Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

most kezdek neki harmadszor, mert mindig elszáll...

Köszi, mi is jól vagyunk, a meleget én is remekül tűröm, jobban, mint a hideget.
Szerencsére egyelőre a vizesedés is elkerül. A vérnyomimat nézem napi 4-5x, az is egyelőre jó. Remek formában vagyok. Ahhoz képest, hogy Bálintivel ilyenkor már a pathológián nyomtam az ágyat, ma kocsit mostam, tegnap végigcsináltam egy bográcsos partyt a barátainknak. Szóval tényleg jól vagyok. :lol: (by Meredith Gray)

Nemrég jöttünk meg a debreceni nyaralásból. Kisemberem imádta az Aquaticumot, ki se akart jönni egész nap az élményfürdőből, a gyerekmedence szuper volt, tele csúszdával, spriccelőkkel, és ami még nagyon jó szerintem, hogy voltak bent felügyelők (mindig két fiatal az Aquaticum részéről) és ők foglalkoztak a gyerekekkel, felnőtteket nem engedtek be.
Tudom ajánlani a helyet mindenkinek.

Kicsi Babóm rengeteget mozog. És még mindig óriási. :roll: Nagyon úgy néz ki, hogy programozott császár lesz a dologból. Jövő héten kezdem a ctg-t, tök megy az idő.

Móni: Hu, Te már nagyon a végén. Jól végighordod a Babódat! Nagyon drukkolok. Sms-t küldesz majd, ha van valami? Hogy senki ne maradjon itt kétségben a topikon...

Gabek: Homeóst nyugodtan szedhetsz, mindig. Mire vagy allergiás?

Egy talira még mi is szivesen benevezünk, ha valaki megszervezi, amig jó idő van...Nekünk most a pesti oldal lenne a jó, mert még anyukáméknál vagyunk augusztus végéig.

Alziza: Ne izgulj, Zalán majd egyszercsak elkezd beszélni. A barátnőm kislánya két éves koráig egy kukkot se mondott, és egyszercsak hirtelen elkezdett szépen beszélni.
Hú, mosogép... :shock: biztos lesokkolt volna.

Mindenki nyaral?

Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Moni????
Kerjuk a reggeli es esti bejelentkezeseket!
La. is en...
Mennek a drukkok :wink:

Lillo, Gabek
Orulok, h mindkettotoknel minden szep es jo :)

Hozzank hetfon jon ket hetre a portugal familia... Hat, nem fogunk unatkozni :lol:

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Még egyben! :)
Tegnap voltam ctg-n, találkoztam a dokimmal, totálisan zárt a méhszáj, a dokim szerint még van legalább egy hetem! Hacsak a ma esti hidegfront közbe nem szól...
Pedig én már úúúgy túl lennék rajta...

Köszi a hiányolást, aranyosak vagytok!

Sziasztok,
Móni és a helyhiánnyal küszködő pocaklakó :)

Kép
Kép
huncut
 
 

 
 

Halihó!

Egy fontos kérdésem lenne.
Akinek kislánya van, és a klinikán szült - Boga, Tücsi, Prücsök, Dina... Ti a kórházban rakattatok be fülbevalót a kicsiknek a csecsemősökkel vagy máshol???

Most döbbentem rá, hogy esetleg kislányom is születhet, végülis 50% rá az esély, és akkor szeretnék neki fülbevalót még ott frissiben. Azt tudom, hogy csinálnak ilyet a klinikán.

Kérdéseim:
- Mennyiért?
- Lövik vagy fúrják?
- Kell vinni fülbevalót, vagy ott lehet venni és próbafülbevalót nyomnak be, amit majd később mi kicserélünk a véglegesre?

Ez ugye engem azért izgat, mert nem tudom a nemét, és ha lány lesz, és vinni kell fülbevalót, akkor néznünk kell egyet, amit majd apa megvesz, mig a kórházban vagyunk.

Előre is köszi a segitséget!
Lilla

Móni! Izgatottan várjuk a fejleményeket! 21.-én megyek ctg-re, akkor lehet már látogathatlak? :lol:

lilló
 
 


Sziasztok!

A hidegfront nem segített, semmi nem történt velünk...

Lilla! Én is 21-én megyek ctg-re, ha addig nem szülünk. Lehet, hogy találkozunk? Hány órára van időpontod?

Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Hahó!

HAjrá Móni! és pocakosok

nekem anno sokal kisebb hidegfront kihozta Katát!:))
Mondjuk azóta is kukac!

Lilla: fülbevalós érdés. én már bánom,hogy nem tettünk be ékszert a fülébe. Most már nem lenne szívem lefogni, mert nem is a fájdalo miat visiítna, hanem azért mert vagy négyen fekszün krajta!

Mi 25-én kezdjü ka bölcsis beszoktatást!, és meg 1-jén a melót.

Majd kiderül,hogy bírjuk mind a ketten:)))
anid2
 
 


Sziasztok

Lillo
En erdeklodtem meg amikor bent voltam, azt hiszem azt mondtak, h lovik, de nekem nem volt szivem belovetni, amikor meg ennyi ujdonsagot kell megszoknia...

Ja, es azt is kerdeztem, h igaz-e h ilyen pici korban meg nem faj, erre azt mondtak, h de ugyanugy faj, csak hamar elfelejtik.

Na en ugy dontottem, h inkabb nem...

Szoval sajna lenyegi valaszokat nem tudok adni...

Dina
Drukk az uj kanyarok bevetelehez!

Kép
boga
 
 


Halihó!

Dina, Boga: Köszi a válaszokat. Remélem majd sikerül valakibe akadnom, aki ott tetette be a fülbevalót. Feltettem a kérdést a régi topikon is, de hozzám se szóltak.
Aztán lehet mire kiderül a dolog már rég fiam születik. :lol:

Dina: Sok sikert a melóhoz! És Katának a bölcsihez, szerintem nem lesz gond, hamar beszokik.

Én most nagyon dillemmázok, hogy mi legyen a bölcsivel? Menjen, ne menjen? szeptembertől vagy később? Hu de nehéz döntés.

Móni: 9-re van időpontom. Meg valami kenetvételre is mennem kell az ambulanciára. :shock:
Ja, és nekem nem mondta a dokim a ctg-t, hogy utána meg kéne mutatnom valakinek. Mondjuk én ezt nem is értem, hogy honnan tudják, hogy megmutattam-e van sem? Azt vissza kell vinni utána oda a helyszinre?

Muzsuval mi van???? Annyira ősrégen irt.

Timi? Hogy vagy? Munka jó, bejött?

Jó hétvégét!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Lilla! Nekem a ctg-s csaj mondta, hogy ha nem megyek rögtön utána a dokimhoz, akkor írassam valakivel alá az ambulancián, mert az új vezető óta az az előírás, hogy minden ctg-s eredményt láttamoztatni kell valakivel (gondolom azért, hogy nehogy valami gáz legyen). Persze nem ellenőrzi senki, hogy aláírattad-e, viszont szerintem megnyugvás ha valaki azt mondja rá, hogy rendben van.
Én csütörtökön fél 8-ra megyek (ha megyek), így pont elkerüljük egymást.
Kenetvétel??? Miért?
A bölcsi ügy elég nehéz kérdés, van véleményem a dologról, de tapasztalatom egy szál se, ezért inkább le se írom. Hátha a tapasztaltabb csajok mondanak egy-két ötletet, jótanácsot neked.

Anid! Drukkolok a bölcsis beszoktatáshoz és a munkakezdéshez is így előre is, gondolom jót fog tenni egy kis változatosság mindkettőtöknek.

Többiek?

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Móni: A kenetlevétel az valami baci miatt van, mindig szülés előtt szokták pár héttel csinálni. Pontosan nem tudom a miértjét, de asszem anno már volt itt róla szó, még Sáránál (?) asszem.
Neked nem csináltak?

lilló
 
 


Sziasztok!

Sajnos régen volta, mert rengeteg problémánk, nagy gondjaink vannak. Segítséget jöttem kérni. Egy ügyvédre lenne szükségem, hát igazából holnap délelőttre. Ha valakinek van ismerőse, tudna nekünk segíteni. Igazából sajnos a házunk a tét. Nem szeretnénk utcára kerülni, nem szeretném ha Lilinek még egy tőrés lenne az életében elég volt az amikor Ákos meghalt ez is nagy nyomott hagyott benne.

Ha tud valaki segíteni, kérlek írjon privibe, mert nem mindig tudok feljönni sajnos.

Remélem mindenki jól van, pocakosoknak drukkolok és azt olvastam hogy Joe is bébit vár nagy gratula neki!

Mindenkinek sok puszi! és köszönök mindent4

Sziasztok!

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok!

Sajnos régen volta, mert rengeteg problémánk, nagy gondjaink vannak. Segítséget jöttem kérni. Egy ügyvédre lenne szükségem, hát igazából holnap délelőttre. Ha valakinek van ismerőse, tudna nekünk segíteni. Igazából sajnos a házunk a tét. Nem szeretnénk utcára kerülni, nem szeretném ha Lilinek még egy tőrés lenne az életében elég volt az amikor Ákos meghalt ez is nagy nyomott hagyott benne.

Ha tud valaki segíteni, kérlek írjon privibe, mert nem mindig tudok feljönni sajnos.

Remélem mindenki jól van, pocakosoknak drukkolok és azt olvastam hogy Joe is bébit vár nagy gratula neki!

Mindenkinek sok puszi! és köszönök mindent4

Sziasztok!

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


jaj bocs kétszer küldtem el.Sok helyen van most a fejem.

Megyek mert Álmos felkelt!

Sok puszi!

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Lillo

Nem a streptococcus szuresrol van szo?

Azt nagyon komolyan kell venni, es ahogy lattam, a klinikan nem kizponti kerdes...
Nekem meg a Margitban csinaltak, amikor atkerultem szules elott ket hettel a klinikara, mutattam az uj dokimnak, h negativ, erre csak legyintett, h ok, az jo, megmaradt bennem, mert a Margitban nagy hangsulyt fektettek ra.

Azt hiszem, Saraeknak ez volt pozitiv, nem Sara?

Kép
boga
 
 


Nekem egy szóval sem mondta a dokim, hogy ilyenre kellene mennem...

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok!
Hű, Móni, izgalmas nagyon. :)

Lilla, nincs fülbevalója Mirának, nem is akartam, szerintem túl korai, balesetveszélyes.

Bölcsi: szerintem érdemes a fél napra benevezni, ha Bálinti élvezi, nagyon nagy könnyebbség volt nekem, amikor az elején néha volt oviban fél napra Brúnó.

De csak akkor, ha még van ideje visszaszokni a baba születése előtt, hogy ne kapcsolja össze a kettőt (kicsi megjön, őt elküldik félnapokra).

Persze nem minden nap egyforma, van, amikor nem akar menni a gyerek, de ha úgy látod, hogy összességében inkább szereti, akkor érdemes. Egész napra nem adnám be, még az óvodásomat sem (amíg megtehetem, persze), de a fél nap bulizást inkább élvezi Brúnó.

Távirati stílusban: Mira gagyog, kapaszkodva lépeget, picit megáll, de egyébként mászva nagyon mobil. Brúnóval nagyokat játszanak (Brú épp most esett le a székről, hallom, szegény). Imádják egymást, ha az egyiknek baja van, a másik is rázendít (lent mostanra kórusban nyifognak, mert Brú leesett). Mira nagyjából eszik, viszont vicces, mert csak két foga van, egymás mellett, de egyfolytában a mi kajánkat enné, de ahhoz meg fog is kéne. :) De küzd kitartóan.

Most szaladnom kell, de igyekszem jönni gyakrabban (mondjuk még egy hétig úszok, de utána).

Ha szerveződik minitali Pesten, akkor szóljatok, hátha odaérünk.

Mindenkinek szép nyárvéget!
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok,

Lilla
Fűre, fára, virágporra, közép- és későnyári növényekre no és a porra vagyok allergiás, csak ennyi :roll: tehát a nyár vége általában dáthássággal jár :? De a múltkori terhességemnél ez kimaradt, abban reménykedtem most is, de sajna nem.

Fúúú, már te is kezded a CTG-t :o

Beszereztem a házassági anyakönyvi kivonatot és csodák csodájára nem is kellett érte fizetni :) Nem gondoltam volna, hogy egy önkormányzatnál bármilyen hivatalos papírt adnak ingyen :D

Lilla, neked volt anno valami tuti listád, hogy mit is kell vinni a szülésre, átküldenéd azt nekem? Ugye más előre beszerzendő okirat nem kell?

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok,

Gabek: Átküldtem a listát mailben.
Két-három hét és Te is kezded a ctg-t :)
Más papir nem kell, már én is beszereztem a házasságit.
Az allergia rossz lehet. De állitolag nagyon jó rá a Coryzalia (homeós).

Boga: De a streptococcus. Csak nem jutott eszembe hirtelen melyik baci.
Anno Bálintnál nekem se csináltak ilyet, de most kérte a dokim, hogy vetessem le az ambulancián.

Brik: Sajnálom, hogy ilyen bajban vagytok :( Sajnos ügyvéd ismerősöm nincs.

Tücsi: Köszi a választ Neked is fülbevaló ügyben.
Olyan jó ilyet olvasni, hogy igy szeretik egymást a gyerkőceid!
Mira nagyon édes lehet!

Móni: Majd igyekszem odaérni csütörtökön a ctg-re, hátha össze tudunk futni, ha még egyben leszel! Telihold nem tette meg a hatását?

Na megyek, nézem az Olimpiát, hátha lesz már végre egy pár aranyérmünk most kajak-kenuban.
Most éppen a kenu kettes elődöntő van :( Kolonics Gyuri nélkül :cry: A szívem szakad meg.

szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Tucsi

De jo nektek, h mar nagyocska a kicsi :D
Ugy ott tartanek mar en is! Ugy rettegek az elso honapoktol... Nem nezem ki magambol, h birnam menedzselni a kettot :?

Moni, Lillo
En egyszeruen nem ertem, miert nem figyelnek erre a klinikan :shock:

Brik
Sajnalom...

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Itt egy elveszett bárány. :oops: Talán már nem is emlékeztek rám.

Mióta kertes házban lakunk, egyszerűen nem jutok el odáig, hogy írjak, csak néha tudok bele-bele olvasgatni. De talán majd télen többet tudok jönni.

Most látom, hogy elrepült a pocakosok felett az "idő". Ne haragúdjatok, ha nem tudok
mindenkinek írni, de Anita csak 40 percet alszik napközben egyedül.

Lilla: Mi betetettük Anitának a fülbevalót a kórházban. A hazaindulás napján tette bele az Ica nővér (jól emlékszem a nevére? Az idősebb csecsemős, aki olyan aranyos
és segítőkész, a 127-128-as szoba volt az övé, ha minden igaz.) Ő nem lőte, hanem szúrta, és akkor, két évvel ezelőtt csak Ő csinálta. 2000 Ft.-ba került.

Anid: Végre kicsit optimistábbak a hozzászólásaid. Nagyon örülök, hogy kezdesz helyre rázódni. Segíteni fog a munka és Katának is jót fog tenni a közösség. Nagyon sokat gondoltam Rátok az elmúlt időkben.

Alziza: Zalánnak nagyon boldog 2. születésnapot kívánok!
És persze minden ünnepeltnek, akiről lemaradtam a trehányságom és lustaságom miatt. :oops:

Rólunk tömören: Anita halad a szobatisztaság felé. Napközben pellus nélkül van csak alváshoz vagy hosszabb útra veszi fel a pellust. Nagyon ritkák a balesetek. De viszont amióta nincs pellus napközben csak 2 naponta van kaksi. Eddig naponta, sőt, volt,
hogy kétszer is. Ez természetes szerintetek?
Kínlódunk az utolsó 4 foggal. Dagad az ínye, elég gyakran ébred éjjel.
Ha még emlékeztek, nagy dillemában voltam a cicizés abbahagyása miatt. A napközbeni elég simán ment, csak közben kórház miatt visszaestünk. de azóta ismét nincs
napközben, nem is kéri. De az esti és a hajnali, reggeli nem megy. Vagy én vagyok olyan hulla, hogy nincs erőm küzdeni vele, vagy este Ő annyira nyűgös, hogy nem bírjuk elaltatni, csak a cici jó. De már mondogatom Neki, hogy egy 2 éves nagylány már nem cicizik. Van esetleg ötletetek, hogy miként lehetne az esti és hajnali
ciciről leszoktatni?
Beszélni még csak szavakat mond, de azokat kitartóan beleszövi a baba hablatyba.
A bugyit imádja mondani, mióta nincs rajta pellus.Na meg nagyon sok szónál felcseréli a betűket.pl. A pók nála kóp.

Na jó, mostmár dugulok, mert ritkán jövök és akkor is sokat fecsegek feleslegesen.

A pocakosoknak nagyon sok örömet kívánok a babvárás alatt és a szülés előtt álloknak pedig gyönyörű szülést kívánok.

Ja még Briknek akartam írni, hogy sajnos nem ismerek olyan ügyvédet akit mernék ajánlani.
Csak válóperest ismerek, de arra ne legyen szüksége soha.

Edina és Anita

Kép
educi
 
 


Sziasztok!

Lilló! Átküldenéd nekem is a listádat, hátha nem pakoltam be valamit... Előre is köszi!
Sajna a telehold sem tette meg a hatását, bár most már azt mondom, hogy várja meg a csütörtököt, mert akkor lesz a házassági évfordulónk! :)

Educi! Üdv újra itt! Gyere minél többször, ahogy tudsz.

Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Halihó!

Educi: De jó hallani Rólatok! Egyáltalán nem feleslegesen fecsegsz, tessék jönni gyakrabban. (irgum-burgum)
Köszönöm szépen az információt a fülbevalóról, igazán hasznos volt. Emlékeztem én, hogy volt valaki, aki a klinikán tetetett be fülbevalót, hát az elveszett bárányka volt az.

Közben a régi topikunkban is választ kaptam Mártitól (Aysegül anyuka) ha még emlékeztek rá, ő is babázik újra.

Tényleg, emlékeztek még Toreau-ra? Ő is szeptemberre várja Robika testvérét. :D

Lilla

lilló
 
 


Sziasztok

Educi
Köszönjük a köszöntést!
Hihetetlen hogy már 2 éves! :shock: Úgy elmegy az idő!! :( :(

Nyíregyháza nagyon jó volt!
Az állatkert szuper volt!Jó volt az idő is,bár mi lányok elmentünk plázázni (3 felnőtt és 3 gyerek),amíg a fiúk aludtak szombaton és akkor nagyon eláztunk hazafelé!De ez is jó buli volt! :lol: :lol:

Pénteken Zalánnak tartottunk egy mini szülinapot szombatunk pedig egy velünk lévő barátunk kislányának.Így két nap is buliztunk!!
A szállodában biztosan örültek,h eljöttünk.Össz. 7 gyerekkel voltunk :roll: :roll:

Brik
Sajna nem tudok segíteni!
Remélem minden rendben lesz!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Még mindig egyben! :?
Lilla! Sajnálom, hogy nem sikerült ma összefutnunk a ctg-n, pedig még vissza is mentem, de valszeg túl korán volt...
Holnaptól naponta járok ctg-re, a méhszáj még mindig totál zárt és fent is van még...
Pedig én már nagyon-nagyon várom...

Szorítsatok nekem, hogy minél hamarabb megszülessen!

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Hahó csajok!

Hauncut!

Meddig is még vagytok egyben:))))))))))))

Kérdesem lenne:
Létezik-e akkor ez a kisgyermekes BKV-s bérlet szeptembertől???
HA igen,milyen igazolás kell hozzá? Ha kell ilyen GYes-es papír,akkor hol kell beszerezni? menni kell a Váci útra? Ahol ezer évet ülhet sorba az ember??

Manó!
Hahó, számítógépes segítséget kérek!:)))))))

Alziza: Naná,hogy jó hely Nyíregyháza:)))))))))
Én nagyon szeretem:)))))))))
anid2
 
 


Moni?????
drukk drukk :)

Kép
boga
 
 


Boga!

Rámfér a drukk, mert még mindig nem született meg! :(
Gondolhatod mennyire várom már...

Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok,

Huncut
Sokat gondolok ám rád :-) Én nagyon reménykedem abban, hogy hamarabb szülök, mert nem szeretném kivárni a 41. hetet, ez már nagyon soknak tűnik, mert Gergő is úgy gondolta, hogy a 38. héten neki már elég volt a sötétségből és a nagyvilágba vágyik.

Anid
Mi ez a BKV-s gyerek papír? A gyerekeknek nem ingyenes a közlekedés? :roll: Nem mintha sokat járnék busszal, de pont a szomszéd összetörte a kocsimat , és hamarosan hetente kell járnom CTG-re, akkor lehet hogy majd metróval kell mennem :?

Kicsit én is bepillantottam a "régi" topikba, és ott sorba születnek még mindig a babák, olyan jó róla olvasni. :lol:

Mai kaja: tejben-vajban sült csirke

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Gabek!

Ez olyan mint a Te hasmenős sztorid. Nem a gyereknek kell a papír, hanem Neked. A Gyes-en lévő anyuka/apuka/nagyi utazhat kedvezményesen. Gyerek ingyér utazik :P

Csajok!
Szeptember 8-tól dolgozom... Imike bölcsibe megy én meg dolgozóba. :( Remélem most már azért lassan jut nekünk is egy kistesó (január óta már kijárna) és akkor jövök vissza babázni, de addig kénytelen vagyok dolgozni.

Ui: Nesze neked fiatal szervezet... :roll:

Tündi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok,

Mano: De jó, hogy jelentkeztél! Már azt hittem kihal a topik, mindenki úgy el van tűnve... :shock:
A tesó ügyében nagyon-nagyon drukkolok!
Hová mész dolgozni? Sikerült új helyet találni?
Imi remélem hamar beszokik a bölcsibe, és nem lesz semmi gond.
De ugye azért benézel közben is, nemcsak ha már babázol??? ejnye

Móni: Úristeeeeeeen! Te még mindig egyben??? Vajon meddig még? És hogy-hogy nem fektettek be, vagy nem inditották meg? Meddig hagy egyben a dokid mit mondott?
És mekkora a babóka?

Dina, Gabek: Ez a kismama bérlet azoknak a kismamáknak jár, akik otthon vannak a gyerkőccel gyed-en meg gyes-en. Tgyás ideje alatt nem jár. Azt nem tudom, hogy honnan lehet igényelni, de biztos kell hozzá pár papir.

Gabek: Én már metróval járok. :D Nem nagyon szeretek vezetni a nagy pocakommal, alig férek el a kormány mögött. Na meg a nulláson nem is akarok vezetni. Mi van ha belekerülök egy kétsoros dugóba, és elfolyik a magzatvizem? :shock: Ilyen hülye gondolataim vannak. Itt helyben még elfurikázok, de messzire már nem megyek.
Még anyukáméknál vagyunk, itt tök jó a vonatközlekedés, fél óra alatt a Keletiben vagyok, az úton olvasgatok, kikapcsolódok, aztán metrózok a Klinikáig.

Holnapután megyek ctg-re, meg uh-ra, meg a dokimhoz. Kiváncsi vagyok, hogy mi lesz...

Pocifotó Timinek (hátha bejelentekezik végre...)

Kép Óriás pocak

Kép Köldök (ami már nincs) 5cm-rel lejjebb, mint egy hete..

Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Aztaaaaaaaaaaa!

Hatalmas pocak.

Budaörsre megyek dolgozni. Igazán közel van Zuglóhoz :? :? :?
Igen, új hely... a régi a suli volt. :roll:
Csak még nem tudják, hogy van egy gyerkőcöm és hogy szeretnénk még egyet :oops: :roll: :roll: :roll: :roll:
Nem szeretem a diszkriminációt. Nem kérdezték, én pedig nem mondtam.
Imit anyukám szoktatja, ugyanis a bölcsit szept. végén kezdődik csak és én akkor már dolgozni fogok. Most még azon izgulok, hogy a ketteske ne derüljön ki a próbaidő alatt mert akkor repülök :( Egyenlőre még babó nélkül vagyok, de remélem beköltözik a jó kis kuckóba egy édes lakó.

És jövök, jövök, jövök!!!

Móni!
Remélem már megszültél! Egész nap szurkoltam Neked!

Jó éjt!

Tündi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok

Lilla
Ez aztán pocak!
Már neked sincs sok hátra a szülésig! :lol:

Móni???
lehet,h babázol?

Anid
Tényleg jó!!
Szuper az állatkert.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.03.11 11:44-kor.
Vendég
 


Az itthoni szülinapot hétvégére terveztük.De anyósom szólt,h ő nem lesz itthon.Jövőhéten meg anyuék nem lesznek.
Amúgy is vaciláltam a szülinapon,mert ugye mi már megtartottuk neki Nyíregyházán,volt 7 gyerek így buliztak.
A férjem családjával elég feszült a hangulat mostanában :roll:

A férjem éppen tegnap üvöltözött a sógórnőm élettársával az udvaron! :roll: Sok kis szarság összegyült benne,az utolsó előtti csepp a pohárban az volt,h mút héten (nem előszőr) tárva hagyták a kaput! :evil: Éjszaka!A férjem motoszkálást hallott,arra ment ki,így vettük észre.Kihívta a sógórnőmet elmondta neki.Aztán tegnap ő normálisan megkérdezett valamit a palitól,az meg elkezdett b..megozni.Na erre robbant!!!

Úgyhogy most úgy döntöttem nincs össznépi buli!Nekem és a gyerekemnek sincs erre szüksége!(már Zina szülinapján is volt vita,akkor anyósommal).

Vasárnap átmegyünk anyuékhoz és ott felköszöntik ők,meg az öcsémék.Ennyi!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.03.11 11:45-kor.
Vendég
 


Szép reggelt!

Örömteli hirrel érkeztem:

Ma éjjel megszületett a várva-várt Sanyika tesó, Tamás 4230 grammal és 58 cm-rel. Móni és a baba is jól vannak!

Sok-sok boldogságot Nekik!

Lilla

lilló
 
 


Sziasztok,

Móniéknak gratula, sok boldogságot a nagyobb családhoz!

Lilla
Már csak Te vagy előttem, a listán (ami most nincs is), de azért engem megnyugtat, hogy még van előttem valaki a "sorban". Írj mit beszéltetek a dokival.

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


HATALMAS GRATULA MONIEKNAK!!!
Isten éltesse a kis Tamást sokáig szülei örömére!!!

Sok boldogságot kívánunk!

Anita (Panzej)

Kép
Kép
panzej
 
 


MONI!

Drukkolni jottem, es ezt a nagyszeru hir[/color]t talaltam!

[color=orange]Nagyon nagy gratula a nagymeretu kicsi babanak, jo egeszseget kivanunk neki es az anyukajanak, es sok sok tejcsit mindemelle :wink: [/color]

Lillo
Koszi a kozvetitest :wink:
Tenyleg, mar te is jol a vegen vagy :wink:

Alziza
Isteniek a kepek!
Es szegyenkezve keson kivanunk Zalannak

[color=green]nagyon boldog 2. szulinapot![/color]

Kép
boga
 
 


banyek, nagyon nem megy nekem ez a szinezes, meg betumeretezes...

kepzeljetek hozza a nagy betut, es a szineket... :roll:

Kép
boga
 
 


Sziasztok,

Itt is egy félig elveszett bárány. :) Kicsit sűrű volt a program mostanában, semmi időm nem volt géphez ülni sajnos. Vasárnap jöttünk meg a sátorozásból (egyben triatlonozásból persze) és nagyon-nagyon jó volt. Blanka nagyon élvezte a sátorozást is, a pancsolást is a strandon, aztán kiderült, hogy a közelben van egy vidrapark és végülis a verseny is jól sikerült minden oldalról, még az égiek is kegyesek voltak hozzánk.


Hatalmas gratula Móniék Tamásához!!! :D :D :D

Azt hittem már rég babáznak, de úgy fest jól érezte magát odabent a fiatalúr. Nem lustálkodott, az biztos, szép nagyra nőtt. :)

Dina,
A BKV bérlethez igazolni kell azt is, hogy budapesti lakos vagy, mert csak azoknak jár. Ezt a híradóban mondták egyik este, bár lehet, hogy azóta már felvilágosultál. :)

A bölcsihez egy kalappal nektek és Manóéknak is. Hamarosan mi is készülünk, de itt a környéken csak Bián van ilyesmi, az is magán, de legalább bérletes rendszer van.. Majd meglátjuk, többen járnak már a faluból és egyelőre nincs panasz.

Lilló,
A fülbevaló kérdés látom már megoldódott. Blanka 6 hónapos volt, amikor belövettem, de jobb lett volna a kórházban. Nekem amúgy nem voltak paráim miatta, bár a tapasztalat azóta azt mutatja, hogy így vagy úgy mindegyik ki tud kapcsolódni, szét tud nyílni sajnos.
Nagyon helyes és nagy pocakod van már. :P

Brik,
Remélem sikerült ügyvédet találnotok és tudott segíteni. Drukkolok, hogy minden jól alakuljon az ügyben!

Manó,
Miféle munkát sikerült találnod? Remélem azért jobban fog tetszeni, mint az előző. Amiatt meg ne fájjon a fejed, hogy nem mondtad el nekik Imit és a tervezett tesót. Én sem mondanám el, ha nem kérdeznék.

Alziza,
Zalán 1. szülinapi tortája nagyon klassz. Hol csináltattad?
A nyíregyházi képek is szuperek, meg is irigyeltem kicsit, pedig mi is nagy jövés-menésben voltunk mostanság.
A sógornődékkel egy házban laktok? Remélem nem állandósulnak a konfliktus helyzetek, mert pocsék érzés lehet. :roll:

Educi,
Jó hallani rólatok! Gratula Anitának a szobatisztasághoz! Képet nem teszel fel? Kíváncsi lennék nagyon rá...
A ciciést nem tudod kiváltani tehéntejjel, van allergia a családban? Mert nálunk nemes egyszerűséggel ez volt a megoldás.

Nálunk a szobatisztaság döcög, ami a sok jövés-menésnek is köszönhető. A sátorozás alatt alig volt hajlandó ráülni a bilire, itthon is sokszor szeretne felvenni pelust (mert most bugyipelusban utazunk, amikor utazunk és az tetszik neki), viszont sokszor meg magától rohan a bilire, hogy ő most egyedül pisil. Nem tudom hogyan kéne jobban csinálni, de a kocsiban le sem merem venni még róla... A többiek hogy állnak? Mik a tapasztalatok a kezdetek utáni továbblépéshez?
Blanka aranyköpései :lol: :
Máglyarakást csinálunk, mondom neki, hogy most beletesszük a kristálycukrot. Blanka: Hol a kislánycukor?
Egy fa tövében pisilünk, ami sárga a rátelepedett mohától, zuzmótól.
- Miért sárga a fa?
- A moháktól és a zuzmóktól.
- De miért sárga? (majd megválaszolva magának) - Befestették.

Jut eszembe még valami: bocsánat előre és utólag is, hogy a hi5 barátkérőkre nem reagálok, de már az iwiw-re is alig jutok el. Szóval senki ne vegye bunkóságnak.

Most, hogy teleírtam az oldalt, elteszem magam holnapra.
Jó éjt!

prücs

prucsok
 
 


Sziasztok!

Egy másik eltűnt bárányka jelentkezik:-))


Móni: nagyon nagy gratula, sok Boldogságot a Pici Tamáshoz, és sok Egészséget Nektek!

Manó Tündi: én is 8-tól dolgozom ismét, Áki most elsején kezdi a bölcsit. Úgy néz ki, sikerült a nem fizetős, remélem így is marad a helyzet. Én is aggódva várom a munkát, az új társaságot, na és persze, hogy mi lesz a gyerekemmel a bölcsiben. De szerintem vele nem lesz gond, most voltunk nyaralni, és ott is állandóan a játszóban lógott, volt, hogy ott is hagytuk a felügyelőre, és tök jól elvolt. Szereti a társaságot, az új játékokat, a csúzdit (így mondja), az autókat, ízzig vérig fiú:-)))

Lilla: szép nagy a pocakod, biztos jól érzi magát odabent a Pocakmanó, még van egy hónapod, hajrá,hajrá. Debrecen nekem annyira nem jött be, mint Alsópáhok, és hát az Aquaticum medencéinél sem volt ok, hogy a gyerekmedencébe fiatal animátorok voltak, akik a hajukat féltették a víztől, nem fogták Ákit, így lecsúszott a lépcsőn. Ez megadta a hangulatomat a víz terén, paráztam végig, és a lelkülre kötöttem, hogy egy pillanatra sem engedhetik el a kezét. Tudom, hogy nem Áki korosztályának volt a medence, de a bébiben meg nem volt olyan játék, amivel játszani szeretett volna... Szóval kissé nehézkes volt a nyaralásunk, ráadásul olyan akaratos volt,hogy el sem tudom mondani...

Dina: Kata mikor kezdi a bölcsit? Hogy vagy?

Megkésve is mindenkinek Sok boldogságot kívánok azoknak, akinek most van a szülinapjuk, névnapjuk!!!!

Sára: nem is tudunk rólatok,mióta itt laksz a közelben.
Cserági: HOgy vagytok? Lányok?

Timi:?????

Ne haragudjatok, de ébred Áki, megyek! Igyekszem sűrűbben jönni!

Puszi Mindenkinek!

Ákika (ahogy a fiatalember magát hívja), Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok

Először is:

MÓNI!

Kép

Boga

köszi!! :lol:

Prücs
A XIII. kerületben van egy Vanilin Cukrászda nevű hely.Ott.van honlapjuk is.Nagyon jókat csinálnak!
A sógórnőmékel egy udvarban lakunk! :?
Vendég
 


Sziasztok!

Móni: Gratulálunk a család legifjabb tagjához! Nagyon sok boldogságot kívánunk Nektek!

Lilla: Nagyon szépformásnagy pocak. Kicsit irígy-irígy.

Dina,Szilvi és Tünde: Minden elismerésem a tiétek. Én jelen pillanatban még azt sem tudom elképzelni, hogy 1 év múlva Anita óviba megy, milyen lesz nélküle a napom.

Prücs: Képzeld ennek a lánynak nem izlik a tehéntej. Már 2-3 hete próbálkozunk vele. Már volt melegen natúr, melegen kicsit mézes, lehűtve uez. Kakaó kevésbé édesen és édesebben. Nem iszik belőle csak 1-2 kortyot.
Majd megpróbálok ilyen volt és ilyen lett képeket feltenni én is, mert holnap úgy is készül fénykép a "szülinapi buliján".

Alziza: Zalán nagyon nagy legény már. Olyan hihetetlen, hogy 2 év alatt ilyen nagyot nőnek és okosodnak.

Most szaladok, mert a kisasszony ront-bont. Meg sietek készülődni a holnapi vendégseregre.

Megpróbálok tényleg többet jönni és újra bekapcsolódni a társalgásba.

Edina és Anita

Kép
educi
 
 


Móni!

Hatalmas gratula a nagy fiadhoz!!!!! Sok-sok tejcsit kívánok!


Educi!
Boldog másodikat Anitának!!!
Hidd el én is nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy Imit nem fogom látni csak leghamarabb este 6kor. Volt is emiatt pár rossz napom, de megpróbálom túltenni magam ezen. Nem igazán van választásom. Ha összejött volna a tesó akkor most nem kellene ezen aggódnom. :(

Szerdán voltunk doki bácsinál (még mindig Prücsök dokijánál) Kiderült, hogy apa értékei sem vmi fényesek. Három értéket néztek és mind a három a minimum alatt van :cry: :cry: :cry: doki bácsi inszemre akar minket küldeni, de mi mondtuk, hogy a karácsonyt megvárjuk és ha addig sem, akkor esetleg.
A mostani ciklusban nagy reményeink vannak, légyszi drukkoljatok, hogy összejöjjön!

Sára, Ági hol vagytok???

Szilvi!
Örülök, hogy találtál böcsit. Egy hét alatt fogod beszoktatni??? Nálunk azt mondták hogy három hét.
Mlyen munkát találtál?

Dina!
Hogy megy a beszoktatás?
Iminek kisebb traumát okozott a vasárnap, azóta haragszik az összes kislányra... :roll: Remélem hamar kiheveri.

Mára bedugulok.

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok,

tegnap voltam uh-n, ctg-n, meg a dokimnál. Pont azon a gépen néztek, ami nem becsült súlyt, de itthon felütöttem a neten a súlybecslős oldalra hol tartunk most: 3700 gramm a méretek alapján. Minden mérete 38-39 hetesnek felel meg. :shock:
Az uh-n mondjuk mondta a doki, hogy bár nem becsül súlyt a gép, de ezek az adatok jóval 3 kiló fölötti súlyra utalnak. Persze ez nem szentirás.

Jövő pénteken megyek ctg-re, és akkor utána beszélünk a dokimmal a hogyan-továbbról. A hegem sajnos nem túl vastag :( de azt mondja, hogy ez nem mérvadó, amit az uh mér.

Manó: Az első két hét lesz nagyon nehéz a beszoktatásnál, de utána már nem lesz gond. Egy hónapon belül megszokja Imi és majd szivesen fog járni (remélem) és akkor már a te rosszérzésed is sokat enyhül majd meglátod.
Nálunk nagyon jót tett a bölcsi, sokat fejlődött ott Bálinti.

A tesóhoz nagyon-nagyon drukk!!!

Nézem Imi vonalzóját, lassan ő is 2 éves... :shock:

Én ma irattam be Bálintit bölcsibe, illetve fizettem be a szeptembert.
Biztos nálunk is lesznek gondok az első héten a visszaszoktatásnál, a fene nagy nyári hepinessz után .

Educi: Zabtejet, rizstejet próbáltad már? Édesebbek, mint a tehéntej, mi azzal kezdtük.
Ja, és még múltkor elfelejtettem írni, hogy nálunk is hasonló a helyzet a kakival, nagyon szorulásos, mióta nincs pelus, régen mindennap volt neki 1-2x, azóta kimarad néha egy-egy nap, és utána nagyon nehezen kakil ,de rájöttem, ha visszaadom aznap rá a pelust, akkor szépen abba kinyomja, de nem pisil bele, azért szól olyankor is. Lehúzzuk róla a bugyipelust, pisil egyet, mintha kisnadrágban lenne . Esetleg próbáld meg, hogy a szorulásos napokon te is adsz rá egy bugyis pelust.

Alziza: Nagyon klasszak a képek! És nekem az első szülinapi torta tetszik nagyon :oops: .
Én nem tudom, hogy kivántam-e Zalánnak boldog másodikat, de jobb kétszer, mint egyszersem, és most én nagyon szórakozott vagyok már! Szóval boldog másodikat!

Szilvi: Sajnálom, hogy nem tetszett Nektek Debrecen :( Úgy látszik nem jó animátor csapattal találkoztatok. Nálunk nagyon kedvesek voltak, el se engedték Bálinti kezét, mindenhová felültették (csúszda, teknős...stb) az más kérdés, hogy Enyémke önállósodott, és utána már csak egyedül volt hajlandó vizimászókázni.
Hát az akarattal nálunk se volt probléma :twisted: azóta sincs...

Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok,

[color=indigo]Anitának és Zalánnak is boldog második szülinapot!!![/color]

Én csak jövőre tervezem az ovit Gergőnek, de kíváncsi lennék a beszoktatós praktikákra, élményekre. Egyáltalán mi alapján választottátok ki, hogy melyik bölcsi lenne neki a legjobb? :shock:

Már nincs hátra másfél hónapom :wink:

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Dina, Prücsök nagyon tetszik, mikor leírtok néhány "gyerekszáj" mondást a gyerkőceitektől. Ezt rendszeresíthetitek ám! Szivesen olvasom.

Néhány Enyémkétől:

Bement anyukámék szobájába kapcsolgatni a videót. Anya rászólt, hogy ne csinálja, de nem hagyta abba, aztán megint rászólt, mire Bálint:
- Kati lécci ne piszkálj!

Egyfolytában nyúzta anyukámat, hogy menjenek vonatozni. De anyu mondta neki, hogy majd akkor megyünk vonatozni, ha anyának meg apának dolga lesz, és ketten leszünk itthon a mamával.
Bejön a szobába apjához, meg hozzám és közölte:
- anya, apa dolgotok van.
Kérdeztük:
- milyen dolgunk?
- mentek moziba, én meg megyek vonattal Kati mamával.

Végre elmentek vonatozni, bementek vonattal apukám elé, és a következővel vissza apukámmal.
Felültek a vonatra, leült az ülésre, felsóhajtott:
- na végre utazunk.
Majd elővett a zsebéből néhány kis műanyag játékot:
- hoztam játékot Kati mama, hogy ne unatkozzunk az úton

A tesóm szobájában altattam el. Nem akart aludni. Kérdeztem:
- miért nem alszol?
- nem tudok.
Egyszercsak megszólal:
- hú de szag van itt!
Kérdem: - milyen szag?
- Tomi szag.

Na ennyi mára. Megyek takeszolni.

Sáráék még Franciaországban lennének?
Vanda is régen írt. Hahóóó! Mizujs veletek?
Timi, Muzsu???????

lilló
 
 


:oops: :oops: :oops: mondom szétszórt vagyok

Anitának boldog második szülinapot kívánunk!

lilló
 
 


Sziasztok

Anitának
Kép

Lilla
Köszi!
Jók a dumák! :lol: :lol:
baba méretek nem semmi! :shock: Kíváncsi leszek...

Tündi
Van egy csomó olyan szer ami férfiaknak is fokozza a fogamzóképességét.Utána nézek a vetélésesben mert már én is írtam a csajoknak ilyesmiről!!!
Vendég
 


Tündi
Küldtem privit!
Vendég
 


Sziasztok!

Tudom nagyon a háttérbe vonultam mostanában,de az az igazság,hogy nem igen tudok miről írni.

Lilla,
persze a pocifotó ismét írásra késztet :),na meg a nagy hír,hogy végre megszületett Tamás!
Nagyon szép pocid van,biztos közel akkora súlyú,mint amit a neten találtál,mert simán beállhatnál a terminuson lévő anyukák sorába.
Nagyon jó szövege van Bálintnak.
Nem sokára érted izgulhatunk,majd írd meg mikorra tervezi kedvenc dokink a császárt.(mert mintha azt írtad volna a múltkor,hogy program császárod lesz)

Móni,
SZÍVBŐL GRATULÁLOK A NAGYLEGÉNYHEZ!!!SOK ERŐT,EGÉSZSÉGET BOLDOGSÁGOT,ÉS NEM UTOLSÓ SORBAN SOK TEJCSIT KÍVÁNOK!
Rendesen ráhúztatok,már azt hittem sosem lesz bébi!:)

Gabi,
érted is hamarosan izgulhatunk,hisz ez a bő egy hónap jó gyorsan elröppen majd.

Olvasom,hogy Toreau is ismét anyai örömök elé néz,ha ír neki valaki,mondjátok meg neki,hogy neki is drukkolok,és adjon hírt a pici érkezéséről.

Manó,
nagyon szorítok,hogy mihamarabb nálatok is bekövetkezzen a fogantatás,küldök neked sok pozitív energiát!!!!!

Educi,
jó felőletek is hallani,és Anita már 2 éves,olyan gyorsan megy az idő!
Ezúton kívánok neki NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT!

Alziza,
ZALÁNT IS ISTEN ÉLTESSE 2.SZÜLINAPJA ALKALMÁBÓL!


Rólunk csak annyit,hogy Hanna végre szobatiszta lett.A beszéde ez nagyon nehezen indul,de talán jobb,mint Zsoltié volt anno.
A helyi ovi felvette januártól,legalább is remélem addig nem talál ki mást,és nem fog szemétkedni,mint Zsoltival.
Zsolti hétfőtől újra megy az oviba,de sajnos elköltöztek másik helyre,ami ugyan új,szép,jól felszeretlt,de utazásban hosszabb idő nekünk,mint a régi volt,és egy pár hülye helyi szabályt is hoztak,amit nem tudom,hogy be tudok e tartani.7-8 között érhetünk csak oda,és 4-5 között el kell vinnem.Na,ha mi 4 kor indulunk el itthonról,mert tegyük fel mind a ketten dolgozunk,akkor 5-re nem érünk az oviba.De elkezdjük,aztán remélem boldogulunk is.Mondjuk sok választásom nincs,mert valahova járnia kell,és közelebb nincs.Annyit meg még nem fejlődött,hogy a helyi ovi 30-as csoportlétszámában tovább tudjon fejlődni a sulikezdésig.
Rebivel semmi különös nem történt,a szája továbbra sem lett kisebb,jót fog tenni neki a suli,és a szigor.:)

A meló válozatlanul tetszik,úgy érzem beilleszkedtem,van akivel szívesen dolgozok együtt,van aki még nem igazán fogadott el.De ez van!

Tényleg próbálok sűrűbben jönni hozzátok!!!

Mindenkinek szép hétvégét kívánok!!

Puszi

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: