Új privát üzeneted érkezett!

Márti!

Kép
Igen, lehet az is a baj, hogy a túl gyors tejfolyás zavarja, de én azt hiszem, ez csak egy része a dolognak. Amúgy a súlya jó (sőt!Kép), tehát nem olyan aggasztó a dolog. Lehet, hogy átmeneti a megtorpanás. Kapott most szurit is? Mert az is előfordul, hogy szuri után nem vagy kevesebbet híznak.
Az nem hiszem, hogy gond, hogy csak az egyikből eszik. Tejleadó reflexet rendesen érzed mindkettőben?
Hónaljtartást nem próbáltátok? Talán úgy könnyebb figyelni a helyes szájtartásra.
Fejéssel én még nem próbálkoznék, várnék inkább hogy hogy alakul a helyzet a továbbiakban. Ha a pisik megvannak, akkor pláne nem olyan sürgető a helyzet.
Ibolyt esetleg kérdezd meg, hátha van még ötlete!

Puszi és jó éjt nektek!
Pele
pelcsi
 
 


Kedves Pele! Kép

Az lenne még a kérdésem, hogy az mitől lehet, hogy szopi közben szortyog, mintha nem kapna rendesen levegőt? Amúgy nem csinálja. A másik meg az, hogy mit lehetne tenni, hogy ne nyeljen félre szopi közben (nagyon mohó a picur Kép )? Próbáltam pl, hogy kihúzom néha a szájából a cicit, hogy pihenjen, de így is van néha, hogy félrenyel és köhög. Ja, és az normális, hogy szopi közben olyan hangokat ad ki, mint egy kis vadállatka? Morog, stb, de közben jól érzi magát ez látszik rajta. A férjem már csak Gizmonak hívja ( Szörnyecskék Kép ).

Előre is köszi! Kép
Zita
zit
 
 


Pele! Mikor alszol? Kép Sokat gondolkodtam még az éjjel - arra jutottam, hogy lehet, hogy Vilka egyltalán nem tanult meg szopizni, hiszen mindig ömlött a szájába a tej így inkább azt kellett gyakorolnia, hogy hogy tartson szünetet és nem azt, hogy hogyan szívjon erősen, hatékonyan. Hogyan lehetne ezt most utólag megtanítani neki? Éjjel is szopizott most (kis rábeszélésre Kép) és úgy érzem, nagyon gyengén szív, szinte sehogy. Amíg ömlik a szájába, nyeli, kicsit fuldokolva, sokszor abbahagyva és levegőt véve közben, aztán, mikor - gondolom én - már nem ömlik annyira, akkor abbahagyja és elalszik. Eddig természetesnek vettem, hogy gyengébben szív, mint Ármin, merthogy pici - de visszagondolva lehet, hogy Ármin ennyie "erőtlenül" sosem szopizott. Én amúgy a tejleadó reflexet nagyon ritkán érzem/éreztem csak, így az nem hiszem, hogy mérvadó lenne - néha nála is érzem, de sokszor akkor sem, mikor Ármin szopik vagy ha épp folyik egyik (mindkét) mellemből a tej. A hónaljtartást kipróbáljuk, bár eddig nem nagyon szokott sikerülni, de hátha most fog!

Gondolkozom, még hogyan pontosíthatnám a leírást, meg hogy mit vegyek még észre, amivel segíthetek neki Kép Ha jutottam valamire, azonnal megírom! Kép

És köszi megint! Kép

Márti
márti
 
 

 
 

Ja! Jó, hogy írtad a szurit: igen, kb egy hete kapta az elsőt, azóta nem hízott semmit, előtte két hét alatt kb. 5 dkg-t - én ezt is keveselltem, mert előtte volt, hogy egy nap alatt hízott 20-at - de ha a szuri így megakaszthatja a hízást, akkor egy kicsit nyugodtabban várok! Kép Tényleg nem a súlya aggaszt (most 6,40 körül van), csak hogy ilyen hirtelen állt le a gyarapodáa.

Márti
márti
 
 


Sziasztok!

Pele, köszi szépen a választ. Egy másik topicban olvastam már, hogy anno a lányod ugyanígy nem evett, mint az enyém. Hirtelen, egyik napról a másikra változott a helyzet? Minden segítség nélkül? És Hanna nem lett vashiányos? Az egyik ismerősöm kisfiától vettek vért 9 hónaposan, és elég rossz lett a vérképe, nagyon kevés vasat találtak nála és felírtak neki vaskészítményt. Ezt azért szeretném elkerülni. Az ujjról lenyalogatást is próbáltuk már, de a mennyiség, amit hajlandó lenyalogatni, ugyanannyi, mintha kanállal adnám neki.

Puszi!

Yoan
yoan
 
 


Pele, Snoopy, Ágci, nagyon köszi:-). Egyelőre a fiatalember nem úgy néz ki, mint aki elválasztódik; ha valami miatt nem tud vagy nem akar szopizni (pl. nem tud közben mászniKép), akkor egy kiflivéggel vagy alma-, banándarabbal is beéri - ezekkel a szájában rohangálKép. Amikor lehiggad a mehetnékje, bújik szopizni. És ez olyan jóKép

Márti! A Dévény Anna Alapítványnál csinálnak száj-garat felmérést és gyógytornát, szerintem érdemes konzultálni velük! A körzeti orvosod adhat beutalót, de még így is várni kell egy-két hetet, érdemes mielőbb bejelentkezni.

Jó hétvégét mindenkinek,
puszi,
matska
matska
 
 


Sziasztok!

Pele, köszi.Kép Beszéltem Ibollyal, szopi ügyben megnyugodtam, a többi meg majd kiderül.
Katica
Katica
 


Sziasztok!

Segítsetek légyszíves. Pár hete szoptatok és azt tanácsolták, hogy tapasztajam ki, hogy mit ehetek, mitől lehet szeles a pici. Pl az ebéd , ha elfogyasztok vmit, mikorra kerül az anyatejbe(mármint hogy puffasszon)?

Köszi: kata
Névtelen
 


Pele!
Nagyon köszi a választ. Pisis pelusa úgy nézem, van elég, igaz, kaki hétfő óta ma volt, de az nem baj, ugye? Azt én is észrevettem, hogy félálomban jobban szopizik. Nem bukós egyáltalán, kozmetikumot sem váltottam, szerintem az evéssel sem volt baj. De egyszer éppen csinált valamit Lili (22 hó), és megijedtem, rákiáltottam. Eközben szopizott Janka. Akkor nem tűnt úgy, mintha megijedt volna, de akkor, lehet, hogy ez volt a baj.
Meg rájöttem, hogy lehet, hogy túl sűrűn kínálgatom. Nagyon keveset alszik, és amikor elkezd sírni, egyből adnám a cicit, és persze nem mindig kell neki. Kb. 4-5 óránként szopizna, de. kicsit sűrűbben. De most már tényleg jobb.
Köszi, hogy segítettél.
Ildianyu
ildianyu
 
 


Matska!
Neked is köszi a tanácsot, utánanézek Kép

Márti
márti
 
 


Sziasztok!

Zita!
Valószínúleg nagyon erős a tejleadó reflexed. Ha a babát nem zavarja, akkor nincs különösebb gond, majd megtanulja kezelni, meg a reflex is be fog állni később. Szortyogás is attól lehet, hogy egy pici tej az orrába is visszafolyik. Ha zavaró, meg lehet próbálni picit függőlegesebben tartva etetni, vagy úgy, hogy te hanyatt fekszel, a baba meg hason van rajtad. Szopis pozíciók topikban van ilyen kép.

Márti!
Kép
Öööööö, mikor is szoktam aludni?? Ja, hát délutánonként pótolok a lurkókkal!KépKép
A 3 hónap sokszor kritikus abból a szempontból, hogy akkorra jön ki, ha vmi gond van, mert akkor az ilyen passzív tejhez jutás már nem tudja tartani a lépést a baba igényeivel.
Tejladó reflex érzését nem is úgy értettem föltétlen, hogy a beindulást, hanem hogy a gyerkőcön látod, hogy elkezd kortyolni, mert folyik a szájába a tej. De ezek szerint az megvan.
Szopit lehet picit tanítani úgy, hogy a tiszta ujjadat ujjbeggyel fölfelé a szájába teszed, hagyod, hogy behúzza addig, hogy az ujjad vége a kemény és a lágyszájpad határához érjen, mert ez a szopipont, ami kiváltja a reflexet. És akkor hagyod, hogy szopizza, és utána teszed cicire.
Szerintem ha eleget pisil, akkor a súly miatt még nem kell aggódni.

Yoan!
Tényleg egyik napról a másikra kezdett enni Hanna. Semmit nem csináltunk, csak kínálgattuk mindig, aztán egyszer csak elfogadta. Először csak a gyümik mentek, a hús is csak gyümivel, aztán meg volt olyan időszak, hogy nem lehetett őt úgy kínálni kajával, hogy el ne fogadta volna. Ismerősök, akik látták, csak hüledeztek, hogy hová megy belé az a sok hami.
Vért nem vettek tőle, de nem nézett ki vashiányosnak, úgyhogy vélem, nem volt az.

Katica!
Örülök, hogy megnyugodtál, ez a lényeg!

Matska!
Kép

Kata!
Ha hasfájós a picid, első körben nem a kajákra gondolnék, hanem arra, hogy 1. iszol-e, és ha igen, mennyi Laktoherbet? 2. milyen gyakran, és egy vagy két mellből szoptatsz-e? 3. milyen színű a babád kakija? 4. általban esténként van-e egy-egy "hasfájós" epizód?

Ildianyu!
De szép neve van a lánykáidnak!
Kiabálás elképzelhető, hogy gond volt. Nálunk Hanna nem volt rá érzékeny, Bálint igen. Persze sokszor nehéz megoldani, hogy az ember ne kiáltson rá a nagyokra, amikor pont szopi közben találnak ki hajmeresztő dolgokat.
Örülök, hogy megoldódott a helyzet. Lehet tényleg, hogy a te lánykád ritkábban enne, ő ilyen emberke.

Pele
pelcsi
 
 


Sziasztok!
Yoan!
Az én lányommal is hasonló volt a helyzet. Hat hónapos korában elkezdtem kínálgatni, de nem kellett neki a kaja. Próbálkoztunk mindenfélével, de nem. Tartottunk szüntet is, volt hogy 1, volt hogy 2 hétig nem kapott semmit. Végül azt csináltam, hogy adtam neki egészben almát. Négybe vágtam, kivettem a magházat, és kezébe adtam. Ő pedig játszott vele, igaz, de közben szopogatta, reszelgette az ínyével. Sokkal többet evett így, mint kanálról. Persze közben néha-néha próbálkoztunk, de minden kanalas kísérlet kudarcba fulladt. Soha 1 v. 2 teáskanálnyit nem evett meg, a legtöbbször egyáltalán semmennyit sem. Az áttörést a rizs hozta 8 hónapos korában. Mindig ott ült velünk, ha ettünk, és egyik ebédkor elkezdtük kézzel adogatni a szájába a rizsszemeket. Na, ettől kezdve kellően pici és puha falatokat elfogadott rendszeresen, de még mindig mérhetetlen mennyiségekről beszélek. Tíz hónaposan még csak délben evett, ilyen picit, meg vacsorára kapott egy kis kenyérhéjat vagy almát, az elfoglaltság végett, majszolgatni. Nem régóta kap uzsonnát is, és most már vacsira is eszik, de még mindig nem eszik ám sokat! Nem szoktam mérni, de egyszer amikor elég sokat termelt, akkor pont egy pici bébiételes üvegben volt neki barack készítve egy kiránduláson, hát gondolom, hogy akkor kb. 50 ml-t ehetett. Annál csak kevesebbet szokott. Ránézésre semmi baja, a doktornéninek meg nemigen reklámozom a dolgot, mert mindig csak azt mondja, hogy "De anyuka, már szüksége van rá!". Még a végén tényleg megszúratná. :-( Kb. egy hónapja már kanálból is elfogadja az ételt. Amikor ki akarja venni a kezemből, akkor általában nem is kér többet, csak játszani akar vele. 1-2-szer már próbáltam neki tízórait is adni, de még nem kellett neki, reggel pedig végképp nem éhes. Mindig szopi után etettem. Most már nem figyelek erre annyira, mert már egy kicsit kevesebbszer szopizik, és nem is minidg akkor akar, amikor evésidő van. De ha lehet, most is figyelek rá, hogy inkább utána egyen, mint közvetlen előtte. Egy nap legalább 5-ször szopik, + éjjel is sokszor.
Kalinta
Kalinta
 


Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyire gyakori az, hogy a babóca van olyan nap, hogy csak nyammog a cicin?Tegnap Robika alig akart enni. Majdnem egy órig szopiztunk el elaludt a cicin, úgy kellet ébresztgetni., Utánna pedig pici hiszti követte...és elaludt
Ma szerencsére már evett rendesen. Nagyon örülök, hogy sikerült a Ti tanácsotokkal a jobb cickóból is szoptatni, már elég szépen begyógyulta jobb mellem. Habár kicsit lassabban folydogál belőle még a tejci, ezt Robika is észrevette és úgy tudja a kis drágám, hogy az a cickó következik, de azért lelkiismeretesen elfogyasztja a tartalmátKép.
Még annyi, ha este négy óra is elteklik vagy picit több a két etetés között , az mennyire nagy gond?Azt figyeltem még meg, hogy Robikánál a szopi után jönnek a görcsök . Kicsit megijedtem mert egyik ismerősöm olvasta, hogy azt hiszem a Pataki Attiláéknál fordult elő, hogy náluk is hasonló helyzet volt és kiderült, hogy a picitnek hasi sérve van. Remélem nálunk "csak" sima hasfájásról van szó...
Gondolom annak tünetei is voltak...
Ennyit az örökös aggodalmaimról.

Anita
anita77
 
 


Kezdő anyuzka vagyok és sok helyen olvastam, hogy az anyatej kékes fehlr színű,. Az én tejcsim (5.hétben vagyunk) sárgásfehér sűrű. Ez természetes?

Manó
Névtelen
 


Anita! A babáknak, akármilyen kicsik is ugyanúgy lehet rossz vagy jó napjuk, mint nekünk és ez megjelenhet abban is, hogy éppen mennyit szopik. Szóval teljesen természetes.
Az, hogy hány óra telik el két szopi között egy egézséges, egyébként jól szopizó babánál mindegy. Tehát egyáltalán nem baj, hogy Robi már 4 órát is alszik egy huzamban. Ez is annak a jele, hogy jól fejlődik. Remélhetőleg egyre többet is fog. A cicid szempontjából meg te érzed, hogy mennyire feszül. Ha felébredsz rá, mert úgy zavar, akkor éppen annyit fejj belőle, hogy ne legyen kellemetlen. Így nem fog begyulladni sem, de elég marad Robinak is. De ha nem zavar, akkor aludj, mert megérdemled.

A hasfalisérv azért látszódik, gyerekorvos észrevenné, de még te is. Ha szopi után van a nyügi, akkor büfiztesd többször szopi közben, vagy próbáld meg úgy szoptatni, hogy minél közelebb legyen Robi helyzete a függőlegeshez. Pl. ülsz és kicsit hátradőlsz és úgy függőlegesen fekteted a cicire Robit. Nem tudom értehtő voltam-e? Próbálhatod, azt is, hogy az alkarodra fekteted szopi után hassal lefelé. Ez a hasfájós tartás és úgy rémlik, hogy a mostani Kismamában is benne van.

Manó! Általában a tej eleje, a vizesebb része kékesfehér a hátsó része a sárgásabb, zsírosabb. De az is teljesen normális, ha az egészet sárgásnak látod. Ahány mama, annyiféle színű tejcsi és teljesen normális mind. (Csak a gennyes tej nem nyerő.)

Menta
menta
 
 


Sziasztok!
Pele, Menta, és más hozzáértők! :-)
Lenne egy kis gondom. Az a helyzet, hogy én nem tartozom azon anyukák táborába, akik minden kétséget kizárólag tudják, mikor szeretne szopizni a babájuk. Amióta Szonja tud mászni, javult a helyzet, mert ha odamászik hozzám, közben nyűgös, ráadásul még mondja is, hogy "eny" (anya) akkor nagy valószínűséggel szopizni akar. De ez koránt sem biztos. Az én gondom pedig főleg az, hogy ha elmegyünk itthonról, akkor szinte mindig felborul a napirendünk (már amennyire van), és nem tudom, mikor szeretne szopizni. Számtalanszor jártam már úgy, hogy nyűgös lett, próbáltam szoptatni, de megfeszítette magát, vagy néhány korty után elfordult, elmászott. Ha otthon ilyet csinál, az nem zavar, nem látja senki, lehet bármikor kísérletezni, hogy na, vajon most szopizni akar a lány, vagy valami más baja van, és ha igen, akkor mi? De máshol, utcán, ismerősöknél? Semmi bajom a nyilvános szoptatással, amennyiben a gyerek tényleg szopizni akar, szépen hozzám bújik, és hagyja, hogy diszkréten álcázzam magunkat. De mit tegyek, amikor ilyen feltűnést csinál? Akar is szopizni, meg nem is, fel kéne fedezni a világot, de elfáradt és éhes, stb.
Tudom, hogy az idő elrehaladtával csökken a szopás iránti érdeklődése, de normális dolog-e, hogy egy gyerek, aki nagyrészt anyatejen él, az egyik mellből való szopizás után elszmászik, és köszöni szépen hagyjam békén? Tényleg elég lehet ez neki?
(Szonja nemsokára 11 hónapos)
Kata
Kalinta
 


Kata! Helena kb. a 7-8. hónaptól úgy szopizott, hogy egyik mell, majd fél óra játék vagy bármi más és csak fél óra múlva kérte a másik cicit. És tudod, ő is csak 10 hónapos kora óta fogad el mást is. Nemsokára ő is megtanulja majd egyértelműbben kifejezni, hogy mit akar. Pl. húzkodja majd a pólódat vagy mondja, hogy cici stb. Akkor kicsit könnyebb lesz ilyen szempontból, de nálunk legalábbis ilyenkor is sokszor előfordult, hogy csak pár kortyért kérte.
Menta
menta
 
 


Pár hete szopiztató Kata!

Egyszer szerepelt már itt a topikban, hogy pl az alkohol kb elfogyasztás után 10 perccel megjelenik a tejben. Ami azt jelenti, hogy minden ami bejut az nagyon hamar átmegy a tejbe. Az alkohol a gyomorból szívódik fel a legtöbb puffasztó a vékonybélből, ígyhát valamivel hosszabb idő múlva eheti a babád az átjutottakat. Mondjuk egy óra.

Snoopy
snoopy
 


Segítség!

Három napot vártam, mielőtt leírom, mert ennyi idő alatt már nevezhetjük talán "szokásnak" a dolgot, bár nem örülnék neki, szóval:

Borsa esténként, az esti szopi kezdetén sírni kezd, abbahagyja a szopizást, látszólag nagyon el van keseredve és nem akarja folytatni!
(Napközben minden a régi, semmi baj nincsen.)

Ilyenkor megpróbálom megnyugtatni, sétálok vele, stb. és újra próbáljuk a szopit, sajnos többször is kell kísérletezni, mire elfogadja és elkezd "rendesen" szopizni - na ez mi a fene lehet??

Úgy sír, mint amikor szopizni szeretne és mégis, a cici sem kell..

Valaki!
Minden tanács érdekel!!!
Csak ez ne menjen így tovább! Kép

Köszi előre is!
Kölök nevében, aki 12 hetes most
Szipola
 


Szipola

Nem lehet,hogy kevesebb a tejed estére és zavarja,hogy nem "dől" a tejci,mint nap közben?
Az én fiamnál voltak hasonló problémák,pont 3 hónaposan.Ugyanis ekkor van egy nagyobb növekedési periódus,amikor több kajcsit igénylenk a babák és ehhez kell egy kis idő,míg a mell tejtermellése hozzászokik.Talán Nálatok az esti mennyiség ezért tűnik kevesebbnek.
Nálam ugyan szinte egész nap fennállt,bár ha jól emlékszem,inkább csak du voltak gondok.Kellett 1 hét,mire újra visszarázódtunk.De addig a fiam ugyanezt csinálta.Így sokkal gyakrabban szoptattam.

Mindenesetre ne add fel,ha elfogadja,akkor csak szopjon,minél többet!

Puszi,Anyapoc
Névtelen
 


Még egyszer átolvastam,amit írtál.A fiam hajszálra ugyanezt csinálta.
Valóban az zavarta,hogy nem dől a tej,hanem szívni kell,míg a tejleadó reflexszel megindul és akkor szopott,mint egy kis őrültKép.De hát ugye ennek ára van,amit nem szokott meg addig,mert volt elég,ami megtöltötte a bendőt.De a növekedési ugrás mindent felborítottKép.Mire a reflex beindult,vagy 3-4szer sírt egy-egy strófát.De mindig sikerültKép!

Anyapoc
Névtelen
 


Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. A lányom négy napos, a mellem bedurrant, egy cicit sem szív ki teljesen egy szopásnál. Azt mondták, hogy szopi után mindig fejjem le a maradékot, mert begyulladhat. Én ezt próbálom, de roppant hosszadalmas és fárasztó, ráadásul elkezdtem csomósodni. Én nem akarok állandóan fejni, szeretném, ha beállna a kereslet-kínálat. Mit tegyek jelen helyzetemben. Fejjek vagy ne?

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni. A kislányom 9 hónapos, és egyik napról a másikra elkezdte rágcsálni a cicimet, kiköpi, sír, pedig éhes. Ráadásul úgy érzem, nincs elég tejem. Eddig szépen ment minden, napi 3 stabil szopi volt, a többi csak olyan cummogás, ha kedve szottyant, de a reggeli, tízórai, vacsora mindig szopizás volt. Lehet, hogy elválasztja magát? De még olyan pici, mit csinálok, ha nem tudom szoptatni?
Ráadásul a hűtőben is alig van anyatej. Olyan kitolásnak érezném, fél évig adtam egy csomó tejet másik babáknak, és a végén az én lányom szorul majd tápszerreKépKépKép. De hát erre aztán nem gondoltam, eddigKép olyan szépen ment minden.
köszi előre is

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Mentaaaa!!!
OFF
De jó hogy jelentkeztél!!! Mélemet megkaptad?? Hogy vagytok?

Kalinta!
Szerintem ilyenkor igazából a babád sem tudja, hogy mit is szeretneKép Esetleg fáradt is, nyűgös is, a világ is érdekelné. Minden gyerkőc csinál ilyet.
Szerintem nagyon klasszul csináltad, hogy mindig megkínáltad ilyenkor. Aztán legföljebb mégsem eszik akkor, hanem csak egy fél óra múlva.

Szipola!
Nem lehet, hogy túlfáradt már estére, és nincs türelme? Meg lehet próbálni esetleg kicsivel előbbre hozni az esti dolgokat.
Ha tejleadó reflexszel volna gond, hogy ahhoz nincs türelme, akkor C-fogásban (hüvelykujj fölül, többi alul kicsit a bimbóudvar mögött) összenyomva a cicit rásegíthetsz a hamarabbi beindulásra.
Aztán néha van, amikor sose derül ki, hogy mit miért is csinált a gyerkőcKép De nyugi, nagyon ügyi vagy!!!

Zsizsa!
A fejéssel az a gond, hogy túlkínálatot jelzel vissza, többlettermelésre készteted a cicit, ami alaposan megágyazhat egy mellgyuszinak. Ráadásul üresre nem tudod kifejni a cicidet, mert hiszen a tej nagy része a szopi/fejés alatt termelődik.
Hirtelen nem szabad abbahagyni a fejést, próbálj mindig csak annyit kifejni, hogy ne maradjon csomós, érzékeny a cici a szopi után. És a lényeg: szoptass minél gyakrabban, ha érzed, hogy feszül, csomós a cici, akkor először mindig próbáld mellre tenni a babád. Egyébként milyen gyakran eszik?

Zulu!
Nyugi! Ha eddig ment, mennie kell ezután is!Kép
Cumit, cumisüveget használtok? Mert az minden életkorban bezavarhat.
A legvalószínúbb magyarázat egyébként a fogacska. Van már foga? Nem látod duzzadtnak az ínyét? Szopi előtt valamilyen érzéstelenítő segíthet, ha ez a gond (Chamomilla, Dentinox, hűtőrágó).
Szájpenész, torokgyuszi, takonykór is állhat a háttérben, de gondolom, ezeket azért észrevetted volna.
Ezen kívül: megjött már szülés óta? Nem lehet, hogy a ciklusod készül visszatérni? Illetve épp ellenkezőleg: nem lehetsz várandós?
Félálomban, álomban próbáld minél többször megszoptatni!
És tényleg nyugi!! A tejci nem szokott hipp-hopp elfogyni. És dehogy fog tápira szorulni a babád!! Kívánok nektek még hosszú-hosszú boldog szopizós hónapokat!

Pele
pelcsi
 
 


Anyapoc, Pele!!

Köszönöm!!! Kép

Szóval volt már ilyen, nem Kölök a furcsa esti szopi úttörője! Kép

Gondoltam én is a növekedési ugrásra (eddig mindig pontosan jelentkezett nálunk, 3 hét, 6 hét - most jön a 3. hónap) - csak nem értettem, miért kizárólag este lenne "kevés" a tej...

Talán estére tényleg elfáradhat hiszen ő az a baba, aki születése óta NEM ALSZIK napközben egyáltalán!!! Tehát egész nap cicizünk, játszunk, sétálni megyünk, csomó élmény alvás nélkül és este már bizony elég fáradt lehet (bár nem látszik annak), ami ronthat a helyzeten szopizás terén...

Persze így marad minden, szopizhat amennyit csak szeretne, ma ha jön majd az esti őrület, kipróbálom a C-fogást...

Reméljük, hamar túlesünk ezen a szokáson és minden a helyére kerül Kép

Most olvastam itt, hogy a tejben milyen hamar megjelennek a cici tulajdonosa által megevett/megivott dolgok - ezt nem is gondoltam volna! Mindig azt hittem, Kölök a vacsorámból csak másnap ehet Kép

Mi a helyzet akkor, ha valaki nem eszik rendesen napközben? (Mostanában így jött össze nekem) és este eszik csak kiadósat?? Lehet, hogy ez a baj??? Ezért "fogy ki" a szokásoshoz képest a cici estére?
Jaaj, de hülye vagyok, hiszen ez is lehet az oka ennek a viselkedésnek!!
Délután kéne többet ennem ezek szerint?

De tényleg, a tejtermelésnek nincs valamilyen tartaléka? Ha nem eszem rendesen adott napon, akkor rosszabb minőségű, kevesebb tejem is lesz, vagy a szervezet átvészeli valahogy azt a napot?

Végül kiderül, hogy éheztetem szegény Kölköt!
Kép Hülye Szipola Kép
Szipola
 


OFF!
Pele! Nem kaptam meg. Kép Én ollyan álmos vagyok mindííííg! Kép Általában már Helenával elalszom 8-9 körül. És mégis álmos vagyok. Kép Te már túl vagy az álom kóron? Jöttök csütörtökön Biancához?

Szipola! Az afrikai éhező mamik gyerekei amíg csak kizárólag szopiznak szép kerekek, pedig a mamájuk éhezik sokszor. Szóval ne aggódj 1-1 nap miatt. Az ivás viszont annál fontosabb. Mindig igyál amennyit kívánsz, erre mindig legyen időd. De azért próbálj meg tartalmas változatos szendvicseket gyártani, meg még elég sok a gyümölcs, zöldség. Ezek nagyon jók és gyorsan bekaphatók.

Zsizsa! A csomókat könnyebben kimasszírozhatod melegvíz alatt. De a legjobban a kisbabád tudná kiszívni. Azzal is próbálkozhatsz, hogy különböző testhelyzetekben szoptatod. Csomósodás ellen a legjobb a hónalj-tartás, felülről négykézláb és a híd-tartás is. Menj át a Szoptatási pozíciók című topicba és azt hiszem annak az arcívjában képek is vannak.

Puszi!
Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Szipola!
A baba mindig mindent megkap, amíg Te effektíven éhen nem halsz. Pl lehetsz vashiányos ezerrel, az a babát nem érdekli a tejcsibe ugyanannyi vas lesz, mint a jól ellátott anyukának. A kaja ilyen szempontból mindegy. Ami nem, az a folyadék. Tejcsi csak akkor lesz, ha iszol.
Miért pont este?
Tudod, akkor kevesebb, de táplálóbb tejcsi termelődik, a babád viszont ilyenkor fáradt és szeretne gyorsan jóllakni, majd másfél órácskát elcicizni csak a cicizés kedvéért.
A négy hónaposom most kezdte ezt a butaságot (megint). Rájöttem, hogy a Szentem az egyik oldalról szopizást annyival jobban szereti, mint a másikat, hogy a másikból nem is hajlandó. Esetleg ciciváltás? Lehet, hogy segítene, ha eddig nem próbáltad. Aztán, amikor megtört a jég, akkor hagyja váltani.

Zsizsa!
Az elején annyival több termelődik (hátha hármas ikreknek adtál életet, a szervezeted arra is felkészült), hogy nehéz úgy átvészelni termelődés csökkenést, ha nem fejsz. Ami fontos, hogy ha nem akarsz tejcsit leadni, vagy lefagyasztani, hogy csak annyit fejj le, amitől már nem csomós és nem nagyon kényelmetlen érzés a cicid. Ez a legkönnyebben akkor megy, ha a szopi közben fejsz. Kézzel, vagy géppel csinálod? Kézi, vagy elektromos géppel? Ha egyedül vagy akkor egy kézzel kezelhető ketyere kell. Elektromos, vagy Avent. Akkor ugyanis a nem szopizott cicidből ugyanúgy dől a tej, mint a szopizottból, ha egy kicsit segítesz neki. A nem kiűrítettbe annyi marad, amennyi még kényelmetlen? Csak akkor fejj belőle! És közvetlenül a szopi után (büfiztesse más a babát annyira rögvest utána) mert akkor még nyitva vannak a tejcsatornák, ha C fogásokat is tudsz közben csinálni, akkor nagyon jól jön a tej.
Tényleg csak fokozatosan szabad csökkenteni a fejt mennyiséget, hogy mellgyulladás ne legyen a pangó tejcsitől.

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Menta, Snoopy!

Oké, mindent értek! Köszönöm Nektek! Kép

Inni azért szoktam rendesen, azzal nem lesz baj továbbra sem...

Ciciváltás is jó ötlet, kipróbálom! Eddig azért nem mertem/akartam, mert a kánikulában Kölök egész nap az elsőtejre ment rá, tehát csak puffadt és zöldet kakilt, így este tudtam csak elérni, hogy megegye a zsírosabb tecjit is - de most, hogy bejött a fagy Kép már nem szomjas annyira napközben, tehát rendesen kiüríti a ciciket, ezért nyugodtan válthatok este, ha ettől megnyugszik! Kép

Szipolát csak rá kell vezetni, azután itt magával megbeszéli nagy nyílvánosság előtt, hogy mit is fog csinálni Kép Kép

Este pont ez az etetés - ami most bezavarodott - lenne fontos neki; olyankor eszi tele magát, azután gyors fürcsi, még egy kis cici és már alszik is...Ezért is lehet ilyenkor türelmetlenebb...

Na, ma este mindent kipróbálok, valamelyik ötlet csak bejön!!

Köszi!
Szipola és Borsa
Szipola
 


Szipola!

Ancsi kb.kéthónaposan kezdte ugyanezt, és néha még most is előjön. Fő oka a fáradtság. Nálunk sose volt gond a tejmennyiséggel, inkább az volt a baj, hogy akkor is jött, ha ő már csak cumikázni szeretett volna. Hiszti indult a pelenkázón, mint aki éhen akar halni, cicire, fél perc múlva üvöltés a cicin, és utána el se akarta fogadni. Ilyenkor előbb le kellett nyugtatni. Bejött az, hogy a fejem fölé emeltem (lábamon pl), azt szerette, elkezdte eszegetni a térdem, onnan rácsúsztattam (ő még mindig hason) a cicire, na ha elkezdte szopizni, akkor utána lehetett visszafordulni valami normálisba. Meg a fekveszopi is néha bejött, ha a megszokott póz nem.
Sokszor már nem csak a fürdés utáni evés, hanem az eggyel előtti is zűrös volt neki, akkoriban szoktam rá, hogy utolsó délutáni szunyókálás után volt az utolsó nagy evészete. Hagy biztassalak is azért: kezdi kinőni!

ILdi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok lányok!

Szipola, nem akarlak elbizonytalanítani, (Snoopy, Menta bocsi! de az én tapasztalatom szerint) azért van különbség a tejmennyiségben akkor, ha sokat eszem, vagy ha keveset. Mostanában voltunk párszor vidéken, ahol sokkal többet kajáltam a szokásosnál, -állandóan etettek minket Kép - és észrevehetően több tejem is volt azokon a napokon. Az elmúlt időkben már soha nem éreztem volna, hogy feszülne a mellem, viszont ezeken a hétvégéken nagyon is feszültek, és Bogi is csak úgy nyeldekelt, hogy élvezet volt hallgatni! Viszont nem ittam nagyobb mennyiséget, úgyhogy azért szerintem mégis befolyásolja valamennyire a mennyiséget az evés is, nemcsak az ivás.
Szipola, mindazonáltal egy-egy nap kevesebb evés biztosan nem okoz problémát a szopinál. Se mennyiségben, se minőségben.

Sziasztok!

Kispici
kispici
 
 


Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy egy röntgenvizsgálat befolyásolja-e a tejtermelést? A sarkamat kellene megröntgenezni, és a háziorvosom nem javasolja, mert szerinte apasztja a tejet. Hozzáteszem, hat hetes volt a lányom, amikor vészhelyzet miatt átestem egy mellkas- és egy tüdőröntgenen és a tejtermelésben nem vettem észre semmi változást. (Akkor nem is tudtam, hogy problémát okozhat.)

Köszi, Katicabogár

Kati
katicabogár
 
 


Sziasztok!
Eddig passzív szopi-topikos voltam, most aktivizálódnék. Egy két hónapos gyönyörű, 6,3 kg-os kisfiú édesanyja vagyok, meg egy kétévesé, aki szintén gyönyörű. (Cseppet sem vagyok elfogult) A kétévessel annak idején kudarctörténet volt a szopi, de most a második előtt elhatároztam, és azt hiszem, ennek az elhatározásnak óriási a szerepe a sikerben, szóval elhatároztam, hogy szoptatni fogok kizárólagosan. És rettentő boldog vagyok, mert idáig minden gond nélkül sikerült! Igény szerint, naponta 15-ször, amiből persze a védő néninek ártatlan képpel csak 6-7-et vallok be, de ő már akkor is csúnyán néz rám, mert ugye csk 5-ször lenne szabad... De ezt ő ám nagyon tudja, hisz sose nevelt gyereket. Szóval a babám kiegyensúlyozott, boldog, mosolygós, éjjel alszik, csak 2-szer szopizik, és rekordsúlyokat döntöget. Egyszer volt csak, hogy este nagyon sírt, ekkor elővettem a mélyhűtőből egy zacsi lefagyasztott tejet, de mire megmelegítettem, akkorra el is aludt, úgyhogy önthettem ki a csapba...
Menta,
írtál erről a csütörtöki Biancás találkozóról. Gondolom, ez az az LLL-es, Attila úti tali. Mi történik egy ilyenen? Lenne kedvem elmenni, de kíváncsi lennék, pontosan mi zajlik ott. A kétévest is el lehet vinni?
Mariann
fürgeujjak
 


Hahó!!

1. Délután együtt elaludtunk egy nagyot Kölökkel

2. cicit váltottam este, mikor kezdett "gyanúsan" viselkedni


Na most hogy melyiknek köszönhetően, nem tudom, de ma nem volt sírás!!! Kép Kép Kép

Ja, és rengeteget ettem is délután, meg literszámra ittam...

Minden tanácsból összegyúrtam egy módszergombócot és bevetettem!! Kép
Most már van "A módszerem" - ezentúl nem leszek rest, ha Kölök furcsává válik este, csak segítségül hívom A módszert!! Kép Kép

A világ legjobb fóruma ez!!
Kép

Mariannn!
A két hónaposodról írtak melengették szívem - nálunk is ez a helyzet - napi 11-12 nappali és
2-3 éjjeli szopi, védőnőnek kurta és hazudós válaszok, tekintet kerülése, rekord hízás, boldog, csodálatos Kölök, vidám papás-mamás...

Jó éjt mindenkinek!!
Kölök holnap lesz pont 12 hetes! Kép Kép Kép
Szipola
 


Pele,

köszönöm szépen a választ, igazad volt, ma megjött. Napközben már határozottan jobb a helyzet, de este csak 2. nekifutásra sikerült megszoptatni a kiscsajt, szerintem azért, mert annyira izgultam, hogy megérezte. Akkor kicsit letettem mászkálni, kerestem egy könyvet, hogy eltereljem a figyelmemet, és így olvasás közben sikerült megetetni a nőcitKép.

köszi mégegyszer, ma már nem látom olyan sötétnek a jövőt, mint tegnapKép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Mariann!
Én is voltam már ezen a találkozón. Úgy néz ki a dolog, hogy van 4-5 téma, ami folyamatosan ismétlődik. A találkozó elején Bianca erről beszél röviden, és ha valakinek ezzel kapcsolatban kérdése, problémája van, akkor válaszol, illetve a többi anyuka is elmond(hat)ja a tapasztalatait. Utána a témától függetlenül bármiről lehet beszélgetni, bármilyen szopis és nem szopis gyereknevelési kérdést fel lehet vetni, valószínűleg lesz a jelenlevők között olyan, aki tud a saját tapasztalata alapján tanácsot adni. A gyerekek közben játszanak, szétszedik a szobát, :-) és nagyon igyekszenek túlkiabálhatatlan alapzajt teremteni. :-) Végül is az egésznek az a lényege, hogy anyukák segítenek egymásnak. Nagyon kultúrált hely, van játszószőnyeg, amire a picit is leteheted, vannak játékok a nagyobbaknak - nyugodtan jöhet a kétéves is, nem ő lesz az egyetlen. Gyertek, szerintem jól fogjátok érezni magatokat!
Kata
Kalinta
 


Katicabogár, szerintem nyugodtan menj el a röntgenre!

Fürgeujjak: igen, ez a ligás találkozó. Nyugodtan hozd a 2 évest is! Először Bianca bemutatkozik, majd körbe mindenki mond magáról, meg a babáiról 1-2 szót. Aztán ismét Bianca beszél 10-15 percet, szerintem most az első napok, hetek lesz a téma. Beszélgetés alakul ki utána, mert mindenki hozzászólhat, elmondhatja a véleményét. És ami fontos, kérdést tehet fel.
Elég sok játék is van ott. Jó szokott lenni, néha csak az a zavaró, hogy túl sokan vagyunk. Hát igen, sok mindenkit vonz ez az egész, mert olyan jó. Kép Úgyhogy gyertek! Kép
Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Volt már téma, csak most eszembe jutott a mai termés alapján. Hazudjunk-e a védőnőnek????
Ha hazudunk, akkor nem köt belénk, DE nem is tanul! Azt hiszi továbbra is, hogy neki van igaza, lám működik amit mond. Ha el akarjuk érni, hogy elhiggye, hogy igenis másképp is lehet, sőt tán jobb is másképp, akkor el kell neki mondani, mi hogyan csináljuk. Nem egy hálás feladat, talán nem is első babásoknak való, és minden bizonnyal vannak védőnénik, akiknél felesleges is. De elgondolkodtató, hogy esetleg mégiscsak ez az út is járandó.
MOndom én, aki a h*lye védőnőket sikeresen elhagyta (lecserélődtek, elmentek, helyettesek voltak). Kép

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
Szipola, Kalinta, Menta, köszönöm a válaszokat!
Olvastam már többször, hogy egy idő után a nagyobb (4-5 hónapos) babákat kezdi annyira érdekelni a környezetük, hogy szopi közben is inkáb arra figyelnek, és esetleg a szopit is abbahagyják egy-egy érdekes látvány vagy hang miatt. Szokták erre javasolni a besötétített szobát stb. Node már most, ha jelen van egy kétéves is, akinek eddig minden szopi alatt mesét olvastam, rajzoltunk (hol jobb, hol bal kézzel, attól függően, melyik oldalról szopizott éppen a pici), akkor ez hogy a csudába valósítható meg? Merthogy ma az történt, hogy a két hónaposom egyfolytában a fejét tekergette és a bátyuskáját nézte és rá vigyorgott, amikor én szoptatni próbáltam, pedig három órával azelőtt evett utoljára. Tehát a kérdésem most főleg a többgyerekesekhez szól: hogyan teremtsünk ingerszegény környezetet egy kétéves mellett?? És még az hozzátartozik, hogy a kétéves rajong a piciért, állandóan gyúrja, simogatja, puszilgatja, szopi közben is...
Köszi, ha van valakinek erre jó tapasztalata!
Mariann
fürgeujjak
 


Kalinta, Pele,
köszi a megnyugtató szavakat, reménykedem, hogy előbb-utóbb nálunk is bekövetkezik hirtelen a rendes evés.

Puszi!

Yoan
yoan
 
 


Sziasztok!

Elkerülte a figyelmemet, úgyhogy meg tudná valaki mondani, hogy pontosan hol és mikor lesz ez az LLL-es összejövetel csütörtökön?

Köszi!

yoan
yoan
 
 


Sziasztok!

Ismét hozzátok fordulok, hiszen Ti profik vagytok és a mellgyuszimban is annyit segítettetek, hogy namégKép. Szerencsére helyrejött és a szopizás megy mindkét ciciből.
Azt szeretném megkérdezni, hogy eddig ugyebár egyik mellből etettem csak és utánna fejtem még. Ami kissé fáradalmas is volt.Mostanra viszont evés után már nagyon kevés mennyiség csurran cseppen , éppenhogy 10 gramm ha van.Ezt érdemes még fejegetni?Vagy meddig kell kifejni a tejcsit? Nem vagyok biztos abban sem, hogy a pindurkám eleget eszik e. Igaz a súlygyarapodása megfelelő, de néha mivel kissé hasfájós is nehezen lehet eldönteni, hogy éhség miatt e vagy hasfájás miatt sír még. Úgy érzem , mostanában mintha a mellem nem lenne már annyira feszes, gondolom Robika is sokkal többet lakomázik már belőle. Szerintetek , ha az egyik mellemből kiszívta a kért mennyiséget, kínáljam még meg a másik cickót is?Gondolom utánna abból kezdünk , de akkor ismét másik cickót is meg kéne kínálni, és így több előtejhez jutna...Azt sem tudom, ha mindkettőből fogyasztana, akkor a következő szopira termelődne annyi, hogy elég legyen a pindurkámnak?
Jó lenne vmit kiokoskodni rá. Szerintetek ugye nem az a baj, hogy kezd fogyni a tejcsi???
Van vmi jó ötletetek tejserkentésnek a teákon kívül?
Mindenképpen anyatejjel szeretném táplálni a pindurt, remélem lesz is elegendő mennyiség.
Írnátok vmi jó ötletet nekünk?Amúgy a hozzátáplálás (tudom még később lesz), de ha lenne vkinek jó táblázata vagy anyaga róla, mit érdemes hogyan .... akkor megköszönném ha elküldené.

Köszönöm szépen a sok segítséget és tényleg a mellgyulladásom elkerülése végett is hálával tartozom. Sajna nincs semmi sgíteségem ilyen térenKép. Még jó, hogy van ez a topicKép Kép.

Köszi: Anita és hét hetes Robika
anita77
 
 


Ildi!

Pont ma cseréltek le engem a védőnők - kaptam egy új fiatalt, aki váratlanul eljött hozzánk bemutatkozni - simán közöltem vele, hogy igény szerint szopizunk, nappal 11-12-szer, éjjel 2-3-szor! Erre ő helyeselt, bólogatott.

Ennyi! Szerencsére egyetértett - de igazad van, ha nem tetszett volna neki a dolog, megmondtam volna a véleményem - én is gondolkodtam utólag azon amit írtam és vicces, (vagy inkább szomorú) hogy akiknek az lenne a dolguk, hogy erre bíztassanak minden anyukát, azok előtt kényelmesebb "titkolni" az igény szerinti szopit, szóval dühített engem ez, és ha maradt volna a régi banya, akkor megkapta volna a 3 hónapos találkánkon a magáét, de hát mindenki szerencséjére pont most cseréltek...

Kép
Szipola
 


Anita!
Amiket tapasztalsz, az pontosan azt jelenti, hogy Robi és Te is nagyon ügyesek vagytokKépKépKép, a tejci kereslet-kínálat beállt - azt a kis többletet amit a fejéssel előállítottál valszeg a 6 hetes fejlődésugrás tüntette el. A mell is ezért puhább - és eddig se a tejtől, hanem a szövetek közt felgyűlt víztől feszült.

Ha nincsenek terveid az extra anyatejjel - pl. tejadó mamivá válni, a fejést nyugodtan megpróbálhatod elhagyni. Erre ez a mostani ideális időpont, az az evőkanál plusz tej nem fog bezavarni.Kép
Amit a két ciciből szoptatásra kitaláltál, azt a Liga pont így ajánlja. Tejecske meg pont a sok szopitól fog elegendő termelődni.

Csak így tovább!!!

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Yoan: I. kerület, Attila u. 89., a Vérmező mellette, a Családsegítő Központban. Délelőtt 10-12-ig.
Kalinta
 


Anita!

Borcsa jól írta, hogy tejcsi a szopitól lesz. Sokkal kevésbé a teáktól. Azt, hogy a baba éhes, vagy hasfájós, azt az elején van, amikor nehéz megmondani. Ha az egyikből evett és azt elég üresnek érzed, a baba pedig a büfizés után is sír, akkor nyugodtan kínáld meg a másikból. Ha éhes, akkor szopizik és nyel, ha nem éhes, akkor szopizik, majd eljátssza, hogy belefullad a tejbe, ordítással, vagy anélkül, ha a hasa fáj, akkor nem szopizik, viszont ordít és tekereg (még akkor is, ha észrevetted már, hogy a szopi közben jön a kaki leghamarabb és szerinted jót tenne). Ha onnan is eszik, akkor a cicid akár már másnapra alkalmazkodik a több tejcsi igényhez és biztosan lesz elég tejcsi a következő etetéshez. (szerintem aznap is, de ez még gyakorlati bizonyításra szorul, majd számolj be!)Minél több szopi, annál több tej.
Fejni csak akkor kell, ha akarsz tejet leadni, eltenni, vagy esetleg szaporítani (bár ebben a babák profibbak). Ha nem, akkor nyugodtan elhagyhatod.

Fürgeujjak!
Nekem is vagy tesóimádó kétévesem.
Mivel a Kicsi rászokott arra, hogy csak fekve fogadja el a cicit igazán (nyílt színen, ülve csak a túlélésért szükséges mennyiséget szopizza), ezért a hálószobában az ágy a szopiterep. Ott a kétéves is elfér, ha akarja, de tudja, hogy csöndben kell lenni, amikor a kicsi eszik, mert ő sem szeretné, ha ugrálnának, kiabálnának mellette, húzzák, vonnák, amikor eszik. Így ő konszolidált, a négyhónapos pedig bele tud feledkezni a cicibe. Talán megoldás, ha már kopog a szeme, csak akkor szopiztatni próbálni...Éhen biztosan nem hal csak azért, mert a Tesó érdekli. Csak Te kapsz gutaütést a mindenfelé spriccelő tejtől, hogy kibontakoztál az egyre több ruháidból feleslegesen és attól, hogy tudod, hogy majd éjszaka bepótolja most elérdeklődött szopikat.

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Sziasztok lányok!

Idáig csak olvasgattam a topicot,már amennyi idöm akad egy 5 hetes baba mellett ugyebár...és nagyon sok okos dolgot találtam. szinte Anitával néha kisértetiesen egyezik a kéredzenivalónk, hiába elég közel vannak a babáink korban.
Nagyon hosszú lenne leirni a mi történetünket,ami a szülés után történt, de megpróbálom.
Elöjáróban annyit,hogy mindez Kanadában történik, itt élek. Szóval szülés utáni 6-ik napon magas lázam lett, be a kórházba, ott hosszú vizsgálódás után (vér-vizelet-röntgen és belös nögyogyi vizsgálat), kiokoskodták,hogy valami belsö gyulladásom van, endimetriózist diagnosztizáltak. Infúzióban antibiotikumot kaptam két napig, addig fejtem a tejcsit, párom vitte haza, otthon anyukám etette cumisüvegböl. 2nap után haza, otthon újabb 2-3 nap múlva elöjött a magas láz, vissza a kórházba, most már 3 napra benttfogtak, erösebb antibioinfúzió, tejcsit ki kellett öntenem, de hösiesen fejtem 3 óránként.
Újra haza, megint 3 nap jó-lét, utána újra láz, de ezúttal az egyik cicim pirosodni kezdett, diagnózis mellgyuszi. Most itthonra hazahozható infúziót kaptam, 2 napig övtáskában hordtam a pumpát és a lét.
Megint 3 nap jobban lét, újabb lázas hétvége, megint visszamentünk, most már nem is igazán vettek komolyan, azt mondták ez szoptatási probléma, és beutaltak egy szoptatási klinikára egy specialista dokinöhöz. Kaptam jó tanácsot(káposzta levél a cicire, meleg vizes borogatás, gyakori szopi, fejjem üresre, stb) Visszahivott pár nappal késöbb, szerencsére cici meggyógyult, viszont belekötött a baba súlyába.
3385 grammal született,18 naposan volt 3650 gramm, 26 naposan volt 3840 g. Ezt az utobbi hizást keveselte a dokinö. Azt mondta, adjak neki kipumpált anyatejbe egy kis tápszert,hogy növeljem a kalóriát,süritsem a tejet. 3szori próbálkozás sem jött be, kihányta a tejet, én megutntam hogy igy elvesztegessem a jó fini anyatejet, inkább folyékony tápihoz nyúltam,mert egyszer már olyat kapott amikor kórházban voltam.
Szóval kap napi 100 mili tápit,plusz mindét ciciböl szopunk, és igy most már megdicsérte a hizást, ma azaz 33 naposan 4100 gramm...
Na, itt tartunk ma, irjatok mit csinálok rosszul esetleg,mit tanácsoltok.
Ja, kérdeznék is, ha mindkét cicit használjuk,mennyi idö alatt jön a hátsó zsirosabb tej? Mert ez is kérdés nálunk,hogy eleget kap-e egy ciciböl, ugyanis azonnal bealszik szopinál. Nem is tudjuk felébreszteni, csak a kiságyba visszarakva zizzen fel,hogy úristen eltünt a cici...
Sajna a kakilással is bekavart valami, idáig nagyon szuperul repült belöle, de kb 1-1,5 hete nehezen megy,söt napokig nem is lenn, ha nem adnék neki valami cseppecskét...
Egyébként most már jól vagyok, kopkop-kop, talán elmúlt a nyavaja, amire igazándiból nem tudtak mit mondani,mert biza még az Ultrhang sem mutatott ki semmit.
Na megyek,majd irjatok nekem valamit, jó??
Barbi + Ádám

Kép
Kép
barbi
 
 


Köszi, Snoopy!
Mariann
fürgeujjak
 


Sziasztok!

Menta!
Sajna nem tudok holnap menni, pénteken már indulunk nyaralni, és muszáj csomagolnom KépKép De üdvözlök mindenkit.
Mél: nahát, én meg gondoltam, azért nem írsz, mert fáradt vagyKép Nem t'om, mi van az Outlookunkkal, nem mindig tökéletes.Kép
Nekem már múlóban a fáradtság, úgyhogy kitartás!!! És kérek drukkokat péntek estére, akkor megyek először dokihoz, és izgulok, hogy minden rendben legyen.

Szipola!
Ügyik vagytok!!!!Kép

Zulu!
örülök, hogy megnyugodtál, meg hogy kiderült, mi volt a furcsa viselkedés mögött. És főleg annak, hogy jobban ment már a szopi!!! Lehet, hogy ezentúl minden hónapban számíthatsz a mensi előtt a cicirángatásra, de legalább már tudni fogod, mitől vanKép

PIldi!
Jó téma! Azt gondolom, ha az ember bizonytalan, akkor egyszerűbb, ha nem mondja el. De aki biztos abban, hogy jót csinál, annál viszont tényleg hasznos, ha kiáll az igaza mellett, mert ezzel is töri az utat a többi kismamának. Meg tényleg fönnáll annak a veszélye, hogy akkor azt hiszik a h*e tanácsra, hogy az is működik, pedig csupán azért sikerül a szopi, mert az anyuka homlokegyenest ellenkező elveket követKépKép

Mariann!
Ahogy Snoopy is írta, végső esetben éjjel pótolják a kalóriákat a lurkók, szóval éhen halni tuti nem fog. Nálunk azért mindig ettek, ha már elég éhesek voltak. De Snoopy módszere is tutinak hangzik!

Yoan!
Biztos be fog!Kép

Barbi!
Nem semmi, amin átmentetek! Le a kalappal, hogy így fönt tudtad tartani a tejtermelést!
Én azt gondolom, hogy meg lehetne próbálni apránként elhagyni a tápit.
Miből pótolsz? Milyen gyakran szoptatsz? Nem lehet megoldani, hogy többször tedd mellre Ádámot? Az, hogy bealszik, és letevéskor fölriad, teljesen normális ilyen életkorban. Asszem sokan mesélhetnénk a kezdeti maratoni szopikrólKép
Nem baj, ha nincs teljesen ébren, a babák félálomban is nagyon jól tudnak szopizni. Amikor látod, hogy szopimozgást végez álmában, akkor lehet próbálkozni.
Ha C-fogással összenyomod szopi közben a cicit, akkor megnöveled mind a babába jutó mennyiséget, mind a zsírtartalmát. Ezzel mindenképp érdemes megpróbálkozni. No meg a különböző pozíciókkal, hogy mindenhonnan jól ürüljön a tej.
Hátsótejhez jutáshoz min. 20 perc kell általában ebben a korban. De ha bealszik előbb, akkor fölébredéskor visszateheted ugyanarra a cicire is.
Kaki: a tápi sokszor székrekedést okoz a babáknál. Nem lehet, hogy ez a gond?

Pele
pelcsi
 
 


Sziasztok!
Lenne egy kérdesem. A 2.5 hónapos lányommal, aki csak szopizik, repülön fogunk utazni. Az érdekelne, hogy kell-e, jó-e, ha le es felszálláskor szoptatom a babát? Vagy inkább elötte etessem meg?

Remélem tudtok segiteni.
Amcsi
Amcsi
 


Pele! Jaj, de jó, hogy te már jobban vagy! Jó nyaralást és gondolok rátok pénteken! Kép

Amcsi! Szerintem a legjobb leszálláskor és felszálláskor, mert akkor ezzel meg tudod oldani azt is, hogy ne duguljon be a kis füle.

Puszi!
Menta
menta
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?