Új privát üzeneted érkezett!

Mi egy eléggé ritka õsi magyar nevet adunk a születendõ gyermekünknek. Az elsõ néhány reakció miatt inkább azt mondom az érdeklõsõnknek, hogy még nem döntöttük el mi lesz a baba neve. Pedig egyáltalán nem furcsa hangzású, egyszerûen csak ritka. Egy barátnõm ugyanezt tette mikor megelégelte, hogy mindenki pofákat vág a kislányuk jövendõ neve hallatán.
Névtelen
 


Szerintem azért a nagyon ritka nevekkel is csak óvatosan.
Hisz nem nektek, hanem a gyermeteknek kell hrdani. Mert mi értelme van egy kimondhatatlan vagy "furcsán" hangzó névnek?

Szerintem csaka viselõje fog szenvedni miatta.

Ismerõsöm születendõ fia: Valka Julian
aztán hallottam már ilyen neveket is: Sztojka Dzsenifer
Aztán: Száraz Pálma ...

és még lenn eegypár. Csak az a szomorú hogy míg én vigyorgok a neveken addig szegény gyerekek meg nap mint nap találkoznak a vigyorral ..

Katka
Katka
 


Mintha említette volna a fentebb író, hogy nem furcsán hangzó és nem kimondhatatlan. Pár éve még pont így szóltál volna be a Csengére vagy a Villõre, pedig manapság Dunát lehet velük rekeszteni. Anyámat pedig anno megszólták a Krisztina miatt. Ami meg a vigyorodat illeti, nevelés kérdése is, hogy csúfol-e egy gyerek mást a neve miatt. Ha a szülei erre nevelik...
Kriszta
 

 
 


Egyrészt nem világos számomra, hogy a "Nevek" topicban miért kell így ködösíteni, és konkrétum nélkül írogatni egy névrõl, amirõl csak azt nem tudni, hogy melyik is az. Másrészt a neveltetés kérdését kicsit nehéz néhány óvodai és iskolai társsal több évre elõre egyeztetni. Az ember csak a sajátját tudja megnevelni(jó esetben), de még így is érhetik meglepetések, arról nem is beszélve, hogy a szülõn kívûl más is hatással van a gyerekre. A máséval kapcsolatban csak annyit tehetünk, h. nem adunk fel neki
labdát.
Névtelen
 


Ez olyan, mint a szemetelés: azért mert a fél ország eldobálja a szemetet utcán, játszótéren stb., azért még az ember a saját gyerekét nevelheti arra, egy tisztább jövõ halvány reményében, hogy õ ne tegye. Így talán elõbb-utóbb többen leszünk akik nem szemetelünk.
Nem tartom jónak azzal elintézni a csúfolódás kérdését sem, hogy "úgyis eltanulja az óvodában". Elég szomorú, hogy így állsz hozzá. A káromkodással is így vagytok? Hallottam már ilyet, hogy valaki azzal magyarázta az otthoni káomkodást a gyerek elõtt, hogy "tanul az cifrábbakat is az iskolában". Intelligencia a köbön.
Az igaz, hogy nem ide tartozik a téma, de a Kata hozzászólására sem volt semmi szükség.
Kriszta
 


Szerintem semmi durva nem volt abban a hozzászólásban, csak a véleményét írta meg Kata teljesen kultúrált módon. Ennyre nem kell érzékenynek lenni. Az, hogy v.k magában megmosolyog egy nevet, még nem neveletlenség. Ezt gondolni álszentség. Nem gondolom, hogy nem kell megnevelni a gyerekemet, de ezzel párhuzamosan azért meg is kell védenem õt a felesleges fájdalmaktól. És ha egy ostoba névválasztással megkeserítem a gyerekkorát, akkor nevelhetem én b.milyen példamutatóan, sosem lesz hálás nekem, és én is rosszul fogom magam érezni emiatt. Szóval szerintem a névválasztáshoz is kell intelligencia.
rjuli
 
 


Lányok, annak idején amikor a topikot indítottam nem hittem, hogy ilyen népszerû lesz. Most egy kicsit mást kérdeznék szintén a nevekkel kapcsolatban. A törvény szerint ezentúl a férjek is felvehetik a feleség vezeték nevét. Mi errõl a véleményetek és hogyan hat ez majd a születendõ gyerekek nevére...
Üdv. Szofi
Szofi
 


Ha logikusak voltak a törvényalkotók, akkor tartják magukat a mostani szabályokhoz, mely szerint a gyerek vezetékneve lehet vagy az anyáé vagy az apáé, viszont mindegyik gyereknek azonos vezetéknevûnek kell lennie. Errõl a házasságkötés elõtt kell nyilatkozni és a házassági ak.-i kivonatban is szerepel hogy a szülõk miben állapodtak meg.

Norcsi

off. Szofi mi van veletek? Hamarosan megírom ám a levelet Neked!Kép
norcsi
Lenti
 
 


Pontosítom amit fent írtam, ez jelenleg abban az esetben van így (mármint hogy a gyerek vezetékneve lehet akár az anyáé is), ha a nõ (mint én is) a lánykori nevét választja férjezett nevéül.

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

szeretném letesztelni a Sámuel, becézve Samu nevet. Mi a véleményetek róla?
Nekem tetszik, nemzetközileg eléggé elterjedt, itthon viszont ritka, és a becézése is aranyosan hangzik. Családi kötõdés is van, mivel férjem nagyapját és dédnagyapjét is igy hivták.
Anyunak viszont nagyon nem tetszik, folyton azt mondja, hogy a csontvázat hivják igy a biológia szertárban.
Tudom persze, hogy nem lehet mindenkinek a kedvére tenni, a névválasztással meg különösen nem, de azért érdekelne kivülállók véleménye is. Igaz az is , hogy a legtöbb nevet lehet valamilyen módon gúnyolni, de azért jó lenne tudni, hogy az emberek többségének tényleg a csontváz jut eszébe errõl a névrõl, vagy nem. Nekem pl nem ugrott be elsõre ez a kép. Azért ez ne befolyásoljon senkit, minden véleményre pro és kontra kiváncsi vagyok. Köszi elõre is! Kép

Sziasztok,
Vercsi
vercsi
 
 


Vercsi!

Mi is gondolkodtunk a Sámuel neven, férjem nagypapáját hívták így, de anyósom nem örülne ennek a névnek. Így, hogy Sámuel nagyon tetszik, de a Samu becézésrõl nekem is a csontváz ugrik be elõször és félek, hogy emiatt késõbb csúfolnák.

Puszi, Panka

panka
 
 


Szia Vercsi!
Nekem meg pont ellenkezõleg: a Samu tetszik, aranyos, jópofa, késõbb meg egy jófej srác jutna eszembe róla, viszont a Sámuel nekem túl "bibliai", egy öreg, nagyszakállú prófétát juttat eszembe.

Pusz
Franyo
franyo
 
 


Vercsi!
Nekem tetszik a Sámuel, nem tucatnév, és aranyosan lehet becézni. A "szimpla" Samu is tetszik, csak valahogy nem tudok elképzelni mondjuk egy 50 éves SamutKép. Szóval én a Sámuelre szavazok, azt lehet Samuként becézni, és mikor felnõ, lehet bölcs, nagyszakállú professzor isKépKépKép.
(Ja, a statisztikához: az elsõ soraidat olvasva nem a csontváz volt az elsõ gondolatomKép)
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Vercsi!
Nekem tetszik a Sámuel, nem tucatnév, és aranyosan lehet becézni. A "szimpla" Samu is tetszik, csak valahogy nem tudok elképzelni mondjuk egy 50 éves SamutKép. Szóval én a Sámuelre szavazok, azt lehet Samuként becézni, és mikor felnõ, lehet bölcs, nagyszakállú professzor isKépKépKép.
(Ja, a statisztikához: az elsõ soraidat olvasva nem a csontváz volt az elsõ gondolatomKép)
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


No, ez kétszer ment elKép. Bocsánat
Z

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Vercsi,
Nekem spec. nagyon tetszik! A fiam osztalyaban van "egy Samu", sot "egy Soma" is! A gyerekek meg ugyis abba kotnek bele, amibe akarnak, ez ne legyen szempont, hogy csufolni fogjak (megjegyzem a fiam osztalytarsat nem csufoljak, igaz, meg nincs is biologia)! Nagyon "jo nev" a Samuel!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Vercsi Kép
Sámuel klassz, nekem van egy kisgyerek ismerösöm, aki Samu, és tök édi! Kép
Kangi
kangi
 
 


Sziasztok!

Tartanék egy kis közvélemény-kutatást. A 17.hétben vagyok a harmadik babámmal, az ultrahang szerint valószínûleg lány lesz. Testvéreit Daninak és Sárinak hívják. Nekem rengeteg lánynév tetszik, végül nyolc olyat sikerült összegyûjteni, ami a páromnak is, nekem is tetszik.
Nos, lehet szavazni:
Dóra, Eszter, Lili, Luca, Orsolya, Réka, Virág, Zsófia

Várom a véleményeket, köszi

Kata
Kata
 


Szia Kata!

A mi listankon is rajta volt a Luca, Reka, Zsofia /mondjuk nekem csak Zsofi alakban tetszett/ nev ezek kozul, volt meg Dorka is, aztan a vezeteknev miatt vegulis a Reka mellett dontottunkKép Amirol most tudtam meg, hogy eleg gyakori manapsag, pedig nem is gondoltam volna, alig van ilyen nevu ismerosomKép Ha ez is szempont Nalatok, nezz utana, melyik milyen gyakori, javaslom.
-Afonya

Ui: A Lili meg azota megtetszettKép
Névtelen
 


Névtelen!
Az Áfonyát kihagynám.. nem különösebben számít, hogy gyakori-e, vagy sem. lényeg, hogy tetszen, a vezetéknevünkhöz is menjen. Végülis Danival is Dunát lehetne rekeszteni, de hát ez tetszett, és kész..
Kata
 


Sziasztok!
Köszi a sok hozzászólást Sámuel-Samu témában. Megerõsitettetek, hogy jó kis név lesz ez a fiamnak. Feltéve, hogy fiú lesz, amit még nem tudunk. Ha majd egyszer lesz lánynevünk, lehet, hogy azzal is jövök ide megerõsitésért.Kép

Kata!
Nekem mindegyik név tetszik, amit választottál. Jó lenne tudni a vezetékneveteket a szavazáshoz, de addig is nálam a dobogósok:1, Eszter 2,Dóra 3,Virág
Habár úgy tudom, hogy az Eszter elég népszerû mostanában. A neveid közül talána az Orsolya a legritkább manapság, de ez csak személyes benyomásom, nem statisztika. Az is lehet, hogy csak én nem találkozom vele mostanában.

Na sziasztok és köszi mégegyszer,
Vercsi
vercsi
 
 


Sziasztok! Nekem már van két kislányom, Szilvia és Gabriella. Most várjuk a harmadik babánkat és a férjem kisajátította névadás lehetõségét abban az esetben, ha fiú lesz(Gábor). Ha megint kislány lenne a Boglárka(Bogi) nevet adom. Nekem nagyon tetszik.
Beus
beus74
 
 


Kata, légyszi jrd mega vezetéknevet, mert azon múlik minden.

Az Eszter Luca, Dóra és Virág már olyan tucatnevek! de tényleg, hiába szépek, anno nekem volt legalább 3 Móni meg 3 Andi oszt társam, szerintem most így járnak majd az Eszterek, meg a Lucák.

Szóval én az Orsira szavazok. De kellene a vez. név, mert ezek a nevek amiket leírtál, olyan különbözõ hangzásúak hogy csak na.


PGabi
Névtelen
 


A vezetéknév Zoltai. Van már egy Zoltai Dániel megy egy Zoltai Sára, ezek szerintem jól hangzanak.
Kata
 


Szerintem a Zoltai Orsolya nagyon jó!!!!!!!!! A legjobb!!!!!

mert hangzásban a mély magánhangzós név a legjobb, ezért lett jó választás a Sára és a Dániel is. Az"á" megnyújtja a nevet, ami a szép hangzást biztosítja.
A Luca és a Lili egáltalán nem jók szerintem, valahogy olyan kurta hangzásuk van.
Még a Dóra is jó, de a legszebb szerintem az Orsolya.

Zoltai Orsolya. Kép Tök jó.

Azért majd jrd meg mi mellett döntöttetek. Kép
Névtelen
 


Sziasztok!
Bocs,hogy beleszolok,de a Zoltai Orsolya az jol hangzik!
BAr en Borbala(Borka) rajongo vagyok,de a lanyomnak "csak" a masodik neve lett ez.Ö Rebecca Borbala (kicsit hosszu)Kép.
CIAO,Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni. Milyen keresztneveket választanátok a Goda vezetéknévhez? Fiút és lányz is várok, nincsenek vallási vagy egyéb elvárásaim, lehet tucatnév vagy ritka, a lényeg hogy szép hangzású legyen.

szerintem kicsit nehéz eset, de bízom bennetek, mert az én füleim már semmit sem hallanak :-)

Köszönöm: Kitti
Névtelen
 


Kitti!

Szerintem mindenképpen valami hosszabb keresztnevet válasszatok mellé, minimum három szótagút. Tippeket nem nagyon tudok adni, nem ismervén az ízlésedet, néhány nevet azért írhatnál, hogy neked mik tetszenek, mert így elég tág a kör:

Mindenkinek!

Köszönöm a szavazatokat, még nem döntöttünk. A szavazás jelenlegi állása szerint Orsi és Virág vezetnek, de továbbra is várom a véleményeket!!
Tehát: Dóra, Eszter, Lili, Luca, Orsolya, Réka, Virág, Zsófia ?

Kata
Kata
 


Kata! Köszi szépen azért nem írtam neveket mert senkit sem akarok befolyásolni. hisz az hogy kinek mi hangzik jól azt mindenki maga tudja. amúgy nincs favorit nevünk.


a szavazáshoz: Orsolya


Köszi és azért továbbra is várok tippeket:


Kitti
Névtelen
 


Én is Orsira szavazok!!
rbogi
 
 


Virág!

jucusmamus
20170114224602
 
 


Szia Kata!

Itt egy Orsi, aki imádja a nevét, mégis azt ajánlom, hogy mássalhangzóval kezdõdõ nevet válasszatok, mint az elsõ két esetben! Mondd ki hirtelen: Zoltai Orsolya. Szerintem Jorsolya lesz belõle. Sokkal mélyebb és finomabb a Zoltai Zsófia. Szerintem.
A lányom Sára, a fiam pedig csak azért lett Máté és nem Dániel, mert Sára Dani lett volna, ha fiú.

Görgesd a nyelveden és érezd az ízét. Szerintem gyönyörû.

Szia
Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Én is tanácsot akarok kérni tõletek. Mi még komolyan nem gondolkoztunk rajta, hogy mi legyen a babánk neve, de lassan eljutunk arra, hogy leüljünk és kitaláljunk valamit, mert a rokonok kezdenek az idegeinkre menni. Jelenleg a 15 héten vagyok, van még idõnk, de addig is szerintetek milyen keresztnév illene a SZTÉLÓ vezetéknévhez? Van néhány név amirõl tudjuk, hogy nem szeretnénk adni, mivel a családban nagyon sokszor elõfordul, ilyenek: József, Ferenc, János, Sándor, István, Katalin, Mária (és annak minden formája kizárt, Annamária, Marianna stb., mert minden nõ a férjem családjába vagy elsõ vagy második névként megkapta ezt a nevet). Tudom, hogy ezek szép régi nevek, de már 2-3 személy is viseli és nem akarjuk, hogy még a gyerekünket is így hívják. Ja és mindenképpen csak 1 keresztnevet szeretnénk neki adni, mert ebbõl csak galiba van a családban (Pl: A keresztanyámat Irén Júlia névre keresztelték, de mindenki Katinak szólitja, és még vannak sajnos ilyenek Kép ).
Elõre is köszönöm az ötleteket.

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


LÁnyok nekem is segítsetek, fentebb írtam, a vezetéknevet, olyan jó volna egy két független "szakértõt" hallani.

Kitti
Kitti
 


Nadine,

Sztéló Benedek,

Sztéló Jordána, Sztéló Diána, Sztéló Regina

de még majd gondolkodom, most hirtelenjében ezek jutottak eszembe.
Kitti
 


Nekem a Godáról a Gábor jut egybõl eszembeKép
Névtelen
 


Kitti!

Szerintem lágyítani kellene egy kicsit a keresztnévvel a Goda vezetéknevet. Mit szólsz a Dánielhez? A Gábor nekem is tetszik, bár inkább több szótagú nevet keressetek, mert akkor dallamosabb lehet! Esetleg két keresztnevet?!
Goda Júlia?
Hû! Nagyon nehéz dolgotok van!
Áron, Levente, Gergely
Marianna - bár ez egy kicsit pattogós
Sok sikert!
Ajánlom, vegyetek egy utónévkönyvet! De jól nézd meg melyiket, mert sok nagyon rossz van!

Solya
solya
 
 


Nadine!

Botond és Kristóf?

Solya
solya
 
 


Sziasztok! Én mostanában a Zulejkába vagyok beleszerelmetesedve. Mit szóltok hozzá? Sajnos a férjemnek nem tetszik.
Menta
menta
 
 


Engem arra a 150 évre emlékeztet!

Solya
solya
 
 


Kitti!
Goda Benedek, Levente, Krisztián, Szilveszter, Barnabás?
Goda Evelin, Noémi, Julianna, Nikolett, Bernadett?
Majd még gondolkodom.

Kata
Kata
 


Sziasztok

Az én lánykám Luca. 5 éve mikor született még ritka volt a név. Bár nem csak ezért választottuk Kép

A fiacskám 2 honapos és Barnabás, vajon 5 év mulva ez a név is ilyen felkapott lesz mint a Luca?

Egyébként ha lány lett volna akkor Csenge Réka lett volna Kép

L.
L.
 


Solya! Egyértelmûen törökös, de nekem nem az jut róla eszembe. Inkább egy kis királylány. Kép
Menta
menta
 
 


Tényleg. Így, hogy írod, nekem is egy hatalmas rózsakert közepén, hosszú copffal!

Solya
solya
 
 


Solya! Kép
M.
menta
 
 


Sziasztok!
A segítségeteket kérem egy próbaméréshez, mely egy munkámhoz szükséges!A névadási szokásainkról lenne szó.Legyetek szívesek olvassátok végig, s válaszoljatok mindegyik kérdésre, vagy összefoglalva felsorolásszerûen kérném a választ!
Milyen szempont szerint választottatok nevet:
- Családi hagyomány, kötõdés egy névhez?
- A név eredete a fontos? /magyar, héber, szláv.../
- Szerepet játszott-e a kezdõbetûk azonossága?
- Fontos-e, hogy a születés- és névnap távol legyen egymástól?
- Befolyásolta-e a választást valamilyen regényhõs, tévésztár, sorozatszereplõ elnevezése?
- Fontos volt-e, hogy nyelvtanilag megfeleljen a keresztnév a vezetéknévhez? /hangrend, msh.torlódás,ejtési könnyebbség.../
- Fontos volt-e,hogy simuljon a keresztnév a vezetéknévhez?
- Számított-e, hogy gyakori vezetéknévhez ritka, ritka vezetéknévhez gyakoribb keresztnevet keressetek?
- Fontos-e egyáltalán a keresztnév gyakorisága?
- Fontos volt-e,hogy még ne legyen ilyen a családban, baráti körben?
- Gondoltatok-e arra,hogy gyerekhez és felnõtthöz is passzoljon a név?
- Esetleg más szempont vezérelt a névválasztásban?

Elõre is köszönöm a válaszokat, remélem minél többet kapok!!!!!!!!

Janka
Janka
 


Szia Janka!

A 12 kérdésre sorrendben a válaszaim:

1. n
2. n
3. Inkább az, hogy ne legyen egyforma. Családi nevünk S-sel kezdõdik...
4. i
5. n (Bár késõbb kiderült, hogy a Barátok közt-ben szerepel Vilmos, bár én nem nézem Kép)
6. i
7. i
8. n
9. i
10. i
11. i
12. Ennyi szempont épp elég volt. Kép

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Janka!

1.n
2.n
3.n sõt
4.n
5.n
6.i
7.i
8.n
9.i
10.i
11.i
12.-

Kata
Kata
 


1. hagyomány: nem
2. eredete/magyar, héber, szláv.../ : nem
3. kezdõbetûk azonossaga: nem, de a monogrammra figyeltunk azert
4. születés- és névnap távolsága: igen
5. tévésztár: nem, sõt
6. /hangrend, msh.torlódás,ejtési könnyebbség.../ : igen
7. simuljon: igen
8. gyakori-ritka, ritka-gyakoribb: igen, feltûnõ vezetéknevünk mellé egyszerû keresztnevet akartunk, de ha pl Horváth lenne, akkor nem választanék valami "egzotikusat"Kép
9. keresztnév gyakorisága: igen
10.családban, baráti körben: igen
11. gyerekhez és felnõtthöz is illõ: igen
12. Egyéb: igen, hogy már "meghonosodott", úgymond magyar nevet adjunk. Nem feltétlen õsi magyar nevet, csak ne Dzsenifert, Szimonettát, stb.
afonya
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: