Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szilvi, reszvetem a nagyid miatt... Nagyon nehez elengedni valakit, aki itt van, amiota az eszunket tudjuk... Sok erot kivanok hozza!

Timi, Joe, tok jok a kepek :) !

Nalunk ma volt nagy csaladi osszeroffenes (anyukam is, en is Agik vagyunk), Lujzi nagyon elvezte a nyuzsgest, egesz nap rotta a koroket hason, majd ugy dontott, negykezlab folytatja :D Eloszor ugy mozgott, mint egy olajozatlan robot, majd egyre ugyibb lett :) Persze meg van hova fejlodni, de en kesz voltam a buszkesegtol :D :D

Tucsi, szuperek a vonalzok, koszi :wink:

Jo ejt mindenkinek!

Kép
boga
 
 


Sára!
Utólag nagyon sok boldog névnapot kívánunk!!!!

Timi, Joe!
Édesek a gyerkőcök!
Boti hatalmas!!!!

Tücsi!
Köszi a levelet!
Igaz még nem volt időm végigolvasni. De majd több részletben.
Jók a vonalzóid!

Jó éjt!
Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok!

Sok boldogságot kivánok az Ünneplőknek!!!!

Szilvi, fogadd részvétemet.

Joe, látom, hogy Botit a Vodafon is támogatja! :) Szuper a torta.

Timi, nagyon jó a hóember és téged is örülök, hogy láttalak.

Bálintnak kötőhártya gyulladása van mindkét szemén, de már kezeljük és szépen javul. Amúgy jól vagyunk. Két napja csak 1x alszik napközben. Kicsit kevesllem, de Ő tudja. Nem nagyon nyűgös, de este hatkor már nem engedem elaludni, mert akkor csak éjfélkor tudnám letenni. Még nem próbáltam ugyan, de nem akarom, hogy nagyon későn feküdjön le.

Az utazást mi egyelőre mindig az alvásához igazitjuk. Ha nyüszi van, akkor játék és ének. Ha semmi sem segit, akkor szabadon üvölthet vagy ha már nagyon kivan, akkor meg szoktunk állni pár percre.

Szép, derűs napot mindenkinek!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 

 
 

Nagyon boldog névnapot kívánunk Prücsöknek, Cseráginak, Ágiboszinak és Bogának!

Lilla és Bálint

(ps. Remélem nem hagytunk ki senkit :oops: )

lilló
 
 


Sziasztok!

Sára, nagyon sok boldog névnapot kívánunk az egész családnak. Nagyon jól összehoztátok!!! :lol:

Alziza, Alexnek utólag is nagyon boldog szülinapot! :oops:

Boga, sok boldog névnapot!

Szilvi részvétem a nagymamád miatt! Sajnos ezt a sebet majd csak az idő tudja enyhíteni.

Most csak ennyire futotta.

Bocsánat aki kimaradt a köszöntésből.. :oops:
Pusz, Kata

Kép
Kép
angyalka2
 
 


Hú most olvastam csak Lillát!
Tényleg nem is figyeltem, hogy mennyi Ági van, szóval

nagyon sok boldog névnapot minden Áginak!!


pusz
angyalka2
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen, hogy gondoltok rám, ránk a megemlékezéssel.

Mi is kívánunk Sárának, Ágiboszinak, Cseráginak, Bogának és Prücsnek sok boldog Névnapot!!

Sára: hogy vagytok?
Dina:???
Manó: remélem jól haladsz, tarts ki, már csak néhány nap, és vége a tételek felett görnyedésnek!!!! Hajrá, szorítok nagyon!

Puszi:

Szilvi, Áki

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok lányok!
Végre tudok írni is nektek, pár részletben elolvastam az elmúlt 5 napot. Olyan jól pörög a topic, hogy millió választ terveztem írni + beszámolók.
Végre itthon van Gézu-Vasgyúró-Csókkirályom!!!!!!! Anyukámat úgy bántotta, hogy egy héttel elcsúszott a hazajövetel, de Gézu jól volt, csak az én szívem fájt már nagyon. Rohantam ki az autóhoz, mikor beálltak a kocsival, a nagyok is puszilgatták, ölelték, húzták be a szobába. Hirtelen akkora ricsaj lett!! Előző este paplan betakarás után Petike még kijött a szobából, hogy közölje: "Anya! Én imádom Gézut, olyan jó, hogy reggel jön haza." És visszaszaladt at ágyába. Gondolhatjátok, mit éreztem!!!
Úgy megnőtt Gézu, most már neki is göndör a haja, mint Petinek, csak szőke. Olyan jó vele megint, sok volt a 3 hét. Megbeszéltük, hogy 10 nap, max. 2 hét lesz a jövőben a nyaralás Békéscsabán. Anyukám keresztanyukája miatt kellett még ott maradni, 94 éves, és már figyelni kell rá.
Visszatérve a gyerekekre, 2 óra alatt felforgatták a házat, nálunk valahogy bármelyik két gyerek még viszonylag normálisan játszik, de együtt fél perc alatt atomtámadásos állapotot tudnak gyártani. De kit érdekel a rumli, az a lényeg, hogy megint együtt vannak. Még áll a karácsonyfánk is, mert egyáltalán nem hullik, és miután Gézu felborította, kikötöztük az asztal lábához, úgy áll, mint a cövek. Minden gyerek kinézett magának egy kedvenc díszt.
Peti: szakállas Mikulás
Panni: anya-angyal + kislány angyal (ő találta ki a családi viszonyokat!)
Gézu: mézeskalács-szív (jó étvágyú gyerek!)
Szóval a nagy örömködés után visszazökkentünk a régi kerékvágásba, ma reggel már 3 gyerekkel mentem az oviba, Sára eszembe jutottál, mikor öltöztettem őket. Minimum negyedóra még most is az indulás, pedig Peti lovag már szinte teljesen egyedül öltözik, a sálat tekergeti összevissza, a csizmából kilóg a nadrág, de próbálkozik. Ma reggel mondjuk közben kaszabolta a szekrényt a kardjával, ez is lassította a procedúrát. De mire mindenki indulásra kész, addigra ömlik rólam a víz, néha kiengedem őket a teraszra, de mindig történik velük még ott ez-az. Egy kis elcsúszás, egy kis biciklizés + elesés, sarazás, havazás, hozzádörgölőznek a retkes autóhoz, de 3 gyereket tök nehéz mindig egy irányba terelni. De azért belejön az ember. Tavaly mindig Gézu volt az első, és én is kiraktam a hordozóban az ajtó elé, mint Timi Hannát. De mindig gondoljatok arra, hogy tök fárasztó 2-3 gyereket öltöztetni télen, de annyira aranyosak, és akkora boldogság, mikor cserébe puszit kapunk, meg ők is próbálják magukra hajigálni a kabátot, ötujjas kesztyűűűt!!!!!!

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Inkább több részletben küldöm, mert nem akarok beégni.

Sára!
Sok-sok boldog névnapot kívánunk neked (nekem is Sára a második nevem!) + pici Piroskának is!!!

Ágik!
Nektek is sok boldog névnapot, jó egészsséget!!!!

Botinak, Alexnek boldog szülinapot!!

Óvoda - kipakolták a nagy várat, Petike megnyugodott, boldog, hogy lovagi tornást játszanak. A lányok most hercegnők. Ráadásul jó hír, hogy csütörtökön, péntekem az egész ebédet megette. Megdícsérték a csoport előtt, most nagyon büszke magára. Volt szülői is, elég érdekes látni a szülőket is (Timi, te ebben már rutinos vagy!). Néha alig bírtam ki röhögés nélkül, úgy fogtam vissza magam az okoskodó apukák, anyukák miatt. Pl. Kevinke azt mondta, hogy .... Én jobban szeretek kettesben beszélni az óvónőkkel, mivel az mégiscsak személyesebb, meg minek fárasszam a többi szülőt az én gyerekem lovagos hóbortjával? Megint hangsúlyozták, hogy látszik rajtuk, mennyit foglalkozunk velük, ennek szívből örülök. Lesz farsang, valamit ki kell fundálnom. Tavaly valamelyikőtök olyan jó szerkót varrt a gyerekeknek!!!!
Várom az ötleteket, amiket 2 hét alatt meg tudok valósítani.

Keresztelő - másfél órás volt, én jobban vártam a végét, mint a gyerekek! Sógoromék kisebbik gyerkőcét keresztelték, ha volt már valaki románnyelvű ortodox katolikus keresztelőn, az tudja, miről beszélek! Pannikát némi szaladgálással lefoglaltuk, Petike végig ülte nyugodtan. De az a jó a családi ünnepeken, hogy együtt a család. Cserági - értettem, mire-kire céloztál a nevünkkel kapcsolatban. Ő a sógorom! De Gödöllőn nem is ő a legnevesebb a családban, itt legalább nem kell betűzni a nevemet.

Bilizés - hogy ti milyen ügyesek vagytok!!!! Mi még sehogy se állunk Gézuval! Eddig bejelentette a kakit, most átlépett a tagadós korszakba. Biliről hallani se akar, szűkítő se tetszett neki. Én nem merem erőltetni, Peti 3 évesen lett szobatiszta, Panni 2,5. Még fürdés előtt se pisil a wc-be.

Karubpor - engem érdekel, persze most nem tudom, hogy ki is írta. Vettem egy dobozzal, de még nem csináltam belőle semmit. Azt olvastam, hogy cukorbetegeknek is ajánlott, ezért érdekel.

Szilvi!
Őszinte részvétem!!!

Lilla!!!
Köszi a szénhidrátos tippeket! Minek akarsz még fogyni???? Szerintem terhesség alatt ne fogyizz, csak picit figyelni kell, és kész! Nagyon édes a pici pötty a pocidban!!!! Ma pont ketten is kérdezték a negyedik gyereket nálunk.

Cserági!
Köszi a képeket, nagyon aranyosak vagytok. Azt írta a levelezés, hogy nem kaptad meg a mailemet.
Nem nagyon találkozhattunk Gödöllőn, mert mi csak 2003-ban költöztünk ide, 98-tól Pesten laktunk, csak ritkán buliztunk itt. Közös zenekaros ismerősünk biztosan akad azért!!!! A férjem szinte mindenkit ismer, ha lemegyünk a Trafóba, akkor mindig nagy örömködés van!!!

Manó!
Mennek a ++++++-t 30-ra!!!! Sikerülni fog!
Képzeld, először nem értettem, hogy mi a franc az a hőgörbe! A válaszokból jöttem rá! Azt hittem, valami a szakdogádhoz :oops: !
Én ezekhez nem értek, de van valami nyálvizsgáló, az tudod, mi??

Most ennyi voltam, este jövök!!
Voltatok kint ebben a tavaszban? Nekem kibújtak a krókuszaim, tulipánjaim!
Puszi, Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Halihó!

Na most jövök a köszöntéseken kívül is mással.

Muzsu: Remélem jövő héten nem fagynak el a virágaid, mert az azt jelentené, hogy tévednek az időjósok és nem szakad vége ennek a csodálatos időnek. Olyan más volt ma lemenni a gyerkőccel. A levegő illata is egészen más. Imádom.

Pont a mostani tv paprika újságban volt egy recept karubbal, ha érdekel, akkor bemásolom Neked, egy ilyen édesség, valami golyók.

Édesek lehetnek a gyerkőcök, olyan jó lehet háromgyerekes anyukának lenni! Remélem majd én is megtudom. És hajrá negyedik!!!!

Vanda: Jobbulást kívánunk Bálintnak, nem hangzik vlaami jól ez a kötőhártya gyulladás, remélem hamar rendbejön.

Joe: Nagyon jók a képek, köszi hogy felraktad. Klassz a torta, elhiszem, hogy tetszett Botinak. Én Thomasosat tervezek Bínek a másodikra, feltéve ha kitart addig a Thomas mániája. :roll:

Timi: Klasszak a Te képeid is, mindig is irigyeltem a nagycsaládosokat. Biztos, hogy nehezebb a dolgotok, de az öröm is sokszorozódik, amit a gyerekek tudnak okozni.

Nálunk most az van, hogy mióta Bálint kijött ebből a hasmenős vírusból azóta köhög, de elég durván, és jó sok váladékkal. Ma már leszívtam az orrát, és jó sok jött ki belőle, bár az orra nem folyik. Így viszotn nem köhögött, úgyhogy este is le fogom neki szívni. Utálom ezt a telet, a rosszidőt, a sok betegséget.

Lányok, egy kérdés. Ha én voltam már bárányhimlős, rózsahimlős és mupszos, akkor ezeket már ugye nem kaphatom el? Ha én nem kapom el, de érintkezek ilyen egyedekkel, attól lehet a babának baja a pocimban?

Tündi: 30.-át beírtam a naptáramba, és nagyon fogok Rád gondolni és drukkolni Neked!

Szép napot Mindenkinek!
Lilla

lilló
 
 


közben még eszembe jutott...

Alzizának nem válaszoltam, én a dokim magánrendelőjébe járok szőrtelenítésre, az ő asszisztensnője csinálja, ez a Károly krt.-on van. www.femimed.hu a honlapjuk címe
Olyan két hét mire elkezd kinőni a kezelés után, most voltam még másodszor. Állítólag olyan 5-8 kezelés és elmúlik teljesen.

Te hová jártál?

Tök fura volt, ahogy írtad, hogy nagy fiad már a baráti körével ünnepel, nekem még ez olyan távolinak tűnik, és annyira fájdalmasnak, hogy egyszer majd a kicsi fiam elszakad tőlem... pedig nem is olyan sokára lesz, igaz? Nagyon megy az idő...

Mindhárom gyerkőcöd a klinikán született egyébként? És ugyanannál a dokinál?

Tücsi: klasszak a vonalzók, végre azt is tudom, hogy a kisfiad Bruno :wink:

Na mentem
Lill

lilló
 
 


Sziasztok!

Joe,
Nagyon jók a képek, és szuper a torta is! Köszi, hogy megosztottad velünk. :)

Vanda,
Bálintnak jobbulást, Blankának is volt már 2x kötőhártya gyulladása. Az 1 alvásra való átállás pedig ilyen, nekem is kevésnek tűnt eleinte, de aztán megszoktam én is. :wink:
Ez a megállás dolog érdekes azutazás kapcsán. Tavaly nyáron egyszer már nagyon gáz volt az út Ajkáig és megálltam Akarattyán egy benzinkútnál. Ennek köszönhetően több, mint egy órával értünk haza később. :roll: Kicsit nehezen ment az újra elindulás.

Kata,
Jencike magától hagyta el a cumit vagy próbáltatok hatni rá?

Muzsu,
Elhiszem milyen jó, hogy újra együtt a család. :P Nekem 4 nap is sokank tűnt Blanka nélkül, 3 hetet el sem tudnék képzelni - egyelőre (?).
Az oviban akkor úgy fest lesz kit megvédenie Peti lovagnak! Még szerencse, hogy a lányok szeretnek hercegnők lenni. Én is mindig anyukám fodros pongyolájában játszottam királynőset, persze magassarkúban. :lol:
Tavaly amúgy Jutka csinált égig érő paszuly jelmezt Bencének.

A szobatisztaság tekintetében Blanka sem barátkozik egyelőre a lépcsős wc szűkítővel sem. Dehát nem erőszak a disznótor.
Mióta beteg, amúgy is minden "nem". Szerencsére már nem lázas, de csúnyán köhög, kaptunk ma antibiotikumot - ha a köptető nem használ. Persze a köptetőt nem adta oda a gyógyszerész, pedig kértem. :? Na mindegy, holnap reggel kezdjük a kúrát.

Timi,
Sajnos így nem megyünk hozzátok a héten, de igyekszünk meggyógyulni és pótolni az elmaradást, mielőtt visszamész dolgozni. :wink:

Lilla,
"A bárányhimlőn átesettek általában egy életre védetté válnak. Lehetséges azonban második fertőzés is, ha az első netán nagyon korán vagy csak nagyon enyhe formában zajlott le." (http://www.hazipatika.com/services/denc/view?id=151)
"A rózsahimlőn átesett személy védettséget szerez, és többé azt nem kaphatja el." (http://drinfo.eum.hu/drinfo/pid/0/beteg ... 1C8D6D6D71)
Mumpsz esetén a "lezajlott betegség után a védettség egész életre szól." (http://www.hazipatika.com/services/denc ... =152;tid=3)
Röviden, ha te nem kapod el, akkor a babának semmi baja nem lehet és úgy fest, csak a bárányhimlő rizikós többszöri elkapásra.

üdv,
prücs

prucsok
 
 


Sziasztok!

Minden Áginak Boldog névnapot!
Kép

Lilla!
Én Keresztúrra jártam!Dehát Nekem az messze van főleg,hogy vezetni nem tudok!2× voltam,de látszik! :lol:

Bizony nagyon hamar felnőnek a gyerekek! :( Pont ezért mondom,hogy ahogy Zalánon látszik,hogy növöget egyre jobban érzem,hogy mégegyszer babáznék!

Csak Zalánt szültem a klinikán és igazából véletlenül!
Alex és Zina az Újpesti Szülőotthonban született!(Már bezárták tavaly!)De oda akkor sem mentem volna ha fizetnek érte!Nagyon rossz élményeim vannak! :( :evil:
Másik kórházba jártam már amikor úgy döntöttünk,hogy jöhet a harmadik.De mivel semmit ne csináltak a vetélések után,így egy ismerősöm ajánlotta a klinikán azt a professzort aki segített,hogy Zalán összejöjjön!
Így lett a klinika!De nekem bejött! :lol: Bár azóta is a profhoz járok,mert én megvagyok vele elégedve,hiszen sokat segített,de nem nála szültem.Zalán 3 héttel előbb jött a prof pedig épp egy konferencián volt!Telefonon lebeszéltek vele mindent és ő Valent dokit választotta,hogy ő műtsön!Jó fej volt nagyon! :)
Én megvoltam elégedve a klinikával.Ha szülök még akkor is ott szeretnék! :lol:


Na,megyek mert fáj a hátam nagyon!Festettem Zalán ágy fölé egy Micimackót hétvégén és ettől kikészült a hátam! :(

Sziasztok!
Vendég
 


Ja!
Lilla!
Megnéztem a honlapot,olcsóbb mint ahova én jártam! :shock:
Vendég
 


Ágiboszi, Cserági, Prücsök!
Nagyon sok boldog névnapot kívánunk!


Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Kép

ÁGNESEK!NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK NEKTEK!
Kép

VINCE!SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK NÉVNAPOD ALKALMÁBÓL!
Kép


Prücs,
jobbulást Blankának!Hanna is köhög egy kicsit,de csak most reggel felkeléskor,majd meglátom mi lesz!
Majd jövő hétre megszervezzük,ha nektek is jó!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Rengeteg dolog történt itt amíg én nem voltam :-)

Gratulálok az összes babaváró kismamának!!!!:-))) Látom 2008-ban sok bébi fog születni, ez a legjobb dolog!!!:-)

Botinak, Alexnek Boldog születésnapot kivánunk!

Piroskának, Vincének, Sárának, Ágiknak Boldog névnapot kivánunk!!!
ŰJujj, remélem mindenkit felköszöntöttem, ha valaki kimaradt ezer bocsánat!

Manó mi is drukkolunk, de ügyes vagy és sikerülni fog:-))))

Mi jól vagyunk gyarapszunk én kicsit szomorúú vagyok mert alig van tejem és nem tudom már mit tegyek hogy több legyen, pedig annyira szeretném szoptatni!!!:-((((((
Szerdán megyünk fejlődésneurológiai vizshgálatra utána febr. 4.-én csípő uh-ra. _Remélem minden rendben lesz:-)

Joe nagyon tetszettek a képek!!

Én is hoztam képeket:-)



Kép Kép

Puszi nektek!

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Brik,
nagyon aranyosak a gyerkőcök!Álmos is mennyit fejlődött!
Elhiszem,hogy szomorú vagy a tejcsi miatt,és szeretnéd minnél tovább szoptatni a fiatal urat,de hidd el nekem,ha tápit kap akkor is szépen fog fejlődni!Tudom az anyatejnél nincs jobb,de ha elfogy akkor sajnos nincs mit tenni marad a tápi!A lényeg az egészség és,hogy szépen fejlődjön!Amíg úgy érzed meg van az esély arra,hogy tudod szaporítani a tejcsit természetesen ne add fel,de ha úgy látod már nem elég Álmosnak,akkor inkább pótold tápival! :wink:
A vizsgálatokon meg biztosan minden rendben lesz!:wink:

Tegnap voltunk a korai fejlesztőben!Nagyon alaposan vizsgálták Hannát.Amíg az orvos(gyerekgyógyász-neurológus)velem beszélgetett addig egy gyógypedagógus és egy gyógytornász foglalkozott Hannával,természetesen mind egy teremben voltunk.
Egyenlőre nem mondtak még végleges eredményt,jövő héten megyünk vissza konzultációra.Az biztos,hogy nem az életkoránál tart,a beszéde legalább is,mindenképpen fejleszteni kell,de a részletek majd jövő héten.Valamint el kell vinnem audiológiára és ortopédiára,mert befelé csámpázik!Neurológiailag nagyobb elváltozást nem talált a doki,csak a bal oldalon a lábánál "erősebb" a reflex.
Orvosilag egyenlőre ő sem érti,hogy a négy gyerekemből kettőnél mi okozza az elmaradást.

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Haho! Sziasztok!

Na kepzeljetek, vegre bekotottek a UPC-t, van internet! Szoval en is back, remelem rettenetesen hianyoztam.. 8)

Eloszor is Isten hozta az uj babakat! Cseragi, Sari, GRATULALUNK! Sari, tudod, hogy a Mici masodik neve is Piroska? Meg a szuloagyon is hezitaltam, hogy ne legyen-e inkabb az elso, es a masodik a Mici. Mar a becenevet is kitalaltam, Pirko lett volna. Na mindegy, ugy orulok!!
Aztan, GRATULA a bebabasodottaknak! Jo sokan vagytok, kismamak! Huncut, vegul maradtal, vagy valtottal?

Aztan, Gratula a szulinaposoknak, nevnaposoknak!

Most meg elkezdek szepen visszaolvasni. Azt mar latom, hogy Anideknal baj van, hat drukkolok nagyon, es tenyleg, nehogy eltunj Anid!! Gyere, hatha tudunk vigasztalni!

Brik, ami nalam bevalt: pizza, spagetti, sok pihenes, fejes, folyadek.

Lilla! NE erintkezz baranyhimlosokkel!! Nalunk amikor en terhes voltam, az unokahugaim voltak baranyhimlosek, es az orvos szigoruan eltiltott meg anyosomek lakasatol is, ahol harom nappal azelott jartak. Egyreszt nem bizonyitott, hogy nem kaphatod meg tobbszor a baranyhimlot! A baranyhimlot meg ma sem ismerik teljesen, es raadasul ma mar sokkal erosebb betegseg mint a mi gyerekkorunkban volt. Az sem bizonyitott, hogy a Te vedettseged vedi a babat. Szoval inkabb szerintem NE talalkozz baranyhimlosokkel.

Na probalom mgam update-olni, szep napot mindenkinek!

Anita

Kép
Kép
panzej
 
 


Sziasztok lányok!

Ma délelőtt is kint voltam Gézuval a levegőn, de már nyoma sincs a tegnapi tavasznak! Pedig olyan jó földillat volt tegnap, én tavaszimádó vagyok!!!

Brik!
Timivel értek egyet szopi ügyben. Nyilván mindenki abban bízik, hogy jó sokáig szoptat és minden oké, de ha látszik, hogy nem megy, akkor persze nem kell azonnal feladni, de idegeskedni sem szabad nagyon miatta, mert az jóra nem vezet. Homeós bogyókat próbáltad? Inkább pótold tápszerrel, ha kevésnek tartod. Küldök tejképző +++++-okat! Cukik a gyerekek!!!!!!!

Lilla!
Én is olvastam a TVPaprikában azt a receptet. Elhatároztam, hogy megnézem majd a műsorát is a csajnak, de ennél tovább nem jutottam.
Én úgy tudtam, hogy ha egyszer már voltál himlős, akkor többet nem lehetsz, viszont tavaly mondta a gyerekorvos, hogy a bárányhímlőnek már vannak mutánsai és egyre agresszívabb, az is elkaphatja, akit beoltottak. Nézz utána, illetve ne találkozz hímlősökkel!!!!!
Elfejtettem neked mondani, hogy végül nem írtam Fábry interjút, csak összeszedtem 15 kérdést. És olyan szerencsém volt, hogy az újságíró mindenkivel csak egy kérdést olvastatott fel időhiány miatt az interjújából. Így megúsztam, sőt, tetszett neki. De az újságcikket megírtam, azt átküldöm szívesen, mert - most dicsekszem - kiemelte, hogy jól sikerült.
Engem is érdekel ez a végleges szőrtelenítés, megnézem az oldalukat.

Timi!
Gondoltam rád tegnap! Kíváncsi vagyok, hogy mit mondanak a befelé lépésre, mert Pannika is nagyon befelé lép.

Tücsi!
Számomra is újdonság volt a Brúnó név, valahogy még nem írtad!!

Alziza!
Mivel festetted a Micimackót? Kirajzoltad előtte? És addig hova tetted a kis bitangokat???????

Prücs!
Minden nap próbálom rávenni a gyerekeket, hogy ne hercegnő + lovag legyen a jelmez. Azt hiszed, hogy figyelnek rám!!!! Panninak Piroskát ajánlgatom, arra gondolva, hogy piros pelerint könnyen varrok, de hallani sem akar róla. Szerintem varrok valami rózsaszín borzalmat, de előtte szétnézek a turkálókban ötletért. Petike sem hajlandó pl. vadásznak öltözni. Az apjuknak volt gyerekkorában bajor bőrnacija, azt is próbálom tukmálni --- nulla siker! :evil:

Délelőtt beszéltem több barátnőmmel: mindenki beteg. Az egyik oviba skarlátjárvány van. Szuper!

Szép délutánt mindenkinek!!!!!

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Jaj, még egyet elmondok!
Beszéltem ma telefonon a négyes ikrek apukájával. Mondtam, hogy gyűjtöttünk nekik pénzt, meg szeretnénk másban és máskor is segíteni nekik. Nagyon örült, és kérdezte, hogy hallom-e a háttérzajt? Kettő aludt, kettő ordított éppen. Bele se merek gondolni, hogy egyszerre négy ordibátor éhes, kakis, fürdik. :lol: Annyira szeretném őket látni, hogy önző módon ragaszkodom személyemhez borítékátadás ügyben.
Sziasztok, Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Sziasztok,

áááá egy eltűnt bárányka, Panzej... :lol: Üdv. újra itt! Tök jó, hogy végre van netetek, és milyen hasznos infót hoztál. Köszönöm himlő ügyben a kimerítő választ!

Az eltűntekről jut eszembe, vajon Ranpo Évivel mi lehet? Ezeregy éve nem hallottam Róluk semmit.

Zsu: akkor ezek szerint te is nagy TvPaprika fan vagy? Ha átküldöd a cikket szívesen elolvasom, mert érdekel. És melyik kérdést tetted fel Fábrynak végül?

Brik: A legfontosabb, hogy ne add fel. A fejés nagyon fontos, fejjél minden szopi után, még akkor is ha úgy érzed, hogy már nincs mit! Kell az inger. Igyál nagyon sokat, és egyél rendesen. Szerintem ezek a legfontosabbak, nálam bevált.

Milyen nagyok már a gyerekek. Lili kész kis hölgy, Álmos is mennyit nőtt!

Timi: Sajnálom, hogy Hannánál is van lemaradás. De az a lényeg, hogy időben felismerted, és elvitted szakemberekhez. Nagyon ügyes anyuka vagy!

Prücsök: Jobbulást Blankának. Bálint is nagyon köhög pár napja, és mivel tele van váladékkal, bár nem folyik az orra leszívom neki, és bizony jön belőle bőven. :( Már jó lenne, ha vége lenne ennek a csúnya időnek és elhessennének a bacik.

Én most egyébként nagyon mérges vagyok a barátnőmre. Fogta magát és bejelentette a védőnőnek, hogy babát várok és kért időpontot nekem. Elhiszem, hogy segíteni akart, de én még nem akartam volna menni a védőnőhöz, majd csak február elején mielőtt újra megyek a dokimhoz, és egyébként is az én gyerekem, az én terhességem, hadd én közöljem már azzal, akivel akarom. Ja, mert ő is terhes, és egyidősek vagyunk, egyszerre tudtuk meg, és megbeszéltük anno, hogy majd együtt megyünk a védőnőhöz. De én nem így gondoltam, hogy ő így hátam mögött felhívja, hanem gondoltam, majd megegyezünk mikor megyünk. Szóval most itt dúlok-fúlok magamban.

Na megyek, mert felébredt a Fiatalúr.
Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Szilvi, reszvetem!

Botinak utolag nagyon boldog 2. szulinapot! Nagyon nagy fiu lett!
Minden Aginak boldog nevnapot!
koszonjuk szepen a nevnapi koszonteseket! Az a legjobb az egeszben, h csak most jottunk ra, h igy egy kupacban van Pirinyo, Vince meg en :lol:

Panzej, orulok, h elokerultel, remelem mostmar gyakran elofordulsz itt! Mici nekem is tetszik egyebkent :)
Hogy alltok a lakassal? Bekoltoztetek ezek szerint??

Lilla, a baratnod csak jot akart. Ilyet mondjuk en sem csinaltam volna, de mindegy... arra gondolj milyen jo lesz mindent egyutt csinalni, en mindig vagytam ilyenre, de nem jott ossze. Vagyis igen, de az a baratnom Pozsonyban lakik... kicsit messze van.

Brik, sok pihenes, az nagyon fontos! Szerintem probalkozz egy kis urtica 5ch-s kuraval. 3 bogyo minden szopizas elott.
Ha nem megy, gondolj arra, hogy Vince 18 honapig szopizott ahoz kepest asztmas, es tej-tojasallergias, nagyon. :?
Ferjem 5 hetet toltott inkubatorban, csak 2 honapig kapott anyatejet es eddig sosem lattam betegen, tok eros, maratonozik, stb...

Tobbgyermekes anyukak SOS segitseg kellene!!
Miota hazahoztuk Pirit ugy mukodik az alvas, hogy Vince a sajat szobajaban maradt az uj agyaban, Piri a mi agyunk mellett alszik bolcsoben (a nappaliban, 1,5 szobas lakas).
Ma este NAGY jelenet volt "a nagy agyikoban kell aludni" cimszoval. Nem akart a sajat agyaban megmaradni, a mienkbe akart atjonni.
Reggel mar nehany napja atkereckedik, akkor athozzuk es alszunk egyutt meg egy picit (vagy nem).
Szerintem jogos a kerese, valszeg ugy erzi, h ki van rekesztve, hisz harman "egyutt" alszunk (egy szobaban) es o kulon.
Az is lehet, hogy most kicsit szorong es vigasztalasra vagyik, azert akar velunk aludni. Vagy mind2....
A mulatsagnak ugy lett vege, hogy Pirit atraktam a gyerekszobaban levo masik kisagyba (van, de eddig nem hasznaltuk, praktikusabb a bolcso) + kidolt, mar majdnem 11 volt. Viszont ezzel az a bajom, h nem alszom nyugodtan, ha messze van tolem a kiscsaj. Nyugodtabb vagyok, ha hallom a szuszogasat, latom, stb. Ertitek. Van legzesfigyelonk, de az mas.

Nalatok hogy volt ez???? Hogyan oldottatok meg az alvast az elejen, hogy a nagy teso ne csinaljon belole problemat?

Egyuttaludni nem akarunk. Sokat flortoltem/flortolok a gondolattal, de Z nem rajong az otletert. Ha belekezdunk ez egy tobbeves "projekt" (ugy tudom egy ido utan maguktol visszamennek a sajat agyukba).

Most azon filozunk, h visszakoltozunk a gyerekszobaba a 2 gyerekkel, de akkor vege az agyban olvasasnak este (egyik kedvencem). Meg meg sok mindennek.

Velemenyek, tapasztalatok johetnek, nagyon kivancsi vagyok!

Ja es "beszeltem" Ritaval, azt mondta, h benez majd valamikor.
Gabek, feladat teljesitve :wink: Remelem tenyleg benez!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Szilvi, részvétem.

Hát, azt hiszem, tényleg nem mondtam a Brúnót...

Lilló, biztos nem akart rosszat a barátnőd, biztos csak nagyon lelkes. Mérgelődni ne mérleglődj. Bálintot nem oltatjátok be bárányhimlő ellen? Én még nem voltam bárányhimlős, Brúnó mondjuk közösségbe is járt, úgyhogy én biztos, ami biztos alapon beoltattam, mikor terhes lettem. A doki nénink szerint nagyjából minden második évben van nagy járvány, az idénre esik, úgyhogy vigyázz.

Muzsu, a karobport simán kakaóhelyettesítőként kezelheted. Vagyis ugyanúgy csinálhatsz kakaót (mármint inni), csak jobban csomósodik, jobb átszűrni. Pl. kókuszgolyót meg tekercset nagyon jól lehet vele csinálni (ez teljesen más, de egy pici kókusztejport érdemes belekeverni, nagyon jót tesz neki) és az egyik régi kismamában van egy karobos tortarecept, beírjam?

Ha a hercegnőhöz ennyire ragaszkodnak, a Rossmannban rendszeresen lehet kapni rózsaszín tündér vagy hercegnő (egykutya...) jelmezt, nagyon olcsón, szerintem megpróbáhatod azt felturbózni, sok munkától kímélheted meg magad. Tartok tőle, jelmez ügyben a gyerekek fognak nyerni, de hát végül is az ő bulijuk ;)

Timi, nem jók a hírek, de hallottam már olyanról, akinél egy hallókészülék nagyon felpörgette a fejlődést. Állítólag egy darabig hihetetlenül jól kompenzálnak a picik halláskárosodás esetén, sokáig rejtve tud maradni, bár az egyik leggyakoribb fejlődési rendellenesség. Reméljük, hogy nálatok is talán csak ennyi lesz.

Tényleg, kisbabások, azt tudjátok, hogy van egy olyan hallásszűrés, amire háziorvos tud beutalót adni, kb. öt perc, teljesen fájdalommentes, csak nyugton kell maradni a gyereknek. Azt vizsgálják, hogy a baba füle alkalmas-e a hallásra (ha rendben is van, lehet még hallászavar, pl. neurológiai probléma miatt).

Brik, szerintem is tarts ki egy kicsit, de ha tápszerezni kell, az sem tragédia. Sőt még csak azt sem jelenti, hogy teljesen le fog állni a szoptatás, még ha kiegészítést kell adni, akkor is kínálgasd a picit, mert az összebújás és pár korty tejcsi is nagyon jót tesz nekik.

Nálunk Brúnó végig tápszeres és anyatejes volt, viszont amikor már kezdődött a hozzátáplálás, a kajákban nem fogadta el a tápszert, üvegből is egyre kevésbé itta, ott már "én" biztosítottam a tejfogyasztást kétéves koráig, míg el nem kezdett tehéntejet inni.

Miért gondolod egyébként, hogy kevés a tej? Méred, hogy mennyit eszik? Vagy nincs elég pisi-kaki, beesett a kutacsa? Nem gyarapszik eléggé hetente? Vagy csak sokat tátog? Mert ha az utóbbi, akkor nem lehet, hogy csak mennyiségi ugrás van? Ahogy nézem, szép nagy, formás baba, lehet, hogy most éppen csak a mennyiség növelésére van szüksége. Két-három hónapos kor körül van ilyen és most Mirával megtapasztam (azt hiszem), hogy mit is jelent ez.

Mira most öt kiló és elég jól be van állva egy rendszerre, amelyben hol két-három-négy óránként eszik (napszak-függő). Soha nem erőltettem ezt a rendszert, saját magának alakította ki, csak picit játszogattam az etetési időkkel, hogy a két gyerek alvásidejét összehangoljam. Viszont a múlt héten volt olyan nap, amikor (leírni is alig merem) 17-szer evett. Egy-két napig evett sokszor, nem számoltam le és most visszaállt a szokásos étkezésekre (sőt volt olyan éjszaka, amit végigaludt) és mégis elég rendesen hízik.

Szerintem nagyon érdemes beruházni a Szoptatás c. könyvbe, nagyon jól áttekinthetően rengeteg praktikus információ van benne. Én három dolgot tudok hozzátenni még ahhoz, amit a többiek írtak. Az egyik, hogy a folyadékbevitellel arra azért figyelj, hogy egyénenként változik, hogy mit jelent a sok. A túlivás csökkenti a tejmennyiséget, az szerintem nem rossz irányadó, amit az orvosom javasolt: igyál annyit, amennyi jól esik / szoktál inni plusz egy bögrével naponta, akkor biztos elég. Csak figyelj oda az ivásra (én például nagyon el tudom felejteni, ha kapkodás van).

A másik, hogy a fejés tényleg nagyon sokat segíthet, de a baba mindig hatékonyabb, esetleg próbáld meg többször megkínálni Álmost (ha nem is jön be, legalább még kis ideig intenzívebben élvezhetitek a szoptatást :) ).

A harmadik, hogy a kismama.hu-n fent vagy tejszaporító süti recept, akár azt is kipróbálhatod, ha van, aki megsüti. Mert szerintem érdemes sokat pihenni. Amit tudsz, szervezz ki a tennivalók közül.

Azért dumálok ennyit erről, mert Mirával megtapasztaltam, hogy mennyivel egyszerűbb az élet tápszerezés nélkül és mennyivel olcsóbb.

Sára, az én tapasztalataim nem egészen relevánsak, sajnos. Illetve nekem nem sajnos, hanem szerencsére. Nálunk az egy ágyban alvásban egyetértés volt párommal, mert valójában ő is odavan attól, hogy félálomban kinyitja a szemét és látja, hogy a gyerek rendben szuszog, meg időnként Brúnó is félálomban leellenőrzi, hogy megvagyunk-e. Ezt két módon szokta: vagy jól a szánkba pakolja a lábát ;) vagy megsimogat.

Még mielőtt terhes lettem, akkor Brúnó kapott egy saját nagyfiú ágyat, átszoktattuk, hogy élvezze nagyfiúságát, ne akarja visszakapni a kiságyat. Ő eleve ahhoz volt szokva, hogy a rácsos ágyban alszik, a légzésfigyelő miatt. De hébe-korba átjárt hozzánk.

Mira születése előtt, mielőtt bementem a kórházba, egyszerűen mi invitáltuk, hónapkra beköltözött az ágyunkba, pont a lelke kímélése érdekében.

Most, két napja szoktatjuk vissza - részben, mert már jó lenne nekünk felnőtteknek is többször összebújva elaludni, részben mert az esti altatások nyúltak el túlságosan (ami azt jelenti, hogy én is tízkor elájultam, de lassan ennek véget kell vetni, mert így alig találkozunk párommal).

Eddig működik, éppen most ellenőrizte a létszámot (minden ágy egy szobában van), de vissza is tette a fejét, nem jött át a nagyágyba. Tegnap éjszaka átbaktatott. Én nem vagyok (bírok lenni) nagyon sziklás ezekben, beengedtem és kész, ma újra ott fektettem le.

Szerintem nem olyan rossz a közös hálószoba, páromnak is vannak ugyan gátlásai az ágyban olvasással (most fog új lámpát kapni), pedig csak egy jól beállított lámpa kell hozzá, meg lehet, hogy néhány nap türelem, de megszokják a pilácsolást - azért vannak, akik egy szobában élnek a gyerekükkel, ott nem állhat meg az élet, amikor lefekszik a gyerek. Nővéremék évekig egy minigarzonban laktak az első gyerekükkel, nem volt ébren éveken keresztül ;)

Én nem tudnám elképzelni, hogy külön szobában aludjunk (van, akinek működik, tudom, nem is ellenük beszélek). Szeretem hallani, ahogy szuszognak, néha rájuk nézni; azt is szeretem, mikor Brú néha átbaktat. Nem tudom, hogy mi mindennek van még vége, ha egy szobába mentek, ha az összebújásokra gondolsz: nálunk akkor is felriadt néha a Brúnó (hihetetlen radarja van), ha a másik szobában a vendégágyon bújtunk össze, de néha azt is átaludta, ha az egyik végébe őt átlökdöstük, mi meg a másik végén összebújtunk (böhöm nagy ágyunk van, szerencsére).

Tücsi
20150827140659
 
 


És akkor folytatom a híreinkkel: a fejlődésneurológián azt mondták, hogy Mira nagyon szépen figyel, sokat enyhült a féloldalas feszessége. Illetve furcsamód most a másik oldala feszesebb kicsit, a bal kezét hátracsavargatja, ha ölben van és hasra fektetve. Ezt korrigálni kell, hogy ne vigye el a nagymozgásokat, mutattak néhány gyakorlatot.

(Volt ott egy konduktor is a vizsgálaton, nagyon jót mulattunk, amikor úgy vélte, hogy az éhség és nyúzás miatt beidegelt gyereket úgy próbálta lenyugtatni, hogy iszonyú hangosan rázott egy csörgőt és ordibált, hogy Zsófi, Zsófi. Ugyan ez a gyerek második neve, de így a kutya nem szólítja és egyáltalán... valahogy nem nyugalmat sugárzott ez a produkció, úgyhogy egy idő után lebegett a haja a gyerek ordításától. :lol: Na mindegy, hasznos gyakorlatokat mutatott legalább.)

A csípőultrahangon minden rendben volt (járt nekünk az a mulatság is, mert farfekvéses volt Mira).

És végül a hab a tortán: a kardiológián azt mondták, hogy bár a lyuk nem lett kisebb, de nagyobb sem és összességében nagyon jó állapotban van a gyerek (Párbeszéd az orvossal: "Gyönyörű a gyerek, anya. - Tudom. - Én kardiológusi szemmel mondom. - Nem baj, úgy is gyönyörű, tudom." Na ennyit rólunk... :) ) És azt is meg merte reszkírozni, hogy 90%, hogy soha nem lesz szükség műtétre. Juhéjj! A vízhajtót nem kétnaponta, hanem hetente kétszer kell adni, ami elképesztően nagy könnyebbség, úgyhogy juhéjj! És a harmadik jó hír, hogy kezdjük megtalálni a közös hangot a dokival, ami nagyon jó.

Tücsi
20150827140659
 
 


Mivel többen kérdezték a tesóváró praktikákat, röviden (hehe) összeszedem, hogy mi miket vetettünk be. Biztos lesz ismerős, mert ti is javasoltatok dolgokat, de bevallom a pontos forrásokat nem jegyeztem fel. ;)

1. Jó előre elpakoltam a babajátékokat, ruhákat, hogy ne legyen féltékenység és kapott Brúnó egy nagyfiú ágyat.

2. Soha nem hivatkoztam arra, hogy a kisbaba miatt nem csinálok dolgokat. Pl. nem azért nem veszem fel / cipelem annyit, mint korábban, mert terhes vagyok, hanem mert már olyan ügyes nagy fiú, hogy le tud jönni a lépcsőn, fel tud szállni a buszra, és olyan nehéz, hogy nem bírja már a kezem, derekam. (Tény, hogy a könyökfájásom, ami kezdett nehezen viselhetővé válni, elmúlt egy hét alatt, csak most kezd visszatérni, ahogy Mira kezd nehezebb lenni.)

3. Erre elég sziklásan rászoktattam mindenki mást is: nagyszülőket, barátokat.

4. Viszont a legvégén, amikor már egészen egyértelmű volt neki is, hogy valaki lakik a pocakomban (nagy volt, mocorgott), akkor azért bevezettem, hogy vigyázzon rá, vegye tudomásul, hogy van még valaki velünk, akire tekintettel kell lenni.

5. Amikor már mocorgott a baba, akkor mindig előadtam, hogy a Brúnó kedvéért odabújik, ficereg, megnyugszik, megmozdul, ami éppen kellett. Nem hazudtam itt sem, tényleg úgy bújt Mira a tesó kezéhez, mint egy kiskutya. Amikor ijedezések voltak, akkor az ő hangjára kegyeskedett megmozdulni és ha ctg-t próbáltak csinálni, Brúnó kérésére állt meg egy pár percre, hogy el tudják kapni a műszerrel. (Egész hihetetlen volt nekem is.)

6. Ha Brúnó nélkül mentem vizsgálatra, akkor mindig vittem valami finomságot, azzal, hogy a baba súgta nekem, hogy vigyünk valamit neki is.

7. Brúnót simán behívtuk az ágyunkba, mielőtt eltűntem a kórházba (egy héttel hamarabb befeküdtem).

8. Nem a babára hivatkozással feküdtem be - hanem a derékfájásomat okoltuk.

9. Minden babás-kistestvéres könyvet kiolvastunk többször: W. Ungváry Renáta Kistestvér születikjét (hasznos...), a Sehány éves kislányt, Bartos Erika Kistestvér születikjét. Na meg nem vezettem nagyon részletes babanaplót Brúnóval, de azt nézegettük sokat, meg rengeteg meséltem, hogy milyen volt, amikor őt vártam, amikor megszületett. Most is mindig napirenden van, a születése történetét imádja. Most kezdtük a Kököjszit és Bobojszát olvasni, az is elég jó babavárós könyv.

10. Mi ilyen dumálósak vagyunk, úgyhogy rengeteget beszéltünk az egészről, igyekeztünk így is felkészíteni a megváltozott helyzetre.

11. Nagyon-nagyon sziklásan közöltük mindenkivel (főleg nagyszülőkkel, de barátokkal is), hogy ha megszületik a baba és jönnek látogatóba vagy mi megyünk, akkor először a Brúnóval foglalkozik mindenki és csak utána lesnek rá a Mirára, akit heteking nyugodtan figyelmen kívül lehet hagyni az idő zömében.

12. Brúnónak a kistesó hozott ajándékot: egy babát babakocsival, így azokat nyúzza nem az igazit. Meg kapott még valamit, de már nem tudom mit, valami autóféle lehetet, mert azt imádja...

13. Soha nem mondtuk, hogy szeretni kell a kistesót (sajnos arról nem bírtam leszoktatni a nagyszülőket, hogy kérdezgessék, de ez van). Szeretni nem kell, csak élni hagyni.

14. Egyszer az elején, egy hosszadalmas pelenkacsere közben Brúnó ült mellettünk és közölte velem, hogy haragszik rám, ami miatt nem játszom éppen vele. Akkor azt válaszoltam neki, hogy teljesen igaza van és megértem, nekem is hiányzik a közös játék, de néha olyan dolgokat is meg kell csinálni, ami éppen nem esik jól, de a másiknak kell, most ilyen a peluscsere. Amint tudok menni, játszunk. Úgy láttam, hogy ez egy komoly fordulópont volt a helyzetben, hogy kimondhatta és elfogadtuk ezt az érzését.

15. Mira születése után, ahogy volt fix alvásideje, elmentünk Brúnóval kettesben sétálni-kertészkedni-vásárolni. Imádta, de erre nem jut mostanában időnk, na ez nekem is nagyon hiányzik.

16. A Mira téged szeret a legjobban dolgot azóta is nyomatom, nem is füllentek itt sem. Mira gyakorlatilag szinte csak akkor hajlandó hason heverészni, ha Brúnó játékát figyelgeti és teljesen egyértelműen rajong a bátyjáért. Itt a fordulópont az volt, amikor kb. egyhónaposan, egy fürdetés közben, ahol ott tolongott mindenki, Mira meghallotta a Brú hangját. Felkapta a fejét, megkereste a tekintetével és nagyon megnézte magának. Brú is megérzett valamit a pillanat fontosságából, mert elhallgatott (nagy szó) és kölcsönösen jól bevizsgálták egymást. Mi lélegzetvisszafojtva figyeltük és majdnem elbőgtük magunkat. Azóta valahogy nagyon jóban vannak.

17. Eddig szerencsére nem volt téma, de semmi agresszivitást nem tolerálunk.

18. Van egy tuti helye a Brúnónak: barátaiméknál, ahová néha elmegy játszani egyedül, ahol ketten rajonganak érte és csak érte.

19. Érzékeny téma: szoptatás. Közben meseolvasás és hát mivel Brúnó nagyon sokáig szopott, várható volt, hogy rá fog próbálkozni. Meg is tette. Bár rémesen zavarba ejtő volt, de megengedtem, szopni már nem tudott, nyilván, de örült, hogy megpróbálhatta és néhány alkalommal fejtem neki pár korty tejet, azt nagy áhítattal itta meg, de aztán feledésbe merült ez is. Néhányszor még rápróbálkozott, hogy szopna, de ilyenkor ajánlottam, hogy majd fejek neki, hiszen tudja, hogy nem ment már a szopizás.

20. Rendre megpróbál pici babát játszani, ilyenkor hagyom, ameddig türelmem van, de inkáb abba az irányba terelem, hogy ő már nagy fiú, nem kell kisbabának lennie, hogy szeressem. Őt pont úgy szeretem, ahogy van és nagyon élvezem, hogy olyan okos nagyfiú. De ez néha rém fárasztó.

Összességében azt hiszem, elég jól indult nálunk...

Tücsi
20150827140659
 
 


És ha már lúd, legyen kövér: az eleje.

Nagyon fárasztó a két gyerekkel. Nálunk Brúnó aktívan igényelt nappal, éjszaka Mira üvöltött (átmentünk sétálgatni a szomszéd szobába, de Brú már egész ügyesen tudta már a fülére tapasztani a kezét álmában).

Két hétig párom velünk tudott lenni, utána zömmel egyedül maradtam. Kaját hozatom (jokerfood, elég olcsó, elég ehető), minimál takarítást párom végzi, a mosogatást megosztjuk, anyukám vasalásba néha besegít.

Párom rengeteget jászik a nagyobbal és én is csak azt tűztem ki az első pár hónapja, hogy túléljünk és minél többet legyek a két gyerekkel.

Viszont sokkal könnyebben viseltem a második terhességet, tudtam, hogy minden átmeneti. Sőt ugyanígy voltam az első borzalmas éjszakákkal is, nekem rengeteget segített lelkileg, hogy minden fáradtság és nehézség ÁTMENETI, még ha menet közben kevésbé is jól látszik a folyamatos fejlődés, de van.

Az ijedelmekkel (kardiológia, stb.) szemben is edzettebb vagyok, ami jó.

Nekem nagy lelki teher volt, hogy az első hetekben nem éreztem magam olyan közel Mirához, mint Brúnóhoz. Persze, imádtam, szerettem, aggódtam érte - de valahogy mégis más volt. De mostanra ez is kialakult, sokat segített, hogy beleolvasgattam fórumokba, ahol más is erre panaszkodott; nem csak én vagyok ilyen fura :)

De ma végképp bevágódott nálam a kiscsaj: rajongva szeretett apja helyett engem választott, köztünk feküdt, beszélgettünk és egyszer csak teljesen egyértelműen odaoldalazott hozzám és elkezdett nekem énekelni. (Éhes volt, persze, de akkor is...)

Szóval szerintem, ha már szül az ember, minimum kettőt kell, a második sokkal élvezetesebb, még akkor is, ha sírósabb és esetleg több vele a gond. Viszont egy barátnőm elmélete szerint mindenkinek jár egy ilyen és egy olyan gyerek. Tehát ha az elsővel nehéz volt, a másodikkal könnyebb lesz és fordítva. Hát, nálunk bejött... (Grrr...) :)

Na befejeztem, megyek és tovább alszom.

Tücsi
20150827140659
 
 


Most még megpróbálok képet feltenni, nem biztos, hogy megy...
Mira
Kép
Brúnó

Kép[/img]
20150827140659
 
 


Hümm, ti hogy csináljátok?

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!


Nagyon köszönöm a sok-sok tanácsot:-))) Hálás vagyokÉn másfél-2 liter folyadékot iszom. Ez kevés. Nem szedeik semmit most, eleinte ittam a fitolacot és ettem a lucernacsírát. Attól sok lett. És most amikor láttam hogy nem nagyon van tejcsi újra probáltam a teát. De semmi nem változott.

A kis krapek egyik mellből ki szív 50-et és tudjátok akkor amikor jól megszívja folyik és csak nyeli utána megint sziv megint folyik neki ez 20 percig utána már csak nyammog ezért teszem át a másik mellre, de ott a másikat már csak cumizza esetleg megy még tíz.

Az a baj nem szívja meg rendesen hogy még több legyen, ezért kap pótlást. És ami érdekes attól hogy cumizik a cicit nagyon szereti. De csak így ahogy írom. Úgy hogy nálunk az van cici és táp, de jobban örülnék csak cicinek. Mindent kipróbálok és ami beválik azt folytatom. Jaj ennyi sok jó tanácsnból egynek csak be kell jönnie.

Mtm mérem és mindig 50-70 között mozog amit eszik. Lehet hogy nem kéne mérnem. A kutacsa nincs beesve, szépen gyarapszik. Azért gondolom hogy kevés, mert amikor eszik és utána fejek az egyik mellemből amelyikből a többet szokta enni 20ml. kijön a másikból meg amiből kevesebbet abból is 20 jön ki. Álmos adagja most 125-140 közötti, ezért kell pótolni. Ha ezt az adagot megkapja akkor alszik csak nyugodtan.

Lehet hogy tényleg többször kéne etetnem. Ti hagytátok/hagyjátok aludni amig felkel vagy keltitek hogy evés van?
Mondjuk én otthoni munkát is dolgozom lehet hogy többet is kéne pihennem, na ezt is irtátok ezt is fogom csinálni.

Sarah nálunk is úgy van hogy mellettünk van a kiságy, mi lehet hogy megvettek majd, de mi du. fürdetünk, mert Álmos 6 kor elalszik akkor jön közénk, mert felviszük a nappalis kiságyából közénk ott alszik éjfélig amikor felkel és eszik és utána reggelig kiságyban alszik. Mi probáltuk a kiságyban fekvést, de nagyon sírt, mert hiányzott a melegség neki ezért igy csináljuk amig ilyen kicsike.
Lili 11 hónapig velem aludt utána saját maga kérte hogy kiságy legyen, mármint mászott a kiságyba:-) És onnantól kezdve ott aludt.

Ja lányok a csípő uh-ért fizetni kell 6000ft-ot. Amikor időpontot kértünk akkor szóltak.

Nagyon köszönöm a sok tanácso!!!

Puszi!

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Látom összevissza írtam, ne haragudjatok, reggel van még, bocsánat. Azért remélem érthető lesz:-) Ma nem aludutnk sokat:-) Nem hagyott a drága biztos ez a csúnya széltől volt.

Puszi!
Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok!

Húúú, Mtm, le a kalappal, nagyon tutin összeszedted a dolgokat.
Nálunk is hasonló volt a helyzet. Az tényleg nagyon fontos, hogy ne azt mondjuk, hogy most nem érek rá, mert ezt meg azt csinálom a tesóval. Nem kell mindig mindent megindokolni. A másik lényeges, hogy tényleg mindenkivel közölni kell, hogy ha jönnek, akkor elöször a nagyobbal foglalkozzanak, és ha esetleg nem hoztak neki valami apróságot, volt nálunk egy kis doboz, amiből tudtak válogatni. De Mtm tényleg nagyon jól leírta.

Sára, szerintem is mindkettő közrejátszik Vincénél. Nekünk már könnyebb volt, mert sikerült beköltözni. Egy hónapig laktunk még a Janka nélkül, addig mindhárman a gyerekszobában. Miután hazajöttünk egy-két hétig ott maradtunk négyen, de aztán montam, hogy a fiúk menjenek a mi szobánkba mert mindig felébredtek,. Először rossz volt amikor nem mindig tudtam elaltatni a Jencikét, de az apjával is jól elvolt. Aztán Janka 3 hónapos kora óta együtt alszanak, és nagyon jól bírják. Nem szokták felkelteni egymást.
Én is gondoltam rá hogy a Jankát odatesszük mellénk, főleg hogy messze van a gyerekszoba, de úgy gondoltam hgoy ez a Jencikének rossz lenne. Így maradt az apától való különalvás, (De mondom nekünk már volt helyünk).
Az biztos tényleg sokáig tartana, hogy leszoktassátok Vincét a Ti ágyatokról. De Vince nagyon jól elvan az apjával. Egy darabig nem próbáljátok meg, hogy vele aludjon. Az Vincének is nagyon jó, és Te is hallod Piri szuszogását. Jó tudom, akkor Ti nem tudtok kettesben lenni, de valahogy csak kifundáljátok.

Jaj, most mennem kell, mert kiabálnak

Pusz

Kép
Kép
angyalka2
 
 


Sarah most látom, hogy én félreolvastalak és mást irtam. Ne haragudj :-(

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Brik, nálunk, mivel Mira súlya nagyon pici volt, ébresztettem. Eleinte két óránál többet nem hagytam evés nélkül, aztán három óránál többet nem hagytam evés nélkül. Ahogy megerősödött, már nem kellett keltegetni.

Szerintem pihenj még egy kicsit, ha meg tudod oldani, még annyira pici Álmos, még nagyon rátok férne. Van valami cékla-lucerna homeo bogyó is, az is hasznos. Hát, lehet, hogy beszélnék egy szoptatási tanácsadóval, hogy a jobban megszívásra mit tud mondani, de ha ilyen kevés pótlás kell most még, akkor én még küzdenék a szopival. Ennyi alapján azt hiszem, hogy többször etetném és a lefejt tejjel pótolnám ki, ha nagyon muszáj. Nem vagyok szakértő, de ha én lennék ebben a helyzetben, akkor többször etetnék, nem fejnék és figyelném a súlyát, pelusokat és a kutacsát, max. naponta egyszer mérném a súlyát. (Napi 100-200 gramm hízás kell.)

Esetleg beszéld meg a védőnővel, dokival. Vagy nem olyanok?

Angyalka, köszi, de már egy hete fogalmazgatom magamban, Boga már régen kérdezett. :)

Tücsi
20150827140659
 
 


Na talán egy kicsit hagynak még.

Szóval, Tücsi örülök, hogy Mirával kapcsolatban ilyen jó dolgokat mondtak. Gondolom azért nagy megkönnyebbűlés az a 90%. Akkor biztos az a kis lyuk is el fog tünni. De jó!!
Olyan jó, hogy írtad, hogy Brunó el tudta mondani, hogy mi a baj, és meg tudtátok beszélni. A Jencike kettő múlt mikor született a Janka, és szerintem ez neki is hiányzik. Mert nem tudja elmondani, és szerintem azért is csap néha oda a Jankának, mert nem tudja kifejezni magát. Nem tudom mit lehetne tenni ez ellen.

Brik, örülök, hogy jól vagytok, szépek a gyerkőcök. Próbálj pihizni és nyugodt maradni. Meg kérdem mégegyszer, hátha elkerülte a figyelmed. Álmos második nevének van köze a dokinkhoz?

Elküldom, mert félek megint nem engedi.
angyalka2
 
 


Sziasztok,

MTM
Jó sok mindent írtál, tök jókat, de azt hiszem ma jó fáradt leszel :wink:

Brik
Én soha sem ébresztgettem. Gondolj bele, ha te jót alszol és felkeltenek, az jól esne neked? Egy idő után ő maga fog felkelni azonos időpontokban majd ha kicsit beáll a napirendje. Az alvás szerintem fontosabb, ha éhes lesz úgyis szól.
De a tápszertől se legyél elkeseredve, mi is már néhány hónaposan elkezdtük, és a Gergő imádta. És szerencsére eddig nem volt semmi komolyabb betegsége egy kis orrfolyáson kívül.

Ágy
Nálunk az első naptól fogva Gergő a saját ágyában, a saját szobájában aludt. Én is sokat bementem megnézni, hogy milyen szépen alszik, szuszog-e stb. de azt hiszem ha mellettünk lett volna, akkor én/mi nem aludtam volna nyugodtan.Nem gondolom, hogy ezzel kevesebb szeretetet kapott volna.

Mai ebéd: gombapörkölt nokedlival, imádom!!

És egyre melegebb lesz ma, délután azt hiszem jó nagyot sétálunk.

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Lilla, elhiszem hogy mérges vagy, tényleg nem kellett volna, de biztos csak Neked akart jót, hogy ezzel se kelljen már vacakolnod. De ha megbeszéltétek hogy együtt mentek, akkor hogyhogy ő elment? VAgy csak találkozott vele? Na mindegy a lényeg, hogy ne idegeskedj.

Panzej, de jó, hogy jelentkezel. Ezek szerint akkor beköltöztetek. Szuper. És milyen? Amúgy átálltatok már teljesen a mo-i életre? Mesélj!

Muzsu, de jó, hogy Gézu újra itthon. Gondolom már nagyon hiányozhatott. Olyan édesek lehetnek, ahogy szeretik egymást a lurkóid. Valami jó kis jelmezötlet nekem is kéne, mert a baba-klubban lesz farsang. A Janka úgy néz ki cica lesz, de a Jencikét nem tudom.

Timi, ügyi vagy, hogy így figyelsz Hannára. Ha ilyen korán elkezditek, biztos sokkal könnyebb lesz. Tényleg érdekes, hogy a két nagynál semmi gondod nem volt. És Hanna füle rendbe jött már? Végül mikor kezdi Zsolti az ovit?

Prücs, lehet emlékszel is, anno beírtam a cumitémát, mert nagy dilemmában voltam. Egyszer a Jencike (21 hósan) dobálta a cumiját, meg még valami volt, és az apja mondta, hogy jó akkor kiviszi a kutyának, ha neki már nem kell. Nem is volt semmi, én meg ezért kaptam az alkalman, és este mikor kérte, mondtam hogy a kutya szétrágta. Egy két napig még kereste, utána már ő mondta mikor mentünk aludni, hogy nincs cumi. Kb egy hétig nehezebben aludt el, de utána nem volt semmi, nem is kérte soha.

Na most megint mennem kell

Pusz

Kép
Kép
angyalka2
 
 


Haho!

Tucsi, ez aztan nem semmi (nem alszol ejszaka??), tenyleg nagyon tutin megfogalmaztad! A jo hirekre csak azt tudom mondani, h ELJEN es csak igy tovabb! :P
Bevallom en tegnap este beengedtem volna az agyunkba Vincet, nekem tetszik az egyuttalvas, de ketten vagyunk. Z mindent megtesz a gyermekeiert, nalunk sok tekintetben inkabb o a lagyszivu, de ugy nez ki az alvas mas teszta... :?
Engem csak az fog vissza, h ugy erzem, ha belemegyunk nagyon sokaig visszafordithatatlan lesz a helyzet.
Jelenleg egy mini 130-as agyban alszunk (90-es megtoldva, eleg erdekes), ha negyen lennenk benne nem fernenk el, en tuti nem tudnam magamat kipihenni.

Angyalka, a kulon alvas (anya-apa) nem annyira szimpi, akkor inkabb mindenki egy kupacban.
A masik, h nem lenne hol aludnia az egyik csapatnak... Nincs kanapenk, masik agy nem ferne el. :(

Visszakoltozunk a kisszobaba. Ma nem biztos, h osszejon a nagy ramolas, mert Z dolgozik, de igyekszunk... Ha elkoltozunk az uj hazba amugy is ez lesz, mert nem akarjuk egy uj helyen kulon szobaba rakni V-t.

Tucsi, nagyon meghato, h a ket teso ennyire imadja egymast! En is majdnem elbogtem magam, de tenyleg :P

Pocakos lanyok, tenyleg sokkal-sokkal egyszerubb minden a masodikkal (logisztikailag nem, de lelkileg, idegileg igen :lol:), mert mar lehet tudni, h nem tart orokke egy-egy nehez helyzet, ahogy Tucsi irta. Es ott a nagy gyerek, mindig olyan jo ranezni es belegondolni, h a minibol is ilyen edes dumagep lesz :)
Es ami nagyon jo meg, h el lehet asni az XXXXL-es tena lady-ket. csak nehany napig kell! Ezt nagyon lehet elvezni

Mennem kell Pirinyo ebredezik!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Gabek, félre ne érts - nem állítottam, hogy az kevesebb szeretet ad a gyerekének, aki külön szobában altatja.

Az egyik barátnőm, akit nagyon szeretek és tuti biztos vagyok, hogy szeretethiányban nem szenvednek a gyerekei, külön szobát választott. Egy másik barátnőm nem bírt aludni a baba nyögdécselésétől, szuszogásától, morgásától. Ezen akkor jót mulattam, aztán megszületett a Mira, aki nyögdécselt, szuszogott és morgott. :) Nem is bírtam aludni egy ideig, de az idő megoldotta (ordított egész éjszaka 8) ), kisimult az alvása.

Szóval, csak sokfélék vagyunk: felnőttek és gyerekek, másként boldogulunk ezzel-azzal, de sokat tanulhatunk egymástól.

Én egyébként disznóságból keltettem pl. Mirát, hanem mert a túl pici babákkal az a baj, hogy még nem ébrednek maguktól, muszáj ébreszteni őket (persze nem mindegy, hogyan). Most már nem kell őt sem.

Angyalka, esetleg próbálkozhatsz azzal, hogy néha megfogalmazol helyette dolgokat, amiket esetleg érez (nyilván jól ismered Jencit), hátha segít neki. Nagyon tetszett a cumi-történeted, cseles!

Na ja, a logisztika az nehéz két gyerekkel, csodálok mindenkit, aki negyedóra alatt el bír indulni velük... és kétszer is meggondolom, hová indulok el velük (és hogyan...). De hát ez legyen életem legnagyobb baja :)

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Köszi a biztatást és a "dícséretet"!Kedden megyünk vissza a korai fejlesztőbe a megbeszélésre.Akkor majd okosabb leszek!Audiológiára csak febr.14-re kaptam időpontot a Heim Pálba,állítólag ott végzik a legjobb hallás vizsgálatot!

Zsoltival elkezdtük azovit.Tetszik neki,a gyógypedagógusok sem panaszkodtak rá,viszont nem akar ott enni.Talán holnap már azt is akar! :roll: Holnap már ebéd után ott is alszik.

Hannával elmegyünk a CSANÁ-ba ismerkedni,hisz ha elkezdek majd melózni,akkor oda fog járni.Holnap megyünk10-re.Biztos élvezni fogja,hisz látom,hogy neki is hiányzik a közösség!Ma amikor mentünk a Zsoltiért sírva hoztam el,mert játszani akart a csoport szobában!

Én már nem nagyon boncolom tovább a mellettünk alvós témát.Nekem Rebi aludt 3 éves koráig köztünk.Mikor a Zsolti megszületett megfogadtam,hogy többet nem engedek,mert az tény,hogy nagyon nehéz leszoktatni róla őket!
Így a ZSolti és a Hanna születésüktől fogva a saját ágyukban alszanak.Viszont amikor Hanna megszületett Zsoltit még én sem akartam külön szobába rakni,így a bölcső,majd a kiságyban Hanna aludt,mellette ZSolti egy fotelágyon,kb.félévig!Aztán szépen kiköltöztettem a szobájába,és nem volt gond.

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok,

Jajj, az Ágikról megfeledkeztem:-( Utólag is boldog névnapot az Ágijainknak :-Ö))

Meg még az jutott eszembe, hogy ti mit gondoltok az influenza elleni védőoltásról? :?:

Tücsi
Nem gondoltam, hogy azt írtad, hogy kevesebb szeretete kap a gyerek, talán inkább a saját megnyugtatásom miatt írtam ezt.

Még az együtt alvásról az jut eszembe, hogy nálunk az van , amióta levettük a rácsot, hogy reggel átjön Bergő a mi ágyunkban, bebújik közénk kb. 5-10 percre, addig szépen fekszik is, majd utána inkább kimegy a nappaliba, mert ott mindig érdekes dolgok történnek.

Timi
Na az jó, hogy neki tetszik az ovi, egy korszak végre lezárul.
Mi az a CSANA?

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


GABI,
a CSANA-családi napközi,ahova a Hanna járni fog,majd ha dolgozni megyek,mert itt nincs bölcsi.Ez sajnos fizetős mutatvány,de ez van.Ha ezt kell fizetnem a meló mellett még mindig jobban járok anyagilag,mint ha itthon vagyok gyesen.
:roll:

Pusz

Timi
timiban
 
 


na még egy próba

Kép

Kép
20150827140659
 
 


segítséééég! ti hogy raktok fel képeket?
Tücsi
20150827140659
 
 


1 kezzel irod, sorry....
tucsi, melleklet feltoltese (van az ablak, amibe irsz, azalatt kozvetlenul), ott kapsz egy kodot (nekem pl. ilyesmi, direkt rakok bele "space-t", h lasd es ne a kep jelenjen meg:

[img]http:%20//www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1201126862.1833.gif[/img]

A gepeden van a kep? honnan probalod feltolteni? azert kerdem, mert fura a kod, amit kapsz.

Ha nagyon nem megy kuldd el e-mailben es felrakom neked, ha gondolod!
sarahhh12@hotmail.com

Mi ma eddig 16 szopizasnal tartunk............. :shock:

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Sára
16 szopi?Az igen!Hogy bírod?

Alvás:
Amikor Zina született akkor úgy laktunk,hogy a mi szobánkból nyílt a gyerekszoba!A mi ágyunktól kb.2 méterre volt a kiságy!
Zalán ágya most mellettünk volt mióta megszületett,dehát nálam a két nagyot ez már nem zavarta! :lol:
Nem nagyon tudok okosat mondani!
Én pl. nem vagyok híve az együttalvásnak!
3 olyan ismerősöm van akinél a ma már iskoláskorú gyerekek még mindíg ott alszanak velük egy ágyban! :shock:
Így hogy a kiságy mellettünk volt jó volt!(ráadásul az elején 2 óránként evett Zalán)Őt most raktuk át másik szobába amikor hazaköltöztünk,de nehéz megszokni!Nekem! :oops:
Ha ő nem ébred éjszaka akkor én kelek fel!
Enek erdménye,hogy néha hulla vagyok!Pl.tegnapelőtt este a zoknimat a szennyes helyett a WC-be dobtam! :shock:

Tücsi!
Jók a hírek Miráról!Örülök!
Én holnap hívom Őket időpontér!
Kép:lekicsinyítetted eléggé?

Timi!
Örülök,hogy sikerült végre az ovi!
Majd belejön az evésbe is biztos! :wink:

Sziasztok
Vendég
 


JA!
Muzsu
Igen felrajzoltam ceruzával!
A helyzet az,hogy Caparol színezővel szoktam festeni,de most a költözés alatt elkeveredett,meg kifogyott.A férjemre hiába vártam,hogy hozzon,így most ez temperával készült! :oops:
De igazából nem érdekes,mert ez most csak tavaszig gyerekszoba,ez a mi hálónk lesz majd!
Vendég
 


Sziasztok!
Most rövid leszek, mert tegnap éjjel alig aludtunk, és ma korán fekszem le, eldöntöttem. Lehet, hogy a telihold bezavart a gyerekeknél!

Alziza!
Mi az a Caparol?

Tücsi!
Jöhet az a tortarecept, megnézem, hogy ehetek-e belőle.

Én az együttalváshoz nem tudok hozzászólni, mert 6-7 hónapos korukig mellettem aludtak, utána mindegyik ment be a gyerekszobába. Most nyáron bepróbálkozott Peti és Panni is, hogy átjön mellém, de nem engedtem. Peti egyszer vagy kétszer aludt csak velünk, mikor fájt a füle. Gézu is egy éjszakát töltött velem nagyfiúként, de már nem is tudom, hogy miért. Mi nem tudunk aludni, ha ott van egy gyerek. Apa ki is ment a hálószobából, én meg csak éberen figyeltem. Reggel viszont futnak át a nagyágyba és azon versenyeznek, hogy ki feküdjön közvetlenül mellém. Sajna már nem fér mind a három az én paplanom alá, így kettő az apjuk paplanja alá bújik. A legélelmesebb Gézu, mert ő egyszerűen ráfekszik arra, aki mellettem van. Úgy imádom őket, annyira édesen hancúroznak, és mindig beszámolnak, hogy mit álmodtak. Persze handabandáznak, meg a vágyaikat mondják. Mondanom sem kell, hogy Peti általában lovagosat álmodik, Panni változó, Gézu meg mindig a kolbászról álmodik. Meg is látszik a kis Vasgyúrón!

Többtestvéres dologhoz holnap jövök!!!
De higyjétek el, bármennyi gyereketek van, mindent meg tudtok oldani!!!!!
Jó éjt!!!!
Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Kép

Prücs!
Unokahúgom ágytakarója. Nagyon tetszett neki, de tényleg szép lett. Remélem, látsz belőle valamit.!
Tényleg jó éjt!
Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Sziasztok!

Muzsu

Ez nagyon szép! :lol:
A Caparol egy falfesték márka(nagyon jó minőség)és ennek az összes színezője önmagában is festék!Ezekből lehet kapni 125ml-et!Nagyon sok féle színben!Tehát elvileg keverni ha mondjuk okkersárgát,vagy narancssárgát akarsz! :lol:

Sziasztok
Vendég
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: