Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Ma voltak nálunk vendégek és volt egy olyan megható pillanat, hogy mi felnőttek mind a négyen némán néztük. Gergő kapott autót, Dávid pedig egy felhúzhatós zenés játékot. Dávidot csak tartottam a vállamon, ő még nem értékelte az ajándékát, de Gergő egyből nézte és kérdezte "hogyan működik? ", de azt tudni kell, hogy mindenre ez az első kérdése. Szóval rájött hol kell meghúzni és szépen zenél, ez tetszett neki. Majd odajött hozzám a hátam mögé (hogy lássa Dávid arcát) felhúzta és odatartotta neki, majd azt mondta kedvesen: "aludjál". Felhúzta mégegyszer megpuszilta és megsimogatta a fejét és mire véget ért a zene, a Dávid el is szundikált :D :D :D

Ezúton kívánok nektek nagyon boldog, gyerekek mosolyától teli karácsonyt.

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Engedjétek meg, hogy
Békés, boldog karácsonyt kívánjak Nektek és Családotoknak!
Teljék szeretetben , gyermek kacagásban az ünnep mindannyiotoknál!

Edina és Anita

Kép
educi
 
 


„Béke szálljon minden házra,
Kis családra, nagy családra.
Karácsonyfa fenyőága,
Hintsél békét a világra!”

Kép

Boldog Karácsonyt Kívánunk Mindannyiótoknak!
ági & blanka & apa

prucsok
 
 

 
 

Sziasztok!

Békés, boldog, meghitt ünnepeket kívánunk nektek!
Legyen minden gyerek szeme csillogó és mindannyiótok szíve szeretettel teli!

Móni, Sanyika, Tamás és Sanyi
Kép
huncut
 
 


Sziasztok!

Lilla, Aby nagyon edes, le nem tagadhatja, hogy Bii a batyja :)

Prucsok, koszi a segitseget! Ules meg nincs. Milyet tud hozni a szomszedod? Most a maxi cosi priori es a bebe confort Iseos kozul varialok.

most mennem kell...

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Békés, boldog karácsonyt kívánunk Mindannyiatoknak szeretettel

Lilla, Abyke, Bálinti és apa

lilló
 
 


Boldog békés karácsonyi ünnepeket kívánok Nektek és családotoknak!

Kép
Kép

Pusz

Timi és családja
timiban
 
 


Sziasztok!

Szeretnénk Mindenkinek Békés, Boldog, Szeretetben Gazdag Karácsonyt kívánni!

Áki, Szilvi, Attila

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Kép

Áldott ünnepet kívánunk Mindenkinek!

Dani & Peti & Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Mi is mindenkinek nagyon Boldog Karacsonyt kivanunk!!!

Lujzi es Boga

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Békés Karácsonyi Ünnepeket kívánunk mindenkinek!

Imi és Tündi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok!

:cry:
Most vettem eszre, h lemaradt a multkori karacsonyos uzenetem :(

Remelem mindenkinel boldogan telt a karacsony, sok-sok gyerek mosollyal!!! :)

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Mindenkinek áldott ünnepeket és szerencsés boldog Újévet kívánunk!!

Sok szeretettel:

Anita és a család

Kép
Kép
panzej
 
 


Sziasztok,

Meg szeretném veletek osztani a legjobb karácsonyi ajándékomat, amit nem mástól, mint a legkisebb családtagtól kaptam, aki épp 26-án lett 3 hónapos és úgy döntött ezen az estén, hogy innéttől kezdve átalussza az éjszakákat :D :lol: :D

26-án ugyanis a Gergő keltette a csládot, Dávid pedig csak fél 9-kor kezedett ébredezni!!!

És én ennek annyira örültem, így már kezdhetnek kisimulni a ráncaim :-)

No és persze remélem, hogy így is marad :-)


gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok,

Gabek, eljen :) :) :) tenyleg szep ajandek!!


Piroska igazan tanulhatna Davidtol :? :wink:

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


OOOO, SARA!

Most latom!

NAGYON BOLDOG 1. SZULINAPOT KIVANUNK PIRONAK!!!!

Ez hihetetlen! Hogy repul az ido!!!
Majd vmilyen formaban megosztod velunk a szuliapi kepeket? Olyan kivancsi vagyok a kiscsajra :)

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Gabek! Bár Tamás nem rossz alvó, azért kicsit irigykedem és kívánom, hogy még nagyon sokáig ilyen jó legyen Dávid alvókája!

Sára! Pironak sok boldog szülinapot kívánok!

Én is megosztom veletek életem eddigi legnagyobb karácsonyi ajándékát: 24-én a vacsoránál a nagyobbik fiam felállt az asztaltól, odajött hozzám és azt mondta, hogy "Anya! Szeretlek!", majd odament az apjához és egy "Apa! Szeretlek!"-kel átölelte! Eddig még ilyet nem csinált és teljesen elámultunk. Ezt hogy lehet kibírni sírás nélkül? Szerintem sehogy...

Sziasztok,
Móni
huncut
 
 


Sziasztok!

Moni, hat ezt tenyleg nem lehet siras nelkul kibirni!
Imadnivalo kolkok!
Vince mostanaban ugy alszik el, hogy elotte a szoptatos fotelban osszebujunk csendben, neha felorara, ilyenkor mar sotet van a szobaban, mert Piro alszik. Odajon az olembe s annyira feltoltodom ilyenkor, olyan sokat kapok tole, ugy erzem!

Boga, Moni, koszi :)
Sajnos tegnap es ma dolgozott az apukaja, emiatt jovo szombaton tartjuk a bulit. Majd teszek fel kepet... talan ;)

Nekem is teljesen hihetetlen, h mar egy eves! Belegondolok, h egy eve az intenziven volt szegenyke, ugy tunik 8 fenyeve tortent....

Piro 9 hos koraig ataludta az ejszakat aztan jottek a fogak, de akkor visszaraktam agyikojaba ejszaka. De amikor elkezdodtek a derekbajaim az agyunkba kotott ki, mert nem tudtam visszarakni, Z-t meg nem akartam ebresztgetni.
No es most van, amikor 2x, 3x is szopik ejszaka :shock: (ha a reggelit is beleszamitom).

MEDDIG fog ez tartani szerintetek????

Vince 4 hos kora ota atalussza az ejszakat ugyhogy teljesen muveletlen vagyok ebben a temaban....

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sara

Nekem Lujzi 2 hetes koratol kezdve ataludta az ejszakat. Aztan 7 honapos volt, amikor kimentunk Portugaliaba, addigra epp h kezdett beallni a hozzataplalas. Na kint SEMMIT nem evett, sem amit foztem (vszleg mas a zoldsegek ize), sem a bebi etelt, mert kint nincs az ami itthon... Szoval a 2 het alatt teljesen felborult az evese, napkozben alig evett, tejem meg mar nem volt annyi, h csak azon eljen. Estenkent tapszert kapott, aztan nappal is adtam egy adagot.

Kint elkezdett felebredni ejjel (2x, 3x) es ez igy ment egeszen 1 eves koraig, volt, h 5x szopizott, de nappal meg mar visszautasitotta a szopit. Aztan egyszer csak megelegeltem, es adtam neki az elso ebredesenl egy nagyobb adag tapszert, azota max 1x kel fel ejjel.
De la. nem 4x, 5x...

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Sajnos boldog karácsonyt nem tudtam kívánni nektek, mert kórházba kerültem. Elkezdtem egy picit vérezni, meg tök vizes is lett a bugyim, nagyon megijedtünk nem e a magzatvíz, így rohantunk be.
Ma engedtek ki, olyan jó itthon!
Nagy volt az ijedtség, de mostmár minden rendben.

Párom szépen helytállt Botival. (még jó, hogy pont itthon volt.....)

Sára!
Pirót Isten Éltesse még nagyon nagyon sokáig! Boldog Születésnapot kívánunk!

Nagyon szorongok, itthon nehéz megállni hogy ne csináljak semmit, és féltem a Pocaklakómat. Olyan hosszúnak tűnik még ez a 10 hét!

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok,

Pirónak BOLDOG SZÜLINAPOT!!!

Joe-nak jobbulást ill. kitartást, hiszen tudjuk a vége a legnehezebb mikor már jó nagy a hasad, de próbáld meg kihúzni legalább 7 hétig!

Többieknek (no jó fentieknek is) BOLDOG, EGÉSZSÉGES ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK!!

Gabek&Fiúk

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Először is nagyon boldog születésnapot kívánunk Pirónak! Sára, gratulálok a nagylányodhoz!

Sára:

Éjszakai kelés, szopizás: Nálunk is a fogzással kezdődött Bálintnál, csak ő sokkal korábban, 3 és fél hósan kezdett fogzani. :shock: Azt hittem, ha már nem fog szopizni leszokik az éjszakai kelésről, de sajnos ő a mai napig kel éjszaka. Voltak időszakok, amikor végigaludta az éjszakát, aztán egy idő után megint kelegetni kezdett. Most megint kelegetős szakaszban vagyunk. Most épp fél éjszaka. Szóval én tanácsot nem tudok adni, csak kívánni tudom, hogy Nálatok hamarabb érjen véget!

Nagyon megható lehet az esti bújás a szopifotelben! Tényleg sok energiát tud adni egy ilyen bújás.

Pedig Aby és Bálinti annyira nem hasonlítanak. Sem külsőleg, sem belsőleg. Azt mondta a gyerekdokink viccesen, mintha két különböző alomból lennének. :lol:

Joe:

Hú, hát kitartás Neked, már nincs sok hátra! Drukkolok, hogy még 7 hetet húzzatok ki! Vigyázz magatokra, pihenj amennyit tudsz! gondolom nagyon megijedtél...
Hol fogsz szülni? Maradtál a klinikán?

Huncut:

Ez nagyon szép karácsonyi ajándék! Olyan édesek! Ez a legjobb visszaigazolás nekünk szülőknek, mikor ilyet hallunk Tőlük.
Tamás nagyon hasonlít Sanyikára! És csuda nagy baba ő is, mitn az én Abykém. Mekkora most? (Aby 7500 gramm, 74-es ruhákban nyomjuk)

Gabek:

Ez nem igazság, hogy Neked mindig ilyen jól alvó gyerekek jutnak! :D :D Gratulálok az átaludt éjszakához!
Bár Abyre én se panaszkodom, mert az éjszakát ő is végigalussza, sőt nappal is magától alszik el, ringatás nélkül és jól alszik. De nekem ez már járt. :lol:

Békés, boldog, gyermekmosolyban és sikerekben gazdag boldog új évet kívánunk Mindannyiatoknak!

Lilla, Abigél, Bálinti és apa

lilló
 
 


Sziasztok!

Először is JOE kitartás,sokat gondolok rátok!Biztos nem lesz semmi gond,pihenjél,már amennyit lehet egy 3 éves mellett!

Sára,
PIROSKÁNAK NAGYON BOLDOG ELSŐ SZÜLINAPOT KÍVÁNOK!
Kép
Kép

Múlik a nap, s múlik az év - ami rossz volt, elmúlt már rég, holnap egy új évre ébredsz, s ehhez kívánok neked nagyon sok szépet!BUÉK MINDENKINEK!
Kép
Kép

Pusz

Timi és családja
timiban
 
 


Sziasztok!

Elveszett bárány jelentkezik!

Sajnálom, hogy tulajdonképpen hónapok óta nem jártam erre, de ami kevés időm van netezni, azt általában melókereséssel töltöm.
Még nem találtam meg álmaim munkahelyét, de bizakodom, hogy csak elkelek, mert volt már hely, ahova felvettek volna, de nagyon nem volt szimpi a vezetőség.

Örülök, hogy január 1-én én lehetek az első, aki boldog újévet kíván mindenkinek!

Mivel ilyen rég nem jártam erre, nem tudok gyakorlatilag semmit az elmúlt eseményekről, de megpróbálom majd pótolni.

Néhány dolgot azért olvastam.

Sára!
Utólag is boldog szülinapot kívánok az egyéves Pirónak!

Joe!
Jobbulást kívánok! Tudom, hogy nehéz lehet pihenni egy nagyfiúcska mellett, de hát ezt mondják a dokik!
Jól láttam, hogy kisfiút vársz? Nevet már választottatok neki?

Jól alvó babákhoz gratulálok, tényleg áldás egy ilyen jó kisbaba.
Nagyon sokat jelent, ha az anyuka jól alhat éjszaka!

Csak így tovább!

Sajnos mennem kell, igyekszem majd többször jönni!

Még egyszer BUÉK mindenkinek!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!
BUÉK!

Én egy jó gyermek háziorvost keresnék Bp-en a XII. ker-ben vagy környékén születendő gyermekünknek.
Van valakinek jó ötlete?

Kép

Kép
nuszo
 
 


Kedves Lányok!

Nagyon boldog új évet kívánunk Nektek és Családotoknak!
Legyen szeretetben, gyermekkacajban és égészségben gazdag a 2009-es évetek!

Edina és Anita

Kép
educi
 
 


Halihó!

most csak gyorsan.
Gidai doktor telefonszámát valaki nem tudja véletlenül? Priviben küldje már el légyszi, ha valakinek birtokában van!

Köszi
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Boldog Uj Evet!! :D

Huuu, Joe!!! Mar 30 hetes vagy??? :shock:
Anyam, hogy repul az ido!
Drukkolok nagyon, hogy minden rendben legyen! Vigyazz magatokra!
Mi volt a gond vegul?

Koszonjuk a szulinapi koszonteseket :D

Es az irasokat az ejszakai alvasrol :?

Lilla, szerintem nagyon latni, hogy testverek, VALAMI van :)

Kinga, drukkolok, hogy megtalald almaid munkajat! Ha azt nem is legalabb olyat, ami tetszik es ahol normalis a tarsasag ;)

Mas: Par napja erzem, h valami nem ok nalam nogyogyaszatilag. Az en dokimnal altalaban 1 honap varakozas van.

Tudtok egy normalis dokit ajanlani, aki par heten belul meg tudna vizsgalni?

Koszonom!!!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

1 gyors kerdes: mit tudtok a Bartholin-cisztarol??? :o :o :o

Kép
boga
 
 


Saara! Írtam privit!

Móni
huncut
 
 


Moni, koszi! :)

Boga, semmit! Neked van? netan Lujzinak??? :(

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sara

Nekem... :x
Kivanom, h senki ne talalkozzon a jelenseggel...

Talaltal dokit? En most horgonyoztam le vki mellett, de meg csak ez az elso kozos elmenyem vele...

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Boga!
Sajnálom.......Mielőbbi gyógyulást!

Jaj, de ritkán sikerül idekeverednem!

Végül nem derült ki igazából, hogy mitől kezdtem el vérezni. Vagyis csak annyit mondtak hogy a megeröltetéstől.
Ma voltam UH-n és nagyon boldog vagyok, mert még a kórházban múltkor azt mondták, hogy faros, de ma meg már fejvégű fekvésű volt! :) :) :) 2011g a Drága!

Kgk!
Igen, kisfiú lesz, Olivér.

Lilla!
Maradtam a klinikán. Már olyan mintha hazamennék.

Sára!
Én tudok ajánlani, de most pont 2 hét szabin van.

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok!

Joe!

Nagyon nagyot nevettem, hogy mennyire egyre jár az agyunk!
Az én gyerekem teljes neve Kováts Botond Olivér! :D :D :D :D

Gratulálok hozzá és örülök, hogy minden rendben!

Kinga
kgk
 
 


Joe
Koszi!
Ha minden igaz, megoldodott a helyzet... :?:

Kivanom, h ilyen boldogsagban tejen a hatralevo pocakos idoszak :wink:

Sara
Talaltal dokit?

Timi
:?: :?:
Munka :?: :?:

Dina
Mi ujsag veletek :?: :?:

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Kinga! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Ti nem terveztek Kistesót egyenlőre?
Nagyobb korkülönbséget szeretnétek?
Kiváncsisságból elárulom, hogy ha lány lett volna Boglárka lett volna. Nálatok milyen lyány név volt a favorit? Csak azt ne mondd, hogy........ :lol:

Boga!
Ilyem gyorsan?! Hála Istennek!!!!!

Én ma rossz kislány voltam,d e annyira telis tele voltam szeretettel, hogy muszáj volt a Drága Apjukat ünnepi vacsival hazavárnom. Annyira helyt áll szegénykém, teljesen egyedül viszi a háztartást! Korábban sosem gondoltam volna, hogy képes erre.
Most meg annak örül, ha látja, hogy nem csináltam semmit, mert akkor tudja hogy pihentem........
Úgy repül az idő! Egyre izgatottabban várjuk a márciust! :)
Egyenlőre Boti is nagyon lelkes Kistesó ügyben. Naponta többször is beszél hozzá, mesél, zenél neki. Kistesó meg ezerrel rugdos neki, Boti meg tökre röhög rajta.

Írjatok Lányok!!!!!!

Puszi:
Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok,

Lilla
Csak nem más doki után kacsingatsz?

Sara
Én az én dokimat tudom ajánlani, csütörtöként rendel, sokan vannak , mindig várni kell, de biztos be tudsz jutni hozzá.

Mindenkinek legyen boldog új éve!!!

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Koszi az erdeklodest! Kozben megoldodott a helyzet... Ujra no lettem vagy mi, ezert voltak fura (elfelejtett tuneteim :lol: ). Beszeltem a dokimmal is.
Moni, koszi a privit! Ra kellett jonnom, h nagyon nehezen tudnek egy uj dokihoz menni :oops:

Boga, hala, h ilyen gyorsan megoldodott a dolog!!

Joe, Kinga, ez tenyleg vicces :)

Prucsok, egy kerdes hozzad: ma neztem a maxi cosi priorit egy uzletben (ugye nektek is ez van?), nem lotyog benne Blanka feje? Az elso Romerunk is kifli fejtarto nelkul volt, utaltuk, h lotyog benne Vince feje, ha alszik.
A szomszedoddal meg nem vettem fel a kapcsolatot, na majd most.

De a tobi tenyleg kicsit szuknek tunik. Gabek, Lilla, belefernek a fiuk siman ilyenkor is overallban??

Mi ujsag veletek???

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Kedves Lányok!

A Babanet szerkesztősége szeretettel várja a Látogatók történeteit a gyerekvárásról, családtervezésről, gyereknevelésről, szülésről, egészségügyről, családról, óvodáról, iskoláról, munkáról. Ha van olyan történeted, amely kacagtató vagy megható, megindító, elgondolkoztató vagy felháborító, esetleg reményt vagy megoldást adhat másoknak, ne habozzatok, hanem ragadjatok billentyűzetet és a kész írást küldjétek ide: szerkeszto@babanet.hu.

A történetek bekerülnek a Babanet Te Történeted rovatába, illetve a főoldalon is láthatók lesznek.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Egy kerdes: 20 honaposan kezdodhet a hiszti-korszak?

Ma a Lujzi egy oran at zokogott, gerjesztett magat, fuldokolt, es nem tudtam sehogy sem lenyugtatni...
Barmit mondtam, csinaltam, nem mondtam, nem csinaltam, csak azt hajtogatta, h NEM NEM NEM...

Nem tudom, mi valtotta ki, jatszottunk a szobajaban, nem volt semmi uj korulmeny, nem tortent semmi.

Hacsak...
Attol lehet, h reggel elment az apukaja, mondtam, h elment dolgozni, de kesobb hazajott, mert kulfoldre megy ma, es innen vitte a sofor. Amikor belepett az apja, meglepetten mondta, h "Papa nem dolgoz".
Mondtam, h hazajott nekunk puszit adni, mert megy repulovel messzire dolgozni (ezt szoktam mondani, amikor utazik uram). Megneztuk abalakbol, h beszall kocsiba, integettunk is.

Lehet, h az keszitette ki, h most 2 hetig egyutt volt a csalad, es most az apja ujra elkezd utazni es neha megjelenik, neha eltunik???

De siras kozben 1x sem emlitette az apjat...

Áááááááááááááááááááááááááá!!!!!!!!!!

Nem engette, h megsimogassam, h megpusziljam, ha felvettem, csapta ki magat a kezembol. Ha kimentem hivott, ha ott voltam, azt mondta, "nem mama".

Vegul betettem a kisagyaba, es addig enekeltem neki, amig el nem aludt.
De kicsit varatlanul ert, h ugy kell megnyugtatnom a "kisbabamat", h nem erhetek hozza, nem ringathatom, stb... :shock: :cry:

Kép
boga
 
 


Halihó!

Elfoglalt kétgyerekes bejelentkezik.

Nálunk most az van, hogy számomra ismeretlen fogalommal találkoztam, a tejcsappanással. Most iszom ezerrel a Karamalz-t meg fejek, meg masszírozok, melegvizezek, köménymaglevesezek. Egyelőre nem akarok drasztikusabban beavatkozni (kapszzulák, homeós szerek), mert úgy tűnik még jól lakik Aby (van hogy már két mellből kell adni neki), de látványosan csökken mennyiség és ha így folytatódik akkor lehet baj. Azt mondják a hideg is betehet a tejcinek.
Drukkoljatok! Annyira nem akarok pótlást adni, még rövid időre sem és 6 hós koráig csak szoptatni szeretném.

Boga: Kezdődhet! Bálintnál másfél éves korában már jöttek az első hisztik. Onnantól, hogy már elkezdenek beszélni, de még nem tudják rendesen kifejezni az akaratukat a hisztik is jönnek.
A jó hír, hogy még mindig tart...

Sára: Én nem overált adok, hanem sínadrágot - ilyen kantáros, vastag, overál anyagból - meg hozzá kabátot.
Örülök, hogy csak nagylány lettél és nincs gond.

A dokival én is így vagyok, nehezen tudnék már máshoz menni. Bár már nem vagyok akkora rajongója, mint régen.

Gabek: A barátnőmnek kellett a telefonszám. Ő akar dokit váltani, mert akinél a kislányát szülte az egy idióta, de ez csak a szülés után derült ki. Én már nem váltok. Ha lesz harmadik babám maradok a jól beváltnál, pláne hogy ott már nem kell matekozni, tuti császár lesz. Igazából szakmailag nagyon megbízok a dokinkban, és bármi gondom lenne nőgyógyászatilag (ne legyen!) csak akkor lennék nyugodt, ha ő kezelne.

Joe: Én ezek szerint lemaradtam a hírről, hogy megint fiút vártok. Gratulálok!!!
A dokid meg jó választás - ha az akiről beszéltünk - én csak jókat hallottam róla.

Boga: Én még nem hallottam erről a cisztáról. Remélem jól vagy, és minden rendben van és megoldódik ez a dolog.

Timi? Munka ügyben van valami? Jól vagytok??? Remélem minden rendben! iwiw-en se írtál vissza még!
Rita? Nem ér megint eltűnni!
Móni? Hogy vagytok?
Vanda???????
Dina?
Szilvi?
Prücs?
Többiek?

Rémes ez az ónos eső, alig merek ilyenkor vezetni. Pedig el kell mennem Bíért a bölcsibe.

Puszi
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Masik elfoglalt ketgyermekes jelentkezik ;)

Lilla, a helyedben nem paraznek. Ket gyerek jobban lestrapalja az embert, nekem Pironal kevesebb a tejem, de meg igy is tudom szoptatni, van amikor ket cicibol lakik csak jol (este foleg). De ettol meg jol lakik es rengeteget szopizik es mar elmult egy eves.
Es idoszaktol fugg, ha faradtabb vagyok vagy kevesebbet iszom megerzodik.

Te erzed, te tudod am, de az aggodalom sem tesz jot :)

Az onos esot en is utalom, mi is kozlekedtunk igy ma, haaaat... A mi utcanban semmi ho/jeg eltakaritas, szoval drukkoljatok, h melegedjen az ido es elolvadjon. Kulonben ittragaunk tavaszig :roll: :evil:

Prucsok, a szomszedod TOK RENDI!!! Koszi meg egyszer az elerhetoseget! :D

Boga, igenigen, hisztikorszak siman kezdodhet! Nalunk is ilyentajt jelentkezett. De amit leirtal ugy erzem inkabb mas lehetett, h ennyire vigasztalhatatlan volt. Sok mindent megertenek am ilyen korban, lehet kiakadt, h elmegy az apukaja.

Tobbiek?????

Tessek jelentkezni!! :lol:

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Boga!
Nálunk is másfél évesen kezdődött a hisztikorszak......és nem állítanám, hogy már vége. :) Szóval kitartás!
Ha megtanulod kezelni akkor nem is olyan gáz. Nekem kicsit nehezen ment, sok szakirodalmat vettem elő, én olyan engedékeny konfliktuskerülő anyuka vagyok. Boti szerintem most sem vesz tökre komolyan, semmi tekintélyem. :( Na, majd Olivérnél! :)

Lilló!
Drukkolok, hogy legyen még sok-sok tejcsid!
2 gyerek mellett is van időd fejni?
Bí nem kér az Anyatejciből?

Sára!
Nálatok Vince megkóstolta?
Botit tökre izgatja, szerintem nem fogom megúszni, de azért rábeszélem a poharazásra. :D

Tegnap voltam dokinál, ma meg védőnőnél.
Minden rendben, méhszáj maradt 3100, Olivér rendesen növekszik.
Egyvalami aggaszt. Védőnő a vizeletemből kimutatott egy kis fehérjét. De azt mondta nem gáz. :shock:
Hétfőre visszakönyörögtem magam, hogy csináljunk újra egy tesztet.
2 napja kezdek vizesedni éjszaka a kezemen, vérnyomásom normális. Viszont az egyik lában nagyon durván viszeres lett egy hét alatt.
Tényleg nem gáz a fehérje a vizeletben?
Ja, és azt is mondta, hogy toxoplasma nem lehet, mert az csak első terhességnél alakulhat ki, másodiknál nem ha u.a. az apa.

Botit elvitte szomszédasszonyom sétálni, nálunk szépen esik a hó, és latyak van.

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok!

koszi szepen a hsz-ket.

en is ugy velem, h apa elutazas volt az ok, mert tegnap este nagyot meccseltek, apanak sok mindent meg kellett tennie es el kellett viselnie, h Lujziban eloszlassa a ketelyeket, miszerint ha kilep az ajton, rogton elmegy messzire repulovel.. :)
Szegenykem, nagyon megviselte ez az eset, es igy engem is.. De szerencsere eltolodott ket apa-utaza is, es ezentul jobban figyelunk, h rendesen tajekoztassuk Lujzit apa holleterol.

Szoval koszi!

De azt is megfigyeltem, h ha faradt Lujzi, hajlamos a foldre fekudni, is muszenvedesbe kezdeni. Gondolom ez mar viszont tenyleg a hisztik eloszele :roll:

Lillo
Hajra tejcsi! A noverem homeozik es eskuszik ra...
Mi az a Karamalz?

Joe
Koszi!
Orulok, h minden rendben pocaklakoval :)

Kép
boga
 
 


Halihóóó,

Végre én is idekeveredtem, bár bevallom olvasni olvasgattam, csak valahogy az írást halogattam mostanság. Kitört rajtam az alkotási láz és varrtam Blankának egy nadrágot + egy szoknyát és lekezdtem pár decoupage-os dolgot is.

Boga,
Sok sikert a hisztikorszakhoz, azaz az átvészeléséhez. Valószínűleg Lujzi is olyan ragaszkodós típus, mint Blanka. Ha ébren van és nem sikerült más szobában lenni távozáskor, akkor általában se apát, se engem nem akar elengedni. Akkor sem, ha jó előre tudja, hogy mi lesz a program. Na és persze a bölcsiben ugyanez van reggelente :shock: , sírás ezerrel, de aztán pikk-pakk megnyugszik és hazaindulni annál nehezebb. Neki ugyanis még le kell fektetni a fiúkat. :)
Remélem a ciszta gondod is hamar megoldódik.

Joe,
Amennyire emlékszem, a vége felé nekem mindig volt egy kis fehérje a vizeletemben, de bizonyos mértékben elmegy, emiatt ne parázz. :wink:
Hihetetlen, hogy már a finishben vagy, hiszen csak most jelentette be, hogy úton a pocaklakó!!!

Sara,
Örülök, hogy segíthettem, azaz hogy Szilvi tudott segíteni. Már én is konzultáltam vele a következő méretű gyerekülést illetően, mert azt valószínűleg ő hozza majd . Vincéét már update-eltétek? Neki milyen lett/lesz?
Amúgy a MaxiCosi szerintem jobban dönthető, int a Römer, Blanka eleinte csak a maximumon döntött helyzetben volt és persze nem mondom, hogy nem mozgott benne a feje, de nem nyeklett-nyaklott. (Ha még nem késő ez a válasz. :D)

Figyelem, ez itt a reklám helye :P: ha valaki Römer gyerekülésben gondolkodik, a szomszédom átlag egy tizessel olcsóbban be tudja hozni Németországból.

Lilla,
Hajrá Karamalz!
(Én sörfélét csak autentikus helyeken szoktam kívánni, például Prágában. :))
Tényleg, Bí mikor fekszik/alszik el, ha fél 5-5 óra felé ébred. (Remélem jl emlékszem, hogy ő az, aki viszonylag késői alvó délben.)

Blanka mostanság 3,5-4 órákat is alszik délben, viszont egy óra előtt nem bírom elaltatni (ma már 3/4 2 volt, igaz nagyon későn kelt) és délben is, este is nagyon nehezen alszik el. Borzasztóan próbára teszi türelmem. Már próbálom hamarabb felkelteni délután, de akkor meg alig lehet felébreszteni és este ugyanúgy kínlódás.
Biztos a levegő is hiányzik, de nem akar délután kimenni. Erőszakkal meg nem viszem ki vak sötétben.

Rémes volt ez az ónos eső. :evil:
Tegnap Szigetszentmiklósra készültünk, de a boltig és a postáig is alig jutottunk el. Gyalog sosem értünk volna oda, viszont kocsival is 2x megcsúsztam, ráadásul fél 10-kor még nem volt felszórva a falu, így az egyik domb aljában úgy kicsúsztam, hogy csak a ház előtti füvön tudtam bekanyarodni. :shock: Szerencsére nem jött semmi oldalról, mert kicsit megállt bennem az ütő.
Háááát, ónos esőben Herceghalom nem egy életbiztosítás a dimbes-dombjaival.

Egyszerre elég is lesz belőlem ennyi.
Jó éjt!
prücs

prucsok
 
 


Prucs

Hu! Akkor ha jol szamolom, este 10 elott nincs elalvas? Nem semmi...

Lujzi lemeccselte problemajat apukajaval, es most helyre allt a rend (egyelore.. :roll: )
Azt veszem eszre, h ha NAGYON turelmes vagyok vele, es NAGYON figyelek az apro jelzesekre, meg mederben tudom tartani a hangulat hullamzast.
Majd meglatjuk mi lesz..

Kép
boga
 
 


Hello,

Képzeljétek, Aby tegnap megfordult. Oda-vissza, majd mégegyszer ugyanez, azóta semmi. Úgy látszik annyira nem tetszett neki a dolog. Én viszont nagyon boldog vagyok!

Boga: A Karamalz ilyen maláta ital, alkoholmentes sör tulajdonképpen, de nem merik ráírni, hogy sör :) Szóval én most legálisan sörözök. :lol:

Tök jó ,hogy helyreállt a rend. Akkor lehet mégse a hiszti korszak kezdetét érzékelted a múltkor. Az pedig NAGYON jó, ha türelmes vagy vele, erre később még nagyobb szükséged lesz. :wink:

Prücsök: Bálinti általában 8-kor fürdik, utána esti mese, aztán alvás. 9 és 10 között alszik el. Ha nagyon későn kel a délutáni alvásából, mondjuk múltkor pl. fél 6-kor kelt (fél4-kor aludt el, a 2 óráját mindig lealussza d.u.), akkor is legkésőbb 10-kor alszik már. Valahogy délelőtt jobban bírja a fentlétet.

Mi is hasonló problémával küzdöttünk még néhány hónapja, hogy nem akart elaludni délben. Néha órákat kínlódtam vele. Felébresztés detto, hiába ébresztettem hamarabb, este nem aludt el attól hamarabb. És neki is most ilyen kimenés fóbiája van, nem tudom kirángatni. Szerintem a hideg miatt van. :( Mondjuk tök mindegy nálunk a levegő is, mert attól nem alszik jobban, hogy ha a levegőn volt.
Lehet ezek a dolgok a korral járnak?
Bár ha Gabeket megkérdezzük ő biztos azt mondja, hogy nem, mert szerintem Gergő még mindig jól alszik :D Szóval szerintem gyerekfüggő a dolog.

Joe: Háááát időm az nincs fejni, de azért igyekszem szorítani rá valamennyit, mert muszáj. Úgy mint Bálintnál volt, hogy tejtesója volt és folyton fejtem, már nincs időm. Most este lefekvés előtt mindig fejek - Abigél átalussza az éjszakát - meg amikor van időm szopi után akkor is.

Fehérje a vizeletben, nekem Bálintnál végig volt az utolsó 10 hétben, aztán nem lett belőle semmi gond.
Ha a vérnyomásod normális és nem brutál nagyon vizesedsz akkor nem gond. Én azért kerültem a pathológiára, mert a vérnyomim is az egekben volt, és teljesen fel voltam dagadva mindenhol. Azért vigyázz nagyon magadra!
Jól emlékszem, hogy Botinál nem voltak semmiféle gondjaid (ilyesmik)?

Tejci ügyben beszéltem a védőnőnkkel, tegnap felhívtam, kijött. Ő egyébként ilyen IBCLC szoptatási tanácsadó is egyben. Mondott pár jó tanácsot, meg megerősített abban, hogy Aby jól néz ki és nem éhezik, illetve hogy szerinte mindent jól csinálok. Hát remélem nem lesz gond, mindenesetre nagyon ijesztő volt, hogy egyik napról a másikra megcsappant a készlet.
Sára! Köszi, hogy írtad, hogy a másodikkal neked is kevesebb. Megnyugtattál. A védőnő szerint is az lehet az egyik probléma, hogy már nem vagyok olyan nyugodt, nem pihenek semmit.

Gyerekülés: Lassan Bálintinak is kell a nagyobb méret, de még ötletem sincs, hogy melyiket kéne. Pedig nem ártana már körülnézni.

Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Lilla, most, hogy elolvastam az irasodat beugrott, h nalam detto ugyanez volt valamikor Piroval, azt hiszem le is irtam nektek, ugy remlik. Nalam is egyik naprol a masikra megcsappant a tejmennyiseg, nekem is az volt a legijesztobb az egeszben, h ilyen hirtelen tortent. Aztan elmult. Talan 2x tortent ilyen es azota sem. :shock:
Emlekszem beszeltem is a errol a vedonovel, nem nagyon tudott mit mondani erre a jelensegre.
Le vagyunk strapalva csak mar eszre sem vesszuk :wink:

De jo, h IBCLC is a vedonotok!

Boga, tenyleg egy uj korszak a hiszti korszak es meg kell tanulni a szuloknek is kezelni, ez nyilvan minden gyereknel mas, de ha megvan a kulcs, nagyon jo :D
Vince mots kezelhetobb sokkal, mint felevvel ezelott. O mar nagy, maga is mondja :lol:

Joe, vigyazz magadra es pihenj sokat!

Ules: mi azert dontottunk a Romer mellett megint, mert a maxi cosy priorinak nincs fejtamasztoja, a tobi keskenynek tunt, plusz draga (bar az a 10 ropi ide vagy oda mar nem szamit igazan...). Szilvinek jo ervei voltak ;) Es nagyon rendi a csaj tenyleg!

Lepek, altatas van!

Dina????

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Még egy elveszett bárányka jelentkezik! :)

Lilla! Hihetetlen, hogy szinte teljesen ugyanazok a problémáink vannak, néha pár hetes csúszással, de tök ugyanazok. Én szilveszter környékén csináltam végig ugyanezt a mizériát tejcsifronton, egyik napról a másikra elapadt, pedig nem csináltam semmit. Viszont ettől függetlenül Tamás nyugodt, mosolygós volt, nem volt éhes, nem volt nyűgösebb a szokásosnál, szóval nem is hiányolta a tejcsit. Aztán pár nappal később már nyűgösebb, éhesebb lett, két óránként szopizott az addigi három helyett, de más gond nem volt. Én is már mindent végigcsináltam, az összes tejszaporító trükköt, de egyik sem segített. Aztán pár nap után kiderült, hogy mi történt: újra nagylány lettem és ez befolyásolhatta a tej mennyiségét. Pár nappal később kezdett visszaállni a mennyiség és úgy tűnik, hogy nem lesz semmi gond. Szóval nem lehet, hogy nálad is ez áll a háttérben?

Boga! A hisztit nálunk úgy lehet túlélni, hogy határozottnak és következetesnek kell lenni, így egy idő után nagyon jól tudja, hogy mi az amit biztosan nem fogunk neki megengedni, akárhogyan hisztizik is. Ja, és nem kell nagy ügyet csinálni egy-két nagyobb hisztiből sem, nálunk volt, hogy a garázs előtt a földhöz vágta magát Sanyika (olyan miatt, amit tudta, hogy nem fogok neki megtenni) és már a szomszéd jött át, hogy valami baj van, tud-e segíteni. :oops: Mondtam neki, hogy csak hisztizünk, erre ő: oké, van 3 unokája, érti a helyzetet. :)

Most mennem kell, hétvégén jövök még.

Sziasztok,
Móni
huncut
 
 


Sziasztok!

Koszi a hsz-ket :) Hiszti azota nem volt, csak mu szenvedesek, amikor 4kezlabra ereszkedik es nyoszorog, de nagy balhe nem volt.
Viszont sokkal de sokkal tobb energiaja van a lanynak, ossze vissza rohangal, ugral, kiabal. Van egy kis folos energy. De hat inkabb ugraljon, mint kiboruljon, nem igaz?

Sara
En emlekszem, amikor ezt irtad.

Lillo
Es az fokozza a tejcsit? Mert akkor javaslom a noveremnek. Neki olyan van, h egyszer 200at eszik a baba (elso baba), kovetkezo etetesnel meg 80at.
Egyik nap megeszi a napi adagjat, masnap meg 120szal kevesebbet eszik. Van olyan h igy ingadozik a mennyiseg? Mert en arra tippeltem, h a gyereknek epp annyira volt szuksege, azert evett annyit...

Kép
boga
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: