Új privát üzeneted érkezett!

Ha jol tudom egy ir film, Daniel Day-Lewis a foszereplo, es egy ilyen tizenx gyerekes csaladba(ahogy Margaret is irta) beleszuletik egy fogyatekos kisgyerek is, aki egyszer talan nyolc evesen a bal labaval leirja a homokba, hogy anya. Aztan fest, iro lesz, ... A kerettortenet epp a konyv bemutatoja, es akire rabiztak, a gondozono olvassa a konyvet, es igy elevenedik meg az elete. Nagyon jol feldolgozza, az apa viszonyat, az anya viszonyat a gyerekhez, a testvereket, az emberek gondolkodasmodjat (amikor lemaszik, es az ajtot dongeti, mert az anyja leesett terhesen a lepcson, es az emberek megjegyzik, hogy szegeny asszony, megverte az isten ezzel a gyerekkel). De lehet, hogy mar nem teljesen jol emlekszem. Eredeti rajongasom a filmert a foszereplo miatt van.
"Szabalytalan mez" aranyos Kép
Keke
 


Keke, kösz.
Eredetileg csak a sorszámokat szoktam mondogatni, ez a szabálytalan mez most jutott eszembe, a fiam most kezd focizni járni, talán ezért.
Azt hiszem mégsem láttam a filmet, sajnos (na jó, nem sajnos) videónk sincs, de majd figyelemmel kisérem, hátha valahol egyszer meg tudom nézni.
Egy túlmozgásos kislányról szóló filmet láttam egyszer, akit örökbe akart fogadni egy nevelője, de senki nem akarta elhinni, hogy képezhetö és értelmes gyerek. Tul.képpen az ö küzdelmükröl szól a film.
Van kedved írni a gyerekeidröl? Nem emlékszem, írtad-e, milyen nemüek, mi a probléma az idösebbikkel. Valamit írtál az elsö hozzászólásodkor," Es szerinted az az edesanya, akinek fogyatekos gyermeke van, mit erez amikor a kovetkezot olvassa? O amugy mar nem varhat gyereket."
Mi az hogy már nem várhat gyereket? Ezt magadról írtad?
Válaszolj itt vagy máshol. Esténként gyakran megfordulok a chatben is.
Edóka
Edóka
 


Ennel a mar nem varhat gyereket-nel mar osszekavarodtak bennem a dolgok, en sokszor erzem itt a babaneten, hogy nem tudnak mit kezdeni azokkal, akiknek problemas gyerekuk van, es azok szep lassan ki is kopnak innen. (Miert is vagyok meg itt?). En nem erzem tragedianak az eletem, de a kornyezetemben gyakran latom, nem tudnak ezzel a helyzettel mit kezdeni. Azt pedig nem szeretem, ha babat varo mamakkal peldaloznak (nem eloszor olvasom), mert en eleve elrettento eset vagyok, a szuletesevel is, meg amiatt is, ami vele van. Arrol nem is beszelve, hogy egy sztarkorhaz sztardokija hagyott minket cserben, es ez eleve milyen illuzio rombolo. Tudom, minden babat varo mama remkepe egy beteg gyerek. De van akivel innen is meg fog tortenni, mert a statisztika az statisztika. Ezek a dolgok nem mindig csak massal tortennek meg. Es ezt nem riogatasnak szantam.
A fiam autisztikus, de jellemzo, meg nem halottam ket szakembert ugyanazt mondani rola. Egy kicsit hasonlit az en kuzdelmem vele a te altalad emlitett filmhez (bar nem lattam). Ez egy olyan "betegseg", amirol az embereknek (dokiknak is) nagyon hamis kepuk van. En meg mint szulo, persze kupalodom, es erzem, mennyire nem tudjak errol meg, mi a fene ez. Es csak van akiknek sikerult "kigyogyulni" belole, sot hiresek is lettek, pl Temple Grandin, ha valaki esetleg olvasta Oliver Sacks: Antropologus a Marson c. konyvet. De hat en csak egy anya vagyok, ok meg a szakemberek, de neha akkora blodsegeket mondanak, hogy a fulem ketteall. Van egy holgy Mo-on, aki eleg otthon van ebben a temaban, segitseget is csak tole kaptunk, szerinte nem az. De a belyeget viseljuk. Egy biztos, nem egy atlagos kiskolyok. Es en nem is tudom elkepzelni masnak. Megtanitott arra, nem biztos, hogy az a normalis, amit mi annak gondolunk. Neha azt erzem, a vilag sokkal autisztikusabb mint o. Es egyre inkabb az lesz.
Van meg egy kislanyom is, o meg nagyon pinduri.
Nos, azt hiszem elegge elkanyarodtam az abortusz tematol.
Keke
 

 
 

Kedves Keke!
Csak most írtad le, de végig úgy élt bennem a nagyobbik gyereked, hogy fiú. Ez az intuíció?
Az a hölgy a Czeizel Barbara?
Kíváncsi vagyok a könyvre, amiröl írsz.
Szerintem is van valami babonás abban, hogy csak szépet és jót halljanak a várandós kismamák. Hisz az élet része az is, ami mások szemében nem szép és jó.
Csinálj egy topikot, ahol hasonló problémákkal élö szülök beszélgethetnek. Vagy van is ilyen?
Ha jól értem, valami gond volt a szülés körül is. Rosszul tudom, hogy ez is okozhatja az autizmust?
Ahogy írsz róla, tényleg úgy tünik, hogy nem az a tipikus, föleg nem egy súlyos autista eset lehet. Különben nyilván nem 2,5 évesen derül ki, hogy gond van vele.
Egyedül neveled, vagy apával együtt? Mert egyes számban írsz.
Beszélgessünk, ha van kedved, nem feltétlenül itt.
Majd megtalálom a leveled, akárhova írod.
Edóka
Ui: Fel a fejjel! Innen szép gyözni!
Edóka
 


Szerintem gyere at a No Rain No Rainbow topikba, mert ez mar tenyleg nem ide valo tema.
Olyan topikokat ismerek, ahol hasonlo cipoben jaro szulok vannak, kell ez is, de talan pont az lenne a lenyeg, hogy beepuljunk a "normalisak" koze, hiszen nekik kene minel tobbet megtudniuk rolunk, es akkor talan egyre kevesebben bamulnanak meg egy tolokocsis gyereket az utcan, vagy mondanak sohajtozva azt a gyeremkre, miutan kozlom, miert nem beszel, hogy o szegeny szerencsetlen , mire gyermekem egy hatalmas huncut mosollyal Kép vagja helyre az illetot.
Keke
 


Keke! OK, majd ott beszélgetünk.
Mit csinálsz te hajnalok hajnalán?!
Különben igazad van.
Edóka
Edóka
 


Kedves Mindenki!

Jo kis haborut inditottam el! Ahol mindenki engem celoz meg a nyilacskaival, mert ilyeneket merek irni es gondolni!

Sajnos minden ember koulonbozo, igy mindenkinek lehet mas velemenye is. Nem igaz?

Egyebkent csak azert vetettem fel a temat itt, mert a topic cime ABORTUSZ.

Ahogy vegigolvastam az irasokat, biztos hogy azoknak akik visszaideztek engem, van problema az eletukben. Netan egy beteg baba? Biztos vedenem en is, ha nekem lenne. Es foggal korommel ragaszkodnek erte. Mert megis csak az en gyerekem az is. Ha beteg, ha nem. De szeretem megelozni a bajt, ahol csak lehetseges. Ha a babam szules kozben serulne, vagy utana evekkel lenne beteg, akkor sem dobnam el magamtol, csak biztos en is vele betegednek banatomban.

Itt Irorszagban sokmindenben mas a helyzet. Itt tenyleg nem bamuljak meg a "mas" gyerekeket, ugyanugy a normalisokkal jarnak iskolaba. Pl. a lanyomnak ket Down koros kislany az osztalytarsa. Es ok a legnagyobb baratnok harman, mert az en lanyom is "mas", mint a tobbi.

Egyebkent mindenkinek igaza van!

De abban is biztos vagyok, hogy a beteg gyermekek szuleit valahol odabent megiscsak bantja az, hogy miert pont az o gyereke a beteg? Olyan martir meg nem szuletett, aki nem igy erzne, ha a szive legmejen is!

Vegezetul: Legjobban a Nevtelen tamadasokat szeretem! Arra tanitott az anyam, hogyha tamadok is, de ne bujjak el. A Nevtelen tamadas es velemeny felhozatal mindig a gyava emberektol szoktak kikerulni.

Margaret
Margaret
 


Margaret!
Olvastad a neked cimzett hozzászólásomat? Nem emlékszem nyilacskákra. Még gondolatban sem.
"Sajnos minden ember koulonbozo, igy mindenkinek lehet mas velemenye is. Nem igaz? "
Szerintem jó dolog a különbözöség. Különben beszélgetés helyett csak bologatnánk egymásnak.
"De szeretem megelozni a bajt, ahol csak lehetseges. "
Számomra az abortusz nem "megelözés". A gumióvszer az.
DE: átéltem sötét idöszakot a 4. terhességem elején, nagyon rosszul voltam, nem hánytam, de esténként iszonyú gyomorfájásom volt. És ennyi elég volt, hogy átértékeljem a mások bírálását. Azóta el tudom fogadni, hogy vannak olyan dolgok, amik miatt valaki odáig jut, hogy megöleti a fejlödö magzatát. És gyakorlatilag mindegy, hogy mi az ok, a lényeg a lelkiállapot.
Nem hiszem, hogy meg tudnám tenni, de elhiszem, hogy van olyan, amikor valaki úgy érzi, számára nincs más megoldás.
Egyetérteni nem tudok, de elítélni nincs jogom. Ahogy valaki mondta nekem tegnap: Nem engem szorit az a cipö, amit ö visel.

Mindennel együtt szerettem Írországot. Magatokról nem írtál. Hogy vagy? Hol éltek? Hazajössz-e rényleg szülni?
Edóka
 


Edoka!

Sajnalom!
Nem rad ertettem a nyilacskakkal! Te nem bantottal engem!
(A nyilacskakat es a nevteleneknek szolo megjegyzesemet egy bizonyos XY-nak kuldtem.)

Annyira felpezsdult korulottem az elet, hogy a harom napja nem olvasott irasokat egyszerre nem is birtam felfogni es ertelmezni. Most este itthon lattam neki ujra atolvasgatni az irasokat.

Mostmar sok mindent latok en is maskent!

Es minden tiszteletem azoke a szuloke, akik beteg gyermeket nevelnek. Hiszem es tudom, hogy nagyon szeretik a gyermekeiket...

Holnap bovebben jovok, csak toled szerettem volna bocsanatot kerni azert, mert teged is belevettelek a "Kedves Mindenkibe!".

Valamint Keke-t is megkovetem! Teged sem a tegnapi cimszo ala ertettelek!

Magaret
Margaret
 


Nézzétek meg a [url=http://meh.hcbc.hu/index1.htm" TARGET="_top]http://meh.hcbc.hu/index1.htm[/url]

honlapját. Nézzétek meg és sírjatok. Én zokogtam.
Névtelen
 


Meggyilkolt magzatok fényképei..
Névtelen
 


Kedves Névtelen!
Én ismerem azokat a képeket, még cifrábbakat is. Magam is élet- és magzatvédönek vallom magam, bár nem ehhez a társasághoz tartozva (egy másikhoz).
Miért nem vállalod a neved?
Név nélkül elég fura ezt így idedobni.
És kinek szántad, hogy sírjon?
Iszonyatos valóban, de akinek dilemmái vannak, annak elsö dolga a háritás, ha így közeledsz felé.

Edóka
Edóka
 


Szinten Nevtelennek!

En is lattam mar eletben is ennel cifrabb es szornyubb kepeket!

Attol, hogy ha valakinek abortusza lesz holnap es ma vegignezi azokat a kepeket, meg nem hiszem, hogy megvaltoztatja a donteset!

Bar talakoztam mar olyannal is, aki a nogyogyaszati szekrol setalt le, hogy inkabb megsem veteti el a gyermeket!

"Izlesek es pofonok, emberek es velemenyek ...."

Margaret
Margaret
 


Edoka!

Koszonom a hozzam intezett kerdeseidet!

Orulok, hogy tegnap este otthonrol meg be tudtam tenni a valaszomat az uzidre! Tenyleg ne haragudj ram!

Hol voltal pontosan Irorszagban? Mennyi ideig es mikor?

Magaval az orszaggal nekem sincs tul sok bajom, hacsak az nem, hogy egy ev utan mar kezd kicsit uncsi lenni a dolog. Engem ez a merhetetlen orvosi flegmasag es felelotlenseg haborit fel!

Mi a Ir Koztarsasagban elunk. Co. Galway-ban. Tuam varosban.
Ha voltal itt, akkor tudod, hogy milyen itt a vilag!

Rolad csak az derult ki, hogy negy gyermeket szultel!?
Egyebkent Budapesten laksz?

Nekem ezzel a terhesseggel van olyan erzesem, hogy alandoan beteg vagyok, alomkoros, mindig faj valahol, hanyok meg most is, de farkasetvagyam is van. Meg mindig kinoz a migren. Most is ugy erzem, hogy a jobb oldalamat ki lehetne fureszelni a fejembol es eldobni, vagy kitisztogatni es visszatenni a helyere. Csak az alando zsibbadast es tompa fajdalmat erzek.
De ettol meg az eletem megy tovabb! A lanyokrol gondoskodnom kell. A pici meg nem erti meg, hogy anya most nem tud felallni vizet adni, mert beteg.
Es a felemeim is valoszinuleg ilyen dolgokbol fakadnak.

A nagyobbik lanyom hyperaktiv. 5 orvos mondott ra 5 kulombozo sulyossagu velemenyt. Orajta latszik is hogy hyper. Rengeteg gondom volt azzal, hogy a magyar tarsadalom egyszeruen nem tudott mit kezdeni egy hyperaktiv gyerekkel, raadasul meg a borszine sem feher. (Ez az egyik oka annak is, hogy elhoztam Magyarorszagrol.)

A masodik terhessegemnel eszembe sem jutott olyan, hogy az en babam akar beteg is lehet, sulyosan serult, vagy akar hyperaktiv. Ha volt valami kerdesem, problemam a 9 honap alatt, akkor a jo oreg nogyogyaszomra mindig szamithattam. Mindig megprobalt pontos valszokat adni a hulyenek tuno kerdeseimre.
De itt? Itt kihez fordulhatnek?

Isten mentse meg itt azt az embert aki, eppen legelo kozepere epitette a hazat es otthon rosszul lesz. Itt meg mentoauto sincsen!

Nem hogy maganrendelo vagy egyaltalan szakorvosi rendelo!
Itt mindent a korzeti orvos lat el! O egy szemelyben a gyerekorvos, a nogyogyasz, a szulesz, a felnott szakorvos. Es meg sorolhatnam, hogy mennyi szakosodasa van. Korhazba csak szigoruan beutaloval es idopontra mehet az ember.

Ezert mertem azt irni, hogy engem ne kenyszeritsen senki egy esetleges beteg gyerek kihordasara, megszulesere es felnevelesere. Mert eppen akkor az a szel csapott meg. (Es itt kizarolag csak arra az esetre gondolok, amikor mehen belul megallapitjak, hogy a gyereknek sulyos fejlodesi rendellenessege van es meg fog halni szuletese utan, vagy vegetativ eletre kenyszerul. Azt a reszet, hogy megsem sikerult jol a szures, vagy szules kozben serul a baba, esetleg utana lesz beteg, mar mas asztalon targyalnam meg. Ott az abortusz mar nem jelneik meg a kepben.) Hadd legyen az mar az en dolgom, hogy mikent dontok a gyerek eleterol, ha tudom, hogy eleve halara van itelve!

Most ugy nez ki, hogy maradunk itt. Az en siramaim miatt rugjam fel a lanyok iskolajat? Rugjam fel azt a biztonsagot a nagyobbik lanyom reszerol, hogy vegre itt nem bantja senki a hyperaktivitasa es a borszine miatt. Es lass csodat, az en kicsi lanyom, amiota megkezdte az elso osztalyt elfelejtette a hyperaktivitasat. Pedig az orvosok otthon mar gyogyszerekkel is ellattak minket. Meg olyanokat mondtak, hogy orokre hulye es kezelhetetlen lesz a gyerek. Es nem hulye! A legbrilliansabb elmevel rendelkezik a foldon!
Csak epen hyperaktiv lett valami miatt! Lehet, hogy a borszine miatt lett ilyen! Ugy ertem, hogy ezzel probalta magarol azt a sok mocskot lemosni mar ovodas koratol kezdve, amik ertek.

Mikor szoktal chat-ben lenni? En olyan 4 ora korul, ha van ra idom.

Megint eltertunk az abortusztol!

Minden jot neked!

Margaret
Margaret
 


Sziasztok!
Margaret, en igazabol nem is rad buktam ki, hanem az erre kovetkezokre. Hazudnek, ha egy ilyen helyzetben en nem ugyanezt gondolnam (en raadasul mar nagyjabol tudom is mivel jar egy beteg gyerek). Engem ez az itt babat varo mamak vannak, es ne... szoveg zavart, de igy utolag arrol is belatom, hogy ertheto reakcio, az ember amit lat a vilagbol, olyannak kepzeli, es amit nem lat, az nincs is, vagy csak nagyon tavol. Es ugyanigy gondolkodtam par eve, sot ma sincs fogalmam arrol, hogy milyen lehet egy elveszett gyermeket feldolgozni. Meg meg egy rakas mast. (kinek hol szorit a cipo Kép ).

Pont azt akartam megfogalmazni, hogy sajnos Mo-on nem ilyen szep a helyzet, hogy serult gyerek normal kozossegbe jarhat, de aztan latom, van errol szemelyes tapasztalatod is. Amugy a dokik korulbelul ugyanez, ahany, annyifele baja van a gyereknek (voltunk mar az autizmuson kivul (erre kapjuk az emelt cs. potlekot), sulyos tanulasi zavarosak, mentalisan retardaltak autisztikus jegyekkel, oxigenhianyosak, most valahol az ismeretlen fejlodesi zavarnal tartunk, igy en lassan feladom, pontosan mi baja is van. )
Pont ket hete kaptam amugy pofan egy gyogypedagogustol, hogy neki a tobbi egeszseges gyerek erdekeit kell neznie.

Amugy amit irsz, hogy mennyire megvaltozott ott kinn a lanyod, en pont tegnap szontyolodtam el, mert jarunk vele tornazni, es ul a tobbi gyerek kozt szepen, tegnap meg az X neni olebe is odakeredzkedett, hogy mutogassak a verset. A bolcsibe meg csak ult a foldon, kulon asztalnal evett, kulon oltoztettek. Csak egy tabla kellett volna meg a nyakaba.

En szivesen latnek amugy egy statisztikat arrol, hogy hogyan gondolkodnak azok a nok, akiknek mar van beteg gyerekuk, az abortusz ezen reszerol (mar hogy beteg a gyerek). Mert attol tartok, kulonbozne az atlagtol.

Probalj benne bizni, hogy nem lesz baj.
Keke
 


Keke!
A bölcsis dologKép(((( Bocs, nem tudok olyan arcocskákat kreálni, mint te, és sajnálom az idöt, hogy kisilabizáljam valahonnan.
Egy mozgássérült gyerek anyja mondta egyszer, hogy ha mégegyszer ilyen gyereke születik, felakasztja magát! Pedig szerette, nem azért mondta. Csak a nehézségek felörölték, gondolom. Ja, angliai volt. Azért az angol cipö is tud szorítani...
Ez a torna viszont fantasztikus a fiadnak! Tényleg, hogy hívják?

Margaret!
Kitartás! Értem már, hogy nehezen viseled a nehézségeket. Szörnyü, amikor nem tudod ellátni a gyerekeket, ök meg nem értik, mi a baj.
Mikor fogsz szülni? Ha ennyire félsz, nem lehetne mégis hazajönnöd? Végülis, nem mindennap szülsz gyereket, igaz?Kép)

Én este fél 9, 9 körültöl vagyok a babanet chaten. Próbáltam néha délután is, de én 4 körül sose találtam senkit, magamal meg nem a neten beszélgetek.
Írország:szerelmem. De én csak 1-1 hónapot dolgoztam (fü alatt) kint. Elöször É-Irország, Dungannon, Co. Antrim azt hiszem.
Másodszor délen, Co. Cork, Beara félsziget, legelö közepe.Kép) Tényleg!
Nekem csodálatos volt az óceán, egyáltalán a repülés, világjárás, mert nekem az volt. Ott élni biztos más.
A chaten páran tudják az email címemet. Ha van kedved...
Egyébként Bp. közelében, Érden élünk. Most itthon vagyok a legkisebbel.
Edóka
Edóka
 


Keke!

Ugy orulok, hogy nem ertettel felre!

Tenyleg eszembe nem jutott az, hogy viszolygok a fogyatekosoktol.

Azt irtad valahol, hogy mar latjatok az alagut vegen a fenyt.
Ez akkor jot jelent nem? Es a torna nagyon jot fog vele tenni! Csak kitartas! Bar te nagyon eros lehetsz, hogy ilyen akaraterod es eleterod van!

Egyebkent en azert hagytam abba a psichologushoz jarast, mert a gyerek egyszeruen megbolondult toluk. "Hulyebb lett, mint valaha."
Aztan osszetalalkoztam teljesen veletlenul az utcan egy szinten hyperaktiv felver gyerek anyukajaval. O mondta, hogy o rajott, hogy ezeknek a gyerekeknek arra van szukseguk, hogy megprobaljak megtanulni azt, hogy hogyan kossek le a figyelmuket. Nem arra, hogy a psichologus papatyol veluk.
Ezek utan atvarialtam az eletunket, a leheto osszes szabad percunket egyutt toltottuk. Tanitottam ot, vagy jatszottunk, foztunk, mostunk, mindent csinaltunk, hogy a figyelme mindig le legyen kotve. Sajnos eleinte nagyon nehez volt, neha elszaladtam volna mergemben es ketsegbeesesemben (persze ezt fele nem mutathattam ki), de rengeteg penzt is aldoztam arra, hogy a gyerek a kedvere valo csoportokba jarhasson (tanc, kepzomuveszet, angol, stb.). Es az sem erdekelt, ha ket napig erdekelte csak az adott csoprt. Igaz itt sem neztek jo szemmel azt, hogy o igenis megmondja a magaet, ha bantjak, vagy ha eppen o ugy dontott, hogy inkabb aludni akar tancolas helyett.
De peldaul az ovodakban nem turtek meg. Bolcsodeben meg ugyanugy viseltetett, mint a te fiad.

Amikor a testvere megszuletett - 4 eves volt - visszaesett. Egeszen addig tartott nalunk az orulet, amig ide nem jottunk Irorszagba. Itt senkit nem erdekel, hogy o milyen, ra sem neznek az utcan, hogy sotet a bore.
Nem tepi ki senki a hajat, nem tapogatjak ossze, mint a csodagyereket (mert felver). Ugyanugy elhet, mint normalis, feher tarsai.

Most elso osztalyos. Az elokeszitot kituno eredmennyel fejezte be juniusban. Most a masodikos matematikat tanulja, mert az elsoson mar reg tul van.
Es lehet, hogy elfelejthetjuk az egeszet, ami eddig tortent vele?

Biztosan nagyon aranyos fiad lehet! Tenyleg, mi a neve?
Soha ne mutasd ki fele, ha nehe megtorni latszol, mert az visszaforditja oket a rossz iranyba, ahonnan eppen kifele igyekeztetek! Ez csak egy tanacs, amit jol megtapasztaltam a lanyommal.
Hogy megy neki a torna es a kozossegbe jaras?

Minden jot nektek!

Margaret
Margaret
 


Edoka!

Bemegyek ma a chatra este!
(Szoktam talakozni "neha" 4-kor is chatalokkel. Bar mar regen voltam bent!)

Margaret
Margaret
 


Drágáim!
ki rajzolta tele a levelemet arcocskákkal? Mindenesetre köszi. De az illetö elárulhatná, hogy csinálta.
Ha netán a szerk. volt az: nem lehetne elintézni, hogy a babanet bevegye a hosszú magánhangzókat és ne hottentottát írjon helyette. Nagyon zavaró, rá kell szoknom a helyesírási hibás írásra, hogy olvasható legyek.
Margaret! Fél 10 körül biztos ott leszek, másik "pácienst" is várok. Azért Galway szép hely, vagy nem?
Várlak
Edóka
Edóka
 


Edoka

Te magad. : es ) kozvetlen egymas melle irasa eredmenyezi az arcokat. Az ekezet lathatosagaert is te tehesz ha bongeszodet megfelelo kodolasura allitod.

Kiscica
kiscica
 


Kösz, Kiscica! Látszik, hogy kezdő vagyok. Hol kell megf. kódolásúra állítani?
Edóka Kép
Edóka
 


Hali!
Margaret, nekunk is ez kene, minden idejet lekoteni, csak kozben van egy picur, igy neha eleg nehez. Vele annyiban nehez, hogy a hagyomanyos kommunikacio (szoban utasitgatas, beszelgetes) nem nagyon mukszik (bar egyre jobb, mar szavakat is mond), de pl. tok jol elmutogatja, hogy kell tejbegrizt csinalni (vedd le a grizt, vedd ki a tejet, tedd fel az edenyt, ultess fel a pultra, onts bele a grizt, ...). Csak a melyebb erzeseirol nem tudok semmit.
A pszichologusokrol es pszichiaterekrol meg kulon tanulmanyt irhatnek, de nem teszem, mert ismerek egy jot is.
Edoka!
Szoval mar fenn vagyok a chaten. Kanosszajaras volt nalunk az utobbi napokban, viszont emiatt lattam Bridget Jones-t a moziban. Kép
Keke
 


Keke!
Az este gyorsan leléptél, amikor én mentem chatelni. Bár hullafáradt voltam, én se sokáig maradtam. Ma este is benézek 9 körül, ha ott leszel, beszélgessünk.
Többen írták már a Bridget Jones-t. Mi ez a film?
Edóka
Edóka
 


Edoka!

Ha meg be szoktal jonni ide!

Probaltam otthon ramenni a chatre este, de sosem sikerul! Latom a szovegeket, de en nem tudok irni, mert arra kis csikocskara, ahova irod a magadet, azt irja ki a gep, hogy nem megjelenitheto oldal!

Konyvtarbol tudok felmenni, de hiaba probalkoztam, nem tudja senki az emil cimedet a delutani "keves" chatalo kozul.

Galway tenyleg szep es jo hely! Szerintem sokkal nagyobb varos es elettelibb, mint Dublin. Salthillben laktunk ket hetet egy szallodaban a nyaron. Hat valami meses volt, hogy az ablakunk eppen az Atlanti-ocean benyulo oblere nyilt. Az a hely tenyleg olyan, mintha Floridaban, vagy ezen az amerikai kornyeken nyaralnal.

Most 30 percre lakunk Galway-tol. Eleg jo ez a varoska is, de hat sokkal kisebb.

De laktunk mar porfeszekben is, ahonnan hetente csak haromszor volt buszjarat Galway-ba. Es csak abba a varosba!

Ott nem szerettem lakni!

Legelok!!!!

Most bucsuzom!

Majd kereslek a chaton.

Szia

Margaret
Margaret
 


Keke!

Mennyi idos a fiad? Irtad mar es en nem emlekszem vagy nem volt rola szo meg?

Ahogy irtam, nalunk is a hugi szuletese taszitotta vissza a lanyt a hyperaktivitasaba. Onnantol kezdve nem tudtam csak ra forditani minden idomet! Meg is sinylettuk a dolgot!

Nalunk sem mukodott az utasitgatas, beszelgetes. Azt, hogy pakolja ossze a holmijat, vagy csinaljon ezt-azt, meg ma sem nagyon teszi meg.

En sem tudok a gyerek erzeseirol semmit sem!
Amiota eljottunk otthonrol, sosem emlitette meg Magyarorszagot, az imadott nagyszuleit, az unokatestvereit, a hazunkat, a hazban maradt ruhajait, jatekait. Probaltam tole kerdezgetni, hogy mi az oka ennek, hogy igy elfelejtkezett az eddigi eleterol! Semmi! Nem valszol, csak bevonul a szobajaba. O sosem sir, nem is sirt kiskoraban sem! Ha valahol serelem erte, akkor az ugralassal es a figyelmetlensegevel vezette le! De nem sirt! Ezt sem ertettem soha!

De tenyleg nagyon furcskat tudnak produkalni a gyerekek!

Most mennem kell, remelem nem voltam tul zavaros, de mar lejart a konyvtari idom, ilyenkor nem tudok figyelni mar.

Minden jot nektek a tovabbiakban!

Esetleg chaton talakozunk meg! Milyen topicban szoktal meg elofordulni?

Margaret
Margaret
 


Margaret!
Tegnap véletlenül benéztem a külföldön (túl)élő kismamák topikjára, és jól meglepődtem. Rajtad.
Mert amiket itt írsz, az csak az érem egyik fele. Ott lapult eddig a másik. Egész nap töprengtem, hogy ezek után mit írjak, írjak-e.

A barátnőm egy nagyon nehéz időszakomban mondta: valahol, valahogy meg kell találnod a boldogságodat. Mert anélkül igen nehéz lesz leélni az életedet. (És lehetőség szerint a saját életedben kell megtalálni. Mert biztos ott van benne.)

Nekem sikerült. Kilábaltam az akkori hülyeségeimből, konfliktusaimból és nagyon boldog vagyok ennyi gyerek és ennyi pénz mellett is.

Tudod mit? Hagyok neked üzenetet a chaten, és leírom az email címemet. Így akármikor lépsz be, az én üzenetem ott fog várni. Hogy ez eddig nem jutott eszembe?!

Szóval mégis úgy döntöttem, írok neked. Mert itt már érettebbnek tűnsz, aki felelősen gondolkodik a gyerekeiről, az életéről, de legalábbis igyekszik felnőni a dolgokhoz. És ha Te keresel, és konkrétan engem, akkor nyilván van valami, ami miatt össze kellett futnunk ilyen messziről.

Akkor chat, és figyeld a MEMO-dat (megjelenik, amikor sikeresen belépsz).
Várom a leveled.

Edóka
Edóka
 


Margaret! Hova tűntél?
Edóka
Edóka
 


Szia Margaret!
Meg nincs negy. Hat minket is megviselt a teso, rohadt hisztis lett. Nekem meg persze sokkal kevesebb idom, es fraszom, hova tegyem a kicsit, mig a nagyot ide oda hurcolaszom. (Lehet egy nagymamat is szulnom kellett volna). Bar most 180 fokos fordulatot vettunk, egyik reszrol elfogadtam, nem fog senki segiteni, masreszt, lattam egy filmet, plussz egy edesapa volt kinn azoknal, akikrol a film szolt, es egy kicsit (nagyon) mas lett a hozzaallasom az egeszhez. De ez mar tenyleg mas topik tema lenne.
Keke
 


Hová tûnik Margaret minden topicból, mert talán nagy mesemondó???
Névtelen
 


Mar megint egy nevtelen szurkodo!!Nem lehetne errol leszokni??!!Ellege gerinctelen igy nevtelenul bantani a masikat nem gondolod???!!!!!!!!!!!
Kriszta anya
Kriszta anya
 


Nem érdekes, hogy akkor tünt el mindig amikor Edok
a
 


nrm érdekes, hogy akkor tünt el amikor Edoka rajött, hogy a masik topicban mit irt ? pl:ezt a gyereket nem akarta a masodikat végig utalta mig terhes volt stb!szerintem elég bizar!
Nem gondoljatok?
juju (juju)
 


Sziasztok!

Nos, Margaret most az IKEA-szobás topikban tünt fel. Lehet, hogy Jujunak igaza van...

Hami
Hami
 


Ez érdekes...
Ha lesz idõm, megnézem.
Írországból a Tétényi útra akar jönni? Ez még nekem is kezd különös lenni.

Edóka
Edóka
 


Sziasztok!

Mint irtam mar Edokanak is, nem tuntem el, csak az egy oras konyvtari internetezgetes nem tul sok. Most vagyok bent ma eloszor ebben a topicban. Oktober 03.-ota nem jartam erre, de meg csak a babaneten sem!

Nem szoktam csak ugy eltunni!

Kedves nevtelen (oktober 10. szerda)!

Te nem vagy mesemondo? Itt mindenki meseli az eletet nem? Es senki nem hazudik, ill. mesel, mint ahogy te gondolod! Erre valok a topicok! Ha megis ugy erzed, hogy meseket olvasol, akkor ne olvassal minket!

Juju!

Csak nehogy te legy egyszer ilyen bizarr helyzetben!

Mert te olyan nagyon tudod, hogy milyen mas ember erzese! Nem? Akkor ugy gondoltam, most meg mar maskent gondolom! Akkor meg fiatal voltam, most meg mer joval idosebb! Tan te vagy a szent ember, aki mindig jokat erez, gondol es sosem erez rosszat?
Veled is tudatom, hogy nem tuntem el! Foleg nem azert, mert Edoka rajott, hogy mit irtam a masik topicban!

No! Megkerdeznem, hogy a tamadok kozul ki az, aki csak egy topikban szokott elofordulni?

Miutan ugy erzem, hogy a reszemre erdekes reszt mar itt Edokaval es Kekevel letargyaltuk....

Hami!

Nem tunok fel az IKEA-s szobaban, mivel egyaltalan nem ohajtok ott feltunni, masreszt attol, hogy most kulfoldon vagyok, meg 95-ben es 99-ben szulhettem a Tetenyi uton. Vagy nem lehetseges ez?

Margaret

U.I. Mindenkitol elnezest, de sajnos megint mennem kell az ovodaba. Azert a lanyomert, akit vegig gyuloltem, amig a hasamban volt!

Hopp-hopp! Megint eltunik Margaret!!!
Margaret
 


Kriszta anya!

Koszonom a vedelmet!

Margaret
Margaret
 


Margaret!
Igaz, mindenki változhat, és változik is errõl szól az életünk.
Elindultunk valahonnan és reményeink szerint többek, jobbak leszünk (szeretnénk lenni) az idõ elõrehaladtával.
Az eddigi életünkbõl pedig tanulni érdemes és kell is.
Nemcsak neked, nekem és a többieknek is.

Edóka
Edóka
 


Margaret!
Az emberek palcat torni azt nagyon tudnak,es neha ugy erzem,szeretnek is.(Akinek nem inge ne vegye magara).
Azert van a Babanet,hogy mindenki leirja amit gondol.Es ebben lehetnek egymast uto gondolatok is.
Don`t worry!Csak irjal tovabb ahogy Te erzel.
Udv
Kriszta anya
kriszta anya
 


Szevasztok!
Annamy vagyok nem névtelen és nem is akarok az lenni.
Voltam állapotos és még szeretnék is lenni.Végig izgultam az egész áldott állapotot hogy egészségse lesz-e de egy másodpercre sem fordult meg a fejemben hogy megöljem.Ha "fogyatékos"ha nem az én gyermekem is az én testembõl is van és az elsõ pillanattól a jó Isten azt a szerepet szánta nekem hogy vigyázva magamra és rá kihordjam megszüljem és becsülettel felneveljem.Nem akarok senkit sem elitélni mert ez nem az én tisztem de az abortuszt vállaló nõk gyilkosságot követnek el.Ez tény.Tény hogy a szivük alatt hordott magzatot akinek velük együtt dobog a szive megölik megöletik.Aki ilyent tett ne haragudjon rám-bár szive joga-de igy gondolom.Ezért õk még nem gonoszak de vállalni kell tettük súlyát lelkileg önmaguk és Isten elõtt.
Keke!
Olyan helyes szinpatikus vagy!Nem hiszem hogy gyereked gyûlölted volna.Esetleg valamiért dühös voltál rá mérges.Ugy gondolom egy ANYA a gyerekét akit igazán szeret SOHA nem gyûlölheti.Gondolkozz el.Nem csak rosszul fogalmaztál?Én nem fogom a gyerekem gyûlölni.Nézz meg sok ÉDESANYÁT akinek a gyereke gyilkos de mégis szereti a fiát lányát mert az övé és megtud neki bocsátani mert megkell.Persze igyekezni kell megfelelõ értékrenddel ellátni a gyereket!
Edóka!
Te is negyon sok olyan dolgot irsz amivel abszolult egyetértek.
Margaret!
Ha a gyereked tényleg fogyatékos lenne akkor is a te gyereked lenne.Belõled és férjedbõl lenne a ti kettõtök testébõl.Valamiért igy adná az élet.De térjünk el rólad hisz a picinek nincs remélhetõleg semmi baja.Ha valakinek "fogyatékos utódot ad az élet az valamiért van.Vagy azért mert nem megfelelõen élt elõzõleg és valamire fel kell hivni a figyelmét vagy azért mert ez által még jobb lesz..........
Isten útjai kifürkészhetetlenek.Egy biztos hogy tényként kell elfogadni mint ezt is:
Én 6 hetesen elvetéltem 2.gyerekemmel-én aki abszolult ab.ellenes vagyok. Pár hónap múlva olyan ismerõsöm szülte meg egészséges gyerekét akinek 5 ab.volt.Mondhatnánk hol itt az igazság!?Én nem mondom.Valamiért igy kellett történnie de csak Isten tudja.Õ tudja mennyire akartam és örültem neki és csak most tettem túl magam rajta.
Egyébként minden megoldódik nálatok is!
Kedves Névtelen!
Tényleg irhatnál valami aláirás félét a véleményeid alá!
Üdv mindenkinek!
Annamy!
Névtelen
 


Margaret!
az elõbb elfelejtettem leirni arra hogyha a gyerek az orvosok szerint ugy is halálra van itélve hagy döntsd el hogy mi legyen:Az élet dönt szerintem!Volt osztálytársammal történt:
Állapotos lett nála jóval idõsebb hapsitól megsem voltak esküdve de az ab.felsem merült egészen addig amig az orv. azt nem mondta:- gyereknek nincy lába el kell vetetni.
Nem hitte el ment ujra és megint ezt mondták neki.Gondolkodott de azt mondta mindegy az õ gyereke is akit már most is szeret és nem öli meg.Idõközben a hapsi is ott hagyta de õ nem döntött másképp!Egészséges gyönyörü formás lábú édes gyereknek adott életet!Hát ilyen az élet!Tudom történik az ellenkezõje is.A legjobb a természetes kiválasztódás ugy hogy mi nem avatkozunk bele külsõ kezüleg neg.módon hanem a természet elintézi és mi esetleg próbáljuk megakadályozniPL:Fenyegetõ vetélésnel jobban figyelünk.....
Pusz
Annamy
Névtelen
 


Szia Margaret!

Bocs, nem akartalak megbantani, de ez a véleményem!En soha nem mondtam, hogy hibatlan vagyok!Olyan ember nincs aki nem hibazik, vagy ha igen akkor hazudik!
Szoval nekem is vannak rossz napjaim mint mindenkinek, de ha gyerekröl van szo.... Tudod mindenki hibazhat a sajat életével, de amikor egy emeber életröl van szo raadasul a sajat gyerek életéröl akkor igenis tudni kell felelösséget vallalni! Most irtad akkor fiatal voltal, de sehol nem olvastam, hogy csinaltam egy hülyességet de nagyon megbantam vagy ilyesmit.
Nem akarlak elitelni vagy ahogy Kriszta irta palcat törni feletted hiszen nincs is ra jogom és senkinek sincs ra joga! en egyszerüen csak a vélemenyemet irtam le hiszen ez egy nyilvanos forum! Ugye?
Juju
juju (juju)
 


Keke!
Kitõl kérsz bocsánatot az elõzõekért?
Egyébként nem minden kristálytiszta számomra abban amit leirtál de lehet azért mert tényleg zavaros és rossz napod volt.Van ilyen.
Annamy
Névtelen
 


Annamy !

Nagyon jo hallani,hogy meg ilyen emberek is vannak mint Te ! Ha mindneki igy gondolkozna akkor nem itt tartanak ma az biztos !
De sajnos a reàl-vilag nem errol szol!
Annak viszont orulok,hogy irtad, nem itelem el azokat a noket akik elvetettetik a gyerekekuket !
Ne is tedd! Hisz mindnekinek mas az oka !
Hogy Neked mi az a teny,hogy gyilkossag, az mas tema.(Akkor en mert allatszereto vagyok, mikor latom,hogy agyonutik a legyeket fellazadhatnek !
De nem teszem ! Ez az en maganugyem mit gondolok roluk !!!Hulye pelda de megprobalom megertetni veled is!)
Orulok,hogy TE felnevelned a gyerekedet akkor is ha megalapitanak mar a hasadban is,hogy beteg lesz! De nem tudom,hogy ez peldamutato-e.
Errol is mint mindenrol, mindeki mashogy gondolkozik !
De remelem,hogy Te nemcsak ebbol a szempontbol hanem minden mas sokkal aprobb dolgokrol is ugyanigy gondolkodsz ! Mert ha nem igy lenne akkor az nagy kar ! Ismerek olyan templomba jaro embereket akik a legkozelebbi emberen nem segitenek ezzel a cimszoval :-nem segithetek mindenkin akkor senkin sem segitek !
Jo mi?!
Kicsit kitertem az abortus-tol,nem volt celom.
Szia ,
Csilla
LCsilla
 


kEDVES cSILLA!
Aki templomba jár az még nem SZENT!Ez azt jelenti hogy nem minden hivõ ember cselekszi tesz azt amit ott mondanak.
Valóban azt irtam hogy nem itélem el a nõket akik abortuszra mennek de a cselekedetüket igen ugyanis gyilkosságot követnek el-de mint irtam nem az én tisztem elitélni õket.A légy példa azért nem stimmel mert az egy állat bogár rovar....és nem EMBER!
Megfelelõ példát ugysem tudsz találni mert erre nem lehet.
Láttad azt a természetfilmet amiben az elefánt megszülte kicsinyét de az rendelleneséggel jött világra a lábai nem egyenesedtek ki és nem tudott a csordával csapattal tartani és anyja hogy biztositsa másik nagyobb kölyke életét a csordával kellet volna menjen de õ nem ment!
A nagyobb kölyök elindult ment gondolkodott vissza-vissza fordult de ment s egyszer aztán hirtelen visszafordult és visszarohant anyjához és a térdén mászó testvéréhez.A kölyök térde kezdett sérülni a térden járástól de az anyja lögdöste az ormányával hogy alljon fel nézték szomorúan a kölyök reménytelen próbálkozását a testvér is próbált segiteni megálltak ha a kölyök lefeküdt de mindig biztatták és nem hagyták elveszni........A kölyök felállt!
Látni kellett volna!!!
Hát ez az állat világ!Az anyák életük kockáztatásával sem hagyják hogy kicsinyük odavesszen de az emberek igen!!!
Sokat tanulhatnánk az állatoktól!
Nem kell senkit megölni!
Megkell adni a lehetõséget mindenkinek az életre!
Aki nem akarja a gyermekét felnevelni vagy nem tudja elmehet több vidéki helyre és titokban kihordhatja megszülheti és aztán eldöntheti hogy elviszi haza vagy otthagyja.Nem megöli nem eldobja!Megagyja neki a lehetõséget hogy ÉLJEN!
Anyu azt mondta:-Azért van két kezünk hogy az egyikkel magunkon segitsünk a másikkal másokon!
Légy jó!
Vigyázz magadra!
Annamy
Névtelen
 


Annamy !
Nagyon jol tudom hogy lenyegeben igazad van amit irsz ill.gondolsz ! De az is igaz,hogy tobb milioan vetetik el gyermekuket es hidd el,hogy nem mindegyik azert csinalja mert igy a konnyebb!
Persze vannak ilyenek is, de van olyan akinek egyszeruen nincsen mas kiutja ! Es en az ilyeneket nem itelem el ! (Ha Neked mar otthon van mas gyereked is,hogy mesz el videkre kihordani a terhesseget stb...) Szoval nem olyan konnyu, ne hidd !
Az,hogy valaki nem Szent mert templomba jar o.k.
Na de kerem a templomba azert jarunk,hogy peldat vegyunk es ezutan adjunk is ! Vagy talan nem?!
Ami meg a rovar dolgot illeti, szamomra az is ELOLENY ! De mint fentebb irtam itt is mint mindenhol megosztozik a velemeny !
Szia,
Csilla
LCsilla
 


LCsilla!
Semmi sem könnyû.Fõleg akkor nem ha nem ugy állunk hozzá.
A probléma azért van hogy megoldjuk.!
Olyan nincs hogy nincs kiút csak esetleg nem vesszük észre vagy ösztönösen a könnyebb utat választjuk.
Ha valakinek van otthon gyereke és egy másikat vár a szive alatt eltud menni szülni vidékre mégha az áldott állapotot otthon viseli.Lehet ugy táplálkozni hogy a 8,hónapban más nem lát semmit mert ugy is öltözik,legfeljebb gy gondolják picit meghizott.Van ilyen ismerõsöm.
Ha valakinek egy baba probléma azt meglehet elõzni.!Lehet PL:spirál,gyógyszer,óvszer,....
Ezeket te is tudod.
Persze a rovar is élõlény és az életet õrizni kell de nem EMBER!!!
Csilla!
Én nem gondolom hogy mindenkinek könnyû az abortusz- bár van ilyen is.Van akiben örökre meghal valami és lelkileg egy egész életre megviseli és van akinek csak annyi "-agyonütöm az uramat letöröm a ...mert megint felcs..."
Hát igen nem vagyunk egyformák.De az a legfontosabb ha valaki nem akar gyereket az csináljon is ugy hogy ne legyen.Nem igaz hogy a mai világba ezt nem lehet megvalósitani csak akarni kell.
Minden jót!
Annamy
Névtelen
 


Szia Annamy!

Bocs, hogy beleirok a levelezéseitekbe, de irtad, hogy meglehet elözni a nem vart terhességet.En csak annyit füznék hozza, hogy ez sem mindig sikerül.Volt egy ismerösöm akinek 4 gyereke volt és mellesleg mindig ugy esett teherbe, hogy védekezett hol spiral hol gyogyszer hol gumi!Mind a négyszer védekezés mellett sikerültek a gyerekek.Az elsö kettönél gyogyszerrel a harmadik kislanynal ovszerrel a kisfiunal pedig spirallal vdekeztek.Végig azon izgult nehogy a gyerekben legyen a spiral mert eltünt.A dokik sem tudtak hol van.
Szoval vannak kivételek is!
Judit
Névtelen
 


Judit!
Nem baj hogy irtál örülök neki és egyáltalán nem szóltál bele.
Azt elhiszem hogy védekeztek és állapotos lett a hölgy de hogy a spirál eltûnt azt nem.Vagyis ugy eltûnhetett hogy valahogy kijött a helyérõl és a hüvelyen keresztül távozott de hogy ugy eltûnt hogy senki nem vette észre az enyhén szólva furcsa.
Spirál mellett már volt ismerõsöm hogy állapotos lett mert nem ment a fél éves ellenõrzésre és elmozdukt neki.Olyan ismerõsöm is volt aki óvszer mellett lett áll. de mindig a legolcsóbb legszarabb ismeretlent vették és olyan is volt hogy nem az elejétõl használták hanem csak a végén.tudod az ilyeneket nem mondják csak azt hogy õ védekezett és lám állapotos lett.Szerintem a legbiztosabb a jó min.óvszer.A gyógyszert is idõben kell bevenni és egy napot sem lehet kihagyni de még igy sem 100%-os fõleg a régiek.
Szóval van hogy nem ugy történik minden ahogy mi azt elgondoltuk de ha minden lehetséges tõlünk telhetõt megtettünk és mégis jön a baba az csak áldás és valamit jelent.Talán ilyenkor néhányan ugy gondolják hogy van Isten aki mást szeretne mint õ és lehet hogy ugy lesz jó.
Ja és kivétel szinte mindig mindenben van.De ettõl szép és változatos az élet.
Minden jót!
Annamy
Névtelen
 


Sõt még a lekötés sem 100%. A biologiában nincs ilyen. A "spirál" nem mozdul el. Nincs neki hova. Kieshet, esetleg.
A korszerû fogamzásgátlók: tabletta, "spirál", gumieszközök, lekötés. Mindegyiknek van hibalehetõsége. a tbl.nak pl.hogy nem veszik be. Ez nem vicc, mert ilyen lehetõség (hogy nem használják) a "spirál"nak nincs.
Ezért kell a fogamzásgátlást személyre szabni.
DR.
Névtelen
 


Sziasztok!

Én a fogamzásgátlással kapcsolatban hallottam egyfajta lehetöségröl, aminél (ha jól tudom) háromhavonta egy injekció formájában kapja meg az ember a fogamzásgátló-szert és ezzel a dolog le van tudva. tud valaki erröl bövebbet?

Sziasztok: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: