Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a bilizős hozzászólást, meg a tejcsit is. Leálltunk mindkettővel, bár a biliről azért nem mondtam le, de nem is erőltetem, jól eltologatja, mert autós formájú:-)))) Másnem majd veszek egy sima egyszerűt, mint amit Anyuhoz vittünk át, és akkor arra majd biztos szívesebben ül rá.

Alziza: jól nézel ki, aranyosak, csinik vagytok ketten!

Timi: szuper, hogy végre tényleg bent voltál, és kezdődhet a visszarázódás. Majd legközelebb nálad szülünk (persze előbb megnyerjük a lottót, mert spec tudom, hogy mennyi egy szülés ott, a finanszírozó cégnél dolgoztam:-))))) Aranyos vagy a vásárfiát illetően, ha Bon Jovit hoznátok, akkor szólj azért, nehogy sokat kelljen rám várnia:-))))))))))))))
Majd nagy élménybeszámolót várok ám priviben a koncert után!!!!

Joe: hajrá! :lol: :lol:

Muzsu: na mi volt ma?

Bocsánat, ennyire futotta, mert nálunk sajnos semmi nem jó.. Áki tegnap óta lázas, 40fok volt hajnalban már, hányt, most meg már hasmenés, szóval tiszta bágyadt, síros, bújós! Rohanok is, felébredt!

Ne haragudjatok, hogy nem írtam Mindenkinek, pótolom!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Szilvi,
hoznám én,de már jóideje foglalt! :wink: :P :cry:

Ákinak jobbulást,postázom a gyógymanókat!!!!
timiban
 
 


Sziasztok!

Most már én is ideértem. Beneveztem egy tanfolyamra és azt gyűröm a héten, hátha lesz valami haszna...

Muzsu,
Prágáról megy majd mail. Én imádom, sőt azt hiszem az 1. számú kedvencem még akkor is, ha kevés helyen jártam eddig. Olyan kis meseváros.
A gyes igénylést feladtam, de bankkivonat és eredeti ak. kivonat nem volt benne. A honlapon mindenhol azt írták, hogy elég a másolat. roll: Ha nem fogadják így el, kitöröm a nyakukat. :evil: Arról mondjuk sehol egy szó sem, hogy milyen időintervallumon belül jeleznek vissza, ha valami nem oké nekik....

Vanda,
Milyen kis gömböc volt Bálint! :P (Blanka olyan volt, mint az etióp gyerekek) Isten éltesse sokáig!!!

Sara,
Nagyon durva a sztori. :twisted: Hogy lehetnek ilyen gyökerek az emberek? Grrrrr....

Gabek,
Gergő nagyon ügyes! Gratulálok! :wink:
Én helyből bugyizni fogok, ha rászánom magam - kb. 2 hét múlva, ha hazajöttünk anyuéktól és már jó idő lesz. A készlet már megvan, Blanka néha fel is veszi egyiket, másikat, de még csak a pelusra.

Joe,
Éljen a kistesó projekt! Hajrá, hajrá, hajrá!!! :D Mennek a babaragacsok.

Rita,
Máté szülinapja szűk családi körben lesz vagy vannak már pajtások ott is?
Az óvónőt nem értem amúgy. független attól, hogy van-e előjegyzés vagy sem, bármikor be lehet iratni a kicsiket az oviba, akár a megszületésük után is. Aztán a vezető óvónő feladata, hogy 3 éves kora előtt felhívja anyukát, hogy akkor hogy-s-mint. Viszont tény, hogy csak 5 éves kortól van óvodakötelezettség... :? Ez is egy jó hülye rendszer.

Lilla,
Blanka 31-én jubilál. :)

Szilvi,
Ákinak jobbulást! Remélem csak átmeneti és nem a vírust kapta el.

Timi,
Csütörtökön 9-re megyünk csiri-birire, aztán átugorhatunk értetek vagy megbeszéljük, hogy találkozunk Budakeszin a 22-es Páty felőli végállomásán és akkor időt is nyerünk + csak addig kell buszoznotok. Hazafelé meg persze elviszlek. :?: Oké? :)

Muzsu,
Tényleg, mi volt ma?

Szép estét mindenkinek!
prücs

prucsok
 
 

 
 

sziasztok

Köszi lányok,de ez a kép csalóka.
Tényleg olyan mintha nem lenne háj a hasamon.De van :oops:
látszik a 3 gyerek. :roll:
csakhát a 3 gyerek nincs mindíg velem,ki meg nem írhatom magamra :shock:

Joe
Én még nem írtam Neked,de remélem minél előbb sikerül a baba! Kép

Sziasztok
Vendég
 


Ja

Timi

Örülök,h végre minden jól alaku! :lol:
Vendég
 


Prücs,
oké,nekünk jó az úgy! :wink: A 22-es végállomását tudom hol van(levisz a busz :lol: ),de hogy helyik a Páty felöli oldal?De majd ott leszek a végállomáson,csak írd meg kb.hányra legyünk ott.

Ja,és sajnos nem fogják a másolatot elfogadni a szül.ak.kiv-ból.Az eredeti kell nekik,mert arra vezetik rá az igénylést a hátuljára.Elvileg az anyaságinak,a csal.pótléknak,a gyednek is rajta kell lennie.

Alziza,
köszi! :wink:

Hanna elkezdett köhögni most reggel!tegnap kicsit náthásan ébredt,nem tünt nagyobb bajnak,de most köhög! :cry:
Tücsi lehet,hogy kedden sem megyünk,mert hozzátok tényleg makk egészségesen szeretnék menni,és nem tudom ez most meddig tart!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Halihó :cry: :cry: :cry:
Apa most vitte el KAtát!
Szóval nagyhalál!
Tüntem!

Manó!
Talira menet megbeszéljük, nem klaviatúrás a téma! Sztem!
Ha meagamhoz tértem jelentkezem!

JA! Ma vizsgázom is!
Hagyjuk! Úgy szar az életem ahogy van!

Kép
anid
 
 


Sziasztok

Anid!

Fel a fejjel!!!Lesz ez jobb is!

Kép
Vendég
 


A múltkor ígértem a répatortát.
nagyon fini próbáljátok ki!

34 dkg reszelt répa
1 bögre cukor
1 bögre barnacukor
1 bögre olaj
1 bögre tejszínes sajt (én eleinte mascarponét tettem bele,de kipróbáltam a sima krémsajtot camping v bármi és teljesen jó)
3 tojás
2 bögre liszt
2 kk. sütőpor
2 kk szódabikarbóna
1 pici só
én még beleszoktam önteni egy zacsi mandulaforgácsot ill a tetejére cukormáz és arra még hagyok belőle
de lehet mazsola,dió,

Vajazott,lisztezett forma,előmelegített sütő!
Vendég
 


Sziasztok!
Köszönöm a drukkokat! Tegnap már nem volt erőm írni.
Két órán át tartott a próbatétel, kicsit ledöbbentem. Nem is interjú volt, hanem az első fordulóban voltak a feladatok!!! Még jó, hogy egy kicsit belenéztem újból az excelbe, meg power pointba, mert öt év az öt év, régen gyártottam diagramokat.
Na, szóval. Először volt egy pszichológia-teszt ilyen kérdésekkel, hogy: ha nem sikerül egy feladat, akkor feladom, vagy nem; a tehetség vagy a kitartás fontosabb-e. Ez nem volt gáz. Utána volt egy 20 perces feladat, amit nem tudtam befejezni. Megoldottam, de nem maradt időm átírni az ellenőrzőlapra. Az vot a feladat, hogy kaptunk 4 oldal mailt + egy oldal infót egy fiktív cégről. És ebből kellett összeállítani a heti programot. Nagyon sok infó volt, és csak 20 perc. Na, ezen már biztos nem én leszek a befutó, bár egy csomó dolog ütötte az információs lapon a mailben írtakat, nagyon kellett figyelni. Az életben ezt biztosan nem 20 perc alatt kell megoldani, főleg ismeretlen adatokkal!
És az utolsó feladatra egy óra volt, kellett írni egy reklamációs levelet, meg kimutatásokat kellett táblázatban összefoglalni, ezekből diagramot meg más táblázatot gyártani. Vagyis itt a fogalmazást, meg az excel-tudást nézték. Ez ment, ez nem volt gond, be is fejeztem. Ahhoz képest, hogy 5 évig asszisztensként is dolgoztam, nem voltam nagyon ügyes, sok a kihagyás, meg izgultam is. Ja és idegen gépen dolgozni se egyszerű, nem működött a jobb egérgombom. A power point tudást meg nem nézték.
A második forduló jövőhéten, akkor van az interjú az igazgatóval.
Nem hiszem, hogy én leszek a befutó, de azért várom a visszajelzést. Tök sokan pályáztak, és vannak cégen belüli pályázók is. Ezt az első percben közölték, eléggé megsemmisítő volt hallani, hogy én csak "külsős" vagyok. Egy megmérettetésnek azért jó volt, élveztem a feladatokat, tetszettek a munkaköri leírások is. Az más kérdés, hogy a munkabér mennyi lehet??
Annyira kipurcantam ettől a két órától, hogy délután legszívesebben lefeküdtem volna aludni. Olyan ideges voltam, tíz éve voltam utoljára interjún. De a nagyok itthon maradtak, így délután én foglalkoztam velünk, de a kanapén ülve kizárólag!!!!
Köszi még egyszer a drukkokat, aranyosak vagytok. Tovább lehet izgulni a jövőhéten! Amúgy júniusban kezdődne a munka, elég gyorsan kéne Gézunak helyet találni!

Alziza!
Tök jó a kép rólad!!! Szerinted az én hasam milyen???? Még mindig 6 kiló háj figyel a felsőtestemen!!! Inkább buggyangat! Tényleg jól nézel + néztek ki rajta!
Ez a recept nagyon jónak tűnik, meg is sütöm!!!!

Tücsi!
Mindig elfelejtettem mondani, hogy nekem rossz tapasztalatom van a festett dolgokkal mosás-ügyben. Ezért maradt ki az utolsó szived, nem megbántásból!!!!! REmélem, nem orroltál meg!!! Visszaküldjem a kendőket? Nekem kieresztették a kendő ellenére a szinüket, illetve elhalványultak. Egyedül a selyemfesték maradt meg rendesen. A textílfestett dolgokat kézzel, langyos vízben és vegyszer nélkül mosom, de sajna, így se tökéletes.

Dina!
Egy kalappal a vizsgához!! :wink:
Amúgy meg kitartás!!!!!!

Lányok!
Én is átgondoltam a Budaörsöt, azért nekem is rengeteg utazás odajutnom. Pedig nagyon szeretnék már találkozni veletek, osztom Jutka ötletét!!!

Prücs!
Köszi a mailt, kinyomtattam.
Nem fogják elfogadni az anyakönyvi kivonat másolatát, azért szóltam. És a neten meg ezt nem közlik + a szlakivonatot se.
Lefényképezem a keresztszemes képeket a falon, és küldöm!!

Gabek!
Váci úton van a MÁK, a rendőrség, OEP, meg Nyugdíj bigyó mellett. Még poénkodtam is, hogy biztosan egy feldühödött, órák óta várakozó, elkeseredett kismama lőtt be a rendőrszékházba tavaly. Az érzés ismerős!!

Rita!
Ti Magyarországon akarjátok beiratni oviba, vagy rosszul értettem?

Jutka!
Sok sikert a gyerekgyártáshoz!!!!!! :oops: :oops:

Lilla!
Ez az a Thomas újság, csak a kereplőset én már nem vettem meg, mivel feliratkoztam a könyvklubra. 3-4 múlva kaptam meg, így gyereknapra neked már nem fog megérkezni, sajna!

Iszonyúan fáj a derekam! A múlt héten a kertészkedés után mosogattam és volt egy kattanás. Azóta folyamatosan fáj a derekam. Mi a franc ez??

Szép délutánt!!!!
Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Sziasztok,

Timi,
A 22-es végállomása alatt azt értem, ami a biatorbágyi kereszteződés mellett van. De biztos te is ezt érted alatta, csak nekem sikerült nyakatekertre. 8) Már csak azért is, mert a másik végállomása a Moszkva téren van. (De gáz vagyok, bocsi - kicsit elhasználódott az agyam az elmúlt napokban)

A gyes igénylésre most kíváncsi vagyok, Blanka ak. kivonatának hátulján ugyanis egy betű sincs. A többit még ugyan a cégem intézte, mint kifizetőhely, de ettől gondolom még ugyanaz kellett volna legyen a rendszer. Az biztos, hogy ha belekötnek, elküldöm őket melegebb éghajlatra. :twisted:
Az én adómból tessék egy normális rendszert kiépíteni és hiteles információt biztosítani!!!

Muzsu,
Ez kemény megmérettetés volt, nem mondom. De biztos ügyes voltál. Milyen cég amúgy? Hasonló több körös procedúrán én anno az IKEÁ-nál voltam, de szerencsére nem vettek fel. :-)

Alziza,
A répatortával egyetlen bajom van: ki reszeli le a répát? :roll: Én Én mindent megcsinálok, de a tócsi és almás pite készítésében is a reszelést utálom leginkább. Szerencsére jobb esetben Bálint ezt bevállalja.
Amúgy amikor tegnap hirtelen megláttam a képet, először azt hittem Anid az, mert most szerintem elég hasonló a frizurája. Csak a gyerek nem stimmelt. :oops: Remélem ez egyikőtökre nézve sem sértő.

Anid,
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
És sok puszi!

Holnap délelőtt a Bikás játszótéren leszünk kb. 11-ig, ha valaki netán arra jár.
Szép hétvégét mindenkinek!

prücs

prucsok
 
 


Sziasztok

Sehol senki? Kép


Prücs
34 dkg répa az kb.2 db közepes.Tehát nem olyan sok! :wink:


Szombaton voltunk egy topic talin!
Játszóházban volt és kicsit tartottam tőle,h Zalán majd mit szól ennyi gyerekhez idegen felnőttekkel?
De nagyon meglepő volt ahogy rögtön az első pillanatban feltalálta magát és minden játékot kipróbált.Mintha csak mi lettünk volna ott!
Még az ugrálóvárban is ugrált! :lol:
nagyon élvezte!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.03.11 11:54-kor.
Vendég
 


Bocsánat ha sok! :oops:

Sziasztok
Vendég
 


HAHÓÓÓÓÓ


Csak gyorsan,mert zajli kaz élet!
Nagyim kórházban illetve már otthon!Most para!

Szóval lesz valmi a heti taliból a mekiben???

A jóisten nagyon zabos rám, hogy így méri rám a terheket??

Kép
anid
 
 


Sziasztok!

Anid, jobbulást nagyidnak - kitartást neked!!!

Alziza, Zalcsi nagyon helyes, tiszta kis mesemanó :)
A répatortát ki fogom próbálni. Asszem a késes aprítót fogom hadra - Prücsök, nagyon jó dolog az. :)

Ja, meg próbáljátok ki esetleg, hogy a formát nem lisztezitek, hanem morzsával szórjátok meg, szebb lett nekem a süti. Ja, és mekkora formára szól ez az adag?

Muzsu - tudom, hogy nem bántásiból maradt ki :) már elért a hír is (csak én is elfelejtettem mindig lereagálni) :)
ezzel a filccel eddig jó tapasztalatom volt egyébként, egy dolgot nem bírt, hogy egyszer egy éjszakát, vizesen, mosás után a gépben töltött :oops: de azért annyira magabiztos nem voltam én sem, azért küldtem a kendőt :)
hát, majd ha összejön egy tali, akkor majd visszaadod őket, jó?

Derekad jobban van?
És hírek a melóról?

Timi - hogy sikerült a mai nap? Köszi a megértésed, hogy parázom a betegségektől :oops:

Joe - hajrá :) már nem emlékszem, hogy írták-e a többiek, de tesztelni egy-két nap késés után van értelme először, addig csak a hőgörbe súghat

Lilla?

Manó-Tündi?

Itt Brúnó meggyógyult, újra oviban. Múlt héten Mirát végül megmutattam a dokinak, aki körberöhögött - jó, nem volt ez súlyos, de mindig hétvégére szokott eldurvulni a helyzet, szerencsére ez most elmaradt. Másrészt azért persze írt fel fluimucilos orrcseppet, amit csak receptre kapok meg :)
Sebaj, megszoktam, hogy mindig túl korán megyek Brúval is orvoshoz, már a basic tünetek súlyosságából tudom, hogy mi lesz, de az tény, hogy az alapján még nem írhat fel gyogyót a doki :D

Kaja: hétvégén rozmaringos-tejszínes baconös krumpli (tejszínnel nem szárad ki és nem kell sok olaj alá), aztán ma meg puliszka volt Mirának (édes verzió) meg brokkolis cukkini. Ja, meg kipróbáltam, amit talán Lilla javasolt, a zelleres-almás-répás főzit, mindkét gyerek falta :)

Egyébként meg voltunk vendégségben, jó volt nagyon, Mira élvezte az új helyet, alig aludt, mindent nagyon alaposan be kellett vizsgálni :)

Na megyek etetni és aludni, szép napot mindenkinek!

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok lányok!
Mi ez a nagy csend???
Pedig ma az idő is szörnyűséges.
Semmi hír még munkaügyben, magamban lezártam a dolgot, mert ahogy telnek a napok, egyre inkább úgy érzem, hogy béna voltam. Nem baj, mert még van bőven időm keresgélni.

Prücs!
Állami Autópálya Kezelő a cég. Amúgy tetszett a munka, bár messze van tőlünk, de az nem érdekes.
Kivonatra a cégnek is rá kellett volna írni a TGYÁS-t, meg GYED-et, az egyszeri anyaságit. Én mindig beszaladtam vele, és rápecsételték. Furcsa, hogy nem szóltak neked emiatt.

Tücsi!
Ez milyen filc? Amúgy szép a minta!!! Majd akkor visszajuttatom, ha pesti oldalon lesz a tali.

Derekam még mindig fáj, de az az igazság, hogy mostanában nagyon sokat dolgozom a kertben, meg a házban. Már csak egy ültetnivalóm van, és utána marad a gyönyörködés a kertben, meg a gazolás, fűnyírás.
Hétvégén kirándultunk, voltunk a Normafánál, meg Pécelen főzőversenyen. A gyerekeim jól kiugrálták, szaladgálták magukat. Mi meg jól elfáradtunk.
Most pihenek egy kicsit, aztán vár a több tonna vasalnivaló. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!! (ahogy Dina szokta mondani! )

Szép délutánt!!!
Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Dina!
Nagyinak jobbulást!!!!!!

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Mai menü: almaleves, rántott husi párolt zöldséggel
Tegnap: almaleves, pörkölt galuskával, kompóttal
+ diós tekercs

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Sziasztok,


Bocs, kicsit lemaradtam mindennel. Mostanában elég sűrű napjaim vannak, és egyre jobban fáradok is.

Közben kiderült, hogy Linti "megörökölte" a fahéj allergiámat. Ugyanis pénteken gyönyörű csalánkiütések jöttek ki rajta, miután hazahoztam a bölcsiből, és fahéjas csigát sütöttek, meg ettek ott. Ezen kívül még tarhonya leves, meg zöldbab főzi volt, azokat már többször is evett, semmi baja nem volt tőlük. Aztán beugrott, hogy mondta az óvónő, hogy fahéjas csigát sütöttek. Még engem is megkínált a vezetőóvónő, mikor mentem Lintiért, mondtam is neki, hogy nem kérek, mert allergiás vagyok a fahéjra. A gyerek ily módon nem is találkozott soha a fahéjjal, mert én semmibe nem rakok. Először azt hittem valami himlő, nagyon megijedtem. De a doki megnyugatatott, kapott rá Calcimuskot meg Fenistil cseppet, estére eltűntek a kiütések. Erre este apa falatozik szilvásgombócot, fahéjas porcukorral, és látom ad a gyereknek belőle. Gyorsan elrántottam onnan a gyereket, hogy de ő nem ehet fahéjat, Lintus meg üvöltött, hogy kérek fahéj, kérek fahéj. Reggelre megint tele lett kiütéssel. Úgy látszik akkor már evett egy keveset belőle, mire észrevettem. Még jó, hogy előtte meséltem el az uramnak, hogy mi a helyzet, ja neki hirtelen le se esett, hogy fahéjjas cukorral szórta meg a gombócot, és adta nyugodt szívvel a gyereknek. :twisted: Pasik...

Most akkor csütörtökön lesz a tali? Hánykor és hol? SOS írja meg valaki légyszi. Én nagyon lemaradtam... Termet kell foglalnom ezek szerint? Leszünk legalább nyolcan? Mert ha nem akkor nem fogják odaadni a termet.

Dina: Nagymamádnak jobbulást kívánok! Fel a fejjel, most ez sajnos Neked egy rossz időszak, reméljük hamarosan felváltja egy jobb.

Tücsi: Örülök, hogy ízlett az almás-zelleres főzi (nem tudom én ajánlottam-e, az biztos, h Bálint is imádta). Igaz én répát nem tettem bele, hanem mazsolát pároltam bele néha, azzal nagyon szerette.

Zsuzsi :Sajnálom a melót :( Vagy nem lehet, hogy később hívnak?

Alziza: Látom Zalán is szereti a kiskonyhát :) Enyémke mindenhol azt támadja be először.

Móni: Hogy vagy? Voltál már terheléses cukron? Ha nem, akkor mikor kell menned? Én már megkaptam a beutalómat, de még nem vitt rá a lélek, hogy menjek. Húzom amíg lehet, úgyis 6.-án kell a dokimhoz menni, az eredmény meg megvan két nap alatt. Ráérek.
Derekad jól van?

Kaja: Tegnap székelykáposzta, ma pestós spagetti. (meg szerintem vacsira csinálok magamnak egy kis padlizsános lecsót, már legalább 5 napja nem ettem. :wink: )

Alziza: Te vegetáriánus vagy? És a gyerekeknek se adsz húst?

Nóri: Merre? Hogy vagytok?

Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok,

Mi tali készek vagyunk csütörtökön és ha Timiék is azok, visszük őket is.

Dina,
Nagyidnak jobbulást és neked is sok + energiát!

Most csak ennyi, mert Blanka pörög.

prücs

prucsok
 
 


HALIHÓÓÓÓÓÓ

Mi mennék talizni! Tündiéket visszük!
Dina

Kép
anid
 
 


Sziasztok!

Mi is talikészek vagyunk! :)

Anid!
Nagyidnak jobbulást!

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok!

Ahogy Prücsök írta mi is talikészek vagyunk! :D

Lilla,
szerintem meg leszünk nyolcan! :P Eddig veled együtt hat felnőtt,plusz a gyerekek,nálam kettő! :wink:
Szegény Bí!Még jó,hogy hamar rájöttél mi okozhatta az allergiát.Nem kellett több dologra gondolnod!
A pasik meg pasik....
Pocilakód jól van???

Dina,
nagyidnak jobbulást!

Tücsi,
semmi gond!Én már csak egy ilyen megértő vagyok! :D De tényleg,Mirának nem hiányozna egy enyhe nátha.Különben Hanna jól van,az orra sem folyik,bár ma eláztunk,volt rajta esőkabát,nem is ázott át,de remélem nem esik vissza,mert jövő héten hétfőn elmennénk hozzátok!
Hát tegnap nem volt olyan jó,mint csütörtökön,de nem a csajok miatt,hanem volt egy(terheseink kérlek titeket hagyjátok ki az apró betűs részt) méhen belüli elhalás,és engem a mai napig megviselnek az ilyenek!De azért dolgozgattam is,ctg,ápolás stb.Már nem sok van vissza a munkába állásig! :roll:

Ja és a BON JOVI koncert is itt van miggyáááá!!!!!!!!!!!! :P

Na fürdetem a Hannát,Zsoltinak vacsit adok!Bandi ügyel! :cry:

Szép estét mindenkinek!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


AKKOR CSÜTÖRTÖK BUDAÖRSI MEKI 9,30-10 KÖRÜL!

Lilla
szeritnem leszün knyolcan,nem?

Jön: Timi +2 gyerek
Prücsök+1
Tünde+1
Dina+1
Joe+1
Lilla+1

És Kimég Kimég???

Kép
anid
 
 


Mi sajnos nem, mar irtam mailben :( :( :(

Dina, jobbulast a nagymamidnak! +++++++++++++!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sajnos mi sem megyünk, írtam már körmailt, nekem a csütörtök az egyetlen reggel mikor el tudok menni vérvételre az elkövetkező hetekben, mert a párom elég elfoglalt lesz, és csak ezen az egy reggelen tudja megoldani, hogy ő viszi bölibe Bít. :( Ezt ma hánytuk-vettetük meg, mikor hazajött, sajnálom.

A termet, ha kéritek lefoglalom, de akkor holnap délelőttre kéne tutira a válasz.

lilló
 
 


A nyolc fő az nyolc gyereket jelent, szülinapot is minimum 8 főtől tartanak.

lilló
 
 


Nos,akkor ki jön még????

Bogáék???? :D Vanda és Ági?

Móni esetleg ti?

Sajnálom Lilla,hogy nem tudtok eljönni!
timiban
 
 


Sziasztok!

Sajnos a távolság miatt nem tudunk menni. Majd a pesti oldalra.

Anid! Jobbulást a mamádnak! ...és Isten mindig a legerősebbekre rakja a terhet! :)

Zsuzsi! Bemondták a hirekben, hogy milyen jül szerepelt a Delta és ezúton és szeretnék gratulálni!

Jó éjt!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok!

Én is írtam mailt, sajnos elkaptam egy vírusos torokgyulladást, alig van hangom, és nem szeretném átadni senkinek. Pedig olyan jó lett volna ott lenni...

Na mindegy, majd a következőn.
Holnap írok bővebben, ma már nem megy...

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok!

NA! Lehet, hogy mi is megyunk, sajnos csak holnap este tudom meg biztosan. De persze szeretnenk.
Akkor ha jol ertem Budaorsi meki?

Anid, szegeny nagymamid! Jobbulast neki. Sajnos az en edesanyam is korhazban van meg, es nem is tudom mikor johet ki. Olyan tehetetlen ilyenkor az ember.

Jo ejszakat mindenkinek!

P

Kép
Kép
panzej
 
 


Csajok!

Én miért nem kapom meg a maileket?Írjátok többen,hogy küldtem köremailt,egyik sem jött el idáig!Kiestem a pikszisből????? :cry: :?

Móni jobbulást!!!!

Pusz

Timi
timiban
 
 


Sziasztok

Lilla

Igen vegetáriánus vagyok.
Megcsinálom a húst,hiszen a férjem eszi.
A gyerekeknek is adok ill adnék.

Alex válogat,nem mindet eszi meg.
Zina nem eszi.Pl.életében és ezt szó szerint értsd,nem evett egy falat felvágottat sem,se virslit,se májkrémet.Húst se nagyon,most meg már megkérdezi,h van e a kajában hús .
Pedig az apjától látja,h eszi és látta mindíg,de kicsinek sem ette meg!
nem tudom miért
Kínáltuk neki,nem kellett!
De nem bánom!
Zalán megeszi most még!

Timi én sem kapok e-mailt!

Lányok!
Drukkoljatok!
Ma megyek fogorvoshoz!görcsben a gyomrom!
Vendég
 


Timi, en sem kapok am semmit.. Nem is kaptam..
P

Kép
Kép
panzej
 
 


Sziasztok,

Sajna nekünk sem jó a holnapi csütörtök :(

Tegnap voltunk dokinál, egészen úgy tűnik fiú hatalom lesz a családban és egyedül maradtam a nőiességemmel.

Nagyon köszi a rántott cukkini ötletet, nagyon megkívántam, megcsináltam és nagyon jól esett. Lehet ma is azt eszünk, mert annyira finom volt.

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Gabi gratulálok az újabb fütyishez!!!! :wink:
timiban
 
 


Sziasztok,

Gabek: Gratulálok a kispasihoz! Én annyira lányt éreztem Nálad. Na sebaj. Majd a sok pasi nem győz Téged kényeztetni!
Ez a genetikai uh volt? Az Istenhegyin voltatok? Minden oké?

Timi:Szerintem te azért nem kapod meg az e-maileket, mert a régi címedre küldik (chello-s) utána meg mindenki automatikusan a válasz mindenkinek funkcióval válaszol, így kimaradsz. Alziza meg szerintem azért nem, mert utólag csatlakozott, és lehet aki először küldi a mailt annak még nincs bent a levlistájában. Panzej te meg gondolom azért nem, mert benne se vagy a listában. Ha elküldöd az elérhetőségeidet, akkor beleraklak (e-mail, telcsiszám, cím) és kiküldöm mindenkinek.

Alziza: Drukk a fogorvoshoz, én már lassan három hónapja odajárok. Egy fogam fájt, azóta már a harmadikat csinálja. :shock:
Érdekes, hogy a gyerekek is maguktól lemondtak a husiról, pedig hát van előttük "húsevő példa" is, az apukájuk. Én imádom a husit, nem tudnék lemondani róla végleg. De szoktam húsmentes heteket tartani. Illetve vöröshúst elég ritkán eszek. Egyébként a húsmentes időszakban egészen másként érzi magát az ember, valahogy olyan könnyebben. Na ezt nem tudom jól megfogalmazni. És azt szabad megkérdezni, hogy te mióta vagy vegetarianus, és miért lettél az? Bocsi, csak érdekel a téma.

Móni: Jobbulást Neked.
Mai menü: zöldségleves , kókuszos tekercs

Jájj de nincs kedvem a holnapi terheléses vérvételes balhéhoz. Én még húztam volna az időt.

Timi:Köszi, a pocilakó szerintem jobban van, mint jól. :lol: Annyit mocorog, és szerintem egyik nap tett egy teljes fordulatot, most alul rugdos, ergo folyton wc-re kell mennem, mert talált magának odalent egy "labdát". Nagyon beindult az elmúlt napokban. És ami érdekes, hogy folyton nappal randalírozik, Bí éjszakai rugdosódó volt.

Sára: Nálatok mi újság, gyerkőcök jól vannak? Mi lett a "kakis dolog" vége? Kiírtad? Reagáltak rá?

Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, mert a nagymaminál voltunk a múlt héten, de most már újra itt vagyok!

Sajnálom, hogy a taliról lemaradunk, csináljatok képeket és mutassátok meg nekünk!

Gabek! Üdv a két fiús anyukák táborában! Nekünk is a genetikain mondták először, hogy fiú lesz, én nem is hittem el 100 %-osan, de a köv. uh-n is ugyanezt mondták, úgyhogy mostmár elhiszem. Remélem néha tényleg el fognak minket kényeztetni a fiúk, legalább évente egyszer-kétszer, majd ennek szellemében neveljük őket.

Lilla! A terheléses cukorra mehetsz már fél nyolcra, először úgyis a terheléseseket hívják be. Ott adnak cukros löttyöt és 120 perc múlva bemehetsz soron kívül. Két nap múlva van meg az eredmény. Én a múlt héten csütörtökön voltam és hétfőn du már megvolt az eredmény. Jó is lett a cukrom, csak a vérképem nem túl fényes, azon meg remélem tudok kicsit javítani. A 28. heti uh-ra az istenhegyire mentem 27 hetesen, megkérdeztem a dokimat, hogy nem gond-e ha egy héttel hamarabb megyek, mert úgy tudnám könnyebben elintézni. Azt mondta nem gáz, erre az istenhegyin azt mondták, hogy hamar jöttem, mert 4d-t nem érdemes a 32. hét előtt csinálni, egyébként meg valszeg egy héttel kisebb a baba, mint kellene, de ebből ne vonjak le messzemenő következtetéseket, jöjjek vissza a 32. héten és akkor majd meglátjuk. Gondolhatod, hogy azóta sem vagyok teljesen nyugodt…
Egyébként azért is mentünk az istenhegyire, mert a klinikán órákat kell sorban állni és arra apának nincs ideje (a szabadságát meg a szülés környékére tartogatja), így ha ő is látni akarja, akkor pontos időpontra kell mennünk.
Örülök neki, hogy a babód ilyen aktív, az enyém is rengeteget mocorog, szoktam is mondogatni, hogy vagy focista lesz vagy bokszoló.
Nem is hallottam még fahéj allergiáról! Még jó ha „csak” bőrkiütést okoz, a hasfájás vagy a hányás keményebb lenne… Azt hiszem ha te is allergiás vagy rá, nem lesz nehéz elkerülni az ilyen kajákat.

Anid! Hogy van a nagymamád? Hogy állsz a vizsgákkal? Meg tudod oldani, hogy elmenj rájuk (és a felkészülést)?

Muzsu! Biztosan nagyon szép lesz a kert és megéri a fáradságot! Az állásinterjúnál nagyon szurkoltam neked, elképzeltem, mi lenne ha nekem kellene menni és már a gondolatától is elbizonytalanodtam. Hiába, ha az ember nem dolgozik, úgy érzi elfelejt egy csomó mindent… vagy csak én vagyok így ezzel?

Alziza! Zalán nagyon édes a képeken! Úgy látszik ő is nagyon élvezi a fórumos talikat!

Csajok! Nagyon köszönöm mindenkinek a főzési ötleteket, szerintem más sem bánja ha megírjuk ki mit főz. Van egy-két kaja, amit meg is kívántam, a lecsót azóta sem tudom kiverni a fejemből, kénytelen leszek magamnak főzni (más nem szereti).
Nálunk a menü az elmúlt napokban: szegfűgomba leves, csirkehusi csíkok görögös fűszerkeverékkel megsütve, sült csirkecomb petrezselymes újkrumplival
Ma várhatóan tökleves, sült hal.
Sanyikánál továbbra is az alapkaja a vajas kenyér felvágottal, néha sikerül belenyomni valami mást is, de akkor nagyon jól kell időzíteni…

Én a múlt héten első alkalommal otthagytam a nagyinál 2,5 napra Sanyikát. Persze végig izgultam, hogy mit fog nélkülem csinálni. Ehhez képest iszonyúan jól elvolt, nem is igazán hiányolt, elmagyarázta, hogy hol vagyok, jól aludt, semmi gond nem volt vele és amikor hazaértünk apával, akkor kb. két percig foglalkozott velünk, utána ment focizni! Kellett nekem ennyit parázni emiatt! A két gyerekmentes napot jól kihasználtam, nagyon kellett már a lelkemnek. Voltunk moziban apával, eljutottam kozmetikushoz, meg persze egy csomó ügyet elintéztem, szóval szuper jól sikerült!

Velem lesz tele az oldal, be is fejezem, sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok

It vagyok,túléltem! Laughing
Ki kellett húzni Azt mondta nincs értelme megtartani,mert bölcsességfog és elég gáz!

Érzéstelenítőből ultrát kaptam,de közben még kellett nyomnia bele,de a végét így is éreztem,de már nem tudott mit csinálni!

Mindegy,nagyon rendes volt (mindíg az ),mert előszőr azt mondta szájsebész!
Mondtam,h azt ne!
Aztán megröntgenezte és nekilátott!

Most viszont ahogy megy ki az érzéstelenítő nem nyílik a szám!Az injekció helye miatt!
Király!


Jövök még,de közben felébredt Zalán
Vendég
 


Sziasztok lányok!
Nekem nem megy a holnapi tali, mert nagyon korán kéne vinnem akkor a nagyokat az oviba. Bízom a pesti találkozásban, mert olyan régen láttalak már titeket + gyerekembereket!

Huncut, Gabek!
2 fiú, jól hangzik!!!!!! Majd a harmadikok!! :lol: :lol:
Én amúgy nagy fiúpárti vagyok, meg is lepődtem Pankánál, de kb. 1 perc múlva már lánypárti is lettem!

Alziza!
Meg akarom ma sütni a répatortát, kérdések:
- te 2 decis bögrét használsz?
- mekkora tepsi kell ehhez?
- 2 krémsajt elég bele? Nem akarom először a bögrébe nyomkorászni, utána meg onnan kikaparászni.
- ezt is kis hőfokon kell sütni?
Hasonlót szoktam én is sütni, csak tejföllel. És még jövök a linzerrel!!

Lilla!
Hogy lehet fahéj nélkül élni?????? Én imádom! Persze a kiütés, az kiütés!

Sziasztok!
Zsu

Mai menü: zöldségleves + sajtos tészta (időhiány miatt)

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Dina!
Nagyid hogy van????

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Muzsu

Igen 2 dl,igen elég két krémsajt,normál méretű kapcsos tortaforma,180 C
Vendég
 


Sziasztok,

Lilla,
Az megoldható, hogy nem foglalunk termet, csak simán odamegyünk és a gyerkőcök tombolnak a játszóházban, anyukák pedig beszélgetnek, nem!? Max a cuccok foglalnak több helyet a játszóház "folyosóján", de délelőtt nem szoktak sokan lenni.

Na hogy legyen csajok?
Mi továbbra is ráérünk és mennénk.

Mondjuk jó sűrű nap lesz, reggel csiri-biri, utána tali, alvás, uszi, aztán irány a Balaton, mert a helyi nagycsaládos klub nyert ingyen nyaralóhelyet, csak a nagycsaládosok nem tudnak menni a suli és egyebek miatt, így mennek/mehetünk kiscsaládosok is. :-)
Így egy hét eltűnés lesz, de azért várom.

Huncut,
Úgy tűnik téged a toroknyavaják kerülgetnek. A télen sem volt egyszer hangod, nem? Jobbulást!
Szuper, hogy Saniyka elsőre ilyen jól vette az anya-apa nélkül eltöltött napokat. Csak így tovább! ;-)

Na megyek, mert Blanka engem akar (és a mimijét :) ).
Estig ugye kiderül mi lesz a holnapi talival! Mert reggel már nem fogom tudni megnézni a gépet.

szép napot,
prücs

prucsok
 
 


Prücs,
mi úgy készülünk,hogy megyünk,és szerintem Dináék is,meg Joe is.
10 után várlak a 22-es végállomásánál! :wink:

Puszi
timiban
 
 


HALIKA!
Mi ráérünk!
Megyünk!

Szeritnem Tündiék is!

Kép
anid
 
 


HAlika!

Beszéltem Tündivel, ők is jönnek!

Tanulok ezerrel, meg elvagyok!

Most szerzem be aválóperes dolgokat, infógyűktésen vagyok! E van!

köszönöm a kérdést nagyim jól van, már otthon van, nem tudnak vele mit csinálni!

A fentieket lepofozom ha feljutok!

Kép
anid
 
 


Halihó,

most írtam körmailt - amit remélem ezúttal mindenki megkap, aki a címlistában van - hogy már sajnos nem tudtam termet foglalni holnapra, mert késő volt egy nappal előtte intézni. Sajnálom.
De pont azt írtam, amit Prücsök is írt, hogy lehet terem nélkül is jól ellesztek, hiszen már nem földön kúszók a gyerkőcök, ugyis a játszóházban lesznek majd el, ti meg tudtok ott is dumcsizni, meg lepakolni.

Jó talit holnapra! Majd képeket készítsetek légyszi, mert kiváncsi vagyok!

Móni: Köszi a hosszú beszámolót, én is úgy terveztem, hogy már fél 8-ra odamegyek, de a második vérvétel így is fél 10, szóval nem érnénk oda 10-re Budaörsre, meg mivel én vérvételen leszek így Bí bölibe délig.
Igazából a cukros cucc miatt szorongok, emlékszem Bálintnál nagyon megrázó volt, pedig egybe lehúztam, de majdnem azzal a lendülettel jött vissza, és utána is két órán át szédelegtem.

Kiváncsi vagyok, hogy bejön-e a megérzésem saját magammal kapcsolatban, és csatlakozom-e majd hozzátok kétfiús anyukákhoz! :lol:

Tök jó, hogy Sanyika így elvan a nagyszülőkkel, lehet majd jól jön ez, ha meglesz a tesó! Vagy a szülés előtti hajrában, mikor már pihennél kicsit.

Zsuzsi: Én nagyszerűen megvagyok fahéj nélkül, a szagától is rosszul vagyok. Tulajdonképpen soha nem szerettem, így nem is ettem soha, aztán "fiatalon" egyik éjszaka tequila goldot kortyolgattam egész éjszaka fahéjjel, azután jött ki először. Utána ettem még valami fahéjasat, hogy tudjam tényleg az-e vagy csak a pia ütött ki. Hát a fahéj volt a bűnös. De lehet ez pszichés dolog, mivel irritált már az illata is. Mondjuk Bínél nem hiszem, hogy pszichés, tehát valami alapja biztos van.

Na megyek, mert lassan végeznek a fiúk a fürdéssel, és jön az anyucika-este.

Szép estét!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok,

Lilló
Hát én is lányt éreztem :oops:
Istenhegyin voltunk, most voltam a 18. hetesen, minden rendben szerencsére. De jó képet nem sikerült róla csinálni, de hát ez legyen a legnagyobb bajom :)
Fogorvosnál kapsz érzéstelenytőt? Azt szabad?

Lesz még kötelező genetikai UH?

Én még nem voltam terheléses cukron, márminthogy egyáltalán nem, mert a Gergővel sem kellett mennem, a dokink azt mondta, hogy rám nézésből megállapítja, hogy nekem ezzel nincs gondom. Remélem most is így lesz :wink:

Huncut
Gratula az otthagyáshoz :D , én még nem mertem ilyet tenni :oops: . Nálunk eddig csak az volt, hogy Anyu aludt nálunk ha mi elmentünk valahova.

Muzsu
A sajtos tészta ötletet jól ellopom péntekre. :roll:

Nekünk is zsúfolt a holnapi nap, de nektek jó talizást,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Moni, tok jo, hogy ilyen jol sikerult a 2 gyermekmentes napod! Ez tenyleg kell az ember lelkenek (mondja, aki eddig sosem passzolta le ejszakara a gyerkocot :lol:). Irigy is vagyok egy picit :wink:
Ha megoldhato szules elott szervezz meg ilyeneket magadnak, utana ki tudja mikor lesz ra lehetoseged!
Csak neztem, h mar a 27. hetnel tartasz! :shock:

Lanyok, komolyan mondom, nem birok rajonni, mit csinaltam azzal a rengeteg idovel, mig csak egy gyermekem volt! :shock: :lol: De persze akkor is ugy ereztem, h alig van idom :D

Dina, remelem jobban van a nagyid!!

Gabek, eljenek a fiuk! Mit szolsz a hirhez?
Berrego azota sem dacos? :lol:

Lilla, koszi kerdesed, jol vannak a lurkok. Vincenel elojott megint a feltekenyseg, de ez ellen nincs nagyon mit tenni szerintem.
Annyit porog, h ihaj, apja is ilyen volt allitolag, meg en is ugyhogy van kitol orokolni :) .
Tegnap kiesett az agyabol (nem jott ossze a kimaszas), irany az ugyelet, mert a konyoke megint kijott a helyerol. Megrontgeneztek a fejet is, mert nagyon nayot koppant es bruti pupja van, de hala Istennek semmi baja... :?

Piro tovabbra is nagyon halas kiscsaj, ha anya van minden ok, vigyorog, eszik, alszik, kalimpal es be nem all a szaja, edes :)

Par napja szetrohogtuk magunkat harmasban, Vince az agyon bohockodott, Piro rajta ROHOGOTT (annyira edes volt!!) en meg rajtuk. Az ilyen pillanatok mindenert karpotolnak :D

Kaki ugy: levelet kiraktam, paran irtak oda szornyulkodos megjegyzeseket, masok szoban modtak el a velemenyuket, nyilvan nagyon csodalkoztak... a debil nenivel viszont azota sem talalkoztam, nem is banom.

Alziza, en is vega :)
Nem tudom mar hany eve csinalom, de mostmar kifejezetten rosszul vagyok, ha hust eszem (anyukam neha belem erolteti), alig birom megemeszteni.
Jo, h tul vagy a foghuzason! szerintem nagyon vicces, ha le van benulva az ember fel feje, Z-vel es a hugommal jokat szoktunk ezen szorakozni :mrgreen:

Nalunk ma paradicsomos-zoldseges csicseriborso volt, sali, Vincenek husi, vacsira tegnapi pores quiche maradek.

Ha erdekel valakit van egy tok jo sik-suk kesz repatorta receptem, tej- es tojasmentes.

Lilla, drukk holnapra! Tenyleg nem egy kellemes dolog, de hamar tulleszel rajta :wink:
Kivancsi vagyok nalatok fiu lesz-e vagy lany, van egy tippem, elmondom majd tevedtem-e, ha kibujt Pindurka :wink:

Julius vegen elutazunk Franciaorszagba anyumekhoz, kicsit tobb, mint 1 honapra, egyedul megyek a ket gyerkoccel (ez egy erdekes menet lesz... :?), augusztus vegen kijon Z es egyutt megyunk haza. Tegnap megvettem a jegyeket, ugy varom mar! :D de sajnos jo sokat kell meg aludni odaig!

HOL legyen a kovetkezo tali??? Pesten, na de hol? Liget? Margitsziget??
Erezzetek jol magatokat holnap!!!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Csak röviden:

Jó mulatást holnapra!


Timi, azért nem semmi egy nő vagy :)
benéztem a júniusi gyerekek topikba, hogy kiderítsem, mi van a (majdnem) szomszéddal (Márti), erre ott is te segíted ki a kismamikat :) ilyen módon, ha van nála fejlemény, akkor szólhatnál nekem is 8)

Sara, amikor együtt röhögnek, nagyon jó, ugye? Majd jön hamarosan, amikor Vincus el is tudja szórakoztatni Pirót - nálunk a rekord 20 perc :)

Valaki mondta, hogy a Városligetben van bekerített játszó... esetleg árnyékos is részben? Az elég jó központi helyen van.

Vagy ezek közül nem jó valamelyik ami még közel is van az ikeához? Úgy láttam, az sokaknak jó lenne elhelyezkedésileg:
http://www.babafalva.hu/portal/modules. ... ent&tid=27
Környéken lakók, egy kis felderítés?

Ööööö, meg majd a következő budai talira is lett most hirtelen egy ötletem, oda még én is eljutnék... van egy máltai játszótér az Árpádhídtól (és apósoméktól :oops: ) nem messze, a Lajos utcában. Ott melegben pancsolási lehetőség is van, fedett helyre is be lehet húzódni, ha rosszra fordulna az idő, asszem van mosdó is, bekerített, részben árnyékos, ha valakinek az kell (nekünk, a porhyria miatt).

Nézzétek: http://www.babanet.hu/hol-mi/jatszoter.php

Itt Brú megkapta ma a kullancsoltást, nagyon jól viselte, csak kidöglöttünk, mire hazaértünk, mert alvásidőben kellett menni. Ennek örömére, itthon, a kertben, a ház mellett, az utolsó nyolc méteren belül esett egy szabályos pofást (már bocs), ahogy leszállt a babakocsi utánfutóról. Utána meg persze rémesen elaludtunk, jól elcsúszott az egész este.

Mira meg rászokott, hogy délután kinyüszögje magát az ágyból, rájött szerintem, hogy disznóság, hogy mi Brúval összebújunk, őt meg bepateroljuk a kiságyba - úgyhogy bevackol közénk a csajszi :)

Ezzel csak egy gondom van, hogy neki még a légzésfigyelőn a helye, remélem, nem lesz gond belőle, délután azért nem alszik ő sem olyan mélyen. De azért para...

Lenne egy kérdésem a picibabásokhoz - meg aki emlékszik rá, hogy volt ez, amikor a komoly egy és kétévesek picik voltak.

Szóval, volt/van olyan név, amit a pici használ(t) módszeresen? Egyfajta babanyelvre gondolok.

Nálunk mindkét gyerek egyértelműen közölte/közli, hogy eee, amikor éhes.
Mira engem úgy szólít, hogy Ümme, Brúnót úgy, hogy Bübe, anyámat meg (szerintem ez a legmeglepőbb), hogy Geümme. Eddig ennyi szó van.

(Amikor én baba voltam, akkor a tesómat, akit egyébként mindenki Babinak hívott, Bübünek hívtam.)

Valakinek tapasztalat? (Ha van, akkor még mondok a témáról valamit :) )

Szép napot!
Tücsi
20150827140659
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: