Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Teljesen friss anyuka vagyok, Boróka lányom ma 10 napos.
A nagy dilemmám az, hogy mindenhol azt olvasom, hogy 3 óránál többet ne hagyjuk a babát szopi nélkül. Kislányomat azonban úgy kellene ehhez felébreszteni, amire meg azt mondják hogy alvás zavarokat okozhat. Mit tegyek? Ébresszem, vagy nem ébresszem? Így most naponta kb 6-7x szopik, átlagban 400 g-ot egy nap. (3,15kg-al született) Nekem úgy tűnik, hogy nyugodt és elégedett (egyelőre csak a fürdést sírja végig), de nem szeretném ha összeszűkülne a kis gyomra, vagy éhezneKép Szerintetek mi a helyes?
Védőnő, csecsemősök, család...mindenki más mond, én meg össze vagyok zavarodvaKép Van esetleg valaki, akinek hasonló álomszuszék babája van? Illetve mennyit kellene ennie a picikének?
Válaszotokat előre is köszi!
Szisz
Szisz
 


Sziasztok!

Itt állok teljesen kétségbe esve. VAn egy 5 napos korababám, akihez naponta 4-szer mehetek be szoptatni, és van egy 2 évesem, aki szopik, mikor itthon vagyok. Este fél 6-kor van az utolsó szopi a kórházban, és reggel fél 9-kor az első. Közben , mikor a nagy ébren van, ő szopik itthon, ez ok, de éjjel hogyan fejjek? Keljek fel 3 óránként, és mindkét mellből, vagy pl a hajnali 3-ast simán kihagyhatom? Hosszú távon 1 mellből szeretnék szoptatni.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szisz! Ha megvan a napi 4-6 pisis pelusa és mondjuk 1-2 kakis pelusa, akkor tényleg eleget eszik, nem kell felébresztened. Akkor kell ébresztgetni, ha azért aluszékony, mert beteg, sárga vagy tényleg keveset eszik és ez látszik a pisis pelusok számán is.

Cory! Most az, hogy hosszabb távon mit szeretnél, még nem fontos. Két szempontból lenne jó, ha éjjel is rendszeresen, 3-4 óránként tudnál fejni. Egyrészt keletkezne egy felesleged, amit oda tudnál adni a nővéreknek, hogy éjjel azt adják Zsomának, mert a te tejed sokkal sokkal jobb neki, mint a központi tej (mert abban 0 immunanyag van).
Másrészt gondolom, ha hazajöhet Zsoma, akkor még legalább egy kis ideig tandemben akarsz szoptatni. Akkor jó lenne, ha már most felturbósítanád, annyira a tejtermelésed, hogy a hazajöveteltől elég legyen két baba számára, ne akkor kelljen tejet gyarapítanod.
Egyébként szépen szopik Zsoma? Mit kap, amikor nem lehetsz ott?

Puszi!
Menta
menta
 
 

 
 

Sziasztok!

Menta: köszi, akkor hajrá fejés. 3 óránként fejtem tegnap, csak a hajnali 3-ast hagytam ki. De a kórházban nem fejtem, de akkor majd ott is. sajnos a tejleadásom esélytelen, mert csak ott fejt tejet lehet leadni, de csak délelőtt lehet ott fejni. Ha én nem vagyok ott, női tejet kap. Éjjel kékfényezték, ma reggel 20-at szopott, délben meg 3-kor 10-et, este állítólag 0-t, de ezt nem hiszem el! Hallottam, hogy folyik a tej, és nyel, ha megnyomtam a mellem, spriccelt... De előtte a fickóm kiverte ott a balhét, mert nem akarták engedni, hogy este is szoptassak. Hogy lehetne rávenni Zsomát, hogy elég nagyra nyissa a száját, meg, hogy ne aludjon be olyan hamar?? Muszáj lenne 40 körül szopiznia, hogy levegyék az infúziót!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Köszi a tanácsokat, a kevesebb fejésnek köszönhetően már kevesebb tej termelődik, így nem feszül annyira a cicim, viszont bár nem csomós, némely részen kicsit fáj. Remélem ez nem valami rossz kezdete.

Viszont van egy-két problémám. 1. Babókám, aki megszokta, hogy ömlik a szájába a tej a feszülő ciciből, hisztizni kezd, ha puhább mellből kell szívnia. Ezzel mit lehet kezdeni?
2. Ha a puha ciciből nem szív, akkor abban kevesebb termelődik, és végül tényleg kevés lesz, most akkor inkább fejjek mégis???
3. Gyógyszert kell neki adnom, de nagyon rossz az íze. Félek, hogy ha szopi előtt vagy közben adom be, akkor rossz emlékei lesznek a szopiról, és megutálja a cicit. Hogy adjam be a gyógyszert?

Köszi előre is!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Hali!

Közben rájöttem, hogy van még egy kérdésem: az én babóm nem igazán tud büfizni, mondhatni szinte egyáltalán nem megy neki. Van valami jó póz vagy módszer, ami segítene neki?

Köszi!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Pele, köszi a válaszodat, természetesen azonnal elolvastam, csak irni nem volt idáig idömKép
Azóta amióta irtam, sajna a kaki helyzet változatlan, puki van és sirás, és csak a höméröre jön némi okkersárga produkció...
Pedig nem nagyon kap tápszert, kb 50 és 100 milli között egy nap, azt is csak éjjel, illetve hajnalban, amikor kicsit jobban szeretném,hogy aludjon...(Na, ez lehet önzés, de én szoptatom öt nappal szinte 2 óránként,ennek következtében nem alszom szinte sose, jó lenne legalább éjszaka pihenni)Más hozzátáplálást csak anyatejet kap, abból is csak 50-100 mili közt egyszer egy nap, a fürdés utáni "nagy" szopi alkalmából.
EGyébként nekem nagyon sokat jelentett,hogy anyukám itt van velünk (még egy hétig), a sok kórházi nyavaja közben is tudtam, hogy Ádám jó kezekben van, van otthon lefagyasztott anyatej, szóval nyugi voltam ilyen értelemben. (az elsö 3 hétben elég sokat pumpáltam , ezeket raktuk el a fagyóba. )Most már pumpám sincs, és amikor utoljára próbáltam,már csak 10-15mili jött ki szopi után. gondolom ehhez hozzájárul,hogy mostmár mindkét ciciböl szoptatok, jóval több kiürül,mint idáig, nincs feleseleg, nincs annyira tele sem a cici, mint a 3 óránkénti váltott szopinál.
Úgy látom, némileg ügyesedik a baba, most már szinte apró pihenésekkel, de végig szopik, kb 40 percig, szóval a hátsótejhez bizti hozzájut. A C fogást meg magamtól is feltaláltam, mert kicsit nagy a cici, muszáj megtartanom. Azért annak örülök, amikor még 20 perc szopi után is látom,hogy a szája mellett csorog a tejcsi, ilyenkor megnyugszom, bizotos van mit szopni..
A kanadai helyzetröl meg még annyit,hogy mi pontosan 36 órával szülés után mentünk haza, micsoda szopitanitás lehetett ennyi idö alatt??Minden növérke húzta-rángatta a bimbómat, mert kezdetben azzal is baj volt, nagyon lapos volt. Aztán rámhagyták,majd csak lesz valahogy...Volt egy szopi tanácsadó kis mini tanfolyam, azt is végighallagattuk, aztán a vezetö csajszi jött be hozzám,hogy segitsen a szopival, de a végén annyit mondott, ö sem tud csodát tenni...Jó kis segitség, ugye??Hozzá kell tennem,hogy abban a kórházi ágyban mindent lehetett csinálni, csak nem kényelmesen szoptatni, plusz rajtam ugye az infúzió is, borzasztó volt...Aztán egyik idösebb növérke megszánt hajnalban, és ajánlotta, fejjem ki kézzel az elötejet, hátha úgy meginná Ádám. Sikerült is, némi tápszerrel felturbósitva odaadta neki. Másnap aztán kértem és végre kaptam egy pumpát, és rögtön 20 milli elötejet kipumpáltam, el voltak ájulva a mennyiségtöl...
Szóval igy indult a mi szopizásunk, igazán nem tudtam mi lesz velünk...Arra rájöttem,hogy a pumpa kicsit segit,hogy ne legyen lapos a bimbóm, egy párszor igy kezdtem neki a szopinak, aztán a tejgyüjtö kagyló is elég volt már, az is elég jól kiemelte a bimbómat, végül már az sem kellett.
Egyébként ahogy hazaértünk a kórházból, az elsö alkalommal sikeresen rámcsatlakozott Ádám, és tudtam,hogy innen kell elöre haladni...Ja, odabennt egyfolytában a hónaljtartást hirdették, de mindenféle párna vagy segitség nélkül egy marha kényelmetlen ágyban,hát csoda hogy nem ment? Itthon aztán normálisan megfogtam a babát, és máris jobban ment minden...
Na, jó sokat irtam,csak már olyan régóta kikivánkoztak ezek belölem..
IGaz még mindig nem tökéletes a helyzet, hiszen ahogy irtam, kb 100-200 millit kap pótlásban Ádám, de legalább a többi szopit már rendesen csinálja...
Sziasztok
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Jó estét, Lányok!

Segítséééég! (Szipola szokásos kezdése)

Kép

Borsa majdnem minden szopi után jó nagy adagot vissza"hány" - illetve kiköp, mikor felveszem böfizni!
Általában egy böfi előzi meg a "köpést", ami elég nagy sugárban de egy "falatra" kijön, zamek, ki a földre - ezen kívül szinte minden szopi tovább tart, mint amire már egy hónapja beálltunk..nem mértem, csak felfigyeltem erre, hosszabbak újra a szopizási idők!

Most van növekedési ugrása, ez biztos - de mi lehet ez a visszabukás dolog??

Túl sokat eszik talán és ez az oka?

Mániákusan "orális" lett egyébként a Kölök - ha éppen cici nincs a szájában, ezerrel megy az ujjszopi, szinte mindig - plussz megindult a nyála, de olyan mértékben, hogy arra gyanakodnék (ha nem olvastam volna, hogy a kaki megváltozik, a nyál megváltozik) hogy a fogzás elkezdődött!!

Vagy a három hónaposak már ennyire nyálzanak, előkészülve a majdani fognövesztésre??

Nem baj ez az őrülten ujjszopizás??
Mi lehet az oka?
Többféle hangulatban teszi, van, hogy éhes, akkor cicire cseréljük, de van hogy csak megnyugtatja magát vele, és van egy furcsa funkció is, amit nem értek, néhány szívás, harapás, nyalakodás után kiveszi az ujját, majd újra egy-egy percre vissza, mintha tényleg az ínyét piszkálná, mintha ott érezne valamit - sokszor felveszem és a száját dörgöli a ruhámba, egészen hozzám bújva...

Valaki!!!!

Minden tanács/tipp/fortély/ötlet/ javaslat/megérzés/parancs jól jönne!!

Kép Köszönjük!
Szipola
 


Szipola! Aggódás stop! KépKépKép
A visszabukás akkor jön, mikor túl sokat evett, normális Kép Az ujjszopi normális Kép A nyálzás is normális Kép = Borsa normális! KépKépKép

Mikor született pontosan? Az én Vilkám május 29-én
És köszi az egyszerrégvolt gratut a nevéhez! Kép Anyakönyvileg Vilma, de a Vilka névbe szerettem bele - saját találmány Kép -, mert olyan tündérnév KépKépKép

Márti
márti
 
 


Márti!

Tényleg tündéres a név! Kép

Borsa június 11-én született, tehát ha te is benne vagy, udvarolhatna Vilkának! Kép Kép

Visszabuki ügyben akkor nincs pánik, én is erre gondoltam, a kis mohó Kölök...

Nálatok van ujjszopi? Ilyen őrült szinten?
Állandóan a szájában az ujja, ez így marad?
Meddig?

Ja, még egy új szokás - sajnos - a sírás!!
Eddig nem volt soha (!) sírás, most meg hirtelen, látszólag minden ok nélkül hangos sírásban tör ki, majd ugyanolyan hirtelen abbahagyja! Kép Kép Kép Ezt nem szeretem! És nem is értem! Kép

Néha szopi kezdetén is sír, alig tudom megnyugtatni - volt bal cici bojkott is, de az elmúlt, most csak általános sírás van - nehogy már ne legyen oka!! Kép

Amikor minden rendben (pelus, szopi) és kézben is van, mi lehet a baj? És ilyen hirtelen, puff, elkezd hangosan sírni! Kép Kép Kép
Szipola
 


Szipola! Ennyi idősen kezdenek a fogak áttörni az alsó szinten. Ez nem azt jelenti, hogy napokon belül foga lesz Borsának, lehet, hogy még jó pár hónap is eltelik addig. De ez az alsó szint áttörés is írtóra tud fájni, viszketni. Ezért a nyálzás, őrült ujszopás, hirtelen kitudjamiért sírás.

Cory! Ha csak egy fejést hagysz ki éjjel, azért, hogy azért te is pihentebb legyél egy kicsit, az még nem baj. Ezek szerint Zsoma besárgult. Ez + az, hogy koraszülött oka lehet annak, hogy kicsit még gyengécske és ezért nem szopizik eleget. Ezt az idő oldja meg, elmúlik a sárgaság és Zsoma is egyre nagyobb, erősebb lesz, ergo egyre többet szopizik majd. Addig is mutasd neki, és mondjad is, hogy nyisd szépen nagyra a szádat, hátha utánoz, ill.az egyi ujjaddal finoman húzd le az állát, hátha úgy kicsit nagyobbra nyitja majd a kis száját. De ne felejtsd el, majd idővel ez is javul, mert vele együtt a szája is nőni fog. Kép

Puszi!
Menta
menta
 
 


SZiasztok!

Menta: ma minden alkalommal 10-et szopizott, aztán bealudt, de ma már végre ébren várt szopiidőkor. Utána lényegében aludt, mikor belenyomták a pótlást. Ma már szépen nyitogatta a száját. Abban bízom, hogy ha itthon lesz, és igényszerint szoptathatom, akkor ha óránként eszik 10-et, akkor az pont annyi, mint most az "adagja" 3 óránként.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Menta!

Köszönöm és örvendek a ténynek, hogy ez az oka ennek a furcsa viselkedésnek, nem valami baj...

Hajrá fogak!
Gyertek ki gyorsan, ne bántsátok Kölköt!!

Kép Kép Kép


Jááj, ma pirosra szopizta a kezét, egész estig így maradt - atyagatya, mondtam én, mikor megláttam! Kép
Szipola
 


Cory! Hajrá, mondom, hogy tutiúl fog menni minden, kitartás! Az is biztos, hogy ha az elejétől kezdve engedték volna az igény szerinti szopit, már kicsit előrébb tartanátok. De nem baj, semmi sincs veszve. Fogsz még amiatt aggódni, hogy túl sokat eszik ez a kölök. KépKépKép

Szipola! Hajrá fogak! Kép

Puszi!
Menta
menta
 
 


Szipola !
Az én lyányom bő hónappal idősebb Borsánál, és nagyjából három hónapos kora óta ömlik a nyál a szájából. Néha úgy tud vele gargalizálni, mint a tv-maci. Ha jól láttam most kezdi áttörni az ínyét. Tegnap oltást kapott (kettőt), éjjel belázasodott, de mintha már több látszana a fogaiból. (A láz meggyorsítja a fogzást). Dorka is szopja az ujját, néha a középsővel szokta megcsiklandozni a garatát, ilyenkor hány.
Drukk a fogaitoknak !

Éva
Névtelen
 


Szipola !
Az én lyányom bő hónappal idősebb Borsánál, és nagyjából három hónapos kora óta ömlik a nyál a szájából. Néha úgy tud vele gargalizálni, mint a tv-maci. Ha jól láttam most kezdi áttörni az ínyét. Tegnap oltást kapott (kettőt), éjjel belázasodott, de mintha már több látszana a fogaiból. (A láz meggyorsítja a fogzást). Dorka is szopja az ujját, néha a középsővel szokta megcsiklandozni a garatát, ilyenkor hány.
Drukk a fogaitoknak !

Éva
Névtelen
 


Zsizsa,
büfihez:
nagyon jó, ha szopi után, óvatosan a hasára fekteted a combodon. Ülsz nyújtott ülésben, picit esetleg behajlítva a lábad, keresztbe ráfekteted hasra a picit, a feje ne lógjon.
A másik szopi és utána hirtelen teszed a válladra. Ezzel azonban vigyázni kell, mert bukás lehet a vége.
puha cici, mielőtt ráteszed, picit fejjél ki belőle. Így elindítod a tejleadást, nem kell annyira küzdenie, sokkal nyugodtabb lesz.
gygógyszert, ha lehet pici anyatejbe, egyébként szerintem nem fogja zavarni.

Cory,
teljesen lemaradtam a fejleményekről, szorítok, hogy minden rendben legyen a kicsivel.Kép Kitartás és ha lehet mondani, minél gyorsabb megerősödést kívánok.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Nem akarok lázítani, de... Cory, neked JOGOD van egész nap bent lenni a picinél és BÁRMIKOR megszoptatni!!!! Nyugodtan állj a sarkadra, a törvény veled van! Ha a baba állapota megengedi (nincs lélegeztetve, stb.)akkor akár egész nap rajtad lehet, Te jobban tudod melegíteni is! Melyik kórház ez? Ha kell, nyugodtan fenyegesd őket ügyvéddel! Dolgoztam PIC-en, tudom, hogy a mama nemhogy útban van, egyenesen jó, ha ott van (persze a baba állapotától függően)! A legtöbb helyen, ha nagyon pattog az anyuka, akkor megengedik neki, sőt, ha találsz valami haladóbb szellemű neonatológust, akkor ő még segít is megvalósítani.
Sok-sok drukk, szólj, ha bármiben tudok segíteni!
Puszi,
matska
matska
 
 


Sziasztok!

Matska: ez a Schöpf-Merei. Próbálkoztam, bár csak finoman, de semmi. Az egyik nő, még a 4-ből az egyik szopit is el akarta venni tőlem, és végül a párom harcolta ki,h oyg mehessek. Az a baj, hogy ilyenkor az ember egyébként is érzékenyebb, és én pl minden csúnyábban néző embertől sírva fakadok. Esély nincs arra, hogy még én fenyegetőzzek Kép Az intenzíven akkor lehettem ott, amikor akartam, de ott is csak 3 óránként etethettem, de a koraszülöttön azt sem nézik jó szemmel, ha etetésen kivül ott van az ember Kép De most már fél lábon is kibírjuk. Úgy néz ki, hogy pénteken jöhet haza Kép

cory+9 napos Zsoma Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory,
Kiraly!!! Ugyik vagytok, mindjart vege a Schopfis remalomnak!!!
Matskanak igaza van, csak az a gond, hogy a torveny egy elmelet Magyarorszagon. Raadasul az ember lanyanal szules utan sokaig a hormonok dirigalnak, es ezert lepten-nyomon elsirja magat, ismeros. Ilyenkor meg hulyenek nezik, Lipotra valonak, nemhogy meg engedjenek is a kovetelozesenek!
De most mar megkezdodott a visszaszamlalas, mindjart mehet haza Zsoma-baba!!! Hurra!!!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Segítsetek, Szakértők!
Észrevettem, hogy a bal oldalról alig jön a tej fejéskor és Dóri sem szereti, pedig van benne.
Találtam egy csomót, de nem fáj egyáltalán, és nem is homogén, hanem olyan, mintha több kicsi csomócska lenne egyben. Hiába masszírozom- semmi, és hiába fejem-semmi. Mia teendő? Előre is köszi.
rjuli
 
 


rjuli!

Próbálj meg káposztalevelet tenni rá, dunsztolásképpen, vagy jó meleg vizes borogatást. És valahogy pl. más pozíciókkal (felülről 4kézláb, vagy hónalj-tartás)rávenni Dórit, hogy jobban kiszopizza azt a melledet. Ha nagyon nem akar eltűnni a csomó, értem ezalatt azt, hogy többnapig, esetleg hétig folyamatosan megvan, akkor irány a szakember, pl. Sarlai doktornő. Ő ha kell mell UH-ra is be tud küldeni.
Puszi!
Menta
menta
 
 


Menta!

Köszi, akkor próbálkozunk!
rjuli
 
 


rjuli, a Palántában ott a Kovács dr.-nő, nagy szopiszaki, mehetsz oda is nyugodtanKép
szia,
matska
matska
 
 


Kedves Éva!

Köszi, hogy írtál!

Most mintha Borsánál is megállt volna a folyamat, tehát lehet, hogy úgy mint Dorkánál, majd csak később lesz fog belőle!

Puszi!
Szipola
 


Szipola!

Persze, Vilka szívesen fogadja az udvarlást Kép

A nyálzás nálunk is nagyon folyik (a szó legszorosabb értelmében Kép). Így volt Árminnál is ennyi idősen, de az első foga csak 9 hónaposan bújt elő! Kép

Ujjszopi is van nálunk is: Vilka nem alszik el szopi közben, vagy csak extrém ritkán. Ha elég volt, elfordul, ujjacska be, nézelődik, elalszik Kép

Márti
márti
 
 


Szoptatási tanácsadónőim!Kép

Ismét merészelek zavarni benneteket. Szegény Robikám pár napja annyira görcsöl a hasfájástól , hogy namég. Sokat próbálom mellre tenni, de össze vissza eszik, kicsit megnyugszik tőle , majd ismét sírás. Eddig váltott mellből szopizott, de most nem találom minden esetben értelmét annak, hogy szopi után kifejem még a tejcsit, mert néha alig eszik belőle csak pár cseppet.
Meddig érdemes amúgy fejni. Ha rendesen eszik akkor már csak kb 10-20 ml marad benne, azaz annyit tudok kifejni. A védőnő múltkor teljesen kiakasztott, azt mondta sovány a pcink és , hogy adjak neki tápszert. nem igazán értettem, mert van elég tejem. De megnyugtatás képpen bevittük előtte is lemérni.
Hát hét hetesen most 3970 gramm volt, Robikát amúgy 2500 grammal hoztuk haza.Ha úgy számoljuk akkor hat hétre fejlődött ennyit. Szerintem nagyon is jó a súlygyarapodása. Ugye?Eszik rendesen , akkor fölösleges plusz pótlást vagy tábszert adni neki. Jól látom? Amúgy ha néha a kifejt tejet megkínálom neki, akkor igaz néha megeszi, de akkor utánna annyi bukás van hogy még órák után is jön kifelé a kisszáján. Szerintetek érdemes még plusz tejcsit adni, ha normálisan fejlődik és eszik is. Sajna csak azt nem tudom sokszor eldöntni , hogy eleget evette e mert nem igazál alszik el a cicin, igaz tátogni sem tátog utánna...Nem tuuuuuddddoooommm????

Mostanában folyik a kis nyála. Ez normális dolog 8 hetesen???Mitől lehet?Olvastam hogy másoknál is előfordult, de Robó még csak 8 hetes.
Pele: írtad múltkor a kakilós pózt. Hát képzeld el, nagyon szeret úgy csücsülni, sőt ahogyan fogom a kis kezét próbál fel-felülni, annyira erősen húzza fel magát. Szerintetek hagyjam erőlködni, vagy ne engedjem Neki meg, mert korai?
Ja és a kiakika kezd beállni, de most kicsit hígabb. Színe. szép sárgás. Mikor beszélünk hasmenésről? Normális ha hígabb a széklete??
Köszönöm a meghallgatást és a segítségeteket:

Anita
anita77
 
 


Anita!

Majd jönnek a profik - addig is az én véleményem, hogy SEMMIKÉPPEN NEM KELL PÓTLÁS ROBINAK!!
De szerintem a többiek is ezt fogják írni Neked!

Ismét egy bolond védőnő!! Hurrá!! Vannak még??
Kép

Egyen ő tápszert!!

ÁÁÁÁÁ, de idegesítenek az ilyen tanácsok!! Kép Kép
Szipola
 


Anita!
Nyugi!!!! A kb. havi egy kg gyarapodást keveslő védőnéni khm... leszédülhetett a hivatása magaslatárólKép.
Szerintem próbálj meg nem fejni és 2 órán belül ugyanarra a mellre visszatenni Robit. És hagyd a francba a pótolgatást. Főleg ha kibukja. Ha netán még nem tetted volna, megpróbálhatod, hogy teljesen felhagysz a tejtermék evéssel-ivással.
(Itt:http://www.hazipatika.com/tools/ccalc egy jópofa kalkulátor, ha tartanál a kevés kalciumbeviteltől.)

Pocifájás mentes szép napokat!
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziastok!

Holnap jöhet haza Zsoma! Nagy kérdésem van. Egy koraszülött babát is lehet igény szerint szoptatni vagy neki időnként mindenképpen adjak pótlást? Az a helyzet ugyanis, hogy tegnap 50 volt az adagja, de ő 20 után is képes volt 3 órát aludni úgy, hogy utána is ébresztgetni kellett (a 20-at üvegből kapta), majd 30 után újabb 3 órát aludt (bimbó védő nélkül 0-t, majd azzal 30-at szopizott ekkor). Attól félek, hogy nehogy megint esni kezdjen a súlya? Keltegessem is?
Hogy lehet megoldani a saját anyatejjel pótlást? Minden szopi után fejjek, és a következőnél melegítsem meg neki az előzőét??
Teljes pánikban vagyok!
Ja, a súlya tegnapelőtt este 2,13kg volt.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Persze tudtam, hogy valamit elfelejtek megkérdezni Kép
Tandem szopi: mindkét gyereknek külön mellett tartsak fent, vagy mindkettő mindkettőből szopizhat? Ha ez, akkor először a kicsi, aztán a nagy? Ezt igény szerinti szopinál hogy lehet megoldani?

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Ez most már tényleg az utolsó Kép
A lefejt anyatejet meddig lehet csak simán a hűtőben tartani? Mert ha rögtön pótlásnak szánom, akkor nem fagyasztanám le, viszont amit mondjuk ma este fejek, azt elrakhatom holnap estig a hűtőbe??

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory!
Laikusként, amíg ideér vki okosabb.

Szerintem inkább ébresztgess 1,5-2 óránként, mint pótolj. És szerintem ne tarts külön cicit a gyerkőcöknek, a ciciknek nagy szügségük van a Balu nyújtotta stimulálásra. A következő igénylő mindig kaphatja a következő cicit. Illetve, ha Balu csak ivott, Zsomi bátran ehet utána, úgy több hátsótejhez jut. Valszeg azért szereznék egy doboz Mamilla kendőt, és amíg az kitart, a nagy után törölgetném a cicit.

A tej 3-4 napot is eláll hűtőben, ha sterilen fejtél, csak elkezdi "megemészteni" magát, és ettől iszonyú szaga lesz. Valahol a topikban van egy táblicsku a tárolási időkről, de képtelen vagyok fellelni!

Drukkhegyek mennekKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Megvan! (Megőrülök a kereséstől!!!)
"Az anyatej tárolási ideje a hőmérséklettől függ. Szobahőmérsékleten (19-22 C fok) 10 órán keresztül tárolható. (Nyilván ne hagyd elöl sokáig ha 30 fok van.)
Hűtőben (0-4 C fok)8 napig.
A hűtőben lévő fagyasztórekeszben 2 hétig.
Fagyasztóval kombinált hűtőben (külön ajtós fagyasztó) 3-4 hónapig.
Fagyasztószekrényben vagy ládában (-19 C fok) 6 hónapnál is tovább."
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Borcsa: a tejelhagyást a pocakfájá miatt írtad?Kipróbáljuk...
Szerintetek lehet, hogy a nyáladzás és a sírás a fogbeágyazódástól lehet? Erre van vmi orvosolás?Ne nézzetek hülyének, de én azt hittem , hogy nyolc hetesen ez még korai , és nem ezért sírhat Robika, hanem a pocakfájás miatt. Aztán lehet, hogy nem is a poci fáj? Mert már régen volt sírás hasika miatt, csak a napokban kezdte ismét, szintén lábhúzogatásokkal egybekötve, és nehéz eltalálni mitől is lehet.

Köszi a tanácsokat:
Anita
anita77
 
 


Igen, a pocifájásra és a kakigondokra.
Ha a fogára gyanakszol: fogmosástanító rágóka, hűtött rágóka, vagy az ínymaszírozás bármely más formája.
Esetleg
CHAMOMILLA nevű homeopátiás golyócskák.
"Fogzással kapcsolatos javallatok:
Fájdalmak: a csecsemő aki általában nyugodt, fogzáskor azonban a fájdalmak miatt nyugtalan, dühös elviselhetetlen.
Adagolás: 5 golyó 15 CH negyed, vagy félóránként. A gyerek megnyugszik és látványosan lecsillapodik, 10-15 percen belül."
(Innen:http://www.nexus.hu/homeo/mm/chamomilla.htm szedem a homepátiás okosságaimat.)

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok! Először is azt szeretném mondani, hogy nagyon szeretem olvasni ezt a társalgót. Bár még sosem írtam, mert eddig mindig megtaláltam a fel nem tett kérdéseimre a választ az arhívumban. De most egy olyan probléma állt elő amihez a segítségeteket kérem! A kislányom 3840g-mal született (3570g-mal hoztuk haza),kedden volt 16 hetes. A jelenlegi súlya 5570g. A doktornő szerint ez kevés, mivel nincs meg az 1kg/hó. Ez többek között azért is lehet, mert nagyon bukós, így már 6 hetes kora óta ételsűrítővel kezdjük az evést. GondolhatjátokKép! De ez sem igazán segít! Így a doktornő azt javasolta, ha betölti a négy hónapos kort térjünk át a tápszerre, mert az sűrűbb, így nem jön ki belőle. Ti mit tennétek, mert ugye azt sem akarom, hogy ne fejlődjön jól a kevés tejci miatt ami benn marad. Nem szeretnék áttérni a tápira, mert van elég tejem, de ez egy kicsit nehéz így. Előre is köszi a válaszokat! Andi
Névtelen
 


Szia Andi!

Az olyan jelentős mennyiségű bukás, ami fogyást okoz, vagy a súlygyarapodás elmaradása miatt okolható az rendes kivizsgálást igényel. Szerintem. Gastroenterológus résztvételével. Jó lenne tudni, hogy "csak úgy" bukik a baba, vagy pylorus-szűkülete (nem megy tovább a gyomorból a tejcsi), vagy refluxa (nem zár a zár a nyelőcső és a gyomor között rendesen) van-e. Ezek egyike gyógyszerrel, másika súlyos esetben műtéttel gyógyítható. Lehet, hogy a sűrítő, vagy a tápszer a megoldás. De jó lenne tudni, hogy nincs más baj, másrészt a tápszer lehet, hogy sűrűbb, de a tejcsid csak Neki készül, annyival jobb, mint a tápszer, hogy csak na! Szerintem még pár kört célszerű megtenni, mielőtt a tápihoz nyúlnál. Pl milyen hátránya származik a gyermeknek attól, hogy esetleg lassabban gyarapodik, mint az neki elő van írva? Nem fogy. Hízik, csak lassabban, mint az átlag gyerkőcök.

Anita!
Az egészséges 8 hetes üvöltözik Veled, ha éhes. És igaza van. De ha nem éhes? HA Ő hagyja abba a szopit, akkor tuti, hogy jóllakott. Működik egy gyerek, jól, ha nem akarunk beleszólni! Honnan tudod, hogy eleget evett? Bízz benne. Ő tudja. Még elrontva sincs az érzékelése, mint sokunknak.
Hasmenés 8 hetesen az, ha majd tiszta víz a kakija,vagy nyálkás, büdös (rögtön kakilás után is. Az anyatejes is büdös ha véletlenül sok időt tölt a pelusban...)
A védőnőt nem minősítem. Lehet, hogy vehemensen megkérdezném, hogy mennyit fizetnek neki a tápszergyártók, hogy ilyen ártalmas hülyeségeket beszél. A kifejezést próbáltam árnyalni, de semmi nem fejezte ki ezt a véleményemet ilyen pontosan, mint ez. MIÉRT??? kell ilyet mondani? Ezt szeretted volna hallani tőle? Remélem nem tűntél annyira bizonytalannak, hogy úgy érezhette, hogy ez segíthet Neked?! Mert egyébként miért tanácsol olyat, ami nem szükséges, csak bajt csinál és ráadásul elront egy jól menő szopizást ami közismerten jó mindenkinek?

Snoopy
a puffogó vipera

KépKép
snoopy
 
 


Cory,

nagyon surun probald szopiztatni Zsomat, biztos belealszik a szopikba majd, de ha ebren van szopizzatok. Az en lanyom is koraszulott volt, 1980 g-mal szulett, uolyan agyatlan volt a korhaz, kint a tietek csak 4x lehetett szopiztani, csak Jazmin 3 hetig volt a korhazban es el kellett ernie a 2500 g-ot. Mi is csak bimbovedovel tudtunk szopizni, mert duzzadt volt a cicim es kicsuszott a szajabol. Kb. masfel honapos koraban szoktunk le a bimbovedorol. En sosem potoltam, pedig nagyon keveset szopizott, 6 honaposan is altalaban csak 60-70 g.ot.
A doktornenink sem szorgalmazta sem a hozzataplalast, sem a tapot, o elegedett volt Jazminnal mindig.

A mamilla kendo nemtom hasznal-e, de en Jazminnal kezdettol fogva hasznaltam, megis legalabb 1 eves koraig allandoan gombas volt, de annyira, hogy allandoan gyogyszereztunk. Az occsenel sosem hasznaltam a Mamillat, es meg sosem voltszajpeneszgombaja.
Szopi, szopi szopi. Na szoval en sokat olvasgattam a korababakkal kapcsolatban, es mindenhol azt irjak, hogy ebresztgetni kell oket meg ejszaka is. En a helyedben 3 oranal hosszabb ideig nem hagynam szopi nelkul, de talan lehet, hogy 2 orankent kellene. En ocsinel is ha mar 3,5 oranal regebben evett, ebresztettem, csak ejszaka nem. Persze akkor magatol is ebredt.

gabomamo
gabomamo
 
 


Andi,
saját példa:
teljesen véletlenül el kezdtem nem inni tejet, egyik napról a másikra megszűnt a szinte már hányásnak minősülő bukás a kisfiamnál. Mindamellett csatlakozom Snoopyhoz, kérd, hogy vizsgálják ki. Egy sima hasi uh is nagyon sokat elárul, ha esetleg reflux, akkor az simán kimutatja.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ágci,
köszi a büfis tanácsot, az esetek 50%-ban bevált, ami jóval több, mint a 0. Kép

Lenne egy kérdésem, ha már a védőnőknél tartunk. Az én kicsim sokat szopik (mérlegünk nincs itthon, mert csak idegeskednék miatta), de sokat is bukik, ezért féltem, hogy nem gyarapszik rendesen. Na erre jól rácáfolt a tegnapi mérésnél: 8 nap alatt 420g-ot hízott. Én tudom, hogy elvileg anyatejjel nem lehet túletetni egy babát, de ez elég soknak tűnik. (Mondjuk én nagyon örülök, hogy gyarapszik.) A védőnénim meg jön azzal a szöveggel, hogy ha túl gyorsan hízik a baba (két hetes volt tegnap és 3210g, 2830-cal született), akkor az egyik esti szopit váltsuk ki cukros vízzel! Most ez normális dolog??? Egyébként, ha nem kap cicit, elég hisztis a kiscsaj, szóval nem tudom, hogy védőnéni hogy gondolta, cumisüvegből??? Nekem nincs szándékomban hallgatni rá, de ha szerintetek is túl gyorsan gyarapszik, akkor mit csináljak? Egyébként egyáltalán nem kövér.

Nyugtassatok meg!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa!
Most megnyugszooooool...KépKépKépKépKépKép Elfelejted a félrebeszélő védő(??)nénit...KépKépKépKépKép.
Egy kizárólag és igénye szerint táplált bébi annyit hízhat, amennyit akar. (Mellesleg a cukrosvíz nem hízlal??? Á, a h#&@ségben nincs logika.)

A hölgynek javasolt olvasmány:
http://www.mave.hu/news.php?cat=0730_3
Különösen:
"A védönök elkötelezettek a 6 hónapos korig történö kizárlagos anyatejes táplálás mellett, és lehetöség szerint 1 éves korig történö szoptatás mellett."
(A hosszú ö-m megdöglött)
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Menta, S.O.S. segítséget kérek, helyzet a következő: adva van egy egyéves tejfüggő gyermek és egy szájsebészeti műtét, amit muszáj volt megcsináltatni. Az orvos Algopyrint javasolt és adott is helyben a műtét után, természetesen tudja, hogy szoptatok (amiért nagyon megdicsért! ilyen is vanKép), viszont azt nem tudtam tőle megkérdezni, mennyi a max. amit be lehet belőle venni most meg nagyon fááááááááj a fogamKép. Nem érem el telefonon a dokit, tudsz segíteni? Köszi,
matska
matska
 
 


Cory!

Nekem azt mondta a védőnőm és a kórházban ix, hogy a tej hűtőben max. 1 napig tárolható. Fagyasztva pedig 6 hónapig.

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Anikó!

Rosszul mondták. Még a Heim Pál-osok, akik elviszik a tejet, hogy koraszülötteknek, beteg babáknak adják, azok is azt mondják, hogy steril körülményeket biztosítva a fejéshez, a hűtő felső polcán(nem ajtóban, mert az nem elég hideg) 3-4 napig is eláll. Hogy mást ne mondjak, péntek reggel viszik, majd legközelebb hétfő reggel, ez cca. 3 nap, és nekem sosem volt benne kórokozó. U.is csak azt fizetik ki. Szóval bizonyítottan nem igaz az 1 nap.
rjuli
 
 


Borcsa: Azokat az apró golyócskákat feloldva kéne beadni ?Szerinted próbáljam meg , hátha segít? Lehet 8 hetesnek már adni?Habár a doki volt ma kint és azt mondta fogzás az még korai. Hát mondtam neki, hogy én nem arra gondoltam, hogy már a fogacskája bújik, hanem , hogy ágyazódik éppen, de megnézte és azt mondta NEM. De akkor mitől folyik a nyála? A sírásra meg azt mondta, mivel megvizsgálta és semmit nem talált, hogy lehet az időtől sír.De egy hete???
Nem értem....

Köszi szépen a segítséget:

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Tud Vki egy olyan topicot, ahol az elválasztás praktikájáról lehet kérdezni?
Köszi: Ágota
Ágota
 


Anita! Igen, próbáld csak. A golyócskák szőlőcukorból vannak, minimális koncentrációjú kamilla-tinktúrával átitatva, nyugodtan kaphatja. Amúgy elég szeles, vacak idő van egy hete, szóval még igaza is lehet a dokinak - viszont a Chamomilla akkor is jó.

Ágota! Akár itt is.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a hozzászólásokat!
Megpróbálom először a tejet elhagyni(nagy tejivó vagyok a gyerekkel együttKép), ha nem változik a helyzet, akkor jön a kivizsgálás.
Snoopy!
Hogy csinálják ezeket a vizsgálatokat? Nem túl Fájdalmas ez a babámnak? Mert ugye fájdalmat nem szeretnék okozni neki!Kép Azt elfelejtettem írni tegnap, hogy éjszaka egyáltalán nem jön ki belőle semmi, még büfi se nagyon van. Ez jelent valamit? Lehet, hogy akkor nincs is komoly baja? Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de tényleg nem tudom. És félek, hogy a babám "issza meg" a levét a bizonytalanságomnak!
Üdv: Andi
Andianyu
 


Sziasztok!
Erre még soha nem jártam, de most feltenném itt is a kérdésemet. :-)
9 hónapos a kislányom, és nagyon kevesli a tejemet. Persze eszik sok mást is, de többet szeretne szopni.
Lehet még ilyenkor is szaporítani a tejet, vagy nyugodjak bele, hogy nincs tovább?

Meso
meso
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?