Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Most látom csak, hogy amit írtam két napja, nem került fel ide - már megint szenyázik a net.

Sajnos most nincs időm újraírni, mert szalad a lakás - vendégség volt tegnap-, de ha nem haragszotok, kérdeznék egy fontosat.

Nálunk is előkerült most a kukis téma. Gyermekorvosunk ajánlotta, hogy vigyük Botit a Madarász utcába, Kerényi Imre főorvoshoz, hogy nézze meg, mi a helyzet.

Nem ismeritek őt véletlenül?

Más kórházakban tudtok jó sebészt, aki kíméletes a kicsikhez?

A másik, amin kicsit fennakadtam, hogy állítólag altatják a gyerekeket a beavatkozás alatt. Ez tényleg így van?
Nagyon rosszul hangzik. :(


Előre is köszi és nem haragudjatok, hogy nem írtam most többet!:oops:


Sziasztok

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Visszatértünk a nagymamitól, próbálom pótolni a lemaradásomat, bár most nem írtatok sokat :)

Kinga! Én nem tudok az ajánlott orvosról semmit, kuki témában nem vagyok jó. Nekünk egyszer azt mondja a doki néni, hogy ejnye-bejnye, máskor meg hogy milyen szép, minden rendben van. Mi már az elejétől húzogatjuk fürdésnél, remélem megússzuk és nem lesz gond vele.

Lilla! Sokszor gondoltam rád és nagyon sajnálom, hogy ismét előjött a vérnyomi probléma. Remélem a gyógyszer hat annyira, hogy ne kelljen a patológián dekkolnod. Nagyon szorítok neked!
Köszi a kajatippeket, nagyon aranyos vagy, hogy mindig leírod. :)

Brik! Örülök, hogy a férjed jobban van!

Hát nálunk is vannak események: ma voltam Sanyikával fül-orr-gégésznél és annyira meg vannak nagyobbodva a mandulái, hogy ki kell venni az orr- és a torokmanduláját is. Most egyáltalán nem beteg és olyan nagyok, hogy szinte összeérnek és a füle sem túl jó, úgyhogy a doki szerint muszáj megcsinálni. Tekintettel a kistesóra a lehető legközelebbi időpontot adta, ezért két hét múlva csinálják meg. Nekem nagyon nem javasolják, hogy bent legyek a kórházba terhesen, ezért apa fog "befeküdni" vele. Szép lesz! Elméletileg csak egy 24 órát kell bent lenni, meg tudjuk, hogy rutinműtét, mégis tiszta aggódásban vagyunk. Viszont ha ezzel megelőzzük, hogy ne legyen állandóan beteg és ne fájjon sokat a füle, akkor ám legyen.
Kispicúrral mi jól vagyunk, hihetetlen, hogy már a 31. hetet fejezem be. Teljesen bepánikoltam, hogy még semmit nem csináltam meg, nincs kész a szobája stb., úgyhogy mostmár elkezdek aktívkodni ezügyben. Már kiválogattam a legkisebb ruhákat, olyan picik...
A pánikom másik oka, hogy a baráti körben több rossz is történt a kisbabákkal és ez is kihat rám rendesen. De tudom, hogy Kispicúr rendesen mozog odabenn, nagy baj nem lehet, uh-ra meg pénteken megyek, szóval tuti minden rendben lesz.

Megyek, fáradt vagyok, hosszú volt a nap. Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok!

Na ma van egy kis időm a reagálásra is.Olvasni olvasom az írásokat,de nem volt erőm írni is.

Lilla,
sajnálom ami a vérnyomival történt.Úgy látszik a szervezeted hajlamos a toxémiára,de jó,hogy időben elkaptátok,és elkezdtétek a gyógyszeres beavatkozást.Bízzunk benne,hogy ez így most rendben tartja a dolgokat és nem lesz szükség kórházi felügyeletre.Drukkolok nagyon!!!!Ha bármiben segíthetek,ha vágysz pár biztató mondatra nyugodtan hívj fel!!!!Ha nem venném fel bizti visszahívlak!!!!! :wink:

Móni,
sajnálom a műtétet,de ha muszáj akkor inkább legyen túl rajta minnél előbb Sanyika.Az állandó fülfájásnál nincs rosszabb.Bár azt nem értem,hogy a torokmandulának mi köze a fülhöz,azt miért kell kivenni?Vagy azzal is problémátok volt???
Az orrmandulakivétel egyáltalán nem viseli meg őket,a torok azért jobban.De minnél kisebb a gyerek annál könnyebben lesz túl rajta.
Nem tudom Pesten hogy megy a kórházi benn lét,de tudomásom szerint,ha mind a kettőt kiveszik akkor másnap még nem lehet hazamenni.(csak az orrmandula műtét után)
Drukkolok Sanyikának,szorítok neki!Majd írd meg pontosan melyik nap műtik,hogy lélekben ott legyünk vele!!!!!

Kinga,
szerintem,ha nagyon e van tapadva Boti kukaca,akkor egyáltalán nem rossz,ha elaltatják közben,mert nagyon tud fájni,ahogy leválasztják a bőrt.Nem nagy altatás,általában vénásan kap egy kicsi altatószert,csak annyit ami elég a beavatkozáshoz,és utána egyből fel is ébresztik.Az altatás után még benn kell maradni a kórházban,és amikor teljesen kiürült a szervezetéből a szer,nem lesz már bódult szerintem haza is mehettek.Veszprémben délelőtt megcsinálják utána kap egy ágyikót,aztán délután hazaengedik őket!
Botinak is megy a drukk!!!!


A munka változatlanul szuper!Hétvégén kicsit nyugisabb volt,mint hétközben.Remélem ma éjszaka is nyugi lesz,bár szülés az jöhet!
:wink:

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 

 
 

Sziasztok,

Fránya az idő :x ezért ma eddig gyurmázás, és óriási papírra való rajzolás volt a program.

Kinga
Én úgy tudom, hogy lehet kérni altatást is, bár ez kisgyerekeknél veszélyes lehet, de kérheted azt is, hogy ébren csinálják és akkor csak azt a részt érzéstelenítik. Ezt aza a barátnőm mondta, akik épp ma jönnek át hozzánk, de nekik csak akkor lesz aktuális, ha már nem pelenkás, tehát még arrébb van.

Timi
Annyira jó, hogy van munkád, szereted, közel is van, tisztára ideális :P

Huncut
Gondolj arra, hogy a 30. hét után már nem is történhet vele semmi rossz, legfeljebb hamarabb találkoztok.
Nekünk még előttünk van a nyár, és egyre jobban félek a vizesedéstől. Bár ha ilyen változó idő marad akkor az kivételesen jó lenne.

Ma nálunk mustáros-hagymás csirkecombok, a köreten még gondolkozom. Megyek, neki is állok.

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Lilló!
Sajnálom, hogy ismét előjött ez a fránya magas vérnyomás, de most már az előzőek tudatában hátha meg lehet előzni, hogy a pathológián köss ki.

Huncut!
Szegény Sanyika, de ha tényleg jobban lesz utánna...

Timi!
Irígykedem rendesen a munka miatt...

Kinga!
Mi is kuki témával szenvedünk, de nekünk a doki meg akarja csinálni már két éves korában, azaz már másfél évesen megcsinálta volna, de mi még kértünk haladékot. :oops:
Altatás nem hangzik túl jól.

Nálunk is zajlik az élet.
Jövőhéten nyelvvizsgázom. Közben áruljuk a lakásunkat és keresünk valami nagyobbat.
Imit felvették szeptembertől a bölcsibe, így most munkát is keresek ezerrel. Vérvételre is már szinte rutinszerűen járok, kiderült hogy PCO-m van, de a jobbik fajta, azaz még mindig nem derült ki pontosan hogy mi is áll még a háttérbe, még kb. egy hónap és okosabbak leszünk addigra remélem a férjemmel is rendeződnek a dolgok. :roll:

Röviden tömören ennyi.

Többiek merre vagytok?

Tudna valaki ajánlani valami jó kis nyaralóhelyet, ami gyerekbarát? És van fürdési lehetőség is. Egy-két napra azért elmennénk ebben a nagy felfordulásban pihenni egy kicsit

Szép napot!

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok

Nincs valami nagy pörgés :(

Lilla
Köszi a recepteket.
A vérnyomás dolgot sajnálom. :(

Zalán alvókája elromlott :shock:
Hétfőn éjjel 1/23-tól kb.5-ig fent volt. :?
Ma pedig a nappali alvás ment nehezen.Most meg az esti,eddig szórakozott.Még 5 perccel ezelőtt is.Most talán már alszik mert csend van,de még nem merek benézni!Amúgy 1/2 9-9 között aludni szokott már.

Kuki:
Hááát...
ez nálam is gondot okoz.
Ez így volt Alexel is.Soha nem tudom mi a jó.Mindenki mást mond. :roll:
Alex kb. 3 éves korában megcsinálták neki,de nem altatták,hanem bekenték valami krémmel és 20 perc múlva egy horgolótű szerűséggel leválasztották.
Annyit olvastam már erről.
És most sem tudom mi a jó?
Van aki azt mondja húzogatni kell,van aki azt ,h nem.
A mi dokink azt mondta nem kell.
Aztán annyit olvastam utána,h elkezdtük húzogatni,vagyis a férjem.Ő azt modja nincs letapadva.
Most viszont már azt is olvastam,h ne nyúljunk hozzá,ha nincs letapadva,mert magától oldódik majd.
Nehéz ügy!

sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!
Sok a dolog mostanság, nincs nagyon időm írni.

Kinga, nyár végén nálunk is aktuális lesz a dolog, doki néni szerint csak letapadás van, nem szűkület - hát, nem tudom, neki legyen igaza.

Amikor itt a babaneten olvasgattam, ezeket a neveket találtam, amit ajánlottak:
Klinikák: Kelemen Attila
Heim: Dr. Kiss András Pál

Ennél többet nem tudok segíteni. :(

Tündi, mi a helyzet a férjeddel?
És merre akartok költözni?
És milyen munkát keresel (hátha hall valamelyikünk valamiről, ami esetleg érdekelne)?

Lilla, sajnálom a vérnyomás dolgot, hátha most időben elkapták!

Pocakosok, hogy viselitek a sok időjárásváltozást?

Timi, de jó, hogy jól érzed magad ott. :)

Többiek? Mindenki nyaral? :)

Nyaralás: mi egy olyan kis kulcsosházba szoktunk járni, ami nem bababarát olyan értelemben, hogy adnának kiságyat, etetőszéket, stb., de iszonyú kedvesek és segítőkészek, bármi kell, segítenek és mi megszoktuk, hogy cuccokkal megyünk. Nyugis hely, magunk vagyunk, nincs messze, autóval rövid idő alatt el lehet jutni a bánki tóhoz és a diósjenői strandhoz, vagy át lehet kirándulni Szlovákiába sörözni és strandolni. És persze nem utolsósorban olcsó a hely. Ha valakit érdekel, szívesen megadom a paramétereket.

Mindkét gyerek újra beteg, Mira egy napig volt jól az antibiotikum kúra után, most a második közepén tart. :roll:
Egyébként jól van, szerencsére nincs még foga: tegnap úgy odacsapta az állát valahová, hogy a nyelve hegye az ínye közé szorult és véraláfutásos lett: ilyet még nem láttam, de teljesen abszurt. Ha lett volna foga, állítom, hogy leharapta volna. Mi lesz itt pár hónap múlva... :shock:

Próbál egyedül megállni, felállni és előrefelé lépegetni, nem oldalazva, még nem megy túl jól, de ismerve a temperamentumát, nem marad ez így sokáig.

Brúnó kicsit aggaszt, a széklete időről-időre elég világos és furcsán fénylik, na ez tökéletesen megfelel annak, amit a zsírfelszívódási zavar tünetéről mondanak. Doki nénink alapból mindig azt mondja minden aggodalmamra, hogy minden rendben van, de lassan meg kell majd neki mutatni egy ilyen kakit, ami ugye nem egyszerű (ráadásul jön a szabadsága is). Nehéz ügy, mert tény, hogy aggódós vagyok, tény, hogy ritka a baj, viszont ha meg az van, akkor muszáj vele foglalkozni, mert csúnya következményei tudnak lenni.

ÚÚÚÚÚÚÚgy elegem az orvosokból és betegségekből.

Na megyek hajat mosni inkább!
Szép hétvégét mindenkinek!
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok,

Hú látom nincs itt valami nagy pörgés, és nemcsak én vagyok a ritkán járós, azt hittem nem győzök majd visszaolvasni, de nem volt túl sok dolgom, ami azt illeti.

Köszönöm az együttérzést vérnyomás ügyben. Igazából nagyon remélem én is, hogy ha már így az elején elkapják a dolgot akkor talán kordában tudják majd tartani a végére. Na majd meglátjuk.

Timi: Nem toxémia, Bálintnál sem volt az. Szerencsére. "Csak" terhességi magasvérnyomás. Ráadásul rárakódásos, mert már alapból magas vérnyomásos vagyok, és még erre ugrik meg.

Egyébként most a gyógyszerek óta ilyen 98/60-akat mérnek, utálom is, fáj a fejem tőle. Én megszoktam, hogy 160/90-en élek.

Alziza: Sajnálom az alvást. :shock: Nálunk is vannak ilyen időszakok. Illetve voltak még kisebb korában, aztán két éves kora körül újra kezdődtek. Már apával tanácskoztunk, hogy valami orvosi segítséget kéne kérni. Aztán végül a barátnőm mondta, h náluk ugyanez volt, elment egy pszichológushoz, aki azt mondta nekik, hogy két éves kor körül kezdődik egy szorongós szeparációs korszak a gyerekeknél, és emiatt vannak ezek a fentlétek. Kapaszkodás a szülőkbe, figyelemfelkeltés, meg félelem.
Remélem Nálatok is helyrejön, mint ahogy nálunk is már rendeződött.

Tündi: Alsópáhokon a Kolping nagyon jó, kimondottan gyermekbarát. És bár ott még nem voltam, de mindenki ajánlja: Debrecenbe az Aquaticum. Pár nap pihenésre nagyon jó mindkettő.
A nyelvvizsgához drukk! Lakáskereséshez sok türelmet! Merre kerestek?
A bölcsihez gratula, és hajrá munkahely találás! Milyen irányban keresel?
A rendeződéshez apával és a babaprojekthez szintén drukk!
Tényleg zajlik Nálatok is az élet... :roll:

Móni: Nem lesz semmi gond, tényleg már rutinműtét egy ilyen mandulaműtét, és jobb hogy ilyen kiskorban "éli meg", én 12 éves voltam, és emlékszem rá, és nem túl jó emlék. Drukkolok Nektek.
Ne idegeskedj a vásárlás miatt, még van idő bőven. Bár még utánad vagyok, de még semmit nem vettem én sem. Annyi, hogy elővettem a régi rucikat, és átnéztem, de még semmit nem kezdtem velük. Csak nézegetem, és csodálkozom, hogy milyen picike volt Bálinti valaha. :lol:
Szívesen a kajákat, most egy heti lemaradásom van. (szólj, ha már ne írjam, szívesen írom egyébként, ha ezzel segítek):

hétfő: borsóleves, palacsinta
kedd: vörösboros marhapöri tarhonyával
szerda: paradicsom leves, Edith Piaf szelet (pulykamell, barackkal, dióval, besamellel és camamberttel sütve) rizs
csütörtök: erdei gombakrém leves juhtúrós galuskával, hurka-kolbász, párolt káposztával, petrezselymes krumplival
ma: gyümi leves, csirkemájas rizottó

Kinga: Sajnos kuki ügyben nem tudok segíteni. :( De sajnálom, hogy ez van, és mindenkit sajnálok, aki ilyennel küzd. Nekünk szerencsénk volt, bár nem húzgáltam neki egy éves koráig, de mégse tapadt le. A következő kukisnak viszont fogom visszahúzni, nehogy így járjunk, mint ti sokan.

Magunkról: Épp nyári szünetelünk a bölcsiben, ezen a héten már nem vittem, és szóltam, hogy majd csak szeptemberben megyünk. Hiányzik neki néha, mert beszél róla, meg az ottani emberkékről, de mikor reggel rákérdezek, hogy: na Bálinti megyünk bölikébe? Akkor azt mondja: Nem, maradok anyával. :lol:
Egész jól bírom a nagy pocakkal, meg Bálintivel együtt a napot, bár délben pihennem kell vele kicsit, meg estére is leeresztek. De azért küzdök. A lakás úgy néz ki, ahogy kinéz, most nem ez a fontos. :oops:
Ráadásul most két fogásos ebédet kell főzni mindennap, mert rászokott a bölikében, hogy van leves is, és egyszer nem főztem (kedden) és rendre lettem utasítva, hogy leves is kell ebédre. :lol: Még jó, hogy volt előző napi levesből és kiköszörültem a csorbát. Azóta mindennap van leves.
nekünk apával bőven elég lenne egy fogás, de ha az Úrfi levest óhajt... (egyébként 5 kanállal eszik belőle kb.) :)
Most nagyon beindult itthon is a wc-zéssel. Eddig csak a bölcsiben csinálta, most egész héten szólt, hogy WC-re akar menni. Ma már a kakit is akarta, de pont én ültem a wc-n és pont ugyanazt csináltam :oops: , mondtam neki, hogy üljön a bilibe, és nyomja oda, de azt nem akarta. Mire végeztem, már ő is végzett a pelusba, de utána azért a wc-re még ráült, és pisilt egyet. :) ja, és most azt csinálja, amit Berregő, hogy annyira tetszik neki, hogy nem áll fel, ha végzett, hanem mondja, hogy "megint" és addig ül, amíg újra nem jön neki. :lol:

Na megyek, alszom egy kicsit, aztán ha még marad idő, akkor rendet teszek a gardróbban. :roll:

szép hétvégét mindenkinek!
Lilla

lilló
 
 


Lilla,
akkor talán egy fokkal jobb a helyzet,ha "csak"magasvérnyomi van.A rárakódásos tényleg legtöbbször kialakul terhesség alatt,hisz eleve magasabb vérnyomással élt előtte is az anyuka.
Az meg a másik jó,hogy ha már így alakult a gyógyszerekre jól reagál.
Drukkolok,hogy így is maradjon!!!!!
Sokat gondolok rátok,hogy bírod nagy pocival,és hogy minden rendben van!
De szólj,ha mégis jönnétek hozzám szülni :P:,hozhatod a kedvenc dokinkat is!!! :lol: :lol: :lol:

Puszi

Timi
timiban
 
 


Sziasztok!

Szeretnétek babátoknak egy igazán nélkülözhetelen kelléket?
Egy olyan takarót amit nem rúg le a sétánál, az autósülésben vagy alváskor?

Ami jó ha kéznél van vendégségben. Használható takarónak, hempergőzőnek vagy ágytakarónak.

Sőt! Te állíthatod össze, hogy milyen színű legyen milyen minta legyen rajt és még a babád neve is szerepel rajta?

Mi készítjük ezeket a névre szóló takarókat. Ölelni valóan puha, polár anyagból szimplán, duplán és egy különleges polár - pamut kétoldalú kombinációban.

Gyertek a www.gportal.hu/babatakaro oldalra és rendeljetek most 10% kedvezménnyel.

Üdvözlettel:Rempi Kép
rempi
 
 


Sziasztok:)

Egy gyors bejelentkezes:)

Mi nem nyaralunk, csak az elmult honapban ketszer utaztunk, es Lujzi ugy belejott, h unatkozik itthon, igy mozgalmas napokat kell neki szerveznem, mert ha itthon vagyunk, kifogyok a porgramokbol... Ma vettunk egy kis medencet, hatha ezzel kicsit le tudom kotni itthon... :?

Lilla
Drukkolok, h kordaban maradjon az a vernyomas!

Timi
Eljen jo munka! Orulok, h jora fordult a sok varakozas :wink:

Tucsi
Nagyon sajnalom a sok betegseget... Mira hogy birja a sok antibiotikumot? Pocija? Miert kell szednie? Kis ketyegoje hogy van?
Remelem, Brunoval kapcs-ban remeket latsz!

Moni
En sem orulnek a mutetnek, de nalunk a csaladban egy 7 eves kisfiunak most vettek ki a garat mandulajat, masnap kiengedtek a korhazbol, par napig pepeset evett, meg sok fagyit kellett ennie (ez utobbit nem banta :lol: ), aztan minden helyre allt. A gyerekek tenyleg nagyon hamar regeneralodnak, es ha nem emlekszik kesobb ra, annal jobb :wink:

Szilvi
Hogy vagytok?

Vanda?

Sara
Rendben ment a bekoltozes? Dobozokbol eltek meg? Megszamoltatok a sarkokat elso ejjel? :wink:

Pocakosoknak kitartast az elkovetkezendo kanikulahoz :roll:

Mano
Mi az a PCO? Lehet, h gaz, de nem tudom :oops:

Kép
boga
 
 


sziasztok

tegnap már nem volt erőm írni.
Ma sem sok!

Tegnap történt:
Betörték az autónk bal hátsó ablakát egy fűkaszával,ill a fűkasza berepített egy követ! :shock: :evil:
Ott ahol Zina szokott ülni.
És hogy fokozzam,mindez menet közben történt.
Ment a férjem ,az út mellett vágták a füvet és egyszercsak,bumm..

Mi van ha ott ül a gyerek?Vagy mi van ha a férjem ablakán repül be?

A vége az lett,h odahívtáka főnököt aki fizetett (erre az esetre a biztosító nem fizet),mert tudta,h ha rendőrt hív sokkal nagyobb baja lenne belőle!

Holnap megyek fogorvoshoz ismét!

Ma volt a szülinap,a grillezés jól sikerült.csináltam még görög salit,meg mozarella salit,fokhagymás bagettet,Jó lett.

Tücsi
sajnálom a betegséget.remélem rendeződik!


Jó éjszakát!
Vendég
 


Sziasztok!

Először is a jó hír: pénteken voltunk ultrahangon (32 hetes) és úgy tűnik, hogy Kispicúr nagyon jól érzi magát, behozta a lemaradását (a múltkor kisebbnek mérték a koránál) olyannyira, hogy már több mint 1800 gramm! Azt hiszem nem lesz pici baba, az 56-os ruhákat nem igazán kell erőltetni :) :)

Köszi mindenkinek a biztatást mandulaműtét ügyben, én is nagyon remélem, hogy nem fog rá emlékezni. Holnap kell mennünk vérvételre, hallásvizsgálatra és az aneszteziológussal találkozni és jövő héten kedden lesz a műtét. A doki nagyon nem ajánlotta, hogy bent legyek a kórházban egész nap, mondván, hogy az már nekem eléggé veszélyes, ezért alapból apa lesz bent (éjjel tuti), de szerintem nem fogok tudni itthon ülni, biztos ott leszek napközben. Én próbálom racionálisan felfogni, hogy később milyen jó lesz neki, kevesebb betegség, stb, de apa rettenetesen aggódik, szerintem még őt is nyugtatnom kell…

A nagy meleget eléggé nehezen bírom, tegnap is sokat üldögéltem a szobában és olvasgattam, mert ha bármit csináltam, akkor jelezte a szervezetem, hogy ezt nem szereti. Már az alvás is egyre nehezebben megy, épp most rendeltem egy szoptatóspárnát a neten (köszi Tücsi az infót), hátha azzal jobb lesz. Már jó nagy pocakom van és estére el is fáradok rendesen. Nem szoktam délután aludni, de sokszor felteszem a lábam, hátha elkerülöm a durva vizesedést. A súlyommal eddig nincs nagy gond, kb. ott vagyok, ahol Sanyikánál. Remélem most nem fog eldurvulni a helyzet, mert Sanyikánál ilyenkor kezdtem el hízni nagyon gyorsan és ezért lett a végén 20 kg a végeredmény. :shock:

Alziza! Iszonyú nagy szerencsétek volt!!! Belegondolni is rossz, mi lett volna ha…, de ezen inkább ne is gondolkozz, gyorsan csináltassátok meg az üveget és felejtsétek el az egészet. A fogorvoshoz kitartás!

Boga! Én is sokszor érzem azt, hogy Sanyika unatkozik itthon, kevés társaság vagyok neki. Ha vendégek vannak itt mindig pörög, produkálja magát, nagyon jól elvan, ha ketten vagyunk nyűgös, hisztis, sokat nézi a tévét stb. Én is próbálok neki elfoglaltságot keresni, de ebben a melegben nincs nagy kedvem kimozdulni itthonról, este meg már apával is tök jól elvan. És persze hétvégén sincs semmi gond, ha apa itthon van.

Tündi! Mi tavaly Zalakaroson a Hotel Karos Spa-ban voltunk, nagyon jó hely, nem mondható olcsónak, de van minden, ami egy ekkora gyerkőcnek kellhet és akár egy egész hétig ellehetsz úgy a szállodában, hogy nem is kell kimozdulnotok. Van sok medence, benti játszószoba, és még rengeteg minden, kaja szuper, rengeteg a gyerek, szóval nagyon jó.

Lilla, Gabek! Örülök, hogy legalább ti jól bírjátok a meleget. Kicsit irigykedek a wc-zés, bilizés miatt, úgy tűnik Sanyika még egyáltalán nem érett meg rá, nem szól, csak néha, ha már nagyon bekakilt. Azt hiszem a műtét és a kistesó sem fogja ezt a dolgot előrelendíteni, ahogy a cumisüvegről és a cumiról való leszokást sem.
Köszi a kajatippeket!
Nálunk a hétvégén grillezés volt minden mennyiségben, salival. Ezenkívül karfiolleves, borsóleves, gombaleves, rántott karfiol, sajttal-sonkával töltött pulykamell, sült hal volt a menü a héten. Ma kockapöri lesz zöldbabfőzivel, Sanyikának tésztával.

Velem van már tele az oldal, ezért megyek.
Még egy kérdés: volt valamelyikőtök egyágyas szobában a klinikán? Lenne pár kérdésem, hátha tudna valaki segíteni.

Szép napot mindenkinek,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok,egy gyors bekukk
Lilla: Te mondtad, hogy van ilyen táplálási táblázatod, hogy mit mikortól lehet??? Vagy ha valaknek van ilyen, átküldi nekem????
Köszi
Nóra

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]Kép
fnora82
 
 


Nóri, enyim itt: http://babapraktikak.blogspot.com/2008/ ... tplls.html

Móni, tőlem kérdezhetsz egyágyasról, a tuti a mail, azt naponta nézem, ide nem mindig jutok el.

Drukk a műtéthez! Melyik kórház lesz? Hát, elhiszem, hogy aggódtok, de azt mondják, hogy a kicsik nagyon jól bírják az ilyen megpróbáltatásokat. Úgy legyen!

Köszi a kérdéseket, megvagyunk, Mira jól van, végre meggyógyult, teljesen rendben levőnek tűnik a szíve, már amennyit látok belőle, ficereg, mozog, hízik - ja és kibújt az első két fogacska (legalábbis áttörte az ínyét, de már vitathatatlanul ott van. :) ).

Brú még mindig harákol, lusta kiköhögni a trutyit, és már menne oviba, de míg nem kúrálom ki, nem engedem, mert szerintem könnyebben elkapna valamit, meg hát más szülő sem örülne, ha hallaná, hogy kehácsol.

Doki nénit majd már csak szabija után nyomasztom a rémlátomásaimmal, ha még leszenk (remélem, nem).

Többiek, merre jártok? (Hülye kérdés, gondolom mindenkinek sok a dolga :) )
Szilvi, te meg Áki extra sokszor eszembe jutottatok mostanában, hogy mi van veletek. És rájöttem, hogy közös "kedvenc" gasztrósunk egyetlen értelmes dolgot mondott nekünk, a Fantomalt tápszert (tiszta szénhidrát, kajához kell keverni), orvos írhatja fel. Esetleg nektek is segíthetne valamit, hogy hízzon Áki, nem?

Szép napot mindenkinek!

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a kukis hozzászólásokat!
Úgy gondoltuk, végére járunk a dolognak, hogy Botinak milyen jellegű problémája van és hogy mikor kellene megműteni.

A Heim Pálban van ismerős doktornőm és tőle kértem orvost.
Hát, lányok, a diagnózis felülmúlta legszebb álmaimait is, ugyanis Boti teljesen egészségesnek bizonyult, semmilyen beavatkozásra nincs szükség a doki szerint.

Azt mondta, 12 éves korig nem elvárás, hogy teljesen hátra lehessen húzni a bőrt a makkon, addig pedig valszeg magától is alakul majd.
Annyit kell csak tenni - sőt, szerinte mást nem is szabad - hogy fürdésnél óvatosan húzogatjuk.

Az persze más dolog, ha csípi a pisi, begyullad stb. , akkor természetesen kell vele foglalkozni.

A doki maga nagyon kedves, egyáltalán nem volt durva a vizsgálat.

Ha valakinek szüksége van orvosra, ajánlani tudom őt. Dr. Csitáry Ferenc a neve, a Heim Pál központi számán lehet őt kereseni.


Alziza!
Nagy szerencsétek volt az autóval, a védőangyalkátok biztos segített!


Lilla!
Remélem, beáll hamar a gyógyszerszint és elmúlik a fejfájás. Lehet ez a gyógyszerbeállítás tünete?

Remélem, hogy Boti is rászokik mad az oviban a komolyabb evésre, mert pl. éppen a levest nem szereti, pedig szívesen főznék.

A kakilás dolog nálunk is kicsit megzavarodott, mert Boti mostanában nem akar ráülnni sem bilire, sem wc-re.
Szaladgál szegény körbe a lakásban, mert már nagyon kell neki, de mégse hajlandó rá. Nem tudom, ez miért van, de remélem, hogy rendeződik a dolog.

Móni!
Örülök, hogy jól vagytok és minden oké odabent!:)
Mandulához szurkolok, szerintem is rutinműtét.

Sára!
Hogy vagytok? Sikerült már belakni a házat?

Sziasztok, kellemes hűsölést mindenkinek!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Tücsi, Boga: aranyosak vagytok, hogy hiányoltok minket, köszi!!

Megvagyunk, csak erőm nincs sokszor ideülni a gép elé. Dolgozom egy könyvelőnek esténként, meg angolozom, és kangoora is járok, szóval elvagyok magammal:-))
Ákinak az előző héten már megint 39,5 fokos volt a láza két és fél napig, aztán elmúlt. Valszínű, hogy az oltás és a fogzás együtt már sok volt neki. Szegény, rázta a hideg, borzalmas volt látni is. Alig bírtuk lenyomni neki. De mostmár minden ok!

Tücsi: épp most beszéltem azzal a ... na csak szépen: a kedvenc gasztrosunkkal. Kellett volna kontrollra menni, és akartam időpontot kérni, de mivel én nem adok Ákinak tejet, mert büdi és hígabb a székelet , a védőnő és a dokinénink is azt mondta, ne erőltessem, így közölte: akkor ő most mit kontrolláljon???? Mit gondlok, hogy nem folytattam a terhelést??? Na nekem sem kellett több.. Olyan ideg vagyok tőle, annyira undorító ember!

Tündi: hogy vagytok? Remélem nincs semmi gáz a férjeddel sem már.

Lilla, Huncut: hogy bírjátok az ezer fokot?:-)

Boga: kicsi Lujzi hogy van?

Családbarát helynek én Alsópáhokot ajánlom, ott voltunk már, és mot megyünk aug-ban Debrecenbe is, remélem az is olyan jó lesz.!

Bocsi, de szaladok, ebédelni készülünk!

Szép napot Mindenkinek!

Áki, Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan fontos info: most mondták a rádióban, hogy ma olyan erős UV-B sugárzás lesz, amilyen Magyarországon még SOHA nem volt, így nem ajánlatos kint tartózkodni!

Mi nem megyünk ma sehova ebből kifolyólag.

Sziasztok,

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Mélységesen fel vagyok háborodva, gondoltam elmesélem nektek is: tegnap voltunk a fül-orr-gégészeten Sanyikával, hogy megvizsgálják műthető-e a jövő héten. Persze egy nagycsomót kellett várni, persze rengetegen voltak, egyik helyről a másikra menni stb, el tudjátok képzelni milyen felemelő lehetett a hőségben. A szokásos magyar eü-i helyzetnek megfelelően mindenütt csak a bénázás, de most nem ez a lényeg. Kb. már vagy másfél órája ültünk egy zsúfolt váróteremben (meg persze néha szaladgáltunk, ahogy egy két éves gyerek szokott), amikor is kiderült, hogy a mellettünk üldögélő 4 tagú család egyik gyereke skarlátos!!! Az asszisztens elkezdett a szülőkkel ordibálni, hogy mit képzelnek, fertőző gyereket ide hozni és ott ülni a tömegben órákat, stb, stb, de ez már sajnos nem változtat a lényegen: hogy a fenébe lehet ilyen felelőtlen egy szülő, hogy beviszi közösségbe a fertőző gyerekét??? Kint az udvaron is lehetett volna várakozni, ráadásul az apuka és az anyuka is ott voltak, tehát meg tudták volna oldani. Most tiszta rettegésben vagyunk, hogy elkapjuk-e. Sem Sanyikának, sem nekem nem hiányzik most egy skarlát. Elolvastam egy könyvben, hogy 1-7 nap a lappangási ideje, remélem a műtét időpontjáig kiderül, hogy elkapta-e Sanyika. És még együtt is játszott a gyerekekkel!

borzasztó!

Na sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Szia Móni!

Tök igazad van, menjen a fenébe az ilyen, hogy képes kitenni másokat fertőzésveszélynek. Sajnos vannak ilyen bunkók, akik talán azt gondolják, hogy pont ugyannyi joguk van a váróteremben lenni, mint másnak. Persze, de ilyen esetben nekik kell tapintatosan és felelősségteljesen viselkedniük.

Gyerekorvosnak nem mondtad esetleg a dolgot?

Remélem, alaptalannak bizonyul majd a félelmed!

Szia

Kinga
kgk
 
 


Szép estét!

Hú Móni nagyon fel vagyok háborodva. Nagyon-nagyon drukkolok Nektek, hogy nehogy elkapjátok! Felháborító milyen felelőtlen emberek vannak!

Ez a mai meleg... :shock: Én tegnap jól elterveztem, hogy majd reggel még a kánikula előtt lemegyünk kicsit és 10 körül feljövünk, hát már 8-kor iszonyat meleg lett. Így egész nap a lakásban kuksoltunk lehúzott redőnyök mögött.
Egyébként én jól bírom, de a gyerekem kész van. Teljesen be van kattanva a melegtől.

Szilvi: Jól nyomod, munka, angol, Áki! Nem semmi. Azért néha aludni is van időd?

Kinga: Tök jó, hogy Boti egészséges!
Ja, és köszi az uv riasztást, még reggel elolvastam. Ez is közrejátszott abban, hogy nem mentünk ma ki.

Nóri: nem tudom, hogy én mondtam-e, de én eszerint tápláltam hozzá:
http://www.tyukanyo.hu/articles/0/26/sz ... lek-1.html

Ezt anno még Ágiboszi ajánlotta nekem, és elég jól bejött.
Bár ez azzal számol, ha valaki hat hónapos korig szoptat, de gondolom előre lehet hozni, ha valaki tápszert ad és hamarabb kezdi a hozzátápit.


Az ultrahangról jut eszembe, hogy ma próbáltam jövő hétre időpontot kérni a 28 hetesre a klinikára. Hát nem tudtak adni, legalább is normálisat nem. Hétfőre - akkor anyuéknál leszünk, és bármikor tudnék menni, mert Bálinti megoldva - egyáltalán nem. A többi napon is csak dél körül. 40 fokban, délben, alvásidőben, a két éves gyerekkel. Gondolom nem kis várakozási idővel... Szóval mondtam a nőcének, hogy köszi, de inkább megoldom másként.
Szóval bejelentkeztem 4D-re, remélem a dokim elfogadja azt az eredményt, emiatt nem akarom hívogatni. Az istenhegyit el szokta fogadni, igaz azt a Lintner B. csinálta, de mi most a 4D GEnesisbe akarunk menni, mert ott sokkal jobb. Na majd kiderül.

Egyébként voltam megint a kardiológián, úgy néz ki, hogy a gyógyszerek beállították a vérnyomimat. Így most csak magamnak kell mérni reggel-este, és ha előírt érték fölé kezd kúszni, akkor előírás szerint emelnem kell a gyógyszit. Amúgy majd július közepén lesz kontroll, meg szív uh. Soha többet ilyen 24 órás mérést!!! Pláne ebben a dög melegben, aludtam egész éjszaka 1 órát, azt is 10 perces részletekben. Negyed óránként ébredtem, ahogy pumpálta a karomat, illetve nem is mindig aludtam vissza, mert már jött a következő mérés :( Na mindegy, a lényeg a végeredmény.

Alziza: Jujj nagyon szörnyű a kaszás eset :( Annyira örülök, hogy ilyen "szerencsésen" megúsztátok és nem lett senkinek baja. A kocsit sajnálom.

Timi: Mennék én hozzátok szülni! Csak ahhoz nyernem kell a lottón. :)

Tücsi: Szuper, hogy Mira jobban van! Remélem Brúnó is hamarosan teljesen egészséges lesz.

Móninak kaja:
hétfő: tejszínes hagymaleves, kapros-túrós palacsinta
kedd: bolognai spagetti (maradék leves) nekem: sült oldalas, zöldsaláta

Stahl féle zöldborsós-sajtkrémes palacsintát tudom mindenkinek ajánlani, ha már kajáról van szó!

Na megyek meccset nézni! Szép estét mindenkinek!

Lilla (már a harmadik trimeszterben!!!!!!! éljen)

lilló
 
 


Sziasztok

Lilla
Hát,tényleg jól elment az idő!

Meleg:nemhogy 8-kor meleg volt,hanem már hajnal 4-kor.ezt onnan tudom,h akkor mentem ki a kertbe elkergetni a macskákat,mert a barackfán vircsaftoltak :evil:

Móni
Hát remélem nem kapta el!
Nekem Alex volt skarlátos 1 évesen,de én nem vittem sehova.



Sziasztok
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.03.11 11:48-kor.
Vendég
 


Sziasztok,

Hát tényleg jól eltűnt mindenki, de sebaj - éljen a nyár!!!
Már nem is tudom mikor írtam utoljára, így előre is bocsi, ha untatlak titeket.

A múlt héten unokatesós hét volt - kicsit stresszes, mert Daninak olyan hirtelen kitörései vannak, hogy az utolsó napokban Blanka már akkor sírni kezdett, ha 2 méteren belül volt tőle. Persze érthető, mert kapott tőle cipővel, játékkal és még meg is harapta egyszer, szóval nem egyszerű eset. Remélem, ahogy nő, jobb fej lesz, mert azért ez így senkinek sem jó. Anyukája és én is folyton paráztunk, hogy vajon megint mi történt, pedig Blanka menne játszani vele. Na mindegy, most ez van, azért összességében jó volt, hogy volt társaságunk.
Hétfőn túrázni voltunk az Erzsébet kilátónál a János hegyen. Ezt kicsit félreterveztem ugyan, mert az Anna és Peti mesekönyv emlékei alapján találtam ki hirtelen, amit nem lapoztam fel újra és így majdnem füstbe ment a terv, de még időben kaptunk segítséget a közönségtől :-) és így nem indultunk el gyalog a Normafától, hanem kisvasutaztunk, onnantól pedig már nem adtuk fel. Jól elfáradtunk viszont, nem kellett altatni este engem sem.
A héten beindult a strand program. Most érett be a medencénk, Blanka már reggel 9-kor menne be és nagyon élvezi, meg én is csak ott bírom a meleget, aztán délután 5-től megint ott folytatjuk. Bolti túra reggel 7-kor, a játszóterezést pedig most nem erőltetem, mert akkor sose kerülünk ágyba.
Bassus, én nem nézek tévét és lemaradtam az UV-B riadóról. :oops: Ugyan ma 11-től már csak az árnyékos teraszon voltunk, de mégis gáz. Lehet sms-ben ilyen infót rendelni a Pannonnál?

Móni,
Nagyon durva a skarlátos sztori. :evil: Én már kicsi náthával sem szeretem közösségbe vinni Blankát, nemhogy fertőző betegséggel. Nem is tudom miért vállalnak ilyen emberek gyereket? Hol van itt a felelősségtudat?
Drukkolok, hogy minden jól alakuljon!!! +++++++++
Amúgy én most a 2. szülinapja után "odaadtam a szomszéd kisfiúnak Blana cumiit" és 2 nap nyűglődés után egész jól elfogadta az új helyzetet. Ma már csak végszükség esetén keresi, de meg lehet nyugtatni.

Lilló,
Remélem megúszod majd a pathológiát. Egyébként kávéval nem lehet/szabad feljebb tornázni a beállított vérnyomást? Nem mintha értenék hozzá, amúgy is az alacsony vérnyomás kategóriába tartozom (néha alig élek :lol: ).

Szilvi,
Ezek szerint Áki bukása még mindig a "régi", hogy nem bírtok megszabadulni ettől a gasztrós dokitól? Sajnálom.
Mi az a kangoo? 8) :oops: Valami fittness forma?

Alziza,
Nem is hiszem, hogy ilyen van! Szerencse, hogy nem ült egyik gyerek sem a kocsiban és a párodnak nem lett baja.

Mtm,
Engem érdekel a kulcsosház. Igyekszem raktározni, aztán majd egyszer talán megyünk igazából is nyaralni, egyelőre "csak" a versenynaptár szab hosszú hétvégéket nekünk, de tény, hogy azt is élvezem.

Ki emlékszik melyik oldalon írta Joe a szobatisztaságos beszámolót? Próbálkozunk a dologgal, bár kicsit még ódzkodom, a medencében pedig igazán nem tűnik fel, ha bepisil. :shock: Jaaaaaajj, most olyan bonyolultnak érzem ezt a projektet.

Na megyek, hív az ágy.
Sorry, ha sok voltam.
prücs

prucsok
 
 


Szaisztok!
Önző módon most csak magamról írok… :oops:
Apával kezdenek a dolgok helyre állni. Sokkal többet van itthon és jobban figyel ránk. :)

Tegnap voltunk dokinál (Dr. Sipos, Prücsök, Neked nem Ő volt az orvosod?) és kiderült hogy valszeg mégsincs PCO-m, viszont a progeszteronom fele annyi mint amennyi kellene.
:( Így clostylbegyt-tel fogunk próbálkozni teherbe esni... Apát is kivizsgálja biztos, ami biztos. Nem tud valaki valami érdemi ifót erről a gyógyszerről? Kell e figyelni esetleg valamire?
Következő ciklusban neki is állunk! :D

Addig marad a tanulás, ugyanis pénteken nyelvvizsga :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :?

Nah, meg az álláskeresés.
Valaki kérdezte, hogy milyen munkát keresek. MIvel a végzettségem közgazdász informatikus, így bármit ami ezzel kapcsolatos. Annyira nem válogatok, mert csak addig kell amíg ismét el nem megyek szülni, na de ezt a munkáltatóknak persze nem kell tudniuk :roll:

Képzeljétek, olyan történt velem teganap mint még soha. voltam fénymásolni, lemásoltam vagy 20 oldalt és kérdeztem az eladót hogy mennyi lesz és azt mondta hogy semennyi. :roll: :roll: Elég volt Neki a jelenlétem :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Azt hittem hogy rosszul hallok. Sose gondoltam volna, hogy egy gyerek után még fogok ilyen bókot kapni.

Majd jövök még és válaszolok a többieknek is, csak ezt most meg kellett osztanom Veletek. :D

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok!

Szilvi
Koszi a kerdest, jol vagyunk :) Csak Lujzi nem nagyon eszik semmit... A szilardat kikopi, a pepet nem keri, a koztest is csak nyammogja... Kezdek teljesen elkeseredni eves ugyben.

Kulonben tok jo kedve van, vidam, minden programban benne van :)
Vettunk neki egy gumi medencet, teljesen megkergul benne, tancol, kurjongat, ugral, nagyon edi:)))

Gondolom, nehezen birja a meleget...

Moni
Ez az eset ilyeszto! Milyen anya az, aki nincs tekintettel mas gyerekekre es kismamakra :?: :?: :?: :x

Alziza
Szerencse, h az autos esetetek jol vegzodott! Mekkora szerencse, h mindenki jol van!

Sara
Eltek meg? Remelem, minden rendben!

Vanda?

Kép
boga
 
 


Sziasztok,

Lilló
De jó, hogy írtad az UH-ot, én most gyorsan be is jelentkeztem, pedig elfelejtettem volna. Azt mondták 8.30-kor én leszek az első ember, így biztos nem kell sokat várnom :) , elég lesz majd a vérvételnél :(

Prucsok
Szerintem a nyár pont arra jó, hogy ha úgyis a kertben vagytok egész nap akkor ne adj rá pelenkát, csak egy pamut bugyit. Ígyy egyből látod, hogy mikor mi történik, és amikor pisil akkor felhívod erre Blanka figyelmét. De ha nem akarja ne erőltesd szerintem. De jó ha már most megtanítod, hogy majd később össze tudja kapcsolni az ingert és a pisi szót.
Nálunk egész jól megy már a wc-be pisilés, de nem táplálok hiú reményeket, mert mindenki azt mondja, hogy ha meglesz a tesó, akkor úgyis vissza fog esni :oops:

Huncut
Nagyon durva a skarlátos sztori. Ennél csak az a még durvább, hogy valamelyik nyáron voltunk a Balcsin, , és a parton a homokozóban lévő egyik gyerek skarlátos volt. Én már akkor nagyon kiakadtam ezen, pedig akkor még nem volt gyerekem.

Alziza
Micsoda mázlitok volt :)
Miért nem fizetne erre a biztosító?

Ebben a dög melegben mi is medencézünk, no nem az udvaron, hanem az erkélyen :-) És már voltunk strandon is, a Dagályba járunk, nagyon jó kis gyerekmedence van, Berregő iszonyatosan élvezi. Már van hogy hasra fekszik, a kezével kitámaszt és úgy csapkodja a lábát, mintha gyorsúszásban úszna. Vagy pedig a kezével evez, olyan kis ügyes. Mi lett volna ha még babaúszásra is járunk :roll:

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok,

Boga csak azért írok gyorsan, hogy megnyugtassalak.
Szerintem a meleg miatt nem eszik Lujzi. Bálint sem eszik semmit ebben a dög hőségben, pedig amúgy jóevő. Szilárdat egyáltalán nem. Néha egy joghurtot vagy kis dinnyét bele tudok imádkozni, de amúgy inkább csak kakaót kér. Van, hogy eltelik egy nap főtt kaja nélkül. Ma evett öt kanál padlizsános rizottót, tegnap öt villányi bolognai spagettit, ennyi volt a komoly táplálkozása.
Tavaly emlékszem - a blogunkból :wink: - ugyanez volt a gond a kánikulában, és teljesen kétségbe voltam esve.

Szóval ha jókedvű és egyébként nincs gond a kakival-pisivel, akkor tényleg ne aggódj. Arra figyelj, hogy inni adj neki bőven.

Gabek: Te milyen vérvételre mész most? Engem legutóbb a terhelésesre küldött, de azt még úgy a 23. hét környékén.

Lehet nekem is jó pár héttel előre kellett volna időpontot kérni, de nem gondoltam volna, hogy egy héttel előre, már minden időpont foglalt lesz. Éljen a kórházreform.

Prücsök: nem tudom hol írta Joe a szobatisztaságos dolgot. Egy ideig én is bonyolultnak találtam, de aztán pénteken szólt Bí, hogy nem kér többet pelust, azóta jár szorgalmasan magától wc-re, szóval lehet jobb volt így, hogy kicsit hagytam és nem erőltettem. Tegnap megint kérte vissza a pelust, és azt hittem, hogy most visszaesés van, de kiderült csak a nagydolog miatt, azt még wc-be nem tudja intézni és már három napja nem kakilt, fájt a pocója. Ma elintézte a pelusba, és ma megint egész nap pelus nélkül volt. Néha van baleset, és azt onnan látom, hogy van rajta kis bugyika, ha meztelenül van - mert leveszi - akkor meg látom a tócsát. De szerencsére ez egyre ritkább.
Mondjuk a kertben nehezebb lehet észrevenni a balesetet. :shock: Azért próbáld meg, amit Gabek írt, meg mi is csinálunk, hogy kisbugyi legyen.

Na megyek, próbálok kicsit pihizni.
Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok


Tündi
Azt hiszem az előző oldalon írtam a clostyról neked!
Én ezzel lettem terhes,szintén a progeszteronom volt nagyon alacsony.Szerencséd van,h a klinikára jársz,mert így biztos nem lesz baj.
Más kórházban nem figyelnek erre annyira.Én pl. 3× vetéltem el mire eljutottam a profhoz aki rögtön a progeszteronomat nézte.
Vendég
 


Bocsi!

Most visszaolvastam és nem is te,hanem Panzej kérdezett akkor a clostyról. :oops:

na mindegy,ide másolom azt a cikket amit akkor neki másoltam.
Én Siklósi profhoz járok akiről a cikkben szó van.

A hormonális okok közül talán a leggyakoribb, néha észrevétlen, míg a gyermekvállalásra nem kerül a sor, viszont jó eredménnyel rendezhető állapot a sárgatest elégtelenség.
Az élettani petefészekműködés során a 28 napos ciklus 14.napján az addig érő, növekvő petesejt kiszabadul a petefészekből és vándorolni kezd a petevezetőben a méh felé. A helyén, a petefészekben kialakul a sárgatest , mely a progeszteron nevű hormont termeli. Ez a hormon felelős a menstruáció előtti tünetekért, um.mellfeszülés, folyadékvisszatartás, gombás hüvelygyulladás tüneteinek felerősödése.
Másik, jelen esetben fontos hatása a méh nyálkahártyájának átalakítása, hogy a megtermékenyített petesejtet be tudja fogadni, illetve a 12. hétig ez a hormon tartja meg a terhességet. Ekkortól ugyanilyen hormon, de már a lepényből származó, folytatja az eddigi feladatokat. Ezért az első 12 hétben bekövetkező vetéléseknél igen nagy százalékban a petefészekben termelődő progeszteron elégtelensége mutatható ki okként.
A terhesség későbbi időszakában, amikor az elején csak kevesebb volt a progeszteron, de a terhesség megmaradt, nagyobb valószínüséggel alakul ki koraszülés, magzati növekedés elmaradása, méhen belüli elhalás. Ezek mind arra vezethetők vissza, hogy az első harmadban, amikor a méhlepény kialakult, nem tudott megfelelően beágyazódni, kicsi maradt, mert kevés volt a progeszteron. Ugyanis ez nem "vagy van, vagy nincs" alapon működik. A mennyisége változó, akár ciklusonként is. Egy határig nem jön létre terhesség /a nyálkahártya nem alkalmas a befogadására/, ha ennél több, de nem elég, vetélés lesz, ha elérte a megfelelő szintet, zavartalan 9 hónap és boldog babázás várható.
A fentiek alapján érthető, hogy nem mindegy, mikor vizsgáljuk, hiszen a peteérést követően, legalább 3 nappal kezd emelkedni, majd éri el maximumát.
Amennyiben nem megfelelő szintet mérünk, Clostylbegit adásával rendezhető ez az állapot, azonban nem csak a 2x1-es mennyiség létezik! A gyógyszer szedésekor ellenőrizni kell, mennyi az a mennyiség, ami kiváltja a megfelelő peteérést és hormontermelést, emelve az adagot. Vannak gyógyszerek, melyekkel kiegészítve fokozható a hatása, ezek egyéni mérlegelést kívánnak.
Valóban van esély a többes terhességre, de közel nem akkora, mint a lombik programok során. Az én praxisomban igen ritka, talán a mértéktartó és indokolt adagolásnak köszönhetően.
Sajnos ezek az ismeretek csak részben terjedtek el a kollégák körében, talán mert nem voltak olyan szerencsések, hogy közelről lássák Siklósi György professzor úr ezirányu kutatásait és sikereit és keveseknek adatott meg, hogy közvetlenül tőle tanulhassák. Hát én örülök a szerencsémnek, hogy e kevesek közé tartozhatok, mert nagyon sok sikerélményt adott.
Vendég
 


Sziasztok!

Lilla
Koszi:) Nagyon megnyugtato volt olvasni soraidat :) :)

A padlizsanos rizotto receptjet kozze teszsed?

koszi meg egyszer!

boga

Kép
boga
 
 


HALIHÓÓÓ

Virágos, napsütéses, jó reggelt csajok:))))))))))))

NA, megvagyok én is!

Láttam ám, hogy hiányoltok:))
Köszönöm!

Azt nem modnanám,hogy jól vagyok ,de élek, és virulok:)

Az évet sikeresen befejeztem:)))))))))

KAta nagyon gyorsna nő, s tényleg most az egyeteln boldogságom. Bár ezt magamnak okozom, mert éppen lenne jelentkező, mégha csak barátként is, de részt kér az életemből.
anid2
 
 


Sziasztok,

Lilla
Nem tudom mi az oka a vérvételnek, én akkor leszek 27 hetes, nem indokoltattam meg :oops: csak megyek, hiszen jó lesz megint legalább 5 szúrás a karomba egy kémcsőnyi vérért :?

Boga
Próbálj meg közepesen hideg kajákat adni pl. dinnye, joghurt, gyümölcs a hűtőből, gyümölcsleves, nálunk most a favorit a Nesquik gabonapehely mert ugye hideg tejjel van. Adj olyat amiben jó sok folyadék van és kicsit hidegebb mint szobahőmérsékletű (szóval nem 28 fokos :) ) és akkor azok jobban fognak csúszni. Nálunk az ebéd az rendes főtt étel, de olyanokat csinálok, amit lehet enni hidegen.

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Nyaralni voltunk és szerda este érkeztünk haza. 1 hét Olaszország és 4 nap Szlovénia. Isteni volt, majd rakok képeket is ide is, meg a blogra is. KisBálint lebarnult, imádta a tengert és szerintem nagyon jól érezte magát.

Alziza, nekem mindig ez a parám, hogy nekem vagy a gyereknek csapódik egy kő. Szerencsétek volt, próbáld gyorsan elfelejteni.

Boga, Bálint sem eszik semmit egész nap! Reggel cici, amennyi van(kevés), egy kicsi joghurt és kész. Este eszik tápot, meg délután egy kicsit gyümit a hűtőből. Én is odáig vagyok, de ez van. Ha éhes, úgyis szól. A nyaralás alatt volt olyan nap, hogy 1 liter folyadékot is megivott. Pár napja jó hig a széklete, az ebédre megevett 2 kanál sóska már délután a pelusban volt.

Móni, nem lehet, hogy az a pár nem tudta, hogy a skarlát fertőző? Lehet, hogy nem mondták nekik. Ha tudták, akkor durva, hogy mégis közösségbe mennek.

Fütyi-témában. Most, hogy nyár van, Bálint nagyon sokszor van pelenka nélkül. Igy persze a fütyivel való ismerkedés abszolút napi téma. Valamelyik fürdésnél, ahogy a vizet locsoltam rá, fájlalta. Megnéztem és véres volt neki. Mikor jobban megnéztem, akkor láttam, hogy egy jó nap, kiskörömnyi méretű, letapadás felengedett. Mi nem huzogatjuk neki, csak fürdésnél megmossuk. De csak ugy egyébként nem nyúlunk hozzá. Bezzeg a kicsi annál többet! :lol:

Tündi, remélem, hogy túlvagy már a vizsgán és minden rendben ment!!! Velem is történt már hasonló este, mint Veled a fénymásolóban. Taxival mentem és mikor fizetni akartam, akkor azt mondta, hogy nem kell, de megadja a számát és ha gondolom, akkor randizzunk. :shock: Nem gondoltam. :lol:
Azért klassz érzés volt!

Anid, gratula az évhez!!!!!!! Mennyi van még vissza?

Puszi mindenkinek!

Ja, gondolom, hogy amig ilyen meleg van, addig nem lesz tali Pesten ugye?

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok!

Dina
Gratulalok az evhez!

A tobbihez kitartast!

Vanda
Balint meg mindig hiper cuki :D

Koszi mindenkinek a kajas biztatast, sokat enyhitettetek az anyai aggodasomon :wink:

Gabek
Ha van egy kis idod, irsz 1-2 etelt, ami hidegen is jo?

Ma tojasos nokedlit csinaltam, Lujzi eszegetett belole :)

Pocakosok, kitartast a meleghez :wink:

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Köszönni jövök, mert holnap indulunk Balatonra, és ha minden jól megy, több hétig lent leszünk.
Ott sajnos nincs netem, tehát ezúton kívánok mindenkinek jó nyaralást!

Sziasztok!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok

Vanda
nagyon jók a képek!

Én is elköszönök,mert szintén holnap indulunk a Balcsira.de én csak 1 hétig leszek távol.

Jók legyetek!

sziasztok
Vendég
 


Sziasztok,

Manó,
Igen, én a Miklóshoz jártam és imádom. :D Remélem nektek is jó tapasztalataitok lesznek vele és megoldódik a tesó probléma is. Pont múlt héten derült ki, hogy a volt kollega-barátnőm is nála kötött ki.

Vanda,
Nagyon helyes Bálint a képeken. A homokozós a kedvencem. :)
Blanka viszont nem mer felülni ilyen mozgó dolgokra. Egyszer egy barátnőm bedobott egy 100-ast egy pénzbedobós kisautóba és onnantól kb 5 másodperc alatt kint volt belőle. :)

Boga,
Mi is minimum ellátmányon vagyunk. Napi másfél-egy liter folyadék, reggelire 1-1.5 pogácsa, napközben dinnye, jobb napokon egy kis kukorica vagy tészta, és nálunk most a müzli szelet a sláger vacsora vagy tízórai gyanánt.

Anid,
Gratula a tanév sikeres teljesítéséhez!

Szobatisztaságilag most azt hiszem kicsit pihenünk. Tegnap délután medencéztünk és 2x is belekakilt a fürdőbugyiba, visont 1x sem szólt. :( Igaz az egyik csak ilyen éppen diónyi foltocska adag volt, de mégis. Ha bepisil se szólok rá, de azt hiszem még idő kell neki. múlt hét óta a wc-re is csak alig tudom rákönyörögni és 5 mp után pattan fel. Na mindegy, hosszú még a nyár. :)

Ha valakinek van kedve és ideje egy napsütéses nyári napot nálunk tölteni, szeretettel látunk benneteket! Szoba van elég aludni, a medence és egy csomó játék is adott, na és persze itt vagyunk mi is. A csütörtök nem jó az uszi miatt, de amúgy jöhettek bátran.

További jó nyarat mindenkinek!
prücs

prucsok
 
 


Sziasztok!

Úgy tűnik megússzuk a skarlátot, egyenlőre nem jelentkezik semmilyen tünete.
A váróteremben viszont elkapott Sanyika egy hörghurutos nyavalyát, ezért nem műtik meg holnap, a következő időpont július 31! Épp 38 hetes leszek akkor...
Teljesen ki vagyok készülve, nem tudom hogy lesz...
Most antibiotikumos kúrán van, szegénykém eléggé be van rekedve, köhög, folyik az orra stb.

Precious! Nagyon jók lettek a Bálintos képek! Tündéri! A homokos feneke a kedvencem :oops:

Gabek! Túl vagy már a vérvételen? Hogy sikerült?

Anid! Gratulálok a sikeres félévhez!

A jövő héten már ctg-re megyek, hihetetlen hogy telik az idő...

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Tücsi!

Felraknád még egyszer légyszi az antibiotikumos linket, amit terhesség és szoptatás alatt lehet szedni?
Köszönöm!

Prücsök, csak a hintaló mozgott és az egy igazi ringlispil volt. A kisautót nem kapcsoltuk be, mert az mondta az apja, hogy teljesen felesleges, a gyerek igy is elvezi. Hát, igaza volt! :) Megsporoltunk egy zsetont vagy kettot.

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Vanda:
ez csak szoptatás mellett szedhető gyógyszerek hatóanyag listája, a terhesség más ügy, attól tartok.
http://whqlibdoc.who.int/hq/2002/55732.pdf
Baj van?

Prücsök, megkaptad a kulcsosházas linket?

T.
20150827140659
 
 


Sziasztok,

csak gyors bekukk, mert szeretnék bemutatni Nektek Valakit :)

Szerelmünk legújabb gyümölcse, Pindurkababa:
Kép

Szerencsére mindene megvan, és jól működik. Nagyon kis formás babóca. De hatalmas :) Már két héttel nagyobbak a méretei a koránál. A gép 4200grammra saccolta a születési súlyát, ha ebben az ütemben fejlődik tovább.
Most 1377 gramm.
Egyébként tiszta Bálinti :)
A nemét továbbra is sikerült titokban tartani, ügyes volt a szonográfus néni.

Szép estét!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

bocs,hogy nem igazán vagyok,de sajna múlt hét hétfő óta nincs netem otthon.A melóhelyen sincs a szobánkban,így nem tudok napra készen jelentkezni!
Igérem,ha otthon már lesz jövök hozzátok.Különben meg zajlik az élet,ahogy nálatok is.

A telcsim is bekrepált tegnap,így sajna azon sem tudtok elérni,ha kellenék. :roll: Remélem mihamarabb tudok venni másikat.
Lilla,
helyes a pocilakód,tényleg nem semmi súlya van.

További szép strandolós napokat kívánok mindenkinek!

pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Jól eltűntem én is, már 3. hete vagyunk a Balcsin, júlis végéig tuti maradunk.
Itt nincsen net, ezért könyvtárba jöttem, hogy megoszhassan veletek az örömömet!

Van egy pozitív tesztem! :)

Sok puszi Mindenkinek!

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok!

Tücsi, nagyon köszönöm a linket, megmutatom az orvosomnak (sógornőm), hogy ezek alapján válasszunk gyógyszert.
Van egy évek óta visszatérő, tulajdonképpen minden 2-3 hónapban jelentkező, chlamydia fertőzésem és eddig nem lehetett kikezelni, mert vagy nem tudtunk róla, főleg az elején, amig nem volt vérteszt, vagy terhes voltam, vagy ezerrel szoptattam.
A szoptatást viszont úgy tűnik, hogy nem tudom, de igazság szerint nem szeretném feladni. Bálint nagyon szereti.
Viszont az állandó köhögés és inkontinencia már felőrölte az idegeimet és nem tudom többet türelemmel viselni ez a betegséget. Szeretnék végre meggyógyulni, de szeretnék szoptatni is. Remélem, hogy az a lista majd segit nekem.
És ebben a hónapban sem sikerült a fogantatás, ezért most van 2 hetem a következő ovulációig, addig pedig szeretnék meggyógyulni.

Joe! HATALMAS GRATULA!!!!! Nagyon ügyesek voltatok!!!!! :)

Lilla, nagyon helyes a legkisebb! Anno mi is a 4D genezisben voltunk és nagyon meg voltam elégedve.

Kellemes napot!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok,

Elért minket az első betegség :oops:

Berregőm hétfő délután nagyon belázasodott, hűtőfürdő, lázcsillapítók, köszi Lilla a jótanácsokat. Én semmit sem aludtam, óránként nézegettem a lázát (még jó hogy van jó kis pár másodperces fülhőmérőnk :oops: ). Másnap reggel doki, közölte hogy gennyes mandulagyulladása van. Na jó kaptunk gyógyszert, gyorsan ki is váltottam, be is adtam.
De ez nem volt elég mert estére kiütéses lett :cry:
Ma megint orvos, azt mondta, hogy ez nem a gyógyszer mellékhatása (pedig arra rá van írva, hogy lehetne) hanem még a gyulladás következménye.
Na de a kedve már sokkal jobb, nincs láza sem, a pöttyök sem viszketnek, szóval már jobb a helyzet.

Kicsit fura érzésem van, hogy már van egy 2 éves gyerekem, és várom a következőt és még soha nem éltem át ilyesmit, hogy aggódnom kell érte mert a szervezetében valami nincs rendben.

Bocs, hogy másra nem reagálok,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok,

Elért minket az első betegség :oops:

Berregőm hétfő délután nagyon belázasodott, hűtőfürdő, lázcsillapítók, köszi Lilla a jótanácsokat. Én semmit sem aludtam, óránként nézegettem a lázát (még jó hogy van jó kis pár másodperces fülhőmérőnk :oops: ). Másnap reggel doki, közölte hogy gennyes mandulagyulladása van. Na jó kaptunk gyógyszert, gyorsan ki is váltottam, be is adtam.
De ez nem volt elég mert estére kiütéses lett :cry:
Ma megint orvos, azt mondta, hogy ez nem a gyógyszer mellékhatása (pedig arra rá van írva, hogy lehetne) hanem még a gyulladás következménye.
Na de a kedve már sokkal jobb, nincs láza sem, a pöttyök sem viszketnek, szóval már jobb a helyzet.

Kicsit fura érzésem van, hogy már van egy 2 éves gyerekem, és várom a következőt és még soha nem éltem át ilyesmit, hogy aggódnom kell érte mert a szervezetében valami nincs rendben.

Bocs, hogy másra nem reagálok,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok,

Elért minket az első betegség :oops:

Berregőm hétfő délután nagyon belázasodott, hűtőfürdő, lázcsillapítók, köszi Lilla a jótanácsokat. Én semmit sem aludtam, óránként nézegettem a lázát (még jó hogy van jó kis pár másodperces fülhőmérőnk :oops: ). Másnap reggel doki, közölte hogy gennyes mandulagyulladása van. Na jó kaptunk gyógyszert, gyorsan ki is váltottam, be is adtam.
De ez nem volt elég mert estére kiütéses lett :cry:
Ma megint orvos, azt mondta, hogy ez nem a gyógyszer mellékhatása (pedig arra rá van írva, hogy lehetne) hanem még a gyulladás következménye.
Na de a kedve már sokkal jobb, nincs láza sem, a pöttyök sem viszketnek, szóval már jobb a helyzet.

Kicsit fura érzésem van, hogy már van egy 2 éves gyerekem, és várom a következőt és még soha nem éltem át ilyesmit, hogy aggódnom kell érte mert a szervezetében valami nincs rendben.

Bocs, hogy másra nem reagálok,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


HALIHÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ

GAbek:
remélem jól vagyytok!
örülj neki,hogy ezt mosztélted át!:)))

Lilla, Joe

Gratula:)


De én nem jövök mégsem ygakrabban,mert nagyon elhatalamsodott rajtam adepi, scsak negatívba nyomnám ahangulatto, ileltve leeht hgy most a ti "szép" életetek nem bizotos hogy ....

Tudom, majd megoldódik midnen, de nem most:)

Sajna nagyon mindent máshogy látok, illetve olyan,mintha felébredtem volna!


Tudom,hoyg a tröténetem nem egyedi, meg nem ritka, és bárkivel előfordulhat bármikor, de nekem nagyon fáj, még mindig.

Azért olvaslak titeket áM!

Szurkolo kmindenkinek!
anid2
 
 


Akkor én ezt most jól hazavágtam csajok?????
anid2
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: