Új privát üzeneted érkezett!

Timi

Jo mulatast holnapra! :wink:

Egy kerdes:
Tudtok adni nehany 1 evesnek valo receptet?? :oops:
Nem vagyok egy konyha tunder, igy sokszor olyat eszem amit nem adok Lujzinak... :oops: :oops:
Viszont sztem mar unja a hus-zoldseg puret...

Kép
boga
 
 


Szia Boga!

Bálint nagyon szereti a tésztaféléket, a spagettit kifejezetten szereti. Van olyan, mint pl a mai ebéd is, amikor csak paradicsomlevest csinálok és teszek bele jó sok cérnametéltet. Ebből meg szokott enni vagy 2 tányérral is és jól is lakik vele. Mondjuk nem csinálom nagyon édesre.
A főtt krumplit is szereti, meg a halat is. Múltkor nagyon bejött a krumplifőzelék.
Húsleves és répa minden mennyiségben és gyakran eszik spenótot is. Most cukkinit csináltam nem olyan régen és izlett neki. Tepsiben megsütöttem egy kis krumplival meg répával. Fűszer, ami éppen eszembe jut.
Karfiolleves. Rizsleves. Ja, és nokedli meg pörköltszaft!

Hirtelen ennyi jutott az eszembe.

KÉPEKet mikor láthatunk Rólatok???

TIMI, jó szórakozást!!!!

A héten elég rossz idő lesz, lehetne esetleg a jövő héten a tali? A pesti?

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok!

Vanda
Ezer hala az otletekert :) Majd megprobalom atultetni a 4 fogas Lujzi-etrendbe, mert a kisasszony semmi darabosat nem hajlando meg megenni... A 8 honapostol felfel hippeket sem!

Ha meg darabosat nyammog, annyit nem eszik, amivel jollakna...

Na de sebaj, eddig is volt valahogy :wink:

Kepek ma ejjel erkznek, ferjecskemmel egyutt :D (Ot masik orszagba szolitotta a kotelesseg, nem jott velunk haza...)

Varjuk mar, h ujra lathassuk vigyorgos Balint lurkot :) Meg persze a tobbieket is!!!

Kép
boga
 
 

 
 

Sziasztok!

Vanda
Ezer hala az otletekert :) Majd megprobalom atultetni a 4 fogas Lujzi-etrendbe, mert a kisasszony semmi darabosat nem hajlando meg megenni... A 8 honapostol felfel hippeket sem!

Ha meg darabosat nyammog, annyit nem eszik, amivel jollakna...

Na de sebaj, eddig is volt valahogy :wink:

Kepek ma ejjel erkznek, ferjecskemmel egyutt :D (Ot masik orszagba szolitotta a kotelesseg, nem jott velunk haza...)

Varjuk mar, h ujra lathassuk vigyorgos Balint lurkot :) Meg persze a tobbieket is!!!

Kép
boga
 
 


Inkabb 2x, mint 1x sem, nem igaz :wink:

Kép
boga
 
 


Szilvi

Koszi a privit!!! :)

Kép
boga
 
 


Halihóó,

Végre sikerült legyőznöm a technikát meg az ő ördögét :) és felkerültek a 2 héttel ezelőtti tali képei: http://kep.tar.hu/pagicsakegy

Délután szülinapozunk, majd jövök a képes beszámolóval.

prücs

prucsok
 
 


Sajnálom, hogy az ötletek nem az igaziak, de hátha tudod őket adaptálni.
Boga, vegyél egy klassz turmixot. :lol:
Almát is szoktam csinálni, de megfőzöm egy csipet fahéjjal és akkor szétmállik a szájában.

Egyébként Bálintnak közel 4-5 hónapja nem nőtt foga, vagyis 6 darab foggal eszik, meg az inyével.

Tali akkor? Lehet a jövő héten?

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Szuperek a tali képek, csak sajnos nem mindenkit ismerek. Egyelőre!!!

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok!
A jövő hét esélyes nekem, majd meglátjuk, hogy leszek... Nagy disznóság lenne két hét múlvára tervezni, vagy akkor már mindenki megy nyaralni?

Egyrészt még nagyon köhögök, másrészt nem tudom, hogyan fogok tudni járni. Tegnapelőtt este ugyanis elestem: Mirával kászálódtam ki az ágyból (félálomban), hogy betegyem a saját ágyába és egyszerűen kiment alólam a lábam, valami hihetetlen fájdalom belesajdult és nem tartott meg. Nyilván csak arra figyeltem, hogy Mirának ne essen baja, úgyhogy mindenféle tompítás nélkül rázuhantam a lábamra. Nem tört el, de jól megrándult, randa lila és bicegek. A fájdalom meg, ami miatt elestem vsz. reumatikus volt, merthogy a lábközépcsontom (lábfejnél) ki van kopva. Éljen! :roll: De Mirának tényleg nem esett baja, éppen csak kinyitotta a szemét a zöttyenésre, hogy rámnézzen szemrehányóan, hogy ezt ne csináljam. :)

Na ennyit a sirámokról, a jó hír, hogy Mira tegnap rám szólt, elég határozottan, hogy "Ümme, dere!" Pelust kellett cserélni :)

Joe? Mi van veletek?

Timi, milyen volt a koncert, találkoztatok?

Prücs, hadipark??? Én nem szeretem a fegyvereket. Blankának is jobban áll a kalap, mint a tank.

Alziza, nagyon ügyes vagy! Ezt az ülve vizsgálás dolgot lehet, hogy kipróbáljuk. Ha állva nem lehet :roll: Pelust cserélni is rém nehéz már Mirával, pont ezért.

Sajnálom, hogy műteni kell Zalcsit, brrr, átérzem az egészet. De szerencse, hogy lehet tolni egy kicsit. Mikor kell legközelebb menni?

Boga, milyen volt Portugália? Halat ette a kicsilány?

Nálunk az vált be - már amennyire... Brú nagyon jó evő volt eleinte, aztán rémes válogatós lett :roll: - hogy igyekeztem a lehető legtöbb dolgot úgy főzni, hogy változtatás nélkül, vagy minimális változtatással ehető legyen Brúnónak is. Pl. palacsinta nagyon jó joghurttal, tej nélkül (sőt, talán jobb is...), vagy főzelékbe tejföl helyett joghurt került, bors helyett borsikafűt használtam, ilyesmi.

A darabos kajákkal nehezen barátkozott meg Brúnó is, kicsit hibáztunk is, asszem, többször kellett volna kínálni - talán. De még most is olyan, hogy képes a petrezselyem levél darabkákat kihalászni a levesből vagy inkább otthagyja az egészet....

Amiket persze gond nélkül elcsócsált, a kekszek, pizza (házi készítésű, ha kell, van egyszerű, gyors receptem), kifli, virsli, sültkrumpli, túrórudi, sült szalonna, sült kolbász. (Igen, jól látod, semmi egészségeset nem szeretett, most sem szeret, de nem érdekel, legalább egyen valamit... Nála nem működött soha, a majd megéhezik és megesz bármit rendszer...) Nagy kedvenc a tarhonya, amit rendes gyerek módjára persze targonyának hív.

Mirával most próbáltuk a puliszkát, ízlett neki és rém egyszerű, jól variálható. Egy másik fórumon írta róla nekem egy lány:

"Puliszka alap: 1:3 arányban kukoricadara (nem a liszt és nem a rizshez hasonló állagú, hanem a k.dara) és víz. A víz lehet csak víz, tejjel keverve vagy csak tej. Amikor fő a víz-tej vékony sugárban belecsurgatom a k.darát, folyamatosan keverem, közepesre húzom a lángot, csipet só, folyamatosan keverem, kb 5-7 percet főzöm pöfögés után, ez az állagán is látszik, szépen besűrüsödik, tejbegríz állagú lesz. Én végig habverővel szoktam keverni, annyi nem ragad rá és így biztos nem lesz molnárlegényes (aka csomós). Ha túl sűrűnek találom, lehúzom a tűzről, teszek hozzá kevéske víz-tejet, habverővel összekeverem és visszateszem a tűzre (és keverem), így sem lesz csomós.

Ez az alap. Ezt lehet variálni különböző fűszerekkel (nem egyszerre, de ilyen jellegűre főzni) kakukkfű, borsikafű, tárkony, borsos, stb. Mehet gondolatnyi pirospaprika. Zöldséges variáció: apróra reszelt s.répát ésvagy petrezselmyet teszek bele, elég akkor, mikor kezd főni a víz-tej, spenótpürét adok hozzá 1-3 eknyit, apróra zúzott fokhagymát, megüvegesített, pirospaprikás hagymát. Vagy, mikor majdnem kész, túrót morzsolok bele és elkeverem, nem teljesen homogénre, kisebb-nagyobb túródarabkák maradnak.

Rakott puliszkának vagy alapot vagy vmilyen zöldségeset főzök, aztán tűzálló edényt vékonyan kikenek margarinnal, puliszka, túró, puliszka, tetejére kefírrel (Manó) vagy tejföllel (mi) elkevert túrót teszek, be a meleg sütőbe, amíg kicsit pirulni kezd a teteje és az oldalán is körbe. Felnőtt verziója a juhtúrós puliszka, ugyanígy rétegezve, de tehéntúró helyett sok juhtúróval, ha lehet pulisz-jtúró-pulisz-jtúró-pulisz, tetejére tejföl, forró sütőbe - ez friss kovászos uborkával, ahogy a megolvadt juhtúró vékonyan "pókhálót" húz tálaláskor... egyszerűen mennyei."

Amennyire tudom, ha a puliszkát tepsibe töltik és még megsütik, akkor az lesz a kukorica málé, azaz kukorica lepény, édes; nem kell cukrozni sem, nna én ezt akarom kipróbálni (meg Muzsu linzerét :lol: :oops: ).

Színesíti még a menüt a zabkása, na az egy jó átmenet pépes és darabos között, pláne, ha kicsit leturmixolod (éljen a késes aprító és a botmixer!): egy rész zabpehely két rész vízzel megfőzni (pár perc, kevergetni kell) és a végén egy fél (mennyiségtől függően egy) banánt belenyomkodni villával.

Husik: én darált húsból főztem pörit vagy makarónit és azt kevertem a krumplival, később a tésztával, aztán sokszor kiköpdöste. :D Viszont a nokedli pörköltszafttal azóta is bármikor jöhet.

Nem vagyok nagy szakácskönyv hívő, de szerintem a Kismamás szakácskönyvet érdemes megvenni (bár nem olcsó), tele van jó és megvalósítható ötletekkel, rendszeresen veszem elő én is, ráadásul nem kell sokat törnöm a fejem az átalakításokon és azon sem, hogy milyen idős kortól adható ez-az a gyereknek, mert benne van. És nem kell tíz kiló mamaújságot átnyálazni hozzá...

De átérzem a problémát, néha nem egyszerű etetni őket...

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Tudom, hogy mostanában alig jövök, nagyon kevés időm van, de rengeteget gondolok rátok:-)

Kérésem lenne, légyszi küldjetek nekem sok erőt, orbi megint kórházban, akikkel régebbóta fórumozok ők tudják, hogy már kétszer kilukadt a tüdeje, hát sajnos most is. Itt ülök és bőgök, próbálok megnyugodni a kicsi miatt, de nagyon nehéz!!!

Bocs, hogy csak ennyit írok.

Sok puszi mindenkinek!!!

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok

Brik

Nagyon nagyon sajnálom és drukkolok,h minden rendben legyen! Kép

És ilyenkor mit csinálnak?
Vagy miért történik ez?

Bocsi,h kérdezek!

Tücsi
Ez az esés .. :(

Az ülvevizsgálat valóban sokkal jobb!
Legalábbis Zalánnál.Eleve nem szereti ugye az idegen helyeket,ha pedig még le is kell feküdni,teljes a pánik.
Pl idegen helyen tisztába tenni is nehéz!

Legközelebb jövő májusban kell menni.Mivel már úgysem történik változás,nem kell sűrűbben. :(

Akkor csinálnak egy röntgent is (gondolom,h lássák,h lehet azt a katéteres cuccot csinálni)és akkor beszélünk bővebben a műtétről.
Mert most sokat nem mondott.Kérdeztem,de azt mondta:Anya,most ne stresszelje magát ezzel,majd jövőre beszélünk róla és arról is mikor szánják rá magukat.(Katéteres megoldással lehetne,de azt jobban szeretik nagyobb korban)
Kérdezte megy e közösségbe?Mondtam,h nem.
Mert ugye jobb várni vele míg nagyobb lesz,(az 5 éves kor az jobb lenne pl.)így ha nem megy közösségbe várhatunk.Hát akkor nem megy!

Boga
Eleinte én a bébiételt is turmixoltam.Zalánnak is későn jött a foga.
Aztán fokozatosan egyre kevesebbet turmixoltam össze,úgy,h maradjon benne pici darabos.Aztán megszokta! :lol:

Tali képeket megnéztem.Nagyon jók! :lol:

na megyek főzni
tojásos krumplifőzelék lesz+szójafasírt
Tegnap:borsó leves volt + riszfelfújt

Sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!

Lányok, asszonyok, megjöttem! (Biztos örültök :D :D :D :D)

Múlt héten véget ért a melóm, úgyhogy most kezdem már felvenni a fonalat.

Sajnos esélytelennek érzem, hogy mindent pótóljak, hiszen utpoljára azelőtt írtam, hogy Timi bábanapja volt! :(

Azt el tudtam olvasni, hogy milyen szuperül sikerült a meglepi -azóta, ha jól láttam, már meg is volt a koncert!

Timi, milyen volt?
Hadd gratuláljak neked, mert arról is lemaradtam, hogy megkaptad az állást! Nagyon ügyes vagy, szép sikereket kívánok neked!

Prücsök!
Én is boldog szülinapot kívánok Blankának!

Megnéztem a tali fotókat, gyönyörűek a gyerekek, komolyan!


Lilla, Huncut, Gabek, hogy vagytok?
Tudjátok már, hogy kisfiú vagy kislány lakik-e odabent?

Lilla!
Láttam, vacakol a vérnyomásod. Hátha most nem lesz ok aggodalomra és beáll a dolog.


Joe!
Mit mondott a doki? Lesz baba?

Brigi!
Sajnálom a párodat, küldöm máris a sok erőt!
Azóta hogy van?


folyt.köv.
kgk
 
 


Folyt.

Alziza! Sajnálom, hogy nem lett jó az eredmény! Azért egy év még van, hátha mégis javulni fog a dolog.


Tücsi!
Szegény, elég vacakul hangzik ez az esés! Nem tudom, kened-e a lábad valamivel. Az árnikakrém kiválóan gyógyítja a zúzódásokat, esetleg próbáld ki, ha van kedved.

Rólunk néhány szót:

Megtörtént a csoda és Boti végre szobatiszta lett! :D :D :D :D :D
Azért vannak néha még "balesetek, de csak nagyon ritkán.

Ez azért is megnyugtató, mert bejelentkeztünk az oviba és paráztam kicsit, hogy mi lesz, ha a beiratkozás napjáig sem lesz szobatiszta és végül föl se veszik..
Még nem tudom, hogy tutira felvették-e, ezen a héten lesz végleges döntés. Ha nem kapunk semmilyen jelzést holnapig, akkor majdnem biztos, hogy felvették. Drukkoljatok légyszi!

Egyébként Boti nagyon alakított a múlt héten. Sikerült úgy leugrania egy egyébként alacsony lépcsőfokról, hoyg az eséstől letört egy darab az egyik metszőfogáról. Na, ez tök jó volt, rohantunk haza az ordító gyerekkel.

Amikor megnyugodott Boti és el is állt a vérzés, adtunk neki puha kiflit rágcsálni. Nem volt jó ötlet, ugyanis sikerült lenyelnie vele a fogát! :shock: :shock:

A fogorvos megnyugtatott minket, hogy bár kitört a gyerek foga, nincs semmi elváltozás és ami a lényeg: a maradandó fog gyökere nem sérült meg.


Nálam is nagy változás történt, ugyanis kiléptem a munkahelyemről! Az elmúlt három év elég volt,hogy tisztába jöjjek azzal, mit akarok csinálni a jövőben és mit nem.
A munkahelyemen nem volt más lehetőség, csak hogy visszaüljek üdítőt rendelni és postázgatni a titkárságra, én pedig ezt nem akartam többet csinálni.
Azért is jött jól ez a kéthónapos meló, mert láthattam, hogy az igazi PR munka és a titkárság köt mekkora a különbség!

Terveim szerint rendezvényszervezéssel foglalkoznék ősztől mégpedig projekt szinten, vagyis konkrét események előkészítésébe, lebonyolításába kapcsolódnék be.
A most már ex-munkahelyem részéről is lesznek majd ilyen megbízásaim, de emellé kell keresnem mást is, mivel tőlük nem lesz folyamatosan munkám.

Szóval ez van. Nem bántam meg, hogy kiléptem, mert bár a mai világban nehéz jól elhelyezkedni, mégis úgy éreztem, hogy nem lennék képes továbbra is olyasmivel foglalkozni, amit a hátam közepére kívánok.


Most már megyek, igyekszem innentől kezdve aktívan részt venni a társasági életben!

Sziasztok!


Kinga
kgk
 
 


Halihó!

Először is Timinek mára nagyon jó szórakozást kívánok! Remélem majd jössz élménybeszámolóval, képekkel.

Ma voltam a közös dokinknál, és BonJovit hallgatott :lol: Lehet vele is találkozol ma a koncerten! Bár ha estig magánrendel ma, akkor aligha.

Természetesen Joe-nak is jó szórakozást!

Szóval én ma voltam a dokinál, a méhszáj tök rendben. 3 hét múlva megyek uh-ra, még gondolkozom, hogy bepróbáljam-e a klinikát, vagy menjek az Istenhegyire, de pont 4 hét múlva mennénk babamozizni a 4DGenesisbe, és ott is fizetünk egy halom pénzt, nem akarok az Istenhegyin is, tehát duplán.
A dokim szerint "szuperul nézek ki" így fogalmazott, én meg irultam-pirultam. :oops: Erre azt mondta, hogy nem mondaná, ha nem így lenne.

És most nagyon mérges vagyok, mert megbuggyant a bodzaszörpöm, az egyik üveg. Gyorsan a másikat leszűrtem, pedig csak holnap kellene, de nehogy az is így járjon. Biztos ez a trópusi hőség okozta. Eddig még soha nem csinált ilyet, pedig idén ez már a harmadik adag, amit gyártottam, mert a fiúk vedelik, egy hét alatt elkopik az 5 liter. :shock:

Brik: Jobbulást a párodnak! Sajnálom! Mennek a drukkok ezerrel!

Kinga: Szia régnemlátott! :) Jól vagyok, köszi. Talán most még jobban, mint az előző terhességnél ezidőben. Mi nem akarjuk tudni a nemét, csak majd szülésnél, a másik két csajnak meg megint pasija lesz!
(Amúgy szerintem nekem is, ez a megérzésem már az eleje óta)

Joe: Te hogy vagy? Mi lett a vérzés dologgal?
Nagyon izgulok ám, és szorítok Neked. Amint tudsz valamit jelentkezz!

Boga: Én azért nem tudok kajatippeket adni, mert Bálintnak már 14 foga volt egyéves kora körül, így gyakorlatilag mindent megevett már. DE nagyon szerette a tésztákat, a bolognai volt az egyik kedvence. Kézzel turmákolt benne, és tömte a szájába. Hú, imádnivaló volt.

Vanda: Egy éves kora körül Bálintnak is leállt a fogzása, és mielőtt két éves lett, egy hónappal előtte jött ki az utolsó négy egyszerre. Már nem emlékszem hogy pontosan hogy volt, de Bálint blogjában benne van az adatoknál. :) ha még az olvasónk vagy :wink:

Tücsi: Bálint is imádja a szalonnát :) Tegnapelőtt az uzsonnája egy szelet barna kenyér volt katonákra vágva, mindegyiken kis darab szalonna, egy hagyma karika. Mind befalta.
Köszi a puliszkás recepteket, ezeket én is elmentem. Ott áll egy csomag kukorica dara, mióta Dina írta, hogy Kata szereti, de még nem vágtam bele a készítésbe.
Sajnálom az esést :( , de jó, hogy legalább Mirának nem lett baja. Neked meg jobbulást!!!

Apropó Dina... Veletek mi van???????????

Móni Veled mi újság? Jól vagy? Pocaklakó?

Gabek, Te hogy vagy? és még akartam kérdezni, hogy 14.-én te jössz arra a bizonyos esküvőre???

Móninak kaja (már régen írtam):
tegnap: francia saláta, rántott pulykamell
ma: borsós újkrumpli leves, palacsinta
tegnapelőtt: halfilé roston, fűszervajjal, párolt cukkini
azelőtt: borsófőzelék, sült virsli

Manó: Gratulálok a tesódnak! Ezt el is felejtettem írni. Sikerült találnia orvost?
Ti jól vagytok? Veled mi a helyzet?

Na megyek, pihenek kicsit mielőtt Bálint felébred és nekiállunk "palintit sütni".

Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Kimaradt.

Alziza: Sajnálom a vizsgálatot :( Remélem javulni fog jövőre.

lilló
 
 


Csak röviden!!!

Lilla,
tegnap voltam koncerten,és ezek szerint kedvenc dokink a mai napig hallgatja!Talán ő is ott volt!!!!

KÜLÖNBEN NAGYON SZUPER VOLT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!AKKORÁT TOMBOLTAM,HOGY CSAK NA!!!!!!!FERGETEGES VOLT!!!!!!
NEM IS TUDOM SZAVAKBA FOGLALNI,ANNYIRA FANTASZTIKUS ÉRZÉS VOLT ISMÉT LÁTNI ÉLŐBEN ŐKET ZENÉLNI!!!!!

Zsófival is taliztam a végén amikor jöttünk ki,ami szerintem nagy csoda,mert egyes infók szerint 50.000 :!: ember volt ott!!!!!!

Most elteszem magam holnapra,mert azon a pár órán kivül,amit hazafele aludtam a kocsiban,nem pihentem!!!!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Köszi a drukkokat!
Reggel bevitték a Jánosba onnan át a Honvéd kórházba. Most becsövezték a baloldalon, mert az a tüdeje esett össze, ilyenkor alig kap levegőt. Utána nagyon fáj, mert újameg kell telnie a tüdőnek levegővel. úgy hogy most várunk. Ha vasárnapig nem javul így akkor felnyitják.

Mennem kell mert a gyerkőcök nyügösek. Remélem minden oké lesz.

Sok puszi nektek!!!

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok!

Brik!
Nagyon drukkolunk Nektek, hogy minden rendbe jöjjön!

Timi!
Én tudtam, hogy találkozni fogunk! :)

Lányok!
Koncert szenzációs volt, mi is végig tomboltuk a férjemmel.
Hazafelé nagyon fársztó volt az út, Bábolnától én vezettem hazáig de 2x meg kellett álnom futni pár kört. Nagyon csukódtak le a szemeim.....

Vérzés annyi volt amit korábban írtam.
Lehet hogy nagyon hülyének tartotok, de nem mentem el dokihoz és most már azt hiszem nem is fogok. NIncs is dokim.
Még azt sem tudom, hogy a köv gyereket hol szüljem?!
Persze nem beszélnék így ha legalább a kezemben + lett volna a teszt. Így mit is mondhattam volna a dokinak? Azt hogy érzem, hogy várandós vagyok? Szerintem komolyan sem vettek volna......
Ennyi. Bízom benne, hogy nem lesznek bonyodalmak ez ügyben.

Ne haragudjatok ha valakit kihagytam, csak átfutottam az írásokat. Én sem aludtam sokat 3 órát és Boti nem aludt délután...

Jó éjt Mindenkinek!

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Tücsi: Jobbulást, próbáld pihentetni a lábad...
Mi annak a szakácskönyvnek a neve, idővel szükségem lehet rá :lol:

Brik: Bár az előzményeket nem ismerem, de sok drukk, és jobbulást minél elöbb

Kinga: Sok sikert az új tervekhez, ehhez nagy bátorság kellett, de én hiszek abban, hogy csak az nyer aki mer kockáztatni, már én is hagytam így ott melót, és bejött!!!!

Lilla: Örülök, hogy minden rendben volt a dokinál! Pont ma gondoltam rád, mert a kezembe került a woooodooo bábum:) Remélem a következő talira el tudtok jönni (meg mi is)
Hogy csinálod a bodza szörpit?

Timi, Joe: Örülök, hogy ilyen jól éreztétek magatokat!
Joe: Azért csak meg kellene néznie egy dokinak nem??? (nem akarok beleszólni)

Ja ebbe a kaja dologba beszállok, mert én is kapok jó tippeket:
Tejszínes-gombás pulyka párolt zöldséggel
tegnap? töltött paprika


Nálunk minden rendben, gyerkő ismerkedik a kezével, és még mindig átaludja az éjszakát, minden éjjel felriadok, olyan furcsa, és várom, hogy ismét felkel, mintha ez egy átmeneti állapot lenne...
Na ennyi, ha valakit kihagytam elnézést, jó éjt
Nóra

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]Kép
fnora82
 
 


Sziasztok!
Brik, drukkolok nektek nagyon! Mitől van ez? Van segítséged, akire tudod hagyni a gyerekeket, tudsz menni látogatni? Ha tudsz, jelentkezz, hogy mi van veletek!

Nóri, ez a könyv:
http://www.mc.hu/termek.php?id=2272

Joe, szerintem a tüneteket azért elmondhattad volna. Most hogy érzed? Tesztet azóta nem csináltál?

Csak azért kérdezem, mert Mirával amikor terhes voltam, kb. óránként tettem a bejelentést páromnak: terhes vagyok; ja bocs, mégsem; de lehet, hogy mégis mégis; nem, mégsem - kezdett egészen burleszk szerűvé válni a dolog, aztán húztam az orvoshoz.

Timi, Joe, örülök, hogy jó volt a koncert :)

Lilla, de jó, hogy minden rendben :) Irigyellek ám, hogy Bálint eszik hagymát, Brú ilyesmire nem hajlandó.

Kinga, sok sikert az új melóhoz! Ez azt jelenti, hogy vállalkozókét fogod csinálni?
Botinak gratula a szobatisztasághoz! Ez azt jelenti, hogy fogváltásig nem lesz metszőfoga? Az elég kényelmetlen lesz szegénynek...
Sikerült a felvételi?

Sara, Dina?

