Új privát üzeneted érkezett!

Csatlakozom! Kép Ügyik vagytok! Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Szerintetek nagyon nagy gond, hogyha most egy ideig bimbovedovel szopizunk, mert Emese (7 honapos, ket foga jott alul) ejszaka mar ugy harapott eves kozben, hogy majdnem sirtam. Ez nala ennyi idosen nagyon befolyasolni fogja a szoptatas sikeret? En probaltam jo melyre betenni a szajaba a cicit, megprobaltuk ujbol, es ujbol, de nem sok sikerrel...

Kati es Emese
katkamano
 
 


Kati!

Szerintem nem az a kérdés, hogy gondot csinál-e a bimbóvédõ, hanem, hogy használ-e. Nem fog a bimbóvédõ miatt leszokni a harapásról! Minden babát meg lehet rá tanítani, hogy ne harapjon! Egyszerûen el kell venni tõle, ha tényleg beléd harap. Az ikrek nálunk 18 hónaposan rendelkeztek vagy 8-12 foggal, de ettõl még vígan szopiztunk. Szóval szerintem önmagában néhány bimbóvédõs szopi nem csinál bajt, de nem is oldja meg ezt a problémát hosszútávra.

Ildi

Ildi
pildi
 
 

 
 

Kati!

Nem a bimbóvédö fogja sajnos megoldani a problémát (mikor hagynád abba? akkor már biztos nem harapna?), hanem meg kell tanitani rá, hogy ne harapjon. A babák nem tudnak egyszerre szopizni és harapni!
Nátán nálunk 5 hónaposan 4 foggal rendelkezik, és hát néha nagyon rá tud harapni.
Ha éhes, akkor nemKép, akkor csak szopizik, viszont akkor amikor jóllakott, akkor szeret elkezdeni szórakozni, berregKép és harapKép. Ezért én résen vagyok, igy az elsö harapáskisérletkor elveszem töle, és rá is szólok, hogy "nem szabad" (persze csak finoman, de azért határozottan, hogy érezze a hangsúlyból, hogy ezt nem). Visszaszokta kapni a cicit, de ha többször is harap, akkor "véglegesen" elveszem töle, megkapja a másikat, hátha csak az a baj, hogy nem jön eléggé. Ha nem ez a helyzet, akkor kap egy rágókát, élesitse azon a kis fogait!Kép Állitólag az nem jó, ha a mama véletlenül felkiált (bár nagyon jó lenne néha), mert azt még jó szórakozásnak is veszi.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Kati!

Nem a bimbóvédö fogja sajnos megoldani a problémát (mikor hagynád abba? akkor már biztos nem harapna?), hanem meg kell tanitani rá, hogy ne harapjon. A babák nem tudnak egyszerre szopizni és harapni!
Nátán nálunk 5 hónaposan 4 foggal rendelkezik, és hát néha nagyon rá tud harapni.
Ha éhes, akkor nemKép, akkor csak szopizik, viszont akkor amikor jóllakott, akkor szeret elkezdeni szórakozni, berregKép és harapKép. Ezért én résen vagyok, igy az elsö harapáskisérletkor elveszem töle, és rá is szólok, hogy "nem szabad" (persze csak finoman, de azért határozottan, hogy érezze a hangsúlyból, hogy ezt nem). Visszaszokta kapni a cicit, de ha többször is harap, akkor "véglegesen" elveszem töle, megkapja a másikat, hátha csak az a baj, hogy nem jön eléggé. Ha nem ez a helyzet, akkor kap egy rágókát, élesitse azon a kis fogait!Kép Állitólag az nem jó, ha a mama véletlenül felkiált (bár nagyon jó lenne néha), mert azt még jó szórakozásnak is veszi.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Bocs a dupláért...Kép
Azt hittem, hogy elsöre nem sikerült.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Kati!
Teljesen egyetértek az elõttem szólókkal!
A felkiáltás azért lehet veszélyes még, mert pont fordítva, még meg is ijedhet tõle a baba annyira, hogy esetleg el is utasítja a cicit. Mindig figyeld szopi közben és amikor látod, hogy harapni akar, akkor húzd magadhoz közelebb, így beljebb kerül a melled és nem tudja harapni. Vagy tényleg vedd el tõle, ha a "Nem szabad!" felszólításra sem hagyja abba. Vagy ha minden egyes szopinál ezt csinálja, akkor pár napig eleve vedd el tõle a komfortszopizáskor a cicit. Úgy tudod kíméletesen elvenni, hogy az ujjaddal benyúlsz a szája szélénél, vagy pedig esetleg befogod az orrát.
Kitartás! Menni fog, szépen megtanulja, hogy mit szabad és mit nem.
Menta
menta
 
 


Edesek vagytok, ejszaka nagyon szar erzes volt...
De kitartok, het honap utan csak nem fogom most feladni!

Kati
katkamano
 
 


Kati,
Ráhel is elkezdte ezt 1-2 hete. Ahogy itt tanultam, rászóltam, hogy Nem szabad!. Amikor másodszor s ráharapott, újra rászóltam, elvettem tõle a cicit, és nem is adtam vissza. Azóta nem harap. Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Én csak meg szeretném köszönni a profiknak a szoptatással kapcsolatos segítségeket, tanácsokat. Az elején vitatkoztam veletek és nem értettem minek ez a kardoskodás az anyatej mellett, de mára abszolút megértelek titeket és bocsi!

Nagyon becsülendõ amit tesztek- Ibollyal az élen, csak így tovább!!

Án 5.5 hónapig csak szoptattam végül a kislányom, de most is max fél almát eszik mást. Fél éves múlt és ahogy elnézem még sokáig fog szopizni.

Köszi mégegyszer! Bogi
rbogi
 
 


Kedves Bogi!Kép
Nagyon ügyik vagytok és ha mindketten úgy akarjátok én kívánok nektek boldog hosszú szopizást még!
(Ha gondolod szívesen küldök hozzátáplálási "útmutatót", elég sokan használtuk, néha "rongyosra" olvasva.
Üdv:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

Sajnos a lányom december végén lesz 3 hónapos de már esténként tápszerrel kell potolnom az étkezést mert nincs elég tejem. Egész nap szopizik utána 4-5 órát alszik de este 6 után nem tudom elaltatni. Elalszil evés után de kb 1-2 óra után felkell és megint enne. Ez igy megy este 11-12-ig utána elalszik és reggel 8-9-ig alszik. Tudtok segíteni, hogy mi lehet a gond, hogy nem alszik el.
Üdv:Szkipoka
szkipoka
 
 


Sziasztok!
Szeretném én is megköszönni a segitséget elsõsorban Ágcinak, Mentának. Meg persze mindenkinek aki segitett. Segitségetekkel azóta kivédtem egy mellgyuszit és többször visszaállitottam az apadni kezdõ tejet. Igy még mindig napi 5x szoptatok. Kép Tudom hogy nem nagy cucc 7 hónapot elérni. De nekem ez akkor is sikerélmény. Szóval köszönöm.

Zsunya és a 7 hónapos Peti

zsunya
 
 


Szkipoka!

Teljesen normális, ha egy ekkora baba nem alszik egyfolytában!!!! Sõt, szerintem ilyenkor este kifejezetten jó, ha nem alszanak, mert nyugisabban alszanak utána éjjel. Az is teljesen tipikus, és természetes, hogy estére kevesebb a tej. Viszont ilyenkor a minõsége más, sokkal táplálóbb. A babák pedig nem csak az éhség miatt kívánkoznak ilyenkor többet mellre, hanem lehetnek fáradtak, nyûgösek, hasfájósak, anyásabbak stb stb is. Szóval szerintem amit leírtál, az nem ok a tápszerre, tedd õt mellre ahogy igényli, az se baj, ha ez óránként van (egyébként 3 hó körül tipikusan van egy növekedési ugrás, amikor elkezdenek többet kérni, és kell pár nap, amíg ehhez alkalmazkodni tudd a mell, ilyenkor sûrûbben kell õket mellre tenni).
Egy szó mint száz, szerintem ne ragaszkodj ahhoz, hogy este aludjon, gondolom kispapa is ilyenkor van otthon, legalább játszhatnak együtt, tejed meg valószínû elég, csak ne ijedj meg ettõl, engedd õt szopizni sûrûbben, ha kéri.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ágci, nagyon örülnék neki, köszi. Emilem a profilomban van.
Bár tegnap önállóan hozzátáplálta magát- nem figyeltünk egy pillanatra és a szomszéd gyerekektõl megszerzett egy szaloncukrot. Csak azt láttuk hogy mindene- szája, orra -csupa csoki lett. Csak nyalogatta, nem evett belõle de persze nagyon megijedtünk. Kép Õ pedig vigyorgott ezerrel.
vicces gyerek!
rbogi
 
 


Ildi: Köszi a tanácsot. Mi már kb. 1 hónapja szenvedtünk azzal, hogy kevés a tej este. Elõször hagytuk sírni biztos csak kézben akar lenni aztán sokáig tettem egyik mellrõl a másikra de mindig rákapott a cicire szopizta de aztán elrántotta a fejét és sírt. Ezt párszor megcsinálta aztán át tettem a másikra és igy szenvedtünk 2 hétig aztán mikor elvittem a védõnõhöz kiderült, hogy csak 30 dkg-t hízott. Elõtte meg majdnem 60-anat. Rájöttünk, hogy kevés neki a tej. Azóta mindig szopizik és ha már hisztizik mert nem jön a tej akkor adok neki tápszert, de hál isten ez csak este van. Az a jó abban, hogy sokáig fenn van mert aztán reggelig alszik.
Köszi mégegyszer.
Üdv: Szkipoka
szkipoka
 
 


Zsunya,
kedves vagy!Kép Édi a bébi!
Off:
hogy megy a suli? Lassan vizsgázol? Akkor most nagy a hajtás?! Mindent bele!


Szkipoka,
fontos lenne, hogy az esti etetés elõtt legyen idõd egy kicsit magadra. Mivel a tejet a gyakori szopin kívül a pihenés növeli leginkább, esetleg délután alhatnál egyet, mikor a kicsi is, vagy mikor már az apukája is otthon van. Ezzel nagyon segítenéd a tejcsi termelõdést. Illetve bizots észrevetted már, ha elmész fürdeni és meleg vizet engedsz a melledre, akkor is úgy érezni, hogy megtelik. Esetleg bevezethenétek, hogy fürdesz egy jót, vagy a bébivel este együtt lubickoltok a kádban, majd bebújtok a jó meleg takaró alá, és akkor fektetve megszopiztatod. Ez mindig szokott segíteni. A melegvizes közös fürdéstõl, mókától a baba is elbágyad, esetleg nincs is szüksége annyi tejcsire.
Nem ismerem a védõnénidet, és ismeretlenül nem szeretnék rosszat mondani senkirõl, de sajnos másfél babanet elõtt töltött évem alatt, sajnos nagyon sok hibás védõnõi tanácsot olvastam (az idiótától kezdve, a csak információ hiányosig...Kép ). Legjobb lenne, ha pesti vagy személyesen, ha nem, telefonon felvennéd a kapcsolatot a La Leche Ligával, [url=http://www.lll.hu" TARGET="_top]http://www.lll.hu[/url]
mert lehet, hogy rossz a mellretétel, így nem olyan hatékony a szopi, amit egy avatott szem pillanatok alatt meglát, és korrigálni tud. Az, hogy mennyit hízott, hát nem mindig valós... Ezt tudnia kellene már végre az eü-seknek is.
Ha el kezd hisztizni, próbáld meg megbüfiztetni, és más pózban (Szoptatási poziciók topicban sokat találsz) mellre tenni. Hidd el, ha csak este szorul tápszer pótlásra (egyébként mennyit nyakal be ilyenkor?) Akkor általában tényleg nem szorul tápszer pótlásra.
Nem akarok ám akadékoskodni, inkább csak segíteni.Kép

Szia:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szkipoka!
Cumiból adod a pótlást? Mert nekem a leírásod alapján arra van gyanúm, hogy kezd egy cumizavar kialakulni a babádnál. Szóval, inkább jobb lenne, ha pohárból vagy fecskendõbõl vagy szemcseppentõbõl adnád a kiegészítést, de a legeslegjobb az lenne, ha nem adnál neki kiegészítést, vagy egyre kevesebbet.
Képzeld! Én is így voltam annak idején a kislányommal. Sokat sírt esténként és én is azt hittem, hogy azért mert éhes. Aztán addig addig mondogatták a többiek, hogy higgyem már el, hogy elég a tejem, mígnem elhittem. És onnantól Helena sem sírt.
Egyébként még nagyon ajánlom a kendõt, nekünk az nagyon bevált ilyen sírós estékre.
Kitartás!
Menta
menta
 
 


Szkipoka!

Helló!
Én nem vagyok profi, de valamin megakadt a szemem. Azon, hogy bekapja a cicit és utána hátrarántja a fejét és igy megy sokáig. Nem lehet, hogy nem akar cicizni de aludni sem? Mert az én fiam akkor csinál igy amikor azt szeretné, ha "ügyürübügyürü"-znék vele. Ilyenkor beszélek vele, meg játszunk és akkor röhög. Ha meg utána elkezd sirni, elképzelhetõ, hogy álmos és olyankor elaltatom, mert magától nem tudom miért, de nem tud elaludni. Viszont egy kis ringatás, kicsi kocsiban tologatás és alszik is.
Remélem nem értettem félre a dolgokatKép

sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Eddig semmi gondom nem volt a szoptatással, de olvasgattam ezt a topicot is. Most viszont megakadtam. A fiam 10 hónapos, az utóbbi idõben már csak reggel és este szopizott, de azzal minden rendben volt. Viszont tegnap óta egyáltalán nem hajlandó szopni! Be sem kapja a mellemet! Lehetséges, hogy egyik napról a másikra elválasztotta magát? Hiába próbálkoztam ma reggel is, egyszerûen elfordítja a fejét, és kész. Reméltem, hogy legalább 1 éves koráig szoptatni fogom, de ha õ nem akarja, mit tudok tenni?! Egy kicsit elkeseredtem, de nincs semmi ötletem, azon felül, hogy megkínálom. Biztos, hogy nem hormonváltozásom van, mert már 3 hónapja megjött a mensim, és eddig nem zavarta soha, most meg épp nincs is meg. Lehet, hogy tényleg elege lett belõle?

Köszi a válaszokat! Lina
Lina
 


Kedves LIna,
igen lehetséges, hogy elválasztja egyik napról a másikra magát. Próbáld meg reggel, ha még tudod félálomban, uez estére, ha nagyon elbágyad, de erõltetni úgy gondolom ebben a korban már nem szabad. Ha le tudod fejni a tejcsit, azt valószínû pohárból, esetleg kakaónak még el fogja fogadni, így azért még rá tudsz húzni néhány hetet.
És ne legyél elkeseredve, hiszen nagyon örvendetes, hogy eddig is sikerült, gratulálok hozzá. Most majd máshogy termted meg az az intim dolgot, sokat babusgasd, szeret
gesd és ne figyelj mások "jó" tanácsaira, hogy ugyanmár egy ekkora gyereknél.
1 éves korától,
ha m
ár eszik tejterméket, szépen lassan bevezetheted a tejet is, úgyhogy nyugodj meg, szerintem nagyon ügyesen csináltad!
Üdv:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


ÁgciKép

Köszi a kedves szavakat, és hogy ilyen hamar válaszoltál!Kép Próbáltam én félálomban is, de nem hajlandó úgysem, pedig eddig akkor szopizott a legjobban, ha álmos volt. Kifejni sikerült ma reggel is kb. 120 grammot, de nem issza meg, úgyhogy majd a fõzelékbe belekeverem egy részét, a másikat meg este a tejpépbe. Vettem neki Milumil 3-at, de kis szemtelennek nem kell az sem pohárból, csak úgy, hogy egy kicsi tejpépet teszek hozzá, hogy kanállal tudjam eteti. Mivel cumisüvege sosem volt, pohárból csak vizet vagy teát iszik. De szerintem ez így is jó lesz. Már kezdem kiheverni a dolgot, de elég csalódott voltam este (kicsit sírtam is). Az az érdekes, hogy pont pénteken volt 10 hónapos, az aznap még rendesen szopizott, aztán lehet, hogy éjszaka eldöntötte, hogy már nagyfiú hozzá.Kép

Puszi, Lina
Lina
 


Lina,
igen lehet.Kép
A tápszert nyugodtan keverheted gyümölccsel is, tehát 10óraihoz vagy uzsihoz adod. Esetleg ha szereti a banánt, próbálj meg banánturmixot csinálni, állítólag úgy megisszák. Mi még nem próbáltuk. A kakaót is kipróbálhatod, és természetesen pohárból. A fõzelék jó ötlet!Kép
Kívánok nektek mindent jót:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Lina!
Szerintem keresd meg Henkét a Gyerekek >> 2001. júni 1-2002. május 31. közötti gyerekek topikban. Az õ Barnija is csinált ilyet a nyáron, és még most is szopizik. Biztos szivesen segít neked! És kitartás!
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


BorcsaKép

Köszi az ötletet, majd benézek, de az az igazság, hogy szerintem annál többet nem tudok tenni, minthogy többször megpróbálom kínálni, akár játszás közben is. De nem kell neki, nem sír vagy ilyesmi, meg sem kóstolja. Erõltetni meg nem akarom, mert ez a 10 hónap is szép volt, ha õ így döntött, akkor ez van. Persze most próbálom még pár napig, aztán meglátjuk, mi lesz. Majd beszámolok róla!

Puszi, Lina
Lina
 


Lina,
megint én, bocsi. Közben eszembe jutott, hogy a szegedi anyukák közt is van egy anyuka, aki épp a minap mesélte, hogy kész, nem szopizik tovább a leánykája. (õ mondjuk terhes a következõvel és 14 hónapos a kicsije), aztán vmelyik nap, annyira nyûgös volt, és mellre tette. Láss csodát, kellett neki. Szóval lehet, hogy ha kihagysz néhány napot, és akkor próbálod újra...Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tõletek szopi-ügyben!Kisfiam 6 hetes,a kezdeti nehézségek után sikeresen szopizik.Pár napja átalussza az éjszakát, ami azt jelenti, hogy 8-kor eszik, utána 9 körül elalszik és reggel 5.30 körül kel.Ma sajnos észrevettem, hogy kevesebb a tejem, az esti szopinál nagy nehezen kiszopizott 2 cicibõl 80-at, amúgy egy cicibõl szokott csak enni kb. 130-at.Tudom, hogy a méricskélélés nem jó dolog, én sem vagyok a híve, de annyira puhának tûntek a melleim, hogy kiváncsi voltam,van e bennük egyáltalán tejci.Nem tudom, hogy az éjszakai 10-12 órás kimaradás nem árt-e a tejtermelõdésnek.A másik problémám, hogy mellszívóval sajnos nem sikerül hatékonyan kifejni a cicimbõl a tejcit, talán nem stimulál eléggé, pedig Aventem van, állítólag az az egyik legjobb kézi mellszívó.Szerintetek fel kellene kelnem kifejni a tejcit?
Elõre is köszönöm a sergítséget.
Üdv
vivien
 
 


Kedves Vivien!
6 hetes korban van egy fejlõdési ugrásuk a kicsiknek, iylnekor gyakoribb mellretétel segíthet. (napközben) Mielõtt lefekszel azelõtt még fejd le a tejcsit, így nem fog talán feszülni sem annyira reggelre. Próbáld meg, hogy egy képet teszel magad elé a babádról, ilyenkor még igen erõs a tejleadó reflex, hátha ez is segít, illetve a követkzeõ képpen fejjél: 7 perc egyik cici, másik 5 perc egyik, másik, 3 perc egyik másik. Ezzel nagyon jól ki lehet fejni, és hatékonyan segít a tejtermelésben is.
Mérni ne mérj, a puha cici nem feltétlenül jelenti azt, hogy nincs benne. Akkor én már kb. egy fél éve nem tudnám szoptatni a kisifamat. Sõt még össze is megyKép. A kezdeti Pamela Andersonos cicik, mikor hozzá szoknak az új felálláshoz (megnövekedett igénybevétel), alkalmazkodnak, már nem lesz annyira telt, dögös, egyszóval, nem ezen múlik. A szoptatás alatt képzõdik a tejcsi 2/3-a, ez a zsírdúsabb hátsó tej. A két szoptatás között pedig a hígabb elsõ tej (szomjoltó). HA több idõ kimarad, ez az ami okozza a feszülést, meg a vérbõség.
Még vmi: tedd cicire, büfi aztán a másikra, aztán büfi, aztán megint az elsõre. Nem lóverseny, nyugodtan szoptass, élvezd, hogy pihenhetsz te is, olvass egy könyvet, újságot, nézz közben tv-ét, és élvezd a hosszú szopikat! A kisfiad figyelmének felkeltése (=tovább maradjon a cicin) még azzal is segíthetõ, ha pozíciót változtatsz. Szoptatási pozíciók címen van egy nagyszerû topic, nézz körül benne.
És nem utolsósorban, nyugodj meg, a mérleget hajítsd ki, az egyik legotrombább dolog, amit erõltetnek, az amúgy is tiszta ideg fiatal anyukákkal.
Nyugodt és kellemes szoptatást:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Kedves Ágci!
Köszönöm szépen a segítséget!A fejéssel próbálkoztam én is, de egyszerûen napközben nem megy, reggel is csak azért tudok fejni, mert már csomós a mellem a sok tejcitõl.Amúgy kezdettõl fogva igény szerint szoptatok, pár hete ráállt a kisfiam a 3 óránkénti evésre, így 6x eszik egy nap.Mindenki azt mondja, hogy örüljek, hogy átalussza az éjszakát,de én aggódom, hogy ez a hosszú kimaradás az oka a kevesebb tejcinek.Nem veszem észre, hogy sûrûbben kérne enni, még lehet, hogy nem jött el a fejlõdési ugrás.
vivien
 
 


Vivien!

Az en lanyom is koran ataludta az ejszakat, es mivel en nem fejtem, nekem is eleg eleg koran beallt a mellem erre a kereslet-kinalat mennyisegre, nem feszult mar, csak reggelre. Fejni azert nem fejtem, mert nem tudtam. Ill. olyan keveset, es azt is jobbara kezzel /pedig van Medelam is/, hogy ugy dontottem, en azert nem fogom kinozni magam, sem idot pocsekolni. S mivel a lanyom nem issza meg a fagyasztott tejet, igy utolag hálát adok az egnek, hogy nem vacakoltam vele orakat. Ja, es 6 honapos koraig /najo, elott 1 hetig, de csak mert mar annyira akartam etetni, kivancsisagKép/ csak szopott.
En azzal nyugtattam magam pl., hogy ha a 3 oras etetesi kozbol mondjuk alvas miatt 4 ora lett, mar elkezdett feszulni a mellem, tehat valoban a keresletre allt be. Szerintem fel ne kelj, orulj, hogy azon szerencsesek koze tartozol, akiknek jo alvo babaja van. A pihenes legalabb annyit segit a tejtermelesednek.
Jo ejtKép
-Afonya
afonya
 
 


Lina,
lehet, hogy tévedek, de szerintem ez egy szopási sztrájk. Ha jól emlékszem, Iboly azt mondta egyszer, hogy másfél éves kor elõtt ez szopisztrájk, és vissza lehet csinálni mindent. Ha jól tudom, az LLL nem tanácsolja 1 éves kor elõtt a tejtermékek adását, kivéve a savanyítottakat, de a sima tehéntej nem savanyított. Írtad is, hogy szomorú vagy miatta. Én is az voltam, mikor az enyéim is elválasztották magukat, és csak késõbb tudtam meg Ibolytól, hogy ez sztrájk volt. Mostmár okosabb vagyok, és tudom, hogy nagyon jó módszerek vannak arra, hogy a babát visszacsalogassuk a cicire, olyanok, amire nem is gondoltam korábban. Tehát én felkeresném Henkét, ahogy Borcsa is írta, és esetleg Ibolyt: eboy@freemail.hu , aki laktációs szaktanácsadó. lehetnek jó ötleteik...

Virág
Virág (fiore)
 


VirágKép

Most olvastam utána az archívumban, ha jól értelmeztem, Henkénének szopizott a kisfia, csak közben harapott. Nálunk meg arról van szó, hogy be sem kapja a mellemet, sõt ma reggel már attól is vinnyogott, hogy a cicim felé fordítottam.

Köszi a címet, írok Ibolynak, bár sajnos nem tudom elképzelni sem, mit lehet tenni egy olyan babával, aki nem akar szopizni. Sokszor megkínálom, de ezt erõltetni nem lehet szerintem, mert az egyikünknek sem tesz jót. Hátha pár nap múlva meggondolja magát!

Tejtermélet természetesen õ sem kap, 2-3 éves koráig babatejet, azaz 3-as tápszert fogok adni neki.

Puszi, Lina
Lina
 


Vivien! Még annyit Ágci remekül összeszedett írásához, hogy természetes, hogy estére kevesebb a tejcsi, minden mamánál így van. Viszont "cserébe" kalóriadúsabb. Úgyhogy ne aggódj, ha valóban igény szerint szoptatod a babád (semmi cumi, de még játszócumi sem), akkor szépen fog õ növögetni és meglesz a napi 4-6 pisi pelusa is, ami annak a jele, hogy elegendõ tejed van! Kép

Lina! Tényleg elég ritka az, hogy 1 éves kor elõtt elválasztaná magát egy baba. Én is arra gondolok, hogy inkább valamiféle sztrájkról van szó. Nem lehet, hogy valami rossz élménnyel köti egybe a lurkód a szopit? Én hallottam olyanról is, hogy szopi közben megijedt a baba attól, hogy becsapódott egy ajtó és azért nem fogadta el a cicit. De van pl. a már említett topicban egy Márti nevû lány, akinek a kisfia napokig azrt nem fogadta el a cicit, mert épp amikor cicizni akart véletlenül rosszul fordult a kicsi és leesett az ágyról. De Márti nagy türelemmel és kitartással visszaédesgette a cicire. Sokszor kell próbálkozni, olyankor amikor jó kedve van és amikor feltehetõleg éhes, de még nem annyira, tehát a várható evés elõtt kb.fél órával ill. akkor, amikor az alvása a REM fázisba ér. (Ezt onnan lehet tudni, hogy mozog a szeme a kis szemhéja alatt.)
Valóban érdemes sokféle, akár vicces pozíciót megpróbálni, játékszerûen és ami még nagyon hatásos a sok bõrkontaktus. Vetkõzz le félmeztelenre és úgy ölelgesd magadhoz. (Persze elõtte jól fûts be, nehogy megfázzatok!) Addig pedig érdemes 1-2x fejned csak egy kicsit, hogy fenntartsd a tejtermelést.
Ha nincs a családotokban allergiás, akkor nem kell 2-3 éves korig várni a tejjel. Akkor nyugodtan próbálkozhatsz 1 éves korától. Ha pedig van allergiás, akkor elég fél évet várni vele. Ezt, hogy 2-3 éves korig nem szabad tejet adni a babatejgyártók találták ki üzleti céllal. A Liga tényleg kicsit szigorú ilyen szempontból, de azért nem viszi túlzásba sem.
Sok sikert!
Menta
menta
 
 


MentaKép

Épp ez az érdekes az egészben, hogy péntek este még ugyanúgy szopizott, mint elõtte bármikor, szombat reggel pedig már nem is volt hajlandó bekapni a mellemet. Biztos, hogy semmi rossz élmény nem érte. Mivel nálunk elég meleg van, próbáltam úgy, hogy csupaszon voltunk, de úgy csinál, mintha elfelejtette volna, mire való a mellem: megsimogatja, megpaskolja a cicimet, de kész ennyi. Próbáltam akkor is, amikor aludt, de határozottan elfordult akkor is. Szóval próbálkozok rendületlenül, de nem akarok erõszakos lenni, nehogy pont ez vezessen az elutasításhoz. Reménykedek benne, hogy pár nap múlva meggondolja magát. Ma reggel már egy tesztet is vettem, hogy esetleg azért választotta el magát, mert terhes vagyok, de nem.

A tápszerrel meg úgy vagyok, hogy láttam, hogy készítik a rendes tejet.Kép Hát, akkor már inkább a tápszer egy ideig, mert ez is, az is porból van.

VirágKép

Reggel írtam Ibolynak, még egyszer köszi!

Puszi, Lina
Lina
 


Sziasztok,
Köszönom mindenkinek a segítséget. Sajnos a tápszert esténként cumiból adom neki, mert az orvosom azt mondta, hogy étkezés elõtt adjam neki kanállal, de akkor ugy sír, hogy nem tudom a kanállal etetni. Ezért inkább áttértem, hogy ha éhes marad akkor adok neki. Igy csinálom kb. 2 hete, lehetséges még, hogy leálljak róla és csak szopizzon? Esténként én is próbáltam, hogy egyik mellrõl a másikra de csak hisztizik, mert nem jön semmi. ilyenkor általában még 120 ml bevág du. 5-töl este 10-11-ig. Amugy volt olyan amig nem adtam neki pluszt, hogy hajnal 1-2-ig sírt addig megivott egy csomo teát, én fejtem is közben, de semmi. Szerintetek van még remény, hogy beindul jobban a tejem?
Üdv:
Szkipoka
szkipoka
 
 


Szkipoka! Persze-persze. De ehhez az kel, hogy nagyon következetes legyél és rettenetesen türelmes.

A dokid nem jó tanácsot adott. Ne a rendes kaja, szopi elõtt add a tápszert, hanem utána. Mindighagyd tovább egy kicsit a melleden és egyre kevesebb tápszert, ill. kiegészítést adj neki. Ha nem megy pohárból, akkor fecskendõbõl vagy szemcseppentõbõl. Tudom, hogy nagyon macerás de megéri. Vagy pedig az lenne a legjobb ha a pótlást Szoptanítból adnád. Neki. Ez egy olyan szerkentyû, ami áll egy kis "bödönbõl", amibe a tápit kell rakni, vagy a lefejt anyatejet és abból jön ki egy vékony csõ, amit a mellhez kell erõsíteni és a szopi közben így tudod hozzátáplálni. Ez azért is jó, mert így még a pótláskor is éri inger a melledet és így nagyobb az esély, hogy hamarabb be tudod fejezni a pótlást.
Van egy cím, ahonnan olcsón tudnál rendelni, mert újonnan bizony drága: 6000 Ft.
A cím: Tiva-Med Kft. tel.: 06-1-430-1240. Utánvéttel is elküldik neked a postán. A kaució 1600 Ft és a további havi díj 800 Ft.
Most mégegyszer elolvastam, amit írtál. Szkipoka! Szerintem nincs szükség ott tápszerre, de ha van is, akkor is nagyon kevésre. Ha nem adnál neki pótlást, akkor sokkal hamarabb beállna a tejcsid. Hagyd, hogy had menjen minden a természetes úton. Hidd el, ah eddig volt elég tejed, akkor eztán is elég lesz! Hidd el!
Próbáld ki a kendõt! Én sajnos nem tudok kölcsönözni, de hátha van valakinek kölcsönbe. Annyira jó. Próbáld ki!

Lina! Kitartás! Kép
Menta
menta
 
 


Bocsánat a sok hibáért!
M.
menta
 
 


MentaKép

Köszi! Jól esik a bíztatás!

Lina
Lina
 


Kedves Avent tulajok. Régi motoros mellszívónk van. Használtan kaptuk, de sajnos idõ elött megadta magát.
Tudna valaki szervízt ajánlani,ahol foglalkoznak a javításával. Köszi a választ. Ferix
Névtelen
 


Szkipoka,
nekem, amikor Ráhel 3 hónapos volt, egy szájpenészes ügy miatt (nagyon hosszan elhúzódott), szinte semmi tejem nem volt. Érted? Semmi. Fejni max. 30 ml-t tudtam naponta(!). Ahogy teljesen meggyógyult a mellem, el kezdtem a liga tejszaporító tanácsait követni, és 10 nap múlva(!!!) Ráhel már csak és kizárólag szopott! A semmirõl 10 nap alatt eljutottunk a mindenig. Ráhel most 9 hónapos, és anyatejen kívül alig eszik valamit, bõven elég a tejecske. Higgy benne, hogy menni fog, mert ez nem hitkérdés. Ez biológiai törvényszerûségeken alapul, és a liga sokezer nõnek a tapasztalatait gyûjtötte egybe. Szóval csináld, amit a liga mond, és pár napon belül kidobhatod a francba a cumisüveget. Kép

Ha valaki az LLL vezetõk közül elküldené Szkipokának ezt a szöveget (nem emléxem a pontos címére, és a másik gépben maradt, nem tudom neki elmélezni Kép, biztos könnyebben menne.

Virág
Virág (fiore)
 


Az elõzõekhez annyit, hogy neem nem volt lehetõségem bevonulni az ágikóba inni-pihenni, mert négy gyerekkel voltam egyedül itthon, mégis sikerült. Kép

V.
Névtelen
 


Sziasztok,
elküldtem.Képbár én nem vagyok vezetõ.
Tényleg Menta, hogy haladsz?
van Bp-n szakbolt, csak sajnos nem tudom merre. Pro-mama honlap pedig semmire nem jó.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Én ugyan nem vagyok szakértõ, csak saját tapasztalataimat tudom elmondani Lina esetével kapcsolatban. A kisfiam 9 hónaposan hagyta abba a szopizást. Mindent megpróbáltam, egyszerûen nem kellett neki, és kész. Nem tudom szopási sztrájk volt-e, mindenesetre nem az volt, hogy hevesen tiltakozott volna a szopi ellen, egyszerûen csak már nem érdekelte az egész, látszott rajta.
Kislányom 10 hónaposan hagyta abba a szopizást, szintén teljesen magától. Az õ esete annyiból más, hogy 7 hónapos volt, amikor újból teherbe estem. Ez három hónapig abszolút nem zavarta, aztán egyszer csak már csak éjjel, félálomban fogadta el a cicit, majd már akkor sem. Elfordította a fejét, és kész. Én szelíd módszerekkel próbálkoztam hetekig(!), de erõltetni nem akartam. Végül feladtam.
Úgy tûnik, nekik ennyi elég volt. A kislányom azóta se használ se cumit, se cumisüveget, soha nem is volt neki, mégis leszokott a szopásról 10 hónaposan.( most egy éves, pont ma van a szülinapja).
Lehet, hogy másként kellett volna csinálnom, hiszen tudom, hogy legalább egy éves korig szoptatni "kell", de nem jött össze. Azért vigasztal a tudat, hogy hat hónapig csak anyatejet kaptak, és 9-10 hónapos korukig is sokat szopiztak. Mindketten egészségesek, mint a makk.

Anyakati
Anyakati
 


AnyakatiKép

Köszi!!!!Kép

Ez most olyan jól jött nekem, mert az a baj, hogy kezdtem a saját kudarcomként megélni a dolgot, és ez nem túl jó érzés. Állandóan azon gondolkoztam, mit rontottam el, de nem jövök rá, mert semmi nem változott. Próbálkoztam ma is, de semmi. Valami biztos a hormonjaimmal lehet, mert mintha már a szaga sem tetszene neki. Megkóstolni végképp nem akarja. Annak én is örülök, hogy eddig sikerült, és ha õ így döntött, akkor megpróbálom tudomásul venni. Bár még nem adtam fel!

Puszi, Lina
Lina
 


AnyakatiKép

Az elõbb elfelejtettem: nagyon boldog szülinapot kívánok a kislányodnak!Kép Isten éltesse sokáig!

Puszi, Lina
Lina
 


Sziasztok Lányok!
Nemrég kezdtem el olvasni a Társalgást, pontosabban akkor, amikor a 8 hetes krízisünkhöz érkeztünk Szonjával és iszonyat kevés lett a tejem. amellett, hogy nagyon élvezetes, rengeteget tanultam és sok erõt merítettem belõle. Ha nem lenne ez az oldal, és a Leche liga, az én magzatom már 3 hete tuti tápszeren lenne. hát, ennek nem annyira örülnék. eddig sajnos még csak az archívum felét tudtam elolvasni, nem tudom, késõbb esett-e szó arról, ami engem érdekelne. ez a tejleadó reflex izgatja a fantáziámat. újabban ugyanis nagyon erõsen érzem, egészen a hónaljamban. ennek én felettébb örülök, csak azt nem értem, hogy ha ez így mûködik, akkor a gyermekem miért rugdos és tépi magát egy perc múlva. tényleg egy perc, megmértem egyszer. aztán kiköpi a mellett, és jó, ha csak nyivákolni kezd. megnéztem a múltkor is, fejéssel alig bírtam kipréselni abból a mellbõl 10-et 20 perc alatt( igaz, ez késõ du.volt). szonja meg nem olyan türelmes, mint a kézi fejõherkentyûm. Abban a pillanatban, ahogy nem jön a tej, feladja, és üvölt, így aszályosabb idõkben az esti szopás 5 percig tart két mellbõl egyszerre. az is érdekelne, hogy miért van az, hogy amikor fejek, pláne így délután 4 után, van 5 perc, hogy sehol egy csepp tej, aztán hirtelen kinyílik 4-5 cstorna, gyorsan érkezik 30, aztán megint sokáig sehol semmi. 20 perc múlva már fel szoktam adni. Végül arra keresném a választ, hogy mitõl függ, hogy fejés közben kiváltódik-e ez a refle(ha egyáltalán igen), olyan mértékben, hogy érzem is, vagy nem. pedig mindig ugyanúgy fejek, ugyanazzal a technikával, ld. u.a ideig, intenzitással, stb. Elõre is köszönet a válaszért. lilla
lilla
 


Lina!

Sári nevében is köszönömKép

Anyakati
Anyakati
 


Anyakati,
Sárinak nagyon sok boldogságot!KépKépKép
Örülök, hogy ezt leírtad!Kép

Lina,
még1x szeretném hangsúlyozni, ne éld meg kudarcként, hiszen úgy látzsik nálatok ez az élet rendje. Biztos neki így a legjobb. (persze attól függetlenül lehet szopi sztrájk, de nem kell hogy annyira a szívedre vedd, fõleg így az ünnepi készülõdés közepette) Mikor újszülött korában (cumizavaros volt a babám és) ordított szószerint, mikor mellre akartam tenni, iszonyú érzés volt, így el tudom képzelni, most milyen rosszul esik. DE most új kalandok jönnek, és még szebb dolgok! Próbáld pihentetni ezt a dolgot, és esetleg egy kicsit késõbb megpróbálni. Ha szeretnéd. Lazábbra venni, hátha még változik az elképzelése a babádnak.Kép

Lilla,
mennyi idõs most a babád? Adsz-e neki pótlást, és ha igen milyen formában?
A fejés kapcs, nem feltétlenül kell fejni, lehet, hogy már beállta a kereslet-kínálat. Ne fejj minden étkezés után, szvsz elég ha már csak akkor ha nagyon feszít esetleg a cicid (lefekvés elõtt, reggeli után). A fejés legjobb módja egyik cici 7 perc, másik, egyik 5 perec, másik, egyik 3 perc, másik. Így a leghatékonyabb, de megint leírom hogy nem kell szerintem m,ár gyötörnöd magad. Ha megírod mennyi idõs a bébi talán többet ki tudunk okoskodni.
Igazából, nem mindenkinél váltódik ki fejéssel, ha valaki többet fejt az elején, mikor megszületett a bébi, könnyebben elindul géppel is késõbb, ha nem ,akkor nem.
És természetesen nem mindig van uannyi a ciciben, lásd feljebb írták a lányok, hogy pl. este kevesebb de kalóriadúsabb tejcsi termelõdik.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Névtelen! Az Avent termékek forgalmazója a Promama bt, címük Budapest, XIV. kerület, Dorozsmai u. 52 (Az Amerikai út és Uzsoki utca közé esik), telefon. 363 2903.
Nekem a kézimellszívóhoz már néhány alkatrészt cseréltek, remélhetõleg neked is tudnak segíteni.
Lídia
lídia
 
 


Ágci!

Köszi a gyors választ és a tanácsot a fejéssel kapcsolatban! Megint tanultam valamit és ez tök jó!

Szonja Boróka most 11 hetes. Október 5-én született (3kg, 54cm). Az elsõ két hónapban kb. 1-1kg-t hízott, szóval szerintem hosszútávon egyáltalán nem volt gond. Most egy kicsit lassabb ütemben hízik, de így is minden OK. Hetente mérjük, legutóbb éppen 5,4kg volt szombaton. Jelenleg nincs probléma, persze esténként néha nálunk is kevésnek tûnik a tej, de nem adunk pótlást, ha éhes, inkább keljen fel éjjel.

Mi a 8. héten vettük észre, hogy kevesebb a tej. Eleinte hasfájásra gyanakodtunk, mert délutántól szopizás közben 1 perc után már tépte magát, rugdosott, üvöltött, nem volt hajlandó normálisan enni. Aztán kiderült, hogy azért van kiakadva, mert nem jön elég tej. Ezután két hétig kb. kétóránként tettem mellre nappal és szedtem Urtica Urens nevezetû homeopátiás bogyókat. Éjjel akkor már csak egyszer kelt fel (10 és 6 között). Éjszakára adtunk pár napig a napközben nagy kínok árán lefejt tejbõl pótlást, mert néha este 6 után már csak 20-30g-ot tudott szopizni alkalmanként a két mellbõl összesen. Ezt négy nap után abbahagytuk, mert féltünk a cumisüveg rossz hatásától és úgy gondoltuk, hogy inkább keljen fel éjjel akár többször is. Akkor mértük folyamatosan két hétig, de kezdtünk a számok rabjává válni és most már hagytuk a mérleget a fenébe; akkor már kezdett beállni a dolog és 700g felett evett naponta (4,5-5 kg között volt akkor).

Így visszanézve a fejlõdése tökéletes, inkább attól félek most, hogy vissza fog jönni ez a három hét stressz, amikor a következõ növekedési fázisba lépünk. Nekem az volt a legnehezebb, hogy láttam a kínlódását és nem tudtam rögtön segíteni, illetve tápszert semmiképpen nem akartunk adni, ami a "gyors" segítség lett volna (?!), de a lavinát nem akartuk elindítani. Nehéz ilyenkor nyugodtnak lenni, én legalábbis sokszor nagyon ideges voltam a tehetetlenségtõl. persze tudtam, hogy ez a legkárosabb reakció a tejtermelésre nézve.

Szonja két hete kezdi átaludni az éjszakát (reméljük nem csak idõlegesen). 10-tõl kb. 5-6-ig alszik. Hetente most kb. 200g körül növekszik.

Szóval ezen a tejleadó reflex dolgon jelenleg csak elmélkedem és érdekelt ennek a mûködése. Köszi mégegyszer!

Lilla
Lilla
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?