Új privát üzeneted érkezett!

Andi!

A bukást leszámítva tudlak vigasztalni: Zozi lányom 3800 grammal született, 3500 volt hazajövetelkor, 3 hónaposan 5200, 4 hónaposan 5700 (6 hónaposan 6600). Kísérteties a hasonlóság, ugye? A bátyja is hasonlóan gyarapodott, ott még parázott a dokinéni, egy párszor most is felajánlotta hogy ír fel tápit, de nem akartam. Legutóbb azt mondta, hogy vannak ilyen alkatú gyerekek (mi sem vagyunk kövérek, sőt.) Szopizunk, kap egy pár kanálka gyümölcsöt vagy főzeléket, mert már 6 és fél hónapos. Önmagában ez a gyarapodás még nem baj, bár egyes tankönyvek nem ennyit írnak. De ezeket a könyveket azt hiszem, nem olvasták a babáink.... Ha nincs más gond vagy megoldódik a bukogatás, akkor önmagában a gyarapodása miatt ne aggódj!

Manka
mankazs
 
 


Rjuli!

Olvastam a hozzászólásodat és kétségeim merültek fel. Ezért felhívtam a védőnénimet, aki most is azt mondta, hogy 1 nap. A kórház csecsemősnőrvérkéi közül egy az ismerősöm, aki szintén 1 napot mondott. A neten is utánajártam és itt valóban 3-4 napot írnak.
És most legyen az ember okos!!!
Ennek ellenére nem merem 1 napnál tovább a hűtőben tárolni. Ez már berögződés nálam. De hiszek a 3-4 napban és nem vonom kérdőre.
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Meso!
Általában ami használ:
-nyugodj meg, és higgy benne, hogy hamarosan lesz elég tejecskeKépKépKépKépKépKép(Ez eléggé könnyű azt mondani dolog...)
-igyál eleget - 1-1,5 l/nap
-néhány dolog, amiről úgy gondoljuk, hogy tejserkentő: birsalmalé (Topjoy Duett), malátakávé, (barna)sör, kesudió
További tippek:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/282/1858.html?1019981163

Miből gondolod, hogy a leányzó a tejet kevesli? A gyerkőceik csinálnak fura dolgokat, de szerintem sokkal többször gyanakszunk az éhségükre, mint ahányszor tényleg az a probléma.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 

 
 

Anikó!

Abból baj nem lehet, ha csak 1 napig tárolod, de azt biztos senki be nem vállalná, hogy megbetegít korababákat. Úgyhogy, ha náluk negatív a tej, és baj nélkül odadják az arra rászorulóknak, akkor biztos, hogy tovább is jó.
rjuli
 
 


Matska!

Köszi, hogy írtad a Palántát! Nem ciki csak úgy beállítani, mikor nem is az ő betegei vagyunk?
rjuli
 
 


Matska! Az Algopirynből 4 óránként mehet egy maximum. Ha ennél több kellene, akkor érdemesebb lenne valami mást választani, esetleg mással kombinálni. De ebben igazán a dokid kompetens.
Menta
menta
 
 


Szia Borcsa!
Hogy miből tudom, az nagyon egyszerű. Szoptatáskor nyugodtan szopik, amíg van, aztán átstartol a másikra, aztán újra erre. Közben végig nyalogatja a pocimat, hogy hátha van harmadik, végül elkeseredetten sírni kezd.

Amit írtál, azokat kipróbálom, köszi.
Meso
meso
 
 


Meso!
Amit csinálsz az is nagyon jó! Mármint az oda-vissza tevés, nyugodtan mehet akár 4-5x is, mivel szopi közben legintenzívebb a tejtermelés. Nálunk főleg akkor játszik, amikor Luca elszántan küzd az elalvás ellen, és mindent kitalál, hogy kivédje a hosszú szopik álmosító hatásátKép.
(Meglestem ám a tündérkét! Az a kacér mosolyKépKépKépGyönyörű!)
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


rjuli, szerintem nem ciki, nagyon kedves a doktornő és jó barátnője Sarlai dr.-nőnekKép. de ha tutira akarsz menni, dobj egy telefont neki,szerintem még ki is megy, házhozKép.

Menta, köszi szépen, én egyszer vettem be 2-őt egyszerre, de azóta egyet sem, inkább szenvedtem, akkor ez most nagy baj? Kép

köszi, és bocs a zaklatásért, csak Téged "ismerlek" itt akiről tudom, hogy szakember. köszi még 1x
matska
matska
 
 


Borcsa,
köszi, megnyugodtam!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Milyen gyakran kell kakilnia egy újszülöttnek?

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Anikó,
ha még erre jársz:
ez tuti így így van:
Fagyasztás:
Az anyatej tárolási ideje a hőmérséklettől függ. Szobahőmérsékleten (19-22 C fok) 10 órán keresztül tárolható.

Anita
az én kisfiam is ilyen nyálfolyós volt. Mondta is a családból mindenki, lehet a foga jön. Nem az volt, normális 6 hónapos kora körül bújtak ki a fogacskák, viszont minden tényleg nyálas volt. Sokx az idő miatt tudnak nagyon nyűgösek lenni, még a nagyobb gyerkőcök is, hát még a kicsik, hiszen sokkal érzékenyebb az idegrendszerük. Ilyenkor egy megoldás van: sok összebújás, dédelgetés, kézbenfogás, séta (ha az idő engedi).Kép

Cory,
http://www.lll.hu/leche/124a.shtml

Menta,
lesz ősszel lll-s továbbképzés?

Ágci
Hűtőben (0-4 C fok) 8 napig
A hűtőben lévő fagyasztórekeszben 2 hétig
Fagyasztóval kombinált hűtőben (külön ajtós fagyasztó) 3-4 hónapig
Fagyasztószekrényben vagy ládában (-19 C fok) 6 hónapnál is tovább.

Kép
Ágci
 
 


Ágci: Akkor most már tudom, hogy nem eszik ezekszerint eleget, de mit csináljak vele?? Alig tudom felkelteni, szopizik valamennyit, majd kanállal pótolok, de 30-nál több nem megy bele Kép Ezekszerint ez kevés Kép De mit csináljak vele??

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szia Manka!
Köszönöm, hogy leírtad a Zozi lányod súlyának alakulását! Megnyugtattál, hogy a súlya nem olyan tragádia!Kép Igazából én se aggódtam addig, amíg a doktornő nem kezdte el feszegetni ezt a tápszer kérdést. Bár megjegyzem ő is mellétette, hogy összességében jól néz ki a babám, és centire pl. sokat nőtt(52cm-rel szül., legutóbb 65,5cm volt), csak hát a súlya. És itt is mindig azt olvastam, hogy az anyatejes babák többsége négyhónapos korára megduplázza a súlyát. Hát mi nem.Kép És talán megoldódik a bukás gond is ezzel a tejelhagyással.KépKépKép Ugyanis 2 napja nem volt bukás, mióta nem iszom a tejet! Köszi Ágci a tippet!KépKépKépKépKép
Mindenkinek jó hétvégét! Andi
Andianyu
 


Cory,
írtam mélt.

Andi,
Gyarapodás szoptatott babáknál:

hetente átlag
első 3-4 hónap: 115-220 gr-t hízik,
4-6 hó között: 85-140 gr, és a
második félévben 45-85 gr.

6 hónapos korára elég, ha megduplázza a súlyát, egyáltalán nem általános, hogy 4 hónaposra meg2xerezik, ettől ne tarts! Jó babázást!Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szakértők!
Holnap megyek a Sarlay dr.nőhöz, mert elakadtam csomó-ügyben. Fizetős, borítékos,mennyit kell-szokás adni, hogy működik ez ?
rjuli
 
 


Nyusssz!!

Most jöttünk a három hónapos oltásról - Kölök 6980 g, 66 cm (ez + 3 cm hosszban és 1,10 kg súlyban a kéthónapos adatokhoz képest) -- ami fontos:

1. A doktornéni nekem az Elevit újrakezdését javasolta, mert Kölöknek még mindig túl nagy a kutacsa, tehát a tejem összetételén akar javítani (????) - megbeszéltük, hogy az anyatej minősége éhezőknél is kielégítő, akkor most mi van?

2. Ha majd négy hónaposan is többször kel enni éjjel, akkor "sűríteni" kell a táplálékát valami péppel vagy nem is tudom mit mondott, meg hogy akkor már kérni fog gyümölcsöt is, főzit is, mert hatalmas baba és gyorsabban fejlődik, mint az átlag, tehát nem lesz elég neki a tej --- ehhez én nem fűznék kommentárt, természetesen NEM így lesz, marad a kizárólagos szopi a 6. hónapig, csak hát ideírtam mindenki okulására, hogy a gyakorlat Magyarországon még mindig ez!!! Kép

Nem tudom, nem lehetne erőteljesebb kampányba kezdeni a kizárólagos és igény szerinti szopi mellett??
Egyszerűen röhej az, hogy Magyarországon szinte földalatti mozgalomként működik a liga által hirdetett program és megkockáztatom, hogy tíz orvosból/védőnőből 9 nem ennek megfelelően tájékoztatja az anyákat és nem így jár el!!
Kép

Mo-n 93 % kezd el szoptatni de hat hónapos korig csak az anyák negyven valahány százaléka viszi el - talán az ilyen tanácsok miatt!!

Csináljunk valamit!!

Én szívesen kampányolnék valahogy Kép
Szipola
 


Kölök is elég lelkes, ha cici kampányról van szó, íme:


Kép


Kép Kép
Szipola
 


Andianyu!

A vizsgálatok nem feltétlenül kellemesek. Ami fájdalmas és 2 percnél hosszabb, vagy mozdulatlanságot igényel, ahhoz altatnak. Viszont a saját babámnál ennyi beleférne a szopi melletti kitartásba, mert tudom, hogy mennyi az előny a tápszerrel szemben.
De minderre Nektek semmi szükségetek. Bukás nincs, hogy lassabban gyarapszik a súlya, mint a nagy átlagnak, az meg kit érdekel?! Kép Minden egyébben hozza a formáját a babó, akkor csak annyit jelent, hogy valószínűleg nem fog elhízással küzdeni, ha nagy lesz.

Szipola!
Kampányoljunk, én benne vagyok. Nagy a szám, rám mindenki rámhagyja, hogy mit tegyek, hogy etessem a babámat és csak akkor ugranék vehemenciával, ha olvasom az okos egészségügyis megjegyzéseket. A dokinőnk néha elszörnyedve hallgatja, hogy Prücsi csak fekve hajlandó szopizni és vagy óránként, vagy soha többé. De nem szól. Nem nála mérjük, így csak tőlünk tudja, hogy mennyi a súlya, de szerintem ránéz és leszűri, hogy pont jó.Kép

Snoopy
snoopy
 


Snoopy!!!

Akkor már szerveződünk, mint kampány-banda!
Kép

Komolyra fordítva, nem hiszem, hogy az én dolgom lenne, mint kezdő anyukának a gyerekorvossal és a védőnővel szócsatát vívni, minden egyes szopival kapcsolatos témában, ez így nem lehet módszer - mert sok anya nem is meri, nem akarja, nem olyan a pillanat, nem érdekli, stb.
Nekik olyan képzést kéne kapniuk, ami végre haladó szellemben kezelné a kérdést!
Én hiába mondom el nekik, mit gondolok, ha a többi kilenvennyolc anyuka meg boldogan rohan tápszerért meg szilváért az ilyen találkák után..
Kép rohadt egy helyzet
így mindig lesznek elrontott szopik
és mindig maradnak furcsa orvosok és védőnők



Négy hónapos a kicsid ugye?
És van egy kétéves is??
Nem tudok valahol nézegetni rólatok képeket??
Kép Kép Kukkolni akarok!!
Szipola
 


Szia Andi!

Örülök hogy megnyugodtál. Csak így tovább! Gyönyörű, formás és karcsú lánykáink lesznek!

Manka
mankazs
 
 


Segítenétek nekem!

Most hét hete szoptatok, eddig nem volt semmi folyásom, ahogy a kórházból kijöttünk már elmúlt a vérzés is. A hat hetes kontrolon azt monta a doki, hogy a menszesz csak szoptatás után szokot általában megjönni. Én még szoptatok és kissé igaz nem olyan vérzés mint egy menszesz, de folyásom van , sötét véres picit, Ez má az lehet?Ugye nem befolyásolja a tejem?vagyis szeretnék még sokáig szoptatni

köszika. Ibolya
Iboly
 


Segítsééééég!! Kép

Borsa három hónapos, hétfőn kapott oltást, lázas lett - aznap éjjel óránként ébredt szopizni, ez rendben is van.
Viszont tegnap éjjel sem aludt "rendesen", kétóránként szopiztunk és sokkal hamarabb ébredt végleg, mint szokott Kép

Vajon elkezdődött a 3-4 havi ösztönös ön-ébresztés a bölcsőhalál elkerülésére?
A mai éjszaka is az oltással függ össze?
Vagy mi lehet az oka, ha így változik az alvási rend??
Eddig fél tíztől háromig aludt és ez már jó ideje így volt...

Kicsit fáradt vagyok Kép
Szipola
 


Szipola!
Semmi pánik! Ha mákod van, csak az oltás, és akkor ma este már csak háromóránként ébred, aztán holnapután vagy azután meglepve ébredsz először hajnali fél nyolckorKép. Sajna az is lehet, hogy így maradtok. De ehhez is hozzá lehet szokniKépKép.

Egy dolog biztos nincs: bajKép. Ezek a babák néha csinálnak ilyen dolgokat. Javaslom, próbáljatok néhány nappali összebújós szopi-szunditKépKép tartani.

Ibolya!
Teljesen alkatfüggő, kinek mikor jön meg először. Van akinek csak hetekkel a szopi abbahagyása után, van akinek pár hónappal szülés után. A tejtermelést annyiban befolyásolja, hogy amikor megjön, kicsit megváltozhat a tej íze, és ezt nem ninden baba szereti. Az én Lucámat pl. nem zavarja.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


OFF!


Szipola! egyelőre sok kép nincs rólunk.De a profilomban van egy a kisebbikről. Ha megtalálom a montázsos programot, akkor hamarosa több is lesz, OK?

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Szipola!

Ancsi lányom az elmúlt 2 hónapban 2 hetente változtatja az alvási szokásait! (1. egyben alvás 10 től 5-ig, evés, visszaalvás 2,5 órára. 2. korábban ébredés, evés, visszaalvás 2,5 órára, akkor is, ha az első ébredés hajnali 2 volt... ezután jött az 1-es újra, 3. hajnali ébredés, de visszaalvás 8-9 -ig avagy 2-szer evés, de visszaalvás ugyaneddig 4. hajnali ébredés, evés, visszaalvás reggel 6-ig) és mindehhez nappal többnyire csak 30 perceket alszik....

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Borcsa boszi, Ildi!

Oké, meggyőztetek, alvásban nem várok tehát rendszert... Kép

Nincs semmi baj az óránkénti szopival sem, csak hát mi hármasban szundikálunk egy nagy ágyban, és apunak nem jó, ha óránként ébred, mert ő sajna nem vehet részt a nappali alvásokban Kép

Ildi, amit írtál őrület! Kép Ancsi mennyi idős? Kép

Borcsa, bárcsak egyszer "hajnali" fél nyolcig húznánk! Kép Kép Kép


Köszönöm a bátorításokat!
Szipola
 


Snoopy!
Megnéztem a profilod!
Ki az a bűbájos, micimaci ruhás manó?

Jesszumpepi, te orvos vagy! Kép (Szipola észrevette) - ezért nem kekeckednek veled a többiek... Kép
Szipola
 


Iboly!
Valószínüleg nem a menzeszed tért vissza, hanem létezik ilyen gyenge vérzésszerűség a 8. hét körül.Kevesebb és rövidebb ideig is tart, mint a korábban megszokott menzesz, és valószínüleg szoptatás mellett még jó sokáig nem tér vissza a valódi ciklusod.
(Ez nem annyira közismert, de a mamák egy része beszámol ilyen folyásról, vérzésről)
Névtelen
 


Kedves Druszám!

Ami neked van, az bizony lehet menzesz is. Saját tapasztalat: az igény szerinti szoptatás ellenére a 6. héten megjött, az orvosom azt mondta, menzesz. Aztán még a következő néhány hétben összevissza vérezgettem, volt barnás folyásszerűség is. Aztán elmúlt és egészen a kisfiam 8 hónapos koráig (amikor már mást is evett) nem jött meg.
Ha bármiben bizonytalan vagy, legjobb, ha orvoshoz fordulsz!

Ami pedig azt a tévhitet illeti, hogy amíg szoptatsz, nincs menzesz: nos ezt úgy pontosítanám, hogy ÁLTALÁBAN az igény szerint szoptatott baba mellett (vagyis mindig mellre teszed, amikor megnyikkan, nem adsz neki cumit, nem adsz neki vizet, teát, egyebet) ha nem marad ki több, mint 6 óra a szoptatások között még éjszaka sem, akkor ÁLTALÁBAN nincs menzesz és akkor beszélünk laktációs amennorheáról (LAM), ami egyben fogamzásgátló hatású is, olyan hatásfokkal rendelkezik, mint a legkorszerűbb tabletták.

Üdv.
Iboly
iboly
 
 


Szipola!

5 hónapos.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Segítsetek légyszi! Kismanóm három hetes, és sokat szopik, nap közben 2 óránként általában, de van, hogy picit gyakrabban, ilyenkor 30 percet minimum a cicin tölt, utána meg gyakran bukik, és nem is keveset. Éjjelente 3 óránként ébred. Ezen a héten beindult a pocifájásKép, pedig eddig olyan szép nagy adagokat kakilt, az is volt a beceneve, hogy kakabajnok. Most meg nyögdécsel és sír, és borzasztóan erőlködik szegénykém, és alig jön kaki, legalábbis irtó nehezen (ma reggel először segítettem neki lázmérővel, és végre megkönnyebbült egy kicsit, de semmiképpen nem akarom rászoktatni). Védőnéni azt mondta, hogy az a baj, hogy túletetem, ezért fáj a pocak, amit azért furcsállok kicsit, mert ugyanígy evett eddig is, és csak most jelentkeztek a tünetek. Azt mondta, hogy vegyem le korábban a ciciről, ezenkívül hajnalban adjak neki éhgyomorra cukros kamillateát, az segít helyrehozni a pocit. Szerintetek tényleg lehet, hogy túletetem (ez egyébként már bennem is felmerült, a sok bukás miatt), és ilyenkor mit tennétek (nagyon szokott hisztizni a ciciért, lehet, hogy csak komfortszopizni akarna, csak mindig jön a tejci)? Hallottam az ánizsteáról is, hogy segít, ti adnátok neki teát? És kanálból vagy pohárból? És cukrosat?
Segítsetek légyszi, annyira sajnálom szegénykémet (és még köldöksérve is van, ami az erőlködéstől félek, hogy nagyobb lesz)!

Köszi előre is!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Segítséget szeretnék kérni, mindenkitől, akinek van jól bevált módszere! Lacika 10 és fél hónapos, és még szopizik. Elalváshoz mindig szopira van szüksége, de leginkább este. Ilyenkor, ha nem elég álmos, akár fél órát is nyammog rajtam, vagy ha elalszik és kiveszem a szájából idegesen kap utána, és ha nem találja, sír. A cumit már 5 hónapos kora óta nem fogadja el, nem lehet vele becsapni. Éjjel legalább 3-szor fölkel, és újra csak szopival alszik el. Gondoltam, hogy szomjas, de cumisüvegből nem tud inni, elfelejtette, hogy kell. Annyira viszont nem ébred fel, hogy csőröspohárból ülve megitassam. Ha viszont teljesen felébred az iváshoz, nem tud visszaaludni. Nem elválasztani akarom, mert nem bánom, hogy szopizik, csak azt szeretném, hogy nélkülem is el tudjon aludni, és éjjel ne keljen fel ilyen gyakran. A 3 már jó, előfordul 6 ébredés is! És olyan sokáig tartja a szájában a mellem, hogy már vízhólyagos és sebes. Segítség!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!
Ma annyira jó napom van, el kell dicsekednem!
Ma mérekezni voltunk a kislányommal és rekordot döntött! 54dkg-ot hízott két hét alatt!KépKépKépKépKép(Eddig max. 15dkg-ot hízott egy hét alatt)
Meg is dícsért a védőnő minket és azt mondta nehogy gondolkodjak a tápszeren egy kis bukás miatt, mivel így hízik.
Köszönöm mégegyszer a bíztatást és a segítséget mindenkinek!
További jó babázást nektek is!KépKépKép
Sziasztok!
Andi
Andianyu
 


Sziasztok!

Én is dicsekedni jöttem Kép Zsoma péntek óta 100g-ot hízott (tegnap estig), most már 25-35-öket szopik minden alkalommal, úgyhogy elhagytuk a pótlást. Már magától ébred 2-3 óránként Kép És elutasította a bimbóvédőt. Tegnap kakilt is végre Kép
Köszönöm a segítséget Mentának, Pelének és Ibolynak! Még jelentkezem Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Hahó Gabi!!

Ezek szerint "eljöttél" ide! Kép Kép
Nem fogod megbánni szerintem, itt nekem eddig minden problémám megoldódott szopi ügyben!

Szerintem hamarosan választ kapsz...

Hajrá! Kép Kép
Szipola
 


Cory!

Éljen Zsoma! Nagyon nagyon ügyes baba!! Kép
Szipola
 


Sziasztok!

Próbálom újra fölvenni a ritmust, bár mostanában megint folyton aludnékKép

Zsizsa!
Először is: a kamillateát nagyon nem javasolnám, meg semmilyen teát sem általában. A cumisüveg használata cumizavarhoz vezethet, de ha kanálból adod, az sem túl nyerő, mert az első 6 hónapban az anyatejen kívül adott bármilyen más folyadék/kaja lemossa a bélfal anyatejes védőrétegét, megváltoztatja az anyatejes bélflórát.
A szopási időket sem túl szerencsés korlátozni, egyrészt lehet, hogy ezzel pont a zsírdús hátsótejtől fosztanád meg a babádat, akkor meg jönne az elégtelen gyarapodás, ráadásul csak rátenne a pocifájásra. De ha "csak" a komfortszopit korlátoznád, az sem lenne jó, mert a komfortszopinak a nyugtató hatáson kívül van egy olyan funkciója is, hogy az emésztőnedvek elválasztását, a bélműködést serkenti, ezáltal segíti az emésztést.
Túletetni nem igazán lehet egy kizárólag szoptatott babát.
Pocifájás: nem iszol szopis teát? vasat nem szedsz? tejet mennyit iszol?
Bukás lehet alkati, ha jól fejlődik különben, akkor nem kell vele különösebben foglalkozni. Lehet attól is, ha nagyon sok tejet iszol, megpróbálhatod esetleg csökkenteni vagy elhagyni a tejet az étrendedből.
Pocifájhásra jó lehet a kólikás tartás: alkarodra fekteted hasra úgy, hogy a feje van a könyökhajlatban, a pelusa meg a tenyeredben. Jó a " kakilópóz" is, amikor a hasadra ülteted a fölhúzott lábaidnak támasztva a hátát.
Pocifájásra kiváló még a kendőben hordozás, ezt sokan tanúsíthatjuk ittKép Mert a kendőben jó a mozgás is, a meleg is, a fölhúzott lábtartás is meg a mami testközelségének fájdalomcsillapító hatása is.
Ha elfogadja a szopit ilyenkor, akkor mellre is teheted, mert ez sokszor reflexes székletürítéshez vezet.
Megpróbálhatsz te magad hashajtó hatású ételeket fogyasztani, aminek a jótékony hatása majd a tejcsiben érvényesül.
Sok sikert, és semmi gond nincs a szopizási szokásaitokkal!

Gabriella!
Azt tudom mondani, hogy az égvilágon semmi rendkívüli nincs abban, hogy a pici fiad cicivel alszik el, és éjszaka többször ébred! Nem szükséges még nélküled elaludnia, hiszen még olyan csöpp! Majd ha már képes lesz rá, akkor egy nap csak észreveszed, hopgy lecsatlakozik a ciciről, befordul és elalszikKép Ha sokáig tart az elaltatás, és ez zavar, akkor meg lehet próbálni esetleg kijjebb tolni a lefekvés időpontját. Illetve nem tudom, hogy milyen esti rituáléitok vannak, esetleg énekelés, képeskönyv-nézegetés az ágyban, ez elzsongíthatja már valamelyest.
Az is tökéletesen normális, hogy éjjel 3-6x kel. A legtöbb ilyen korú baba ezt teszi. Lehet, hogy a foga jön, de az is, hogy csak anyukahiánya vanKép Hiszen olyan jó anyához bújni, finom tejcsit kortyolni! Ha fáradt vagy, akkor nappal próbálhatsz alvást pótolni. Az együttalvás is jó, mert akkor nem kell kimászni az ágyból, hamarabb vissza tudsz aludni.
Elvileg ha jól van a cici a babád szájában, akkor nem kéne, hogy sebes legyen. Lehet, hogy éjszaka kicsit belealusztok, és kicsúszik a szájából. Szóval arra kéne figyelni, hogy mindig jó mélyen legyen a cici a szájában, és ha kicsúszik, akkor vagy levenni a babát a ciciről, vagy közelebb húzni magadhoz.
A sebeket meg hagyd sokat levegőzni, engedd, hogy rászáradjon a babád nyála és az anyatejcsi.

Andi!
Éljen, éljen!!!!

Cory!
Itt is hurrá!!!!!! És nagyon szívesen!!!Kép és várjuk a további jelentkezéseket!Kép

Pele
pelcsi
 
 


Hamár a köszönetnyilvánításoknál járunk akkor énis énisKép Kép.Köszönöm mindenkinek mégegyszer a szopis ötleteket, nagyon sokat segítettetek. Azóta Robóka gyönyörűen fejlődik, mellgyuszi hess hess, elment és gyönyörű dolog a szoptatás, holott amikor be volt gyulladva a mellem még a csillagokat láttam...
Pele, régen jártál erre. Tényleg a 10-20 ml tejcsifejés szerintetek már hanyagolandó?vagy gyüjtögessem még a fagyasztóba?jah és a kakiló póz is nagyon bejött. Azóta van széklet minden napKép Aranysárga!Kép
Köszi mégegyszer:Anita+Robika
anita77
 
 


Pele,
köszi a választ! Akkor nem adok teát, pedig már majdnem. A szopiidőt nem is nagyon tudnám korlátozni, mivel olyan keservesen sír a kiscsaj, amikor éhes, hogy nincs szívem kínozni. Pocifájás: nem iszom szopisteát, vasat sem szedek (ezek szerint a vas okozhat pocifájást?), a tejet meg nem szeretem, bár az egyéb tejtermékeket (túró, sajt, joghurt) igen. A bukás miatt ezek szerint viszont nem kell aggódni, mert Gabó 1 hetes koráról 2 hetes korára 420g-ot, most meg 3 hetes korára 2 hetes koráról 310g-ot gyarapodott, ami szerintem nem mondható kevésnek. Olyan tokája van, hogy csodájára járhatnátok.Kép A kólikás póz nekünk nem jön be, mert Gabi utál hason lenni, de a többit kipróbálom.
Ezek szerint ihatok pl. szilvalevet? Eddig nem mertem semmi ilyesmit, hogy ne legyen rosszabb a babának. Kifejezetten mit ajánlanál, amit egyek-igyak?

Mindenkinek problémamentes szopit!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Anita!
Éljen-éljen!!!! Olyan jó ilyeneket olvasni!!KépKép
Nyaralni (őszölniKép) voltunk, aztán meg próbálok visszarázódni a hétköznapokbaKép
Szerintem nem szükséges fejegetned már, ha csak nem gyűjtesz valami kifejezett célra. Örülök, hogy bejött a kakilópózKép

Zsizsa!
Vastól lehet székrekedés, azért kérdeztem. Szeles egyébként a babád? Milyen színű a széklete?
Háát, ez a gyarapodás nem semmiKép, akkor tényleg nem gond a bukás.
Ezt az alkaron hason tartást ált. azok a babák is csípik, akik amúgy nem szeretnek hason fekve lenni. Szerintem egy próbát megér.
Szilvalevet kipróbálhatod, csak tárazz be pelusbólKép Egyébként kevés olyan dolog van, ami mindenkire igaz, hogy eheti vagy sem. Kísérletezni kell, vannak érzékenyebb és kevésbé érzékeny babák.
Ami sok babánál szokott gondot okozni, az a tej meg a szopis tea.

Pele
pelcsi
 
 


Pele!
Köszi a tanácsokat! Az a helyzet, hogy együtt alszunk. Nem is baj, hogy így van! A cicit már nagyon ügyesen kapja be, nem attól sebes, hanem az időtartamtól vízhólyagos, eláztatott lett a mellbimbóm, és mikor ezt újra szívja, a kis bőrdarabkák leválásánál lesz sebes. Mivel fáj, nem tudok belealudni a szopiba, ha pedig Lacus alszik el, kiveszem gyorsan a szájából. De az valamennyire megnyugtató, hogy ez természetes, és mással is megesik. Még egyszer köszönöm!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Pele,
igen, szegény babó elég szeles, és a purcimanók (ez az itthoni szlengszavunkKép) is nagyon nehezen jönnek ki.Kép A széklete szép sárga, kétszer volt enyhe zöldes beütése, és vannak benne kis fehér túródarabkák (gondolom a nem megemésztett tejci). Köszi még egyszer az ötleteket, majd kipróbálom akkor a szilvalevet is, hátha jobban kakil.
Még egy kérdés: az normális, hogy pl. ma 8-tól 12-ig kétszer fél órára akarta csak elengedni a cicit, amúgy meg üvöltött érte? Most szerencsére alszik, végre tudtam reggelizni.Kép
Érdekes még, hogy a bal mellemet jól be tudja kapni, a jobbal meg állandóan szenvedünk, nem akarja nagyra nyitni a száját. Hogy ez mitől van? Rejtély.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Nyussz!

Elképzelhető olyan, hogy a növekedési ugrás kis szünettel folytatódik??
Már nálunk lezajlott a három hónapos, eltelt egy hét és most megint sokkal többször kell a cici..

Vagy a megint meleg hatására őrült meg Kölök szopi ügyben?

Ja, ezt lehagytam:
Segítsééééég!
Kép Kép
Szipola
 


Örülök Andi!

Manka
mankazs
 
 


Pele!

Három hónaposan várható lesz újabbnövekedés ugrás? Amúgy Robó már lassan naponta csak 5-6 szor eszik , ez szerinted normális? meg van olyan is, hogy 5 órát is alszik és nem ébred fel , hogy éhes lenne. Biztosan elegendő lehet az a mennyiség amit fogyaszt?Amúgy nem méregetem, csak hetente , de szépen fejlődik.A hasfájás várható, hogy három hónapos korára elmúlik?Nagyon jó lenne!
Amúgy minden nap van kakika, de kissé hígabb(egyszer), az ugye nem baj?Színe: szép sárga....
A lefejt tej amúgy tényleg hűtőszekrényben nem csak 24 óráig áll el?ti a hozzátáplálást mikortól ajánljátok? Persze minnél tovább szertném az anyatejcsit adni, csak szeretném tudni, hogy mikortól érdemes az új ízek bevezetése?Kép

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Gabriella!
Kép Sebes cicire: próbáld napközben váltogatni a pózokat, hogy máshogy érje a szája a cicit.

Zsizsa!
A legtöbb nőnek van ilyen különbség a 2 cicije között: az egyik jobban kézre/szájraKép áll. Lehet, hogy neked nem esik annyira kézre, ezért kevésbé tudod a szájába adni, lehet, hogy neki kényelmetlenebb az egyik oldal, mint a másik, esetleg kicsit más formájú a 2 cici. Próbálkozhattok más pozitúrákkal, hátha úgy könnyebb (kukkants bele a szoptatási pozíciók topikba).
PurcimanókKép segítésére a torna, pocimasszázs, hordozás jól jöhet.
Szopizás: nagyjából minden normálisKép Vannak ilyen napok is. Megpróbálhatod esetleg magadra kötni ilyenkor, akkor talán hamarabb jutsz reggelihez.Kép

Szipola!
Bármi lehetKép Akár a meleg is, esetleg némi frontok. Csak nyugi! Lesz ez még jobb is!Kép

Anita!
Igen, átlagban 3 és 6 hetesen, illetve 3 és 6 hónaposan vannak növekedési ugrások. Persze aztán vannak babák, akik teljesen eltérő időpontban prezentálják ezeket az ugrásokat, csak hogy jól megkeverjék szegény mamit.Kép
Szopiszám: ha a babád gyarapszik (átlagban min. heti 10-12 dekát), eleget pisil (min. napi 6x, nem szúrós szagút és sötétet, hanem világossárgát), eleget kakil (ebben a korban min. napi 1x), nem sírós a szopik között, akkor nincs okod aggodalomra. Nyugodtan hagyjad aludni, biztos, hogy elegendő tejhez jut.
Hasfájás: a legtöbb babánál elmúlik 3 hónapos korára, remélhető, hogy nem a tiéd a kivételKép Persze van, hogy már korábban is vége lesz ennek az időszaknak. Nem délután/estefelé szokott nyűgösebb lenni? Sok baba olyankorrra kifárad nagyon, és gyakoribb szoptatást, sok-sok hordozást igényel.
Az anyatejes babák igazából már a kizárólagos szopi időszakában ismerkednek az új ízekkel, mert az anyatej mindig kicsit más ízű, attól függően, hogy mit ettél te. Egyébként más táplálék bevezetése 6 hónapos kor után ajánlott csak, szóval az még kicsit odébb vanKép

Pele
pelcsi
 
 


Ismét köszönöm! Napközben már nem szopizunk, csak este, elalváskor. Az altatási időt ennél jobban kitolni már nem tudom, mert így is este 10 körül alszik el a drágám. Kép Így néz ki az esténk: 8 után fürdés, utána kanalazós vacsi, általában tejpép, mert az laktató, de könnyen emészthető, aztán még játék, amíg el nem álmosodik, utána irány a közös alvóhelyünk, a kanapé, és szopizás van. Egyébként mára elmúltak a sebek, úgyhogy remélem minde problémánk szépen lassan magától is megoldódik.
Pusz mindenkinek!
Gabi & Lacika

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Örülök, hogy jobban van a cicid!!!
A napirendről két dolog jutott eszembe. Az első: ha nagyon sokat eszik vacsira, attól is lehet több éjjeli ébredés. Szomjasabb is lesz rá, meg nyugtalanabbul is alszik.
A másik: ha nagyon fölzaklató, fölébresztős az esti játék, az okozhat nehezebb elalvást, és nyugtalanabb alvást. Általában a kisgyerekek ha túlfáradnak, még nehezebben és nem könnyebben alszanak el. Úgyhogy ilyenkor már csak nyugis, egyhelyben ülős, "lezsibbasztós"Kép játékok ajánlottakKép

Pele
pelcsi
 
 


Pele,
köszi a megnyugtatást, akkor nem aggódom az össze-vissza szopási szokásai miatt. Ma kicsit megijedtem, mert irtó sokat bukott délelőtt, majdnem mindent kiadott (bár nem tudom, mennyit evett), de délután jól rácáfolt a dologra, mert egyetlen bukás sem volt. Most megint volt egy, eme szent pillanatban, de remélem nem lesz túl sok.

A pocifájásról szólva, szegény Gabikám éjjelente és hajnalban fájdogál, ami nekünk sem túl jó, mert ilyenkor még a férjem sem tud aludni. Valahogy pont ilyenkor akarnak távozni a purcimanók, de a csúnyák nagyon kéretik magukat.

Ha rám van kötve a gyerek, közben lehet szoptatni? Számomra ez elég akrobatikus mutatványnak tűnik.Kép Egyelőre még csak szokjuk a kendőt, de majd azért megpróbálom.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?