hogy mindezen vizsgálatokat mindenkinél elvégezzék. Minden esetre lehet indokot találni, mindezen vizsgálatok elõsegítik az egészséges, optimális gyermekvállalást.

Magyarországon ma évente legalább 100 000 nõ szeretne egészséges gyereket. Mindenkinél el kellene végezni ezeket a vizsgálatokat! (?) Vagy nem? Gondokodtak -e azon az itt optimális családtervezést követelõk, hogy mibe kerül mindez, és honnan lenne rá pénz?
(Bizonyára vannak rá válaszok, pl. az, hogy van olyan népcsoport, akik úgyis túl sok gyereket szülnek, nekik erre nincs szükségük, mint ezt Nikie már kifejtette!)
Gondolkodtak -e azon az itt optimális családtervezést követelõk, és ennek elmulasztásával a szülésztársadalmat vádolók, hogy eközben honnan vonnák el a pénzt? Azok elõl, akiknek már meglévõ betegségeik, kóros terhességük gyógyítására kell a pénz: drága, de életmentõ mûtétek halasztódnak, gyógyszeres kezeléseket nem tudunk korrekt módon elvégezni, mert nincs rá pénz az egészségügyben! És akkor költsünk százezreket egészséges, fiatal nõkre, akiknek 90%-uk mindezen optimális családtervezés nélkül, egészséges életmó mellett, csak okos kikérdezéssel is egészséges gyermekük fog születni 1-2 éven belül! Aki ezt követeli, az véleményem szerint önzõ, antiszociális, etikátlan és erkölcstelen!

Hölgyeim! Van megoldás. Tessék mindezen optimális családtervezést saját költségen követelni. Nem lesz akadálya!
dr. Csákány
 


Kedves Csákány doktor!

Nem értem, miért húzta fel magát ennyire?! Szerintem természetes, hogy mindenkinek a maga problémája a legfontosabb. Egy nõ számára pedig, egy gyermeket elveszíteni a legnagyobb tragédia. Ha esetleg még tenni is lehetett volna ennek elkerülése érdekében, akkor még plusz önsanyargatással, lelkiismeretfurdalással járhat! Megérthetõ tehát, ha "jár az agyunk".
Amit én írtam, az is csak álmodozás arról, hogyan lehetne a leghatékonyabban felvilágosítani a nõket a terhesség elõtti nem kötelezõ, de bizonyos esetekben igenis fontos vizsgálatokról. Különben miért kell feltüntetni a Kiskönyvben a fertõzõ betegségeket? Tudja, mikor a lányom született, valahogy "skarlátos megbetegedés" történt a csecsemõosztályon! A frászt hozta rám a távirat és nagy szerencsénk volt, hogy engem antibiotikumozni kellett, mert így minimális esély volt a fertõzõdésre. De! Így is antibiotikumot kapott a 10 napos babánk!

Megértem az álláspontját, teljesen jogos, amit írt! Azonban a hiba, ami a legtöbb gondot okozza, ott van a sorai között. Idézem:

"És akkor költsünk százezreket egészséges, fiatal nõkre, akiknek 90%-uk mindezen optimális családtervezés nélkül, egészséges életmó mellett, csak okos kikérdezéssel is egészséges gyermekük fog születni 1-2 éven belül! Aki ezt követeli, az véleményem szerint önzõ, antiszociális, etikátlan és erkölcstelen!"

"EGÉSZSÉGES ÉLETMÓD MELLETT"
"OKOS KIKÉRDEZÉSSEL"

Nekem szerencsém volt. Az egészséges életmódtól oly távol álltam, 10-12 órákat dolgoztam, cigiztem, nem ettem rendesen és rendszeresen, szinte már kórosan sovány voltam, nem is terveztük még a gyereket pár évig. A lányom azonban meg akart születni. Meg is lett a következménye: az egész terhességem alatt végig figyelnem kellett magamra, az addigi életem teljesen abbahagyni, pihenni, pihenni, pihenni. Teljesen egészséges gyermekem született, egy felesleges vizsgálatot sem végeztek el, sõt, olyat sem, ami másnál rutinnak számít. Nekem azonban így volt jó. De TUDTAM, milyen vizsgálatokról van szó és tudtam, ha kellene, megcsináltatná az orvosom! És itt megint felmerül a BIZALOM kérdése. Addig, amíg úgy érzi egy nõ, hogy odafigyelnek a bajára, tanácsot kap, legalább próbálkozik az orvos, addig szerintem nincs is gond. De akkor, amikor már beütött a baj, még akkor sem figyelnek rá, azt már én is etikátlannak tartom. Nem önzésnek. Szerintem senki nem gondolta komolyan, hogy szívesen átesne teljesen egészségesen sok ezer vizsgálaton, csak azért, hogy megmondják neki, negatív. De, ha már egy ideje próbálkozik az a szerencsétlen makk egészséges és még mindig nincs gyerek, akkor miért ne lehetne utána járni a dolgoknak? Most tudtam meg pl., hogy az ingyenesnek mondott lombik program iszonyú pénzekbe kerül annak, akinek már csak így lehet gyermeke. Engem ez is megdöbbentett. Egy normálisan mûködõ egészségügy mellett azoknak a szörnyûségeknek sem kellene megtörténnie, amit ön írt, és annak sem, hogy a csoport azonos vérre akár napokat kelljen várni.
Nem tudok statisztikát, de szerintem ma Mo-on nagyon kevesen élnek egészségesen. Az okos kikérdezésrõl pedig ne is beszéljünk, amikor a legtöbb orvos számára evidens, hogy a leendõ anya maga jár utána ezeknek a dolgoknak, a védõnõk pedig ezer éves tanácsokat adnak, ha adnak egyáltalán. Amíg a kismama nem nyitja ki a száját és a szakkönyveket, addig semmirõl sem tájékoztatják!
Az általam emlegetett családtervezõ központoknak pont az lenne a szerepe, hogy MÁR A GYERMEKVÁLLALÁS GONDOLATI SZAKASZÁBAN megismerhesse a nõ és a leendõ apa saját testét, a terhességgel járó nyûgöket, bajokat, elméleti síkon tudjon majdnem mindent errõl az állapotról. Annyit, amennyit egy laikus még értelmezni tud és amire kíváncsi. Merjen kérdezni, legyen meg az ön által is említett okos kikérdezés, mit, hogyan és miért kell tenni egy egészséges gyermek érkezése érdekében. Tudja meg, hogy pl. a toxoplazmózist hamarabb el lehet kapni egy mosatlan, piszkos, földdel érintkezõ gyümölcstõl vagy a tatár beefsteak-tõl mint a szomszéd kiscicájától. A lehetõség a fontos. A különbözõ vizsgálatok elérhetõsége - nem kötelezõvé tétele! - segítheti a nyugodt, kiegyensúlyozott gyermekvárás idõszakát és a terhességre való felkészülést. Addig, amíg az egyik oldal arról beszél, hogy mindent bele, minél többet szeretkezzen aki gyermeket akar, a másik oldal pedig a szöges ellentétét, vagyis meghatározott idõközönkénti szexre hív fel, amíg a kül. álláspontok minimális szinten sem közelítenek egymáshoz, addig hogy legyen valaki biztos abban, hogy amit tesz helyes? És ez csak egy példa. Lehet, hogy nem a legjobb, de gondoljon pl. a Gynevac-vitára. Vagy a különbözõ terhes vitaminokra, a körülöttük élõ állandó vitákra. Ugyanakkor olyan kevésszer hallani a Folsav "áldásos" hatásáról.

Ön szerint nem erkölcstelen és etikátlan, amikor egy orvos nem hívja fel a páciense figyelmét arra, hogyan lehet a legkorszerûbben és leggyorsabban meggyógyulnia ill. gyermeket nemzenie? Ismertem olyan orvost, aki a körzeti rendelbõl hívta vissza a beteget a magán rendelõjébe! Ez sem erkölcstelen, és etikátlan? A vizsgálatból befolyt összeget a TB így nem tudta az eü. intézmény felé kifizetni, az orvos zsebe viszont érezhetõen vastagabb lett, annál is inkább, mert ecsetelést írt elõ, ami nem az otthoni gyógymódok közé tartozik és alkalmanként kifizettette a magánrendelés díját!

Na mindegy. most ennyit, így is hosszabb lettem, mint szerettem volna!

Doktor Úr!
Lányok!

Én most nyitok egy topicot az Anyaság/Gyermekvállalás elõtt mit érdemes és mit lehet tenni? címmel. Miután a téma nem ide tartozik, kérek mindenkit jöjjön át oda! Folytassuk ott, a megkezdett beszélgetést.

Köszönöm:
Solya
solya
 
 


Solya!
Amit irt szórol szóra igaz, én nem emiatt húztam fel magam. Ha elolvassa azokat a hozzászólókat, akik ellen hadakoztam (nem fogok tovább, itt) akkor biztosan érti mi a bajom. Tudom, hogy mi sem vagyunk istenek, sõt igen messze állunk ettõl, ezt is megírtam már, nem rejtem véka alá a mi oldalunk gondjait sem.
Egyébként ez a topik ezzel a cimmel szerintem alkalmas erre a vitára (is). Minél több topik van annál nehezebb követni a dolgokat. Értelmes kérdésekre bárhol lehet értelmes választ adni. Ehhez més egytérteni sem kell, elég tisztességesen gondolkozni. Ezért köszönöm a választ.
dr.Csákány
 


Kedves Solya,

mi svajcban elunk. itt csak maganbiztositok vannak ezenkivul minden egyes vizsgalatnak a 20%-at +ban ki kell fizetnunk a havi biztositasi dijj mellett.
A nogyogyasz arra a keresemre, hogy vegezzen amniocentezist ( 34 eves voltam mikor teherbe estem )azt valaszolta hogy fajdalomcsillapitas nelkul meg is teszi , hiszen csak 2 keze van s nem tud kozben fajdalomcsillapitot adni.
en nem vedem a magyar egeszsegugyet ( epitesz a szakamam) es nem is egy faluban elunk hanem Bernben a fovarosban.
itt mindenert fizetni kell. amiert es ahogy fizetsz olyan elbanasban reszesulsz ez a gyerekorvosukra is igaz.
Az egeszsegere pedig mindenkinek maganak kell vigyazni mar csak azert is mert "igen draga ".
Nincs vedono csak az elso 5 napban, az anya pedig 100%ig felelos . Nincs segitseg. Akkor ehhez mit szolnal ?
Ja es nem 5500Ft/ho a biztositas amiert "elvileg" otthon az ember mindent megkap, a korhazi ellatast pedig kulon leszamlazzak mint mindent.Errol ennyit es szerintem nyugodj meg en is otthon szultem vegul es nem bantam meg .
udvozlettel :edit
Névtelen
 


Edit!
Teljesen nyugodt vagyok!
Mi most közel lakunk egymáshoz, Ravensburgban, Németországban élünk. Az itteni tb. kicsit már. A gyerekek gyógyszeréért egy fillért sem kell fizetni. Az orvosi ellátásukért sem. Ha jól tudom, bár nem igazán érdeklõdtem utána, itt különbözõ "csomagok" vannak, a kül. biztosítóknál és attól függõen kapod a szolgáltatást, hogy melyik csomagra fizettél elõ.
Én is otthon szültem mindkét gyerekemet!
Az pedig, ahogy az orvosod beszélt veled, mindenhol minõsíthetetlen. Amint írtad, olyan elbánásban részesülsz, amennyit fizetsz. Ezek szerint ti nem fizettek eleget, vagy csak emberileg nem OK-s az orvos?
A mi védõnõnk az elsõ napon azt mondta, hogy mivel nem a körzeti gyermekorvost választottuk, ne járjunk oda egészséges rendelésre, mert ott a doktor úr! Ezek után csak arra szorítkoztunk, hogy az oltások törzsszámát beolvastam telefonba és néha találkoztunk az utcán, ill. mikor a fiamnak 5 hetesen vesemedence gyulladása volt, a kórház után kijött és a takarítás kellõs közepén feltartott. ennyit a védõnõrõl. (Az elõzõ tényleg egy tündér volt, viszont álandóan a kül. vizsgálatokat követelete rajtam, amit a dokim nem csináltatott meg, mondván teljesen felesleges lenne, nincs rá utaló tünet, amiért meg kellene csináltatni.)
Azt nem értem, hogy az anya 100%áig felelõs. Miben? Itthon, ill. otthon is 100%-ig felelõs vagy a gyermekedért, nem?

Szia
Solya
solya
 
 


Aludtam rá néhányat...Kép Egy kicsit át is írtam:

Az én véleményem az, hogy ne a szerint éljen a házaspár, hogy vajon bele fog-e esni a 90%-ba vagy sem!? A szerencsére alapozzuk az életünket???????? Aki kockáztatni akar lottózzon, vagy menjen kaszinóba, hihiKép

Ha nem végezzük el a vizsgálatokat, annak komoly kövezkezményei is lehetnek:
1. ha a férfi partnernek gyulladása van(ez kb.13%, tehát a 10 % nem teljesen igaz!, de maradjunk ennél), és úgy próbálkoznak utódot létrehozni: hashártyagyulladás
2. gyulladás esetén, vetélés után: petevezeték(ek) elzáródása
3. fertõzések esetén: koraszülés, vetélés, komoly fejlõdési rendellenességek
...és még lehet sorolni.
Ki akarja mindezeket és még a fel nem sorolt egyéb eseményeket(következményeket!) saját magának és családjának?! Vagy ki akarja megkockáztatni? A házaspár egész életét befolyásolhatja egy meg nem történt vizsgálat!
Mindenkinek a saját életérõl van szó, a vetélések esetleges szervi következményeit, lelki megterhelését is figyelembe kell venni! Fogadni mernék, hogy minden nõgyógyász megcsináltatja az összes vizsgálatot a terhességre várakozás idején a saját rokonsága körében!!!!! Ez jó persze, de akkor a többiektõl se vegyék el ezt a lehetõséget! Én is átadtam az unokahugaimnak az információkat, néhány kolléganõmnek, barátaimnak is és nagyon meg voltak elégedve. És nem bántam meg! Így sem a rokonsági sem a baráti körömben nem fog még hasonló eset(sem egyéb) megtörténni, mint velem. És Alma, aki toxoplazma miatt vetélt el? Õ most hogy érezhet? De folytathatnám a 10%-ba esett nõk sorát! Szinte SENKIT nem érdekel a 10%-ban lévõ párok élete, de nemcsak a 10%-al nem foglalkoznak, mivel az orvosok nagy részének olyan a hozzáállása, hogy jobb nem is beszélni róla: Akkor ...., de inkább nem folytatom. (Én már rég lezártam a múltam, de mindig eszembe juttatják..Kép azonban a kedvem senki sem tudja elvenni!!!KépKépKép)
Az anyagiak is felmerülnek a vizsgálatok kapcsán, igaz. Mi is (a 10 %-ban) mindannyian fizetjük a TB-t! De nem hiszem, hogy olyan költségesek lennének a vizsgálatok, mivel:
- a hõmérséklet mérése semmibe sem kerül az egészségügynek, ha ezekután látható bármi rendellenesség, akkor kellenek csak a vérvételek!
- a férfi spermája mikroszkóppal megvizsgálható
- gyulladások ellen a vakcinációt és az egyéb gyógyszereket a beteg fizeti
.....ezek a legáltalánosabbak, legtöbbször elõfordulnak! Ha ez a 3 és az esetleges kezelések is megtörténtek, akkor már sokat megtettünk egy egészséges terhességért! Így még a 10%-ot is le lehet csökkenteni!!! (de valóban 10 % -e?) A toxo, rubeola, stb vizsgálatok sem ártanának, és azok sem amit Erazmusz doktornõ felsorolt nekünk! Talán szét lehetne válogatni, mi az ami a legtöbbször elõfordul, a vizsgálatokat csoportosítani, stb...

Mondanivalómban biztosan lehet találni rést, de én a magam részérõl befejeztem - mindez az én véleményem, és e szerint fogok cselekedni a jövõben, kinek tetszik, kinek nem. Egyébként is nem számíthat mindenkinek a véleménye, csak néhánynak! - Számomra is! Orvosi témában pedig kizárólag a doktornõ és az orvosom véleménye számít!

Solya! A profilomban lévõ szöveg csak annyit jelent, hogy rajta vagyunk az ügyön.

Nikie
nikie
 
 


Nikie!
Áttennéd ezt a másik topicba is?
Köszi
Solya
Solya
 


Solya!
Megzavartál, csak kapkodom a fejem, 2 felh.neved van, vagy ketten vagytok, 2 különbözõ?
nikie
 
 


Nike!
Megismétlem korábbi javaslatomat: fordulj pszihologushoz! És a fenti szöveget vidd magaddal ....
Aranka
Névtelen
 


Aranka!
Mi a bajod? Te vagy kicsit nem evilágra valóKép
Nikie
nikie
 
 


Lányok!!!

És akor én ezt most értem?
Ti ismeritek egymást? Vagy csak vagdalkoztok?

Aranka!
Szerinted mi bántó van a fenti véleményben? És miért kéne miatta pszichológushoz menni? Nem mintha az szégyen lenne. Kép

Bocs, Solya
solya
 
 


Szia Solya!
Nem ismerem Arankát, de mindjárt bõvebben kifejtem neki mi is a véleményem.
Ja, várjál csak, az írása nem is nekem szólt, mert nem is Nike vagyok, hihiKép
nikie
 
 


Aranka, vagy akárki is vagyKép !
Nos, a lényeg a szövegembõl a vastagon szedett! Azaz: A 10%-ot le lehet csökkenteni!!! Vagyis megelõzhetõ lenne: hogy gyulladással vagy hormonális problémákkal próbálkozzon a pár hónapokig is feleslegesen(!!!)(netán évekig). A hormonális problémák felismerhetõk már a hõmérséklet méréssel!!!!

Csupán ennyi, csak kicsit hosszabban írtam.

Neked viszont nincs pszihológiai érzéked, nekem viszont van, ugyanis kedves ismeretlen biztosan az alábbiak egyike vagy:
- olyan nõ, akinek problémamentes terhessége van/volt, azaz nem is értékelheted az erõfeszítésemet, ha nem gondolsz bele, ha nem érinti pl. a környezeted sem
- orvos

De ha ezutóbbi, akkor várom, azt, hogy miért olyan megvalósíthatatlan a hõmérés, a gyulladások elleni kezelések, stb stb ???

Tehát várjuk válaszod! Igaz, Solya?

Nikie
nikie
 
 


Nikie!
Mi vagyok én, hátország? Nélkülem is nyugodtan lövöldözhetsz! Kép
Most nem is értelek! Miért írtad, hogy orvos? Nem szép, hogy kvázi lehülyéz, de ettõl még nem kell - esetleg "ártatlanokat" - megbántani. Kép

És Aranka is...
Ha pedig nem ért egyet Aranka, az az õ baja! Még szerencse, hogy demokráciában élünk. Az tény, hogy érzékenyen érint téged az ügy, de vajon Aranka utána olvasott, tudja miért?
A kisebbségnek mindig nagyobb a hangja. Ha valki úgy érzi, jobbá kell tenni valamit, miért kell lehurrogni?! Tudom, Nikie, - be kell látnod - te sem voltál és vagy egy szent, de ki az? Minden esetre nem hiszem, hogy elõre vihet egy vitát, ha egymást feleslegesen sértegetjük, bántjuk, stb.

Köszi
Solya
solya
 
 


Solya!
Nem bántásnak szántam senkinek sem!
Azért írtam, hogy orvos, mert ha az, akkor írja meg a véleményét nekünk!

Nikie
nikie
 
 


Akkor félreértettelek!
BocsiKép
Solya
solya
 
 


Inkább én mondom, hogy Bocsi Solya, néha erõsebben írok a kelleténél, sajnos, de csak a neten, szóban azért másKép
Nikie
nikie
 
 


Kép
Névtelen
 


Nikie!

Sok mindenben igazad van, de a stílusodon tényleg változatni kellene!
Igazad van, hogy a terhesség elõtti vizsgálatok fontosságát hangsúlyozod, de miért szent egyes emberek minden szava, míg másokba mindenért belekötsz ?(pl: E.dr-nõ és Cs dr úr)
Tényleg nem szégyen pszichológushoz járni, próbáld meg!
Keress egy új hobbit, sportolj valamit!
Lépj ki a mindennapi kerékvágásból legalább egy-egy hétvégére, hidd el használni fog!

Kármen
Kármen
 


Kármen!
Néha erõteljesebben írok, ennyi...
És magánügy, hogy kinek, mikor, miért számít a véleménye!
De nem is ismersz! Abszolút nyugodt vagyok!Kép Mindenkinek ajánlom a kamillateát, tényleg nagyon jó!KépKépKép

A TB-vel kapcsolatban pedig: a férfibõl nõvé átoperálást a TB TÁMOGATJA! Ez hogy lehetséges? Szörnyû!

Nikie
nikie
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: