Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Az biztos, hogy nagyon aktuális időpontot választana Babónk, ha holnap bújna ki. Mindenesetre ennek még nem adta jelét, ugyanis mégmindig fent lakik. Azonban holnap reggel a kórházban kezdünk adokinál, hogy megnézze mi a helyzet odabent. Sokan úgy vélik a környezetemben, hogy lehetséges, hogy ennek köszönhetően holnap már babázunk.
Mindenesetre Tomim május 5. beszélte meg Babóval. hát majd holnap kiderül, kire hallgat igazán :-)

Üdv mindenkinek: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Hát még egyben vagyunk. Babónk nem hatódott meg, hogy ma volt Anyáknapja. A CTG ugyan mutatott valami görbületet, de a szülésznő és a dokim is legyintett rá. A méhszájam pedig teljesen zárt. Holnap reggel ismét a kórházban kezdünk. Uh és CTG vár ránk.
Ma dálután kisétáltunk a majálisra, de ez sem hatott Babóra. Ő nagyon jól érzi magát. Én már kevésbé. Kiújult az aranyerem, s nagyon ég a torkom. Ezektől így estére kegyetlenül nyűgös lettem. Sehogy sem jó (húha: ezek nem agykontrolloshoz méltó mondatok!!!) Úgyhogy megyek is aludni, hátha kialszom reggelre. S ez így van. :-))

Jó hetet mindenkinek: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az időjárásos pozitív ráhatásotokat! Nagyon kellemes volt a szombati napunk. Most nem részletezem -időhiányban szenvedvén- az esküvőn történteket. A gyerkőcöm hajnali 3-ig bírta a kiképzést, végig táncolta a lakodalmat. Gyorsan csatolok egy képet a tündérkirálynőről, aztán később részletezem a történteket.
Kép

Timtomnak kitartás május 5-ig (ha a babó ennyire szót fogad)!!!!!!

Többieknek szép tavaszi napokat!

Pusz: Zsóci

Kép
zsóci
 
 

 
 

Szia Timtom,
en szoritok az 5.-ere, az olyan jo datum lenne, es amugy is az 40 het korul van. Nagyon sokat nezegetnek mar teged, enegem nem vizsgaltak ennyiszer, ezt igy szoktak otthon vagy miert?

Zsoci, orulok, hogy jo idotok volt, itt szombaton egesz nap esett az esoKépde mi ugyse akartunk menni sehova. Szep volt a lany, gondolom elvezte, hogy oltozkodhetKép
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok!

Zsóci!
Nagyon tündéri volt Bettina! Gondolom nagyon élvezte a dolgot.

Enikő!
Hála Istennek nincs semmi baj, ez az előírás. A kiírt időpont után egy-két naponta meg kell jelenni, hogy megnézzék, minden rendben van e odabent. Ma Uh és CTG volt. Az ultrahangon Babó fő ütőereit nézték, hogy jól működnek e, s a köldökzsinór áramlását figyelték, hogy megfelelően el tudja e még látni Babót a kellő dolgokkal. Minden rendben.
CTG-nk görbéje már szépen hullámzik, de ezek még csak keményedések, s nem fájások, így haza jöhettünk.
Szerdán reggel kell ismét mennünk ismét Uh-ra és CTG-re, na meg persze akkor, ha addig mégis csak meggondolná magát Babó.

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Ma megyek délután az oviba anyák napi ünnepségre. Kicsit félek, hogy túl sok lesz az örömkönnyem!!! Bettinával sem tisztáztam ezt a dolgot, hogy ne essen kétségbe, ha anyát sírni látja, azok nem a szomorúság könnyei. Tegnap este addig kerestük a megfelelő ünneplős ruhát, aztán hajmosás, hajszárítás (ami egyre tovább tart, ahogy nő a haja), fogmososás, mese stb., hogy ez a fontos dolog kimaradt!!! Apa nem tud jönni az ünnepségre, így nekem kell megkűzdenem a videókamerával és a fényképezőgéppel is - és így a nagy koncentrálás miatt, talán a könnyek is máshova mennek.


Az esküvőt nagyon csíptük. Egyrészt mert régen találkozott már a család apraja-nagyja, másrészt tényleg jó volt a hangulat. Bettina vezette be a vőlegényt (aki amúgy is nagyon tetszik neki), úgy vonult a nála 2,5-ször nagyobb vőlegény mellett, mint egy királynő. A másik kiskoszorús a menyasszonyt vezette be, ő fel se mert nézni, csak a földet nézte! Bettinánál az volt aranyos még, hogy mivel egyedül ült fel a székre a szoknyája abroncsa rosszul került alája és totálisan felállt, alig látott ki mögüle, szegény hiába nyomta le a kezével - az csak kicsit segített. Nekem kellett odasomfordálni villámgyorsan és ráültetni az abroncsra, hogy normálisan álljon.

Ahogy elkezdett zenélni a zenekar Bettina már táncolt is leállíthatatlanul. Tette ezt kb. éjfélig, onnantól kezdve már kicsit fájlalta a lábát. Vadidegen emberekkel úgy beszélgetett, mintha 10 éve ismernék egymást.

Röviden és tömören nagyon élvezte a nőiességét, mi pedig azt, hogy ő ilyen nagyon cserfes csajszi!

Timtom!

Azért lassan alakulnak a dolgok!!!! Lassan de biztosan készül az a babó kifelé! Töltsd kellemesen a hátralevő óráidat és minden drukkolásom a Tietek!!!!! Puszi a pocakodra!!!!!!

Enikő!

Remélem, az esős napot is kellemesen tudtátok eltölteni HÁRMASBAN!!!!!

Üdv: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Timtom! Az első fiammal enmeg is ennyit gyötörtek, hogy miért nem születik már meg! Beszéld meg vele, hogy mostmár mindenkinek jobb lenne, mert az indítás, meg ilyenek, az elég macerás! Drukkolok!
Zsóci! Tényleg kész úrnő, hát igen, a nő már a pólyában is nő, hátmég egy igazi óvodás hölgy! Kép
Claire
claire
 
 


TimTom!
Boldog névnapot!!!

A hidegfront állítólag meghozza a babákat. Mi a helyzet?

Zsóci,
nagyon szép kis tündérke volt a kislányod ebben a ruhában!

Üdv,
Plussz
plussz
 
 


Sziasztok,
nem megy nekem mostanában a babanetezés, de látom szépen gyarapodtok. Velünk nagyjából minden rendben, most éppen van egy kis kötőh. gyulladásunk.
Az utóbbi időben nagyon lefoglalnak a gyerekek programjai, Dórinak március óta zsinórban versenyei vannak, ami miatt most több edzésre is kell járnia. Egyenlőre nagyon élvezi a zsongást, 3 aranyéremmel lettünk gazdagabbak. Kép
Barnabinak megkezdődtek a jeges mellett a száraz edzések is, ráadásul most Rékát is hordom korizni, hihetetlen, de már nagyon ügyesen csúszkál!
Időközben Barnabással beíratkoztunk iskolába, nagyon izgultam, mert nagy volt a túljelentkezés. Õ is oda fog járni ahova Dóri (német tagozatos osztály). Most meg izgulhatunk még Boti miatt, neki május közepén jön a válasz az óvodai jelentkezésre. Szurkoljatok!!!
Szóval el vagyok havazva, még az angolt is abba kellett hagynom..
Na rohanok a lurkókért, puszi:
Barnus

Zsóci, egyre szebb a bestiád. hétvégén mi is esküvőre megyünk, a gyerekek teljesen be vannak zsongva, most először jöhetnek el a buliba is..Kép
barnus
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a névnapi jó kívánságokat!

Zsóci!
Mégegyszer köszönöm neked is, nagyon jól esett, hogy felhívtál.

Hát még egyben vagyunk. Ma is volt CTG, Uh, méhszájvizsgálat, de semmi. Pénteken összeülnek felettünk a dokik, hogy mi legyen. Lehet, hogy megindítják Babót, mert már most is túl nagy a feje. Ezt az egyet nem akartam, mármint azt, hogy indítással szüljünk, úgyhogy ma alaposan el kell beszélgetnünk Babónkkal, hogy jó lenne, ha elindula. Bár igaz, Apucija kérte, hogy május 5-én szülessen, s az holnap van, de a mai diagnózisok alapján nem sok esélyt látott rá a dokim, hogy ma vagy holnap megindulna. Pocak fönt, méhszáj teljesen zárt, CTG szinte egyenes, s az Uh-n is minden rendben. Kis lusti. Nagyon jól érzi magát odabent, s szót fogad Apucinak.
Pedig éjjel már azt hittem, hogy lassan, de beindul a dolog, mert nem hagytak aludni a keményedések, de mára lecsitult.

Barnus!
A leírtak alapján, szépen be vagytok táblázva. Gratula Dórinak az eredményeihez. Mit sportol?
Nem lesz egy nyugodt szeptemberetek! Suli és ovi kezdés is egyszerre.
Jó lagzit nektek is a hétvégére, no meg jó időt hozzá!

Üdv mindenkinek: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Timtom! Ne izgulj, az a fő. Tényleg jobb, ha nem indítják, de azért nem az a világ legszörnyűbb dolga. Nekem Ábelt indították, nem született meg, aztán 2 nap múlva újra, akkor megszületett. Ezzel együtt nem maradt rossz élmény a szülés, meg ő is teljesen jól volt. Csak már akkor olyan kőfejű volt, mint most, nem lrehetett semmiről meggyőzni Kép!
Bocs, én nem kapcsoltam, de boldog névnapot így utólag!
Ja, egyébként nem nézem le az orvos tudományt, de saját bevallásuk szerint sem tudják, mitől indul be egy szülés. A második fiamnál nekem is azt mondta a doki dec 27-én délelőtt, hogy semmi jele, hogy meg akarna születni, meg is beszéltük, hogy mikor megyek újra, hacsak.... Aznap este elindult, és hajnalra megvolt. Hozzáteszem a dokim egy igen rutinos csóka!
Drukkolunk!

Barnus!
Úgy látszik ilyen ez a tavasz. Az enyémek mégcsak ovisok, de tele vagyunk, anyáknapi műsor, kerületi művészeti fesztivál, Halász Judit koncert,stb. Minden napra jut valami!

Mindnyájan! Aki agykontrollozik, és reményeim szerint nem alusztok el folyton, mint én, szeretném a segítségeteket kérni. Voltam a kölykeimmel szemészeten, alapvetően okésak. A legkisebbnek Ádámnak azonban úgy látta a dokinéni, hogy elég nagy a két szeme között a különbség. Még kicsi, így kimérni is nehéz, meg ki is nőheti, de a dokinéni azt mondta, ő elég nagynak saccolja ahhoz, hogy nem biztos, hogy kinövi. (kb 3 dioptria) Most próbálgatnunk kell itthon,hogy boldogul, ha letakarjuk vmelyiket, meg majd vissza kell vinni fél év múlva, akkor kitágított pupillával megmérik. Csak akkor adnak rá vmit, ha muszáj. Jó lenne, ha tudnátok programozni, hogy tök jó a szeme, semmi különbség a kettő között. Õ még olyan kicsi, bizotsan könnyebben is váltopzik! Előre is köszi! : Claire
claire
 
 


Szia Timtom,
bar nekem nincsen nevnapokat mutato naptaram, de igy mar en se hagyhatom ki: Boldog Nevnapot! En is nagyon drukkolok, hogy ne kelljen meginditani, bar amikor engem inditottak, azzal nyugtattak, hogy elottem mar vagy ketto ilyen volt aznap es siman ment minden. Egyebkent tenyleg hozzaallas kerdese az egesz, a legjobb ha lelkiekben minden eshetosegre felkeszulsz, akkor nem leszel csalodott a vegen, bar gondolom ezen a ponton mar mindenre fel vagy keszulve. Itt ezen a hetvegen van anyak napja, ugyhogy meg lehet anyak napi babaKép.
Szia Claire, hat en nem egeszen ertem, hogy mi a baj a baba szemevel. Mindenesetre, ha kancsalsaggal kapcs. kell tapasztalatcsere, akkor az van nekunk boven, mert az en fiam kancsal, rendszeresen jarunk dokihoz, tapasz, szemuveg, terapia meg minden volt mar, de mindenkeppen muteni kell, mert a mienk nem javul meg mastol. Mekkorak a baba? Szemeszhez miert mentetek, a doki kuldott, vagy csak rutinellenorzes? Az en fiam jo szemekkel szuletett, de harom honapos kora korul kezdett furcsan allni, az en dokim azt mondta majd kinovi, aztan veletlenul egyszer nem ert ra es mas nezte meg, aki azonnal elkuldott szemeszhez, mondjuk a szemesznek nem voltak ketelyei, hogy nem normalisak a szemei, persze ennek eleg sok oka lehet. Ha minden jol megy nalatok, akkor az egyik szem csak egy kicsit gyengebb es a tapasz segiteni fog. Egyebkent tenyleg nagyon nehez bemerni egy baba szemet.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok!


Köszönöm szépen mégegyszer a jókívánságokat!

Egyre inkább kezdünk kifutni az időből, hogy 05.05.05. legyen a szülinapi dátumunk. Bár még egy gyors szüléssel megoldható :-). De egyenlőre semmi jele. Ma reggel is voltunk CTG-n, s talán valamicske jóslófájásokat mutatott, de semmi több. Pedig mostmár folyamatosan győzögetjük Babócát, hogy szép az idő idekint, s jó lenne ha elindulna kifelé.
Kiváncsi vagyok, de egy kicsit tartok is a holnapi naptól.


Hát nem tudom, hogy holnap hazaengednek-e még minket. Ha nem, akkor legközelebb már remélhetőleg fényképekkel, s élménybeszámolóval tudok jelentkezni :-).

Addig is üdv mindenkinek: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Timtom,
várjuk majd a fényképeket, gondolom már nagyon szeretnéd, ha láthatnád a babódat. A nővérem kb. 3 héttel később szült, mint amire ki volt írva.

Claire,
az unokahugommal is kiskorától szemészhez járnak, még oviban plusszos szemüvege volt, 1-2 évig minden ok, és most minuszos a szemüvege.
Majd programozok, mennyi idős?

A héten voltam aurafotón. Szerencsére nincsenek benne sötét foltok, és nagyon nagy. Csak kiváncsiságból mentem el. Szoktam alfában azt programozni, hogy olyan nagy az aurám, mint egy nagy szoba. Úgy látszik, bejött....

Üdv Mindenkinek,
Plussz
plussz
 
 


Sziasztok!

Még itthon, de valami mintha ...
Ma a Ctg-n volt egy szép nagy görbém, amit a dokim görcsöcskének titulált, de én csak keményedésnek éreztem. Az UH-on mindent rendben találtak A dokim bemutatott benünket a fődokinak, azaz Õ is megvizsgált. A záró véleményük az volt, hogy a méhszáj mintha egy kicsit nyiladozna, de a papíromra ez került: "zárt méhszáj". Holnap, s vasárnap is CTG, s ha hétfőig semmi, akkor reggel be kell feküdnöm, s kedden megindítják Babócát.
Most azért drukkolok, hogy magától meginduljon, s talán van rá esély :-), ugyanis du-án a nyákdugóm egy része, vagy talán az egész (de akkor nem volt valami nagy) távozott, s talán a hasam is lentebb van már, s néha nyilalgat a szeméremcsontom. Viszont fájásaim még nincsenek. Talán majd éjszaka, vagy holnap.
Kicsit tartok/tartunk a dologtól, de már várom/várjuk is, hogy túl legyünk rajta.

Plussz!
Ez az aurafotózás engem is izgat. Ezek szerint érdemes volt elmenned? Tényleg van benne valami? Hol voltál?

Claire!
A keresztlányomnál most vették észre (9 éves), hogy a jobb szeme 3 diopriás, míg a másik teljesen jó. Az egész úgy derült ki, hogy sokat fájt a feje a suliban, s a házi doki mondta nekik, hogy talán el kellene menni szemészhez. Aztán ott lett a döbbenet, hogy állítólag ez a szeme már születése óta sokkal rosszabb volt, s ha előbb észrevették volna, akkor már hamarabb tudtak volna rajta segíteni.
Úgyhogy szerintem szerencse, hogy nálatok már most felfedezték, s hogy már most lehet rajta segíteni, ha szükséges.
Az agykonrollozásaimnál pedig gondolok majd rátok ilyen téren is.

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok! Timtom, nagyon várjuk miis! Kép
Ami Ádám szemét illeti: köszi, ha programoztok. Nem kancsal. Úgy tűnik nagy a különbség a két szem között, persze ez még változhat. Amúgy egy éves, és rutin ellenőrzés volt. A legnagyobb gyerkőcünknek 1 évesen még mindig begurult a szeme, elvittem nem kancsal-e, nem volt az. Viszont a dr néni kikérdezte a család összes szemhibáját, és mi ugyan nem vagyunk szemüvegesek, de amúgy van 1-2 izgalmas szemhiba a családban, ezért azt javasolta, évente nézessük. Ádám most volt persze először, de egyelőre neki is csak azt mondta, hogy próbálgassam letakarva, nem látok-e túl nagy különbséget a szemhazsnálatban, és ha semmi vészes nincs, akkor fél év múlva megpróbálja precízebben kimérni, mennyi is az a különbség!
Amúgy erre azért érdemes figyelni, mert ha az egyik szem nagyon gyenge , vagy vhogy máshogy bezavar, akkor az agy szépen kikapcsolja, és gyakorlatilag hiába láthatna, nem néz azzal a szemmel.
Most mennem kell: Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Szombaton este beszéltem Timtommal telefonon és még mindig egyben voltak. Nagyon ragaszkodik az a Babó az anyukájához!!!!!!

Nagyon drukkolok nekik, hogy kellemes élmény legyen ez a szülés (már amennyire ezt kellemessé lehet tenni).

Plussz!

Az aurafotózás engem is érdekel: Mesélj róla légy szíves!

Claire!

Ádám szemecskéit én is próbálom jobb útra téríteni. Remélem eredménye is lesz (ha mindenki szorgalmasan programoz)!!! A kishölgyetek hogy halad a mozgásban? És a doktorid?

Minden jót, szép napot kívánok!

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

van a Podmaniczky úton (már majdnem a MÁV rendelőnél) egy Feng-sui bolt, vagy központ, és ott van egy ilyen aurafotós szerkezet is.
Egy fém "detektorra" kell rátenni a bal kezet, és egy kis gondolkodás után a program megállapítja, hogy milyen színű és nagyságú az aurád, milyenek a csakráid, milyen a jin-jan (férfi-női) egyenszúlyod, a stresszszinted.
Ez egyébként teljesen az adott pillanatot mutatja, lehet, hogy ha egy hét múlva elmennék kicsit mást mutatna.

Üdv,
Plussz
plussz
 
 


Sziasztok!

Hát újra itthon (aminek per pillanat örülök).
Reggel felvételt nyertünk ugyan az osztályra, s végig vártam minden lehetséges vizsgálatot (Ctg, Uh, méhszáj vizsgálat),de mindent rendben találtak, Babó még maradni akar, bár szerintem már "indulgat". A külső méhszájam már egy ujjnyira nyitva van, s egyre gyakrabban keményedünk, s mintha lejjebb lenne (néha zsibbad a lábam, s hasogat a szeméremcsontom). Mindezek ellenére teljesen jól vagyunk, s vigyorgok nagyokat. A fővizit alkalmával ismételten bemutattak a fődokinak, aki szintén megvizsgált. Ezután egyszerre kb 15 doki konzultált rólunk, s megállapították, hogy mivel már egy kicsit nyitva vagyok, tablettábal meg lehetne indítani a szülést, de ha én nem akarom siettetni, akkor várhatunk még, s rábízhatjuk Babóra, hogy mikor akar előbújni. Ezek után dokim rám bízta, hogy hol akarom tölteni az éjszakát. Azt mondta nyugodtan hazaenged, hiszen ha mégis indulni akar Babó, akkor 15-20 perc alatt bent tudunk lenni.
Holnap reggel 7:00-re bent kell lennem vérvételre, majd Ctg-re, s megnézik a magzatvíz állapotát is (bevilágítanak nem e zöld).
Ha bárminél gond adódik, akkor indítanak.
Azért jó érzés volt ma, hogy ők sem akarják siettetni Babót addig, amíg nincsen komoly gond.
Azért csak jobb a saját ágyikóban aludni :-))

Köszönöm a drukkot, s üdv nektek!

Timtom

Ui.: Aztán lehet, hogy még holnap is jelentkezek. Ezt egyedül Babó tudná nekünk megmondani.

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!
Timtom! Drukkolok. Ismerem, az ilyen nehezen induló tipust, jó, hogy a dokik ilyen türelmesek.

Plussz! Gyerekeket is mérnek? Csak mert az én nagyfiam olyan indigó tipusú gyereknek tűnik, és ez a tipus állítólag onnan kapta a nevét, hogy indigókék az aurája!?

Zsóci! Kösz a "távkezelést"! Eszterrel voltam a gyógytornásznál, tulképpen minden ok vele, kicsit flemásan mászik 4kézláb, de amúgy nagyon jól mozog, és élvezi is. Feláll, megáll egyedül, lépeget, ha tolni tud vmit maga előtt, szóval teljesen a koránál van. Persze még mindig szeret fenéken csúszva közlekedni, és azt nagyon gyorsan csinálja. Kép. Egyébként le tud pl mászni elég magas ágyról. Fel még nem annyira magasra, de azért próbálkozik. Ádám bezzeg egy pillanat alatt fentvan mindenütt, időnként elég risztó nézni. Az ember szeretné, ha ügyes és bátor maradna, és nem szeretné megijeszteni, közben azonban tényleg életveszályes a hapsi néha, nagyon résen kell lenni!
Iszonyú zsúfolt a május, nagyon nyögve megy a doktori, néha vakarászunk rajta egy kicsit, aztán hetekig semmi. Ha neki fekszünk meg lesz írva, csak azt programozzátok, hogy mindenki segítő kész és támigató, sem prsztízsből, sem admininsztratív okokból nem tesz kereszteb semmit!
Köszi, üdv: Claire
claire
 
 


Szia Timtom,
hat azert egy centi az mar valami, mindenkeppen jo jel, ha magatol megreped a magzatburok az ugyis beinditja majd a dolgokat.

Claire, nagyon ugy hangzik, hogy semmi komolyabb nem lesz a baba szemevel, max. kap egy szemuveget egy kis idore, de az nem nagy dolog. Jo ra odafigyelni, mert a gyengebb szem elromolhat nagyon, de erre mar ugyis figyelni fogtok. Az ilyenfajta szemproblemara nagyon sok gyakorlat is van, amit ha kicsit nagyobb, majd lehet vele csinalni, es tokeletesek lesznek a szemei.

Pussz, arra van barmilyen bizonyitek, hogy ez az aurafotozas valos, vagy csak epp amit a szamitogep veletlenszeruen kiad? Lehet en nem bizok az emberekben, de olyan sokszor csak humbuk az ilyen es csak jo penzt keresnek rajta akik csinaljak. En nem igazan hiszem,hogy tudnak ennyire fejlett gepezetet kesziteni, hogy kez alapjan ezt tenyleg megmutassa, de ez csak az en hitetlensegem.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Claire,

gyerekeknek is nézik. Van egyébként könyv is az indigó gyerekekről.
Mikor tudlak hívni a mobilodon Maca és a többi miatt (amikor van kis időd a gyerekektől).

Eniko,
szerintem ez olyan dolog, hogy valaki hisz benne, van aki nem. Ha nem hiszel benne, nem érdemes vele foglalkoznod.
Van olyan is, aki képes látni az aurát, és ezt elvileg gyakorlással is meg lehet tanulni.


Volt egy nagyon rossz álmom, babával kapcsolatban, és sejtettem, hogy ebben a hónapban sem sikerült, és sajnos be is jött. Pedig próbáltam kikapcsolni gondolataimból ezt a "projectet".
Most azon gondolkozom, hogy munkát váltok, a jelenlegi helyemen már elég régóta vagyok, és már nem nagyon szeretem. Hátha a környezetváltozás és egy kis új kihívás segítene lelkileg.
Üdv,
Plussz
plussz
 
 


Szia Plussz,
nem az auraban nem hiszek, hanem abban, hogy egy gep ezt "le tudja fenykepezni". Nagyon is hiszem, hogy van aki ezt latja, es azt is hiszem, hogy van aki a jovobe kepes latni es van aki tud gondolatban olvasni, szoval minden ilyenben hiszek, de ahogy nem hinnem, hogy egy gep is kepes lenne gondolatban olvasni vagy jovobe latni (josgepet-asztrologiaval keresztezve en is kiprobaltam, de csak szorakozasbol, tudom hulyeseg) igy ezt se hiszem. Viszont probaltam gyorsan kurulnezni a neten, hogy milyen tudomanyos alapja van ennek a fenykepezesnek (nem az auranak, tehat ha valaki azt mondja, hogy o igenis latja/erzi minden tovabbi nelkul elhiszem). Sajnos semmit nem talaltam, csak mindenfele helyet ahol csinaljak, de az semmit nem jelent, viszont talaltam egy idevago cikket:
http://www.nol.hu/cikk/359206/
Mindenesetre ne erts felre semmi bajom az egesszel, csak kivancsisagbol kerdeztem, ha nem sajnalnam ra a penzt akkor en is kiprobalnam ha nem hiszek benne akkor is, bar errefele meg soha nem lattam ilyen helyet.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok!

Most kaptam meg Timtom SMS-ét!!!

Ma hajnali 3:40-kor megszületett a kisfia (3450 g és 54 cm)! BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT NEKIK!!!!!

Pusz, még jövök hozzászólni!

Zs.

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok,
remelem mihamarabb halljuk Timtomtol az egesz tortenetet, addig is minden jot nekik!
Koszi Zsoci a hireket!
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok!
Éljen éljen az újabb bika szülött Kép!

Enikő! Kösz a biztatást, a torna majd érdekel, ha aktuális lesz. Azért jó lenne elkerülni a szemüveget is, de tudom, hogy ez nem egy világra szóló tragédia, meg lehet, hogy csak időszakos.

Plussz! Igen, részben olvastam, azért mondtam, hogy Ábel olyasmi karakter.
Hívjál nyugodtan, ha akkor nagyon alkalmatlan, majd mondom. De úgyis tök kiszámíthatatlan, ha fontos dologról van szó, akkor csak katasztrófa helyzetben szoktam letenni a telefont. Márpedig ez nagyon fontos!!!Kép
Üdv: Claire
claire
 
 


Sziasztok!

sehol senki?

Én is gratulálok Timtom-éknak, és kíváncsian várom a beszámolót.

Üdv,
Plussz
plussz
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a szurkolást, s a gratulációkat!

Végre itthon vagyunk (Bár a kórházzal sem volt semmi gond. Egy arany csapat dolgozik a Jánosban. Nagyon segítőkészek és aranyosak mind a dokik, mind a szülésznők, a beteghordók, a nővérkék, s a csecsemősök ...), s íme néhány kép rólunk:

KépKépKép
KépKépKép

Apuci itthon van velünk, s a nagyik is segédkeznek, úgyhogy egyelőre könnyű a dolgom. Csak ez a fránya császármetszés utáni állapot ne lenne :-( Húzódik a varrat, s negyed órába telik, mire kimászok az ágyból, azt is kínlódva: hasizom még nem húz, az oldalfekvés nem jó ...)
Íme egy gyors szüléstörténet:
Túlhordásunk 11. napján reggel, úgy döntött az orvoscsapat, hogy szerda este felhelyeznek egy tablettát a méhszájhoz, hátha beindul tőle a dolog. Így is lett. Szép lassan elkezdtem görcsölgetni, majd fájogatni, de nem haladtunk előre. Nem voltak rendszeresnek mondhatóak a fájások, néha teljesen szétestünk, a méhnyak semmit nem rövidült a kiindulástól számítva, s nagyon lassan tágultam ki két ujjnyira. Aztán egyszer csak két hatalmas fájás, egy pukk a pociban, s elfolyt a magzatvíz. Azonban addigra Babó belekakilt a magzatvízbe, így az ügyeletes doki javaslatára aláírtam, hogy visznek császározni. Szóltak a dokimnak, hogy sajnos császár lesz, induljon gyorsan. Hát ezután jött a java. A burokrepedés után a fájások már nagyon dolgoztak, s kezdtem elveszíteni az önkontrollomat, például arra sem emlékszem, hogy bekötötték az infúziót, s hogy levették rólam a hálóinget... Igazából az keserített el, hogy ezeknek a fájásoknak már nem volt létjogosultságuk, hiszen a hüvelyi szülés menetét már nem vitték előre, s tudtam, hogy császár lesz, de a dokimnak be kell még érnie. A fájások meg csak erősödtek, s sűrűsödtek. Amikor megérkezett a dokim, akkor még egy gyors vizsgálat, hogy Õ is indokoltnak látja e a császárt, aztán fel a műtőbe. Két fájás között megkaptam a spinális érzéstelenítőt, majd elzsibbadtam, elbarikádoztak, hogy ne lássak semmit, majd elkezdődött az élő vészhelyzet. 3:40-kor pedig kiemelték Babócát (3450 g, 54 cm). Megnyugtattak, hogy indokolt volt a császár, ugyanis Babónak kétszeresen a nyakára volt tekeredve a köldökzsinór. Letisztogatták, majd visszahozták megmutatni. Az addig üvöltő Manókám Anya hangjától, s egy nagy puszitól elhallgatott, s rám nézett a nagy gomb szemeivel. Ez a pillanat egy csodálatos örök emlék lesz számomra. Ezek után Babó ment Apucival a dokinénihez, Anyucit pedig összerakták, és átvitték az intenzívre megfigyelésre.
Röviden ennyi történt 2005. május 11-12-én.
Most pedig szokjuk az itthonlét szépségeit és nehézségeit. Túl vagyunk az első fürdetésen, s éjszakán. Próbáljuk kitalálni, mikor miért sírunk.

Kérnénk egy kis segítséget tejcsi ügyben. Babónk tejcsi igényét még nem tudtam utolérni, így tápszerhez kellett folyamodnunk kiegészítőként, de ezerrel dolgozunk azon, hogy utolérjük őt. Azonban néha igen csak el tudok keseredni, amikor újra kajcsiért sír, s a mellcsieim még nem állnak készen a következő adaggal.
Ráadásul így csaszisként kicsit el is vagyunk szerintem maradva.
Előre is köszönjük a progikat a tejcsitermelésünkre.

Mindenkinek puszi:
Babó, Timi, Tomi

Ui.: Babó piros foltjait tőlem örökölte, s majd elmúlnak idővel.

Kép

Kép
timtom
 
 


Szia TimTom,

nagyon aranyos a kisbabád!
A császárosoknak elvileg nehezebben indul meg a tejük, de az esti alfámban mindenképpen programozok. Eszel rendesen? Mert ugye az is számit.

Mi az a spinális érzéstelenitő?

Az jó, hogy van segítséged.

Hogy hivják a Babát?

Üdv,
Plussz
plussz
 
 


Szia Plussz!

Babó = Erdei Balázs Ákos

Megpróbálok rendesen enni, és sokat inni. A programozást pedig előre is köszönöm. Az éjszakákat szinte átalusszuk, viszont nappal nem akarunk aludni. Akkor sem, ha tele a poci, tiszta a pelus. Hogy miért sír ilyenkor, még nem sikerült rájönnünk. Nagyokat ásít, s nyűgös, de az alvás az nem akar menni.

Megkerestem hivatalosan mit írnak a spinális érzéstelenítőről. Magamtól nem akartam hülyeséget írni.
Íme:
Spinális érzéstelenítés során az érzéstelenítószert a gerincvelői folyadékba adják. A gerincvelő továbbítja a testet érő fájdalomingereket az agy felé. Az oda adott érzéstelenítő ezt a továbbítási folyamatot gátolja, s ezáltal fájdalommentes állapotot biztosít. Spinális érzéstelenítés esetén a test deréktól lefelé válik érzéketlenné. Az izommozgás gátlása mellett a beteg öntudatánál maradhat. A spinális érzéstelenítés kezdete előtt először a tűszúrás leendő helye körüli bőrfelületet érzéstelenítik, majd sor kerül az injekcióstű gerincvelői folyadékba történő bevezetésére.

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Szia Timtom,
nagyon edes a baba, probalj sokat setalni, persze kimeletesen, az segit csaszar utan (tudom kicsit fajdalmas, de ha szep lassan mesz akkor nem). Megnyugtataskent, az elso ket honapban szinte mindenkinek van valamifele gondja a szoptatassal, ugyhogy ne aggodj, valoszinuleg menni fog a dolog. Nekem a csaszar utan negy napig inkubatorban volt ababa, ugyhogy nem tudtam meg se probalni a szoptatast, de ahogy meg tudtam mozdulni (masodik naptol) folyamatosan fejtem a tejet egy sima kezi tejszivoval (es rogton vittem a babnak a kovetkezo eteteshez). Elso nap persze szinte semmi, de naprol napra novekedett a mennyiseg, es persze en ket-harom orankent mindig leszedtem amenyit csak tudtam. A lenyeg az, hogy mire hazajottunk a tejtermelessel semmi gondom nem volt, viszont a babanak egyaltalan nem ment a szopas, sajnos cumisuvegbol is legalabb egy oraig szopizott nagyon keveset, aztan egy-ket ora mulva mar megint ehes volt (en a sajat tejemet tettem az uvegbe). Mivel az anyatej sokkal konnyebben emesztheto, mint a tapszer a baba joval hamarabb lesz ismet ehes, es gyakrabban kell etetni. Szerintem ha a baba egyebkent ugyesen szopizik, akkor csak szoptasd amikor sir, ha orankent akkor orankent (persze minel gyakrabban ker annal rovidebb a szoptats ideje), ennek novelnie kell a tej mennyiseget, en meg amit ajanlani tudok az az, hogy minden szoptatas utan fejd le a bennmaradt tejet (nekem kezzel sose ment, de elektromos pumpam nem volt, csak az egyszeru kezi), ez is noveli a tejtermelest, es igy a tapszer helyet ezt ihatja meg (es latni fogod, hogy igenis eleg a Te tejed). Tudom ez igy maceras, de ha nem csokkented fokozatosan a tapszert, akkor egyre tobbet fogsz neki adni, es ugy a tejed tutira csokkenni fog. Sajnos nekem a szoptatas ennek ellenere nem jott ossze, de legalabb a sajat tejemet kapta a baba ket honapig, ha uvegbol akkor is.
Meg annyi, hogyha a melled kezd nagyon erzekeny lenni a gyakori szopitol (vagy akar a fejestol is lehet!) nagyon jo kremeket lehet ra kapni, nekem azonnal segitet, csak ne varj vele tul sokat, ha mar erzekeny akkor tegyel ra valamit. Neked szerencsere van eleg segitseged, ugyhogy remelem par het aztan belejottok szepen. Addig is sok sikert es ha barmi kerdesed van remelem tudunk majd segiteni.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok!

Nagyon be vagyok havazva, rövid leszek:

TIMTOM! GYÖNYÖRÛEK VAGYTOK!!!!!!!

NAGY-NAGY GRATULA!

Szoptatásügyben megy az éterben a segítség. Ne add fel, fogsz Te még anyatejben fürdeni!!!

Mindenkinek minden jót!!!!!!!!!!

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok!
Köszönöm az ötleteket, s a gratulációkat, nomeg a progikat!

Néha már tényleg tejcsiben fürdök, hisz egyszercsak eleresztik magukat, aztán csöpögnek.
Éjszaka meg annyira duzzadnak, hogy fejnem kell. A nappalokkal mégis gondok vannak. Picúr nem alszik, s így én sem tudok úgy pihenni, így a tejcsi is kevesebb.
Na de mindegy, egyre több és több tejcsink lesz. S ez így van. :-))

Üdv: Timtom és Babó

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

mindenki el van havazva?
Hogy vagytok?

Irjatok!

Nekem sincs sok időm irogatni. Vettem egy kocsit, kb. egy napig tartott az ügyintézés, hogy át legyen irva, hihetetlen a bürokrácia, és a hivatalokban a várakozás. Ja és a sok illeték amit be kell ilyenkor fizetni.......

A fotora is kellene fotoznom, de a mostani feladathoz annyira nem jön az "ihlet", amikor meg látok valamit, nincs nálam a gépem. Ezért mondta az elején a tanár, az nem fotós aki nem hordja magánál mindig a gépét.

Majd ha júniusban levizsgázom, megpróbálom a nekem legkedvesebb pár képemet beszkennelni és felrakni valahova a netre.

Nyaralással Ti hogy álltok?
Voltatok már Erdélyben? Hol? Mit ajánlatok?

Üdv,
Plussz
plussz
 
 


Sziasztok!

Zsóci!
Meggyógyultál ugye? Nem azért tűntél el, mert az ágyat nyomod ilyen szép időben.

Plussz!
A bürokrácia tényleg szörnyű! Szegény Babónk alig hogy megszületett, rögtön áldozata lett. Ugyanis elanyakönyvezték a Drágánkat. Lehagyták a második keresztnevét, így a varratszedésem napján még a polgármesteri hivatalban is várhattunk egy jó időt, hogy orvosolják a hibájukat.

Nem is tudtam, hogy fotózni tanulsz. Irigyellek. Jó lehet. Én is nagyon szívesen fotózok, de csak hobby szinten. Ha el megyünk valahova, az biztos, hogy én folyamatosan kattingatok. Nem véletlenül készült a nászútunkon is közel 600 kép :-)
Nagyon kiváncsi lennék a képeidre!

Nyaralás?
Mi valószinű Babóval a Nagyiék között fogunk ingázni, hogy ne főljünk meg itt Óbudán a lakótelepen.

Erdély:
Tavaly a kórussal voltunk 6 napot Erdélyben, egy csodálatos körúton. Gyönyörű helyeken jártunk, s meg is fogadtuk, hogy magán úton is visszatérünk majd még. S nem utolsó sorban, ha utána számolok, lehetséges, hogy Babó is ezen az úton fogant meg :-)

Útvonalunk a következő volt:
Bp-Mátészalka-Szatmárnémeti-Nagybánya-Dés-Beszterce-Békási víztározó-Gyilkos tó-Békásszoros-Csikszereda-Szent Anna tó-Sepsiszentgyörgy-Brassó-Torcsvár-Prázsmár-Sepsiszentgyörgy-Segesvár-Székelyudvarhely-Korond-Szováta-Kolozsvár-Nagyvárad-Bp

Íme néháy kép az útról, s ha érdekel, akkor leírom, hogy hol mit néztünk meg.



Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


A képe feltöltése akadozik, de majd felteszem őket!

Kép

Kép
timtom
 
 


Ímea képek Erdélyről:
KépKép
KépKép
KépKép
KépKép
KépKép
KépKép
Kép

Kép

Kép
timtom
 
 


S egy pár panorámakép:
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
timtom
 
 


Timtom!
köszi a képeket!
A panorámaképek nagyon jók!

6 nap alatt jó kis körutat mentetek!
Az utak milyenek? Tényleg olyan ilyesztő, mint mondják?

Plussz
plussz
 
 


SZia Plussz!

Utak?
Változó. Attól függ, hogy merre jársz.
Van ahol, százszorta jobbak, mint nálunk. Sehol egy kátyu, s tényleg minőségi az út (Õk legalább már rájöttek, hogy nem kátyúzni kell, hanem teljesen újra kell burkolni a szar minőségű utakat). Van ahol meg tényleg vesekőrázó, de a táj szépsége kárpótol :-)
Egyénileg mennétek?

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Megjöttem az elveszettségemből!
Behavazódásom okai:
egy kis betegség, úgy mint torokfájás
Születés heteztem - nagyon jó volt!!
Dúlatovábbképződtem
készülök a hétvégi esküvőre (Bettina megint koszorúslány, apa kamerás, anya (én) vendégkönyvez és ügyességi feladatokon agyal, majd vezeti le a játékot a menyasszonynak és völegénynek)

Timtom! Hogy vagytok? Tejállomány? Mindenre kíváncsi vagyok!!!!

Nagyon gyönyörűek az Erdélyben készült fotóid!!!

A saját születésélmény feldolgozással kapcsolatban neked majd regélek (Babóra vonatkozóan főként), mert nagyon érdekeseket tanultunk a továbbképzésen. De a kapott információözönnek még egy kicsit érlelődnie kell bennem is. Többieknek is szívesen!

Plussz!

Gratula az új autódhoz! Végére értél már az ügyintézésnek?

Többieknek is minden jót kívánok mára, holnapra és azutánra is.

Pusz: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!
Zsóci,
de jó, hogy meggyógyultál!
Az ügyintézésnek szerencsére vége.

Ma egy konferencián voltam. A környezetvédelmi termékdijról volt szó, nem olyan érdekes mint a dulaság, de legalább valami uj dolgot tanultam, - az mindig jó, legalábbis én szeretem.

Az Erdélyi túra érlelődik, hamarosan elkezdek szállás után is nézni. De most a fotó vizsgára kell készülnöm. 13.-án lesz!

Üdv,
Plussz
plussz
 
 


sziasztok! Én is elhavazva, programok programok hátán! Timtom! hogy állsz a tejjel? Tényleg tedd őt mellre minél gyakrabban, a nagy melegben különösen. Ilyenkor még jóval nagyobb babák is 1-1,5 óránként szopiznak egy kicsi híg tejcsit, ivás gyanánt. Nálunk jobb mellszívó nincs. Ha a melled érzékeny, kenegesd, akár anyatejjel is, és, hagyd kicsit levegőn megszáradni. De majd fokozatosan megszokja a strapát! Aki kicsit tud szopni, az tud sokat is! Ha van tejed, lesz több is! Bízz magatokban! Programozás megy.
Te óbudai vagy? Hol laktok? Én most a II. kerületben lakom, de a múgy bennszülött óbudai vagyok, és sokat is vagyok ott, mert a szüleim ott laknak, meg közel is van, pl a piac, stb. Miért JÁnosban szültél? A Margitról olyan jókat hallani!
Jaj! A páromat megkereste egy régi ismerőse, egy elég jól hangzó munkakapcsolattal! Annyira jó volna, ha bejönne, "lécci" segítsetek!
Erdély gyönyörű, de rég voltam!
Minden jót mindenkinek!
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek a programozást tejcsiügyben. Bejött! Van elég tejcsim, csak arra kell figyelnem, hogy eleget igyak (ez számomra igen nehéz). Zsóci szavaival élve éjjelenként pedig úszok a tejben. Három réteg vastag törülköző van alattam, de ennek ellenére szinte minden éjjel eláztatjuk az ágy matracát is. Már meg sem merem nézni, hány folt van rajta.

Babó néha 4-4,5 órákat képes egy huzamban aludni. Éjjel is tündéri. Kb. 21:30-tól 4:00-ig alszik, majd kajcsi, büfi, s már büfi közben alszik tovább, van hogy 8:30-ig. Szóval mintababa. Remélem nem fog "elromlani", s betartja ezen jó szokását.

Tegnap sétáltunk egy hatalmasat a Margit szigeten. Babó végigaludta az egészet, csak akkor nézett nagy szemekkel, ha nem szötyögött alatta a babakocsi.

Zsóci!
Örülök, hogy meggyógyultál!
Milyen volt a lagzi?
A saját születéstörténet feldolgozása nagyon is érdekelne. Főleg a következő szitu miatt:

Most hívott a barátnőm. Ma 17:12-kor megszületett a leányzójuk, szintén a Jánosban(2950 g, 54 cm). Szülésük történetének elmesélése közben döbbentem rá, hogy még mindig fáj a lelkem mélyén, hogy mi csaszisok lettünk, s nem hüvelyi úton szültem meg Babót. Egy vígasztal, hogy Babó így teljesen egészséges, míg ha a természetes utat eröltetik, akkor rossz vége is lehetett volna a történetünknek. Majd a következőnél! Legalább az is olyan lesz, mintha először szülnék.
Szóval bánom a dolgot, hogy nem hüvelyi úton sikerült a szülés, pedig ésszel átgondolva tudom, hogy így volt helyes.

Plussz!
Miből áll a vizsga?
Erdély: A Gyilkos tónál tudok egy nagyon jó szállást! Ha kell, előkeresem a prosiját.

Claire!
Szintén tősgyökeres óbudainak vallom magamat. Annak ellenére, hogy pici koromtól fogva Solymáron lakunk, Óbudára jártam oviba, isibe, gimibe s főiskolára is, s most is itt lakunk Nagyimék régi lakásában --->> anno engem is ide hoztak haza a kórházból. Még kép is van róla, ahogy Nagyi tart a kezében a kapunál. Ezt alapul véve mi is csináltunk ilyen képet most Babóról, s Apuciról. A kép készítés közben ott volt a gombóc a torkomban, s egy könnycsepp a szememben. :-).
Hogy helyileg mégis hol? A Kiscelli CBA szomszédságában.

Miért a János?
A dokim (20 évig volt Margitos), akihez kezdetektől fogva járok, s imádom őt, átigazolt a Jánosba, pont akkor, amikor nálunk kiderült, hogy Babónk megfogant.
Először bántam a dolgot, hisz a Jánosról semmi infóm nem volt, a MArgitot pedig mindenki dicsérte. A dokim elintézte, hogy egészen a 36. hétig a Margitba járhassak a vizsgálatokra. Így nem kellett átbumliznom a hegyen minden alkalommal. Elég volt csak felsétálni a Margitig. Mondjuk a túlhordásomnak köszönhetően, pocakos létem végén naponta mehettünk a Jánosba, különböző vizsgálatokra.
Viszont nem bántam meg, hogy követtem a dokim. Fantasztikus csapat van a Jánosban. Szívvel-lélekkel végzi mindenki a munkáját, s nagyon segítőkészek minden téren.
A hazajövetelünk előtti utolsó napon, egy szobában voltam egy anyukával, aki az ötödik babáját szülte meg aznap, szintén a dokimnál. Azaz az első négy babócát a Margitban szülte. S Õ mondta, hogy neki a Margittal sem volt semmi baja, de ha újra szülhetné a picúrokat, akkor csakis a Jánosban.

Üdv mindenkinek: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Megpróbálok sok mindent leírni, nem tudom mennyire lesz időm - de ami kimarad majd pótolom.

Esküvő vagyis inkább a lakodalom nagyon szuper volt. Olyan, ahol a vendégek sem unatkozhattak, pedig ceremóniamester vagyis vőfély sem volt. Mégis peregtek az események! A környezet is nagyon szép volt - egy szálloda étterme közvetlenül a Velencei-tó partján. Az én lánykám megint mindenkit elvarázsolt! Csüngött a menyasszonyon, a szüleivel nem sokat foglalkozott. Mivel svédasztalos vacsora volt (vagyis nem volt kötelezően egyhelybenülés és kajavárás), Bettina nem is velünk evett, hanem egy számára ismeretlen fiatal házaspárral - közvetlenül az ő tányérjukból csipegetve. Mikor megláttam, majdnem dobtam egy hátast szégyenemben - kicsit égett a pofázmányom. Jó kis anya vagyok, még a gyerekemet sem tudom normálisan megetetni!!!! Mentségemre legyen mondva, hogy nekem az esküvői vendégkönyv mindenkivel történő aláiratása miatt kellett köröznöm egész este, a párom kedves pedig kamerázott. A csajszink meg feltalálta magát. Ja és levesevésnél még együtt ültünk az asztalnál!!!

Sajnálom, hogy a vendégkönyv ötlete nem jutott eszembe előbb. Nagyon tuti ajándék, bár kicsit munkás dolog amíg mindenkivel aláíratja az ember. viszont olyan aláírások kerülnek bele amit 2-3 vagy esetleg 10 év múlva már nem lehet megismételni. Most pl. majdnem a könnyem csorgott, amíg a dédink kanyarítgatta az ő szép betűit a könyvbe! Már minden unokája megnősült, férjhez ment - ez volt az utolsó lakodalom ebben a körben. Õ a férjem nagymamája, csak a sok dédunoka miatt minősült át dédivé.

Kép a lányzóról:

Kép Kép

Most be kell fejeznem, de a szüléssel kapcsolatos dolgokkal még jövök. Timtom ne legyen lelkiismeretfurdalásod!!!! Nálatok ez volt a legjobb ami történhetett! Még majd kifejtem eezzel kapcsolatos gondolataimat. Sok-sok tejcit kívánok továbbra is.

Plussz! Neked is szorítok a vizsgád kiváló végeredményéhez.

Legyen szép a napotok: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

Zsóci!
Tündéri a Leányzó. Mint egy királylány. Igazán büszke lehetsz rá!!!

A tejcsim két napra egy kicsit visszafogta magát nappal, pedig ugyanúhgy ügyeltem mindenre, mint előtte. Ma viszont talán magukra találtak a cicieim. Remélem előre haladunk, s nem visszafele a mennyiséget illetőleg.

Plussz!
Hogy állsza a felkészüléseddel a vizsgára?

Üdv nektek ebben a "gyönyörű" időben!

Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Timtom!

Köszönöm a dicséretet. Büszke anyuka vagyok sok tekintetben, de sajna vannak köztünk dolgok amik nem a legsimábbak!! Ha ilyen képeket nézek,akkor nagyobb bennem a büszkeség és feledem a nem szótfogadásokat és egyéb kisebb balhékat. Kár lett volna kihagyni a nőcit - EZ BIZTOS!!!!

Tejügyben: Lehet, hogy a cicidnek sem tetszik ez az enyhe tél a nyárban? Megy az előrehaladást biztosító pozitív energia!!!!!!!!!!!!!!!!! Érzed?

Kislurkó, hogy bírja ezt a nagyon ingadozó hőmérsékleti viszonyokat? Bejáratódtam már a mindennapjaitok?

Az Erdélyi képek látványa megdöbbentett egy kicsit, mert azt hittem, most voltatok a napokban a picurral. Gondoltam, de merész szülők!!!! Persze, később felhomályosultam, hogy ez nem most volt. Nagyon jó képeket csináltál!

Remélem, hétvégén már egy kicsit jobb idő lesz és nem leszünk bezárva a négy fal közé. Mindenkinek kellemes időtöltést kívánok.

Puszi: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Még valami eszembe jutott!

Valakit nem érdekel a Hajógyári szigeten a jún 4-től júl 10-ig tartó Gyereksziget? Minden hétvégén van és ingyenes. Mivel ingyenes - kicsit tumultusos, de jó. Mi tavaly voltunk.

Nem hozunk össze ott egy randit valamikor?

Befejeztem - búcsúpuszi!!!!!

Kép
zsóci
 
 


Szia Zsóci!

Köszönöm az energy-t!

A leendő surlódásoktól a Babóval egy kicsit én már most tartok, de hát ez is az egyik szépsége a gyereknevelésnek. Csatákat nyerni ellenük, illetve néha persze engedni kell, hogy Õk győzzenek. Tegnap előtt írtunk egy levelet Apucinak napközben, s pont ide vág: Íme:

Szia Apuci!

Hát én per pillanat az elalvással küszködök. Nincsen semmi gondom, bajom, csak egyszerűen nyügi vagyok, s próbálkozok a hisztivel. Ha Anya kivesz, s babusgat, akkor semmi baj, s vigyorgok nagyokat, gondolkodok a világ nagy kérdésein. Ásítozok nagyokat Anya hasán, vagy vállán, de amikor már majdnem elszundiznék, rádöbbenek, hogy ez az, amit nem szabad, mert akkor Anya letesz megint az ágyba, s akkor kezdhetem elölről győzögetni, hogy kivegyen. Ezért arra figyelnem kell, hogyha le akar csukódni a szemem, akkor azt bármi áron nyitva kell tartanom. Nem mindig egyszerű, de ez van. Eközben Anya meg tipródik, hiszen elbabusgatna Õ egész nap, csak tudja, hogy akkor előbb-utóbb nálam lesz a gyeplő. Inkább vasalgat, s leveleket írogat. Én meg itt nyüszizek, hogy történjen valami. Néha átjön, s kitartóan simogatja a buksimat, s megkapom Cumibarátot, csak aludjak már végre. De nem és nem! Én a kezébe vágyok! S ezt nem akarja megérteni. Lehet, hogy mégis csucsuzni kéne? S arról álmodni, hogy babusgat? Na jó talán így könnyebben elviselem az ágyikóm a következő hamiig.
Van valami ötleted, mivel tudnám rávenni, hogy egész nap engem dajkáljon?

Puszi és egy nagy mosoly: Pici fiad, BalaBaba

S utána negyed órával kapott egy képet is Baláról:
Kép

Sikerült felvillanyozni Apa napját ezen levelünkkel, s a képpel ilyen ronda, számára munkahelyes dolgos szürke napon.

Az ingadozó hőmérsékletet jól viseli, ha Anyuci kisakkozza, hogy akkor ma mit veszünk föl. Szegénykémnek a kezecskéje állandóan jéghideg, de állítólag nem azt kell nézni, hanem a mellkasát, vagy a tarkóját. Ott meg minden rendben.

Szépen lassan bejáratódunk, s kiismerem a kis lurkóm. Délután négytől, az esti fürdetésig igényli a babusgatást, egyébként meg eszik, alszik.

Erdélyről még sok szép kép készült, alig tudtam megszűrni a képeket, hogy ne egy rakat fotóval árasszam el a topikot. Tényleg gyönyörű Erdély!

A gyerekszigeti ötleted szuper! Mi benne vagyunk! S nekünk külön jó, hiszen itt van a szomszédban :-)

Vasárnap céges gyereknapra megyünk Babóval Sóskútra! Már nagyon várjuk mindannyian! Remélem addigra ha egy kicsit is, de javul az idő!

Puszi és jó hétvégét mindenkinek!

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Timtom!

de jó lenne!!!!!!
Rendeljünk jó időt és találkozzunk!!!!
Ha bővebben akarsz tallózni a programokban akkor.
www.sziget.hu/gyereksziget

Tisztára felvillanyoztál!

Jó szórakozást és időt vasárnapra!
Majd számolj be milyen volt!

pusz-pusz

Ui.: Isteni az alvós kép!

Kép
zsóci
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: