Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

LILLA, GRATULÁLUNK MI IS MIRTILLHEZ! JÓ EGÉSZSÉGET!
Én nem gondoltam jobban sem fiúra, sem lányra, de ahogy Huncut közhírré tétette, olyan egyértelmű volt, hogy lánykát kaptatok. És valahogy a neve is úgy illik hozzád! Csodaszép neve van!
Mégegyszer gratula!

Majd mesélj később, hogy alakul a kétgyermekes otthonlét!


Saara, benne lennénk egy taliban, a héten apa reggeltől estig dolgozik. Mailben megbeszélhetnénk!

Puszi mindenkinek,

Cseragi

Kép

Kép
cseragi
 
 


sziasztok!

Cseragi
Szia! Hol a "Cseragi es a lanyok" alairas :) ? Azt ugy birtam :wink:

Szilvi
Mar dolgozol? Milyen? Áki szereti bolcsit?

Noveremnek ma megniditottak a szulest... Az elso adag posztaglandin utan par oraval tavozott a nyakdugo!
Remelem, ez jo jel (TIMI?)
Legyszi drukkoljatok, h sima legyen...

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Lilla és családja: Gratulálunk a nagylányhoz! Sok tejecskét és nagyon boldog kétgyermekes anyaságot kívánunk!

Boga: akkor elkéstem az infókkal. Én 41+2-re szültem indítással. Nálam sem volt semmi jele a szülésnek.
Mostanra már biztos megszült a nővéred, de ha mégsem akkor drukkolok Nekik.

Most mennem kell, de még megpróbálok jönni, hogy másokhoz is szóljak. :)

Edina és Anita

Kép
educi
 
 

 
 

Sziasztok!

Educi
Szia! Sajna meg nincs tul rajta a tesom...
Reggel ota adagoljak neki a tagito tablettat, a de a gyerek feje nincs celvonalban.. :?
21h-kor kap oxitocint, azutan igy vagy ugy, de megszuletik a baba...
Nem ertem az egeszet... :(

Elmeseled, neked milyen volt?

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Lilló, nagyon nagy gratula, szép nagy baba lett Mirtill!!! Sok egészséget és tejcsit kiván az egész család!

Boga, remélem, hogy a tesód már sikeresen túl van a nehezén. Majd ird meg, hogy hogyan ment.

Tesó projekt -azért leirom, de nem bántásiból- harmadik hónapja nem sikerül. Tudom, tudom, hogy ez nem sok idő, és annak ellenére, hogy Bálint még mindig sokat cicizik (cumi-cici) és a ciklusom is elég rövid, mindösszesen 20 nap. Aztán vettem egy ovulációs mikroszkópot és kiderült, hogy teljesen rossz időpontban adtunk bele apait-anyait. Szóval, most már okosabbak vagyunk és remélem, hogy ez a hónap már eseménydúsabb lesz.
Igen, mi vagyunk azok, akik összeköltözünk a sógornőmékkel. Éppen ma lett meg a módositott épitési engedély.

Még mindig nincs annyi időm irni Nektek, de igyekszem valamennyire olvasni. Puszi mindenkinek!!!!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok!

Boga????????????????,
Én itt már napok óta azon izgulok, hogy mi lesz a tesóddal, csak nem merek már írni. Remélem már megszületett a pici. Ugye???

Joe, Gabek!
Az ételallergia vizsgálatot úgy csinálják a gyerekeknél, ahogy Gabek leírta. A por és egyéb allergiavizsgálatot nem tudom.

Én is szedtem terhesvitamint, az Elevitet, de nem rendszeresen. Az elején minden nap, aztán már csak hetente 1-2 darabot, amikor eszembe jutott. Az egész terhesség alatt egy 100 db-os doboz nem fogyott el. Szerintem nem ezen múlik a baba mérete. Nekem rettentő soknak tűnik minden nap egy ilyen vitamin, még a szoptatás alatt is, mint ahogy javasolják (a doki is), főleg ha eszel sokféle zöldséget, gyümölcsöt.

Egyébként a klinikán most sokkal több lány születik, mint fiú. Legalábbis a mi szobánkban kb. egy hét alatt 13 lány és 2 fiú fordult meg…
Ez vajon miért lehet???

Mi jól vagyunk, Tamás egyre többet alszik éjszaka, aminek kifejezetten örülünk…
Sanyikának elkezdett folyni az orra, naggyon örülök neki, meg is mutatom ma a doktornőnek, hátha gyorsan ki tudjuk kúrálni és nem kapja el a kicsi. De az is lehet, hogy a foga jön, még a leghátsók hiányoznak.

Sziasztok,
Móni
huncut
 
 


Sziasztok!

Tegnap ejjel megszuletett noverem kisfia, ARTUR :D :D

Vegul csaszi lett belole, mert nem akart osszejonni a dolog, de szerencsere nem kinoztak meg oket, 1 orara kotottek be az oxit, az egyik fajasra leesett a bebi szivhangja, egybol le is vettek rola a tesom, es elkezdtek elokesziteni a mutetre.

Sokat ketelkedtunk, mert ugy tunt, h el volt szamolva a datum, de igy utolag nagyon jo, h kivettek a babat, mert mar jocskan el volt azva a kis keze, es allitolag a burok is el volt meszesedve igy attol sem tudott volna megszuletni.

Artur 3100g es 55cm :D

Koszi mindenkinek a sok drukkot!!!!

Kép
boga
 
 


Sziasztok

Lilla

GRATULÁLOK!

Kép

Nagyon szép neve van!! :lol:
És a méretei is szépek! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Boga

Tesódnak is gartula!!!

Vanda

Drukkolok!! :wink:

Elevit:Én mind a háromnál szedtem.
Alex 3300g Zina 3400g volt!
Mielőtt terhes lettem Zalánnal már 1 éve szedtem + a folsavat is.
Zalán 2700g volt.Igaz 3 héttel előbb.
Vendég
 


Sziasztok!!

Micsoda hír!!!!!!!!!
Lilla! Gratulálunk a nagylányhoz!!!!

Én hétfőtől 8 órában dolgozom ami azt jelenti, hogy reggel fél7-től este fél7-ig nem vagyok itthon! Kb. szerdáig bírtam és átkértem magam napi 6 órára. Így ma már fél4-kor itthon voltam. :)
Remélem ez így is marad. Mert a 12 Imi nélkül elég nagy trauma volt.

Szilvi, Te hogy bírod a munkát?

Gyerekprojekt: ma megint megjött... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Kezdem elveszíteni a reményt. Eddig mindig mindenki azt mondta, hogy hát még fiatal vagyok, minek járok dokihoz, majd összejön. Na de már január óta nem sikerült. Pedig két hónapja már nem is görcsölök rajta.
Kicsit elkeseredtem.
Lehet hogy apánál van a nagyobb gond, és azzal sokat nem tudunk tenni, szedi a vitaminokat, és várunk

Dina?

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Boga,
Gratulálok a tesódéknak. :) Nagyon izgultam miattuk, hogy így elhúzodott a dolog, de minden jó, ha a vége jó. Klassz nevet kapott a fiatalúr.
Ki volt a dokija?

Manó,
Szuper, hogy ilyen toleráns a cég és alig 1 hét után jóváhagyja a 6 órát 8 helyett. Hogy hívják? Engem is érdekel. :)
És ne keseredj el. Nekünk gond nélkül is 6 hónap volt, míg Blanka összejött, pedig minket előtte nem vizsgált keresztbe-kasba Miklós, így nem is találhatott semmit. Ha Imi összejött, lesz kistesó is.
Na és a költözésetekről mit lehet tudni?

Most megyek, vár a vasalás.
prücs

prucsok
 
 


sziasztok

Prucs
Koszi :)
Nem a klinikan szult a noverem, hanem a Szt Imreben... Csak rokonsagi alapon kerult ide az esete :lol:

Meg egyeszer koszi a drukkokat + gratulaciokat!

Le a kalappal az osszes dolgozo anyuka elott (aki szivesebben toltene tobb idot csemetejevel)!!!!

Szep almokat mindenkinek :wink:

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Hu, Cseragi, ezt masszivan elbenaztuk :(
Mirtill teljesen elterelte a figyelmem. Mi is apatlanok voltunk a heten (es leszunk a hetvegen, meg a jovohet elejen meg :cry: ), szoval jo lett volna talalkozni!
Jovo het? Hetvege gondolom nem jo nektek. Minden normalis csaladban egutt van papa-mama-gyerekek hetvegen :mrgreen: Majd irok mail-t!

Boga, orulok, h rendezodott minden a tesoddal (fellelegzo smiley)! Artur nagyon edi nev, Vince majdnem Artur lett :)

Mirtill is olyan jo nev, nagyon tetszik!

Tundi, le a kalappal elotted a munka miatt! Kisteso osszejon majd, megvarja mig felvesznek a cegnel (gondolom 6 hos probaidod van?), tudja mit csinal :wink:

Tenyleg Dinaval mi van ma'????

Joe, a por es egyeb allergiat is ugy vizsgaljak, ahogy Gabek leirta. Boti mar nagy fiu, menni fog! Nem egy vidam dolog a porallergia (az is van nekunk), en azzal vigasztalom magam, h sokkal rosszabb is lehetne. Kell egy jo porszivo, egy kis odafigyeles, no szonyeg es egyeb porgyujto dolog es kordaban lehet tartani. Gyogyszerek is vannak erre (mi nem szedunk, de tegnap talalkoztunk ismerossel, ott szed vmi szirupot a kisfiu).
BB-rol lemondtal vegul? Hol rendel az uj dokid??

Nalunk bekrepalt a huto, a kenyersuto es a porszivo is :( :twisted:
Es meg mindig nem talalom a helyem az uj hazunkban. Velem van a baj vagy ez normalis? :cry:

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Itt a forumon is szívből gratulálok Lillónak a gyönyörű kislányukhoz,Abigélhez,és nem utolsó sorban Boga tesójának is Artúrhoz!!!!

Boga,
ha fel volt már ázva a kezecskéje,akkor tuti időn túl volt na meg a meszes lepény is erre utalhat,pláne,hogy a súlya sem olyan nagy(ami nem baj),így szegény már valószínű fogyott is odabenn(de ez csak köztünk maradjon :roll: )és az,hogy az oxitocinra leesett a baba szívverése is lepényzavarra utal.

Tegnap meglátogattam Lillát,nagyon boldog anyuka,majd kicsattan a boldogságtól,és Abigél is tünemény!!!!Kicsit el kezdett sárgulni,de ha nem találják nagyon sárgának ma hazaengedi a dokija.
Mindenkit puszil és köszöni az üdvözlő sorokat,amint tud bejelentkezik,és küldi a képet a kislányáról!
Tejcsi beindult,a kisasszonynak is jó a szívókája,így tökéletes minden!!!

Szép napot mindenkinek!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Melóhelyen igazából közöltem csütörtökön, hogy napi 8-ban nem tudok dolgozni, csak 6órában. Nekik szerintem jobban megérte így, mintha ismételten keresni kellett volna egy embert a helyemre, főleg, hogy így is emberhiány van ott.

Prücsök, Te milyen területen tevékenykedsz? Neked még közel is lenne, ugyanis Biatorbágy, Budaörs között van helyileg.
Tesó majd jön, igaz nekünk Miklós azt mondta, hogy Ő az inszeminációt javasolná. Most kaptunk egy kis haladékot, megpróbáljuk spontán, de azt mondta a Miklós, hogy ha karácsonyig nem jön össze, akkor átjárhatóságit kell csinálni. :roll: Remélem hamarabb fog sikerülni.
Sára itt a a próbaidó 3 hónap. Ha a következő ciklusomban esnék teherbe akkor is csak 11 hetes lennék mire lejár a próbidő. Így attól jöhet a gyerkőc!
Szerintem inkább azért nem jön még össze mert nagyon függünk még Imivel egymáson/ról/hoz. A szervezetem nem készült még fel szerintem arra hogy egy új jövevény jöjjön. De remélem, hogy a munkahely segít ezen.

Költözéssel nincs semmi különös. Arrébb költöztünk kb 3 utcát. :lol: :lol: :lol: :lol:
Van még egy két doboz amit nem pakoltunk ki, de lényegében zökkenőmentes volt a dolog. Most még egy-két dolgot be kell szerezni (lámpa, szekrények, dohányzó asztal...) de ezeket majd szépen lassan.
Szerencsénk volt, mert olyan lakásba költöztünk ahol még festeni sem kellett. Mondjuk így is 5 napig megállás nélkül csak pakoltam.

Imivel voltunk dokinál (két éves kontroll) és az adatai: 95cm, 14,2kg. Dokinak elakadt a szava.

Bocsánat, hogy most csak magunkról írok :oops: :oops:

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az allergiás és a terhesvitaminos hozzászólásokat.

Gabek!
Köszi, anyukám nekem is vett vitamint de én nem szedem.
Olykor olykor bekapok egyet, de inkább igyekszem egésszégesen táplálkozni.

Sára!
BB-nél próbálkoztam, de eldurrant az agyam olyan tapló volt az asszisztensnője. Kisebb vitába keveredtem vele. Pont aznaptól ment 2 hét szabira a doki, engem meg az idő is sürgetett meg a kedvem is elment a közönyös stílustól. Konkrétan azt hiszem az volt, hogy azt mondta, hogy nem adhat időpontot amíg nincs tisztázva a dokival, hogy fogad e mint új kismamát. Kérdeztem tőle, hogy ok, de hogy a fenébe tudjam meg hogy fogad e, ha nem tudok vele beszélni, találkozni? Erre a válasz: Sajnálja Ő csak engedéllyel adhat időpontot új kismaminak. Ördögi kör. Mikor kb 3x próbáltam a tanácsát kérni, hgy akkor most mi a fene legyen, mit tanácsol? eldurrant az agyam és elköszöntem.
De a mostani dokim is BB :)
Mi is apátlanok vagyunk már 2. hete.........de pénteken már jön!
Hogyhogy nem találod a helyed az új házban? Túl nagy?
Tök furi. Mióta vágyhattatok rá, meg készültetek és ottvagy és nem jó? Lehet, hogy csak meg kell szokni.

Lilló!
Úgy örülünk Nektek! Mégegyszer gratula és sok boldogságot!
Nagyon várjuk a beszámolót!

Boga!
Sokat aggódtam a tesódért. Hála Istennek túl vannak rajta.
Gratula Nekik is!

Boti picit megfázott vagy elkapta? együtt lifteztünk egy taknyos gyerekkel tegnap és reggelre Ő is taknyos lett.

Boti alszik, megyek én is.
TV nálunk is bedöglött Sára! De nekem nem hiányzik......

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok,

mi újra hazai vizeken evezünk, szombaton reggel hazaengedtek bennünket a kórházból. :lol:

Köszönjük szépen mindenkinek a gratulációkat!

Nagyon boldogok vagyunk, nagyon-nagyon örülünk a kislányunknak. Bár az érzékeimet jól becsapta azzal, hogy végig kisfiút éreztem, de valójában el nem tudom mondani, hogy milyen fantasztikus érzés volt, mikor megszületett és megláttam, hogy kislány. :oops:

Tüneményes kiscsaj, bár mióta hazaértünk a kórházból, úgy tűnik, hogy felcseréli a nappalokat és az éjszakákat, egész nap alszik, négy óránként ébred és eszik, éjszaka viszont éjfél körül ébred és reggel 5-ig szinte non-stop fent van. De majd kialakul... :roll:

A szülés nem volt egy egyszerű történet.
Nagyon boldog vagyok, hogy megadatott a természetes kezdet, azaz, hogy fájásokra ébredtem kedden éjszaka, aztán fél 4 körül elfolyt a magzatvizem, akkor 10 perces fájásaim voltak szabályosan. Bementünk a klinikára. Kiderült, hogy tényleg vannak fájásaim, a ctg kimutatta, de nem tágultam mégse. Aztán reggel 8-ra egy ujjnyit sikerült produkálni. :shock: Akkor már 2-3 perces szabályos fájások voltak.
Mivel 11-ig semmit nem sikerült tovább fejlődni, hiába voltak fájások ez már gyanús volt a dokimnak, sorbaálltunk a műtőbe. Kaptam spinális érzéstelenítőt, és császár lett a vége. Szerencsére. Hogy miért szerencsére?
MÁr a műtét alatt éreztem, hogy ez nem olyan, mint Bálintnál volt, kicsit túl nagy volt a nyüzsgés, és tovább is tartott, jobban is éreztem a dolgokat, az altatóorvos feltűnően próbálta elterelni a figyelmemet a függöny mögött zajló dolgokról.
Másnap "vallották be", hogy nem volt egy egyszerű eset, mert a fájások miatt a régi heg kezdett szétválni (a méhszáj helyett) meg voltak összenövéseim az előző műtét miatt. Mindenkitől kaptam valami infót. A dokim azt mondta, hogy nem volt egyszerű, ami a hasamban volt, de mostmár rendet tett. A szülésznő mondta a hegszétválást. Az altató doki meg mondta, hogy már majdnem el kellett altatni, gondolkodtak rajta. :shock:

De a lényeg a lényeg, 11,55-kor kint volt Mirtill Abigél. Mikor felemelte a szülésznő és megláttam, hogy nem kuki van a lába között valami fantasztikus érzés szállt meg. Megkönnyeztem a kislányomat. :cry: Nagyon kis magzatmázas volt mindenhol, két héttel jött ugye percre pontosan előbb - nem várta meg az indítást, úgy döntött ő dönti el mikor akar közénk érkezni.
Megint apa kapta meg, méregették, felöltöztették a szülésznővel. Én már többet nem láthattam, mert felvittek az őrzőbe, de este felhozták nekem, és képzeljétek, azonnal rácuppant a mellemre. (Nagyon furi volt azután, hogy Bálinti csak a harmadik napon kezdett szopizni, akkor is némi erőszak hatására). Kettőt-hármat szívott belőle, aztán elaludt a mellkasomon, és végig aludta a látogatást anyánál. :)
Másnap reggel lekerültem az őrzőből, azonnal mentem érte, és megint az első dolga az volt, ahogy magamhoz emeltem, hogy szopizzon. Már az előtejből képes volt olyan mennyiségeket szívni, hogy bukott tőle. A csecsemősök is meglepődtek, hogy milyen mennyiségeket eszik egy napos császáros baba létére.
Tejcivel szerencsére azóta is jól állunk, Pamela A. sírva futna el, ha meglátná a melleimet.

A bátyókája iszonyatos nagy szerettel fogadta. Végül nem jött be a kórházba Bálint, bár úgy terveztük, de elég korán kiraktak a kórházból és így nem tudta az apja elkészíteni, ő is rohant értünk. Ahogy beléptünk itthon az ajtón sikongatott, ugrált össze-vissza Bálinti, ahogy leraktuk a hordozót az ágyra rávetette magát, puszilgatta, ölelte. Aztán kiraktuk Abigélt az ágyra, és ő melléfeküdt, simogatta.
Most is gyakran bemegy hozzá a szobájába,nézi ahogy alszik.
Szóval egyelőre idilli a helyzet, remélem így is marad.

Majd igyekszem még jönni, meg olvasni, de most még szokjuk az itthoni környezetet, meg vég nélkül babázunk. :wink:

Puszi
Lilla

Ps: Joe, én végig szedtem az Elevitet, de ez nem mérvadó, mert Bálintnál is, és ő időre született 3320 grammal, nem volt egyáltalán nagy baba.

lilló
 
 


Néhány kép Hercegnőről:

Kép hazajövetel előtt

Kép mikor kijött a pocakból


Kép Bálinti üdvözli a testvérét

Kép A kicsi meg a pici :)

lilló
 
 


Lilla

Gyönyörű szép baba!!!!
Gratulálok!!!

Hegszétválásom nekem is volt Zinánál.
Végül így tényleg jobb,h császár legalább "rend" van benned! :wink: :lol:

Hát lányok!
Nálunk nincs áram.Ill részben egy helyen,a konyhában ég a villany,de semmi más nem működik! :evil:
Ez azért jó,mert villny sütőm és főzőlapom van!Tehát nem tudok főzni!! :evil: :evil:
A bojler is villany,így melegvíz sincs! :evil:

Tegnap este történt mindez és így van azóta is.nem értjük miért,mert minden vezeték ki lett cserélve amikor újítottuk fel a lakást!A villanyszerelőt próbálja elérni a férjem,de eddig nem sikerült.

A hűtő és Tv úgy működik,h anyósomtólhúztunk át hosszabbítót!
A szép az lesz ha setig nem ér ide a szerelő! :shock: :evil:
Vendég
 


Sziasztok!

LILLA!!!
Gratulalok meg egyszer!!!! Gyonyoru kislanyotok szuletett :D

Latom van fulbevaloja, hogy zajlott a dolog?

Nagyon jo volt olvasni a beszamolodat, arad belole a boldogsag :)

Kivanom, h minden ilyen nagyszeruen alakuljon a tovabbiakban is :wink:


Timi
Teljes mertekben igazad volt a tesom Arturjaval kapcsolatban, rendesen lefogyott a kiscsavo, tegnap en tettem tisztaba ( :D :D ), es eloszor kicsit megriadtam amikor meglattam a kis csonti labacskakat...
De szerencsere beindult a szopi 1000-rel, igy remeljuk hamarosan osszeszedi magat :wink:

Kép
boga
 
 


Sziasztok,

Tündi,
Imi méreteitől nekem is eláll a szavam. :) Mondjuk gőzöm nincs Blanka hány centi, de súlyban 1-gyel biztos kevesebb kg Iminél.
Munkaügyileg legutóbb logisztikában dolgoztam csomagolási területen, előtte értékesítésen. És hogy mi leszek ha nagy leszek? Ki tudja? :lol: Csomagoltatni azt hiszem már nem akarok.

Sara,
2 gyerkőccel biztos több idő kell egy új ház megszokásához és belakásához. Én még nagyon élveztem a nagy ház kongását és a dobozozást, de Blanka nélkül ez buli volt. Küldjünk valamit, ami otthonosabbá teszi? Most elsőként talán egy kis meleget. :wink: )

Lilla,
Abigél gyönyörűséges kislány. :P Látszik rajta, hogy hamar rákapott a cicire és nagyon édesek Bálintivel. (Irigy, irigy vagyok :oops: )

Alziza,
Remélem megoldódik vagy már megoldódott az áram hiány. Rémálom 3 gyerekkel.

Ki tudja meddig lesz ilyen az idő? Utálom!!! Ha kérhetném, naponta max fél napot eshetne az eső. :?
A festést, gyurmázást ma ellőttük. Az ismerősöknél vagy beteg vki, vagy nincsenek itthon.
Tényleg, lesz még idén ősszel tali, ha kisüt a nap?

Szép hetet mindenkinek!
prücs

prucsok
 
 


Ezt most találtam. Zenekedvelőknek érdekes lehet:
http://www.fellegiadam.hu/index.php?bong=NS

prucsok
 
 


Sziasztok!

Lilla, nagyon jo olvasni rolatok! Teljesen atjon a boldogsagod :D
Abigelnek hivjatok inkabb a kicsi lanyt ezek szerint? Mindenesetre nagyon edi es hasonlit Balintira szerintem. Szivbol kivanom, hogy minden ilyen szep es jo maradjon!
Az en kislanyom is ugy racuppant a cicire emlekszem, tudnak valamit ezek a csajok :wink:
Ha van idod meselj meg magatokrol!

GABEK???? :?:

Prucs, igen tenyleg nincs idom igazan a hazzal foglalkozni, amugy sincs idom semmire, ha elkezdek valamit altalaban nem erek a vegere, mert kozbejon valaki :)
A masik, h sosem laktam uj ingatlanban, minden csak "hasznaltban", itt egy szoget nem merek a falba beleverni :wink:
Meleg koszi megerkezett, van egy tegla kalyhank, ami nagyon jo meleget csinal, ummm!

Joe, azt tenyleg elfelejtettem mondani, h az asszisztens kicsit... izé :mrgreen: Jartam BB-hez a pocakossagom elott ezert nem volt ilyen gondom. Mindenesetre sajnalom es a legjobbakat kivanom a masik BB-vel. :wink:
Hogy vagy?

Tundi, kivanom, hogy segitsen a melo. Fontos, amit irsz, ha nem erzed magadat igazan felkeszulve biztos, h igy van.
Fura lehet visszacsoppenteni az "aktiv" eletbe!
Milyen a munka?

Boga, hogy van a kicsi Artur? Es anyukaja? Kerunk szepen hireket! :))

Tucsi?

Diohejban megvagyunk, bar kiakadtam kicsit ettol a hirtelen hidegtol. Atmenet aztan nuku!... A skacok jol vannak, tegnap volt egy kis asztmas ijedelem, de kikuraltuk itthon szerencsere.

Jo ejt!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


HAhóóóóóóó népek!

Először is minden új kis jövevénynek nagyon sok boldogságot!:)))))))
és az anyukájuknak is sok erőt, tejcsit a kétgyerekes léthez!:))))))))
és az apukájuknak meg hatványozott munkabírást az éhes szájak etetéséhet
és a nagyszülőknek hosszú életet,hogy jól elkényeztessék a gyerkőcöket
és akeresztszülőknek nagy pénztárcát az összes kalendáriumi nap megünnepléséhez:)))))))))


Mi is megvagyunk ám! Még mindig kettesben,de ez így is marad azt hiszem....

Elkezdtük a bölcsit: volt minden (és van minden) ebben a projektben: jajdejó a sok játék , anyúúúúúúúú hazaaaaaa üvöltés, ami kihallatszott az utcára, megfázás, gyomorrontás:)))
szóval az ilyen apróságokból lesz a jó bölcsis, állítólag.:))))))

Én elkezdtem a melót, részállásban :) a 21 óra helyett kértem 11 -et,kaptam 16 órát. Nagyon rendesek, mert hétfő-kedd-szerda megyek, ilyenkor 6kor van ébresztő,mert mi nyitjuk a bölcsit:)), aztán 7kor már ülök a metrón, 13 vagy14kor rohanás vissza, kölök összeszedése 15,15kor és haza:) aztán otthon van "bünti", ki nem szakad a fenekemből:)))

pénteken és szombaton meg egyetem:)))

szóval nem unatkozom:)))

No,most ennyi, hátha lesz időm itt is lenni:))))
anid2
 
 


Sziasztok!

Dina
Jo hallani feloletek :wink:

Sara
Koszi kerdest, Artur babaek jol vannak, baba is, mama is. Noverem ferje 3 hetig otthon van veluk, igy teljes az idill :)

Milyen fura, azt hittem, csak en tudok olyat produkalni, h nem talalom a helyem az otthonomban...
Berelt lakasban lakunk, butorok mind ferjeme, nem erzem magamenak... Ti vittetek sajat butoraitokat, nem?
Lefogadom, a gyerekszoba a legotthonosabb nalatok is :wink:

Lilla
Hogy alakul a ketgyerekes let? Meselj picit, ha van idod...

Tucsi???

GABEK?????

Szilvi??

Kép
boga
 
 


Sziasztok,

Még egyben :wink:

Boga
Múltkor kérdezted, hogy miért nem a Margitba járok. Azért nem mert amikor először terhes lettem, akkor még hivatalosan a II. kerületben laktam, így akkor a Jánosba kellett volna mennem, de azt nem szerettem volna, hiszen amúgy is magándokihoz járok, de néha vérvételre meg ilyenekre sokszor mentem a körzeti orvoshoz. Aztán átírattam magam, hogy egy címen lakjak a Gergővel, és továbbra is ugyanoda jártam orvosokhoz. A Margit nekem útba is esne, hiszen nagyon közel van hozzánk, de sohasem jártam még benne, nem tudom mi hol van, ezért most is inkább a régi megszokott helyekre járok.

Azt hiszem mindent megvettem :)
Rámjött a fészekrakó ösztön, napok óta ruhákkal variálok, először kiválogattam a kisbaba ruhákat, kimostam mindet, kivasaltam mindet (na jó, még van egy kicsi), azután a Gergő összes kinőtt ruháját elrendezgettem nagyság szerint. Ma a hordozót hoztam fel a pincéből és kisuvickoltam ill. kimostam, következő a babakocsi lesz :shock: :lol:

Azt hiszem most sem fogom kivárni a 40. hetet.

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Gabek

IZGIIII :D

Margit: Nekem annyira bejott a Margitos terhesgondozas, h sztem megprobalok visszamenni oda... a masodikkal... aki meg nincs pocakban mielott barki kerdezne :wink:

Es koszi a valaszt :wink:

Jo feszekrakast :)

Kép
boga
 
 


Sziasztok,

Köszönjük az érdeklődést, mi remekül vagyunk.
Egy fölreszállt angyallal ajándékoztak meg az Égiek. Abigél tüneményes eszik-alszik baba, és szerencsére már 3 napja megtanulta, hogy éjszaka az éjszaka. Tehát alszik, csak szopizni kel fel kétszer, de órát lehet hozzá igazítani, 11-kor és 3-kor. Aztán már csak 7-kor jelentkezik be, de akkor is szopizik és alszik tovább 10-ig. Szerencsére tejcsivel is jól állunk, bár most fejni nem nagyon van időm, mint Bálintinél anno, így csak este fejek. Remélem azért ez nem hat ki negatívan a továbbiakra.

Bálinti jár bölcsibe délelőttönként, de októbertől lesz nekik angol fél 4-től heti 2x, így ezeken a napokon ott fog aludni, mert nem tudnánk akkor visszaérni, ha ezeken a napokon itthon aludna. Remélem nem lesz gond, és tetszeni fog neki. Már nagyon jól visszaszokott, sokat mesél otthon a bölcsiről, és árad belőle a lelkesedés. Állítólag bent is sokat mesél itthonról, és azt mondta Szilvi néni, hogy "behalnak a dumáján".

Abigélt továbbra is imádja, sokszor úgy kell a karmaiból kimenekíteni, mert úgy megszeretgeti. :twisted:

Gabek: Hát kitartás! Már nem sok van Neked se hátra.

Huncut: Ti hogy vagytok? Hogy alakul a kétgyerekes lét?

Toreau-nak is megszületett a babája. Pont jól elkerültük egymást a kórházban, mert aznap engedtek engem haza, mikor őt lehozták az őrzőből, és őt aznap engedték haza,mikor én mentem varratszedésre.

Dina: Hát igen, a bölcsis lét eleje nem egyszerű. Az a sok betegség, orrfolyás eleinte. Szerencsére mi tavaly tavasszal átestünk - úgy tűnik - a bacik garmadán, mert most mikor újra kezdtük szeptemberben egy hétig folyt csak az orra, azóta minden okés. Megedződött. :roll:
A munkához meg sok sikert! Biztos klassz lehet újra tanítani.

Sára: Sokat gondolok Rátok, biztos nagyon klassz lehet kertes házban lakni Bp után. Már mi is nézegetjük a telkeket, de most emiatt a hülye törvény miatt 5 évig nem nagyon éri meg elköltözni, eladni a lakást... :evil: De majd Te mint tapasztalt kisgyerekes költöző ellátsz tanácsokkal, ugye?

Boga: Fülbevalót még a csecsemősök rakták be. Megkérdeztem, hogy csinálják-e. MOndták, hogy Ica néni csinálja, aki majd szombaton lesz, és mivel mi pont aznap jöttünk haza, így megcsinálta nekünk hazajövetel előtt.
Jó mérges voltam, mert úgy jött vissza a gyerek fülbevalózás után, hogy a kocsijában volt egy üveg cukros víz. Értem én, hogy valamivel meg kellett nyugtatni, de akkor hívjanak át, aztán megszoptatom, megnyugtatom...

Alziza: Jaj nagyon kényelmetlen lehet három gyerekkel ez az energianélküliség. Hogy vagytok? Azóta megoldódott a helyzet?

Joe: Ti jól vagytok? Eldőlt végül, hogy akarjátok-e tudni a baba nemét? Sikerült megegyezni?

Timi: Munka ezerrel?

Na megyek, mert lassan készülnünk kell, menni kell Bálintiért a bölcsibe.

Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok

Lilla

örülök,h jól vagytok :lol: :lol:
Ahányszor ránézek a vonalzódon Abigél képére,mindíg elöntenek az emlékek.(a kórházi kocsi miatt :lol: )és ilyenkor azt akarom,h
azonnal,most gyerünk jöhet a 4.!!!!! :lol:

Jó,h Bálint szereti a bölcsit!

És az is jó,h Abigél ilyen jó baba!!!

Az árammal az volt,h kívül égett valami vezeték össze,tehát nem bent a lakásban szerencsére! :roll:


Gabek
Mindjárt szülsz!!Tök jó!!! :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.03.26 08:09-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Most talán tudok írni. A nagylány most aludt el, egy kicsit elcsúsztunk, mert voltun a munkahelyemen. Van köztetek esetleg olyan, aki nagyon tisztában van a munka törvénykönyvével? Vagy, hogy hol tudok a net-en utánna nézni néhány dolognak? Mert képzeljétek, mikor terhes lettem, kért az akkori főnököm, hogy maradjak betegállományba, hogy egy GYES-ről visszatérő kolléganőt vissza tudjon venni. Olyan feltétellel vették vissza, hogy az én létszámhelyemre határozott időre, míg én vissza nem megyek dolgozni. Most az új főnök hablatyolt, hogy nem tud a régi helyre visszavenni. Számomra egyértelművé vált, hogy a már számára ismert munkaerőt előnybe részesíti velem szemben. Annak szeretnék utánna nézni, hogy a törvény ki mellett áll ilyenkor.
Bocs az off-ért.

Lányok: köszönöm a tejes hozzászólásokat. Kipróbáltuk forralatlanul, csak éppen hogy meglangyítva, így egy-két kortyot iszik belőle. Van a cerbonának a Kócián nevű gabona pelyhe, azt beleáztatva meg majd 2 dl-t is megiszik. Ez onnan jutott eszembe, hogy írtátok a rizs tejet, hogy édesebb, ha jól emlékszem. Ettől finom karamellás íze lesz a tejnek. De azt hiszem elkönyvelhetem, hogy nem lesz nagy tejimádó.

A cicizés még este fürdés után megy, és mivel éjjel és reggel nem kap így hajnal 4:45-kor kell álltalában a leányzó. De reménykedem, hogy lesz ez még jobb is.

Boga: Gratulálok a testvérednek. Örülök, hogy nem írtam akkor le az én esetemet. Csak idegesítettelek volna. Egyébként én nem kaptam semmi tágító trutyit, csak az oxitocin infúziót és kézzel tágítottak. Amúgy, ha adtak volna, szerintem azt sem fogtam volna fel, hogy mit, mert nem tudtam a vajúdás alatt az orvosi szakkifejezésekre összpontosítani nagyon. Én nagyon féltem, hogy Anitának baja történik, mert volt már a családban tragédia a szülésből.

Lilla: Gyönyörű Abigél (én is ezt a nevet szerettem volna a Regina mellé Anitának, de apának nem tetszett egyik sem :( ). Nagyon látszik a fiatalúr szeretet a tesóka iránt.

Gabek: nagyon izgalmasan hangzik ez a fészekrakási kényszer. Lehet, hogy vészesen közeleg a nagy nap? :lol:

Alziza: Zalán lehet, hogy légtornász lesz? Nagyon nagyfiús a frizurája.
Nem irigyellek az áram kimaradás miatt. Nekünk anyuéknál volt ilyen tavaj ősszel, de a lakáson belül.

Anid: De jó, hogy ilyen optimistán írsz megint! Most már csak jobb lehet. És a munka is segít. Sok sikert és pozitív élményt kívánok a tanításban, mert amiket a hírekben hallani a mai iskolai fegyelemről.... :(

Sára és Boga: Én az elmúlt 13 évben 4 helyen laktam. Az 1.-t mi építettünk anyósékra tetőtérnek. Hiába volt a saját kezem munkája is benne, sosem éreztem az igazi otthonomnak. A 2. egy albérlet volt fél évig. Panel, részben idegen bútorokkal, de azt otthonomnak tudtam tekinteni, mert csak az én (menedék) váram volt. A 3. a saját kis 35 nm-es panel lakásom, amit teljesen az én izlésem alapján újítottam fel. Itt is volt régi bútorom régi emlékekkel, de mégis otthonossá tudtam tenni. De nehezebben szoktam meg mint az előzőt, mert a környék nem volt olyan barátságos. A 4. a párom lakása, amit úgy tudtam otthonossá tenni a saját számomra is, hogy becsempésztem a saját kis mütyürjeimet hozzá, másik függönyt tettem föl, stb.... Az 5. a mostani. Ezt volt a legnehezebb megszoknom. Talán a nagy tér miatt nehezen laktuk be. Érdekes, itt még eddig eszembe sem jutott, hogy ez a párom háza. Sokáig nagyon féltem, még fényes nappal is. Mondjuk én amúgy is félős vagyok.

Tündi: Imi milyen nagy fiú! Anita (csak) 12 kg és 89 cm volt a 2 éves vizsgálatkor. Igazad lehet a pocaklakóval kapcslolatban. Én is a házasságomban görcsösen akartam és nem jött össze még lombikkal sem. Az új kapcsolataban lazán tudtam veeni, el tudtam "engedni" a baba utáni erős vágyat és lám itt van Anita.

Na, megint sok lettem és még az igért képeket is ide biggyesztem.
Anita is felébredt.

Kép Anita 2 órásan

Kép 10 hónapos, sajnos 1. szülinapi képeket nem találtam meg, pedig van sok.

Kép 2 éves

És pár pillanatkép
Kép Kép Kép Kép

Kép

Elnézést, hogy sok lett egy kicsit.

A pocakosoknak kitartást, a betegeknek mielőbbi gyógyulást és a babára vágyóknak mielőbbi pocakosodást kívánok.

Edina és Anita

Kép
educi
 
 


Sziasztok,

Még ma sem szültem, pedig Gergő valahogy ezen a héten született.

Educi
Van az Indexen egy ún. Szakbarbár, akinek leírod a gondodat és néhány napon belül válaszol és megmondja a tutit, kifejezetten kismamákra, anyukákra specializálódott. Velem sajna most már nem bánnak túl jól a munkahelyemen, ezért én sokszor fordultam hozzá tanácsért, itt írhatsz neki: http://forum.index.hu/Article/showArtic ... &t=9036766

Alziza
Hát ez aztán az érdekes rajzolási testtartás! :)

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Hahóóóóóóó

No azért az optimiznusom még nincs a heylén, valahol Kamcsatkában lakik, inkább szarkasztikus, és egzisztencialista lettem:)

Tanítás: hát az 10 év gyakorlat az 10 év...bár most nem vagyok annyira lelkes és megfelelési kényszerem sincs.
De jó, én szeretem ezt, s így részidőben van időm Katára is:)
anid2
 
 


Sziasztok!

Előkerültem, köszönöm a hiányolást :)

Először is: nagyon nagy gratula Abigélhez!!! Gyönyörű, hatalmas baba - továbbra is sok-sok tejcsit és jó egészséget kívánok nektek! Az Abigél és a Mirtill is gyönyörű név. Látom, nálatok is dúl a szerelem a gyerekek közt, majd meglátod, amikor már Abigél is partner lesz benne. :) És elképesztően hamar eljön az az idő...

Boga, nővéredéknek is gratula, az Artúr is tök jó név, nálunk a barátnőmék gyereke lett volna (nem jött össze nekik sajnos a baba), azon mulattunk mindig, hogy ha majd együtt játszóterezünk, akkor elkiáltjuk magunkat, hogy Artúr, Brúnó gyertek, aztán meg győzzük kiválogatni a két kölköt az odasereglő blökik közül :D Egyébként pont ezzel próbált meg mindenki elrettenteni a Brúnó névtől, hogy az kutyanév, ezt a marhaságot, az István és a György meg papagájnév?

Móni, hogy vagytok?

Educi, Szakbarbár nagyon praktikus tanácsokat ad, én is csak ajánlani tudom.

Tündi, tök jó, hogy hat órás állást sikerült vállalni, bár nekem még két évem van addig, de már most attól rettegek, hogy nehogy 8 órában kelljen dolgoznom, két gyerek mellett nagyon nehéz elképzelni - mikor látnám őket akkor?!

A baba meg szerintem összejön, amikor testileg-lelkileg készen álltok rá.

Vanda, nektek is hajrá!

Muzsu, mesélj, mi van veletek!

Cserági, Sára, ti is írhatnátok többet!

Új lakás belakása: hát, az előző lakásunkat én nagyon szerettem, én már akkor otthonosan éreztem magam, amikor (és ez hónapokig tartott) dobozok közt, a földön aludtam. Aztán elköltöztünk a kertesházba. A műfajt én nem nagyon szeretem, de tudom, hogy gyerekkel azért sokkal jobb és módunkban állt elköltözni, hát költöztünk. Itt lakunk már hat éve és úgy nagyjából két éve kezdtem azt érezni, hogy itthon vagyok. Nekem gyakorlatilag egy olyan pontja volt a háznak, ahol jól éreztem magam, a konyha, ahol az ablakból láttam a madarakat, a homokozót és egyáltalán, ott mindig nagyon szép fények vannak... aztán lassan a többi részt is megszerettem. Úgyhogy, amikor nem éreztem jól magam a házban, akkor baktattam be a konyhába :)

Nálunk: Brúnó imádja az ovit, most volt itthon három napig, de előtte három hétig betegség nélkül járt (egyéni rekord...). Ráadásul minden szempontból megokosodott, megügyesedett, megkomolyodott, igazi nagyfiú lett. Újra elkezdett zöldséget-gyümölcsöt enni (éljen, éljen, éljen), részben az ovi miatt, de már előtte is elkezdte a kóstolgatást. Azért így egyszerűbb az élet...

Mira egyéves lett: háromhéttel a szülinapja előtt volt neki két foga... aztán két héttel a szülinapja előtt lett három (a harmadik persze semmivel sem volt szembe, tiszta boszi), a szülinapján megtaláltuk a negyedik fogacskát, egy nappal később az ötödiket, ma még nem találtam újat :)

Egyébként kb. hetven centi (a 74-es ruha kezd kicsi lenni rá, de a hetven centit magasságra mértem, nem úgy, ahogy a kisbabákat szokták mérni), 7,5 kiló fölött van picivel (nem egy óriás).

Szépen ácsorog, két lépést megy önállóan, de gyorsabban halad mászva, ezért eldobja magát és úgy iszkol. Babakocsit viszont már ügyesen tol, tessék, meg lehet nézni:

http://www.youtube.com/watch?v=4gbZVU-_SPg
http://www.youtube.com/watch?v=mkDfvmuwhJk

nagyon sötét a felvétel, de az első próbálkozás után előkaptuk a gépet, véletlenül pont kéznél volt, nem volt semmi rákészülés :)

Darabos kajáknál maradt továbbra is, lassan már foga is lesz hozzá, bár szerintem nem ez motiválja a fognövesztésre, hanem, hogy jobban tudja harapni Brúnót.

A szerelem továbbra is dúl köztük, időnként egészen giccses testvéri szeretet parádét rendeznek (pár hete Brú néhány óráig kint volt a kertben, autót mostak, majd bejött és kb. olyan műsort rendeztek a kölkök, mint a szerelemesek, ha nem találkoznak hetekig, csillogó-ragyogó szemek, sikkangatások, ölelkezés, puszik, minden). De ha Brú elkezdi nyúzni, vagy nem ad oda valami játékot, vagy elvesz valami játékot, akkor Mira mint egy kis kutya, kiabálva-harapva ront rá. Egyébként is hihetetlenül akaratos, nem vagyok én ehhez szokva Brú mellett; bár jobban belegondolva, inkább Brúnó a kivétel a családban :)

Mira tud puszit adni és szívesen osztja is nekünk, int pát (már egész kis fáziskéséssel), mondja, hogy vaú-vaú, Tünde, Atta, cica, tessék, k'em (ez a kérem), köszönöm, próbálkozik a tejcsivel, Brúnónak berreg (na ja, Brr nevű és autómániás), nénózik - asszem ennyi.

Tejcsizés tart még, szerencsére, különben éhen is halt volna az elmúlt hetekben :)

Nekem meg beindult a kollégáknak besegítés, meg már az ebédet sem hozatom, úgyhogy van mit csinálnom, állandóan.

Igyekszem többször jönni, de nem sok időm van netezni (de látom, nektek sem, nem tartott túl sokáig visszaolvasni).

Mindenkinek szép napot!
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Olvasgatlak titeket, csak írni nem jut már időm…

Mirának nagyon sok boldog születésnapot kívánok!
Tücsi! Én is már azt a pillanatot várom, amikor a kicsi is kimutatja imádatát a tesó iránt. Sanyika egyenlőre imádja Tamást, puszilgatja, simogatja naponta sokszor, bár már a féltékenység tünetei is mutatkoznak…

Lilla! Hogy vagytok, hogy megy a kétgyerekesség?

A lakás belakása: mi tavaly nyáron költöztünk panelból kertes házba. Már az elejétől a teljes felújítást én vezényeltem, ennek ellenére kb. télen éreztem igazán azt, hogy nagyon jól érzem itt magam és kezd otthonos lenni a házunk. Most nyáron már igazán jól éreztem magam és ehhez szerintem az kell, hogy folyamatosan szépítgesd, alakítgasd, pakolgass stb.

Mi jól vagyunk, Tamás már majdnem egy hónapos! Eddig tündéri baba volt, tegnap és ma este viszont szegénykémnek nagyon fájt a hasa, remélem csak átmeneti a dolog és nem hosszú hasfájás lesz a vége. Sanyika imádja a tesót, de már néha „gyanúsan” viselkedik. Egyre hisztisebb, napról napra nagyobb jeleneteket produkál, sokkal többet bújik hozzám és puszilgat. Pedig próbálunk vele sokat foglalkozni, mégis sokszor hiányzok neki.

Apropó: van valami hatásos tejszaporító tippetek? A Laktoherb, Fitolac teán és az urtica urens-en kívül?

Gabek! Sokszor jutsz eszembe, szurkolok neked, nektek!

Educi! A törvény te melletted áll, csak az a kérdés, hogy mennyire tudod a jogaidat érvényesíteni. Elméletileg mindenképpen vissza kellene vennie téged ugyanabba a munkakörbe vagy hasonlóba, ha pedig nem vesz vissza, akkor ha jól tudom végkielégítés járna neked, mivel a gyes/gyed is szolgálati időnek minősül. Persze ez csak az elmélet, a gyakorlat sokszor másképpen alakul. Én mindenesetre szurkolok neked, próbálj határozott lenni!
Anita nagyon tündéri!

Alziza! Zalán akrobata lesz?

Sziasztok,
Móni
huncut
 
 


Sziasztok!

Tucsi
Nem mondod komolyan, h Mira mar 1 eves????

NAGYON BOLDOG SZULINAPOT NEKI!!! :D :D

Moni
Jo hallani rolatok :) Nagyon nehez koordinalni a ketgyerekes eletet?

Tucsi
Rolatok is :)

Dina
Mit tanitasz?

Kép
boga
 
 


Sziasztok!
Boga, köszi!

Móni, a legtutibb tejszaporító módszer a gyakori szoptatás. De legutoljára a More Milk-et dicsérte nagyon valaki, meg az alkoholmentes sört.

Ezen kívül cékla - pl. salátának (legalább nagyon finom :) )

Meg van a tejszaporító süti, sosem próbáltam, de nem hangzik rosszul, a receptje itt: babapraktikak.blogspot.com

Tücsi
20150827140659
 
 


Szép jó reggelt!

Gyors bejelentkezés a munkahelyemről.

Mira baba nagyon ügyes!!!! (csak kár, hogy olyan sötét a felvétel) :-(
És persze nagyon sok boldog születésnapot a nagylánynak! Olyan gyorsan telik az idő, nemrég született!!!

Imi kedden kezdte a bölcsit. Eddig úgy néz ki, hogy szeretni fogja. Anyukám szoktatja be, és már volt, hogy másfél órát egyedül hagyta és nem, hogy sírás nem volt, de még észre sem vette, hogy eltünt. Nagyon élvezi a társaságot. volt egy kislány, aki egész héten pityergett és tegnap Imi odament hozzá és elkezdte puszilgatni, simogatni, ölelegetni. Meg kell zabálni :D
Plusz tegnap 4 új szót is mondott :shock: :shock: :shock: Eddig hetente 1 ú szót mondott!

Mennem kell mert megjött a főnök.

Tünde, Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok,

csak gyorsan beugrottam, hogy megosszam Veletek a nap örömhírét, amit én is most hallottam :)

Ma megszületett Gabek kisfia Dávid.

Sok boldogságot és minden jót Nekik!

Lilla

lilló
 
 


Elfelejttem a paramétereket nagy örömömben :oops:

3300 gramm, 54 cm és 10 óra 20 perckor történt.

lilló
 
 


Epp erdeklodni akartam Gabek felol :D :D :D

GRATULALOK DAVID BABAHOZ!!!! Jo egeszseget, sok boldogsagot, oromet es tejcsit kivanok nekik!!! :D

Kivancsian varjuk a reszleteket :wink:

Kép
boga
 
 


SZiasztok!

Én is gratulálok Gabek!!!!!! Látod, mégsem kellett annyit várni... :)

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok!

Gabek! Pont tegnap este gondoltam rád! :)
Gratulálok a kistesóhoz, sok örömet, boldogságot kívánok nektek!
Ha hazamentetek és van egy kis időd, várjuk az "élménybeszámolót".
Addig is jó pihenést és babázást!

Móni
huncut
 
 


Sziasztok,

Ahogy sokasodnak a 2 gyerekes családok, úgy leszek egyre irigyebb. 8) Pedig mostanában én is egyre többet gondolok a kistesóra, de muszáj előbb dolgoznom valamit, mert a legjobb barátnőim mind külföldön vannak és néha úgy érzem bezizzenek, ha nem kerülök emberek közé.

Gabek,
Gratulálnk Dávidhoz és sok boldogságot, tejcsit, nevetést kívánunk. :)
Remélem a babakocsi suvickolásnak is a végére értél. ;)

Ház belakás ügyben én imádtam az új házat, a kongó nagy tereket, az alig bútoros létet. Később érdekes módon nekem a gyerekszoba volt a legidegenebb, pedig az a egyetlen színes (sárga) szoba. Blanka fél éves kora után kezdtem megszeretni, most pedig már a nagylányosításon töröm a fejem.

Dina,
Jó hallani rólatok és jó, hogy a sulid ilyen toleráns munkaidő ügyben. A diákok milyenek? Kata aranyköpéseiből nem írsz majd egy csokorral? A bünti módja amúgy ismerős. :lol:
(Lehet, hogy ilyen sokat változott a világ 2.5 év alatt és mindenhol toleránsabbak? Kezdek bizakodni én is a 4 vagy 6 órás munkában...)

Edina,
Nagyon jó a képes beszámoló Anitáról. :) A napszemüveges a kedvencem.

Tücsi,
Nagyon helyes Mira, ahogy tolja a babakocsit. Klassz, hogy most csupa jó hírt írsz. Csak így tovább! :wink: És persze Isten éltesse Mirát így utólag!

Huncut,
Biztos nehéz az elején összehangolni a gyerekeket, hogy legyen csak Sanyikára időd. Barátnőm kisfia "megoldotta", mert mióta megszületett az öccse, nem alszik délben.

Tündi,
Remélem a jó hírek nemcsak Imi szavainak számát illetően szaporodnak majd meg ennyire. :) Hajrá, hajrá!
És milyen a munka, hogy érzed magad a cégnél?

Sara,
Vincénél megoldódott a szobatisztaságos gond? Visszaállt?

Erről jut eszembe, tapasztalt anyukák,
Ilyenkor ősz-, télidőben hogyan kell ügyesen megoldani, hogy ne kelljen pisiltetni séta közben? Séta előtt akkor se adjak inni Blankának, ha kér?... Ez most a dilemmám, mert most néha rákerül a pelus, bár nem zavarja meg látszólag.

Jó éjt és további jó hétvégét mindenkinek!
És hahóóóó, elő az eltűntekkel!!! :P

prücs

prucsok
 
 


Sziasztok!

Hopp, egy eltűnt...

GABEK, GRATULÁLUNK KIS DÁVIDHOZ! Sok boldogságot kívánunk a férfiuratla családnak! Neked meg annyira fiút képzeltem!

Dina, jó hallani rólatok! Mennyire vagy elfoglalt? Egy taliban, vagy helyi minitaliban benne lennétek? Olyan kíváncsi vagyok Katára! Nem teszel fel egy képet róla?

Saara, így utólag (igaz utólag minek?), de ez a hét nem lett volna jó, taknyosak voltak a kis taknyosok. Semmi komoly, de takony ezerrel. Jövő hét csütörtök, péntek jó volna. Tapasztalatot cserélhetnénk a "Hogyan 2 picivel költözködés után, kertes házban, vidéken, sokszor apahiányban" témáról! :)
Környékbeliek csatlakoznak?

Szilvi, ha van időd olvasni minket, kicsit mesélhetnél, milyen a munka, a bölcsit hogy fogadja Ákos... (Ha nem olvasol, majd zaklatlak e-mailben kicsit - ezt minek írom, mert ha nem olvasol, ugye semmi értelme, ha olvasol, akkor sincs... :))
Sokat gondoltam rátok mostanában...

Tücsi, Mirának sok boldog szülinapot! Nekem is olyan hihetetlen, hogy 1 éves már!

Muzsu, azért kicsit gyere néha, hiányzol ám!

Vandának és Tündinek szurkolok az "apait-amyait beleadunk"-hoz!

Huncut, milyenek a napjaitok? Éjszakák? Tejszaporításra nekem nahyon bevált a sok tészta. Speciel a More Milk Plus semmit nem használt, az Urtica viszont igen. És Zsófinál tapasztaltam meg, hogy a gyakori szoptatás nagyon megdobja a tejtermelést. (Nagyon cicifüggő a drága, főleg fogzáskor.)

Erről jut eszembe, van valakinek tanácsa, mit csináljak a kis 9 hónaposommal, mert 4-5-ször ébred éjszaka. Jobb esetben. Nagyon megvisel a nemalvás, és nem hinném, hogy ez így rendben van. Gyakorlatilag folyamatosan fogzik, 8 foga van már, de akkor sem hoszem, hogy ez így normális! Valakinek volt ilyen tapasztalata?

Prücsök, hogy is csináltátok a szobatisztaságot? Arra emlékszem, hogy próbálkoztatok, de hogy ilyen ügyes már Blakna ezügyben, az kimaradt. Leírod?

Educi, jó hallani felőletek is! Tündéri a lánykád, hogy megnőtt! Nekem a kendős a kedvencem!

Timi, Te is hinyzol! Mizújs a gyerekekkel? És a párod előléptetése után hogy tetszik neki a meló? Te gondolom jól érzed magad..

Lilló, továbbra is idill? Nem vagy fáradt?

Na megyek, alszom kicsit, mert mindjárt kelnem kell, kis hercegnőm rendel magához némi cicizésre...

Puszi mindenkinek,

BOGÁNAK KÜLÖN: CSERAGI ÉS A LÁNYOK :)

Kép

Kép
cseragi
 
 


GAbek: nagy gratula nektek és minden jót kívánok:)))


Meló: hááát azért nem modnodm,hogy nagyon boldogok voltak az ötletemtől, de szerencsém volt ,m ert egy másik lány is így akart visszajönni ( a fia nem adjható vesebajok miatt egyelőre közösségbe)és így ketten vagyunk egyek:)

A diákok nem változtak, rengeteg az adminisztráció:)))..a kollegákkal nem boldogulok csak....a fő kérdéseik:
-Mért jöttem vissza?
- Ugye, hogy megbántam?
-Nekem úgysincs szükségem a pénzre:)
-Akkor KAtának nem lesz tesója?
-Mért nem 3 évig maradok otthon?
-KAtának nem jobb lenne velem?
-Az én unokám magánbölcsibe jár, és remek,a tied mért jár körztesbe?....na ettől kifeküdtem:)))
Az anyjuk keservit, nincs más dolguk,mint velem foglalkozni. Szóval mikor rákérdeztem,hogy ez mért fontos, csak húzták a szájukat. Antiszociális lettem:))))

Cserági: nekünk csak a délután jó, mondjuk csütörtökönként,mert a péntek az apás eljövetel a bölcsiből, s kéthetente meg az egyetem miatt ottalvós a dolog:)
Szóval eléggé korlátoltak lettünk:)

A másik, hogy lassan nonstop folyik Kata orra, hála abölcsinek, közösségeknek:))

Nos aranyköpések:
- No probáld, anya, így kell, látod!-pl. a meséskönyvet fogni
- itt vagyok, ragyogok, mint a fekete szukor:))
- Nem figyelsz anya, butaságot csináltál:))))
- NAgyon ügyes vagyok, anya!
-vagy ha leülök a számítógép elé, hozza a rossz klaviatúrát, s mondja:Nyugodtan tévézzél ,anya!

De a poén: hogy már tud két mesét kívülről:))) és elkezdte a betűket kérdezni:) mondjuk csak a Kata betű érdekli, vagyis a K-betű:)

No a szobatisztaságtól messze vagyunk, de a bölcsi miatt ezt most nem is erőszakolom, sőt csak akkor emgyünk wc-re,ha ő akar:)))


No, ennyi, megyünk az állatkertbe:)) Kata kizárólag Vadasparknak hívja:)
anid2
 
 


Sziasztok!!

Kedves Lilló, Móni és Gabek Gratulálunk Nektek! Sok Boldogságot! Jó egészséget és rengeteg tejcsit Kívánunk!

Remélem mindenki jól van, mi leszámítva az anno említett problémákat és hogy probáljuk megoldani jl vagyunk!

Álmos mindent eszik, van 2 foga, nehezen de fájdalommentesen jött ki, néha hisztizik:-)) Jó kisfiú, tünemény!! Körbejárkál a járókába, de még nem engedi el.

Lili Pestre jár suliba, ahva régen, amióta odajár sokkal jobb neki és jobban is tanul, jobban viselkedik. Neki nagy törés volt a váltás, kár volt Üllőre járatni suliba, tanultunk ebből is!!!


Millió puszi mindenkinek!

Brigi

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok!

Próbálom ma behozni a lemaradásomat, remélem sikerül:-)

Gabek: hatalmas nagy gratula kis Dávidhoz! Remélem könnyű, gyors szülésed volt, és minden rendben. Kívánok jó egészséget Nektek, és sok tejcsit!

Cserági: olyan sokat gondolok én is rátok, és ha esetleg vmikor lesz tali délután (azaz 5 körül, bár mostanában max játszóházban), akkor szívesen becsatlakozunk mi is. Áki imádja a bölcsit, nem sír, várja már, hogy mehessen. Remek gondozónk van, és a bölcsi is nagyon szuper. Mi magánba járunk, de nem azért, mert így volt kedvünk, hanem mert nem volt hely máshol.. :( Pankát végül beírattad néhány délelőttre bölcsibe, vagy ez csak terv volt, illetve még nem aktuális? Ha igen, akkor melyik bölcsit nézted ki? Mi Baby Bocsokba járunk, csak ajánlani tudom. (a fizetéstől eltekintve minden 10000%) :lol:

Tündi: hogy megy a munka? Imi most kezdi a bölcsit? Anyukád viszi majd, ugye? Biztos minden rendben lesz, nagyon fogja élvezni. Neked nagyon drukkolok a tesóhoz. Ne görcsölj rajta, és egyből sikerülni fog!!! Mit dolgozol, ha meg lehet kérdezni?

Sára: hogy vagytok? Gyerköcök?
Lilla: olvasom a blogot, imádom, nagyon jókat írsz, és egyszerűen átjön az idill, a boldogság, a sugárzó arcod! Szuper kis család vagytok, és látom, még nem biztos, hogy itt a vége:-)))

Dina: ne is foglalkozz a hülye kérdésekkel.. Engem is mindenki elítél, amiért másfél évesen bölcsibe adtuk, és dolgozom, ráadásul 8 órában. Szörnyű, de a csekkeket sajnos fizetni kell, és nem azok fogják kifizetni, akik véleményt alkotnak felettem. Örüljön neki, hogy Ő megteheti, otthon maradhat, nem? na mindegy, én már ezeket nem is veszem fel, nem is válaszolok rájuk.

Én nagyon élvezem a munkát, jó az új hely, kollégák rendesek (eddig):-) Egész más, mint az előző, itt már két csapatépítőn voltam, és adnak a színvonalra is (golf, motorcsónak, vitorlázás, wellness nap). 4ig dolgozom, pénteken meg csak fél 3ig, szóval a bölcsibe simán odaérünk Ákiért. Fáradt vagyok, de azért mindent megcsinálok esténként, és Ákira is próbálom a lehető legtöbb időt fordítani. Meg még angol is van, de a kangoot már nem bírtam beiktatni, nem voltam, mióta dolgozom,.De ami késik, nem múlik, nem adom fel:-) Úgyhogy egyenlőre minden jó, a munka is tetszik, és nem kell beleszakadni, nem kell idegesnek lenni, feszültnek, ami fontos Áki miatt is.

Huncut, Ti hogy vagytok?

Boga, Precious: milyen nagyon már a gyerekek nálatok is. Tesó tervben? Boga, Tesódék hogy vannak?

Megyek, mert még tanulnom is kellene....

Mindenkinek nagyon szép napokat kívánok, és ne haragudjatok, hogy ilyen ritkán jövök!

Puszi:

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok,

Cserági,
A szobatisztaság Blankánál magától jött. Volt, hogy próbálkoztam, de még egyáltalán nem mutatott rá hajlandóságot, ezért hagytam. Aztán egyszer elkezdte mondogatni, hogy "kaki, kaki", de mivel nem kakilt, csak pár nappal később kapcsoltam, hogy ezzel a pisit (is) jelzi és akkor ráültettem a bilire, wc-re. Azóta már stabilan a megfelelő helyre pisil, de utazáskor és alváskor még kell a pelus. Na és a kaki, az csak a bugyiba megy, valamiért nem érzi vagy csak nem jelzi időben... :roll: Na de majd alakul.
Ma is arra lettem figyelmes, hogy áll a kert közebén letolt gatyával és kiabál, hogy "anya, anya, kakiltam". :)

Brik,
Jó felőletek is hallani. Különösen, hogy Lilinek sikerült ilyen nagy örömet okozni a régi sulijával.
A lakásotok jogi problémája megoldódott?

Ági sorait olvasva kicsit irigy lettem, hogy a "világnak" a ezen a féltekéjén csak alig laknak a csapatból minitalizni. Persze Gabekék felé még ennyien sem.

Ma félig kész lettem a magasságmérő projekttel, amit tavaly karácsonyra akartam befejezni. :roll: Unokatesóé kész, elvben Blankáé is, de azt újrakezdem, mert nem vagyok elégedett.

Na el is teszem magam holnapra.
Jó éjt!

prücs

prucsok
 
 


Sziasztok!

No, most van egy kis időm jönni. Egy szobában van a számitógép az ágyakkal és volt, hogy a Bálint felébredt a klaviatúra nyomogatásra.

Sajnos ez a hónap sem jött össze gyerekügyileg, pedig nagyon szurkoltam magamnak. Talán majd ez a hónap! :) De van peteérés, legalábbis a mikroszkóp azt mutatja.

Egyébként az éjszakai cicielvonás nem jött össze a költözések miatt (jelenleg a 3. kerületbenben lakunk a nagymamáéknál), inkább szavaztam a nyugodt alvásra. De azért próbálok gátat szabni, és azt a tanácsot kaptam, hogy akkor ne legyen napközben szopi, hanem csak reggel meg csak este. Tartom magam, nagyon keményen, pedig volt pár nagy hiszti. De 1 hét alatt negyedére csökkent a mennyiség és a Bálint határozotabban jobban eszik, mint amikor napközben cici-nassolt.
2 hét múlva megyünk Kaposvárra anyukámékhoz, remélem, hogy akkorra már sikerül szépen, fokozatosan elválasztani.

Újabban harap. Egyelőre csak a lányokat, a fiúkat lökdösi. Elég ciki, de hogyan mondjam meg neki, hogy nem szabad. Ilyenkor mindig odapaskolok a szájára és mutatom neki, hogy mennyire sir a kislány és hogy milyen szomorú, de nem hiszem, hogy ebből megérti, hogy ezt tulajdonképpen nem volna neki szabad csinálnia.

Taliban én is benne vagyok, szóljatok ha találkoztok. nekem jó Buda is meg Pest is, BKV-val majdnem mindegy.

Ház készül, hitel intéződik, remélem, hogy a decemberi költözés tuti lesz! :)

Kisbabásoknak kitartás és én is irigykedem! :) (pedig még nem kéne, de akkor is).

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Cseragi!

Bálint is igy volt, én 10 hónapos koráig birtam, hogy mindig kimentem hozzá, aztán magunk mellé vettem, hogy ott akkor fekve is tudjak ciciztetni és akár el is tudjak aludni közben. Ekkortól fogva nem voltam annyira fáradt.
De még mindig legalább 2x felkel éjszaka. Van, hogy innivalóval el tudom csendesiteni, de az a ritkábbik eset.

Én abban bizok, hogy ha már szavakkal fog kommunikálni, akkor meg fogja érteni, hogy este aludni kell és anya is nagyon szeretne aludni.

Dina,
Jó kis kollegáid vannak....sajnos. Gondolom, hogy ez a fajta hozzáállás az általános.

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: