Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!

Látom, már összeszokott csapat vagytok, csak azért írok most én is pár sort, mert nem tudom megállni.

Először is szeretném megköszönni Ditta76-nak a szuper búvár túrós muffin receptjét. Kipróbáltam és isteni lett. Sütöttem már jó pár muffint, de még sosem gondoltam ilyen töltelékre. Ez nagyon bejött az egész családnak.

Másrészt örömmel olvastam, hogy én sem a Marsról jöttem, mert együtt alszunk a gyerekkel. Én is kaptam "okos" tanácsot a dokitól, de ez a "sírni hagyás a saját ágyában" módszerrel ki is merült. Nos lehet, hogy ez sokaknak bejött, de én nem voltam képes rá. Ha sír én mindig felveszem, bár ezzel a doki szerint csak elkényeztetem a gyereket. Még szerencse, hogy vannak ösztönök, amire hallgathatnak a mamák, ahogy Chopin írta. Én is erre hallgattam, valamint utánaolvastam újságokban és a neten, hogy megnyugtassam magam, nem fogom ezzel elrontani a gyereket. Szóval jó volt olvasni, hogy mások is így vannak ezzel, növelte egy kissé az önbizalmam. Köszi

Sziasztok!

Kép
Kép
denizsa
 
 


Szia Denizsa! (Vagy inkább Zsuzsának, Zsuzsinak szólítsunk?)

Légy üdvözölve közöttünk! Kép
Most már tudom legalább, hogy mások is inkább az ösztöneikre és a szívükre hallgatnak, nem pedig a könyvekben előírt "jótanácsokra". (Amit persze nagyrészt pasik írnak! Kép)
Ha van kedved, írj nyugodtan! Mindenkit szívesen látunk! Igaz lányok?! Kép

Gotti!
Sajnos nem nyertem tegnap a lottón, úgyhogy marad az ábrándozás! Ez egy teszt autó, amit mi kipróbáltunk. 2005. 08. havi, 1.9-es dízel, 120 LE-vel, sok extrával és így lett volna 4.900.000,- Ft. Ami tök jó ár, csak nem merünk bevállalni havi 50.000,- Ft-os törlesztőrészletet! Kép (2 gyerek, házra hiteltörlesztés és GYED) Úgyhogy ennyi volt! Kép

Így néz ki a drága:
KépKép
radra
 
 


Gotti! Azt el felejtettem írni, hogy az 50.000,- Ft természetesen 10 éven keresztül lenne (Cascoval együtt) és 700.000-et kellene most letenni az asztalra! Kép

Képzeljétek, kaptam ma egy jópofa, ugyanakkor elgondolkodtató e-mailt. (Kinga! Azt hiszem Veled beszéltük a múltkorában, hogy mi miken nőttünk fel. Ehhez kapcsolódik. Ha gondoljátok, küldjétek meg az e-mail címemre a saját címeteket és átküldöm. Igérem nem foglak Titeket mindenféle baromsággal bombázni azután sem! Kép E-mail a profilomban.)

Móni! Neked át is küldöm mindjárt.
Hogy állsz a vizsgákkal? Nincs még vége?

Azt hiszem most megyek, egy kicsit a szakdolival is foglakozom! (Már, ha Bálintka is azt akarja! Kép)

Sziasztok!

Adri
radra
 
 

 
 

Sziasztok !

Jaj, Adri ez tényleg szuper autó ! Amikor a mai első hozzászólásodat olvastam, pont itt volt a férjecském is és pont azon morfondírozott, hogy ez a részlet vajon mennyi kezdő befizetés függvénye Kép ? A tíz évet, azt gondoltuk Kép
Summa, summárum sajna ez nekünk még elérhetetlen, de talán majd a LOTTÓ rajtunk is segít Kép Kép Amúgy meg tényleg jó áron kínálják, bizti nem tudtok belevágni ? / A lakásrészletet meg megoldjátok gyorsan egy harmadik csemetével Kép / A mél jöhet, kíváncsian várom: mizakgotti@citromail.hu
A szakdolihoz drukk, irodalmad van hozzá elég ?
Denizsa

Üdvözlet Neked és családodnak ! Írj magatokról, szeretettel és érdeklődéssel várjuk !

Chopin

Tényleg legjobb az ösztönre hallgatni és én többek között igazán azt irigylem a mostani elsőbabás vagy második- babás anyukáktól, hogy azért ezt mostanában már nagyon sok irodalom, sajtótermék támogatja / na nem mind/és ez bizony nagyon nem így volt... Anno a két nagyobbammal - hiába éreztem én az anyai ösztönt - sokmindent nem mertem megtenni Kép / szigorú háromórás szopik, korai hozzátáplálás, külön ágy, két szoptatás közti teáztatás, egyedüli szülés / még jó, hogy a végére beesett a doki..., hogy a szülésről már ne is beszéljek: ég és föld a két nagy és a két kisebb születése, pedig mindegyik természetes volt.../

Ditta, Kinga hol vagytok ? / Mónit tudom,hogy ezerrel tanul... ugye ?

Pussz:
Gotti
gottianyu
 
 


Adri !

Köszi, elolvastam, sőt továbbküldtem és IGAZ !!

Gotti
gottianyu
 
 


Denizsa!Légy üdvözölve, írj magadról.JÓ, hogy ezekben a kérdésekben egy véleményen vagyunk.Szeretettel és babusgatással nem lehet egy gyereket elkényesztetni, annál is többet lehet ártani ennek a hiányával.

Lehet, hogy ideért a téli depresszió!Ide nekem a tavaszt és a napsütést azonnal!!!!
A következőkkel biztatom magam:
Már csak egy két hónap és itt a tavasz, mert itt április, május körül jön...HÚÚÚ de messze van.(ez egyáltalán nem is biztató)
Szonjával megyünk majd a játszótérre és már alig várom...
Nyáron itt még este hatkor is világos van és süt a nap, így az összes naphiányomat be fogom pótolni a tengerparton...
Hát nem nem sok biztató szó jutott eszembe.
Legyetek jók!
Chopin
chopin
 
 


Lányok !

Kinél mi lesz a vacsi ? / Már ha nem indiszkrét a kérdés Egyszerűen nem tudok ma mit kitalálni... SOS !
A holnapi válaszok sajna már nem lesznek aktuálisak, tehát ha tudtok, válaszoljatok Kép

Mindenki:

Ezt a linket most találtam, megosztom Veletek is
http://www.nchungarians.org/gyerekek.htm

Chopin

Ezt Neked küldöm, de szerintem mindannyiónkra ránkfér:

Kép
gottianyu
 
 


Tegnap a párom vidéken járt, ott, ahol kocsival át lehet kelni a tenger jegén. Itt eddig plusz két-három fok volt, úgyhogy olvadt, holnaptól megint hideg lesz, újra megerősödik a jég: nappal mínusz 18, éjjel mínusz 24 várható most négy-öt napig. Egyébként megtiltottam neki, hogy ráhajtson a jégre, de azért lefényképezte a táblákkal jelölt utat. És a hétvégén már megint használni fogják. A másik képen Szonja baba a köztársasági elnök palotája előtt alszik szombat délelőtt.Kép
chopin
 
 


Kép
chopin
 
 


Sziasztok!

Sietek, mert ma fél 5-re kell menni Veronikáért, (egyébként 4-re), de ma hittan van.

AdriKép
Nekem is átküldenéd azt a valamit?
Mail címem a profilomban!

Üdv. itt DenizsaKép
Írj bátran, mi nem rekesztünk ki senkit! Hiszen mi azok vagyunk...KépKépKép
Örülök, hogy sikerült a muffin!
Hétvégén babazsúrra vagyunk hivatalosak, oda is fogok sütni 2 csapatot, de még nem tudom, milyet.

GottiKép
Na, kiötölted a vacsorát??

Este talán tudok jönni bővebben!

Pussz!!

Kép

Kép
ditta76
 
 


Gotti!

Gondolom már nekikezdtél valami vacsinak, de azért leírom: nálunk zöldséglevel lesz és szilvásgombóc. (Na nem szokott ám ilyen 2 fogásos lenni, de a gombóc ugye "csak valami desszert-féleség". Én mondjuk egyik gombócért sem vagyok oda, de a férjem szereti.)

Chopin! (Neked is elküldtem a mailt.)
Hát igen, az a legnagyobb hátránya az északi (főleg Skandináv) országoknak, hogy télen nagy a sötétség. Legalábbis Svédországban ilyenkor szinte fel sem jön a Nap. Viszont nyáron meg le sem megy! 2003 júniusában 2 hétig voltunk ismerősöknél -főleg- Göteborgban. Nándika akkor 2 éves és 3 hónapos volt. De annyira élvezte azt hogy még este 11-kor is lent voltunk a játszótéren, hogy hihetetlen! Akkor kezdett kicsit szürkület lenni, de hajnali 3-kor meg már teljesen világos volt. (Az viszont kissé zavart, mert nem volt redőny csak reluxa, ott meg ahhoz éppen annyi fény beszűrődött, hogy ne tudjunk aludni.) Persze attól még imádom azt az országot!
Szonja nagyon édes! Nem fázott? Vagy akkor épp nem volt ilyen "farkasordító" az időjárás? Kép

Kinga? Ditta? Móni? Denizsa? Merre jártok?
Tessék szépen jelet adni magatokról!!!

Most megyek főzni.Kép Szerintem ma már nem jövök.
Sziasztok!

Adri
radra
 
 


Szia Ditta!

Na, megelőztél a hsz-ban! Kép Láttam voltál MSN-en, de mire írtam volna leléptél.
Mindjárt átküldöm a mailt!

Puszi, Adri
radra
 
 


Sziasztok !

NNa csak kitaláltam valamit, háát nem szárnyalt éppen a fantáziám Kép Kép Rántott csirkemell lett a vacsi petrezselymes krumplival és kompóttal.
Chopin
A képek szépek, gyönyörű a táj, Szonjára azért csak sütött kicsit a nap Kép

Ditta

Hittan Kép Elárulom, hogy a másoddiplomámat a nagykőrősi Tanítóképzőben szereztem hitoktató szakon Kép

Adri

A szilvásgombócot teljesen te készíted ? Én mirelitet szoktam bevetni e téren, vagy anyósom szállítja nekünk Kép

Pussz:

Gotti / ma úgy látszik net-es napom van Kép /
gottianyu
 
 


AdriKép
Én is láttam, hogy bejelentkeztél, de már nem akartam belefogni a beszélgetésbe, mert nem tudom abbahagyni!KépKép
És tudod, rohantam az oviba!
Hát a szilvásgombóccal én is úgy vagyok, mint Gotti, csak mirelitet "készítek".

GottiKép
Akkor te református hitoktató (is) vagy, ugye? Ha jól tudom, te említetted, hogy ref.-ok vagytok. Igaz, a Hajdú Bihari térség nagy református, Debrecen főleg!
Mi katolikusok vagyunk.

Képzeljétek, a párom meghívott holnap este vacsorázni! Kép Olyan jó lesz, az a 2-3 óra is kettesben! Gyerkőcöket a hugomnak, meg anyunak leadom, igaz, még nem tudják, de majd megtudják!Kép


Ditta
Jó éjt!
Kép

Kép

Kép
ditta76
 
 


KÖszi Gotti!És nektek is lányok!A férjem is azt mondja, hogy ne panaszkodjak, a hétvégén sütött a nap.Furcsa, már nem is emlékszem.Persze azért, mert ő sétált Szoncsikával, én meg ez alatt az idő alatt aludtam, pótoltam a sok alváshiányt.(most látom, hogy tényleg nem tette rá a gyerekre a takarót amit magával vitt, brrr....hát hiába beszélek én neki, persze akkor még viszonylag jó idő volt, de hát akkor is)Még szerencse hogy új beöltöztetem a gyereket, mint egy jegesmedvét.
Chopin
chopin
 
 


Adri!Hát igen, én is a nyarat várom már nagyon.Elképzeltem, hogy még este is nagyokat játszunk majd, és heverünk a tengerparton.
Gotti!Ha ilyen finomságokat emlegetsz, tapadnak majd rám a kilók.Megyek és harapok valamit.
Chopin
chopin
 
 


Sziasztok!

Köszi a kedves soraitokat és az invitálást, élek is a lehetőséggel.

Sajnos eddig nem volt időm leülni a gép elé, mert a mai napom kissé zűrös volt, "rendeztem a család ügyeit". A szüleim ugyanis most válnak/váltak (épp a finish-ben vannak), és egy kisebb összezörrenésük miatt velük lelkiztem a szabad perceimben, plussz még egy nagyobb családi összejövetelt is szerveznem kell a jövő hétvégére, de nem akarom a problémáimat máris a nyakatokba zúdítani.

Rólam röviden most csak annyit, hogy 30 éves vagyok, 4 éve házas, és van egy hat és fél hónapos kisbabám, akit Bálintnak hívnak. Imádok sütni és főzni, most épp a kenyérsütés a nagy kedvenc.

Bálint szép, nagy és egészséges baba, megpróbálok egy képet feltölteni róla, remélem sikerül.Most lassan két hónapja fogzik, de fog még sehol. Eddig szinte minden időmet lekötötte, mostanában azonban van néha egy kevés szabad időm is, ez óriási dolog! Szóval már le tudok ülni a gép elé nézelődni, így kerültem ide és nem bántam meg.

Ditta! Bocs a tudatlanságomért, de miért írtad, hogy kirekesztettek vagytok? Miből? Bevallom, amikor ide keveredtem és láttam, hogy az a téma, hogy egy ágyban alszunk-e gyerekkel, én azt hittem, hogy a gyerekek a kirekesztettek (a szülői ágyból/szobából). Ez most nagyon hülyén hangzik? Pedig tényleg így volt. No mindegy, de ha nem titok, akkor azért írd meg kérlek!

Később még írok bővebben rólunk, de sajnos most ennyire futotta, mert mennem kell férjet masszírozni (szegény egész nap cipekedett, mert költözik a cége).

Puszi mindenkinek!Kép

Kép
Kép
denizsa
 
 


Sziasztok!

Denizsa! Nagyon aranyos a kisfiad! Az én kisebbik fiam is Bálint. Tavaly június 8-án született. A nagyobbik gyerkőcöm Nándi (apája után) 5 éves lesz március 12-én. Amúgy én is az idén leszek 30 éves és 6 éve vagyok férjnél.
Nem irígyellek! Hiába nőtt fel az ember, akkor is megviselik, ha a szülők elválnak. (Hála Istennek az én szüleim együtt vannak, de biztosan belebetegednék, ha külön utakon járnának!) Nyugodtan ránkzúdíthatsz mindent, amit szeretnél, itt nincsenek tabuk.
Képeket találsz az albumban:
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=6886


Gotti! A szilvás gombócot nem én készítettem. Mirelit, de azt mondta a húgom és a férjem is, hogy nem volt valami finom! Kép Majd nyáron igazit készítek, amikor lesz szilva.

Kaptunk egy rakat almát, úgyhogy ma valószínűleg sütök vaníliás-almás pitét. Olyan finom! (Pedig egyébként nem igazán szeretem az almás sütiket, de ez a krém nagyon feldobja! Sőt, legközelebb alma helyett meggyet teszek bele! És a meggy a vanília krémmel... nem is gondolok rá, mert már a gondolattól is felugrik rám 1 kg! KépKépKép)

Kingaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Merre jársz??? Hiányzol!!!

Puszi, Adri
radra
 
 


Sziasztok!

Látom mindenki jól van , ennek örülök!!!Kép
Engem sajnos elkapott vmi nyavaja , alig bírok nyelni, úgy fáj a torkom.
A Danit meg vihetem a bőrgyógyászatra, mert a szája körül kijöttek valami pöttyök.Úgy néznek ki mit egy érett pattanás,de nem az és ráterjedt az orrára kis hólyagok formájában.Nagyon fáj neki.Fogalmam sincs mi lehet.
Alvás ügyben úgy látszik csak én lógok ki a sorból.A Dani külön szobában külön ágyban alszik.Kb. 1 éves kora óta alszik külön ágyban(akkor ég csak 1 szobánk volt) velünk egy szobában.Mikor hozzáépítettünk a saját szobájában akart aludni,már az első naptól fogva.Néha átjön éjszak de mindig az a vége hogy:- Anya vigyél vissza az ágyamba mert itt nem tudok aludni!
De soha nem tiltottam a velünk alvást, valahogy nem igényelte.Inkább reggel szeret odabújni közénk.
A vizsgák negyedén túlvagyok,még két hétig kell kitartanom.
Megyek mert holnap lesz a Dani farsangja,és sütök egy kis linzert.Ha tudok majd rakok fel képet.
Én is üdvözöllek Denizsa!!Kép

Sok puszi.Móni

Kép
moni3
 
 


BOLDOG NÉVNAPOT A BALÁZSOKNAK! KépKépKép
Kép

Kinga! Most már elkezdtem aggódni!!!
radra
 
 


Sziasztok!

Adri!
Köszi a kedves soraid! Szerencsére a szüleim válása most már nem annyira visel meg, lelkileg már megemésztettem (vagy csak így gondolom). 5-6 évvel ezelőtt, amikor megromlott a házasságuk az sokkal rosszabb volt, pláne mert akkor még náluk laktunk a párommal. Éppen építkeztünk, a szüleim kertes házban laknak és ez itt Bp-en nagy kincs, úgyhogy azt gondoltuk ráépítünk, ez nem csak olcsóbb megoldás, mint lakást venni, de mindenki jól jár vele: együtt maradhat a nagy család, mi segíthetünk a szülőknek, ha öregednek és rászorulnak, ők meg segíthetnek nekünk majd az unokákra vigyázni, stb. De az Élet közbeszólt. Apám fog továbbra is itt lakni, és anyám fog elköltözni, de majd sokat jön látogatóba.
A vaníliás pitét én is nagyon szeretem, én a túrós változatát ismerem, a család rajong érte, csak az a baj, hogy eléggé munkás ahhoz képest, hogy 1 nap alatt elfogy.

Móni!
Javulást a fiadnak! Majd írd meg, mit mondott a doki, mi ez a titokzatos pöttyös dolog? Egyébként mióta tart ez nála?
Szerintem az ne zavarjon, hogy Te nem alszol egy ágyban/szobában a fiaddal, az a lényeg, hogy ez így jó mindegyikőtöknek. Ha a gyerek nem igényli, persze hogy nem kell erőltetni. Legyél büszke rá, hogy milyen önálló, és ha szüksége van rátok, akkor átjöhet hozzátok.
Bevallom, hogy a sok "okos" tanács és a hivatalos álláspont (doki, védőnő) hatására először én is úgy terveztem, hogy külön alszunk. Ez még a Bálint születése előtt volt, az ágyát a hálószoba melletti helyiségben helyeztem el, hogy azért halljam, ha felsír. Szerencsére mire hazajöttünk a kórházból, már hallani sem akartam arról, hogy ne mellettem legyen a bébi. Valószínűleg sokat számított, hogy a kórházban "rooming in" rendszer volt. Úgyhogy kissé átrendeztük a hálószobánkat, a nagy ágyunk mellé toltuk a rácsos ágyat. Így mindig láthattam, sőt hallhattam a lélegzését, ami nagyon megnyugtató volt számomra. De a bébinek ez nem volt elég, ő minél közelebb akart kerülni hozzám: imádott szopin elaludni és odabújni hozzám. A pici csecsemő addig izgett-mozgott és fészkelődött, míg úgy tudott helyezkedni, hogy az orrocskáját a karomhoz tudta nyomni, a kezét pedig rám tette. Én hülye kezdő szülő attól féltem, hogy így majd nem tud rendesen levegőt venni, és arrébb csúsztam egy kicsit. Mondanom sem kell, hogy a baba jött velem, és persze kapott levegőt. Szóval nálunk ez így kezdődött, aztán szerencsére megtanultam hallgatni azokra a bizonyos ösztönökre.

Hú, úgy belejöttem az írásba, hogy észre sem vettem, hogy elrepült az idő. Most rohannom kell, majd később folyt. köv.

Puszi:
Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Sziasztok!

Kinga! Neked is elküldtem a mail-t!

Móni! Nem baj, hogy kilógsz a sorból alvásügyileg, mert ha Nándika úgy döntene, nem mondanám, hogy nem alhat a saját szobájában. Csakhogy Õ azért sír, mert velem szeretne aludni. Te nem Dani akarata ellenére és mert ezt tanácsolták, altatot külön Tőletek. És ez nagy különbség! Engem is érdekel, hogy mit mondott az orvos! Remélem semmi komoly!

Zsuzsa! Megkérdezhetem, hogy a főváros melyik részében laktok? (A férjem Lőrincen élt, amíg össze nem házasodtunk.)

Ditta! Gotti! Remélem Ti nem tűntök el hirtelen?! Kép

Kép

Puszi, Adri
radra
 
 


Móni!Én így láttatlanban herpesre tippelek.Kicsit kellemetlen, de magától elmúlik.Majd írd meg, hogy mit mondott a doki.
Chopin
chopin
 
 


Sziasztok!

Adri! Mi Bp. XI. kerületében Albertfalván lakunk (ez kb. Dél-Buda). Itt vannak régi lakótelepek is bőségesen, de mostanában lakóparkok nőnek ki a földből minden szabad négyzetméteren. Nekem szerencsém van, mert egy családi házas részen lakom, így ha kinézek az ablakon még zöldet is látok (most persze csak szürkeséget).
Megkérdezhetem, hogy milyen szakdolgozaton dolgozol?
Nagyon tetszenek ezek az ugráló vidám sárga figurák!!

Chopin! Láttam a korábbi tájképeket, tök jók! Bár be kell valljam, hogy már a sok jég látványától is fázni kezdtem. Ez melyik ország? Gondolom valami északi. Hogy bírod a hideget? Valószínűleg eleged van belőle, azért várod annyira a tavaszt és a napsütést, ugye? Én már attól is kivagyok, ha a hőmérő nulla fok alatt van.

Móni! Sok sikert a vizsgáidhoz! No és persze kitartást is! Mit tanulsz? Nem lehet könnyű gyerkőc mellett! Remélem már jobban vagy!

Nektek már biztos sok tapasztalatok van fogzás terén. Nyugtassatok meg: Bálintnak kb másfél hónapja (amióta fogzik) állandóan hőemelkedése van (37-37,5 között). A doki szerint ez normális. Szerintetek is? Nálatok is ilyen nehezen jöttek azok a fogak?

Hopp! A bébi felébredt... mennem kell!
Puszi, Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Sziasztok!
Csak röviden...
Nincs semmi nagy gond,csak idöm kevés,Pestre rohangáltunk 2 napig,apa itthon van,ugyhogy apázokKép,a fiukkal gyermekezek,stb.
Jövök,ahogy tudok,és irok sokat!!
Sok puszi mindenkinek,és Adri,köszi a névnapi köszöntöt,ari vagy nagyon!!
Ja?!Az e-mailt is köszi Adri!
A betegeknek jobbulást,Denizsa üdv.köztünk,jo hogy jöttél!!KépKép

Pussz:Kinga

Kinga
skinga
 
 


Balázskának boldog névnapot!Kép
Kép

D.

Kép

Kép
ditta76
 
 


Mi is csalatkozunk a névnapi jó kívánságokhoz Kép Kép

Sok-sok boldog névnapot kívánunk a kicsi Balázsnak ! !

Kép

Gotii és Zitus
gottianyu
 
 


Sziasztok!

Tudjátok, én csak hétfőn leszek legközelebb.
Jó hétvégét!

Zsuzsa! A Kecskeméti Főiskolán óvodapedagógiát tanulok és családszociológiából írom a diplomadolgozatomat. Konkrétabban: házasság-gyermekvállalás-válás napjainkban. Tök jó téma, de még hozzá sem kezdtem az "összerakásához"! Kép

Na puszi mindenkinek!

Adri
radra
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakozom a névnapi jókívánságokhoz! Bálint itt ül az ölemben és alig tudom visszatartani, ő is üzenni akar Balázsnak:hhhgdfhx ch bhmn h (ezt ő írta). Lehet, hogy tudja, hogy majdnem Balázs lett?

Adri! Szerintem is jó téma! Gondoltál arra, hogy akár még itt is lehet első kézből anyagot gyűjteni hozzá? Hiszen itt terítéken van rengeteg házas, gyerekes, remélhatőleg nem mind elvált szülő. Az ilyen dolgozatoknál az elbírálók imádják a szubjektív véleményeket (legalábbis nálam ez így volt)! Jó hétvégét!

Remélem a többiek azért még lesznek hétvégén!
Puszi mindenkinek + 1 extra Balázskának
Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Csatlakozom, Balázskának boldog névnapot!!!Sajnos már lehet, hogy majdnem holnap van, de csak most tudtam jönni, mert egyedül tartottam a frontot.Párom 5 napra hazautazott.
Denizsa!Kérdésedre válaszolva most Észtországban lakunk egy rövid ideig, 3-4 évig.(ha minden jól megy)Aztán megyünk haza.Szonjánál is folyamatos a fogzás, hőmérsékletét ilyenkor még soha nem mértem, de nagyon nyűgös tud lenni.
Gotti!Köszi a napsütést, mai napon jelentem ideért, rögtön a kedvem is jó lett.Chopin
chopin
 
 


Szia Chopin! Örülök, hogy legalább ott süt a nap, nálunk sajnos nem. Nem lehet könnyű Neked, hogy ennyi ideig külfödön laksz, nincs honvágyad? Én egyszer töltöttem 1 hónapot külföldön, gyakorlaton voltam, de alig vártam, hogy hatajöhessek. Persze nálam annyiban más volt a helyzet, hogy egyedül voltam, a szerettek meg itthon. Így családdal azért biztosan könnyebb. Szonja is első baba? Mennyi idős? Bálint ínyét én a Dentinox N géllel kenegetem, ami állítólag a fogzási fájdalmakat csökkenti. Lehet, hogy így van, néha viszont az az érzésem, hogy nem nagyon hat. Végső esetben (a doki tanácsára) fájdalomcsillapító kúpot szoktam adni a bébinek. Ez a kúp a hőjét is lejjebb szokta vinni és hatni is szokott, csak én nem szeretném "túlgyógyszerezni" a babát, úgyhogy tényleg csak vésztartalék. Amikor bálint nagyon nyűgös, nálunk a szopi a tuti befutó.

Puszi, Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Zsuzsa!De, gyakran van honvágyam természetesen.Alapvetően azonban jól érzem magam és kalandnak fogom fel az egészet.Szonja első baba, 14 hónapos, már a rágófogai jönnek, eddig 9 foga van.Nálunk minden nyűgre a szopi a befutó, így én soha nem adok neki semmi fájdalomcsillapítót fogzásra, hagyom, hogy a természet elvégezze, amit el kell...(úgy lett az a gyerek megteremtve, hogy ne vágja földhöz holmi kis fogzás..)persze ez csak az én szerény véleményem.
szurkolok a gyerkőcödnek, jöjjenek azok fogacskák...hajrá
Chopin
chopin
 
 


Szia Chopin!
Azt hiszem igazad van, csak amikor Bálint fogzani kezdett a kedves rokonok olyanokat mondtak, hogy én totál beparáztam. Pl. Miért sír ennyire ez a gyerek? Ez már nem normális!, Hogy hagyhatod, hogy így fájjon neki? A mi időnkben még nem volt erre segítség, de most biztos van!, Nagyon figyelj rá, mert régen sok baba belehalt a fogzási fájdalomba!, stb. Míg más téren, mint pl. a szoptatás vagy az alvás, nagyon határozott tudtam maradni, álltam a sarat és visszavertem az ehhez hasonló hülyeségeket, itt egy kicsit gyengének bizonyultam. Amikor olvastam erről a gélről, megkérdeztem másokat is és persze a dokit is, ők is ajánlották. Bár volt aki hozzátette, hogy náluk nem sokat használt. A doki pedig, amikor elmondtam neki, hogy csak szopival tudom megnyugtatni, azt mondta, hogy "csak rá ne szokjon". Ezt én sem értettem: mire? a szopira? Szóval így utólag visszagondolva lehet, hogy nem álltam a helyzet magaslatán, és tény, hogy néha elbizonytalanodom. Mindenesetre ezt a gélt max. az első fogak kibújásáig szeretném használni, mert állítólag ez az időszak a legfájdalmasabb. Bár ezt is a rokonok mondták, úgyhogy lehet, hogy nem igaz.
Klassz, hogy ilyen jól állsz a dolgokhoz és jól érzed kint magad. Mióta vagytok kint, mennyire tudtál "beilleszkedni"? Egyáltalán milyen nyelven tudsz az ottaniakkal beszélni (angol, orosz,..)?

Mindenkinek!
Most egy kicsit büszke dicsekvés következik: Bálint addig gyakorolt, hogy már egy pillanat alatt négykézlábra emelkedik és most már szilárdan meg is tudja tartani magát egész sokáig. Mellékelem a képet, mint "bizonyítékot".
Kép

Kép
Kép
denizsa
 
 


Sziasztok!

DenizsaKép
Nagyon édi a kisfiad!
Na, a rokonok azok bírnak tanácsokat osztogatni!Kép

Gotti, drága!
Remélem ma tartod a névnapodat, de ha nem, akkor is éltessen az Isten!
Kép

Adri, Kinga, Chopin, hogy telik a hétvége?

Tegnap babazsúron voltunk, egy ismerősünk kislánya volt 2 éves, volt kb. 6-8 gyerek, sütöttem ilyen muffint, hát ne tudjátok meg, milyen sikere volt a színes teteje miatt!Kép
Kép

Na, megyek, azt hiszem még vár a mosogatás, kihasználom, hogy a kicsi alszik!

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Sziasztok!

Gotti! Én is csatlakozom a névnapi jókívánságokhoz. Szóval Isten éltessen!

Ditta! Nagyon szupik a muffinok! Nem csoda, hogy nagy sikerük volt. Csak az a baj, hogy ezektől az ínycsiklandó képektől mindig összefut a nyál a számban!

Puszi mindenkinek,
Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Tényleg szuperek a muffinok, gratulálok Ditta!
Gottinak boldog névnapot!!!Isten éltessen!
Denizsa!Nagyon ügyes a fiúcska, jól elkaptad a pillanatot.Angolul beszélek a helyiekkel, az orvossal, a postással, mindenkivel...szerencsére nagyon sokan beszélnek angolul.Vendégségben voltunk egész nap, így egészen fel vagyok dobva.
Jó érzés, hogy az embernek itt is vannak barátai.
A rokonokról tudnék mesélni"Nem kell a gyereket annyit felvenni", "nem tud az öledben nyugodtan kakilni", "ha ennyit emelgeted le fog szakadni a hátad", "a gyerek mindig az öledben fog aludni?".
Már nagy ellenálló, önfejű anyukává edződtem.Chopin
chopin
 
 


Sziasztok Lányok !

Egy kicsit elmaradtam az írással, hiába a háztartási munkák alapvetően az anyákra várnak...

Ditta,Zsuzsa,Dóri !

Nagyon-nagyon köszönöm a névnapi köszöntést, annyira jól esett ! Egyébként ma tartottam, mert ez az időpont távolabb van a Karácsonytól és még gyerekként úgy gondoltam így jobban járok... Mára már ez nem lényeg, de így maradt az időpont.

Ditta

Igen, reformátusok vagyunk,apája plussz még presbiter Képa fiuk meg ref. zeneiskolába járnak Kép Hát ez a vidék tényleg többnyire ref., de anyukám katolikus.
Tessék beszámolni milyen volt a vacsi kettesben... !Kép Gyengéd célzásként megmutattam apájának ezt a részét az írásodnak, remélem veszi a lapot Kép Csokis muffin nyam-nyam szupin néz ki, de Tőled lassan már elvárjuk ! Kép

Chopin / Dóri/

Tényleg Dóri miért ez a nick- neved ? Mondjuk van kézenfekvő tippem...
Megkérdezhetem milyen könyveket hozott a párod ?
Tényleg milyen a felhozatal bébicuccokból Észtországban ? Árban jobban jártok ?

Zsuzsa

Nálunk sem leányálom a fogzás, lázzal viszont eddig nem járt. Zitusnak viszont nagyon lassan bújnak elő a fogacskái, jelenleg 4és fél van, pedig lassan 15 és fél hónaposak leszünk. Ez a fél is a múlt héten bújt ki. Szopizik ezerrel de a darabos ételt is kívánja a lelkem, csak a kakiban elég felismerhetően visszaköszön... már alig várom, hogy legyen mivel rágnia. Bálintka nagyon aranyos minden képen, igazi kis huncut Kép különösen a négykézlábas képen.
Rokonokra csak akkor figyelj, ha egybevág azzal, amit Te gondolsz. Persze jót akar mindenki csak éppen minden gyerek más még szűk családon belül is... erről négy gyerek mamijaként regényt tudnék mesélni Kép
Kinga
Bevallom kalandoztam a topicokban, olvasgattam és... teljes mértékben igazad van ! Remélem jó hírrel jöttetek haza Bpestről és minden rendben van.

Móni

Remélem azért a hétvégén a tanulás mellett gyógyultál is !

Adri

Most már mindjárt itt a hétfő és akkor tied a gép ! A reggeli hozzászólásokat rendszerint Te kezded Kép Tényleg túl vagytok az ovifarsangon ?

Sütöttem ma "Egyszerű- feketeerdő" tortát, ismeritek a receptet ? Ha nem, szívesen megosztom Veletek Kép

Pussz Mindenkinek:
Gotti
gottianyu
 
 


Azért megeresztek egy képet is:

Kép


kicsi Zitus
gottianyu
 
 


Sziasztok!

Eljött végre a hétfő reggel! Kép Így bejelentkezem, megvagyok.

Gotti! Így utólag is Isten éltessen sokáig névnapod alkalmából!
Kép

Nagyon tetszik a kép Zitusról! Kép
A farsang febr. 26-án lesz (azt hiszem).
Csütörtökön nyílt nap lesz az oviban, már olyan kíváncsi vagyok Nándikára!

Zsuzsa! Nagyon aranyos a kisfiad! Az a nézés...! Mintha azt mondaná: "Látod anya, már ezt is meg tudom csinálni!" Biztosan Te álltál a fényképező mögött!

Ditta! Tényleg nagyon gusztusosak a muffinok! Imádom a csokis sütiket! Nyam-nyam!!! Kép

Chopin! Most Nálatok is újra hidegebb van? Mert itt megint -10 fok alá esett a hőmérséklet, amit egyre nehezebben viselek. Kép

Mikor lesz már végre tavasz???

Kinga, Móni remélem a héten már sűrűbben lesztek!

Egy kicsit felfüggesztem az írást, mert Nándikát elő kell készítenem az indulásra - oviba.

Puszi, Adri
radra
 
 


Chopin!

Téged is Isten éltessen sokáig! Ma van Dóra nap, ugye?!
Kép

Képzeljétek, tegnap éjszaka "megszültem" végre a főcímeket a szakdolihoz! KépKépKép Jó sokat haladtam, mi? Mondjuk hétvégén szinte esélytelen, mert mindenki itthon van és csak késő este tudok foglalkozni a tanulással, amikor már a Törpikéim alszanak. (Persze az sem ritka, hogy én is bealszom Velük együtt! Kép)

Most itt kell hagyjalak Titeket!Kép Át kell mennem anyuékhoz, mert a tesómnak fel kellene venni a neten a tantárgyait, de sem Õ az iskolából, sem én innen itthonról nem tudom, mert az a vacak csak Matávos internetről enged be! (Vagy nemtom mi a nyűgje, de a kábelesről még sosem tudott feljutni! Kép) A húgomnak meg órája van, úgyhogy nem igazán tud hazarohanni.

Azért ne szomorúzzatok, délután lehet, hogy még benézek! (Nándikától tanultam mikor még bölcsibe járt, hogy "Ne szomorúzz, anya!")

Adri

ui.: Ditta, megkaptam az e-mailt, köszönöm!
radra
 
 


Sziasztok csajok!

Huuuu annyi mindent irtatok,hogy nem gyöztem visszaolvasni!!!Azért sikerült!Kép

Elöször is,nagyon köszönöm Balázsom nevében a névnapi jokvánságokat,nagyon jol estek!
Másodszor csatlakozom a többiekhez,és nagyon boldog névnapot kivánok Gottinak igy utolag,és a mi kedves Észtországban élö kismamánknak Dórinak!!Kép

Na szoval azért nem tudtam jönni,mert apukám korházba került(agyvérzés gyanuKépKépKép),és most vesznek uj autot,azt intéztük helyettük Budapesten a bankban.Apa jobban van már,de én akkor is nagyon félek,mert világ életében egy tök energikus pasi volt,és az is ,és én nagyon nem szeretném,ha lerobbanna.59 éves,még nagyon fiatal ahhoz.Én amugy is nagyon apás vagyok,és ezért jobban ki is készit a dolog,mint a család többi tagját.
Nah mindegy,remélem meggyogyul,és minden a régi lesz.
Ennyit a hiányzásom okárol.

GottiKép
Nagyon szép a kép a kiscsajrol,minden tiszteletem a Tied,hogy a nagy család mellet még fini torták sütésére is van idöd,és energiád!!Dobhatnál nekem is belöle egy keveset!!KépKép
AdriKép
Gratulálok,a föcimekhez!KépKépKép
Fasza csaj vagy Te,ripsz-ropsz el fogod végezni a sulit.Egyébként ha a dolidhoz kell anyag,akkor irok idönként magunkrol.(válás,gyerekek,stb.bármi,de tényleg!!)Van mitKépKép
DenizsaKép
Sajnálom a szüleid válását én is,mert volt egy idöszak az én szüleimnél is,ami elég gázos volt,és ugy volt,hogy ök is válnak,na ez engem nagyon odavágott!!Szerintem kortol függetlenül egy gyereket nagyon megvisel,ha a szülei válnak.Csak talán a felnött már picit könnyebben dolgozza fel.Talán...Kép
A kisfiad nagyon ügyi,és aranyos!!Majd meglátod,nemsokára ugy mászik,mint a nyil!!KépKlasszul sikerült a kép.
A fogzás Balázsomat is nagyon megviselte,és meg viseli,ugyanis 5 honapos kora ota szinte folyamatosan fogzik.Azota nem nagyon alszunk éjjel.Nagyon sokszor fent van.Bár nem akarom elkiabálni,mostanában csak 1-2szer kel fel,és vissza is alszik hamar.Láz még nem volt miatta,de öszintén megmondom nem is nagyon mértem,mert én csak akkor mérek lázat,ha feltünöen melegnek érzem a pici testét vagy a homlokát.
A gélt mi is kiprobáltuk,még a háromnegyede meg is van,mert nem igazán használ.Amikor nagyon erösen fogzott,akkor én VIBRUCOL kupot(homeos)adtam neki,na az ugy vettem észre,hogy valamelyest enyhitette a szenvedését.Most már mivel nagyobb,talán jobban birja,mert nem olyan nyügi.8 fog van már,kettö a mult héten bujt ki,elötte 6 honaposan a 6 szinte egyszerre.

DoriKép
Szegénykék,megint jön rátok a marha hideg,itt nálunk is minusz 10 körül van,ahogy Adri is irta.KépDe bizzunk benne,hogy nemsokára jön a tavasz!!!Remélem minél hamarabb,mert az a kedvenc évszakom!!Kép
Tök jo,hogy angolul tudsz beszélni a kintiekkel,gyakorlod igy a nyelvet!!

DittaKép
A sütidhez NO KOMMENT!!Lassan bekészitem a gép mellé a Bazsi egyik elökéjét,mert mindig csurog itt a nyálam a sütijeidtöl!!Kép

MoniKép
Mi van a kisfiaddal???Jol vagytok már?Irj ha tudsz!

Na ennyi egyenlöre,igyekszem többet jönni mostmár,szép napot Nektek és családotoknak!!
Puszika:Kinga

Ui.:Adri:Ne szomoruzzatok!KépKépKépKépKépKépKépKép--->nagyon jooo!
Kép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok lányok!

Chopin!
Boldog névnapot!! Tök jó, hogy ott ilyen sokan beszélnek angolul és így befogadtak Titeket.
Az ellenálló önfejűt igyekszem magambam újra kifejleszteni. A vicc az, hogy régebben nagyon is ilyen voltam és sok energiát feccöltem bele, hogy megnyírbáljam eme "erényeimet". Most azonban én is érzem, hogy újfent szükségem van erre, mert különbem elveszek a rokonok tanácsai között. Úgyhogy majd igyekszem, és köszi.

Gotti!
Zitus nagyon édes kislány! Majd megmutatom Bálintnak is, ha felébred, mert már most imádja a lányokat.
Köszönöm a biztató soraidat, tudom, hogy a rokonaim jót akarnak (hiszen imádják a bébit), épp ezért nem tudom őket könnyen figyelmen kívül hagyni. Mindig meghallgatom őket, aztán igyekszem úgy tenni, ahogy szerintem helyes.
A tortareceptre vevő vagyok!!

Adri!
Örülök, hogy újra itt! Gratulálok a főcímekhez! Már megvan az első lépés!

Kinga!
Sajnálattam olvastam, mi történt a papáddal. Mindenek előtt: jobbulást neki!
Megértem mit érzel, tavaly ősszel apámnak volt egy komoly műtétje, és én is nagyon izgultam érte. A legnehezebb az volt számomra, hogy nem tudtam meglátogatni, mert az alig 2 hónapos bébivel (és még én sem voltam szupererőben) nem mertem bevállalni a többórás autóutat. Így napjában többször is felhívtam és a baba is "beszélt" vele. Apám állítása szerint ez nagyon sokat "használt", az unoka a legtutibb gyógyír.
Köszi a kúp-tippet. Most igyekszem visszafogni magam, és nem adok Bálintnak semmit, gélt is csak ritkán, legalábbis amíg elviselhető a fáldalma. Egyébként gratulálok az új fogakhoz (is)! Most mennyi idős Balázs?

Most mennem kell, B. felébredt...
Puszi mindenkinek,
Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 


Sziasztok!

Gyorsan begépelem a témákat, mert Bubi álmos! Az e-mail-emre várom a javaslatokat! KépKépKép

Maga a dolgozatcím:
A családstruktúra változása napjainkban

I. Családtípusok megjelenési formái
II. A családi viszonyokban bekövetkezett változásokat befolyásoló tényezők
III. A gyermekvállalás szerepe a család stabilizálásában/stabilitásában (melyik jobb?)
IV. A család széthullásának okai

Csajok! Ennyire telt tőlem! Kép HELP PLÍZ!!! (Bírom a kritikát! Ne kíméljetek!)

Na, most tényleg rohannom kell, mert nem bírom szegényke könyörgését!

Puszi!

Adri
radra
 
 


Kedves Dóri !

Ezt Neked küldöm virtuálisan a messze távolba,:

Boldog névnapot, az Isten éltessen kis családoddal együtt!

Kép

Gotti

Ui.:Este jövök még írni
gottianyu
 
 


Adri, Kinga !

Nektek is köszönöm a névnapi köszöntést, nagyon aranyosak vagytok ! Jól esett Kép

Majd este írok, mert most teregetni, mosogatni stb. brrrr.... de sajna rám vár Kép

Pussz: Gotti
gottianyu
 
 


Kép

Kinga apukádnak jobbulást kívánok!!Ha tényleg olyan aktív biztosan hamar felépül!!!
Chopin csatlakozom az előttem szólókhoz!
Kép
Boldog névnapot!
Adri a témáid nagyon izgalmasak és érdekesek.Én hasonló témában (a család felépítése régen és most) írtam a társadalmi ismeretek vizsgám.
Képzeljétek a sebekről a kisfiam arcán kiderült, hogy ótvar.Én tisztára megdöbbentem,de mint kiderült ez sűrűn előfordul az oviban.De elkaphatta a folyamatos náthája miatt is.De hála az égnek már gyönyörű a kis képe.
A farsangja nagyon szupi volt,csak a párom nem hozta el a telefonját,így nem tudok képet felrakni.Pedig annyira édes volt mint törpike!!!

Mennem kell tanulni.
Puszka mindenkinek.

Kép

Kép
moni3
 
 


Bocsi az Móni akart lenni,csak lemaradt az eleje meg a vége!!Kép

Szóval puszi:Móni

Kép
moni3
 
 


Adri drága,miben segitsünk?Szerintem marha jok a föcimeid!Kritika nincs részemröl,nem is lehetne egy föikolás csajjal szemben!!KépKép

KingaKép

Kinga
skinga
 
 


Szia Moni!

Köszi a biztatást,reméljük igazad lesz!Örülök,hogy a kisfiadnak szép lett a pofija.Szép kis világ...miket össze szedhet egy mano az oviban...De az a lényeg,hogy meggyogyult.Kép
Várjuk a farsangi képeket!!

Kinga

Ui.:Gottika azt hiszem Te kérdezted,hogy milyen a joga!!Hát naggyon jo csajok,de komolyan,csak egyenlöre nem volt idöm teljesen végigcsinálni,csak kiprobáltam.Nagyon szupi,mindent megmozgat,de kiméletesen.Ez a nekem valo,mert vissza kell szoktatnom mindenemet a tornáztatáshoz.Iszonyatosan el tudnak az ember "izmai"Kép lustulni!Kép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!

Móni!
Örülök, hogy Dani jól van! Nem csodálom, hogy megdöbbentél, mit kapott el. Te hogy vagy? A torkod fáj még?

Adri!
Szívesen segítek bármiben, ha tudok! A címeid szerintem is jól hangzanak, olyan tudományosak. Szóval, kicsit pontosíthatnád, hogy miben várod a help-et: ötleteket adjunk, vagy ki kéne fejteni egy témát,...?

Puszi, Zsuzsa

Kép
Kép
denizsa
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: