Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Timtom!

Bicajra ülni muszáj és kész, mert ha nem akkor fél óra gyaloglással érem el az állomást. Ameddig nem csúszik az út, addig bátran merek tekerni. Ma viszont nagy élmény lesz hazajutni az állomásról ebben a szutyok időben. Remélem egy darabban sikerül megjátszani a dolgot.

Dokilátogatás után remélem jön a beszámoló, ugye?

Azért a dúla dolgon még gondolkozhatsz nyugodtan. A dúla nem egyenlő a szülésznővel, sőt... Ő csak egy többnyire lelki támasz a szülés előtt, főként közben és utána is. Majd megpróbálok beszerezni a többiektől dúlameséket (ezeket a dúlák és a szülő anyák írják le, igaz történetek), engem a tanfolyamon nagyon megfogtak.
Anyagi vonzata a dolognak tulajdonképpen nincs, mert erre semmi hivatalos út nincsen még az APEH-nál. Max. költségtérítés. A szülőszobán, mi dúlák az apukáknak is sokat tudunk segíteni, mert sokszor váratlanul éri őket a látvány, az élmény, az esetleges kiszolgáltatottság érzése.
Nem akarlak semmire rábeszélni, de ha van kedved szívesen találkozom Veled személyesen is és még akkor sem kell elkötelezned magad arra, hogy a szülőszobán is ott legyek. Egy dúla sokféleképpen tud segíteni.

Ha van kedved, látogass el a www.szuleteshete.hu -ra (ha még eddig nem jártál arrafelé), nagyon sok érdekes olvasnivalót találhatsz.


Mindenkinek jó hétvégét!

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Timtom!
Még az jutott eszembe, hogy szerintem a János Kórházba nem ismeretlen dolog dúlával (is) szülni.
Nem akarok erőszakos lenni, de szerintem van valami sorsszerű abban, hogy Te pont akkor kerültél kapcsolatba velem.

Az János-os dúlaságnak még utána fogok nézni. OK?

És tényleg nem vagyok egy nyomulós-tukmálós-erőszakos típus (pedig ez most nagyon úgy néz ki!!!). Csak Neked is szeretnék segítni.

Na, befogtam a lepénylesőm és puszi

Zs.

Kép
zsóci
 
 


Szisztok,
nem túl mozgalmas mostanában a topicunk..
Köszönöm az érdeklődést, gyerkőcök meggyógyultak, ma már mindenki végezte a dolgát. A hétvégénk kimondottan jól sikerült, szombaton voltunk egy óriásit szánkózni, itt a környékbeli kisutcákban szuper pályák vannak!!!Kép
Péntektől vasárnap estig mintegy 4 hokimeccset szurkolhattam végig, óriási volt a hangulat!

Most gőzerővel keresek vmi közeli helyet, ahol tornázhatnék s közben vigyáznának is Botira. Már nagyon hiányzik a rendszeres sportolás. Itthon egyedül nem vagyok túl lelkes, de anyukámat sem akarom jobban terhelni. Az utóbbi időben túl sokszor fáj vmim, nem vagyok hajlandó tudomásul venni, hogy én is öregszem..No meg jó pl-val kell előljárni. Dóri leadott egy edzést, előző héten nagyon kiborult, hogy nincs ideje játszani, meg a barátnőivel találkozni. Eddig heti 3x3 órát edzett keményen, teljesen megértem. Az edző nem repdesett az örömtől, most akarta felvinni 1. osztályba versenyezni, de ő is osztotta a véleményünket, inkább most lazítsunk kicsit, minthogy teljesen megutálja a tornát. Állítólag ő az eddigi legtehetségesebb tanítványa..Élsportolót nem nevelünk belőle, de mozogni kell és Magyarországon még nincs olyan, hogy 'tömegsport'. Sajnos!!
Remélem ti is mindannyian jól vagytok!!! Megyek, tornázok egy kicsit, a gyerkők már ágyban, a férjem meg edzésen.
Barnus
barnus
 
 

 
 

Szia Barnus!

Tényleg leült a lelkesedés. És a topic címéhez sem vagyunk hűek. Szerintem nem is baj! Ugyis csak négyen vagyunk és inkább magunkat adjuk bele - alapvetően pozitívan!!!! Az agykontrollnak is ez az alapja.

Te nem szoktál korcsolyázni? Ha már ilyen sokat vagy a jég mellett. Nálunk most tuti jól befagyott a Velencei-tó, de persze a szokott módján, vagyis korcsolyázásra alkalmatlan felülettel. Szeretek korizni, de nagyon bátortalan vagyok és félek elesni. Most már szinte évek óta nem koriztunk a Velencei tavon, mások meg honnan képesek oda autózni, hogy csúszkeráljanak egy kicsit.

Szobabicajozni szoktál? Az persze nem egyenlő a tornával, de a semminél több ( a nagy 'öregségi érzeted' ellen).

És most átmegyek dúlába:
Voltál bent a barátnőd szülésénél (bár akkor biztos írtál volna róla)?
Szerinted túlbuzgom Timtom várandósságát?

Minden jókat kívánok mindenkinek!

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Kedves Gyakorlott Szoptató Anyukák!

Kéne nékem egy kis segítség szoptatásügyileg. Van egy kismama, aki nemsokára szüli a második kisfiát, akit nagyon szeretne szoptatni, mivel az elsőt nem tudta. Az első kisfia még a kórházban úgy kiharapta a mellét, hogy borzalmasan kisebesedett és az anyuka már saját magát gátolta tejtermelésileg, mert görcs volt benne a szoptatás miatt bekövetkező fájdalom miatt. Na ezt jól leírtam!!!!

Ti mit tudnátok ajánlani?

Köszi a segítséget: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

Zsóci!
Nem hülyülj!Mért buzogtatd volna túl a Pocakunkat. Olyan jól esett amiket írtál, s hogy gondolsz ránk. Mikor olvastam teljesen meg voltam hatva, s azóta is itt vagy a buksimban, s gyűjtöm a kérdéseimet, amiket majd leírok, vagy talizunk, s megbeszéljük.
Az, hogy eltüntem a napokban, s nem reagálta a leveledre, annak köszönhető, hogy a gépünk egy rosszul szigetelt teraszon van, s ha leülök mellé, szét fagy a lábam, s nem akarok méginkább megfázni. (A hosszab leveleimet Anyutól szokatam írni, vagy beöltözök mint egy eszkimó.) Apropó megfázás: a jelenlegi kórságomat megúztam láz nélkül, de elég szépen köhögök még, s elég elcsigázott tudok lenni.

Ma mozgalmas napunk lesz: 12:00-re megyünk Uh-ra. Úgy izgulunk, hogy mit fog mutatni magából a Picimanónk. Elmegyünk megrendeljük a bababútort, este pedig a Jánosba megyünk tanfolyamra.

A szoptatáshoz saját gyakorlati tanácsokkal még nem tudok szolgálni, de van egy (állítólag) nagyon jó szoptatási tanácsadónő, akit nekem is ajánlottak, ha gondba lennék majd a szoptatással. Infókat a www.iboly.hu honlapon találsz róla.

Elkezdtem fázni, úgyhogy megyek. A mai élményimmel pedig jelentkezek. S tényleg nem tartalak túlbuzgónak. Sőt nagyon örülök, hogy így egymásra leltünk. Tényleg nem a véletlen műve.

Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok! Én sem tűntem el, csak nem írtam.
Barnus! Az itthoni tornázásra én is nehezen veszem rá magam. De futni azért megpróbálok reggelente, amikor a nagyokat leadom az oviban. Szombaton tök jót futottam a havas erdőben, vasárnap meg szánkóztunk, de már egy kicsit kásás volt a hó
Timtom! Várjuk a fejleményeket!
Elég vitamint meg ilyesmit nyomsz be? Jobb lenne ezeket a kórságokat megelőzni, mint átvészelni, és drukkolni, ne legyen komoly!
Zsóci! 2 dúla jelölt feltett tegnap egy kérdőívet, olvastad?

Nálunk is zajlik az élet, Ábel úgy tűnik mégsem megy suliba. Esztert meg mégis elviszem neurológushoz, mert megmutattam a szeptemberi képeit a gyógy tornásznak, és ő is furcsállta, hogy miket megcsináált már, amiket most nem! Remélem minden ok lesz!
Ennyit röviden rólunk! Claire
claire
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy senki nem tűnt el!

Claire! Ábel szeptemberben menne, és miért nem megy? Bocs, de nem lehet, hogy kimaradtam valamiből, nem ismerem az előzményeket. Beavatnál?
Esztereteknek nagyon drukkolok, hogy minden jó legyen. Az AK továbbra is bevetve ezügyben részemről!!!!!!!
A DÚLÁS KÉRDŐÍVET HOL TALÁLOM????????

Timtom! Miattunk meg ne fázz! Nem lehet a számítógépet nelegebb helyre tenni? Vagy akkor túlzásba vinnéd a netezést? Beszámolót várom, hogy mi volt tegnap.

Barnus! Megint lehet szánkózni! Ki tudjátok hét közben is használni az érdi hegyes-völgyes utcákat?

Legyen jó és szép napotok!

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Szia Zsóci,sziasztok lányok!

Idő hiányában ma biztosan nem fogunk szánkózni, igaz én már délelőtt eleget csúszkáltam az autóval.. Olivér elutazik néhány napra, szinte biztos voltam benne, hogy leesik a hó! Szüleim szerencsére segítenek, reggelente vigyáznak Botira, hogy legalább őt ne kelljen vinnem magammal. Mostanában ebédelni is állandóan náluk szokott, így a déli huzavonát is megússza. (Anyuék a szomszéd utcában laknak Kép)
Zsóci, látom már Timtom megválaszolta a kérdéseidet. (nyomulás, egyebek..) Nekem nagyon szimpatikus, ha vki ennyire tud lelkesedni!!De én pl. az a típus vagyok, aki kizárólag a férjem társaságában tudtam elképzelni a szüléseket. Szerencsére nem vagyunk egyformák, hiszen nem mindegyik kispapa hajlandó elkísérni minket egy ilyen 'útra' és ilyenkor lesz nagyon fontos, hogy lehessen pl. dúlát választani. Kép
Timtom,
írd meg mi volt a dokinál!!
Claire,
én nem lelkesedek a futásért, meg sok is a kóbor eb a környékünkön. Imádom viszont a táncos, ritmusos mozgást, ha egyszer rászánom magam fanatikusan csinálom. A fősuli alatt naponta jártam táncos aerobikra, volt, hogy egy nap kettőre is elmentem. Erre manapság nincs időm, de nagyon hiányzik, egyre jobban! Hétfőn tudtam meg, hogy szeptemberben indult a közelben primatorna (koreografált táncos torna), úgyhogy most őrűlten szervezem, hogy hetente 2x eljárhassak.
Na megyek vasalni.Kép
Barnus
barnus
 
 


Sziasztok!

Barnus, vasalni hozzánk is jöhetnél - jól beraktároztam belőle. Gondolom 6 emberre neked is van bőven mit ...

Már látom, hogy hol van a kérdőív!!!!! Hogy eddig nem ütőtte ki a szememet!!!!

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!
Csak azért néztem meg a kérdőívet, mert azt hittem Te vagy, Zsóci! Kép Amúgy én pont azt akartam erről írni, amit Barnus. Szerencsére nálunk is működött apásan! Amúgy ez szokás kérdése is, mert régebben zártabb közösségekben ez annyira a nők dolga volt, hogy természetes volt a nőtárs. mint segítő.
Ábel januárban volt 6. mi úgy gondoltuk menjen, mert elég okos, tud olvasni, és eléggé únja isén az ovit. De az ovi azt mondta maradjon, mert kicsi, vékony (18 kg ), és elég szeleburdi. Azaz inkább öntörvényű. Szóval van gond a viselkedésével, ebből a szempontból nem árt érnie, kérdés az, hogy marad, meghozza-e az eredményt. Meg az unokatesója, akivel együtt jár oviba, és egy helyen lakunk, az megy. OK, ő novemberi, de eddig mindent együtt csináltak. Ettől Ábel odavan. De az az igazság, hogy egy ismerős fejlesztő pedagógus csaj is azt mondta, hogy marasztaná, ennek kisebb a rizikója is! Remélem majd sikerül +-an kikerülnie belőle!
Apropó, elvinném gyerekagykontrollra, 6 éves kortól van?
Én mióta átmentem kocába, általában az erdőben futok, magamban, az nagyon jól kikapcsol, de a kutya gond ott is fennáll. De jó lenne néha más is, 1x jártam pl callanaticsre. Régebben 3 napnál többet nem bírtam futás nélkül, de tényleg, mint a narkós, de azért most is feszült vagyok, ha nem mehetek, pedig van srtapa itthon is! Ma is szerettem volna kijutni, de a párom későn jött, kicsit segített, aztán elhúzott edzeni, a gyerekek meg kicsit ugatósak, szóval hétfőn voltam utoljára, és már nagyon rámférne. Sajnos előbb-utóbb olyan feszült leszek, hogy magamat is nehezen bírom ilyenkor!
Ami a vasalást illeti, én nem nagyon szoktam, leszámítva a bébikét úgy 1/2 éves korig, de ezt most jobbára anyám végezte, meg néha 1-2 exkluzív darabot. Viszont gyönyörűen teregetek Kép!
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a megnyugtatást dúla ügyben - akkor buzoghatok tovább ???? Szegény Timtom! :o)
Kitöltitek a kérdőívet?
Ismerem a lányzót aki készítette, ő az előző tanfolyamon vett részt - kedves csajszi.

Gyerekagykontrollt már én is várom, mármint, hogy a 'tündérkém' odaküldhető legyen. Én is úgy tudom, hogy 6 év az alsó korhatár. Amikor az asszonysors-fordítón voltam, akkor bejött egy 15-20 percre a gyerekAK-oktató házaspár nőtagja - nagyon szimpatikus és kedves nő. Azon gondolkoztam, hogy hogyan tudják lekötni a nyüzsimüzsi 6 évest és a ma már szinte felnőttnek számító (de minimum 18 évesnek kinéző) 14 évest. Lehet, hogy ez egy kicsit durva volt tőlem a kamaszokat illetően. Sajna ezt látom magam körül, hogy túlkorosnak neveli a társadalom őket. Oké, hogy korábban menstruálnak, már tök más a gondolkodásmód mint amikor én voltam 13-14 éves. Engem kicsit aggaszt, hogy mi lesz ha a Bettina lesz annyi - hogyan tudom majd (a szerintem normális!!!) kerékvágásban tartani. Bocs, ez most kibukott belőlem.

Claire, egy ilyen futós nekiiramodás mennyi idő és kilóméter nálad? Minden elismerésem a tiéd, én ezt nem tudnám megtenni, pedig nekem is jót tenne a napi 8-10 órás üldögélés mellett és után. Jut eszembe, ma gyalogoltam az állomásra - kemény 30 perces séta volt, de nagyon jól esett hajnali 5 után.
Kívánok Neked sok kikapcsolódós futásokat!

Zsóci

Ui.: Én nagyon trehányul teregetek, pedig tudom, hogy magamon segítenék.

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

Most értünk csak haza, úgyhogy fáradt vagyok, igérem holnap mindenről beszámolok. Addig is, hogy ne izguljatok, minden rendben.

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!
Bemásoltam nektek ide Pocaklakónk üdvözletét, s remélem a "mozi" is elindul majd, ha ráklikkeltek. Ha nem, szóljatok, s akkor megoldjuk másként.
Szóval a levél:

Kedves Nénik és Bácsik!

Ismét láthattok, ha ide klikkeltek:
> http://web.axelero.hu/honfit/ultrahang2-divx.avi

Még 10-11 hetet szeretnék Anyucim pocakjában tölteni, aztán lássuk a nagy világot!
Hogy mit is mutattam most meg magamból? Egy kis segítség:
Elsoként az oldalprofilomat láthatjátok, amint az ujjamat szopizom, majd a dokinéni addig böködött, hogy le tudja mérni a fejméreteimet. Ezután rámosolygok a világra, most még így belülrol. Megmérték a pocakom méreteit
is és ellenorizték a szivecském. Lemérték a combcsontom hosszát, s megmutattam a lábfejem is. Végig ellenorizték a gerincemet, s ismét
megmutattam, hogy legény leszek.
Remélem ezzel a kis segítséggel látható lesz számotokra is minden kis
porcikám. S hogy legyen egy adat is: már 1376 g vagyok. Most az a feladatom, hogy hízzak, bár Anya pocakja már most sem kicsi. A dokinénink mindent rendben talált, s a jövo héten újra megnéz, de akkor már 4D-s ultrahanggal. Talán azon a felvételen majd jobban meg tudom magam mutatni nektek. Addig is mindenkit puszilok, Anya és Apa nevében is!

Erdei Pocaklakó




Tegnap mindent rendben találtak nálunk. Zárt a méhszáj, s egyenlőre nagyon jól helyezkedünk, bár még megfordulhat (Öcsém az utolsó pillanatban fordult meg Anyuban, s zavart össze mindenkit, olyannyira, hogy császáros lett).

Az aranyaeremet figyelni kell, hogy nem e vérzik (eddig hála Istennek ezt nem tapasztaltam). Ha még is ezt tapasztalnám, állítólag még a szülés előtt meg kell műteni. Nem szeretném, ha idáig fajulna a dolog odalent. Talán erre is tudnék agykontrollal hatni. Ez csak most esett le. Program beindul :-)

Kikértük a véleményét a köldökvér levételről, amin mostanában filózunk. A válasza kitérő volt: Igazából nem mondhat se nemet, se igent a dologra, pártatlannak kell maradnia, nekünk kell döntenünk. Azonban csak elmondta a véleményét és az inkább a nemre vonatkozott, bár nyitva hagyta a válaszát. Döntsünk mi. Hogy mik voltak az érvei?
- Szerinte annyi pénzből, amennyit kérnek érte (bár ha a saját pénztárcánkat nézzük nem kevés az a 342000 Ft), nem lehet 15-20 évre megfelelően tárolni a mintákat.
- Ha nem volt a családban genetikailag örökölhető nagyobb gond, igazán kicsi az esély arra, hogy szükség lenne rá. Ha mégis adódik valami gond, az ember szervezete is tartalmaz annyi őssejtet, hogy azzal a tudomány mai állása szerint tudnak javítani az adott problémán. És közeli rokonok is lehetnek megfelelő donorok.
- Manapság kicsi még az a terület, ahol ezt alkalamzni tudnák gyógyításra. A kérdés az, hogy a gyorsan fejlődő világunkban 10-15 év múlva milyen betegségeken tudnának egy ilyen levett minta segítségével segíteni.
Nektek mi a véleményetek ezzel kapcsolatban?

Megnézte a Doki is Uh-val. Mocorgott folyamatosan, de előtte szégyenlős volt. Úgy látszik, csak a Dokinéniknek teszi szét a lábait. Hiába böködte Manókánkat a z Uh-fejjel, nem adta meg magát.

A mostani éjszakám volt az első, lassan 3-4 hete, hogy végig tudtam aludni. Jól esett. Tomimtól Valentin napra a vörös rózsa mellé kaptam egy hatalmas szoptatós párnát, s az segít abban, hogy ne feküdjek a hátamra. Nagyon kényelmes.

A bababútort sikerült kedden megrendelni. A kiegészítő kellékeit már elhoztuk (fejvédő, takaró, baldahin, pelenkázólap), s teljesen fel vagyunk pörögve, hogy lassan a bútor is megjön. Legszívesebben már kedd este fúrtunk, faratunk volna, hogy kész legyen a kis Lurkó babasarka. A lakást már elárasztották a babaholmik Olyan jó pakolgatni őket.

Ma kijöttünk Anyumékhoz, s talán holnap elkezdjük a kis rékliket, rugikat varrni. A melóból már csak egy hét van hátra :-)) Utána már több időm lesz ezekre a kézimunka dolgokra. A keresztszemes himzéseket folyamatosan csinálom. Egy halom anyagot vettünk ruciknak. Anyum kardigánt kötöget. Elkezdtem megtervezni egy patchwork játéktakarót is.

Mára ennyit. Remélem nem untattalak titeket!

Mindenkinek jó hétvégét, s egyre jobban agykontroll!

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Nagyon jót moziztam!!!!!! Kétszer is megnéztem a kis Erdei Manócskát. Nagyon aranyos.

Timtom! De nagyon jó neked most! Élvezd ki ezt az időszakot, mert ilyen soha többet nem lesz már. Irigyellek a varrogatásért, már csak az elfoglaltság miatt is (nekem mostanában csak halmozódnak a varrnivaló holmik, de tovább nem jutok [hogy fogyna is belőle!]), azért meg pláne, hogy babás dolgokat alkothatsz.

Pénteken nem akarsz velem esetleg eljönni az Arany János u. 10-be a Születés hete portál 1 éves szülinapjára és a most induló Várandósok Klubjába?

Legyen mindenkinek szép a napja és a hete:

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

Újra neki futok, ugyanis az előbb elszált a levélkém. Lehet, hogy egy postagalamb vitte el nektek, de kétlem.

Zsóci!

Mi a pontos időpontja a pénteki programnak?
Nagyon szívesen veled tartok, de elég szűkös intervallumban érek csak rá. 14:00-ig dolgozok, azaz 15:00-ra érnék be, s 18:30 már a 4D-s Uh-n kell lennünk a Bartók B. úton.

Picurunk ma reggelre szétnyomta a csípőmet. Most elég érdekesen járook. Leginkább egy medvéhez tudnám hasonlítani magamat. Érzésre meg olyan, mintha az egész éjszakát átaerobikoztam volna a csípőm formálása érdekében. Mondjuk tegnap este nagyon ficánka volt Manócskánk. Kiváncsi leszek, hogy pénteken ugyan abban a pozícióban találunk e rá az Uh alkalmával, mint az elmúlt héten.

Plussz öröm :-( számomra, hogy elkezdett repedni a pocakom. De hát ez is benne van a pakliban, s tudtam előre, hogy számolni kell vele.

Ma este moziba megyünk. Kiváncsi leszek, hogy hogyan fog reagálni a hangokra a Manókánk.
Most, per pillanat ezerrel ropja a táncot odabent.

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Timtom! Mit jelent az hogy, '15:00-ra érnék be'? Hova? Az Arany10-be?
Én is 2-ig dolgozom és utána tudok odamenni kb. 3-ra. A programok akkor kezdődnek és fogalmam sincs meddig tartanak. Nekem már az is buli lenne, ha 1 órát ott tudnál Te is tölteni. Beszélgethetnénk és még további várandós kismamákkal, ill. dúlákkal ismerkedhetnél meg. Ha nem túl megterhelő akkor GYERE légyszíves!
Ha megadod a telefonszámod a zsborda@artisjus.com -ra akkor szívesen felhívlak a mh-ről és megbeszélhetjük a részleteket!

Milyen volt a mozi? Mit néztetek? Pocaklakót is lekötötte a film vagy reklamált egy kis csöndességért?

A repedő pocakodat kenegeted valamivel? Nekem nem volt ilyen 'plussz örömöm'.Tuti ellenszert nem tudok rá. Békélj meg vele és szeresd, mert úgy látszik nálad hozzátartozik a várandóssághoz. Egyelőre ezt az ajándékot kapod a kicsi fiadtól, ezért szeresd és értékeld ezt is és fogsz még tőle nagyon sok szépet kapni. Tudom még ajánlani, hogy az aranyér programozása mellett próbáld meg azt is AGYKONTROLLOZNI, hogy mint a gumi nyúlik a pocakodon a bőröd, de ugyanakkor rugalmasan vissza tud majd rendeződni a régi állapotára is.

Ihaj, mennyi okosságot hoztam össze korán reggel! Bocs, ha túlburjánoztam magam.

Várom az e-mailedet a telefonszámmal.

Üdv és csók mindenkinek: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

A héten nem voltunk valami termékenyek hozzászólásokat illetően.

Mindenkinél minden rendben? Ezért a nagy csönd?

Hétvégén megyek dúla továbbképzésre. A téma: A várandósságga és a szüléssel összefüggő anatómiai és élettani ismeretek. Majd beszámolok róla mennyit okosodtam.

Timtom! Ugye jössz ma az Arany10-be? Hívlak majd nap közben.

Legyen mindenkinek szép és tartalmas hétvégéje.

Csók: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

Zsóci!

Nagyon örülök, hogy pénteken tudtunk találkozni, s örülök, hogy ott lehettem a Születés hete portál első szülinapján.

Manócskánk teljesen hátat fordított nekünk az Uh-n. Fél órát győzködtük, hogy mutasson valamit magából. Az egész napot végig mozogta, de mire ránk került a sor, elaludt. Ugyan felébredt a vizsgálat közbeni Uh-fejes toszogatásra, de meg volt sértődve, hogy felkeltettük, így szerintem dacból nem mutatott magából sokat. A video közel fél óráját így nem digiteztük be, de a jobb részeket majd megkeressük, s közkinccsé tesszük.

Picurunk bútorjait tegnap elhoztuk, s összeszereltük. A portalanítása, s berámaolása mára maradt. Mostanra egész pofás lett a Picur-Lak. Ha teljesen kész lesz, csinálunk képet róla, így láthatjátok majd.

Claire, Barnus!
Minden rendben nálatok, ugye? Nagyon eltüntetek!

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Timtom!

Nekem is nagy öröm volt a találka!!! Megismételhetjük még, ha gondolod - akár az Arany10-ben is! Én mindenképp benne vagyok.

A szombati továbbképző hasznos volt, de nagyon tömény és húzós. Anatómiai ismereteket kaptunk 1/2 10-től 1/2 5-ig (- 3/4 óra ebédszünet).

Bettina a pénteki lufiknak nagyon örült, le is fényképeztem - majd felrakom a képet.

Ma reggel meg nagyon hideg volt a biciklin!! Mikor lesz már egy kis meleg?

Puszi:

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Claire,Barnus hol vagytok????????????????

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok! Megvagyok, bár az influenza letámadta a családot, de nem azért nem írtam, hanem mert mindig azt írta ki, hogy karban tartják! Nem tudom, ti hogy csináltátok!
Esztert holnap viszem a neurológushoz, erre ma elkezdett kicsit kúszni,beijedt Kép.No, azért még nem tuti a dolog, pl nem használja a bal lábát. De azért működjetek csak tovább. Nagyon kíváncsi vagyok, mit süt ki. Majd beszámolok!
Én mostanában mindig újra elalszom programozás közben, és jó színeseket álmodok! Lehet, hogy így is hat?
Zsóci! Az anatómia mindig durva és tömény, akárhol, akármilyen formában tanulod vagy tanítod, szóval hajrá!
Timtom! A mieink is mindig bujdosta, és csak a vége felé mutatták meg magukat!
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Zsócinak szeretnék pár sort írni.
Én indítottam a számítógépes grafika topikot,és csak most tudtam neked válaszolni oda.Csak annyit írnék még ahhoz a hozászólásomhoz,hogy ha gondolod rajzolhatok neked direkt a honlapodhoz,csak add meg a témákat,vagy,hogy mit rajzoljak.Kép

Üdv: Orsi
orsi21
 
 


Sziasztok!
Voltam Eszterrel a neurológusnál. Azt hiszem, most még fontosabb a segítségetek, ugyanis a doki néni szerint semmi baja. Vszinű azért hagyta abba, amit már csinált, mert érte vmi trauma. Ezen mi is sokat gondolkodtunk, de semmi nem jutott az eszünkbe. Talán csak az, hogy ő mindig csak hátra felé tudott haladni, aztán lehet, hogy besokallt ettől. Mert a dokinő szerint elég határozott jellem, és ő úgy látja, hogy nem nem tudja megcsinálni, hanem vmiért nem akarja. Szóval azt mondta, hagyjuk békén. Én azért szeretném, ha ez a gátlás feloldódna az agyában és túllépne rajta, és semmi jobb javaslat nincs rá. Ezért kérlek titeket, próbáljunk hatni rá ezirányban, hátha kedvet kap a popsin csúszkáláson kívül más mozgáshoz is! Köszi: Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Végre itthon! Bár hétfőn és kedden még be megyek még egy kicsit melózni.

Claire!
Örülök, hogy Esztivel nincs nagyobb gond, csak a makacssága. Valami ösztönző programozással csak tudunk rajta segíteni! Dolgozunk a dolgon. Remélem sikerrel járunk majd!

Zsóci!
Remélem nem fázol meg ilyen hidegben a bicón. Nagyon hideg van a napokban. Vigyázz magadra!
Már csináltam egy pár csillagot. Nagyon jók lettek. Köszi mégegyszer a leírást, s a csillagokat.

Kérhetek egy kis segítséget tőletek, mint gyakorlott szülőktől (a szó eredeti értelme szerint)? Főleg tőled Zsóci, hisz Te most frissiben tanultad a dolgokat.
A könyvek, s szaklapok alapján kezd körvonalazódni, hogya is zajlik egy probléma mentes szülés. A kérdés az, hogy milyen képeket kontrolozzak a szüléssel kapcsolatban, hogy tényleg minden renben menjen? Van egy-két ötlet, de hátha vannak még jó ötleteitek.
Ami eddig megfogalmazódott bennem:
- 1 ágyas szülőszobában történő szülés
- Ne adódjon semmi gond, s Tomim bent tudjon velem lenni (pl.: influ-járvány miatti kizárás)
- A fájások átélése, s nem megszenvedése, koncentrálva arra, hogy a tágulást segítik, s így egyre hamarabb zajlik le a szülés
- A Babócával ne legyen semmi gond, s ne érje trauma a szülés közben (pl.: köldökzsinór a nyaka körül, helyes befordulás, elakadás,...)
- Tudjak lazítani a fájások között
- Legyen elég energiám az egész folyamathoz
- Ne kerüljön sor császárra
- Ne repedjek, s ha gátmetszésre is kerül sor, gyorsan gyógyuljon majd a gátseb
- Legyen elég tejem (a családban sajnos nem volt jellemző)

Zavar, hogy negatív képek is beugranak a szüléssel kapcsolatban. Ilyenkor mindig gyorsan lereagálom egy "Töröl!" felkiálltással, de mégis zavar. Nehogy ezek történjenek meg.
Hogy lehet ezeket úgy megfogalmazni, hogy ne tagadó mondat legyen belőlük? Pl.: Nem fog a Pici nyaka köré tekeredni a köldökzsinór...

Szóval ez lenne a "Házi feladat" számotokra. Előre is köszönöm, hogy filóztok a témán.

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok Lányok!!!

Timtom, nekem az első szülés előtt eszembe sem jutott, hogy bármi balul üthet ki s egy pillanatig sem féltem tőle, bár elég rémtörténetet hallottam. Nagyon vártam és úgy gondoltam, hogy gyönyörű élmény lesz. És így is lett..ezért kicsit mindig csodálkozom, amikor aggódó elsőbabás kismamákkal találkozom. Szerintem mindennek az alapja a pozitív hozzáállás, azzal maximálisan ki lehet iktatni a negatív hatásokat. Gondolj arra, hogy egy csodálatos és problémamentes terhesség vezet a szülőszobáig, eddig is összhangban voltatok a picur meg Te, ott is menni fog minden! Figyelj nagyon az orvosodra meg a szülésznőre, kövesd az utasításaikat és próbáld meg begyakorolni a helyes légzést. Kérd meg a szülésznőt, hogy diktálja az ütemet, a legdurvább fájást is a felére csökkentheted vele!!! Tapasztalatból beszélek. A párod meg masszírozzon ott, ahol éppen jólesik, nálunk a szülésznő megmutatta a kulcspontokat (pl a farokcsont vége).
Na nem okoskodok tovább. Remélem nem találtál túl arrogánsnak..Kép
Sajnos minket is kínoz vmi korság, már másfél hete hol ezzel, hol azzal vagyok itthon (most éppen a 3 picivel), ráadásul mára úgy néz ki a férjemen is kiütött a nátha.
Claire,
eszembe jutott, hogy egyszer úgy 2-3 évesen a nővérem sem volt hajlandó egy hónapon keresztül lábra állni. Anyuék orvostól orvosig rohangáltak vele, de nem találtak nála semmit. Csak ült egész álló nap.Egyszer aztán egy gyerektársaságban felpattant és beállt játszani a többiekhez. Utólag azt gondolják, hogy valószínűleg elülhette a lábát bilizés közben és amikor fel akart állni erős fájdalmat érezhetett s ez blokkolta heteken keresztül.

Vigyázzatok az egészségetekre!!!
Barnus
barnus
 
 


Sziasztok! Köszii a programozást!
Timtom! Én nem mennék ennyire részletekbe, azt programoznám, hogy minden a legtermészetesebben, a legnyugalmasabban fog zajlani, és mindketten (hárman) jól fogjátok bírni! És főként azt, hogy minden úgy lesz a legjobban, ahogy lesz. Szerintem az is pánik keltő ugyanis, ha van egy nagyon részletes elképzelésed mindenről, és az vhol bukik, mert közbejön vmi. És a gyerekkel is beszélgess, hogy mi az, ami mindkettőtöknek a legjobb! És, igaza van Barnusnak, fő a pozitív hozzáállás!
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

KÖszönöm a javaslaitokat!
A pozitív hozzáállás teljesen a lételemem, az élet minden területén. Néha már túlzónak is találja a környezetem. Az agykontroll előtt is ez volt rám a jellemző, de azóta maximalista vagyok ilyen szinten is.
Az, hogy a szüléshez egy kicsit más a viszonyom, az talán a munkámból adódik. Ugyanis a cégnél, ahol dolgozok szinte naponta találkozunk súlyosan sérült gyerekekkel, akiknek egy része születésük óta sérültek, illetve vannak köztük olyanok is, akik a születésükkor sérültek meg maradandóan. Ezzel kapcsolatban egy pozitívum volt: a kollégáim nem engedték, hogy lássam ezeket a gyerekeket a terhességem idején. Sokan távolságtartóak ezekkel a gyerekekkel kapcsolatban, de nálam ez soha nem okozott gondot. Az empatikus készségémre azt hiszem azt mondhatom, hogy igen jó. De néha elég megrázó esetekkel is találkozunk, amiket nehéz feldolgozni. Főleg az első pár eset volt nehéz. Idővel azonban sajnos "megszokja" az ember. HIszen ha minden esetnél kiborulsz lelkileg, nem tudsz szeretettel közeledni feléjük. Pedig ezeknek a gyerekek hatalmas a szeretetigényük.

Ennek ellenére kezdettől fogva úgy állok a pocakosodásunkhoz, s szülésünkhüz, hogy nálunk nem lehet semmi gond. S ez így van.

Barnus!
Remélem már jobba vagytok, s visszaköltözött hozzátok az egészség.

Claire!
Azt hiszem igazad van. A túlrészletezésnek tényleg meg van az a hibája, hogy frászt kapsz, ha mégsem úgy alakul valami, ahogy elképzelted.

Zsóci!
Remélem, hogy nem betegek voltatok ti is, s azért maradtál otthon.

Üdv, s jó hetet nektek: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Szia! Timtom! Hol dolgozol és mit? Az jó, ha most nem kell iolyen megrázó eseteket látnod, azt hiszem ilyenkor sokkal jobban megviseli az embert!
Egyébként én is aggódtam, sőt, lehet, hogy ez fura, de egyre jobban. Nekem a terhesség bizonyos szakaszában rémálmaim is voltak! Azt hiszem ez normális vmennyire, csak jó, ha le tudja állítani az ember. Te biztos meg tudod csinálni, hogy a pozitív gondolatokba "lovalod" bele magad!
Üdv: Claire
claire
 
 


Hahóóóó! Sziasztok!

Sajna megint kihagytam egy hetet (hogy miért nincs nekem otthon?)!!! Nem volt nagy gáz, csak nem akartam, hogy nagyobb legyen és kellett az orvosság és egy kis pihenés. Olyan jó lenne már ha tavaszodna!!! Nem tudom Ti hogy vagytok vele, én már nagyon várom - szegény Nyuszi popócskája be fog fagyni tojásfestés közben!!!!!

Claire! Örülök, hogy Eszterrel nincs gond. Elgondolkoztató, hogy miket tud produkálni az élet. Majd töröm az agyam, hogy hol-kinél lehetne ez ügyben segítséget kérni, kapni a MIÉRT-re. Továbbra is AK-om szorgalmasan a sikereteket!

Timtom! Sokat gondoltam Rátok. Jól vagytok? Hogy izlik az otthoni lét?

Szülésprogramozással kapcsolatban nekem is az a véleményem, hogy ne vessz el a részletekben! Egyszerűen csak pozitívan állj hozzá! Tudom, hogy szeretnél a nyugisabb egy ágyasba szülni (annak a programozása nem is gond), de bárhova kerülsz is a végén, azt is éld át pozitíven! Programozd azt, hogy mindenki kedves és rendes veletek és Te nagyon ügyesen hajtod végre a szülésznő és az orvos 'kéréseit'. Direkt írtam kéréseit!!!!

Ha én lennék most a helyedben, hetekkel a szülés előtt, nehéz lenne nekem is a programozás. De nekem bekavar a dúlatanfolyam és a háborítatlan szülés felé való vonzódásom - amit kórházban szinte kizárt megvalósítani!!!

Hagyd, hogy megtörténjenek a dolgok! Mindennek oka van, valamiért történik. Nem lehet megjósolni előre egy szülés kimenetelét! Ha a manócska már magára ficánkolta a köldökzsinórját, akkor azzal együtt is meg tud születni. Még mindig keresztben fekszik a pocódban?

Nem vagyok túl összeszedett ma reggel! Legyen jó a napotok!!!!!

Puszi:

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

Sajna az elmúlt három napot ismét dolgoztam, ráadásul túlórával, s bosszankodásokkal. De holnap nem megyek! Nagyon elfáradtam, s a Babó is reklamál bentről, hogy tessék már pihenni. Hatalmasakat mocorog. Hullámzik a hasam, s néha fáj is, amikor nagyon kinyomja valamelyik végtagját a hasam tetején. A munkahelyen egész nap mozog. Most vagy nagyon szereti ha dolgozok, vagy nagyon elege van már belőle. Nekem már elegem van. Nagyon hamar elfáradok, s igazából a végtelen türelmem is kezd elfogyni a munkával szemben.

Hogy mi a munkám? Hivatalos megfogalmazásom: fejlesztő technológus. Cégünk, ahol immáron lassan hat éve dolgozok, gyógyászati segédeszközöket gyárt. Fő profilunk a gerincortézisek gyártása, de gyártunk egyéb ortéziseket, valamint alsóvégtag protéziseket is. S ezeken kívül még sok minden mást is. Így például ültető modulokat is, amiket súlyosan sérült (szellemi+mozgás) gyerekek részére készítünk, akik nem tudják megtartani magukat. Ezekkel az eszközökkel fix helyzetbe lehet őket rögzíteni.
A munkám irodai jellegű (termékek műszaki dokumentációja), tehát én nem veszek részt konkrétan a gyártási folyamatokban, de mivel kis cég vagyunk, így találkozok azokkal a gyerekekkel, akiket a telephelyen szolgálnak ki a kollégáim az eszközökkel. Mint már írtam, szeretek velük foglalkozni, de így terhesen néha negatív gondolatokat szereztek nekem a látottak. De mindig gyorsan töröltem őket, így nem lehet gond.

Ebben a pillanatban kaptam a csoporttársamtól egy sms-t, hogy ma délelőtt megszületett a pici leányzójuk. Egy kicsit irigylem őket, hogy már kint van a leányzójuk. Nehéz elhinnem, hogy egyszer mi is arról írunk örömhírt különböző fórumokon, hogy megszületett Babócánk.

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!
Zsóci, köszi. Elég fáradt vagyok, mert az ikrek mostanság baromi rosszul alszanak, az okát ennek sem tudom. És ébren is nyüglődnek. Talán a foguk.Ma vettem egy homeopátiás kúpot, talán az segít. Most épp a két kicsi alszik (meddig???) , a két nagy is fekszik már. De még megy a mosógép, meg a mosogatást is le kell zavarni. (Szerencsére részben géppel.
Timtom! Most távolinak tűnik, de hipp-hopp itt lesz, aztán majd nosztalgiázol, hogy milyen jó volt várni őt! Vigyázz magadra, itt a nagy influenza járvány közepében!
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Valahogy nem érzem a tavaszt, pedig a nappalok egyre korábban kezdődnek és én imádom az évnek ezt az időszakát. Abszolút nem jelent problémát a hajnali kelés, állomásra tekerés, már végigkísér a kismadarak reggeli csiripelése ... DE MIÉRT KELLETT MEGINT HÓBAN (persze minimálisban) MEGTENNEM AZ UTAT? Március van nem?

Claire, használ a homeos kúp? Ezt a fogukra adod vagy hogy nyugisabban legyenek? Nekem nem volt lelkierőm beindítani a mosógépet tegnap este, de ma muszáj lesz! Helyette inkább olvastam egy kicsit amiből sok lett, mert nagyon tetszett a könyv és 4 óra után alig bírtam kivakarni magam az ágyból. Miután sikerül már nem volt semmi gondom.

Mindenkinek szép napot! Legyen időtök pihenni is.

Puszi: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Mindenkinek jó hétvégét, jó kikapcsolódást és pihenést!

Szerdán jövök legközelebb.

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!
Lehet, hogy idén a nyuszi hóba tojja a tojásokat? Kép
Talán használ a homeós kúp, mindenesetre (nem akarom elkiabálni), most kicsit jobb éjszakáink voltak. De még nem az ágyukban, Eszter jó érzékkel küzdi be magát a mi ágyunkba, amúgy kint, a nappaliban, ahol este szopiznak, ot hagyom őket a szivacson a szopis párnán, nehogy felébredjenek az áthelyezéstől. Ti hogy "tanítottátok meg" aludni a gyerkőket, mármint elaludni, saját ágyban, stb.?
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Mindenki meg van? Csak mással van elfoglalva? Azért ez a nagy csönd?

Nálunk a 'nagynyuszi' pottyantott egy kisnyuszit is. Egészpontosan őt:

Kép

Kormesz-Mormesz névre hallgat, Bettina a 'keresztanyja'. Enyhén felfordult miatta a lakás, mert a gyorsan összedobott ketrec az étkezőasztal helyén fér el (étkezőasztal bemászott a nappaliba). A nyuszkó meg olyan kicsi, hogy kifér a rácsok között, így tök fölösleges a ketrec. Sajnos nem marad sokáig, mivel a ház körül a keritésünk soha nem fog elkészülni - az udvarra kiengedni nem lehet. Igazából kölcsönnyuszi, persze mondták, hogy maradhat.

Mindenesetre nagyon a szívemhez nőtt!

Volt egy kis dúlasikerem - sajna nem szülés! -, csak távdúláztam egy várpalotai kismamát. Főként szoptatási tanácsokat kért tőlem (mintha tőletek is kértem volna ötleteket :o) ). A kismama megszült és sikeresen szoptat, bár kap a fiúcskája tápszert is.

De jó lenne, ha már valamilyen szüléskísérésemről tudnék beszámolni ...

Most következnek a kérdéseim?

Claire! Kigyógyultatok a náthából? Eszterednél mik a változások? Húsvét, tavasz és egyebek?

Barnus! Te tényleg nagyon csöndben vagy!!!! Mi a helyzet nálatok?

Pocakosodó kismamánk! Timtom!!!!!
Hogy bírsz a pocakkal? Írjál légyszi mindenről!!!!



Ha nem jelentkeztek, akkor magánban foglak Benneteket bombázni!!! Ezt vegye mindenki nagy-nagy fenyegetésnek!!!!

Csóközön: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Szia! roppant megijedtem, inkább írok. Lefutott az influenza, meg a bárányhimlő is. Eszter álldogál, és sokat mozog, majd viszem kontrollra a gyógytornászhoz, beszámolok mit mondott.
A Húsvét jól telt, és reméljük, mostmár marad a tavasz. Készül a kertben a játszó.
És az ikrek szombaton lesznek 1 évesek!!!
Nagyon helyes a nyuszi. Nem nyúzza agyon a lány?
Claire
claire
 
 


Sziasztok!
De jó újra hallani rólatok!

Claire!
Boldog szülinapot nektek!!!
Eszti kihagyva a mászást, rögtön rohanni akar? Remélem minden rendben lesz a kontrollon.
Az influ és a báránypötyik egyszerre döntöttek le titeket? Mindenki érintett volt?

Zsóci!
Bocsi, hogy ennyire eltüntem.

Tündéri a tappancsotok. Anno én is kaptam egy Peti nyuszit húsvétra. Először nálunk is a lakást bitorolta, majd a kert sufnijában alakított ki magának egy kis birodalmat. Azonban a sufni megszüntetésével átkerült a szomszéd nyuszikhoz, ahol kiderült, hogy Peti nyuszi igazából Peti-kisasszony. Úgyhogy lett sok-sok húsvéti nyusszancs. De ez már nagyon régen volt. A szívem szakadna meg, ha vissza kellene adnom egy ilyen tappancsot. Bettinának hogy sikerül "beadagolni", hogy nem marad örökre?

Hogy hogy bírunk a pocakkal?
Jól is, meg nem is.
Nincs semmi gond. Nagyon rendes a Babó. Rengeteg örömet szerez már most a mocorgásaival. Voltunk dokinál. Mindent rendben talált. Teljesen befordult és startra készen áll, bár még van négy hete hivatalosan, hogy előbújjon.
Hogy mi a nem?
Az éjszakák. Esténként elkezdtem viszketni (kar, láb; érdekes a hasam nem), de ezseveszetten. Már kénytelen voltam venni egy csak vakaródzásra használt körömkefét, amivel kicsit javítani tudtam a helyzeten. Már kipróbáltam több fajta tusfürdőt, s testápolót, de semmi nem vált be. Illetve egy hete ráleltem: ami még talán a legjobb, az a gyógyszertári testápoló, ami nem tartalmaz semmi adalékot. De ez sem múlasztja el teljesen. Egyszerűen lefekvés után 5-10 perccel sehogy sem jó. Zavar ha hozzám ér a takaró, a lepedő, a hálóing...
+ Néha, mintha görcsölni akarna a vádlim és a kezem. De nem görcsölnek be, de sehogy sem jó ilyenkor.
Ez a két dolog csak tuningolja egymást, ha egyszerre törnek rám.
Kérdeztem a dokit, hogy mi tévők legyünk, mert nem igazán tudok ezek miatt aludni, s ráadásul Tomimat is zavarom az állandó mocorgásom, vakaródzásom, s az éjjel 3-kori: "Nyuszim! Megmaszíroznád a lábaimat és kezeimet?" című műsorommal.
Az izomfájdalmaimra most MagneB6-ot és kálcium sandoztenst kapkodok, s talán tényleg használ a kúra.
A viszketésre jövőhét szerdán kapok választ. Állítólag ilyen esetben a májfunkciós értékek nem jók, vagy az epe vacakol. S lehet benne valami, mert anno a fogamzásgátlót is ezen értékeim rosszabbodása miatt kellett abbahagynom. Ha nagyon nagy gond lesz az értékekkel, akkor gyógyszeres kezelésre lesz szükség, ha mégsem, akkor már csak egy hónapot kell vakaródznom. A dokim nem vélte nagyon súlyosnak a dolgot, arra alapozva, hogy nincsenek kiütéseim, s nem is hámlik a bőröm.

Húha, sokat panaszkodtam, pedig a nappalok mindig feledtetik a ramaty éjszakáimat. Készülnek a keresztszemes képek, kötöttem egy kardigánt, s ma egész nap a patchwork takaróját varrtam Babócánknak. Hol Anyuval, hol egyik-másik barátnőmmel rohngálok jobbra-balra, vagy éppen jókat sétálunk a Margit szigeten.

Zsóci! Lehet egy pár kérdésem?
- Elkezdtem inni a málnalevél teát. Napi 6 dl-t. Elég ez a mennyiség?
- Vettem Búzacsíra olajat (bázis olajnak), muskotályzsálya olajat és orbáncfű olajat gátmasszázsra. Keverjek belőlük egy elegyet, ha igen, milyen arányban, vagy felváltva kenegessem velük a gátat? Egyáltalán csak be kell kenni, vagy masszírozni kell? Az egyik fórumon azt is olvastam, hogy már ilyenkor tágítgatni kell a "bemenetet" olajozás közben, hogy szokja a nyúlást. Igazából ettől tartok egy kicsit, mert más fórumon meg azt olvastam, hogy ne kenegessük nagyon sűrűn, s sok olajat használva, mert a baciknak jó táptalaja lehet, a felesleges olaj. Most mi a jó? Bekenni, masszírozni vagy tágítani? S naponta hányszor? Kész zűrzavar van a fejemben ezzel kapcsolatban. Remélem tudsz ebben segíteni.

Más: Szoptatás.
Olvastam olyat, hogy az utolsó hónapban nem árt masszírozni a melleket, hogy a tejtermelés majd gond nélkül beinduljon. Máshol viszont azt írják, hogy még a néha szivárgó előtejet se eröltessük ki nyomással a mellből, a mell tudja majd a feladatát a szülés után. Na most melyik verzió a helyes?
Minél többet olvasgatok különböző témákban, annál jobban összekuszálódnak a dolgok a fejemben.

Köszi előre is a segítséget!

Üdv mindenkinek és jó hétvégét!

Ui.: Bocsi, hogy ennyire elnyújtottam a mondókámat, de így eltereltem a gondolataimat a viszketésemről, ami megint rám tört, amikor le akartam dőlni aludni.

Kép

Kép
timtom
 
 


Üdv Mindenkinek!

Örülök, hogy visszataláltunk (bár Barnust hiányolom)!

Aggódom a Kormeszunkért - mert két napja nem találok sehol nyuszibogyót, vagyis nem kakil! Hogy számolok el így a nagynyuszinak, ha esetleg ... . Bettina a normál nyuszieltávozás ügyében nem jelent gondot. Tavaly is tiszta sor volt, hogy nagynyuszi hozta, mi szórakoztunk vele, s aztán nagynyuszi egyszer csak elvitte, hogy majd belőle is gyerekeknek ajándékot osztogató nagynyuszi legyen. Ez most is így lesz!!!!! Remélem(!), kakibajok megoldódnak!!!!

Claire! De jó, hogy Eszter már itt tart! Kíváncsi vagyok a gyógytornász véleményére. Persze továbbra is programozlak Benneteket!!!! Mi még nem voltunk himlősek, de jó lenne túl esni rajta.

Timtom! Puszi a pocakodra!!!!!

Jól elárasztottál a kérdéseiddel, nem is tudok kapásból válaszolni rájuk (hülyeséget nem akarok). Inkább időt kérek és kérdezem a nálamnál okosabbakat és jövök a válasszal.

Egyébként nagyon örülök, hogy ennyit írtál. Még mindig a nem tűl fütött előtérben van a számítógép? Meg ne fázz!

Puszi mindenkinek: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Timtom!

Most jövök a válasszal:

Szoptatáselőkészítés: Ne csinálj semmit!!!!! Elég lesz ha miután 'kibújt' és próbálkozott szopizni, utána masszírozgatod a cicidet, ha nagyon be találna kemményedni.

Viszketésre: a gátmasszázhoz vett olajokat kend inkább oda ahol viszket. Kérd meg Tomdat, hogy ő kenegesse (hátha úgy még kellemesebb). Kíváncsi vagyok a májfunkciós eredményedre.

Gátmasszázs: nem kell vele foglalkozni előre, mert sokat nem tudsz vele használni, ártani meg...(Ki tudja aztat? :o) ). Szerény tanulmányaim alapján csak azt tudom írni, nincs rá szükség. Az jó, ha találsz olyan szülésznőt, aki tényleg ért a gátmasszázshoz (de ezt elég kevesen tudják).
Gátvédelemre az intimtorna hasznos még!!!!
Olyan testhelyzetben szülj, ami neked kényelmes
És akkor nyomj majd ha te úgy érzed, és ne az orvos felszólítására (ő nem érzi, hogy neked mikor jön a tolófájás)!

Gátvédelemből egyelőre ennyit okosodtam.

Remélem használható amit leírtam (remélem Virág dúla is lemeóz majd és jónak találja a 'mesémet').

Mindenkinek jó hétvégét!

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Jónak. Kép
virág78
 
 


Zsóci!

Köszi a válaszokat!
Holnap megyünk laborra és CTG-re. Kiváncsi vagyok én is milyen lesz a vérképem, hiszen még mindig viszketek. Ma is szenvedtem az éjjel. 3:30-kor még fent voltam, s idegesített, hogy nem tudok elaludni. Babó aludt, s nyugodt volt, csak én szenvedtem. Most nem is a viszketés volt a fő gond, hanem kegyetlenül égett a gyomrom és a torkom. Folyamatosan iszogattam, hogy csillapítsam egy kicsit az égető érzést. Ennek eredményeként negyed óránként pisilni mentem. Ülve nem égett annyira a torkom, viszont kényelmetlen testhelyzet volt alváshoz. Úgyhogy most elég nyúzott vagyok.

Hogy van a Nyuszitok?

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Timtom! Kitartás!!!! Nem tudok mást írni. A végeredmény csak POZITÍV lehet (a babára gondolok)!!!!!!!! Most már nincs sok hátra, igaz az lehet nagyon nehéz és kellemetlen, de gondolj arra, hogy majd milyen jó lesz a kezetekben tartani azt a kis apróságot, a FIATOKAT!!!

A viszketést-vakarózást nem próbáltad meg elagykontrollozni valahová máshová?

A nyuszkónk sajnos eltávozott az örök Répamezőkre. Szombaton délelőtt nem bírta tovább a földi létet és szerintem az anyukátlanságot, így visszagondolva jó egy másfél napot haláltusázott. Pénteken délután már beindult a kakizás, viszont nem volt hajlandó enni semmit, sőt inni sem. Akkor már hiába vittük volna állatorvoshoz, Péter gondolkozott az eutanázián, de nem volt szíve végrehajtani. A rosszba a kicsit jó, hogy Bettina ilyen formában találkozott a halállal, viszont nem nagyon hatotta meg a dolog, mert annyira nem nőtt még a szívéhez a nyuszkó (mikor már nem élt, megsimogatta utoljára a nyuszit, dobott neki puszit és kész) és jól kitárgyaltuk, hogy Apa eltemeti a testét, a lelkecskéje pedig felszállt a csillagok közé. Este ki is választott egy csillagot, hogy biztos azon van Kormesz-Mormesz.
Az okos szülők pedig eldöntötték, hogy többet ilyen kicsi nyuszi nem jön hozzánk. Maradunk a tavalyi variációnál - 3-4 napig egy nagyobb nyuszi kölcsönbe!!!

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Claire!

Milyen volt a szülinapozás nálatok? Gondoltam Rátok szombaton, csak bunkóci módjára pénteken elfelejtettem Boldog szülinapot kívánni. Bocs.

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!
A 4 gyerekből 3 volt bárányhimlős, Dávid vszinűleg már egyszer régen túlesett rajta! Talán azért most kapták meg, mert az influ kissé lepattintotta az immunrendszerüket! Renélem mostmár csak élvezzük a tavaszt, és kész Kép
Timtom!
Nem akarlak megbíztatni, de szerintem a szülés lesz a megoldás a viszketésre. Volt ilyen ismerősöm, ő mesélte. Lehet, hogy úgy fekszik a gyerkő, hogy nyomja az epevezetéket vagy arra vmit, annál is vszinűbb, hogy fekvéskor tör rád. Bíztasd meg, hogy helyezkedjen másképp! Próbáltál már felpolcolva aludni?
A görcs tényleg általában K hiány, de az a biztos, ha vérvételkor néznek ion arányokat (Na, K, Ca, stb)! És kitartás!
Zsóci! A szülinapozás jól sikerült, nagyom lestek a kicsik, hogy mi ez a felhajtás! Kép
Ez a nyuszi sztori még így távolból is nagyon szomorú Kép! Le is teszek az ötletről!
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Ma mindent rendeb találtak a CTG-n. Egyenlőre (legalább is ez alapján) nincs jele, hogy indulna a Babónk kifelé. Még van itthon tennivalóm, úgyhogy még maradhatna odabent, dehát még odébb is van a kiírt időpontunk.
A vérkép eredménye csütörtökön lesz kész.

Szegény Tomimat tegnap állítólag nem hagytam elaludni. Kivételesen én aludtam el előbb, de csak azért mert Ő még dolgozott. Mikor mellém bújt állandóan fészkelődtem, s nyöszörögtem álmomban. Próbálta kérdezgetni, hogy mi a baj, de nem reagáltam rá semmit, felkelteni pedig nem akart, hamár egyszer végre sikerült elaludnom. Úgyhogy az éjszakák nem csak nekem megterhelőek. Ma viszont nagyon jót aludtam délelőtt a kórházból hazatérve.
A viszketéssel kapcsolatban a volt ofőm is sztorizott. Az Ő lánya viszketett, s pluszként tiszta kiütés is lett. Úgyhogy állítólag még szerencsém van, hogy én csak viszketek. S szerinte is csak a szülés vet neki véget.
De igaza van Zsócinak: a végeredményre kell gondolni, s akkor elviselhetőbb minden.

Holnap kozmetikushoz megyek, még gyorsan így szülés előtt. Kicsit félek, hogy hogyan fogom bírni a hanyatfekvést. De csak kibírom. Ha mégsem, akkor majd kérek egy kis pihenő időt.

Zsóci!
Szegény Nyusszancs!
Nekünk tavaly a kezünk között pusztult el az első közös háziállatunk, aki 3 évig volt szivünk csücske. Ő egy tengeri malac volt, de még ma is összeszorul a szívem, s a torkom, ha rágondolok. Úgy a szívünkhöz tudnak nőni. A párja még ma is velünk van, de Ő később került hozzánk, s nem is olyan kedves, mint amilyen Malac volt. Ennek ellenére Szepi elmúlása is érzékenyen érintene.
Mondjuk sirattunk már meg halacskát is még Anyuékkal. 15 évig úszkált nálunk, s végkimerülésben pusztult el. Lehet, hogy fura, de Wc-kefét (ez volt a tiszteletbeli neve) eltemettük a kertben. nem volt szívünk lehúzni a WC-n. Szóval még egy hal is hogy hozzá tud nőni a szívünkhöz.

Claire!
Voltatok már a dokinál? Hogy halad Eszti?

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Mindenki élvezi a tavaszt? Én nagyon. Remélem ti is!

Bettinát nagy nehezen sikerült rávennem, hogy kerékpározzon. Nagy meccs volt, mert hozzá képest nagy a bicó és fél, hogy eldől vele vagy ilyesmi. Folyton tologatnom és fognom kellett a hátát, hogy biztonságban érezze magát. Más gyerek ilyenkor már kitámasztó kerekek nélkül is megy, ő meg azzal se. Na aztán amikor rájött a dolog ízére, be se lehetett imádkozni az utcáról.
Kép


Timtom! Átvettem a viszketésedből, tök jókat vakarózom én is. Neked kevesebb maradt belőle? Igaza van Claire-nek, beszéld meg a babóval hogy nyomakodjon kicsit arrébb, ne jobbról nyomjon, hanem balról. Kifelé siettetni ne tessék! Had nyőjjön az a gyerek!!!!! Húúúúú de jó lesz nektek!

Ha beindulnak az izgalmak, ugye dobsz nekem egy SMS-t? Had legyek legalább lélekben veletek. De most még élvezd, hogy bent lakik a pocódba. A megérkezése után is lehetnek majd nyugtalan éjszakák (persze a viszketésmentesek már!!!).

Jó kozmetikázást Neked mára!!!!


Claire!

Hol tart Esztered a mozgásban? Voltatok már gyógytornásznál?


Mindenkinek szép napot kívánok!

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!
Még nem voltunk, a betegségek miatt, de mégcsak most telt le az 1 hó türelmi idő. Elképesztően sokat fejlődött. Nagyon mozgékony lett. Közlekedni elsősorban még a fenekén csúszva közlekedik , egyre gyorsabban. Nagyon helyes, ahogy csinálja!
De most már újra sokszor "kutyázik, 4kézlábra áll, de nem térde, hanem a talpai vannak lent. Mindenütt feláll. Próbál mászni is, két keze, egy térde, egy talpa a földön! Szóval elég egyedi elképzelései vannak, mondta a doki, hogy egyéniség a nő!
Ádám sem semmi, igaz eyedül még egy lépéstsem tesz, csak ha tol vmit magaelőtt, viszont elindult utánam a padlásra, aminek a feljárója egy kicsit ferdére kihúzott bordásfal. A 6. fokon állt már, amikor nyögni kezdett. Afrászt kaptuk, de közben nagyon büszke vagyok rá, hogy ilyen ügyes Kép.
Üdv: Claire
Lassan mi is felfújjuk a bicókat, kíváncsi leszek mennyit "felejtettek " tavaly óta!
Zsóci, lehet, hogy egy kisebb gépen jobban érezné magát a lány!
claire
 
 


Sziasztok!

Claire! Tényleg nem semmik a 'legkisebbjeid'!
A padlásfelmászástól én is tartok - anyósoméknál van rá lehetőség, de még nekem is koncentrálnom kell hogy le ne essek, mert annyira sz.r a feljáró. Bettina meg már 5 éves és nem 1.
Esztered egyedi mozgását megörökítettétek már valamilyen formában? Olvasat után elképzelve is nagyon aranyos lehet, akkor élőben pláne!!!!!
A kisebb biciklivel az a helyzet, hogy már átörökítettük az unokatesóra. Ez a kicsit nagyobb van, muszáj megbírkóznia vele.

Legyen jó a hétvégétek a beharangozott eső ellenére (ami persze a növényeknek nagyon kell, de nekem kevésbé)!!!!

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

Még pénteken írtam nektek, de a rendszer valamiért letiltott, s csak most enged újra csevegnem. Még jó, hogy egy korábbi esetből tanulva (amikor elszállt egy hosszúra nyúlt levelem), a küldés előtt mindig kimentem a megírt levelemet, így be tudom ide másolni, s nem kell újra megírni. Íme:


Sziasztok!

Claire!
Anyumnak meséltem Esztidet, s mint kiderült, én is elég érdekes módon közlekedtem. CSak az egyik lábam használtam. Azzal toltam magam előre, a másikat pedig csak húztam. Aztán egyszer csak elindultam , s minden rendben volt.
Olyan aranyosak tudnak lenni a picik, amikor elindulnának a világnak, s próbálgatják első lépteiket. Alig várja az ember, s milyen büszke rájuk, aztán amikor már nagyon felbátorodnak, nem győzöd őket sétáltatni, s utolérni. Ráadásul nálatok ketten két irányba fognak rohanni :-))

Zsóci!
Babó valami ideget nyom a hasamban, ugyanis a köldököm körül érzéketlen lett a hasam. A dokim azt mondta ne aggódjak, van ilyen. A vérképem májfunkciós értékei jók, azonban a koleszterinem és a trigliceridem elég csúfosan magasak. A terhesség után majd figyelni kell, hogy hogyan alakulnak ezek az értékekek, s ha továbbra is gond lesz velük, akkor kezelni kell.

Tegnap kora délután megszületett a kórustársnőm első picije is. Nem irigylem a szülését, mert nagyon megszenvedett a férje elmondása alapján. Éjfélkor ment el a magzatvíz, majd a kórházban beindultaka a fájások is. Kért, s kapott epidurált, így a fájásokat könnyebben viselte. Azonban a kitolási szakasz nem úgy alakult, ahogy kellett volna. Túl nagy volt a baba feje, s nem fért át. Próbálták kinyomni belőle, de nem sikerült, így 12 óra vajúdás után császár lett belőle. Hála istennek jól vannak mind a ketten, de elég nagy tortúra volt. S ha belegondolok szegény Kata így megszenvedte mindkét szülésmód fájdalmait. Gondolom vágtak gátat is neki, hogy kiférjen a baba, s utána még a császár műtéti hegével is szenvedhet. A lényeg, hogy túl vannak rajta, s mindenki jól van. Azért remélem, hogy a mi esetünk könnyebb lesz.

Ahogy van valami mozgolódás, igérem jelzek nektek.

Jó hétvégét nektek, pihenjetek sokat, s vigyázzatok magatokra!



Az utolsó mondatot módosítom: Remélem jól telt a hétvégétek, s legyen jó a hetetek!


Még valami: péntek óta mintha lejebb szállt volna a pocakom, s nagyon helyezkedik a Babó.
Második éjszakám telt úgy, hogy szó szerint nem aludtam semmit. Ma 5:30-kor sikerült végre elszenderednem, de már 7:15-kor ismét ébren voltam.

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: