Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

azt eszrevettetek mar, hogy a fiunevek mostanaban altalaban egy kaptafara mennek? Lemegyunk a jatszoterre, es rengeteg a
Daniel, David, Marton, Matyas, Benedek, Peter, Balint, Balazs, stb. Miert nem lehet egy kicsit elereszteni a fantaziajat a szuloknek? Nem kell azert brazil sorozatneveket adni a gyerkocoknek, de szerintem azert bongeszni kellene az utonevkonyvet. (Bocs, ha megbantottam valakit, nem volt szandekomban.)

Egyebkent nekem a "kedvenc" nevem a Kevin. Ismerek is egyet, ugyhijjak: Kupecki Kevin (borzaszto)


Legyetek jok,
azert en is a magyar, legalabbis a magyaros nevek hive vagyok.
tamara
Névtelen
 


TamaraKép

Ne haragudj meg, de ez tényleg igy vanKép Ha fiam születik akkor Gábor lesz a neve. A Kevin mint név nálunk már foglalt. A másfél éves kutyusomat kereszteltem Kevinnek... Tetszett a név és akkor még csak szóba sem került hogy legyen gyerekünk és a jelentése se kutyaKép Mindenki barátja... és tényleg azKép
Az utónévkönyvet meg a neten nézegettük, és semelyik nem tetszett meg, többnyire a "tucatságuk" miatt. A lánynévrõl meg fentebb már nyilatkoztam....Kép

cuppantás
sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha
szerintem nem a nevétõl lesz egy gyerek tucat vagy nem tucat. Aki egy kicsit is valamilyen az úgyis kap valami becenevet. Az lesz igazán az övé, szerintem.
Nekem semmi bajom az extrém nevekkel, csak azt nem értem miért kell õket "külföldiesül" leirni ha van magyar megfelelõje. Pl: Rebeka, amit gyakran irnak c-vel.
Ha már a tucatság a probléma, én szivesen adnék inkább beszélõ neveket. Jójó tudom ez determinál is, de ez igazán egyedi lehetne. Pl a páromat mikor kicsi volt Arany Lacinak hivta az anyukája, az öccsét meg Édes Andrásnak. Ahogy látom olyanok is. Kép Kép

pusz
Zsunya

zsunya
 
 

 
 

Sziasztok!
Szerintem manapság a legdivatosabb nevek:
lány: Lili és Fanny
fiú: Dani, Botond, Patrik, Marci

Majd vicces lesz pár év múlva a lányom osztályában hogy lesz 5 Lili, 4 Fanny 3 Dani, stb..

A lányomat Valériának hívják, beceneve pedig Léra. Ilyen nevû lány nem hiszem, hogy mégegy lesz.

Szerintem nomen est omen, a Valéria pedig azt jelenti hogy erõs, egészséges..

Lapozgassátok az utónévkönyvet!!!!
rbogi
 
 


Sziasztok!

Az én kisfiamat Ákosnak hívják, a kórházban azt mondták, már jó régen nem volt náluk ilyen nevû kisfiú. Sõt, mikor mondtam, hogy a második neve József legyen, a doki megkérdezte, hogy miért. ÉN meg mondtam, hogy apukám emlékére. Szegény dokim, hirtelen meg sem tudott szólalni, csak bocsánatot kért a "tapintatlanságért". Amúgy ha lány lett volna, Gyöngyinek hívnák a prücskömet. Szerintem azt sem túl sûrûn adják mostanság, amikor a Letícia, stb. korszakot éljük. Van valaki közületek, akinek Ákos, vagy Gyöngyi a babája?

Zsu
Névtelen
 


Zsu,

A kisebbik fiam a Gyorgy nevet kapta, masodik nevnek pedig a Fulopot. Sokan megrokonyodnek rajta, es meg meg is kerdezik, hogy ez valami csaladi hagyomany e?!
Gyorgynek hivtak a nagypapamat, de ettol fuggetlenul, nekem tetszik maga a nev! A Fulop egy kis 'raadas' a sajat elvezetemre, kedvenc orszagom ugyanis a Fulop-szigetek (bar megjegyzem, nem tanacsolom senkinek, hogy szuloi hobortbol valami olyan nevet valasszon gyermekenek, amit kesobb megbanna!)
Szerintem fontos, hogy ne csak a csecsemonek adjunk becenevet, hanem arra is figyeljunk a nevvalasztasnal, hogy 'hordhato' lesz e az a nev, ha a gyerekunk felno! Pl. nagyon edes nev a Lili, de mi van, ha felnott nove cseperedve mondjuk eleri a szaz kilot? Akkor is illik majd hozza a Lili? (Nem allt szandekomban ezzel senkit sem megbantani!!!)

Nekem nagyon tetszenek a 'hagyomanyos' nevek is, kifejezetten tudok orulni pl. egy Jozsinak, a sok Mate, Mark, Balint es Bence mellett.
Ha kislanyom lesz talan Agnesnek, vagy Evanak fogjuk keresztelni, ha fiu Andras, vagy Miklos jott meg szoba!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Én a kezdetektõl tudtam mind2 terhességemkor, hogy fiam lesz, és csak fiú neveink voltak. Az mi választásunk többszörösen motivált volt: a veeztéknév Markovics, és mivel Jankovics Marcellt nagyon tisztelem, és szépen alliterál, ezért lett a nagyobb fiam Marcell. A kisebb pedig Gergely lett. Mind2 nevet azért szeretem, mert kicsiként nagyon jól lehet becézni, és ha 50 évesek lesznek, akkor is elég komolynak fog látszani, hangzani. Igazán nem néztünk utána, hogy milyen eredetük van, de a papunk, aki keresztelte õket nagyon örült, mert szép keresztény nevek! Szerintem mindenki szuverén joga, hogy milyen nevet választ, csak gondoljon arra, hogy gyereke a legnagyobb bírálók, kritikusok tüzében lesz 6-18 éves koráig az iskolákban: a többi gyerekében, akik nagyon gonoszak tudnak lenni.
Timi
vargat
 
 


Sziasztok!

Most olvastam végig elejétõl a topicot.

Bimbi, én is Krisztina vagyok és a férjem is Kálmán! A név speciel nem tetszik, a becézései sem, szinte kivétel nélkül Kálmán, esetleg Kálmi a családban. És nem olyan mint amilyennek egy Kálmán képzel az ember.
A bertold névhez szerintem jó becézés a Berti. És a suliban sincs gond, ha rögtön az elsõ nap megmondják, hogy a gyereket hogy kell szólítani, senki nem fogja "lebercizni".
A Laura becésének jó a Lara is. Az oroszban egyébként a Lara a Lariszának a becézése, ami sirályt jelent, sõt egy görög város is ezt a nevet viseli!

Kriszta
Névtelen
 


Sziasztok!

Edina!
Egyetertek veled a nevek tekinteteben!
Idöközben megszületett a kislanyunk es Rebecca Borbala a neve.En ugyan inkabb "k"-val irtam volna,de a baratom igy szerette volna.
Bar szerintem Rebecca nem a legritkabb nev,de hagynom kellett a baratomat is ervenyesülni.Es nekem az az erzesem,hogy itt Ausztriaban ritkabb es otthon (ahol azert csak ritkabban fogunk tartozkodni) gyakoribb.De nekem is az egy nagyon fontos szempont volt,hogy ne olyan nev legyen,ami minden masodik gyereknek van manapsag!

Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Szerintetek nem szép név az Annabella??Vagy Izabella?
ha nem lenne a rokonságban, ezt adnám a következõnek
rbogi
 
 


Szisztok! A mi kisbabánkat december elejére várjuk. Lánynévben teljes az egyetértés, így ha lány Dorottya lesz. Persze a legutóbbi ultrahang kisfiút mutatott. Fiúnévben eddig nem tudtunk megegyezni. Jelen pillanatban Kristóf 4:2-re vezet Botonddal szemben
Névtelen
 


Névtelen!

Hogy jött ki a 4-2?

Tinka
tinka
 
 


Tenyleg nevtelen, hogy jott ki? Es magadnak nem talalnal egy szep nevet? Mert a babanak valasztottak nagyon szepek Kép
idike
 


Kedves Tinka és idike adnék én magamnak is nevet, de a gép nem fogadja el. Az igazság az, hogy a férjem a Botond párti õ 4x húzott a kalapból (két kis cetlire van felírva a két név) és persze mind a 4x a Kristófot húzta. Én csak 2X "húzhattam", hát persze, hogy mind a 2x a Botondot. Igazi Murphy.Így nem tudom hogy lesz egyezség! Lehet, hogy pont ezért lesz az elõzetes jelentések ellenére kislányunk?
somácska
 


somacska, hat van neked neved Kép Te mer csak 2x huzhattal?

Tedd fel itt szavazasra es hajoljatok meg a nepakarat elott! El is kezdem, Kristof 1 Kép
idike
 


Kedves Idike, köszönöm a Kristófot. Azért húztam csak 2x,mert a férjem "megvádolt" hogy cinkelt lapokkal játszom. Ez csak vicc! Egyébként a nagymamám pont egy hete közölte, ha õ most szülne és fia lenne, Kristófnak hívná. Õ nem tud a "szavazásunkról". Egyébként anyukám is Kristófra szavaz. Remélem Kristóf nyer!
A népakart jó ötlet! Várom a véleményeket. Elõre is köszönöm!
somácska
 


Botond Botond!
Na nem bosszantásból, csak mostanság annyi Kristóf van. Kép
Meg van egy Botond ismerõsöm, akit Botinak becéznek és az olyan jó.
KreténZsunya

zsunya
 
 


Kép Zsunya azert mert Te 2x leirtad, meg nem fog a szavazatod 2x szamitani am! Kép Kép
Sok a Kristof? Na es, Dani mennyi van es megis az a legszebb nev! Ezert is adtuk a fiunknak! Meg a masodikat is ugy fogjuk hivni!
idike
 


Danit egyet sem ismerek gyereket, felnõttet is csak egyet. Kép Na jó, ne számitson kétszer. Kép

zsunya
 
 


Én is szavazok!

Botond Kristóf! [:D]
tinka
 
 


Na jó, ha már lehet szavazniKép
Kristóf

sasha

Kép
sasha
 
 


Nagyon köszönöm az eddigi szavazatokat. Ezek szerint Kristóf lesz a gyõztes befutó.
De lehet, hogy borul az egész, mert az elfelejtettem mondani, hogy az öcséméknek szeptember végén születik a fiúk és õk is kacsingatnak a Kristófra. (Én az õ másik nevükre szavaznék a Barnabásra, de sajna õvék az "elsõbbség").
somácska
 


Somacska, rajtad a Joisten sem ismeri ki magat Kép Akkor most Barnabasra is szavazzunk? Nalam o gyozne Kép
idike
 


Boccs,ha bezavartam. Akkor megpróbálom világosabban leírni. Nekünk december elején születik meg a babánk (eddig fiúnak tûnik) és nem tudunk választani a fiú nevek közül (Botond, Kristóf).
Az öcséméknek meg szeptember végén születik meg a babájuk (úgy néz ki, hogy õ is fiú).Õk a Kristóf és a Barnabás név között nem jutnak egyezségre. De ha õk a Kristófot választják, akkor mi nem szeretnénk ha mind a két gyerek (unokatestvérek) ugyanarra a névre hallgatna. Ezért lobbizok az öcsémnél a Barnabásra, hogy én "nyerjem" meg a Kristóf nevet. Remélem így már érthetõbb egy picit.
somácska
 


Somacska

Nekem a Botond tetszik jobban, persze attol is fugg mi a vezeteknevetek. De a Kristof is szep nev.

Edina
edina
 
 


Ja a vezetéknév Németh
somácska
 


hali!

Az én picifiam Dániel István. Már régóta tudtuk, hogy Dani lesz (kb 10éve), nem a divat miatt lett az ami. és nagyon illik rá a neveKép. A kórházban csak lestek, hogy István is, ezt a nevet apukája után kaptaKép
A most következõ babónknak is megvan már régesrég a neveKép, ha fiú, ha lányKép

pussz!
Zsófi
Csucsuka
 


Somácska, nálunk a kisfiam Bánk Botond, de mindenki lebotikázza. Ettõl mondjuk falramászom, de azért én is inkább a Botondra voksolok, ugyanis az ismerõseink közül a legtöbb kisfiú Kristóf. Rengeteg van már belõlük...Ugyanúgy mint ahogy Balázsból, Bencébõl vagy Bálintból.

Szia: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Mikor mi neveket kerestünk -fõleg a lányoknak-, mindig arra gondoltam ,hogy ne legyen túl " érzelgõs, bájos", hisz ha vki 90kg-os és 60 éves akkor is az lesz a neve (pl. Virág) Így lett az egyik kislányom Emma. Mindig is szerettem ezt a nevet, bár elég kemény és nekem mindig a német vénkisasszony tanítónõk jutottak róla eszembe.
Tánya
Névtelen
 


Sziasztok!

Csak egy gyors interjú: mit szóltok Miklóshoz és Angélához? Nálunk ez a kettö lenne a befutó, Fekete vezetéknévhez (bár elismerem, Fekete Mercédesz elegánsabb Kép) Még nem tudjuk, kukacos vagy kukactalan lesz-e a Gumimaci

Köszipussz
Kangi
vu3h9
 


KangiKép

Fekete MercédeszKép KirályKépKépKép Nekem nagyon tetszik a Merci név és eddig csak 1x futottam vele össze! Az Angéla is nagyon szép név! Miklós... Egybe lesz a névnapja a Télapóval? Igy egy napra két "nagy" ünnep is jut, igy egyszer kevesebb ajándékozás jár majd neki. Párom nagyon odáig van azért, hogy nehogy túl közel legyen a szüli és névnap és nehogy valami ajándékozós ünnepre essen a névnapja, mert a születést nem lehet választani...
Nekem pl. Húsvétkor van a szülinapom és hiába csúszik néha pár napot, max 1 hetet és mindig egybe letudják az egészet, igy egyszerübb volt, igaz én nem örültem neki gyerekként, ma meg már nem érdekel... annyiraKép De ha nagyon tetszik a Miklós akkor mindez lényegtelen, és nem is kell, hogy számitson a véleményem, csak leirtamKép

na puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha,
most akkor ha fiú, akkor legyen szegény Ulrik?!!! Mert az júliusban van Kép Vagy apukája szülinapján ünnepelje (holnap), és legyen Hunor?!! Fekete Hunor!!! Szegény!!! Majd feketehumornak fogják csúfolni!!! Kép Ez amúgy jellemzö is ránk, de mért ö szenvedjen kedves szülei kreténségei miatt? Kép
Na jó, csak agymenésem lett hirtelen Kép Csak van nekem egy Miklósom, akit nagyon tisztelek.
Párom még különben sem nyilatkozott, szerintem majd akkor fog, ha kiderült, milyen nemü Gumimaci.

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Kangi!

Most mééé kellett pont ilyen idétlen neveket felhozni (restellem magam amiért ezt irtam, fõleg, ha ilyen nevü is meglátogatja az oldaltKép)
De csak a véleményemet kérdezted és én elmondtam a szmpontjaimat amiket nem tartottunk mi sem be, csak egy kicsikétKép

na puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Remélem nem olvassa, de pont a napokban hallottam. Ismerõsöm ismerõse adta gyermekének: Sirály Farkas
no komment
Sárkány
 


És mit szóltok a Plugor Magor névhez? Kép Én ilyennel találkoztam egyszer.
vargat
 
 


És ha valami virágnév lenne... Mondjuk Fekete Tulipán... (azt hiszem ez fiúnév) Szofi
Szofi
 


Szaisztok!

Az én kedvencem a Szilveszter EszterKép Szegény lány, mit poénkodhatnak össze vele. Én csak tel.-ban hallottam, amikor bemutatkozott, ráadásul olyan nyávogós hangon, hogy majdnem felröhögtemKépKépKép

Jovi
jovika
 


Sasha,
csak vicceltem Kép De most lehet, hogy mégis Marcell lesz Kép bár szerintem kicsi lány Kép

Szofi,
azért ezt is meggondoljuk, köszi Kép

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Sziasztok;
ne haragudjatok, hogy belekotaogok, de egy kicsit meglepödve olvasom, hogy a Kristof név ennyire elterjedt.
èn annak idején (2éve)éppen ezért adtam a gyereknek ezt a
nevet, mert "ebböl" ugye nincs olyan rengeteg, és nekem
személy szerint nagyon tetszik. Erre most olvasgatom, hgoy
egyesek véleménye szerint mégiscsak nagyon elterjedt név lett. Amúgy Botond, Bálint, Marcell, Dávid, Levente, Zsombor
Dániel viszont biztos, hogy rengeteg van , ezeket a neveket, biztos, hogy nem adnám a gyerekemnek, bár ezek is nagyon tetszenek.
Tehát Hajrá "Kristóf".
U.I.: Senkit nem állt szándékomban megsérteni, remélem, hogy nem is sikerült.

Frankie
fecohome
 
 


Jovi!
Én meg egy Petracsek Petrát ismerek...

Mici
Névtelen
 


Sziasztok!

Harmadik gyerekemet várom, az elsõ kettõ Dániel és Sára. Most nem tudom, milyen nemû lesz a kistesó, de abból a szempontból mindegy is, hogy nincs se fiú, se lánynevünkKép Szívesen várok tippeket, lényeg, hogy mássalhangzóval kezdõdjön és nem szeretem a Kevin, Patrik, Dominik, Dzsenifer, Evelin, és társai neveket. Mindenkinek szíve joga bárhogy elnevezni a gyerekeit..de én elsõsorban héber eredetû nevet szeretnék adni neki is, mert azok tetszenek.
Elõre is köszi.

Az eddigi legdurvább név amit láttam Bogdán Zsüliett volt..
Kata
 


Szia Kata !

Gratula a két nagyobb és a még pocakban levõ gyerkõchöz !
Én is szeretem a héber neveket, kedvencem a Ráhel és a Dániel, de látom Danid már van. Mit szólsz a Barnabás, Benjamin vagy Nátán nevekhez? Lánynévnek tetszik még a Rebeka is. Ha van Bibliád sok jó nevet találhatsz benne. Sajnos nekem muszáj B betûs neveken gondolkodnom, mert a vezetéknév B betûs és a férjem ragaszkodik a B betûs keresztnévhez. Megjegyzem ezt teljesen hülyeségnek tartom, de náluk ez "családi" hagyomány. Ha egyszer fiam lesz akkor Bence(szivem szerint Bence Dániel) vagy Barnabás, ha lányom akkor Bianka lesz. Sajnos még amiatt is harcolok, hogy legalább "két" neve lehessen. Nem könnyû eset a párom, de van még idõ, mert még terhes sem vagyok.

Egcsi
egcsi
 


Szia Kata!

En is szeretem a heber neveket, gyerekimet Aaronnak (Jonathan)es Rebeccanak (Borbala) hivjak.A zarojelben a masodik nevüket irtam oda.JOnathan is heber szarmazasu,Borbala az persze nem,de szerintem nagyon szep.Nekem Eszter vagy Judit is tetszene,de a Rahel is,fiu neveket nehezebben talalok.De nalam nagyon menö volt a Ruben.Ami meg tetszik az nalam is a Barnabas.Es a David?-sok van mar belölük is?!
De en a terhessegem elejen a születedö babot Nellynek akartam nevezni.Es a fiu nevek közül ami meg tetszik ,de nem heber az a Timon.
Es persze azert magyar nev parti is vagyok,Levente az egyik kedvencem - de belölük mar egesz sok van.

Sok örömöt a nev(z)elödesben!Kép
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Sziasztok!

Lány neveim a következõk voltak: Barbara, Ágota, Eszter, Míra Fiorella

Fiú: Csanád, Áron

Ezeka nevek voltak többek közt jók a vezetéknévhez.
nekem fontos volt, hogy ne kapjon tucat nevet, ezért pl. az Esztert ejtettük. A Mira túl rövidnek tünt, pedig de tetszik!!

Ezek a nevek valószínû átmennek a majd a második gyerkõchöz is.

Monmar
Monmar
 


Köszönöm a tippeket, még továbbra is szívesen várom a javaslatokat!!
Kata
 


Jonas,ha jól tudom héber név, Jannis is elég szép, legalábbis nekm tetszik, valamint a JOshua is O.K., csak nem tudom, hogy anykönyvezik-e ezeket. Lánynevekben nem vagyok jó, valahohgy mindig éreztem, hogy nekem fiam lesz, de ha lány lett volna akkor vlaoszinü, hogy Kata v. Anett
lett volna, de az is lehet, hogy Johanna.
No, errröl ennyit, végülis fiu lett, ugyhogy nme kellett sokáig törni a fejemet.

Frankie
fecohome
 
 


Kata!
Nekünk Noémi a nagylány és Ádám(Levente)a fiú. A férjem Kornél. Nekem az is tetszett volna, de õ nem engedte, hogy a gyerekét is így hívják... Más meg ragaszkodik hozzá.
Egy ismerõsöm is ragaszkodott a héber névhez. Neki 3 fia van: Júda, Noé és Timóteus. Szerintem ez azért túlzás, de az tuti, hogy nem fogják õket a nevük alapján összekeverni senkivel.

Panda
Panda
 


Kata!
Nekem a Manó név tetszik, (igy hivtak a dédnagyapámat is) bár felnött embernek elég vicces, de második névnek nem rossz.


Itt van egy pár weboldal, ahol utóneveket találtok.

Utónevek:
[url=http://www.segitek.hu/kereso.php?t=3" TARGET="_top]http://www.segitek.hu/kereso.php?t=3[/url]
[url=http://www.fam.aust.com/topolcsany/names/" TARGET="_top]http://www.fam.aust.com/topolcsany/names/[/url]
[url=http://origo.hu/utonevtar/index.html" TARGET="_top]http://origo.hu/utonevtar/index.html[/url]
[url=http://www.extra.hu/pompom/neveink.htm" TARGET="_top]http://www.extra.hu/pompom/neveink.htm[/url]
[url=http://magic.ymmf.hu/lib/nevek.txt" TARGET="_top]http://magic.ymmf.hu/lib/nevek.txt[/url]
[url=http://www.timeless.hu/andrew/fontos/nap/f.htm" TARGET="_top]http://www.timeless.hu/andrew/fontos/nap/f.htm[/url]


Nevek gyakorisága:
[url=http://www.registrationshu.org/fuzet/ferfin1.htm" TARGET="_top]http://www.registrationshu.org/fuzet/ferfin1.htm[/url]
[url=http://www.sulinet.hu/eletestudomany/archiv/2001/0117/tenyek/tenyek.html" TARGET="_top]http://www.sulinet.hu/eletestudomany/archiv/2001/0117/tenyek/tenyek.html[/url]

üdv.
KRiszta
Nyanya (kriszta67)
 


Sziasztok!

Mi is sokat gondolkoztunk, mi legyen a születendõ csöppség neve. Fontos volt, hogy passzoljon a vezetéknévhez (Vincze) és ne legyen még ilyen a családban és a közvetlen ismeretségi körben és ne legyen ünnep (szülinap, karácsony stb.) közelben. Én a dec. 24-i névnapommal tudom milyen az. Így lett a fiúcskánk Kornél László (apukám után a 2. név)januári születéssel, júliusi névnappal. Teljesen "belenõtt" (8 hónapos) és igazi "Kornél arca" van. Azóta persze egyre többször hallom ezt a nevet is, de valószínüleg jobban felfigyelek rá. Sokan kérdezik, hogyan becézzük? Nem értem miért lehet csak a névbõl adódóan becézni egy gyereket. A szeretet és a kedveskedés úgysem azon múlik. Egyébként rengeteg módon becézgetjük. Viccesen azt szoktam mondani, hogy Zsoltinak vagy Bencének szoktuk becézni (õk az unokatesók és ha együtt vannak, akkor mindent mondunk neki Kép )
Egyébként mégegy segítség a névválasztáshoz, ha esetleg valakinek fontos a nyelvtani hangzás is. A Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtani Intézete levélben kiküldi (térítésmentesen!) a családi névhez nyelvtanilag passzoló keresztnevek listáját. Csak meg kell adni, hogy kb. milyen körbõl kéred (fiú, lány, gyakori-ritka, magyar-külföldi stb.)
Cím:1068 Budapest Benczúr u. 21. tel:321-48-30 Van valami mellék is, de ha megmondod, hogy névválasztás ügyben keresel valakit akkor kapcsolnak.
Kangi!Nagyon szép a Miklós és az Angéla név is! Rajtatok múlik, hogy összeolvad e Miklós nevenapja a Mikulással !

Jó keresgélést és sok boldogságot mindenkinek a lurkókban!
Évica
Évica
 
 


Megtaláltam a levelet, amit a nevekrõl küldtek. Az Intézet pontos neve MTA Nyelvtudományi Intézete. Postacím:1399 Budapest Pf.:701/518. Bíró Ágnest kell kersni a telefonon.

Évica
Évica
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?