Új privát üzeneted érkezett!

KépKép
Adri
ilyenekre gondoltál?
Szoritok nagyon a vizsgára Neked,hogy sikerüljön!!

KingaKép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!

AdriKép
Köszi a tanácsokat, hát megmondom őszintén, hogy a kenyérsütő még a fa alatt van a dobozában, meg se néztem a papírját, semmit! Ja, és nem Moulinex, valami "no name" márka....
Meg kaptam hozzá Dr. Oetker-es Kenyérsütés c. könyvet, nagyon jó kis receptek vannak benne, szép képekkel!
Recepteket előre is köszi, ments meg minket az éhhaláltól!KépKép
Majd én is küldök át recepteket, akinek kell.
Addig is dobok fel még egy képet, az almásról:
Kép
Van egy abszolút kedvenc, a Nutellás, de arról nem csináltam fotót.

Te holnap fogsz vizsgázni? Hugom is ("tortaharapós" Kép) ovónőnek tanul Hajdúböszörményben, és épp ma is volt egy vizsgája, 5-öst kapott!

KingaKép
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat! Hát igen, ha tél, legyen hó! Itt nagyon szépre sikeredett a karácsony, mert 22-23-24-én is nagy pelyhekben havazott! Bár azóta nincs belőle, mert rengeteg eső esett, és most mindenki a belvízzel küzd! Anyukámék pincéjében is bokáig ér már, a miénk még "csak" nedves....Kép

Pussz, Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Sziasztok!

Azért "néztem" ám hülyén, hogy hol van a muffinos kép, mert valami elállítódott a Mozillával (azon keresztül szoktam netezni) és egyáltalán nem jeleníti meg a képeket és a szimbólumokat sem! Persze érdekes a dolog, mert, ha átjelentkezek a férjem beállításába, ott meg minden rendben! A Explorerrel viszont itt is látom a dolgokat, na mindegy. Kép

Ditta, a Nutellás muffin Stahl receptje?
Amúgy szerintem teljesen mindegy, hogy milyen márkájú/márkátlan a kenyérsütő, lényeg, hogy jól működjön! Te is írhatsz ám kenyeres recepteket is! Nekem a Mindennapi kenyerünk c. van meg. Ez egy sorozat. Megvan még belőle a Csokoládés csodák (vagy mi a csuda a címe), meg a muffinos is.

Alig várom, hogy lemenjen a vizsgaidőszak és végre értelmesen is tudjak Nektek írni!
(Most mindig csak belekapok valamibe, és csak úgy gépelek a semmibe.)

Mennem kell!

Jó éjt mindenkinek!

Chopin! Hol vagy??????
radra
 
 

 
 

Ezer bocs lányok, egész nap nem aludt ez a mazsola, ezért nem tudtam gyakrabban jönni!!De most már kipróbálom, hogy az ölembe veszem és úgy írok.
Adri!
Én 5 évig zongoráztam,és még most is szoktam (otthon Budapesten)néha pötyögni.Zenei általánosba jártam,(húú de régen volt)és énekkaros is voltam.Sok sikert a vizsgához,tudom milyen száraz tud lenni a zenetöri.
SKInga!
Szonja egyszer alszik egy nap, koradálután egy órát.Ritkán valóban elalszik úgy este öt körül is és ez tényleg befolyásolhatja az éjszakát.Mostanában igyekszem úgy alakítani, hogy csak egyszer aludjon.

Képzeljétek lányok, ma már 8-kor elaludt, de 1 órát kellett ülni mellette, hogy be tudjam rakni a kiságyba.A hálózsákkal már nem is próbálkozom, mert azt végképp nem engedi, hogy abba belerakjam.Az meg szóba se jöhet nála, hogy alvás előtt bemásszon a zsákba.Kapja a takarót.Mindig rám jön a frász, hogy a fejére húzza, vagy kitakarózik és megfázik.De sajnos ez van, hálózsák kilőve.

Férjem vidéken dolgozik ma meg holnap,szóval egyedül vagyok egy kicsit a kis csirkefogóval.Néha tényleg honvágyam van, a legnagyobb bajom, hogy itt nem lehet úgy barátságokat kötni, mint otthon.Nem is a nyelvi korlátokról van szó, mert az az angolt a többség érti, inkább arról, hogy elég zárkózott emberek az észtek.Két babázós anyuka a szomszédom, de még egyikkel sem sikerült igazán összebarátkozni-bár egyszer már beszéltem velük - és úgy látom ,hogy ez már így is marad.Már hívtam őket gyerekrendezvényre, de nem voltak valami lelkesek.(azóta se láttam őket)
De azért nem szomorkodom egyáltalán.
Lényeg, hogy Szonja mondja, hogy:KÖK=tök, Kessék=tessék,kaka=kacsa, és úgy táncol Halász Juci néni zenéjére, hogy meg kéne zabálni.
Jó éjszakát, jó kenyérsütést szuper konyhatündérek!
Chopin
chopin
 
 


Sziasztok !

Eddig csak olvasgattalak Benneteket, de most vettem egy kis bátorságot és jelentkeznék soraitokba, ha befogadtok.

A legkisebb csemetém 14 és fél hónapos,így a 2004-es őszi babák topicba is bele szoktam olvasgatni, de ők már olyan összeszokottak és sokan vannak ...

Ha nem baj a jelentkezésem, akkor hozzátok csatlakoznék / "élőben" elég beszédes vagyok, de ez azt hiszem foglalkozási ártalom: óvónéni vagyok/

Gotti
gottianyu
 
 


Sziasztok!

Chopin ne aggódj én Pesttől csak 30 km-re lakom , már lassan 5 éve még sincs egy babás ismerősöm sem.Mindenki annyira zárkózott , hiába is próbálkoztam. Pedig könnyen ismerkedem,barárkozom.
A fiam már kiscsopis de ott sem jobb a helyzet szülők terén.Hát ez van.
Üdv Gotti!
Hány gyermeked van? Csak azért mert azt írtad a legkisebb 14 és fél hónapos.És fiú vagy lány? Kinga igazad van a jót könnyű megszokni,és már meg is szoktam. Rossz lesz ha megint mennie kell.A párom földmunkában dolgozik és ilyenkor januárban szinte végig itthon van.
Remélem ezentúl majd sűrűbben tudok jönni.Most is csak azért tudok írni ,mert a párom haverozik!!!
Adri szorítok a vizsgádhoz!!!!

jó éjt nektek!
Puszi:Móni

Kép
moni3
 
 


Sziasztok!

Gotti! Nagyon örülök, hogy csatlakoztál! Üdv Néked!
Szóval óvónő vagy?! Akkor lehet, hogy néha le foglak támadni a hülyébbnél-hülyébb kérdéseimmel, ha nem bánod! Kép /De nyugodtan szólj, ha zavar!/ Mert, ha olvastál minket, akkor írtam, hogy én is annak tanulok (bár nem valószínű, hogy az leszek)

Chopin! Gotti! Légyszi, légyszi rakjatok fel képet a gyerkőcökről, illetve magatokról, ha tudtok!

Megyek, felkeltem a nagyfiamat (a kicsi már itt üvölt az ölemben) és lassan elindulunk az oviba, útközben leadom Törpit a mamának, aztán vonatra ülök, és elhúzok vizsgázni Kecskemétre.
Aztán egyszercsak jövök, és megint írok Nektek. Kép

Szorítsatok nagyon 10.45 felé, mert akkor kezdődik a vizsga! Kép

Puszi mindenkinek!

Adri

Én is teszek fel a két törpéről egy "szilveszteri pancsi" képet (a kicsire alig lehet ráismerni, olyan kis UFO feje van KépKépKép)
Kép
radra
 
 


Sziasztok!
AdriKép
szoritok Neked,mint az állat!!Sikerüljön a vizsga!!!
Édik a gyerköcök!
Hát igen lécci rakjatok fel Moni,Chopin,és Gottianyu képeket Ti is,kiváncsiak vagyunk Rátok és a gyerköcökre!Adri Te is rakhatnál fel magadrol is!!!!Kiváncsi vagyok az év ovonénijére!!KépKépKépKép
GottianyuKép
Üdv.közöttünk!!!!Persze,hogy jöhetsz,ez a topik ugyis még csak kialakuloban van,és mindenkit nagy szeretettel fogadunk!!!Csak irj gyakran,mert szeretünk olvasni!!KépKépKép
Mesélj magadrol,és a családrol!
ChopinKép
Gondolj a tavaszra,nemsokára itt van,és akkor tudsz sokat csavarogni a mazsolával,és akkor talán nem fogod érezni annyira,hogy egyedül vagytok!Lehet,hogy a másik két kismamának egy kis idö kell,és összehaverkodnak Veled!
Estére a kislányt probáld meg ugy öltöztetni,hogy ne fázzon,ha kitakarozik!Inkább ruha legyen rajta több,mint jo be legyen takarva,és ameg sem tud mozdulni,vagy magára huzza a takarot.Lehet,hogy a hálozsákban az volt neki a probléma,hogy álmában nem sokat tudott forgolodni.Csak probálok ötleteket adni,amugy én is folyamatosan kisérletezem a Balázzsal,hátha egyszer jobban fog alukálni éjjelKépKépKépKép
MoniKép
Jo hogy tudsz jönni,látom sikerült gépközelbe kerülnöd!Kép
A kisfiad hogy szokta meg sz ovit?Nekem a középsövel elég sok gond volt a beszoktatásnál,igy már elöre ronyozok a picurnál az ovitol.Bár az még odébb van!Kép
DittaKép
MUFFINKIRÁLY!KépKépKépKép
Tök szépek a muffinjaid,és biztosan finomak is!
Fuh nem lehet valami kellemes szegény anyukádéknak a hülye esözés miatt!Reméljük Ti nem áztok be annyira.Mostmár elég az esöböl!!!!Legyen tél,olyan igazi,vagy jöjjön a tavasz!!!KépKép

ADRI!MÉGEGYSZER ÜGYES LÉGY!!!!!!Kép

Puszi:KingaKép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!Persze megpróbálok képet feltenni, de meg akarom várni a páromat, aki ma este jön haza, hogy segítsen, mert ezzel még nem próbálkoztam egyedül.Azt tudom, hogy ő már egyszer próbált fényképet tenni a netre, de akkor azt mondta, hogy túl nagy méretűek a digitális képeink.Hát nem tudom, nem értek hozzá, majd este megpróbáljuk.

Üdv Gottianyu!
Örülök, hogy csatlakozol.

Moni3!
A babaklub különben jó megoldás az összejárásra,otthon jártam is ilyen helyre.Szonjának is kicsit levezette az energiáit.Nálatok nincsen?Itt sajnos még nem fedeztem fel, de majd körülnézek.
Radra!Te már biztosan levizsgáztál, remélem jól sikerült.Minden elismerésem, hogy gyerek mellett csinálod a sulit.Én is szívesen beiratkoznék valahova (egyetemi vagy főiskolai képzésre), de minthogy nem vagyok otthon, lehet hogy itt nem fogok lehetőséget találni.Majd meglátom.Ráadásul nálunk nincs közelben a nagyi, aki vigyázna a picire.A szilveszteri pancsi kép rém cuki!!
Skinga!
Köszi a tanácsokat!Én is a tavaszi játszóterezésben reménykedem.És szerintem is inkább több ruha és kevés takaró.
Ja, és a gyerek éjfélkor felkelt tegnap, mintha reggel lenne.Csak jönne már ki az a rágófog, már tiszta duzzadt a kis ínye.
Puszi :Chopin
chopin
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, és a mai vizsgám megvan! KépKépKép
Még holnap is lesz a változatosság kedvéért! Kép
Köszönöm, hogy gondoltatok rám! (Biztosan azért sikerült! Kép)

Chopin! A képet úgy tudod lekicsinyíteni Paint programban, hogy megnyitod a képet, ott a vízszintes menüsoron van egy olyan felirat, hogy "Kép", ott kiválasztod a legördülőn, hogy nyújtás/döntés, és ott a nyújtást (függőlegesen és vízszintesen is) 100%-ról leveszed mondjuk 25-30%-ra, és így elmented a képet. -Kissebb lesz a file mérete-.

Kinga!
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=6886
Itt találsz viszonylag friss (tavalyi) képeket. Ha véletlen nem nyitná meg, akkor a fotóalbumban Nándi&Bálint alatt megtalálod!
Ha készül majd kép, akkor teszek fel! (Bár, pont ma lettek kész a hagyományos fényképezővel készültek, de azt macerásabb bescannerni.)

Elhúzok egy kicsit tanulni, de azért még lehet, hogy ma visszajövök! Kép
radra
 
 


Sziasztok!
Csak egy gratulácio erejéig jöttem!
GRATULÁLOK ADRI A VIZSGÁHOZ!!!!KépKépKépKép
Szoritok a holnapihoz is!!Ügyes légy!
A képeitek nagyon szépek!Szép család vagytok!

Puszi:Kinga

Kinga
skinga
 
 


http://www.babanet.hu/album/main.php?own=1&album=5882
Itt vagyunk mi!Kép

Kinga
Ha esetleg nem nyitja meg,akkor Kinga és családja.Kép

Kinga
skinga
 
 


Csak 1 percre kukkantok be. És persze azért, hogy Kingáékat megnézzem!
Nagyon édes a kis Balázs! Kép A két nagyfiú meg igazi vagány! Biztosan sok lánynak fogják összetörni a szívét! KépKépKép
Ja, közben én is kissé felfrissítettem az albumot. (Tanulás helyett persze)

Szorítsatok nekem holnap is 9-től!

Puszi, Adri
radra
 
 


Sziasztok Anyukák !

Köszönöm szépen a kedves fogadtatást, remélem sokszor tudok majd jönni beszélgetni hozzátok.

Hát akkor "kis" családomról:

Koromat illetően úgy látom én vagyok itt a sereghajtó - erről ennyit, a profilomba meg úgy is beírtam könnyelműen. /Kép
Négy gyermekünk van: Bence 17 és fél, Ákos 15 és fél, Danika 10 és a legkisebbünk Zitus néhány nap múlva 15 hónapos /Õ is tervezett baba volt/.
Amolyan olaszos család vagyunk, mert nálunk ritkán van csend a fiúk ugyanis zenélnek is / hegedű, brácsa, zongora/ A legkisebb még csak az idegeinken játszik ... jó ez csak tréfa volt, mert nagyon jó baba és még egyelőre szopizik. A foglalkozásomat már elárultam, Adri nyugodtan kérdezz csak, bár én már őskövület vagyok és még a két éves suliba jártam... + még utána két suliba.
A párocskám igen házias / másképp nem is vállaltam volna a nagycsaládos létet/

Kérdezzetek nyugodtan, szívesen válaszolok:

Puszi: Gotti


Kép
gottianyu
 
 


Próba cseresznye....Kép
chopin
 
 


Sziasztok!

Tehát Õ Szonja, a lányunk, 11 hónapos korában. Vannak újabb képek is, csak a párom, aki most érkezett haza egyelőre ezt a kettőt méretezte át. Azt mondja, hogy azért csinál ekkora képeket a fényképezőgépünk, mert a papírképeknél ez a méret és minőség a jobb. A számítógépen meg van elég tárolóhelyünk. Kép
chopin
 
 


Sziasztok!
Ági
Le a kalappal!4 gyermek,nem semmi!!!Türelem,türelem,és még 1000Xtürelem,ugye?Kép
Nagyon édi a kislány,és tök irigyellek,hogy még szoptatod!!!Kép
Nekem is 3 fiam van,de szerintem én már nem nagyon szülök negyedik babát.Pedig egy kiscsaj nekünk is jo lenne!!KépKép
Pláne,hogy látom a Ti kislányaitokat(lsd:Chopin,Ági)!!TÜNDÉREK!!
Adri
Nem kaptál kedvet????KépKép:Igy fösuli mellett!!!KépKépKép
NA de Te most azonnal menj vissza tanulni!!!!!KépKép

Puszi:Kinga


DITAAAAAAAAA!!!!!!Merre vagy??MONI papát elzavarni a géptöl!!Kép

Kinga
skinga
 
 


Szeretném felhívni a figyelmét a Szülők Háza és a Nő Ezer Arca együttműködésében szervezett várandósok és kisgyermekes szülők számára tartott "Család születik" programra!

A programban lehetőség nyílik:
- egyéni, állapotfelmérésre, tanácsadásra
- egyéni és csoportos szülésfelkészítésre,
- terhes meditációra,
- anya-magzat kommunikáció építésére.

A program a szülésre való felkészítésen túlmutatóan, segítséget nyújt:
- a születendő újszülött körül felmerülő kérdések megválaszolásában
- az újszülött megértésében,
- az újszülöttel való kommunikációban
- életvezetési kérdésekben a szülés után
- kisgyermekes családok problémáiban
- társintézmények, szakellátások ajánlásában
- szülés körüli intéznivalókban, tudnivalókban (juttatások, anyakönyveztetés,)
- különböző szerepek egyeztetésében (anya, feleség, nő, dolgozónő stb.)
- kapcsolati háló változásaiban (szülőtárs, szűkebb, távolabbi család)


Amennyiben felkeltette érdeklődését a "család születik programunk", kérem hívja:

Dr. C. Molnár Emma, ügyvezető igazgatót, a Nő Ezer Arca vezetőjét:
telefon: 06202269191

további információ: www.anoezerarca.hu, www.szulokhaza.hu
julcus
 
 


Gottianyu!Tündéri a kislányod, majdnem egy idős az enyémmel, Szonja most múlt 1 éves.Chopin
chopin
 
 


Kinga!a te babád is gyönyörű, vidám kis gyerkőc.
Lányok!Nálatok könnyen megy a gyerkőcök lefektetése?Mi is gondolkodtunk már a testvérkén néha és ahogy elgondolom napközben jól ellennék akár két gyerekkel is, de őszintén szólva nem tudom, hogy hogyan lehet elaltatni, lefektetni egyszerre több totyogót.Mikor egyszer nálunk aludt egy barátunk kislánya, akkor éjjel 1-ig fenn voltak, mert egyik sem tudott a másiktól aludni, annyira fel voltak pörögve.
Most megyünk bevásárolunk a Norde Centerbe, jó hétvégét mindenkinek.
Sziasztok!!
Chopin
chopin
 
 


Chopin
Megmondom öszintén,én nem nagyon tudom,hogy hogyan megy egyszerre több picur lefektetése,mert nekem a két nagy fiu között is 4 év van,ugyhogy akkor már könnyü dolgom volt,a nagyobbik magátol lefeküdt ,és aludt,mert tudta,hogy a kicsivel kell foglalkoznom.De egyébként a tesok olyan aranyosak,mintha éreznék,hogy anyának a picivel kell foglalkozni.
Gondolom kis korkulönbségnél ez nehezebb,nem is nagyon tudom elképzelni,hogy hogyan is lehet megoldani.
Idegen kisgyerek jelenléte megint máshogy hat,mert akkor kizökken minden a maga kerékvágásábol,és azért pörögnek fel a picurok,gondolom ez lehetett a barátotok kislányával is.A testvéreknél ez más,mert kialakul egy forgatokönyv,és azt érzik ök is.
Hát ennyit tudok a témához szolni,de gondolom Adri,Ági,és Ditta jobban tudna ebben segiteni.Kép
Adri
Na mi van???Vizsga??

Puszi,sziasztok:KingaKép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok !

Minden baba és már nem baba nagyon helyes,aranyos, megnéztem minden profilt és feltett képet. Mi is köszönjük Zitával a dicséretet.

Kinga

Én is sokáig " három fiús" anya voltam és tul.képpen, ha valaki nekünk csak 3 éve is azt mondja, hogy négy gyerekünk lesz... hááát, de úgy bő két éve szinte kétségbeestem attól a gondolattól, hogy nálunk már soha nem lesz babaillat stb. és megpendítettem a páromnak. Õ meg lelkesen helyeselt Kép
Két hónap múlva pedig kopogtatott a gólya, pedig én azt hittem úgysem jön össze. Amikor pedig 10 hetesen / chorion- biopsziám volt/ megtudtuk hogy Kislány, az már csak hab volt a tortán !!
Úgyhogy Kinga sose mond, hogy "nem igen", mert nem tudhatod .... Kép
A szopival pedig úgy vagyunk, hogy nem érdem, hanem ajándék. Ugyanis a fiúkat összesen 9 hónapig tudtam szoptatni, pedig nagyon akartam, Zitut pedig most minden gond nélkül.Szerintem ez a babán is múlik és még sok-sok mindenen.

Chopin

Üdvözöljük a kis copfost, Zitusnak is gyakran van ilyen "szökőkút" a fején Kép
Az altatástól én valahogy nem tartottam, de utólag úgy látom, hogy pontosan akkor tudtam viszonylag következetesen betartani a napirendet, amikor a két legnagyobb fiammal voltam otthon. Köztük ugyanis két év van és hamar összehangolódtak. A harmadik gyerek meg mindig "zúgolódott", hogy pl. neki miért kell hamarabb ágyba mennie stb. Zitusnál pedig már látom az előjeleket, hogy több mindent ki fog tudni harcolni. Kép

Adri

Remélem sikerültek a vizsgáid, ügyes vagy, mert két kicsi gyerek mellett ez bizony nem egyszerű.

Móni,Ditta

Nektek is üdvözlet,puszi:

Gotti
gottianyu
 
 


Adri!Remélem jól sikerült a vizsgád!!Számolj be....Chopin
chopin
 
 


Sziasztok Lányok!

Hogy telt a hétvége?
Mi a párom szülinapját ünnepeltük a barátainkkal,pontosabban egy párral.Nekik is kisfiuk van , egy évvel idősebb a fiamnál.i is jól éreztük magunkat meg a gyerekek is.
Kinga,Gotti,Chopin, nagyon édesek és szépek a gyerekeitek!
Kinga!
Az oviba szokás nálunk két hétbe telt.Két hétig minden reggel sírt,aztán egyszer csak abbahagyta és már várta az ovit.
Nálunk a lefekvés kilenckor van és már nem is emlékszem hogy állt be.Alvásügyileg soha nem volt gond a Danival.
Most mennem kell mert a párom mindjárt jön!!!
Puszi nektek!!

Móni

Kép
moni3
 
 


Sziasztok !

Kinga, Chopin

Hogy álltok a fogacskákkal ? Nekünk még mindig csak négy darab van! Tudom, hogy előbb-utóbb kibújnak, de a darabos kajákat nehéz lelkiismerettel adom Zitusnak, mert még nem igazán rágja meg. Használtok valamilyen kencét a fogínyre ?

Többieknek is pussz:
Gotti és Zitus
gottianyu
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, csak tudjátok hétvégén nagyon nehezen tudom megkaparintani a gépet, mivel ilyenkor a férjem lóg rajt egész nap! Kép
Mindkét vizsgát letudtam. A pénteki (zeneirodalom) tuti 2! A szombatit - mivel írásbeli volt - még nem tudom, de az is biztosan meglesz, csak azt nem tudom hányas. De nem is igazán érdekel! A lényeg, hogy letudtam és így mindig kevesebb van!
Eleinte még nagyon rosszul esett, ha rossz jegyet kaptam -esetleg meghúztak-, de mára már nem izgatom magam ilyen apróságokon. Megvan és kész. Kisgyerek/ek mellett nem olyan egyszerű, és véleményem szerint a jegyek nem mindig tükrözik a tudást, vagy a belefektetett munkát! (Több olyan ember is van a csoporttársaim között, akik végig puskázták az egész 3 évet és tele vannak 4, 5-sel, én meg nem merek pusizni, így ennél gyengébb osztályzataim is vannak.)

Ditta! Hogy telt a hétvégéd? Mit sütöttél (ki)? Kép

Gotti!
Fogacskákkal kapcsolatban ne aggódj! Nándikának 14 hónaposan jött ki az első! Kép Persze utána már jöttek sorban, de addig kissé aggódtunk. Mi egyébként Dentinox-ot használtunk (asszem).

Kinga! Mi is szeretnénk még 1 babát. Jó lenne egy kislány is, de ha megint kisfiú, hát Istenem, akkor az!
Van egy csoporttársam akinek 5 gyerkőce van és olyan jó náluk a hangulat! Tulajdonképpen Õk hozták meg a kedvet a nagyobb családhoz! Kép 10 éves a legidősebb, 3 hónapos a legfiatalabb gyerkőc. Az első három kislány, a második 2 kisfiú. (És így végzi a főiskolát!!!)

Móni! Boldog szülinapot a férjednek!
Te hogy haladsz a tanulással?

Chopin! Meséltem Rólad a szüleimnek és azt mondták, hogy Tallin nagyon szép város! (Õk még a Szovjetunió idjében voltak, de akkor is nagyon tetszett Nekik.)
Egyébként szerintem az északi országokra általában is jellemző, hogy zárkózottak. Például a svédek is azok. De egy idő után azért megnyílnak, csak időt kell nekik adni.

Puszi, Adri
radra
 
 


Sziasztok!
Adri
nagyon gratulálok a vizsgáidhoz,ügyes vagy,le a kalappal!!Kép
Ági
Balázsnak 6 honapos korában kibujt egymás után 6 foga(felül 4,alul 2)azota állunk,de öt nagyon megviselte a fogzás,éjszakánként nagyon rosszul aludt.Pedig most sem leányálomKép
Mi is Dentinox gélt,és vibrucol(homeopátiás)kupot használtunk,de ugy vettem észre,hogy nem igazán használtak,talán a kup egy picit.
Moni
örülök,hogy megint jöttél,már csak DITTA hiányzik nekünk!
Nálunk is kb 9-kor van lefekvés,de a Balázs van amikor már 8-kor alszik,mert napközben kevesebbet alszik mostanában.
A nagyoknak szigoruan iskola idöben 9 orakor csörög a pizsi,mert reggel igy is birkoznom kell velük,hogy felkeljenek.
Szünetben már lazább a porázKépKép

Hogy vagytok Ti mostanában?Én olyan hülye depresszio közeli hangulatban vagyok,csak mindig sikerül kiráznom magam valahogy belöle.Nem akarom,hogy a család a szomoru képemet bámulja.Kép
Szerintem elkapott a "semmire sem vagyok jo,rossz anya és feleség vagyok,csunya vagyok,lusta vagyok"hangulatKépés ez nagyon rossz!!Én nem ilyen vagyok!Mindenki aki ismer,azt mondja,hogy folyton nevetek,mosolygok,viccelödök,hülyülök.De sokszor ez most nem megy.Kép
Lehet,hogy a fáradtság miatt?Mert keveset pihenek.

Puszi:KingaKép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!

Adri köszi a köszöntést.A tanulással hadilábon állok ,nem nagyon akar megszállni a tudás.Most a némettel küzdök.Van vagy 5-10 oldal.
Gratula a vizsgákhoz, zseni vagy! Nekem még mindig rossz érzés, ha rossz jegyet kapok.Mindig győzködöm magam,hogy nem az a lényeg hányas hanem hogy megvan ,de mégis rossz.Bár ez legyen a legnagyobb gondom.
A barátnőm terhes és látva őt kezdem egyre inkább úgy érezni ideje a kistesónak.A suli miatt tervet kellett készíteni, így remélem októberben már a pocimban lesz a baba.De az még oly messze.Ha nem feccöltem volna ennyit a suliba, már most válalnám a babát.
Lassan indulok a Daniért az oviba.

Puszi nektek.

Móni KépKépKép

Kép
moni3
 
 


Üdv!

Kinga míg írtam pont becsúsztál elém.
Mostanában a Danit is nehezebb rávenni a délutáni alvásra pedig eddig rendszeres volt.Lehet, hogy már "túl nagy" ehhez? Bár az unokatesója már 2 évesen sem aludt délután.
Lehet,hogy csak rossz napjaid vannak,nem? Velem is előfordul,de szerencsére nincs időm ezzel foglalkozni, így 1-2 nap alatt elmúlik.
Nem is értem,hogy gondolhatsz ilyeneket, hisz nézz csak a gyermekeidre! Biztos vagyok benne, hogy imádnak.Csúnya sem lehetsz,hisz a párod is szeret!Hessegesd el ezeket a buta gondolatokat!!!
Most már tényleg rohanok az oviba.

Puszi
Móni

Kép
moni3
 
 


Gottianyu!
Jól állunk a fogacskákkal, Szonjának 8 foga van eddig és most jön az első örlőfog.Nagyon szenved e miatt néha, de van úgy is, hogy eszébe se jut. Már majdnem átszakította az ínyét.Nem kenek rá semmit,szerintem nem sokára túl lesz rajta.
Azt mondják, hogy gyerek válogatja, hogy milyen gyorsan jönnek a fogak.
Bár már 1 éves, én még nem adok neki darabos ételt:csak durván áttört zöldséget, húst meg gyümölcsöt.Egyedül a banán esetében hagyom, hogy harapjon a gyümölcsből, azt nem töröm össze.Azért nem álltunk át még a teljesen darabos ételre, mert Szonjának még csak 1 hónapja jött meg igazán az étvágya a főzelékekre, azelőtt csak az anyatejet tekintette igazán ételnek.Anyatejet még most is kap.

Adri!
Gratulálok a vizsgáidhoz!!!Én egy 6 hónapos gyerek mellett államvizsgáztam, szóval tudom, pontosan tudom, hogy milyen nehéz!Ne törődj a jegyekkel-gyerek mellett ezzel már nem szabad foglalkozni- tényleg csak az számít, hogy meg van!
Tallin tényleg nagyon szép-ahogy a szüleid is mondják.Minden nap rácsodálkozom arra, hogy látom az ablakból a tengert.Tiszta őrület.

Kinga!
Ez a depresszió közeli állapot sokakat elkap a télen.Nem mondanám, hogy nem ismerem.De meríts erőt a céljaidból, a gyerekeidből, meg a férjedből, aki biztos nagyon szeret!Én ilyenkor mindig kitűzök magam elé valami apró célt,ami csak az enyém. Általában a tanulásban élem ki magam - tanulok franciául, most elhatároztam, nyelvvizsgát teszek.Mert szerintem a gyerek mellé,és a család mellé, éppen azért mert kimerült és fáradt vagy, kell valami, ami a te amíciód és ez segít, hogy tudd, hogy mennyi mindenre képes vagy és milyen erős vagy.Húú...remélem kihámoztad ebből, hogy bíztatni akarlak, mert ismerem az érzést.
Fel a fejjel!!!Gondolj egy kicsit magadra!Az is lehet, hogy egy hosszú hétvégére lenne szükséged, sok pihenéssel, relaxálással és jó levegővel?
Chopin
chopin
 
 


Kinga!Még valami eszembe jutott.Egyszer mikor nagyon erőt vett rajtam a melankólia,a párom sehogy se tudott felvidítani.Nagyon fáradt voltam és kimerült és ez hetekig tartott.Egyik nap a párom szomorúan mondta, hogy az egyik rokonunknak tragikus hirtelenséggel meghalt az anyukája.Nagyon meg voltunk döbbenve és kimondhatatlanul sajnáltuk őket.A párom csak annyit mondott, hogy "látod kicsim, nem a te fájdalmad a legnagyobb a világon".
Azonnal helyrerázódtam.
NO Comment.
Chopin
chopin
 
 


Helló mindenki!

Kinga! Szerintem is egy kis kikapcsolódásra lenne szükséged! Nem tudtok elmenni egy hétvégére valahová a férjeddel csak kettesben?
KépKép
Vagy csak egy meghitt, romantikus vacsira?
KépKép
Valószínűleg az időjárás is közre játszik abban, hogy rosszabb a hangulatod a kelleténél! Kép
Bár most nálunk süt a nap, de nagyon hideg van. Ilyenkor én már a tavaszra gondolok, ami persze még nagyon messze van, sajnos! A nagykisfiam meg mindig olyan kis szomorú, hogy nem esik a hó, mert Õ hóembert szeretne építeni. Mostanában elég sokszor elmondja. Engem a hó csak november-decemberben érdekel, amíg el nem telnek az ünnepek, azután már a jó időt várom! (Valószínűleg öregszem, régen ugyanis imádtam a havat bármikor esett.)
Ami azt illeti, én sem utasítanék vissza egy kikapcsolódós hétvégét! De még egy vacsorát sem!
Erről jut eszembe: Pont ma ránéztem a fürdőszobában a különböző kence-ficéimre és eszembe jutott, hogy milyen drágán vettem meg őket, mondván, hogy "mostantól egy picit kifestem magam", na ehhez képest, azt sem tudom a smink vajon mi?!
Kinek van arra ideje?! Viszont jól mutatnak a polcon, + elmondtahom magamról, hogy nekem ilyen is van, és nem utolsó sorban remek porfogók!

Chopin! Az államvizsgát ne is említsd! Az sem lesz semmi mutatvány! Már előre parázok tőle!
És még előtte van 4 hét gyakorlat (eddig 3-ról tudtam), amit természetesen a szüleim segítségével tudok csak megoldani, mivel valakinek csak törődnie kellene az én kicsi Bubikámmal! (A férjemnek sincs annyi szabija, így aztán mozgósítva lesz az egész család.)

Móni! Nándika 5 éves lesz ugye márciusban, de még mindig 2-3 órákat alszik délután. Alig lehet felébreszteni! Azért is nem altatjuk az oviban, mert ott viszont nem tud, és ha nem alszik délben, akkor estére tiszta gyagya!
Este persze küzdünk, hogy 10 előtt ágyba kerüljön, a reggeli "cirkuszról" meg inkább ne beszéljünk! Õ még álmos, hagyjuk békén, nem akar felkelni, nem megy oviba, Õ itthon marad szabadságon és még sorolhatnám mik szoktak elhangozni reggelente! Kép Ilyenkor szünet után meg főleg nehéz.
5 percig tart kb. egy "kitörés", aztán megegyezünk, hogy kakaóivás közben megnézhet egy mesét, aztán öltözés és indulás az oviba, mert már várják a gyerekek.

Na, megint megyek egy kicsit tanulni, de azért még benézek, ha tudok!

Pusszantás!

Adri

Gotti, Ditta hol vagytok??????
radra
 
 


Sziasztok !

Ha sikerült, akkor töltöttem fel képeket a következő helyre:

http://www.babanet.hu/album/main.php?own=1&album=8188&page=1

Egy kicsit később majd jövök:

Gotti
gottianyu
 
 


Szia Gotti!

Lehet, hogy csak én vagyok a béna, de nekem a "Fotóalbumok megtekintéséig" sikerült eljutnom!
Írd meg légyszi, hogy mi az album neve!!!

Köszi, Adri
radra
 
 


Sziasztok !

Bocsi,elnézést mindenkitől, az album neve: "Zita albuma: családi képek"

Majd jövök, mert vacsoratájm van nálunk.

Adri: Gratula a vizsgákhoz !!!!

Gotti
gottianyu
 
 


Sziasztok Lányok!
Annyira édesek vagytok!!Köszönöm,köszönöm,köszönöm a sok biztatást,és jo tanácsot,olyan jol estek!!Már jobb is a kedvem sokkal,de nem is nagyon sokáig tartott,mert a fiuk kiráztak belöleKépKépKépNa ez igy szokott nálam lenni,de nem mondom egy pihis hétvége kettesben a párommal nem lenne rosszKépKép,bár ahogy ismerem magam,ott is biztos a fiuk járnának az agyamban,és sietnék haza hozzájuk!!Hmmm....de azért nem lenne rosszKépKépKép
Ági
de jol nézel ki!!!!!!!!!!!!
A képek nagyon szépek!Kép

Mégegyszer köszi lányok,nagyon kedvesek vagytok!!!
Puszi:Kinga
Kép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok !

Úgy néz ki elcsendesedett a ház: apa elment dolgozni Kép , a fiúk fölmentek a "tetőterükbe", a kicsi pedig szunyizik, én pedig most írhatok Nektek pár sort.

Kinga

Olyan aranyos volt a dícséreted, köszi ( van ám rajtam kb 5-6 kiló a terhesség előtti versenysúlyomhoz képest, de soha nagyobb bajom ne legyen ) Örömmel konstatáltam, hogy újra jó a kedved !Engem is el-el kap ez a hangulat és nagyon jó gyógyír rá egy kisebbfajta szoba vagy lakás átrendezés, vagy ilyenkor szoktam a férjemet elráncigálni Debrecenbe vásárolni ( mondjuk ez sajnos nálunk pénztárcafüggő is.
Adri

A fürdőszobai kencékről mintha az én gondolataimat írtad volna le Kép, ha nagy ritkán elmegyünk valamilyen "felöltözős helyre", akkor meg örülök, ha az összes gyerek ruháját le tudom ellenőrizni,/ a múltkor már a hegedűtanszakin ülve vettem észre, hogy Danika az öltönyéhez bakkancsot vett fel .../ a sminkre sem időm, sem energiám nem marad. Tényleg gyakorlatra ismerős oviba fogsz menni ?

Chopin
Zitusnak kénytelen vagyok darabos ennivalókat adni kissé összetörve, mert bár szopizik, de főleg állandóan a mi tányérunkat lesi és abból kuncsorog Kép A bébiételekre rá se néz, talán a bébigrízek közül és a gyermekjoghurtok közül tudok belenyomni egy kicsit.

Móni

A Danik már csak a nevükből adódóan is jó gyerekek Kép Kistesó projekt Kép Kép Kép

Ditta

Írj kérlek te is , mert a végén még azt hiszem én riasztottalak el. Lécci ...

Pussz:

Gotti és Zitus
gottianyu
 
 


Jaj, nem riasztottál el, csak most nincs időm írni, gyorsan végigfutottam, jó sokat írtatok!!KépKép
De így a jó!

Holnap megpróbálok jönni hosszasan!

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Jó reggelt!

Gotti! Nagyon szimpatikus az egész "kis" családod! Egyébként mit szóltak a fiúk a kistesóhoz? Olyan jó, hogy vannak ilyen emberek is, akik 40 felé is vállalnak babát! Főleg többediket! Nem úgy mint pár "karrierista nő", aki ilyenkor már csak esetleg azért szül, hogy 1 gyereke azért mégiscsak legyen!
(Ezzel kapcsolatban majd még lehet, hogy foglak Titeket 'zaklatni', mert ilyesmi témában írom a diplomadolgozatomat (családszociológia). Pl: kérdőívet is össze kell állítanom, de még nem tudom hogyan is kezdjek hozzá. Na mindegy, ha aktuális lesz, úgyis meginterjúvollak Benneteket!) Kép

Kinga! Örülök, hogy jobb kedved van! Néha rám is rám tör a rosszkedv. Bár mostanában nem igazán izgatom magam semmin! Kép
Egyébként rajtam az is segít, ha veszek valamit! Pl. egy ruhadarabot magamnak vagy bármi apróságot a lakásba -mécsest, cserepes virágot-.

Lassan fel kell keltenem a nagyfiút, mert várja az ovi.
Később írok a többieknek is!

Addig is puszi mindenkinek!

Adri

Gotti! Igen, ismerős oviba megyek gyakszira. Nándika óvodájába, egy nagycsoportba. (Én is ide jártam annak idején!)
radra
 
 


Sziasztok!

Szép jó reggelt mindenkinek!
Ma nagyon jókedvűen ébredtem.És képzeljétek összeismerkedtem a Dani csopistársának az anyukájával.Biztos írtam már mennyire zárkózottak itt az emberek.De most nagyon örülök!!
Most megyek takarítíni aztán irány a suli, de meg akartam osztani veletek ezt a jóhírt.

Puszi nektek!!!
Móni

Kép
moni3
 
 


Akik reggel kimaradtak:

Szia Móni! Örülök, hogy 3 vagy mennyi év után végre van esélyed, hogy összebarátokozz egy-két helybéli anyukával! Kép Hátha egy jó barátnőre is találtál a személyében!

Chopin! Továbbra is érdekelnek az Észtországról készült képek (is)! (persze, ha majd készítetek)
Én nem felejtem ám el, úgyhogy néha nyaggatni foglak emiatt! KépKépKép

Ditta! Alig várom, hogy mesélj! Biztosan jól telt a hétvégéd, ha "hosszasan jössz"! Kép

Megyek ebédet főzni. Sziasztok!

Adri
radra
 
 


Lányok, lányok!Mindenkit irigylek, akinek este normális időben lefekszik a gyereke.Szonja még mindig hajnal 1-2 körül alszik el.Tényleg az az oka, hogy este 6 körül rá jön az álmosság és szopi közben elalszik.Most keltsem fel?Ha 1 órát alszik, mint szokott, akkor utána már csak éjfél után fekszik le.Lehet, hogy egy 20 perc után fel fogom kelteni, mert ezt már nehezen bírom.
Ez most úgy tűnik panasznap: nagyon fáj a hátam.Persze tudom, hogy a gyerek emelgetésétől, igyekszem is most ezt a lehető legkevesebbre csökkenteni.Remélem el fog múlni egy idő után.
Majd teszek fel észtországi képeket,talán még ma, én sem felejtettem el.
Ráadásul taknyos a kis mazsola.Szerencsére nincs láza, szóval megy az orrszívás ezerrel.Különben szerencsére szereti az orrszívót, úgy tartja az orrát, mint egy nagylány.
Puszi, megyek ebédelni
Chopin
chopin
 
 


Helló !

Chopin

Megkérdezhetem, hogy kb. milyen a napirendetek ?
Nálunk ugyanis ebben az időszakban /11. - 12. hónap/ voltak olyan gondok, hogy borult az addigi megszokott napirendünk, mert a nappali két alvás "sok" volt az egy meg kevés. Addig úgy aludt Zitus, hogy ébredt 8 körül, próbáltam hosszan kivinni levegőre és akkor sikerült szopival elaltatnom 11 óra körül, így aludt délig, majd játék,lefárasztás, levegő stb. és szopival szunya újra kb. 4- től 5-ig. Ezek után elaludt este 9 körül. Amikor sok lett a két alvás, akkor a 11 órás alvást egyre inkább toltam későbbre. Most 8, fél kilenc körül ébred, délutáni alvás 13 órától kb. egy órát /sajnos ettől nem alszik hosszabbat/ így már 8 körül fürdés, alvás. Az éjszakai hosszabb alvása éjfélig tart, azután már mellettem alszik, mert 2-3 óránként ébred szopizni, s így én is jobban vissza tudok aludni.
Remélem nem túl össze- vissza írtam.

Többieknek is pussz:

Gotti
gottianyu
 
 


Sziasztok lányok!
Most csak eg ypicire jöttem,mert nincs nagyon idöm!
Moni
örülök,hogy sikerült találnod valakit,akivel dumcsizhatsz!!Kép
Chopin
probáld meg ugy csinálni,hogy estefelé már ne aludjon a kiscsaj,mert mostmár tuti,hogy az miatt alszik el késöbb.Eleinte biztos,hogy nehéz lesz,de talán megéri!Kép
Ditta
na végre,lejelentkeztél!Már én is azt hittem,hogy elfeledkeztél rolunk!Gyere hamar!!
Adri,Ági
köszi a jo tanácsokat!Kép
Mindenkinek további szép napot,puszi:Kinga

Kinga
skinga
 
 


Gottianyu!
A jelenlegi napirendünk érzésem szerint egy megborult napirend, mert korábban mi is 8-kor keltünk és 9-kor feküdtünk.
Akkor alakult ki a borult napirend, mikor Szonja a fogzás miatt éjszakázni kezdett és sokszor továbbaludt reggel.Így az első visszaalvás egyre kijjebb tolódott.
Most 10 körül kelünk, kettő körül elalszik Szonja, aztán estefelé, 6 körül megint álmos lesz.A 10-körüli kelés a sok éjszakázás miatt alakult ki.
Biztos, hogy arról is van szó,hogy már elég lenne neki egy alvás is, és el is határoztam ,hogy nem hagyom este aludni.
Ma este hat körül csak egy húsz percet hagytam aludni-mert elaludt szopi közben, és nagyon kegyetlennek éreztem volna, hogy rögtön felkeltem - úgyhogy reménykedem, hogy hamar, legkésőbb 10-kor elalszik.Az a tervem, hogy ha továbbra is aludni akar este 6 körül, akkor fokozatosan csökkentem az alvásidejét -holnap még 20 perc aztán talán negyed óra....és így remélhetőleg fokozatosan vissza fog állni 9-10 órai elalvásra.
Egyébként tényleg én is hallottam, hogy úgy 1 éves kor táján borul a napirend és nagy türelem kell hozzá, hogy elviseljük azt az időt, míg újra beáll.Nálunk is biztos ez megy.Azért köszi a bíztatást, legalább tudom, hogy mások is jártak már hasonló cipőben.
Puszi:Chopin
chopin
 
 


Kinga!Neked is köszönöm, hogy szurkolsz alvás ügyben.Kösz a tanácsot, megpróbálom megfogadni.
chopin
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Chopin! Remélem lassan visszaáll a megszokott napirend hozzátok! Én azért nem igazán tudok hozzászólni, mert emlékeim szerint Nándikánál nem volt ilyen gond (vagy már nem emlékszem rá? Kép tudjátok, az idő mindent megszépít KépKépKép).
Viszont arra emlékszem, hogy sógornőm kislánya minden éjszaka felkelt este 11 felé és kb. 1 óra körül vagy még később aludt el. Ezt az időt pedig játékkal töltötte. (kb. 1 évesek lehettek a gyerkőcök) Egyszer mi is ott aludtunk náluk, és akkor is felkelt a kislány, amire persze az én fiam is, és együtt játszottak. Na mondtam, hogy többet nem töltjük ott az éjszakát, nehogy már Nándi is rászokjon!
Ha jó emlékszem ez ment náluk 1-2-3? hónapig.

Puszi, Adri
radra
 
 


Helloka!
Csak bekukk!Irni nem nagyon tudok,nincs idö,szokás szerint,majd talán délután!

Puszi:Kinga

JA!A nagy hir!!Sütöttem muffint,és naggyon király lett!!!!!Még 1 süti a kevés mellé,ami sikerül!KépKépKép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!
Adri!Köszi, most már tudom, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal.
Nem olvastatok mostanában valami érdekes könyvet?Februárban hazamegy a párom, kicsit feltöltjük az itteni könyvkészletünket.Tegnap fejeztem be József Attila életregényét, megdöbbentően jó könyv.Akkor szoktam néhány oldalt olvasni, mikor Szonja már alszik, de még nem alszik elég mélyen ahhoz, hogy berakjam a kiságyba.
Kinga!Gratulálok a muffinokhoz.
Puszi:Chopin
chopin
 
 


Helló!

Chopin én tudnám ajánlani Kertész Imre:Sorstalanság c. könyvét.(persze ha érdekel a téma) És a Da Vinci kód c. könyvet, az íróját sajna nem tudom.És elnézést ha rosszul írtam le a nevét.
Puszi:Móni

Kép
moni3
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: