Új privát üzeneted érkezett!

Györesz Kép Zsizsa Kép
Az utakat mi is nagyon megérezzük Kép Ha én vezetek, akkor méginkább, mert máshogy ülök, mint ha a párom ül a volánnál Kép
Nekünk még elég sok dolog kell, de a 32. hétig még van bőven időnk Kép Nálunk ez a célidő arra, hogy minden rendben legyen Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szia Orsi!

Bár még nekünk is lenne időnk, de rajtam iszonyatosan rajtam van a fészekrakás! Már nem is tudok annyit feküdni, mert állandóan csinálnék valamit! Meg hát belegondoltam, hogy ha nálam is annyival előbb jön a babó mint Editnél, Macsnál akkor az már csak 7 hét, az meg pik-pak elrepül!

Holnap megyek dokihoz! Drukkoljatok, hogy minden rendben legyen a méhszájammal, meg mindennel!!!!

Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Zsizsa!

Az jutott az eszembe, hogy biztos nekem is 36-37. hét környékén abba kell hagynom a gyógyszereket és akkor lehet, hogy be is indul a szülés?! Hű az nagyon jó lenne!!!

Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 

 
 

Györesz,
ügyik vagytok, hogy már ennyire jól álltok a vásárlással.Kép Mi az égvilágon semmit sem vettünk úgy a 34. hétig, de akkor már kezdtem idegeskedni, hogy mi lesz, ha hamarabb jön a babó. A védőnőm meg azt mondta, hogy inkább feküdjek, írjak egy listát, és majd a rokonok megveszik a dolgokat. De az nem lett volna ugyanaz! Kimaradtam volna az egyik legjobb dologból. Nem is hallgattam rá.Kép (Szerencsére nem lett gond belőle.Kép) Drukkok mennek, hogy a doki mindent rendben találjon! Tényleg lehetséges, hogy megszülsz korábban, de azért ne számíts rá 100%-osan, mert akkor meg lehet, hogy csalódni fogsz. Nekem az volt egy kicsit rossz, hogy én meg nem számítottam arra, hogy ilyen hamar fogok, és nem igazán voltam lélekben felkészülve a szülésre magára. De hát így is lezajlott, csak valahogy olyan fura volt, hogy én most szülök.Kép

Orsi,
te még vezetsz?!Kép Atyaég, hogy férsz oda a kormányhoz az ikrektől? Van övterelőd, vagy amúgy sem kényelmetlen?

Egyébként tényleg nagyon gyorsan telik az idő.Kép

Vigyázzatok magatokra!

Puszi
Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa!

Nem szeretném majd sürgetni az időt, mert azért az a legjobb időpont amit a picurka érez, Ő tudja, hogy mikor szeretne kibújni és én kivárom türelemmel, de azért én felkészülök lelkileg, hogy a gyógyszer abbahagyása miatt lehet, hogy előbb bújik ki!
A magnéziumot is akkor kellet abbahagynod amikor a Gynipralt?

Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Sziaszotok!

Voltam dokinál! A méhszájammal minden változatlan!!! Megkérdeztem és nekem is a 36. héten kell abbahagynom a gyógyszert és aztán jöhet a baba. Mondta is a doki, hogy még másfél hónapot kell kibírnom, aztán már szülhetek! Hihetetlen, hogy nem sokára a finisben leszünk!

Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Hahó Györesz!

Ez aztán a jó hír! Éljen!KépKépKép Nekem a magnéziumot is addig kellett szedni, mint a Gynipralt, de ugye mindegy volt, lévén azonnal megszületett a baba.Kép Aki mindjárt egy éves lesz, egészen elképesztő.Kép Másfél hónap meg hipp-hopp elrohan, meglátod.Kép

Puszi
Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa Kép
Még simán a volán mögé férek. Nem okoz gondot, csak akkor, ha Levente felhúzódik és nyomja a tüdőmet, mert akkor nem igazán kapok levegőt Kép
Van övterelőm. Azt hiszem az volt az első kismamacuccom, mivel akkor még elég sokat vezettem egy napon belül is (lakás-egyetem-munkahely.. napjában akár többször is váltogatva).
Messzire már nem én szoktam vezetni, hanem a párom, de itt Pesten belül még elmegyek mindenhova.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


OrsiKép

Lehet ám, hogy már nem sokáig férsz be. Nekem a 25. héttől hirtelen növésnek indult a pocakom, pedig csak egy baba lakott benne.Kép Honnan tudod, hogy Levente nyomja a tüdődet? Vagy ez már amolyan anyai megérzés?Kép Ő a rosszcsont, aki anya tüdején szteppel?Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Zsizsa!
Már egy éves lesz a kislányod? Gratulálok! Hihetetlen tényleg, hogy repül az idő! Nem sokára én is már csak emlékezni fogok ezekre az időkre. Nekem még mindig annyira hihetetlen, hogy anya leszek. Sokszor felkelek éjszaka és el kezd járni az agyam ezerrel, hogy majd ezt, hogy kell, azt hogy kell, tudni fogom-e, hogy mikor mit csináljak, meg még egy halom kérdés felmerül! De ez biztos normális!!!
Neked jó baba volt a kislányod? Vagy sokat kellet bajlódni az alvással? Meddig szoptattál?

Puszi
Györesz 30+0 (ezt a számot már nagyon vártam, innen lehet már visszaszámolni!!!)

Kép
Kép
györesz
 
 


Zsizsa Kép
Levente van jobb oldalon keresztbe (amolyan 45 fokos szögben- fejjel lefele), ő a tüdőmet és egyéb belső szerveimet szereti. Máté pedig bal oldalon fejvégű, ő a méhszájamat szokta döngölni.
Egyértelműen meg tudom különbözhetni őket, és kívülről is jól kitapintható, hogy ki hol van.
(Egyébként Levente a kis rosszcsont)
A 23-24. hétig nagyon sokat forgolódtak, vagyis Levi forgolódott, Máté az idők kezdete óta fejvégű, és meg sem moccan ebből a pózból, de azóta nagyobb a nyugi odabent, így kicsit nekem is kényelmesebb.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Györesz,
köszi!Kép Egyébként tényleg repül, olyan furcsa, hogy nemrég még semmit sem tudott csinálni, csak feküdt a hátán, szopott, aludt, és járkálni kellett vele, mert egyébként sírt, most meg majdnem tud járni, akaratos kis huncut, néha hisztis, de imádnivaló.Kép A kedvencem az, hogy amikor mondom neki, hogy szeresd meg anyát, akkor átölel, és rámhajtja a fejét.Kép

Jó baba... Szerintem ez nagyon relatív, nagy mértékben függ az anya toleranciaküszöbétől. Olyan szempontból nagy szerencsém volt, hogy nem volt sírós, bár az is igaz, hogy az első két hónapot úgy töltöttük, hogy két óránként (éjjel három) egy óra hosszát szopott. Ez azóta azért javult.Kép Meg rengeteget volt karban, ugyanis ezt igényelte, és én úgy gondoltam, hogy jár neki, ugyanis miért neki kéne alkalmazkodnia, amikor még meg sem érti, hogy mi a helyzet, szóval én alkalmazkodtam, szinte mindenben. Most azért már neki is kell ebben-abban.Kép Egyébként pont most olvastam több könyvet is, amiben megerősítik, hogy fontos az első fél évben, hogy gyakran karban legyen, szóval örülök, hogy ezt tettem.

Alvás: hát, sokan rosszallanák (lehet, hogy te is, de nem baj, mindenki különböző, engem nem zavar, ha mások másként gondoljákKép), szóval Gabi velünk alszik a kezdetektől fogva. Nem tudom, hogy mi miatt, de nekem volt fontos, hogy ott legyen, és nem volt elég, hogy a kiságyban volt az ágyunk mellett, mert olyankor rátapadtam a rácsra (szinte szó szerint), és úgy aludtam. Meg aztán az éjjeli szopikba is belealudtam, és olyankor ott maradt, így két hét után nem is próbáltam a kiságyat, és az jelenleg leesésgátló szerepet játszik. Most tervezem, hogy veszünk neki matracot, ahol mellé tudok feküdni, ugyanis ő mindig cicin alszik el (nappal néha sikerül ringatva vagy a babakocsiban, ha nagyon álmos, de a legegyszerűbb a cici), és így ki tudok mellőle lopódzni, meg éjjel is mellé tudok feküdni, és akkor visszanyerjük a nagyágyat. Mostanra ugyanis már kényelmetlen kicsit a vele alvás, mert nagyon sokat forgolódik, és bár az ágyunk nagy, nem férünk el rendesen.

Szopi: hát, az még mindig megy, sőt... Én Gabi 6 hós korában kezdtem a hozzátápit, de őkelmének egyáltalán nem jött be. 10 hós koráig nem volt hajlandó csak pár kanál ételt enni, egyébként csak szopott. Aztán hirtelen megtört a jég, és most már eszik mást is, bár nem mondhatnám, hogy sokat. Mellette nappal 4-5x szopik, éjjel meg mindig, amikor felébred, ugyanis így alszik vissza a leggyorsabban (meg én isKép). Szóval egy kicsit kilóg a sorból, de ismerek még egy-két gyereket, aki ilyen. A gyerekdokink egyáltalán nem aggódik miatta, szóval én sem. Egyébként eredetileg úgy terveztem, hogy egy éves koráig szoptatom majd, aztán, amikor megszületett, ezt módosítottam kb. 1,5-2 éves korára, ugyanis a férjem családja roppant allergiás, és állítólag a sokáig tartó szopi segíthet abban, hogy ne, vagy csak kevéssé fejlődjön ki az allergia. A gyerekdokinénink is bíztat, hogy minél tovább szoptassam. Végülis mehet, amíg kéri, de azért 4 évesen már nem akarom szoptatni.Kép

Fú, ez jó hosszú lett, bocsi, de órákat tudnék mesélni.Kép

Tényleg nagyon fura az elején, hogy van egy kis lény, aki tőled függ. Ráadásul a hormonok is dolgoznak, és az ember olyan sírós, meg kimerült is a sok keléstől, még nem ismeri a babát, a teendők is szokatlanok, a baba sírása is nagyon felkavaró, szóval az eleje nem könnyű. De hamar bele lehet jönni, és utána olyan természetessé válik minden, hogy nem is tudod, miért féltél az elején.Kép Mindig, amikor valami új dolog történik, pár nap múlva már olyan, mintha mindig is így lett volna. Nem is igazán emlékszem már a pár hetes Gabira, és azt nagyon sajnálom, hogy az elején nem kértük el apu videokameráját, hogy felvegyük, hogy milyen volt. Most olyan érdekes lenne visszanézni.

Ez a 30+0 tényleg jó már.Kép De azért még bírd sokáig!Kép

Orsi,
olyan fura lehet, hogy rögtön két babód lesz.Kép Nekem az a rémálmom, hogy másodikra ikreket várok, ami igazából csak Gabi miatt lenne rossz, hiszen ikrek mellett rá alig jutna idő, és szegény biztosan nagyon megsínylené. Úgyhogy drukkolok, hogy nekem egyszerre egy babó jöjjön. Elsőre viszont örültem volna ikreknek.Kép Ez annyira klassz, hogy már most kiütköznek bizonyos jellemvonások és különbségek a fiúk között.Kép Egyébként most már biztosan azért nem mozgolódnak annyit, mert kevésbé férnek el.

Na, befejezem, mert borzasztó késő van, és menni kell aludni.

Minden jót!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Zsizsa!
Köszi a hosszú beszámolót! Engem minden érdekel, szívesen olvasok ilyesmiket!
Szerintem mindenki maga dönti el, hogy hogy szoktatja, hogy altatja, hol alszik az Ő gyermeke! Gondolom neked is volt annak idején egy elképzelésed mindenrő, de aztán úgy is a helyzet adja, hogy mit hogyan csinál az ember. Nekünk is ott lesz a kiságy az ágyunk mellett és tuti, hogy én is rátapadok majd a kiságyra. Én viszont nagyon szeretném elkerülni azt hogy velünk aludjon, de csak azért, mert nagyon félnék, hogy éjjel történik valami baj! Apuci elég nagy darab és úgy fordul meg az ágyban álmában, hogy hatalmasat dob magán, stb.
Nagyon sok anyuka adja a tanácsokat, hogy majd mit nem szabad, mit ne csináljak, de mind azért mondják, mert Ők is csinálták. Hiszen mikor ott van egy kis lény aki torkaszakattából sír, akkor az ember próbál mindent megtenni, hogy segítsen neki megnyugodni és nem foglalkozik azzal, hogy mit kéne és mit nem! Majd meglátjuk! Egyszer úgy is mindent kinőnek! Lehet, hogy előbb, lehet, hogykésőbb, de addig is boldog babák!

Azért, ha tudsz bármiben tanácsot adni én szívesen meghallgatom!

Megyünk ma a Megatoysba vásárolni, már alig várom!

Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Zsizsa Kép
Az alvással és szopival kapcsolatban én azt mondom, hogy mindenkinek meg kell találni azt, ahogy nekik a legjobb. Sok helyen alszanak együtt a mamival a picik, és az is tökéletesen működik.

Érdekes így két manóval a pociban, mert tényleg különbözőek. Máté kis nyugis. Naponta 1-2szer bejelentkezik, hogy ő is itt van, de egyébként nem nagyon mocorog. Levi ezzel szemben aktív, mint egy kis sajtkukac, mocorog, dörömböl, és eddig folyamatosan forgolódott. Mi 3 hetente jártunk UHra és minden alkalommal más pozícióban volt.
Most, hogy kevesebb a helyük Levi már nem forog (aminek én nagyon örülök, mert egy ilyen kis megfordulás alkalmával a hátát szinte kitolta az oldalamon, és kapkodtam a levegő után Kép), de napközben sokkal többször rugdos. (ja, és Levi a kisebb babó Kép igaz minimális különbség van köztük BPD-ben 1-2 mm FL-nél kb. 1mm.)

Györesz Kép
Mi szépet vettetek? Jövő héten én is készülök a Megatoysba, mert meg kell már rendelni a babakocsit a manóknak... nehogy aztán ne legyen kocsijuk Kép Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Györesz,
mi is ma voltunk a Megatoysban, lehet, hogy egyszerre voltunk?Kép Mi 2-1/2 3 között.

Miapánk is borzasztóan forgolódósan aludt régen, de amióta a gyerek velünk alszik, egyáltalán nem csapkodja szét a végtagjait, sőt, lapjával alszik.Kép Tényleg mindenki mondja a tanácsokat, szerintem ezeket érdemes átgondolni, és azt alkalmazni, amelyik szimpatikus. Szerintem is butaság csak azért alkalmazni valamit, ami a szíved ellenére van, mert xy azt mondta, hogy azt úgy kell, és ha máshogy csinálod, akkor rossz. Mindenki úgy csinálja, ahogy neki és a babájának jó (bár egyesek inkább csak magukra figyelnek, ez néha szokott zavarni, de én nekik sem szoktam "beszólni").

Tanácsok: szerintem a lényeg az, hogy ne legyen semmi elvárásod előre, úgy kell hozzáállni, hogy majd kialakul minden, te és a baba közösen kialakítjátok. El kell fogadni a dolgokat, ahogy jönnek, nem kell elkesereni, ha nem a nagykönyv szerint megy minden. Érdemes mindenről előre egy kicsit utánaolvasni/kérdezni, hogy ne legyen teljesen idegen a dolog (babaápolás, fürdetés, szopi, pelenkázás, stb.). Szopi témában nekem nagyon sokat segített az LLL honlapján található rengeteg info (www.lll.hu), meg van a Szoptatás topik, ahol szoptatási tanácsadók (pl. Pele) is válaszolnak a kérdéseidre, ami nagyon hasznos tud lenni. Meg ami nekünk nagyon bevált, az a babahordozó kendő, ugyanis úgy sokkal könnyebb volt Gabit hurcibálni. Egyelőre ennyi jutott eszembe.Kép

Orsi,
ez jó, hogy Máté nyugis, mert így a szülés után is lesz egy nyugisabb babád, és könnyebb lesz kicsit az élet, mintha két sajtkukacod lenne.Kép Babakocsi...Kép Mi nem tudtuk használni az első fél évben, mert Gabi utálta, végig üvöltött benne. Ezért kendőben sétáltattam, majd leszakadt a derekam, amíg hozzá nem szoktam. De két babát nem tudom, hogyan lehetne kendőben, szóval drukkok mennek, hogy mindkét fiú szeresse a babakocsit.Kép

Puszi
Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Köszi Zsizsa amiket írtál!
Mi délelőtt voltunk a Megatoysba! Vettünk mindenféle apróságot, ágyneműt (na azt egy óráig válogattuk), kádállványt, stb., mindent ami még hiányzott. Már csak a pelenkázó kell, amit csináltatunk és egy bébiőrző, és akkor már minden megvan!!!
Most jutott az eszembe, hogy megnézem a profilodat hátha van fent kép rólatok! Gyönyörű a kislányod, nagyon szép kis pofija van!!! Tudtátok végig, hogy kislány lesz?

Szia Orsi!
Olyan fura mikor valakinek csak egy baba van a hasába és el sem tudja képzelni, hogy milyen lehet kettő!!! Én legalábbis így vagyok vele! Nekem is folyton mocorog, egész nap érzem. Azt szeretem amikor átteszi a kis popsiját egyik oldalról a másikra, ilyenkor az egész hasam megindul!!!
Jó nagy pocid lehet két babóval!

Puszi
Györesz 30+2

Kép
Kép
györesz
 
 


Zsizsa Kép
Az elején valahogy nem tudom elképzelni, hogy bárhova is egyedül el tudjak menni a 2 manóval, mert már önmagában a babakocsi utcárajuttatása nagy feladat lenne... így valószínűleg kettesben megyünk mindenhova a párommal, így ha valamelyik kölyök nem szereti a babakocsit, akkor ő majd jöhet a hordozókendőben Kép Kép
De majd meglátjuk, mi lesz Kép

Györesz Kép
Akkor Ti már nagyon jól álltok Kép és már csak 6 heted van a betöltött 36. hétig Kép ez már hipp-hopp el fog telni Kép

puszi. Orsi + 2 Kismaczkó
26+4

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Györesz,
köszi a dicséretet Gabi nevében.Kép A 25. héten tudtuk meg, hogy kislány lesz, de én igazából már éreztem az elejétől. Viszont direkt nem gondoltam rá lányként, amíg ki nem derült az UH-n, hogy az, mert féltem, hogy mégis fiú, és megsértődik.Kép Nagyon fel vagytok már készülve, hogy csak ennyi cucc hiányzik.Kép

Orsi,
hát igen, az ikerbabakocsi nem kispálya.Kép

További jó pihenést!

Puszi
Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Engem ezek a frontok kikészítenek, ilyenkor dupla annyit keményedek, főleg este!
Zsizsaa!
Most már van néha sziszegős keményedésem is, de csak este lefekvéskor. Ilyenkor nagyon szapora lesz a pulzusom és nagy levegőket kell vennem, hogy jobb legyen. kb. fél percig tart, de azért nem vészes.
Te annak idején mikor készítetted össze a kórházi cuccodat?

Puszi
Györesz 31

Kép
Kép
györesz
 
 


Györesz Kép
Kicsit most én is jobban érzem a pocim. Most beszedem minden nap a diaphyllint, mert elkél.
Egyébként én a 32. hétre mindent összekészítek. Mind a fiúk cuccait, mint a sajátomat, mert sosem lehet tudni. Nálunk ez a 32. hét a végső határidő, addigra lesz meg minden, ami kell.

Orsi + 2 Kismaczkó
27+2

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!
Olvastam a hozzászólásokat a keményedésekkel kapcsolatban, és volna egy kérdésem. Sosem tudtam megfejteni, pedig érzékletes neve van, hogy mi is az a keményedés. Én most töltöttem be a 31. hetet. Reggel ébredés után úgy 20 másodpercre összeugrik egy gombóccá a teljes "babacsomag", ez volna a keményedés? Néha este is előfordul, lefekvéskor, ha kinyújtózom kicsit. De nem kellemetlen igazán, csak kicsit furcsa érzés, aztán elmúlik. Én eddig azt hittem, a reggeli stressztől van, amit a nyavalyás ébresztőóra okoz Kép
Egyébként cuccot még mi sem vettünk, csak egy használt kiságyat kaptunk. És mivel első baba, nincs is semmi raktáron sem. Úgy egy hónap múlva már nem dolgozom, úgy gondoltam, akkor megvesszük, ami a listán van, és nem kapunk rokonoktól. Az már nagyon késő?

Holly
holly
 
 


Sziasztok!

A frontok nekem is nagyon rosszul estek.

Györesz,
bevallom őszintén, hogy én elég későn raktam össze a pakkot, a 36. hét elején kezdtem el, és a szülés előtt három nappal fejeztem be (38. hét eleje). A szükséges dolgokat már korábban beszereztem (nem tudnám megmondani, hogy pontosan mikor, úgy a 33-34. hét táján), csak nem raktam össze. Viszont amikor elkezdtem az összepakolást, akkor írtam egy listát, hogy mi kell, és kipipáltam, amit beraktam, szóval akár a párom is be tudta volna fejezni a pakolást, hogyha szükséges lett volna. Szerintem a 36. héten azért jó, ha már összepakol az ember lánya, de ha úgy jobban érzed magad, korábban is lehet. Én reménykedtem abban, hogy amíg a gyógyszert szedem, nem indul be a szülés. Jól is hittem.Kép

Orsi,
ikreknél tényleg jobb hamarabb összepakolni, mert hát ki tudhatja. Abból nincsen gond, ha több hétig áll a csomag.Kép

Holly,
abból, amit írsz, szerintem keményedést érzel. Ilyenkor a méh izmai összehúzódnak. Ha nem kellemetlen, és nincsen több napi 4-5-nél, akkor nincsen gond, csak a méhed készülődik a szülésre. Nekem először reggelente volt, amikor pisilni kellett.Kép De ez nekem a 13. hét körültől már rendszeresen jelentkezett reggel, pedig az még korai, a 31. héten - az én dokim szerint legalábbis - már lehet napi pár darab. Általában megerőltetéskor jelentkezik, ilyenkor pihenni kell egy kicsit, és utána óvatosabban csinálni azt, ami közben bekeményedtél. Az nem jó, ha többször van egy órán belül. Mi a 35-37. hétben vásároltunk, szóval szerintem még nem vagy elkésve.Kép Ha van listád, és véletlenül korábban jönne a baba, akkor akár a férjed is meg tudja venni a dolgokat, de hát miért is jönne korábban, szóval szerintem ráértek. Esetleg érdemes hétvégenként előzetesen kicsit körülnézni, mert nem könnyű ám a választás.Kép

Minden jót, jó pihenést, frontmentes napokat!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa,
köszönöm a tájékoztatást! Ma este nyugat felől front jön, majd megfigyelem, most is csinálja-e.
H
holly
 
 


Helló Mamik Kép
Voltunk dokinál. Minden OK. Külső-belső méhszáj tökéletesen zárt, méhnyak 40 mm hosszú. A fiúk szépen nőnek.
Sajna az idő miatt most állandóan kell a napi 2*1 diaphyllin, de így 5 alatt van a keményedések száma. Múlt héten vettem egy pocaktartót, és nagyon bevált. Kocsiban sem keményedtem, amikor használtam.

Orsi + 2 Kismaczkó
27+6

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szia Orsi!

Örülök, hogy minden rendben veled és a fiúkkal!
40mm? az nagyon jó! Csak így tovább!

Sajna nekem egyre erősebb keményedéseim vannak, főleg esténként, de gondolom ez a terhesség előrehaladta miatt van! Zsizsa is azt írta, hogy a 30. héttől egyre erősödtek a keményedései. Még 6 hetet szeretnék legalább kibírni és akkor már jöhet a kismanó!!!

Puszi
Györesz 31+4

Kép
Kép
györesz
 
 


Hahó!

Orsi,
ez nagyszerű, hogy ilyen jó a méhszáj állapota!Kép Remélem, az idő javulni fog, és kevesebb gyógyszer is elég lesz! Pocaktartót akkor majd én is kipróbálom a következő terhességnél, hátha nekem is segít.Kép

Györesz,
hát igen, ez sajna nálam is így volt, de az a lényeg, hogy a méhszáj állapota ne változzon. Mikor mész legközelebb orvoshoz?

Puszi
Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Zsizsa!

Legközelebb 13.-án megyek dokihoz, akkor már a 34. hétben leszek! Remélem mindent rendben talál! Az az érdekes, hogy az utolsó két vizsgálatnál hozzátette, hogy ENYHÉN van megrövidülve a méhnyak! Azt hiszem nagyon jól bírja a méhem a tortúrát!

Amikor 37 hetesen megindult a szülés nálad, akkor mit éreztél? Előszőr csak a keményedések sűrűsődtek és erősődtek, vagy az egyből más jellegű fájdalom volt? Tudtad rögtön, hogy az már az?

Puszi
Györesz 31+5

Kép
Kép
györesz
 
 


Sziasztok!
Nagyon sok jó infót kaptam az oldalakat olvasgatva,eddig ezért nem is írtam, mert elég volt. Tegnap azonban kiderült, hogy egy picit kinyílt a külső méhszájam, és a dokim a méhszájzáró műtétet javasolja. Azért indokolt, mert tavaly betöltött 19 hetesen elvetéltem, hirtelen beindult a szülés minden korábbi előjel nélkül, és valószínűleg a gyenge méhszájam és a kötőszöveteim voltak a ludasak. Most fekszem a 12. hét óta napi egy kimozdulással, mostantól meg folyamatosan.
Valakinek van esetleg tapasztalata ezzel a műtéttel kapcsolatban? Arra gondolok, mikor varrták össze, meddig bírta aztán, utána mennyit kellett feküdni, stb.

Köszönöm előre is,
Noémi
20+4
vghnoémi
 
 


Szia Noémi!

Én sajnos igazán nem tudok neked segíteni, de én az őszi topikba szoktam írogatni, ott egy ikres kismamit, azt hiszem még a 20. hét előtt varrtak össze és azóta is minden rendben van vele, hamarosan szülni fog. De talán a rendelőben is találsz erről a témáról hasznos infókat!

Drukkolok, hogy minden rendben legyen veletek! Pihenj sokat és vigyázz magatokra!

Györesz 31+6

Kép
Kép
györesz
 
 


Noémi Kép
Infó Györesz által említett kismamiról. Kép
Ő ikerbabákat vár, a 15. héten nyílt ki a külső méhszája, most a 34. hétben van és minden rendben. A 18. héten varrták össze.
Az összevarrásnak köszönhetően nem keményedett a 28-29. hétig, és minden tökéletesen tart.

A műtét után 1 hét szigorú fekvés van, utána viszont lightosan lehet már mozogni.
(Ők 2 hete zavartak le egy költözést... persze ő azért nem cipekedett Kép )

Orsi + 2 Kismaczkó
28+1

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hahó!

Györesz,
nálam a szülés úgy indult be, hogy reggel beszedtem az utolsó gyógyszert, aztán délután kellett menni a dokimhoz a világ végére. Amikor apu megjött értem (ő szállított autóval), akkor volt aznap az első komoly keményedésem, és aztán az autóban is jöttek, de azt gondoltam, hogy csak a szokásos, úthibák miatti dolog. Aztán a macskaköveken már elég durva volt, és amikor kiszálltunk, akkor is úgy tudtam csak menni, hogy tök gyakran megálltunk, amikor keményedtem (ezek mind sziszegős keményedések voltak). Aztán a váróban elkezdtem mérni, mert kezdett gyanús lenni, hogy nem akar abbamaradni, és három-két és fél percenként követték egymást. Ez volt az, amiből rájöttem, hogy ez most itt szülés is lehet, és a dokim is azt mondta a vizsgálat után (közben keményedtem, és azt mondta, hogy ez nagyon jó összehúzódás), hogy menjek be a kórházba, mert ha továbbra is ilyen gyakoriak maradnak a keményedések, akkor szülök. Szóval nekem a gyakoriság volt a jelzés. A fájdalom jellege csak később változott, bent a kórházban, már nem igazán emlékszem, de talán a beöntés után.

Noémi,
sajnos én sem tudok segíteni, de úgy emlékszem, hogy Kisbuksinak volt ilyen műtéte, ő a Pöttömök topikba szokott írni. Keményedéseid nincsenek? Elméletben azok miatt szokott nyílni a méhszáj, és arra tudnak gyógyszert adni. Feküdj sokat, és ha tudod, polcold fel az ágyadat a lábadnál úgy 10cm-rel.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Zsizsa!

Köszi, hogy leírtad! Csak azért kérdeztem, mert már nagyon izgatott vagyok, hogy mi lesz, ha abbahagyom a gyógyszert!!! Még négy hétig kell szednem. Tudom, hogy nem törvényszerű, hogy velem is úgy fog történni, mint veled, de akkor is nagyon izgatott leszek!!! Majd meglátjuk!!!

Puszi
Györesz 32

Kép
Kép
györesz
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönök nektek minden infót, megnézem a többi topikot, amiről írtatok. Keményedéseim vannak, éppen itt, nálatok olvastam róla sok hasznosat még a te babavárásodnál, ZsizsaKép... Cordaflexet és No-spát kaptam 4-szer 1-t, meg magnézium, Calcium, szokásos. A keményedések jobbak, csak frontnál érzem jobban, de azzal nem nagyon tudunk mit csinálni. Fel szoktam polcolni a lábam, jó ötlet. Azt nem tudom, mennyi idő alatt nyílhat ki teljesen, vagy annyira, hogy már ne lehessen összevarrni. Mindenesetre biztos tudja a doki, miért jövő héten néz meg. A baba nem rugdoshatja ki? Mostanában külön élvezet neki ott toporzékolni, én meg mindig megijedek...

Györesz, neked nagyon sok örömet az utolsó időkben!

Orsi, nem lehet semmi két manóval! A kórházban mellettem egy veled egyidős, ikres kismama feküdt, óriási volt már a pocakjaKép

Puszi nektek,
Noémi
vghnoémi
 
 


Noémi Kép
Sajna arra, hogy mennyi idő alatt nyílhat ki semmi bíztató nincs. Mivel nincs előjele, így akár 1 nap alatt is teljesen kinyílhat. Nem ijesztgetésnek mondtam, hanem infónak.
A gyógyszerek jól fognak hatni a keményedésekre, így azzal már nem terhelődik a méhszáj.
Az is jó dolog, ha nem csak a lábad polcolod fel, hanem az ágy lába elá teszel/ tesz a párod (lábad végéhez) egy könyvet, és akkor amíg fekszel, addig tehermentesítve van a méh.
A baba nem rugdoshatja ki, nyugodj meg. Kép
Nekem az egyik manóm szteppel rajta rendszeresen - iszonyú kellemetlen érzés, de gondot nem okoz.

A pocim most olyan 38-40. hetes kismamiénak felel meg. Én nem érzem annyira óriásinak, még jól mozgok vele... állítólag majd most jön csak a neheze. Remélem 2 hónapunk még van Kép

Drukkolok, hogy minden rendben menjen!

puszi. Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Zsizsa!
Tanácsodat szeretném kérni! Azt mondta a dokim, hogy a 36. héttől fokozatosan hagyjam abba a gyógyszereket! Szerinted hogy csináljam? A Gynipralt muszáj lesz abbahagynom, mert az el is fogy a 36. hétre, viszon még szedem a magne B6-ot és a Nospát! Szerinted, ha azt akarom, hogy tutira betöltsem a 37. hetet, akkor azt szedjem tovább? Gondolom, ha abbahagyom a Gynipralt, akkor azért még a magnézium tudja gátolni annyira a dolgot, hogy kihúzzam még! Muszáj, mert a kispapa Milánóba lesz és pont akkor ér haza amikor én betöltöm a 37-et! Ezért izgulok emiatt, bár aztán lehet, hogy simám végig viszem minden gyógyszer nélkül, mert hát a méhszájam nagyon erősnek bizonyult!
Már vannak olyan keményedéseim is amik átmennek olyan menstruációs görcsbe. Nem olyan erős, de azért kellemetlen és úgy 1-2 percig tart. Ilyen egy nap úgy 2-3 van. Multkor egy picikét véreztem is, de a méhszájam még mindig zárva és a méhnyak sem rövidült tovább. A doki be akart fektetni infúziókúrára, de aztán nem volt szabad ágy a kórházba, így a végén itthon maradtam! Most egész jól vagyok, mert elmúltak a frontok. Ha nem szednék gyogyikat tuti, hogy egy ilyen front megtenné a hatását!
Bocsi, ha hosszú voltam!

Szia Orsi!
Remélem jól vagytok! Ti is egyre közelebb a cél felé! Biztos már nagyon nagy a hasad!!!!

Puszi
Györesz 34+0

Kép
Kép
györesz
 
 


Györesz,
nálam ez úgy volt, hogy ugye három Gynipralt szedtem egy nap, és 3x2 MagneB6-ot. Amikor kettőt vettem be G-ből, akkor direkt közbe időzítettem a magnéziumot, amikor meg egyet, akkor még délben vettem be magnéziumot, de délután már nem, és meg is lett a baba másnapra. Viszont, ha jól tudom, akkor a vége felé azért jó a magnéziumot is abbahagyni, mert a szülésnél lassíthatja a tágulást. Na, erre kössél cipőfűzőt!Kép Szóval ha fogy a Gynipralod (nekem még van egy kevés, ha úgy érzed, hogy kell még pár szem, szóljál, elküldöm postán, és akkor pár nappal tovább tartKép), azt is csinálhatod, hogy nem annyit szedsz a 36. héten egy nap, amennyit szoktál, hanem féllel kevesebbet, és a megmaradtakat görgeted tovább, és így tovább tart. A magnéziumot és a nospát meg meglátod, hogy mennyire kell, ha segít kivárni kispapit, akkor szerintem nem árt, ha pár nappal tovább szeded. De tényleg lehet az is, hogy simán kibírod. Hallottam olyanról, hogy valaki leállt a gyógyszerrel, és utána majdnem túlhordta a babát.Kép Na, most nem segítettem túl sokat, de majd csak lesz valahogy.Kép

Atyaég, tényleg, már majdnem szülsz, hogy rohan az idő!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Kedves Noémi!

Csak úgy benéztem,mert érdekel a téma meg ismerős nevet is láttam /Zsizsa/. Ha már láttam,hogy elhangzott a nevem,gondoltam írok pár sort,bár nem tudom,mennyire hasznosat. nekem a 26. héten volt cerclage műtétem,ami normális esetben semmiféle rizikót nem jelent a babára nézve. tremészetesen ha már csinálják, csinálják mihamarabb, annál kisebb esélye van a továbbrövidülésnek. A dokim nagyon szemléletesen úgy mesélte,hogy olyan,mint amikor a lufi száját bekötik Kép Mindenképp hasznos megelőzés céljából,mert tényleg nem lehet tudni,hogy magától mennyi idő múlva nyílna ki a méhszáj. Én sajnos csak a 30. hétig bírtam ennek ellenére, de nekem már a 8. héttől nagyon durva és folyamatos keményedésem volt,mivel a méhem nem bírta a két baba miatti fokozott növekedést. A műtét egy pár perces rutin beavatkozás, és normál esetben utána egy héttel lehet lassan mozgolódni. Nem hiszem,hogy sokat segítettem,de ennyi jutott eszembe. Ha van konkrét kérdésed,hátha tudom a választ /akkoriban napi félórát beszélgettem erről a dokimmal/, de most ennyi ugrott be!

Minden jót!

Buksi
kisbuksi
 
 


Szia Zsizsa!

Köszi a tanácsot, valahogy én is így terveztem! Már nagyon várom, hogy ne kelljen gyógyszert szednem, mert gyűlölöm, hogy ebből áll az egész napom, hogy nézem az órát és kapdosom a gyógyszereket.
Hát nagyon kíváncsi vagyok, hogy amikor totál leállok mindennel akkor mi lesz. Van egy olyan érzésem, hogy mindennek ellenére végig fogom vinni!!! Majd írom a fejleményeket!

Puszi
Györesz 34+2

Kép
Kép
györesz
 
 


Györesz,
teljesen megértelek! De már mindjárt vége!Kép Én is nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz, ha abbahagyod a gyógyszert. Várom a híreket!!!

Buksi,
ha már így benéztél (remélem, még fogsz is), valahol olvastam (néha benézek ide-oda, hogy hogy vagytokKép), hogy Szőnyi elmagyarázta neked, hogy a következő terhességed miért is lesz teljesen normális. Leírnád nekem? Elkélne egy kis bíztatás, mert ugye nekem is feküdnöm kellett félidőtől, és ezt Gabi mellett nem nagyon lehet, viszont már szeretnénk kistesót. Remélem jársz még erre, és megírod!Kép Még topikba is vág.Kép (Ja, azért nem Szőnyit kérdezem, mert anyagi okokból megpróbáljuk majd a következő terhességet ingyen végigcsinálni, hátha sikerül. Most úgy beszélek, mintha már terhes lennék, pedig ki tudja, mennyit kell arra várni.Kép)

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Zsizsa!

Már olvastam róla,hogy váltsra készültök,abszolút megértem. Mi is kb. három gyerekre készülünk /+/- egy Kép/,szép kis költségek. Nekem kb. egymillió verzióm van a következő terhességre/szülésre, naponta és hangulattól függően változó. Néha azt gondolom,hogy bármi pénzt megérne,hogy a történtek után a következő szülés a legszebb környezetben történjen /pl. Telki magánklinika Kép/, néha úgy érzem,az egész csak rajtam múlik és belülről fakad,a körülmények nem számítanak, aztán elképzelem a Schöpf-Mérei omló vakolatát és a kliensek összetételét Kép, de már ugyanakkor előbukkan főérvként a legprofibb PIC,és ugye sose lehet tudni. Szóval leginkább gőzöm nincs,bármi előfordulhat. Nekem is sok mindent mérlegelnem kell a következő terhességnél,hiszen már itt van Vencel,nagyszülők dolgoznak és nagyon messze vannak, tehát a fekvés ,netán egy esetleges kórházban fekvés elképzelhetetlennek tűnik. Éppen ezért központi kérdésem ez Szőnyi felé. Szóval ha jól értelmeztem,két alaptípus van. Nem,három,mert ne feledkezzünk meg arról,hogy valaki teljesen simán végigszaladgálja a 40 hetet Kép. Emellett a probléma lehet eseti,mivel minden terhesség más és más,és nem egyértelmű,hogy mindig ismétlődik a probléma. Másrészt van,akinek a méhe olyan "szerkezetű",hogy csak fokozatosan képes felkészülni a végső kitágulásra /értsd 40. hétig kihordott normál terhesség/. Így vannak olyanok,akik addig sajnos mindig elvetélnek,és gyakorlatilag nem megakadályozható a folyamat,de egyre továbbb bírják,amíg egyszer csak megszülhetik a babájukat. Tehát teljesen logikusan és statisztikailag alátámasztva ugynanazon probléma vagy nem jelentkezik, vagy jóval később, és "lazább" lefolyású. Nálam az ikerterhesség miatt duplázódott a megterhelés első perctől fogva,és már a 8. héttől keményedtem. Ugyebár nemcsak a méret,de az egész beágyazódás,stb. dupla intenzitással zajlott. A méhem a 30. hétre megfelelt egy egybabás 40. hétnek . Ebből nagyjából következik,hogy valószínűleg kifogom hordani a következő babát anélkül,hogy koraszülés lenne, keményedés lesz,de sokkal később,nem ilyen erősen, és esetleg nem kell feküdni,csak kímélni magam. Szerintem ha ilyesmire készülsz, az optimizmusra ad okot és azért reális is. Én pl. el tudok képzelni még egy megelőző cerclage műtétet,jóval korábban, pl. a 16-18. hét körül, ha hasonló gondok jelentkeznek,és előzménynek ott van az előző terhesség. Persze ezt csak laikusként gondolom így. Talán egy nőgyógyász a fejét fogná az értelmezésemen, de szerintem a lényeg,hoyg nem lesz gond,vagy csak később és kisebb Kép A töretlen optimizmusommal így fordítottam le magamnak az elhangzottakat,mert hát optimizmus,pozitív hozzállás,na ezek is fontos fűszerei ennek a receptnek Kép Bocsi,de sosem sikerül keveset írnom. Amúgy milyen stádiumában áll a kistesó ? Még csak egy későbbi terv,vagy bármikor megfoganhat?

Buksi
kisbuksi
 
 


Buksi Kép
De jó, hogy látlak Kép Gyönyörű a kisfiatok Kép

Lányok Kép
Immáron 31+0 vagyunk... a problémáink nőnek (kóros álmatlanság a kényelmetlenebbnél kényelmetlenebb helyzetek miatt).
A méhszájjal eddig minden OK, viszont a keményedések előjöttek (nem is csodálom, hiszen a méhem már jócskán túlnőtt a normál programjánál). A diaphyllin állandóan kell, de erősebb szerre szerencsére még nincsen szükség. Dokihoz holnap megyünk, akkor megmérik a fiúkat is. Remélem minden OK lesz!

Györesz Kép
nagyon szépen haladsz a 40. hét fele Kép Kép

Orsi + 2 Kismaczkó

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szia Orsi!

Nahát,én eddig nem tudtam,hogy ez Te vagy Kép! Az ikrek topikot minden nap olvasom,úgyhogy azért képben vagyok ám Veletek kapcsolatban,jó,hogy így a 31.hét körül arra is rájöttem,hogy ez Te vagy Kép Persze,hogy minden O.K. lesz,ez a keményedés azért megbocsájtható alaposan megterhelt méhednek! Mekkorák a fiúk?

Buksi
kisbuksi
 
 


Buksi Kép
(Bizony mi én vagyunk Kép Kép)
Ma megyünk dokihoz, így pontos adatom akkor lesz. Amikor 27+6 voltunk 1200 és 1250 grammnak mérték őket. Kíváncsi vagyok, hogy azóta mennyit híztak.

Orsi + 2 Kismaczkó
31+0
(akik elkezdték a 8. hónapot Kép Kép Kép)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hahó!

Buksi,
köszi a választ!Kép Azért nekem nem annyira válik be, ugyanis én egy babát hordtam, mégis alig bírta a méhem, végig gyógyszeren éltem. Én a 12. héten keményedtem először. De remélem, hogy a következő terhesség jobb lesz, hátha azért tanult valamit a méhem, nem igaz?Kép Nálam is fő kérdés az, hogy ne kelljen kórházba mennem, mert Gabi nagyon anyás, és nem hiszem, hogy törés nélkül kibírná. Viszont szerencsére segítségem lenne, nem is egy, szóval az itthon pihengetés megoldható.Kép Azért inkább ne legyen rá szükség!Kép A kórházzal nekem nem az a bajom, ahogy kinéz, hanem szeretném kipróbálni, milyen teljesen háborítatlanul szülni (már amennyire ez lehetséges), és utána feltétlenül együtt akarok lenni a babával. Meg aztán az anyagiak is számítanak. Jelen állás szerint úgy tervezem, hogy az SZTK-ba járok majd terhesgondozásra (ha minden normálisan zajlik, ha nem, választok dokit), és közben keresek egy kórházat, ami legjobban megfelel az igényeimnek, és ott szülök az ügyeletesnél. Viszont szülésznőt akarok választani, kíváncsi vagyok, hogy lehet-e ilyet.Kép Viszont ha korábban indulna el a baba, akkor tuti a Schöpfibe mennék szülni, pont a PIC miatt. A babó pár nap múlvától bármikor megfoganhat.Kép Egyébként nem baj, ha sokat írsz, én nagyon szeretek ám olvasni.Kép

Orsi,
mi volt a dokinál? 8. hónap, ez nagyszerű!Kép Remélem, még jó sokáig bent maradnak a babók! Pihenj sokat, hátha akkor kevesebbet keményedsz!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa Kép
Köszi kérdésed. Minden rendben volt. A méhszáj jól tart, még mindig 3000-es. Azt mondta, még sokáig húzhatjuk. A manók súlyát 1700 gramm körülire mondta.
A fiúk medence és haránt fekvésűek, így egyre biztosabbá válik a császár. Ha a 38. hétig minden OK, de ők mégsem bújnak ki, akkor a 38. héten kikapják őket Kép (az nov. 10-t jelentene)

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!

nagyon ügyik vagytok,húzzátok csak jó sokáig! A 38. hét után miért kapják ki őket mindenképp?

Zsizsa!

Nem,nem,nem jól értettél,akkor Kép! Az mindegy,hoyg egy vagy több baba,a lényeg azon van,hogy a méh egyszer már elért egy bizonyos méretet,ugyebár? Na, a következő alkalommal ugyanakkorát gond nélkül kell neki tudnia, sőt egy kicsit nagyobbat. Mivel azért Te terminusig bírtad, sima ügy lesz. Érted Kép KépKép????? ma voltam megint Szőnyinél,újra elmondattam ezt vele, pontosan annak jegyében,hogy Vencel miatt ezekkel a dolgokkal tervezni kell,és megerősítette a múltkorit. Remélem megnyugtattalak,bár azért alapvetően optimistán állsz hozzá,ahogy az SZTK-ból következtetek. Számodra mit jelent a háborítatlanul szülés? Én még nem szültem, császároztak,de remélem,lesz részem benne. Szőnyi "háborgatott"? Vagy mondjuk jobban beleszólt,beleavatkozott mint szeretted volna? Ha van egy kis időd, megírhatnád,milyennek láttad Szőnyit,mint szülészt. Olvastam a születéstörténeted,de egyrészt rég volt,másrészt nem erre volt kiélezve. Tudom,hogy ez nem topiktéma,de ha már itt futottunk össze... Kép! Sok sikert a kistesóhoz!

Buksi
kisbuksi
 
 


Buksi Kép
Azt mondta a dokim, hogy ikreknél utána veszélyes lehet, mert nagyon rapid lefolyású változások történhetnek, akár 1 napon belül is. Nem tudom pontosan mire gondolt, de bízom benne!

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
ez nagyszerű, hogy 3000 a méhszáj!Kép Szépen nőnek a srácok!Kép Hát, nem hiszem, hogy ilyenkor még befordulnának, szerintem nincsen már annyi helyük, bár ki tudja.Kép Hű, már nincsen két hónapod sem!KépKépKép

Buksi,
most már értem!Kép Hát ez jó hír, remélem, tényleg így lesz!Kép Miért jársz te ilyen gyakran Szőnyihez? A szülésről majd írok mailt, mert szerintem roppant hosszú lesz, éppen ezért ne is várd hamar, idő kell az alapos munkához.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Zsizsa!
A párom mégsem megy Milánóba, úgyhogy nem kell izgulnom, hogy apa nélkül szülök! Így hát a gyógyszerrel sem fogok nagyon komplikálni! Ameddig eltarta a Gynipral (36+2-ig) addig szedem és legfeljebb a Magne B6-ot még szedem a 37. hét betöltéséig, aztán meglátjuk mi lesz! Különben képzeld el, hogy a kenet eredményem kimutatta, hogy még mindig az a baci van bennem amit már kétszer kezeltek a terhesség elején és mióta szedem rá az antibiotikumot egyre kevesebbet keményedek! Mondta a doki is, hogy a fertőzés is okozhat görcsöket! Hát lehet, hogy a végén tényleg kihúzom a 40. hétig! Nem is baj, amíg a picur jól érzi magát, addig maradjon!!!

Puszi
Györesz 35+0

Kép
Kép
györesz
 
 


Györesz,
nagyszerű, hogy biztosan apás szülés lesz!Kép Ez a baci viszont elég ragaszkodóKép, hogy a fene vinné el (vagy inkább az antibiotikumKép), remélem, hogy most már teljesen eltűnik! Akkor lehet, hogy te csak a baci miatt keményedtél ennyit? Klassz, hogy úgy tűnik, hogy még sokáig bírod, végül is a babónak nagyon jó odabent, tényleg hadd maradjon, amíg akar.Kép Tudjátok már, mi lesz a neve?

Puszi
Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: