Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!Kép
Na vééégre Adri!!!Sziamia!Azt hittem,hogy valami gond van otthon azért nem jössz,de látom minden ok.
A harisnyás sztori naggyon jo!!KépKép
Nálunk nem volt ilyen,csak kb.:ált.isk.4-5.osztály felé.Akkor már nagyon ciki volt a harisnyanadrág,igy amikor tesi orája volt a fiuknak,akkor nem vettek fel,nehogy a többiek cikizzék öket ez miatt.Kép
Chopin
Mi van a kislánnyal?Javult a helyzet popsitéren?A kakilos téma ügyében pedig én sütötököt javasolnék Neked(azaz a kislánynakKép),mert az nagyon jol fellazitja a székletet.Én is mindig ezt adok a Bazsinak,ha keményedik.Valoszinü ma is veszek,és megsütöm,mert kezd itt is aggasztová válni a helyzet.
Adri
Epres joghustos milkaKépKépKépcsatlakoztam én is hozzátok egy fél doboz konyakosmeggyelKép
Ditta
Mikor lesz a jelemzbál?Izgul már a kisfiad?
Javult a köhögés?Ha nem,akkor jobbulást!
Moni
Nálatok mi a helyzet fül téren?Remélem javult a helyzet,mert nagyon rossz tud lenni egy fülfájás.
Agi
CsokiKépIgy továbbKépKép
Kell egy kis energia a négy gyermekhez!!!!
Annyira irigyellek,hogy még mindig szoptatsz!Chopin Téged is!!!
A cici biztos birja,és rendbe fog jönni,ugyhogy apának is maradKéptéged látva.


Nálunk -14 fok volt reggel!Brrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Utálom a hideget!Nagyon fázos vagyok.

Puszi:KingaKép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok, most gyorsan felteszek néhány képet:KépKép
chopin
 
 


KépKép
chopin
 
 

 
 

KépKép
chopin
 
 


Kinga! Aranyos vagy, hogy hiányoltál, de tudod, rossz pénz nem vész el! Kép

Chopin! Wow! Nagggyyyyyon jók a képek!
Kislánykád pedig változatlanul édi! Kép

Gotti! Azt hiszem elfelejtettem írni az előbb (reggel), hogy leadtam minden házidogát, letettem minden vizsgát, úgyhogy valószínűleg megvan ez a félévem is! (2 beadandó eredményét nem tudom már csak.)

Végre elintéztük Bálint keresztelőjének időpontját. Március 12-én lesz (a nagyfiam szülinapján).

Chopin! Megkérdeztem uncsitesóm feleségét könyv ügyben (múltkor kérdezted, hogy ki tud jó könyvet - ami persze mindenkinek más),szal Õ Márai Sándor ás Wass Albert műveit veszi kézbe mostanában leginkább. - (Pl.: A gyertyák csonkig égnek, Füves könyv; Adjátok vissza a hegyeimet!) Ja, és Jókai Annát is említette.)

Vac, vac. Annyira hideg van, én inkább szeretnék téli álmot aludni és csak tavasszal felébredni! Kép
(Chopin! Most momentán nem irígyellek az időjárás miatt, mivel gondolom ott még hidegebb van! Kép )

Ditta! Sütöttél valamit a hétvégén?
Hol lehet megtalálni, vagy mi annak a diós kalácsnak a neve, amit lefényképeztél a múltkor?
(Mert rá mentem az oldalra, de ott csak egy képet találtam. Valószínűleg béna vagyok, úgyhogy segítesz egy kicsit! KépKépKép)

Most megyek, mert azt hiszem kissé szét vagyok esve - mint ahogy az az irományomon is látszik Kép.

Puszi mindenkinek!

És sok-sok gyógypuszi a betegeskedőknek! (Főleg Daninak!)

Kép
radra
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a jókívánságokat,és örömmel közölhetem,hogy piciny fiamnak már semmi baja!
Gotti én is hallottam már a sapiról és most már valószínű be is fogom szerezni,mert attól tartok egy darabig még visszatérő lesz ez a fülfájás!Én is füles voltam és az apja is.5-6 éves korom körül nőttem ki.
Adri köszi a tippet utána fogok nézni!Hozzánk Gyál nagyon közel van.
Chopin a kislányod tündi-bündi!Kép
Azt a vízesést is te fényképezted? Csak sétálsz egy kicsit és máris egy vízesésnél találod magad?Nagyon irigyellek!!!Bár most a hideg miatt nem annyira,de az a látvány(élőben) megér egy kis fázást.
Meg tudjátok nekem mondani ,hogy tudtok ilyen cuki képeket küldeni?

Megyek folytatom a tanulást!
Mindenkinek pusszzancs!!
Móni

Kép
moni3
 
 


Sziasztok!Na végre van egy kis időm.Alszik Szonja királykisasszony.Most nagyon boldog vagyok, mert úgy tűnik rendbe jön a popsija.Nem is gondoltam - de úgy tűnik, hogy jót tett a sok levegőztetés,(mármint a bőrének.), meg a rengeteg krémezés.
Már több napja nem voltunk sétálni a hideg miatt.Remélem hamarosan enyhül.
Holnap azért elmegyünk az ortopédiára, megmutatjuk Szoncsika csípőjét, mert még második ellenőrzésen nem voltunk.
A vízesés vidéken van, a párom fényképezte a hétvégén, mikor üzleti ügyben járt kelt, szegény...azt mondja, hogy olyan hideg van kint, hogy az orrcimpa összeragad és csak szájon át tud lélegezni.
Puszi:Chopin
chopin
 
 


No van még egy kis időm, írhatok még.
Szóval köszönjük a gratulációkat a képekhez, átadom őket a páromnak, biztos nagyon örül majd, mert szenvedélyes fotós.

Radra!Köszönöm az ötleteket a könyveket illetően, jól hangzik az ajánlat.Lesz nagy sürgés forgás a keresztelőn, vagy szűk családi kör csendes ünnepség?

Kinga!köszi a sütőtök ötletet, a helyzet hirtelen javult, így nem vetettem be, de mindenesetre jó tudni, hogy segít.
Chopin
chopin
 
 


Sziasztok!
Tudom,hogy késö van,de a nagyfiam Tamás ma este szinházban van Bp-en,és őt várom,még nem jött haza.Tudom,hogy egyedül is hazatalál,de a lelkibékémnek jot tesz,hogy várok rá,addig ugy sem tudnék aludni,mig haza nem jön.Igy addig a TV-zésnél hasznosabb dolgokkal is tudom tölteni az idöt,mint pl.:Nektek irni.Kép
Chopin
nagyon szépek a képek,és a kislányotok továbbra is gyönyörü!KépÖrülök hogy meggyogyult a popsikája,és a kaksival sincs gond!!KépKépKépNe is legyen!
Adri
Gratulálok a sikeres vizsgáidhoz,nagyon ügyi vagy!!KépMélto példa a kismamiknak!
A keresztelöhöz sok sikert!
Moni
Azért pihenj is néha,ne tanuld agyon magad!!Kép
Klassz,hogy a kisfiadnak a füle rendbe jött!!Kép


Brrrr itt egyenlöre a hömérö szerint -13 fok vanKép


Puszi,jo éjt:KingaKép

Kinga
skinga
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Már amennyiben jó lehet egy ilyen zimankós reggel?! Kép
Erősen gondolkodom, hogy elvigyem-e egyáltalán Nándikát az oviba, mivel fél 9-nél hamarabb nem érünk oda, és ebéd után úgyis megyek érte (kb. fél 1-re), + alig van gyerek, + nem az Õ óvónénijük volt már tegnap sem, + ... egyszóval nincs kedvem ilyen időben kimozdulni és Õket sem ide-oda húzni-nyúzni. Jó kis anya vagyok, mi?!
Ráadásul tegnap elromlott a szüleim autója is (az sem bírta ezt a fajta hideget)! Kép Szóval még olyan lehetőség sincs, hogy esetleg autóval visszük-hozzuk.
Kinga! Köszönöm a gratulációt! De a diplomamunkámmal nem állok sehogy sem! KépKépKép
Be kellene mennem -talán az önkormányzathoz?-, hogy megérdeklődjem, mennyi volt az elmúlt években Cegléden a házasságkötés, válás, gyermekszületés. Majd egyszercsak! Kép
Chopin! A keresztelőt csak szűk családi körben tartjuk. (Legalábbis eddig még úgy néz ki. Bár lehet, hogy jobb lenne egy füst alatt elintézni Nándika szülinapjával együtt, ugye, ha már aznap van!)
Ugye Te bölcsész karon végeztél? Hol, és milyen szakon? Csak azért kérdezem, mert a hugom most kezdte el a Pázmányon az angol szakot, de már teljesen kivan! 3 éve végzett Szegeden a Juhász Gyulán -angol tanárként- de ahhoz, hogy érettségiztethessen egyetemi diploma kell (2008-tól azt hiszem). Úgyhogy most gyűri!
Móni! Kitartás a vizsgákhoz! Biztos nagyon ügyi vagy! Már gondolom nem sok van hátra ebben a félévben! (Én most vagizok, mert hála Istennek lement ez a félév is. Bár még hátra van a legnehezebb! Kép)

Na, azt hiszem Kép és megkérdezem Nándikától, hogy fel óhajt-e kelni?

Pusszantás!

Gotti, Ditta merre jártok??????
radra
 
 


Sziasztok!

Tegnap a kicsi is belázasodott, reggel a dokinál indítottunk, Veronika csak köhög, láza nincs, de én sem viszem oviba, olyan megfontolásból, mint Adri! Nincs kedvem húzni-vonni (ráadásul vigyük a lázas gyereket is) az oviban is nagyon sok a beteg.... stb.
Szóval a héten marad.

GottiKép
Nem volt OFF, arra gondoltam!!KépKép
Örülök, hogy te is ezen a véleményen vagy!
Kép
Van rólatok valahol fotóalbum? Mintha említetted volna!

KingaKép
Milyen volt a fiadnak a színház? Megértlek, ha nem tudtál aludni, elvégre anyák vagyunk!!Kép

AdriKép
Amit a múltkor belinkeltem, annak az oldalnak a bal oldalán van olyan, hogy eMargit recptjei, és azon belül van ez is, és még sok más!
Hétvégén kiflit sütöttem, olyan igazi ropogós (nem felfújt, adalékos!) mint régen! Finom vajjal, teával isteni reggeli volt!Ha kell a recept, bepötyögöm! Kedvcsinálónak a képe:
Kép

Tegnap meg búvár túrós muffint csináltam, na ez annyira bejött a családnak, hogy ma este is összedobok egy adagot!

MoniKép
Képeket úgy tudsz feltenni, hogy a melléklet feltöltése-n belül ráklikkelsz a tallózásra, és kiválasztod a gépedről, ahol van.
Remélem érthető volt!
Kép

Sziasztok, Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Szia Ditta!

Eszméletlen jól néznek ki a kiflik! Csillagos ötös! Kép
Megtennéd, hogy bepötyögöd a receptjét?! Ja, és a 'búvár muffin' is jól hangzik! (Ha lesz időd és kedved, azt is szivesen veszem, ha megosztod velem/velünk!)Kép

Kép, mert vár rám egy csomó mosogatni való! KépKép

Jó éjt, mindenkinek!
radra
 
 


Sziasztok!

Huuu Ditta TE tényleg egy igazi konyhatündér vagy!!!Nagyon ott vannak a szeren a kiflijeid is!!!Csurog a nyál a számbol,de komolyan!!
A recept engem is érdekelne,ha nem tul bonyolultKépKépKép
Ja?! A muffin föleg,mert rákaptam a muffinsütés izére.Már egy "csomoszor"csináltam!!Zabálja a család!Kép
A nagyfiamnak ennyi volt a szinház:-"Jobb volt,mint amit vártam!"-és ennyiKépKép
Mit szoltok hozzá?KépEbadta kölke!
Nah mindegy,lényeg,hogy hazaért rendesen,és tudtunk nyugodtan aludni.Fél 12-kor ért haza,reggel,amikor sulihoz kellett kelnie meg akart halniKép

Amikor pedig hazajött sulibol,összeesett,mint aki most jött a világháborubol.
Ezek a mai fiatalok!!Kép

A gyerköcöknek jobbulást!Hát mindenkin végig megy ez a nyavalya??KépKépKép

Puszi:Kinga

KépKép

Kinga
skinga
 
 


Lányok !

Mit sem sejtve bejövök ide és mindjárt egy nagy halom IGAZI KIFLI ! Így este fél tízkor már nem fair ! Kép Kép

Ditta Kép Kép minden elismerésem és lécci, lécci a receptet ... A muffin- receptek nálunk sajna nem mennek, mert nem győznék annyi darabot sütni, amennyi elég lenne Kép
Viszont én úgy szoktam sütni, hogy búvár szelet simán tepsiben, ha egy receptre gondolunk.
Nálunk most a gyümölcsös-joghurtos a sláger / meg borzasztóan egyszerű/ itt találtam a receptet valahol a neten, majd később leírom ha gondoljátok, mert tuti az elkészítése bárkinek, nem lehet elrontani.Tavaszi téma Kép Kép
A kicsinek gyógypuszi !

Adri

Letett félévhez nagy-nagy gratula !!! Most egy kicsit pihizz is Kép Megkérdezhetem, hogy milyen felekezetű lesz a keresztelő ? Mi reformátusok vagyunk ( én pl. felnőttként keresztelkedtem meg) így a gyerekek is reformátusok. Zitus egész picike volt a keresztelőjekor, mert ugye október végi és Karácsony második napján volt a keresztelője. Végig is aludta az egészet, úgy nézett ki, mint egy kisangyal KépBence viszont már járkált és egy almával hallgattattuk el...Kép
Chopin

Szuperek a képek a kis Szonjáról ! Látom van étvágya és a nagy télre is felkészültetek kendőügyileg... Kép Kép A természetképek is csodálatosak, de most inkább innen a jó meleg szobából.

Kinga
Végül is tetszett a gyereknek a színház, csak "árnyaltan" fogalmazott Kép, ismerős a dolog nálunk is ... A fentebb ajánlott süti tényleg nagyon egyszerű !

Móni
Örülök, hogy túl vagytok a betegségen.Igazán akkor tudjuk értékelni a gyerekek elevenségét, amikor betegek és bágyadtak,akkor bezzeg alíg várja az ember, hogy "rosszalkodjon" végre, mert az már jó jel Kép Mikor vizsgázol ?

Nálunk ma volt a fiúk hegedű tanszaki hagversenye, így aztán felkerekedett az egész család. Zitus roppantul jól érezte magát, meglehetősen jól ment neki a folyosón való szaladgálás is ! Péntek délután meg zongora vizsga lesz ugyanott... gondolhatjátok mire mindenkit "felöltöztetek" ünneplőbe... sminkre ( nem is tudom az mi Kép) nem is marad már idő. Csütörtökön pedig megyünk 15 hós szurira. Ettől viszont félek Kép
Na jó hosszú voltam, pussz Mindenkinek:

Gotti
gottianyu
 
 


Sziasztok!Hogy ti mennyit írtatok! Néha arra gondolok, hogy mikor lesz már, hogy az én nagy totyogóm átalussza végre az éjszakát.Kb fél éve volt, hogy végig tudtam aludni, mert 5 hónapos koráig egyáltalán nem kelt fel éjjel, most meg mindent be akar hozni.Háromszor kel fel a kis csirkefogó.

Ditta!
Tényleg nagyon guszták a kiflik.Nagyon ügyes vagy!És mindehhez nem kell más- az ügyes háziasszonyon kívül - mint egy kenyérsütőgép ?Lehet, hogy érdemes egyet beszerezni...

Adri!
Kommunikáció és művelődésszervező szakot végeztem a Zsigmond Király Főiskolán.Munka mellett végeztem.Igazából szeretnék még egyetemre menni - én is néztem a Pázmányt- de sajnos a távolság miatt ez most nem lehetséges.Majd később, ha hazamentem.Különben hallottam, hogy a Pázmány angol szak nagyon nyúvasztó, mert engem is érdekelt volna...
Móni,Adri!Gratulálok a vizsgáitokhoz,szuper, hogy gyerek mellett bírjátok!
Chopin
chopin
 
 


Gotti!Szurkolok, hogy a kis manó ne szenvedjen sokat a szuritól.Én is mindig úgy féltem az enyémet...majd számolj be, nekünk is esedékes másfél hónap múlva.
Chopin
chopin
 
 


Sziasztok!

Egy gyors beköszönés! (Mennem kell Kecskemétre a suliba, mert vissza kell vinnem a könyveket a könyvtárba. A múltkor 500,- Ft-omba került, hogy elkéstem vele, úgyhogy most időben átviszem.)
Délután szerintem még benézek.

Puszi Nektek!

Ja, és mindenkitől minden recept érdekel! KépKépKép
radra
 
 


Sziasztok!

Jó reggelt mindenkinek!!Kép
Nálunk -12 fokot mutat a hőmérő!!!Szörnyűűűűű!!
Gotti érdekelne a gyümis-joghurtos süti.Főleg ha tényleg egyszerű!!
Vizsgázni az elkövetkező 3 hétben fogok,minden kedden és csütin.De már szeretnék túllenni rajta.
Nem is meséltem,képzeljétek a kisfiam leszokott a cumiról!!Már vagy 3 hete,cumi nélkül alszik.Megkérdeztük tőle,hogy kidobjuk-e a cumit.Azt mondta igen,mert ő már nagy és nem kell.Este még megkérdezte hol van,mondtuk hogy kidobtuk,kicsit görbült a szája,de elaludt nélküle.Olyan ügyes!!
Megyek tanulni,utána meg suliba.
Legyetek jók!
Puszi:Móni

Kép
moni3
 
 


Móni!Tényleg ügyes a kisfiad, azt hittem,hogy nagyon nehéz leszoktatni a gyerekeket a cumiról.Jó, hogy ilyen egyszerűen megúsztad.
Ma végre süt a nap, nálunk a -10 még a normális hideg kategóriába tartozik, ilyenkor már viszem sétálni anorákba a gyereket.Tényleg megszokás kérdése.
A gyümis-joghurtos engem is érdekelne, kéne már egy kis sütit sütnöm végre.
Képzeljétek!Szonjára tegnap rájött a hisztéria, heves dac a szülői akarat ellen, másképp nem tudnám nevezni.Valamit nem adtam neki oda és elkezdett ordítani,de nem sírni, szó szerint rekedten ordítani, mintha dührohamot kapott volna.Nagyon nehéz ezt kezelni, ilyenkor már tényleg nem működik a figyelemelterelés meg a vigasztalás, még az ölelgetés sem.Persze még akkor is sírt mikor már megkapta a kívánt tárgyat.Végül nagy nehezen abbahagyta, amikor apja ugrándozva táncolt vele, anyja meg közben repülőt utánozva rohangászott át a szobán...JÓ mi?
Chopin
chopin
 
 


Sziasztok!

Móni! Én is gratulálok a kis-nagyfiadnak, hogy leszokott a cumiról!
Gotti! Mi reformátusok vagyunk, úgyhogy a gyerkőcök is azok - illetve még csak Nándika.
Mint írtam, minden recept érdekel! (Különösen, ha nem túl időigényes Kép))
Ditta! Tőled is várom ám a recepteket! (Majd, ha ráérsz!)
Chopin! Ez a dac nekem is ismerős. Kép Nándika még most is szokta produkálni!
Kinga! Néha szoktam gondolkodni, hogy mi lesz, ha tinik lesznek a fiaim...?! Lehet, hogy minden képzeletemet felülmúlják?! KépKépKép

Megyek, mert Bálint itt ordít az ölemben - nyilván éhes, mint mindig. Kép (Nem tudom miért gondolja, hogy hagynám éhenhalni?!)
Ja, és kb. egy hete ígérgetem a családnak, hogy aranygaluskát sütök - de mindig találtam valami kifogást, hogy miért nem sikerült az adott napon megtennem, úgyhogy ma ráveszem végre magam! Kép

Szép napot Nektek!
Adri
radra
 
 


Sziasztok!

Adri, Kinga, Gotti, ChopinKép
Itt a recept:
Sós-tejes kifli
2,5 dkg friss élesztő
50 dkg liszt (BL55)
1,5 teáskanál só
2 teáskanál cukor
1 evőkanál tejpor (kihagyható, én is kihagytamKép)
3 dkg margarin
3 dl víz v. tej (én tejet használtam)

7 dkg margarin, szóráshoz szezámmag, köménymag, nagy szemű só , ha van. (nekem nem volt)

A hozzávalókból a 7 dkg margarin kivételével a sütőgép tésztaprogramján elkészíttetjük a tésztát. Amikor kész, 4 cipót formázunk, kerekre nyújtjuk, vékonyan megkenjük margarinnal. A kerek lapokat 8 cikkbe vágjuk, (itt jegyzem meg, hogy én csk 4 cikkbe vágtam, mert rendes nagy kifliket akartam, mint a bolti kb.) majd a szélesebb végéről haladva feltekerjük, kifliket formázunk. Tepsire rakjuk, megkenjük felvert egész tojással, ízlés szerint szórjuk, 20-25 percig kelesztjük.
Előmelegített sütőben (180-200 fok) 15-20 perc alatt kész!

ChopinKép
Természetesn meg lehet csinálni gép nélkül is, csak akkor neked kell bedagasztani. Szerintem így se nehéz!Kép Bár jó izomzat kell hozzá!KépKép
HisztiKép
Ismerős.... Nálunk néha mindkettőre rájön! Akkor hagyom lecsillapodni őket.

Na, akkor a búvár túróst is bepötyögöm:
12 adaghoz:
10 dkg cukor
1 tojás
0,7 dl olaj
1 cs. vaniliás cukor
18 dkg liszt
1 ek. kakaópor
2 dl kefír
fél tk. szódabikarbóna
kb. fél cs. sütőpor

Tetejére kb. 20 dkg túró
izlés szerint cukor, reszelt citromhéj
1 tojás, van. cukor
5 dkg vaj

Az összekevert tésztát kivajazott, vagy muffinpapírral bélelt formákba tesszük, kb. 3/4-ig. Majd a kikevert túróból kis halmokat rakunk a tetejére. A túró sülés közben belesüllyed, innen a neve!
Előmelegített sütőben kb. 200 fokon 20-25 percig sütni.

GottiKép
Egy tábla csoki??? Nem semmi!KépKép
Pedig én is szeretem a nasit, holott tornázok is, hogy fogyjak, ma is megyek tornára, hát a kettő együtt nem passzol.....
Kép

Na, elég volt csak beszélni róla, máris muszály magamhoz venni valami édeset.....KépKép
Megyek, és benyomok egy capuccinót!
Kép


Szió, Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Sziasztok!
Rövid leszek,mert esem le a székröl,olyan álmos vagyok.Kép
DittaKép
kösszi a recepteket!!!A buvárturos nagyon szimpi<---->tök egyszerü!Kép
AdriKép
Oldalakat tudnék Neked mesélni arrol,hogy mekkorát változnak a fiuk a középiskolában,és föleg az elsö szerelemnél.Pfuuuuuu,ne tudd meg!KépKépKép

MoniKép
Gratulálok a cumika elhagyásához!!Nekem a két nagy fiu kb.:4 éves korában engedte elvenni,Balázsra kiváncsi vagyok,mert Ö mindent máshogy csinál,mint a két nagy.
Továbbra is jo tanulást Neked!!

ChopinKép
Hát,a hisztikén már mi is tul vagyunk,nem kellemes,az tuti,csak nagyon következetesnek kell lenni ilyenkor a szülönek,mert akkot azt érzékeli,hogy ezzel mindent elér,és akkor nem lesz vége.Tudom,nem könnyü,de összeszoritott fogakkal meg lehet csinálni.
Okosak ám ezek a picurok,és megérzik meddig lehet menni,és mi az ,amit már nem szabad.
Szoval fel a fejjel,és meglátod elhagyja rövidesen.KépKép
ÁgiKép
Hát igen...tetszett a Tamásnak(Õ a nagyfiu)a szinház,csak nekem olyan fura,mert amikor én gimis koromban,és most is bármikor,ha eljutok szinházba(mondjuk ez mostanában nem volt)akkor ugy fel tudok dobódni,és feltöltödni,velük szemben.

Hát nem is voltam annyira rövidKép

Puszi,jo éjt:Kinga
Kép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok Lányok !

Úgy látszik, én vagyok az "éjjeli bagoly" a topicban Kép

Először a recept: Gyümölcsjoghurtos- süti
Hozzávalók: 2 dob DANONE joghurt/ vigyázat, ennek nem 2 dl.es a doboza !/
4 dl. liszt
2 dl. kristálycukor
1 cs. sütőpor
1 cs. vanília cukor
1 egész tojás
1 kis csomag mazsola
csipet só
Az egészet egy tálban összekeverem, /elég fakanállal is, nem lesz nagyon folyós, de a fakanállal ki lehet önteni, kaparni Kép/, kivajazott, lisztezett normál méretű őzgerincformába teszem. Langyosan előmelegített sütőben , nagyon lassan, takarékon sütöm. 15-20 perc múlva megszúrkálom villával, mert a belső része még eleven lesz és megfordítom. Ha már nem tapad a tészta a villára, akkor kész ! Hagyom kihűlni és kiborítom. Így is finom, de tortabevonóval leöntve mutatós is ! Nekem a DANONE-val sikerült mindig finomra ! Csak leírni volt hosszú az elkészítése rövidebb, nálunk majdnem naponta sül / akár este 7-kor is Kép Kép/

Ditta

Köszi a receptet, hétvégén nekidurálom magam a kifliket illetően.Én is erre a búvár túrósra gondoltam, nagyon fini és hálás süti csak én nagy tepsiben sütöm fél kiló túróval Kép

Móni

Gratula Danikának a HÕSTETTHEZ, mert ez komoly erőpróbát követelt tőle ! Sok gyerek cumizik még óvodás korában , de valahogy akkor körül érnek meg arra, vagy vágynak rá, hogy ők már a NAGYOK közé tartozzanak és ugye ebbe nem fér bele a cumi... De ti is biztosan segítettétek Õt, mert ezt erőltetni nem lehet.

Kinga

Csatlakoznék ahhoz a véleményedhez, hogy mekkorát változnak a fiúk középiskolás korukban... Kép / pedig még nálunk nincs szerelem a láthatáron, legalábbis eddig Kép/

Adri

Aranygaluska Kép Nyamm...

Chopin

Hááát én is erről a fajta hisztiről írtam valamelyik nap Kép Úgy láttam a hsz-odbóll, hogy Szonja elkezdte a szülők nevelését Kép Zita is sikeresen veti be magát elég sokszor... de hát úgy szép az élet, ha zajlik Kép

Túl vagyunk végre a szurin ! Zitus inkább azért sírt, mert a védőnő lefogta ( én akartam átölelve tartani, de azt mondta, hogy ők szokták... Kép)Már az újabb fajtát kaptuk vállba. Majd 18 hónaposan kell mennünk és akkor combiba kapja a következőt, viszont 3 évesen nem lesz már szuri ! A doki azt mondta, hogy láz nem esetleg 5-7 nap múlva enyhe kiütés várható.

Na, most már én is eldugulok, mert mindjárt kezdi Zitus is az ébredéseket...

Pussz:

Gotti
gottianyu
 
 


Jó reggelt! Jó reggelt!

Képzeljétek, ma 7.40-kor az óra keltette fel a bandát! Olyan jó volt ilyen sokáig aludni! Sőt, még tudtunk volna, de Nándikának oviba kellett mennie... Bezzeg holnap - amikor sokáig lehetne aludni - biztosan 6 órakor kelnek fel! Kép

Tegnap végre megsütöttem az aranygaluskát. Tök jó lett!

Gotti, Kinga!
Én már attól is félek kicsit, hogy az általánosban mi lesz a fiúkkal! Abba meg már bele sem merek gondolni, milyenek lesznek középiskolás korukban...

SZEX
Kép

Tudom, hogy még nem kellene aggódnom, de egyszerűen hihetetlen számomra, hogy hogy repül az idő - főleg mióta megszülettek!
Olyan mintha még csak 1-2 éve jártam volna ki a gimit... Szóval, mióta Nándika megszületett, azóta veszem észre, hogy öregszem. Tudom, 30 még nem a világ - vége, de addig fel sem tűnt!
Na, befejezem az önmarcangolást, mielőtt még eltemetem magam! Kép

Mondtam már hogy elegem van a télből?! KépKépKép
(Nyilván nem elégszer, mert még mindig az van!Kép)
El is határoztam, hogy ez így nem mehet tovább, úgyhogy veszek pár tavaszi cserepes virágot. Pl:tulipán, nárcisz, jácint. Hátha attól kicsit tavasziasabbnak látom az időjárást - főleg bentről a meleg szobából.Kép

Megyek, eltakarítom a romokat...

(Ahhoz képest, hogy mikor belekezdtem az írásba milyen jó kedvem volt, most kissé lelomboztam magam.) Kép

Azért szép napot mindenkinek!
radra
 
 


Szép jo reggelt minden anyukának és manocskának!Kép

Elöbb irtam egy hsz-t,és olyan ügyi voltam,hogy amikor már majdnem befejeztem,bezártam mindent...pffff...kicsit vagyok ideges?!

AdriKép
Hát igen röpül az idö....bögni tudnék,amikor a nagyfiuk kicsikori képeit nézegetem....annyira édik voltak,most meg akkora mamlaszok!:D
Bazsi is szinte most született,és nemsokára 1 éves.Hihetetlenül röpül!!!KépKépÉs ez csak rosszabb lesz.
Na de ugye azt le kell szögeznünk,hogy mi nem öregszünk,csak a gyerköcök növekednek!:DD

ÁgiKép
Kösssz a receptet,ez is biztosan a kedvenceim közé fog tartozni,mert egyszerü,hamar készen van,és biztosan fini is!Kép

AdriKépSzeXKépKépKépKépKép

Hogyan csináljátok a tele szájjal vigyorgo smilet??

Na pussz,további szép napot mindenkinek!!
Ja?!Adri,tavaszi virág ötlet nagyon jo,lehet,hogy én is bevetem!!

Kinga
skinga
 
 


Kinga!

A teleszájjal vigyorgó jel kettőspont : és nagy o betű. Nincs közötte szóköz.

Puszi!
radra
 
 


Köszike Adri!!!KépKép

puszi

Kinga
skinga
 
 


Móni!

Az előbb próbáltam Neked e-mail-en küldeni "okosságokat", de nem ment át. (A férjem így hívja a poénos, vagy tanulságos leveleket)Lehet, hogy nem fér már el? -1,90MB-(Pedig az egyik biztosan nagyon tetszene! Állatkás. Kép Rögtön Rád gondoltam, ahogy megkaptam! Kép)
Nincs másik e-mail címed, ahová átküldhetném?
(Én ilyenkor szoktam nyitni másikat más néven.)

Puszi, Adri
radra
 
 


Móni!

Most megpróbáltam átküldeni mégegyszer (csak azt az egyet), még nem jött vissza! Kép

Pusza
radra
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek jó hétvégét kívánok! (Tudjátok, szombat, vasárnap páromé a gép) Kép

Puszi, Adri
radra
 
 


Adri !

Üdvözöl az egész családom / kedvet kaptam Tőled ugyanis és ma aranygaluskát készítettem Kép Kép /

Jó hétvégét Mindenkinek !

Én majd benézek azért Kép

Pussz: Gotti
gottianyu
 
 


Sziasztok!Szülők nevelése minden este tíz körül folytatódik.Rémes...
Gyereknek egész nap semmi baja, egy kis angyal, majd este tíz és éjfél között rájön a hoppáré.Hogy lehet az, hogy anya nem érti, hogy mit akar, mikor ő tök világosan elnyafogja mit szeretne.De már azt se csinálja, hogy mutogat az újjával, csak magyaráz ufó nyelven.Kép
Kitartás, kitartás.....
Képzeljétek már összetudja rakni a legot (duplo), rém ügyes.Mikor láttam, mit csinál, nem hittem el.Persze lehet, hogy csak véletlen sikerült neki.Bár már többször szétszedte, meg összerakta.
Chopin
chopin
 
 


Sziasztok!
ChopinKép
ügyi a kislányod.Az ufo nyelv ismerösKép a Bazsi is folyékonyan beszéliKép
A hiszti majd elmulik,tényleg kitartásKépKép
Piszok fáradt vagyok,el is megyek pihizniKép

További szép napot,puszi:Kinga

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!

Visszatértem. Képzeljétek, ma éjszaka kivert a víz, mert Bálintka teljesen magára húzta a takarót, már csupa izzadság volt szegénykém! (Egy ágyban alszom a két fiúval, úgyhogy időnként megtapizom Õket, hogy be vannak-e takarva, meg ilyenek.) Pedig mindig nyafizik, hogyha valami baja van és most nem! Ilyenkor méginkább meg tudom győzni magam, hogy jó, ha velem alszik. (Mert sokan néznek rám csúnyán, hogy én nem a saját helyükön a saját ágyukban altatom. De, ha engem ez nyugtat meg...!)

Hogy valami pozitívat is írjak, megsütöttem a búvár túróst és a joghurtos sütit is tegnap. Nagy sikerem volt velük! Kép

Éjjeli hiszti. Nándika vagy csak olyan rég volt már ez a korszaka, vagy egyáltalán nem volt, nem tom, de legalábbis nem emlékszem rá! Bálintkában pedig reménykedem...! KépKépKép

Puszi mindenkinek!

Adri
radra
 
 


Sziasztok!
AdriKép
ne foglalkozz mással,hogy mit gondol arrol,hogy a fiukkal alszol.Ha Téged az nyugtat meg,akkor aludj velük,és gondolom Ök is sokkal nyugodtabban alszanak.

Képzeljétek!Ma éjjel Balázskám megkönyörült rajtam,és csak 1X volt fent.El sem akarom hinni,olyan jo volt.Már szinte el is felejtettem,hogy milyen dolog kialudva felébredni.


Puszi:Kinga
Kép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!

Adri nagyon köszi a képeket,írtó aranyosak.A Danival néztük végig és csak azt hajtogatta,hogy:- anya néééézd milyen ééédees!!
Úgy látszik nekem az alvással szerencsém volt,mert a Dani 7 hónapos korától végigaludta az északát.Kiváncsi leszek a másodikkal is leszek-e ilyen szerencsés.
Chopin tényleg nagyon ügyi a kislányod ,az én fiam 2 éves kor alatt nem tudott mit kezdeni a legoval.Mostmár annál inkább.
Megyek mert tanulnom kell.
Puszi:Móni

Kép
moni3
 
 


Szia mindenkinek!!

AdriKép
Ez az együtt-külön alvás téma jó! Nálunk is volt már mindneféle felállás, most éppen az van, hogy én alszok a kicsivel, Veronika meg az apjával! Pont erről a szituról nyilatkozott egy pszichológus valahol, hogy ez milyen hűűűűűű meg haaaaaaaaa.......... Merthogy így elhidegülnek a párok!! Úgyhogy nekünk lassan válni kéne!KépKépKép
Viszont az elején sokat volt fel a kicsi, nem akartam, hogy felébressze Veronikát, és hát nyugodtabban is alszok, ha tudom, hogy mindkettőt felügyeljük. Mjad talán nyáron egy szobába költöznek.
Az elhidegülésről meg annyit, hogy van elég szobánk, találunk az összebújásra megoldást! Ált. olyanok pampognak, akiknek egy gyerek sincs!
Szóval mindne okés nálunk!KépKép
Te se törődj a kárálókkal!

Hétvégén egy kis Nutellás muffint rittyentettem:
Kép

Puszi nektek!
Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


DittaKép

Te mindig elkápráztatsz minket a szebbnél szebb sütijeiddel!!!!
Ez is tök jol néz ki!!Nagyon ügyes vagy!A család biztosan imádja öket!
Alvás és összebujás téren totális egyetértés!!!

Puszi,jo éjt:KingaKép

Kinga
skinga
 
 


Radra!
Én is egy szobában alszom a kicsivel,mindig az én ágyamon alszik el, alváskor viszont beteszem a kiságyba, ami az ágyam mellett van.Újszülött korában egy ágyban is aludtunk,de most hogy izgő mozgó, már félek, hogy leesik vagy lemászik ( még nem tud magától lemászni), ezért rakom a kiságyba.Pedig néha kényelmesebb lenne az ágyamba hagyni, mert háromszor négyszer felébred éjszaka, fárasztó ki-be rakni az ágyába.Lehet, hogy ha megtanul lemászni az ágyról, akkor ott fogom hagyni magam mellett.De lényeg, hogy egy szobában vagyunk, hallom a szuszogását és ha egyet nyikkan már fel is ébredek.
Ti ezt hogy oldjátok meg?Körbebarikádozzátok az ágyat?Különben én is úgy gondolom, hogy amíg lehet aludjunk a gyerekkel legalábbis egy szobában...mert az anyának és a gyereknek is megnyugtató.A gyerek biztos nem akarna a szüleitől egy fallal elválasztva külön aludni, csak hát őt nem lehet megkérdezni.Szóval hajrá aludjatok nyugodtan együtt!!!
Ditta!
Alvás ügyben egyetértünk, nem attól működik egy házasság, hogy két ember egymás mellett alszik éjszaka.Ha csak ezen múlik, ott már más gondok is vannak...Gyönyorű a muffin!
Kinga!Hát a kialudva ébredést már én is rég elfelejtettem, de van helyette egy kis manóm, aki a világon engem szeret a legjobban, és viszont.
Chopin
chopin
 
 


Sziasztok !

Jelentem személyemben is "gyerekkel-egyágybanalvós" anyukára találtatok Kép
Szerencsére nagy a lakás / a gázszámla is Kép /,annyira azonban nem, hogy ne találnánk meg egymást Apájával Kép Sztem így még romantikusabb is Kép Nálunk a szopik miatt alakult így és mivel még most is tart, főleg éjjel, ezért így kényelmesebb és persze olyan jó a szuszogást hallani ... és az is jó, hogy reggelente piszkálja Valaki a szememet és enyhén bökdös, jelezve, hogy ideje felkelni Kép
Chopin, nálunk míg nem tudott lemászni Zitus, sarokba volt téve az ágyunk, én feküdtem a szabad szélen, a negyedik oldalt pedig takaróhengerekkel "lezártam" Kép Most is belül alszik Zitus, de már nem barikádozok. Kibújt az ötödik fogunk ! Szerencsére nem is nagyon vettük észre KépIgazán ügyes Szonja a DUPLO terén,biztosan jó lesz a térlátása.

Ditta: én mindig jóval vacsi után, későn netezek és akkor mindig bűnre csábítanak a sütiképeid Kép

Mindenkinek pusszancs:

Gotti
gottianyu
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, hogy elmondtátok a véleményeteket az alvási szokásokról! Sokat segít nekem abban, hogy ne érezzem magam kényelmetlenül, ha valaki megkérdezi miért alszom még mindig együtt a gyerekekkel!

Most elviszem a kiscsávót az oviba, de még jövök!

Puszi, Adri

Kép
radra
 
 


Sziasztok!

Csajok, úgy örülök, hogy nálatok sem úgy van az alvás, ahogy a nagy könyvben lenni kéne!
"Anya, apa, békésen alszanak, a másik szobában meg a gyerekek reggelig!" Persze egyetlen nyikkanás nélkül!

Mi igaz nem egy ágyban alszunk a kicsivel, de az ágyam mellett van a kiságy, és rögtön meghallom, ha valami gond van, és néha hajnalban már átkéredzkedik, és hozza a kis motyóját (agyonnyúzott párna, meg egy kis barika), és olyan jó összebújni! Néha mindja, hogy "anya, simized a hátamat?"

Szóval Adri, meg a többiek is, ne érezzük magunkat emiatt kényelmetlenül!
Szerintem addig jó, míg velünk akarnak aludni! 16 évesen már nem fogják igényelni! Akkor meg visszasírnánk ezt az időszakot!!

GottiKép
És hogy szoktál bűnözni éjjel???KépKép

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Ditta !

A bűnözés tegnap pl. abból állt, hogy egész egyszerűen a képed hatására ettem egy jó nagy szelet Nutellás kenyeret Kép Kép este 10 óra után már duplán hasznosulnak a kalóriák ám : Kép

Hitelesen tudom igazolni, hogy a legnagyobb gyermekeimnek már eszükbe sem jut velem aludni / hi-hi-hi még szerencse Kép, pedig anno ők is ágylakóim voltak hébe-hóba / még jó, ha a szobájukból nem néznek ki Pl. "anya nincs valami dolgod ...?"

Adri,aranyos a jelmezes kisoroszlán ! Kép
Majd még én is jövök:

Gotti
gottianyu
 
 


Sziasztok!

Mi is ugy vagyunk,mint Dittáék,Bazsi mellettem alszik a kiságyban,de van,amikor már éjjel 2kor magam mellé veszem,mert ugy ö is,én is nyugodtabban alszunk.

Gotti
BünözésKép

AdriKép
Édes a kis oroszlákirályotokKépKép

Puszi:Kinga

Kinga
skinga
 
 


Itt vagyok.
Elmesélem a tegnapi sztorimat: Megkérdeztem Nándikát, hogy melyik óvónéni volt ma délelőtt? Erre Õ: "Anya, mért kérdezel ilyen ostobaságokat?" Gondolhatjátok, csak néztem, mint a moziba. Hát, ilyenek ezek a mai gyerekek! Kép
Chopin! Mi úgy alszunk a hálószobában, hogy balról haladva: Nándika, anya, Bálintka és közvetlen az ágy széléhez tolva hosszában a kiságy. Szóval végül is hasznosnak is mondhatnám a rácsos ágyat! KépKépKép
Gotti! Ditta! Én is úgy gondolom, hogy addig aludjanak velem, ameddig lehet (és igénylik), mert ezt az időt (mint ahogy a többit sem) nem lehet visszahozni!
Férjem néha szokta mondani, hogy miért nem szoktatom rá Nándikát, hogy a saját szobájában aludjon? De, ha egyszer itt tud jót aludni! (Egyébként sem tölt sok időt benne, mert nem szeret egyedül lenni. Inkább kijön hozzánk a nappaliba és ott játszik. -Az én legnagyobb örömömre.Kép Mivel legtöbbször nekem kell utána összepakolni.)

Képzeljétek!Tök finom spenótot főztem Bálintkának és magamnak.(Most büszke vagyok magamra!KépMa főztem először.)

Megyünk Nándikáért az oviba.
Sziasztok!

Adri
radra
 
 


AdriKép
Mintha csak rólunk írtál volna!Kép Veronika sem szeret a szobájában egyedül játszani, inkább kivonul a nappaliba a cókmókjával, vagy pl. hétvégén, amikor otthon van, és a kicis délután alszik, inkább a konyhában rajzolgat, mert én ott vagyok.
Látom, nálatok is vannak beszólások!KépKép
Nálunk is minden napra akad egy, ez a legújabb:
A kis két éves ebéd után eleresztett egy büfit, erre megszólal:
"Anya, púzott a szám!"KépKép

Na, megyek, lassan kezdődik a fürcsi!
Kép

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Adri!Szonjának nagyon tetszik a kis oroszlánbébi!Mindig meg kell keresni.
Chopin
chopin
 
 


Lányok!Egyébként tényleg az is röhejes, amikor azt olvassa az ember a szakirodalomban, hogy tegyük le a gyereket az ágyába, kapcsoljuk le a villanyt és a gyerek majd magától elalszik, ha kimegyünk.Ha kicsit sír simogassuk meg,majd menjünk ki újból.Tiszta vicc.Ezek soha nem neveltek saját gyereket.
Semmi anyuci bújjál ide, megölelgetlek, ringatlak egy kicsit....
Még jó, hogy az anyák inkább az ösztöneikre hallgatnak.Kép
Az is érdekes, mikor a védőnőtől azt a tanácsot kaptam, hogy ha már úgyis külföldre megyünk, milyen jó alkalom, hogy külön szobába tegyük a gyereket az új helyen.Addig se nagyon hallgattam rá, de ezzel aztán végképp leírta magát nálam.Szegény gyerek, nem elég, hogy új környezetbe kerül, még a külön szobát is most szokja meg.
Természetesen eszem ágában sem volt ilyet tenni, mindig eleresztettem a fülem mellett az ilyen "jó" tanácsokat és makacsul mindig csak magamra hallgattam.Kép
Chopin
chopin
 
 


Chopin!

Örülök, hogy tetszik Szonjának! (Majd megmondom Nándikának!)

Nálunk a férjemnek volt egy ilyen "príma" ötlete, hogy ha már végre saját házunk van, és abban Nándusnak önálló szobája, akkor szoktassuk rá, hogy ott aludjon. Én is mondtam, hogy pont ez az, nem elég, hogy új helyen vagyunk, (a kistesó is bezzeg az anyával alszik), még küldjem át a mellettünk lévő szobába egyedül aludni?! Á, nem! Majd eljön annak is az ideje! Nándika maga megmondta, hogy ha "nagyfiú" lesz, akkor egyedül fog aludni. De addig az anyával akar és kész!Kép

Képzeljétek, ma voltunk autót nézni. Olyan szép Opel Zafirát próbáltunk ki, hogy rögtön beleszerettem! Kár, hogy nincs rá keret! Kép Nyernem kellene a lottón! KépKépKép

Legyetek jók!

Puszi, Adri
radra
 
 


Sziasztok !

Nem hittem a szememnek, amikor elolvastam Adri hozzászólását Kép Mi is pont az Opel Zafiráról álmodozunk ! Sajna nekünk álom marad egy jó ideig, mert 1. el kellene adnunk a 12 éves autónkat / ezt pedig nagyon nehéz, mert nyomottak az árak/ 2. még ha sikerül eladnunk, akkor is jókora kölcsönnel kellene kipótolni Kép és ugye a GYED-ből ... Talán majd jövőre ! Addig meg ált. a két nagyobb marad itthon a nagybevásárlásokkor (Debrecen), egyrészt, mert tanulniuk kell, másrészt meg igazi férfi módra utálnak vásárolni Kép Apája is "utál", de Neki hivatalból kell jönnie,ugyanis én meg vezetni nem szeretek ( legalábbis hosszabb úton).

Amúgy szemezünk még a Renault Espace-val is, de sajna az még drágább, használtan is . Nálunk ugyanis eleve használt autó jöhet számításba...

Puszi: Gotti
gottianyu
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: