Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

KingaKép
Először is gyógyulást apukádnak!!!
Apukád még csak 59 éves??? Akkor jó hamar a tettek mezejére lépett!!KépKép
Szerintem is tök jó az, ha az embernek fiatalok a szülei! Az én apukám is most lesz a nyáron 52, 21 évesen lett apa!
Viszont párocskám nem kapkodta el az apaságot, 36 éves volt, amikor Veronika született!
Kinga, elképzeltelek, amint csurgó nyállal ülsza gép előtt..........!KépKépKépKépKép

AdriKép
Hú, mint egy komoly társadalom-kutató!Kép Ezek a címek! De megoldod te ezt!

GottiKép
Nagyon szép ez a barnított kép a kiscsajsziról!!


ChopinKép
Boldog névnapot neked is!
Kép

Na megyek, mert jön a párom, és egész estére kibéreli a gépet magának!

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Sziasztok!

Bálintka annyira nyűgös pár napja! (Ma végképp!) Lehet, hogy Neki is a fogacskája jön? Csodálkoznék, mert mint a multkor is írtam, Nándikának 14 hónaposan jött ki az első! De sosasem lehessen azt tudni, ugye?

Nagyon aranyosak vagytok, hogy próbáltok segíteni! Már ez erőt ad a továbbhaladáshoz!

Zsuzsa! Te írtad, hogy a szubjektív vélemény jó pont. De az az igazság, hogy azt viszont egyáltalán nem tudom, hogy hová, milyen formában illesszem bele az egészbe! (Bár már írtam szakdolgozatot, de akkor egy pénzintézet működéséről, ami teljesen más volt, ráadásul az a téma nagyon messze állt tőlem.)

Na, eddig tartott szegény Bubikámnak az alvás! Kép
Mennem kell. Reggel megpróbálok többet is írni.

Mindenkinek minden jót!

Puszi, Adri
radra
 
 


Köszi lányok mindenkinek!!!Olyan aranyosak vagytok.Tiszta jó ide benézni, annyit írtatok.Holnap jelentkezem, mert már nagyon késő van és nem bírok tovább éjszakázni.
Chopin
chopin
 
 

 
 

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a biztatást! Valamikor csak megszáll az ihlet és haladok is egyről a kettőre! Kép

Móni! Remélem már teljesen meggyógyult a kisfiad arca! Nem semmi, hogy a 21. században ilyen betegséggel is lehet Magyarországon találkozni!
Nincs még vége a vizsgáidnak? Érdekelne a társadalomismeret esszéd! Nincs már meg?

Kinga! Nagyon sajnálom az apukádat! De biztosan hamar felépül! Örülök, hogy Te is pozitívan állsz hozzá!

Gotti! Elárulod a Feketeerdő torta receptjét?

Ditta! Te visszamentél már dolgozni, vagy otthon vagy Atival? Mivel foglalkozol/foglalkoztál?
Azért kérdezem, mert gazdasági mérnök van beírva a profilodba, de inkább cukrásznak kellene lenned! Kép

Chopin! Most jön a szokásos kérdésem: Ott is ilyen nagyon hideg van? (Már megint?)
Egyébként Szonjának vannak kint játszó pajtásai?
Most jutott eszembe, hogy milyen jó Neki, hiszen természetesen sajátíthat el egy vagy akár több idegen nyelvet! (Anélkül, hogy valaki is "traktálná", mivel ott gondolom csak egymással beszéltek magyarul. Az "idegenekkel" pedig pl. angolul, amit Õ is hall és később majd fel tudja idézni.) - Remélem érted mit akartam írni, mert én már lassan elvesztem a fonalat! Kép-

Zsuzsa! Köszönöm szépen az e-mailt! Igérem hasznosítani fogom az ötleteket! Írtam is vissza pár sort.

Most megyek, mert vár az "agymunka"! (A házimunka is várna, de az asszem várhat még egy darabig!)

Puszi mindenkinek!

Adri

ui.: Hol van már az a tavasz? Ha valaki látja, szóljon neki, hogy felénk is jöjjön, mert már nem bírom a hideget! KépKépKép
radra
 
 


Gotti!A nicknevem véletlenszerűen jött, de összecseng azért azzal, hogy szeretem Chopin zenéjét.Mielőtt regisztráltam magam, éppen ezt hallgattam.Még nem tért vissza a párom, szerdán jön, így még nem tudom, milyen könyveket szerzett be.Az biztos, hogy hoz nekem néhány francia gimnáziumi könyvet (azért gimnáziumit, mert annak idején abból tanultam, és emlékszem, hogy nagyon-nagyon jók), hogy ráálhassak a nyelvre, nem nagyon tudok megülni, kell valami mást is csinálnom gyerek mellett.Szoncsikával egyébként egész nap játszom ( mindig előre megfőzünk, hogy azzal ne kelljen foglalkozni), ezért igénylem, hogy kicsit okosítsam is magam.(éjfél után, lehet, hogy nem vagyok normális, minden nap húsz szó ismétlés, rémes vagyok, helyette inkább aludni kellene)
Nagyon szép a kis Zitus.

Radra!Bizony hidegebb van-10 alatt van, így ma nem megyünk sehova.

Kinga!Remélem gyógyul az apukád, nagyon nehéz lehet most neked.Kitartás.

Denizsa!Amúgy szerintem az anyaság sok tekintetben erősíti, megnöveszti az oroszlánkörmeinket, a kezdeti bizonytalanság után éppen hogy magabiztosabbá tesz.Mert annyi mindenben kell egyedül dönteni,nap mint nap problémamegoldani, szóval én azt érzem, hogy ha a gyerekemről van szó akkor nagyon határozott tudok lenni, mert másképp nem is működnének a dolgok.Mondjuk nálunk nincs közelben nagyi, vagy bármilyen segítség, így csak magamra számíthatok, meg a páromra.Persze barataink vannak, de azért az nem ugyanaz, mintha egy családtag átjön segíteni, levenni a gondot egy kicsit a mami válláról.
Radra!Jól hangzik a dolgozatcím, majd még gondolkodom, most mennem kell!
Puszi!Szólítsatok akkor ünnepélyesen Dorkának, ha van kedvetek,mindenki így hív!
Dorka
chopin
 
 


Sziasztok!

Nálunk is hideg van, br..... Most már "csak -5 fokot mutat itt a hőmérő), de reggel -10 volt! Ráadásul még esik is valami hódara, úgyhogy nekem is elment a kedvem a mai sétától.

Adri! Bálint hogy van? Még mindig nagyon nyűgös? Szerintem elképzelhető, hogy a foga jön. Nálunk a bébi alig múlt 5 hónapos, amikor elkezdte. Megkaptam az e-mailed, így már több minden világos, ígérem majd töröm még a fejem és írok Neked.

Dorka! Köszi az önbizalomerősítő soraid! Azt hiszem a fogzás területén azért nem tudtam olyan határozott lenni, mert én is nagyon aggódtam a babáért, szerettem volna, ha nincsenek fájdalmai, stb., így mások jobban tudtak befolyásolni. De most már - főleg Nektek köszönhetően! - más a helyzet. Pl. tegnap az egyik nagynéném volt nálunk babázni. Bálint épp akkor ébredt, és amikor kihoztam köszönni, még "ágymeleg" volt. A nagynéni persze egyből megjegyezte, hogy "túl meleg ez a gyerek, biztos lázas, adni kellene neki vmit,...". Én nem éreztem lázasnak, de miközben átpelenkáztam a babát megmértem a hőjét is, kiderült csak 37. Mondtam a néninek, hogy erre a hőre nem adok neki lázkúpot, és a bébinek különben is jó a közérzete. Mire ő még rákontrázott, hogy biztos jól mértem-e, mert ő mégis melegnek érzi, de nem hagytam magam, inkább csináltam neki egy tejeskávét. Nem tudom, hogy ez hatott-e, de aztán már békén hagyott. Én meg nagyon büszke lettem magamra, hogy egy pillanatra sem bizonytalanodtam el, inkább arra kellett odafigyelnem, hogy "helyre ne tegyem" a nénit.
Írtad, hogy nálatok nincs rokon, aki át tudna menni segíteni. Mindennek van előnye, meg hátránya. Megúszod az okoskodásokat, de kevesebb a szabadidőd. Nem tudom mi a jobb. Nálunk rendszeres a forgalom, beosztom, ki mikor jöhet. Így ilyenkor meg tudom csinálni a házimunkát vagy leülök a gép elé. Nincs ott a baráti körötökben másik kisgyerekes anyuka? Vele esetleg néha megosztozhatnátok a gyerekfelügyeleten?

Kinga! Jobban van a papád? Remélem, igen. Drukkolunk a Bálinttal együtt.

Gotti! A tortareceptért én is beállok a sorba! Zitussal mi újság? Bálintnak nagyon tetszett ám!

Ditta! Te nem sütöttél valamit mostanság? Alig várom már az újabb képet a csodás sütidről! Egyszer, ha ráérsz, írhatnál valamit Veronikáról! A szép nevén kívül sajnos semmit sem tudok róla.

Most megyek, hív Bálintkám...
Puszi mindenkinek,
Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Lányok!

Tudom, hogy ez nem az a hely, ha véletlen valaki tud eladó földet (szántó meg hasonló), akkor szóljatok! Egy ismerősöm szeretne földbirtokos lenni! Kép

Még egy mondat, aztán megigérem, hogy a visszaülök a nem létező szakdolgozatom fölé!
Ma találkozom egy rég nem látott barátnőmmel! Úgy örülök neki! Kép Eddig "kemény" 20 km választott el minket, meg a sok elfoglaltság. De most vett egy lakást és beköltözött Ceglédre. Úgyhogy lesz egy görbe estém!Kép
Kép
Puszi Nektek!

Adri
radra
 
 


Ezt a verset egy leányzó tette fel a 'Cegléd és környéke' topicba (ahová néha írni szoktam):


Érints meg


Ha kisbabád vagyok - érints meg.
Szükségem avan az érintésedre, úgy ahogy talán sosem képzeled.
Ne csak mosdass, pelenkázz és etess, ringass el, puszild meg arcomat és simogass.
Nyugtató, lágy érintésed biztonságot és szeretetet ad.

Ha gyermeked vagyok - érints meg.
Akkor is ha dacos vagyok és elutasítalak.
Ne add fel, keress új utakat, hogy közel kerülj hozzám.
Jóéjt puszid édes álmokat hoz.
Mindennapi érintésed elmeséli mit érzel.

Ha kamasz fiad vagyok - érints meg.
Ne hidd, hogy nem kell érezenem törödsz velem
csak azért mert már majdnem felnőttem.
Szükségem van szerető karjaidra, szükségem van lágy hangodra.
Az élet viharában a bennem élő gyermek érted kiált.

Ha barátod vagyok - érints meg.
Semmi sem mutatja jobban szeretetedet, mint egy meleg ölelés,
mikor szomorú vagyok, egy gyógyító érintés mondja el, hogy szeretsz.
Azt mondja el, hogy nem vagyok egyedül.
Lehet, hogy az érintésed minden amit kapok.

Ha életed párja vagyok - érints meg.
Talán azt hiszed, hogy szenvedélyed elég nekem,
de csak a karjaid tartják távol a félelmet.
Szükségem van lágy, vígasztaló érintésedre,
mely emlékeztet, hogy olyannak szeretsz, amilyen vagyok.

Ha felnőtt gyermeked vagyok - érints meg.
Ha van is családom, akiket megölelhetek,
mégis szükségem van az anyám vagy apám karjára, mikor gyenge vagyok.
Szülőként máshogy látlak, már jobban tudlak becsülni.

Ha idős szülőd vagyok - érints meg.
Ahogy én érintettelek, mikor kicsi voltál.
Fogd a kezem, ülj közelebb, adj erőt,
melegítsd megfáradt tagjaimat közelségeddel.
Bár bőröm ráncos, érintésre vágyik.

Ne félj, érints meg!


/Ismeretlen szerző/

Már rég meg szerettem volna Veletek osztani, mert szerintem olyan szép!
radra
 
 


Adri!
Ez a vers gyönyörű!
Jó bulizást!

Kép
Kép
denizsa
 
 


AdriKép
köszi a gyönyörü verset,nagyon szép!!!
Késöbb jövök még!

Puszi:Kinga

Ja?!lányok nagyon kösz a biztatást apummal kapcs-ban!nagyon jol esett.Még nem tudjuk mi van,izgulunk a vizsgálatok eredményei miatt!Kép

Kinga
skinga
 
 


Adri!Még egy ilyen vers és elbőgöm magam, komolyan.Nagyon szép és nagyon igaz.Ma olyan "mindjárt sírok olyan egyedül vagyok"napom van.Persze csak akkor ha valami nagyon szép melódiát hallok.De jól titkolom, Szonja babának nem mutatom.
Már holnap jön a párom, éjszaka, nagyon várom, nincs már sok hátra.Jó bulizást neked!Majd még írok nektek, bocs, ha valakinek még nem válaszoltam.Dorka
chopin
 
 


Sziasztok!

Egy rövid bekukk,mert ledölök a székröl olyan fáradt vagyok!
Na szoval apumrol csak annyit egy picit bövebben,hogy volt CT vizsgálaton,megfestették,ugyhogy most várjuk az eredményeket.Beszéltem vele telefonon,tök jol érzi magát,és Ö már holnap konzultálni akar a föorvos asszonnyal hogy nem-e lehetne-e hazamenni...NO KOMMENTKépÉn azért titokban remélem egy picit,hogy még a héten nem engedik haza,és rendesen kivizsgálják,kezelik.

ZsuzsaKép
Grautulálok a kiálláshoz,igy kell csinálni!!Kép
Én regényt tudnék ilyen történetekböl irni,mert az elsö fiamnál csöstül osztották nekem az észt.Elsö gyermekes anyuka révén többnyire meg is tudtak vezetni,de már a második gyermeknél nem hagytam magam(lsd.:Zsuzsa),a harmadiknál pedig ugy le tudom szerelni az ilyen "jo"tanácsokat,hogy észre sem veszemKép
Szoval igy tovább!!
Egyébként én csak akkor adok lázcsillapitot a gyerekeknek,amikor 38 fokos lázuk van!Addig rábizom a természetre,hagy dolgozzon a kis szervezetük is!Ezt a kedvenc háziorvosunk tanácsára teszem,és bevált.


DorkaKép
Ne szomorkodj,hamar itt lesz a holnap,és apázhatsz!!
Töled azt szeretném megkérdezni,hogy el tudtok menni a pároddal valahová?Nem hiányzik Neked a kimozdulás?Mert ugye sem nagyi,sem olyan ismi,akire rábizhatnád Szonját.Tudom jo a picivel is lenni,de nekem annyira hiányzik már egy kis kimozdulás kettesben a papával,mert tök régen voltunk valahol.Idönként be is fordulok ez miatt.

És Ti többiek hogy vagytok ezzel,vagy csak én vagyok ilyen "hisztis"??

AdriKép
Na látom Neked lesz egy jo pletyipartner is élöben!Tök jo!!KépJo szorakozást,ha mentek "bulizni"!
Bálint drága még mindig nyügi?
Ne tanulj sokat,pihizz is néha!!

MoniKépAmit Adrinak irtam Rád is érvényes!!Kép
Jol vagytok?

DittaKép

Milyen apuddal a kapcsolatod?
Én mindig is apás voltam,bár ez attol is lehet,hogy alapjában véve fius alkat vagyok.
Jo mi?Három gyerekkel,na és mindhárom fiuKépKépKép
A nyálcsurgatást ne is emlegesd!Kép
Sütikép???
Fuu de éhes vagyok!!Kép

GottiKép
Teregetés és vasalás után várunk,gyere hamarKépKép
A tortarecept nekem is jöhet!!
Lehet,hogy elkezdek sütögetni?Kép
Ja?!Van egy tutifranko almáspite receptem,majd leirom legközelebb.

Jo éjt puszi mindenkinek:KingaKépKépKépKépKép

Kinga
skinga
 
 


Halihó !

Itt a recept / bocs azoktól, akik esetleg ismerik/:

FEKETE-ERDÕ TORTA EGYSZERÛEN / ez a süti neve Kép /

8 tojásból kakós piskótát sütünk, amibe pici fahéjat szórunk. Kihűlve cérnával háromba vágjuk.
/ saját megjegyzés: ha siettek nagyon fini és gyors a bolti háromrészes kész kakaós piskótalap is /
1 üveg magozott meggybefőttet lecsepegtetünk, a meggylevet /3-4 dl/ elkeverjük 3 kanál cukorral, kis fahéjjal és 1 cs. vanília pudingporral. Lassú tűzön sűrűre főzzük. Ha langyos a meggyet belekeverjük ( dísznek a tetejére tegyetek félre, hogy ne járjatok úgy, mint én akinek újabb üveget kellett megbontani ezért, bár elfogyott...Kép Kép )

4 dl. tejszínt / Hu-la-la/ 2 cs. habfixálóval kemény habbá verünk és hozzá adunk 2-3 e.k. porcukrot.

A tortalapokat felváltva megtöltjük a meggyes masszával és a tejszínhabbal. Kívülről is tejszínhabbal vonjuk be, a tetejére is bőven kenjük. Végül kakakót szitálhatunk rá és tejszínhabcsomókkal díszíthetjük, de én sima fehéren hagytam és meggyszemekkel díszítettem.
Nagyon finom és kiadós !! Guten appetit !

Mindjárt írok, csak ezt elküldöm, hogy el ne szálljon Kép

Gotti
gottianyu
 
 


Sziasztok!

Gotti! Köszi a receptet! Lesz mit hétvégén kipróbálni, a férjem már alig várja! Ja, és már külön könyvtárat nyitottam a receptjeidnek! De ki is írom majd őket a biztonság kedvéért, nehogy elvesszenek. A búvár túróst aztóta megújráztam, annyira ízlett mindenkinek. Képzeld a süti kedvéért, a férjem munka után még önként dalolva elment túróért a boltba! Ez azért nagy szó, mert nem szeret vásárolni, egyébként csak velem hajlandó rá. (Egyedüli kivétel a gyermekágyi időszak volt, akkor még ezt is elintézte a kedvemért.)

Dorka! Kitartás, apa nemsokára ott lesz! Gondolj bele, de jóóó lesz akkor!!

Kinga! Örülök, hogy papád jobban van és már haza akar jönni! Apám detto ilyen volt. Azzal hozta az orvosokra a frászt, hogy egy nappal a műtétje után már jönni akart. (Még szerencse, hogy nem engedték, mert persze a sebláz még csak ezután jött.) Remélem papád azért még bírja egy kicsit a kórházi légkört! Talán a főorvos majd meggyőzi.
Egyébként köszi a bátorító szavakat!

És nem vagy hisztis, mert kimozdulnál! Már nekem is nagyon hiányzik. Még jó, hogy amikor a 7. hónapban voltam, elmentünk a párommal 3 napra. Akkor "feltankoltam", de mostanra már kezdek "kiürülni".

Adri! Szégyellem bevallani, de megesz a sárga irígység, hogy mehetsz bulizni, annyira hiányzik már nekem is az eféle kikapcsolódás. Használd ki az alkalmat és érezd jól magad!

Most muszáj mennem, Bálint elkezdett dünnyögni...
Puszi mindenkinek, Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Újra itt a kései bagoly Kép Kép

Kinga

Háát, azóta már elmosogattam egy párszor Kép. A jógázás nekem is tetszene azt hiszem, tényleg magadtól gyakorolsz, vagy könyvből, vagy eljársz jógacsoportba ? Apukádnak én is jobbulást kívánok, amint a híreidből kivettem biztos rendben lesz minden. Azért tényleg nem árt egy alapos kivizsgálás, ha már ott van. Én is apás vagyok Kép , és apukám is lányos Kép biztosan értitek. Anyukám meg az öcsémet "favorizálja" Kép
Kettesben valami program apájával... óh, ez egyelőre álom !
Móni
Örülök, hogy jobban vagytok. Sajnos az óvodai közösségben minden közösségi betegséget össze lehet szedni.A mi ovinkban a tetű volt a vissza-visszatérő vendég az ovisok között, mert ált. a szülők szégyelltek szólni róla, így viszont pár nap múlva visszakapták a nem várt vendéget egy másik gyerektől...
Zsuzsa
Kérdezted hogy van Zitus. Nos mostanában kezdi felfedezni a bátyjaiban rejlő játéklehetőségeket és ezt ki is aknázza Kép, a nagyok meg egyre inkább a szobájában ragadnak... Kép Úgy örülök ennek, mert sajnos a nagyok mindjárt kirepülnekKép
Bálintot pusziljuk / ki tudja, még mi minden lehet 18 év múlva...Kép
Ditta
Köszi a képdícséretet. A digit. gépünk így élesebb képet készít, de amúgy is tetszik ez az ún. sephia üzemmód.
Dorka
Az elválás és távollét után olyan jó lesz a találkozás ! Ez is élénkíti a kapcsolatot Kép
Chopin zenéjét mi is szeretjük, de főleg ( én) Mozartot ( annyira, hogy a spanielünk Mozart nevét viseli, de tiszteletből Kép )
Adri
Barátnő tali szuper, ez is felfrissíti a GYES-es napokat. A vers tényleg szép és főleg minden sora találó. A szubjektív véleményt, amit Zsuzsa javasolt, szerintem Kérdőíves felmérés- ként, és a Kérdőíveket tematikusan feldolgozva lenne érdemes beépíteni az amúgy nagyon jó szakdoli témába.
A III. fejezetcímnél esetleg: "A családi stabilitás hatása a gyermekvállalásra"- bár ez attól függ, mire fókuszálsz éppen, úgyhogy lehet, hogy az eredeti jobb...

Lányok ! Tegyetek már fel képeket a gyerkőcökről,olyan jó nézegetni Õket !

A tavaszról csak annyit, hogy itt nálunk ESIK A HÓ !!! Sose lesz már madárcsicsergés ?!

Pussz:

Gotti
gottianyu
 
 


Jó reggelt!

Nálatok is nagy hó van? Mert itt eléggé, úgyhogy mennem is kellene lapátolni! Férjem már elment dolgozni, úgyhogy rám vár e nemes feladat! Kép
(Érdekes, most nem zavar annyira, mert hideg viszont nincs.)
Az estéről: Nagyon jót dumcsiztunk és bohóckodtunk a barátnőmmel! Vele annyit lehet nevetni! Kis "Mókamiki"! Kép
Jól kibeszéltük a pasikat!Kép És megállapítottuk, hogy olyat úgy sem talál, akinek semmi hibája nincs! Egyszerűen nem értem. Okos, szép, csinos,jópofa, mindenről lehet Vele beszélgetni - akkor miért nem talál magának egy normális férfit?! Mondtam Neki, hogy szerintem megijednek Tőle! (Azt mondta, hogy mikor megtudják, hogy főiskolára jár -közgazdász szakra-, felsőfokú német nyelvvizsgája van, Cegléd legnagyobb cégénél dolgozik, akkor olyan furcsán viselkednek. Pedig nem vág fel vele! Csak ha véletlen megkérdezik, mit csinál.) Szerintem sok olyan pasi van, aki nem tudja elviselni, ha a párja többet keres nála, vagy magasabb az iskolai végzettsége.
Mondtam Neki, hogy akkor tudja mit: az meg is érdemli! Illetve a fiú nem érdemli meg Õt!
Csak az a baj, hogy jövőre 30 éves lesz, és kissé elkezdett pánikolni, hogy kifut majd az időből! Mondtam, hogy azért még annyira nem vészes a helyzet! Mostanában kitolódik a házasságkötés és a gyermekvállalás időpontja. (Én már csak tudom! KépKépKép)

Gotti! Köszi a receptet! Ha lesz egy kis időm, kipróbálom! És kérdőíves felmérést mindenképp szeretnék készíteni, de azt még a konzulenssel meg kellene beszélnem, hogy hogyan és mi módon.

Zsuzsa! Valóban jót tett ez az este! Igaz nem mentünk el sehová, de rengeteg megbeszélnivalónk volt, úgyhogy megállás nélkül csicseregtünk!

Dorka! Eljött végre a nagy nap! Hazajön a párod! KépHurrá! Ezt valahogy ünnepeljétek meg! Kép

Kinga! Apukádat győzdd meg, hogy maradjon még, amíg teljesen ki nem vizsgálják!

Móni? Ditta? Ti is havatlapátoltok? Kép

Na, én megyek!

Sziasztok

Adri
radra
 
 


Kinga!A kimozdulás nálunk majdnem mindig azzal egyenlő, hogy mindhárman megyünk, olyan magyarokhoz, akik szintén itt vannak egy ideig Tallinnban.GYerekesekhez, így Szonja baba kicsit kifárasztja magát, ami nála a jó alvás alapja.
Kettesben a kedvesemmel?Idejét nem tudom mikor voltunk, Szoncsi születése előtt.Sajnos ez egy ideig még megoldatlan marad, mivel barátokra még nem szívesen bízom a kicsit, többek között azért is mert még szopik és bármikor keresheti az anyját.Hát ezt vállaltam, mikor úgy döntöttem, hogy igény szerint szoptatom, igazából, még csak egy fél-fél órára hagytam egyedül őt a nagymamájával még otthon, Budapesten.
Nem mondom, hogy nem fordulok néha egy kicsit magamba e miatt.De általában túl teszem magam rajta, és arra gondolok, hogy hamarosan önállóbb lesz, azonkívül, mikor alszik, azt kihasználjuk, hogy a párommal kicsit kettesben legyünk.
Én is csak 38 fok láz esetén adok kúpot a gyereknek, erre szerencsére még nem is volt szükségünk.
Radra!Szerintem a barátnőd azért még nincs lekésve semmiről, tényleg minden későbbre tolódott.
Köszi a biztatást lányok!Már kezdek jobban lenni, hogy tudom, hogy a kedves ma éjszaka megérkezik.
Elmondjátok, hogy hogyan raktok be olyan aranyos mozgó figurákat a leveletekbe?
Dorka
chopin
 
 


Sziasztok!

Kinga,jó hír,hogy apukád már menne haza!Ezek szerint jól érzi magát.De igazad van egy ilyen után inkább piheni kell egy keveset.A leletek bitos jók lesznek.
Adri sajnos nincs meg az esszém, a tanár igényt tartott rá.De nagy vonalakban arról írtam,hogy mi volt a nő szerepe a családban régen, és mi most.Meg hogy milyen volt régen egy család felépítése(pl: 2 szülő,4-6 gyerek) és milyen most(jó estben 2 gyerek,átlagban)Tisztelet a kivételek!!!Kép Kép
Mindenkinek köszi a kérdést már jól vagyok! Éppen két tétel közt pihenésképp ültem le visszaolvasni titeket!Nagyon le vagyok maradva,nem is tudok lépésttartani veletek!!NAgyon aktívak vagytok,de ez szupi!Csak győzzek utánatok olvasni!
Nálunk is tök nagy hó van.Dani már reggel kilátásba helyezett egy délután építendő hóembert.Kép
Megyek mert ha a párom meglátja, hogy nem tanulok lesz irgum-burgum!!Nagyon odafigyel a tanulmányaimra.

Mindenkit pusszantok,holnap tuti nem leszek,péntekig jók legyetek!!!

KépKépKépKép

Kép
moni3
 
 


Dorka!

A mozgó képeket ugyanúgy fel kell tenni a 'melléklet felötltésében'!
A neten lehet hozzá egy csomó figurát találni. Pl: a képeslap.lap.hu-n, ha böngészgetsz!

Puszi, Adri
radra
 
 


Dorka!

Ezt is nézdd meg!

http://www.clipart.lap.hu/

Kép
radra
 
 


Sziasztok!

Sajnos hozzánk sem a tavasz jött, hanem a tél: szép nagy hó van itt is. Most is esik... Ezt látva eszenbe jutottál Dorka, hogy ott nálatok aztán mennyi lehet!

Ditta! Gottinak már írtam, hogy a búvár túróssal újfent sikert arattam, és már külön könyvtáram van a recepteknek. Mégegyszer köszi, azt hiszem ez a muffin ezentúl törzsvendég lesz nálunk.

Móni! Már nagyon hiányolunk, de a tanulás tényleg az első. Mennyi van még hátra? Örülök, hogy már jól vagy!

Gitta! Szóval Zitus már most edzi a fiúkat! Belevaló kislány lesz. A nagyobb gyerkőcök mennyi idősek? Képet teszek fel egyet.

Dorka! Nem vagy egyedül ezzel a kimozdulás-hiánnyal. Én is így vagyok vele, mert Bálint teljesen cicifüggő. Ezt úgy értem, hogy nem hajlandó cumisüvegből elfogadni a tejcsit, csak "eredeti forrásból". Úgyhogy mi sem tudunk elmenni kettesben hosszabb időre. De Bálinttal mi is ki szoktunk mozdulni, persze csak számára nem megterhelő módon. Sok magyar van kint?

Adri! Megkaptam az e-mailed, most már értem az első fejezeteket is. Nem felejtettem el gondolkodni rajta, csak az időőőőő. Szóval abból kéne néha több. Egyébként a kérdőíves javaslat is tök jó szerintem, mert csatolható, mint dokumentum. Az újságok is azért jutottak eszembe, mert fénymásolhatók és feltüntethetők, mint forrás (megadható az évszám, sorszám, oldal, stb.). A Nők Lapját csak kölcsönbe szoktam kapni, így az most nekem nincs, de a Kismamára előfizető vagyok, úgyhogy megvan másfél évi termés visszamenőleg. Ha érdekel, át tudom futni őket, hátha találok valami témábavágót.

Most csak ennyi fért bele, megyek szopiztatni.
Puszi mindenkinek, Zsuzsa

És itt a kép, amelyen megörökítettem, amint Bálint az egyik kedvenc testrészét (a lábujját) szopja.
Kép

Kép
Kép
denizsa
 
 


Zsuzsa!

Nagyyyyyyyyyyyon édi ez a kép!

(Most biztosan azt gondolod, hogy nem foglalkozom a szakdolival, mert örökké itt vagyok! Kép De megfogadtam a tanácsod, és benézek más -a címéből ítélve témához illő- topic-ba és azokat olvasgatom!)
Már kissé elbizonytalanodtam a címekkel kapcsolatban...! Nem túlzottan tudományos? Lehet, hogy ez sem jó! Segítsetek!
Egyébként köszönöm, hogy felajánlottad az újságok átböngészését, de a nem túl sok szabad percedet inkább valami hasznosabb dologgal töltsd el! Meg aztán én is megszoktam venni a babás magazinokat, amikor találok valami jó témát benne pl. az e havi Kismamában is találtam használható cikket a dolgozathoz!
Mégegyszer köszönöm!

Na megyek, folytatom a böngészést!
Kép
Puszi, Adri
radra
 
 


Szia Adri!
Szerintem a címek tudományosak, de jók! Tudományosnak kell lenniük, hiszen szakdolit írsz!
A mostani Kismamában én a "Karrier vagy baba?" cikket néztem ki Neked. Nem tudom egyre gondolunk-e? Mindenesetre erről lehetne írni, család átalakulása témában, egyre több kispapa van otthon, anyukák hamarabb visszamennek dolgozni, stb.

Mindenki!
Végre én is találtam egy virágcsokrot, gondoltam elküldöm Nektek tavaszvárónak!
Kép

Puszi, Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Sziasztok !

Óhhh de jó erőben van Valaki ! Kép Nem semmik azok a kis hurkák a combikákon ! Bálint szeme meg már olyan igazi "pasis", vagy csak beképzelem ? KépZitus is szereti még mindig szopogatni a lábujjait Kép
Hát Lányok sajna felénk sem a tavasz nyomul.
Örülök a sütik sikerének, én ma este asszem egy joghurtosat csinálok a vacsora mellé.
Adri
Szerintem is tudományosnak kell lennie a címeknek, mert azért szakdoli. Ajánlom a Dr. Pálhegyi Ferenc könyveit is. Ezek keresztény szemszögből közelítik meg a témát és hát ez is egy szegmens, ami jól beleilleszthető.
A net-en való kutakodás nagy önfegyelmet igényel, mert el tud szaladni az idő azzal, hogy sok-sok más érdekes témára rábukkansz Kép...
Plussz még itt vagyunk Neked mi is Kép
Zsuzsa
A fiúk: Bencém májusban lesz 18 éves / szörnyű öreg vagyok Kép /, Ákoskám 16 és fél éves, Danika Áőrilisban lesz 11, Zitus pedig lassan 16 hónapos lesz ( pedig még úgy babáznék sokáig ! )
Az első három gyerek hegedül ( plusz kötelező tárgy még a zongora is), a kicsi még csak az idegeinken játszik ... Kép

Többieknek is pussz:

Gotti
gottianyu
 
 


Sziasztok!
Jo hir:APUKÁMAT HAZAENGEDTÉK!!
Még személyesen nem beszéltem vele,de ugy örülök!!!

Puszi:Kinga

Dorka
Képekröl:Találsz az interneten sok olyan oldalt,ahol animált képecskék vannak,ahogy Adri is irta.Több ilyen is van.
Ha találtál olyan képet,ami tetszik,akkor csinálsz egy jobb klikket az egereddel,és van egy olyan meghatározás,hogy "Kép mentése más néven",na arra klikk,és mentheted a képet a saját gépedre oda ahová akarod.
Utána ugy,ahogy Adri irta,a melléklet feltöltésénél itt a babaneten ugyanugy felrakhatod a saját gépetekröl,mint a kicsi Szonja képeit!
Remélem érthetö voltam,szolj papának,hátha neki érthetöbb!Kép
Egyébként én innen a babanetröl is lopkodom a képecskéket,az a legegyszerübbKép

Puszi:Kinga

Ui.:majd még jövök,csak most a johir miatt voltam.Kép

Kinga
skinga
 
 


Kinga! Ez aztán a JÓ HÍR!!!!

Pusz, Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Szia Gotti!
Ez aztán a muzikális család! Most már tudom, hogy miért hívják a kutyust Mozart-nak!
Három ilyen nagy kamaszfiúval nem lehet könnyű, még jó, hogy Zitus kicsit megcsapolja a fölös energiáikat. Gondolom szeretik kényeztetni őt a nagyok.

No igen, azok a combok meg hurkák... Hát igen, Bálint jó erőben van, 6 hónaposan már 10 kiló volt. Pedig addig csak anyatejcsit kapott. Nos, inkább így legyen, minthogy állandóan azon izguljak és méricskéljem, hogy eleget eszik-e, sikerült-e felszednie valamennyit... Később ez úgyis változni fog.
Szóval egyelőre nem aggódom a súlya miatt. Lehet, hogy ez nagyon önző hozzáállás, de imádom megrágcsálni ezeket a hurkácskákat, mert ilyenkor mindig hangos kacagás és sikongatás a válasz.

Most mennem kell, Bálintkám látni akar...
Puszi, Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Sziasztok !

Zsuzsa

Pont azért írtam, mert naggggyon aranyos Bálintka ! Remélem nem sértődtél meg, mert én dícséretnek szántam a hurkás combikákat Kép

Egyébként teljesen igazad van, minden babának más és más a súlyfejlődése még szoptatás mellett is. Zitus is kizárólag anyatejen élt 6 hónapos koráig és kb. egy éves korig is ez volt a fő tápláléka ( én meg halálra aggódtam ), most már jobban eszik mást is, de csak "csipeget" , a szopi meg még megy 1000-rel, főleg éjjel. Õ se sovány, de a súlya viszont kicsi ( könnyűek a csontjai az orvos szerint). Most lettünk 9 kilósak ! Úgyhogy tényleg más és más az alkatuk a babáknak / anno nekem a fiúk is olyan kis hurkásak voltak, mint Bálintkád /.
Hát igen, nincs is nálunk csend, csak a délutáni alvás idején! Hol a zongorát verik / most már Zitus is beszáll néha, a mű kellős közepén Kép /, hol a hegedűt nyúzza valamelyik, hol mindkettő egyszerre. Szerencsére a tetőtérből szűrtebben hallatszik. Bár most már szépen játszanak ( cseppet sem vagyok elfogult)

Kinga

De jó, hogy otthon van apud ! ! Kép Kép

Többiek, jöttök ?

Pussz: Gotti
gottianyu
 
 


Szia Gotti!

Persze hogy nem sértődtem meg!! Az nálam nem mey olyan könnyen (szerencsére).

Szóval tudom, hogy bók volt, csak azért írtam ezt a súlydolgot, mert korábban aggódtam egy kicsit miatta (no meg célozgattak a kedves rokonok), de aztán olvastam, hogy ez alkati kérdés a babáknál és a későbbiekre nézve ez nem jelent semmit. No meg hogy igény szerinti szoptatás mellett nem lehet elhizlalni anyatejjel egy bébit.
Így a megfelelő "tudás birtokában" már magabiztos lettem, felvilágosítottam az aggódókat, úgyhogy már mindenki büszke rá, hogy milyen szép nagy babánk van!

Egy gondom van csak ezzel a szép súllyal: hogy nehéz. Mármint nekem, és persze mindenkinek, aki dajkálja. Most már egyszerre csak max. 20 percet tudom karban dajkálni, aztán le kell üljek vele, mert majd le szakad a hátam meg a karom. Ne nevess ki, de már hátizomtornát is végzek, hogy "hozzáedződjek" a gyerekemhez!!

Azt hiszem nálunk is a tejcsi lesz a fő kaja még sokáig, mert Bálint csak nagy fintorok közepette hajlandó 2-3 kiskanálnyit kóstolgatni én meg nem akarom erőltetni.

Mi is sokat eszünk éjjel, de azt hiszem ez a fogzás miatt van, legalábbis akkor ugrott meg az éjszakai ébredések száma 2-3 alkalomról a duplájára. Ti hányszor esztek éjjel?

Bocsi, most mennem kell fürdetni, később még benézek.
Puszi, Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Sziasztok!

Jaj, nem győzök olvasni, úgy beindultatok!Kép

AdriKép
Szép az a vers!
A gazd. mérnök hangzatosan "hangzik", igazából csak a papírom van meg róla, egy napot nem dolgoztam ebben a munkakörben! Gyes alatt fejeztem be a fősulit, és azóta is itthon vagyok. A munkahelyem megvan, ahonnan gyesre jöttem, de oda nem igazán vágyok vissza.... Szóval még nem tudom, mihez is kezdek, ha a kicsi is ovis lesz.
Na, azért ne gondoljatok valami nagy konyhatündérnek, engem a sütés egyáltalán nem érdekelt, de kb. 1 éve, mikor megvettem a muffinsütőt, nagyon rákattantam!KépKép És mostmár másmilyen sütiket is kipróbálok!
A kenyérsütő gép is nagyon bejött, ma is sütöttem egy kenyeret.

DorkaKép
Mennyivel jobb ez a név! A Chopin nekem túl hideg volt!
Látom, nálad is előjönnek ezek az "úgy mennék valahová" dolgok! Kár, hogy kettesben nem tudtok átmenetileg kimozdulni! Megünnepeltétek a hazatérést???Kép

Hát csajok, igazán nem akarom szívni a véreteket,(Kép) de szombaton bálba megyek!!!KépKép
Megint táncizhatok! NA, de azért nem ennyire rózsás a helyzet, mert a férjemék étterme adja a kaját, ők szolgálnak fel, szóval ő dolgozik, én meg néhány barátunkkal ott leszek.

DenizsaKép
Mit szeretnél tudni Veronikáról? 5 és fél éves, középsős, nagyon csaj, és nagyon oroszlán! (horoszkópja szerint is!) És rettenetes apás!
A kicsi meg inkább anyucis!

GottiKép
Képeket szeretnél nézni?? Na, ezen az óhajodon könnyen segíthetek, mert kb. 3000 db fotó van a gépünkön! Csak írd meg, milyen témában nézelődnél! Mindjárt itt is egy találós kérdés:
Who is this??????

Kép

KingaKép
De jó, hogy nincs semmi komolyabb baj apukáddal!!
Én is elég apás vagyok, valahogy mindig jobban megtaláltam a hangot apuval, mint anyuval.

Jó éjt nektek!

És nyugodt alvást minden babának!

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Sziasztok!

Most csak 1 percre ugrottam be, mert megyek Nándikával az óvodai nyílt napra! Kép
Később még leszek!

Puszi Nektek!

Adri
radra
 
 


Halihó !

Ditta

Egész nap a fényképmegfejtésen gondolkodtam, de sajna nem megy... Kép Kép Kép Esetleg Te vagy rajta ? Amúgy az élre vasalt nadrág cuki ! Ilyen műanyag tölcsérszék meg van anyuméknak is !

Várom a megfejtést !

Adri

Milyen volt az oviban, ne kímélj, csak őszintén kíváncsi vagyok milyen szülői szemmel a nyílt nap.

Dorka

Visszakaptad a párod ? Kép Kép

Zsuzsa

Háát bizony van, hogy éjjelente kb. éjféltől reggel 8-ig vagy négyszer is szopizunk, de hát ez van. Este 8-9 körül szunyizik Zitus kb. éjfélig nem szokott felébredni, de ebben az időben meg nekem kell egy kis olvasás, internetezés, apája ... stb. plusz tényleg bagoly típus vagyok, aki kb. éjfélre fárad el... na de reggel Kép
Többieknek is pussz:
Gotti
gottianyu
 
 


Sziasztok!

Ma még senki sem járt erre?! (Kivéve Adri 1 sorát.)

Először egy jó hír: Ma nagy élményben volt részem, ugyanis Bálintka ma egyszerre bekajálta az egész almás krumplipüréjét, csak egy fintort vágott közben és kaptam még egy mosolyt is!!

Adri!
Tudom, hogy most nagy tudatlanságról teszek tanúbizonyságot, de mi az az óvodai nyílt nap?? Egyfajta szülők-gyerekek-óvonénik találkozó?

Ditta!
A kenyérsütést én is nagyon csípem. Nemrég szereztük be a masinát, úgyhogy egyfolytában kísérletezem. Mindig mást próbálok ki, még kétszer nem sütöttem ugyanazt, de szerencsére mind finom lett. Csak az a baj, hogy a sülő kenyér valami isteni illattal tölti be a lakást, így alig várom, hogy kihűljön és megdézsmálhassam. A ropogós héja a favorit. Te is így vagy ezzel, vagy ellen tudsz állni neki?
Szóval szombaton táncolni mész! Azért remélem szabad egy kicsit irigykedni? Érezd jól magad!!
A kép nagyon édes, megfejtettem a kérdést, jöhet a többi kép is!

Kinga!
Remélem papáddal továbbra is minden rendben!

Dorka!
Apa ott van már? Nagy az öröm??

Móni!
Elkészült a hóember? Ha nálatok esetleg nincs elég hó hozzá, csak szólj, itt van dögivel... Hogy megy a tanulás?

Gotti!
Az jutott eszembe,hogy a feketeerdő tortád lesz a Valentin napi sütink. A férjemnek még a nyál is összefutott a szájában, amikor múltkor elújságoltam neki, hogy milyen receptet kaptam. van egy szív alakú sütőformám, azt hiszem az jó lesz.

Na, Bálint most ébredt fel. Kicsit félek, hogy fog elaludni este...
Puszi mindenkinek, Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Szia Gotti!
Azt hiszem egyszerre írtunk, vagy csak vaksi voltam? Jut eszembe: szopiztattam közben.
Zitus és Bálint "egy hullámhosszon vannak", mert nálunk detto így néz ki az este és az éjszaka. Azért néha vannak kivételek, pl. tegnap éjjel csak kétszer ettünk.... mégis alig bírtam reggel 7-kor kimászni az ágyból.
Puszi és jó éjt!
Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa! Köszönöm a segítő mailt! Tegnap csak épphogy átfutottam, de ma ha lesz időm, újra átolvasom!

A nyílt napon a szülők bemennek a csoportszobába, leülnek székekre és nézik, hogy az óvónők és a gyerekek mit csinálnak. Mindent összevetve jó volt, de azért elmesélem hogyan kezdődött:
Reggel ugyanúgy mentünk az oviba, megszabadítottam Nándikát a felesleges ruhadaraboktól, feladtam a váltócipőt és mondtam, hogy na akkor menjünk be! Ma anya is itt marad Veled egy kicsit megnézni, hogy mit is csináltok! Erre Õ közölte, hogy nem jön be! Menjünk ki hóembert építeni! De be kell menni - mondtam - mert kíváncsi vagyok Rád! De Õ akkor sem megy be! Aztán kijött az egyik óvónő - Õ sem tudta meggyőzni. Kijött a dajka - Õ sem. Kijött a másik óvónő, - Neki is nemet mondott. (Ekkor már kissé elszállt az agyam, mondtam, hogy én akkor elmegyek haza! Ez sem hatotta meg. Azután megint próbálkoztak az óvónők és a dadus néni. Még mindig semmi! Mondták, hogy biztosan megijedt a szülőktől, vigyem inkább haza. Hát, mondom még bevetek egy-két trükköt: megvesztegettem! Kép Mindent megígértem amit csak kért! Még cukrot is, amit amúgy egyáltalán nem szoktam adni Neki. És lássatok csodát! Több mint fél óra könyörgés után végre bementünk! Leültem Vele kártyázni az egyik asztalhoz. Utána már Legózott a többi gyerek mellett. (Mivel a foglalkozások kötetlen formában történtek, az egyikben nem vett részt, a másikban a vége felé már bekapcsolódott. A mindennapos -5 perces- testnevelést viszont nagyon élvezte, mert az is játékos formában zajlott. Hát röviden ennyi.
Azért rossz volt látni, hogy sokszor magában játszott. Kép /Sok gyerek beteg volt, akivel jóban van./

Ditta! 5 perce lettek kész a kiflik! /Most hűlnek!/ Meg sütöttem egy Brownies-t.
Ma ilyen napom van! (Bezzeg a mosogatni való meg ott tornyosul! Kép)

Mennem kell, Bubi hív!
radra
 
 


Sziasztok!

Kinga szupi hogy apukádat hazaengedték!
A kisfiam megint beteg.Soha nem volt ilyen beteges,most meg szinte egyfolytában beteg.Most vmi vírus ment a gyomrára és szerda estétől csüüt. reggelig hányt és ment a hasa.Annyira sajnáltam,a szívem majd megszakadt.A doki adott beutalót kiszáradás esetére de szerencsére nem volt rá szükség.Ma már jobban van,most kinnt levegőzik egy kicsit az apukájával.
Megyek mert most jött be az udvarról!!

puszi mindenkinek

Kép
moni3
 
 


Sziasztok!


Ditta! Tényleg nagyon finom lett a kifli! (Lehet, hogy holnap is sütök!)

Móni! Jobbulást Nektek!
Kép

Lányok! Lehet, hogy elmarad a tavasz?! Kép (De tuti nem az érdeklődés hiánya miatt! Kép
Kép

Most mennem kell!
Hétfőn ugyanitt!

Puszi mindenkinek!

Kép
radra
 
 


Sziasztok!
Csak most tudtam jönni, mert Szoncsi beteg lett.Két napig 38 volt a láza és a nyűgössége miatt mindig vele voltam, egy éjszakai alvás teljesen ki is maradt nálunk.Most már szerencsére jól van, lement a láza, már csak az orra folyik.Az alvást meg folyamatosan pótolja.
Ma voltunk az orvosnál, azt mondta, semmi gond, rendben a gyerek ha már nincs láza.Itt egyébként sem jellemző az antibiotikumos közbeavatkozás, csak akkor ha már tényleg nincs más mód.Azt mondta a doktornő, hogy ha tartós magas láza lenne 38 feletti, akkor votkával dörzsöljem be a kis testét, kezét, lábát, mert az hat a leggyorsabban és utána legyezzem, így gyorsan elpárolog a votka és azonnal leviszi a lázat.Ez egy bevett szokás itt, egy itt élő ismerősöm szerint is tényleg működik, mentősök is használják.Eleinte nem hittem el, de most, hogy a doki mondta, veszek vagy két üveggel.
Kedvesem megérkezett, éppen a legjobbkor, mikor a gyerkőc beteg lett.Így szerencsére nem voltam egyedül az aggódásban, az ünneplésre viszont eddig nem volt lehetőség...
Dorka
chopin
 
 


Kinga örülök, hogy apukád rendben van,annak is, hogy Móni kisfia gyógyul, puszi mindenkinek.Dorka
chopin
 
 


Sziasztok!

Most csak röviden bekukk, mert mindjárt fürdünk.

Móni! Jobbulást Daninak!! Küldök neki egy képet, hátha használ... remélem szereti a kiskutyákat.

Adri! Az ovi-kaland nagyon tetszett!

Mindenkinek pussz, Zsuzsa

Kép

Kép
Kép
denizsa
 
 


Sziasztok!
Rövid leszek most,de tényleg,mert Balázsom is nyügi.Remélem azért éjjel lesz alvás...
Moni
sajnálom a kisfiad,sok-sok puszi neki,és gyogyuljon meg hamar!
Dorka
Szonjácskának is sok-sok puszi,gyogyuljatok Ti is gyorsan.A vodka story jol hangzik,lehet,hogy tényleg hat!!Én még nem is hallottam ilyenröl,de ha logikusan gondolkozunk,akkor van benne valami.
Zsuzsa és Gotti
Tudom,hogy sokszor hallottátok már,de olyan jo lehet Nektek,hogy szopiztattok még!!!Bocsi hogy ennyiszer felhozom,de én csak sajna 4 honapig szopiztattam,pedig imádtam!!!!Az éjszakai viz és tea helyett én is inkább cickoztatnám a Bazsit.
Ja?!Persze Dorka ez Rád is vonatkozik!
Ditta
Nekem is volt ilyen nadrágom!!!!KépKépKépTe vagy a képen,ugye?????KépTök joooo!
A buvárturosod isteniiii!!!Imádjuk!
Adri
A nyilt napos story KépKép...Nekem a középsö fiu,Márk irto nehezen szokott az oviba,eleinte mindig csask egyedül játszott,vagy csak csücsült.A szivem minden nap megszakadt érte!!A napok fénypontja abban az idöben az volt,amikor mentem érte az oviba,annyira örült,és hazáig be nem állt a szája!!Kép

Na ennyi csajok,lehet,hogy én is csak hétfön jövök ugy,mint Adri.
Ha esetleg nem jönnék,akkor mindenkinek jo hétvégét,a betegeknek jobbulást,és ugy általában mindenkinek nagyon szép és nyugalmas napokat!!
Ja?!Ditta!Neked nagyon jo szorakozást és bulizást a bálhoz!!Majd gyere és mesélj!!!

Sok puszi:KingaKép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!

Bálintka elaludt, most újra be tudtam nézni.

Chopin!
Szoncsikának is jobbulást!! Ez a vodkás módszer tényleg logikusan hangzik, hiszen az alkohol gyorsan párolog. De azt hiszem azért ez az ősi módi a antibaci helyett, mert ott régebben nem volt más, csak vodka. De attól még jó módszer. Reméljük Szoncsika gyorsan meggyógyul és nem lesz szükség a piára, így az egyik üveget elteheted tartalékba, a másik meg jó lesz az ünnepléshez....
Daninak küldtem egy gyógy-kiskutyát, Szoncsnak jön egy cicus (remélem kedveli a macsokat).

Kinga!
Nagyon ari a kisfiad! A férjem pont itt ment el mellettem, amikor meglátta a képet, és egyből idejött, hogy jobban megnézhesse magának "ezt a mosolygós egy bébit!"(így mondta).
Ma volt egy pár szabad percem a délutáni alvás idején és benéztem az archívumba. Most már legalább tudom, hogyan keletkezett a topikunk! Jó ötlet volt, Alapító Anya!
Szoptatni tényleg szeretek, és nagyon drukkoltam, hogy lehetőségem legyen legalább 6 hós koráig szopiztatni a bébit, és hálás is vagyok érte a sorsnak, hogy ez sikerült. Ebben a bébinek is nagy szerepe volt, mert ő eleinte jobban tudta, hogy mit kell csinálni, mint én. Úgyhogy "őstehetség" és " szuperszopizó" jelzőkkel is szoktam őt dícsérgetni.

Mindenkinek jó éjszakát, írjatok, ha tudtok!!
Puszi, Zsuzsa

Itt a cicus:
Kép

Kép
Kép
denizsa
 
 


No most látom, hogy én a vodkát véletlenül "t"-vel írtam, hiába annyira soha nem iszunk semmit.Valószínűleg csak magas láz esetén fogjuk elővenni, és biztos nem isszuk meg, még könnyű alkoholokat sem szoktunk, nemhogy ilyen erőset.Egyébként ez a szokás tényleg azért is alakulhatott ki, mert itt nagyon olcsó a vodka és tényleg van minden háztartásban.Párom szerint ez otthon szilvapálinkával is működne, csak hát annak biztos nem bírná a gyerek a szagát,attól rosszul lehet lenni, talán ezért nem is szokás.

Kinga!Kis Balázs nagyon helyes, aranyos, boldog kis manó.Ne bánkódj a szopi miatt, lényeg, hogy sok sok szeretetben fürdik a kis manócska.De egy kestesónál szívesen segítek, hogy hogy lehet a szopit kitolni, meg vannak annak a trükkjei, illetve vannak bizonyos dolgok, amik elvehetik a szopizási kedvét a gyerkőcnek.Ettől függetlenül a gyerkőc egy kis vasgyúró és tényleg az a fontos, hogy a mamijától a legtöbb szeretetet kapja és ez meg is látszik rajta, szóval tényleg ne bánkódj.

Denizsa!Szoncsika imádni fogja a cicát, mindig végignézzük a képeket!Már sokkal jobban vagyunk.
Jó hétvégét nektek!Dorka
chopin
 
 


Halihó !

Már majdnem vége a hétvégének, lassan feléled remélem ez a kis csapat Kép Kép

Remélem már jobban van a kis Szoncsi és Danika is és azt is remélem, hogy újabb betegeskedők nincsenek. Balázsnak tündéri a mosolya !
Csatlakozom a szopival kapcsolatban Dorka fentebb leírt soraihoz Kép
Nyílt nap ... lesz ez még jobb is Kép, van még időtök.

Gyerekek, mi fogzunk ezerrel Kép A tegnap éjjelünk elég mozgalmas volt ! Felfedeztük, hogy Zitusnak nem ott jön a foga, ahol vártuk, hanem a bal alsó rágó tört át... még véres is volt szegénykémnek. Szinte éreztem, hogy ennek a lassan indult fogzásnak ez lesz a vége : szinte egyszerre csattannak ki a fogacskák felett az ínyrészek. Úúúgy sajnálom kicsi manónkat !
Érdekes, nappal nem sok jel vall erre, de azért van néhány: most szereti újra szopogatni a keményebb játékokat és nem nagyon akar enni Kép
Főleg szopi és Monte a nyerő. Ma pl. direkt krumplipüré volt a köret jó "hígan", hogy egyen belőle legalább egy kicsit.
Tegnap meg "brutál" anya voltam, mert a fiúkkal nagyon elszaladt a ló a tetőtérben takarításügyileg... Kép Lett is rend estére... csak a hangom kellett egy kicsit kiereszteni ( pedagógia ide vagy oda Kép )

Holnap már írjatok ! Ha mindenki ír, akkor leírok egy naggyon fini salátareceptet is, de csak akkor Kép

Gotti
Kép
gottianyu
 
 


Sziasztok!

A hétvége nálunk is mozgalmasan telt, szombaton jöttek a rokonok...Bálint estére kidőlt, mint a fa, nem kellett könyörögni, hogy aludjon.
Ja, és végre teljesen egyedül, segítség nélkül átforult hasról hanyatt. A mutatványt többször is megismételte nagy örömünkre.

Gotti! Kép
Szóval a hétvégén a zene hangjai helyett a Te hangod zengett a tetőtérben! Kell is az néha... Kép
Szegény Zitusnak kitartás a fogakhoz! Nálunk még mindig semmi fogzás terén...De egyszer majdcsak kijönnek.

Dorka! Kép
Örülök, hogy jobban van már Szoncsi és nem volt szükség a piára! Kép
Egyébként nem akartalak alkoholizálásra biztatni, pont én, aki még egy pohár Martinitől is becsíp...

Móni! Kép
Remélem, már Dani is jobban van!

Ditta! Kép
Milyen volt a buli? Remélem jól érezted magad és sokat táncoltál! Kép

Hú, Bálintka rázendített... ma kicsit nyűgös szegény, már reggel fél hatkor fent voltunk...
Na megyek, puszi Mindenkinek!
Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Sziasztok!

Eltelt a hétvége...
Csak annyira kukkantok be, hogy jelezzem: még élek!
Most pedig a szakdolival foglalkozom, mert Bálintka most engedi. Alszik! Kép

Később még benézek!

Puszi, Adri

ui.: Zsuzsa, köszi a mailt! KépKépKép
radra
 
 


Sziasztok !

Csak annyira ugrottam be, hogy ezt továbbítsam :
<!--attachment: Id_vel_be_rnek_az__rzelmek_-358627.doc*mime_msword.gif*application/msword*44.5**Id%f5vel+be%e9rnek+az+%e9rzelmek%21%2edoc --><center><pre>
Kép
Idővel beérnek az érzelmek!.doc (44.5 k)</pre></center><!--/attachment-->

A barátosnémtól kaptam,(ugye nem baj, ha továbbadom ?) különösen Neked ajánlom Adri, a szakdogádhoz Kép Kép Jó ez csak vicc, de szerintem nagyon jó Kép

Gotti

( számolom ám, hogy mindenki jelentkezik-e ma Kép )
gottianyu
 
 


Gotti!

Hát, ez tök jó! Kép(Átküldöm a férjemnek is!)
Vagy nyomtassam ki Neki Valentin nap alkalmából?! KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Én már 2x jelentkeztem ma! Kérem a salátareceptet! Kép

Puszi!
radra
 
 


Halihó !

Hol vagytok lányok ? Salátát senki nem akar enni ?

Mivel Adri kétszer is jött, ezért bónuszként mégis kaptok salátát Kép Kép Kép

LILA SALI

Hozzávalók: kis fej lila káposzta
2-3 fej lila hagyma
1 pohár tejföl
fél flakon majonéz
só, köménymag ( lehet őrölt is )
A káposztát vékony csíkokra vágom ( nem reszelem !) és a hagymát is negyedkarikákra vágom. Összekeverem a tejföllel és a majonézzel, ízesítem. Fontos: jó, ha érik egy napot hűtőben, de legalább egy felet. Gyönyörű lila színű lesz !

Most jutott eszembe: bizti mindenki süti a Valentin napi feketeerdő-tortit Kép

A topic Bálintkáinak sok-sok boldog névnapot kívánunk !!


Kép

Pussz:

Gotti
gottianyu
 
 


Gotti! Kép

Köszönjük a névnapi jókívánságokat! Kép
A receptet mi is kiérdemeltük, mert voltunk ma! Kép
A doksit én már meg is mutattam a férjemnek, jót mulatott rajta. Kép Mondtam is neki, hogy nálunk vmi nincs rendben, mert már 11 éve együtt vagyunk, mégsem tartunk még 6 hónapnál sem, mire azt válaszolta, hogy ez azért van, mert lassan öregszünk... Kép

Adri! Kép
Sok boldog névnapot Bálintkádnak! Kép Kép Kép
Küldök neki egy édes (bevallom innen lenyúlt) képes köszöntőt:
Kép

Puszi Mindenkinek, Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: