Új privát üzeneted érkezett!

Ja!
Tudtok egy jo gyerekfodraszt vhol?

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Eladó 2 levél AZALIA gyógyszer, amit szoptatás alatt lehet szedni.
Ha érdekel üzenj!
maravilloso20@gmail.com
mistral4
 
 


Sziasztok,

Huncut: Nekem még nem jött meg. Bálintnál is már 9 hós volt mikor megjött. Szerintem nekem most csak "összejöttek a dolgok", kicsit jobban le voltam terhelve mint egyébként.
A védőnőnk is egyébként ezt vetette fel elsőként, hogy nem lettem-e nagylány.

Boga: Nekem abszolút bevált a Karamalz, megiszok napi két dobozzal, vagy üveggel pár napon át, és már dagadok is. A barátnőm is ezt nyomja, és neki is bejött. Próbáltunk más alkoholmentes sört is, de azoknál nem volt ugyanez a hatás. Szóval ajánlhatod nyugodtan a nővérednek. A Tesco-ban most hiánycikk, mi a Plusból szereztünk be most egy kisebb készletet (a barátnőm féjre 48 db-ot vett, két karton)

Én is arra gondolok amire Te, hogy a gyereknek mindig más mennyiségre van igénye, nem hiszem, hogy a mennyiség ingadozna ilyen drasztikusan. De ha gondolod erről megkérdezhetem a védőnőnket.
Abcsi is össze-vissza eszik, hol többet, hol kevesebbet. Egyébként most egy ideje folyamatosan keveseket evett, lehet ez is a csappanáshoz vezetett, mert visszaállt a mennyiség a kevesebb igényhez, aztán kellett idő, hogy visszaálljon az új megnövekedett igényhez.
Jó gyerekfodrászt tudok, de az Nektek messze van, itt Szsztmiklóson.

Sára: Az a vicces, hogy én nem tudtam, hogy a védőnőnk az :oops: . Csak most hogy felhívtam a tej miatt, akkor mondta, hogy kijön és mikor kijött dumáltunk és mondtam neki, h már majdnem a LaLeche ligához fordultam, mire mondta, hogy akkor bemutatkozik :lol: név és IBCLC hívjam nyugodtan bármikor.
Arra nem emlékszel, h Piró hány hós kora körül volt Nektek ez a dolog? Mert a barátnőm kislánya és Aby között három hét van, és most náluk is ilyen gondok vannak. (neki se jött még meg) Lehet most van ilyen fejlődési ugrásuk vagy micsoda és több tej kell, aztán még az igényeikhez nem alkalmazkodott a készlet? (ezt is a védőnő mondta)
Szerencsére most nálam helyreállt a rend már két napja. Végre rendesen érzem a belövelléseket is.

Szép estét!
Lilla

lilló
 
 

 
 

Ja, és ezért jöttem, de elfelejtettem. :oops:

Sára! Boldog névnapot kívánunk Neked is és Pirónak is!

lilló
 
 


Sziasztok!

Lilla, koszonjuk :)

Nalunk is kb akkor volt, mint nektek. Tobb volt Piro, mint 3 honapos arra emlekszem, mert amikor ez megtortent bennem volt, hogy elvileg tul vagyunk mar a 3 hos fejlodesi ugrason (aztan lehet, h +/- 1-2-3 het belefer??).

Lillo, remelem nem veszed rossz neven, de megnezted, mi van az alkoholmentes soritekben? En is ittam egy ideig aztan lattam, h valami sz.r tartositoszer van benne (E nem tudom mar mennyi). Utananeztem, h az pontosan micsoda es rogton leszoktam a sorozesrol :(

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sara, Piro
BOLDOG NEVNAPOT KIVANUNK! Utolag...

Kép
boga
 
 


Sziasztok,

Lilla, vagyok ám, csak ritkán. Jövő péntektől gyakrabban: költözünk haza! :lol:

Joe,
nagyon meglepett, hogy ezt mondta az orvos a toxoplazmáról. Itt kint nagyon be vannak parázva ettől, és hiába ugyanaz a gyerek apja, havonta csináltak vérvételt, hogy nézzék, nem most kaptam-e el. :roll: :roll: Most akkor hogy van ez??

Boga,
hozzám most jutott el Tracy Hogg könyve, a Suttógó. Talán érdemes lenne belenézned: a leírás alapján egyértelműen "Mimóza" típus a babád: pont ezt írják, hogy naggggyon oda kell figyelni a rezdüléseire, és akkor van csak békében a világgal. :oops:

Egyébként Prücsköt kellene kérdezni Tracy-ről.

Prücs, te végül kidobtad, vagy használtad a könyvet? Emlékszem, egy időben nagyon felhúztad magad rajta. :P Én most megfogadtam, hogy nem olvasok semmi ilyen könyvet, de ezt kaptam karácsonyra, és végülis nem is olyan rossz.

Meséltem már, hogy megvan a második gyermekünk neme? Eláruljam, vagy csak a szülés utén szeretnétek tudni? :lol: :lol:

Puszi,
Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Sziasztok!

Rita!
De örülök, hogy jelentkeztél!
Nem a doki, hanem a védőnő mondta.
Fogalmam sincs, akkor most hogy is van ez. :shock:
Én szeretném tudni!
HALLJUK!!!!!!!
:lol:

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok,

Jó, hogy jöttem, hogy megnézzem ki reagált a néhány nappal ezelőtti kérdésemre, amit most látok, hogy meg sem jelent.
Abban írtam, Saranak, hogy mi kabátostul is tök jól elférünk a Maxi Cosiba, de látom már nem emellett döntöttetek.

Bogának
is írtam, hogy a Rózsakertben a -1. szinten van egy kívülről naggggyon jól kinéző gyerekfodrász pl. fiúk kisautóban ülhetnek nem pedig székben, de a lányos részt nem néztem meg, de biztos van az is. Nekem nagyon megtetszett, de nem járunk oda, én nyírom a fiúk haját, újabban apáét is :oops:

Joenak
is írtam, hogy a kis fehérje szerintem sem nagy baj. De van már (nekem Gergővel nem volt) a Klinikán valami baktérium szűrés a terhesség vége felé, az biztos kimutatja ha lenne valami gond.

A többire nem emlékszem, persze az első írás az szebben volt megfogalmazva.

Ja és a kérdésem az volt, hogy tudtok-e valami jó gyerekneveléses könyvet (ami már nem kisbabákra vonaktkozik) hanem inkább a kisgyerekkorra?

Rita
Szerintem a Suttogó tök jó, nem kell az egészet szó szerint megfogadni, de van benne egy-két dolog, ami nekünk nagyon bevált pl. napirend, altatás.
Nem ér titkolózni, főleg nem határ okon át, tehát gyerünk elő a nemével, sőt a név lehetőségekre is kíváncsiak vagyunk!!!! 8)

Piró+Sára
Boldog névnapot, ezek szerint együtt ünnepel a család?

Biztos írtam még ezt-azt a korábbi hsz-ban, de azt már elfelejtettem :oops:

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok,

Jelentem ma Blanka ott aludt a bölcsiben. A hír ugyan csak félig igaz, mert kiderült, hogy alvás nem volt, csak csendespihenő, de így legalább ma végre időben ágyban volt. Mert amúgy ha nem is 10 óra, de majd fél 10 van, mire elalszik. És a bölcsiben ő akart maradni szerencsére, és már reggel sem sírt, hogy maradni kell. Igazán örültem.
A rossz az, hogy átvette az egyik kisfiútól a pöszeséget és az l-r betűk helyett j-t mond, pedig tök szépen artikuláltan beszél és nem tudom mit csináljak... :? Ha szólok, hogy beszéljen rendesen, tudja mire gondolok és kijavítja magát, de nem akarok egész nap ezen lovagolni... Ha meg úgy teszek, mint aki nem hallja meg, az megint nem tűnik a legjobb megoldásnak...
Amúgy minden oké. Hangolok az álláskeresésre, a héten felfrissítettem az önéletrajzomat.

Tracyt kölcsönadtam a barátnőmnek, így azóta sem olvastam. Van benne sok jó dolog amúgy, nem az abszolút ellenzői közé tartozom, de nem mindennel értek egyet.
Jó gyerekneveléses könyv ügyben egyébként az én tuti befutóm: Uwe Jan-Rogge Korlátok és kételyek valamint Kell a gyereknek a korlát című könyve. Nagyon olvasmányos, pörgős és tanulságos.
Plusz tudok ajánlani egy saját kivonatolást a Nevelés tízparancsolata című könyvből, de ez egyelőre csak kézírásos. A könyv amúgy irtó unalmas, kicsit lassan rágtam át magam rajta, de azért vannak benne hasznos tanácsok is.

Tényleg, tavaly feliratkoztam egy hírlevélre (Csodasuli, ha valaki ismeri) és összevágtam wordbe a leveleket. Ha valakit érdekel, szívesen átküldöm, vannak benne tök jó ötletek. Nekem az Anya Bank a kedvencem. :)

Rita,
Én is kíváncsi vagyok mi lesz a kistesó és hogy fogják hívni! :) Várunk haza szeretettel!

Sarának, Pirónak és Vincének családilag boldog névnapot kívánok. Ágiknak szintúgy. És ha elfelejteném + mert nem leszek gép közelben: hétfőre Vandának is sok boldogságot!
Na most megyek babaruhát varrni.

jó éjt,
prücs

prucsok
 
 


Sziasztok!

Kicsit elmaradoztam,de munkakeresésben vagyok!Vagyis éppen van egy lehetőségem ezért is bombáztalak benneteket az emailemmel.
Ne haragudjatok érte,akinél tárgytalan törölje nyugodtan.
Mivel nem tudhatom,hogy kinek mire van éppen szüksége,ezért is éltem a lehetősséggel. :wink: Röviden ennyi!! :lol:

Látom az apróságok szépen fejlődnek,és a fellépő gondok szépen megoldódnak.

Nálam csak annyi, azért megvisel,hogy nem találok szülésznői állást,pedig nagyon hiányzik!
Már a munkanélküli központban is jelentkeztem meg a neten a Nővérbankba is,hátha tudnak segíteni.

De képzeljétek jelentkeztem ősztől a főiskolára!!!!Hamár egyszer van szülésznői tagozat,gondoltam legyen meg az is,hisz tanulni mindig érdemes!

Joe,
nyugi.Egy kis fehérje elfér a pisiben,de figyelni kell!Ha jó a vérnyomi,akkor még nincs gáz!
A toxoplazmosis én úgy tudom nem terhesség függő.Azt bármikor össze lehet szedni,de ha már találkozott a szervezeted vele,akkor van védekezés.A friss fertőzést vérből lehet kimutatni.Legfőképpen macskák terjesztik.De linkelek neked pár cikket,ami érthető és nem paráztató.Ezt bemásolom,mert ez egy "megnyugtató" rész:
A toxoplasma fertőzés igen gyakori, Magyarországon körülbelül minden második ember már átesett a fertőzésen, természetesen ez azt is jelenti, hogy a terhesek mintegy fele már védett a betegségtől.
http://www.babazo.hu/szakertok/20060830 ... mosis.html
http://www.oek.hu/oek.web?nid=314&pid=1
Bocsi,hogy lemaradtam,de miért is vetődött fel a toxoplasma????

Lillo,
bocsi az iwiw miatt,de néha már azt sem tudom kinek írtam vissza kinek nem! :roll: ( telcsi számom átjavítod a táblában,ha szépen megkérlek?a meghívós mailemen rajt van az új.köszönöm szépen)

Rita,
tőled is ezer bocs,készülök egy bővebb beszámolóra.De ahogy olvastam,írtad,hogy költöztök haza,és arra gondoltam,majd,ha már ismét berendezkedtetek,szívesen találkoznék veled,és személyesen mondanám el a tapasztalataimat,véleményemet!
De,ha bármi kérés lenne addig szívesen segítek.Ha SOS kellek,akkor egyből szoktam ám jelentkezni,és válaszolni mindenkinek.:lol: :wink:

A fényképekkel is adós vagyok még,azt is összehozom napokon belül!:wink:

Puszi mindenkinek!

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Rita ne csigazz! NEM ER!!!! :D

Koszonjuk a nevnapi jokivansagokat! Nem direkt lett igy, utolag dobbentunk ra :)

Gabek, nekunk a Penelope Leach fele Picik es kicsik van meg, sztem jo. Illetve meg E. Platner-tol a Neveles mindennapi muveszete. Szerintem a Vekerdy Kicsikrol nagyoknak c., es a Ranschburg Jeno Szulok konyve is nagyon jo meg (az atfogobb, mint a Vekerdy).

Vandanak Boldog Nevnapot!

Prucsok, mar volt szerencsem talalkozni is a szomszedoddal :) Megvan az ules, Piros ma le is tesztelte, elaludt benne :)

sziasztok es eljen az mini tavasz! Csutortoktol allitolag vege bruhuhu :(

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok mindenkinek!

Még mindig eltűnőben vagyunk....nagyon lassan épül ház. Talán június vagy július. Májusban lejár a gyed, fogalmam sincs, hogy visszamenjek dolgozni, vagy keressek bölcsödét, vagy mi lesz? És ha igen, akkor hol keressek, mert nem tudom, hogy éppen hol fogunk lakni....
Köszönöm a névnapi köszöntéseket és viszont kivánom mindenkinek, akinek a közelmúltban volt.
Küldjetek képeket, mert jó lenne látni Benneteket!
Bálint épp most esett át a bárányhimlőn és egy éjszakát a toxológián töltöttünk, mert a Bálint ivott egy kis szalicilsavat (apukája nem figyelt oda).
Amúgy minden rendben van a kicsivel, most már eljött az az idő, hogy minden nap mond valami új szót. Az akarata az egekig ér egyébként.
Gyerekkönyv: Ranschburg és Vekerdy, nekem ők jöttek be a legjobban. És a Kell a korlát a gyereknek.

Remélem, hogy mindenki jól van!


Puszi,
Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok!

Na, jóóóó, a nemét elárulom, de a nevét még nem tudjuk, mert még nem folytattuk le a tárgyalásokat. 8)

Szóóóval, fiú lesz! (Mit kezdek 3 pasival egy fedél alatt??)

Timi,
köszi a tervezett válasszal, tény, hogy nem sokára megyünk haza. Akkor majd lehet, hogy felhívlak egyszer, és jól kibeszéled nekem a tapasztalataid. :lol: :lol:

Toxoplazma: én vetetettem fel, mert itt kint szigorúbban veszik, minden hónapban ellenőrzik. Szerintem sokkal jobban beparáztatják az anyukákat. Otthon például nem mondták, hogy én ne egyek salátát, epret, véres húst.... ettem mindegyiket. :oops: És mindezek ellenére még nem vagyok védett.

Mindenkit puszilok, köszi a kedves szavakat, most rohannom kell, de péntektől már főállású anya leszek újra! 8)

Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


VANDA!
En is boldog nevnapot kivanok (utolag..).
Nagyon orulok, h Balint jol van! Nem hangzik jol, amin atmentetek...
Sok puszi!!

Prucs
Lujzi is elkezdett 2,5-3 orakat aludni du... :shock:
Es ez azt jelenti, h este 10 korul dol csak ki... :o
Nalatok miota van ez igy???
Mert en teljesen kipurcanok amire elalszik... :?

Nem akarom felkelteni du, mert nyilvan nem veletlenul alszik ennyit. De igy TELJESEN elcsuszik az egesz nap...
Vki? Vmi jo otlet???

Kép
boga
 
 


Köszi Boga a köszöntést!
Sikerült fodrászt találni?
Bálintnak épp tegnap sikerült levágatni a haját és nagyon tuti lett.

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok,

Újra a fedélzeten.

Sara,
Örülök, hogy Szilvi szomszédasszony tudott segíteni ülés fronton,
Az jutott eszembe, hogy Vince már jár oviba? Vagy még nem irattátok be Gödre a költözés előtt? Olyan régen írtál róla.

Vanda,
Ti sem tervezitek még a kistesót? Az új helyen van amúgy bölcsi vagy valami más gyerekfelügyelet-féle, ami szóba jöhet?
Ha még csak a gyed jár le, akkor én azt hiszem megvárnám amíg elkészül a ház és csak utána keresnék munkát, még ha nem is sok a gyes...

Én hamarosan belevágok az álláskeresésbe, mert már a gyes jár le májusban. Még előtte egy kis angol nyelvtanulás, de aztán muszáj, mert nem bízom benne, hogy hamar összejön a mostani helyzetben.

Rita,
Kell majd még egy kislány, hogy ne legyen akkora a férfiuralom. ;)

Boga,
Blankánál kb. 2,5 éves kora körül kezdődött, hogy nem akar aludni és lassabban alszik el. Ez a korral is jár valószínűleg. Most 1/2 8-8 körül kel, 3/4 1-1/2 2 között alszik el, de én délután 4-kor legkésőbb felkeltem. Így este fél 9 körül indulunk aludni és '/4 10-1/2 10 felé alszik el. Ez van. Majd az oviban nem lesz ekkora alvás úgysem, csak azt az időt kell kibekkelni. Én mostanra már elég jól viselem, de Lujzinak azért ez még korai, mert majdnem 10 hónap van köztük.
Ő mikor és alszik el délben? Mert ennyi idősen Blanka dél, fél 1 felé mindig aludt és úgy nem volt gond a 2,5-3 órás alvás.

Timi,
Most Bioptronozol, amíg nincs szülésznői állás? Ha az jó neked, akkor mi tervezzük idén egy kis lámpa vásárlását, csak még az anyagiakat kell hozzáigazítani.

Lilla,
Nagyon megkönnyeztem a kálváriátokat Bálintivel és Abyvel. Remélem hamarosan megint együtt lesz a család és elfelejthetitek ezt a hetet. Mindenkinek további jobbulást és jó pihenést!

Most lépek varrni.
prücs

prucsok
 
 


Sziasztok!

Jól megígértem, hogy a hétvégén jövök, aztán elmaradt. Bocsi!

Lilla! Amikor már 2 napja nem írtál a blogra, sejtettem, hogy baj van, állandóan nézegettem, hátha mégis írsz, mert az azt jelenti, hogy otthon vagytok. Remélem hamar meggyógyul a kis hercegnő és akkor újra együtt a család! Egyébként a Szent Lászlóról nekem is jó tapasztalataim vannak, már kétszer is a vendégük volt Sanyika...

Prücsök! Hihetetlen, hogy telik az idő! Már a gyes is lejár...
Milyen tipusú munkát keresel?

Boga! Én a helyedben felkelteném délután egy kicsit hamarabb a gyerkőcöt. Ha más tipp nem jön be, szerintem egy próbát megér.

Mi jól vagyunk, Sanyika folyton összeszed egy orrfolyós-köhögős vírust a bölcsiben, amit aztán átad a kicsinek és nekünk is. Most is épp itt tartunk, remélem hamar kigyógyulunk belőle.

Sziasztok,
Móni
huncut
 
 


Sziasztok

MI VAN ABYVEL??????
En nem tudom, hol van Lillo blogja, nem tudok semmit :cry:

Koszi mindenkinek a hszt. A felkeltes logikusnak hangzik.
Eddig azert nem csinaltam, mert gondolom nem veletlenul alszik ennyit... talan no vagy vmi...
Mondjuk nem minden nap alszik ennyit...
Te jo eg, milyen lehet 2 v tobb gyerkoccel?? :shock:

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Köszi Prücs,hogy gondoltál rám,igen a Bioptronnal foglalkozom,meg a légterápiával. :)

Halkan árulom el,de felvettek a Jánosba a szülészetre.Legalább is remélem,hogy nem mondják vissza.A héten intézem az orvosi papírjaimat,és elvileg hétfőre kész a szerződésem.Egyenlőre osztályon kellek majd,de már ennek is nagyon örülök!
Teljesen véletlenül sikerült az állás,a Bandi miatt mentünk be,mert otthagyta a Nyírőt,és éppen akkor mondták vissza ezt a helyet a szülészeten.
Azt mondta a főnővér,hogy próbáljuk ki egymást.Ugye akkor már nem mondja vissza???? :roll:
Drukkoljatok,hogy ne lépjen vissza.Csütörtökön megyek vissza a leleteimmel az üzemorvoshoz!

Joe,Lilla mi újság nálatok?Rég írtatok!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Timi

Szia! Eljen eljen! Jol hangzik a Janos :wink:
Drukkolok, h osszejojjon :wink:

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Prücs, Móni: Köszi, aranyosak vagyok!

Boga: Pedig én küldtem Neked meghívót a bloghoz, amikor kérted, a yahoo-dra. Írjál nekem légyszi priviben egy mail címet, és küldök megint, lehet rosszra küldtem.

Timi: Nagyon örülök a János beli állásodnak,és szívből remélem ,hogy megtalálod ott a számításodat.

Rita: Gratulálok a kukishoz!!! Most úgy néz ki, hogy fiú özön lesz, Te is, Joe is... :) Ha itthon lesztek jelentkezz, ha lesz kis időd!

Vanda: De jó, hogy jelentkeztél! Sajnálom a bárányhimlőt meg a toxikológiát, remélem már minden rendben!
Utólag is boldog névnapot kívánok!

Ranschburg Jenőt imádom, az összes gyerekkel foglalkozó emberke és könyvíró közül vele érzem leginkább a lelki összhangot és hogy találkoznak a nézeteink.

Panzej: Nálatok mi újság? Ti már tudjátok a baba nemét?

Joe: Jól vagytok? Hogy bírod a végefelé? Minden rendben?

Rólunk dióhéjban, aki nem tudott semmit, mert nem blogolvasó. Bálint kapott egy influenza vírust, amitől kruppja lett és tüdőgyulladása baloldalt. Apával két napot töltöttek az I. gyerekklinikán, aztán hazaengedték, mert itthon is lehetett kezelni. Anyukámékhoz vittük, hogy a Kicsi el ne kapja. Sajnos hiába az elővigyázatosság, mégis megkapta Abyke, neki "csak" hörghurutja lett, plusz még mellé egy rota,amit lehet valamelyikőnk hozott haza a kórházból, vasárnap késő este mentünk be vele a László kh-ba, négy napot töltöttünk ott, kiszáradás miatt, plusz a hörghurutját kezelték. Nem evett, minden csak kifelé jött belőle alul-felül. Borzasztó volt. Szerencsére már mindannyian itthon és gyógyulóban, és lassan kezdjük feldolgozni a történteket. Életünk legsz...abb két hetén vagyunk túl. :( És már tök jól álltam tejjel, de most megint gondok vannak, hiába fejtem míg Aby nem evett. Most kezdhetem megint a szaporítást.
Hát ezért tűntem el.

Ja Sára, nem haragszom, megnéztem a Karamalzt persze. Én is kerülöm az E-ket szoptatás alatt, terhesség alatt is kerültem, így néztem folyamatosan miben mi van. A Karamalzban semmi ilyen cucc nincs.

Puszi Mindenkinek!

lilló
 
 


Fu Lilla, ez nem semmit tortenet!!! Szivbol orulok, h tul vagytok rajta!!!
Jobbulast kivanok mindenkinek!!
Kuldom a privit, es koszi :wink:
Puszi Nektek!

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Lilla!
Szegénykém, tiszta libabőrös lettem. Nekem is az emlékek felkavaróak.......(bizti emlékeztek Boti 1 évesen, lázgörcs, kórház)
Borzasztó lehetett!
Örülök, hogy túlvagytok rajta!
Mered ismét Bálintot oviba engedni? Nekem ez a rémálmom, ami most Veletek megtörtént. Én valszeg emiatt nem fogom Botit jövőre se beadni oviba.

Timi!
Drukkolok nagyon! Köszönöm érdeklődésed!

Ma voltunk Ctg-n, minden rendben.
Most tele vagyok energiával, tegnap szereltük össze az új gardróbot az előszobába (kb 5 éve várok rá) és egész nap pakoltam. Már készítem össze a babaruhákat is, lassan rakom össze a kórházi pakkot.

Egyre izgalmasabbb, örülök, hogy már nem sokáig fenyeget koraszülés, ezáltal egyre bátrabban mozgok, tevékenykedek.
Azt hiszem most kezdem igazán élvezni a dolgot. :)
Jó-jó nagy a pocim, meg nem tudok hajolgatni, meg ég a gyomrom (szóval a szokásos), de akkor is imádom! :) Egész nap simogatom a pocim, olyan jó! Boti is nagyon lelkes, még mindig puszilgatja a hasam és beszél a Kistesóhoz.

Jó éjt Mindenkinek!

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok,

Timi,
Megvan az állás? Remélem igen és azért nem jelentkezel! :wink:

Joe,
Hihetetlen, hogy már a finisben vagy és nagyon örülök, hogy elhárult a fejed fölül a koraszülés veszélye. :)
A te Botid már jár oviba vagy idén nem vették még fel és csak szeptembertől. Mesélhetnél róla kicsit.

Huncut,
Munka fronton bármi érdekel, ami helyileg Budapest innenső határa és Herceghalom között van és legalább 125ezer nettót fizet... Remélem a válság ellenére nem lesz túlzó az elképzelésem. De már annak is fogok örülni, ha egyáltalán kapok munkát.

Lilló.
Abynek utólag is boldog névnapot!!! :D
Hogy áll Bálint és az alvás-javítási projektje?

Én nagyon küzdök Blankával. Az egyedül elalvás sem megy. Nemrég megpróbáltuk és őrületesen nyugtalan éjszakája volt (rengeteget nyöszörgött, még ha nem is volt ébren) és úgy döntöttem, hogy ezt még nem is erőltetem. Hihetetlenül sokkolta a dolog.
Most az éjszakai ébredésekről próbálom inkább leszoktatni. Terv már van, de nem tudom mennyire érett rá észben ténylegesen... :roll: Azért ez nem tűnik olyan drasztikus dolognak, úgyhogy lassan hangolódunk rá.

Nálunk most épp őrült havazás kezdődött. Tegnap is elmentünk gyorsan szánkózni, hogy kihasználjuk azt a keveset, ami esett és nagyon élveztük. Én is. :lol: Remélem ebből is marad valami holnapra.

prücs

prucsok
 
 


Sziasztok!

Prücs!
Boti nem jár oviba, nagy dilemmám volt, hogy ha megszületik a kistesó akkor beadjam e. Ez is leghamarabb szeptemberben lesz aktuális.
Nem valószínű, hogy be fogom adni. Persze addig még sokminden változhat, de per pill úgy érzem nem akarom.

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok!

Sajnálom, hogy megint hosszú ideje hanyagoltalak benneteket, de az elmúlt hónapokat /durván hangzik, de tényleg/ álláskereséssel töltöttem, és az összes netezésre szánt időmet ez vitte el.
Hála Istennek találtam végül egy szupi helyet. Hat órában dolgozom egy nemzetközi minőségbiztosítási cég magyarországi képviseleténél –speciel most is innen írok, csak a főnököm ma nem lesz bent, úgyhogy ma lazulok . A főnököm egy velem egyidős srác, és nagyon rendes. Abszolút nem szúrja a szemét, hogy kisgyerekem van, tök nyugis vele a munka.

Mivel ketten vagyunk össz-vissz az egész cégnél, tényleg szükség van a munkámra, mivel épp most készülünk kicsit ismertebbé tenni a céget, hogy ügyfeleket toborozhassunk.
Na, bő lére eresztettem magam, bocsi.

Ági!

Biztos hamarosan találsz te is megfelelő munkát. Én októberben kezdtem a keresgélést, és januárban sikerült megtalálnom ezt a helyet. Azt hiszem, három hónap keresés nem olyan hosszú idő.
Én minden netes oldalt nézegettem, sőt az iwiw-et is, mert ott az apró rovatban csomó tök jó hely van, amit sehol máshol nem hirdetnek meg! Nem voltam túl sok interjún, de a fele iwiwes hirdetés volt!

Alvás dolgában nálunk se tökéletes a helyzet. Boti is nagyjából úgy alszik el este, ahogy Blanka. Nagyon sokáig kell altatni és végül fél tíz körül alszik el. Mindig mesélek neki egy rövidebb mesét, meg énekelek is neki (szegény, eddig még bírja ), mégsem pilled el.
Nála mondjuk sarkalatos kérdés, hogy mennyire fárad el. Ha nem igazán volt mozgalmas a délutánja, akkor elég komoly procedúra az altatás. Az óvodában ott alszik, ami nagyon jót tesz neki, mert délelőtt totál elfárad.

Lilla!

Nagyon rossz volt olvasni, hogy min mentetek keresztül!
Borzasztó érzés egy anyának, ha a kicsikéje nagyon beteg és nem tud neki azonnal segíteni.
Örülök, hogy most már jól vagytok.


folyt. köv. -hátha elszáll
kgk
 
 


szóval folyt.köv.

Joe!

Tényleg hihetetlen, hogy már a kórházi csomagodat készíted össze! 
Emlékszem rá, milyen jó volt beszélgetni Botival, érezni, ahogy mocorog, én is nagyon jól éreztem magam terhesen.
Boti ezek szerint nagyon várja a kistestvérét.

Az én Botim az oviban kijelentette, hogy neki is van kistestvére, akit Botinak hívnak! :)

Sokszor mond olyasmit, hogy majd ő lesz a testvérének a nagy okos bátyja és ringatja őt.
Azt is eltervezte, hogy emeletes ágyban fognak ketten aludni, ő fent, a kicsi lent.

Timi!

Gratulálhatok az új állásodhoz? 

Rita!

Gratulálok nektek a kicsi fiúhoz! Hogy áll a költözés? Remélem, hamar túlestek rajta!

Végül, de nem utolsósorban: rengeteg ünneplésről lemaradtam! Tudom, hogy elkéstem vele, de minden szülinapost és névnapost Isten éltessen!

Most mennem kell, mert azért van mit csinálnom ma is! Most már nem ígérgetek, hogy jövök így-meg úgy, de azért remélem, ismét be tudok majd kapcsolódni a vérkeringésbe!

Szép napot mindenkinek!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Hova tűnt mindenki? Hol van az a régi pörgés? :wink: Nem bánom ám igazából, mert így legalább képben tudok maradni. :lol: Szóval sziasztok!

Megjöttünk, itthon vagyunk, hazaköltöztünk, túléltük. Nem kis macera volt, de pár rosszabb pillanatot leszámítva nem is akkora gáz dolog egy ilyen költözés.

Lányok, meg kell osztanom veletek, hogy milyen jól érzem magam itthon! Nem csak a belföldre gondolok, bár arra is, hanem a lakásban itthonra. Máté hatalmasat fejlődött másfél év alatt, és nagyon szórakoztató itthon lenni vele. Nem kell babakocsi, hogy menjünk bárhova, és tök jókat tudok vele beszélgetni. Persze, ez feltűnt akkor is, amikor dolgoztam, de így 24 órában sokkal jobban tudok figyelni rá, és nem csak este fáradtan. Nagy élmény nekem újra felfedezni a saját gyerekem. Azt hiszem, összességében mind a hárman nagyot nyertünk ezen az egy éves szerepcserén. Én biztos belefásultam volna eddigre, és Máténak meg nagyon jót tett az apatársaság. Szóval ha ilyen lehetőségetek adódik, ne féljetek belevágni, de csak előre maghatározott időkorláttal!!

Joe,
tök örölük neked, hogy a finisben vagy! Te maradsz a Klinikán? Ki is az orvosod?

Kinga,
jó rólad is hallani! Biztos nagyon élvezed, hogy dolgozol, nagyon jó lehet. Pláne, hogy jó helyet találtál. (Az iwiw-es ötletet pedig megjegyezzük.)

Lilla,
ez a kórházjárás nagyon gáz lehetett!.. Hála Istennek, hogy túl vagytok rajta. Sikerül megit szaporítani a tejet?

Prücs,
nagyon együttérzek veled alvás téren. Nálunk most nincs ugyan ilyen probléma, de már előre fázok tőle, hogy júniustól egy ideig megint lesz. :roll: Olyan jó lenne 1 éves gyereket szülni. Bár mondjuk 21 hónapos terhességre sem vágyom... :lol:

Timi,
mi újság veled? Megvan az állás? Nem írtál még telkis összefoglalót, de úgy néz ki, hogy a II Női megint elcsábít. :roll: (Tényleg nincs a Telkiben neonatológus éjszaka??)

Puszi mindenkinek, írjatok,
Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Halihó,

ez már kicsit vicces, de most meg én voltam beteg, ugyanaz a hányós-hasmenős cucc, ami miatt Abyvel kórházban voltunk. :( Na ez majdnem ugyanolyan rossz volt, mint ami a gyerekekkel volt, mert három napig csak hálni járt belém a lélek, ráadásul a párom elutazott külföldre valami meetingre. De túléltük, mindenki meggyógyult, és felfüggesztem a panasznapot. Köszi mindenkinek az együttérzést.

Rita: Isten hozott ismét Kismama világban! Hú de nagyon jó lehet most Neked. Bevallom őszintén, hogy nekem Aby születésével jött el az, ami most Neked. Újratanultam a fiamat, olyan nagyfiúnak láttam hirtelen, átértékeltem sokmindent, és hát babázhattam újra. Olyan más már "tapasztalt" anyukaként babázni. Hú beleborzongok. De majd hamarosan Te is átéled, amiről beszélek.

És melyik doki csábít a II.-esen? Vagy maradsz a réginél?????????

Kinga: Ez tényleg nagyon jó munka lehet. Örülök, hogy jól érzed magad itt.

Joe: Egy hónap szünet után ma ment először Bálinti bölcsibe. Anyukámék próbáltak győzködni, hogy nem kéne vinni megint, mert mit hoz haza stb stb. De én úgy vagyok vele, hogy most ha három év múlva kapunk el mindent akkor jobb lesz? Ez a betegségesdi most rettentő rosszul jött ki, de nincs arra garancia, hogy megint előfordul, persze arra sem, hogy nem. Féltem Abyt persze nagyon-nagyon, mert még nagyon picike, de Bálint szeret bölcsibe járni, jót is tesz neki a közösség, és Abykével így sokkal többet tudok foglalkozni.
Hú de jó, hogy már ilyen közel vagy a szüléshez. Úgy látom, hogy mostmár a koraszülés teljesen kilőve, hiszen a 38.-ba léptél a vonalzód szerint!!!

Prücs: Hát alvás... Ejh. Éjszaka még mindig kel, vagy kétszer. Az elalvással nincs gond. Igaz valakinek ott kell vele lenni, mese, simogatás, és alszik is, ez délben is így megy és este is. Délben velem, este apával (néha velem). De a kelegetésektől kivagyok. Fóleg, ha felkelti Abyt is, mert olyan robajjal rohan át a mi szobánkba. Mondjuk ha fel is kelti max szopizik kicsit és már alszik is vissza, de azért zavar, hogy az éjszakát átalvó csecsemőt a három éves kelti fel éjszaka. Na ez a durva.

Látod Rita, nem biztos hogy kelegetned kell újra. Az én kislányom egy angyal, végigalussza az éjszakát, már két hónapos kora óta. Vannak napok, mikor felkel, de annak mindig volt oka.

Tej: hát sikerült szaporítanom, de aztán én lettem beteg, három napig minden kijött belőlem, és egyszercsak eltűnt a tejem. Valamennyi biztos volt, mert Aby szívta-szívta rendületlenül, a homloka behorpadt szegénynek. És kategórikusan elutasította a fagyasztottból a pótlást, viszont félóránként szopott és éjszaka is többször felkelt enni. Aztán vettem ilyen More Milk plust, két nap alatt visszahozta, hat nap után abbahagytam a szedést, mert most úgy nézek ki, mint Pamela, ömlik a cucc. Szerencsére! Szóval ez nem panasz.

Pameláról jut eszembe: Cserági???
Huncut?
Gabek?
Timi?
Dina?
Tündi?
Alziza?
Tücsi?
A teljesség igénye nélkül. Hol vagytok?

Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Lilló, ezt is megéltem, hogy szerény méreteim (m)ellenére Pameláról én jutok eszedbe! :)))) Igen, megszenvedtem mindkétszer azt az első 2 hetet. De hol vannak már azok a didkók!

Rólunk egy kicsit:
Zsófit egyéves szülinapja után elválasztottuk. Nem szerettem volna, de 2 választásunk volt: tönkremegyek teljesen fizikailag, idegileg és mindenhogy (egyévesen éjszaka óránként kelt, nappal sokszor félóránként hisztizett a ciciért), és ezzel tönkremegy kis családunk is, vagy Zsófitól megvonjuk a hőn szeretett cicit, és visszakapunk egy normálisabb életet. 2 hét alatt, fokozatosan, nagyon simán ment, azóta szép az élet. Alszik ő is, én is, béke és nyugalom van a családban. Meg a fogzás ezerrel. Már majdnem mind a 16 foga kint van, gyorsan, egyszerre jönnek. Pankának meg az utolsó 4 rágója jön. De ez már kezelhetőbb.
Tanulgatok, dolgozgatok is, sosincs időm semmire. Néha beugrok elolvasni, mi újság, de látom, mindenki időhiánnyal küzd.

Pedig jó lenne hallani a többiekről is!!!

Dina, Tündi, Tücsi, Szilvi, és többiek, meséljetek csak röviden!

Most (is) rohanok, puszi,

Cseragi és a lányok

Kép

Kép
cseragi
 
 


Sziasztok!

Először is:
Rita, hatalmas gratuláció a tesóhoz. És üdvözlet újra itthon.

Szépen sorban jönnek a tesók.
:wink:
Harmadikat tervezi már valaki? :roll:

Nálunk minden rendben van. Imi hatalmas (szó szerint, több mint egy méter)és már kész nagyfiú.
Nővérem január elején életet adott első babájának, egy gyönyörű kisfiúnak.
Nálunk még mindig nincs baba, de áprilisban megyünk inszeminációra, ha addig nem sikerül összehozni a tesót.

Munkahelyem nagyon jó, igazából ha nem szeretném már ennyire a tesót nagyon szívesen maradnék még egy pár évet.

Most megyek mert még vár a takarítás...

Dina! Merre vagy?

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok!

Ezer eve nem jartam erre!

Kinga, de orulok, hogy sikerult jo allast talalnod, gratulalok!

Joe, neked mar lehet drukkolni!!! Ugye milyen gyorsan elmegy a masodik pocakossag???!

Rita, gratula itt is a futyishez! :)

Lilla, orulok, hogy tul vagytok mar a nehezen, remes lehetett a korhazban :(

Timi, mi a helyzet allasilag?

Rolunk roviden: nagyon edesek a kolkok, mostmar jol elvannak egymassal, orom nezni oket!
Piro nem sokara elindul szerintem. Evesileg viszont nagyon rosszul allunk, meg "jobb", mint a batya, szinte semmit nem fogad el, csak a cici johet... :roll: 14 honapos, kezd kicsit aggaszto lenni. Kozben ugy vagyok vele, hogy csak elkezd egyszer enni rendesen, na de mikor????

Prucs: Vince meg nem jar oviba, Waldorfba szeretnenk jaratni es ott 4 eves kortol fogadjak csak a gyerekeket. Szeptemberben kezjuk! Jarunk mar babamama csoportra hetente egyszer (beszoktatas feleseg) ide Godre (fogunk, 2 hete indult, de taknyosak voltak) meg Fotra is.

Cseragi, bocs, hogy eltuntem multkor :oops:
Irok mailt!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Most csak gyorsan , mert ismét a melóból írok :).

Lenne egy kérdésem. Ti hogyan tanítottátok meg a gyerkőcöt orrot fújni?
Teljesen tanácstalan vagyok, mert Boti nem hajlandó kifújni az orrát és ezért folyton visszaesik a náthába.

Előre is köszi az ötleteket!

Üdv

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

De jo hallani mindenkirol!!!!

Kinga
En nagyon sokat fujom az orrom (vmi latens allergia), es Lujzi mar nagyon hamar, talan 1,5 eves kora elott elkezdte fujni az orrat magatol. Gondolom annyit latta tolem, h termeszetes volt neki, h o is csinalja;)

Kép
boga
 
 


Sziasztok,

Az jutott eszembe, hogy lassan mindenki írja a saját kis életét és ki fog halni ez a topik, merthát Lilla, Manó saját blogot vezetnek, Panzejt elvitte a nagy nyilvánosság, vannak akik újra dolgoznak, így már nem is jut ideje senkinek sem, hogy ide jöjjön :cry:

Velünk minden rendben, próbálom a két kukist összehozni, Gergő szereti tesóját, szalad hozzá ha sír és ilyeneket mond: Itt vagyok, jöttem hozzád, ne sírjál! vagy Mi a baj Dávid? szóval tök édesek.
Gergő már nagyon jól dumál, imádom a szövegét. Újaabban az a mániája, hogy ő már iskolás és mindenkinek ezt mondja.
Dávid pedig szépen nő, már 8 kg és sokat nézelődik.

Én is szeretném oviba adni szeptembertől, ti mi alapján választotok ovit? Saara neked miért tetszik jobban a Waldorf? Gondolom akkor Waldolrf sulit is szánsz neki? Még nem olvastam ennek utána, de hozzánk a legközelebbi suli az pont waldorf, szerinted az jobb?

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Igen,dolgozom ismét!!!!!!!!!!!A Jánosban.Egyenlőre szimpi hely,a kollégák is rendesek.Még nincs végleges helyem,ismerkedem még az új tereppel.

Rita azért nem írtam,mert szó volt arról,hogy ha már letisztult minden körülötted,összefutunk egy kis eszmecserére.:)
Különben éjszaka nincs neonatológus,ami effektív nem is kell egy nem patológiás újszülött osztályra!Ha gáz van szólnak az anesztes dokinak,de ha szülés vagy császár van éjszaka akkor mindig behívják az ügyeletes neonatológust!

Lilló,nagyon rossz volt olvasni ami átmentetek!Kívánom,hogy soha ne kelljen ilyet átélned!

Joe,mindjárt szülni fogsz!De izgiiiii!!!!!!!!!!!Drukkolok!!

Pusz mindenkinek!

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, már nagyon régen jártam erre, szégyenlem :cry: :oops:

Nálunk minden rendben, Áki imádja még mindig a bölcsit, bacik remélem messze elkerülnek minket. Dec-ben voltunk kórházba, sajna hörghurutja lett, és azóta is párásító mellett tud nyugodtan aludni, illetve van ilyen befújókája, ha sípolva veszi a levegőt, akkor kell alkalmazni. De szerencsére minden rendben azóta.

Én nagyon jól érzem magam a melóhelyen, még maradni is szeretnék egy jó darabig, még várunk a tesóval kb két évet.

Tündi: annyira örülök, hogy sikerült jó helyet találni. Imi szereti a bölcsit?

Joe: drukkolok, már nem sok van hátra. MÉg mindig szuper dr. B.B?:-)

Sára: jó hallani felőletek is, jó nagyok már a gyerekek. Ha jobb idő lesz, és esetleg még tovább világos, akkor egy játszóterezéses talit tényleg összehozhatnánk már Cserágiékkal karöltve, illetve bárkivel, aki ráér!!!!!

Dina, hogy vagytok?

Timi: annyira örülök, h sikerült végre melót találni. Nagyon rossz volt, hogy a Telki nem jött össze, olyan szenyák lehettek... Nem tudják, hogy milyen remek szakembert veszítettek el! Gyerekek?

Lilla: olvaslak, így képben vagyok:-) Gyönyörű nagy már Aby is, Bálinti meg egy fantasztikus kissrác. Örülök, hogy már mindannyian kilábaltatok a fránya betegségből.

Ne haragudjatok, hogy nem írtam mindenkinek személyeset, de most ennyire futotta!

Puszi Mindenkinek!

Áki és Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, már nagyon régen jártam erre, szégyenlem :cry: :oops:

Nálunk minden rendben, Áki imádja még mindig a bölcsit, bacik remélem messze elkerülnek minket. Dec-ben voltunk kórházba, sajna hörghurutja lett, és azóta is párásító mellett tud nyugodtan aludni, illetve van ilyen befújókája, ha sípolva veszi a levegőt, akkor kell alkalmazni. De szerencsére minden rendben azóta.

Én nagyon jól érzem magam a melóhelyen, még maradni is szeretnék egy jó darabig, még várunk a tesóval kb két évet.

Tündi: annyira örülök, hogy sikerült jó helyet találni. Imi szereti a bölcsit?

Joe: drukkolok, már nem sok van hátra. MÉg mindig szuper dr. B.B?:-)

Sára: jó hallani felőletek is, jó nagyok már a gyerekek. Ha jobb idő lesz, és esetleg még tovább világos, akkor egy játszóterezéses talit tényleg összehozhatnánk már Cserágiékkal karöltve, illetve bárkivel, aki ráér!!!!!

Dina, hogy vagytok?

Timi: annyira örülök, h sikerült végre melót találni. Nagyon rossz volt, hogy a Telki nem jött össze, olyan szenyák lehettek... Nem tudják, hogy milyen remek szakembert veszítettek el! Gyerekek?

Lilla: olvaslak, így képben vagyok:-) Gyönyörű nagy már Aby is, Bálinti meg egy fantasztikus kissrác. Örülök, hogy már mindannyian kilábaltatok a fránya betegségből.

Ne haragudjatok, hogy nem írtam mindenkinek személyeset, de most ennyire futotta!

Puszi Mindenkinek!

Áki és Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok,

Látom mindenkinek egyre kevesebb ideje jut a számítógép előtt ücsörögni. Én is az állásvadászat rögös útjára léptem és azt gyűröm minden alvásidőben, és már most unom, pedig még nagyon az elején tartok. :? Ráadásul a héten a párom is kapott egy ajánlatot és csak az tartja vissza, hogy én még nem dolgozom. Na de igyekszem és akkor talán még neki sem lesz késő.

Kinga,
Az iwiwen merre vannak azok a klassz kis állásajánlatok? Én eddig még csak a profession.h-s oldalsó sávot találtam meg, de az mind fejvadászós és azokkal nem szereztem túl jó tapasztalatokat eredményesség szempontjából, ezért most is hanyagolnám...

Hogy álltok hó fronton? :) Mi majdnem minden délelőtt szánkózunk és Blanka imádja. Én meg újra gyerekeskedhetek végre, nagyon élvezem én is! :D Van egy klassz kis szánkópálya a lakóterület szélén, egyedül is le mernek csúszni a lurkók (már a 3 évesek is) és mára úgy ki lett már taposva, hogy gyors, mint a villám. Nagyon klassz.

Továbbá kérdésekkel jöttem tapasztalatcsere ügyben.
1) Szigor
Nálatok ki a szigorúbb és hogy kezelitek, ha nem egyezik az álláspontotok apával? Nálunk apa abszolút hamarabb megadja magát Blankának, pedig ő már abban a korban van, amikor alkudozik (ad egy puszit, csak legyen még egy mese ésatöbbi... :))
2) Cukorka.
Én cukorka ellenes vagyok. ami nem azt jelenti, hogy semmit nem adok Blankának, de törekszem arra, hogy csak Pez, TikTak és kicsi szőlőcukor legyen terítéken, mások meg a normál cukrokat is úgy adják a gyereküknek (ebédidő előtt akár fél órával is), mintha az nem lenne nagy egy ekkora gyereknek és nem lenne egészségtelen.
A múltkor az egyik barátunk valami Ferrero Roche félével próbálta lekenyerezni a 10 perce hisztiző gyerekét. :shock: Ezen teljesen kiakadtam. Mit ad neki, ha jutalmazni akar? Rögtön kisautót? Jó, hogy meg nem dícséri az ember a gyerekét egy kiadós hiszti után.
3) Alvás
Blanka kezd rászokni az éjszakai mászkálásra és én annyira szeretném, ha mindenki a helyén aludna... :oops: Az ágyunk hármunknak kicsi, így előbb-utóbb valakinek költöznie kell, ezért már meg van ágyazva a vendégágyon, hogy kipihent legyen az éjszakája mindenkinek. Pedig ezidáig olyan jól működött, hogy Blanka is a saját ágyában aludt. Most meg annyira apás lett, hogy bár én kelek hozzá, mert apa nem ébred meg rá, de ha nem kap éjszaka kakaót, akkor rögtön apához akar menni. De ha egyszer el akarom hagyni az éjszakai pelusozást, akkor nem kéne innia éjjel... :roll: Vagy rosszul gondolom?

Sara,
Nem s tudtam, hogy a Waldorf csak 4 éves kortól fogad... És Gödön ezek szerint van Waldorf? Az jó! :)

Mi maradunk a sima ovinál, mivel itt csak az van. Bár talán Zsámbékon van Waldorf is, de ez egyelőre állás-függő kérdés is, mert jó lenne, ha nem két ellentétes irányba kéne futnom reggelente.

Timi,
Gratula az álláshoz!!! :) :) :)

Most futok, mert sírós ébredés van.
prücs

prucsok
 
 


Sziasztok!

Prücsök, és többiek,

1.) Szigor
Nálunk is apa és a nagyszülők engedékenyebbek. Többször kell beszélnünk erről, mert szerintem fontos, hogy szigorúak legyünk kicsit és következetesek. Panka nagyon-nagyon érzékeny gyerek, ezért néha nem tudom, mit csináljak. Evéskor ugrabugra és kunyerálás megy, és sokszor hisztizik is. Ha el akar menni az asztaltól nem erőszakoskodom, de nem kap Activátort vagy rudit vagy vitát, amikért nyafog, csak, ha megette az ebédet/vacsorát. Benne van a pakliban, hogy szinte nem eszik semmit. Van, hogy visszajön, mert látja, hogy mi milyen jóízűen esszük pl. a pipihusit. Fontos, hogy mindannyian leüljünk, és együtt együnk, mert ők is azt csinálják, amit tőlünk látnak. Ugyanez a mesével. Panka sokszor szívszorítóan, elkeseredve sír, én is majdnem meglágyulok, de muszáj megfogni a nyait, hisztit, követelőzést. Utána megvígasztalom, ölelgetem, de marad az anyai szigor. (Már csak apát és a nagymamát kellene megdolgozni.) Beszélgetések után apa is belátja mindezt. Nem könnyű feladat, és mindig beszélni kell róla.

2.) Cukor, csoki

Sokáig azt sem tudta, mi az. Aztán jött a nagyi/nagypapa/szomszéd kislány stb. Nem lehet kivédeni. Néha kap mézet (remeg érte), esetlek kockacsokit (feketecsoki), gyakrabban rudit. Teljesen nem tudom tiltani, de csak kaja után. Vagy nyáron ritkán délután fagyizás. Nálunk az vált be, ha fizikai voltát az édességnek kerüljük. Nincs látható helyen, nemigen eszünk (ha igen, titokban a kamrában :)), kerüljük a fagyizót naponta. Meg olyan dolgokat dícsérünk, ami nem annyira rossz. (minőségi étcsoki, bio kölesgolyó csokival bevonva, aszalt gyümölcs, flp-s méz). És nem téma.
Hiszti abbahagyása érdekében semmiképp, úgyis abbahagyja, csak kicsit később (kötélideg szükséges a mamiknak), extrém esetben, extrémen fáradtan, mindenféle idegzet híján max. kölesgolyó, kifli, ha van nálam, de úgysem használ. Jobb elterelni a figyelmét valami érdekes dologgal, ami felcsigázza, setleg ígérettel, (ha hazaérünk, gyurmázhatsz - ezt imádja).
További ötleteket szívesen veszek én is!

3.) Alvás
Panka világéletében jó alvó volt, sosem éjszakáztam mellette (Zsófinál kamatosan visszakaptam :))
Tavaly dec. óta ez megszűnt. Felsírt éjszaka, és kétségbeesetten hívott, vagy átjött a hálószobánkba. Azóta nem is alszik el, ha nem vagyunk ott vele. Napközben sem. Ez nekem nagyon nehéz volt, de elfogadtam. A gyerekorvosunk szerint a hátsó 4 rágófog jövetele, és életkori sajátosság, álmodnak, képzelőerejük sokkal nagyobb, csak a szülői jelenlét nyugtatja meg. Talán a legjobb megoldás: szivacs a szobájában, az ágya környékén. Oda ledőlök (vagy apa), és megvárom, míg elalszik. Így nem szokik a mi ágyunkba, de vele vagy, és ez kell a kis lelkének. Hajnalban ő is kéri a kakaót (5-6 között), pedig csak reggel, ébredés után szokta. Dokink szerint elmúlik, addig kitartás. Hát remélem így lesz.

Valakinek van tapasztalata az egy szobában, külön szobában altatásról 1,5 - 2 év korkülönbségű tesóknál?

Hű de aktív voltam, futok,

Puszi,

Cseragi és a lányok

Kép

Kép
cseragi
 
 


Sziasztok!

Mindig olvaslak benneteket, de intézem egyfolytában a házunk megmentését, ezért nincs időm csak olvasni sajnos:-((( Remélem ha minden lenyugszik tudok jönni.

Rita írtam neked, örülök, hogy itthon és gratulálok a babátokhoz!!!!

Segítségre lenne szükségem, nincs valakinek Magyar Államkincstárnál olyan ismerőse aki tud abban segíteni, hogy az engedélyt ami kell nekünk pár nap alatt megkapjuk és ne kelljen 30 napot várni. Nagyon sürgős lenne. Kérlek benneteket ha van ilyen ismerősötök, segítsetek, mert ezen múlik minden most sajnos. Előre is köszönjük!

Mindenkinek sok puszi!

Brigi

Remélem nem sokára megnyugszom és jövök hozzátok.

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok!

En is bejelentkezem, mert olvasom am a topikot, csak nem irtam... Azt viszont en is sajnalnam, ha kihalna a topik!!!! :o

Velunk annyi tortent, h Lujzi egyre tobbet beszel, kb 2 hete eloszor elenekelte egyedul es erthetoen a hinta-palintat (a kiskatonas verziot), teljesen meg voltunk tole hatodva :D
TEgnap meg az eli-varit vegig :)

Epp koltozes elott allunk...

Prucs
kepzeld, Lujzi most mar nehany napja egyedul alszik el este! Egyszeruen csak kinlodtunk, kinlodtunk, es mar nagyon azt ereztem, h ez senkinek nem jo igy, es egy nap azt mondtam neki, h : Lujzi, mamam most kimegy, mert forditanom kell kicsit, te meg ugyesen aludj el, itt leszek a maskik szobaban. Megkerte h vegyem fel, jol megolelgettuk egymast, visszatettem az agyaba, megsimiztem, elkoszontem, o integetett nekem, es kijottem. O meg csondben maradt es elaludt :shock:
Azota parszor meg igy ment az este, remelem, igy is marad :D

Csak egy kerdes, es remelem, nem veszed rossz neven: nem lehet, h te felsz ettol az egesz tematol, es ezert egy kicsit gorcsolsz, ezt erzi Blanka es ezert megy oly nehezen? Csak azert kerdezem, mert nalunk sokaig ez volt.
Aztan elhataroztam, h felesleges magam felidegesiteni ilyesmin, es kerestem mas utat a megoldashoz. Ez most bejott, szerencsem volt, de sokaig kinlodtunk mi is... :?

Tucsi?
DINA??
Sara?
Gabek?
Lillo?
Tunde?

Kép
boga
 
 


Sziasztok!


Boga!

Köszi a hsz-t orrfújás ügyében. Sajnálom, hogy allergiás vagy és Lujzi így tanulta meg az orrfújást.
Boti is látja tőlünk, hogy fújjuk az orrunkat, és igazából érti is,hgy mit kell csinálni, de egyszerűen nem hajlandó fújni. Ez pedig nem olyan dolog ugyebár, amit helyette meg tudnánk oldani.
Gondoltam rá,hogy valahogy játékosan kéne rávenni,hogy kedve legyen a fújáshoz, de nincs ötletem.

Timi!

Én is szeretettel gratulálok az új állásodhoz! Érezd magad jól!

Prücsök!

Az iwiw-en úgy kell melót keresni,hogy amikor belépsz a főoldalra, a legfelső menüsorban, ahol a keresés, kit ismerhetek stb van, talász egy APRÓ nevű gombot. Ha abba belépsz, ott van az állást kínál rovat / sok más mellett/, itt tevékenységi terület szerint kereshetsz.
Érdemes napjában többször ránézni, mert akár fél nap alatt is sok újdonságot raknak fel.
A profession.hu egyébként nagyon jó oldal, emellett én még a jobline-t néztem, ott is voltak jó dolgok.
Sok sikert a kereséshez, remélem, hamar talász megfelelőt!

Alvás: Boti is mászkál éjjel, be kell valljam, nálunk tölti az éjszaka nagy részét. Két éve szokott rá, és eddig nem volt erőm ahhoz, hogy éjjel kómásan visszavigyem a helyére és ott visszaaltassam. Pedig ez kéne, mert ha rá tudom venni magam, sikerül.

Szilvi!

Örülök, hogy bevált a munkahelyed! Nagyon nagy könnyebbség, ha olyan helyről mész haza, ahol nem nyírják ki az idegeidet!
Én már nem tudnék a régi helyemen dolgozni, ott nagyon stresszes volt az élet.

Édességek: Boti nagyon szereti a csokit, de igyekszünk csak Kindert adni neki vagy maximum Milkát. A csoki egyébként stratégiai kellék is volt nálunk - illetve az is még -, ugyanis csak a Kinder Schokobons tudta rávenni Botit, hogy megszokja végre a bilibe kakilást.

Most abbahagyom, mert félek, hogy elszáll, de majd folytatom..

Sziasztok

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Kár, hogy nincs bégető báránykás emotikon - elveszett báránykák újra felbukkanására.

Először is gratula a pocakosoknak, meg a szüli- és névnaposoknak és persze Timinek az új álláshoz! Lilla, Szilvi, Brik sajnálom, hogy sok nehézségen mentetek, mentek át, remélem, mindenkinek alakulnak a dolgai.

Sokat gondoltam rátok, de nagyon kevés időm van netezni, úgyhogy csak ezt az oldalt futottam át, de nagyon jól esett, hogy hiányoltatok.

Velünk minden rendben van. Persze a szokásos téli menet itt is megvan, betegségből betegségbe zuhanunk, volt jópár antibiotikum kúra megint Mirának, úgyhogy Brúnó idén nem is volt még oviban és még egy darabig nem is megy, már csak azért sem, mert Mirának esedékes már nagyon a következő Prevenar oltás, remélem, jövő hétre oltható állapotba kerül (szinte folyamatosan taknyos egy kicsit).

Mira szívével újabb hír nincs, a lyuk megvan, hallom én is, remélem, megy összefelé, májusban lesz a következő kontroll. Egyébként elképesztő egy csajszi. Vékony nagyon, haja és foga még mindig kevés, de egyébként gyönyörű (csak hogy ne legyek elfogult) és jár, mászkál, felmászik mindenhová, pakol, tesz-vesz, bukfencezik és rengeteget játszanak a Brúnóval. Nagyon sok dolgot elles tőle és érezhetően közeledik nála is az, ami Brúnál másfél éves korában következett be: egy nagy ugrás a fejlődésében. Kezd főzőcskézni, segít tálalni, elpakolni mosogatás után, takarítani (port töröl és söpörget, szemetet kidobál - néha azt is, amit nem kéne :) ). Imád kint lenni és kipróbálta már Brú óriási kétkerekű bicóját is, ül rajta, kormányozni próbálja és rém elégedett fejjel nézelődik, ahogy tologatom rajta.

Beszélni nem beszél, csak pár szót, de miért is tenné, mindenki lesi minden óhaját, főleg Brú, elég csak rém kifejezően pillognia és mutogatni (vagy hisztiznie), mindenki ugrik.

Imádja a zenét hallgatni, csinálni és táncolni rá, a kedvencem, ahogy Brúnóval tangóznak (szülinapi ajándékként táncoltunk tangót egy barátnőmmel, a próbákat szinte mind végigasszisztálták a kölkök, döbbenetes, ahogy utánoznak minket).

Érdekes, hogy mint két tojás, úgy hasonlítanak egymásra, de teljesen eltérő a természetük. Brúnó egy kis cica, egy érzékeny lélek, gondoskodó, de lusta, ha lehet, akkor kinyifogja, hogy helyette csináljanak mindent - Mira egy határozott, akaratos, hisztis, de kitartó és időnként rém kedves nőci, aki mindent maga akar csinálni. (Végül is, átlagban van két darab normális gyerekem :) )

Pl. öltözködésnél sokat segít, de az etetést nem könnyíti, hogy egyedül akar enni, elég ügyes, de nem túl hatékony a dolog, mindig egyensúlyozni kell, hogy mi az a pont, ahol hagyja, hogy kicsit segítsek, megpörgessem az evést. Szerencsére kevésbé válogatós, mint a Brúnó és imádja a zöldséget és gyümölcsöt (mint Brú ilyen idősen tette), úgyhogy ez ösztönzi a Brút is arra, hogy végre újra egyen ilyesmit is és jobban egyen. :)

Brúnó lelkét viszont folyamatosan ápolni kell, mert bár Mirával sokkal nehezebb minden, mint vele volt valaha, de azért érzi rajtunk, hogy Mira is lenyűgöz minket. Persze Brúnó is, pont azzal, hogy vele annyival könnyebb egy csomó dolog, olyan okos, rettentő jó dumája van, mindent kimagyaráz, kombinál és az, ahogy Mirával bánik (jó, kivéve, mikor próbál úgy játszani vele, mint az ovis nagyfiúkkal), hát, attól rendszeresen meghatódom. Vigyáz rá, segít neki, próbálja öltöztetni, tanít neki dolgokat, hívja játszani.

Amikor egyértelműen féltékeny, akkor sem a kicsi bántja, hanem minket igyekszik az őrületbe kergetni, ezt is elég jól csinálja, kell hozzá önuralom, hogy erre szeretettel, megértéssel reagáljunk és ne a hisztériát fokozzuk, időről-időre át kell beszélnünk a helyzetet a barátommal és emlékeztetni magunkat erre.

Mindjárt küldök képeket mail-ben, ha valaki nem kapja meg és szeretné, akkor küldjön privit.

Mindjárt folytatom, csak félek, hogy elszáll.

Tücsi
20150827140659
 
 


Na folytatom a tőlem szokásos kisregényt.

Cukor, csoki
Hát, nálunk csak fehér csoki van, mert Brú nagyon székrekedős, a kakaót teljesen lecseréltem karobra, müzliszelet van, gumicukor, tic-tac (de csak ovibamenetel előtt, rituálisan pár szem) és egy ilyen cukorba forgatott puffasztott kukorica dolog. Rém egészégtelen, tudom, de imádják az apjával. :) Még kinder szelet van néha, de azt is igyekszem redukálni, de imád kapni valamit a Brú, és néha ezt kap a barátainktól, de már ő is tudja, hogy nem igazán jó neki.

Édesség csak evés után van, ha rendesen evett és igyekszem azt sem minden nap, viszont igyekszem sűrűn süteményt csinálni, lassan belefér az életbe ez is. Ez is állandó ügyeskedést igényel, mert csak olyat csinálok, amihez jó a Flora light (tejmentes) margarin, nem kell bele tej, tejföl és tejszín - Mira ezeket nem kapja kétéves koráig.

De azért elég jó dolgokat össze lehet hozni, a legtöbb recept elbírja ezeket a módosításokat.

Kajában egyébként rákaptunk a kínaira, a gyerekek is szívesen eszik (noha a legfőbb sláger még mindig a sült krumpli, virsli és a húsleves betűtésztával). A kínait azért szeretem, mert ha pepecselős is, szét lehet osztani a feladatokat, öt-tíz perces egységekre (darabolás-pácolás-utána hűtő órákig, szósz bekeverés, gyors panírozás-sütés, ha már az apjuk itthon van).

Sok az egytálétel mostanában, meg a sütőben sülő (éljen a sütőzacskó), amivel nem kell sokat vacakolni, mert bár rettentő hosszasan elvannak már egymással a kis vackorok, azért rájuk kell nézni párpercenként és amikor kellek nekik, akkor már nincs türelem, azonnal kellek.

Jaj, Móni, annyiszor el akartam küldeni ezt a receptet, mert tejmentes, finom (még ha kicsit furán is néz ki a végeredmény :) ), nálunk nagyon bejött a kölköknek is. Na most:
fél-egy fej hagymát megpirítok, kis fokhagymát utána dobok, ahogy elkezd illata lenni szórok rá oregánót és bazsalikomot, utána rá fél kiló darálthús, megpirítom, egy egész kevés pirospaprikát szórok rá, épp, hogy színe legyen, meg sót és felöntöm vízzel, míg az fő, addig megpucolom a krumplit, hát kb. egy kilót és kis hasábokra vágom (Lidlben kaptam ezresét krumpli hasábolót, életem egyik legjobb konyhai beruházása volt). Ezt is beszórom a húshoz és egy kis lestyánt (a Maggi levesek jellegzetes illatát ez a növény adja) szórok hozzá. Mire a krumpli megfő, a hús is jó szokott lenni. Párom hosszabb lével szereti, a gyerekek inkább kevesebb lével, nem baj, egyék inkább a húst és a krumplit.

Jól elkanyarogtam...

Szigor
Na, ez nálunk is állandó vitatéma. Szerintem nehéz megtalálni a határt, hogy az ember következetes is maradjon, de ne is legyen szívtelen. Nálunk én vagyok az, akinek inkább meglágyul a szíve, bár sokat segít az, amikor felismerem, hogy olyan arckifejezést látok Brúnál, amit a szemem láttára gondosan begyakorolt a tükörnél (a büdös kölök!). De amikor igazi könnyeket látok, akkor hajlamos vagyok engedni. Persze aztán ezen vannak viták - én nem tudok ugyanis általános szabályt.

Az anyámmal élünk együtt, vele sajnos nem lehet együttműködni ebben a kérdésben, úgyhogy nagyon sokszor hárul rám a sárkány szerepe, amit utálok (beteszem Mirát két percre a járókába, ahol egyébként elvan, de az anyám kiveszi, mert a pöttöm is tudja, hogy neki kell nyifogni és rögtön kikerül :roll: vagy ha Brúnó túl sokat tévézik, szinte csak anyámmal teszi egyébként, akkor teljesen begagul, azt is nekem kell leállítani).

A barátainkkal sokat vagyunk együtt, velük is folyamatosan egyezkedni kell, hogy ne kapassák el nagyon a gyerekeket, de közben tudom, hogy szükségük van arra is, hogy néha elkapassák őket és szerintem valamennyire tudnak is disztingválni, hogy itthon nem lehet mindent, amit náluk. De ha nagyon elszállnak a dolgok, akkor a barátainkkal legalább meg lehet beszélni, hogy nem nagyon kellemes állandóan nekünk szigorkodni és a gyereknek is érdeke, hogy néhány dolgot megtanuljon, megszokjon, tudomásul vegyen.

Azt egyébként megfigyeltem, hogy Mira könnyebben az ujja köré tekeri az apját, mint engem - viszont engem a Brú tud könnyebben megpuhítani. :)

Alvás
Hát, ebben nem tudok segíteni, nálunk mindig is nagy a jövés-menés az ágyban, Mira minden éjjelét ott fejezi be egyelőre, de Brú is kinőtte, szerintem ő is ki fogja nőni.
Brút kicsit nyomasztja, hogy Mira mindig ott ébred mellettem és én is méltányolom azt, hogy ő is hozzánk akar bújni néha és ezt mi sem bánjuk, úgyhogy hetente két nap velünk alhat. De neki is méltányolnia kell, hogy mi is össze akarunk bújni az apjával.

Én ezzel az egésszel úgy vagyok egyébként, hogy Brú rémesen rossz alvó volt, mostanra végigalussza az összes éjszakát, és tudom, hogy eltelik pár év és nemhogy nem akar ott szuszogni mellettünk, hanem már külön szobát is akar - most kell kihasználni. :)
És hát rém megható látvány hajnalban, ahogy a Mira bevackolja magát az apja nyakához és ott szuszmorog.

Azt hiszem, elég fontos, amit Boga említ: hogy mindenkinek azt a megoldást kell megtalálnia, amivel ő a leginkább tud azonosulni, mert azt tudja elég határozottan végigvinni a gyereknél.

(Egyébként én iskoláskoromig a szüleim ágyában aludtam, mondjuk mindenféle okok miatt az apám ritkán volt velünk, de akkor egyik napról a másikra én akartam átköltözni a saját szobámba, a saját ágyamba, nyilván ezért is viszonyulok így ehhez a kérdéshez. Bár ez sem perdöntő, mert a pároméknál sosem volt ez a rendszer, gyerekek külön szobában, külön ágyban aludtak mindig - de ő is egyértelműen a mi rendszerünket pártolja, sőt...)

Orrfújás
Valahol azt olvastam, hogy segíthet, hogy (kis, tortára való) gyertyát próbáltok meg elfújni, de nem szájjal, hanem orral - hogy így tud ráérezni a helyes technikára a gyerek. A játékot mindenesetre élvezni fogja. :)

Ja, azt elfelejtettem írni, hogy nálunk Mira még mindig tejcsizik, alváshoz, az egy éjszakai felébredésénél, meg persze ha kell egy kis vigasz, vagy nagyon fáradt. Ha tényleg szomjas, akkor jön, hogy kiszolgálja magát, viszont ilyenkor elfogadja a vizet helyette. Ez egyelőre bírható nekem, úgyhogy nem töprengek az elválasztáson, már csak azért sem, érezhetően csökken a mennyiség, amennyit igényel, azt hiszem, hogy ő is fokozatosan fogja elválasztani magát.

Na futok tovább a dolgomra, igyekszem legalább kéthetente benézni és remélem, hogy ha végre itt lesz a megbízható jó idő (és a bacik eltakarodnak), akkor egy találkozót is össze tudunk hozni.

Szép napokat mindenkinek!
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Na, megvagyok én is, csak ritkásan. Igyekszünk "Jutka módra" szervezni az életünket, magyarán - amíg tehetem - mindenhova elcsászkálunk. Nagyon élvezem.

Lilla, a kérdés jogos. Ugyanahhoz a dokihoz semmi szín alatt nem mennék vissza! De nem fogod kitalálni kit választottam: Fontányit! Eta ajánlotta. Erről jut eszembe, megvan még neked az a táblázat, hogy ki kinál szült? Ha esetleg igen, szívesen felvenném a kapcsolatot vkivel, aki nem csak altatóorvosként ismeri őt. (Tudom, hogy neked ő nagyon tetszett a császár alatt, de ha jól tudom, ő nem azon a végén állt az ágynak, ahol most velem fog. :lol: )

A klinikában pozitívan csalódtam egyébként azóta. Három lényeges, közérzetet javító változás is történt ugyanis Máté születése óta:
1) felújították az alagsort
2) nem kell olyan sokat sorba állni vérvételre
3) időpontot adnak az ultrahangra
Tiszta Amerika. :lol:

Persze, mint kiderült, a vérvételre azért nincs sor, mert általános vérképet nem csinálnak már a klinikán (mert nincs pénz), csak a terhességspecifikus dolgokat nézik.

Más különösebb nincs velünk. Ha csak az nem, hogy látszólag jön Máténak a 21. és 22. foga. A gyerekorvos csak nézett rám, hogy tudom-e, ez hogy lehet. Azt mondja, ilyet még nem látott, ezeknek 6 éves korban kéne jönniük. Valakinek valami ötlete e téren?

Puszi mindenkinek, és a névnaposoknak utolóag is boldog névnapot (Lilla, Mirtill!).

R.

Kép

Kép
rita81
 
 


Sziasztok!

Rita: Megnéztem, de nem találtam a táblázatot már a gépemen. De lehet ha visszakeresel a régi fórumon, akkor még az eleje táján megtalálod. De nekem nem rémlik, hogy bárki is szült volna nála. Viszont egy csajszi, akivel egy szobában feküdtem szült nála, és ő nagyon pozitívakat mondott. Még meg is lepődtem, hogy ő szüléseket is vezet, nem csak anesztes orvos. De ha Eta ajánlotta, akkor szerintem nem lőhetsz vele mellé. Meg ha Eta ott van, akkor már jó kezekben vagy :)
Köszi a köszöntést! :) Magam és a lányom nevében is, bár neki az Abigélt tartjuk, de az is most volt februárban :)

Tücsi: De örülök, hogy jelentkeztél, és hogy ilyen sokat írtál! Köszi a képeket is, megérkeztek. Éééédesek a gyerekeid.

Prücsök: Hát jó ez a körkérdés.
Szigor: Nálunk szerintem én vagyok a legszigorúbb, bár még nekem is van mit fejlődnöm, főleg következetesség terén. Apa nagyon keveset van velük, mert nagyon sokat dolgozik, így gondolom azt a kis időt nem akarja fegyelmezéssel tölteni. A nagyszülők totálisan liberálisak, ott aztán mindent lehet, csak utána győzzük helyrerakni.

Alvás: Bálintnál katasztrófa, de hát erről sokat olvashatsz a blogban. Az éjszakai járkálás az van, akkor a legrossazbb, ha apa külföldön és egyedül vagyok velük, mert olyankor Abyt is ébreszti, aki egyébként aludna. Viszont, most az éjszakai itatásról szoktatjuk lefelé. Beszüntettük a csőrös poharat, este pohárból van a kakaó/tea, éjszaka pedig nincs ivászat, ha szomjas pohárból víz, ezt meg nem kéri. Tehát nem szomjas, csak a rituálé. Még nem tudok eredményekről beszámolni, mert csütörtök óta megy a dolog, és azóta csak csütörtökön aludt itthon, mert hétvégén mamázott, de ott végigaludta az éjszakát. Csütörtökön itthon hiszti volt, de nem törtünk meg.
Egyébként akkor szokott ki közülünk, mikor Aby megszületett, azóta apa megy át vele a szobájába aludni. Illetve először a nappaliba költöztek ki, aztán a következő fokozat volt a szobájába vissza.

Édesség: Asszem ebben mi vagyunk a feketebárányok, mert Bálint sajnos eszik mindenfélét. Olyan két éves koráig tudtuk tartani, hogy kölesgolyó, meg inkább az egészségesebb rágcsák, de aztán egyre több édességet evett. Hát megismerkedett vele itt-ott, mamáknál, játszótéren. Egyébként szerintem így, hogy engedjük, hogy egyen nem eszik olyan sokat, jobban akarta, míg tiltottuk. Viszont: soha, de soha nem használnám engesztelésre, vagy hiszti jutalmául, ellenben megvonás van, ha nem úgy viselkedik, ha kéne.

Timi: Nagyon örülök, hogy dolgozol!!!! Szuper hír. Majd ha lesz időd mesélj hogy érzed magad!

Most megyek, mert nagyon álmos vagyok,
szép estét!

Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Most vettem cak észre, hogy egy hosszú szakaszt véletlenül átugrottam - észre sem vettem, hogy mennyit írtatok. De sügér vagyok! Szóval,

Brik,
ne haragudj, a te üzidet sem láttam. És hol írtál? Priviben? Nem jött át!

Lilla,
na, majd megnézem, megvan-e még vhol az a tábla. Asszem, a gépre is elmentettem annak idején. Én is ebben bízom, hogy Eta ajánlotta. Na, majd meglássuk. ;)

Prücs,
a te körkérdésed is elkerülte a figyelmemet. Úgyhogy akkor most bátorkodom nekiveselkedni:

1) Szigor
Nálunk mind a ketten szigorúak vagyunk, célszerűen az a szigorúbb, aki itthon van a gyerekkel (ez egy évig apa volt, most megint én). De azt hiszem, hogy lényegében nincs nagy eltérés, amit nem szabad, azt egyikünk sem engedi, és pont. Ez így mind a kettőnknek könnyebb. Aztán a nagyiknál meg más a helyzet, ott mindig én vagyok a sárkány, amit nagyon utálok, de muszáj. :roll: Itthon úgyis mindig vissza kell állítani a rendet (ami eltart 1-2 napig).

2) Alvás
Most megy az, hogy még pisilni szeretnék, még kakilni szeretnék... ezzel el tudja húzni egy fél órával tovább, ha akarja. De szerencsére ez nem sűrű. Egyedül alszik el, ez megmaradt gyerekkorból, és nálunk nagyon jó szolgálatot tesz a csőrös pohár (amiben csak víz van, kiskorától kezdve), és ott van a párnája mellett. Ha szomjas, iszik. Igaz, hogy nálunk még rácsos ágy van, meg hálózsák, úgyhogy elmászkálás kizárva. Szerintem a hálózsák miatt ez később sem fog felmerülni benne (remélem).

3) Evés - édesség
Hát, az evéssel voltak holtpontok, de most a "nem erőltetem" elv szerint élünk, és ez működik. Eszik, amennyit eszik, ha nem eszik, éhes lesz, ő baja. De nasi nincs két étkezés között. A következő kajálással általában már nincs gond. 8) Viszont nem nagyon önálló, csak akkor, ha szereti azt, ami fel van tálalva. Azt rettentő gyorsan bekanalazza. Egyébként meg élvezi, hogy etetjük. Hát, egy pár hónapig még élvezheti, aztán a kistsó meg az óvoda közbeszól...

Édesség: csak főétkezés után, és ilyenkor mosunk fogat is utána. De szerencsére neki a csoki, Túró Rudi, a joghurt és a kölesgolyó egy kategória. Úgyhogy megkérdezem, hogy mit kér enni, és választ. Sokszor kölesgolyót kér, vagy joghurtot, pudingot. De bevallom, hogy én feltálalom a Ferrero Rocher-t is, ha anya is azt kívánta meg, miért ne ehetne ő is. De tapasztalat szerint kettő elég neki, és akkor egy ideig nem is kér csokit.

Remélem, ezeket, amiket itt összeírogatunk, nem használja fel valami szemfüles egyetemista vagy reklámszakmber a következő tanulmányának/projektjének elkészítéséhez! :shock: Állítólag van már olyan szakma, hogy valaki csak ezeket a fórumokat látogatja, és abból szűrik le, milyen termékeket kellene bevezetni, hogyan kellene a fogyasztókat elérni....

Na, üdv,
Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Sziasztok!

Jo olvasni feloletek Tucsi! :)

Gabek, eleg nehez lenne igy osszefoglalni, h mirol szol a Waldorf pedagogia. Ha egy mondatban kellene osszefoglalnom azt mondanam az az iskola/ovoda, amelyik erzelmi biztonsagot ad a gyereknek. Szerintem ;) Elkezdtem irogatni, mi tortenik w. ovikban, de rajottem, h nem jo otlet, a legjobb, ha utananezel, h sajat keped alakuljon ki rola.
Rudolf Steiner talalta ki a Waldorfot, szerintem keresd meg interneten az ovitoknak a szamat es erdeklodj meg, mikor van informacios nap, altalaban havonta tartanak, ott felvilagositanak (gyerek nelkul kell menni altalaban)..
Javaslom meg, h olvass bele a babanetes w. topikban (gyerekneveles alatt van), nagyon jo, sok mindent megtudhatsz rola. Itthon Wekerdy T. a nagy waldorfos, neki is van rengeteg konyve a w. pedagogiarol.
Azt kell meg tudnod, h a legtobb oviban delben vagy 1 korul vege, mennek haza a gyerekek. Vannak lazabb ovik is, a Godi is olyan, a dolgozo szulok gyerekei ott alhatnak.


Orrfujas: Vince is tolunk leste el.

Prucsok :)

1) Mi egyforman vagyunk szigoruak, hala altalaban egyetertunk gyereknevelesi kerdesekben.
Ha valamin nem ertunk egyet igyekszunk akkor megbeszelni, amikor a gyerekek alszanak.

Cukorka: :lol: hat mit irhatnek, mint a topik fo antija ;)??
Nalunk se csoki se cukorka. A tejallergia miatt mondjuk nincs is ebbol problema, Vince megszokta, h szegenykem egy csomo mindenbol nem ehet. Vannak kedvenc peksutik, azt veszunk idonkent.
Nalunk apam nagyon kemeny volt ilyen teren (is :roll: ), nem volt szabad egyaltalan, emlekszem egyszer egy baratjuk hozott nekunk atlatszo muanyag botot (amit az oregek hasznalnak jarashoz) tele cukorkaval, megmondta a baratjuknak, h koszi, de nem es hozza sem nyulhattunk. Mondjuk ennek koszonhetoen nagyon jo fagaink voltak addig amig nem jartam kozepiskolaba es nem volt zsebpenzem, ott naponta vettem 10 franc-nyi cukorkat es ettem hazafele. :lol: Nem tudom csinaltam volna e, ha picikent megengedte volna, nagyon edesszaju vagyok.

Alvas: Vince nagyon jo alvo, mostanaban neha atjon az agyunkba, de ennyi, sosem kert inni eszaka hala. Piro viszont boldogan szopik meg mindig, de ez mas, o azert kissebb.
Szerintem jo, amit CSeragi javasolt vagy atrakni az agyat a ti szobatokba. En igy szoktattam le Pirot arrol, h velunk aludjon. Az elso szopiig mienk az agy. Vince agya is a mi halonkban van. Nem tudom mi lesz ebbol hosszutavon :? de nekik most ez a legjobb azt hiszem. Es igy kikerult a PC a halobol, a gyerekszobabol pedig egy jatszoszoba lett, kicsiknek nagyoknak (ott a szamitogep).

Piro egyre kevesebbet eszik, csak szopik. Kezdek belenyugodni (mit tehetnek??). Talan ez egy ilyen korszak... 3 hetg taknyos volt, mostmar meggyogyult, talan megjon kicsit az etvagya is, mert szo szerint semmit nem akar elfogadni, meglatja a kiskanalat es mar mondja, h NEM :roll: Ritkan megeszi, amit ele teszek (darabos), foleg kenyeret.

Vince pedig most eli a "kisbaba vagyok" korszakat, mar egy ideje tart, kivancsian varom, meddig csinalja :mrgreen:
Tapasztalatok?

rohanok a do'gomra en is :D

Sára

Kép

Kép
saara
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: