Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Akkor a hajnali beszámoló következik! :lol:

Sajnálom,hogy az idő kiszúrt velünk,és nem tudott mindenki eljönni!

A szövetségtől kaptam egy különdíjat,mindjárt megmutizom,egy Aromaterapeuta tanfolyamot és két üveg illóolajat,egy csokor rózsát.Ezt átadták,utána Prücsök átadta a párnát,amiben sokatok kezemunkája is benne van.Természetesen nagyon jól esett,és akkor még nem is sejtettem,hogy van még hátra meglepi! :roll: :lol:

Aztán megérkezett Lilla,(addigra már többen voltunk)és közösen átadták nekem az orchideát,az is nagyon megható volt számomra,mert ezt tényleg nem tudhattátok(vagyis gondolom,hogy nem :roll: ),hogy orchidea volt az esküvői csokrom a Bandival,és most 8-án lesz a házassági évfordulónk,és ugye ez a virág eme jeles napra emlékeztet,és nagyon imádom!
Utána jött a boríték....Mondanom se kell igen meglepődtem amikor szembetalálkoztam a jegyemmel!!!! :shock: :P
És Lilla szépen elmesélte a történetet,ahogy megkerestétek a szövetséget,kitaláltátok az ajándékot,és beavattátok a Bandit! :lol:

Szóval nagy meglepetés ért,és nagyon boldog vagyok!
Örülök,hogy anno megismerhettelek titeket,és,hogy ilyen remek emberek a barátaim!!!!!!MÉG EGYSZER KÖSZÖNÖM!!!!!!

A díj:
Kép

A párnával(kicsit sötét lett)
Kép

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Prücs: Ez nem rossz ötlet, na majd kipróbálom

Timi: Gratulálok a díjhoz, sajnálom, hogy nem tudtunk elmenni, és azt is, hogy nem ismertelek amikor ez az összeesküvés készült, így nem vehettem részt benne, na majd legközelebb :lol:
Nem áztatok meg nagyon?

Lányok: Nagyon szép az a párna, ügyik vagytok..

Én még mindig betegen, amit mondtatok ki is próbálom, majd kisétálok a patikába...

Lilla: Bocs, hogy nem válaszoltam, de elaludtunk, aztán kiment a fejemből, de a legközelebbi talin remélem talizunk :)

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]Kép
fnora82
 
 


Sziasztok,

hát először is nagyon örülök Timi, hogy sikerült örömet szereznünk, és ennyire örülsz! :lol:

Nagyon örülök, hogy találkozhattunk Veletek, és annak külön,hogy ismét megismerhettem élőben két új fórum társunkat: Vandát és Bogát :)

Viszont nagyon-nagyon sajnálom, hogy az időjárás így kicseszett velünk, és hogy elkéstünk a hülye eső és forgalom miatt.

Bálint tegnap nem volt csúcsformában, így sokat nem tudtam senkivel beszélgetni, mert ápolgatni kellett a kis lelkét - utálja az esőt, már a pocimban is utálta, és biztos az is rátett egy lapáttal, hogy én keltettem, és nem magától kelt.
Pedig úúúúgy szerettem volna pár mondatot váltani mindenkivel.

na mindegy, ki gondolta, hogy májusban még nem lehet szabadtéri talit szervezni.... :roll: :shock:
De ha gondoljátok, és szeretnétek, akkor most beszéljünk meg frissiben egy új tali időpontot, és akkor menjünk a játszóházba Budaörsre, én lefoglalom szívesen.
na mit szóltok?


A gyerkőcök nagyon-nagyot nőttek, és nagyon csodaszépek, külön nem is emelnék ki senkit, hiszen mindannyian nagyon drágák voltak.

Ja, azért valakiket mégis kiemelnék: imádtam a Boga ikreket :) :lol: , Bálint és Lujzi mintha tesók lennének, komolyan. Nem semmi, ahogy Bálint már spurizik, Vanda jó hamar indult Nálatok az élet. Biztos nem unatkozol...

Jaj, és a legkisebb fórum baba, Piró, örülök, hogy őt is megismerhettem... tüncibünci, tiszta anyukája egyébként.

Timi: feltehetem ide a képet Rólad, amit csináltam, vagy küldjem körbe mailben?

Lányok, sajnálom de én nem tudtam fotózni, Timiről csináltam kettőt a díjakkal, de esélyem nem volt, mert Lintike rajtam csingázott végig, és addig is sírt, míg Timit fotóztam, hogy nem vele foglalkozom, pláne mikor még beszélgetni is próbáltunk... szóval nem ment, sorry. Na majd Budaörsön bepótoljuk.

Dina: a hazafelé út nálunk is parádés volt, a tömött metrókon nem volt hajlandó Elnökúr leülni, jó volt rohangálni a mozgó járműn tömegben. Aztán kakaót akart inni, bementünk egy boltba, vettünk dobozos szívószálasat, hogy meg tudja inni. Összelocsolta vele hazafelé az egész kocsimat, a gyerekülést és a ruháját, valamint egy zacskó ropival is megszórta. Közben sikítva röhögött, hogy: Bálinti locsol-locsol kakaót! Mondtam neki, hogy ma kocsit fog takarítani egész nap. Erre ma reggel mikor viszem bölcsibe mondja: Bálinti nem megy bölikébe, Bálinti takarít fehéret. (fehér az én kocsim, a fekete az apáé, ő csak így hívja őket, igaz apának egy hete már kék kocsija van, de Lintusnál megmaradt feketének)

Kata: mailt megkaptam, már válaszoltam is rá.

Na megyek, főzök valamit.
Szép napot!
Lilla


Ps: Móninak kaja: péntek - chilis bab, fokhagymás tepsis krumplival
szombat - gyros tál (házi)
vasárnap - rántott halfilé, tzaziki, párolt zöldség
hétfő - spenótos-füstölt sajtos penne
ma - gombapörkölt, nokedlivel

lilló
 
 

 
 

Lilla,
hát,ha nem fogják cenzúrázni akkor igen! :lol: :lol: :lol: De légyszi küld el mailben is.
Vanda,ha kérhetném tőled is légyszi mailben elküldenéd a rólam készült képeket,megmutatom anyukámnak! :wink:

Piri nagyon édes babuci,és a többiek is nagyon helyesek.Mindenki jó sokat nőtt,amióta nem láttam őket!

Mi benne vagyunk a taliban!!!!

Pusz
timiban
 
 


Sziasztok,

Mint ahogy írtam (mailben) nem tudtunk elmenni a talira, mert apa nem dolgozott és bankos hitelünket kellett intézni. Kicsit fájt a szívem, hogy pont a tali napján van ez, de hát sajna nem tudtam mit tenni. Gondoltam sokat rátok, főleg mikor eleredt az eső :x

De Timinek ezúton is gratulálok és örülök, hogy sekerült örömöt szerezni ezzel-azzal :lol:

Reggel én még a klinikán kezdtem vérvétellel, ami most már a 3. szúrásra sikerült.

Taliban mi is benne lennénk :wink: . A Mekis azért jó, mert ott "be vannak zárva" a gyerekek és tudunk dumálni, de szívem szerint szabadtérire szavaznék.

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 



Sziasztok

Timi
Gratulálok én is.Szívesen mentem volna!

A tali jó lenne.
Én pont jövőhéten megyek egy másik topic talira,azt is nagyon várom!

Sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!

Lilla
Boga-ikrek! Ez jo!!! :lol:

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Úgy sajnálom, hogy nem mentünk és nem találkozhattam Veletek!
Nem volt bárotorságom a viharban elindulni.....pedig már fél3 kor készen voltunk felöltözve, Boti kialudva és csak tébláboltunk......

Timi!
Szívből gratulálok és olyan jó, hogy sikerült örömet szereznünk vele.
:) :) :)
Én is Bon Jovi koncertjegyet kaptam ajándékba. (házassági évf)
:) Lehet, hogy majd kint találkozunk! :lol:
Nagyon csinos vagy a képen! Utólag hatalmas gratula az állásért is!!!!

Tali szuper 5let. Ha Budaörs megfelelő helyszín mindenkinek, akkor szép időben tudok ajánlani 2 játszóteret is ami teljesen zárt, be van kerítve. De nekünk a Meki is jó!

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


HALIHÓÓÓÓÓÓ

Ma megkaptam az e-maileket, amik arról szólnak, hogy hol volt a tegnapi randi! :lol: :lol: :lol:
Még jó,hogy ma elolvastam,hogy hol voltam tegnap! :lol: :lol: :lol: :lol:

Mekis taliban benne vagyok, ha nem péntekre szervezitek! Minden pénteken vizsgázom! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :wink:

Mai kaja: rántott karifol
Holnap túrógombóc, karfiol leves
Péntek: nem tudom a gyerek az apjánál van, én vizsgázom
(Én ezt nem bírom megszokni!)

Kép
anid
 
 


Sziasztok lányok!
Meghatódva olvastam a beszámolóitokat. Rengeteget gondoltam rátok.
Timi!!!!
Nagy-nagy szeretettel gratulálok neked a díjhoz, szívből örülök, hogy sikerült a meglepetésünk!!!! Nagyon jó volt szervezkedni, izgulni, készülni erre a szép napra!!!!! Sajnálom, hogy én a gödöllői Születés Hetén vettem részt, szivem szerint inkább a tiéden lettem volna, de nem hagyhattam cserben a szervezőket. És az én Petikém is különdíjas lett, 4 évesen egyedül adott be rajzot. Így ez kárpótolt minket, hogy nem veletek voltunk. Egyszer már csak találkozunk mi is személyesen!!!!! Amúgy mi is borzalmasan eláztunk, szakadó esőben mentünk, jöttünk. Esernyő egyik kezemben, másikkal pilinckáztam a babakocsival, közben Peti&Panni páros minden pocsolyába beleugrott. Várom a képeket rólatok!!!!!

Anid!
Gödöllő sincs ám messze!!!! 1000 négyzetméteres kert megfelel???? Bármikor jöhetsz, vizsgáról hazafelé is, sőt, Katát itt is hagyhatod nálunk, ha úgy adódik!!!!!
Nagyon kiakadtam a férjed mondatán, el sem tudom képzelni, hogy lehet 16 év és egy gyönyörű kislány után ilyet mondani neked!! Amúgy meg én nem hiszem, hogy nincs ott mögötte valaki, kizárt dolog, hogy egy férfi nő nélkül felrúg egy házasságot!!! Vigasztalásként nem nagyon tudok mit mondani, tényleg sokat gondolok rád!!!!! Puszi-puszi!

Amúgy mindenkit szerettel meghívok hozzánk, nálunk is lehet tali, óriási kertünk van + nagy ház, játszóterünk még nincs, de van 3 hinta befúrva a gerendába, meg homoktalan homokozó!!!!

Cserági!
Még nem jutottam oda, hogy gratuláljak Zsófihoz! Tiszta nővére!!!! Gyönyörű kislány!!!! Szoktam rád gondolni, hogy lehetsz két töpörtyűvel, de úgy látom, sikerül megoldanod! Az eleje nálunk is nehéz volt, csak én szerencsésebb voltam, mivel nálunk Petike nem aludt az első négy hónapban semmit. Akkor ez valami pokolnak tűnt, de igazad van, utána husss, elszállnak a rosszérzések, és a boldogság marad. Kíváncsi vagyok rátok!!! Jó volt a repmajális? Mi bográcsoztunk, nem mentünk ki!

Prücs!
Örülök, hogy sikerült az átvétel!!!!!
Azért nem jutottam ki a múltkor a kapun, mert hiába akasztom ki az elektromos zárat, annyira nehéz a kapunk, hogy fizikailag nem tudom megmozdítani. A garázs könnyen megy, a második akadályt nem tudom legyőzni.
Hogy állsz a kertészkedéssel?
Én ma meg tegnap voltam a kertészetben, kezdem a teraszokat ültetni.

Még rengeteg válasszal vagyok adós + linzerrecept, szépen bepótolom majd!!!

Ma voltam a bölcsibe beiratni Gézut, nem sok jóval kecsegtetnek. 3 bölcsi van Gödöllőn, ez hihetetlen. Próbáltam fényezni a helyzetet, hogy március elejéig maradna csak ott, mert akkor mehet át az oviba a testvéreihez. Az oviba is be kell iratnom, mert előjegyzésbe veszik. Minden nap sír 2x, mikor el kell jönni az oviból, annyira nem érti, hogy miért nem maradhat ott.
Beadtam egy munkahelypályázatot is, úgy izgulok, jó lenne megkapni!!!! Bár fogalmam sincs, hogyan lehet normálisan 3 gyerek mellett dolgozni, de majd a mi szuper szülésznőnktől kérek ötleteket júniusban!!!!!!!

Na, megyek muskátlit ültetni!!!!
Puszi nektek és még egyszer nagy gratula Timinek!!!! Ja, reggel volt az év bábája a TV2-őn, a férjem szaladt utánam, hogy jöjjek, mert Timi van a tévében.....
Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


sziasztok!

jo volt tegnap talalkozni, bar az ido nagyon :evil: volt. ma meg kiraly napsutes van... :roll:

Timi, olyan jo volt tegnap az arcodat nezni, mikor kaptad a meglepcsiket :lol:

tali jo lenne, bar en is ugy vagyok, mint Gabek, szerintem kar lenne szep (hm) idoben bezarva jatszohazba (Joe, hol vannak ezek a jatszoterek??), de nem akarok kotozkodni, a tobbseg dont :)

Vanda, Agi, orulok, h talalkoztunk!

Prucs, multkor nem irtam, de mi is szivesen elmegyunk hozzatok!

megyek, mert mindjart leszakad a kezem......
saara
 
 


Sziasztok!

Timi
Hatalmas gratula a díjhoz! :D Biztos szuper lesz majd a Bon Jovi koncert. :wink:
Nagyon csinos vagy.

Sajnálom, hogy nem lehettünk ott, hiszen személyesen még nem is találkoztunk viszont nagyon sok segítséget kaptam tőled, amit szeretnék megköszönni. Igazán köszönöm. :)

Ricsi rendesen megfázott, úgyhogy sűrű orrporszívózással telnek mostanában a napok. :(


Egyébként nálunk lassan de biztosan beindul a beszéd. Vagy az eltelt idő vagy a Gekko eredménye. Teljesen igazatok volt, hogy nem kell parázni. Kezdem lazábban venni a dolgokat.

Mostanában már a foglalkozásokat is jól viseli. Heti 1-szer megyünk és 1 órát vagyunk ott. Igaz a forgótölcsért és a nagylabdát még nem szereti, viszont egy csomó más képességfejlesztő játékkal jól eljátszik.

A mekis taliban benne vagyok. Addig talán Ricsó is meggyógyul és elmehetünk. Nem szeretnénk senkit megfertőzni.


Na, mehetek orrot porszívózni! Ricsi már itt szürcsög mellettem, de mindjárt futva menekül ahogy meglátja a porszívót.

Puszi: Évi és Ricsi

KépKép
ranpo
 
 


Muzsu,
Bandi is felhívott,hogy a TV2-n volt szó a bábanapról,de nem mondta,hogy benn voltam. :lol: :lol: :lol: De jó fej a párod,hogy egyből azonosított a bábanappal! :wink:

Joe,
akkor talizunk a koncerten!!!!Hurrááááá!!!!!!!Mondjuk elég kicsi a valószínűsége,hogy egy akkor placcon összefussunk,de talán! :wink:

Köszi a dícséretet.

Pusz

Timi
timiban
 
 


Ranpo-Évi!
De jó, hogy előkerültél!!!!!!!! Hátha találkozunk!!!!
Gyere gyakrabban!
Puszi, Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm a fényképes beszámolót :) Még jobban irigykedek :) Küldtem mailt.

Találkozó: a szabadtérre szavazok én is, zárt helyre nem tudunk menni. (ld. lent)

Muzsu, drukkolok nagyon! Milyen állás? Bölcsit mikor kezdené Gézu?

Lilla, téged is jól megtornáztat Bálint :)
Neked is küldtem mailt.

Évi, örülök a jó hírnek, jobbulást Ricsinek!

A Boga-ikrek nagyon jól hangzik, kíváncsi vagyok; már csak azért is, mert ahogy láttam, Bálint nagyon-nagyon hasonlít Vandára :)

Szilvi, mi volt a tejterheléses vizsgálaton?

Mi ma voltunk a szívultrahangon, a helyzet nem változott érdemben, picikét javult.

Gyógyszerezésen most nem változtattak, általában elégedett volt nagyon a doktornő, és akkor most jön a sok de:

de hat hét múlva megint mindenképpen látni akarja, közben három hétig szabin lesz, de ha kell, akkor az asszisztensek eligazítanak minket, hogy ki és hol nézze meg Mirát, de világ végére ne utazzunk el (akármit is jelentsen ez), de közösségbe ne vigyem, vigyázzak rá (itt nyeltünk egy nagyot, Brúnó oviba járása miatt; de akárhogy forgatjuk magunkban a dolgot: két gyerekünk van, basszuskulcs, a másik szempontjait is figyelembe kell venni, ha iskolás lenne, nem tarthatnám itthon folyton, de persze megint őrült lelkiismeretfurdalásom van, csak most a Mira miatt :twisted: , hogy Dinát idézzem: ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ).

Vicces volt viszont, hogy az EKG-t állva csinálták, mármint Mira ácsorgott, a (két, enyhén tudatlan* külföldi orvostahallgatóval súlyosbított) szívultrahangot csaknem végigvonyította, tekeregte Mira (lebombázta a játékokat, párnákat - Alziza te ismered...), nem használt semmi. Aztán a procedúra végén felállítottam, abban a pillanatban vigyorogva barátkozni kezdett mindenkivel a lány, ezen már nekik is muszáj volt röhögni.

* Súlyos, hogy én tudtam volna súgni nekik néhány kérdésben, jézusmária, ők fogják aztán gyógyítani a kölköket? Bocsi, de remélem, megtanulják időközben, vagy jól kivágják őket a vizsgán. Nekem ijesztő volt... Jó, mondjuk rajtuk aggódjanak a német és angol anyukák, de hát mégis...

Na elájulok, szép napot mindenkinek!
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Timinek és Móninak utólag kivánok nagyon sok boldog névnapot!!!!
És köszönöm mindenkinek a szülinapi megemlékezéseket!

Timi, elküldtem a fotókat, remélem, hogy átment az összes. 1-2 lett, ami nem sikerült, azokat kitöröltem.
Az ünnepség részével egy kicsit csalódott vagyok. Mondhattak volna sokkal több jót és személyeset. Egy kicsit jobban is fényezhettek volna Benneteket!

Sára és Prücsök, van rólatok is fotóm, átküldhetem nektek?

Nagyon örülök, hogy az eső ellenére elmentünk az átadásra és hogy végre személyesen is tudtam találkozni Veletek! Mindenki nagyon helyes, anya, gyerek egyaránt. Igy most már sokkal inkább “megértem” a hozzászólásaitokat.

Anid, a gumicsizma tényleg hatalmas ötlet volt! Bálint cipője persze beázott és a harisnyája is vizes lett, de nem lett beteg. Nekem viszont fáj a torkom, remélem, hogy nem lesz belőle megint az az őrült köhögés, mint 1 hónapja.

Boga, Lujzi nagyon édes csajszi! És már most állta Amorózó Bálint hóditásait!  Hihetetlen, hogy mennyire tetszettetek Neki, nem szokott ilyen mértékű fizikai kontaktust teremteni jóformán senkivel sem. Szóval, lehet, hogy ebből kézfogó lesz???  

Sára, MINDEN ELISMERÉSEM A TIÉD!!!!! Én is szeretnék ilyen bevállalós kétgyerekes anyuka lenni.

Az újabb talit én is preferálnám, mert a pocsolyák miatt mindenki a saját gyerekét kergette, és én sem tudtam érdemben beszélgetni szinte senkivel sem. 
Szabad téren talán jobb lenne, persze csak ha sikerül egy esőmentes napot kifogni.

Imi és Sanyika, nem is gondoltam, hogy ilyen szép magasak! Lilla és Móni, nektek meg nagyon szép a pocakotok!! 
Zsoltika meg szerintem Duracell elemmel működik, mert nem volt egy másodperc megállás sem. Édesek voltak, ahogy a galambokat kergették együtt.

Szép napot mindenkinek és viszlát minél hamarabb!

Vanda

és ezt most WORD-ben irtam meg, bibibiiiiiiiii! :)

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok

Tücsi
Igen ismerem a tiltakozást az UH-n.Nálunk már az utolsó is elég gáz volt.
a következőtől pedig rettegek! :(
Fogalmam sincs hogy fogja megnézni a doktornő.
Zalán nem egy barátkozós gyerek.Soha nem is volt az (lehet,h az én hibám?),de most,h egyre nagyobb csak romlik a helyzet!Nem szereti az idegeneket.
Ha pedig egy zárt,kicsi szoba az akkor pláne.
Lefektetni pedig végképp nem tudom majd!

Mikor megy szabira a doki?Nekünk júni 2-re van időpontunk.
Nem örülnék ha más nézegetné,ha már eddig Ő volt.


A tali tényleg jó lenne.Csak szóljatok előre,mert nekem a két nagyot le kell szerveznem,és a férjemnek is kell szabad kell ,h legyen,mert Ő a sofőröm! :wink:

sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!

Timi, úgy örülök, hogy végre kiforrta magát a meglepi, nagy szervezés volt ám, és én is sajnálom, hogy nem lehettem (lehettünk) ott, de örülök, hogy sikerült örömet szerezni neked!

Lányok, gratula a párnához is, nagyon szép lett!

Gabek, Lilla, köszi a hsz-t, első körben mi is azt terveztük, hogy veletek együtt leszek másodszor is kismama :wink: , de most egy kicsit tolódik az ügy. Azért remélem, nem nagyon. :lol:

Joe,
örümmel látom, hogy te is megvagy, bár ahogy nézem, te sem sűrűn látogatod a Babanetet. Nem baj, eljön még a mi időnk... remélem. 8) Terveztek kistesót? Vagy esetleg le vagyok maradva valamiről?

Sok puszi mindenkinek, a budaörsi talin lélekben ott leszünk, tessék gondolni ránk. Máté jövő szombaton lesz 2 éves, ebből az alkalomból meg különösen. :wink:

Sok puszi,
Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Sziasztok!

Vanda,
köszönöm a képeket!Csak egy baj van vele,ami természetesen nem a te hibád,olyan vagyok,mint egy bálna! :shock: :shock: Ülve még csak csak szalonképes,de így állva,nagyon súlyos! :lol:
Manó,mikor adhatom át a fölösleget??????
Remélem,ha elkezdek melózni megindul lefelé ez a rengeteg zsír ami körül vesz!
De azért az egyiket felteszem. :)

Bocs,hogy én is olyan keveset beszélgettem veletek,egy kicsit szétszórt voltam. :lol: Na meg Zsoltikám se a szófogadásról híres,legalábbis hétfőn nem igazán mutatta be hogy is kell azt csinálni! :roll: A cipője úgy átázott,hogy még tegnap is vizes volt,ma reggel tudtam ráadni,és a lába is kék lett,mert megfogta. :shock:

Ranpo,Rita
jó felőletek is hallani,és nektek is köszönöm!

Nekem mindegy,hogy hol lesz tali(zárt vagy nyitott)csak elkerített legyen!!!!

Akkor a képek:

Kép Kép Kép Kép Kép

Ha már így belejöttem a kép felrakásba,akkor Hannáról is kaptok! :)
Kép Kép

Na befejezem,ennyi voltam! :)

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Húúú,nem kértem engedélyt a képen látható csajoktól,ugye nem haragszotok??? :oops: :oops: (bocsika)
timiban
 
 


Prücs,
még egyszer köszönöm,hogy hazahoztál minket,és elviselted Zsoltika éppen nem szófogadós napját! :roll:
timiban
 
 


Timi, sebaj!
hogy milyen botranyosan birok kinezni kepeken :roll: Latod, ezert (is) nem szeretek kepeket felrakni !

Hanna tiszta Rebi, foleg az elso kepen szerintem!

Rita, ugy orulok neked mindig, gyere gyakrabban es meseljjjj! baba tema nem kotelezo! milyen hely luxembourg pl.???

Tucsi, ugy sajnalom ezt a sok macerat, aggodalmaskodast! :( Mira gyogyuljon meg MOST! es Zalan is! Es Almos is!! de MOOOOOST ahogy mondana a kicsi fiam...

Vanda, miert irod, h bevallalos vagyok?? mert esoben indultunk el bulizni? :lol:

Szilvi, mi volt a dokinal? gasztrora mentek vmikor?

Tali: akkor mi legyen????
szabadteren zart jatszoteren vagy budaorsi jatszohaz?? :?:

Vince kb 1 hete szolt megint, h nem kell neki pelus es mikor bilire ul mindig azt mondja, h hazajott a pisi vagy a pisi, ha mindketto van azt mondja, h kezenfogva hazajottek, ez olyan aranyos sztem :lol:
saara
 
 


Halihóóó,

No mi is hazaértünk hétfőn, de nálunk az én cipőm ázott be teljesen (biztos azért, mert nem anyukám öltöztetett :lol: ), Blankának láthatólag azóta sincs semmi baja.
És köszi a megnyugtatásokat, hogy nem csak én éreztem úgy, hogy nem adódott időm, alkalmam igazán beszélgetni. Na hol is lesz az a következő tali, ahol ezt bepótoljuk?! :-D Múltkor Anita írta, hogy a bikás is zárt Kelenföldön, a budaörsi tereket nem ismerem.

Timi,
Igazán szívesen a fuvart. Zsolti miatt pedig ne aggódj, Blanka is bemutatta mennyire nem tudja megosztani a játékait. :roll: Kaja fronton kicsit engedékenyebb, ma az egész játsztótér az ő ropiját ette.
És nagyon örülök, hogy sikerül törömet szereznünk. Ha nem jössz oda hozzánk, lányos zavaromban talán emg sem ismerlek hétfőn. :oops:

Rita,
Jó hallani rólatok és tényleg írhatnál többet magatokról. Szülinapi képeket majd kapunk legalább mailben? :)
Hastánc szünetel vagy csatlakoztál ott egy csoporthoz? Nem jöttök haza nyáron? Időzíthetnánk akkorra is egy talit... :P

Boga, Vanda,
Nagyon jó, hogy végre benneteket és Lujzit, Bálintot is megismerhettük. Remélem ezután még jobban érzitek magatokat a topikon és jöttök máskor is talira. A gyerkőcök tüneményesek. Bálint azokkal a szempillákkal, Lujzi pedig a gyönyörű színével (is) viszi a pálmát.

Évi,
Jó rólatok is hallani Ricsivel és hogy ilyen jól haladtok. Remélem egyébként is minden oké (orrszívást leszámítva :? ) és hamarosan találkozunk.

Muzsu,
Kertészkedéssel felemásan állok. :roll: Egyszer már kigazoltam, muskátlikat már vagy egy hónapja elültettem, virágmagokat elveteményeztem, de azóta megint irtózatos dzsumbuj és gaz van. A héten viszont még a lomtalanításra gyúrok és csak utána jöhet megint a kert. (Addig is jöhet hozzánk is bárki, aki ellenálhatatlan vonzalmat érez a kerti gazok iránt. :lol: )
A kertkaputokra legközelebb majd egy vudu varázsigét küldök. :wink:

Brik,
Jobbulást! Remélem azért bírsz a gyerkőkkel. Van segítséged? Mi terített le?

Tücsi,
Elküldöm mailben a jegyzeteimet és az ajánlott könyveket.

Holnap megyünk beiratkozni az oviba. Állítólag 20 hely van és ma már beiratkoztak 20-an, és nem is biztos, hogy lesz mini csoport, mert akkor 4 helyett 5 csoport lenne és annak nincs hely. Ahhoz képest, hogy alig 2 éve adták át a kibővített ovit és még jövőre készül el 650 lakás, ahol vélhetően lesz egy csomó gyerek... Na mindegy, végül is hivatalosan csak jövő ősszel kezdenénk, csak a szocializáció és az egyszerűbb állás keresés miatt lenne jó a mini csoport januártól.

Most megyek, mert mindjárt bakapom egészben a monitort, pedig tegnap nemzetközi alvásnapot tartottam, mivel hétfőn este kimenőt kaptam apától.

Ja és ma letöltöttem a gyes igénylő lapot a mák honlapjáról. Nyugtassatok meg, hogy ezt azért el lehet intézni postán. :shock: Holnap még vagy ezer oldalt kell fénymásolnom is hozzá.

Jó éjt mindenkinek!
prücs

prucsok
 
 


Sziasztok!

Nagyon szuperek a képek, Timi annyira látszik rajtad a boldogság, én is nagyon örülök, hogy része lehettem ennek, bár nem tudtunk ott lenni, de lélekben ott voltunk Veletek!

Nagyon elhúzódott a tejterhelés, ezért nem tudtunk menni. Borzalmas, hogy mi van abban a kórházban, akárhányszor megyünk, én mindig kiakadok. Fél 9re kellett menni, de fél 10ig nem volt orvos, vártunk az osztály folyósóján. Aztán kapott 50ml tejet Áki, majd egy óra múlva 75-öt, aztán ismét egy óra múlva 100-at. De közben a folyóson várakoztunk, hogy teljen az óra. Bár a gyerek papíron a kórházban fekszik 3napig, ágyat úgy kellett kunyizni, hogy le tudjuk fektetni, mert nagyon nyügi volt, sír már folyamatosan,de nem aludt, nem is feküdt az ágyban le, csak sírt mégjobban. Szóval nagyon nehezen vánszorgott az idő, voltunk egy kicsit játszani is, de azért ennyi órán keresztül nem lehet, ráadásul szegényt 6kor én keltettem, és nem aludt 3ig semmit utána.
Akut tünetei nincsenek a tejtől, mondták, még itthon is kijöhet kiütés, hasmenés, akkor menni kell vissza, de nem volt semmi eddig, A héten 1dl tejet kell adni neki, jövő héttől 2dl, aztán ehet egyéb tejterméket is.
Szóval a bukás nincs összefüggéseben a tejjel, mert akkor biztos még sűrűbben bukna, de nem...Úgyhogy ha nem múlik el, akkor elmegyünk a Budai Gyermekklinikára, amit ajánlottál Sára! (előre is hálásan köszönjük)
A tejet most adom neki, de aztán én inkább veszek neki tejalapú tápszert, mert egy darabig még nem szeretném, ha tejet inna, én nem vagyok nagyon tejpárti.

Ha valaki szintén ilyen tejalapút használ, akkor milyet?

Bölcsi se igazán akar összejönni, megvolt a döntés, Áki egyenlőre kérdőjeles, nem utasították el, de inkább arra "gyúrnak", hogy a nagyszülők adjanak lovét a magánbölcsibe. Hiába mondta szegény védőnő, hogy nem tudnak segíteni sem anyagilag, sem vigyázás kérdésében, mert anyukám dolgozik még egy néhány évig... Tiszta gáz. Próbálkoztam a környéken (Újpesten), ott sincs egy darab hely sem. Még Gödbe van reményem, hátha, de az meg kerülő lenne, szóval nagyon bonyorult!Kicsit kivagyok most emiatt, hogy akkor hogyan tovább, a magánba mikor adjuk be, hogy keressek munkát, és egyáltalán????? MIndenhová az angol kell, dehát én még csak alapszinten tanulom, (illetve felette egy kicsit már), de a társalgásitól azért mérföldekre vagyok még. Az idő meg egyre szalad..

Bocsánat a sok panaszért, és a kisregényért! Elteszem magam holnapra, mert korán kelek, megyek vérvételre a jogsi meghosszabbításhoz!

Jó éjt!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok!

Először is: küldtem mindenkinek mailt :)

Másodszor, köszi a biztatásokat :)

Szilvi, azért jó hír, hogy nem tejallergia, nem? A bukást meg hátha kinövi Áki! Én Brúnónak, mindenféle gyanú nélkül, de orvosi tanácsra, kétéves korig nem adtam tehéntejet, csak joghurtot, sajtot, túrót kapott. A beba 2-t kapta, de ő inkább anyatejet ivott, az egyéb kajákban meg pótoltam a többi tejtermékkel a tejet.

Úgy sajnállak titeket a kórházi élményekért, tényleg ilyen borzalmas az az osztály, tudom :(

A bölcsi-ovi helyzet mindenhol elég gáz (és erre akarják megkurtítani a támogatásokat, hehe), asszem jövő héten én is megyek beiratni Mirát... hogy kétévesen talán mehessen bölcsibe :evil:

Alziza, június végétől lesz szabin Szabolcs doktornő, tehát ott lesz, neki nincs is egyébként általános helyettese, ha valami gáz lenne, akkor a Kardiológiai Intézetbe küldenének át minket a szabi alatt.

Zalcsi nem szereti a zenét? Mi legközelebb cédét viszünk. Egyébként már többször eljátszottam a gondolattal, mikor láttam, hogy Mira hogy tekergeti a fejét a kivetítőt felé, hogy a plafonra kellene nekik diát vetíteni. Ha nyerek a lottón, akkor adományozok a helynek egy diavetítőt filmekkel :)

Prücs, köszi megkaptam a mailt, találtam benne máris jót :)

Az ügyintézéshez kitartást, borzalom az is, mi autó üzembentartói átírást intézünk hetek óta, párom ma jutott el az idegösszeroppanás szélére.

Azt meg csendes megnyugvással olvasom, hogy a gazzal nemcsak én nem boldogulok ;)

Brik, hogy vagy, mi van veled?

Tali: május 13., 17., 22. nem jó nekem, hétköznap délelőttre szavaznék és Kelenföldre.

Na megyek dolgomra, szép napot mindenkinek!

Tücsi
20150827140659
 
 


Ja, tudom, mit akartam még: nem is bálna!!!
20150827140659
 
 


HALIHÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ

Sajna Kata dáthás! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Igaz, nemcsak a pocsolyában való ugrálás a ludas, hanem valahol megtanulta a köpködést és hétfőn végig eregette a nyálát a mellkasára, így alul felül vizes lett, mire hazaértünk! :twisted: :twisted: :twisted:
Nem komoly, elég a sima orrfújás! :twisted: :twisted: :twisted:

Nekünk jó a tali, csak ne péntek legyen!!!LÉCCCÍÍÍÍÍÍ

Akkor most nyavalygok!
Apánk itt volt (egy hét után) és azt hiszem el kell engednem! Az indok?
1. Nem tud mit kezdeni a családjainkkal (nagyon zűrösek, de tényleg), s inkább minket hagy el, minthogy egy újabb napot is el kelljen tölteni a tesómékkal, akiknek a gyerek verte a miénket (soha nem szóltunk érte, és ezt nem tudja feldolgozni), a dilis apámmal, aki még köszönésre sem méltatja, az alkoholista anyámmal, aki nem jött el az esküvőnkre, gyerek születésére, keresztelésre, az ő családjával sem, mert anyja és tesója orvoshoz jár és gyógyszert szed,hogy normális legyen, az apja meg egy kötekedő fráter.
2. Egyszer régen, úgy kb. 5 éve volt egy pasi, aki udvarolni akart nekem ,de nem lett semmi komolyabb,de ő ezt nem tudja feldolgozni.
3. Neki ez könnyebb, mint küzdeni értünk, és inkább hagy minket békén, mert így én boldogabb leszek! Mert jól nézek ki és biztos találok majd egy férfit,akinek kellek!
4. Ő sosem volt egy küzdő alkat, s neki most kinyílt egy ajtó, ahol minden nőt megkaphat, és nem kell velük küzdeni (na velem sem kellett, nem így értendő, csak nincsen felesleges teher rajtuk).

Ő el akar veszíteni mindent, és tiszta lappal kezdeni életet. Ő a könnyebb utat választja.
Mi nem jelentünk annyi ösztönző erőt neki, hogy küzdjön értünk! Talán majd egyszer!

No szóval ennyi, dióhéjban!
Részemről befejezve a nyavalygás!

Mosatantól csak veletek és Katával foglakozom!

Pusszantás

Kép
anid
 
 


Sziasztok!

De jó újra itt lenni! Nagyon hiányzott mindenki.

Tegnap reggel voltunk dokinál, Ricsinek torok meg mandula gyulladása van. :? Pedig nem etetem fagyival. :shock:
Kaptunk Amoxicillint, meg azt mondta a doki, hogy adjak neki ACC-t.
Folyamatosan porszívózzam az orrát. Szegény visítva menekül a porszívó láttán, na meg orrszívózás közben és nagyon rondán köhög, alig tud aludni tőle. Kész vagyok! Éjjel is azt lesem, hogy hogyan alszik, hogy veszi a levegőt. Nem vagyok normális igaz? Utoljára karácsonykor volt megfázva, de az tényleg csak sima megfázás volt.


Muzsu
Köszi, megpróbálok sűrűbben jönni.
Az oviban is előjegyzés van? A bölcsiről tudtam, hogy sehol sincs hely, erről le is maradtunk. Azt viszont nem is gondoltam, hogy az oviba is jóval előbb be kell iratkozni. Gyorsan meg is néztem a hozzánk közeli ovi honlapját és épp héten van beiratkozás, de azt írják, hogy a 2008/2009-es tanévre várják a gyerkőcöket.
Lehet, hogy holnap reggel be is ugrom oda.


Tücsi
Kitartást nektek! Remélem Mira hamar meggyógyul!

Prücs
Köszi, már én is várom a talit. Remélem addigra sikerül meggyógyulni Ricsinek.

Dina
Sajnálom, hogy ilyen helyzet állt elő nálatok. Nagyon drukkoltam, hogy Kata apukája észhez térjen.

Pocisoknak jó pocakosodást!

Lilla
Hogy vagytok?

Cserági? Educi?

Bocs, lányok. Most mennem kell orrszívózni. :roll:

Puszi: Évi és Ricsi

KépKép
ranpo
 
 


Minden beteg anyukának és babának gyors gyógyulást kívánok!

Évi és Ricsi

KépKép
ranpo
 
 


Sziasztok,

Móninak, Timinek utólag boldog névnapot!!!!

Prücsök
Az ovikba nem csak 3 éves kortól lehet beíratni? Mármint beíratni hamarabb, de nem csak 3 éves korától járhat a gyerek? Hogyhogy ti januártól próbáljátok?
Oviba kötelező felvenni, nem?
Azt mondjátok már most érdemes intézni, mi csak jövő szeptembertől szeretnénk akkor is?
Én is kinyomtattam a GYES-es papírokat, már csak a fénymásolni valók vannak hátra, utána postázom, mert nincs nekem arra egy egész napom, hogy ezt intézzem. :roll:

Én Budaörsre eltalálok, de Kelenföldön tuti nem találok meg semmit :-(

Tegnap volt nálunk gyerekbuli :lol: , 4 közeli kisbarátja volt itt ünnepelni Gergőnek, és én teljesen lefáradtam. Nem is tudom, hogy lesz ez, amikor majd oviba jár és még több barátot akar meghívni :shock:

Szilvi
Én is csak majd most fogok tejet adni először.

Megyek megfőzöm a zöldborsó főzeléket,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok,

Gabek,
Oviba elvileg 3 éves kortól járnak a gyerekek, de idén először indítottak nálunk mini csoportot, ami azt jelenti, hogy ha szobatiszta, akkor 2,5 évesen már felveszik - ez lenne ugyebár nekünk is a január.
Beiratni érdemes a gyerkőcöket mielőbb, mert nálunk pl. 20 hely van (4 csoportszoba, tavaly ősszel ugyanis 2 kicsi-mini csoport indult) és már most nem garantálják, hogy mindenkinek lesz helye, aki a 3. évét betölti szeptemberig és aztán folyamatosan. :shock: Pedig tegnap mondták anyukák, akik nemrég költöztek ide és direkt megkérdezték akkor az ovit, hogy tavaly azt mondták nekik, nyugodtan ráérnek beiratni a gyerekeket, aztán most tessék. Szóval nálunk totális a bizonytalanság, hogy ki tud majd menni és ki nem. A vezető óvónő a beiratás után egyeztet az önkormányzattal, aztán majd ők megmondják a tutit. :x
Őrület, mindent összevonnak, aztán sehol nincs hely, anyuka meg oldja meg. Grrrr.

Berregőnek Boldog 2. születésnapot!!! :)

Most megyek lomtalanítani.
Később még jövök.

prücsök

prucsok
 
 


Még egy dolog.
Találtam a neten 6000 Ft-ért 3 személyes műanyag libikókát és ma felhívtam, kiderült, hogy van több is. A bolti ára 11-13000 körül van. Igaz, hogy semmi figura nincs rajta, de megéri, ha valakit érdekel: http://www.babaszoba.hu/services/smalla ... =2&x=0&y=0

prücs

prucsok
 
 


Ne haragudjatok, es foleg Te ne, Anid, de most mar nem birom magamban tartani, a ferjed egy onzo diszno!! Es szegyellje magat!!

Hogy lehetseges, hogy manapsag egy ferfi csak ugy le tudjon lepni, minden kovetkezmeny nelkul?? Hogy a valas ilyen normalis dolog lett?? Hogy az ilyen ember egyszeruen csak azt csinal, amit akar? A kornyezetemben mar lassan mindenki valik, mindenutt a ferj masik no miatt, mindenhol a mamak egyedul maradnak a gyerekekkel. Micsoda tarsadalmi moral az, ami az ilyet megengedi? Mi tortent, hogy az ilyesmi ilyen konnyeden megtortenhet nap mint nap??

Elnezest mindenkitol, talira majd megyunk, ha valahol kozelebb lesz, meg egyaltalan tudunk rola.

Megyek, nagyon felhuztam magam.

A

Kép
Kép
panzej
 
 


Sziasztok!
Boldog szülinapot Berregőnek!!!

Azt hallottam, hogy annyi gyereket célszerű meghívni, ahány éves a gyerek (ezt még szerintem ki is lehet alkudni vele), az kezelhető-belátható mennyiség. Szerintem tök jó ötlet, én eszerint fogom intézni, bár idén még nem lesz gond, mert szegény Brúnak még nincsenek ovis barátai, alig járt, aztán meg jön a nyár, úgyis szanaszét szaladnak. Egyéb gyerek-barátok meg ketten vannak.

Prücs, kösz a linket, nagyon jó ötlet volt, Brú ajándék töprengésben voltam, és a Heimpál aulájában alig tudtam leszedni az ilyen jellegű hintáról (már kétszer) - végre nem autó :roll:

Oviba csak ötéves korban kötelező felvenni gyereket, mert egy évig kell iskolaelőkészítőbe járni.

Ricsinek jobbulást! Nem próbáltátok még a kisebb, motoros orrszívót. Nekünk pesztonka van, nem olyan hangos, nem ijesztegeti még extrán a gyereket. (Bár ez is gyereke válogatja, sógornőméknél az újszülött élvezi az orrszívást, a porszívót imájda :shock: ).
(A biztatást meg köszi :) )

Fű, Anita, megértem a dühöt, de közben azért komikus is: minden nőt megkaphat?! Hajjaj, itt én azért nyerítettem egyet, a pasik olyan önteltek tudnak lenni. Gyanítom, hogy szomorú és magányos életet intéz el magának éppen Kata apukája.

Dina, megpróbáltad, levontál tanulságokat, küzdöttél a kapcsolatért - nem sikerült, a férjed nem tért észhez. Vannak nem működő házasságok, sajnos. És néha jobb, ha tényleg nem maradnak együtt a szülők, bármennyire is rosszul hangzik ez.

Nálunk anyám első férje egy alkoholista állat volt, verekedett, miegymás. Már az akkor tizennégy éves nővérem könyörgött anyámnak, hogy váljon már el... (Tizenhat év korkülönbség van kettőnk közt, anyám 39 évesen szült.)

Egy másik ismerősnél a gyerek miatt együtt maradtak, nem volt nagy marakodás, csak csendes, szomorú, hideg együttélés - a gyerek nem mert könyörögni a válásért, de rémesen utálta az egész helyzetet.

Szóval, ezt csak azért írom, mert nem könnyű megtalálni az ilyen bonyolult helyzetekben azt az utat, ami mindenkinek abból az adott helyzetből a legjobbat hozza ki.

Azon egyébként szintén felnyüszítettem, hogy "talász majd valakit, akinek kellesz, mert csinos vagy" - na nem a csinos miatt, azt is tudom a lányoktól, hogy csinos vagy és értékes ember, aki majd egyszer találkozik azzal a pasival, aki megérdemli és megbecsüli.

Dina, (továbbra is) ismeretlenül kitartást kívánok neked - a lányoktól tudom, hogy egy erős, kitartó, talpraesett lány vagy, túljutsz ezen.

Én Mirának finomfőzeléket készítettem, finom is lett :)

További szép napot!
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok

Tücsi
Zalánt ilyenkor semmi nem érdekli.Ő fél és tiltakozik.
A múltkor az asszisztens csaj a fején egy nagy nyúllal rohangált neki,de Zalánt nem érdekelte.

Nem tudom mit kellene csinálnom és bizti tök ciki is lesz :oops:

Az igazság az,h ennyire egyik gyerekem sem volt "félős".
Zina félénk volt (most sem bátor),de nem ennyire.
Az is igaz,h Zalán egy kis "ragacs" :wink: .
Az apján kívül nem is marad el mással.

Anid
Én Panzej véleményét osztom.
Bocsi!
Azt gondolom,h nagyon-nagyon önző Kata apukája :( (és ennél sokkal csúnyábbakat is gondolok)
Te biztosan jobbat érdemelsz!
Persze most biztos nehéz,és nem látod ennek az útnak a végét,de hidd el leszel Te még valakival nagyon boldog!Ez tuti. :lol:

Lányok ma bátorságot gyűjtöttem és bejelentkeztem a fogorvoshoz! :roll:
Múlt héten olyan szinten fájt a fogam...
A falat kapartam és semilyen gyógyszer nem segített!
Viszont azt tudni kell,h baromira félek a fogorvostól.
Egyszerűen nem tudom rávenni magam,h elmenjek.Rettegek!De komolyan.(mire ma eljutottam addig ,h bejelentkezzek,már gyomorgörcsöm volt)
Viszont most már totál gáz a fogam! :oops: Kettő le van törve és tuti van lyukas is!
Ilyenkor viszont már olyan ciki menni.Mert mit gondol rólam?Hogy egy igénytelen állat vagyok aki elhanyagolja a fogát.
Pedig ez csak a félelem miatt van!

Már gondolkodtam azon is,h altatásban megcsináltatni.De az meg bazi drága.20 pecenként 18000 Ft+ a fog tömése,húzása stb.

Na jó nem sírok tovább!

Sziasztok
Vendég
 


Berregő

Kép
Vendég
 


GERGŐ!NAGYON BOLDOG MÁSODIK SZÜLINAPOT KÍVÁNOK NEKED!
Kép

Tücsi,
köszönöm,hogy megosztottad velem a levelet.Természetesen ez úton mindenkinek köszönöm a szép sorokat,melyet rólam írtatok a szövetségnek!

Dina,
csak annyit fűznék hozzá,hogy,ha ilyen az apa,akkor számotokra ez lesz a jobb döntés!Kívánom,hogy mihamarabb találd meg azt az embert aki megbecsül és feltétel nélkül szeret!
Írok majd neked egy mailt,melyben leírom,hogy én miért döntöttem a válás mellett,és miért nem él velem a fiam!Ezeket a dolgokat nehéz másoknak megérteni és csak az tudja igazán aki benne van!Bár én a másik oldalt képviselem,de én akkor úgy éreztem inkább elválok,mint egy olyan házasságban éljek,ami csak a gyerekről szól!

Hannát én is beírattam az oviba,itt csak sima kiscsoport indul,így 3 évesen mehet majd.Januártól felveszi,legalábbis nagyon remélem!!!Talán már nem fog szívózni velünk,úgy,mint Zsoltival!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Drága Berregő! Nagyon boldog szülinapot kívánunk!

Lilla és Bálint

lilló
 
 


Köszönjük a köszöntéseket.

Ezt most az új vonalzó teszteléséért írom.

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Gergőnek mi is nagyon boldog szülinapot kívánunk!

Móni, Sanyika és a Kispicúr

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok!


Mi még mindig betegek vagyunk, most Álmos is közben jön a foga is!

Timi mi is gratulálunk!!!! :-)
nagyon sajnáljuk hogy nem voltunk ott.-( Nagyon csini vagy a képeken!!!:-)

Móni boldog névnapot kívánok neked!

Berregőnek Boldog Születésnapot kivánunk!:-)

Puszi!

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok!

Berregonek mi is nagyon BOLDOG SZULETESNAPOT!

Nem voltunk itthon a heten, anyukamnal voltunk mi csajok.

Dina
Tali ota fontolgatom, hogy irjak Neked. Irtam privit.

Vanda
Balinttal a szerelem kolcsonos volt :)
Persze Lujzi reszerol :lol: :wink:

Mi is szivesen talizunk, kint is, bent is, bikat is ismerjuk :)

Bocs, h masnak nem irok, de szetrobban a fejem...

Jo 7veget mindenkinek!

Kép
boga
 
 


Sziasztok,

délelőtt csak Gergőt köszönteni jönni volt időm. Most pótolok.
Hát én most nagyon fáradt vagyok, dúl a dackorszak Bálintnál ezerrel, iszonyatosan leszívja az energiáimat. Nagggggyon nehéz vele. Mindenért hiszti van, többet sír mint csecsemő korában. Ugyanakkor a bölcsiben áradoznak róla, hogy milyen jó kisfiú és milyen szófogadó. Mintha másik gyerekről beszélnének kb. mert én mostanában nem ezt tapasztalom. Nekem mindenre ellentmond, ha valamire megkérem, hogy ne csinálja annál inkább...
Nem tudom mi ez, komolyan. Ez a korral jár? Érzi, hogy hamarosan oda a fele királysága? Vagy több figyelmet követel?
Én úgy érzem ennél többet nem tudok neki adni, és ettől iszonyatosan rossz anyának érzem magam, pedig csak nem lehetek az, ha annyira imád, hogy le se száll rólam egész nap. Sőt újabban éjszaka is kellek neki, vagy nekem kell nála tölteni a fél éjszakát, vagy ő jön át, és belém csimpizve alszik reggelig.
Bocs, de ez most így kijött.

Azért persze van jó is. Átéltem életem első anyáknapi ünnepségét, mint anyuka. Olyan cukik voltak. Elérzékenyülni persze nem volt időm, mert Bálinti azért tett róla, hogy ne így legyen, ott is teljes figyelmet követelt magának, nem ülhettem az anyukák közé, vele kellett ülnöm a gyerekek között (szerencsére azért nem én voltam az egyetlen ilyen anyuka, hanem kb. a csoport felével ott ültek). De nagyon szép kis műsorral készültek, kaptam szép ajándékot (egy kis karton szív kézlenyomattal és kis igazolvány képpel) meg egy szál virág szíves masnival átkötve. Szóval azért meghatódtam, és már látom, hogy majd sírós anyuka leszek az ilyen partykon.

Tegnap voltam dokinál, Pindurka él és virul, a méhszájam is rendben van. Ciszta ügyben teljesen megnyugtatott, azt mondta kb annyit foglalkozzunk vele, mintha ott se lenne. :wink: És ha ő mondja... szóval 100%-ban megnyugodtam.
Egyébként már nagyon sokat érzem mozogni, már nappal is, nemcsak este és éjszaka. Reagál a kajákra, zajokra. Tök jóóóó! Na ez a legjobb az egészben.

Brutálisan kívánós vagyok, de csak a padlizsános lecsóra és a fagyira, ezeket kb. éjjel-nappal tudnám enni. Na meg a jeges tea, amit folyton innék.

Gabek: Majd kérünk ám képeket a szülinapról!

Timi: Te hogy csinálod, hogy a hsz-ed nem fér ki az oldalra, és mindig túlmegy?

Dina: Örüljél neki,hogy megszabadultál ettől az embertől, én csak ezt mondom. És Kata is örüljön. Felháborító az érvelése, de komolyan.
Szóval arccal előre! Abban tökéletesen igaza van, hogy meg fogod találni a Hozzád illő embert, aki nem ő, te ennél sokkal különb vagy! Bocs, ez a véleményem.

Az oviba iratásról: én utánaolvastam (mert nálunk itt a városban brutális óvoda gondok vannak), és azt olvastam, hogy az 5 éves kortól való óvodakötelezettség a szülőre vonatkozik, tehát hogy akkor már köteles beadni a gyereket, hogy iskola előtt egy évet legalább járjon közösségbe és felkészüljön a sulira. Egyébként joga van a gyereknek 3 éves kortól járni óviba, és ezt a jegyzőnél meg lehet fellebbezni, ha az óvoda mégis elutasítja.

Ranpo Évi: De jó, hogy újra köztünk vagy! Ricsinek jobbulást!

Móninak kaja:
ma tárkonyos-zöldbabos pulykaragu leves és Stahl féle mazsolás túrólepény
tegnap: spenót főzelék főtt tojással
tegnapelőtt: sztrapacska

Ja, Gabeknek akartam még múlktor írni, hogy egyáltalán nem bonyolult a sztrapacska tésztája, kb csak annyira, mint a nokedli, annyi plusz munka, hogy nyers krumplit kell bele reszelni. Egy dolog gáz utána, mosogatni, kb mint a nokedlinél.

Szép napot mindenkinek!
Lilla

lilló
 
 


Lilla,
örülök,hogy kedvenc dokink is megerősített ciszta ügyben! :lol: :wink:

Biztos nehéz lehet most Bálinttal,de ez a korszak is beletartozik a gyereknevelésbe.Hidd el nem vagy rossz anya,sőt!!!!Biztos nem azért produkál ilyeneket,mert keveset foglalkozol vele,hanem most ezt a korszakát éli,ami lehet,hogy összefüggésben van a kistesó érkezésével,de enélkül is számíthat az ember lánya ilyen időszakra!
Fel a fejjel,majd túl lesztek ezen is!

Nem tudom,hogy mi van a hsz-mel.Mert nekem olyan,mint a tietek! :? Hogy-hogy túl megy?Szélesebb,mint másé?

Pusz

Timi
timiban
 
 


Sziasztok!

Lilla,
A dackorszak nálunk még nem jött el (azt hiszem :roll: ), de vannak nehéz napjaink. Tegnap 5 perc után indultunk haza a játszótérről, mert miután elővettük a homokozós játékokat és az egyik kisfiú elvette belőle a perecet, Blanka ordítva tiltakozott, hogy márpedig az neki kell (addig egy halacska kellett neki a már ott levő készletből). :? Ezek utána hazajöttünk és sírva fakadt attól, hogy bezáródott a nagykapu, aztán attól, hogy be akakrom zárni a garázst, amíg hátra megyünk a kertbe hintázni, de utána már az sem volt jó, hogy kinyitottam. :shock: Na itt már erősen tépázódtak az idegeim, végül nagy nehezen a bejövetel mellett maradtunk, de az est hátralevő része sem volt egyszerű. És van, amikor ez már reggel kezdődik.
Szóval nyugi, nem vagy rossz anya, csak ők nem tudják még úgy kezelni a helyzeteket és a bennük zajló eseményeket, érzéseket, mint mi nagyok. :wink:

Alziza,
Én imádom a fogorvosomat és szinte már szívesen járok hozzá. :-) Remélem azért te is túléled. Fel a fejjel és bátorság. (Tegnapelőtt olvastam egy mesét a bátorságpusziról. Neked is jól jönne. ;-)

Dina,
Ha apátok így gondolja, akkor tényleg jobb lesz nektek nélküle, bár szerintem eléggé "rizsa szaga" van az érveinek, de nem ismerem pontosan a történetet, úgyhogy erről ennyi.
Sógoroméknál ez úgy zajlódott, hogy megkérdezte a feleségét hogyan tudná biztosítani neki azt a nyugalmat, ami így van neki, hogy egyedül van hónapok óta. :shock: Legszívesebben körbe röhögném a fejét, hogy normális-e, azok után, hogy ő akarta jobban a gyereket. No komment.

Mi ma megnéztük a csiri-biri muzsikát a barátnőmmel és a kisfiával és nagyon élvezték. Utána pedig összenépi alvást rendeztünk nálunk :lol: , azt pedig még jobban élveztük.
És holnap reggel irány Prága!
Ja, ma megnéztük a bikás játszóteret is futólag, tényleg nagyon jó! Van egy fa hajó-féle is, amire fel lehet mászni. 2 hét múlva megnézzük jobban.

Bocs, hogy most csak ennyi, de még pakolnom kell.

Szép hosszú hétvégét mindenkinek!
prücs

prucsok
 
 


Sziasztok Csajok!

A hét statisztikája:
-Megvolt a tegnapi vizsga, hát majd kiderül, mit sikerült összeírkálni! :lol:
-Megvolt az első apás hétvége! :cry:
- Újabb -2kg! Már csak 55kg vagyok! Lehet hogy jobb szeretnék kövér lenni, de apát magam mellett tudni? Most akkor hülye picsa vagyok, hogy szeretem?
-És a slussz poén: több,mint egy hete nem jönmeg! :shock: (tudom, hogy a szűznemzés története foglalt, Mária esetében, de nem is ez a sztorim. Én voltam együtt apával, és most kiszámítva... :shock: :shock:ami eddig pontosan jelentkezett, az most mé nem???????????? )

Lilla
Tudom, hogy nem vígasztal, de mindannyian elérjük majd ezt a kort!
Ki előbb, ki utóbb!
Nálunk a Nem! és Miért? korszak van + Anya mitcsinál? és az új szlogen (amit nem tudom honnan vett,mert én véletlenül sem mondok semmit apára) Enyém apukám hova ment?
És lehet, hogy bálint érzi a változásokat! Nagyon finom kis radarjuk van aváltozásokhoz!

Brik
Sok erőt a betegségek leküzdéséhez!


Gabek
Gergőnek nagy öleleés a szülcsinapjára!
Isten éltesse sokáig!

Prücsök
Jó utazást!!!!!


Nokekdlis mososgatás: hidegvízzel csináljátok és egyből beáztatni a hidegvízbe, ahogy végeztetek a szaggatással!

Szívuh: nekünk anno úgy csinálták, hogy itatnom kellett Katát.

Nekem is volna egy-két kérdésem így gyerek ügyben:
- Színek látása mikor alakul ki?
- Mikor gáz, ha következetesen rosszul mondja? Én egyelőre arra gondolok, hogy Kata csak szivat, mikor nem mondja a rendes színt. Annyira folyékonyan beszél, összetett mondatokban, tud egy csomó mondókát, hogy mi van, ha csak játszik?
-Gyermekkori kancsalságról tud valaki nekem mondani valamit? Néha behúz az egyik szeme!

Na megyek, mivel nincs itt Kata jó alaposan takarításba folytom bánatom!!!!!

Dina

Kép
anid
 
 


Dina,
szerintem tök természetes,hogy most így érzel,és szereted a férjed!
De ő nem érdemel meg téged.Tudom ez sovány vígasz,de a volt férjem is mindent megbocsájtott volna,csak találjak vissza hozzá.Gondolom te is inkább ezt a verziót választanád!
Menses szünet,hú....azért írd meg,ha beköszöntött a Miki!Kicsit morbid lenne,már bocs,hogy annyi próbálkozás után,meg lombikon túl,spontán összejött volna pont most!

A színek felismerésének kialakulása 3 éves korig nem probléma.Nekem Zsoltinál ezt mondták,amikor legelőször voltunk a nev.tanácsadóban.Ő csak a kéket és a pirosat ismerte fel magában,de ha párosítani kellet,pl.sárga papírra a sárga rudacskát akkor azt megcsinálta.Általában a négy alapszínt ekkora már el kell különíteni,és különböző feladatokban helyesen használni.De ilyen teszt szerűséget csak 3 évesen végeznek.Szerintem Kata abszolult nincs elmaradva,de lehet még bizonytalan azért téveszt.

A szeme miatt meg vidd el gyerekszemészetre,ott tudnak megnyugtatni,vagy tanácsokkal ellátni.Ha meg esetleg gond lenne(ne legyen)akkor időben tudják kezelni!

Örülök,hogy nem untatott a levelem,csak egy kicsit vázolni akartam a másik oldalt!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Dina - szerintem 16 év semmissé tételéhez sok kell, szerintem emberien viselkedsz. Menzesz: stressz okozhat borulást.

Kancsalság: nekünk tegnap azt mondta a doki néni, hogy fényképezzük le szemből Mirát, amikor előrefelé néz, ha a két fénypont ugyanott van a szemében, akkor nincs gond, ha nem, akkor szemészet. Engem is azért aggaszt, mert ha kancsi, akkor időben kell kezdeni a korrigálást.

Színek: Brú az elmúlt egy évben tanulta meg megbízhatóan a színek nevét, anyósom (dadus) szerint szokták még ovisok tévesztgetni.

Vizsgához drukkolok!

Ja, napok óta akarom írni, hogy a szívzörejről, lyukakról próbáltam keresgélni és akkor találtam, hogy sok oka lehet szívzörejnek, lehet teljesen normális, ami nem okoz problémát - tehát, ha az orvos azt mondja, hogy nem kell vele foglalkozni, akkor nem kell. Egy gyerekkardiológus azt írta, hogy akkor kell vele orvoshoz menni, de akkor feltétlenül, ha a gyerek nem eszik, nem gyarapszik, fáradékony, kékül a szája - evidensen, ha betegnek néz ki.

Futok tovább, további jó hétvégét!
Tücsi
20150827140659
 
 


HAlihóóóóóóóóóó

Csajok szervezünk akkor talit?????????

Dina

Kép
anid
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: