Új privát üzeneted érkezett!

Tücsi,
szívesen tájékoztatlak Mártiról.Ő nagyon örült,hogy elkezdtem oda írogatni.És telcsi számot cseréltünk,így ő hívott,hogy kórházban van.Aztán én is érdeklődtem már.Na majd megmondom neki,hogy van közös ismerősünk! :wink:
Amikor már fogom a fejem a sok "hülyeségtől"muszáj beírnom,bár nem akarok beavatkozni egyik topik életébe se,csak a szakmát védem,vagy helyesbítek.Nagyon sok paramami van,és számomra,még kivül állóként isaz a fontos,hogy egy kismama boldogan élje meg a várandóságot és a szülés!De majd mesélek,hogy itt mi történt ami miatt beírtam!
Akkor a hétfő jó????

Készülünk a talira!!!! :D Remélem esni se fog addig,amíg elérjük Prücs kocsiját! :lol: :wink:

(már csak 13 kell aludni!!!! :P )

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok

Hát lányok,nincs "jobb" fogyokúra a foghúzásnál! :?

A számat gyakorlatilag annyira sem tudom kinyitni,h egy kiskanál beleférjen :shock:
Akkor is fáj ha nyelek!

Ez azért "jó",mert holnap elutazunk!
Jó lesz így!Se eni,se ásítani nem tudok és nyelni is nehezemre esik!


Amiért vegetáriánus vagyok:
20 éve vagyok az!
Soha nem voltam nagy húsevő,de ugye gyerekként,nem nagyon volt választásom.
Soha nem bírtam a disznóölést a nagymamáméknál,v amikor csirkét vágott napokig nem szóltam hozzá.

Azt gondolom,h hús nélkül is lehet élni nagyon jól.
Tehát nem kell ahhoz egy álatot sem megölni,h életben maradjak akkor meg minek?

Tehát én ezért enm eszek húst!

A gyerekekenek adok,ill ha nem muszály nem!
De nem is esznek sokat,ill Zina egyáltalán.

Ebből volt probléma az oviban anno és a suliban is.
Merthogy a daus ill. a suliban a konyhás közölte,h amit kiszed azt meg kell enni! :evil:
Aztán én pedig elmagyaráztam nekik,h nem nálunk nem kötelező a hús,sőt!És amíg én fizetem az ebédet addig nem kötelező megenniük!

Sára
Te pl adsz húst a gyerkőknek?


Tücsi
Nem is tudom!
Zalán még most sem beszél :shock: :(
Mindenki Ada ill én anya.
De amikor kicsi volt akkor a csillárt munyinak hívta :roll: ,de csak azt. :lol:

Sziasztok
Vendég
 


Ja!

Akik ma taliznak azoknak jó bulizást!
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Mtm!
Én Botit kb 5 hónapos korától kezdve tanítottam babajelekre.
Van egy nagyon jó könyv erről. Segíti a komm. és mellesleg csodálatos érzés, hogy egy kis csecsemő miket el tud mutogatni.
Boti 7 hónaposan már 10-15 szót mondott, tisztán érthetően.
Állítólag segíti a tanulást is. Persze mellette használta a babajeleket is kb 1 1/4 éves koráig. Ahogy egyre jobban beszélt, fokozatosan hagyta el a mutogatást. Számomra kimeríthetetlen téma. :)
Állítólag összefügg mindennel.

Köszönöm a válaszod a teszttel kapcsolatban. Még várnom kell 10 napot.....

Mennem kell készülődni a talira!

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok,

Saara
Én igazából lányt szerettem volna :oops:
Gergőnek még igazán nem mondtuk meg, hogy mi lesz, most építem a dolgot, hogy értse meg előbb mi is az a testvér. Pl. a barátnőm aki most szült, ők a jó példa, mert mindig mondtam, hogy most azért van nagy hasa, mert benne van egy kisbaba, azután mikor megszült már néhány nappal meg is látogattuk, és megmutattam neki a babát és, hogy a barátnőmnek már nincs hasa. Ott volt persze a kisbaba testvére is, és tiszta boldog volt, ezért mondtam, hogy látod Beni mennyire örül, hogy lett egy kistestvére.
Azt olvastam, hogy nem jó megmondani, amíg nem tudja mi az a "testvér" , és túl korán se jó, hiszen ő nem tudja felfogni azt, hogy még 5 hónap van hátra, ezért csak várja-várja, aztán megunja, sőt haragudhat is rá, hogy miért nem jött hamarabb. Ti mikor mondtátok meg és hogyan?
Mivel nem mondtunk neki semmit, ezért nincs is miért dacoskodnia. Teljesen kezelhető, de hogy mi lesz két fiúval pl. 6 év múlva, no arról még elképzelésem sincs. :roll:

A gyerekorvosról jut eszembe, hogy mi is voltunk a múlt héten. Előtte utoljára talán novemberben vagy decemberben. Megdícsérte az orvos a Gergőt, hogy milyen jól fejlett, jó súlyú (most nem ondta már, hogy kövér :evil: ), jó a magassága, kukija meg mindene. A védőnő közölte velem, hogy mivel már elmúlt 2 éves most már nem kell ilyen gyakran(!) orvoshoz járnunk!!!!! Mivel majdnem fél éve nem voltunk, nekik eszükbe sem jutottunk, ezért ezen tökre kiakadtam. Ti milyen gyakran jártok orvoshoz?

Mai ebéd rizottó, csirkével és sok-sok zöldséggel, gombával. Mostanában ez az egyik favorit .

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok,

na megvolt a terheléses. Most jobban bírtam, mitn anno Bálintnál, bár most egész citrommal próbálkoztam, nemcsak egy féllel.
Utána viszont ért egy kis bosszúság, a parkolóban valami jó képességű keresztben rám állt, miközben én szabályosan parkoltam. Én két kocsi között, mögöttem kb. másfél méter, hogy kiálljak. Nem tudom mire gondolt. 10 percig carakodtam, 10 cm előre, 10 hátra, hogy ne menjek neki a mellettem levőknek se, meg ennek az idiótának se (bár megérdemelte volna, de a saját kocsimat sajnáltam). Aztán egy pasi megsajnált, odajött, először irányított, aztán feladtam, és megpróbálta ő. Neki is jó 10 percébe telt, mire kiállt. Mondta, hogy ő most megkarcolná az oldalát egy kulccsal, ha vele csinálták volna ezt. :twisted: Na én ennél jámborabb vagyok, de azért nagyon mérges voltam. Szép lett volna, ha nem tudok hazajönni... vagy ott kellett volna hagyni a kocsit és buszozni, mert Bíért meg ugye menni kell a bölibe délre és ki tudja mikor jött volna vissza ez az ember.

Gabek:Ez nem igazság, hogy te kimaradsz a jó kis cukorterhelésből!!! :lol: :lol: Én nem tudom, hogy rajtam miért nem látta, hogy terhelten is csak 4,5 volt a cukrom Bálintnál is...

Tesó megmondása: Mi igazából már nagyon korán megmondtuk, korábban mint én akartam volna, a vérzések miatt ugye kórházban voltam, és akkor anyukámék elmondták Bálintnak, hogy tesója fog születni, és azért vagyok kórházban.
Azóta nálunk napi téma a tesó. Elmondtam neki, hogy a pocakomban lakik a tesó, ő is ott lakott, és nagyon sokáig lakik ott majd, mert még kicsike (mindig mutatjuk neki, hogy most milyen kicsi) és még nőnie kell. Aztán majd anya megint megy kórházba és a doktorbácsi kiveszi. Amikor voltunk az Istenhegyin 4D-n, akkor is mondtuk neki, hogy most a tesót megyünk megnézni, mert a doktorbácsi belelát anya pocijába, és kirakja a tesót a tv-re. Akkor mondta, hogy a doktorbácsi vegye ki a tesót! :)
Én úgy látom, hogy már érti miről van szó.
Mindennap simizi a pocimat, ad rá puszit a tesónak. Egyik este tv-t néztünk, és fel volt húzva a pólóm a hasamról, odajött Bí és lehúzta a pólót és mondta: csukjuk be anya hasát, mert tesónak kell porszívó. :lol: (azaz megfázik, és orrot kell neki szívni). Nem gondoltam, hogy két évesen így megérti és felfogja a dolgot, de ha már így alakult, hogy megtudta, akkor készítjük rá folyamatosan.
Azt is mindig mondjuk neki, hogy először a tesó pici baba lesz, csak aludni fog, meg sírni, nem lehet vele majd játszani, de majd segíthet fürdetni meg tolni a babakocsiban. Azóta folyton belenéz minden babakocsiba, és mosolyog a babákra, meg mondja, hogy anya pocijában is van baba. :) Illetve még szereti a játszótéren elkobozni a lányok babakocsiját, és tologatni, hogy majd így fogja tolni a tesót.
Szerintem Te tudod, Te érzed, hogy Gergő mennyire tudná feldolgozni - bár amilyen jó természet, biztos nem lesz neki nehéz - és akkor kezdheted készíteni rá. Az tök jó ötlet, hogy vittétek a kisbabához, aki született.

Alziza: Köszi a beszámolót. Bocs, hogy kiváncsiskodom, de egy darabig agyaltam azon, hogy a főiskolán ebből írom a szakdogámat, a vegetarianizmusból. De aztán elvettem az ötletet, mert nem volt elég forrásom. Azért azóta is érdekel a téma.

Sára: Örülök, hogy jól vagytok! Hát ez a féltékenység biztos nem lesz egyszerű dolog nálunk sem. Gondolom Vince is első gyerek,unoka. Nehéz lehet feldolgozni, hogy elvették a fele királyságát. Kiváncsi leszek Bálintra majd. :wink:

Joe: Érdekes, amit írsz a jelbeszédről, már sokat hallottam, olvastam erről. De én annyira szkeptikus voltam, azt gondoltam gátolja a verbális kommunikációt, ha már kiskora óta jelekkel ki tudja fejezni magát. Pedig minden könyv pont az ellenkezőjét írja. De ezek szerint a valóság is ezt mutatja.

Móni: Mivel apának maradt tegnapról leves és süti, ezért ma padlizsános lecsó megint :) :) :) Ez már függőség.

Remélem a talizóknak jól sikerült a tali.

Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!
Milyen volt a tali?

Joe, nekem még mesélhetnél :)

Gabek, hát, nem tudom, hozzám mit szólna a védőnőtök :D , szerintem teljesen OK félévente ránézni a gyerekre. Mi kb. hathetente-kéthavonta kikötünk ott valami betegségből kifolyólag, már csak azért is, mert Brúnó lusta felköhögni a váladékot rendesen, úgyhogy hajlamos arra, hogy hörghurut alakuljon ki. Persze egyre rutinosabban kezelem ezeket a felsőlégúti dolgokat Brúnónál, de Mirát meg persze megint hordom (ha kell, ha nem :oops: ), mert nála azért van tétje, hogy időben elkezdődjön egy antibiotikum kúra.

A kisbabás tesó illusztráció tök jó, szerintem.

Lilla, érdemes szerintem nektek is megfontolni egy kisbabakocsi beszerzését, hogy ne Pindurkával akarjon rodeózni Bálint. :)
Jó, hogy túl vagy legalább a terheléses vizsgálaton.

Alziza, jobban vagy?

Timi, a hétfő jó, készülünk rátok :)

Voltunk ma fejlődésneurológusnál, minden rendben találtatott, még egyéves korban vinni kell Mirát, de aztán le is zárná a megfigyelést a doki. Viccesen alakult megint, mert a doki térdkalapácsolással kezdett, úgyhogy utána már csak üvöltött vele a Mira, a csörgőt nem volt hajlandó elfogadni tőle (persze még a végén az is bántja...). Aztán mikor elment leletet írni, a konduktor meg bebújt a sarokba, akkor rögtön iszkolt a csörgőért meg gondosan összenyálazta a mérőszalagot :) (a kis bosszúálló, hehe).

Szép napot mindenkinek!
Tücsi
20150827140659
 
 


Hupp, elszállt, még egyszer:

Elfelejtettem, hogy meg akartam kérdezni:
Panzej, hogy van anyukám? Milyen az a hely, amit találtatok, ott van már?

A másik:
nem akar valaki éppen szopipárnát venni? Van tíz százalék kedvezményem (amúgy is jó árúból), szívesen átadom.

Tücsi
20150827140659
 
 


:twisted:
szitaagy: május 31-ig érvényes a kedvezményem...
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Tücsi! Én épp most gondolkoztam, hogy veszek kispicúrnak egy szopipárnát, úgyhogy ha nincs más jelentkező én szívesen átveszem a kupont. :)
Örülök, hogy Mirával minden rendben!

Saara! Tej- és tojásmentes répatorta? Ide vele! :) Na jó, szóval ha van egy kis időd, elküldenéd nekem? Hátha ez a vajaskenyérzabáló fiam megenné...
Tudnál nekem ajánlani hordozókendőt? Melyik a jó, neked melyik vált be? Azt hiszem megpróbálom, valószínűleg hasznát fogom venni, ha már nincs négy kezem...

Gabek! Szerintem összekevert valakivel a védőnőtök. Az igaz, hogy két éves kor után már nem kell sűrűn menni méricskélni a gyereket, na de az, hogy egész télen nem jártatok arra (mert nem voltatok betegek), szerintem szinte csodaszámba megy vagy legalábbis elég ritkaságnak számít. Irigykedem is érte rendesen...
Kistesó: mi is megmondtuk Sanyikának, hogy lesz kistestvére, kb. hasonlóan, mint Lilláék. Szerintem először nem is fogta fel, aztán szépen lassan igen. Szokta puszilgatni, simogatni a hasamat, néha mesél neki, mutogat neki játékokat, elmeséli mi történt vele. A múltkor egy százast akart bedobni a köldökömön, elég vicces volt :)
Amikor otthagytuk a nagymaminál azt mondtuk, hogy anya a doktor bácsihoz megy a tesóval és utána mindenkinek mondogatta és mutogatta, hogy hogy vizsgálja meg anyát a doktor bácsi (tapogatta a mellkasát és a hátát, ahogy őt vizsgálták amikor beteg volt). Biztos lesznek nehéz pillanatok ha megszületik, de egyenlőre elég jól alakulnak a dolgok.

Megyek, mert nem hagy írni,
sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Szia Móni!
Majd akkor e-mail-ezek.
Tücsi
20150827140659
 
 


Ja, ezt is elfelejtettem:

másnak nem kell szoptatóspárna? Megnéztem, sokkal egyszerűbb a dolog, mint gondoltam.

A kedvezmény most mindenkire érvényes, nemcsak korábbi vevőkre :)

Tehát a www.szopiparna.hu oldalon mindenki tud rendelni, négyezer forint egy standard, mikrogyöngy töltettel, arra jön még a 10% kedvezmény.

Móni, megrendeled magadnak?

Tücsi
20150827140659
 
 


HALIHÓÓÓÓÓÓÓÓ

Újabb gyerekmentes hétvége, azért nem is irogatok mostanság ide, mert a kölök nincs velem!:(

De ilyenkor legaláb bvan időm gondolkodni, a "hol basztuk" el című mondtokaon!

Most az van, hogy megpróbáljuk kihozni a legjobbat a történetből, s ha már házastársak nem lehetünk, akkor szülőtársak (köszi Boga!!!) leszünk.

Valahogy úgy oldjuk meg,hogy Katának mind a ketten ott legyünk, hétvégén apucija viheti szabadon, s ott is aludhat, mert imádják egymást (persze az más kérdés, hogy tudom elfogadni, ha esetleg újra összeköltözik a nővel), de ott még nem tartunk!

A vizsgák haladnak, még van három ,s hát elég macerás,mert csak este 9-kor tudok leülni tanulni, akkor éjjel 2-ig fenn vagyok ,aztán 6kor kelünk és indul az egyszemélyes Hörömpőcirkusz a gyerkkel!
Szóval rendesen fáradt vagyok!

Ez van!

Olvasgatni azért szoktalak titeket, de arra,hogy napi szintem leüljek írni nincs erőm!

MAi mottóm: "Nem aggódom az adósságom miatt! Elég nagy,hogy tudjon vigyázni magára!" :lol: :lol: :lol: :lol:

Legyen szép napotok!
Dina

Kép
anid
 
 


Sziasztok

Látom nem volt nagy pörgés hétvégén!

Tücsi
Köszi megvagyok!Még érzem a helyét! :roll:

Hétvégén Zalakaroson voltunk egy nagyon szuper helyen!
Már rég le volt foglalva és vártuk már. nagyon.Nem hiába!
Tök jó volt.

Egy apartman házban (parkban)voltunk amire mondták,h 4×-os.
Voltak kétségeink,bár képről jól nézett ki.De valóban az volt.Minden új és modern,nagyon jól felszerelt (hajszárítótól a krumplihámozóig minden).
A kert zárt és tiszta,medence játszótér.
A házban alul a nappali konyha ,szuper fürdőszobával,felül a hálók!

Egy baj volt,h a barátbőmékkel szemközti házban laktunk,mert egymás mellett már nem volt hely,de így is jó volt!
A gyerekek és mi is élveztük nagyon!

Mellettünk az étteremben élőzene volt amit nagyo élveztünk esténként! :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.03.11 11:56-kor.
Vendég
 


Lányok!

A tali milyen volt?
Senki nem meséli el vagy esetleg képek?
Vendég
 


Sziasztok!

Látom nem írt senki a taliról!Pedig jó volt,legalább is mi jól éreztük magunkat!Prücs tesz majd fel képeket,de most a Balatonon nyaral Blankával,majd ha hazajött megossza velünk a talis képeket!

Meglepetésünkre Ágiboszi is eljött,jó volt vele is újra találkozni!

Közben szervezzétek a Pesti oldalt,mert jó lenne,ha oda többen el tudnánk jönni!
Pont én beszélek,aki vasárnap éjszaka kezd dolgozni! :mrgreen:
Húú de várom már!!!!

Joe,
adj valami jelet!!!!!Majd nem felhívtalak pénteken,de mégsem tettem,hisz nem rám tartozik a teszted eredménye,de ha meg van,akkor majd oszd meg velünk is!!!! :wink: Addig is drukkolok!!!!!

Tücsi,
örülök,hogy végre összejött a tali!Igazán jól éreztük magunkat.Hanna a metróig bírta,és beájult,a Zsolti ovijánál kelt fel,kb.3/4 órát aludt!De jó bírja,legalább 7-kor megy tentikézni!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Látjátok már csak 9 nap!!!!! :mrgreen:
timiban
 
 


Sziasztok!

10 perce jöttünk meg Balatonlelléről.
Csuda jól éreztük magunkat, képzeljétek a párom még úszott is a Balcsiban. :)

Talin mi is nagyon jól éreztük magunkat, jó volt Veletek újra talizni, dumcsizni. Képeket várjuk! :)

Timi!
Máj. 30.-án pénteken esedékes a köv mensi szóval vagy péntek reggel vagy inkább szombat reggel érdemes legelőször tesztelni.
Még egy kicsit várni kell. :)
Nagyon izgulunk, számoljuk a napokat!
Teszt után egyből jövök!

Mennem kell,

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok

Hát lányok nálunk elég fura dolgok történnek!

Alex múlt héten erdei táborban volt.
Innen hoztuk haza pénteken,mielőtt indultunk Zalakarosra.(il a barátnőm férje ment a saját gyerekéért és Alexért,mert osztálytársak és együtt mentünk Zalakarosra is)
Egész héten panaszkodott,de semmi olyat nem mesélt ami miatt ilyen ideges lettem volna mint ma.Ha ezt elmondja a kkor mi mentünk volna értük péntek reggel.

Amiket mondott:
3 tanár ment velük,az osztályfőnök,az irodalom tanárnő és egy tanár aki nem tanítja őket.Alexék osztályfőnöke egy csendes fiatal nő.Gondolom a fickó arra utazott,h majd ő megmutatja ,h kell ezt csinálni.
Minden este elvették a mobilokat,nem lehetett olvasni se game boyozni.
Alex fociját átrugták a szomszédba,szóltak a tanárnak(sanyi bá),h menjen át velük.Ő közölte,h nem megy,így jártak.

Végig üvöltözött velük.

Aztán ma beszéltem az egyik osztálytárs anyukájával.Erre ő kérdezi:Na mit szólsz,h sanyi bá verekszik?
Mondom:mit csinál?

Kiderült,h az egyik kissrácot nyakon vágta,úgy ,h mjdnem elesett.
Kérdezem Alextől,h ezt miért nem mondtad?Erre azt mondja,ja engem is megütött! Shocked Shocked Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Mondom mi van????????

Kiderül,két szobatársuk elkezdet bunyózni.erre Alex és a barátnőm fia lefogták őket.Jöttek a tanárok,kérdezték mi van?Elmondták erre Alexet vágta nyakon.Utána közölte vele,h akkor most fogja meg az ágyát és cipelje át a tanári szobába,mert ott kell aludnia.
Az egyik kisfiú segíteni akart,neki azt mondja a fickó,h te meg ne segíts neki baszd meg. Shocked

Aztán végül a barátnőm kisfia segített neki.Ott aztán az volt a feladat,h találják kih legyen az ágy úgy ,h se a sarokban,se középpen,se úgy h sanyi bá ne szagolja Alex lábát (ezt ő mondta).Amikor ez megvolt kb éjfélre akkor visszavitette velük.

EZ EYG ÁLLAT!
és igazából nem értem az osztályfőnöke miért nem állt mellé.
És h jön ahhoz ez a paraszt,h kezet emeljen a gyerekekre?

Ma megyek ebéd után be a suliba.

Osztályfőnök-sanyi bá-igazgatónő.

És megmondom sanyi bának,h örüljön,h én jöttem és nem a férjem,mert ő úgy gondolja,h bemegy,simán tarkón vágja,lehülyézi és egy szót se szóljon,mert ő ugyanezt tette a gyerekekkel.

Ha bunkó lesz akkor viszont találkozik a férjemmel.
Sőt beszéltem a másik apukával és ő is jön be!

Amúgy sanyi bá az ig.helyettes!
:shock: :evil:

Érdekes,h arról álandóan szólnak,ha a gyerek csinál valamit,erről meg hallgatnak.
Nem mondom,h Alex minta gyerek,és soha nem mentem be még panaszkodni sem,de azért van egy határ.

Sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!

Mindenki nyaral vagy nálatok sem működik néha a babanet?

Alziza! Mit mondott tegnap a tanár néni? És a diri? Mi az ő verziójuk?

Gabek, Lilla! Ti hogy bírjátok ezt a meleget? És a többiek?
Én elég nehezen, nem is tudom mi lesz velem a nyáron...
Sanyika egyfolytában pancsol valahol, szegénykém tavaly sem viselte jól a 30 fokokat.

Szép napot mindenkinek,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok,

Móni
Én úgy bírom a meleget, hogy lélekben már a nyaralásra készülök :wink:

Van valakinek tapasztalata, ötlete, jótanácsa gyerek sátorral kapcsolatban? Nem igazira gondolok, hanem olyan kis félsátorra, amit vízpartra lehet vinni, nyitott az egyik fele és így legalább lehet egy kis árnyékot is csinálni ha nem találnánk sehol.
Ugyanis ilyenen gondolkodom mostanában...

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.17 11:53-kor.
Vendég
 


Szia Alziza!

Jobbulást kivánotk Nektek!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok,

Most csak egy ajánló, majd este jövök - apa úgyis kimenős lesz.
Herceghalmon most szombaton lesz a gyereknap. Ha valakinek van kedve és ideje, jöjjön bátran. Mi is szívesen látunk kis házunkban mindenkit. egy kis ízelítő:
- bébi játszótér
- arcfestés, henna festés
- lepényevés
- lufi fújás
- kézműves asztalok( gyöngyfűzés, gipszfestés, stb.)
- aszfaltrajz verseny
- kötélpálya
- elektromos autók
- élőcsocsó
- távirányítós autók versenye
- társasjátékok, kirakók
- ÁNTSZ sátor: vérnyomás mérés, testzsír szint mérés
- egészségügyi totók,
- rendőrségi bemutató
- Ki? Mit? Tud?
- Lovas torna bemutató
- Lovas kocsikázás
- bábjátékok és egyéb meglepetés produkciók
- Kirakodó vásár
- fagylalt, büfé, vattacukor
- kitelepült vidámpark-kedvezményes áron
A támogatók jóvoltából a rendezvény programjait minden gyermek térítés nélkül veheti igénybe.
Helyszín a sportpálya és környéke 10:00 és 18:00 óra között.

Szép napot mindekinek!
prücs

prucsok
 
 


Sziasztok!

Alziza!
Jobbulást kívánunk az egész Családnak!
Nagyon durva ez a sulis ügy. Én nem is tudom mit csinálnék. Komolyan mondom ilyenkor érzem magam még igazán éretlennek....
Zalán nagyon helyes a képeken! :)

Még szerencse, hogy most be tudtam lépni, mára ígértem Timinek, hogy jelentkezem. :)
Szóval van 2 negatív tesztem, mensi sehol, a lelkemben meg érzem hogy valaki lakik odabent. :) Majd meglátjuk!

Prücsi!
Jók a programok! Ha nem mennénk a Balcsira, tuti mennénk.

Timi!
Vasárnap szerencsés első munkanapot!
Mióta várod ezt a napot, na majd a koncerten megünnepeljük!! :)
Tudod mi a legnagyobb gondom? Hogy úristen mit vegyek fel?! :lol:

Pakolok, este indulunk Lellére.

Sziasztok!
Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy nem jelentkeztem, mostanaban minden napot egyedul gyurok, ferjem rengeteget dolgozik, nem nagyon tudok irogatni.
Most is verekednek a kadban..
na itt vagyok. orditanak, en megorulok.

Na a lenyeg, tok jo volt a tali!! Mi nagyon jol ereztuk magunkat.
Joe, szoval ezert mosolyogtal olyan hamiskasan mikor kerdeztem a tesot!! Most mar ertem.. 8)

Alziza, a sulis ugy durva, en sem tudom mit tennek. Talan tenyleg a Sanyi baval kellene beszelned, es sajat szemeddel megitelni, mire kepes.

Na megyek, ez szornyu ami benn folyik a furdiben. :evil:

P

Kép
Kép
panzej
 
 


Sziasztok,

Joe,
Ezt valószínűleg már csak nyaralás után olvasod, de a babajelek engem nagyon érdekelnek. Sajnos én későn ismertem meg a könyvet, Blanka akkor már majdnem 1 éves volt és nem tudtam igazán átültetni a gyakorlatba - bár ez lehet, hogy csak az én bénaságom :? :oops: -, pedig nagyon tetszett és tényleg szuper dolognak tartom. Talán majd a másodiknál...
Remélem a nyaralás jó lesz/volt nektek is! ;-)

Alziza,
Megadnád a zalakarosi hely elérhetőségét? Nagyon szimpatikus és lehet, hogy jövőre esetleg beneveznénk...
A foghúzásból remélem már kilábalóban vagy és alakul a nyelés, ásítás. Addig is éljen a fogyókúra! :wink:
A sulis ügy nagyon durva. :evil: Alex osztálytársa apukájának mit mondtak? Azt mondtad ő is bement. Talán össze kéne dugni a fejeket - akár a többi szülővel is és kitalálni valami okosat. Tudok diákjogi szakértőt, ha szeretnél ezirányból tájékozódni.

Gabek,
A félsátort anno még a másik Edináék (Robika anyukája, de nem jut most szembe a vezetékneve :oops: ) próbálták és ő nagyon meg volt vele elégedve. Nem nagy összeg, de ha ki akarod próbálni, szívesen kölcsönadom a miénket.

Lilló,
Köszi a formatortás ötletet. Sose jutott volna eszembe ilyen címszó alatt keresni, de találtam Budaörsön is cukit.

Allergiásoknak, fogyókúrárzóknak és reform étkezőknek is találtam jó cukrászdákat:
http://www.reformcukrasz.hu/
http://www.cukormentes.eu/
http://cukormentes.atw.hu/

Huncut, Lilló,
Jó olvasni a tesó projekt alakulását. Számomra főleg az érdekes, ahogy a nagyoknak adagoljátok az infót. :-) Nem tudom Blanka hogyan fogadná vagy mennyit értene belőle, pedig érdekes lenne. (Vajon milyen más téma lenne, amin felmérhetném az értelmi szintjét kíváncsiságból? :lol: )

Boga, Vanda, Manó, Muzsu és a többiek,
Mi újság? Már nyaraltok?

A talit nagyon élveztük mi is! :D
A képek hamarosan felkerülnek, ha életem párja besegít, mert a fránya w.Commander nem akarja fel ftp-zni őket, ötösével pedig nincs hozzá lelkierőm. Talán vasárnapra már közkinccsé lesznek.
Addig is jöhet a következő szabadtéri taliterv!!!

A hirtelen adódott zamárdi nyaralásunk pedig szintén nagyon jól sikerült. Szerencsére a társaság is jól jött össze és tök jó kirándulási lehetőségek vannak a környéken. Voltunk fent a kilátóban, megnéztünk egy tengeri akváriumot és egy letelepített hadi parkot (egész nyáron lent lesz és június közepétől menni is lehet 1-2 járművel, tankkal), és elmentünk komppal Tihanyba + persze mindenki fürdött a Balatonban. A gyerekek ki se akartak jönni.
Holnap jubilálunk, a gyereknap lesz a nem hivatalos ünneplés, mert a nyaralás miatt jócskán nem vagyok sehol torta ügyben sajnos! :?
Blanka e heti aranyköpése: "mekkora repülőt hallok!" (látni nem lehetett ugyanis :lol: ). Most van amúgy az "ez mi?" és az "ezt hova?" korszak.

Na megyek, mert sose alszom ki magam.
Szép hétvégét mindekinek!

prücs

prucsok
 
 


Még 2 kép:
Kép Kép

prucsok
 
 


Sziasztok!

Blankának nagyon-nagyon boldog második szülinapot kívánunk!

Prücs: Blanka Panka gyönyörűséges, főleg ebben a kalapban! :wink: Örülök, hogy sikerült megoldani a torta dolgot.
Igazából én mindent a neten keresek, és találok is mindig, igazi onlány módjára :lol: , ezért javasoltam Neked is.
De jó kis programok vannak Nálatok gyereknapon. Lehet mégis csak Nálatok kéne körülnézni ház ügyben... :wink:

Móni: Kérdésedre válaszolva, köszi én nagyon jól tűröm a nagy meleget. Igazából 30 fok felett vagyok elememben. Imádom. Hááát nem tudom, hogy így lesz-e hosszú távon is a pocakommal, de most jól megvagyok.

Viszont tegnap voltam védőnőnél, és kicsit elszaladt a lovacska a súlyommal, 8 kg pluszban vagyok. :cry: És ebből 6 az elmúlt 6 hétben ugrabugrált fel rám, mert előtte mindössze 2 kilót híztam. Szóval mostantól visszatértem a tészta, süti, kenyérmentes életmódra, sok zöldség, sok gyümölcs, sok tejtermék... Remélem lesz eredménye, többet nem akarok hízni, Bínél brutál volt a 23 kg.
Persze nem lehet büntetlenül mindennap megenni fél kg fehérkenyeret, lecsóhoz, meg zsíros kenyér formájában... így jártam.

Gabek: A félsátor jó ötlet. Én uw szűrőset láttam 6990Ft-ért, ha érdekel, akkor megírom hogy hol. Mi is szeretnénk Bínek.

Jó hétvégét mindenkinek!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!
Nagyon eltűntem, de sajna felújítás miatt nem volt net, meg apa rendeteget dolgozott, így nem tudtam máshova sem menni netezni...

Joe:
Nagyon drukkolunk!

Timi: Na milyen volt az első nap?

Dina: Drukk a vizsgákhoz, és fel a fejjel!!!

Aliza: ez nagyon dúúúúrva, szerintem is megérné összebeszélni a szülőkkel, ha több gyerek is azt állítja hogy ilyen a tanár,akkor az már elég döntő nem?!

BLANKÁNAK: BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!!
(nagyon helyes lányzó)

Lilla: Köszi az érdeklődést, a fenti okok miatt nem voltam,
A tali biztos jó volt, olvastam te sem voltál, na majd talán legközelebb...
Ez a terheléses cukor nagyon gáz lehet, szerencse, hogy én megúsztam a dolgot. Bííí hogy van nem írtad...?! A zöldég az jó, egyél sokat..., bár szerintem a 8 kg nem olyan sok, én össz 15-öt híztam (a fene vigye el, az utolsó 5 nem akar lemenni), és nem voltam nagyon gáááz (hmmm? Csak Gimes drága szerint :)), de szüléssel 10 lement


Láttam hogy a Hajógyárin is programok vannak ingyen szombatonként pár héten át...
Most hirtelen ennyi, nem is tudom hova kapjak, hogy végre van net.
Erik már nézegeti a kezét, igaz néha úgy fejen vágja amgát vele... aztán jön a sírás.. Amúgy nagyon kis drága, igyekszem képet is tenni..

Szikasztok
Nóra Kép nagyon alszok

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]Kép
fnora82
 
 


DRÁGA BLANKA!NAGYON BOLDOG MÁSODIK SZÜLINAPOT KÍVÁNOK NEKED!!!!
Kép


Lilla,
azok a fránya kilók!!!!Hát a kenyér nem igazán súlybarát táplálék,de a lecsót nem lehet nélküle megenni!
De még időben vagy,hogy megállítsd a rohamos hízást,hisz itt a nyár a sok gyümivel és zöldséggel,és aki szereti annak könnyű dolga van,hogy a kilók felszaladását kicsit megállítsa!
Tényleg fontos az előzményeid miatt,hogy vigyázz a hízással,de ezt te is pontosan tudod.
Drukkolok,hogy minden rendeben legyen,és ne ismétlődjön meg a toxémia.

Joe,
nagyon vártam,hogy írj!Lehet,hogy mégis korán volt az a teszt!Mensi kimaradás után 1 héttel nézd meg újra,talán az már pozitív lesz.:)
Még én sem tudom mibe menjek a koncira,van Jovis polóm,de az Keep the faith-es,abban nyomtam a pesti koncit 1993-ban! :P
Kéne venni egy újat,de nem lesz rá időm.

ÉS MÁR CSAK 4 NAP!!!!!!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok

Prücs
a képek nagyon jók! :lol:

Az igazság az,h a másik szülő nem háborodott fel annyira mint én! :(
Mindenki azt mondja ,h hagyjam a francba,mert úgyis 2 hét van csak már a suliból és ez a fickó nem is tanítja őket úgysem.

Szerintem viszont azért a kis pofon is pofon.vagy nem?
Jövőhéten azért beszélek vele persze,ha nem tudok akkor megkérdezem az igazgatónőt mi a véleménye erről?Ő viszont tanítja Alexet .

A panzió:
http://www.szabadicsapartman.hu

Tényleg jó hely!

Lillának is mondtam már, szerintem a ti gyerkőitek is élveznék még a nyíregyházi Dzsungel Hotelt.
Mi augusztusban megyünk oda.Pont sikerült úgy foglalni,h Zalán második szülinapja pont akkor lesz! :lol:
Így ott tartjuk!
A nyíregyházi állatkert nagyon szupi és a hotel ott van mellette.
Úgy is hírdetik,h ha szeretnél oroszlánbőgésre ébredni :lol:

Nóra
Erik nagyon szép baba. :lol:

Sziasztok
Vendég
 


BLANKA Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, most csak egy gyors bekukkantásra tudtam jönni.

Blanka
Nagyon boldog második szülinapot kívánunk!
:D

Kép

Puszi: Évi és Ricsi

KépKép
ranpo
 
 


Sziasztok!

Blanka Pankának nagyon sok boldog születésnapot kivánok! Milyen vagány azon a tankon! :)

Mi majd június közepén megyünk nyaralni, de Bálint mostanság csak egyszer alszik napküzben és lefoglalja minden időmet.
Tegnap az Árkádban voltunk fürdőnadrágot vásárolni az apjának, és amig Ő próbált, addig én Bálinttal 6-szor rohangált a hosszú mozgólépcsőn, fel-le. Ha nem tudott elmenni a lábak között, akkor sikonyált! :oops: Én meg nem győztem bocsánatot kérni az emberektől.

Timi, jó munkát Neked!!!

Lilla, én 25 kilót hiztam, de mikor Bálint 9 hónapos lett, addigra már ismét a versenysúlyomnál voltam. Szerintem ha elsőre lement, akkor a másodiknál sem lehet probléma, nemigaz? Azért most én is jobban oda fogok majd figyelni a súlyomra. Csak figyelhetnék már.... :lol:

Nóri, nagyon szép Erik! :)

Szép estét mindenkinek!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!!!!

Blankának nagyon nagyon boldog második születésnapot! Szerettem volna élőben is meghuzigálni a fülét! Elmentünk Herceghalomig (hát nincs közel, viszont beleszerettem a helybe) de Blankát nem találtunk. :( Gyereknap jó volt, igaz kicsit sokat időztünk a stressz teszt mérésnél...

Timi!
Hú de jó, hogy holnap már dolgozol!!!!!!!!! Izgíííííííííííííííííííííí.
Én is dolgoznék már szívesen. De most még a nyelvvizsgára kell koncentrálnom. Már egy hónapom sincs.

Nóra!
Erik nagyon édes. Ahogy néztem Nálatok sincs már gond a megfelelő gyarapodással. :wink:

Lilló!
Gondolkodtam hogy mit írjak a kilóidra, de nem igazán tudok érdembe hozzászolni. :roll: Én annyit ettem amennyit csak bírtam és így is csak 13kg-ot hítam, amit meg még vagy 10-et sikerült is leadni amíg szoptattam. :oops: De nem ez a normális.
De ha jól emlékszem nálad volt valami probléma az elős végén. Nem? Az nem volt összefüggésben a súlyoddal? Lehet hülyeséget kérdezek.

Alziza!
Nem lehet egyszerű kibogozni, hogy mi is történhetett valójában.
Azt hiszem erre mondják, hogy kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond.

Gabek!
Mi tavaly ilyen sátorral mentünk ki csak a tengerpartra. Én imádtam. Jó nagy árnyéka volt és még a szél sem fújta el. Jól védett naptól és széltől egyaránt.

Tücsi!
Hogy vagytok?
Ritkán jársz (mondom, azaz írom én... :roll: )

Tali!
Jövő héten?
Szabadban vagy napon/esőben?
A játszók amiket Tücsi küldöt itt vannak "körülöttünk". Ha gondoljátok megnézem őket. Csak elég sokan járnak rá... Legalábbis ahova mi járunk. És az csak egy sima, semmi vár vagy hasonló.

Lányok!
Nővérem babát vár!!!! Állítólag 9 hetes. Azért állítólag meg múlt héten 6 hetes volt, ezen a héten meg már 9. Mondtam neki, ha így halad akkor két héten belül megszül. :lol:

Szép estét!

Tündi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok,

Köszönjük szépen a köszöntéseket! Igazán jól telt a szülinapos hétvégénk, bár az ünneplés még csúszik.

Manó,
Mikor voltatok errefelé? Kár, hogy nem csörgettél meg. :( Mi kb fél 1-ig voltunk délelőtt, aztán fél 5-től újra. Blanka alig akart hazajönni, az utolsók közt jöttünk el. Sajnos a lovaskocsikázásról le is maradtunk, a pónira meg nem akart felülni az én paci mániás lányom.
Örülök, hogy tetszett Herceghalom. Nekünk is szerelem volt első látásra. :)

Timi,
Milyen végre igazán dolgozni? :wink: Jó kérdés, amikor hetek óta mást se csinálsz, mint a kórházban serte-pertélsz... :lol:
Megy mail nagycsaládos ügyben.

Lilló,
Még nincs elvetve a költözés projekt? Azt hittem... Persze két gyerkőccel előbb-utóbb kicsi lesz az a lakás, gondolom.

Nóra,
Nagyon formás kisfiú lett Erik, mióta utoljára "láttam". :D
Nem lehetett semmi felújítás közepette élni egy ilyen csöppel.
Minden oké? Jól vagytok?

Joe,
Drukkolunk! ;)

Ma megint szuper programunk volt. Elmentünk Alcsútra az arborétumba. Engem teljesen elvarázsolt, igazi mesekert, mivel igazából egy kastély angolparkja lett arborétumosítva és olyan kis zeg-zugos gyönyörűség. :P Szóval mindenkinek csak ajánlani tudom, főleg ahol már kicsit nagyobbak a gyerekek. Csak kullancs és szúnyog ellen tessék felkészülni, mert mindegyik van bőven.
Délután pedig medence rendbetevés volt. Blanka úgy pancsolt és sikongatott, énekelt közben, hogy öröm volt nézni. Majd teszek fel képet róla.

Jövő heti tali nekünk csak szerdáig lenne jó, aztán utána héten is csak szerdáig, mert utazunk. De azért nem kell persze, hogy tőlünk függjön, ha összejön.

Szép estét mindenkinek!
prücs

prucsok
 
 


Sziasztok

Talit én még nem vállalnám be,mert nem szeretnék senkit megfertőzni.
Alex még nem az igazi.

Holnapra drukkokat kérünk,megyünk a kardiológiára.
Elképzelni nem tudom,h fogják megvizsgálni?

Sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!

Utólag is boldog szülinapot Pankának!

Alziza, jobbulást! Zalán nagyon helyes a képeken. :) Drukkolok holnapra, mesélj majd! Mese CD? (Utolsó, last minute ötletem :) ).

Suli-történet - hát, olvastam a héten, csak írni nem volt időm, de ez volt a tippem, hogy vsz. a felnőttek nézőpontjából a történet kicsit másként fog szólni, mint ahogy a gyerekek mesélték. Utólag kibogozni nem is lehet, nyilván, ráadásul szerintem mindkét verzióban van egy jó adag igazság - ezt látatlanban meg merem kockáztatni.

Személy szerint én egy dologhoz viszont ragaszkodnék, annak a kiderítéséhez, hogy verekedett-e a tanár és ha igen, azt szóvá tenném. Ehhez persze az is kell, hogy Alex megértse, hogy ez komoly, ebben nem lehet hamukázni. Akár tanítja őket az az ember, akár nem, ne verje a gyereket, egyiket se, enyémet se, másét sem.

Mondjuk gyomorból nekem is az a reakció jönne, hogy mit szólna, ha őt verné le valaki, aki nagyobb nála, de a verekedésre nem a verekedés a helyes reakció, szerintem, így ezt meg sem említeném.

Joe, drukkolok nagyon!

Gabek, sátortémához nem tudok hozzászólni, nálunk brutál fényvédelem kell, gyakorlatilag az egész családnak, tehát más méretű felületekben gondolkozunk :).

Timi, gondolok rád :) És ha addig nem jönnék, akkor jó utat, érezd magad nagyon jól! Hol fogtok megszállni? A wombats hostel tök jó, szerintem, kulturált, olcsó, gyerekkel is lehet oda menni - bár nem "gyerekbarát".

Egyébként meg örülök, hogy ideértetek :) legközelebb majd jobb házigazda is leszek. ;)

Lilla, szerintem még nem állsz annyira rosszul, most jön még csak a zöldség-gyümi szezon. :)

Móni, mi még bírjuk a hőséget, szerintem én a legrosszabbul, mert le is betegedtem, huzatot kaptam, köhögök, fáj a torkom, alig van hangom, hasogat a fülemig, ezt hőségben még rosszabbul viselem. Ráadásul a tetőtérben nálunk 30 fok van (plusz-mínusz 1-2 fok). :shock:

Tündi, köszi kérdésed, a fentiektől eltekintve megvagyunk, pont ma jöttem rá, hogy Mira is annyira jól van, hogy már vannak olyan napok, amikor csak a napi háromszori gyógyszerezéskor jut eszembe, hogy valami baja van. :roll:

Brúnó is két hetet járt oviba egyhuzamban, kellett is nagyon, mert a héten már indul a nyári menetrend: csoportösszevonások, foglalkozások nem lesznek, csak játék. De hát alapvetően ezért jár, hogy barátkozzon. :)

Holnap mennek kirándulni a Városligetbe az ovival, barátnőm lesz a kísérője, várják mind a ketten nagyon :)

Egyébként meg nagyon sűrűek a napok mostanában, nem jutottam el idáig, az esték-éjszakák azzal telnek, hogy segítek kicsit a kollégáknak.

És ti, hogy vagytok? Mert arró trükkösen nem írtál :) Nővéredéknek gratula!

Muzsu, megnéztem, a textilfilc Milan márkájú.

Nóri, nagyon helyes Erik baba, ezek a gödrös könyökök imádnivalók. :)

Tali: hát, én most két hétig nem mennék összaharákolni senkit. :(
Játszótér: Tündi, én csak azért ezeket küldtem, mert ezt találtam a neten, nem ragaszkodom én várhoz. :) De azért küldtem, hogy felderítsd őket ;) Persze, csak ha belefér az életetekbe :)

Timinek van egy nagyon praktikus szempontja, hogy legyen egy belátható bekerített rész, hogy ne kelljen egyfolytában rohangászni a gyerekek után.

Nekem meg egy másik szempontom is van, hogy legyen árnyékos rész is, ahová mi be tudunk ülni Mirával (a porphyria miatt muszáj kerülni a napot). Bár jót senkinek sem tesz túl sok belőle...

Szóval, ha ott van mellettek alkalmas, nekem az is jó :)

Na megyek, igyekszem gyakrabban jönni!
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Alziza!
Mennek a drukkok! Majd gyere számolj be, hogy hogy ment a vizsgálat.

Prücsök!
Blankát Isten Éltesse Sokáig! :)

Lilló!
Hogy lehet szeretni a meleget? Elárulnád a trükköt?
Én rosszul vagyok tőle.....jó lenne ha meg tudnám szeretni, mert így bazi hosszú a nyár nekem.

Timi!
Milyen volt az első munkanap? :)

Hát lányok egy rövid beszámoló:
MInt korábban írtam tuti biztos voltam benne, hogy valaki megfogant odabent. Biztosan éreztem és a szokásos mensi előtti tünetek is elmaradtak. (pattanások, érzelmi ingadozás, haspuffadás, 1-2 kiló plusz stb) helyette sima arcbőr, kiegyensúlyozottság, nyugalom szállt rám. Pont úgy ahogy Botinál.
Még a 2 db negatív teszt sem tört le, mivel Botinál is ugyan így volt.
Tegnap Lellén motoroztam egyet, de nagyon nem esett jól. Lassan mentem, de nagyon zötyögős, kátyús volt az út. Mire hazaértem tök rosszul lettem és olyan alhasi görcsöm lett, hogy 1 órát fetrengtem. (Mensi alatt nekem mindig a derekam szokott fájni.)
Aztán jelzés értékkel 2 kis véres pötty a bugyiban. Egész nap ennyi. Ma éjszaka arra ébredtem, hogy hatalémas vértócsa alattam. És kész. Azóta nem vérzem. Semmi. Ki érti ezt?
Nem így szoktam menstruálni.....

Mennem kell takarítani, olyan lelombozó hazajönni a panelbe.
Boti nagyokat lubickolt a Balcsiban, olyan hülyék vagyunk hogy nem fotóztunk! Bánom! Nagyokat sikogatott.

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Joe, ismeretlenül bocs, hogy belebeszélek, szerintem menj el a dokidhoz, nekem ismerősök a dolgok, amit írsz :)
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Joe! Én is a dokit javasolnám!

Timi! Hogy sikerült az első munkanap?

Prücsök! Blankának utólag mi is nagyon boldog születésnapot kívánunk! Tök jó, hogy nálatok ilyen programokat szerveznek, ezzel is csábítják oda az emberkéket, plusz közösséget is építhetnek.

Lilla! Emlékszel még, hogy Bálinttal ilyen idősen mennyit híztál? Azért kérdezem, mert olvastam egyszer a Kismamában egy anyukáról, aki az első terhességénél nem figyelt oda, evett amennyi jólesett és 18 kg-ot hízott. A másodiknál számolta a kalóriákat, nagyon odafigyelt és ugyanúgy 18 kg-ot hízott. Én eddig ugyanannyit híztam, mint Sanyikánál, annyi különbséggel, hogy most a terhesség legelején fogytam 3 kg-ot, tehát 8 helyett "csak" 5-nél tartok. Bár nekem a 30 és a 35. hét között volt brutál a hízásom.
Kétgyerekes anyukák, mi a tapasztalatotok ezügyben?

Van valaki, akinek kivették már az orrmanduláját? Most voltunk a gyerekorvosnál és azt mondta, hogy nagyon meg van duzzadva Sanyika orrmandulája, pedig most nem is beteg és jó esélye van egy műtétre. :shock: Június 16-ra kaptam időpontot egy (állítólag jó) fül-orr-gégésznél.

Most mennem kell, itt ugrál a nyakamban :)
sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok!

Először is Joe,szerintem is keresd fel a dokit,hogy nézze már meg mi újság odabenn! :roll:

Móni,
én mindegyikkel közel azonos kg-t szedtem fel.9-11 között.Azt,hogy mikor jött fel több már nem tudom,de én nem igazán figyeltem mit eszek.Mivel nem vagyok egy zöldség evő,mindegyikkel szedtem a Maternát,hogy meglegyen a megfelelő vitamin és ásványianyag szükséglet.Ezzel le is tudtam a korszerű táplálkozást! :lol: Biztos,ha vészesen hízni kezdtem volna odafigyelek rá,de így nem tettem.Mondjuk az alapsúlyom se volt semmi,és ha én arra 15-20 kg-at híztam volna,hát tényleg beneveztem volna a ki a legnagyobb bálna díjra! :lol:
Viszont szülések után a kezdeti plusz mindig rajtam maradt,a mai napig! :evil:


A munka nagyon jó volt!Bár első nap olyan érzésem van,hogy biztos vmit nem jól csináltam,vagy elfelejtettem megcsinálni!De majd szólnak,ha így van. :P
Volt egy szülésem is,szuper volt,bár szakmailag lehetett volna jobb is.
De a kismama megköszönt mindent,és ez kárpótolt az előbbiért.
Még egy kicsit furcsa,hogy a szülőszoba mellett ott van az osztály is,amit ugyan úgy nekem kell megcsinálni.Ha nincs szülés,akkor rutinból jön a kinti munka,de így el lehet szöszmötölni a vajúdóval,holott lenne egy kevés dolgom az osztályon is.
De megoldottam,mert még nem voltam egyedül,és a kolléganő figyelmeztetett.Úgy beszéltük meg,hogy minden az enyém,ő marad a háttérben,mert következő héten már egyedül is leszek,és szokjam,de most még ha gáz van akkor tudok kire számítani,viszont tanuljam az önállóságot.Ami jó is volt,mert így jobban rögzülnek a dolgok,ha magadra maradsz!
Azért reggelre megcsináltam amit kellett,mire jött a váltás rendben volt az osztály! :wink:

Holnap megyek nappalra! :D

Prücs,
kösz a mailt,majd a héten felhívom.

Csajok már csak KÉT nap van vissza!!!!! :P

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok,

a hízás nem az alakom miatt izgat annyira, mert tudom, hogy ha már nem szoptatok úgyis le tudom adni, Bínél is lement minden, plusz még 13 kg. Az én gondom a hülye vérnyomásom. Meg hogy nem szeretném megint a pathológián tölteni az utolsó hónapokat. :( Bínél összesen 23 kg jött fel, fogalmam sincs ebből mennyi volt a víz, de a szoptatás alatt lement mind a 23. Tény, hogy nagyon vizesedtem, brutálisan magas volt a vérnyomásom, és jó eséllyel pályáztam egy toxémiára. Szerencsére nem lettem toxémiás, és végigvittem Bít a kiírt napig, de álmomban ne jöjjön elő az utolsó 5 hét a pathológián. Szóval ez az én nagy gondom.

Móni, Bínél már a 20. héten megvolt a plusz 10 kg. Egyébként akkor se faltam esztelenül.

Tündi: Igazából azt mondta a dokim, hogy a nagyobb súlynál kockázatosabb ez a vérnyomás dolog. Szóval biztos volt köze az egyiknek a másikhoz. De az is lehet, hogy fordítva volt, tehát a magas vérnyomásom miatt lettem nagyon vizes, és nagyon túlsúlyos.

Na mindegy, nem parázok előre ezen. Most tartom a kis szénhidrát mentes kúrámat, aztán majd meglátjuk.

Timi: Gratulálok az első munkanaphoz! Ügyes vagy!

Joe: Szerintem menj el dokihoz! Ez nem hangzik valami jól... Szerintem sem mensi. Remélem baba van odabent, és kicsit megerőltető volt számára a motorozás. De reméljük él és virul. Majd feltétlenül számolj be!
A melegre meg szerintem genetikailag vagyok kódolva, így nincs tipp. :lol:

Prücsök: A költözés egyáltalán nincs elvetve, csak most egyelőre pihentetjük a dolgot, mondjuk a kisebbik egy éves koráig. Addig nem szeretnék semmibe belevágni, idegeskedni, pakolászni, nem is bírnám. Meg szerintem anyagilag is olyan 2 év múlva leszünk költözésképesek.
Majd raksz szülinapos képeket? A tortára is kiváncsi vagyok. :oops:

Nóra: jó, hogy írtál. :) Erik nagyot nőtt, mióta nem láttuk, és nagyon helyes, és még mindig tartom, hogy Rád hasonlít. :)
A felújítás meg :shock: :shock: hu, nagyon nem irigyellek miatta.
Ja, és nem voltál gáz :) csak a Gimes szerint. :wink: te túlsúlyos trombocitás kismama.

Alziza: Köszi a szállás infókat, megnéztem. hát nagyon klassz a hely, de most egyelőre ezt kihagyjuk egy darabig.
Sanyi bácsi ügy meg nehéz, mert tényleg mi van, ha a gyerekek is kicsit megúszni akarnak, és ezért szépítenek. Nyilván Sanyi bácsival se minden tiszta, mert nem zörög a haraszt.. Mindenesetre megértem a felindultságodat, ha egy idegen megütné a gyerekemet én a torkának ugranék. De olyan nehéz ilyen helyzetben objektíven látni a dolgokat.

na megyek pihizni kicsit, mielőtt felkel Bí, aztán megyek a körzetihez a táppénzemet intézni, élmény lesz a gyerekkel. Majd bepofátlankodom előre.

Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok :D

Ujra itthon 2 het Portugalia utan!

BLANKA PANKANAK utolag Boldog Szuletesnapot kivanunk :)

Nagggyon meleg van itthon... :roll:

Kép
boga
 
 


Sziasztok

Zalán ma nagyon okos,ügyes fiú volt! :lol:
Persze mindíg az :wink: ,dehát már írtamróla,h idegen emberekkel és idegen helyeken ilyen szokott lenni.
Úgyhogy én ma a legrosszabbra számítottam.

Az EKG-n,elöszőr nem is sírt.(már ez meglepő volt)
Aztán amikor lkezdték rápakolni a cuccot,akkor már kicsit pityergett.
De folyamatosan mondtuk neki,h ez milyen klassz lesz és,h majd fogyelje a gépet,mert rajzol neki,stb.
Nagyon jól ment! :lol: Minden erőfeszítés nélkül sikerült megcsinálni! :lol:

Aztán jött az UH.Na itt már kicsit idegesebb volt,de volt egy TeleTubbies figura az nagyon bejött neki.
Mondtam a doktornőnek,h inkább üljön ne fektessük le.Ez bejött!
:lol:
Aztán rányomott egy kis zselét ez nem tetszett már nekiés le akart volna szállni,DE!Jött a mentő ötletem ami tegnap este jutott eszembe.
Bár kicsit féltem tőle,h mit gondolnak majd rólam.
Tehát az ötlet a gumicukor :oops:
Mivel édességet nem kap,csak ha véletlenül észreveszi a nagyoknál akkor esetleg nagyon-nagyon picit,így ezért képes mindenre! :lol:
És valóban képes volt!!!!! :lol: :shock:
3 szem gumimaciért végig ülte nagyon-nagyon szépen,ügyesen az egészet. :lol:

Annyra örültem ennek!

Viszont a vizsgálat eredménye nem jó! :cry:
Nem nőtt össze,semmit nem változott,úgyhogy ez már marad.
4-5-szöröse a vér áramlása annak aminek lennie kellene.
Műteni kell.De mivel ez katéteres nem szeretik ilyen kiskorban,így várunk.
Ill azt mondta jövőre beszélünk róla,mert akkor válna fontossá,ha közösségbe megy.
Dehát nem kell mennie még jövőre,Ráér 4 évesen is oviba menni.

Így most maradt a vigyázzunk rá betegségeknél,ill annyi a változás,h akár bakteriális akár vírusos fertőzés 2 napon túli láznál antibiotikum.


Tücsi
Suli-történet - hát, olvastam a héten, csak írni nem volt időm, de ez volt a tippem, hogy vsz. a felnőttek nézőpontjából a történet kicsit másként fog szólni, mint ahogy a gyerekek mesélték. Utólag kibogozni nem is lehet, nyilván, ráadásul szerintem mindkét verzióban van egy jó adag igazság - ezt látatlanban meg merem kockáztatni.

Na,hát ezt mondom én is,csak Te jobban fogalmaztál :lol: :wink:

Joe
Szerintem is doki.

Timi
Örülök,h jó volt az első napod! :lol:

sziasztok
Vendég
 


Hú a második az nem idézet akart lenni!
Elbénáztam! :oops:
Vendég
 


Vanda: Hát igen, hálát adok minden vásárlásnál, meert még babakocsiban van, és végigaludja majdnem az egészet általában :lol:

Tündi: Hát tény, hogy a gyerek nincs alultápláva, remélem azért nem lesz sok ez a heti 30 deka, majd ma érteklezek a védőnővel

Prücs: A felújítás nagyon baró.. Eddig a gyerek iszonyat jókat aludt, az ütvefúrót egyenesen imádta, tegnap viszont olyan hisztit nyomott, amikor megszólalt a fúró, hogy átmentünk anyukámékhoz 3 órára amíg tartott, nem tudom mi lehetett vele

Aliza: Jobbulás!!!
Tücsi: Neked is! Az Ekg story jó volt, mindig tanul az ember

Joe: Szerintem is menj dokihoz

Timi: Jól hangzik a munka, hallani a "hangodon", hogy nagyon élvezed! Még egyet kell aludni a nagy napig :D

Boga: mesélj milyen volt! Képek?

Lilla: Köszi! Sajna egy 5-ös még maradt!
Egyél sok zöldséget, az soha nem árt!!!

Mi ma megyünk babamasszázsra, kiváncsi leszek, hogy nagyon fogja szeretni, vagy útálni??? Pont ott kell etetni majdnem a közepén, biztos díjjazni fogja a védőnő :? Na mindegy, most csakazééé nem tömöm meg itthon a gyerkőt, így is van rajta elég hurka meg lukacska :)

Na most megyek!
Sziasztok
Nóra

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]Kép
fnora82
 
 


Sziasztok!

Most csak röviden!

Szilvi,
nagyon köszönöm a mailt!!!!

A munka szuper,kicsit elfáradtam,de ma is volt egy szülésem!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Holnap ilyenkor már a koncerten tombolok,bár a hangom egy hete elment világgá,és nem igazán akar visszatérni,olyan vagyok mint egy repedt fazék!!!!
Majd a Gerda kiábál helyettem is.Most hívott,hogy csinált egy nagy BON JOVIS plakátot,ami két személy nagyságú,így azzal fogunk tombolni!!!!!

Puszi nektek,és még egyszer nagyon köszönöm a jegyet!!!!!!

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


A vonalzóm szerint ma van a koncert,pedig tegnap még 2 nap volt. :shock: Sebaj,ezekszerint már a gép is odakíván!!!!
timiban
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: