Új privát üzeneted érkezett!

Szia Vanda!

Nem sajnos már másfele járunk:-((( Kemény dolgok ezek, de remélem nemsokára mindannyian megnyugodhatunk. Majd csak lesz valahogy.

Liliék ma színházba mennek, már annyira várta. Biztos jó lesz én is imádok színházba járni, habár idejét se tudom mikor voltam.

Néha sajnálom, hogy nincs jogsim, mert úgy mennék baba-mama talikra meg jógára, mondjuk időm sincs mostanság. Jogsim mondjuk soha nem is lesz, mert félek az autóban:-)))

Sok puszi!

Brigi

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Eloszor is GABEK, LILLO HATALMAS GRATULA!!!!!! Gyonyoruek a babak, Isten eltesse oket sokaig!!!

Jovok egy kis meglepivel..

http://velvet.hu/poronty/2008/09/29/ki_ ... kismamaja/

Szavazzatok a lelkiismeretetekre hallgatva..... :-)

Jovok majd es meselek.

Tovabbi szep napot kivanva:

Panzej (Anita)

Kép
Kép
panzej
 
 


Sziasztok,

Gyorsan megragadom az alkalmat, míg mindkét gyerkőc alszik, hogy írjak pár sort, most hogy ilyen szépen megindult itt az élet.

Sajnos bennünket most elért a hasfájás. Aby-nek nagyon fáj a hasija, szinte mindentől, tök mindegy mit eszem, szóval ez az a klasszikus lesz, ami nem függ a kajálásomtól. Szegénykém ezt is olyan hősiesen, a kis maga nyugodt módján tűri, de utálom látni, ahogy szenved. Nyöszörög, dobálja magát. Rémes.
Közben Bálinti pénteken úgy jött haza a böliből, hogy folyt az orra, hétvégén valamennyire rendbejött, de ma még nem engedtem menni, hogy felülfertőződjön. Most homeopátiázom őt, szerintem még holnap is, aztán talán már szerdán tiszta lesz és mehet. Abyke is elkapta tőle, és most szegénykének folyik az orra, szerencsére a kézi orrszívóval elég jól ki lehet szívni Fluimare után, így kap levegőt.
Szóval zajlik az élet. De ettől függetlenül nem érzem magam kicsavarva, vagy nagyon megedződtem Bálinti mellett vagy Aby születésével kaptam egy kis duplapowert.

Tücsi: Mira nagyon ügyi, és nagyon-nagyon nő, nemrég született...

Prücsök: Igazából én szoktam séta közben is pisiltetni Bálintit. Az ivást azt nem vonom meg tőle, ha kér kap mindig. Ha lemegyünk játszótérre vagy sétálni és szól, hogy pisilni kell, akkor félrevonulok vele egy bokorhoz és elintézi oda. Mondjuk egy fiúnak ez azért egyszerűbb.

Cserági: Ébredésre sajnos nincs tippem. Bálint volt nálunk rettentő rossz alvó, és neki is voltak ilyen korszakai, mikor négyszer-ötször is ébredt. Sajnos mi akkor rászoktattuk, hogy közénk vettük. Igazából nem pártolom ezt a megoldást, de ha aludni akartunk, akkor nem volt más megoldás. Én a sírni hagyást még jobban nem szeressem.

Dina: Igazából én azt nem értem, hogy idegen embereknek mi köze a másik legbensőbb ügyeihez. Lásd kollegáid.
Kata is haláli fej lehet. Hát dumáért nekünk se kell a szomszédba menni, de hihetetlen, hogy milyen gondolataik vannak ezeknek a törpéknek.

Vanda: Ez az agresszivitás nehéz dolog. Szerencsére nálunk Bálinti a társaival szemben egyelőre nem az, de velünk viszont eléggé. Meg néha Aby-vel is nagyon durva. Szeretgeti-szeretgeti, aztán a végén csinál valami durvát, megszorítja a kezét, rá akar csapni vagy ilyesmi. Szerintem ez életkori sajátosság lehet, mert nem hiszem, hogy ti erre tanítanátok, vagy tőletek ezt látná. Igazából erről írtam elég sokat a blogban, majd olvasd el ha érdekel.
Apropó blog, újat csináltam most, hogy két gyerkőc van, de csak meghívóval látogatható, ha szeretnél meghívót küldd már el lsz az új e-mail címedet, mert nem találom sehol. (Csak mert tudom, hogy a régi blogunknak voltál olvasója)

Költözések miatt nem irigyellek, biztos nem könnyű ilyen kicsivel ez a sok átmeneti helyzet. De lassan már költöztök az új házba, nem?

A babaprojekthez drukkolok továbbra is, és Tündinek is!

Tündi :munka hogy tetszik? Milyen újra dolgozó nőnek lenni? Imi szeret bölcsibe járni?

Szilvi: Tök jó, hogy ilyen munkahelyed van és szereted. Ákosnak hogy tetszik a bölcsi? Az meg nagy szerencse, hogy az angol belefér, bár biztos a sportolás meg hiányzik. Na majd pár hónap múlva lehet az is.
Örülök, hogy tetszik a blog. A nincs még végével a családunk bővülésére utaltál??? Hu, hát lehet nincs vége…

Brik: De jó, hogy Lili szeret suliba járni. Remélem hamarosan megoldódnak a dolgaitok. Drukkolok hozzá!

Lányok, én pont azon agyaltam, hogy nemrég még együtt jártunk sokakkal felkészítőre, nemrég még egymást faggattuk az első gyerekkel kapcsolatos kérdésekben, most meg már Blanka szobatisztaságáról, sokunk második gyerkőcéről, megint sokak második babaprojektjéről...stb beszélgetünk... Annyira megy az idő.

Szép napot!
Lilla

lilló
 
 

 
 

És ami kimaradt...

Huncut: Olvastam, hogy Tamásnak is fáj a pocija? Nálatok ez átmeneti volt, vagy tart még? Adsz neki rá valamit?
Nálunk ma volt itt a védőnő és azt mondta, hogy szeretgessem, dédelgessem és kész... Hááát nem vagyok erről meggyőződve, hogy ennyi elég.

Meg ezt már régen akartam kérdezni, hogy írtad, hogy ti is levetettétek az őssejtet. Ti melyik céggel koketáltatok? Mi a Sejtbankkal csináltattuk, a dokim őket javasolta.

na mostmár megyek pihenni kicsit

lilló
 
 


Sziasztok!

Gabek: Gratulálunk a nagyfiúhoz! Sok-sok boldogságot és tejcsit kívánunk!

Panzej: Nagyon szuperül írsz! : ) :D
Lehet már gratulálni, vagy várjuk meg az uh-ot?
:lol:

Anita péntek óta 39 fokos lázas volt, ma van először hőemelkedéssel. A kishaverjával játszott kedden, ő csütörtök óta fosizott és lázas volt, de már túl van rajta. Én voltam a buta mert már kicsit taknyos volt a kisfiú. Persze én is tiszta taknyos lettem és én nehezebben gyógyulok.
Most csak ennyi gyorsan.

Edina és Anita

Kép
educi
 
 


Sziasztok!

Még egy elveszett bárány jelentkezik!

Huncut, Lilla és Gabek!
Sok szeretettel gratulálok a kis jövevényekhez, jó egészséget és sok boldogságot kívánok! Szép nagy babák lettek és gyönyörűek! Jó lehet gyönyörködni ismét egy ilyen kis csöppségben!

Tücsi! Mirának utólag is boldog szülinapot!

Lilla!
Nagyon aranyosak a fényképek, amin a kicsi és a pici együtt vannak :).
Tök jó lehet látni, ahogy két testvérke ismerkedik!
Biztos igazad van, hogy Abigél születésekor kaptál valami doppingot, és ez is segít, hogy bírd magad. Talán az is benne van, hogy már tudod, mit kell csinálni egy újszülöttel és magabiztosan foglalkozhatsz vele.
Milyen rendes gyerekeid vannak, hogy egyszerre alszanak!

Brik!
Álmos már 10 hónapos!?! Azt a mindenit, tényleg repül az idő!
Örülök, hogy Lilinek ennyire jót tett a régi iskola.


Dina!
Ezek a kedves kollégák szerintem halálra unják a saját életüket és biztos izgi nekik, hogy egy új helyzetről, emberről csámcsoghatnak. Azért a kérdéseik nagyon bunkók.
Ami a legjobban tetszett, hogy miért kell neked pénz? Hehe, ezek hülyék.....
Kata nagyon jó fej a kis beszólásaival!

Prücsök!
Én is pisiltetem Botit séta közben, ugyanúgy, mint Lilla.
Lelkére kötöm mindig indulás előtt, hogy szóljon, ha kell.
Szól is rendesen, mostanában már biztos lehetek benne, hogy nem pisil be.
Amit igyekszem nem itthon felejteni, az a váltás ruha - pótgatya, pótbugyi - hogy legyen mit ráadni, ha mégis bemegy valami.
A másik "segítségem" a DM-ben kapható eldobható papírbili, talán ismered is.
Gyárilag össze van hajtogatva és lefóliázva. Ha kibontod, szépen ki lehet hajtogatni és egy igazi bili lesz belőle. Egy műanyag zsákocska a lényeg benne és ha a kölök telepakolta, ki lehet dobni a kukába.
Nagy megnyugvás lelkemnek, hogy kulturáltan el lehet intézni a kakilást akárhol.

Náthás, beteg babáknak jobbulást!
Mi most kaptunk dokinénitől egy Ribomunyl nevű immunerősítőt, ami a náthás, légúti gyulladásos, lázas dolgok legyengített kórokozóit tartalmazza. Állítólag nagyon jó. Úgy megy a dolog, hogy az első hónapban fel kell tölteni a gyerek szervezetét vele és későbbiekben már csak havi egy adag kell.
Mivel elsőre elég erősnek éreztem, utánanéztem fórumokon és mindenhol azt írták, hogy nagyon hatékony.

Rólunk gyorsan: Boti már egy hónapja ovis, egyelőre nagyon tetszik neki, bár még meg kell szoknia a benti szabályokat. Szerencsére jókat mondanak róla az óvónénik, csak arra nem hajlandó, hogy nyugton üljön, amíg a többiek befejezik az ebédet.
De hát ez legyen a legnagyobb bajunk.

Már vannak benti sztorik is vele kapcsolatban. Egyszer sírt, mert a nagyok megdobták kockával. Az óvónéni kérdezte, hogy miért sír, erre igazi férfi módjára közölte, hogy "ne is beszéljünk róla"! :D


Majd jövök még és folytatom az írást, de hirtelen ennyit tudtam visszaolvasni.

Addig is szép napot mindenkinek!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Fürdés előtt van egy kis időm, megpróbálom pótolni a lemaradásomat.
Köszönjük mindenkinek a jókívánságokat, akik mostanság értesültek Tamás születéséről. Aranyosak vagytok!

Panzej! Olvastam, szavaztam és nagyon örülök neki, hogy jelentkeztél és ilyen jókat írsz! Az apropóhoz, amiért jelentkeztél, pedig gratulálok, éljen, éljen, éljen! Remélem te nyersz és akkor folytathatom az olvasást… Ha nem, akkor gyere sűrűbben ide és itt írd le mi újság veletek!

Lilla! Sajnálom, hogy a picinek fáj a hasa, remélem nem fog sokáig tartani. Tamásnak csak átmeneti, kb. két napos volt a hasfájása, aztán elmúlt. Mi az Espumisam-ot használtuk, nálunk bevált. Próbáljátok ki ti is.
A köldökvért mi a szlovák Ceptra-nál fagyasztattuk le, épp ma érkezett meg az igazolás, miszerint sikerült lefagyasztani. Kicsit olcsóbbak a magyaroknál és már Sanyikánál is őket választottuk. Remélem sosem lesz rá szükség.
Én is szívesen olvasnám a blogodat, sok tekintetben hasonló szituban vagyunk, ezért különösen érdekelne, hogy te hogy gondolsz bizonyos dolgokat és hogyan próbáljátok megoldani a kétgyerekes élet problémáit. Szóval ha még befogadsz betolakodókat, akkor tudod az email címemet… :oops:

Edina! Gyors jobbulást mindkettőtöknek!

Kinga! Botinak ez a szövege iszonyat jó! Imádom ezt a korszakot, amikor ilyen jókat tudnak beszólni!

Brik! Jó, hogy megoldódott Lili iskolai problémája. Álmos milyen nagy fiú már…

Vanda, Tündi! Szurkolok a babafogantatáshoz!

Szilvi! Nagyon jó, hogy élvezed a munkádat, ritka az olyan, ahol nem kell idegeskedni, a munkaidő végén haza tudsz menni és még élvezed is! Szóval kívánom, hogy ez sokáig így is maradjon!

Dina! Kata szövege továbbra is iszonyat jó, szerintem ezeket fel kellene írogatnod, hogy 10-20 év múlva is jókat vigyorogj rajta.

Cserági! A nemalvás nálunk is nagy probléma volt Sanyikával, nagyon sokat volt fenn éjjel, és még az alvásambulanciára is elvittem. Ott azt mondta a főorvosnő, hogy a gyerekek (is) éjjel többször felszínesebben alszanak és olyankor ellenőrzést tartanak. Azaz azt a helyzetet keresik, ahogy elaludtak. Tehát ha pl. anyával aludtak el, akkor éjszaka is őt keresik. A főorvosnő szerint az az egyetlen megoldás, ha megtanítjuk őket egyedül elaludni. Ő egy drasztikus módszert javasol, hagyjuk egyedül először kevesebb, később több ideig, igaz, először sokat fog sírni, de ha egyszer megtanulja, akkor utána jön a kánaán… Hozzá kell tennem, ez egy elég brutál módszer, mert sokat sír az elején. Mi eljutottunk arra a pontra, amikor már ezt is bevállaltuk és láss csodát, tényleg kevesebbet volt fenn Sanyika. Most már inkább csak azért nyöszörög fel, mert kitakaródzik és fázik. Szóval hatásos ez a módszer, de igen erős elhatározás kell hozzá!

Mi jól vagyunk, Tamás tündéri baba, esténként nyűgös, de napközben nem és éjszaka is egész jól alszik. Kétszer van fent éjjel, másodjára kicsit tovább, de nem sír sokat. Szombaton rendezett egy kis „bulit”, azóta be van rekedve… Tegnap ki kellett mosatni a könnycsatornáit a szemészeten, mert folyamatosan váladékozott, nagyon sírt szegénykém, de túl vagyunk rajta és remélem most már nem is kell visszavinni. Sanyika is jól van, továbbra is rettenetesen rossz evő, még mindig a vajas kenyér a sláger!
Eddig volt segítségem, sokat volt itthon apa is szabin, holnaptól viszont egyedül leszek velük egész nap. Szóval most kezdődik számomra a mélyvíz, de remélem meg tudok mindent oldani. Majd meglátjuk.

Na a végét már csak a fürdetés és altatás után sikerült megírni…

Sziasztok,
Móni
huncut
 
 


Tücsi!

Köszi a tejszaporítós tippeket! A sütirecept mindig jól jön, ha szaporítja a tejet, ha nem! :)

Puszi,
Móni
huncut
 
 


Sziasztok!

Gabeknak es Davidnak nagy nagy gratula!!! :D
Gyere hamar a reszletekkel, remelem jol vagytok!
Berrego???

Panzej, de jo, h jelentkeztel! Es milyen hirrekkel! Szavaztam en is!

Moni, tejszaporitasra nalam is a szoptatas (:)), teszta, sor valt be. Azt is olvastam, h nem szabad tul sokat inni, mert ront a helyzeten (van, aki 4-5 litereket lenyom egy nap, h legyen teje, na azt ne!).

Vanda, pont a napokban meselte egy ismerosom, h a kisteso megvarta mig a nagy leszokik a cicirol, elobb nem jott ossze. :cry:
Szoval ne parazz, ha nem jon ossze rogton. Mindenesetre drukkolok!!!

Cseragi, nalunk is az egyuttalvas valt be a nehez napokra. Foleg, amikor kibujnak a fogai, anya kell...

CSeragi, talizzunk maaaaar!!! Tapasztalatcsere mindenkepp! Mutasd meg a kornyeken levo jatszokat, mert itt nem az igazi a kinalat :oops:

Prucs, Vince pelusban alszik mostmar. A vizeletvizsgalat negativ lett, mas van a hatterben. Azt hiszem Pironak hivjak azt a bizonyos hattert. Mostanaban sajnos eleg rossz nalunk a helyzet a feltekenyseg szempontjabol :(
Abszolut nem egy agressziv tipus Vince, de latszik, h haragszik Pirora, mert allandoan elvesz tole, megpiszkalja, odacsap, ami eppen eszebe jut. Olyan nehez ezt kezelni!
Tanacsokat kerek! Probalom arra buzditani, h szavakban fejezze ki a duhet/banatat, de ne bantsa a tesot. Par napja az a rendszer van, h lehet egy (ikeas) tablat palcaval utogetni, ha merges. Egyelore mukodik, tetszik neki, legalabb arra jo, h elterelje a figyelmet....
Ma megvettem neki az Anna es Peti - kistestver szuletik c. konyvet, azt nezegettuk este.
Barataim azt mondjak, h ez normalis, sot, van aki azt mondja nem veszes egyaltalan. :shock: Hat szerintem gaz. Vagy en vagyok erre nagyon erzekeny? nem hiszem...

Pisiltetes: mi is pisilunk kint. Most meg egesz jo. Majd, ha fagy kiraly lesz :o En is itatom indulas elott, ha keri.

Szilvi, szuper, h igy bejon a munka, remelem igy is marad! Az is nagyon jo, h Aki birja a bolcsit :)

Lilla, sajnalom a hasfajast. Rita es Cseragi talan tudnak tanacsokat adni. Nalunk volt egy kicsit, 2-3 hetig nyugosebb volt estenkent aztan elmult.
En is olvasnam szivesen a blogotokat, ha lehet :oops:

Dina, bizom benned, fogsz talalni frappans valaszt a kedves kollegaknak. :twisted:

Vince mai aranykopese: Vigyazni kell, ha lejovok a csuszdan, kulonben leesek, mint az OLAJ TO :lol:
Amit imadok meg, h beszol, amikor vezetek...... :shock: Foleg, amikor kiallok a kocsival (nagyon szuk a lejaronk), tegnap morogtam indulaskor: Majd jon Apa es megmutatja hogyan kell kiallni.
Koszi dragam :mrgreen:

Megnyugodtam, h sokan irtatok, nehezen tudtatok belakni az uj hazat/lakast. Nem erzem magam teljesen hulyenek :)
Prucsok, jo, h neked egybol bejott az uj haz!
Es Boga, talalt, a gyerekszoba a leghangulatosabb szerintem :)


Moni, ne izgulj, menni fog minden! Emlekszel en is mennyi tfarasztattalak titeket? Aztan mindent megoldottam, Te is igy leszel ezzel. :)

Brik, remelem azert jol vagytok!

Tucsi, jo volt olvasni soraidat, lyanyod edi!

Kinga, hat Vince sem maradna ott vegig az asztalnal, az biztos... :)

Pironak sorozatban jonnek a fogai, most epp 6-nal tartunk.

Na menek, mert mar igy is sok nagyon.

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


SZIASZTOK!

IGEN A GONDOKAT LESZÁMÍTVA, JÓL VAGYUNK. ÁLMOS MOST ALSZIK, NAGY DUMAGÉP, MINT LILIKE. NAGYON SZERETNEK EGYÜTT JÁTSZANI. CSINÁLTUNK EGY 120*120-AS JÁRÓKÁT DE ÁLMOS EGYEDÜL NEM SZERET BENNE LENNI MINDENHOL EL VAN EGYEDÜL DE OTT NEM.

MOST LÁTOM NAGY BETŰVEL ÍROK NE HARAGUDJATOK, KÖZBEN DOLGOZOM. ODA NAGY BETŰ KELL.

ÁLMOSNAK KINT KÉT FOGUNK SEMMI SRÁS, MINDENT MEGESZIK, KINÉZI A SZÁNKBÓL AZ ÉTELT ÉS SÍKIT HOGY Ő IS SZERETNE OLYAT. NAGYON OKOS, IMÁDOM!!! ELKEZDETT NŐNI A HAJA IS, MÉG KICSI DE AZÉRT MÁR LÁTSZIK:-))

sZÓVAL AZ ELINDULÁSON KIVÜL MINDENT CSINÁL. IGAZ A SÚLYUNK KICSI DE EZ VAN, MOST HOGY MÁR VELÜNK ESZIK MAJD MEGHÍZIK.

VAN AKI MÁR BEADATTA A PNEUMOCCOCUS OLTÁST, NEKÜNK MÉG NEM SZÓLT A DOKI ANNYIT TUDOK HOGY MI INGYEN KAPJUK.

pUSZI!!

BRIGI

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok!

Panzej, istenien írsz! Öröm volt olvasni! Meg amiről írtál, azt is! Gratulálunk, kitartást a rókaidőszakhoz!

Dina, Szilvi, Saara, bocs, hogy nem reagáltam időben az esetleges csütörtöki összefutásra, csak tesóm kisfiának tegnp volt sz első szülinapja, meg itt vannak a szüleim is. Sűrűek a napok...
Jövő héten kedd, szerda, csüt. délután jó nekünk, Dináéknak talán csak csütörtök jó, Szilvi, neked mindegy, csak 5 után legyen, Saara? Mivel asszem csak Szilvi nem autózik, mi lenne, ha egy dunakeszi játszótéren vagy játszóházban találkoznánk? Ha valaki csatlakozna, szóljon bátran!

Köszönöm a nemalvós hozzászólásokat! Magunk közé venni semmiképp nem fogom. Néha bent alszom nála, de magam mellé akkor sem veszem, mert egyszerűen nem tudunk úgy aludni. Egyébként Ő az a gyerek, aki egyedül jobban megnyugszik. Ha próbálom nyugtatni, csitítani, csak olaj a tűzre! Jobban üvölt, mintha kijövök. Csak cicivel lehet elhallhattatni, de ez félóránkét 20 percig elég megterhelő. Úgyhogy nagyon hajlok Huncut orvosnője által ajánlott megtanítjuk elaludni. Igaz ezt már próbáltam kicsi kora óta, aztán jön megint egy fogzás, akkor felfüggesztem, aztán kezdhetek mindent előről. Hát nem könnyű! Most még egy homeopatás dokinővel átbeszélem, oszt meglátjuk... Köszönöm mindenkinek a támogató szavakat, azért megnyugtató, hogy sokan voltatok így...
Huncut Móni, majd írok mailt, mert érdekelne még pár részlet. Csak nem biztos, hogy megtalálom a címed...

Saara, megnyugtatlak, egy házat szerintem is több idő bensőségessé, otthonossá tenni, mint egy lakást. Egy lakás mindig melegebb tud lenni. Nálunk legalábbis így volt. De már a ház is kezd az lenni, és egyre jobban megszeretem. Én a konyhát szeretem a legjobban, de a gyerekszoba is hamar otthonos volt.
Játszótér Fóton egy van, nem nagy szám, inkább Dunakeszin, de ezt Szilvi jobban ismeri. Szoktunk a Buy-Wayre is menni játszózni, ha dolgunk akad arra. Azt szeretik nagyon. Majd sorra vesszük! Meg persze itt a kertes ház az erdővel, itt még kényelmesebb, ha nincs jó idő. A vendégszobában van babaágy, pelenkázó, mert tesómék is sokat itt vannak a kis egyévesével.

Prücsök, köszi a bilizéses hozzászólást! Akkor még Pankának korai, nem jelez egyáltalán. Max. néha WC-re akar ülni, hát akkor ücsörgünk ott egy kicsit. De semmi ok-okozat. A kakiban Ő is vígan elvan, nem zavarja. Talán később...
Most, hogy van az M0, jobb a város is közlekedésileg. Ha van kedvetek, és alakul itt egy tali, gyertek át! Megpihentek nálunk!

Lilló, ha hasfájásban kell tanács, szólj! Mértéktől függő, de szerintem egyedül az idő segít. Sajna. Remélem nem lesz olyan húzós azért!

Most hirtelen ennyire futotta, majd még jövök,

Puszi mindenkinek,

Cseragi és a lányok:

Kép Zsófi
Kép Panka

Kép

Kép
cseragi
 
 


Sziasztok,

Cserági,
Nagyon helyesek a lányok és milyen nagy már Zsófi is! :)
A nemalvásról jutott eszembe, hogy Blankának Viburcol kúpot (homeopátiás) adtam régebben estére, ha nagyon nyűgösnek tűnt és nem tudtam mi baja lehet. Az nálunk elég jól bevált.
Köszönjük a minitalis invitálást, remélem majd tudunk élni vele. Most épp újabb takonykór kerülgeti Blankát, pedig vasárnapra kúráltam ki belőle :?

Brik,
Otthonról dolgozol? A korábbi cégednek?
Jó ilyen pozitív munkaügyi híreket hallani.
Remélem a gondjaitok is megoldódnak hamarosan. Norbi is jól van mostanában, letette a cigit?

Sara,
Szerintem teljesen normális, hogy érzékenyen érint Vince viselkedése és jó, hogy kitaláltad ezt az ütögetős dolgot rá.
Tényleg, Vince nemsokára már 3 éves lesz. Van már ovis helye? Készültök rá? (Blankának most vettem meg az Anna és Petiből az ovis részt, kezdünk rá mi is tréningezni :) )

Kinga,
Jó, hogy írod ezt a papírbilit, bár nagydolog ügyben még van mit fejlődnünk. :roll: Addig elég a sima zacskó és váltás ruha a problémamegoldáshoz. :)
Az oviban evés nem egyszerű eset. Blanka már nagyjából végigüli az étkezéseket, de valamit mindig kell csinálnia közben, azaz vagy játszik, vagy olvas... :oops: Fognak szeretni az óvónénik, bár addig talán fejlődünk ebben is.

Ettől a téli pisiléstől azért kicsit fázom, egy fiúval talán mégis egyszerűbb... Vagy csak én gondolom? Majd valami könnyen leszerelhet overallt keresek.

Edina.
Remélem Anita már meggyógyult. :wink:

Panzej,
Gratulálok a pocaklakóhoz! :P Én is szavaztam rátok! Nagyon szórakoztató a kis bemutatkozó helyzetjelentés.

Vanda,
Itt Herceghalmon is volt egy kislány, aki folyton harapott és anyukája nagyon tartott a közösségbe adásától, de aztán a bölcsiben nem volt semmi gond és hamar "elnőtte". Talán Bálint még előbb elnövi.

Dina,
"itt vagyok, ragyogok, mint a fekete ragyogok" - ez nálunk Blanka verziója.
Ma lelkesen felkiáltott az egyik reklámújságban látott zacskós lencse láttán: kavics! :D

Timi, Muzsu?
És persze Gabek bejelentkezését is nagyon várom.

Jó éjt,
prücs

prucsok
 
 


Sziasztok!

Jujj de jo, h megint beindult a topik :D :D

Panzej
En is nagyon gratulalok, elso sorban a pocaklakohoz, aztan az elvezetes iromanyodhoz :) :wink:

Moni
Hogy birkozol a melyvizzel?

Sara
Sok erot kivanok a vazolt nehezsegekhez:uj haz, meg teso feltekenyseg... Nem kis kihivasok, remelem, megtalalod magadban az erot, h atlendulj ezeken!
Anyukad nem jon vmikor?
Z sokat utazik?

Cseragi
Koszi az elkoszonest, sokkal jobb igy, megint mindig mosolygok :D
Es a lanyok szuper edesek! Jo, h tettel fel kepet, meg nem is lattam oket!

A noveremnel is bekoszontott a hasfajas, most varjuk, h atmeneti, vagy allando jellegu... :o

Lanyok!
Emlekszem, h vki irta regen, h gatsebre csak First-ot hasznalt. Az jo kisebesedett mellbimbora is? Hol lehet hozzajutni?

Mi jol vagyunk, csak sajna sokat apa nelkul... Lujzi puszilgatos korszakat eli, ha vminek megorul, cuppog a levegobe, engem meg neha magahoz huz, es puszilgat :D Kesz vagyok tole!
Jelentem, 10 fognal tartunk! Megsem maradt fogatlan a kisasszony :)

Lilla?

Gabek?

Tucsi?

Dina
Nem tudom, mit tanitasz, de nekem mindig is az volt a problemam a tanitassal, h nem tudtam semelyik iskolaban beilleszkedni a tanari karba... Es ez ugyibar megneheziti az ember lanya mindennapjait...
A te helyzeted csak igazolja, h miert nem ment ez soha nekem...
(egy suli azert kivetel...)
Kitartas! Probald meg nem felvenni...

Jo ejt mindenkinek!

Kép
boga
 
 


Halihó!

Bogám drága megvagyok :) Olyan helyes vagy, hogy mindig így leltározol. :) Köszönöm.

Továbbra is jól vagyunk, bár a Kislánykám hasfájása nagyon aggaszt. Most a védőnő által ajánlott homóst teszteljük, nem akarom elkiabálni, de talán hatni fog. Azért szívesen veszek minden tippet. Bár pont tegnap mondta egy anyuka barátnőm a játszótéren, hogy az igazi megoldás az idő, mint amit Cserági is írt.

Cserági: Nagyon szépek a csajok!

Sára, Vanda, Móni: Küldtem meghívókat a bloghoz, bár látom már Vanda és Móni megkapta. :)
Szívesen látlak Benneteket és örülök az észrevételeknek is, írhattok bele bátran!

Boga: First-öt lehet ilyen Forever Livinget dealerektől venni. Nekem van ilyen ismerősöm, ha érdekel. Kisebesedett mellbimbóra nem tudom jó-e, de piros popsira, sebekre, torokgyulára igen.
Én mellbimbóra vettem a DM saját márkás mellbimbókrémét, és tök jól bevált. Ugyanolyan jó, mint az Aventes háromszor annyiért. Abynél most ezt vettem próbaként, és egy-két nap alatt helyrehozta a dolgokat.

Vajon Gabekék hogy vannak? Hogy telnek az első napok otthon? Vajon megint lesz egy Gergőhöz hasonló mintagyereke? Nagyon kiváncsi vagyok.

Sára: Jól belehúztatok a fogzásba! És hogy viseli Piró?

A tippekre én is kiváncsi lennék, mert mostanában Bálintban is ott bújkál a kisördög. Imádja a tesót, sokat szeretgeti, de sajnos néha előjön belőle valami elfolytott agresszió, és ha nem lennénk résen fájdalmat okozna neki egy-egy szorítással, vagy odacsapással... Úgy látszik ezt nem lehet kikerülni. Ez mostanában kezdődött nála.
Egyébként főleg ránk dühös. Apjára meg rám, velünk nagyon durva néha. De egy szóval se mondja, hogy nem kell neki a tesó vagy valami, de azért megkapjuk a magunkét szavakban (anya nem kell, apa menjen innen stb).

Hát így vagyunk most!
Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok

kicsit lemaradtam :roll:

Először is:
Gabek

GRATULÁLOK

Kép
Vendég
 


Cserági

Szépek a lányok :lol:
Alvás:Nálunk is sokszor felkel Zalán.Ill van amikor egyáltalán aztán vannak olyan időszakok amikor 4×-5×.
van amikor cumi vissza,ronygyi a kézbe és magától vissza alszik,de van amikor közénk veszem.Én sem tudok úgy aludni,ha köztünk van,mert a férjem olyan mélyen alszik,h mindíg attól félek,h rágurul,vagy csak a lábára,kezére fekszik.Így én "éberen" alszok ilyenkor! :roll: DE!Nálunk az működik,h odaveszem,visszaalszik max.10 perc és visszateszem az ágyába!Nálunk ez bejött!

Boga
Nálunk van olyan gyógyszertár is ahol lehet First-öt kapni.
Biztos a Ti környéketeken is van.

Lilla
Hasfájás :(
Nálunk Zalánnal nem volt gáz!Én anno Alex szenvedett sokat.

Agresszió-testvérféltékenység:
Nálunk ugye ez most nincs mert a már nagyok voltak mikor Zalán született.
De amikor Zina született Alexnél is voltak gondok.Nem komoly így utólag,de akkor másképp láttam.
Akkor nekem azt mondták,h ha egy kisgyereknek testvére születik 3 féle képpen változhat:agresszív lesz v. "rossz" v. befordul!
Nálunk a "rosszaság" volt .
Nálunk bejött,h voltak olyan napok,amikor csak Apa és Alex ment valahova,vagy én és Alex.Ilyenkor csak ő van!!!

A barátnőméknél is volt agresszió.Náluk volt egy hatalmas plüss állat és azt lehetett püfölni amikor mérges volt.

Tücsi
Egyik reggel (azt hiszem már múlthéten),volt a kardiológus doktonő a TV-ben.Láttad?
Egy idős bácsika a kórháznak adományozta az összekuporgatott vagyonát (30 milliót :shock: ),így vettek egy szuper szív Uh gépet :lol: :lol: :lol:

Nálunk:
Zalán még nincs toppon a beszédben de már alakul.Csak azt mondja ami szimpatikus neki :)
Most a legjobb:mindenkinek úgy köszön,h "csaó bella",imádom :lol: :lol:

Én jövőhét kedden megyek a műtétre.(ha emlékeztek még a derekamon a csomó),közben a könyökömön is lett egy :(
ezeket leszedik aztán szövettan.

sziasztok
Vendég
 


Sziasztok,

Csak rohanva:

Boga, szintén FLP-s (Forever Living Products) a Lips, ezerszer jobb volt nekem bárminél. First-tel fújtam, aztán Lips-szel kenegettem. Ha kell, tudok adni, vagy kérdezz rá a gyógyszertárban, vagy bioboltban is szokott lenni.

Most csak ennyi,

Puszi,

Cseragi és a lányok :)

Kép

Kép
cseragi
 
 


Annyira akartam írni, és annyira elfelejtettem, úgyhogy most gyorsan ezért ugrottam vissza:

Panzej, gratulálok!!! (természetesen innen is megy egy szavazat :wink: )

Lilla

lilló
 
 


Sziasztok

Panzej

Ez tegnap lemaradt,de már nem tudtam jöni :oops:

gratulálok!!!! és szavaztam :lol: Te vezetsz!! :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok csajok!

No azért a munkehelyes dolgot csak leírtam, ne értsétek félre, de én leszarom ezeket anőket, akik csak egyféleképp tudnak gondolkodni. Ennyi, nem is szoktam válaszolni ezekre a kérdésekre:)

Hasfájás: hát nálunk konkrétan 3 hónapig volt üvöltés, de úgy kb. 8 hetesen mégiscsak orvoshoz vittük a kiscsajt,és kiderült nekünk nem jó az igény szerinti szopi, s változtani kelett,és lőn csoda:3 óránkét evett,aludt és elcsendesedett:)))))

Sos segítség kéne: székrekedés van! ezerrel a kiskornál! Már evett szilvalekvárt, olajat, rengeteg folyadékot iszik, + leves, eszik gyümölcsöt, müzlit, zöldséget (igaz keveset és nem nyersen)
és még sem jön ki, pedig már bilin ül,és sikít fájdalmában,és csak gubicsok jönnek.
Ja, kúp is volt!

Mit csináljunk????
anid2
 
 


Dina,
Mazsola, kukorica, aszalt meggy.
És mi is volt az a csodafinom kanalas, amit császárosként kaptunk a cél érdekében? :roll:

prücs

prucsok
 
 


Dina, ha tudod, vidd el orvoshoz vagy legalabb beszelj eggyel telefonon, nem jo, ha megmarad a kis fejeben az, h kaki=fajdalom.
Ne hogy utana emiatt ne legyen!

Az is lehet, h psziches??? :?:

DRUKKOLOK!!! :)

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok

Dina

Müzli v müzliszelet???Utána frissen facsart narancs?
De szerintem is a dokit kérdezd.Hátha van valami hashajtó ami jó gyerekekenek is.Esetleg homeopátiás.
Vagy nem tudom,h gyerekek ehetik e a tamarin lekvárt?

Nálunk pont az ellenkezője van.Tegnap akartam is kérdezni erről de elfelejtettem.
Zalánnak egy csomószór van hasmenése.Most is 4 napja.
Azt tudom,h a müzlitől biztos.
Gondolkodtam azon,h esetleg a tejtermék?(csak krétúrót és joghurtot kap,tejet nem iszik)De most pl. nem evett semmi tejeset.
nem tudom mtől van ez?Talán érzékeny a gyomra?Vagy a foga?
Szerintetek??
Vendég
 


Sziasztok!

Dina!
Nekünk anno székrekedésre a Laevolac nevű cukorszirupot ajánlotta egy gyógyszerész barátnőm. Patikában recept nélkül kapható. Állítólag a cukor segíti a kakilást. Boti azért kapta még pici korában, mert az anyatej annyira felszívódott, hogy nem volt, ami eltávozzon. Ezért egy hétig küzdöttünk, végül kaptuk ezt a szirupot, ami egy nap alatt rendbe szedte.

Remélem, Kata hamar rendbe jön!


Alziza!

Azt hiszem, hasmenés tényleg sok mindentől lehet, de ha ilyen sűrű, akkor lehet, hogy valami allergiás reakció. Szerintem a tejtermék esélyes. Nem vagyok szakértő, csak okoskodom, de esetleg próbáld meg, hogy pl. egy hétig - tíz napig semmi tejeset nem adsz Zalánnak és ha elmúlik a hasmenése, akkor a tej lehet a ludas.
Szurkolok, hogy meglegyen a "bűnös" és szegényke meggyógyuljon.

Panzej!

Én is gratulálok! Róka koma még mindig albérlő?


Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Egy gyors kerdes? Vki meselte regebben, h megy borgyogyaszhoz az Alkotas uton...

Kene nekem egy jo borgyogyi... Vki??

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Eloszor is, mindenkinek koszi a gratulaciokat! Majd megprobalok uj vonalzot is gyartani.

Hat megprobalok most mar surubben jonni. Meg olvasgatni sem volt idom igazabol a forumot, de most mar talan nyugalmasabb idoszakok jonnek.

Nem volt konnyu az elmult nyar. Edesanyam elvesztette a masodik kuzdelmet a rak ellen, augusztusban meghalt. Igazabol nem is akartam ezt ugy elmondani Nektek, de most mar valahogy nyugodtabban tudok errol beszelni, meg ugy erzem kell is beszelnem rola. Mar akkor tudtam, hogy jon a harmadik gyerkoc, igazabol mamam olyan hirtelen ment el, annyira sokkolt, hogy sokaig azt gondoltam, nem is marad meg ez a babacska.
De most mar igy a 12. heten egyre biztosabbnak tunik a helyzet, az ultrahangon meg egy kesz kis gyerkoc ugrandozott a monitoron, ugyhogy kezdem magam beleelni! Es akkora vigasz O nekem! Minden nehezseg ellenere.
Amit a Porontyon irtam, az sajnos igaz, nagyon rosszul vagyok, sokat hanyok, egesz nap emelygek. Talan lassan elmulik, mar nagyon varom. A szagokra is nagyon erzekeny vagyok, stbstb. Ebbol egyebkent azt gondolom lany lesz, mert a Lackonal semmi bajom nem volt, a Micinel elegge rosszul voltam, most meg aztan estenkent tenyleg agynak dolok, csak igy lehet elviselni ezt az allando hanyingert.
Haromgyerekesek? Van osszefugges? Mi a tapasztalat?

Saara, Vincenek a beszolasa a kocsiban nagyon tetszett, annyira eletszeru!! :D

Lillo, a hasfajasra en a Gripe Water-rol hallottam, de a sogornomnel az sem valt be. Csak az ido. Allitolag ez a hasfajos dolog ugy a hatodik het korul csokken, elmulik. Hat remenykedjunk!

Dina, a Laevolac tenyleg jo! Amugy meg aludttej, kefir ilyesmi? Nehez ugy.

Alziza, a foga miatt abszolut lehet, aztan hogy meg mitol...

Na dugulok, jol ratok zudultam... :roll:

Jo ejszakat mindenkinek!

Anita

Kép
Kép
panzej
 
 


Köszi csajok!
Mindent eszik, amit felsoroltatok!:)

Sajna eldurvult a helyzet, nem mer kakilni! Most mi legyen????
anid2
 
 


Anita, nagyon-nagyon sajnalom, hogy elment Anyukad, reszvetem!
Remelem tenyleg nagy vigasz lesz ez a kisbaba neked, nektek es sok-sok boldogsagotok lesz benne!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


O, Dina, errol beszeltem :(
egyik ismerosom mar vegigcsinalta ezt a kalvariat... Valami hatekony szert kell talalni es ezerrel megbeszelni vele, h ki kell engedni a kakit. Esetleg keress vmi meset errol. MErt minel jobban visszatartja annal durvabb lesz. Meg kell "szulni" vele (megmaradt bennem, a lany szulesrol beszelt, mikor ez veluk tortent), tamogatni, segiteni es utana nagyon odafigyelni, h ne tudjon kialakulni ilyen helyzet. Nem megy egyik naprol a masikra, de van remeny!

Szerintem keress fel egy homeos dokit is!

Drukkolok!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Dina, lehet durvan hangzik, de ha tenyleg azokat eszi, amit a csajok irtak lehet, nem artana pszichologushoz is elvinni Katat, lehet, h lelki hattere van. Nagy valtozasok voltak mostanaban az eleteben, attol is lehet :?:
remelem nem veszed okoskodasnak! (kulonben nyugodtan kuldj egy virtualis puffolest - vagy gyere at es nyomj be egyet :wink: )

Puszi es oleles!!!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok

Dina

Szegény :( :(
Most már nyilván stresszeli magát,így nehezebb!
Dokit nem kérdezted?Valami ami nem drasztikus de segít!Ennél jobban ne viselje meg (tehát nem kúp v ilyesmi)
Homeopátiás cucc is jó lehet.

Ezt találtam:

Tisztelt Doktornő! Kislányom három éves. Kb. fél éve komoly székrekedése van: 4-5 naponta van csak széklete és ez is kemény már. Természetesen nagyon ügyelek a rostdús táplálkozásra, megfelelő folyadékmennyiségre, mozgásra. Sajnos a székletét képes napokig visszatartani, pedig általában a második napon már lenne ingere. Egyszerűen visszatartja és ezért sír, mintha félne. Természetesen a 4-5. napon már a széklet állaga is hozzájárul a fájdalomhoz. Tud valamilyen szert ajánlani? Köszönöm előre is

Kedves Éva !

A kicsinek adjon a Causticum 9CH és az Alumina 5CH -ból napi 2x5 golyócskát, természetesen továbbra is ügyelve a táplálkozásra.

Remélem segíteni fognak hamarosan a szerek.

Üdvözlettel : Dr. Németh Zsuzsanna
Vendég
 


Boga

Nekem van bőrgyógyászom!

Kettő is!
nem tudom mire kell?

Én épp holnap megyek műtétre ahova a bőrgyógyász küldött!

Az egyik a MÁV-ban van a másik maszek és itt újpesten rendel,de nehéz bejutni hozzá.Én most épp ezért a mávoshoz mentem mert sürgős volt.
Vendég
 


Sziasztok!

Anita
Oszinte reszvetem!!!

Dina
Nem vagyok kompetens a temaban, de amiket Sara irt csak tamogatni tudom...

Alziza
Eleg anyajegyes vagyok, es terhesseg alatt megnott, kinott nehany, azokat mutatnam meg szakembernek...

Kép
boga
 
 


Ja, es Lilla
A noverem Arturja pocija is faj, nekik az Infacol segitett :wink:

Kép
boga
 
 


Sziasztok

A guta megüt!!!!
Zalán a cipőjét a konyhában tette le.Én vettem ki az olajat és beleborult!!
Most vettem egy hete 10.000-ért,és most vehetek egy másikat,mert naná,h nem jön ki belőle!!!!!


Boga
Ha érdekel átküldöm a bőrgyógyász nevét,számát.


Nekem tegnap megvolt műtét.Hát....
Nem mondom,h nem fáj!Ráadásul a könyökömre éjszaka még rá is könyököltem véletlenül.Majd be...tam.
Vendég
 


Koszi Alziza, nagyon ari vagy, de kicsit messze vannak nekem... Egyelore a nehezen tudom megoldani, h elmaszkaljak Lujzitol, mert nem nagyon van akire hagyhatom...
De azert nagyon koszi!!!

Cipo ugyet sajnalom... Ez vmi Murphy fele lehetett...

Mikor tudsz reszletet a mutetrol? Kivanom, h minden ok legyen :wink:

Kép
boga
 
 


Boga, en a Kapas utcai rendelobe mentem anyajegyeket leszedetni. De sebeszhez. eredetileg a sogornomet kuldte oda egy borgogyasz, megkerdezzem, ki volt es hol van? marmint a borgyogyasz :)

Gabek?????? :?:
mar olyan kivancsi vagyok rajuk, remelem minden rendben!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Tanácsért jönnék, mert van egy komoly gondom Botival.
Az a helyzet - elég rosszul hangzik-, hogy 3 éves óvodás kora ellenére még mindig többször bekakil. Egyszerűen nem szól, hogy kell neki, csak amikor már kész van.

Teljesen kész vagyok és nem tudom, mit csináljak. Kértük szépen,
hogy szóljon, megfenyegettük, hogy nagyon megharagszunk, ha még egyszer előfordul, semmi hatás.

Nem hajlandó leülni sem bilire, sem wc-re, hiába ordítok vele, hogy ne merészeljen felállni onnan, mert látom, hogy kaki lesz, ugyanis fel-alá rohangál a lakásban. Azt már megtanultam, hogy ez tuti jel.

Ahogy leteszem, már pattan is fel, két perc múlva pedig bemegy a nadrágjába. Úgy tűnik, állva akar csak kakilni, de nem mondja meg, hogy mi az igazi baja a bilivel.

Folyton attól rettegek, hogy bekakil az óvodában. Attól tuti, hogy szörnyethalnék.

Ha van valami ötletetek, akármi, légyszí, mondjátok. Én már nem tudom, mit csináljak.


Előre is köszi mindenkinek!


Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Kinga, nem tudok nagyon hozzaszolni, de nalunk pl a szobatisztasag alapja a "halak etetese" volt a wc-ben. Lehet, hogy hajmereszto, de a Lacko azert kakilt szivesen a klotyoba, hogy a halaknak legyen mit enni... 8)
A mereg meg a buntetes biztos nem hasznal (de nyilvan ezzel nem mondtam ujat, az embert felhuzza a tehetetlenseg, tudom). En talan azt gondolom, azert csinalja, mert tudja, hogy ez idegesit titeket, es ilyenkor o van a kozpontban, fokozottan foglalkoztok vele? Jo eg tudja..
Mindenesetre reszemrol nem tartom olyan veszesnek, ha egy harom eves meg bekakil. Bar tudom, hogy jobb lenne, ha nem csinalna.
Tobbiek?

Jo ejszakat!

A

Kép
Kép
panzej
 
 


Kinga, a napokban hallottam ket ugyanilyen "esetrol" egy kislany es egy kisfiu, Botinal idosebbek.
Anitaval teljesen egyetertek! (Amikor anno irtad a halak eteteset kesz voltam tole, szerintem szuper jo otlet :))

Szerintem keress valami bilizos (kakilos - ha van ilyen) meset es ezzel "adagold" a mondanivalodat neki.

A halak etetese szerintem azert is jo, mert sok kisgyerek allitolag azert nem akar a wc-be/bilibe kakilni, mert a kakijat a maga reszenek tekinti es felelmet okoz neki, h azt a reszet eltavolitjat, (=lehuzzak a wc-t). Az neki ott meg szunik letezni es ez szorongast okozhat.

Most biztos hulyenek nezel :), de ezt tobb helyen is olvastam.

Ezt talaltam errol a neten: http://www.gyermeksziget.hu/a_szobatisz ... s_okai.php

- Fél a bilibe kakilástól. Sok gyermek számára problémát jelent a bilibe kakilás. Míg minden további nélkül belepisil az edénykébe, addig székletét nem meri beleengedni. Ennek oka az a félelem, hogy a kakit, mint saját testének részét tartja számon, amitől nem mer látványosan (értsd bilibe) elszakadni. Erre a problémára is talál konkrét, játékos megoldási javaslatokat "A Játékos, könnyed szobatisztaságért termékcsomag" -ban.

Mas erdekeset is talalhatsz ebben a cikkben, nezd meg, ha gondolod.

Tisztazni kellene, h felelem van-e a hatterben vagy egyszeruen fel akarja magara hivni a figyelmet vagy esetleg igy fejezi ki nemtetszeset valamivel kapcsolatban (pl. ovi).

Minden ok az oviban egyebkent? Nem tul szigoruak?

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Egy elfoglalt, kezdő kétgyerekes anyuka jelentkezik 

Dina! Próbáld meg a búzakorpát, hátha az segít. Növeli a kaki mennyiségét és így könnyebben jön ki, mert nem lesz olyan kemény gubicsos… Én joghurtba szoktam keverni és úgy enni. Szülés után is ezt próbáltam és nekem segített. Szerintem gyerekek is ehetik, miért is ne?
Egyébként Kata hogy bírja a bölcsit?

Prücsök! Te ajánlottad az Anna és Peti sorozatból a Kistestvér érkezik könyvet, hát hallod, örök hálám érte! Sanyikának a tesó születése előtt elmeséltem párszor, akkor annyira nagyon nem érdekelte, most viszont állandóan azt kéri, minden este azt olvassuk! És nagyon élvezi! Szóval köszi!!!

Saara! Vince hogy áll az allergiákkal? Elmúlt már a tejallergiája? És a többi?

Cseragi! Kast-Zahn – Dr. Morgenroth: Minden gyerek megtanul aludni! c. könyv volt a bibliám az altatásnál, ha gondolod szívesen kölcsönadom, de nyugodtan írhatsz mailt is, priviben megadom a címemet.

Panzej! Részvétem…

Kinga! Sanyika 2,5 évesen egyáltalán nem foglalkozik a szobatisztasággal, össz-vissz annyit tesz, hogy szól amikor bekakilt, de csak és kizárólag utána. Kezdek én is aggódni, de úgy vagyok vele, ha magától nem áll rá (persze sokszor kérdezgetem is), akkor lehet kár erőltetni, mert a visszájára is fordulhat a dolog. Vagy rosszul gondolom? Csajok?

Magunkról: múlt hét óta édeshármasban vagyunk itthon, hát csajok, nem egyszerű… Vannak könnyebb és nehezebb napok, ráadásul apa mostanság sokat dolgozik, néha még fürdetésre sem ér haza. Sanyika hisztis lett, de nagyon, simán földhöz vágja magát és ez eddig nem volt. Tegnap pl. mindkettejükkel mentem a dokihoz, mert kiújult Sanyika száján az ekcéma és valami kenőcsöt kértem rá, és végigsírták mindketten az ottlétet. Sanyika hisztizett, Tamás álmos volt. Amikor hazaértünk, Sanyika a kapuban kezdett rá, ott ült a földön és ordított, a kicsi pedig a nappaliban a hordozóban szolidarizált vele. A szembeszomszéd át is jött, hogy valami baj van? Hát elég gáz volt…
Az éjszakáink egész jók, kétszer kel Tamás, másodjára általában hosszabb ideig van fenn és ha egy kis szerencsénk van, akkor még aludni is tudok pár percet Sanyika ébredéséig. Egyébként imádják egymást és tündériek.

Olyan jó, hogy ilyen szupi idő van!

Sziasztok,
Móni
huncut
 
 


Sziasztok,

Huncut,
Nem tudom én ajánlottam-e Anna és Petit, de nálunk azóta is etalon. Már 3 kötetünk van és minden alvás előtt és után mindegyikből olvasni kell. :roll: A régieket már fejből nyomom. :P
A szomszéd néni remélem nem kezdett lelki fröccsbe a gyereknevelésről.

Kinga,
Szerintem sem gáz még a bekakilás. A barátaink fia 4 évesen még pelusba kakilt, mert csak állva tudta intézni. Most is problémás, de már a wc-be végzi. Esetleg próbáld megbeszélni az óvónőkkel, hogy mik a jelek és bevinni bugyipelenkát vészhelyzetre, így ha látják, hogy akció készülődik, ráadják a pelenkát és utána kevésbé problémás "tisztába tenni" Botit.
Blanka is csak a bugyiba végzi, őt se nagyon tudom ráültetni nagydologgal a wc-re. Ma a dokinál volt épp az akció. 8) Persze egy alig 2,5 évesnél biztos higadtabb még az ember lánya.

Boga,
Épp nemrég voltam bőrgyógyásznál egy anyajeggyel. Ő a Klinikákkal majdnem szemben rendel, egy fiatal doktornő. És gyermekbőrgyógyász is egyben - szükség esetére.
Ha érdekel, hívj fel vagy írj mailt. (A gépem szervízben van, így semmi mail címet nem tudok és a számod sincs benn a telefonomban.)

Anita,
Őszintén sajnálom anxukád elvesztését. Részvétem.

Dina,
Ennyi ötletelés után már csak drukkolni tudok a kaki mizéria megszűnéséhez!

Nálunk a helyzet: Blankának fülgyulladása van. De persze se a gyógyszert nem akarja bevenni (pedig Anna és Peti beveszik) , se a fülcseppet elfogadni úgymond. 4 kezes lenne, ha lenne annyim napközben, de nincs. :? Remélem azért az uszit nem kell abbahagynunk hosszú távon, mert valószínűleg nem attól van...
Holnap jönnek anyósomék, én meg utazom el. Megkaptam apától a 2 éves szabimat és meglátogatom a barátnőmet Dublinban. Ujjé! :D Dehát anya az ilyen, aki itt hagyja a beteg gyerekét?

Na megyek elpakolom a nyári ruhákat. Annyira már nem lesz meleg idén úgysem, de ez a mai nap ez tökéletes lenne még pár hétig.

prücs

prucsok
 
 


Még egy ötlet fajáték rajongóknak: még ma 15% kedvezménnyel lehet vásárolni a Fakopáncs webáruházában: http://www.fakopancs.hu/

prucsok
 
 


hipergyorsan
Gabek - gratula!!!! jó egészséget, sok tejcsit nektek!!!

Panzej gratula és részvétem egyben; talán könnyebb is feldolgozni a veszteséget, hogy valaki jön, valaki megy - tart a körforgás.

Dina, Alziza nézzétek meg a babapraktikak.blogspot.com oldalt, nem blog, ott gyűjtögetem a bevált dolgokat, meg amit másoktól, pl. tőletek tanulok, címkék (hasmenés, székrekedés) szerint kereshettek.
Dina, nálunk a kakaómegvonás sokat segít, de folyamatos figyelés kell, ha mégis beáll már ez a helyzet, csak a beontés segít nálunk, Brú már maga kéri, nem szereti, de tudja, hogy segít

testvérféltékenység: kököjszi és bobojsza, mazsola és tádé mesék annapet mellett, más tárgy püföléséről azt olvastam penelopé leachtől, őt én kedvelem, hogy nem igazán segít, mert nem tanulja meg kezelni az aggressziót a gyerek

idő, sok türelem, babusgatás, testvérmentes helyek, idők, együttműködő környezet - nálunk ez működik, ill. utóbbival pont most küzdünk mi is; én az aggressziót (most bukkant fel nálunk is) egyáltalán nem tolerálom

ovis könyv: janikovszky: én már óvodás vagyok, nagyon jó, érdemes anna peti mellé

szobatisztaság: itt is türelem, nyugi, lehet összefüggésben élethelyzet válozással is, szólhat csak nektek, úgyhogy ne izgulj ovis bekakilás miatt; úgysem ő lesz az első és utolsó, aki megteszi
huggies nadrágpelus, könnyű cserélni néniknek, bugyiként használhatja Boti egyébként

nálunk hasonló volt, nyugodtan beszélj nénikkel, vsz tök megértők lesznek, nyilván láttak ezer ilyet, nálunk háromból két néninél gyereke is produkálta, ha mégsem megértők, jobb, ha elején kiderül, úgyis gond lenne még azokkal a nénikkel

néhány kakis ruha kismiska ahhoz képest, mint amit székletvisszatartás okozhat, kérdezd Dinát...

futok tovább
pusz mindenkinek
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Panzej!

Fogadd részvétem anyukád miatt.
kgk
 
 


Csajszik!

Köszönöm mindenkinek a kaki-mizéria tárgykörben tett ötleteket!

Képzeljétek, úgy tűnik, megoldódott a dolog! :)

Valójában az én hibám az egész, ugyanis prózai módon a táplálkozás a ludas. Boti alig-alig eszik gyümölcsöt, viszont sok csokit kajál.
Egyértelmű,hogy szegénynek tök kemény a kakija és azért nem akart leülni, mert kellemetlen volt kinyomni. :(

A megoldás a Danone Actimel. Egyet megivott két órával ezelőtt és máris eredményesek voltunk, méghozzá a bilibe! Ez fellazította a székeltét és elmúlt a kellemetlenség.:D

Alapból lesz itthon mindig, azt hiszem, ha rendszeresen issza majd, nem lesz ilyen gondunk.

Dina!
Nem tudom, ezt próbáltátok-e, szerintem egy kört megér, hátha segít Katának is!


Röppenek tovább, csak ezt akartam gyorsan elújságolni!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!


Panzej én is szeretnék Gratulálni!

Sajnálom a történteket, nagyon nehéz lehet neked! Fogadd őszinte részvétemet:-(

Mi jól vagyunk:-) Most jöttünk a vendégségből, nagyon jó volt, Álmos felfedező úton volt idegen lakásban:-))

Millió puszi mindenkinek!!

Brigi

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Gabekkal mi lehet??? :?:
Tudtok roluk valamit?

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Hahó csajok!

Köszönöm asok ötletet, a gyógszertári cukorszirup úgy látszik hat, vagy csak az,hogy apánk a héten 4szer fordult elő???? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Sajna nem tudom,mert egybeesik akettő bevetése.

No,mindegy, a kölök már két napja úgy kakil,mint régen (éljen),ja és bilibe:))) szól,hogy Kaki-pisi,kakai-pisi-és szaladni kell:)))) :D

Én raknék fel egy képet a kiscsajról, de nem tudom kicsinyíteni, ha valkinek elküldöm emailben felrakja???

A bölcsi bevált, de csak napközben angyal, itthon előjön a bünti:))))))))

Imád enni, aludni ott, itthon viszont iszonyat:))) de majd kinövi:))))))) (remélem, 20 évesen a Dunába fojtom, ha így marad:))) )
anid2
 
 


Dina, kuldjed, lekicsinyitem (utana felrakjam vagy te szeretned?)

sarahhh12@hotmail.com

Sára

Kép

Kép
saara
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: