Új privát üzeneted érkezett!

Lányok,
elfelejtettem, meddig is áll el az anyatej a hûtõben. (Nem mélyhûtõben.) Segítenétek? Köszi:

Virág
Virág (fiore)
 


"Az anyatej tárolási ideje a hõmérséklettõl függ. Szobahõmérsékleten (19-22 C fok) 10 órán keresztül tárolható. (Nyilván ne hagyd elöl sokáig ha 30 fok van.)
Hûtõben (0-4 C fok)8 napig.
A hûtõben lévõ fagyasztórekeszben 2 hétig.
Fagyasztóval kombinált hûtõben (külön ajtós fagyasztó) 3-4 hónapig.
Fagyasztószekrényben vagy ládában (-19 C fok) 6 hónapnál is tovább."
Kép
menta
 
 


Virág,
<FONT COLOR="ff0000">Anyatej tárolás,
Fagyasztás:</FONT>
Az anyatej tárolási ideje a homérséklettol függ. Szobahomérsékleten (19-22 C fok) 10 órán keresztül tárolható.
Hutoben (0-4 C fok) 8 napig
A hutoben lévo fagyasztórekeszben 2 hétig
Fagyasztóval kombinált hutoben (külön ajtós fagyasztó) 3-4 hónapig
Fagyasztószekrényben vagy ládában (-19 C fok) 6 hónapnál is tovább.
Most csak ennyi idõm van, megyünk reggelizni.

Lilla,
írd egy légyszi egy e-mailt a címemre (a fejlécben megtalálod).

Ágci

Kép
Ágci
 
 

 
 

Sziasztok!

Avent elektromos: Sajna azt az Avent már évek óta nem forgalmazza. A Pro-Mama esetleg abban tudna segíteni, ha már akkor is létezett, amikor még forgalmazták, hogy akkor hová küldték a beteg gépeket. Ha õk nem tudják, akkor esetleg meg lehet kérdezni a Medelát, hogy akár tanácsot is tudnak-e adni, hogy mit lehet vele kezdeni, mert nekik vannak elektromos mellszívóik.
Medela telcsiszámKép1)2019-760

Tejleadó reflex: nekem sosem sikerült mellszívóval elõállítani. De ha fejéssel nem jön tejcsi, az semmit nem jelent. Abból következtetést levonni nem igazán lehet. Ha az a cél, hogy többet tudj fejni, akkor írhatok tippeket...
De úgy tûnik, hogy csak azért írtad, hogy hátha emiatt mérges a babád. Szerintem 2-3 hét sok egy növekedési ugrás leküzdéséhez a tejcsimennyiség szempontjából. Lehet, hogy én extra szerencsés vagyok, de nekem kb két nap alatt nagyon megnõtt a tejcsimennyiségem, ha igény mutatkozozz rá.
Szerintem a stressz sokat tud rajta rontani. Persze mindenki stresszel, ha a gyermek éhesen ordít, vagy csak ordít a cicijén. Én is a falnak mentem tõle. Valaki írta, hogy az segített neki, hogy tudta, hogy a fagyasztóban ott várja a lefagyasztott tejcsi, hogy szükség legyen rá. Csak az, hogy ilyenkor felmelegítette és abból adott a babának valamennyit (természetesen pohárból Kép ), attól tudott utána még 80g-t szopiztatni. Talán ezért érdemes fejni...

További sikeres küzdelmet. Meg lehet oldani (vagy megoldódik magától) a problémákat, kitartás. Ez sajna nem feltétlen vonatkozik a mellszívók mûszaki gondjaira.Kép Kép
Szép napot!

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Hibajegyzék:

Medela telcsiszám: (1)...

igény mutatkozott
snoopy
 


Lilla!
Nem tudom, miért csinálják ezt a babák. Luca is csinálta, kb. 3 hónapos korában gyakorlatilag minden evéskor, most félévesen csak néha-néha. Mivel közben folyamatosan hízott-hízik, nem hiszem, hogy a mennyiséggel elégedetlen.
Esetleg próbálj meg többször mellet váltani. És ne aggódj! Van és lesz elég tejcsi!!! KépKépKép
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Menta, Ágci,
köszönöm. Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Gondoltam benézek. A helyzet annyit változott, hogy most már a fõzelékben is utálja az anyatej ízét.Kép Szopni továbbra sem hajlandó, tisztára olyan, mintha elfelejtette volna! A tejem meg vészesen apad, mert a mellszívó nem tudja beindítani a tejleadó reflexet, ma csak 60 gramm jött le.

De amúgy szerencsére jól vagyunk, és próbálok megbarátkozni a helyzettel. Már nem bõgök esténként!Kép

Puszi mindenkinek, Lina
Lina
 


Lina! Tuti nem vagy terhes? Ha gondolod, csinálj mégegy tesztet.
M.
menta
 
 


MentaKép

Ne ijesztgess, jó? Elõttem áll egy jogi szakvizsga, közben lakásfelújítás, költözés. Persze nem lenne baj, de jobb lenne még várni a kistesóval.

A jövõ héten kell megjönnie a mensimnek, úgyhogy akkor már biztosat fogok tudni. De a párommal számolgattunk, mikor voltunk együtt "rendesen", és arra jutottunk, hogy azt már ki kellett volna mutatnia a tesztnek. (Nekem Martint is nagyon hamar kimutatta, még nem is maradt ki mensim akkor, mikor pozitív lett.) Ráadásul 6 hetes kora óta szedem a Continuint, csak ad valami védettséget az is. (Legalábbis nagyon remélem!) Így számolva, Martin pont a ciklusom 15. napja óta nem szopik. Lehet, hogy a peteérést érezte meg? Mert eddig nem zavarta, de lehet, hogy most igen??? Mit gondolsz?

Pusz, Lina
Lina
 


Lina!

Azért a tesztekre azt mondják, hogy akkor kezd el biztos lenni az eredménye, ha már meg kellett volna jönnie. Az ilyen fogamzás után 7 nappal meg hasonló feliratok eléggé megbízhatatlanok. (az én dokim a várt mensi után egy héttelt tartja megbízhatónak) A continuin melletti babákból meg már itt a babaneten is hosszú listát lehetne írni!! Kép

Ildi

Ildi
pildi
 
 


IldiKép

Köszi a megnyugtatást!Kép

Nekem a teszt Martint a 24. ciklusnapon kimutatta, mert éreztem, hogy valami nem olyan, mint máskor, és megcsináltam. Rögtön megjelent a két csík. Szerintem elég érzékenyek, legalábbis nálam eddig beváltak. A másik meg az, hogy ha terhes vagyok, akkor nem tudom, hogy csináltuk, mert emlékeim szerint nem nagyon voltunk "úgy" együtt. Bár lehet, hogy szenilis kezdek lenni.Kép

Lina
Lina
 


Azt elfelejtettem az elõbb, hogy a tápszerért ugyanúgy nincs oda! Azt is köpködi, sak akkor hajlandó megenni, ha nem érzi az ízét.

Lina
Lina
 


Snoopy, Borcsa, Ágci!
Köszi a bíztatást meg mindent.

Snoopy,
Írtad, hogy tudsz fejési tanácst adni. Szívesen venném ezt is, biztos érdekesek és hasznosak. Köszi elõre is.

Csá! Lilla
lilla
 


Snoopy, Borcsa, Ágci!
Köszi a bíztatást meg mindent.

Snoopy,
Írtad, hogy tudsz fejési tanácst adni. Szívesen venném ezt is, biztos érdekesek és hasznosak. Köszi elõre is.

Csá! Lilla
lilla
 


Kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog, babakacagásban gazdag új évet kívánunk!

Lola és Ákos
lola
 
 


Sziasztok,
a segítségeteket szeretném kérni, mint azt már annyian tették ezen az oldalon. A problémám a következõ:
a kisfiam 3 hónapos, aki eddig csak anyatejet kapott. Kb. két hete nyûgösebb lett, addig 4 óránként evett. Akkor elkezdtem arra gyanakodni, hátha éhes. A gyanu beigazolódott :-) Most (az orvos tanácsa ellenére) visszatértem a 3 óránkénti etetésre és utána nem tápszert, hanem lefejt tejcsit adok neki. Sajnos a fagysztott tej adagjaim kifogyóban vannak, és most már alig tudok fejni is (naponta kb. 30-at), viszont a fiam még mindig nagyon éhes. Igyekszem sokat enni, inni, de egyenlõre nem sokat javult a helyzet. Megmondom õszintén, hogy az igény szerinti szoptatásnak nem vagyok híve és nem is szeretnék visszatérni a rendszertelenségre, ha már eljutottunk idáig, fõleg azért mert a fõiskolai éveim közepén vagyok, így tudnom kell nagyjából, hogy milyen sûrûn van szüksége a fiamnak evésre. Ráadásul a fiam eddig egyetlen egy éjszakát sem aludt végig, így ez az éjjel-nappali etetés-fejés sem hiszem, hogy hozzájárulna ahhoz, hogy több tejem legyen. Tudom, hogy sokat kellene pihennem, de ezt most így nem tudom kivitelezni, de bízom benne, hogy ez nem lesz akadály.
Ha tudnátok adni valamilyen tanácsot ezek után azt nagyon-nagyon megköszönném, mert szeretném legalább fél évig azt adni a pici fiamnak, ami neki a legjobb!
Elõre is köszönöm és mindenkinek kellemes ünnepeket!
Sziasztok: Viki
Nyusza
 


Nekem is volt 3 hónapos korunk körül tejci problémánk. Én 2 óránlént megszopiztattam, nagyon fáraztó volt de visszatért az eredeti mennyiség, utánna szép lassan nyújtottam az étkezések közötti idõt! Most 7 hónapos és még szopizik! egyébként valakinek segít a LÁGY LÉZERES kezelés is.
Névtelen
 


Szia Nyusza!

Szerintem ha tobb tejcsit szeretnel, akkor surubben egyetek! Ertem, hogy miert nem akarsz visszaallni az igeny szerinti szopira, de a tejcsi szaporitas maskent nem nagyon megy...Talan meg a suru fejessel, de mint irod, nem sok eredmenye...Akkor meg a Pici eredmenyesebben csinalja! Ha meg majd megnovekedett a tejmennyiseg, akkor megint probalhattok kozeliteni a 4 orahoz. Nekem meg segitett a valtoztatott testhelyzet, pl.:ha altalaban fekve szoptatsz, akkor most probald ulve, mert igy maskent urul ki a cicid. Nekem segitett a birsalmasajt, gesztenyepure, dio (de ez sajat tapasztalatom, es lehet, hogy inkabb csak bebeszeltem magamnak...)

Kati
katkamano
 
 


Viki,

Ha tetszik, ha nem, surubben kellene szoptatnod a kisfiad. Csak akkor lesz tobb tejed, ha a babad gyakran, jol szopizik. A negy ora, tapszereseknek oke, de egy szopis babanak tul hosszu ido. Ne felejtsd az anyatej konnyen emesztheto es gyorsan athalad a szervezeten. Ezert esznek gyakrabban az anyatejes babak. Azt se felejtsd, hogy a siras kesoi jele az ehsegnek. Igazabol szinte soha nem szabadna a fiadnak ehseg miatt sirnia. Neked kell felismerned az egyeb jelzeseket (fejforgatas, okol szajba tuszkolasa, nyelvmozgatas, stb.).
Az en babam nehany nap mulva lesz hat honapos, meg soha semmit nem kapott a szopi melle. Most is ketorankent eszik, este surubben, mert mar atalussza az ejszakat. Idonkent faraszto, hogy nem tudok egyedul menni sehova es otthon is tobbszori nekifutasra tudok dolgokat intezni, de hat ez van. Ez az idoszak hamar elmulik, es a fiam rengeteget nyer azzal, hogy anyatejet kap.
Kitartast es sok tejcsit kivanok.

Judit
Judit
 


Sziasztok!

Kellemes ünnepeket mindenkinek!

Nálunk nincs változás, úgy néz, hogy Martin tényleg végleg elválasztotta magát. Ez a 13. nap, hog nem szopik. Az is kiderült, hogy tényleg nem vagyok terhes, úgyhogy biztos nem ezért. Emileztem Ibollyal, és õ is arra jutott, hogy lehet, hogy õ olyan baba, aki 1 éves kora elõtt elválasztja magát.

Én meg arra jöttem rá, hogy lehet, hogy ez nála egy hosszabb folyamat volt, csak nem vettem észre. Például már nyolc hónaposan is keveset szopizott nappal, aztán 9 hónapos korától csak reggel és este kérte, napközben hiába kínáltam, nem fogadta el. És végül, ahogy betöltötte a 10 hónapot, elmúlt nála végleg a szopás iránti igény. De tény, hogy semmit nem szopizik, se az ujját, se mást. Egyszerûen nem kell neki. De már vagyok szomi emiatt!Kép

Még egyszer köszönöm mindenkinek a tanácsokat, és a bíztatást, és az új évre is sok boldogságot (és jó szoptatástKép ) kívánok!

Puszi, Lina
Lina
 


Sziasztok,
köszönöm, hogy az ünnepek ellenére, már most válaszoltatok a levelemre!
Nagyon boldog vagyok, mert már most óriásit változott a helyzet. Éjjel újra érzem a melleim duzzadását, és újra térdig úszok a tejben :-)) Napközben nem ennyire látványos a dolog, de olvastam a korábbi levelekben, hogy estére normális, ha csökken a tej mennyisége. A rendszert egyenlõre Õ maga tartja éjjel, szinte percre pontosan 3 órára kel, ezért nap közben is így kap enni. Hihetetlen, hogy ez az egy óra rövidités mit változtatott Noén (ez a neve a pici fiamnak): evés után egy kis játék és utána magától elalszik az ágyikóban! Igaz, hogy kb. 1 órát alszik, de utána megint játszani akar és nyögdicséléssel jelzi, ha már éhes. Nagyon büszke voltam rá,mert ma a vendégségben is megdicsértek minket, hogy milyen nyugodt és elégedett baba.
Szóval nagyon köszönöm a bíztatást, gondolom tapasztalatból Ti is tudjátok, hogy rengetegen ilyenkor rögtön a tápszert látják az egyedüli kiútnak. De egy kis erölködést szerintem megér, hogy az ember kisbabája a legtovább azt kaphassa, ami számára a legfinomabb.
Lenne még egy kérdésem: Noé séta közben nagyon be tud aludni, ha nem keltem fel, akkor kb. 5-6 órát aludna. Mit csináljak, hagyjam ilyenkor, vagy fel kell kelteni Õt hamizni?
Jajj, annyira boldog vagyok, hogy újra mosolyog a kisfiam!!! Sok puszi mindenkinek a segítségért!
Sziasztok: Viki
Nyusza
 


Viki,
gratulálok a sikerhez!!! Kép Örülök, hogy megfogadtad a tanácsokat. Kép Én laikusként azt mondom, hogy ne keltsd fel enni, felébred, ha éhes, nem olyan kicsi már.

Virág
Virág (fiore)
 


Haliho Lanyok Kép

Ujra itt...Remélem jól tellt a Karácsony mindenkinek '

Lekopogom de ugy nez ki mostanaban eleg jol boldogulunk a szopizassal! Mar egyaltalan nem hasznaljuk a bimbovedot harmadik hete!!! Ádám most kb.háromóránként eszik, de este inkább négy sõt van, hogy több.
Ez lenne az egyik kérdésem: nállunk is ugyanaz van a séta után amit Viki irt- úgy elalszik, hogy képes hat órát végigaludni! Nem fogja ez elapasztani a tejcsit ? Mármint az, hogy ennyire rendszertelen az evés- nappal 3 óránként este, éjjel meg akár 6-7 óra szünettel ?

A másik kérdésem lenne, hogy két hét múlva lesz néhány elintéznivalóm ami miatt egyedül kell hagyjam a papával a kicsit néhány órára. Szeretném a szopik közé idõziteni de ha nem megy akkor lefejt tejet kapna üvegbõl. Most Ádám egy evéskor csak egy mellbõl eszik és úgy érzem teljesen ki is üriti(a mérleg szerint átlag 100 grammot eszik).Szerintetek érdemes elkezdenem a másik mellet is lefejni szopi után, hogy biztosan legyen elég tejcsi amikor nem leszek vele és esetleg le kell fejni elõre ? Hány napig tart kb.amig alkalmazkodik a mell a megnõtt igényeknek ?
Hát ez elég keszekusza lett, de remélem értitek mire gondolok ...

Hálás köszönet elõre is Kép

kamelia és az 5 hetes Ádám baba
kamelia
 


Sziasztok!

Kamélia!
Szerintem, ha nem biztos, hogy meg tudjátok oldani, hogy szopik közben intézd el, amit kell, akkor érdemes tartalékot képezni. Nekem két nap alatt alkalmazkodott a cicim a nagyobb igényekhez. Amire jó figyelni, hogy ha megszokja a cicid a több tejet és késõbb már nem akarsz fejni, akkor fokozatosan csökkentsd a lefejt mennyiséget, hogy a tejtermelésnek is legyen ideje alkalmazkodni, ne legyen mellgyulladás a következménye a drasztikus váltásnak.

Lilla!
Fejési tanácsok: ha Avent mellszívód van és három hónap alatti babád, akinek egy szopikor elég az egyik cici, akkor szopizás közben fejd a másikat. Amikor a baba abbahagyja, hagyd abba Te is. Úgyis akkor jön a legtöbb tejcsi, amikor a baba ott van a melleden. Ha ezek közül bármelyik nem teljesül, megpróbálni akkor is lehet, csak lehet, hogy kevesebb kezed, lesz mint kellene, vagy a baba kicsavarja a kezedbõl az üveget, mellszívót, vagy zavarja az elektromos ketyere zaja, stb. Ha van valaki melletted, akkor a büfiztetést csinálja meg õ, hogy Te amint a baba lekerült a cicidrõl, máris fejhess, amíg a tejfolyam nem torpan meg. A másikból is akkor jön jobban, ha a szívóhatás majdnem folyamatos (mindamellett persze szakaszos, ahogyan a baba csinálja) bármelyik cicin. Ha a reflex már befejezõdött és a szívó, vagy a kezed nem tudja elindítani, akkor esélyesebb vagy a tejcsire, ha meleg vízzel zuhanyozol, megmasszírozod (esténként vittem a fürdõszobába a szívót és ha spontán jött a reflex, akkor nem hagytam, hogy a lefolyóba csurogjon az értékes tejcsi Kép )Miközben fejsz, jó hatású, ha a melled állományán cé fogásban nyomás alatt a mellbimbó felé tolod az ujjaidat, masszírozásszerûen, miközben vagy a mellszívót, vagy a kezedet (a másikat) fejésre használod, azaz a bimbóudvar peremét két ujjal összenyomod a megfelelõ helyen (hogy spricceljen a tejcsi). Aztán váltasz helyet a cé fogásnál, hogy most máshonnan is ki tudd simogatni a tejet. Ez egy nagyogy duzzadt cicivel nem kellemes, de akkor nincs is nagyon nagy szükség rá, mert akkor valószínûleg jobban ömlik a tej.
Ha van konkrét kérdésed és tudok benne segíteni, akkor szívesen...

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Snoopy!
Köszi szépen az alapos választ, kipróbálom, ha szükség lesz rá!!
L.
lilla
 


Sziasztok!
Van 9 liter felesleges tejem lefagyasztva. Ha kell valakinek, írjon (Sylvike@chello.hu).
Üdv:
Sylvike
sylvike
 
 


Sziasztok,

Harmadik gyermekem korához képest kicsi /10 hónapos, és nincs 8 kg/ a tejem meg megy elfele, talán, mert 4és fél éve folyamatosan szoptatok. Elkezdtem szedni az Urtica Urens-et, segített ez valakinek?
anna
Névtelen
 


Anna,

en probaltam, nekem nem valt be, de van 1 baratnom akinek jo es mar tobb, mint fel eve szedi. Nem olyan kicsi a babod (az enyem 14 honapos 7 kg)

gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Kisfiam ma 6 napos, szoval ujak vagyunk a szopi-temabanKép Kerdesem persze mar most akad. A pici egy alvosbaba, atlag 3-4 orankent ebred szopizni. Akkor ugy tunik, eleg a tejci boven, most pl csak az egyikkel is megelegedett es mar aludt is vissza. Baj ez? Ebresszem vagy hagyjam a maga utemeben szopni? Ja, 3950g-mal szuletett, a korhazban ugyan vesztett kb 300g-ot a sulyabol, de azert igy sem kis sulyu baba.

Masik kerdes: mikor fejjek? En csak este fejtem eddig, akkor is csak egy cicibol, tegnap es ma is lejott 60 ml. Kellene nappal is? Vagy ez igy ok?

Most egyelore ennyi, majd meg bizti lesz kerdesem es koszonom ha segitetekKép

orsoly es a 6 napos Lacko
orsoly
 


Kedves Orsoly,
Hat napos babának 7x-8x kéne ennie, de hatszor biztosan.
Fejjél szorgalmasan, legalább az elsõ hónapban, utána beáll a termelõdés.
Kedves Gabómamo!
Írj nekem, Te vagy az én emberem! A Benõt, aki a harmadik a sorban megelõzi két óriásbébi / egyeske félévesen 10 kg volt, ketteske is hasonló/ szóval, napi tíz órát aggódom a kicsi miatt.
A Te babád mennyivel született? Benõke 3200g volt, de már eleinte sem volt zabagép, az anyatejért sem kapálózott, inkább csak vigyorgott egyfolytában, meg a tesói is folyton zrikálták...
anna
Névtelen
 


Orsoly!
Én nem ébreszteném! Kép Elég szép súllyal született, semmi gondotok nincs a szopizással, ha éhes lesz, felébred! A 3-4 óránkénti kelés számomra ideálisnak tûnik, ha éjjel is szopizik, de gondolom, igen! Ha megéhezik, fel fog ébredni gyakrabban, ebben biztos lehetsz! Kép
A fejéshez nem nagyon tudok szólni, emlékeim szerint én is csak esténként fejtem, amíg nagyon feszült a mellem, de nem sokáig (1-2 hétig csak). De biztos elõbb-utóbb erre téved Menta, õrá érdemes igazán hallgatni! Kép
Addig is (és utána is!) sok boldogságot Lackóhoz!

Márti
márti
 
 


Sziasztok!

Orsoly: szerintem se keltegesd! Örülj, hogy van idõd pihenni Kép Fejés: én csak akkor fejtem, ha nagyon feszült, de nekem nagyon nem ment a fejés, utáltam is Kép
Legyetek ügyesek Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Anna,

Jazmin 1980g-mal szuletett. Sosem szeretett nagyon szopizni, rossz erzes is volt, ennek ellenere 6 honapig csak szopizott. Kesobb jottem ra, hogy nem a szopizast nem szerette, hanem o enni nem szeret. 4 honapos koraban derult ki, hogy a szuletesi szivzorejes hattereben 1 lukacska van a sziven, amit az iden mutenek meg. Valoszinu ez okozza a rossz gyarapodast. Meg szenvedtunk sokaig a szajpenesz gombaval, ami szinten etvagytalansagot okoz es szuletestol megvolt. Most legutobb negativ az eredmeny, de ez sosem biztos.
Ha meg erdekel vmi, irj az emilcimemre, nem akarom a tobbieket untatni, de irj hamar, mert februar 7-re vagyok kiirva. Kép

gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Tudtok tanácsot adni abban, hogy mi a teendõ olyankor, amikor egy mohó csemete nem hajlandó tovább szopni, ha a tejcsi már nem úgy jön, ahogy õ szeretné. Az elsõ 5 hónapban evésenként 180-250g -ot szopizott,így persze csak 4 óránként kért ismét, s amint fogyott a tejem, már nem volt hajlandó szopni a 70-130g-ot. Mivel üvöltött, s elfordította a fejét, a 8.hónaptól el kellett kezdenem a tápszert, s így szép lassan el is ment a tejem, hiába fejtem még szept-okt-ban. Most dec.-ben töltötte az 1 évet, kiegyensúlyozott, nyugodt baba volt mindig is, de nekem nagy bánatom, hogy nem tudtam szoptatni legablább egy évig.
Várom tanácsotokat, mert nem szeretnék beleesni ugyan ebbe a hibába a második bébinél majd...
bebo
 
 


Sziasztok!

Orsoly!
Helló! Itt is összeakadunk?
Nagyon ügyesen sazopiztok. Babát keltegetni, hogy egyen szerintem felesleges. Mindkettõtöknek csak rossz lesz. Akkor kell ilyesmit tenni, ha a baba koraszülött, sárga, mint a kikerics, vagy más betegség miatt aluszékony. Az, hogy egyik mellbõl szopizik miért lenne baj? Zsombor 7 hónapos koráig csak az egyik cicimet használta. Utána kellett neki csak mind a kettõ. Miért fejsz? Mert több a tejed, mint amit felhasznál a baba, mert raktározni akarsz, vagy mert más babának is akarsz adni belõle?
Ha az elsõ, akkor csak akkor fejj, ha már kényelmetlenül sok van benne, lépten nyomon folyik, vagy tudod, hogy folyni fog (pl reggelre). Egyébként elõre fejni nem nagyon éri meg, mert azt úgyis megtermeli a cicid, ami elfogyott(lefejtél), ott vagy ahol a part szakad.
Ha a másik két ok miatt, akkor akár minden szopi után fejhetsz, abból a cicidbõl, amibõl szopizott a baba (ha maradt benne), vagy a másikból. Mire ismét éhes lesz a babó, addigra ismét tele lesz az elõbb nem szopizott cicid (annyit fejni, mint amennyit eszik a baba úgysem tudsz, a babák sokkal hatékonyabbak Kép).
Viszont akkor (második 2 eset) naponta kb ugyanannyit fejj le. Ha jóval kevesebbet fejsz, akkor túltermelõdés lesz, ami esélyessé tesz a mellgyulladásra. Ilyenkor mindig fokozatosan kell csökkenteni a lefejt tej mennyiségét, hogy a cici tudjon alkalmazkodni a csökkenõ igényekhez.

Dóra!
Elég keveset tudunk még ahhoz, hogy okos tanácsokat tudjunk adni. Milyen volt a tejcsorgás, ami megfelelt a babádnak? Gyors, lassú?
Próbáltad-e váltott mellbõl többszörösen szopiztatni? Adtál-e mellé cumisüvegbõl bármit még a tápszer elõtt? Használt-e játszócumit? Konkrétan miért kezdtél el tápszerezni? Hogyan használtad a tápszert? Szopi elõtt, után, pohárból, üvegbõl, kanálból?
Büfiztetted e szopi közben? Milyen gyakran evett? Igény szerint, vagy órára? Te kínáltad, vagy õ kérte?

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


gabomamo,
szivesen írnék, de nem tudom a címedet, tedd közzé légyszives, köszönöm. ketteske fiú, lány?
benõnek semmi baja, csak ez a nemhízás....
Lányok, urtica urens mûködik!!!!hajrá homeopátia
anna
Névtelen
 


Anna,

ha raklikkentessz afelso sorban levo gabomamora, ott kiirja az emilcimem. Ha te is regisztralnad magad, akkor tobbet megtudhatnank rolad. Ketteske fiu v. lany. Nem akarjuk tudni. Jazminnal sem tudtuk.

gabomamo
gabomamo
 
 


Kedves MIndenki! Koszi a tanacsokatKép Akkor keltegetes nuku, majd felkel ha ehes leszKép

Anna! A napi 6-7 kajcsi mindig megvan, ejszaka is kelunk 3-4 orankent. Tenyleg, az szerintetek mitol lehet (nem szorosan szopi tema lehet), hogy ejszaka sokkal nehezebben alszik vissza szopik utan mint nappal. Otletek?

Snoopy! Igazabol majdnem mindig ket cicibol szopizunk, egy nem eleg neki. Es azert gondoltam hogy fejek, hogy tutira eleg legyen a tejcsi a babonak. Vagy akkor ez hulyeseg, ha eleg neki ami a ciciben van, felesleges fejni? Es ha majd tobbet akar szopizni, akkor majd o kitermeli maganak? Bar az is igaz, hogy azert feszul is, meg folydogal, ugyhogy gondolom akkor nem art ha egy keveset lefejek.

Jut eszembe, ti miben fagyazstjatok le a tejet? Avent zacskorol tudok, de az eleg draga azert hosszu tavon, mas megoldast tudtok javasolni?

Koszke: orsoly
orsoly
 


Orsoly!
Van Medela tejeszacskó is, de az sokkal drágább. Te mennyiért láttad az Aventeset? A Corában 40 db-os kiszerelésben lehet kapni 1490 Ft-ért (kb 38 Ft/db).
Kedves Többiek!
Nekem is lenne egy kérdésem. Bence most 1 éves, fõ tápláléka még mindig a tejecske, de azért adok mellé gyümit és fõzelékeket is neki. Azt olvastam, hogy ha nem akarom elválasztani, akkor elõbb meg kell szoptatni, aztán lehet etetni. Igen ám, de ha szopizik, utána egyáltalán nem éhes, ergo vagy eszik, vagy szopizik, a kettõ együtt nem megy. Mit csináljak, hogy ne szokjon el ne választódjon (júj, de rosszul hangzik ez)?
Várom az ötleteket.
Köszi.
Sylvike
sylvike
 
 


Eh, az uccsó mondat kicsit gáz. Bocsi.
sylvike
 
 


Sylvike,
nem fog. Nem tudom hányszor szopizik még egy nap, szerintem egy 10órait, uzsit kiválthatsz csak kajcsira, vagy kajcsi utána szopi. Vagy szopi, várj egy fél órát és úgy eteted meg. De ez csak az én magánvéleméynem. Az én kisfiam 13 hónapos, kb. 9,5-10 hónapos korától 3-4x szopizik csak napközben, tehát reggel, ebéd után, és vacsi után, alvás elõtt. És még mindig nagyons zeret szopizni, szerintem még iskolába is így megy.Kép
HA nyügibb vagy látom, hogy jó lenne még egy szopit beiktatni, nosza, ha egészsgées, jól fejlõdik igazából ez már a te dolgod.

Orsoly,
a steril zacsi a legjobb. Van sokféle más megoldás is, pl. tejfölös pohár stb. de korábban ezekrõl itt olvashattunk már elrettentõ példákat.
Éjszaka, csak nagyon pici fénynél vedd magad mellé (épp hogy lásd a babát), ha nem muszáj ne pelenkázd át - ha nincs kaki, kibírja a pelus a pisit (mondjuk attól is függ milyen pelenekát használtok), csak nagyon-nagyon halkan beszélj hozzá, vagy egyáltalán ne, minél elõbb így meg fogja tanulni, hogy most éjszaka van, és aludni kell, madj nappal lehet "bulizni"Kép.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Ismet tanacsra van szuksegem!
Kisfiam hat honapos mult, eddig csak szopott. Kb. egy hete kezdtem neki adni (egyszer egy nap)sutotokot (imadta), es tegnap krumplit (imadta). Utobbibol evett kb. 70 grammot, es meg evett volna. Nem sok ez igy elsore? Elotte es utana is szopott. Mennyit kell ennie egy ilyen koru, meg szopizos babanak?

A masik kerdesem: Milyen hatassal van a mellre a szauna? Szerintetek lehet szaunazni szoptatos anyanak?

Koszi,
Judit
Judit
 


Sziasztok!

Ismet tanacsra van szuksegem!
Kisfiam hat honapos mult, eddig csak szopott. Kb. egy hete kezdtem neki adni (egyszer egy nap)sutotokot (imadta), es tegnap krumplit (imadta). Utobbibol evett kb. 70 grammot, es meg evett volna. Nem sok ez igy elsore? Elotte es utana is szopott. Mennyit kell ennie egy ilyen koru, meg szopizos babanak?

A masik kerdesem: Milyen hatassal van a mellre a szauna? Szerintetek lehet szaunazni szoptatos anyanak?

Koszi,
Judit
Judit
 


Orsoly!
Nálunk is ugyanez volt az elsõ 2 hétben, aztán Anna fokozatosan rájött, hogy anya miért olyan unalmas és morcos éjfél utánKép. Bár még most is felébred 3-4 óránként, már végez velem 10 perc alatt, és alszik, mint a bunda.(koppkoppkopp) Ahogy Ágci írta, sötét, csend, unalmas anyuka, tuti sikerKép.
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Orsoly!

Szerintem csak akkor fejj, ha miattad muszáj. Ha van egy kis fagyasztott tartalék, akkor megoldod a növekedési ugrásokat is, még akkor is, ha az elsõ pár nagyétkû napon a szinte folyamatos szopiztatás ellenére is éhenhalni készül gyermeked. A tejcsi most biztosan elég. Tartalékolni nem tudsz annyit, hogy elég legyen, ha hirtelen egyáltalán nem lenne tejed. Erre hajtani felesleges. A tejet jó fagyasztóban 6 hónapig lehet eltartani. Mire esetleg igazán fogyni kezd a tejed (korántsem szükségszrû), már éppen lejár a szavatossága. Akkor kell úgyis arra törekedni, hogy szaporodjon. Amikor pl jól jön a raktár, ha olyan gyógyszert kell szedned valami miatt ami mellett nem lehet szoptatni. Persze csak ha pár napig kell szedni, nem tovább.
Az Aventes zacsi jóval olcsóbb, mint a Medelás. Egyelõre (mondjuk a babó féléves koráig)a steril zacsikat javasolnám. Késõbb bármilyen tiszta edényben fagyaszthatsz.

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Agci, ZUlu koszi a tanacsokat. Ezekkel probalkozom en is, bar azert a kislampat fel kell kapcsolnom, mert meg fekve szopunk, plusz meg kicsit ugyetlenkedunk, es nem mindig tud elsore jol racuppanni a cicire. A pelenkazas is sajna sokszor bejatszik, ugyanis szinte minden szopi alatt nagy rottyanasok hallatszanak es ott a kaki. Normalis ez, szinte minden pelusban kaki?

orsoly
orsoly
 


Orsoly: egy ennyi idõs babánál normális Kép Balunál amíg csak anyatejes volt (7,5 hónap), napi 4-5-ször volt kaki. Az éjszakaiakat egy idõ után elhagyta, de a többi szopikor kakilt is.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Orsoly! Mi néhány hét után vettünk egy kék villanykörtét (25-ös), az ég állandóan éjjel, szinte semmi fényt nem ad, inkább olyan, mintha besütne a hold az ablakon. Úgy vettük észre, onnan kezdve Ármin is hamarabb visszaaludt éjszakánként, mint amikor fényes kislámpát égettünk! Esetleg érdemes kipróbálni! Nálunk is volt minimum napi 4-6 kaki, de valahogy éjjel kevesebbszer - vagy csak én nem ébredtem már fel rá? A popsija minden esetre egyetlen egyszer volt csúnya, most, hogy egyéves is emúlt!

Márti
márti
 
 


Agci!
Koszonom szepen az e-mail-ed.

Ujabb kerdes:
Ma ketszer is ez tortent: probaltam a kisfiam (6 ho es egy het)szoptatni (Dec. 25-ig csak szopott. Meg mindig rengeteg tejem van, egy kicsit be is van gyulladva a mellem.), nehany nyeles utan elengedte a mellem es sirt. Probaltunk mas poziciot, probaltuk a masik mellet, semmi nem volt jo. Mivel lathatoan ehes volt, adtam neki krumplit, amit vidaman befalt. A masik alkalommal pedig almat kapott. Szerintetek jobban izlik neki a rendes kaja es nem fog annyit szopni?

Judit
Judit
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?