Köszönöm a jókívánságokat, sokat javult a lábam. :)

Lenne egy kérdésem: van/volt valakinél olyan, hogy a fogzástól rosszabbul eszik a gyerek? Mira most már egyértelműen a fogaival küzd (minimum négy kezett türemkedni az ínyén), áll a járókában, ráharap a rúdjára, ide-oda dülöngél és kb. méteres szakaszon csiszatolja az ínyét. És mintha megint rosszabbul enne...

És még egy kérésem is lenne: egy egyetemista barátnőm kérdőív kitöltetős melót kapott. Egy 5 perces kérdőívet kellene kitölteni, ha valakinek belefér az életébe. Egy keresztnevet kérnek, de az nem kötelező, viszont egy valid telefonszám vagy e-mail-cím kell, hogy a projekt vezetői le tudják ellenőrizni, hogy tényleg kitöltette-e a kérdőívet. A főnöke megígérte, hogy nem lesz semmi zaklatás, egy-két ember kaphat telefont vagy e-mail-t, hogy látta-e a kérdőívet.
Lehet magyarul és angolul is kitölteni, de ha magyarul tölti ki valaki, akkor a barátnőmnek még le is kell fordítania, tehát, ha valaki bírja a nyelvet, akkor legyen olyan jó és angolul töltse ki. Június 11-ig kellene nekem elküldeni, én továbbítom a lánynak.

Aki hajlandó rá, mondja, küldöm a kérdőívet (ami egyébként a szerelemről tartalmaz pár kérdést).

Szép napot mindenkinek!
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Köszi a drukkokat!!.-)
Még mindig nagyon fáj neki, hogy feszít,reggel beszéltem vele. Sajnos ma csak telefonon hallom, holnap tudok bemenni,agy beszéltük meg.

Mtm ez lehet balesetnél egy nagyobb ütéstől, ha hasba vagy hátba szúrnak akkor s lehet, nekünk ez a harmadikés ez is spontán szerintem és a doki szerint is a stressz és a cigi is közrejátszott. Pedig én mindennap elmondtam tegye le, vagy szivjon kevesebbet, de sajnos makacs uram van.-(( Remélem most leteszi.-))) Gyerekeket tegnap vittem magammal, holnap talán anyukámék vigyáznal Álmosra, de ha úgyvan hogy mégse akkor Norbi anyja odajön és ameddig fent vagyok vele lesz vagy lesznek a gyerekek.
Sajnos Norbinak 2 évente előjött eddig ez a ptx, legutóbb Ákoska halála után, ott valószínű,, hog a stressz volt az ok.

Nem tudom, hogy gonosz vagyok e egy kicsit, de szívem szerint ha vasárnap megmütik úgy kérnék a töüdejéről képet csak azért hogy mutogassam neki ha rágyújt legközelebb. Nagyon szemét dolog szerintetek?

Na mindegy nagyon kivagyok, nagyon hiányzik!!!

Timi, Joe örülök, hogy jól éreztétek magatokat!!! Biztos fntasztikus lehetett:-)

Puszi mindenkinek!!

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok!

Alziza, fel a fejjel, remélem, hogy jövőre javulni fog Zalán állapota. :) A gumicukros trükk az unokatesóknál is bevált. :)

Brik, sokat gondolok Rád, és jobbulást a férjednek!!!

Lilla, igen, olvasom Bálint blogját. Meg is néztem gyorsan, hogy 1 évesen már 10 foga volt. Enyém Bálintnak még csak 6 van. De mondjuk ezzel is mindent eszik, kivéve a nyers zöldség és gyümölcs, illetve a nagyobb hús darabok. Azokat nem tudja szétnyomni az inyével.

Timi és Joe, örülök, hogy ilyen jól éreztétek magatokat a koncerten.

Tücsi, neked is jobbulást a lábad miatt. Kész akrobata vagy, hogy a kicsi a kezedben maradt és jóformán még csak fel sem ébredt.

Szép napot!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok,

Csak egy gyors bejelentkezés egy hétvégi programajánlattal. Szombaton a városligetben Önkéntesek Napja lesz és ennek keretében Thomas a gőzmozdony játszóházat csinálnak egész nap.
Bővebb program: http://www.onkentes.hu/doksik/20080529204618.jpg

Megyek, mert itt van a család.
Jó hétvégét mindekinek!

ági

prucsok
 
 


Sziasztok!

Tucsi
Jobbulast a labadnak :wink: Ugyes vagy, h megovtad Mirat!

Lujzi is kevesbe evett amikor kezdodott a fogzas. A vedononk szerint a kanal zavarja az inyet, ezert nem szivesen eszik... De lehet a meleg is, nem? Lujzi kevesebbet eszik, ami ota hazajottunk.

Alziza
Kitartas! Ha jol tudom, az emlitett beavatkozas rutin dolognak szamit a temaban, szoval mondhatni egy jobbik megoldas, nem? Ha mar ilyenek kozt kell valasztanotok... Remelem, minden a legjobban alakul!

Brik
Nem is hallottam ilyesmirol... Persze ez nem jelent semmit... Remelem, a ferjed hamar otthon lehet Veletek!
A francba a cigivel, szornyu, ha igy kell szembesulni a rombolassal... En is kocaskodtam Lujzi elott, ez az eset megerositett abban, h ha mar letettem, el kell felejteni... Ne haragudj, remelem nem banto, h tanulok az esetbol... Kitartas Nektek!!!

Rolunk:
Lisszabonban ket hetig esett az eso, max. 20 fok volt... Igy a varosban maradtunk vegig, nem nyaraltunk... Vagyis nem sok halacskat evett Lujzika... De amit kapott, szivesen fogadta :)

Timi, Joe
Orulok, h jo volt a koncert :wink: :)

Jo ejt!

Kép
boga
 
 


Brik, hogy vagytok?
Hát, ami a sokkolást illeti, nem tudom. Te ismered Norbit, hogy nem hat-e pont az ellenkező irányba, ha szélsőséges dolgokkal próbálkozol. Embere válogatja, ki hogy reagál. Azért a képet biztos én is eltárolnám, hátha egyszer kell. :(

Kitartás nektek!

Nálunk csúnya kalandok voltak, Mira leesett az ágyunkról, túlszaladt a szélén, persze a fején landolt. Persze péntek délután. Ügyelet, röntgen, miegymás, szerencsére minden rendben van. Viszont tegnap éjszaka elkezdett lázasodni, valószínűleg a foga miatt, de így is meg kell mutatni a doki néninek, mert a szíve miatt már indulhatott is az antibiotikum kúra.

Összességében is jól van, megy, mint a motoregér, és ahogy nézem, csendben elkezdett kísérletezni a kapaszkodás nélküli felállással: négykézlábra áll, kitolja a fenekét az égnek és próbálja felemelni a kezét a talajról, de nem érzi túl biztosnak magát, mert vissza is tappancsol rögtön, amit cseppet sem bánok, mert így is hajmeresztő dolgokat csinál.

Nagyon más természet, mint Brúnó, ő sokkal nyugisabb volt ilyen kicsinek is. Brúnóról nehezebb írni is, csak rajongani lehet, mert bár néha meggagul, mert azért féltékeny a tesóra, de még így is egy tök rendes gyerek. Már tud udvarias lenni, nagylelkű lenni, gondoskodó lenni, szemmel láthatóan felnőtt a nagytestvér szerephez...

Na megyek, ha éjszakai lázcsillapítós túra lesz, legalább pihent legyek.

Szép hétkezdést mindenkinek!
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Én olyan ideges vagyok! Ma dől el jön e Norbi haza vagy megműtik. Szorítsatok, úgy szeretném, ha hazajönne. Nagyon hiányzik!!!

Mtm én is meggondltam magam a kép miatt, ő tudja mit csinl. Én is dohánoztam de leraktam, most meg fogyozom ezerrel:-)
Méregtelenítek ma kezdem az 5. napot és nem ettem semmit eddig 3kg -ot fogytam, igaz van miből. De nem zavar Minenki itt Milka csokikat mutogat és nem érdekel, nem gondotam volna hogy meg tudom állni amikor mindenap lecsúszott 5 nappal ezelőtt egy tábla.
Büszke vagyok magamra eddig, de még van ez meg még 5 nap, kaja nélkül:-)))

Gyerekek jól vannak Álmos kúszik péntek óta. Ha felültettem ül, de még nem jött r hogy neki hogy kell, de szerintem elöbbfog állni mnt ülni magától, kicsit beteg megfázott.

Lili várja a suli végét, még ez a hét és vége, ma nem mentek úgy hogy márcsak 4 nap.

Puszi mindenkinek!
De nehéz ez a nap!!!

Sziasztok!

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok

Brik
Büszke is lehetsz magadra a fogyi miatt! :lol:

Drukkolok,h minden jól alakuljon nálatok!


Én ma megint voltam fogorvosnál kettőt csinált egyszerre,de nem éreztem semmit! :lol:

Tücsi
Mirának jobbulást!
Zalán is kezdett náthás lenni,de pöttyös a feneke is,úgyhogy ez megint egy fog lesz nálunk is.Szerencsére ő sosem lázas ettől!

Sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!
Brik, drukkoltam nagyon, mi lett?

Gratula Álmosnak, hát, azt mondják, hogy nagyon változó ütemben csinálják a kicsik a dolgokat, lehet, hogy ő tényleg inkább arra pályázik, hogy álljon :) Viszont valami olyasmit is olvastam, hogy ameddig nem tud egyedül felülni, addig meg kell támasztani a kicsi hátát.

Micsoda akaraterőd van neked, hallod. Azért vigyázz, hogy pont most le ne gyengülj, óvatosan a fogyókúrával!

Alziza, köszi. Voltunk doki néninél, a torka is piros Mirának, úgyhogy az antibiotikum talán segít. Még három nap, már kezdi is a pocakját legyepálni. :( Láza azóta sem volt, tegnap éjjelre megelőzésképp kapott egy fél kúpot, jól ki is hűlt :? mára nem adtunk, kíváncsi leszek.

Nem tudom, mindenki olvas-e kismamát, de az emelt családi pótlékra jogosultak automatikusan jogosultak közgyógyra és egy kísérő felnőtt ingyenes békávézásra. Már kezdem is intézni őket.

Mindenki megint nagyon eltűnt, én üldöztelek el titeket? Hahó!

Szép napot mindenkinek!
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!
Kivették a csövet, de még mindig nemmondanak semmit, ez a legrosszabb.

Álmos nagyon édesen kúszik csináltam videót is majd ha Norbi hazajön felteszi nekem és megmutizom. Annyira nem zavar hogy még nem ül majd ha feláll akkor úgy is lehuppan és akkor ül:--)

Muszáj mert én nem tudom miért de a hasam mint a 6 hós kismamáké olyan nagy volt, rengeteg vz volt rajtam amimost jött ki. Még van négy nap aztán új diéta amit többet fogyok tapasztalatok szerint. Ez az első inkáb méregtelenítő. Ez a 10nap.

De megéri. Vigyázok magamra, legalábbis próbálok.-)

Ez jó az emelt családisoknak:-)) Intézétek mert megéri. Nekünk nem emelt mi kimradunk ebből.

Puszi mindenkinek!!!!

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok!

Én csak ritkán jöttem mostanában, mert elutaztunk egy kicsit. Elmentünk apával kettesben (illetve Kispicúrral hármasban) Londonba egy hétvégére. Nagyon szuper volt, nagyon kellett ez már nekünk. Szerencsére semmi bajom nem volt sem az úttól, sem a sok sétától, szóval minden szuper volt.
Sanyika a nagymaminál van csütörtök óta, ma megyek hozzá és vasárnapig ott is maradunk. Most már kezd hiányolni, eddig nem is nagyon keresett. Nekem már iszonyúan hiányzik, de ma este már látom! :)

Az emelt csp-ről mi kaptunk egy kis kártyát és azzal vagyunk jogosultak az ingyenes bkv-ra. Szerintem ez automatikusan jár.
A közgyógyról ha van valakinek infója (pl. Tücsi?), akkor azt szívesen venném, mert nem sokat tudok róla, csak azt, hogy az idén nagyon megszigorították, hogy mire lehet használni.

Brik! Nagyon drukkolok nektek, hogy minden rendben legyen!

Tücsi! Remélem minél hamarabb meggyógyul Mira, szegény mindig kifogja a tutit...

Alziza! Sokszor kell még menni fogorvoshoz?

Timi! Hogy megy a munka?

Lilla, Gabek, hogy vagytok?

Na megyek, majd a hétvégén jövök.
Puszi mindenkinek,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok!

Tucsi, Huncut, mi az az emelt családi potlek? Kinek jar?

Majd en is jovok, nalunk alig van bekapcsolva a gep, folyton kint logunk a Micivel a jatszon.

Ja meg egy kerdes. Nem tudjatok, a Clostilbegyt beallitja a rendszertelen mensiciklust 28 naposra? Egyaltalan, "csinal" normalis menstruacios ciklust annak akinek nincs?

Anid, BREKO BREKO!

Tovabbi szep napot!

Anita

Kép
Kép
panzej
 
 


Sziasztok!

Csak egy villam bejelentkezes :)

Remelem jol van mindenki, nem volt idom visszaolvasni, bocs.

Csutortokon koltozunk, egy ideig nem lesz netunk sztem ugyhogy legyszi szoljatok, ha lesz tali! A szamom a tablazatbvan van.

Huncut, lattam, regebben kertezted, h milyen hordozokendot erdemes venni:
Sima kendoben a nandut ajanlanam, annak jo a szovese (nem mindegy), magyar es nem olyan draga. Egesz nagy gyerekkel is hasznalhato, elol, csipon, haton :)
Van meg a rugalmas kendo, pici babaval nagyon szuper, nem kell begyomoszolni ugy, mint a simaba, nagyon kenyelmes. Hatranya viszont az, h eleg hamar kinovi a gyerek, kb 6-7 kiloig tart rendesen. Utana nyulik, nem lehet eleg szorosra kotni es nem tartja jol a babat, ez nem jo a gerincenek.
Itt tudsz ilyet nezni: www.babakozelben.hu
Ha van idod sztem menj el egy tanfolyamra, nagyon megeri.
www.hordozo.hu vagy www.hordozokendo.hu

Na huztam, pakolok!

Kismamik remelem jol vagytok!!!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!!

Sára,
jó költözést,és mihamarabb várunk vissza!

Sajnos a melóhelyen elvették a netet,így onnan nem tudlak titeket nyomonkövetni,de a szabad napjaimon ígérem jövök!
Ha vkinek SOS kellenék nyugodtan csörgessen meg,ha nem tudom felvenni bizti visszahívom!!!!

A meló jó,bár hétfőn és tegnap a bugyimat is elhagytam.Annyi betegünk volt,hogy a másik folyóson és a másodikon is feküdtek a mi betegeink.A 8 szül.-nőgyógy ágyra volt 14 beteg!
Szóval van itt meló bőven!!!!

Brik,
remélem a párocskád már jobban van.Drukkolok,hogy hamar hazamehessen hozzátok!

Móni,
örülök,hogy jól sikerült a kiruccanás,és a pocilakó is jól van!

Tücsi,
Mirának jobbulást,remélem rövid ideig viseli meg a fogzás!

Lilla, Dina és a többiek merre vagytok????

Lépek,mert vár az itthoni meló!Mosok ezerrel!!!

Pusz mindenkinek!!!!

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, de nem tudtam most visszaolvasni. Panaszkodni jövök.

Boti szerencsére bekerült az óvodába, ma voltunk beiratkozni.
Hát, az óvónéni óriási csalódás nekem. Ha még közönséges nőt láttatok, ez a tyúk az. Nem is tűnik kedvesnek és türelmesnek, inkább el tudom képzelni, hogy hideg és kiabálós.

Eldöntöttem, hogy hacsak lehet, átkérem Botit a másik csoportba. Tudom, hogy elsőre nem jó ítélni, de én mégis úgy érzem, hogy erre a nőre nem akarom rábízni a gyerekemet.

A férjem mondta, hogy ne pörögjek be nagyon ettől, még nem is tudjuk, Boti hogy fogja érezni magát ennek az óvónőnek a szárnyai alatt, majd ha menet közben úgy látjuk, hogy nem megy a dolog, intézkedünk. Gyakorlatilag igaza is van, tudom én, de az első női megérzésemtől nem tudok szabadulni.

Szerintetek túlzás, hogy így leírtam ezt a nőt máris?


Na, ennyi a panaszom!


Annyit láttam, hogy Sáráék költöznek! Kívánom, hogy simán menjen a költözés és érezzétek jól magatokat az új otthonotokban!


Sziasztok!

Kinga
kgk
 
 


sziasztok

Panzej

Én clostyval lettem terhes.
Szerencsém volt, anno rátaláltam Siklósi profra és ő segített.
Mert senkinek nem jutott eszébe ez a kezelési mód a vetélések ellenére sem.
Ezt a cikket már máskor bemásoltam egy topicbe és most megkerestem neked:

A hormonális okok közül talán a leggyakoribb, néha észrevétlen, míg a gyermekvállalásra nem kerül a sor, viszont jó eredménnyel rendezhető állapot a sárgatest elégtelenség.
Az élettani petefészekműködés során a 28 napos ciklus 14.napján az addig érő, növekvő petesejt kiszabadul a petefészekből és vándorolni kezd a petevezetőben a méh felé. A helyén, a petefészekben kialakul a sárgatest , mely a progeszteron nevű hormont termeli. Ez a hormon felelős a menstruáció előtti tünetekért, um.mellfeszülés, folyadékvisszatartás, gombás hüvelygyulladás tüneteinek felerősödése.
Másik, jelen esetben fontos hatása a méh nyálkahártyájának átalakítása, hogy a megtermékenyített petesejtet be tudja fogadni, illetve a 12. hétig ez a hormon tartja meg a terhességet. Ekkortól ugyanilyen hormon, de már a lepényből származó, folytatja az eddigi feladatokat. Ezért az első 12 hétben bekövetkező vetéléseknél igen nagy százalékban a petefészekben termelődő progeszteron elégtelensége mutatható ki okként.
A terhesség későbbi időszakában, amikor az elején csak kevesebb volt a progeszteron, de a terhesség megmaradt, nagyobb valószínüséggel alakul ki koraszülés, magzati növekedés elmaradása, méhen belüli elhalás. Ezek mind arra vezethetők vissza, hogy az első harmadban, amikor a méhlepény kialakult, nem tudott megfelelően beágyazódni, kicsi maradt, mert kevés volt a progeszteron. Ugyanis ez nem "vagy van, vagy nincs" alapon működik. A mennyisége változó, akár ciklusonként is. Egy határig nem jön létre terhesség /a nyálkahártya nem alkalmas a befogadására/, ha ennél több, de nem elég, vetélés lesz, ha elérte a megfelelő szintet, zavartalan 9 hónap és boldog babázás várható.
A fentiek alapján érthető, hogy nem mindegy, mikor vizsgáljuk, hiszen a peteérést követően, legalább 3 nappal kezd emelkedni, majd éri el maximumát.
Amennyiben nem megfelelő szintet mérünk, Clostylbegit adásával rendezhető ez az állapot, azonban nem csak a 2x1-es mennyiség létezik! A gyógyszer szedésekor ellenőrizni kell, mennyi az a mennyiség, ami kiváltja a megfelelő peteérést és hormontermelést, emelve az adagot. Vannak gyógyszerek, melyekkel kiegészítve fokozható a hatása, ezek egyéni mérlegelést kívánnak.
Valóban van esély a többes terhességre, de közel nem akkora, mint a lombik programok során. Az én praxisomban igen ritka, talán a mértéktartó és indokolt adagolásnak köszönhetően.
Sajnos ezek az ismeretek csak részben terjedtek el a kollégák körében, talán mert nem voltak olyan szerencsések, hogy közelről lássák Siklósi György professzor úr ezirányu kutatásait és sikereit és keveseknek adatott meg, hogy közvetlenül tőle tanulhassák. Hát én örülök a szerencsémnek, hogy e kevesek közé tartozhatok, mert nagyon sok sikerélményt adott.
Vendég
 


Kinga
sajnálom az ovit :(

Huncut
Igen még kell egy párszor menni :oops:
Ebbe most nem végleges tömés van.
Aztán van még amit csinálni kell.Most betömetem,leszedetem a fogkövet és kifehéríttetem.Most nem hagyom abba! :lol:

Sára
Jó csomagolást!


Sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!


Köszi a drukkokat! A párom hazajött:-) Megnyugodtam, most ment el a körzetis dokihoz. Azt mondta úgy érzi elég egy hét pihi neki és megy vissza dolgozni én keveslem de ez van. Ő tudja.

Sára jó költözködést,siess vissza hozzánk.

Kinga szerintem Boti élvezni fogja az ovit. Szerintem nem lesz gond. Elsőre lehet hogy nem volt szimpi az óvonéni, de lehet hogy később azt veszed észre milyen kedves. Boti reakcióit figyeld, mert lehet hogy neki szimpi, fogod látni ha nem kedveli és azt is ha igen. Remélem minden oké lesz.

De boldog vagyok, remélem mostmár minden oké lesz itthon is.

Puszi mindenkinek!

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok!

csak hipppper gyorsan: Kinga, egyik ismerosom fia a mackosba jart, nem tudom melyik csoportba, de o is kb ugy irta le az ovonenit ahogy Te, mindenfele nem jo dolog tortent a gyerekkel (nem szurtak ki, h komoly logopediai fejlesztesre szorul pl.). Atmentek egy masik ovoba.
En hallgatnek a noi megerzeseimre....

Brik, orulok, h hazatert a parod, tovabbi jobbulast neki!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok,

Úgy fest beindul a nyári szezon és mindenki inkább a jó időt élvezi. Tegnapelőtt már Blanka is tépte le magáról a pólót a medence szélén ülve "úszunk!" felkiáltással. :lol:

Sara,
Jó költözködést és érezzétek jól magatokat Gödön!
Remélem ott jó szomszédaitok lesznek és jó fej lesz a kismama társadalom. ;)

Brik,
Norbinak egy hadseregnyi tüdőfoltozó manót küldök! Vigyázzon magára és jó egészséget kívánok neki.
Nektek pedig sok ++++++ot hozzá!

Kinga,
Azt hiszem a női megérzés nem elhanyagolandó. Az első pár héten úgyis ledől minden és biztos a többi szülővel beszélgetve is okosabb leszel. A környéken nincs senki ismerősöd, aki ismeri az óvónénit?
Mindenesetre ne habozz csoportot váltani, ha úgy látod. Amúgy mikor kezditek majd?
És a munka? Valaki már kérdezte, de bennem is ugyanaz merült fel kérdésként, hogy akkor most magánzó leszel és számlával dolgozol majd a pr szakmában? Felkeltetted az érdeklődésemet. :P :idea:

Alziza,
Nagyon nagyszabású fogorvos projektet vállaltál be! Kitartás ;)

Timi,
Legalább jól belecsöppentél a közepébe! így az angol is pikk-pakk menni fog, nem csak a szülészet. :lol:
Az osztálytalálkozótok hogy sikerült a hétvégén?

Huncut,
Jól hangzik a londoni út és hogy Sanyika ilyen jól vette a hiányotokat.
Ősszel én is el lettem engedve Írországba, ugyan egyedül, de már megvan a jegyem. :) Úgy izgulok, még sohasem repültem.

Mtm,
Az emelt csp kapcsán felmerült bennem - nem mintha érintene -, de ugye nemcsak bkv van ingyen, hanem kinek-kinek a helyi városi közlekedés (már ahol van persze)?
Mirával remélem nem lett komolyabb gond.

Boga,
Blanka is keveset eszik, mióta ilyen meleg van. Gyakoraltilag úgy kell belekönyörögni az ételt falatonként. Viszont napi 1,5-2 liter folyadékot képes inni.
Majd elmúlik ez a nyár és akkor megjön az étvágyuk. 8)

Blankát azt hiszem megcsípte valami, de nem tudom mi lehetett és mikor, csak fájlalta a derekát. Bekentem acutannal. Remélem nem komoly, mert nem dagadt be és nem látok semmi gyanúsat, csak sokszor panaszkodik rá. :( Kalciumot persze nem jutott eszembe adni neki. :oops: Pedig fent van egy csomó szúnyogháló.

Blanka szülinapi képei is fent vannak a képtárban az érdeklődőknek: http://kep.tar.hu/pagicsakegy
Na lépek, holnap utazunk Ajkára.

prücs

prucsok
 
 


Szia Prücsök!

Gyönyörű ez a gyerek! :) Nekem nagyon tetszettek a szülinapi képek.

Brik, jobbulást a férjednek és próbáld meg rávenni, hogy maradjon még otthon. Biztosan mindannyiotoknak jól esne.

Sára, jó költözést!

Móni, örülök, hogy jól sikerült a kiruccanás! Csak igy tovább!
Rápillantottam a vonalzódra és látom, hogy már alig van vissza valami idő! :)
Lilla, Te hogy vagy?
És a többi kismama??

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok!

Sara, kitartást a pakoláshoz! Nem semmi két picivel :shock:

Vanda, nálatok mi lesz a költözéssel?

Prücs, amit láttam Kismama cikket, aszerint vonaton és távolsági buszon 90%-os kedvezmény ár, de nem ír semmit a nem budapesti helyi közlekedésről.

Panzej, nem akarsz te emelt családi pótlékot, hidd el - én sem akarok. Annak jár, akinek tartósan beteg a gyereke, pl. Mira szívével ez a helyzet, mozgáskorlátozott vagy 1500 gramm alatti koraszülött volt.

Nem olyan rém hosszú, hát becsépelem.
1. bölcsis/ovis/iskolá sétkezésben 50%-os támogatást lehet kérni (sok helyen a bölcsiben ingyenes étkezés jár), ignyelni az orvosi papír és az emelt csp szóló igazolás leadásával lehet.
2. a bp-i tömegközlekedésben hatéves kora után is ingyne utazhat egy felnőtt kísérővel. A MÁKtól kapott EREDETI igazolást kell bemutatni az ellenőrnek. (további info bkv.hu)
3. vonaton és távolsági buszon 90%-os kedvezény jár neki és egy fő kísérőnek is, további info elvira.hu és volanbusz.hu a kedvezményeknél
4. alanyi jogon jár közgyógyigazolvány
5. tízéves korig vehető igénybe a gyes, akár nyolc óra munka mellett is
6. az iskolában ingyenesen kérhetünk tankönyveket
7. mozgáskorlátozottság esetén pl. gépjárműadó-mentesség jár, ha több autó van, akkor arra, amelyikre kevesebbet kell fizetni.
8. parkolókártya jár mozgáskorlátozottság vagy autizmus esetén
9. víz- és csatornadíj-kedvezmény jár, ezt az önkormányzatnál lehet intézni
10. az 1500 gramm alatti koraszülötteknek hároméves korukig jár az emelt csp
11. aki melet csp-t kap és/vagy gyesen van tartósan beteg gyerekkel, ott a napköziellátás jár, vagyis maradhat a gyerek délután. Aki viszont gyeten van, vagyis főállású anya (3 gyerektől kezdve), annak a gyereke csak napi öt órát maradhat az intézményben, ellenkező esetben vissza kell fizetnie a magasabb járandóságokat.

A kismamának Pálfi Istvánné Rita küldte el, hogy minél több kismama értesülhessen róla - hát legyen kívánsága szerint :)

Móni, de jó, hogy jól sikerült a kiruccanás és hogy Sanyika is jól bírta :)
Ezt a kis kártyát a csp-ről hogy lehet megkapni?
Jövő héten hívom az önkormányzatot és akor majd megírom, mit tudtam meg közgyógyról.

Prücs, Blanka nem ütötte meg a derekát vagy nem esett úgy, hogy meghúzta? Majd megnézem a képeket :)

Alziza, kitartás a fogorvoshoz!

Timi - akkor örülhetsz, van szülés elég :) Majd mesélj, hogy boldogulsz (ehh, biztos jól, hülye kérdés volt :) )

Brik, örülök a jó híreknek, így tovább. Azért pihenjen Norbi, ne legyen visszaesés! Mit dolgozik?

Kinga, hát, az a gyanúm, egyre nehezebb rendes ovónénit találni. Ha gáz, akkor inkább válts. Bár pl. nálunk az a néni lett Brú kedvence, aki nekem a kevésbé szimpatikus volt, bár hozzátartozik, hogy az is tök rendesnek nézett ki (és ki is derült róla, hogy tök rendes), csak a másik nekem szimpatikusabb volt.

Év közben szerintem nehezebb intézkedni, de az a baj, hogy azért láttam már olyat, aki nagyon kedves volt a szülőkkel, csak épp a gyerekekkel nem, de még időben szóltak nekem, hogy ne hozzá küldjem a gyereket. Állati nehéz ügy, én úgy látom, hogy menet közben kell élhető viszonyt alakítani, valahogy. Tartok tőle, nálunk is ez jön majd, új ovónéni jött, Brú kedvence nyugdíjba ment... Hát, ő is bűbáj volt velem, de hallottam, hogy beszél a gyerekekkel. Jó, sokan vannak, egyedül volt (másik beteg), első hét, meg minden, de akkor is...

Itt: Brú náthába belegyalogolt, holnap már nem megy, Mira lassan javul, gondolom majd most megint rosszabb lesz, hogy Brútól kapja rögtön a következőt. Holnap konzultálhatok doki nénivel, hogy mi legyen az antibiotikummal, abbahagyhatjuk-e holnap vagy folytatni kell. Dinát idézve: ááááá!

Dina?

Tündi, mesélj nekünk, mi van veled, naa!

Szép napot mindenkinek!
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok,

bocsánat, hogy kicsit "eltűntem", nagyon aranyosak vagytok, hogy érdeklődtök. Sajnos most kicsit el vagyok keseredve, voltam körzetinél EKG-n, és megállapította, hogy nem szépen ver a szívem, ezért elküldött egy kardiológiai felülvizsgálatra. Ott kivizsgáltak, rám kötöttek egy 24 órás vérnyomásmérőt, és sajnos kiderült, hogy megint kezdődik, ami Bálintnál is volt, hogy magas a vérnyomásom. Bálintnál is ezidőtájt kezdtem mérni magasabb értékeket, bár igazán brutális a 34. héten lett. :( Szóval megcsinálták ezt a 24 órás vérnyomásmérést, ez negyedóránként mérte a vérnyomásomat, és közben vezetnem kellett egy táblázatot, hogy mit csináltam abban az időszakban éppen. Sajnos volt olyan, mikor 180/110 volt :(. (Igaz akkor éppen meccset néztem, és nem az a csapat állt jól, akinek szurkoltam :wink: ). Érdekes, hogy a háziorvos is, a védőnő is, a kardiológus is jókat mért (118/70, 120/70...ilyeneket) a rendes higanyos mérőjével.
Ezek után elkezdődött megint a gyógyszerezés, egy hónap múlva kell újra visszamennem, akkor megint csinálnak egy ilyen 24 órásat, és ha nem lesz jó az eredmény, akkor emelnek/változtatnak a gyógyszerezésen, és a kardiológus felveszi a nőgyógyászommal a kapcsolatot, azt mondta, hogy sanszos, hogy az utolsó időszakot megint nőgyógyászati felügyelet alatt (terhes pathológia :shock: ) kell töltenem. :( :( :cry: :cry:
Szóval most nagyon kivagyok emiatt. Reménykedem, hogy talán nem ismétlődik meg a két évvel ezelőtti történet, de egyelőre erre sok esélyt nem látok se én, se a doki. De baromira nincs kedvem megint hónapokat tölteni a pathológián, a gyerekem nélkül :cry: , pláne nem augusztusban.
Azért igyekszem megrázni magam, hogy Bí ne érezze rajtam, hogy kivagyok, és igyekszem nem gondolni a legrosszabbra, de azért lassan készítgetem fel magam lelkileg.
Pedig most úgy figyeltem, a kajálásomra is, a súlyomra is (a múltkori mérés óta nem híztam) kímélem is magam, amennyire lehet... Úgy látszik ez kevés, én így vagyok genetikailag kódolva.

Sára: Látom Téged is most jól lefoglal a költözés, kívánom, hogy zajlódjon le minél hamarabb, minél zökkenőmentesebben, biztos nem lehet egyszerű a két kicsi mellett...

Brik: Örülök, hogy hazaengedték a párod, mielőbbi teljes jobbulást neki.

Kinga: Nehéz dolog ez, nem tudom emlékszel-e még rá, de az elején nekünk is volt konfliktusunk az egyik óvónénivel, aki Bálint szerint butának nevezte. Nem is nagyon volt szimpatikus utána a csaj hónapokig, mert a gyanu mindig bennem maradt, hiába tisztázta magát. Mostanra meg nagyon megszerettük, valamelyik nap mikor mentem Bálintért, Bálint visszaszaladt az ajtóból hozzá és megölelte.

Nóri: Nem kell ám várni a következő taliig. Itt lakunk egymástól egy köpésre, ha van kedvetek és már mobilis vagy Erikkel bármikor átjöhettek egy vizitre, hogy talizzunk. Legalább én is babáznék kicsit gyakorlásképpen mielőtt élesben megyünk. :wink: Meg Bálint is ismerkedne a fiatalabb korosztállyal, hogy mire is számítson majd a "tesókával".
A bodzaszörpit leírom egy következő hsz-ben.

Timi: Látom belecsöppentél rendesen a munka közepébe! Nem is gondoltam, hogy a Telkiben is ilyen nagyüzem van. :shock: De sok pénzük van az embereknek. :roll: és nekem miért nincs? :lol:
Kitartást, és sok sikert a munkádhoz!
Amikor csak tudsz azért jelentkezz.

Vanda: igen, én is megnéztem Bálint blogját, tényleg 10 foga volt 1 évesen, 14 hónaposan jött hozzá még 4 és a maradék kettő most két éves kora előtt. :)

Móni: Örülök, hogy jól éreztétek magatokat Londonban. Én jövő hétvégén lopom el apát a szülinapja alkalmából egy hétvégére kettesben (illetve hármasban Pindurkababával :wink: ). Még soha nem voltunk Debrecenbe, odamegyünk. Remélem jól sikerül. Meg még nyáron szeretnék egy utolsó közös nyaralást, legalább egy hosszú hétvégét Bí részvételével. Azt még nem találtam ki hová. Remélem ez is megvalósul.
De jó Neked, hogy már hármassal kezdődik a heteid száma :)

Gabek? Tündi? Dina??????

Na megyek főzni.
Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Bodzaszörpi:

10 bodzavirág
70 dkg cukor
3 evőkanál citromsav
5 liter víz
2 egész citrom

A vizet felforralod a cukorral és a citromsavval (míg ezek fel nem olvadnak), aztán hagyod kihűlni. A bodzavirágokat jól megmosod, aztán egy 5 literes befőttes üvegbe teszed őket. Rákarikázod a két citromot, amit szintén jól megmosol. Végül ráöntöd a kihűlt cukros-citromos vizet. Ezt lefeded és szobahőmérsékleten hagyod 3-4 napig állni. Utána jól leszűröd üvegekbe.
Nincs benne semmi tartósítószer, ezért hűtőben kell majd a kész italt tárolni. Kb. fele-fele arányban kell higítani a szörpit vízzel vagy szódával.


Móninak kaja tippek:
chilis bab barnarizzsel (tegnap)
tárkonyos újkrumpli leves, nudli (ma) nekem nudli helyett: grillezett hal, párolt zöldséggel
káposztás tészta (tegnapelőtt a fiúknak) nekem: párolt pulykamell, grillezett padlizsánnal

Lilla

lilló
 
 


Sziasztok

Lilla
Hát..Te sem vagy egyszerű eset :(
drukkolok,h jól alakuljon minden!

Brik
Örülök,h a párod otthon.
remélem sikerül leszoknia a cigiről!

Ovónéni:Nekünk igazán nagy szerencsénk volt velük és ők várják Zalánt is már nagyon.Zina imádta őket a mai napig szívesen is látják,mindíg mondják,ha szünet van a suliban akkor vigyem nyugodtan.
Amikor pedig Zalán született és ment a sms akkor is rögtön azt írták vissza,h várják őt az oviban.
Alex ovónénije babázik épp otthon,de tartjuk a kapcsolatot,sőt találkozni is szoktunk.Épp pár hete voltunk náluk Zalánnal.
De Tücsinek igaza van!Tényleg nagyon nehéz ilyet találni. :(

Kaja:

Tegnap:borsófőzelék+fasírt
Ma:brokkoli krémleves+vargabéles

Van valakinek esetleg valami jó pác recije?
Jövőhéten tartjuk csak Zina szülinapját és grillezni szeretnénk.
Ötletek?

Sziasztok
Vendég
 


Sziasztok,

Eltűnésem oka, hogy mi közben nyaraltunk egy kicsit Horvátországaban. Ideális gyerekbarát helyre mentünk, a ház a tenger partján volt, homokos és (nekünk) térdig érő víz volt, kb. olyan mint a Balaton - no nem tisztaságban!!! :x - hanem hogy mentünk kb. 30 métert és még akkor sem mélyült. Nem volt 30 fok minden nap, de nem is bántam, mert így senki sem égett le, nem kellett annyira vigyázni. Egy nagyon kis szigeten voltunk, ahol amúgy nem lehetett semmit sem csinálni. De a Gergő iszonyatosan élvezte a vizet, ő szedett kagylót, nézegette a rákokat és halat is fogott volna, de hát azok mindig elúsztak előle :wink:

Lilla
A sátor, amit kinéztél még mindig érdekelne, mert azt hiszem később is szükségünk lesz rá :) . Légyszi küld át a linket!
Megyünk mi is az esküvőre, de hogy mit veszek fel :shock:
Próbálj olyan kajákat enni, ami nem nyomja fel a vérnyomásod. Sajan ötletet adni nem tudok, hogy mik ezek, mert az enyém túl alacsony

Kép

Kép
gabek
 
 


folyt köv....

Tehát nekem pont az a bajom alapállapotban, hogy túl alacsony a vérnyomásom, de annyira, hogy a dokik mindig kiakadnak, hogy hogy lehet ennyire alacsony vérnyomással élni. Ezért én néha próbálok olyat enni a mi felviszi.

Prücsök
Mielőtt elindultunk épp gratuláltam Blankának a szülinapjához, de úgy látszik nem jelent meg. Lehet, hogy azért mert képet is csatoltam, és elbénáztam :oops:
Pedig gondoltam rátok!!!
Annyira dícséritek ezt a Herceghalmot lehet egyszer mi is kilátogatunk lakás/ház nézőbe, mert hát jól jönne még egy szoba.

Saara
Kitartás a költözéshez, melegben, 2 gyerekkel nem irígyellek, de utána már biztos jobb lesz ott neketek :)

Eddig mostam, most meg vár a sok vasalás :?


Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Lilla: Taliban benne vagyok, szólj neked mikor jó, nekünk szerintem jövő héten szinte bármelyik délelött..
sajnálom a vérnyomásod!!!
A szörpöt lehet hyümölcscukorral is, mert én nem eszem sima cukrot????

Gabek: Van internetcíme annak ahol voltatok? Hol voltatok pontosan? Mi is most keresünk nyárra szállást :)

Timi: Nem gondoltam, hogy ilyen dömping van a Telkiben is, de "hallani", hogy nagyon élvezed

Mi most voltunk uh-on a gyerkővel, meg oltáson, mind a kettő ok volt teljesen. Még mindig az öklét nézegeti...
Lányok, mikorra kell hogy teljesen párhuzamosan álljon a bab két szeme, néha úgy látom még nem 100%, de úgy olvastam 3 hónapos korra ki kell hogy alakuljon!

jó éjt
Nóra

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]Kép
fnora82
 
 


Sziasztok,

Nóri: Bálint jövő héten már nem lesz bölcsiben, de szerdáig itt lesznek a hugomék Írországból, tehát csütörtök-péntek lenne nekünk a legjobb. Nagyon örülnék, ha taliznánk :) nagyon kiváncsi vagyok Erikre!
Szerintem kiválthatod gyümölcscukorral is a cukrot, csak nem tudom milyen arányban váltható át, mert gondolom a kettőnek nem azonos az édesítő hatása.
Tök jó, hogy rendben van minden vizsgálat. Szem ügyben nem tudok segíteni sajna, nincs ilyesmi tapasztalatom.

Gabek: Hát igen ruha az esküvőre... :shock: Nézegettem az alkalmi kismama ruhákat, de olyan 10 felett vannak, és én nem szívesen adnék ki ennyi pénzt egy alkalomért, mert nem hiszem, hogy többet szükségem lenne egy alkalmi kismama ruhára. Aztán nézegettem a teszveszen is, ott elég jó áron találtam párat, de próba nélkül meg nem szívesen vennék ilyesmit neten. Végül felhívtam közös ismerősünket (Mónit) aki szintén ott lesz, és szintén velünk egyidős kismama :wink: és megbeszéltük, hogy nadrág-felső összeállítás. Van egy gumis derekú fekete alkalmi nadrágom, és vettem egy tunikát hozzá. Hát ennyi.

Igazából azt már megfigyeltem, hogy az étkezésem semmilyen hatással nincs a vérnyomásomra. Ma mérte a körzeti 98/60 volt, úgy néz ki, hogy a gyógyszerek hatnak.

Herceghalom nekünk is nagyon tetszik és szemezünk vele, ha egyszer házat veszünk. :lol: Lassan kialakul ott egy külön II. nőis kerület :)

A sátor linket majd küldöm, de most nem emlékszem melyik újságban láttam :oops: viszont láttam közben a Decathlonban sokkal olcsóbban, olyan 4ezer körül.

Móninak kaja: Ma cukkinis lasagne.

Alziza: néhány recept (mind húsos sajnos):

Hawaii szelet (mennyiségek négy főre vannak megadva)

600 gr pulykamell vagy csirkemell szeletben
150 gr szeletelt Eidami sajt
200 gr szeletelt ananász (konzerv is jó)
só, bors, fűszerpaprika

Sót, borsot, paprikát keverd össze. Dörzsöld be vele a hússzeleteket mindkét oldalon. A húst süsd forró grillen 15 percig. Féidőben fordítsd meg és oszd szét rajta a lecsepegtetett ananászt és a csíkokra vágott sajtokat (a sajtok ne lógjanak túl a hús szélein, mert lefolyik és megég). Akkor van kész, ha a sajt jól megolvadt a tetején.

Padlizsános csirkemell (mennyiségek négy főre vannak megadva)

4 szelet csirkemell filé
só, bors, oregáno
néhány kisebb csiperke gomba
sajt szeletek

Fanyársakat áztass hideg vízben (vékony hurkapálcaszerű). A húsokat dörzsöld be só,bors, oregánó keverékkel. A padlizsánokat vágd 8 vékony szeletre. A sajtszeleteket vágd 8 vékony szeletre. A húsokra tegyél sajtszelet, rá 2-2 szelet padlizsánt, közé egy kisebb gombát, és tűzd meg. Először grillezd a befedett oldalán, majd fordítsd meg. További 7-8 percen keresztül kell grillezni, míg megsül.

Fitness nyárs (ebből akár a húst ki is hagyhatod, ezért nem írtam mennyiségeket)

padlizsán
cukkini
csirkehusi vagy pulykahusi
fél kiló kisebb fej csiperke gomba
pár gerezd fokhagyma
olivaolaj
grill fűszerkeverék

Áztasd hideg vízbe a fanyársakat (hurkapálcikás). A husit kockákra vágod, a padlizsánt és cukkinit szeleteled. A gombát megtisztítod. A fokhagymát megpucolod, és összezúzod fokhagymapréssel.
Külön tálban a husit és külön tálban a zöldségeket összekevered olivaolajjal, a fűszerekkel és az összezúzott fokhagymával. Így hagyod kicsit állni (a húst már előző este be lehet pácolni, a zöldségeknek elég félóra).
Aztán felváltva felhúzod őket a nyársra, és utána addig grillezed (közben forgatva) míg szép színűre és puhára nem sülnek.


Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


csak egy gyors bekukk

Lilla: nekem is jó a csüt-péntek is, úgyhogy megbeszéltük :)
Ma voltam a drága dokimnál, és kérdeztem a Hajnit, azt mondta nem volt egyszerű történet, elöbb műtötték mint akarták, de minden ok velük, egészséges lett a baba is, és ő is jól van...

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]Kép
fnora82
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: