Új privát üzeneted érkezett!

Szia Zsizsa!

Norbikánk lesz!
Ma voltunk ultrahangon és a becsült súlya 2740g. Nagyon boldog vagyok! Mostmár biztos nem lesz koraszülés! Az értékek alapján a gép szerint már betöltöttem a 36. hetet! Mostmár simán kibírom! Olyan jó hogy megnyugodhatok végre!

Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Sziasztok!

Zsizsa!
Várom ám a méled,bár láttam,betegek vagytok,jobbulást! Tényleg gyanúsan sokat járok Szőnyihez Kép A múltkor durva folyásom volt, most meg fájt a bal petefészkem /csak egy nagy tüsző érik benne Kép/. Csak én egyből rohanok.

Györesz!

Ismeretlenül is gratula Kép

Buksi
kisbuksi
 
 


Györesz,
ez nagyon jó, most már tényleg nyugodt lehetsz!Kép Az én kismanóm 2830-cal született.Kép A Norbi nagyon jó név, tetszik.Kép

Kisbuksi,
megy majd a mail, csak most tényleg kicsit hulla vagyok nekilátni, de folyamatosan fogalmazom a fejemben.Kép Mondjuk, azzal nem érsz túl sokat.Kép De esküszöm, hogy menni fog.Kép Tüsző.Kép Mióta szültem, nekem is nagyon szurkál a hasam, szerintem úgy tüszőrepi táján (remélem, így könnyebb lesz babát tervezniKép). Utólag is boldog névnapot Vencelnek!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 

 
 

Hoztam híreket Kép Kép

" Az imént kaptam a nagy hírt Györesztől, hogy megszületett este kilenckor a kisfia. 2550 grammal és 52 centivel.Norbert Péter a neve. A szülők nagyon boldogok Györesz épp ma töltötte be a 36. hetet.
"

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
köszi a hírt, én olvastam a friss kismamás topikban, de itt is gratulálok Györesznek!KépKépKép Sok boldogságot a kismanóhoz!KépKépKép Ti hogy vagytok?

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok Kismamik!
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan vettétek észre, hogy a méhszáj nyitva van? van ennek valami fájdalmas érzése, vagy csak a doki vette észre? nagyon meg vagyok ijedve, mert mostanában elég sokat szúrkál pont az a környék, ahogy én érzem.2 hét múlva esedékes az orvos a 19. héten. Ez a szúrkálás normális, vagy valódi méhszájproblémákra utal?
Nagyon köszönöm!
Üdv:Sueda
sueda
 
 


Szia Sueda!

A méhszáj nyílását nálam a dokim vette észre, amikor direkt ezt vizsgálta a sok keményedésem miatt. Szurkálások lehetnek attól, hogy nyúlnak a méh tartószalagjai, ahogyan a méh növekszik (nekem mindig szurkált valahol). Szóval lehet, hogy teljesen normális a dolog. A méhszáj egyébként inkább akkor nyílik, amikor van kiváltó ok, pl. keményedés, vagy felszálló fertőzés. Szerintem, ha bizonytalan vagy, hívd fel a dokidat, és menj el hozzá, biztos ami biztos. Inkább menj el hozzá ötször feleslegesen, mint egyszer nem, amikor pedig kéne.

Minden jót!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Én most vagyok a 31. héten és tegnap a dokim a vizsgálat után 3110-et írt a kiskönyvembe. Tudtok nekem erről valamit írni, hogy mennyire veszélyes ez?
Csilla
spectro
 
 


Sziasztok!

Szia Zsizsa!
Köszi, hogy írtál nekem a másik topikba!
Hát a kicsi Norbikám még azt sem várta meg, hogy abbahagyjam a gyógyszert, nagyon ki akart bújni, de szerencsére minden jól alakult!
Már 60-70grammokat szopizik és már meghaladta a születési súlyát, pedig több mint 100g fogyással jöttünk haza! Nagyon szívós kisbaba és imádom! Ez a világon a legcsodálatosabb dolog! Megérte a kínlódást!

Mindenkinek kitartást kívánok, aki hasonló problémákkal küzd, mint én küzdöttem! Megéri nagyon sokat pihenni! Vigyázzatok magatokra!!!

Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Györesz,
megkuksiztam Norbit az albumotokban, hát egy tünemény ez a gyerek!Kép Olyan kis cukorfalat!Kép Még abba sem hagytad a gyógyszert, és úgy kibújt Norbi?! Ezt nevezem erős akaratnak!Kép Ügyesen szopik, bár be kell vallanom, hogy a számok nekem nem mondanak sokat, lévén soha nem mértem Gabit.Kép Elhiszem, hogy imádod a lurkót, és ez még csak fokozódni fog.Kép Ráadásul egyre jobban belejösz az anyaságba is, és egyre kevésbé leszel fáradt (vagy legalábbis hozzászoksz, hogy állandóan az vagyKép). Minden jót nektek, és nagyon örülök, hogy ilyen boldogok vagytok!Kép

Sueda,
bocsi, rájöttem, hogy félreírtam (nem mintha sokat számítana, de azért helyesbítek), szóval nekem nem nyílt a méhszájam, hanem rövidült a méhnyak. De az üzi többi része áll.Kép

Csilla,
sajnos nem tudom, hogy pontosan mennyire veszélyes, a dokid nem mondott semmit, hogy kíméld magad? A szám végül is azt jelenti, hogy a külső méhszájad és a méhnyak közepe is nyitott egy centire, de a belső méhszáj még zárt. Ilyen idős terhesen ez még korai, de sajnos előfordulhat. Én a helyedben pihenősebbre venném a dolgokat, nekem mondjuk méhnyakrövidülésem volt (C2000 majd C1000), és a doki már a 2000-nél azt mondta, hogy ugyan majdnem mindent csinálhatok, de úgy, mint egy 100 éves nénike. Ne mindent egyszerre akarjak elvégezni, hanem közben többször pihenjek. Ne rohanjak sehová, ráérek. Ne mossak ablakot, mint ahogy 100 évesen sem tenném. Stb. Szerintem pihenj többet, a vízszintes póz a legjobb (persze oldalt fekve), mert ekkor nem terhelődik a méhszáj. Mikor mész vissza a dokidhoz legközelebb? Keményedéseid vannak?

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Zsizsa!

A dokim azt mondta, hogy próbáljak pihenni és ha gond van, jelentkezzek. Ha nincs semmi gond, akkor ráérek 1 hónap múlva. Igen, vannak keményedések is, de ha pihenek sokkal-sokkal kevesebb.
Először azt gondoltam, hogy két hét múlva visszamegyek, de nem biztos, hogy egy vizsgálat pont jót tenne, nem? Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy mi lenne a jobb.

Csilla
spectro
 
 


Sziasztok!

Zsizsa!
Hát ez volt nagyon meglepő, hogy annak ellenére, hogy aznap még szedtem a Gynipralt, Nospát, Magne B6-ot, mégis beindult a szülés! És ráadásul hihetetlen gyorsan zajlott minden. Mikor beértünk már 2 ujjnyira nyitva voltam (este 6 óra), akkor még azt mondta a szülésznő, hogy olyan éjfél körül talán meglesz, ha jól haladunk. A következő vizsgálatnál már 3 ujjnyi, és vizsgálat közben elment a magzatvíz is. Na akkor már 10 órát jósoltak, aztán hihetetlen erővel rámtört a tolófájás, amit át kellet lihetnem, mert nem tünt még el a méhszáj pereme és a dokim sem volt még sehol. (ez volt a legszörnyűbb) Aztán végre megjött a doki és nyomhattam! Akkora erőt éreztem, hogy két fájásra kinyomtam a kisfiamat! Így éjfél helyett már 9-kor megszületett!!!!
Azért nagyon örülök, hogy legalább a betöltött 36-ot megvárta!!!

Köszi a dícséretet!

Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Csilla, ha bízol az orvosodban az eddigiek alapján, szerintem nyugodtan várd meg az egy hónapot, nem hiába mondja. Ha görcsölsz, vérzel vagy olyan rózsaszínes a hüvelyváladékod, mindenképp menj be a kórházba, aki ott van, megnéz, és legalább megnyugszol. Nekem nyitva volt a külső méhszájam is, így kellett visszamennem egy hét múlva, de az előzményben volt egy valószínűleg emiatti gond, úgyhogy jobban figyelt a doki. Én is a fekvést javaslom, ha nyílik, akkor is az lesz, úgyhogy túlságosan ne aggódjKép. Amúgy azt gondolom, hogy a 31. hét nem rossz méhnyakrövidüléshez, nekem a 21-en kezdett nyílniKép. Pihizz, 36-ig már félláűbon is kihúzod, a dokim szerint a 33 beöltött hét is már nagyon jó.

Noémi
26+3
vghnoémi
 
 


Csilla,
én is úgy gondolom, hogy ha a dokid sok pihenést javasolt, és akkor kevesebbszer is keményedsz, akkor a fekvés a megoldás (mindenképpen a vízszintes testhelyzet a legjobb). Ha viszont többször keményedsz egy nap, mint általában, vagy rendszeressé válnak a görcsök (10-15 percenként jönnek), vagy vérzel, akkor azonnal irány a doki, mert gyógyszerrel a görcsöket is le tudják állítani, és még bent tartható a baba. Egyébként én a 16. hét környékén kezdtem rövidülni, a 21. héten kellett kórházba feküdnöm, hogy gyógyszert kaphassak, és akkor először a 30. hét volt a cél, ezen te már túl vagy.Kép Persze az a legjobb, ha a 37. hét végéig bent marad a babó. (Az én lányom végül a 38. héten született.Kép) Ja, szerintem még nagyon jó, ha naponta többször képzeletben jól átkötözöd a méhnyakadat, már ha hiszel az ilyesmiben.Kép

Pihenj sokat, és minden jót!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Köszönöm a válaszaitokat.
Nálam egyébként azért lepődött meg a doki is azon, hogy elkezdtem nyílni, mert a kislányomat pont azért kellett császárral szülnöm, mert a 42. héten se burokrepesztés, se infúzió hatására sem nyíltam egy aprónyit sem. Ehhez képest elég furcsán alakul ez a terhességem. De azt is mondták, hogy lehet, hogy most nem lesz szükség császárra és esetleg meg tudom majd természetes úton szülni a kisfiamat. Ami persze nagyon jó lenne, csak még nem most.
Szerintem nekem még a méhnyakam nem rövidült, csak 1 cm-nyit nyílt, mert most 3110-et kaptam.

Nektek is további sok pihenést kívánok!

Csilla
spectro
 
 


Sziasztok!

Most én hoztam hireket! Orsi (Icsilya) megszülte az ikreket:
"Örömmel tudatjuk, hogy 12-kor megszületett Máté 2290 gr, majd 12.03-kor Levente 2300 gr. Babák jól vannak, valószínűleg inkubátor sem kell majd. Orsi"

Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Györesz,
köszi!Kép

Orsi,
gratulálok!KépKépKép Sok boldogságot egymáshoz!Kép Drukkolok, hogy tényleg ne kelljen inkubátor, és hogy minél hamarabb hazamehessetek!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


sziasztok! jó lenne ezt a topikot folytatni.
én most vagyok 20+6, 2110 méhszájjal, felpolcolt ágylábbal, még legalább 15 hétig terjedő szigorú fekvésre és szobafogságra ítélve.
sorstársak írjatok!!!!
meszesné
 
 


Szia Meszesné!
Gratulálok a kis jövevényhez! Nagyon nagyon sok kitartást kívánok neked! Tudom, hogy szörnyű feküdni és számolni a napokat, heteket, de megéri!!!! Bár nekem nem volt kinyílva a méhszájam csak megrövidült a 20 héten, viszont rengeteget keményedtem gyógyszerek mellett is, így én is rengeteget feküdtem, ráadásul nyár is volt! Gondolj arra, hogy mire itt a nyár Te már babázni fogsz!
Én a 36. hétig tudtam húzni, biztos vagyok benne, hogy neked is fog menni! A kisfiam most lesz 5 hónapos és ezerszer is végigkínlódnám újra azt a nyolc hónapot!!!!
Szedsz valami gyógyszert? Vannak keményedéseid?
Feküdj nagyon sokat és vigyázz magatokra! Minden rendben lesz!!!!!!!
Első baba? Tudjátok már, hogy mi lesz? Kisfiú, kislány?

Üdv
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia Anikó!

Emlékszem rád! Örülök, hogy újra baba nődögél a pocakodban, viszont nagyon sajnálom, hogy megint ilyen nehézségek adódtak! Most tudsz otthon is feküdni, ugye, a lányod már elég nagy, hogy megértse? Nagyon remélem, hogy ezúttal minden rendben lesz, és a pihenés meghozza gyümölcsét! Nem tudom, emlékszel-e, én ilyen idős terhesen kerültem kórházba, és nekem is végig feküdni kellett azután is, hogy hazaengedtek. Nem volt könnyű, a végére teljesen legyengültem, de ez a legkevesebb. A méhszájad keményedések miatt lett ilyen? Szedsz valami gyógyszert? Van otthon, aki segíteni tud? Nagyon drukkolok nektek, hogy minden rendben legyen!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


sziasztok! emlékszem mindkettőtökre!hát nem igazán tudni, hogy most mitől nyíltam ki, nagyjából egyidőben kezdtem el keményedni is. de csak 2-3-4 naponta.inkább olyan összehúzódás féle. 4x2 magneb6-ot szedek, elevitet, folsavat.ma hívom a dokit, hogy holnap mehetek e, megnézi hogy állunk. már voltam bent egy hetet feb elején, de kiengedett, mert tudok itthon pihenni.tényleg csak wc re kelek föl, meg fürdeni, még enni is az ágyban eszek.mindent apa csinál, a lányom meg segítKép)
Györesz: van már egy 8 éves lányom, és három éve sajnos elvesztettem egy kisfiút mert hasonló gondok miatt beindult a szülés a 25. héten és csak 3 hetet élt.Kép(((
most nagyon reménykedem.
vetettem apával egy üveg napoleon konyakot, állítólag a nagyon jó minőségű alkohol megállíthatja a keményedéseket. na de mikor és mennyi? még a szaga is szörnyű. van erre tippetek?
puszi, anikó
21+0
meszesné
 
 


és kisfiúKép)))))))
meszesné
 
 


Szia Anikó!
Nagyon sajnálom ami történt veletek! Drukkolok, hogy most minden rendben legyen és ez a fiúcska kibírja még legalább 15 hétig a pocidba!
Azt én is hallottam, hogy az alkohol jó a keményedésekre, de én nem próbáltam, mert olyan gyógyszert szedtem, amire nem lehetett inni! Drukkolok, hogy a méhszájad változatlan legyen és úgy is maradjon még sokáig!!!
Kitartás!!!!
Írjál, majd hogy mi a helyzet, érdekel!

Szia Zsizsa!
Hogy elrepült az idő! Nemrég még Te voltál aki segítettél nekem és tartottad bennem a reményt! Most meg már 5 hónapos a kisfiam! Igazad volt, mindent de mindent megér! Imádom!!!
Jól vagytok?
Kislányod mennyi idős már? Már elmúlt egy éves, ugye? Van róla új kép?

Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Anikó,
alkohol: nagyon kevés is elég, egy-két korty. Állítólag azonnal hat, és akkor kell inni, amikor kezdődnek a keményedések. Nem muszáj rossz ízű Napoleon, egy jó kis Aszú is megteszi. Kép
Ez az infóm szülész-nőgyógyásztól van, a harmadik babámmal keményedtem korábban, mint szerettük volna.
h_szilvi
 
 


Hali!

Anikó,
sajnálom, hogy nem tudni, mitől nyíltál, nálam legalább egyértelmű volt, hogy a sok keményedés volt a gond, így amikor ezek számát gyógyszerrel sikerült csökkenteni, nem is rövidültem tovább. Én is így csináltam, hogy 21-22 órát feküdtem az elején, aztán emlékeim szerint kb. a 30. héttől már képtelen voltam ilyen sokat, de akkor is rengeteget feküdtem, viszont akkor már nyugodtabb voltam. Rendes a párod, hogy mindent megcsinál, meg a lányod is tündéri lehet, ahogy segít!Kép Gratulálok a kisfiúhoz!Kép Nekem a gyogyó miatt nem szabadott alkoholizálni, de Szilvi már leírta, hogy hogyan kell használni.Kép Hajrá pihenés, hajrá picibaba!Kép

Györesz,
tényleg repül az idő! Néha bekuksiztam a friss kismamikhoz megnézni, hogy mi van veletek, sajnálom a pároddal kialakult helyzetet! Viszont Norbi nagyon cuki, és elképesztő, hogy már öt hós!Kép Az én lányom most múlt másfél éves!Kép Szóval tényleg röpül az idő! Mindjárt felteszek egy mostani képet, remélem, a többiek nem bánják!Kép

Zsizsa

Kép

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Anikó,

nem szeretnék vészmadárkodni, de szerintem a Te méhszájstátuszoddal kevéske segítség a Magne-b6!(nekem anno magnesiumcitrátot kellett szednem a gyógyszerek mellet, ez sokkal erősebb, és nem mellékesen olcsóbb isKép ) Az ok, hogy sokat fekszel, de szerintem valami komolyabb gyógyszer sem ártana, főleg az előzményed miattKép. Nagyon sajnálom a kicsi fiadat, és drukkolok, hogy ezúttal minden okés legyen!

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Szia Zsizsa!
Nagyon aranyos a kislányod és milyen nagy már! Biztos türndéri ahogy kezd beszélni!
Aranyos vagy, hogy kiváncsiskodtál, hogy mi van velünk! Nekem is sokszor eszembe jutsz!
Már nem bánkodok a "párom" miatt, jobb így. Jól megvagyunk és a fiát is látogatja, nekem egyenlőre ennyi elég! A fiam kitölti az egész életemet, nincs időm szomorkodni!!!!

Anikó!
Mi volt a dokinál?

Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


sziasztok! bocs, azért nem írtam, mert kórházban vagyok elseje óta. most két napot itthon lehetek, de holnap megyek vissza és nem tudom még meddig leszek. naponta max 4-5 keményedésem van, de 4x2 magnerotot kapok meg ivóoldatot is ha keményedek, akkor kell meginni, gyorsan hat.
szurkoljatok, holnap töltjük a 24. hetet.
meszesné
 
 


Szia Anikó!
Nagyon drukkolok Neked, hogy minden rendben legyen! Sok sok kitartást!!!!!! De legalább a kórházban folyamatos ellenőrzés alatt vagy és vigyáznak Rád, biztos nem lesz gond!
Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Sziasztok!

Légyszi segítsetek!
20. hétben vagyok, és kiderült, hogy a külső méhszáj 1 cm-re kinyílt. Eddig nem görcsöltem, most diaphyllint kell szednem 3x1-t.
Májusban volt egy 22 hetes terhességmegszakításom, valószínű, hogy amiatt is nyít most a méhszáj.
Szerintetek mennyire veszélyes ez? A dokim szerint gyakori. És van esély rá hogy tovább nem nyílik?

Köszi a válaszokat!
Andi
andi71
 
 


Andi71Kép

Remélem emlékszel rám, pont tegnap gondoltam Rád!

Maximum összevarrják majd a méhszájadat, hátha megúszod úgy !

Mi lesz kisfiú vagy kislány? Tudni már?

Vigyázz magadra!


Katie
katie
 
 


Szia Kati!
Persze, hogy emlékszem rád. Nekem is sokszor eszembe jutsz, a mail cimed még megvan.

Hétfőn voltam a dokimnál összevarrásról nem beszélt, szerinte gyakori az ilyen probléma.

De tiszta aggódás vagyok. Jövő kedden megyünk genetikai uh-ra. Remélem nem lesz gond. Tudod az előzményeket. A 20. hétben vagyok, de még igazán a mozgást sem érzem, úgy ahogy először.

Még nem tudjuk a babó nemét, meg lehet, hogy meg sem kérdezzük, fő hogy egészséges legyen.

Ti jól vagytok? Zsani nem beteg? Köhögés elmúlt?

Köszi, hogy jelentkeztél!
Puszi
Andi
andi71
 
 


Andi71Kép

Köszi, mi jól vagyunk, a köhögés úgy néz ki (kopp kopp kopp) hogy kiderült, hogy mitől van. Ha azt sikerül rögtön az elején elkapni, nem fajul tovább és nem fog köhögni sem olyan borzasztóan.

Remélem minden rendeben van, és lesz Veletek,

majd időnként benézek ide, hogy mi újság van.

puszi

Katie
katie
 
 


Andi,

persze, hogy van esélye, hogy nem nyílik tovább. de fogadj szót az orvosnak, ha fekvést rendel. Nekem is egy ujjnyira volt nyitva kb. félidőtől. Én sem görcsöltem, csak szép csendben történt, ezért kell nagyonvigyázni. Magnéziummal, meg 24 óra fekvéssel megúsztam, nem nyílt tovább és egészséges fiam született. Szerintem a lelki nyugalom is nagyon fontos.
Olyat is hallottam, hogy valaki nem foglalkozott a dologgal és mégsem történt semmi. De ezt előre senki nem tudja megmondani. Annak idején volt, aki engem is hisztisnek gondolt, mert betartottam a fekvést, de nem foglalkoztam velük.

Vigyázz magadra.

Éva
evaanya
 
 


Éva!

Köszi a biztatást. Remélem tényleg nem lesz probléma.
Te félidőtől egész nap feküdtél? Nekem nem mondta a dokim. Sőt rákérdeztem a melóra, és nem mondta hogy nem csinálhatnék valamit, amit egyébként. Persze már nem dolgozom. És napi 3*1 diaphyllint kell szednem.
Tudom, hogy a nyugalom fontos lenne, de kedden megyünk genetikai uh-ra, attól is parázok rendesen. Még nem nagyon érzem a babót. De csinálni úgy sem tudok semmit.!

Andi
andi71
 
 


Andi71 Kép

Remélem jól vagy azért!
Mi az hogy nem nagyon érzed a babót? EGyáltalán nem érzed, vagy csak néha? 20 hetesen még csak néha lehet érezni a mozgásokat. Kép Remélem csak erről van szó!!!

Majd számolj be az UHról!

Katie
katie
 
 


Kati!

Hát nagyon ritkán 3-4 naponta érzek 1-2 valami pici dolgot, amit nem tudnék pontosan megmondani, hogy mi. Akár a baba is lehet, de nem biztos. Hétfőn a szívhang normális volt.
Nagyon aggódok!

Andi
andi71
 
 


Andi!

Ha jól emlékszem még a 20 hét környékén nem kell mindennap érezni a mozgásokat, még picike a babó, nem mindig érinti (szerintem) a méhfalat.

Ne aggódj!!

Jövő héten már minden kiderül, és biztosan nem lesz semmi baj!!

Nagyon drukkolok, és gondolni fogok Rátok!

Katie
katie
 
 


sziasztok! végre kiengedtek, egy hónapig voltam bent. a méhszáj változatlan, de egyfolytában feküdni kell.egy ideje nincsenek keményedések sem. remélem, nem lesz baj..ti hogy vagytok?
kisbence egyfolytában bukfencel, biztos egy rosszcsont lesz!!
puszi, Ancsa
26+1
meszesné
 
 


Szia Anikó!
Ez jó hír, hogy haza engedtek és az mégjobb, hogy nincsenek keményedéseid! Pihenj nagyon sokat és akkor biztos nem lesz baj! Drukkolok Nektek!
Én annak idején mindig minden nap elmondtam Norbinak, hogy még hány hetet kell kibírnia odabent és minden este gondolatba kötöttem egy hatalmas csomót a méhszájamra! Mindig arra kértem Norbit, hogy legalább a 36. hétig bírja ki odabent és Ő nagyon szófogadó volt, mert pont a betöltött 36. héten bujt ki! Úgyhogy a Te kis Bencédnek azt üzenem, hogy még legalább 10 hétig kapaszkodjon anyuciba és ne akarjon kibújni!!!

Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Köszi!Hát nagyon számolom a napokat!Az első cél a 26. hét volt, mert ott már van esélye a babának, bár a károsodás még nagyban fennáll.Most a 28. hét a cél, mert akkorra a lényeges szervek már kifejlődnek, a súlya is megvan, és igen nagy százalékuk megy haza egészségesen.Ha elértük, majd reménykedünk tovább, a bűvös 36. ig....
Ti jól vagytok? Nem nehéz egyedül a babával?
Puszi, Anikó
26+2
meszesné
 
 


Szia Anikó!
Ez ismerős! Én is mindig bújtam a könyveket, újságokat, hogy mikortól életképes egy baba és mindig fellélegeztem, ha elértem azt a terhességi hetet!
Köszi, jól vagyunk! Nem nehéz egyedül, mert hát nem is vagyok egyedül, itt vannak a szüleim, akik nagyon sokat segítenek! A gyerkőc apja is jön a fiához, mi is megyünk hozzájuk, Ő is és a szülei is segítenek anyagilag! Szóval nem vészes a helyzet. Persze jobb lenne igazi családba nevelni az apjával együtt, de a sors így akarta én meg egy pillanatig sem kesergek, mert imádom a fiamat és Ő minent megér!!!!
Voltatok 4D-s ultrahangon? Hol fogsz szülni? Milyen gyógyszereket kell szedned?

Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


szia!4D re nem jutottunk el, mert legközelebb 80km-re van ilyen és én az elejétől fekszem. Debrecenben fogok szülni a klinikán.
4x2 magnerotot szedek és magneB6 ivóoldatot kell innom, ha keményednék, mert az azonnal hat.Eddig elég jól beváltak.Ezért is engedtek haza.Remélem egy darabig maradhatok, mert már nagyon elég volt a kórházból.
Anikó
meszesné
 
 


Anikó,
szuper, hogy már itt tartotok!Kép Nagyon drukkolok, hogy minnél tovább bent maradjon a picurka!
Én is pont így számoltam a heteketKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Szia Anikó!

De jó, hogy hazaengedtek, és a még jobb, hogy változatlan a méhszáj, és hogy nem keményedsz! Csak így tovább!Kép Én is ugyanígy számoltam, kb. kéthetente volt egy-egy kitűzött időpont, amik után egyre jobban fellélegeztem. Drukkolok én is, hogy jó sokáig egyben legyetek! A kórházat én sem szerettem, remélem, most egyáltalán fel sem merül majd ilyen problémám (tényleg, mondtam már, hogy 17 hetes terhes vagyok?Kép). A lányod jól viselte, hogy nem voltál otthon ilyen sokáig? Ezt a MagneB6 ivóoldatot lehet kapni a gyógyszertárban (előre felkészülök azért...)?

Minden jót, és kitartás!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Zsizsa!
NAGYON NAGY GRATULA NEKED AZ ÚJ KIS JÖVEVÉNYHEZ!!!!!!
Drukkolok, hogy most minden zökkenőmentes legyen és hogy most igazán élvezhesd a terhességet és ne kelljen állandóan aggódnod!!!!
Írj majd néha! Kiváncsi vagyok, hogy fiúcska lesz, vagy ismét kislány, hogy hogy viseled a terhességet, stb!!!

Anikó!
Van ilyen, hogy MagneB6 ivóoldat, erről nem is hallottam, pedig milyen jó lett volna annak idején!
Sokat mocorog Bencécske? Nagy már a pocid?

Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Sziasztok! Elég nagy a pocak, és nagyon mozgékony a pici, biztos aktív baba lesz! Ezt az ivóoldatot még a kórházból hoztam, de úgy tudom recept nélkül kapható. Ampulla, le kell törni a végét és kevés folyadékban meginni, vanilia ízű.Nekem egyet adtak egy napra, de volt, hogy kettőt ittam. Amikor a magnézium mellett is keményedtem , ez hatott.
Zsizsa neked gratulálok, ez szuper!!!!Tudod már, hogy áll most a méhszáj?Próbálj pihenni sokat.
Hát a lányomnak nagyon hiányoztam mert nagyon anyás, de apa tartotta a frontot.Csak az tartotta bennem a lelket, hogy nekik semmi bajuk, Dorka ha sír is utánam, egészséges és kiheveri, de ha a babának lesz baja, azt már a család se heveri ki még egyszer...hát nagyon nehéz teher ez és még elég sok van hátra, de azért már nem rettegek annyira.
Puszi, Anikó
26+3
meszesné
 
 


Sziasztok!

Ebbe a topikba még nem írtam.

Most én nem vagyok terhes de szeretnék még egy babát majd valamikor én is megküzdöttem a lányomért bár nekem a 23. héten volt 3100-as értékem a 33. héttől meg 2100-as na ekkortól kellett feküdnöm végül a 38.héten született meg a lányom.

Nekem most így visszagondolva fura, hogy a dokim már a 3100-as értéknél még engedte, hogy dolgozzak és nem intett semmivel sem. Én csak Magne b6-ot szedtem anno ennek már 2 éve.

Tudtátok hogy ha sok keményedés van nem szabad simogatni a pocit ma hallottam a chaten. Én meg lelkiismeretesen kenegettem a csíkok miatt.

Minden jót mindenkinek vigyázzatok magatokra és a babókra.

sziasztok

Ildi
viragszal
 
 


Sziasztok!

Vegigolvastam az osszes hozzaszolast, az elejetol a vegeig, de erdekes modon senkinek nincs olyan problemaja mint nekem.
Arrol lenne szo, hogy terhesegem 24-ik heteben kideritette a dokim, hogy a kulso mehszajam kinyilt. Nem itelt agynyugalomra, csupan nem dolgozhattam tovabb. Aztan 3 het mulva mikor mentem vissza hozza, kiderult, hogy rosszabodott a helyzet es megrovidult a mehnyak. A 27-en heten korhazba fektettek, mert gorcsoltem, kemenyedtem, aztan a 29-ik heten kiengedtek, olyan zarojelentessel, hogy: zart, joreszt megrovidult cervix. Ebbol en azt ertettem, hogy a belso mehszaj meg zart.
Nos a korhazi bentletem ota, nem tudom, hogy a gyogyszereim miatt e vagy sem (Terbutalin, Valeriana), de 3 percnel tobbet nem birok labon allni. Ahogy felallok a baba sulyatol fogva (most 32 hetesek leszunk), lennebb csuszik, igy az alhasom iszonyatosan kezd fajni, es erzem, hogy szetrepednek az izmok odalent.
Szerintettek ez mitol lehet? A dokim bologat ra, orul, hogy nem mozgok, engem meg zavar mert mire lezuhanyozok ugy erzem mintha hegyet masztam volna.
Ha fekszem semmi gond nincs.
Meg hozzatartozik az, hogy nem hiztam szinte semmit, talan 6 kg., igy most is 55-56 kg-ot nyomok, es olyan papirvekony a hasam, hogy egesz nap latom a babat, mikor mijet hova tesziKép))

Minden jot Mindenkinek.

udv,

Malika
malika
 
 


Szia Malika!
Hat nagyon hasonlo a helyzetunk, bar, remenykdem, hogy csak az eleje...
En most a 25.heten jarok, es nekem is a 24.-en vette eszre a dokim, hogy a kulso mehszajam kinyilt.Azt mondta, fekudnom kell, probalom betartani, de naponta 2-3 orat igy is fent vagyok, ill.ulok, nem fekszem...
Hozzatennem, hogy nekem mar kb. 2 honapja nem megy a sok jarkalas, megterheles, mostanra pedig mar oda jutottam, hogy a konyhaig alig tudok kimenni,es ahogy felallok,huzza le a hasamat a suly, faj mindenre lepesre...pedig meg csak max. 1kilo lehet mindenestol...
Jovoheten kell visszamennem, nagyon felek en is, hogy nehogy rosszabbodjon a helyzet...
Nekem azt mondtak, hogy alkati dolog, gyengek a tartoszoveteim...
Jo Neked, hogy mar a vege fele jarsz, a kritikus idon mar tulvagy.
Neked mikor kezdodtek a hasfajasok?Es milyen volt a korhazban?
Minden jo,
Dorka
dorka34
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: