Új privát üzeneted érkezett!

Zsizsa!
Ha már nagyon feszül és kellemetlen, akkor ajnaltájt fejj le belőle egy keveset. Éppen csak annyit, hogy ne legyen kellemetlenül feszülős.
Nekem tavaly nyáron volt ez, hogy betonkemény Kép cicikel ébredtem. Szerencsére nem lett belőle baj. Persze reggel Helena mindig jól megcsapolta.
De ha volt vagy voltak már mellgyulladásaid, azaz hajlamosabb vagy rá, akkor egy picit fejj.

Kalinta! Amióta először írtál erről azóta gondolkozom rajtad. Tudod mi jutott eszembe? Nem lehet, hogy amióta Szonja is eszik mást, te nagyon odafigyelsz, hogy egézséges, kajákat egyetek és így ti is fogytok?

Na megyek!
Pele! Gratulálok a vizsgádhoz!!!!!!!!!!!!!!
És Mézeshez is, mármint, hogy fiú! Mi lesz a neve?

Puszi!
Menta
menta
 
 


Pele!

Fiú?KépKép
A vizsgához én is gratulálok!KépKépKépKép

Zsizsa!

Nálam a kemény cicik nem okoztak soha gondot. Gondolom ez is mindenkinél más, én nem vagyok hajlamos mellgyulladásra, csak akkor volt, amikor mellsebem is volt...
De ha nagyon kellemetlen, egy picit fejhetsz (bár én szeretem a természetes fejéstKépKép), de nagyon óvatosan, nehogy még azzal is több tejcsid legyen.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Zsizsa!
Ha csomós a cicid, muszáj lefejni egy picikét, ahogy Menta is írta, nehogy mellgyuszi legyen a vége. De egyébként igen, maguktól be fognak állni a cicik hamarosan.

Kalinta!
Még egy dolog eszembe jutott: a te idegességed miatt is kelhet gyakrabban Szonja. Tanulást, zh-kat, vizsgákat nagyon megérzik a lurkók, nekem anno Áronnal volt olyan, hogy vizsgaidőszakban, 8 hónaposan, amikor 1. csupa ideg voltam, 2. anyósom többször vigyázott rá, persze egyazon épületen belül, és mindig szólt, ha szopizni akart a baba, 20 percenként(!!!!) ébredt éjjel meggyőződni róla, hogy megvagyok-e mégKépKép A végén már le sem feküdtemKép

Kriszi!
Teljesen egyetértek veled alvás ügyben!
Neeeeem, a ciszta nem uaz, mint a tályog, a tályog az egy gennyel teli üreg, ami az elhanyagolt mellgyuszi következménye lehet. De az marhára fáj is, meg többnyire lázas is az anyuka, a bőr a tályog fölött pedig forró és piros.
A ciszta viszont egy tejjel teli rész, ami nem tud rendesen ürülni, illetve folyton megtelik újra. De még az sem biztos, hogy erről van szó nálad. Tényleg legtutibb dokival tisztázni.
Abbahagyatás: azért akármit is javasol a doki, te utánanézhetsz az infóknak, és aztán eldöntheted, hogy abbahagyjátok-e a szopit, ha esetleg ez volt a javaslat.

Menta!
Kösziiii!!! Most úgy gondoljuk, hogy Misu leszKép

Beszti!
Bizony, fiúcska!!!KépKépKépKép Gratulát köszi!

Pele
pelcsi
 
 

 
 

Köszi a válaszokat, akkor picit fejek, ha már nem bírom, de Besztihez hasonlóan én is a természetes fejés híve vagyok.Kép

Pele,
úgy irigyellek a 4. babáért, bár tudom, hogy az irigység nem szép dolog, de én is már alig várom, hogy ott tartsunk. Minimum csekély 5-6 évet kell várni.Kép De nem elégedetlenkedem, Gabi az én tündérkém, csudajó az anyukájának lenni.KépKép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!
Köszi szépen, hogy ilyen sokat írtatok. Kép Válaszolok sorban, jó?
1. Evés: eszem rendesen, sőt, mióta Szonjának 5-ször adok egy nap, azóta én is gyakrabban uzsonnázom, tízóraizom. Meg ahogy jön a hideg idő, egyre inkább jön elő a "ehetnékem van" hangulatom. Viszont, Menta, amióta küldted nekem az a cikket a tejről, azóta szinte nem is iszom, csak néha-néha egy bögrével, meg ami főzelékbe belekerül, valahogy elment tőle a kedvem. Leálltam a bolti gyümölcsjoghurtokkal és a felvágottakkal is, viszont szinte minden nap eszem sajtot, és most már tényleg csak egy héten egyszer készítek húst. Viszont gyakrabban eszünk zöldséget. De édességet nem eszem kevesebbet, szerelmes férjuram újabban megint ellát vele, pedig kértem, hogy neeee. Kép Szóval lehet, hogy a tej, meg a hús csökkentés ekkora változást idézzen elő?
2. Igaz, hogy mostanában eléggé ideges vagyok, aggódom, töröm a fejem. Tényleg ennyire érzékenyen reagálna rá? Viszont ez az éjjel felébredős állapot sokkal régebbóta tart, minthogy én a mostani hangulatomba kerültem volna.
3. Fogzás: na, ez kész vicc. Kép 3-4 hónapos kora óta hallgatom ezt, hogy biztos jön a foga. Az első két foga 8,5-9 hónapos korában tört át. Azóta kétszer voltunk a doktornéninél, először alulra jósolt hamarosan még további négyet, legközelebb felülre is, a lányom most egy éves, és még mindig két foga van alul. Kép Én nem látom az ínyén, akárhogy figyelem, hogy meg lenne duzzadva, vagy át akarna ott törni a fog. Az orvos javaslatára chamomilla c30-at kap. Eleinte kapta néhány napig naponta 3x, utána néhány nap múlva még egyszer napi hármat, azóta minden héten egyszer este. Azt mondta, azért az sem lenne jó, ha minden este adnám. Most vagy a chamomilla nem használ, vagy nem a foga jön. Viszont ha nem vagyok benne biztos, hogy a foga jön, és ezek nem időszakosan gyakori ébredések, hanem mindennaposak, akkor nem tömhetem őt minden nap valami gyógyszerrel, fájdalomcsillapítóval. Amikor az az első két foga átjött, akkoriban sem zajlottak másként az éjszakák, utána sem lett jobb, csak akkor néhány napig nap közben nyűgösebb volt.
4. Száraz levegő: nyáron is ugyanilyen gyakran ébredt, amikor nem volt fűtés. Egyébként pedig mindig van a szobájában ruha teregetve.
5. Tanulás: már az előző félévben sem tudtam szopi közben tanulni. Egyrészt görcsöt kapott a kezem, ha egyáltalán meg tudtam fogni fél kézzel azokat a bazinagy könyveket. Másrészt Szonja nem tolerálta a lapozás hangját. Most meg már olyan nagy, ha ölbe véve szoptatom, muszáj két kézzel fognom őt. Este pedig mellébújok az ágyba, hogy minél kevesebbet kelljen mozgatni őt, nehogy felébredjen, ha eljövök mellőle.
6. Én is úgy gondoltam, hogy jót tesz neki az éjjeli szopi, végül is nekem nem az a problémám, hogy nem alussza végig az éjszakát, ezt csak másoktól hallgatom. Ezért nem csináltam belőle soha problémát, mindig bementem hozzá, mindig megszoptattam. Úgy gondoltam, hogy egyrészt a kalóriatartalom, másrészt a nyugtató hatása miatt is szüksége van rá. Többnyire nem is ébred fel igazán, csak ha későn érek be hozzá, álmában sírdogál, hogy hol vagyok, és ha szopizik, akkor már vissza is alszik. Valami baja biztos, hogy van, rám van szüksége, mert hiába van mellette az apja, akkor az neki nem jó. És ha én vagyok ott, önmagában az sem elég, szopi kell. De én kezdem egyre inkább úgy látni, hogy ő egészen egyszrűen a szopi miatt ébred, illetve azért, hogy mellette legyek. Megfigyeltem, hogy ha az esti altatásnál elalszom vele együtt, akkor nem ébred ám fel ő sem, csak akkor, amikor jön az apja is aludni. Vajon, ha nem szopi közben, hanem utána aludna el, tehát ha arról szoktatnám csak le, hogy a mellemen aludjon el, akkor jobb lenne a helyzet?
Újszülöttként nem ébredt ilyen gyakran, sőt négy hónaposan átaludta az éjszakát. Aztán egyre gyakrabban kelt, fél évesen szétszedtük a kiságyát, és kitettük őt heverőre, hogy legyen elég helye, és hogy ne kelljen mindig ölbe venni és letenni szopizáskor, hanem csak mellé bújtam. Aztán már egyre hamarabb kihoztuk őt magunk közé, most végül szeptemberben már bevittük hozzá az ágyunkat, azóta együtt alszunk. Ennél többet nem tudok tenni annak érdekében, hogy minél többet vele legyek éjjel is. Nem fekhetem le minden este vele együtt, csak azért, mert a 24 órában akar engem fizikai közelségen tudni. (Nappal is állandóan mászik rám.) Mindig úgy megyek be hozzá, hogy nyugi Kata, valami baja van, szüksége van rád, a legjobb amit tehetsz, hogy bemész és megnyugtatod, megszoptatod. Egyszer vége lesz ennek, ki fogja nőni. De néha úgy érzem, hogy ahogy nől, nemhogy egyre ritkábban, de egyre gyakrabban ébred. Én meg egyre hamarabb ingerültté válok. Kép Lehet, hogy ez egy ördögi kör, én ideges vagyok, ő megérzi, emiatt gyakrabban ébred, ami engem idegeseít... Hogy lehet ebből kilépni?
Amitől igazán félek, az az, hogy leszoktatjuk az éjjeli szopiról, és utána is ugyanolyan gyakran fog ébredni. Van visszaút? Ha egy-két hónap alatt sem rendeződik a helyzet szopi nélkül, akkor visszaállhatunk az éjjeli szoptatásra? Azok alapján, amit én eddig hallottam, a legtöbb gyerek aludt a leszoktatás után. Melyik a gyakoribb? Habár ez nem számít, az én gyerekem folyamatosan az ellenkezőjét produkálja, mint a "babák többsége".
Ma délután végig ezen jártattam az agyam, hogy mi legyen, nagyon sok variációt végiggondoltam, még egy kis ideig elmélkedem rajtuk. Nincs értelme ezeket most itt leírnom, de egyvalami kérdés ezzel kapcsolatban: Mi a kevésbé rossz Szonjának: ha nappal - főleg hétvégén - gyakrabban és hosszabb időre hagyom másokra, akár úgy is, hogy nem csak elvonulok, hanem egyáltalán ott sem vagyok, tehát emiatt nappal maradnak ki szopik, vagy ha leállunk az éjszakázással (részben, vagy teljesen)?
Elnézést, hogy ilyen hosszan írtam, tudom, hogy ti nem dönthettek helyettem, csak reménykedem, hogy hátha befut még olyan hozzászólás, ami megkönnyíti nekem a dolgot.

Pele, a fentiekből az szűröm le, hogy sikerült a vizsgád. Gratulálok!!! Kép És a kisfiúhoz is. Kép (A Mihály nálunk is rajta volt a listán, szép név gyerekkorban aranyos - Misu, Misi - felnőtt férfinak is jó.) Örülök, hogy írtad, hogy zajlott nálatok Áronnal a tanulás, azért kicsit jól esik a tudat, hogy más is volt hasonló helyzetben, és pontosan tudja, mi a problémám.

Sziasztok
Kalinta
Kalinta
 


Sziasztok!

Zsizsa!
Azért nálunk is beletelt ennyi időbe, elsőszülöttem pénteken lesz 6 évesKépKép

Kalinta!
Köszi!Kép Az nálunk is fontos szempont volt a névválasztásnál, hogy kisgyereknek, de felnőttnek is jó legyen.
Fogyás: a husi meg a tej elhagyása, csökkentése + a sok zöldség miatt simán lehet.
Alvás: hát persze, hogy rád van szüksége, hiszen te vagy az anyukájaKép Szóval ebbe a biztonságigény nagyon belejátszik.
Egyébként tényleg elmúlik egyszer ez az időszak is! Hullámok vannak, van, amikor gyakrabban ébrednek/szopiznak/jobban igényelnek minket, van, amikor kevésbé. (Zárójelben pl. az újraközeledési krízis közepében lévő másfélévesem mellett sokszor csak üldögélek egyhelyben, ő az ölemben, mert nem lehet letenni egy percre sem, sokszor úgy kell kimenekülnöm WC-reKép. Ha leteszem, átöleli a lábamat úgy, hogy egy tapodtat sem tudok mozdulni, és sír, hogy vegyem fölKép De már kétszer átéltem, hogy vége lesz ennek is, úgyhogy bízom benne, hogy most is így leszKép)
Amikor benne van az ember, akkor sokszor kilátástalannak tűnik a helyzet. Mondjuk 2., 3., stb. lurkóval annyival könnyebb, hogy akkor már az ember tényleg elhiszi, hogy túllesznek ezen isKép
Sokszor segít, ha az ember magában ellazul, belemegy, belesodródik a történésbe, hagyja, hogy így legyenek a dolgok, és nem agyal rajta. Ezzel már az idegeskedést kikapcsolta. Nagyon nagy lecke az nekem mindig és újra a gyerekeimtől, hogy rugalmasnak és türelmesnek kell lennünk, hogy folyamatosan alkalmazkodnunk kell a helyzetekhez, átstrukturálnunk a napirendünket, a terveinket. És aztán a végén általában jól sülnek el a dolgok, és bebizonyosodik, hogy kár lett volna idegeskedni.
Éjjeli vagy nappali kihagyás: Bábim már nem szopik éjjel kb. 3 hónapja, de fölkel éjszakánként. Mondjuk neki egyértelműen jön és fáj a foga.
Szerintem attól is függ, hogy te mikor tudsz jobban tanulni. De lehet, hogy a nappali tanulás jobb ötlet. Akkor esetleg meg lehet azt tenni, hogy más adja neki az ebédet + innivalót, aztán utána alvás, és akkor máris nyertél pár órát, de azért az ő életéből nem tűntél el olyan hosszú időre.
Hogy másoknak mi a véleménye az éjjeli szopiról, az egy dolog. Végül is neked nem a mások igényeinek kell megfelelned, hanem Szonjáénak!Kép
Vissza lehet állni az éjjeli szopira természetesen, de akkor készülhetsz arra, hogy még rosszabb lesz a helyzet, ugyanis ami a legjobban ki tudja borítani a babákat, az a bizonytalanság: egyszer nincs szopi, aztán utána mégis.
A szopira azért van fokozottan szüksége az elalváshoz/visszaalváshoz, mert a tejcsi olyan anyagokat tartalmaz illetve szabadít föl a babában, amik segítik az ellazulást, a befelé fordulást, sőt kifejezetten altató hatással bírnak. Amikor az idegrendszere megérik arra, hogy önmagától is elő tudja állítani ezt az ellazult állapotot, akkor már nem lesz szüksége a szopira.
Hát ezek jutottak még eszembe, nem tudom, hogy mennyire segítettem...Kép

Pele
pelcsi
 
 


Hali!

Pele,
gratula elsőszülöttnek a szülinapjára!Kép

Képzeljétek, férjecském fején átfutott a kérdés, hogy hogyan is lesz valaki szoptatási tanácsadó. (Talán pályát akar módosítani?Kép) Tanfolyamot vagy sulit kell végezni, kell-e hozzá előképzettség, mennyi ideig tart, miket kell tanulni? Kielégítenétek a kiváncsiságát, ha van egy kis időtök leírni?

Köszi!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Pele!
Hű, ilyen is van, hogy újraközeledési krízis???? Jajjj... Légyszi, ha még nem unsz nagyon, írj erről egy kicsikét, ha itt nagyon off, akkor levélben, ezek szerint fél évem van, hogy felkészüljek rá. Kép
Az a helyzet, hogy mást sem csinálok, mint újra meg újra átgondolom, hogy hol tudnék még változtatni a "napirendünkön" ahhoz, mindenkinek jó legyen. Egy csöpppet sem zavarna engem az éjszakai felébredés és szoptatás, ha este azzal a tudattal vihetném aludni a lányt, hogy minden fontos dolog el van végezve, és ami még hátravan, az nem baj, ha csúszik másnapig vagy még tovább. Pillanatnyilag úgy érzem, három módon lehetséges: 1. takarítónőt fogadok, így rám minimális házimuka, Szonja és a tanulás marad, 2. dajkát fogadok, aki foglalkozik Szonjával nap közben, akkor egy pillanat alatt végeznék a dolgommal, és tudnék tanulni; 3. lemondok a suliról, akkor nem kell a tanulás miatt görcsölnöm, és Szonjával meg a háztartással már nevetve boldogulnék...
Kalinta
 


Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni. Péntek este kezdődött a mellgyulladásom, akkor még csak fájt a mellem,majd belázasodtam. Vasárnap már orvosnál is jártunk, kaptam Augmentint, azt azóta is szedem. A csomót óvatosan masszirozom minden szoptatás után, ki is fejem kézzel a tejet. Szopi előtt meleg vizes borogatást rakok rá, és már soféle szoptatási pózt is kipróbáltunk (ülve, fekve, négykézláb). Szopi után jegeltük is. Viszont úgy érzem, a csomó valahogy nem akar elmúlni, újra és újra jelentkezik. Lehet, hogy türelmetlen vagyok, mindenki azt mondja, hogy elmúlik, de én aggódok. Ahogy megtelik a mell tejjel, a csomó is ott van újra, és nagyon fáj! Szerencsére a mellem azon a területen már nem piros, és lázam sincs már. Szoptatni is tudok, és úgy néz ki, hogy elég a babának a tej (bár 2 óránként szopik). Egyébként kisbabám, Zsoltika holnap lesz 6 hetes, tehát valószinűleg amúgy is megnőtt a szükséglete, és gyulladás nélkül is gyakrabban enne.

A másik gondom az, hogy a nem gyulladt mellből való etetés után felsir a baba. Ez már többször előfordult a napokban! Ahogy elengedi a bimbót, elkezd keservesen sirni. Nem nyöszörög, hanem bömböl szegény. Ha vissza akarom adni neki a mellet, még mérgesebb lesz, nem kell neki. Mi lehet a baja? Mostanában amúgy is nyűgös szegény, talán az idő miatt, meg persze itt ez a mellgyulladás. Ez engem megvisel, biztos ezt érzi szegénykém.

Kérlek, segitsetek! Nagyon aggódok. Előre is köszönöm!
Gabi

pgaboka
 
 


Pele!

Éljen Misu!! Kép
Hurrá szopisvizsga! (ugye az?)

Már korábban is leemeltem a kalapom-pom-pom a negyedik érkezéséhez, a türelmedhez és hasonlók, de most engedd meg, hogy pofán-szeresselek!! Nagyon régóta olvasok már itt, de a Te soraidat valósággal beszipolázom, annyira szeretem azokat!

Minden megnyilvánulásod a végsőkig humánumot, kedvességet, kiegyensúlyozottságot sugall, soha még egy betű sem volt, amivel ne értettem volna egyet!

Szóval fantasztikus vagy és személyesen tuti nem merném ezt elmondani és majd lehűtöm magam és soha többet nem írok ilyeneket és kizárólag szopis problémákra fogok koncentrálni, satöbbi.

Elnézést mindenkitől!

Picit off voltam, de tudom, hogy mindenkinek ez a véleménye! Kép Kép

Ne haragudjatok! Kép
Szipola
 


Sziasztok,
újabb-remélem ezúttal nem meddő- kisérletet tennék a tanácskérésre. Testvéremnek 32. hétre koraszülött kisbabái születtek. Most három hetesek, szerencsére egészségesek, de sajnos még nem szopizhatnak. Testvérem folyamatosan, 3 óránként feji mindkét mellét, (egy-egy alkalom kb. egy-másfél óra) szépen alakul a tejtermelés, kb 600 ml egy napon. A kérdésem az lenne, hogy a mellbimbó udvara alatt csomókat érez, amelyek fájdalmasak. A fejés kezdetén, masszírozás után egy ideig könnyen ürül a tej, majd teljesen eláll. Úgy érzi, hogy talán a csomók nem ürülnek kellőképpen. Ezeket milyen technikával lehet kimasszirozni? A kórházban azt a remek tanácsot kapta a csecsemős nővérektől, hogy egy-egy mellre csak hat óránként kerüljön sor, mert "az agy csak akkor ad parancsot a mell feltöltésére" Kép Két kisbabának kizárólagos fejéssel eleve nehezebb elegendő tejet biztosítani, nemhogy kevesebb fejéssel...
Remélem, ezúttal válaszol majd valaki, legalább egy "hajrá, Szabó néni" erejéig!Kép
Köszi,
lilia
lilia
 


Sziasztok!
Megszületett a döntés, le fogjuk szoktatni Szonját az éjjeli szopiról. Apja is elég erősnek érzi magát hozzá, úgyhogy kihasználjuk ezt a hosszú hétvégét, hátha tényleg csak néhány nap lesz, ahogy sokan mondják. Sajnálom, hogy így alakult, hogy nem bírom jobban a strapát, de ez már az az eset, amit Bianca is többször mondott a szopiklubban: a szoptatás partneri viszony, és mint ilyet addig szabad folytatni, amíg mindkét félnek jó. Nekem viszont ez már nem hogy nem jó, hanem határozottan rossz, és úgy érzem, egy nyugodtabb anyukát kapna, ha nem lenne ez az esti műsor. Ha érdekel valakit, akkor majd megírom, hogy alakultak a dolgok.
Kalinta
Kalinta
 


Lilia,
én ugyan nem vagyok profi, de csomóim nekem is voltak, elég sokszorKép. Nálam a meleg víz vált be, hasrafordultam a kádban, hogy a cicim a vízben legyen, és úgy masszíroztam a csomókat. Ez így most elég viccesen hangzik, de bevált. Ha a tesód elkezdheti majd a szoptatást, a srácok pikkpakk csomótlanítják majd a cicitKép.
Drukkolok a tesódnak és a babáknak, gyorsan kerüljenek haza a minikékKép.

Hajrászabónéni!Kép

pusz
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Kalinta!
Akkor drukk!!! És mindenképp írd meg, hogy hogy mentek a dolgok!
Mélt küldöm!

Zsizsa!
Milyen vállakozó kedvű párod van!Kép Írok egy mélt a profilodban lévő címre, jó?
Szülinapi gratulát köszönjük!

Gabi!
Nyugi! Lehet, hogy még nem múlt el teljesen a mellgyuszid. Meleg borogatás/zuhany szopi előtt az érintett területre jó lehet. Szopik között meg jegelheted pár percre. És persze a pózok váltogatása, ahogy írtad is. Azért ha pár nap múlva sem múlik el, jó lenne, ha látná doki!
A 2óránkénti evés nem jelent különösebben gyakori szopit, úgyhogy ezzel semmi gond nincs.
A nem gyulladt mellen próbáltál különböző pózokat? Hátha úgy jobban tetszik neki. Nem volt beteg, taknyos? C-fogásban ciciösszenyomással is próbálkozhatsz.

Szipola!
Nagyon drága vagy!!!!!! Köszönöm!!! Nagyon jól estek a soraid!!!

Lilia!
Sajnálom, ha úgy érezted, hogy eddig nem segített senkiKép
Én is csak azt tudom mondani, hogy amilyen forró vizet még elvisel, olyannal zuhanyozza le a cicijét fejés előtt. Nem tudom, milyen mellszívóval fej, de ha van közben szabad keze, akkor a C-fogást is alkalmazhatja fejés közben. Ha hosszútávú fejésre kell berendezkednie, akkor lehet, hogy érdemes lenne bérelnie egy elektromos pumpát, amivel egyszerre fejheti a 2 cicit. Így a fejésre fordírtott idő is lerövidül, ráadásul a szimultán fejéssel több tejcsit lehet nyerni.
A csecsemősök tanácsa háááát, hmmm, enyhén szólva tényleg "remek"Kép, főleg ha a tej elapasztása a célKép Nagyon fontos, hogy MINDKÉT cicit legalább 2-3 óránként fejje, lehetőleg éjszaka is! Minél többször ürül a cici, annál több lesz a tej, pontosan, ahogy írtad is. Most kell jó magasra kalibrálni a tejtermelést, hogy aztán majd elég legyen a babácskáknak, mire cicire kerülnek, meg hogy jó könnyen jöjjön majd nekik.
Nem tudom, hogy bemehet-e a babákhoz, megfoghatja-e őket. Ha tud közvetlen bőrkontaktust teremteni velük, az nagyon jót tesz a babák gyarapodásának, és a tejtermelésnek is.
Mivel etetik a manókat?
Sok-sok drukk, hogy minél hamarabb hazakerüljenek a babák!!!

Pele
pelcsi
 
 


Szakértők!

Ma ünnepélyesen elkezdtük a hozzátápot, mert tegnap volt Dóri 1/2 éves. Az a kérdésem, hogy ezzel együtt a vízadást is illik elkezdeni, vagy elég az anyatej, amíg gyümölcsözünk?
rjuli
 
 


Szisztok!

Kakis kérdésem lenne: 4 hónaposan túrós néha zöldes kaki mit jelenthet?

Sogornő javaslatára vettünk a lányak egy homeos cseppet, ami segiti a gyomorpanaszokat. Ennek örömére naponta többször kakil keveset, most egy kicsit zöldeset, viszont éjjel kevesebbet ébredt (3-4 óránként).

Köszi,
Amcsi

PS Pele én is "irigykedem" egy kicsit a nagy családra...:-) és engem is érdekelne hogy és hol lesz valakiből szoptatási tanácsadó.
Amcsi
 


Amcsi!

Iboly honlapján szerepel, milyen feltételekkel lehet vki szopis tanácsadó...

Kép
Szipola
 


Sziasztok!
Zulu,
köszönöm az ötletet és a biztatást is!Kép
Testvérem ki fogja próbálni!Kép
Pele,
a testvérem Medela elektromos mellszívót használ, de a hátsó tejet már gyakran kézzel feji. Köszi a tippet, ha időben továbbra is elhúzódik a dolog, bérelni fogunk egy szimultán gépet.
Eddig még fel sem vehette a babákat, de ha minden igaz, a nagyobb babát megpróbálhatja szoptatni holnap!Kép Le sem tudom írni, hogy mennyire boldog a nővérkém, hogy három hét után a kezébe veheti a kisfiát!Kép Remélem, hogy a bőrkontaktus és a mama ölelése segíteni fog. Szerencsére eddig is az ő tejét kapták; először szondán, aztán cumiból. Annyira izgatottak vagyunk!
Köszönöm a sok segítséget és biztatást! (nem hiába nyávogtamKép)
puszi,
lilia
lilia
 


Lilia,
de jó!Kép Akkor innen már csak hízlalni kell a srácokat, ugye?

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Igen, nagyon remélem, hogy mostmár minden rendben lesz!Kép
lilia
lilia
 


Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy lehet az, hogy a tej minősége rosszabb lesz? Mert szerintem már nem olyan zsíros, mint az elején. Lehet, hogy amiatt akar a babám 1,5 óránként enni? Vagy mi lehet? Igaz a 6 hetes fejlődési ugrás kimaradt nálunk. Most akkor éhezik, vagy mi van? Miből fogom észrevenni ha esetleg hozzá kéne táplálni majd? Amúgy egy kis vasgyúró, két hónaposan 6 kg. Várom nagyon a válaszotokat!

Köszönöm: zit
zit
 


Zit,

a tej összetétele a baba életkorával változik, a kezdeti időszak sárgás tejét felváltja az érett tej, ez kicsit vizesebbnek és kékesebbnek látszik.
Lehet fejlődési ugrás. Ne aggódj, ha sűrűbben eszik, ezzel a tejet is szaporítja magának.
Hozzátáplálásra még jó ideig nincs szüksége, vannak bizonyos jelek, (fogak, ülés, stb) de ebben a témában majd a profibbak segítenek, nem akarok pontatlan infót adni.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Zulu!

Köszi a választ! Jó gyors voltál Kép. Valamennyire megnyugodtam. Hülye vagyok, hogy mindig ezen aggódom, de úgy félek, hogy nem jövök rá, ha éhezik.
Még1x köszi! Kép

zit
zit
 


Nincs mit. Olyan trutyi idő van, kölkek alszanak, én meg olvasgatokKép.
Nyugi, a dedek érdekérvényesítő képessége eléggé ott van a szeren, tudni fogod, ha éhezneKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Pele, köszönöm szépen a tanácsokat és a nyugtatást. Csomó még van, de egyre kevésbé érzem, mintha múlna, legalábbis remélem. :-)))
A nem gyulladt mellen még nem próbáltam a négykézlábas szoptatást. A baba nem volt náthás, sem taknyos, bár azt nem tudom, hogy ennek mi a jelentősége...

Még egyszer köszi! Szerintem még járok felétek, biztos lesz még kérdésem.

Üdv:
Gabi

pgaboka
 
 


Zit,
ne aggódj, mert ha már most 6 kilós a gyermeked, biztos lassulni fog a hízása és akkor fogsz igazán pánikolni. Ügyesen csinálod, bízz magadban és a bébiben, hajráKép
Névtelen
 


Zulu,
2 hónappal nekem is azt tanácsoltad amit Liliának írtál. Nagyon jó módszer. Azóta is alkalmaztam már.

Iboly,
küldtem mailt.

Szerintetek mért kel másfél-2 óránkét éjjel a 4 hós babám? Cicire rakom, eszik majd alszik. Már teljesen kivagyok fizikailag. Meddig lehet ezt bírni?

Tina
tkriszta
 
 


Tina,
örülök, hogy bejöttKép. Mókás, de hatékonyKép.
Mac is csinálta ezt, volt, hogy óránként ébredtKép. Aztán elmúlt, mai napig nem tudom, miért volt.
Bár most két napja elég nyugtalanul alszik, és éjjel is cicikél, de szerintem a hülye szél miatt.

Én is szeretnék tanácsot kérniKép.
Holnap elutazunk 4 napra. Sajnos lehet, hogy meg fog jönni ez idő alatt, és ilyenkor Macó nem fogadja el a cicimetKép. Itthon fagyitejet szokott kapni, de azt nem tudok vinni, mert ott nem lesz hűtő. Vettem tápszert, de tartok tőle, hogy nem fogadná el. Még arra gondoltam, rizstejet viszek, azt ismeri, mert abból főzöm a pépjeit. Napi egy szopiról van szó, az estiről, mert nap közben nem problémázik( ki érti ezt a nőt...Kép) Viszont ez a szopi kihagyhatatlan. Mit tegyek?
Köszi előre isKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Tina,

sokaig lehet birni Kép Nekem a nagy 2 eves a kicsi 8 honapos. 2 eve nem aludtam at 1 ejszakat. Na jo, amig nem volt meg a pici volt kb. 2 ejszaka amit ataludtam. Ugyanis a nagy a mai napig meg 2x eszik a pici meg nemtom hanyszor szopizik, mert nem emlexem ra reggel a fardtsagtol. Ja es a nagy tapszert eszik, tehat meg azt el is kesziteni. Kitartas. Kép
En mar sokx csodalkozom, hogy hogyan is birom ezt, de birom.

gabomamo
gabomamo
 
 


Zulu, én a helyedben rizstejet adnék neki. Csak pár napról van szó, fő a biztonság. Tudod, hogy azt elfogadja. =)
Nálunk is szokott este néha balhézni, ha nem elég a tejci (pl.menzi); nálunk zabkása v. rizstej a kiváltó. Szereti és inkább elfogadja kanállal a zabkását, ha más nincs, minthogy cumisüvegből fagyi-tejcin és rizstejen kívül mást igyon.
sadrien
 
 


Sziasztok!

Rjuli!
Gratula a félévességhez! Amíg csak pár kanálka ezt-azt eszik, nem szükséges a víz a babának. Ha már mérhető lesz a mennyiségKép, akkor mepróbálhatjátok megkínálni, bár nem biztos, hogy el is fogja fogadni.

Amcsi!
Kép
Szipola válaszolt is a kérdésedre (köszi, Szipola!): www.iboly.hu
A túrós kaki semmi komolyat nem jelent, zöldes lehet takonykórtól, vagy akér a homeos csepp vivőanyagától (ált. laktóztartalmúak).

Lilia!
jaj, de szuper!!!!!! Biztos nagyon boldog a testvéred!!! Cory nevű net-társunknak vannak most teljesen friss és első kézből származó tapasztalatai korababával. Az ő Zsomája 34. hétre született, szintén csak lefejt tejet kaphatott sokáig, kezdetben voltak nehézségeik a szopival, de most már szuperül szopizik a babája, és gyönyörűen gyarapodik. Szóval ha biztatás kell, esetleg érdemes vele is fölvenni a kapcsolatot.
A mama ölelése meg csodákra képes!!!

Zit!
Ahogy Zulu is írta: nincs rossz tej!!!!! Ráadásul aki 2 hónaposan 6 kg, az kevéssé valószínű, hogy éhezneKép Ha eleget pisil/kakil a manó, akkor biztos, hogy megfelelő a tejbevitel. A másfél óránkénti szopi teljesen normális. Az enyémek is csinálták időnként a legkülönbözőbb életkorokban, pedig egy csöppet sem néztek ki éhezőnekKépKép

Gabi!
Náthának, takonynak az lehet a jelentősége, hogy olyankor előfordul, hogy bizonyos póz nem esik jól nekik, pl. az egyik oldalra fordulás, mert akkor nem kapnak levegőt, vagy megfájdul a fülük.
Kipróbálhatod esetleg a hónaljtartást is.
Örülök, hogy múlik a csomó!

Tina!
A legtöbb 4 hónapos gyakran kel éjszakánként. Ennek több oka is van: 1. nappal kevésbé hatékonyan táplálkozik, mert minden elvonja a figyelmét, ezért éjjel pótol. 2. ilyenkor a legnagyobb a bölcsőhalál kockázata, a szervezet ez ellen védekezik felületesebb alvással. 3. kitágult nekik a világ, több az inger, és megnyugvást, biztonságot jó lelni anyánálKép
Általában hullámok vannak, időnként gyakrabban kelnek, aztán megint ritkábban, majd újra gyakrabban. Szóval ez nem egy lineáris folyamat, de azért előbb-utóbb vége lesz. Nem tudom, hogy mellettetek alszik-e a baba, ez esetben nem kell nagyon fölébredni hozzá, hanmar vissza lehet aludni. És persze nappal próbálj pihenni, szunyókálni vele.

Zulu!
Én is a rizstejre szavaznék, ha arról tudod, hogy eszi és nem okoz problémát.

Pele
pelcsi
 
 


Pele, Adrienn,
köszi!Kép
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Gabomamo

Nekem is van egy 2 évesem aki szintén eszik igaz csak hajnalba, de gyakran kel éjszaka is. Ő már tápos.

Pele,
köszi. Az ágyunk mellett van a kiságya, de így is fárasztó. Ismeretségi körömben a babák már 6 hatesen átalusszák az éjszakát. Legalább is az anyukák elmondása alapján. Én mért vagyok ilyen peches? KépA nagyobbik is 2 évig kelt enni éjjel és a pici is többször kel.
Szerinted hagyjam sírni és majd leszokik? Csak nekem ez nagyon kíméletlennek tűnik. Még a nagynál se alkalmaztam. Anyukám szerint már nagy baba nem kéne ennie v. adjak este tápot neki, hátha attól jobban aludna.

Zulu,
tényleg mókás volt akkor. Mondtam is a férjemnek, hogy olyan jól megy nekünk, hogy anyatejbe fürdök. Kép Imába foglaltam a nevedet mert ez az egy módszer segített csak. Nem csuklottál? Igaz kaptam antibiotikumot is.

Tina
tkriszta
 
 


Sziasztok!

Tina!
Nehogy azt hidd, hogy peches vagy!! Az a normális, hogy a babák fölkelnek éjjel, így vannak összerakvaKép Erre a "az enyém már 6hetesen átalussza"-szövegre meg kb. annyit kell adni, mint az "az enyém már 1 évesen szobatisztá"-raKép Az igazságtartalma is valahol akörül lehet...KépKép
NEHOGY SÍRNI HAGYD!!!!! Egész életére szóló kérosodást szenvedhet a most alakuló kis személyisége!!!!! Ahigy föntebb kifejtettem, a fölkelésekenk megvan a maguk nagyon is alapos testi-lelki oka!!! És ez nem az éhség. Nem attól függ, hogy mekkora baba. Ha meg tápot adnál, az meg a szopinak is jól betenne, szóval semmi értelme.

Pele
pelcsi
 
 


Pele!
KösziKép

OFF:tudom, hogy nem ide tartozik, de itt biztos megtalálod a kérdésemet: Mikor szokik le egy normális gyerek a "miért" korszakáról? 2 múlt, mikor kezdte, és már több, mint egy éve tart. Nem az igazi kérdései fárasztanak, csak ez a "l'art pour l'art"-miértezés.
Előre is köszi, ha válaszolsz.
rjuli
 
 


Sziasztok!

Pele, Névtelen:
Köszi a segítséget, megnyugtatott mindenki. Hát tényleg nem úgy néz ki a pici, mint aki éhezik, csak ő hiszi azt szopi előtt, hogy éhen fog halni. Kép
Majd biztos jövök még valamikor valami panasszal.Kép

zit
zit
 


Pele,
milyen formában károsodhat a személyisége? A pelenka kapcsán is írtad, hogy nem kell erőltetni. A barátnőm leszoktatta a gyerekét az éjszakai cicizésről és mégis sokkal anyásabb mint az én 2 évesem aki 1 évig éjjel akkor cicicett amikor csak akart.

Nagyon jó, hogy van a Babanet és, hogy Ti is itt vagytok mert sokat segítetek. Kár, hogy az első babánál még nem is hallottam róla. Akkor hallgattam a dokinénire és védőnőre, hogy csak is 2-3 óránként szopizzon a baba. Nagyon síros volt, ráadásul cumit is kapott. A picit mindig cicire teszem, sokkal nyugodtabb és a cumi se hiányzik neki. Alapból nyugisabb baba.
Köszi.

Tina
tkriszta
 
 


Sziasztok!
Már jönni akartam, csak néhány napig nem volt net. Először a jó hírekkel kezdem. Voltunk mérekezni és 15 dkg-ot hízott 2 hét alatt a kislányom.KépIgazából én azt hittem, hogy egy dekát sem, mert az én 5 hónapos babám 2 hete hasra fordul és vissza!Kép A védőnő azt mondta határeset a hízás. A rossz hír. Kicsit hadilábon állok a gyerekorvossal. Majdnem megevett amikor kijelentettem, hogy féléves koráig nem adok a Krisztinek mást tejen kívül. Hogy képzelem ezt? Már biztos megenné az almát vagy a banánt!KépKépKép Ennyit a dokik hozzáállásáról a kizárólagos szoptatáshoz. Csak ezt akartam írni.
Sziasztok
Jó hétvégét mindenkinek!
Andi
Andianyu
 


Tina kérdése kapcsán, de nem arra válaszolva -
józan paraszti belevaú:

Az éjjeli kelések nálunk elsősorban összebújások, szeretgetések, anyut érezni, <jk - ezt Borsa gépelte ide Kép --- szóval tényleg nem az evés a lényeg olyankor, mivel egy ágyban vagyunk családilag, nem fárasztó, sőt fordítva is igaz, engem is megnyugtat, hogy Tücsök éjjelente háromszor-ötször "jelzi, hogy megvan" Kép

Hogyha egy másik szobában lenne és mondjuk sírna és én hagynám, nem mennék be hozzá, SZERINTEM a legfontosabb dolog veszne el belőle, a bennem való bizalma, az, hogy én MINDIG ott vagyok, hogy rám MINDIG számíthat, sosem hagyom egyedül ha ő nem akarja és nem hagyom, hogy féljen vagy hogy ne bújhasson hozzám, ha kedve van..

Annyira pici igazából, hiába egyre "nagyfiúsabb" a viselkedése, el sem tudom képzelni, hogy egyedül hagyjam, sírva, kétségbeesve.

Vannak furcsa (nem akartam durván fogalmazni) elméletek, miszerint ilyenkor DIREKT sírnak, tudják, hogy így zsarolható az anya és csak szórakoznak vele, ebből később fegyelmezhetetlen gyerkőc lesz, ha most engeded, később visszaél vele, satöbbi - feláll ilyenkor a hajam és a szőröm és mindenem! Kép Ez elképesztő szerintem.

Én úgy gondolom, a személyiség ilyen esetekben elnszenvedett apró csorbái nem észrevehetők ilyen korban, viszont később összeadódva egyéb külső hatások eredményeivel egy szorongó, bizonytalan, önmagában nem bízó, társas kapcsolataiban zárkózottabb vagy "ügyetlenebb" felnőttet eredményezhetnek - és ez csak egy része lehet a kérdésnek. A lényeg az talán, hogy most alapozzuk meg a gyerkőceink egész világhoz való viszonyát,amely világnak a középpontjai számukra egyelőre még mi vagyunk - minden anyától indul ki és oda talál vissza, fontos, hogy engedjük ezt...

Na írtam egy jó nagy romantikus regényt - bocs
Kép

Meg a belevaú miatt is bocs Kép
Szipola
 


Andi!
A fő, hogy megvédted a cicimundér becsületét! Kép

Én is készültem a "nagy csatára" a doktornénivel, de a 4 hónapos oltáskor még csak szó sem került erről - majd nemsokára jön az 5 hónapos, kíváncsi vagyok! Kép
Szipola
 


Pele,
köszi a mailt a tanácsadással kapcsolatban, Iboly honlapját is megnéztem, hát le a kalappal a szopis tanácsadók előtt.Kép Csak azt nem értem, hogy aki nem egészségügyis, az hol veheti fel a kötelező kurzusokat. Meg igazából engem is érdekelne egy-egy téma, pl. a csecsemő fejlődéséről, pl. írtál a másfél éves kori újraközeledési krízisről, ezeket jó tudni, mert az anya rájön, hogy nem a gyerek hisztis vagy ilyesmi, és az okoskodókat is leszerelheti, akik szerint elkényezteti a gyereket (ld. család többi tagja). Ilyen kurzusokat lehet valahol látogatni? Vagy van valami szakirodalom? (Biztos van, persze.Kép)

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Rjuli!
Nagyon intenzív miértezés kb. másfél-két évig szokott lenni, de persze valamennyire mindig megmarad utána is, hiszen egyre nyitottabb a világra, egyre több dolgot vesz észre, egyre több dologra kíváncsi.
L'art pour l'art miértezés lehet azért is, mert bár igazi kérdés nem jut már eszébe, de olyan jólesik beszélgetnie, hogy szeretné fönntartani ezt az állapotot.Kép Ilyenkor lehet kicsit terelni a szót, hogy érezze, te is benne vagy a további beszélgetésben.

Zit!
Hihi, az enyémek is mindig azt hittékKép Pedig gurultakKép

Tina!
Szipola tök jól leírta a dolgokat!
Meg a te megfigyelésed is nagyon helyes a barátnőd gyerekéről. Egyrészt ott van az, hogy ha egy szükséglet megfelelően kielégül a maga idejében, akkor az a további fejlődést segíti, arra, mint biztos alapra lehet építeni. De ha nem, akkor egy egész életen át tartó hiányállapot lép föl, folyton ott lesz benne az űr amiatt, amit nem kapott meg.
A lelki szükségletek éppolyan fontosak a fejlődés szempontjából, mint a testiek. Ha az előbbieket nem elégítjük ki, az éppolyan káros, mintha pl. éheztetnénk a gyereket.
A korai csecsemőkorban alapozódik meg az ősbizalom, ami egyrészt, mint Szipola is írta, azt jelenti, hogy a baba megtanul bízni a külvilágban és az őt gondozó felnőttekben. Abban, hogy ez a világ jó hely, és érdemes élni benne. Másrészt viszont önmagában is megtanul bízni, abban, hogy ő egy értékes, szerethető ember, az ő érzései és jelzései adekvátak és választ érdemelnek. A sírni hagyás ezeknek a kialakulását teljesen meggátolja. Gondolom, nem kell ragoznom, hogy ez mennyi mindenre kihat a további életében, és bizony sokszor csak később derül minderre fény, amikor esetleg közösségbe kerül, megmérettetik valahol, vagy párt választ. Amik ilyenkor, kora gyermekkorban érik az embert, azok annyira mélyreható változások, hogy később nagyon nehéz korrigálni őket, ha egyáltalán lehet. És ilyen a szobatisztaságra szoktatás módja is.
Na, bocsi mindenkitől az OFF-értKép

Andi!
Gratula a hízáshoz, a hasraforduláshoz, sé ahhoz is, hogy ilyen bátran kiálltál a dokitokkal szemben!!

Szipola!
Kép Tök jót írtál!!!!

Zsizsa!
Igen, vannak irodalmak, pl. az LLL honlapján (magyar és nemzetközi - nem tom, beszéltek-e angolul) lehet találni egy csomó jót, meg linkek is mennek onnan.
A Liga is szokott szervezni továbbképzéseket, pl. nov-ben is lesz egy.

Pele
pelcsi
 
 


Pele!
KösziKép
rjuli
 
 


Sziasztok!

Csak szeretnem Veletek megosztani a jo hirt: Viola az e heti meres alapjan 19 dekat hizott :-))) most legalabb egy hetig megvan az a bizonyos vigyor a kepemen :-)))

Pele,
gratula Misuhoz! Kép

Csak jokat mindenkinek! :-)))

Kaska
kaska
 
 


Pele, Szipola,

Nagyon jókat írtatok alvas-sírás-fejlődés témában. Kicsit meg is nyugodtam, hogy akkor ez az rendszeres felébredés normális.
Mikorra szokták abbahagyni és alszanak nyugodtabban a babók? Erre tanítani kell majd őket, vagy maguktól? Én kicsit attól félek, amit valahol olvastam, hogy nagyon megszokja, hogy kap enni, inni és csak nehezen lehet majd leszoktatni erről.
Igazából nem tudom melyik topikot kéne olvasgatnom, hasonló kérdések kapcsán, de itt mindig olyan megnyugtató válaszok vannak.

Amcsi

PS Megnézegettem iboly honlapját...hát ez nem is olyan egyszerű szakma! :-) Tök jó, hogy megosztjátok velünk a tudományt!
Amcsi
 


Sziasztok!
Pele,
a babuci nagyon ügyes, ma már 25-öt szopizott!Kép
Cory és Zsoma a példaképeinkKép, már kinyomtattam a testvéremnek a szeptemberi hozzászólásokat, sokat tanultunk belőlük.
A baba közelsége valóban csodákat tett, a kifejt 600 ml rögtön megugrott 800-ra, 1000-re. Mondta is a testvérkém, hogy le fog bukni a csecsemősöknél, mert ez a mennyiség egy ciciből elég hihetetlen... Kép Kép
Köszi a jó tanácsokat, majd még biztosan jelentkezemKép
lilia
lilia
 


Sziasztok!

lilia: gratula a testvérednek Kép Nem semmi, amit csinál KépKép Én fejni sosem tudtam csak max 40-50-eket két mellből 3 óránként.
És Zsoma már 3615g Kép Kitartás, és nagyon drukkolok nekik Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Hahó,

Pele,
csak elég későn tudok reagálni, de azért nagyon kösz! És én is gratulálok, mind Misuhoz, mind a vizsgádhoz! Egyebekben pedig tiszta szívvel csatlakozom Szipola véleményéhez Kép
Ami engem illet, sajátos módon a cici mostanában elég normálisan viselkedik. Igaz, most, nyolc hónapos kora óta kezdünk tudni Cicóval idilli szopikat rendezni, ami igen jót tesz nemcsak a lelkünknek, hanem a tejecske ürülésének meg a kereslet-kínálat összehangolódásának is, legalábbis így érzem.

Felébredős baba:
az én lányom tíz hónapos, és a minimum felkelés kettő, a maximum öt egy-egy éjszaka. Több, ha meleg van, szél van, eső van, front van, foga jön stb. És összevissza is alszunk, aminek eredménye, hogy éjjelente ide-oda kóválygok a paplanomat magam után húzva, mint egy formabontó kísértet (fehér lepedő helyett kék pöttyös paplannal), mert hol itt alszom, hogy ott, és paplan nélkül megfagyok. Nem tudom már, hogy mit kezdjek a dologgal. Szeretném ugyanis, hogy Cicónak továbbra is meglegyen a maga kis helye, mint eddig - mindig is a kiságyban aludt, illetve nagyon az elején mózeskosárban -, vagyis nem lenne jó, ha most szokna át mellém. Ez elsősorban azért nem oké, mert Apa nem tud a felébredős Cicóval egy szobában aludni, mindig felkel ő is, és nem tud visszaaludni. Ami engem illet, a cicós alvásban teljesen elgémberedek, minden mozdulatára felriadok, és reggelre leszakad a hátam (Cicó azt szereti, ha szopi közben az én oldalt fekve felhúzott lábamra pakolhatja a lábait, a fejét meg befúrja a két cici közé). Nem utolsósorban maga Cicó meg felrezzen az én minden mozdulatomra, és ilyenkor gyakran még többször ébred. Az egy szobában és nem egy ágyban alvás még viszonylag oké lenne, ha Cicóval együtt lefeküdnék én is, mert ha később megyek be, akkor felriad, de ez nem mindig megy. Nem szólva arról, hogy ilyenkor nélkülözöm Apát is Kép A külön szobás alvás viszont a paplanos kísértet-jelleget eredményezi, ami lassan teljesen kikészít Kép
Nem tudom, mi a megoldás, talán füldugó a családtagjaimnak? Kép
Most látom, milyen piszkosul off a dolog, bocsánat érte...

ON:
Zulu, én is próbálgattam a kádbalógatós módszeredet, nagyon ott van Kép

Lilia,
a tesód nagyon ügyi, nekem soha, semmilyen körülmények között nem sikerült hátsó tejet fejnem, meg egyébként is eddigi szopis életem során 70ml volt a max. egy ciciből, az is csak egyszer Kép Szóval nagyon klasszul csináljs, kitartás neki!

Üdv,
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Igen nagy problémával fordulok hozzátok.
Kisfiam 15 hónapos, nagyon szeret szopizni. Este és hajnalban. Viszont a probléma, hogy nekem magas a vérnyomásom. Eddig szedtem rá egy gyógyszert, ami rendben tartotta, de ezt a gyógyszert most kivonták a forgalomból. Új gyógyszert kell szednem, ami mellett nem biztos, hogy szoptathatok tovább. Az van ráírvam hogy a gyermek fokozott megfigyelése mellett, csak az orvos kizárólagos utasításával szedhető szoptatás mellett.
Nem tudom, én hogyan fogom magam tultenni azon, hogy abba kell hagynom a szoptatást, de mi lesz a kicsimmel? Hogyan csináljam? És minél gyorsabban.

Köszönöm

Djeszter
djeszter
 
 


Régen jártam erre, gondoltam beköszönök.Bár kérdésem mindig akad...
Mostanában úgy érzem, hogy nem folyik annyira a cickóbol a tejci. Tudom,hogy ebben az időben , már nem annyira kemény a cici, csak azt nem tudom eldönteni, hogy elég mennyiség áll e rendelkezésre egy egy evés alkalmával.Néha megkínálom a mások cicim és abból is eszeget még, bár olyan is előfordul, hogy csak húzogatja, játszik vele.Mérni nem mérem,csak hetente egyszer, így a az egyszeri fogyasztást nem tudom(nem is igazán pontos mérlegünk van, meg fölöslegesen idegesíteném magam vele...).Azért remélem elegendő tejcit eszik. Szépen fejlődik, kis húsos combija van márKép.Persze sok segítséget kaptam innen, amit nem győzök megköszöni.
Írtatok Iboly honlapjáról. Elkérhetném a címet én is, mert ahogy fentebb olvastam ott nem találtam.Köszi!
Még annyit, hogy igaz ez nem igazán szoptatási kérdés, de mennyire gond, ha e baba nem alszik el egyedül a kiságyában?Mostanában ha ébren is van, vízszintesen nem akar nagyon megmaradni, csk a kezünkben. Hiába próbálom lekötni a figyelmét, csak pár percig nézegeti, aztán emelgeti (szó szetin) a kis fenekét, hogy vegyem fel, természetesen ott már semmi gond, de még ülni sem lehet, csak le föl járkálni olyankor és nézelődni. Nem tudom , hogy ezzel mennyire lehet rászokásról beszélni? Biztosan valamilyen szinten megszokta már , de elaludni csak a kezemben alszik el.Sőt a hajnali evés után, már a kiságyban sem alszik, olyankor a nagy ágyban alszik velünk. Lehet, hogy ezt nem szabadna engedni, de nem tudom másképpen megoldani. remélem tudtok vmi jót írniKép.Köszi:


Anita
anita77
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?