Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Végre-valahára felpörgött a topikunk, már kezdtem félni, hogy kihal…

Mi alapvetően jól vagyunk. Tamás a múlt héten volt fél éves, hihetetlen, hogy repül az idő. Paraméterei: 8430 g és 71 cm. És kb. 17-es lába van (bárki meglátja, mindenki azzal kezdi, hogy mekkora lába van :shock: ). Mosolygós, nyugodt gyerek. Hátról hasra és hasról hátra fordul, élvezi nagyon és gyakorlatilag kúszik, sajátos technikájával mindent elér. A nagy forgás miatt azonban nem tud elaludni, mert ő mindig hason alszik és az apró neszekre is felkapja a fejét és már fordul is. Most is épp két órán keresztül próbáltam altatni, mire nagy fáradtan beájult. Emiatt a nappali alvások elég rendszertelenek és kevesek, éjszaka viszont egész jól alszik, általában kétszer kel fel enni és 6-6.30 között vet véget az éjszakának. Már van egy foga, de jön a következő is, szegénykémet ez most nagyon kínozza.
4,5 hónapos kora óta kap gyümölcsöt is a szopi mellé. Sajnos nem tudtuk kivárni a 6 hónapot a kizárólagos szopival, mert nem volt neki elég, egyszerűen éhes maradt és a tápszer helyett inkább a gyümölcsök mellett döntöttünk. Nemsokára kezdjük a főzelékezést is.

Sanyika lelkesen jár a bölcsibe, már amikor nem beteg. 1 hét bölcsi, 1 hét betegség, de gondolom ez minden gyerekkel így van. Főleg orrfolyás-köhögés, de a múlt héten kötőhártya gyulladása volt. Sokat beszél, de sajnos kevesen értik meg amit mond, mert eléggé furcsán ejti a hangokat. Ebben közrejátszik a folyamatosan gyulladásban lévő torokmandulája is, amire azt mondják az orvosok, hogy amíg nem veszik ki (illetve kicsinyítik le), nem is javul a hangképzése. Ezzel meg az a legnagyobb gáz, hogy augusztusban, amikor az orrmanduláját kivették, meg kellett volna csinálni a torokmandula műtétet is, de egyszerűen elfelejtették. :shock:
Az evése továbbra is katasztrófa, nagyon bánt, hogy nem tudok semmilyen módszerrel sem beleimádkozni főtt ételt, húst vagy zöldséget. Sült krumpli, pirítós és vajas kenyér a menü általában, néha szilvásgombóc. Egy héten egyszer ha sikerül meleg kaját ennie, én már szinte boldog vagyok, sajnos. A tejallergiája továbbra is megvan, épp holnap kell mennünk kontrollra vele.

Én néha depressziós vagyok a sok itthonléttől, de bízom benne, hogy hamarosan jön a tavasz és könnyebben tudok mozogni a két gyerekkel. (Természetesen felváltva alszanak, csak nagyon ritkán egyszerre és amikor ki tudnánk menni, akkor meg Sanyikát nem lehet kicsábítani sehogy sem. Tamás viszont 10-20 percnél nem tud többet aludni a babakocsiban.)

Szigor: nálunk én vagyok a szigorú, apa olyan keveset van itthon, hogy egyszerűen nem tud szigorú lenni, Sanyika mindig megfűzi, mindenre rá tudja venni. Már rájöttem, hogy a leghatásosabb módszer a zsarolás, akármennyire rossz módszer, ennek van eredménye.

Édesség: mivel Sanyikának limitáltak a lehetőségei ezen a téren a tejallergia miatt, ezért én azt a pár dolgot engedem neki, amit ehet. Ennek ellenére csokit nem nagyon eszik, ritkán kér és akkor sem sokat eszik belőle. A szaloncukor is csak az elején volt érdekes, utána már az sem kellett neki. Cukorkát még sosem evett. Akármilyen süteményt sütök neki, közli, hogy az nem jó, meg sem kóstolja. Ellenben a ropi és egyéb sós cuccok nagyon bejönnek, azt enné állandóan.

Alvás: Sanyika híresen rossz alvó volt és mindig nagyon korán kelt. Aztán valami miatt ez megváltozott, korral jár vagy jobban elfáradt, nem tudom, de mostanság már nem kel fel éjszaka („csak” betakarni kell átjárni hozzá, mert állandóan lerúgja magáról a takarót) és 6-6.30-ig tud aludni, aminek mi már nagyon örülünk. Még cumizik, a cumisüveget viszont már elhagytuk, így nem is iszik éjszaka és emiatt nyugodtabban is alszik. Egyszer a nagyinál együtt aludtunk kb egy hétig és rájöttem, hogy a cumisüveggel csak játszik éjszaka, még álmában is, nem is szomjas igazán. Ráadásul épp beteg volt, köhögött, és azt mondtam neki, hogy azért köhög, mert játszik a cumisüveggel, tegyük el, aludjon anélkül és akkor nem fog köhögni. Első két éjjel ott volt az ágyban, de nem engedtem hozzányúlni, a következő éjszakán már elraktam és azóta sem keresi, simán alszik nélküle. Ja, és a köhögése is épp elmúlt, jól jött ki a dolog. :) A cumiról viszont még nem tudom hogyan szoktassam le, ráadásul most megint ekcémás lett a szája a sok cumizástól (betegen napközben is használja, nem csak alvásnál). Esetleg tudtok tanácsolni valamit?

A bilizést, wc-t totálisan elutasítja, csak és kizárólag a pelenkába végzi a dolgát, nem hajlandó ki sem próbálni a bilit.

Tücsi! Köszi a receptet, már ki is próbáltam! Sanyika persze ebből sem evett (ránézésre közölte, hogy nem finom), de mi apával megettük, igaz egy kis sajtot szórtunk rá, úgy még finomabb volt!

A vonalzó szerint Joe már a 40. hétben jár! Ha még nem született meg a kispicúr, akkor nagyon drukkolok nekik!

Jó hosszú litániát írtam, remélem nem száll el.

Sziasztok,
Móni
huncut
 
 


Moni, nem tudom megnyugtat e, nalunk sokaig felvaltva aludtak, ennek 1, max 2 honapja vege. Piroska kevesebbet alszik, de altalaban van egy nyugodt oram, az is valami :)

Depresszio, ismeros, de tenyleg sokkal jobb lesz, ha VEEEEGRE bekoszon a tavasz! Ha belegondolsz, hogy lassan vege a 85 reteges oltoztetesnek az is feldobja a kedvedet, nem? ;)
Nekem meg sokat segit, ha el tudok menni neha egyedul. Azt a rendszert vezettuk be, h hetente egy szabad napom van, nem mindig mukodik (2 hete nem volt), de ha igen, NAGGGGYON jo :D

Sara

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Bocsanat, megint en

Az elobb kimaradt az, amiert jottem.

Gabek, a w. ovikban altalaban 3 eves kortol van egy ugynevezett baba-mama csoport, hetente 1x, altalaban 2 ora. Nem csak azok mennek, akik w oviba akarnak menni, s ott megismerheted az ovonoket, megnezheted az ovit, stb.
Nagyjabol ugyanazat csinaljak, mint az ovisok csak kicsiben. EGyfajta beszoktatas az egesz.

mostmar tenyleg lepek!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 

 
 

Sziasztok,

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Jó tudni, hogy máshol sem édességmentes az élet.
Sajnos nálunk édesség gyanánt a tejtermékek nem annyira menők. Blanka valahogy leszokott róluk és mostanában nem eszik se joghurtot, se krémtúrót... Még a túró rudi sem nagy csáberő, A jó a rosszban, hogy szerencsére a fogmosással barátságban van, bár mindig megkérdezi miért kell fogat mosni. Fogmosás fronton arra nem tudom rászoktatni, hogy kiköpje a fogkrémet. Azt mondja rá ugyanis, hogy finom. :oops: Na most erre mit lépjen az ember lánya?

Van egyébként másik körkérdésem is. :) Ha más így belelendültem.
Ti, vagyis a csemeték hogy állnak az udvariassági formulákkal?
Blanka rendszeresen hallja, hogy köszönünk, ezt-azt kívánunk, megköszönjük, amit kapunk, bocsánatot kérünk stb..., ennek ellenére a mai napig csak nagyon szűk családi körben alkalmazza. Néha egy-egy jobb pillanatban köszön pl. a boltban vagy a közeli ismerősöknél megköszöni, ha kap valamit, de például bocsánatot kérni például még apától és tőlem sem hajlandó. :? Ez eléggé bosszant és nem tudom lehetne-e rajta változtatni vagy hagyni kell és majd az idő megoldja ezt is.

Rita,
Jó, hogy így császkáltok Mátéval. Mit csináltok ilyen időben? Jártok már például múzeumba? Vagy inkább gyerekprogramokra? Vagy csak sétálni?

Nekem most télen nem sok kedvem van mozdulni, de már alig várom a tavaszt, hogy mehessünk újra.

Lilla,
A bloghoz kapcsolódva, Bálint szerintem egyszerűen csak anyás. Nálunk Blanka apás lett - totálisan. Mondjuk ennyire nem hangzatos az "elutasítása", de volt már olyan éjszaka, amikor együtt aludtunk hárman, hogy azt mondta, menjek ki. Azóta meg van ágyazva rendesen a vendégágyon. :roll: Ha Aby kicsit nagyobb lesz és apa is nagyobb részt tud majd vállalni az ellátásából, akkor lassan majd kiegyenlítik egymást Bível. Csak addig ki kell bírni, ami biztos nem könnyű.
A zenebölcsit kicsit irigylem. :D A környékünkön az sajnos nincs.

Boga,
Lujzinak Boldog Névnapot!!!
Jó, hogy alvás fronton tőletek legalább jó hírek érkeznek. :)

Kinga,
Köszi az iwiwes felvilágosítást. Most sajnos amúgy pang az állásajánlatos rész. :(

Brik,
Remélem megoldódik a lakásügyetek. Hatósági protekcióval sajnos csehül állunk, ez a vidékről érkezés hátránya, de nagyon drukkolok!!!

Tücsi,
Jó végre rólatok is hallani és látni a gyerkőcöket. Csodaszépek! :)

Most vár az angol házi.
Szép napot!
prücs

prucsok
 
 


Sziasztok,

Prücsök ez jó körkérdés, mert így mindenki sokat ír :-)

Szigor
Hát persze, hogy én vagyok a szigorúbb, mert én határozom meg, hogy mit szabad és mit nem, mivel velem van itthon. Mindig én mondom, hogy ezt nem, azt nem, amazt sem lehet. De nevelési kérdésekben mindig egyet értünk, nálunk nincs olyan, hogy én megengedek valamit, apa pedig nem ill. fordítva.

Cukor
Nálunk a Kinder Pingui a favorit, minden nap kell ennie, mert rosszul lenne ha nem lehet, de egy nap csak 1-et engedélyezek, mert felfalná a 4-es csomagot is. Aztán van a csoki puding, ami nagy kedvenc. Csokit is szereti, de nem vagyunk nagy csokisok, így aztán ritkán van itthon, ja bocs a Kinder tojást azért gyakran kikönyörgi, hogy vegyünk. Cukorból csak a PEZ-t szokott kapni, ezt is Anyukám mutatta meg neki :roll:
Karácsonykor persze evett ezer szaloncukrot, de aztán rájött, hogy nem mindegyik finom.
Mostanában már azért várja a jó időt, mert azt mondtam, hogy fagyit csak nyáron , azaz melegben lehet enni. Kb. minden nap megkérdezi, hogy "meleg van?" mondom igen, mert hogy arra gondoltam, hogy jó idő van, erre következő kérdés: Akkor lehet fagyit enni? :)

Alvás
Ezzel nálunk semmi gond 8-kor fekvés, reggelig alszik, közben se mászkálás, se inni kérés semmi. Mostanában azt kéri, hogy az ajtaja maradjon nyitva, így mi az elején kicsit csendesebbek vagyunk, de utána sem ébred fel.
Napközben pedig alszik 2-3 órát, úgy látom ő még igényli ezt, én ekkor olvasok neki mesét és szépen elalszik, most is :-)

nehogyelszálljon

Kép

Kép
gabek
 
 


Na szóval

Udvariasság
Nem is értem, de nálunk nagyon mondja: köszönöm, kérem, légyszi, elnézést, bocsánat stb.
Mondjuk gondolom azért mert én is sokat mondom neki ill. itthon. De a legjobb, hogy voltunk valamelyik nap vásárolni és szilvás gombócot akartam főzni, amihez ugyebár felezett szilvát akartam venni. Az egész üzletben 2 db ilyen üveg volt legfelső polcon, az egyiket elértem, de a másik hátra csúszott és azt sehogy sem. Elmondtam Gergőnek, hogy mi a helyzet. Jött arra egy nő (kb. olyan alacsony mint én) erre Gergő odament hozzá, hogy "elnézést vegyed le nekünk a szilvát, mert anya nem éri el, lééégyszi" Persze én nem mondtam ezt neki, csak önállósította magát. A nő annyira meghatódott, hogy milyen udvarias a gyerekem :D én meg iszonyat büszke voltam rá, de hát ő sem érte el.
Van egy mese a Minimaxon a Kiskirálylány, na abban a királylány mindig azt mondja, hogy "akarom", ezt a Gergő eléggé eltanulta, de ha ezt mondja, mindig rászólunk, hogy "nincs olyan hogy akarom".
Ahogy néha tudja mondani, hogy "légysziiiii" na attól teljesen elolvadok, de hát ez gondolom mindenkinél így van, hiszen elég rafkósak már a gyerkőceink.

Na és Dávidról is egy két sort, ha már Gergőről regényt írtam. Szóval már elkezdtük a kajálást, már komoly menüsora van: alma, banán, barack, krumpli és tegnap óta kóstolgatj a répát is. :wink:
A nagy attrakciója, pedig az, hogy fordul :D

Mivel itt a tavasz a jó idő, ezért egyre többet mozdulnánk ki, légyszi írjatok jó programokat, hogy ki hova jár, vagy menne, vagy járt!

Köszi,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Jó olvasgatni titeket,és örülök,hogy ismét több hsz-ek születnek!

Szigorról,nálunk én vagyok a szigorúbb,apa hamarabb enged.Bár Hannával kicsit nehéz,mert nagyon hisztis,és ilyenkor én is előbb engedek,ha már semmivel sem tudom elvenni a figyelmét,és,ha olyan dolog a hiszti tárgya,amit meg lehet engedni.

Édesség,csak olyat veszek,ami annyira nem árt.pl.kinder szelet,puding,túró rudi.A cukrokat próbálom mellőzni,bár a Rebi szokott magának venni,de abból se lehet rendszer.Hanna max.tic-tacot ehet,abból se sokat.

Alvás,szerencsére ezzel sose volt gond.Elég volt egyszer a Rebinél,aki 3!!! éves koráig velünk aludt!Zsolti meg Hanna csak az ágyában alszik és egyiket sem kellett altatni.
Este azért már nehezebb őket ágyba parancsolni,de ez sem egyforma.Vmikor elsőre benn maradnak,de előfordul a járkálás és Hannánál a sírás,hogy ő még nem akar aludni.Ilyenkor max.megengedek még egy rövid mesét,mert Hannánál sajnos az"erőszak"nem vezet semmire.Inkább megbeszéljük,hogy kinn maradhat még egy kicsit,de utána szépen bemegy aludni.Ez rendszerint beválik,és ilyenkor egy szó nélkül bemegy és elalszik. Zsolti jobban szót fogad,ha szólok,hogy alvás,ő nem igen jön már ki,csak ha a Hanna is kinn marad.Őt meg nem "büntetem" azzal,hogy ha az egyik kint van neki meg benn kell lennie az ágyában.
Rebi,már más.Neki azért egy kicsit többet engedek este,de ő külön szobában van,így "elszigetelem"a kicsiktől.De 8 után már ő sem tévézhet.

A munka változatlanul tetszik.Most a szülészeten vagyok.Meló az van ,nem unatkozom a műszakjaimban.Az osztályon fekszenek a kis és nagy terhesek különböző bajaikkal,vmint a megszültek.A friss császárosok is egyből a helyükre kerülnek vissza a műtőből,nincs őrzőjük.Így több odafigyelés kell(vérzés,infúzió,stb.),ha hoznak egy friss császárost is az osztályra.Őket kelteni 12 óra után,+ a friss szülőnők megfigyelése,+a görcsölő terhesek infúziózása,így mindig van mit csinálni.De legalább megy az idő,olyan,mint anno Vp-ben.
Sok szülés van,elég nagy osztállyal működi.Plusz a nőgyógyászati kisműtétesek is ott vannak,bár ők hazamennek du.Így amikor már csak a hosszú napos maradt egyedül az osztályon,akkor még ágyazhat is a kisműtétesek után.Egyszóval nem fogok unatkozni a műszakjaimban. :lol:
A kollégákkal úgy érzem jó a kapcsolatom,szerintem befogadtak.Már mondták,hogy jó velem dolgozni.Ez jól esett.
Próbálok jól beilleszkedni,és azonosulni a helyi szokásokkal.Vannak dolgok,amit eddig másképp csináltam,de nem olyan nagy jelentősségű,hogy ne tudnék változtatni rajta.
Természetesen az elveimet megpróbálom megtartani,mert nem hiszem,hogy van olyan,amivel ártanék a kórháznak.
:wink:
Továbbra is fontos az empátia,és ahogy az időm engedi eszerint szeretnék dolgozni.Nyilván nem fog minden apró dologra időm jutni,de ha éppen ráérek kisebb dolgokra is segítségre leszek a mamiknak. :wink: Viszont biztos lesznek olyan dolgok,amire nemet mondok,hisz a terhesség és a szülés nem betegség,és kényelemből senkit sem fogok kiszolgálni. :roll:
De már volt egy olyan szitum,amikor a friss császáros,akinek előzőnap du.volt a műtét,másnap reggel még nem látta a gyerekét,mert látogatási tilalom volt és az újszülötteket,csak az anyukájuknak adták ki a csecsemősök(ami jogos nem is ezzel van a gond).De senki nem vitte oda neki a babát mondván még úgy sem tudja ellátni.Azért 5 perc mindig van egy 12 órás műszakban,hogy odavigyem mellé fektessem,5 percet ő is tudja tartani,hisz,már mögötte volt egy éjszaka,és utána visszaviszem a babát.Aztán majd anya bemegy érte,ha már felkelt.
Erre én,éppen nem volt semmi dolgom,bementem a babaért,és közölték a lányok(nem mérgesen),hogy ebből ne csináljak rendszert,mert visszaélnek vele a kismamák.Mondom én,ha nincs időm,akkor nem megyek be,hanem megbeszélem vele,hogy amint tudok kiviszem neki a babát.És nem őket kértem meg,hogy kivigyék,hanem én vittem ki a babát.
Szerencsére ilyen biztos ritkán van,mert ha nincs látogatási tilalom akkor az apukáknak kiadják a babákat,és ők oda tudják tolni az anyának őket,majd vissza a csecsemőbe.
De én is hülyét kaptam volna,ha nem láthatom a gyerekemet szülés után.Még ha rövid időre akkor is meg kell adni ezt a jogát az anyának.
Mondjuk az ugráltatást én sem szeretem,sőt ha érzem,hogy szolgának akarnak használni szólok is érte.DE ilyen még nem volt ebben a pár műszakomban. :lol: :mrgreen:
Remélem abból sohasem lesz problémám,ha magamnak csinálok plusz munkát! :mrgreen:

Majd,ha érdekel titeket mesélek érdekes sztorikat,ha történik velem ilyen! :roll: :wink:

JOE jelentkezz!!!Mi van veletek????Mindjárt itt az idő!!!!!

Na most írtam egy kisregényt,remélem nem untattalak titeket!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

jujj, de jo, olyan a topik,mint regen :D :D

Prucs
Koszi koszontest:) Sajna Lujzi mar nem hagyja, h kimenjek rogton ahogy beteszem az agyaba, de eleg hamar elalszik...

Szigor
Sajna nalunk csak en... Apa vagy tul latin, vagy nincs kedve munka utan nevelni is, de en diktalok...La. mindketten hallgatnak ram...tobbnyire...Lujzi kicsit jobban... Nem tul halas szerep...

Edesseg
En nem engedem a csokit, cukrot nem ismeri meg. Persze az apja mar adott neki csokit, de aztan megbeszeltuk a dolgot. Azota nincs. Ugy vagyok vele, h ha majd keri, nem tiltom el, de amig nem tudja mi az, minek adjam neki??

Jo hallani azert, h nem csak engem kerulget neha a depi... Hajlamos vagyok meg ezert is magamat okolni :oops:

Ja, Lujzika most kezdi magatol megkoszonni a dolgokat, es ha eljovunk valahonnan, es en hangosan elkoszonok, mondja utanam hangosan, h SZIASZTOK! Olyan edi :D

Tucsi
Jo,h ujra itt :wink:

Timi
Orulok, h ilyen lelkes vagy a munkadban, en varom a sztorikat kivancsian :)
Jo tudni, h van ilyen jofej tagja az egeszsegugynek :D

Na dugulok, jo ejt mindenkinek!

Kép
boga
 
 


Sziasztok!!!!!!!

ezer éve nem voltam.Az ok:dec elején elromlott a laptopunk.
Bevittük szervízbe.még garanciális volt.Ültek rajta pár hétig,aztán jan közepén kiderült,hogy nem lehet javítani így visszaküldik a gyártóhoz Hollandiába jóváírásra.(a gép MSI,mint kiderült a lehető legrosszabb szervízháttérrel :evil: )
Akkor azt mondták 3 hét kb.
Venni közben nem mertünk,mert nem tudtuk akkor még,hogy visszakapjuk a pénzt vagy levásárolhatjuk.Arról is volt szó,hogy a teljes árát írják jóvá,de arról is,hogy csak a mostani értékét.Úgyhogy vártunk,mert azt tudtuk,hogy két gépet akarunk,de ha a teljes árat adják akkor 3 gép sok lenne.

Végül tegnap lett gépünk.Kettő,így legközelebb ilyen nem lesz.

Igyekszem visszaolvasni,mert arra még nem volt időm.


Nálunk:Zalán dec elején elkezdett beszélni és dec végére már mondatokat mondott!Nagyon ügyes!Okos,értelmes,olyan szavakat használ,hogy néha csak nézünk.(a férjem szerint már rég tudott beszélni,csak eddig gyüjtögette a szavakat :lol: )
Napközben egy csomószor a WC-be pisil.

na majd olvasok és jövök
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy újra pörög a topicunk! :)

Még egyben! Várjuk a nagy napot.

Köszönöm, jól esett a hiányolás, érdeklődés.

Szülés után jelentkezem!

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok!

Köszi Mindenkinek a drukkolást:-)))

Joe ezerrel gondolunk rád, drukkolunk:-))

Rita telefonon üzentem rengetegszer és írtam mailt is. Majd írok, kíváncsi vagyok hogy vagytok:-))

Szigor:
Nálunk apa szigorúbb, mint én. Sajnos én engedékeny vagyok!

Alvás:
Hát az nálunk fura, nem aludtunk se Lilivel se Álmossal együtt viszont Lili este 8-9 körül aludt mindig el. Hát Álmosnál minden más, őt du fürdetem, mert ő este 6-fél7 körül elalszik és reggel fél 6kor kelünk. Így nálunk ez másképp van.

Édesség:
Hát nálunk cukor az nem igazán van és szénsavas üdítő se. Ez a kettő olyankor van ha kap valakitől, mi nem veszünk. Viszont mi nagyon édesszájúak vagyunk és csoki, túró rudi, puding és süti van.

Szerencsére ételekkel sincs gondom, mert mindenki megeszik mindent. Így főzés szempontjából szerencsés vagyok.

Megyek, mert Álmos mindig az utazó ágy matraca alá bújik és kiabál, hogy nem, de meg síkit, most is. Ez az új játék:-))

Puszi mindenkinek!

Brigi

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok!

Hoztam egy kis meglepit!!!

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Tündi, éljen, éljen, éljen - gratulálok!

Volt két percem, de már elmúlt, de ezt muszáj volt megírni. :)

Joe?

Tücsi
20150827140659
 
 


Tündi! Jajjj, de jóóó! :D :D :D

Móni
huncut
 
 


Tündi!

HURRRA!!!!!!

Eljen eljen eljen!!!!!

:D :D :D :D

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


:D :D :D :D
De jó látni a jó híreket, és azt, hogy ilyen klasszul porog a forum!!!
Mi jol vagyunk, nekem nagyon nehez a helyzetem, segitsegem szinte semmi, ferjem minden nap sokaig dolgozik, de nem panaszkodom, mert immar a 34. hetben vagyok, es egyelore ugy nez ki, minden rendben.
Keszulodunk a babara, lassan a ruhacskak is elokerulnek, olyan hihetetlen az egesz. Sokat foglalkoztat, hogy hogyan fogjuk megoldani a gyerekekkel azt a par napot, mig benn leszek szules utan, hat remelem azert anyosom majdcsak segit egy kicsit.
Micivel most kezdtuk a szobatisztasag dolgot, tobbnyire mar wc-be kakil, a kisdolog csak neha sikerul oda, jo lenne, ha nem lenne mar pelenka, de asszem nyarig ez remenytelen.
Tud valaki uj infokat a klinikarol? Allitolag most mar kell vinni pelusokat, tetrat is, es van, hogy ket nap utan mar kidobjak az embert. Igaz ez? En mondjuk annyira nem bannam..

Na megyek, probalok majd surubben jonni. Ja, es lanyok, tali nem lesz valamikor??

Jo ejszakat mindenkinek:

Panzej:Anita

Kép
Kép
panzej
 
 


Meg egy gyors kerdes: tud vki a gyedrol valamit?
A

Kép
Kép
panzej
 
 


Tundi


JUHEEEEJ!!!!! GRATULALOK :D :D :D :D

Kép
boga
 
 


Kepzeljetek, tegnap a tesom babaja, Artur fejre esett kb 50 cm magasrol. Egy pillanat alatt tortent az egesz. Nehany perccel az eset utan mar ugyanolyan mosolygos es jokedvu volt, mint mindig.
A bizti kedveert bevittek a Janosba, ahol kiderult, h megrepedt a koponyaja, es verzes is van, hal´ istennek a koponyan kivul!!!
Teljes mertekben megfagyott bennunk a ver, benntartjak oket egy hetig.
Az ideggyogyasz szerint minden ok, es ugy fest, csokken a dudor is...
Ma voltam naluk, nagyon jokedvu, aktiv, nevetgel meg sikongat, mint mindig, nagyon jo volt latni, hogy kifejezetten megorult amikor meglatott, meg incselkedett is...

Hat ez tortent... Hal´istennek kis tulelonek latszik :)

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Boga! Én is mindig ettől félek, Tamás is gyorsan pörög-forog, nem is merem csak az ágyában és a járókában egyedül hagyni. Szerencse, hogy nem lett komolyabb baja Arturnak.

Panzej! A klinikáról nekem kb. féléves emlékeim vannak, kérdezz nyugodtan, de kb. ugyanaz a helyzet, mint 3 éve, csak mostmár mindent neked kell vinni a baba benti ruháin kívül. (pelenkát max. egyet-kettőt adnak neked is és a babának is, még a fürdetéshez is neked kell adni a pelenkát). A hamarabbi hazaengedésről semmi infóm nincs, nekem meg kellett várnom a 72 órás PKU eredményt és csak utána jöhettem haza, ezért voltam bent 4 napig. Egyágyas szobában voltam (örök hála Tücsinek az infókért!), nekem nagyon megérte, mert már kétgyerekesként nem izgultam, hogy jól fogom-e csinálni a dolgokat, viszont amikor a baba aludt, én is tudtam pihenni és ez nagyon sokat számított. Ja, és oda bárki bármikor bejöhetett a családból, így láttam a nagyobb gyerekemet is. A csecsemősökhöz letolni a picit átlag napi 2-3-szor pedig nem volt nagy ördöngősség.
A gyeddel kapcsolatban mi a kérdés???

Rólunk: Nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik, hogy Sanyika kezd ismerkedni a bilivel! Eddig totálisan elutasította, most viszont ráül, aztán a vécére is felmászik, ott is üldögél egy kicsit. Már épp ideje így közel a 3-hoz...

Joe???

Sziasztok,
Móni
huncut
 
 


Sziasztok!

Tündi!

GRATULÁLOK! Végre, végre! Hogy vagy egyébként? Róka koma, fáradtság?

Boga!

Jajj, szegény Artúr! Jó, hogy ilyen jó a közérzete, ez sok mindent megmutat. Ezeknek a piciknek tényleg van őrangyaluk, az tuti!

Timi!

Klassz olvasni, hogy milyen jól érzed magad az új helyen! Ha a kollégák kedvesek, az nagyon sokat segít, főleg az elején!
Sok szép élményt kívánok!

Panzej!

Már a 34. hetet gyűröd? Jesszus. Még csak most árultad el, hogy a harmadik pici is bekopogtatott...


JOE???????????

Sziasztok!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Tündi!
HURRÁ! Éljen! Gratulálok!
Vigyázz Magatokra!

Mi még egyben. :)

Puszi:
Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok!

Tenyleg Tundi, hogy erzed magad? Remelem nagyon jol :)

Joe, sokat gondolok Rad s drukkolok! Nem kuldenel egy sms-t, ha megszuletett a picur? :oops: :D

Boga, szegeny kis Artur :(
Tenyleg van orangyaluk.... Milyen jo, hogy egybol vittek korhazba es kiderult minden... Jobbulast kivanunk neki!

Panzej, mire vagy kivancsi pontosan? Nehez lehet pocakosan Lackoval es Micivel segitseg nelkul!

RIta, miujsag veletek?

Hu, en ma felelegeztem, megkonnyebbultem, 1 hetet kesett a izem, kicsit korainak ereztem egy ujabb kisbaba erkezeset... :?
Rendes, meg var egy kicsit ;)

A kolkok jol vannak, Vince dumaitol kesz vagyunk, jegyzetelni kellene, de sajnos sokszor elfelejtem a szovegeit mire odajutok, egybol kellene leirni.
Piro mint kiderult csak akkor hajlando szilardat enni, ha nem vagyok itthon... Es tovabbra is szopizik ejszaka a kis huncut, mondjuk most 3 orlo fog jon szegenykemnek.

En meg mindig kuzdok a derekammal, de mostmar legalabb megtalaltam a megfelelo szakembert (hala Jutkanak :)), s jarok gyogytornara, az legalabb segit.


Szep napot!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Üdv:)

Látom a jó híreket:)))
Éljen-éljen:)

Edina és Kata
anid2
 
 


Sziasztok!

Örömhírt hoztam!

[color=red]Ma délután fél négykor megszületett Básony Olivér, JOe kisfia!
4200 gramm és 59 cm, mindketten jól vannak!!!!!!!


[/color]

Kinga
kgk
 
 


Ez gyors volt! 10.45-kor még írt Joe, hogy egyben vannak, fél négykor pedig már megszületett Olivér! :D

Gratulálok és jó egészséget kívánok az egész családnak! :D

Joe, majd ha lesz időd (pár hét múlva :) ), gyere és mesélj!

Puszi,
Móni
huncut
 
 


JOE
GRATULALOK!!!! Jo egeszseget, sok tejcsit kivanok a kis Olivernek! Jo pihenest es ismerkedest az elso napokra :D :D :D

Koszi mindenkinek az Arturos hsz-ket, o tovabbra is nagyon vidam :)


Dina
Mi ujsag veletek?

Kép
boga
 
 


Jaj de jo! Nagy gratula Joeknak, sok-sok boldogsagot es jo ismerkedest!

Moni, nekem is egybol feltunt, hogy ez igen gyors szules lehetett, Joe, majd gyere es meselj, ha lesz egy kis idod, addigra jo pihenest!

Jo nagy baba Oliver, hat o sem fog 56-os rugikat hordani;)

:D :D :D dejodejodejo!!!! :D

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Dina, mi ujsag veletek? Ez igy nem er! :)

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok,

Most csak nagyon röviden:
HATALMAS gratula Zsófiéknak Olivérhez és Tündiéknek a 2 vonalhoz!!!

Jó ilyen ó hírekre és pörgésre érkezni.
puszi,
prücs

prucsok
 
 


Drága Joe! Szívből gratulálok a kisfiadhoz!!! Sok boldogságot, tejcit és jó egészséget Nektek!

Drága Tündi! Neked pedig szívből gratulálok a várva-várt két vonalhoz!!! Nagyon vigyázz Magatokra!


Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!!!!

Nagyon jó ilyen csodás hírekre jönni!!!

JOE!SZÍVBŐL GRATULÁLOK OLIVER ÉRKEZÉSÉHEZ!!!SOK BOLDOGSÁGOT,EGÉSZSÉGET ÉS TEJCSIT KÍVÁNOK!SOK PUSZI

TÜNDI!NAGYON ÖRÜLÖK A KÉT CSÍKNAK!!!!VIGYÁZZ MAGATOKRA!!!

Panzej,lassan már érted szoríthatunk!Gyere többet,hogy le ne maradjunk a nagy eseményről.Remélem sikerül egy kis segítséget szerezned a kórházi napokra!!!

Sára,reméljük most már tényleg jó kezekbe került a derekad!

Boga Artúrnak gyors lábadozást,szerencsére nem történt nagyobb baj!!!

Nálam továbbra is megy a meló.Jól érzem magam,remélem így is marad.Bár a szám nem mindig marad csöndben :lol:,de igyekszem :wink:
Próbálom lelkiismeretesen végezni a munkámat,vannak kihívást igénylő esetek,amik nem hagynak unatkozni! :roll:

Tündinek szeretettel:
Kép

Joenak és a kis Olivérnek szeretettel:
Kép

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok csajok:)))

Örülök a jó híreknek:)

Mi megvagyunk:)Nem mondom,hogy könnyű, de helytállok, és így is szép a világ:)


A meló megy ezerrel, a kiscsaj imádja bölcsit, szövegel, olvasgat:)-de tényleg:)és ő a lényeg:)

Most ovit keresek...

A válás is halad:)lassan, de biztosan..na mindegy:)
Az egyetem is a végét járja, szóval zajlik az élet:)

Csók mindenkinek:)))))
anid2
 
 


JOE!

SOK-SOK boldogságot az új családtaggal!!!!


Köszönöm mindenkinek a kedves sorokat. Köszönöm szépen jól vagyok. Eddig még nem sok tünetem jelentkezett, leszámítva a fáradtságot. De azt már egyébként is megvolt. :?

Azért félek, nehogy valami probléma legyen.... Március 25-ig még nem is merek nagyon örülni...

Dina!
Örülök, hogy jelentkeztél!
Kata egy kis zseni, de ezt már régen tudjuk!

Tündi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


ISTEN ÉLTESSE OLIVÉRT!! NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNUNK!!!!

Jaj, egy kicsit irígy is vagyok! Bárcsak már én is itt tartanék!! Most is rugdal a gyerkoc, rengeteget mocorog, annyira kíváncsi vagyok, fiú-e vagy lány! De szerintem lány! És hat igen, azért félek a szüléstol. Pedig a háromgyerekes barátnoim szerint könnyebb a harmadik, dehát a szülés az szülés ugye..
Drukkoljatok, a férjem hétfon elmegy két hétre Hollandiába. Bár szerintem nem fog hamarabb születni, eddig mindkettot túlhordtam, de azért néha belegondolok, mi lenne, ha itt egyedül az éjszaka közepén arra ébrednék, h elfolyt a magzatvíz.. Uhh..

A Gyeddel kapcsolatban arra vagyok kíváncsi, hogy ha kérvenyezem szülés elott, akkor melyik orvostól kell papír a terhesállományba vételrol? A körzetitol vagy a nogyógyitól? Amúgy a "reformokról" tudtok vmit? Mikor lépnek életbe a gyedes reformok?

Móni, köszi az infókat. Elég lehangoló, h ennyire nincs pénz. Pelust viszek akkor. Betétet adnak azért? És babacsomagot kapunk?
És hogy néz ki ez az egyágyas dolog? A patológián vannak a szobák, ugye? Kajálni le kell menni? és mennyibe kerül, hogy kell kérni?

Írjatok légyszi, remélem majd még Joe-tól is kapok elso kezes infót! :D

Puszi!

A

Ja, reklámozom a blogom, itt a legutóbbi írás:

http://velvet.hu/poronty/2009/03/11/kis ... sz_szulni/

Mindig szerdánként jelenik meg, itt a porontyon.

Kép
Kép
panzej
 
 


Sziasztok!

Panzej! Lelkes olvasód vagyok! :)
Az egyágyas szobákról: a patológián vannak és szüléskor kell érdeklődni, hogy van-e éppen üres. Maga a szoba nem nagy, egy ágy, kis asztalka az ágy mellett, egy szék, hűtő (!), és szekrény van benne (tévével). Két szobára jut egy fürdőszoba. Szerintem nem régen lettek felújítva, mert amiben én voltam, az teljesen korrekt volt (ellentétben az ötágyas szobákkal). Egy gyengébb 3 *-os szállodai színvonalat képzelj el. 10 ezer Ft-ot kell érte fizetni éjszakánként (egészségpénztárra el lehet számolni). Orvost, nővért csak vizitkor látsz, viszont csend van és nyugalom, ami nekem nagyon fontos volt. A babát neked kell levinni a csecsemősökhöz bármi van, de ez nekem egyszer sem jelentett problémát. Illetve egyszer elromlott a lift, éppen az újszülött osztályon voltunk. Szóltam a csecsemősöknek, hogy most egy kicsit bennhagynám a bébit, mert nem tudom felvinni a lifttel, majd jövök vissza érte ha megjavították, de odajött hozzám a főnővér, megfogta a kocsit és felszaladt vele a lépcsőn. Nagyon rendes volt! :)
Egyébként nem nagy ördöngősség naponta 2-3x levinni a babát. Persze kajálni is le kell menni.
Nekem nagyon sokat jelentett, hogy tudtam pihenni, szellőztetni, bejöhetett Apa, Sanyika. Első gyereknél nem vállaltam volna be, de a másodiknál (baromi magabiztosnak éreztem magam :D ) már jó volt. Nem akarlak rábeszélni, csak szerettem volna felhívni a figyelmedet, hogy ilyen lehetőség is van és sokaknak bejött. :)
Még egy dolog: csak a szülőszobában adtak betétet, meg talán egyszer később, úgyhogy alapvetően azt is neked kell vinned!
A gyeddel kapcsolatban nem tudok segíteni, esetleg a www.allamkincstar.gov.hu-t nézd meg, hátha megtalálod amit keresel.

Szia,
Móni
huncut
 
 


Valami kimaradt: ugyanaz a babacsomag, mint 3 évvel ezelőtt, ugyanazok a termékek vannak benne. 2 pelus, pici Sudocrem, popsitörlő, sok újság, szóróanyagok, stb.
A kajához: csak ebédelni kell lemenni, mert a reggelit és a vacsorát beadják a szobába.

Móni
huncut
 
 


Sziasztok!

Tundi!
GRATULALOK :D :D


Kepzeljetek, Artur holnap hazamegy :D

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Péntek óta itthon, nagyon boldogok vagyunk.
Köszönjük a gratulációkat.

Azért durva kettővel :), semmi időm, de azért még most de-tt jövök, mesélek, és hozok képeket is!

Puszi,
Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok!

Talán most sikerül írnom. :)

Szóval, hol is kezdjem?
Már elég türelmetlen voltam a szülést illetően, rettegtem a túlhordástól, hogy be kell feküdnöm, szülésindítás stb. Nagyon jól, sőt egyre jobban éreztem magam a terhesség előrehaladtával. Megnyugodtam, hogy nem fenyeget már koraszülés és teljes valójában élvezhettem a pocakomat. Hú, hatalmas pocim volt, de nagyon szerettem. Szomorú vagyok, hogy nem készült rólam szülés előtti pocakfotó, mindig azt mondtuk hogy majd holnap.
Kedd reggel (márc10) CTG-re voltam hivatalos, minden rendben volt.
Utána találka a dokival, megvizsgált 2 ujjnyi voltam. Repestem az örömtől és hogy hazaengedett! Fülig érő szájjal jöttem ki.
Még ekkor sem volt semmi tünetem, semmi fájás hetek óta, pisilni sem jártam éjszaka, egyszóval nem az a terhesség vége felöli állapot jellemzett. Uram hazavitt, aztán ment dolgozni. Délben le kellett dőlnöm pihenni hatalmas fáradtság tört rám. Boti nagyon aranyos volt, simán hagyott feküdni autózott. 13:00 kor egy nagyon erős, hosszú fájásra ébredtem , felcsillant a szemem, egyből az órára néztem. 10 perc múlva újabb. A következő 7 perc múlva jött, de az erőssége és a hosszúsága kétséget nem hagyott bennem. Szülünk!
Hívtam Apát, meg Anyukámat az volt a terv, hogy Ő vigyáz Botira.
A 7 perces fájás egyből 2 percesbe csapott át. Picit megijedtem, mert Boti megérezte erős fájásaimat és jó lett volna "lepasszolni", nem tudtam hogy vészeljük át együtt az elkövetkező 1 órát amíg hazaér a család. Elkezdtünk zoknit gombócolni, Boti felült az asztal tetejére és párokat kerestünk. Közben leakasztottam a faliórát és írtam a fájások időtartamát és sűrűségét. 2 perces szabályos volt és 30mp-ig tartott. Egyszerre voltam izgatott és nagyon boldog, megható volt így együtt vajúdni Botival. Boti is nézte az órát, mondtam neki, hogy Olivér készül kifelé, többször megölelte a pocim és mondta "szeretlek Olivér" Na ekkor könnyes lett a szemem. Elrepült az idő megérkezett a segítség. 14:00 kor csengettünk a szülőszobán, nagy volt a forgalom, kb 15 percet ácsorogtunk mire valaki ki tudott jönni. 14:30 kor kerültünk szülőszobára 15:30 kor már a kezemben, pontosabban a mellkasomon volt Olivér. Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült beavatkozásoktól mentesen, gátvédelemmel szülnöm. (Botinál kellett oxitocin) Röviden ennyi. :)

Köszönjük a gratulációkat! :D

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Kép Olivér

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Szia Joe,

Mindig jó örömhírre jönni, no de ekkorára nem is számítottam :-)

Gratulálok, sok örömöt és boldogsogságot kívánunk nektek :)

Üdv,

Gabi

Kép

Kép
gabek
 
 


Joe

Gratulalok a szep szuleshez :D :D :D :D

Kép
boga
 
 


Joe, milyen édes a kicsi!!! És milyen szép, harmonikus szülésed volt!! Még egyszer gratulálok!!
Ja, és légyszi, bármilyen új infód van a klinikáról, írd meg nekem! Köszi szépen.

Móni, köszi az infókat, erősen gondolkodom az egyágyason. Csak a piszkos anyagiak ne volnának.. De olyan vonzó, ahogy leírod!
Hol lehet ilyen nagy betétet kapni egyébként? Örülök, hogy olvasol, ha bármi kritikád, ötleted, vagy bárkinek van ötlete, miről írjak, szóljatok légyszi, néha olyan ihlethiányom van.
Ezen a héten megint cikis témákról kell írnom (súly, ruhák) de ezt néha kérik. Persze ez titok, csak nektek mondom el, de már jó előre készítem a rinocéroszbőröm, amit én ezért kapni fogok.. Majd megpróbálok ügyes lenni, drukkoljatok!

Férjem holnap elmegy két hétre, nagyon nem vagyok boldog..

Jó éjszakát!

A

Kép
Kép
panzej
 
 


Panzej

Tena lady legnagyobb betetje patikakban multikban kaphato. Van tenanak halos bugyija ami moshato, egy csomagban asszem 2 van, es kenyelmesen helyben tartja betetet.

Drukkolok, h hamar elmenjen a 2 het, es egyben maradj addig!!

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Joe,
olyan jó volt olvasni Olivér születésének történetét.Nagyon megható,ahogy otthon vajúdtál Botival,és tényleg csak a végére értetek be a kórházba! :wink: A természetes szülésnek meg pláne örülök!!!
És milyen hajas baba a kis drága fiúcska!
Ja,és ha úgy érzed kicsit sok(k)kettővel,egy lazítás Jovival,biztosan újra feltölt!!!! :lol: :wink:

Panzej,
kitartás!Reméljük hamar elrepül ez a két hét,és addig úgysem történik semmi,meglásd! :wink:

Most én is Jovival lazítok,lakást takarítottam(ezt is Jovira,így könnyebb :lol: ),még várnak a ruhák,melyek a szekrénybe kívánkoznak,csak egy rövidke pihi netezéssel! :roll:

Többiek merre vagytok??????????

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok,

már én se tudok olyan gyakran jönni, egyre nagyobb a lánykám és így egyre nagyobb az igénye rám. Meg már nem is lehet felügyelet nélkül hagyni, kúszik, négykézlábra áll, össze-vissza forog. Múlt héten volt hat hónapos, elkezdtünk kóstolgatni, először almát ettünk, majd megkóstoltuk a banánt, most pedig a kettőt keverjük. Nem haladunk valami rohamléptekben, de nem siettetek semmit. :wink:

Móni: Abka hathós adatai majdnem ugyanazok, mint Tamásé :) 8500 gramm és 71 cm. Tök jót mosolyogtam, mikor írtad. Úgy látom a mozgásfejlődésük is hasonló, mert Tamásról ugyanazokat írtad, hogy csinálja, mint Aby.
Annyi a különbség, hogy Enyémke háton alszik, néha átfordul hasra, és úgy alszik el. De ő még szokott nappal olyan 4 órákat aludni. Bár vannak napok amikor rosszabb alvó és jobban érdekli a külvilág mint az alvás. Éjszaka egyszer kel, vagy egyszer sem. Ilyenkor 5-kor ébred és utána még folytatja az alvást 7-ig. Álomgyerek.

Bálintkám meg jövő hónaptól ovis. Elvileg április 25-én lesz 3 éves, és májustól kerülne az ovis csoportba át, de mivel átszervezés lesz az oviban, és a vezető óvónő úgy látja, hogy Bálint érett, ezért már április 1-től kezdi. Olyan fura, már ovis lesz a gyerekem. El se tudom hinni.

Joe: Gratulálok a szép szülésedhez! Azt hiszem minden nő ilyenről álmodik! Olivér nagyon édes, legyetek boldogok és egészségesek!
Dokiddal elégedett voltál?
Ja, és lesz még durvább is kettővel :wink: :lol:

Panzej: Én Müllerben vettem nagy betétet.

Boga: örülök, h Artúr hazamehet. Remélem minden rendben velük!

Timi: Gondolom az igazi Jovival szívesebben lazítanál :)
Én meg mostanában inkább olvasgatok, ha szakad rám egy kis szabadidő, és ezt is a netezés bánja.

Gabek: ti hogy vagytok? Dávid miket csinál már? Gergő megy oviba?

Rita: Hogy vagy???


Na megyek olvasni.
Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Joe, de szep szulesed volt! :D Jaj, nagyon orulok nektek! Botond is milyen edes, hogy ilyeneket mond!

Kepzeljetek ma levagtuk Vince hajat... :cry: :? :roll: :)

ennyire futotta sajna,

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!
Joe, gratulálok a gyönyörű Olivérhez (milyen jó neve van :) ) és a szép szüléshez, kitartást az első, strapásabb hetekhez!

Boga, remélem, Artúrral minden rendben.

Panzej - drukkolok nagyon, hogy a baba kivárja az apukája hazaérkezését. :)

Timi, mi újság a melóval?

Nálunk a legnagyobb történés, hogy mobilizáltuk a Mirát, kapott egy nyuszimobilt (tudjátok, a legkisebb, lábbal hajtós motor), mert Brúval csak így tudunk bicajozni anélkül, hogy Mira üvöltene, hogy ő akar ülni a nagy biciklijén.

Egyre többet eljátszanak együtt a kis csipkék, ma például képesek voltak hosszasan labdázni úgy, hogy egymásnak dobták-gurították gurgulázva.

Hogy zajoljon az élet, Brú ma azzal szórakozott, hogy hogyan tudja úgy kigáncsolni minimális mozdulatokkal (azaz nem túl jól észrevehetővel) Mirát, hogy elboruljon, mint a zsák - nem nagyon durvult el, még Mira is nagyokat kacagott rajta, de oda kellett figyelni, egy idő után le kellett állítani.

Tanács kéne lányok - hogy tudom leszoktatni Mirát a harapásról? Nőnek a fogai (nagyon későn kezdtek el nőni neki, most egyszerre 3 örlőfoggal küzd), de mindig is harapós volt és ezt én rémesen utálom és itt az ideje, hogy leszokjon róla.

(Múlt héten véresre harapta a lábamat, mert valami nem úgy történt, ahogy ő akarta; disznó dolog és ahogy közösségbe kerül, valaki nagyon meg fogja verni érte, mert persze nem nézi, hogy háromszor akkora akinek nekiesik mint egy kis kutya. Ja, nézte magát fényképen és közölte, hogy vauvau. És tényleg az...)

Szép napot mindenkinek, megyek jelmezt készíteni Brúnónak és magamnak!

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Lilló,
hát van benne vmi igazság... :lol: ,de volna még tippem a közös lazításra :oops:
Nagyon szalad az idő,Abi már fél éves,és Bíí már ovis lesz!
Mi még szeptemberig maradunk a bölcsibe,aztán Hanna is ovis lesz.

Voltunk Zsolival a tanulás képességet vizsg.bizottságnál.Szerencsére az ő véleményük is az,hogy kinőtte már ezt az ovit,de hagyhatom még egy évet iskolaelőkészítő csoportba,de azt már egy másik spec.iskolában kezdjük,ahova enyhe fogyatékosok járnak.(a mostaniban közép-súlyos fogyatékosok vannak)Az IQ szintje továbbra is enyhe fogyatékosságot mutat,de nagyon sokat fejlődött a tavalyihoz képest,főleg a beszéde.

A munka továbbra is tetszik,a kollégák is jó fejek!Remélem így is marad! :wink:

Tücsi,
sajnos harapás ügyileg nem tudok tanácsot adni,szerencsére nálunk ritka.Néha Hannára rájön a kutya szerep,de hamar abba hagyja.Lehet,hogy hülyeség,de harapd vissza :oops:,nyilván kicsit,de érezze,hogy ez a másiknak nem igazán jó érzés.

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: