Új privát üzeneted érkezett!

Sára: megy a levél:)))
anid2
 
 


Lanyok, itt van a szepseges Kata (tatott szajjal nezo smiley :))
Annyira edes!!!!!!!

Kép

Dina, maskor is szivesen :D

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


:oops: most vettem eszre, hogy van meg ket kep, ime!
Szepek vagytok, Dina!


Kép


Kép

Sára

Kép

Kép
saara
 
 

 
 

Sziasztok!

Dina tündéri, nagyon szép kislányod van:-) Nagyon helyesek vagytok!!:)

Gabek merre vagy? Gyere mesélj nekünk? Kiváncsiak vagyunk rátok!!!

Puszi!

Brigi

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok!

Dina!
Nagyon aranyos a közös képetek, Kata pedig gyönyörű!

Majd megyünk Botival udvarolni, ha még nem kelt el Kata! :) :) :) :) :) :)

Szép napot mindenkinek, mars ki sétálni!

Kinga
kgk
 
 


Dina

Nincs mas szo ra, Kata GYONYORU!!!!!!

Jo Neked, h van rolatok ilyen szep anya-lanyos kep, en mindegyiken ugy festek mint 1 banya :(
Nagyon szep kepek, szep fotoalanyokkal konyu :D

GABEK????

Kép
boga
 
 


Helló Lányok,

Köszönjük a gratulációkat, bár nem olvastam teljesen vissza.

Sajnos Dávid tüdőgyulladást kapott, intenzvre került, így elég sokáig a kórházban dekkoltunk.

BORZASZTTÓÓÓÓÓÓ volt.

Már hazajöttünk egy-két napja, ő már teljesen jól van, nekem még kell egy kis idő mire kiheverem.

Majd leírom, de most próbálok aludni.

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Gabek:

Basszus! jobbulást a lelkednek!!!!!!!!
Sára: köszi!

Csajok: neketek is (fiús anyukák: ördögfióka ám:))))) )
anid2
 
 


Hűha, Dina!!! Azért ne csodálkozz, ha a képek alapján senki sem hiszi el, hogy nem egy angyalkád van. A közös képen is szépek vagytok!

Gabek! Huhh, de nem irigyellek, remélem, már rendeződnek a dolgaitok!

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Gabek teljesen átérzem ami történt veletek, tudjátok Álmosnál isugyanez volt , nagyon nehéz egy anyának. De az a lényeg hogy otthon vagytok egészségesen, vigyázzatok magatokra és egymásra!!!! Pihenjetek sokat!!

Sok puszi!!

Brigi

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok!

Gabek!

Szegény Dávid, francba, hogy még a kórházban sem lehet bízni!

Mitől alakult ez ki? Kapott valami fertőzést vagy hideg volt?

Erősödjetek mindketten, próbálj meg te is annyit pihenni, amennyit csak lehet!


Kinga
kgk
 
 


Gabek

Sok pihenest es mielobbi regeneralodast kivanok!!!
Hogy tortenhet ilyen egy ujszulottel :shock: ??

Kép
boga
 
 


Sziasztok,

friss kétgyerekes anyuka jelentkezik. :)

Panzej: Részvétem! :cry:
Majd várjuk ám a beszámolót, hogy megnyerted-e a projektet - egyelőre úgy láttam, h magasan vezetsz a többiek előtt. Szerény véleményem szerint a többi pályázat elég gyengusz.
Aztán majd belinkeled hol olvashatjuk a történeteidet, ha te nyertél?

Gabi, annyira sajnálom, ami Veletek történt. A lényeg, hogy már otthon vagytok, és Dávid túl van a Nehezén. Neked meg sok erőt, és remélem minél hamarabb elhomályosítja a történteket a két klassz kisfiad.
Bevallom én már hallottam mi történt, a párod révén. De nem akartam pletykálkodni, megírni a hozzájárulásod nélkül, hogy mi történt, vártam, hogy bejelentkezz!

Dina, Kata tényleg csodaszép kis angyalka.

Mi jól vagyunk, a hasfájásunk sokat szelidült mióta nem eszem semmilyen tejterméket. Igazából ilyen egyszerű volt a megoldás. Még a vajat is megvontam a kenyeremtől, azóta a Kislánykám sokkal jobban érzi magát. Hát ha ez kell... Még jó, hogy nem próbáltam végig az összes szert, hanem megfogadtam néhány tapasztalt anyuka tanácsát.

Bálinti a változatosság kedvéért megint hazahozott valami bacit a bölcsiből, így két hét bölcsi után ismét itthon dekkol. Hááááát nem könnyű vele mostanság, elég nehezen viseli, ha nem róla szól minden. De majd megszokja. Vagy majd én megszokom. Még szerencse, hogy Ketteském olyan, mintha nem is létezne, továbbra is édesdrága eszik-alszik baba.

Sára az jutott eszembe Kata képéről, hogy mikor utoljára láttam Vincét ő is ilyen fürtös nagyszemű kis angyalka volt. Tudom, hogy ide nem raksz fel képet, de nem küldenél nekem mailben a gyerekekről, olyan kiváncsi vagyok Vince mennyit változott, és hogy Piró hasonlít-e rá vajon. Hmm?

Na most mennem kell, mert kezdődik az esti fürdőzés a gyerkőcöknek.

Puszi mindenkinek!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok,

Megpróbálom leírni, hogy min mentem át, rengeteg ilyet :cry: és ilyet :( tehetnék bele, de inkább kihagyom ezeket.

A szülés sima császár volt, de az ami utána történt…

Pénteken délelőtt szültem, és délután fura volt, hogy mindenki gyerekét hozták az őrzőbe csak kettőnkét nem. A másik anyukáét meghozták kicsit később, nekem pedig azt mondták, hogy kicsit inkubátorba kellett tenni Dávidot, de holnapra biztos rendben lesz.
Másnap még mindig az őrzőben voltam megint nem hozták a gyerkőcömet, kérdeztem miért nem, de a csecsemős nővér arra sem méltatott, hogy megnézze mi van a gyerekemmel és informáljon.
Délután, amikor már elég jól tudtam járni és jött Anyukám lementem a csecsemősökhöz, hogy lássam már a Dávidot. Megyek a sima osztályra, erre ott közlik velem, hogy nincs is náluk, menjek az intenzívre. Már önmagában ez a szó sokkolt, hogy mit keres az intenzíven az én Dávidom??
Bemegyek az intenzívre, először is lecsesztek, hogy épp nincs látogatás, majd kérdezem hol a gyerekem, beszéltem egy orvossal ő azt mondta, valószínűleg megfázott, mert nem jól veszi a levegőt, mert a tüdeje nagyon zihál. Szegénykémet akkor láttam először, ott feküdt egy nyitott inkubátorban, infúzió ment a kis kezébe és mindenféle sípoló gépek voltak rákötve, borzasztó látvány volt. Kifele jövet elkezdtem sírni és ez egész délután tartott is.
Másnap már megtudtam mi a rend, ugyanis a kisbaba intenzíven csak 3 óránként, és akkor is max. fél órára látogathatod a saját gyereked. Persze mentem hozzá mindig, amikor lehetett. Ekkor azt mondták, hogy valami vírusos fertőzést kapott el és kap valami antibiotikumot.
Harmadnapra jöttek meg a vér és egyéb labor eredményei, ekkor meg azt diagnosztizálták, hogy tüdőgyulladást kapott. harmadik nap, harmadik féle betegség!!! Ki voltam teljesen, ráadásul a nővérek sem voltak túl kedvesek pl. az egyik rám szólt, hogy „Anyuka ne nyúljon a gyerekéhez, mert csak felizgatja!” no comment…
Negyedik nap végre volt egy tök kedves ápoló, aki megkért, hogy megfognám-e egy kicsit a Dávidot, amíg kicseréli a lepedőjét. El tudod képzelni, hogy szülsz 9-es apgar-ral egy jó súlyú (3,7 kg) gyereket és csak a 4. nap tarthatod a kezedben akkor is csak néhány percig??? Ez elég rosszul hangzik, de nekem maga volt a mámor, hogy végre magamhoz ölelhettem :D És ezután már kezdett jóra fordulni a sorsunk :) :D :lol:
Ekkor adtak neki először enni is, addig ugyanis nem kapott semmit, szegény le is fogyott kb. 20 dkg-ot, de szerencsére ez nem volt gond, mert daginak született. Az első kajája tápszer volt, de utána mindig tudtam annyit fejni, mint amennyi kellett neki. Persze az etetés is borzasztó volt, mert az orrán át ledugtak neki egy csövet a gyomrába és azon keresztül nyomták bele a kaját. Ugyanis a túl sűrű levegővételtől félre is nyelhetett volna, ami bemehetett volna a tüdejébe, ezért volt szükség a csőre.
Másnap már dupláját ette, mint előző nap, és elvették tőle az oxigén támogatást is, így egy cső lekerült róla. Ja azt nem írtam, hogy először az egyik kézfejébe szúrták az infúziót, majd a másikba, utána egyik sarkába, majd másik sarkába, és mikor már nem maradt szegénykémen ép véna, akkor a fejébe kapta, na ez is borzasztó látvány volt, mert persze ő ösztönösen mindig kiszedte volna, és persze ki is tépte.
Következő nap már cumisüvegből kapta a tejet és átkerült az intenzívnek egy olyan részére ahol a jobb állapotú gyerekek voltak. De ez is úgy történt, hogy bemegyek és látom nincs a „helyén”, a szívem kiugrott a helyéről, amikor megláttam, hogy nincs ott, de megláttam, hogy elköltöztették. Ennek én igazából örültem, mert aki mellette volt agyvérzéses kisbaba, annak olyan sokszor sípolt iszonyat hangosan a gépe, hogy szegény kis Dávid nem tudott nyugodtan aludni 10 percet sem.
Innét meg már napról napra jobb lett minden, kikerült az inkubátorból, szoptattam, ölelgettem, megkaptam először egy fél napra, majd egy egészre, utána pedig kikerült az intenzív osztályról, velem volt mindig és amint lehetett hazahoztam.
Ez az egész borzasztó volt, de főként az, hogy nem tájékoztatnak semmiről pl. amikor elkerült az intenzív egy másik részlegébe, megkérdeztem, hogy miért, erre azt a választ kaptam, hogy mert másik gyereknek kellett a hely. A többi „szerencsétlen” anyukától tudtam meg, mindent, pl. azt is, hogy az egy jobb hely, mert onnét szokták kiküldeni a bébiket.
Az elején aláirattak velem egy papírt, hogy mindenhez hozzájárulok a gyermekem kezelése kapcsán, meg sem kell hogy kérdezzenek előre. Persze, hogy aláírtam, mit tehettem volna?

Kép

Kép
gabek
 
 


sZIASZTOK!


GABEK VELÜNK PONTOSAN UGYANEZ TÖRTÉNT, CSAK ANNYI HOGY NEKEM ÁLMOS KISEBB SÚLLYAL ÉS ELŐBB JÖTT. DE PONT ÍGY MINDEN AHOGY ÍRTAD, CSAK ÉN SOKKAL KÉSŐBB VEHETTEM A KEZEMBE.


öRÜLÖK, HOGY MINDEN RENDBEN VAN MOST MÁR, NYUGODJ MEG, PIHENJ SOKAT HIDD EL TÚL TESZED MAGAD RAJTA ÉN IS TÚL TETTEM NEKEM MONDJUK NEM VOLT KÖNNYŰ, DE GONDOLOM A 2 ÉVVEL EZELŐTTI TRAGÉDIA MIATT VOLT NEHEZEBB.

HA ESETLEG TÖBB IDŐD LESZ KÉRHETÜNK KÉPEKET?


JUJJ MOST LÁTOM NAGY BETŰVEL ÍRTAM:-) BOCSI, DOLGOZOM ÉS NEM ÁLLÍTOTTAM ÁT.

PUSZI NEKTEK!

BRIGI

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok!

Gabek, nagyon ügyes vagy, hogy ép ésszel kibírtad ezt a szörnyűséget!
Kata gyönyörűséges és ha esetleg a fiatalabb fiúkat szeretné majd, akkor gondolj az én Bálintomra. :) :)

Jelenleg Kaposváron vagyunk, illetve most csak a kicsi, így választom el. Persze nem ilyen drasztikusan, szépen, fokozatosan volt a megvonás, 2 hónapon keresztül.
Anyuval olyan jól elvan a gyerek, hogy arra nincs szó. Úgy látszik, hogy sokkal nagyobb tekintélye van a nagyinak, mint Nekem. Nálatok is így van?
Ma megyek vissza és még maradunk 2 hetet. Nagyon élvezem a szabadságot.

Mindenkit üdvözlök és szerintetek lehet majd egy talit összehozni Pesten vagy Budán mindegy hogy hol?

Lilla, marha klassz a blog, minden héten elolvasom!!! Irj sokat, ha tudsz!

Sziasztok!
Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok

Gabek

Ez nagyon durva!!
remélem most már minden jó lesz,te pedig túl leszel rajta lelkileg!


Dina
Nagyon szép kislány Kata!!! :lol: :lol:


Én tegnap mentem varratszedésre,de nem szedték ki.(kérdezte,h sokat emelgettem e a gyereket?)
Azt mondja nem forrt még össze és ha kiszedné szétnyilna ahogy felemelek valami nehezet. :( Így 1 hétig még benne marad.
A könyökömet pedig be is ütöttem hétfőn így az szépen be is dagadt és belilut.Abban is marad a varrat! :(
Azt mondta a sebész,h jó lenne ha tekintettel lennék arra,h hiányzik egy darab a bőrömből és annak össze kellene forrnia!Jó fej :roll:

Zalán egyre több szót mond,de még mindíg nem beszél rendesen.
Igazából azokat a szavakat mondja amik megtetszenek neki.
Ilyen pl. a Béla.Nem tudjuk honnan szedte,mert nincs is ilyen ismerősünk.
De így hívja a szörmekutyáját is. :shock:
Egyik nap sétáltatta a kutyáját,erre mi megdícsértük,h milyen szép kutyája van és kérdeztük hogy híják?
Erre ő:Béla! :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:

Nem beszél viszont állandóan rajzol!
De tényleg.Ennek következménye,h 2 évesen fejeket v arcokat rajzol,két szemmel ,szájjal.(na jó a kör forma még nem az igazi :) )
Vendég
 


Sziasztok!

Ezt a linket azért másolom be, mert olyan irodai álláslehetőséget kínál, ahol várják kismamák jelentkezését is!
Nekem nem jó, mert több ponton nem felelnék meg, de hátha valamelyikőtöknek megtetszik!

http://profession.hu/hu/allas/241721

Ha nem jó a link, szóljatok légyszí és megpróbálom újra beilleszteni!


Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Anid, csodaszep a kislanyod! Nagyon klasszak a fotok, tenyleg gyonyoru gyerek, es az a komoly kepe, mint egy angyal!!
De Anid, Te is bombasztikusan nezel ki! Nem sundorognek korulotted maris a fickok? Csodalnam..

Gabek, ez egy horror. Jaj, az ilyenektol ugy reszketek.. Remelem hamar kihevered!

Hat lanyok, amugy megnyertem a Velvetes versenyt, igy minden heten en fogok blogolni a Porontyban.
Ha kivancsiak vagytok ram, minden szerdan leszek ebben a rovatban:
http://velvet.hu/poronty/2008/10/15/kis ... _12_hetes/

Tovabbi szep estet mindenkinek!

P

Kép
Kép
panzej
 
 


Panzej

Meg egyszer gratula :D

Elolvastam a kommenteket, hat mit mondjak... Elment tole a kedvem, barmit irjak oda... No comment.

Olvasni azert megyek mindig :wink:

Kép
boga
 
 


HAlihóóóóó

Éjszak jövök: csak emlékeztető,hogy ne feledjem,mit akarok írni:

Panzej: blog-Pronty-pasik
GAbek: !
Állás!

Pááá
anid2
 
 


No:

Panzej: éljen a harmdik pocaklakó. A Porontyon csak olvasni szoktam, sajna a csajok néha felbosszantanak, a 'szűklátókörrűsködéssel', így oda ritkán megyek:)))
De így miattad fogok, meg sziurkolok is neked nagyon:)))

Pasik: nincs jelöölt, elég lkeveset mozgok a világban, snem igazán egy kisgyerekes anyuka apasik álmai tárgya.
Nem mondom,hogy nem lett volna, de én még nem tartok ott.

Volt idő,hogy emgpróbáltam, de rájöttem,hogy aszívem még foglalat.

Gabek: azért egy betegjogi kört megért volna a kálváriád.
Talán,ha Brik és Te megírnátok egy nyilvános fórumon a történeteiteket, nem járnának így mások....is.

Álllás.én momentán keresek,mert noha szép dolog a hivatásom, szeretem is, desajna sem meglni nem tudunk ebből, sem boldoggá ne tesz....

Vvalakinek ötlete, arra, hogy ne aludjak el állandóan mesélés közben?:))))a kölök ágyában?
anid2
 
 


Sziasztok Lányok!!!!

Előkerültem! :)
Mennyi minden történt amíg nem voltam köztetek!

GABI!HATALMAS GRATULA NEKTEK ÉS SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK!
Szőrnyű amin keresztülmentél!Nagyon fontos,tudom,hogy jó háttér legyen egy újszülőttnek,ha gond van(lsd.PIC),de valahogy a hozzáállást nem igazán tudom megérteni.
Persze fontos,hogy közreműködjünk a gyerekünk gyógyulása érdekében,és kerüljük el a fertőzés veszélyét,de,hogy a legalapvető dolgot,a korrekt tájékoztatást ne adják meg,az számomra felháborító!Egy anya a szülés után ne tudja,hogy mi van a gyerkőccel és hol van,ez dühítő.
De most már a lényeg,hogy szerencsére minden rendben,meggyógyult a kiskrapek!!!! :)

Panzej,
őszinte részvétem.
Gratulálok a pocilakóhoz,és a blogoláshoz!Majd párszor benézek hozzátok,és az ellenségező kommentekre,ráírok!(na most jól megijesztettem mindenkit :lol: )

Velem nem igazán történnek jó dolgok,de most nem igazán írnám ki magamból,pedig lehet,hogy jót tenne,de egyenlőre hosszú,meg már nagyon unom,hogy az életem már sose fog rendeződni!

Különben a Bábaszövetség felkért,hogy nov.végén menjek ki a bababörzére,mert kaptak egy standot,és dumcsizzak a kismamikkal.Nem tom még,hogy pontosan mikor lesz,mert nem néztem még utána :oops:,de ha megyek szívesen találkoznék bármelyikőtökkel.:D

Puszi nektek!

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok (csak gyorsan)!

Dina!

Gondolkoztam, merre indulhatnál állásvadászat ügyében.
Bocsánat, ha hülyeséget írok, de jól emlékszem, hogy tudsz finnül?

Mert ha igen, szerintem bejelentkezhetnél a budapesti Finn Kulturális Központba, hátha szükségük van egy képzett, szuper emberkére!

Ha kedved van hozzá, szerintem fordítást is vállalhatnál, az ilyen spéci nyelveket ismerőkre sokszor van nagy szüksége akár cégnek, akár magánembernek.

A kulturális központ elérhetőségei:

1118 Budapest, Kelenhegyi út 16/A

Tel: 478-1010

Fax: 478-1015

E-mail: info@finnagora.hu

Web: www.finnagora.hu

Még egyszer bocsánat, ha rosszul emlékeztem és feleslegesen okoskodtam!


Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

TIMI
Biztos nem hiszed el, depont tegnap voltal az eszemben, h megkerdezem merre jarsz, mert semmit nem tudni Rolad! Csak nem otthon vagyunk, igy ritkabban jutok gephez...

Orulok, h hallhattunk feloled, de nem hangzik jol a par szomorkas sor a (-) dolgokrol... Sajnalom!
Tudod, ha megis kiirnad magadbol, itt mindig szivesen meghallgatunk!!

Dina
Mit vegeztel/vegzel?
milyen szakos vagy?

Kép
boga
 
 


Sziasztok,

Na végre sikerült pebótolnaom a lemaradásomat olvasásilag :roll: Így már nem csak magunkról írok, hanem reagálok is erre-arra, a kevésre ami megmaradt a fejemben :oops:

Lilla
Én is beleolvasnék a blogodba, ha lehet :oops:

Mi is levetettük a köldökzsinór vért, a Cryo Save-nél. Nem olcsó az tény, de kialkudtam, hogy mi a tavalyi áron fizethessünk :wink: de persze azt gondolom, hogy inkább ne is legyen rá szükségünk. Kicsit paráztam, hogy ez a tüdőgyulladás nehogy benne legyen, mert akkor 50.000 Ft-ot buktunk, de megvizsgálták, és azt mondták, hogy ez nem okoz problémát.

Panzej
Én is szavaztam rád, tök jól írsz. Hogy ezt megnyerted ez csak arra jó, hogy kiírhasd magadból az érzéseidet, vagy esetleg fizetnek is érte? Ja és gratulálok a harmadikhoz.

Timi
Gyere sírd ki magad nekünk, láthatod az előbb én is csak a saját bajomról írtam, és már is jobb az életünk.

Prücsök
Nagyon irígyellek a dublini nyaralás miatt. Feküdt mellettem egy anyuka, akik írországban élnek, csak hazajött szülni.

Két/több gyerekes anyukák
Valaha lesz a jelenlegi káosz életünkből újra rend? :roll:

üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

El vagyok keseredve, napok óta sírok. Lehet hogy tudtok segíteni. Álmos 11 hónapos és nem tudom miért de számomra kicsi, olyan mintt ha nem hízna, a mérleg 7 kg-ot mutat:-((((

A védőnő, doki mindig mondja amikor megkérdezem, hogy szép formás, tiszta izom a gyerek. De nekem Lili 11 hónaposan nem ennyi kg volt és akiket ismerek azok se.

Mit csináljak, hogy hízzon, annyira el vagyok kenődve, kérlek segítsetek, köszi mindenkinek!!

Brigi

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok!

Brik, írtam privit :)

Timi, szia, de jó, hogy előkerültél! Gyere, mesélj nekünk, én is többször ideérek már, legalább olvasni.

Gabek! Lesz, lesz, nálunk pár hónapba beletelt, mondjuk addig volt nehéz, míg a hasfájás tartott, aztán kialakult. Kicsit ügyeskedtem, hogy pl. összehangoljam a délutáni alvásidőket és esti fekvést, az nagyon jó volt, mikor az beállt.

Alziza, vigyázz magadra! Eredmény még nincs?

Panzej, grat!

No megyek, mert már nyafog a Mitya!

Jó hétvégét mindenkinek!
Tücsi
20150827140659
 
 


Csak gyorsan.

Brik, nincsen Almos elhizva, de meg belefer szerintem.
Megneztem, nalunk egy eves korbol van adat, a Lacko 1 evesen 8540 gr. volt, a Micurt 13 honaposan 8700-nak mertek.

Szerintem ha megbizol a vedonoben es az orvosban, akkor ne aggodj. Engem szenne paraztattak Hollandiaban es egyfolytaban tapszert akartak nyomatni a gyerekeimbe, mert a holland kolkok haromszor akkorak voltak atlagban mint az en gyerekeim. A fejuk nagyobb volt eskuszom mint az enyem. En mindig vegighallgattam mit magyaraznak, elmondtam szazadszor, hogy Mo-on kisebbek a gyerekek, es aztan bekeben elvaltunk.

Szoval ha ugy latod, Almos amugy koranak megfeleloen fejlodik, es a doki is elegedett, akkor nyugodj meg!!
Eszik amugy rendesen? Nem lehet, hogy igazabol alkati kerdesrol van szo?

Szep napot mindenkinek!!

P

Kép
Kép
panzej
 
 


Sziasztok

Brik
Zalán 11 hónaposan 8 kg volt.
Zina 11 hónaposan 6950g.
Úgyhogy szerintem semmi gond!Vannak gyerekek akik lassabban híznak.Szerintem Álmos is ilyen!

Zalán pl még most 26 hónaposan sincs 11 kg!

De tudom,h milyen rossz érzés mert én is mindíg ezen aggódok! :roll:

Tücsi
Eredmény még minimum 1 hét.De több is lehet! :?
Varratszedés meg jövőhét kedden.Amitől félek nagyon.Mert mi van ha ennyi idő alatt belenőttek? :(


Gabek


Valaha lesz a jelenlegi káosz életünkből újra rend?


Lesz!!! :lol: Idővel :roll:

sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!

Hát nekiállok és leírom,ha egy kicsit kusza lenne,bocsi érte,de a fejemben is nagy kuszaság és értetlenség van!

Szóval felmondtak a kórházban,és semmilyen szakmai indokot nem tudtak felhozni.Ez még szept.elején történt a próbaidőm után.Alá akartak íratni egy határozott idejű szerződést,ami szept.30-ig szólt volna.Mivel nekem határozatlan idejű szerződésem volt,ezt nem írtam alá.Inkább felmentem az ügyvez.igazgatóhoz,hogy átbeszéljük.Ő sem tudott semmilyen szakmai kifogással élni,és nem is igazán értette ezt a döntést,mert egészen a 3 hónap alatt nem mondtak rám rosszat a kollégáim.szóval megszületett egy döntés,amit ő hajt végre,és ennyi.De mivel ez nem teljesen törvényes,így ő inkább a közös megegyezéssre hajlana,ha én nem szeretnék fegyelmiket begyűjteni.Mert ez a két választásom lett volna,ha marad továbbra is az eredeti szerződésem.Mivel én nem akartam fegyelmikkel távozni,belementem a közös megegyezésbe,amivel kaptam még egy hónapot,az októbert.
A szemembe azóta sem kaptam semmilyen szakmai rosszanló kritikát,pedig még az oszt.vez.vel is beszéltem.Ő annyit mondott,hogy ez egy közös döntés volt.
Nekem azért vannak tippjeim:tartottak attól,hogy a gyerekek miatt nem leszek rudalmas(a Bandi ügyeletei miatt ugye egyeztetnem kellett a beosztásomat).Közben meg jött egy csaj,aki már az én helyemre pályázik,és tudta,hogy fel fogják venni.Milyen érdekes....
Szóval most már látom,hogy itt miért nem dolgoznak kisgyerekes kollégák.Mert itt vagy nagy(felnőtt)gyerekeik vannak a kollégáknak,vagy nincs.(ez az egész kórházra vonatkozik)
Pedig tudom,hogy nem vagyok rossz szakember,és a kismamák is meg voltak velem elégedve.Ahogy ti is.s még Bogának is jókat mondtam,ami be is jött,pedig nem is láttam a tesója leleteit.

A másik meg az albérletem.Na ez megint egy hosszú történet.
Kezdődött ott,hogy amikor beköltöztünk a tulajnak adtunk oda minden pénzt a rezsit is.Aztán tavaly télen,talán írtam is,elfelejette több hónapon keresztül bediktálni a villanyfogyasztásunkat és 5 hónapra visszamenőleg kaptam egy 130.000ft-os számlát,amire kértem részletet.Ezt meg is adták,és én kértem az ügyintézőt mindig küldjenek ki csekket egy becs.összegről,hogy ne járjak így.De mivel tél után voltunk,így az utolsó havi átlagot vette,ami 25.000 volt,így azt küldte minden hónapban.Hiába olvastam be,nem tudtam se a neten se bediktálni,mert a jelszót,ami ehhez a fogyasztási számhoz volt rendelve nem tudtam.Kértem a tul.-thogy adja meg és változtassuk meg,hogy havonta be tudjam diktálni,mert nyáron nem fogyaszt az ember annyi villanyt,és még a részletek is a nyakamon vannak.Természetesen cseszett rá,én meg nem tudtam mindet kifizetni.Egy hónapban csak az egyik fajtát.Így lett 160.000 hátralékom,amit aug.végén hozott fel nekem.Szept.elején kifizettem 100e,majd szept.végén hozza az új felszólító levelet amiben 180.000!!! :shock: van.Azt hittem elájulok.Bemegyek az ELMÜhöz,hogy most mi van,hisz 100e-t rendeztem,hogy lett még több.Ja,hát az úgy van,hogy az előző felszólító már jun.-ban kiment,s van még rajta tavalyi tartozás,amiből ugye rendeztem a 100e-rel,de közben rájön a májustól az elmaradásom.
Mondom ez szuper,oké,hogy én fogysztottam,de így nem lehet rezsit fizetni,hogy a tul.cseszik rá,ha meg már gond van akkor meg veri az asztalt,és tavaly még 5 hónapig a kezébe adtam,ami úgy néz ki nem is lett rendezve.
És most ott tartunk,hogy jövőhéten kikapcsolják a villanyt részben az ő hülyesége miatt,mert ha nekem havonta jön EGY villanyszámla azt tudom rendezni,de több hónapot egyszerre nem.

Most albérletet keresek,mert itt nem maradok,mert van még egyéb szemétsége is,és rágalmazása,hogy a gyümölcsét én elloptam(olyan kert ahova a gaztól nem lehet bemenni és tavaly az almái a földön rohadtak el,a szőlő meg a körte fán van,ilyen igényes)Nyár óta beázik 2 szoba,a nappaliban csöpök a víz a plafonról,amikor esik.Nincs áram a nappaliban és a konyában,a hálóból viszem ki hosszabbítóval az áramot,ami épp ma sz@rt be,(mármint az egyik hosszabbító)mert már nem bírta,hogy egy éve arról megy 4 csatlakozó a konyhában.A csatorna úgy sz@r ahogy van,és az albérleti díjakból még egy fillért sem költött ezekre,pedig azzal egy fillér elmaradásom sincsen.Szólok neki mindenért,de b@szik rá.Hát most én is ezt teszem a számláival,csak találjak egy helyet.
Vagyis találtam,holnap megyek megnézni,Óbudán,de nem tom,hogy összejön e,mert sokan pályáznak rá.

Szóval egy kicsit elegem van a világból!!!!!!!
Drukkoljatok,hogy el tudjunk innen menni sűrgősen!!!!

Közben beadtam a pályázatomat a Jánosba,úgy néz ki jövőhéten behívnak állásinterjúra!

Hát ennyi!

Pusz

Timi
timiban
 
 


Timi

Ez nagy genyaság volt tőlük!! :evil:

Remélem a Jánosban sikerül az interjú és felvesznek!!
Drukkolok nagyon!

A tulaj is jó nagy görény lehet!! :evil:

Az ELMŰ-ről tudnék regényt írni!
Gyakorlatilag azt csinálnak amit akarnak. :evil:
Mi tavaly november óta intézzük,h apósom nevéről a férjem nevére kerüljön az óra :roll:
Ez idő alatt össze-vissza küldték a számlákat!
Vendég
 


Hellóbelló, napocskás reggelt!

Timi
No látom, neked sem kell gondért kilincselned a Jóistennél!
Ha gondolod a te ügyedet is elverem rajta!
:)

Gabek!
Milyen a férfiuralom?

Kinga
Sajan az finn tudásom erre nem elegendő:)

Nekem lassan bármi jó lenne...megkaptam a fizut és hát elkeserítő,hogy ezért keltem a kölköt hajnalban????

Tudom, tudom fogjam be a szám,mert visszavettek, meg rendik az órarend miatt, de bakker 3 diplomával ne kapjak már 80e-t!

Sajnálom, de nem ezért tanultam!

No, jó, de akkor mi legyek? felmerül a kérdés (35 évesen) , hogy ezzel a fene nagy bölcsész eszemmel, mi a francot kezdhetnék...
Nos,hölgyeim lehetek direktmarketinges...:(
VAgy ügyfélaszisztens...vagy bolti eladó....

Szóval éljen....ezeket adta ki a gép, mint lehetőségek....

Boga
Középiskolai tanár vagyok, magyar-töri szakos:)))

Brik
Nyugi, Kata egy év alatt 1kg-t hízott,most 11kg, pedig felnőtt mennyiségeket eszik....
Én már letettem erről,hogy odafigyeljek a hülye megjegyzésekre.

Szerintem, ha szépen halad a mozgásfejlődése, a képességei is gyarapodnak, akkor nincs ok parára...

Tegnap szabadítsuk fel anyut nap volt, voltam úszni, moziban, kávézni egy barátnővel:)))

Hááát mit mondjak, Isteni volt:)))
A Mamma miát néztük meg, aki szereti az Abbát-ajánlom:))) A vége sokkoló, de mi táncolva jöttünk ki, két vinnyogó tizenévesként:)))

Rólunk:
a bölcsi hatására, a kiscsaj olyan disznóságokat eszik,hogy sárgarépafőzelék, karalábéfőzelék:)))))))))))meg rokonaik:)))

Ja, voltunk szív uh-n s úgy néz ki,hogy a szívzöreje,ami volt a születésénél,hosszabbtávú,marad még, kb. élete végéi (reméljük sokáig él:) )és van egy pici lyuk az egyik kamrán (fejlődési rendellensség), de nem kell kezelni (doki szeritn szexepilje lesz, szép kis pasizós duma, mi?) csak jó ha tudunk róla, mert jobb fülű doki majd mindig megjegyzi,ha beteg lesz:)E van!

(és apuka is jött velünk a vizsgálatra, bármit is jelentsen ez...)


Szóval most azóta lyukasszívűnek hívjük:)

Pussazntás
anid2
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok!! Kicsit megnyugodtam, hogy leírtátok hogy a gyermekeitek mekkora súlyban vannak.-) Köszönöm!!


Panzej Álmos eszik mindent eszik rendesen.Mindent csinál, amit egy 11 hónapos gyermeknek kell. Annyi hogy még nem indult el, de hát ez mindenkinél más.-)


Timi nagyon sajnálom és nagyon szorítok neked, hogy minden rendben legyen és hogy az állás is sikerüljön.


Mtm vendégeim voltak a hétvégén ma írok, nagyon köszi a levelet!!!

puszi mindenkinek!

Brigi

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok

Brik

Azt elfelejtettem,h anno mikor Zina ennyi idős volt és kevesebb kiló mint most álmos,akkor engem elküldtek vele gasztroenterológiára.
Azért mert ő szerintem nagyon keveset evett és az akkori gyerekorvosunk is piszkált.

Akkor a doki azt mondta,h 1 hétig mindennap írjam mit és mennyit eszik a gyerek.
Aztán megnézte és azt mondta,h nem kell semilyen vizsgálat mert ez normális így,annyit eszik amennyi kell neki.


Én holnap megyek varratszedésre!Félek nagyon h belenőttek 2 hét alatt!Drukkoljatok!!!
Ja és a könyököm elég gáz.Állandóan belilul ha egy kicsit is "eröltetve" van!Pl.felemelem a gyereket,h tisztába tegyem stb.
Vendég
 


Sziasztok!

Timi
Csak amulok es bamulok a tortenteken... Hiszen nem reg vettek fel, es akkor is tudtak h gyermekeitek vannak, NEM???

Azt hiszem, nem en vagyok itt az egyetlen aki azt mondja, h a felol semmi ketseg, h jo szakember vagy, nehogy ketelkedj magadban!!!
Nem is ertem mi ez a fegyelmi dolgot...

Sok drukk a Janoshoz :wink:

A tulaj tenyleg egy nagy gorenynek tunik...

Brik
A sulyra nem emlekszem, de arra igen, h Lujzi 15 honaposan indult el :wink:

Alziza
Kitartast ehhez a borgyogyasz-mizeriahoz... :?

Gabek
Ha van egy kis idod, irsz par sort h milyenek az elso napok, hetek ket gyerekkel?

Mi jol vagyunk, meguntuk h Apa allandoan utazik, igy inkabb elkisertuk
:) Eloszor Ljubljanaban voltunk, aztan megalltunk 4 napra Bukfurdon :D Lujzi teljesen alkalmazkodott a szallodai elethez, nagyon elvezte :) A vegere ugy tunt, nem is banna ha ezutan allandoan utaznank. De azert nagyon orult a szobajanak, meg az itthonnak :D

Kép
boga
 
 


Sziasztok,

megvagyunk, jól vagyunk, csak nagyon elfoglaltan. Örülök, ha enni van időm, nemhogy netezni. :lol:
Gabi, hacsak nem vagytok sokkal ügyesebbek, mint mi, akkor hat hét múlva még biztos nem. :) - kérdésre válasz.

Huncut: Ti hogy vagytok? Olyan régen írtál, gondolom Te is elfoglalt vagy.

Gergőn meg Sanyikán nem tört ki a "segítség, testvérem született" szindróma?
Nálunk most dúl ezerrel. Majd csak túl leszünk rajta, addig meg nyeljük a békát. Próbálom a dolgot kevesebb feszültséggel, több humorral kezelni, de néha nagyon nehéz így is.

Abigél továbbra is tüneményes eszik-alszik baba. CSak akkor halljuk a hangját, ha éhes, szomjas, fáj a pocija vagy tele a pelus. Egyébként egy Isten áldása, nem tudom mivel érdemeltük ki. :D
Persze Bálintit is imádom továbbra is, csak most az eleve nehéz két és három év közötti korszakát megfejeltük egy tesóval, és ettől szétszóródott.

Timi: Ó de sajnálom, ami Veletek történik. Hát ezt Te nem érdemelted meg. :cry: Nagy görények ezek a telkisek. Gondolom Bandinak is tök rossz most így oda bemenni dolgozni, hogy Veled így elbántak...
Remélem találtok lakást, és a János is összejön.Nagyon szorítok!!!

Brik: Szerintem ez alkati kérdés, hogy ki mennyit hízik, melyik gyerek milyen. Nálunk is Abigél most annyi kiló, mint Bálint 3 hónaposan volt. Szerintem ha Álmos egyébként jókedvű, pisil-kakil rendesen, eszik-iszik, akkor nincs gond. Pláne, ha a szakemberek is ezt mondják.

Boga: Jaj de klassz Nektek, hogy ilyen jót csavarogtatok. Pláne, ha Lujzi is szeret utazni!
Asszem mi még várunk egy darabig, mire valahová elmegyünk a nagymamákon kívül a két gyerkőccel. Élvezzétek ki, amíg egy van!

Alziza: Remélem minden rendben lesz a varratszedésen! Jobbulást Neked!

Dina: Bálintnak is volt/van szívzöreje. Évente járunk kontrollra, de mindig azt mondják, hogy ez nem gáz. És nekünk is ezt mondták, hogy a jobb fülű dokik majd megjegyzik mindig.

Na felébredt Egyes számű versenyzőm, mennem kell.

Puszi
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Igen, Lilla, én is eléggé elfoglalt vagyok, de olvasni próbállak titeket esténként, az írásra viszont már sokszor nincs agyam...

Jól vagyunk, Tamás tündéri gyerek, éjszaka jól alszik, kétszer van fenn, de nem sokáig, nappal sincs vele gond, csak ha a figyelmetlen anyja eszik valami tiltottat…
Egyetlen gondom, hogy utálja a babakocsit illetve a sapkát, ha kiviszem a levegőre, már ordít, úgy is ha a karomban van és úgy is ha beleteszem a babakocsiba. Szerintem ez azért van, mert a kinti levegő elálmosítja, a kiságyában viszont mindig hason alszik, a babakocsiban pedig hanyatt van. Emiatt ritkán levegőzünk, ha kimegyünk, azt hallja az egész utca.

Sanyikán a hisztiben mutatkozik meg a testvér szindróma, simán földhöz vágja magát ha valami nem úgy van, ahogy ő elképzelte és ilyen eddig nem volt. A legdurvább hisztijelenet azért tört ki a múltkor, mert nem arra kanyarodtam a kocsival, amerre ő szerette volna (megjegyzem nem is volt út arra amerre ő akart menni).

Gabek! 8 héttel a szülés után csak akkor nincs káosz a lakásban, ha valamelyik nagymama rendet vág (na akkor sem sokáig, mert Sanyika besegít). Egyébként én úgy érzem, hogy már egész jól kialakult egy napirendünk (Sanyikával sosem volt) és ehhez lehet igazítani a többi dolgot. Én a két gyerekkel remekül elvagyok otthon ha nem kell semmi mást csinálni. Amikor már van egy kis házimunka (márpedig az mindig akad), akkor már kicsit nehezebb…
A kajarendelés és a mosogatógép nagy segítségem, csak még valaki feltalálhatná a vasalógépet is…

Lilla! Ahogy olvaslak, kb. ugyanazokon a dolgokon megyünk keresztül és nagyon jól megfogalmazod az én gondolataimat, kétségeimet is, szóval nagyon jó olvasni téged, mintha a saját kis életünket olvasnám.

Timi! Behívtak állásinterjúra? Milyen a kiszemelt albérlet? A gyerekek hogy bírják a sulit, ovit?

Alziza! Mit mondott a doki? Ki tudta szedni az összes varratot?

Anid! Sajnos nincs tippem álláskeresés ügyben, de szurkolok, hogy találj valami jót.

Boga! Jól tettétek, hogy elkísértétek apát, szerintem ő is örült neki nagyon! Kicsit irigykedem az utazás miatt, de remélem, hogy egy év múlva már én is el merek indulni a két gézengúzzal.

Sziasztok,
Móni
huncut
 
 


Sziasztok!

Panzej: egy nagy ölelést küldök Neked, nagyon sajnálom, hogy a babavárás örömét beárnyékolja Édesanyád elvesztése.
Gratulálok, hogy Te nyertél.
együttérzek veled, mert Anitával én is nagyon hányós voltam, de én reggel csak émelyegtem és este hánytam ki mindent, amit ettem egész nap.
De érdekes, hogy a 12. hét betöltésével, mintha elvágták volna az egész rossz közérzetet.
Irigyellek benneteket több gyerekeseket. Én jelenleg még nem lennék/vagyok felkészülve még egy gyerkőcre. Anita annyira eleven, hogy minden energiámat kiveszi (az más kérdés, hogy apa nem is szeretne több babát).

Dina: de jó, hogy megoldódott orvos nélkül Katánál a kaki gond.
Én is ettől féltem Anitánál most a bilizésnél, mert nem mert kakilni. De szerencsére nem erőltettük a dolgot és inkább pellust adtunk rá, ha jelét adta a kakinak (ezt valamelyikőtök javasolta is). Még most is csak oda kakil, de szól ha kell. Nappal már teljesen szobatiszta így, csak alváshoz kell a pellus.
Kata gyönyörű! Téged pedig meg sem ismertelek. Nagyon jól nézel ki!

Tényleg, lányos anyukák! Télen anorákban vagy kantáros nadrágban milyen módszert kell követni a pisilás terén? Értem úgy, hogy szánkózásnál vagy kinti játéknál mire levetkőztetem majd a nagy hidegbe szegényt bepisil. Vagy idén télen hagyjuk ki az anorákot és csak derékgatyót adjak rá? Tapasztalatok?

Alziza: cipő nagyon bosszantó lehetett.
Már biztos túl vagy a varrat szedésen. Remélem nem volt olyan kellemetlen.

Prücsök: Blanka füle meggyógyult már?

Timi: Na nem semmi a tulaj. Ha nem lenne olyan kicsi a lakásom, nagyon szívesen kiadnám nektek. De csak 35 nm-es, az meg nem sok. De egyébként törvény védi a bérlőt is. Van szerződésetek?
A munkát nagyon sajnálom. De nagyon szorítok, hogy a János kórház sikerüljön. Már megérdemelnétek egy kis nyugalmat.
De a párodnak azért jó a helye? Elég kellemetlen lehet ez most így Neki is.

Gabek: amit leírtál, az nagyon jellemző a klinikára. Nekem is a saját orvosom adta az információkat a gyerkőcről. Nagyon együttérezve olvastam a soraidat. Nekem is a szívem állt meg egy pillanatra, amikor Anitát nem találtam az inkubátorba. De most már minden rendben Veletek, és ez a lényeg. Mégegyszer sok boldogságot és örömet kívánok az egész családnak.

Cserági: Gyönyörűek a lányok!

Egy kicsit magunkról, és elnézést a többiektől, pedig összeírtam, hogy kinek mit írjak, de Anita kezd ébredezni és mellé kell, hogy bújjak, ha azt akarom, hogy kialudja magát.
Kilábaltunk a náthából. Amilyen gyorsan jött olyan hirtelen távozott is. Persze Anita lázára megint nem volt vagyarázat, mert ő nem igazán volt náthás, csak apa meg én. a nyár elején is így jártunk Anitával, pár nap magas láz, amit nem tudtunk tartósan levinni semmivel, csak akkor sajnos a kórházban kötöttünk ki mert kezdett kiszáradni. Az a rossz tulajdonsága van a kicsi lánynak, hogy ha lázas nem akar inni, ha meg erőszakkal akarjuk itatni olyan hisztibe kezd, hogy még azt is kihányja, ami addig benne volt.

1 hete nincs cici. Kihasználtuk a jó időt, és délutáni alvás után is kimentünk játszani. Így úgy elfáradt szegénykém, hogy 2 nap egymás után fürdés nélkül elaludt. 3. nap meg mire én megfürödtem utánna, apa mellett elaludt. Kihasználtam a lehetőséget, hogy akkor maradjunk cici nélkül. Nem mondom, hogy nincs próbálkozás, de most már kitartó vagyok. Úgy hogy jövőhéten kedden kezdem is a fogászati tórtúrát.

Most mennem kell. Mindenkinek szép indián nyarat kívánok. Használjuk ki, mert messze még a tavasz. :D

Edina és Anita

Kép
educi
 
 


Sziasztok!

Lanyok, remélem este tudok majd jonni, most csak egy gyors offtopic, hatha valakit erdekel:

Kiadjuk/eladjuk budai 55 nm-es erkelyes, nemreg felujitott tarsashazi tegla lakasunkat. 4. emelet, szep kilatas, viszont lift az sajna nincsen.
Kozlekedes szuper, Kelenfoldi pu egy kopesre, az utca amugy egyiranyu, csendes, semmi bkv. A haznak szep parkos kertje van paddal, hintaval, homokozoval.

Kiado: 70 000 Ft/ho
Elado: 18 milla.

Eddig egy borzaszto kedves es megbizhato negytagu csalad lakta, sajna hirtelen penzhez jutottak es koltoznek..

Barkit tudtok, szoljatok legyszi, olyan nehez ezekkel az ingatlanosokkal..

Tovabbi szep napot:

A

Kép
Kép
panzej
 
 


Jo reggelt!

Mit szoltok, milyen kafán elromlott az ido az unnepekre?
Azert nem akarom feladni, van kinek jo otlete hova lehetne menni gyerekekkel egy kicsit elutni az idot?

Timi, ez borzaszto, nem ertem, miert kuldenek el ilyen hirtelen. Biztos vagy benne, hogy valaki mas jon a helyedre? Drukkolok a Janoshoz, de nem akarsz megprobalni egy masik maganklinikat?

Edina, koszi az olelest, jol esett.. Ami a pisi dolgot illeti, nalunk kantaros gatyo nincs, de van pelus, body, esetleg harisnya, nadrag, es hat mindent lehuzkodok, ha a Micur kitalalja, h neki pisilni kell. Igazan merges akkor vagyok, ha a vegen, fel ora lobalas utan megsincs pisi. Persze nem mutatom, minden probalkozasnak orulni kell.

Huncut, jo hallani rolatok. Ugy veszem ki, van segitseged, ez azert nagyon klassz, irigyellek. Hogy velem mi lesz..

Lanyok, ki hasznal kozuletek mososzodat? Kaptam kiprobalasra egy zacskoval, de nem tudom, h szines ruhakhoz hogy hasznaljam? Hasznalhatom egyaltalan?

Tovabbi szep napot nektek!

Anita

Kép
Kép
panzej
 
 


Sziasztok,

Én is bejelentkezem most, hogy végre itthon van apa. Elment Bécs-Pozsony-Budapest maratont futni a haveri körrel.

Panzej,
Mosás
A mosóporadag 1/3- a, tetszés szerint ½- e helyettesítendõ mosószódával. Nem veszi ki a textíliák színét, minden puhább, tisztább lesz. Ajánlott hõfok: 60oC, 40oC

Educi,
További sok sikert az elválasztáshoz!
Blanka füle meggyógyult szerencsére. :)
A tél nálunk hol overallos, hol nagykabátos lesz. Szerencsére általában van idő vetkőzni már, de lehet, hogy ha nagy hó esik és hosszú szánkózós program lesz kilátásban, akkor biztonsági okokból felkerül a bugyipelus. Blankát nem zavarja meg szerencsére.

Huncut,
Miért nem teszed Tamást hasra a babakocsiban? Blanka mindenhol hason aludt gyakorlatilag, télen is overallban - mivel csak abban aludt fél óránál többet és szerencsére jóval többet. :) Most még a nagyon overallos időszak előtt megpróbálhatnátok esetleg...
A vasalógépről eszembe jutott, hogy tegnap épp az az ötletem támadt, hogy felcsapok diplomás vasalónőnek vállalkozásilag itt a faluban. Én egész jó barátságban vagyok a vasalóval :), mások meg általában utálják, és nagyon jó lenne gyerekbarát munkát csinálni... Utána kéne számolni.

Lilló.
Én is érdeklődnék a blog után, ha szabad csatlakozni az olvasói táborhoz. :)
Sok optimizmust küldök a "segítség, testvérem született" szindrómához. :P

Boga,
Éljen az utazás és világjáró Lujzi. Biztos jót tesz nektek is egy-egy ilyen kimozdulás apával. (Én csak a ki-be pakolást utálom. :roll: )

Alziza,
Remélem nem nőttek be a varrataid.

Dina,
Csodaszép kislánnyá cseperedett a kis lyukasszívű. :D
A mi legyek, ha nagy leszek kérdés nemcsak neked kérdés és akkor még nem is beszéltünk arról, hogy anyaként 6 órában szeretnénk jobban keresni. Látod még én is agyalok, de ha jól fizetne, mégis felcsapnék diplomás vasalónőnek.
Addig is éljen a "szabadítsuk fel anyut nap"! Majdcsak dob valami jobbat az a fránya gép.
Tényleg, a mozit az eszik vagy isszák? :lol: Környékén sem jártam vagy 1,5 éve...
Na és hol az a disznóság etető bölcsi!? Én is akarok disznóságokat etetni a lányommal! :wink:

Timi,
Látom a baj most sem jár egyedül, de drukkolok a Jánoshoz és az albérlethez is. Na és sok-sok ++++++++++++ energiát küldök.
Viszont a Bábaszövetséges felkérés igazán kedves. Tényleg, arra a masszírozós tanfolyam félére, amit tavasszal kaptál a meglepetésünk mellé, el tudtál menni?

Jut eszembe Vanda felvetéséhez csatlakozva: megpróbálunk összehozni még egy talit a nagy nyavaja kitörések előtt Pesten vagy Budán?

Gabek,
Örülök, hogy túl vagytok ezen a kálvárián és lényeg, hogy most már jól van Dávid. Majd mesélj te is milyen 2 fiúval. :)
Borzasztó világ van, hogy az embert arra sem méltatják, hogy informálják a saját gyermekéről a kórházban. :evil:

Kinga,
Neked hogy megy az álláskeresés? Botinak és az ovi jól kijönnek egymással továbbra is?

Felénk semmi különös. Szombaton szalmabálás erdei réten voltunk kirándulni és Blanka hihetetlenül élvezte: csúzdázott, mászott, dobálta ezerrel. Majd teszek képet.

Joe?
Manó?
Muzsu?

Tényleg, emailben nem csinálunk egy fotós kört? Olyan kíváncsi lennék például Lujzira, Bálintra, Piróra, na és az újszülöttekre + mindenkire. :)

Na mára ennyi, hogy így teleírtam az oldalt.
Jó hosszú hétvégét mindekinek. Remélem visszajön majd a nap!

prücs

prucsok
 
 


Sziasztok,

Alszik mindenki :-) ezek a legszebb órák :D

Nálunk a helyzet, hogy amióta négyen vagyunk azóta Gergőt felhangosították, gyakorlatilag egész nap hangoskodik és ordibál. De ezen kívül semmi "rossz" még nem jelentkezett és remélem nem is fog (kop-kop). Ennek eredményeképp Dávid hozzá van szokva az állandó ricsajhoz. Ezért ha Bergő pl. nincs itthon akkor Dávid nem is tud aludni, mert fura neki, hogy túl nagy a csend, ekkor nemhogy pihenhetnék, hanem cipelteti magát és csak így tud elaludni.

Szerencsére Gergő jó alvó, 11-től mindig alszik, én meg akkor Dáviddal bebújok a mi nagy ágyunkba és ott alszunk együtt összebújva, ekkor végre tudok csak vele foglalkozni, ezt imádom. Na persze eddig nem kellett ebédet főznöm :?

Eddig volt segítségem , ma elment Anyukám, most még itt a hosszú hétvége a férjemmel, de hétfőtől jön a mélyvíz :shock: valahogy valami napirend félét kellene teremtenem :roll:

Timi
Sajnálom ami veled történt, de ezek után már csak jobb lehet. Biztos jó lesz Óbudán és ha összejön a Jánosban való meló, akkor már jóra fordul az életetek. A férjed állása azért maradt? Ő hogy látja a helyzeted?

Prücs
Amikor anno jártunk babamasszázsra, akkor mit mondtak, hogy hány hónapos kortól lehet? :shock: Te emlékszel??? :roll:

Dina-Prücs-Kinga
Én is valami más meló után nézek majd, de ezt most elhalasztottam legalább egy-két évvel, de biztos nem lesz egyszerű. Én is valami 6 órásat szeretnék, hogy a gyerekekért még el tudjak menni az oviba, de persze fizessenek sokat és szeressem is, és ne is legyen messze.

Boga
Tök jó, hogy elkísértétek apát. Így vagy úgy, rövidebb vagy hosszabb időre, de utazni mindig jó. Ez az ami nekem nagyon-nagyon hiányzik.

Lilló
Mi is előrébb járunk a kilókkal, Dávid most kb. 4 kg, Gergő már elmúlt 2 hónapos amikor ezt a súlyt elérte.

A többit elfelejtettem, mert tegnap olvastam el :-(

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a bíztató szavaitokat!Tudtam,hogy ide mindig jöhetek panaszkodni! :wink:

Sajnos a János egyenlőre nem vesz fel,belső forrásból van az infó,oda is inkább gyerektelen embereket keresnek.De azért még beszélek egy ott dolgozó dokival,aki anno még Veszprémből került oda,hátha szerez egy kis protekciót.
A Nyírősökkel is beszéltem,de egyenlőre nincs hely náluk.
Aztán majd körülnézek jobban ha már benn lakunk Pesten.

A Bandit is megviselték az események,pláne azért mert időközben az ő kinevezése is csúszik.Nem tudják kitenni a főnökét,mert nem megy senki oda dolgozni(olyan jól nem fizetnek,hogy Pestről kijárjanak),és mivel most összesen 4-en vannak,3 műtősnővel meg nem lehet beosztást csinálni.Így is 10-et ügyel Telkiben,5 meg a Nyírőben.
Különben a Nyírő is átvenné a kézseb.és a plasztika részlegvezetőjének,de Bandi még nem tárgyalt velük.Ott is nagyon fogják a pénzt,és nyilván Bandi is többet szeretne kapni,ha elmenne oda,mint Telkiben.
Szóval az ő helye mindkét helyen biztos,oly annyira,hogy a Telki még nem tett le arról,hogy kinevezzék,és jövő hónapban új műtővez.főorvos lesz,talán őt meg tudják győzni,hogy a mostani főműtősnő alkalmatlan.
Egyik nap akart adatni egy írásbeli fegyelmit a Bandinak a nőci,mert a kapuban váltotta(ügyelet után,mert sietett a buszra a Bandi,hogy beérjen a Nyírőbe)és elvileg nem hagyhatja el az épületet.De a belső telcsi is nála volt,tehát,ha lett volna vmi vissza tudott volna menni,hisz nem a buszmegállóban várta.
Az áp.igazgató meg nem írta meg a fegyelmit,erre a nő ment a műtővez.dokihoz.A Bandi meg azt mondta,ha megírja,akkor az áp.ig.írhatja a felmondását is egyben.Az ig.kiröhögte,azt mondta,hogy magának nem csinál rosszat,így megint alul maradt a nő,mert az ig.nem engedi el a Bandit.Viszont egy fegyelmi se tenne jót az új vezetőnél,mert akkor bizti ugrana a kinevezése.

Na megint írtam egy litániát.Szóval zajlik az élet rendesen nálunk!!!

Találtam albérletet,nem azt amiről írtam.A Kaszásdűlő u.ban,talán a jövő héten költözhetünk is.:)

Prücs,
sajnos nem tudtam elmenni a tanfolyamra,mert olyan volt a beosztásom és nekem kellett alkalmazkodni.De majd tavasszal elmegyek!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Timi

Tudod mi jutott eszembe?
Nehany eve engem azert nem vettek fel egyik iskolaba sem, mert szulo-kepes korban voltam, gyerek nelkul. Teged most azert nem, mert gyereked van... Kesz rohej!
Es azt mondjak, a noke a vilag! Ja, a karrier epito szinglike talan...

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Itt egy eltévedt bárányka:-)

Timi: annyira sajnálom, hogy így alakultak a dolgok. Valamiért a nagy könyvben ez van megírva. De jönni fog a jobb, a boldogabb idő, bízz benne! Találni fogsz munkát, mert remek szakember vagy! Albérlet is biztos van 100x jobb,mint a mostani, és lehet, hogy árban is jobb lesz! Drukkolok Nektek nagyon!

Gabek: végre otthon vagytok! Remélem mindent feledtet ez az új , kibővült család, és nem a sok megpróbáltatás jut eszedbe!

Panzej: remélem már jobban telnek napjaid, nem úgy, ahogy a fórumon írtad. A szavazat természetesen tőlünk is ment, és gratulálok, hogy nyertél! További szép terhességet Neked!

Cserági, Sára, Dina: nekünk jó bárhol, mert általában apával autóval megyünk Ákiért. 5 után jó bárhol. Vagy legyen itt Keszin a tali? Kinek mi lenne jó? Itt egy jó játszót tudok, de az elég zsufi délutánonként. Játszóház.. Hát az Auchanos jut eszembe. Ja igen, a Buy-way játszóra mi is szoktunk járni, de a Kenguruba bent is van rész a gyerekeknek, ott is tudnak játszani talán. Dina: Kata csodaszép kislány, és anyukája sem panaszkodhat!!! (hajrá pasik:-)))

Lilla: olvaslak Titeket, nagyon nagyon jókat írsz, öröm, élvezet olvasni. A dokidon ne akadj fel, felvitte Isten a dolgukat:-) Enyém is ig. helyettes lett, igaz, azóta még nem szültem nála, csak készülök egy rákszűrésre. A lényeg: minden rendben volt, és mindkét gyerek egészséges! Biztos elfoglaltabbak, mint eddig voltak, bár tudom, nem mentség, de talán így könnyebb elfogadni, hogy miért csak 9kor került elő, miért nem vette fel a telefont. Én anno nem is hívtam, a szülésznő hívta fel.

Huncut: remélem nálatok is minden rendben, biztos furi a két gyermekes lét:-)

Boga: nem semmi, ezért nem vettek fel??? Nincs is diszkrimináció, mi?.....


Mi jól vagyunk, Áki nagyon szeret bölcsibe járni. Már egy újabb varratot is beszerzett, a szemöldöke szakadt fel a bölcsiben. Hát igen, törzskártyánk van a sebészetre lassan, ez a 3. három hónapon belül.... De egyszer csak megtanul nem szaladni, hanem sétálni, és akkor nem botlik el folyton mindenbe.
Amúgy minden rendben, a bölcsibe angyal, eszik rendesen, itthon persze nem. Sokat beszél, mondókákat mond (persze egy részét a maga nyelvén), de nagyon jó hatással volt rá a bölcsi. Emlegeti a bölcsis néniket, a kis barátokat, annyira jó ezeket hallgatni. Voltak kirándulni is, élvezte nagyon. Festenek, gyurmáznak, ragasztanak, és mindig ott van mindenben:-)

Na jól teleírtam az oldalt. Ne haragudjon meg senki, ha nem írtam külön, mindenkire sokat gondolok.

Puszi:

Áki és Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


HALIHÓ!

Meg vagyok én is!

Dolgozgatok, megpróbálok 100%-os anyuka,feleség, háziasszony, és nő lenni. Hát sokszor nem egyszerű. Tudnám értékelni ha, mondjuk úgy 10-25 órával tovább tartana egy nap. Akkor esetleg sikerülne mondjuk úgy 80%-kot teljesíteni.

Egyébként tényleg nem egyszerű ez a gyerekkel való munka. Sehol sem szeretik. Én is félek, hogy nehogy kitegyen a főnök. Nálunk senkinek sincs ilyen kis gyereke. Vagy még nincs gyerek, vagy már nagykorú.

Friss kétgyermekes anyukáknak kitartást! Gondolom most a Ti életetek kész káosz!

Szilvi!
De jó hogy ilyen jó nálatok a bölcsi. Nálunk semmi foglalkozás nincs. De. kint vannak az udvaron, ahol semmi játék nincs (de tényleg, amit bevittünk motort azzal játszik, de már nagyon unja), aztán evés, alvás és ismét udvar. :( Szegénykék unatkoznak.


Timi!
Látom az élet nem fenékig tejfel. Még szerencse, hogy Te egy optimista csaj vagy! Így könnyebben viseled ezeket a kihívásokat, én már biztos megbolondultam volna.

Panzej!
Én is szavaztam!
Nem gondoltam volna, hogy terveztek harmadikat.

Dina!
Tényleg keveset viszel haza, nem lehetne, hogy heti több órát dolgozz?

Alziza!
Hogy vagy?

Szerdán megyünk konzultálni gyerek ügyben... Még mindig nem értem, hogy miért ilyen nehéz ez az egész???

Tünde és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Gabek,
a babamasszázsra nem emlékeztem, hogy hány hetes kortól, de a neten ezt találtam:
Mikor kezdjük?

* A masszírozást már a gyermek kéthetes korában óvatosan elkezdhetjük. A masszírozás a napi fürdetés után ajánlott. Ha lehetőség kínálkozik rá, nyugodtan masszírozhatnak akár naponta kétszer is.
A többit elméletet is el tudod olvasni itt: http://www.vitalitas.hu/konyvek/bab/babmasz3.htm#1

prucsok
 
 


Sziasztok

Megvagyok,túléltem a varratszedést :lol:
A könyökömön nem is éreztem a derekamon volt kettő ami nem volt jó.
De hogy ne legyen egyszerű a fertőtlenítő kimarta a bőrömet.Csupa piros hólyag lett.De az lenne a meglepő ha minden simán ment volna,mert eddig még egy sebem sem gyógyult simán. :roll:

Timi
Sajnálom,h nem sikerült a János sem. :(



Zalán még mindíg nem beszél folyamatosan,sőt..
Viszont szuperül rajzol :lol:
Első pillanattól nagyon ügyesen fogja a ceruzát és mindennap rajzol.gyakorlatilag ez és a gyurmázás a fő tevékenysége.
Mostanában már arcokat rajzol :shock:
Kör (ez még nem az igazi :) ) két szem és száj!
Zina is nagyon sokat rajzolt és rajzol a mai napig de ilyet nem tudott ennyi idősen.
Azt mondják a balkezesekben nagyobb a művészi hajlam :lol:
Ezeket ő rajzolta és esküszöm,h egyedül:
Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Alziza: Tényleg nagyon szépen rajzol Zalán! Hihetetlen, hogy ezt egy kétéves rajzolta. Lehet, hogy egy későbbi nagy művészt nevelgetsz. :D Ne bánd, hogy még nem beszél, lehet ő így fejezi ki magát.
És további jobbulást Neked!

Tündi: Jó, hogy jelentkeztél! Elkeserítő, amit írtál a bölcsiről, meg valahol felháborító is. És hát az is, ahogy a kisgyerekes anyukákat kezelik ma a munkahelyeken. Nekem még jó két-három évem van, mire dolgozni megyek - hacsak nem érkezik közben hármaska - de már most azon agyalok, hogy mi legyek, ha nagy leszek. Látom, nem alaptalanul.

Szilvi: annak viszont nagyon örülök, hogy Nektek így bejött a bölcsi! Főleg, hogy biztattalak, hogy milyen jó lesz majd. Így azért te is nyugodtabban dolgozol.
Hát doki ügyben meg... Az ember néha elgondolkodik, hogy mi a jobb a fiatal lelkes kezdő, vagy az öregebb rutinróka. De valahogy mindig afelé húz a szívem, ahol a több tapasztalat van. Végülis nem a lelkemet járok hozzá ápolni.

Timi: Sajnálom, ami Veletek van. Olyan rossz olvasni, amiket írsz, na nehogy félreérts, nem az a baj, hogy írsz, csak közben majd megszakad a szívem, hogy egy ilyen klassz ember, mint Te így jár. Jó lenne dumálni egyet, egy kis lelket önteni Beléd, ej ha több időm lenne...

Gabi: na milyen a mélyvíz? Majd mesélj, ha lesz időd!
A felhangosodás ismerős! Bár Bálinti soha nem volt az a csendes típus, na akkor képzelheted.
Tök jó, hogy együtt tudtok aludni. Nálunk ez nem nagyon megy, mert felváltva aludtak egy ideig, múlt héten viszotn kétszer is volt, hogy Abigél elaludt, mikor Bálintit altattam, így tudtam velük aludni, nagyon jól esett.

Móni: Olyan jó Rólatok is hallani! Amikor csak lehet adj jelt magatokról, én is szívesen olvasnálak, de Neked nincs blogod :)
Sajnos nálunk az evésnél már szinte minden tiltott, de szerencsére a hasfájás így nagyon jól mérsékelhető, ennyi kis "szenvedést" meg nekem megér, hogy ne lássam őt szenvedni. A gáz, hogy a nem éppen diétás kajáktól nem fáj a hasa, de nem baj, majd ha már nem szoptatok lefogyok.

Edina: Ügyesek vagytok a szopielhagyással!

Na mennem kell, teregetés, főzés, aztán megyünk Bálintiért a bölcsibe.

Szép napot Mindenkinek!
Lilla

lilló
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: