Új privát üzeneted érkezett!

Zsizsa!

Nagyon köszi, most egy kicsit megnyugodtam! Ha tényleg fekszek sokat, akkor 15-nél nincs több keményedésem. Ezek olyan 10-15 másodpercig tartanak. Van hogy kicsit erősebb, de sokszor csak olyan felületes, mintha a picurka feszítené a hasam. Sajnos ahogy valami stressz ér egyből keményedik, de próbálom ezeket elkerülni, csak hát mostanába kicsit zűrös az életem!
Mivel multkor amikor még nem szedtem a gyógyszert és volt egy pár erős keményedésem egymás után több, de a méhszájamat, méhnyakamat nem bántotta ezért bízok abba, hogy ezután sem fogja! Legfeljebb rákérdezek az orvosomnál, hogy ne szedjek-e 3x1-et!
Nagyon ari vagy, hogy segítesz nekem és leírod a tapasztalataidat! Nagyon hálás vagyok!

Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Györesz,
természetes, hogy segítek!Kép Drukkolok, hogy minél kevesebbet keményedjél, és hogy időben szülessen meg a kisfiad! Remélem, helyrejönnek a zűrök, és kevesebb lesz a stressz!

Kitartást a sok pihenéshez!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Zsizsa!
Képzeld tegnap olyan boldog voltam! Egész nap kb. 5 keményedésem volt és az is a gyengébbik fajta. Nem tudom mi történt, talán a gyógyszer most kezdett hatni! Nagyon remélem, hogy ez egy darabig így marad!

Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 

 
 

Györesz,
ez nagyszerű!Kép Lehet, hogy tényleg kellett ennyi idő a gyógyszernek, és mostantól ez lesz az alapállapot. Drukkok mennek!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok Mamik Kép
Egy kis segítség kellene Nekem, mivel ebben a témában nem igazán vagyok járatos.
Iker babákkal a 23. végét tapossuk. A méhszájammal eddig minden rendben volt, méhnyak hossza 42 mm, CX 3000.
A kérdésem a követező. Ki tud-e hirtelen (pár nap alatt) nyílni a méhszáj? ill. vannak-e ráutaló jelek?

Kicsit amiatt aggódom, mert elkezdtem keményedni, de még mindig napi 10 alatt vagyunk, csakhát féltem a fiúkat.
A dokim nagyon rendi, és 2 hetente ellenőriz, csak attól félek, hogy esetleg két ellenőrzés között is történhet baj.

Köszönöm.

Orsi + 2 Kismaczkó
22+5

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szia Orsi!
Itt is találkozunk! Szerintem, ha napi 10 keményedés alatt vagy, akkor nem fog kinyilni a méhszájad. Tudom, hogy két baba nagyobb tehert jelent a méhszájra, de kétlem, hogy baj lenne. Az orvosod is nagyon rendi, hogy 2 hetente ellenőriz, hiszen ennél többet Ő sem tehet! Szedsz valami gyógyszert a keményedésekre?
Nekem volt, hogy míg lezuhányoztam (kb. 10 perc) azalatt kb. 10x keményedtem (akkor már a méhnyakam meg volt rövidülve) + a napi többi keményedés, akkor le mertem volna fogadni, hogy baj lesz és kinyílik a méhszájam, de nem történt semmi változás szerencsére!
Ha elolvasod az archivot ott nagyon megnyugtató dolgokat olvashatsz!
Biztos fog olyan is írni itt neked, akinek nagyobb tapsztalata van ebben, de addig is ne aggódj, szerintem nem kell! Ha úgy érzed pihenj minél többet!

Györesz 26+3

Kép
Kép
györesz
 
 


Györesz Kép
Nagyon köszönöm a gyors választ. bíztam benne, hogy Te gyakrabban benézel ide, hiszen a másik helyen sokat látlak Kép Gyógyszert nem szedek, mert 10 alatt azt mondta a dokim, hogy még nem kell - vagyis Magne B6-t szedek a nagyobb dózisúból-, és igazán csak este jelentkezik.
Próbálok pihengetni, és remélem, hogy ez a hűvösebb idő is segít egy kicsit majd.

A baj, hogy úgy érzem, hogy én lihegem túl a dolgot, de nagyon félek a koraszüléstől, próbálok nyugodtabb lenni, és nem aggódni, mert azt a babák is megérzik. A dokim tényleg rendes, és nagyon segítőkész Kép
Az archívba is visszaolvasok majd Kép

Remélem, Veletek is minden OK, és nem is lesz semmi gond az elkövetkezendő min. 10 hétben Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Nem liheged túl a dolgot, ez normális aggódás! Sőt neked két kis csöpségért kell aggódnod! Én is sokat aggódok a keményedések miatt, bár az utobbi hetekbe egy picikét csökkentek, de még így is egy nap 10-15x keményedek, ha nem többször. Mostmár kicsit belenyugodtam, mert eddig úgy tünt, hogy nagyon rugalmas a méhem és a keményedések nem bántják a méhszájat, de nagyon sokat pihenek, fekszek és ez segít!
Biztos nem lesz baj veletek! Ha, ne adj Isten ki is nyilna a méhszáj, akkor sem nyílik ki teljesen és megfelelő gyógyszerrel, sok fekvéssel úgy is ki lehet húzni a megfelelő ideig!
Nem tudom emlékszel-e, hogy nekem a 20. héten rövidült meg a méhnyakam, azóta már a 7. hetet taposom, sok-sok keményedéssel és mégis minden oké! Remélem az is marad, mert azért ám én is szoktam parázni!

Pihenj sokat!
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Györesz Kép
Megnyugodtam, hogy nem csak én parázok Kép De szerencsére már jobb. Ez az idő is azt hiszem sokat segít, mert lefoglalom egész nap magam, és nem csak a fetrengés megy.... a múlt héten a meleg miatt megmozdulni sem volt kedvem.

Te milyen gyakran jársz ellenőrzésre?

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Elvileg 4 hetente vár a dokim, de mostanába a keményedések miatt 3 hetente, majd 2 hetente mentem. Ahogy érzem úgy megyek! Most pl. csütörtökön megyek és 2 hete voltam. Muszáj mennem, mert gyógyszert is kell iratnom, aztán én nem bánom, ha megvizsgál, mert olyankor mindig megnyugszok!
Különben ha front van én akkor is gyakrabban keményedek! Még legalább 10 hétig ki kell bírnom! Remélem a babuci is jól érzi odabent magát és nem akar előbb kibújni, mert a koraszüléstől nagyon félek!

Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Györesz Kép
Biztosan nem lesz semmi gond. Én még 13 hétre programozom a fiúkat, addig ne bújjanak ki! Akkor már a 36. hét utána leszünk Kép
Én valószínűleg jövő hétfőn megyek a drúrhoz.

Orsi + 2 Kismaczkó
22+5

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Biztos hamar el fog telni ez a pár hét és mindkettőnkkel rendben lesz minden! Nektek első babáitok lesznek? Megnézhetném a másik topic táblázatát, de így most egyszerűbb!
Nekem is kisfiam lesz! Már nagyon várom, de mindig elmondom neki, hogy még mennyit kell bent maradnia a hasamba és gondolatba többször átcsomózom a méhszájamat! Ez az esti szertartás!

Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Györesz Kép
Első babák. Nov.24re vagyunk kiírva. A 36. hetet október 27én töltjük, tehát nálam az a célidő Kép

A méhemmel és a méhszájammal én is ugyanúgy tartom a kapcsolatot, mint a fiúkkal. Kérem, hogy vigyázzanak rájuk, és idő előtt ne okozzanak galibát.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Én október 29-re vagyok kiírva! Akkor lehet, hogy közel egymáshoz éljük át a kisfiúk születését!
Nagyon vigyázzatok magatokra!

Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Györesz Kép
Így tényleg elképzelhető, hogy egyszerre szülünk Kép Te húzd ki szépen a végéig, én meg megelégszem egy 36+2-es születési időponttal Kép

Éreztél valaha nyillalást a hüvelyedben? Nekem kb. 4 hete volt egyszer ilyen, meg ma többször is. Nem tudom, mi lehet az oka. A dokim szerint ilyen előfordul...
Szerencsére egyre kevesebbet keményedek, jócskán 10 alatt vagyunk... Lehet, hogy a múltheti meleg okozta ezt a rossz időszakot.
A méhem elég feszes, de ezzel igazán nem tudok mit kezdeni.

Vigyázz a picúrodra! Van már neve?

Orsi
23+0

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szia Orsi!
Én nagyon gyakran érzek nyilalást a hüvelyembe, de ezt már elég sok kismamától hallottam, ezért úgy döntöttem, hogy emiatt nem aggódom!
Örülök, hogy csökkentek a keményedéseid, mostanába nekem is elég türhető!
Gondolom azért feszes a méhed, mert két picurka is van benne!

A mi kisfiúnkat Norbinak fogják hívni. Bár a Praxisba Győrfi Mátyás állapította meg, hogy 150%, hogy kisfiú, mi azért nem éljük bele teljesen magunkat és tartalékoltunk egy kislány nevet is: Dorina! Jövőhéten megyek 28 hetes UH-ra a dokimhoz, ha Ő is azt mondja, hogy kukit lát, akkor már jobban el fogom hinni. Több szem többet lát!
És a ti kisfiaitokat hogy fogják hívni?
Nektek természetes úton lett ikretek? Vagy lombik? Remélem nem baj, hogy megkérdezem!
Te is vigyáz a fiúcskákra!

Puszi
Györesz 26+5

Kép
Kép
györesz
 
 


Györesz Kép
Megnyugodtam akkor nyilalás ügyben. Érdekes, mert a múltkor is pont ugyanúgy zajlott, mint ma. 1 napig volt, naponta sokszor, és utána mintha elvágták volna.
A dokim azt mondta, hogy attól van, hogy tágulnak a csípőcsontok, és ettől a hüvely is tágul és emiatt van a nyilalás. Remélem, tényleg csak ez okozza.

A fiúkat Leventének és Máténak fogják hívni. Nekünk is Győrfi mondta, hogy fiúcskák és azóta a dokim is megerősítette. Kép van róluk a profilomban. Kép

A babáink lombik babák, szerencsére az első lombikunk sikerrel járt. Egyáltalán nem baj, hogy megkérdezted, nincs ezen semmi szégyelnivaló.

Melyik kórházban fogsz szülni?

pusza. Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Megnéztem a profilodat! Nagyon édesek a fiúcskák! Itt hány hetesek?
Szerencsések vagytok, hogy elsőre sikerült a lombik! Ez biztos még nagyobb boldogság lehet, mint amikor valaki csak úgy terhes lesz!
Azt lehet tudni, hogy egy vagy kétpetéjüek?

Én a Kútvölgyibe fogok szülni! És Te?

Kép
Kép
györesz
 
 


Sziasztok!

csatlakozhatok? Igaz én már ma 36 hetes kismama vagyok, tehát nagy gond már talán nem lesz, de mint kiderult C1000-es lett a méhszájam Kép A doki szerint sok pihenés és valószínuleg elobb fog jönni a baba. Volt valaki hasonló helyzetben? Annyira nem tudom most, hogy mire számítsak, mégis mennyit pihenjek, stb? Jó volna még min. 2 hétig bírni...

Próbálok majd visszaolvasni is szép lassan.

Soraya
soraya
 
 


Kép
elsővel nem voltam ilyen helyzetben, már bőven otthon voltunk, majdnem "háromhetes" volt a babus..
A második alkalommal igen, ennyi idős babásan kellett elkezdeni leépíteni a gyogyikat, meg is született betöltött 37 hetesen.. már csak koraszülésnek sem számított, semmi gond...

Ne aggódj, egy baba ilyenkor már teljesen érett, hivatalosan egy hét múlva, betöltött 37 héttel már nem mondható koraszülöttnek sem, ( bár minden koraszülött 36 hetes lenne Kép )
Egyébként hiszem hogy egy baba jól tudja mikor kell megszületnie Kép

Élvezd az utolsó napokat/heteket Kép és ne aggódj olyanok miatt , ami miatt tényleg nem kell!!!!
anyaorsi
 
 


Kép
elsővel nem voltam ilyen helyzetben, már bőven otthon voltunk, majdnem "háromhetes" volt a babus..
A második alkalommal igen, ennyi idős babásan kellett elkezdeni leépíteni a gyogyikat, meg is született betöltött 37 hetesen.. már csak koraszülésnek sem számított, semmi gond...

Ne aggódj, egy baba ilyenkor már teljesen érett, hivatalosan egy hét múlva, betöltött 37 héttel már nem mondható koraszülöttnek sem, ( bár minden koraszülött 36 hetes lenne Kép )
Egyébként hiszem hogy egy baba jól tudja mikor kell megszületnie Kép

Élvezd az utolsó napokat/heteket Kép és ne aggódj olyanok miatt , ami miatt tényleg nem kell!!!!
anyaorsi
 
 


Soraya,
szerintem sem kell aggódnod, ahogy Anyaorsi írta, a betöltött 37. héttől már érettnek számít a baba. Nekem a 36. héten már teljesen el volt simulva a méhszájam (C0000?), és a dokim szerint ez nem is volt gond, mivel már a szülésre készült a méh. A lányom végül a 38. hét közepén született meg, ekkor a kezdő méhszáj állapotom szűk egyujjnyi volt. Nem baj az, ha egy babó nem a 40. héten születik, hiszen azt sem lehet tudni, hogy pontosan mikor történt a fogamzás a mensihez képest.Kép Még annyit, hogy én veszélyeztetett voltam, feküdnöm kellett, de a dokim a 36. hét végével felmentett minden fekvés alól, és azt mondta, hogy csinálhatok mindent (már amit tudok, és ami nem balesetveszélyesKép). Szóval semmi aggódás, ha úgy jobban érzed magad, akkor persze feküdj nyugodtan, de ne idegeskedj!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Anyaorsi, Zsizsa, köszi Kép
Végigolvastam az archivot, hát én tényleg nem vagyok nagyon problémás Kép Csak tényleg meglepodtem, mert bár voltak kicsit fájdalmas keményedéseim, a fél-egy centis méhnyak eredmény meglepett! (1 hónapja még 3 centis volt) Mi esténként sétálunk a férjemmel, csinálom a házimunkát, még a sok babaruha vasalás is visszavan, nem szivesen fekudnék. Viszont a doki szerint azért a baba a 38. hét után jobb ha szuletik. Kép A szextol is el lettunk tiltva.

Zsizsa, én tudom a fogamzást, meg minden uh is alátámasztotta eddig az aug 26-ot Kép Kiváncsi leszek azért, hogy meddig húzzuk, vagy emiatt esetleg "könnyebb-gyorsabb" szulésem lesz-e? Bár az archivot olvasgatva ez nem törvényszeru sajnos.

Soraya
soraya
 
 


Sziasztok Kismamik!Tavaly szültem a harmadik gyermekemet és a 36.hétre született 9/10 es Apgarral és 3300gr-al 55cm-el és teljesen egészséges istennek hála most egyéves és 12kiló és 80cm és szalad ...nekem is veszélyeztetett terhességem volt /epepangásom volt és terh.diabeteszem volt/MagneB6-ot szedtem ....mindenkinek egészséges kisbabát és kivárni legalább a 36.hetet....üdv.veraKép

Kép
Kép
vera70
 
 


Soraya Kép
Látom, mire ideértem, már minden kérdésedre választ kaptál. A 36. héten semmi okod már aggódni. Ha az ikrekkel mi eddig kihúzzuk, akkor én nagyon boldog leszek Kép
A Te korodban szerintem már semmi extrát nem kell csinálni, pihengess, de nem kötelező a szigorú fekvés. A szextől meg a fertőzésveszély miatt tiltottak le, én úgy gondolom. Kép
De jó, hogy már csak pár hét, és a karodban lesz a kismanód!!! Kép

Györesze Kép
Mi a SOTE II-es Női Klinikáján fogunk szülni. Az ikrek miatt választottam ezt az intézetet, mert itt van koraszülött osztály, bár remélem nem kerül sor, hogy szükségünk lenne rá.
A kép pont 1 hete készült, akkor 22+1 voltunk. A fiúk kétpetéjűek.

Orsi + 2 Kismaczkó
23+1

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Bárcsak már mi lennénk a 36. hétbe! Az még 8 hét!

Szia Zsizsa!
Képzeld! A dokim most kitalálta, hogy szedjek a 2x1 Gynipral helyett 4x1/2-t, ha pedig úgy érzem, hogy szükséges emelni, akkor 6x1/2-t szedjek. Holnaptól megpróbálom, végül is így jobban eloszlik egy napra és talán a 1/2 Gynipral mellé nem is kell majd bevennem a mellékhatásokat csökkentő Betalocot!
Megkérdeztem ma a dokimat, hogy mennyi az a keményedés egy nap ami még elmegy, erre Ő azt válaszolta, hogy ne legyen egyáltalán. Nem mondtam neki, hogy szerintem ez képtelenség! Néha olyan dilis! Na mindegy! Különben mióta szedem ezt a gyógyszert már sokkal jobb. Van hogy nem megyek 10 keményedés fölé, és olyankor nagyon örülök. A méhnyak, méhszáj állapota változatlan! Hány hetes is voltál amikor kiengedtek a kórházból?

Puszi
Györesz 26+6

Kép
Kép
györesz
 
 


Györesz,
amikor kiengedtek, pont betöltöttem a 25-öt. Jó ötlet a felezés, remélem, bejön! Én is úgy vettem észre, hogy vannak olyan dokik, akik szerint egy keményedés se legyen, de szerintem ők még nem voltak terhesek.Kép Nagyon sok kismamának van, persze vannak szerencsések, akik megússzák nélkülük. Azon gondolkodtam, hogy ilyenkor régen mit csináltak az asszonyok. Nem hiszem, hogy megengedhették maguknak a fekvést.Kép Nagyszerű, hogy max. 10 keményedésed van, szerintem ez kifejezetten szuper! Nekem mindig több volt a kórház után, pláne amikor háromra csökkentettük az adagot. Az is fantasztikus, hogy a méhszáj változatlan!Kép Csak így tovább, apró lépésekkel előre! (Na jó, az apró lépéseket az idő teszi, de hidd el, halad az, ha lassan is.) Hű, már mindjárt betöltöd a 27-et.Kép

Puszi
Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Györesz: drukkolok Kép

Régen? két dolgot tudtak csinálni:
1. nem törődtek vele, esetleg, de nem feltétlenül, koraszülés lett, akkor a baba vagy megmaradt, ha mégis elég szívós volt, ha nem, meghalt. Súlyosan sérült gyerek nem maradt életben mint ma... (úgyis, 40. héten is magas volt a babahalálozás, a kis éretlenekkel nem tudtak mit kezdeni Kép , nem volt tüdőérlelő, antibiotikum, merterséges táplálás, inkubátos, oxigén, stb stb...)
2. később már tudták hogy az alkohol egész kis dózisban - méhlazító Kép
csicser
 
 


Alkohol Kép Kép Nekem napi 1 pohár vörösbor elő van írva keményedések ellen Kép Ezt még a Kaáliban javasolta a dokim, és a mostani orvosom is folytatta a kúrát Kép

Lehet, hogy van olyan kismama, aki megússza keményedés nélkül, de szerintem ikrekkel ez lehetetlen. Ma voltam terheléses vécukron, és akkora a pocim, mint egy egybabás 28 hetes kismaminak, kicsit meglepett a dolog Kép

Györesz Kép
Örülök, hogy minden rendben. Kép

Orsi + 2 Kismaczkó
23+1

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszike mindenkinek a drukkot!

Zsizsa!
Megpróbáltam felezni, de annyira macera volt, mivel a Betalocot eddig egyhez felet szedtem, most próbáltam, hogy a fél Gynipralhoz nem szedek semmit, de muszáj volt, mert vert a szívem így is. Úgyhogy úgy döntöttem, hogy nem kísérletezek, ha már így is bevállt!
Igen már be is töltöttem ma a 27. hetet! Nagyon örülök!

Orsi!
Használ a vörösbor a keményedésre?

Puszi
Györesz 27+0

Kép
Kép
györesz
 
 


Györesz Kép
Fantasztikusan bevált Kép Kép A megivás után kb. 30 perccel olyan a méhem, mintha vajból lenne Kép

Orsi + 2 Kismaczkó
23+2

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szia Orsi!
És mikor iszod meg a vörösbort? Reggel, délben, este? És mennyit? 2dl?
Sajnos nem nagyon kedvelem a bort, de ha tényleg használ akkor tuti kipróbálom! Jujj, csak akkro meg kell néznem, hogy melyik gyógyszer mellé tilos alkoholt fogyasztani, mert azért túlzásba sem akarok esni, nehogy aztán kótyagos legyen a picurka!

Györesz 27+1

Kép
Kép
györesz
 
 


Györesz Kép
Mindenképp nézd meg a gyógyszereidet, hogy melyik mellé lehet alkoholt inni.
Mivel nekem általában este vannak keményedéseim, így én akkor szoktam kb.1 dl vörösbort meginni. A hasznos anyagokon kívül jó izomlazító hatása van. Kép

Orsi + 2 Kismaczkó
23+4

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Azt hiszem nem fog menni ez a boros balhé, mert a gyógyszer mellé nem lehet! Mindegy, de legalább ezt is tudom!
Györesz 27+2

Kép
Kép
györesz
 
 


Györesz Kép
Mindegy Kép a lényeg, hogy jól legyetek Kép

Orsi + 2 Kismaczkó
23+5

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Györesz Kép Mamik Kép
Hallott valaki valamit a diafilin (talán jól emlékszem) gyógyszerről?
Ezt kaptam a keményedéseimre, mert sajna újra előjöttek, és már egész hosszúak is vannak köztük. Holnap felíratom a körzetivel, mert a dokim nyaral és elkezdem beszedni.
Remélem, ezzel megoldódnak a dolgok.

Orsi + 2 Kismaczkó
24+0

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szia Orsi!
Én is szedtem Dyaphillint 3x1-et, egy ideig használt, de aztán már az sem volt elég. Szedd nyugodtan! Arról azt is olvastam, hogy segiti a tápanyag eljutását a babucikhoz. A barátnőm is ezt szedte keményedésre és neki bevállt végig!
Sajnos a terhesség előrehaladtával egyre erősebbek lesznek a keményedések! Pihenj sokat és remélem használni fog a gyógyszer!

Képzeld tegnap voltam UH-n! Már 1200g a picuri és a méretei alapján egy pár nappal még nagyobb is a koránál! 25 hetesen voltunk 4D-s uh-n, akkor 700g volt. 3 hét alatt 500g-ot hízott. Úgy örülök!

Puszi
Györesz 27+6

Kép
Kép
györesz
 
 


Orsi,
én sajna nem ismerem a gyógyszert, de remélem, hogy segít! Pihenj sokat, lehetőleg vízszintesben!

Györesz,
de jó!KépKép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Györesz Kép
Köszi az infót Kép Azóta kicsit utánanéztem, és tényleg sokan szedik. Ma jutok el a dokihoz, hogy felírja. Biztosan használni fog.
Egyébként ezek a keményedéseim annyira rapszodikusak, hogy ihaj Kép Tegnap 2 volt összesen (az is reggel, így megijedtem, hogy mi lesz a nap végére... de semmi nem lett). Tegnap előtt meg volt vagy 15... pedig ugyanazt csinálom minden nap Kép Érdekes Kép
Gratulálok a nagy babához. Kép A fiúk amikor 22+1 voltunk, akkor 480-520 grammosak voltak, nem tudom mennyit híznak 2 hét alatt, de szerintem most olyan 650-750 gramm körül lehetnek... vagy rosszul gondolom??

puszi.

Orsi + 2 Kismaczkó
24+1

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szia Orsi!
Szerintem jól saccolod, 24 hetesen kb. olyan súlyúak lehetnek, mint ahogy írtad.
Nekem is nagyon változó a keményedés. Van hogy egész nap csak pár van, aztán este lefekszek és még 4x-5x keményedek míg el nem alszok! Nekem akkor is keményedik a hasam ha pisilnem kell! Volt hogy egész nap feküdtem, de többet keményedett, mint amikor mentem ide-oda. De én úgy vagyok vele, hogy ahogy egyre nagyobb a pici, én úgy vagyok egyre nyugodtabb.
Egy barátnőmnek a 27. héten megrövidült a méhnyaka, be is fektették egy hétre kórházba, mert Ő is rengeteget keményedett, de mondta, hogy Ő otthon képtelen volt feküdni. Vásárolni járt, cipekedett, főzött, takarított és sokat keményedett a gyógyszerek ellenére is. A végén megindították neki a 41. héten és alig akart tágulni. Ezt annyira nem lehet előre kiszámítani! Remélem mi is hasonlóképpen leszünk és simán kihordjuk a babákat a megfelelő ideig!

Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Györesz Kép
Azt azért remélem, hogy mi nem húzzuk a 41. hétig Kép Megelégszem én a 36.-kal Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Bárcsak már a 36-nál tartanánk! Nekem legközelebb akkor kell mennem UH-ra, de a dokim hozzátette, hogy addig ki is kell húzni! Hát nagyon remélem hogy kihúzom addig, az még 8 hét! Én úgy érzem, hogy 1-2 héttel előbb fogok szülni a kiírtál!

Györesz 28

Kép
Kép
györesz
 
 


Györesz Kép
1-2 héten igazán nem múlik semmi. A 36. hét tényleg jó lenne, viszont nekünk még 12 hét van addig.
Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szia Zsizsa!
Írtad még jó múltkor, hogy a 30. héttől már sziszegős keményedéseid voltak! Ilyenkor már fájt is? Vagy mégis milyen volt?
Ami még érdekelne, hogy jóslófájásaid mikortól voltak?
Csak azért kérdeztem, mert már beleléptem a 30. hétbe és ha esetleg nekem is erősödne akkor mi az amitől ne ijedjek meg!
Előre is köszi!
Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia Györesz!

Hát, szerintem a sziszegős keményedés már akár jóslófájásnak is tekinthető.Kép Fájt is, igen, bár persze kibírható volt, és azokhoz az igazi, a szülés vége felé jelentkező fájásokhoz képest jóval gyengébb. Azért sziszegős a neve, mert ha sziszegve szívod be a levegőt, és hangosan is fújod ki (mintha levest fújnál), akkor valahogy jobban elviselhető.Kép Ilyenkor már volt, hogy akár egy percre is bekeményedett a hasam, de nem úgy fájt, mint a szülésnél (nekem akkor elöl fájt a szeméremdomb felett közvetlenül), hanem az egész megkeményedett méh fájt (vagyis végülis a görcsöt éreztem). Egyébként nem minden keményedésem volt ilyen, csak napi 2-3, aztán persze egyre több. Egyébként én úgy gondolom, hogy azért érdemes felkeresni a dokidat, ha olyasmivel találkozol, ami új, főleg, ha rendszeresen jelentkezik.

Egyébként hogy vagy? Keményedsz továbbra is? Segít a gyógyszer?

Puszi
Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Zsizsa!

Hát keményedek továbbra is, de nem vészes! Ilyen sziszegős még nem volt! Amikor front van, mint például mostanába akkor olyan 20x biztos keményedek, de lehet, hogy többször is, de ha nincs front, akkor 10-nél megállok. Viszont mostanába már nem fekszek annyit! Persze pihenek sokat és semmi megerőltetőt nem csinálok, de nem fekszek annyit mint régebben. Ahogy halad az idő egyre nyugodtabb vagyok! Meg hát muszáj menni, megvenni a picurnak a dolgokat és ezért sem fekszek sokat. Állandóan tennék vennék, vásárolnék. Beindult a fészekrakás!

Azért is kérdeztem a jóslófájást, mert a barátnőmnek is a 30. héttől beindultak, pedig neki nem voltak ilyen problémái és a 41. hétig vitte.
Különben a héten vagy a jövőhéten megyek dokihoz és remélem a helyzet változatlan! Utoljára a 27. héten voltam és akkor még minden oké volt!

Köszi, hogy írtál
Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Györesz Kép
Örülök, hogy Veletek is minden rendben. Voltunk dokinál még a múlt héten. Méhszájjal minden OK. A keményedéseim totál rapszódikusak. Most pár napig szinte egy sem volt, ma meg vagy 10. Mivel én nem tudom, mikor van front, így semmivel nem tudom kapcsolatba hozni a keményedések számát.
A diaphyllint akkor szedem, amikor épp rosszabb a helyzet, a dokival is ezt beszéltük meg.

A fiúk közül valamelyik megtalálta ma a méhszájam, és pár percig azon szteppelt... na ez egy elég rettenetes érzés. Már azt hittem, hogy kidugja a lábát Kép Kép Kép

Mi 2 hét múlva megyünk dokihoz.

puszi. Orsi + 2 Kismaczkó
25+5

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szia Orsi!

A méhszájamat nekem is szokta püfölni a picurkám, hát azt én sem szeretem, rá is szoktam szolni!
Örülök, hogy minden oké veletek is!

Puszi
Györesz 29+3

Kép
Kép
györesz
 
 


Györesz,
örülök, hogy minden oké!Kép Ezek a keményedésszámok nem olyan rosszak, főleg a frontmentes napokon. Én is egyre jobban éreztem magam, ahogy haladt az idő, de én azért jobban paráztam, csak a 34-35. héttől indultunk neki a vásárlásnak. Mondjuk ebben közrejátszik az is, hogy én addigra eléggé elgyengültem, meg az autóban nagyon sokat keményedtem a hepehupás utakon. Én terhesen vettem igazán észre, hogy milyen szörnyű állapotban vannak az utak. Az én kismanóm is kánkánozott a méhszájamon, valahogy az volt a kedvenc helye, aggódtam is kicsit emiatt, de szerencsére nem lett gond.Kép Közeledik a 30. betöltött hét, nagyszerű! Engem eredetileg eddig akartak a kórházban tartani, biztos ami biztos, de szerencsére hamarabb kiengedtek.Kép

További jó pihenést, és jó vásárlást! Hú, vásárolni olyan jó, és olyan fura, hogy egyszer majd egy igazi babóca fogja használni azokat a dolgokat, amiket veszel. Én mindig ezerszer megnéztem a kisruhákat egy nap, sőt, még a kádat is.Kép

Orsi,
neked is jó pihenést, és kitartás!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Zsizsa!

Hát az utakról ne is beszéljünk! Mióta kismama vagyok én is utálok autókázni! Ezeket az utakat én sem úszom meg keményedés nélkül!

Hát igen, hihetetlen azokat a kisruhákat nézve, hogy azokba hamarosan egy igazi kis babuci lesz, aki a mi kisbabánk!
Már csak apróságokat kell vennünk, aztán minden megvan. Szeptemberbe pedig a helyére rakunk mindent, már nagyon várom!!!

Köszi a biztatást!

Puszi
Györesz 29+5

Kép
Kép
györesz
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: