Új privát üzeneted érkezett!

Köszi mindenkinek, aki segített a keresztnév választásban! Van köztük nagyon jó is! Kitti


Janka, ezt neked küldöm:

-Családi hagyomány, kötõdés egy névhez?

nem
- A név eredete a fontos? /magyar, héber, szláv.../

nem
- Szerepet játszott-e a kezdõbetûk azonossága?
nem
- Fontos-e, hogy a születés- és névnap távol legyen egymástól?
nem
- Befolyásolta-e a választást valamilyen regényhõs, tévésztár, sorozatszereplõ elnevezése?
igen és akkor a regényhõs, de csak nálunk is honos neveknél (pl. sokáig tetszett a Georgina az Abigélbõl)

- Fontos volt-e, hogy nyelvtanilag megfeleljen a keresztnév a vezetéknévhez? /hangrend, msh.torlódás,ejtési könnyebbség.../
igen

- Fontos volt-e,hogy simuljon a keresztnév a vezetéknévhez?
a legfontosabb

- Számított-e, hogy gyakori vezetéknévhez ritka, ritka vezetéknévhez gyakoribb keresztnevet keressetek?
nem

- Fontos-e egyáltalán a keresztnév gyakorisága?
igen
a tucat neveket nem szeretem, pontosabban tetszenek, de én nem választanám (Luca, Sára, Gergõ Bálint...)

- Fontos volt-e,hogy még ne legyen ilyen a családban, baráti körben?
igen

- Gondoltatok-e arra,hogy gyerekhez és felnõtthöz is passzoljon a név?
igen

- Esetleg más szempont vezérelt a névválasztásban?
nem
Kitti
 


A miénk:

1. n
2. i
3. n
4. i
5. n
6. i
7. i
8. n
9. n
10. i
11. i
12. n
Zsofi
 


Janka, küldöm a kérdõívet:
- Családi hagyomány, kötõdés egy névhez? - nem
- A név eredete a fontos? /magyar, héber, szláv.../ -nem
- Szerepet játszott-e a kezdõbetûk azonossága? - nem akartunk azonos kezdõbetûket
- Fontos-e, hogy a születés- és névnap távol legyen egymástól? - nem
- Befolyásolta-e a választást valamilyen regényhõs, tévésztár, sorozatszereplõ elnevezése? - ha Luther Márton ilyennek minõsül :-)
- Fontos volt-e, hogy nyelvtanilag megfeleljen a keresztnév a vezetéknévhez? /hangrend, msh.torlódás,ejtési könnyebbség.../ - igen
- Fontos volt-e,hogy simuljon a keresztnév a vezetéknévhez? - nem
- Számított-e, hogy gyakori vezetéknévhez ritka, ritka vezetéknévhez gyakoribb keresztnevet keressetek? - nem, közepesen gyakori vezetéknévhez gyakori keresztnevet "sikerült" választanunk
- Fontos-e egyáltalán a keresztnév gyakorisága? - így utólag igen, akkoriban nem számított
- Fontos volt-e,hogy még ne legyen ilyen a családban, baráti körben? - nem
- Gondoltatok-e arra,hogy gyerekhez és felnõtthöz is passzoljon a név? - igen
- Esetleg más szempont vezérelt a névválasztásban?
-nem
Móni
Móni
 

 
 

sziasztok,
van tippetek hol lehet utánanézni a keresztnevek gyakoriságának? Mi még csak töprengünk, de nekem fontos lenne, hogy ne legyen tucatnév és jelenleg ebben még teljesen tájékozatlanok vagyunk...ugye..
Köszönöm a segítséget,
T.
Névtelen
 


Névtelen 2002 Május 14 kedd - 23h 15: Edit


[url=http://www.nyilvantarto.hu/" TARGET="_top]http://www.nyilvantarto.hu/[/url]

Informaciok

Nepesseg-nyilvantartasi fuzetek

11. A személyiadat- és lakcímnyilvántartás összesített adatai 2001. január 1-jén

Fuggelek

Ferfi utonevek elofordulasuk sorrendjebe
Noi utonevek elofordulasuk sorrendjebe
Leggyakoribb fiu utonevek 2000-ben szul.
Leggyakoribb leany utonevek 2000-ben szul.
Leggyakoribb csaladnevek.

Jo nezelodest.
Névtelen
 


Sziasztok!
Köszönöm, hogy ilyen sokan válaszoltatok a kérdéseimre.
Igazán nagy segítség volt.
Janka
Janka
 


Énisszenkju a nyilvántartóért,
nézelõdünk...,T.
Névtelen
 


Családi hagyomány, kötõdés egy névhez? - n
- A név eredete a fontos? /magyar, héber, szláv.../ -n
- Szerepet játszott-e a kezdobetûk azonossága? - n
- Fontos-e, hogy a születés- és névnap távol legyen egymástól? - n
- Befolyásolta-e a választást valamilyen regényhõs, tévésztár, sorozatszereplõ elnevezése? -n
- Fontos volt-e, hogy nyelvtanilag megfeleljen a keresztnév a vezetéknévhez? /hangrend, msh.torlódás,ejtési könnyebbség.../ - i
- Fontos volt-e,hogy simuljon a keresztnév a vezetéknévhez? i
- Számított-e, hogy gyakori vezetéknévhez ritka, ritka vezetéknévhez gyakoribb keresztnevet keressetek? -i
- Fontos-e egyáltalán a keresztnév gyakorisága? - i
- Fontos volt-e,hogy még ne legyen ilyen a családban, baráti körben? - i
- Gondoltatok-e arra,hogy gyerekhez és felnõtthöz is passzoljon a név? - i-
Esetleg más szempont vezérelt a névválasztásban?
-n
zsuzso
 


Sziasztok!

Én is régóta használom a nyilvántartó linkjét, tényleg jó. Most már csak az kéne, hogy szûkebb lakóterületre lebontva is meglegyen. ;-)

Aztán a válaszok.
1. részben (csak az elsõ fiúnál)
2. részben (ha nem magyar, ne legyen idegenszerû)
3. n
4. praktikus lenne, de nem alapvetõ
5. n
6. i (sajnos ezért ejtettünk néhányat)
7. i
8. nem merült föl a probléma
9. i
10. n (balgán megmonduk a mi második fiúnevünket egy unokatestvérnek, aki gyereket várt és tanácstalan volt: erre elcsaklizta - szerintem bunkóság -, de nem hagyjuk magunkat, akkor is azt adjuk, mi választottuk elõször!!)
11. i
12. hogy tessék nekünk Kép
8.
adgj
 
 


Janka,ha még aktuális:

1.nem
2.igen,lehetõleg magyar legyen
3.igen ,nekem tetszenek az alliterációk,sajnos nem találtunk megfelelõt,ezért végül is nem lett az egyiksem
4.nem,nem nagyon tartjuk a névnapokat
5.nem
6.igen ,nagyon
7.igen
8.nem,nekünk ritka a vezetéknevünk,ebbõl a szempontból mindegy volt,hogy ritka vagy gyakori a keresztnév
9.igen(minden barátnõm egykorú lányát Annának hívják,hiába tetszik nekem is a név:-( )
10.igen,de csak akikkel tartjuk a kapcsolatot
11.igen
12.igen,hogy ki tudják ejteni a németek is,mert külföldön élünk

Remélem segítettem,üdv,Maci
Maci
 


Bocs de en vagyok a Maci (raadasul Nemetorszagbol) jo lenne, ha masik nevet hasznalnal.

Koszonettel


Maci
macimaci
 
 


Helló!

Mi van akkor, ha magyar származású szülõk idegen hangzású nevet adnak gyermeküknek? Ezt hogyan érik el?
(Pl: Krisztofer) Hallottam ilyet.
Tud valaki errõl valamit?
Anna
anna25
 
 


Anna! A mi kislányunk neve Helena. Igazából magyarul csak Heléna lehetett volna, de ez nekünk nem tetszett.
Ezért én írtam egy nyilatkozatot, hogy mivel én görög kisebbséghez tartozom kérem, hogy a lányom Helena lehessen és így ezzel együtt adtuk le az anyakönyveztetéshez a papírokat.
Viszont az az igazság, hogy dehogy tartozom én a görög kisebbséghez, csak kiválasztotam egyet a Magyarországon levõk közül és ezt hazudtam. Tudom, hogy nem szép dolog hazudni, de mivel ebbõl senkinek nem származott hátránya, sõt, így megtettem és megtenném mégegyszer, ha kellene. Mert nem is ellenõrzik, hogy tényleg az vagyok-e és nem is kerül semmi más iratomba bele.
Remélem, hogy segítettem.
Menta
menta
 
 


Köszi Menta, jót vigyorogtam. Hát ezen még gondolkozom..
anna
anna25
 
 


Sziasztok,
nem tudjátok mostanában milyen gyakori a Luca?
Melyek a legdivatosabb nevek???

Menta,
én is jót rötyögtem, nemhiába a leleményesség!! És a Helena téllleg sokkal szebb! Kép

T.
Névtelen
 


T.!

Ebben a hozzaszolasban: 2002 November 30 szombat - 00h 39 valaki mar leirta, hogy hol lehet megnezni a gyakorisagot. De csak a 2001-es ev van meg feldolgozva.

A.
Névtelen
 


T!
Szerintem nagyon gyakori!
S.
Névtelen
 


Janka!
Milyen szempont szerint választottatok nevet:
- Családi hagyomány, kötõdés egy névhez? Nem, habár a második keresztnevét a dédanyjától kapta (Anna)
- A név eredete a fontos? /magyar, héber, szláv.../ Igen, a vezetéknév egy régi magyar név (Koppány), ezért magyar keresztnevet kerestünk (Eperke).
- Szerepet játszott-e a kezdõbetûk azonossága? Nem
- Fontos-e, hogy a születés- és névnap távol legyen egymástól? Először nevet választottunk, külön szerencse, hogy távol esik egymástól. De ha közel lenne, akkor lehet, hogy másik nevet keresünk
- Befolyásolta-e a választást valamilyen regényhõs, tévésztár, sorozatszereplõ elnevezése? Nem
- Fontos volt-e, hogy nyelvtanilag megfeleljen a keresztnév a vezetéknévhez? /hangrend, msh.torlódás,ejtési könnyebbség.../ Igen
- Fontos volt-e,hogy simuljon a keresztnév a vezetéknévhez? Igen
- Számított-e, hogy gyakori vezetéknévhez ritka, ritka vezetéknévhez gyakoribb keresztnevet keressetek? Nem
- Fontos-e egyáltalán a keresztnév gyakorisága? nem
- Fontos volt-e,hogy még ne legyen ilyen a családban, baráti körben? Igen
- Gondoltatok-e arra,hogy gyerekhez és felnõtthöz is passzoljon a név? Igen, ezért kapta a második keresztnevet.
- Esetleg más szempont vezérelt a névválasztásban?
Névtelen
 


Nektek tetszenek a külföldi nevek? Olyanokra gondolok, amik abszolúte nem magyarosak?
Eva
Névtelen
 


Eva!

Nekem konkrétan nem. Ízlés dolga, de én rosszul vagyok a Kevinektõl, Dzsesszikáktól és társaiktól. Annyi szép magyar, vagy magyarban már régen meghonosodott név van.

Anyakati
Anyakati
 


De jó, hogy végre felbukkant ez a téma! Régóta bántja a fülemet ez a sok tökkülföldi név! Szerencsére az utóbbi években "divattá váltak" valamennyire a régi magyar nevek, egyre többel találkozom, és nagyon drukkolok, hogy valamennyire kiszorítsák ezeket az idegen neveket, amikbe az ember füle beletörik.
Nálunk a családban generációk óta hagyomány, hogy MAGYAR nevet kapjanak a gyerekek, és mindenki büszke is rá.

mikoo
mikoo
 
 


Minden a vezetéknévtõl függ.
Ha láttátok a szépségkirálynõ versenyt, találkozhattatok volna Lakatos Eszmeraldával. Nekem ez pl. nem tetszik.

De mint külföldi nevek, mint pl. Fiona, Fiorella, Tamara, ... stb tetszik. Persze csak egy jó vezetéknévhez.
De hiába tetzsik a Fiorella, nekünk teljesen egyszerû családi nvünk van, ahhoz elég hülyén hangozna.
Sajnos ez van.

Vali
Névtelen
 


Én is utálom a külföldi neveket. Sose értettem mi visz rá egy magyar embert arra, hogy külföldi nevet adjon a saját gyermekének.Kép Elképesztõ, hogy milyen nevek vannak. Kinyiton a Délmagyart, elolvasom a "megjöttünk" rovatot és rosszul leszek... Na nem minden esetben, azért Kép. Vannak nagyon szép ,agyar,magyaors nevek is. Nekem is nagyon tetszenek az õsmagyar nevek(pl Koppány,Emese,Vajk,Csanád) de mai modern magyar nevek is(pl.Málna,Bodza,Boróka).
Ezért lett a kislányom Boglárka Lilla! Kép
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


En azt nem ertem, mi visz ra valakit arra, hogy Vajknak vagy Malnanak hivja a gyereket Kép.
De ugye ez izles kerdese, nem?
Névtelen
 


Én nem nem vagyok ennyire külföldi név ellenes. Szerintem a névválasztásnál egyre nagyon kell ügyelni, ne legyen csúfolható! Egy felelõtlen névadás nagyon megkeserítheti a gyerek életét! Egyik ismerõsöm kislánya Virág. Nagyon divatos név lett. De! Iskolába ment és szegényt gaznak, meg dudvának csúfolják. Meggondolandó.. Ilyen a Málna is, amit egykönnyen bálnának értenek az emberek, elég egy kis nátha.
Több ilyen név van, érdemes erre odafigyelni.
Üdv: Kiszi
Névtelen
 


Minden izlés kérdése kedves névtelen! Kép
Nem értem mi visz rá valakit, hogy Dzsenifernek,Liszettnek,Titanillának,Eszmeraldának,Kevinnek hívja a gyerekét. Ennyi. Hát ezek aztán végképp csúfolhatók ha azt vesszük.... Ki mibõl indul ki ami a csúfolást illeti.... Kép
De ez csak az én véleményem, mindenki úgy nevezi el a gyerekét ahogy akarja, de én személy szerint sose adnék külföldi nevet a gyermekeimnek. Ennyi!
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Én találkoztam egy Bogdán Zsüliettel... hát elgondolkodtatóKép
Én nem állítom, hogy csakis és kizárólag magyar neveket adjunk a gyerekeinknek, de legalább a magyarban elfogadható legyen. Eszmeraldák, Dzseniferek, Dzsesszikák, Kevinek, Zsaklinok és társaik nekem bántják a fülemet.


Mit gondoltok arról a lánynévrõl, hogy Véda? Ez szanszkrít eredetû, jelentése: bölcsesség, (szent) tudás.

Anyakati
Anyakati
 


Érdekes név, nekem személy szerint tetszik! Hajrá
Zsani Kép
Névtelen
 


En is magyar nev parti vagyok. Lanyom Reka lett, gyanitom, par elmes elcnek lesz kiteve majd, de a gyerekek ugyis talalnak valamit, ha bele akarnak kotni barkibe. /na ezt jol megaszondtamKép/ Szoval ha nem a neve, akkor a haja, a szeploje, a szemuvege, stb..

Egyik ismerosunk az igen kommersz Toth nev melle az Apolka nevet adta a lanyanak. Onmagaban annyira nem is tetszett, de szerintem nagyon szepen cseng egyutt. Es Pollinak becezik, ugy mar megint tetszikKép

-Afonya
Névtelen
 


Sziasztok!

A külföldi nevektõl engem is ráz a hideg. Valami nagyon durva magyar helyesírással pl a Dzsesszika. Brrr!
Van már egy Balázsom, most megint fiúnevet keresünk. Nekem nagyon tetszik a Zénó, de nagyon sokan rosszul vannak tõle. Viszont elég bonyolult a vezetéknév, szóval valami egyszerû név kéne mellé.
A csúfolásról annyit, ha valakit csúfolni akarnak, akkor fogják is. Engem Korinak hívnak születésem óta. Soha nem jutott eszébe senkinek, hogy korcsolyának csúfoljon, pedig elég könnyen adódna. Mint ahogy másért sem csúfoltak, pedig lett volna miért.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


EnikõKépKépKép! Egyik unokahúgomat így hívják!
Boglárka Lilla = nagyon szép szerintem!

Csúfolás téma: szerintem is BÁRMELYIK név csúfolható, HA AKARJÁK.

Engem inkább az szokott elgondolkodtatni, ha olyan önmagyarázó nevet adnak a kicsinek, ami valamilyen tulajdonság, és a gyermek teljesen más alkat lesz, mint a neve... akkor az egy kicsit izé. Mondjuk ha van egy félszeg, visszahúzódó természetû fiú, akit Bátornak hívnak... Vagy egy erõszakos, nyomulós természetû Angyalka...

mikoo
mikoo
 
 


Mikoo!!
Errõl jut eszembe (vagyis a szülõ primitívségén)ismerõseim körébe van egy testvérpár az egyik Piros Arany a másik Piros Mercédesz. Szerintem ez is nagyon hülye párosítás.
Nicki
 


Jesszus.
mikoo
 
 


MIt szóltok a Skoda Felíciához?Kép
Névtelen
 


Csak Eniköhöz szólnék annyit, hogy a Titanilla magyar név Kép Mégpedig Móra alkotta, és az Aranykoporsóban jelent meg elöször.

zsani
zsani
 
 


Elrettentés:
ismerõsöm kislánya Szûcs Dzsesszika. Könnyû kimondani is, hallgatni pedig csodálatosKép.

Szerintem mindenkinek szíve joga eldönteni, milyen nevet választ a gyerekének, annak ellenére, hogy én soha nem adnék ilyen nevet az enyémnek (az enyémek Noémi és Ádám).

De még mindig jobb itt, mint az USÁ-ban, ahol nincs szabályozva a névadás, és bármi lehet a gyerek. Egy lánynak simán lehet fiúnevet adni és forditva, sõt bármilyen település, növény stb., lehet név. Milyen szép is pl. Kiss Balaton, Kovács Nyíregyháza...

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Az olaszok es az oroszok is ugy hivjak a gyerekeiket ahogy akarjak.
Nekem sem tetszenek a kulfoldi nevek, de engem a Zsombortol, a Mandulatol, a Kolostol es sok hasonlotol is a hideg raz.
Kincsö, Kende, Alán (igen ez magyar nev), Cseperke, Gyopár, Alpár, Napsugár, Torna, Turul, Torontál, Délibáb, A'rkos, Ajtonka, A'ldáska szerintem nem sokkal jobbak a Dzsennifernel.
De hat izlesek es pofonok... Kép
Névtelen
 


Sziasztok!

Az én kisfiam Martin lett. És véletlenül sem becézzük Marcinak, egyszerûen Martin. Tudom, lehetne Márton is, de nekem az nem tetszik annyira, ráadásul a vezetéknévhez sem megy, így viszont jól hangzik, hogy Paál Martin. Nem tudom, ez miért olyan nagy tragédia?Kép Az apukája Marcell, és szerettük volna, ha hasonló nevük van, de nem ugyanaz, így olyan jó lett, hogy Marcell és Martin.Kép

Szerintem nem az alapján kell választani, hogy melyik a magyar név, és melyik nem az. Persze én sem adnám a Dzsennifert és társait, de nekem a Martin belefért. És mondjuk a Paálhoz nem is volt nagyon könnyû nevet választani, mert ami tetszett volna az mind szörnyen hangzott, pl.: Paál Ádám, Paál Márk.

Bár messze még a kistesó, szívesen venném, ha mind fiú, mind lányneveket írnátok nekem, ami szerintetek megy ehhez a vezetéknévhez. Persze kicsit figyelembe kéne venni a Martint is, mert szerintem az is hülyén néz ki, ha az egyik gyereknek viszonylag modern neve van, a másiknak meg õsmagyar.

Lina
lina
 
 


A Titanilla a Titánia latin kicsinyítõképzõs formája, eredetileg a görög mitológiában illették az õsi istenségek egy csoportját titán névvel. Titán-ffi, a Titánia a nõi párja. Móra F. csak ismertté tette az Aranykoporsó c. regényében.
Névtelen
 


Nekem nem tetszenek a most divatos nevek. Gergõ, Lilla, Bence, Fanni, Luca, Kevin, Marin, Sára, Zsombor, Botond, Boglárka hogy csak a leggyakrabbakat említsem.

És azért nem tetszenek már, mert minden 2. gyereket így hívnak. Mint anno a Móni Andi Tamás és Zoli.

Nem mondom hogy olyan nevet fogok majd választani mint Villõ, meg Málna, olyan nevet keresek, ami elfogadott de nem túlságosan gyakori.


Edit
Edit
 


Szerintem nekem a vezeték- és a keresztnevem is benne van az elsõ tízben - mármint gyakoriság szempontjából :-). Sõt, a férjem is hasonló jellegû nevet visel. A fiunknak sem adtunk valami ritka, különleges keresztnevet, de szeintem ez nem baj. Nem a nevünktõl vagyunk egyéniek.
Nálam nem volt szempont, hogy így hívják-e a szomszéd gyereket is, ha egyszer nekem is az a név tetszett.
De, mint már valaki említette, ízlések és pofonok :-).

Móni
Móni
 


Hahó!
Én is szeretném az aranyközéputat választani, a Dánielnél jobban tetszik a Deniel, de kizáró ok, hogy milyen kellemetlenségek származnának ebbõl. Ezért marad az elõbbi verzió.
A régi magyar neveket én nem hánytorgatnám fel, de ha valakinek jólesik, és a párja is belemegy,...
Egyik ismerõsöm kisfiát Vazulnak hívják...
anna
anna25
 
 


Sziasztok!
Egyszerre olvastam el az utolsó pár hozzászólást és jókat mosolyogtam. Pl. azon, hogy valakinek azért nem tetszik egy név, mert sok van belõle. A mi vezetéknevünkhöz nagyon nehéz volt választani, és utólag derült ki, hogy "divatos" nevet választottunk. De pl. a fiam nevét eszembe sem jutott a szülõágyon ezért Kendére változtatni. Maradt a Máté András, ami szerintem szépen cseng és ha felnõ, választhat majd, mint a lányom is, aki Sára Réka lett. Hozzáteszem, igen gyakorinak mondják ezeket a neveket, mégsem fordul meg minden gyermek a játszótéren, ha elkiáltom magam! Kép Még minden második sem. Kép

Mit nevezünk régi magyar névnek? Mert ha jól emlékszem, ide soroltatok bibliai eredetû neveket is, görög, latin, héber eredetûeket és németeket is. A ma annyira elfogadott Zsanett név is egykor felháborította az embereket! Mi alapján húzzuk meg a határt? Igaz, nekem is borsódzik a hátam, amikor egy Dzsennifert vagy Kevint hallok megszólítani, de szíve joga mindenkinek, hogy olyan nevet adjon, amilyet szeretne, nem?
Egyik ismerõsöm pl. imádta a Celeste c. sorozatot. A lánya Szelesztina lett. Szerintem ez sem jobb! Kép

Tóth Apolkának pedig sok gondja lesz majd a kicsinyítõ képzõjébõl, ha felnõtt lesz. Apolka néni?!

én pl. gondolkodtam a Nátánon. Aztán letettem róla mássalhangzótorlódás miatt. És csak most jutott eszembe egy asszociáció: sátán.

Szóval nehéz. És kevesen vagyunk, akik tényleg átgondoljuk.

és még valami: nekem nagyon fontos volt a jelentése a névnek. A legtöbb fiúnévnek pl. harcias jelentése van. Én nem szerettem volna, ha harcias a fiam...

A név kötelez. Érdemes mindent végiggondolni és nem az alapján elnevezni, hogy mi divatos és mi nem.
Szerintem.

Solya
solya
 
 


Solya!
Én nem találom különösnek, hogy vki azért nem ad egy nevet a gyerekének, mert az gyakori! Azt nem mondom, hogy egy név azért ne tetszene, mert gyakorivá vált, mert nagyon sok, most gyakori név tetszik! Nekem mégis egyik fõ szempontom volt, hogy a gyerekeink - persze, nekem (nekünk) tetszõ - viszonylag ritka nevet kapjanak! Az egyik oka ennek az, hogy a vezetéknevük gyakori. Abból indultam ki, hogy az én vezetéknevem is gyakori és nekem ezzel kapcsolatban nagyon kellemetlen tapasztalataim voltak. Noha a Márta nem egy tucatnév az én korosztályomban, mégis volt csoporttársam ugyanilyen nevû, folyton magyarázkodnom kellett, hogy én melyik vagyok (ráadásul a lány még ellenszenves is volt - és eredetileg nem a névegyezés miatt). A telefonkönyvben is van "belõlünk" néhány, valamint azt tapasztaltam, hogy a "gyakori nevûeket" elõszeretettel keverik össze más, egyáltalán nem hasonló gyakori nevûekkel. (tõlem is sokszor kérdezték/-ik, hogy a SZékely Anna vagyok-e, vagy a Horváth Ildi, vagy a Kovács Ági - hangzásban egyik sem felel meg az én nevem hangzásának, sem a vezeték, sem a keresztnév nem egyezik - egyszerûen csak az marad meg az emberek fejében, hogy "gyakori nevû". Persze, nem mondom, hogy minden gyakori névvel élõ embernek ilyenek a tapasztalatai - de én a saját tapasztalataimból tudok leginkább kiindulni.

Apolka: szerintem nem feltétlenül zavaró, hogy kicsinyítõképzõ (vagy azzal azonos alakú szótag) van a végén, elég sok ilyen lánynév van: Hajnalka, Aranka, Boglárka, Boróka, Janka, Lenke, Emõke ezek jutnak hiretelen eszembe (nem beszélve az Anikó-ról, ami valódi kicsinyítõképzõs névként (becenévként) kezdte pályafutását), most pedig senki nem tartja furcsának!

Most muszáj sétálnunk Kép, úgyhogy majd késõbb folytatom!

Márti (egy Árminnal és egy hamarosan születendõ Vilmával/Boldizsárral)
márti
 
 


Helló!

Nekem Gáborom van. Nem túl gyakori nevet szerettünk volna, de valahogy egyik sem fogott meg, ki tudja miért. Lehet azért mert a születendõ gyermek Gábor akart lenni, ki tudja?Kép Mostanában nem olyan gyakori a Gábor név, legalábbis a környékünkönt csak felnõtt Gáborról tudok, abból is csak 2-öt ismerek. Most Máték, Bencék, Kevinek!! szaldgának a játszótéren. Sõt az egyik anyuka totál odáig van meg vissza, mert a kutyámat is Kevinnek hívjákKép

Rajta vagyunk a kistestvér témán és kéne néhány fiúnév. Ha lányzó lesz akkor Adrienn, de fiú névbõl ami tetszett (Gábor) az már ugye foglaltKép A vezeték név Demeter lesz. Csupa eeee. Ezért a Levente meg hasonló eee-sek kiesnek. Csíkban marad az ember szája mire kimondja, hogy Demeter Levente. Valami mély magánhangzós nevet keresek. Újabban tetszik a Manó név, vagy a Barna, de a páromnak nem tetszenek. A Manó pl azért, mert a párom 2 m magas és 100 kiló. A magasságához képest ez a súly jól eloszlik, nem kövér, de ha az apja méreteit örökli, akkor hogy néz ki egy 2 m-es 100 kg-os Manó? Én aranyosnak tartomKép De ez az én véleményem... Szóval van valami jól csengõ tipp-nevetek a Demeter-hez? Elõre is köszi.

sasha és a fél éves Gábor

Kép
sasha
 
 


Szia Sasha!

Mivel vezetékneved e betûs, én mély hangrendû keresztnevet javasolnék, és mivel a kisfiad Gábor, ami nagyon szép név, a másik kicsinek is hasonló nevet célszerû adni pl.:Zoltán, Tamás, Attila, Csaba, Ákos...Sok sikert a kicsi jövevényhez!
Ird majd meg milyen nevet választottál.

Szia: Timi
Névtelen
 


Szia Sasha!

Mivel vezetékneved e betûs, én mély hangrendû keresztnevet javasolnék, és mivel a kisfiad Gábor, ami nagyon szép név, a másik kicsinek is hasonló nevet célszerû adni pl.:Zoltán, Tamás, Attila, Csaba, Ákos...Ezek mostanában nem túl gyakori nevek. Sok sikert a kicsi jövevényhez!
Ird majd meg milyen nevet választottál.

Szia: Timi
Névtelen
 


Kedves sasha!

Fiúnévben szerintem nagyon jól hangzik még:
- Demeter Zsombor
- Demeter Zalán
- Demeter Ádám
- Demeter Ábel
- Demeter Barna - te ezt már írtad, szerintem nagyon jó
Névtelen
 


Timi! NÉvtelen!

Köszönöm szépen! Igen mély magánhangzósat szeretnénk, de ebbõl pár kilóve.
Zoltán az apukám és a párom másokik neve. A párom Csaba ezért az sem, mert azt meg a párom nem akarja. Attila nem tetszik. A Tamás nagyon tetszik, csak a páromnak van egy Tamás nevü ismerõse akit nem nagyon bír... ákost is felhoztam már neki mint lehetõséget, de az nem tetszik neki. Ádám meg az unokatestvére. Nehét dologKép Zsombor tetszik nekem... A Barna nekem nagyon szimpiKép

Na majd még utánanézek pár internetes oldalon, ha itt az ideje, de a Zsombi jó!Kép Meg még a Tomira próbálom rábeszélni a párom.. Vagy a Manó-ra!Kép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


a manó már iskolában is gáz. akárminek nevezitek el, otthon lehet így becézni, de, hogy így védje meg a doktoriját vagy így mutatkozzon be egy állásinterjún?
azért 5 évnél távolabbra kell látni név-ügyben.
a gyerekek így is elég leleményesek csúfolódás terén, nem kell feladni a labdát, hogy folyton szívassák.
Névtelen
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: