Új privát üzeneted érkezett!

Bocs, lányok, eredetileg úgy kezdõdött a hozzászólásom, hogy sziasztok, de valamiért lemaradt.

Kép
Iboly
iboly
 
 


<H3>Azonosítási hiba</H3>Valamit meg kell adnia azonosítónak.
Vendég
 


Sziasztok!

Koszonom szepen a valaszokat, majus 13-an indul egy babamasszazs-tanfolyam, ott biztos tanulok jo kis fogasokat es hasznos dolgokat, majd megosztom Veletek!

Tudom, hogy nem ide tartozik, de nem birom ki, hogy ne dicsekedjek el [url=http://www.tar.hu/pocakpeti/" TARGET="_top]Balazs[/url]fiammal :-)

Annamari
muter
 
 

 
 

Sziasztok!

Mindenkinek nagyon sok sikert kívánok. Nálunk most kezdõdtek a gondok - 2 hónapos a kicsi lányom, Virág.

Iboly, írtam Neked a freemail-es címedre, kérlek válaszolj, ha lesz rá idõd. Két üzenetet is küldtem, a másodikban újabb kérdések vannak.

Még egyszer kitartás mindenkinek! Mamesz
mamesz
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk vedoneninel, Balazs 4900 gramm, 80 dkg-ot hizott 2 het alatt!!!
Nem csoda, hogy hasfajos szegeny!
Viszont ez nagyon megnyugtatott, ezek szerint boven eleg tejem van. Az utobbi 1 hetben hirtelen nagyon megnott az etvagya, igy ket mellbol szopizott alkalmankent, most szeretnek visszaallni arra, hogy egyesevel kapja, mert nagyon fajnak megint a mellbimboim. Szep lassan szeretnem bevezetni azt is, hogy 4 orankent egyen, remelem, ez segit majd a hasfajasan.

Talan nem itt kene megkerdeznem, de fajhat attol a mellbimbom (ego erzes), hogy Balazsnak szajpenesze van?

Annamari
muter
 
 


Sziasztok! Jó rég nem jártam itt, de most pótolom. Annamari: igen! Ha ecseteled a száját, a cicidet is kell!
Kedves Mamesz! Nincs kedved leírni, milyen gondok kezdödtek nálatok? Hátha másnak is tanulságos. Vagy többen jártak hasonló cipöben, és tudnak segíteni.
Én most amiatt kezdtem aggódni, hogy mintha Barnikám nagyobb kedvvel enné az egyebeket, mint a mamatejet... Nem lehet, hogy annyira rákap a másfajta ételek ízére, hogy már nem fog kérni szopit?
És: ha már eszik mást, de még szopik is, külön kell neki inni adni, vagy nem szükséges?
Más: Erika! Nagyon ódzkodsz az együttalvástól? Jó megoldásnak tünik, vagy nálatok nem megoldható? Nálunk az vált be, hogy este leteszem a babát, egy kis éneklésre elalszik, aztán 3-4-5 óra elteltével szopizni kér. Ez ált. éjfél környékére esik, ha még nem feküdtem le, megetetem, visszateszem az ágyába. Aztán hajnalban "szól" újra, és békében alszik reggelig mellettem, közben amikor akarja, kiszolgálja magát. Vagy csak odabújik (nem vagyok biztos benne, hogy ilyenkor valóban éhes vagy szomjas, inkább öleléshiányos.)
Esetleg tényleg próbáld már valami táplálóval megetetni este.
Sziasztok, minden jót:
Henike
gesztenye
 
 


Annamari,

Nagyon edes a kicsi fiad. Gratulalok!!

Andi es George (3,5 honapos)
curly
 
 


Sziasztok!

Annamari,
fájhat és kellene kezelni, mert oda-vissza fertõzhetitek egymást. Miért akarod 4 óránként etetni? Szerintem az igény szerinti szoptatás nagyon jó dolog! 3, 6 hetes 3 és 6 hónapos korban van egy fejlõdési ugrás, kicsit gyakrabban szopiztatod és akkor beáll a tejtermelés is. Szerintem, ha 4 óránként akarnád etetni (az õ igénye ellenére) vagy habzsolni fog, és akkor szegénybõl sok vissza is fog jönni, vagy a kiszáradás is veszélyezteti. Ezt azért még gondold át!
Ne aggódj, a rendszeres szoptatástól nemsokára megedzõdik a mellbimbód, és szinte észre sem fogod venni, ha mellen van a babád.
Nagyon-nagyon ajánlom mindenkinek a következõ oldalt, de a többi cikkeiket is:

[url=http://www.vital.hu/themes/baba/szoptat1.htm" TARGET="_top]http://www.vital.hu/themes/baba/szoptat1.htm[/url]

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Henike!
Ecsetelem Balazs szajat es a mellbimbomat is, remelem, hamar elmulik ez a "nyavaja"!

Agci! a 4 orat nem annyira szigoruan gondoltam, csak megceloznam, ha lehet. Tegnap ota rajottem, hogy nem lehet :-) Tegnap delutanig 2 mellbol etettem, hogy a tejmennyiseg felnojon Balazs etvagyahoz. A dolog eredmenye egymasba ero szoptatasok, extra mennyisegu kaki es megerosebb hasfajas kett, igy a tegnap 6 orai eves utan elhataroztam, hogy ez volt az utolso ilyen. Balazs persze orditott, de kesobb rajottem, hogy nem az ehseg miatt, hanem nagyon fajt a hasa es szopival akarta megnyugtatni magat. Na ezt most nem hagytam, magam melle fektettem es 5 perc mulva elaludt. Legkozelebb 10-kor ettunk.
Ugy latszik, a gyakoribb etetesek megtettek a hatasukat: ejjel 3-kor arra ebredtem, hogy mindjart szetrobban a mellem. Balazs persze aludt, kiutotte a 10 orai vacsi. Azert felalomban csontig kiette a jobb cicimet, aztan jelzett 6-kor es 9-kor.
Szoval tudja O, mi a jo :-)) Ja es a hasa tegnap ota teljesen rendben van (kop-kop)!

Annamari
muter
 
 


Annamari!
Nagyon jó! Az ecsetelésnél jól dörzsöld meg! Nem rég volt, hogy mi is küzdöttünk a szájpenésszel, mégis milyen távolinak tûnik. (A kisfiam 5 hónapos, az elsõ hónapban volt ilyen problémánk.)
Minden jót!
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Agci!
Koszonom a biztatast. Nektek mennyi ido alatt mult el? Hatul mivel tudtad elerni? Nekem az ujjamra csavart gezlapt ajanlottak, de nem jott be, mert nagyon feslik, igy fulpucolo palcikaval csinalom.

Annamari
muter
 
 


Szia Annamari!
Igen, mi is fültisztítóval csináltuk. Kb. 3-4 nap alatt elmúlt (de mi eléggé az elején elkaptuk), de 10 napig kell, mert könnyen kiújulhat. Nekünk így a védõnéni mondta. Ja, és azt, hogy a etetés után csináljuk, fél órán belül pedig ne adjunk neki semmit. Kicsit hülyén írtam le, azért érthetõ?
Nálunk mindig az apukája csinálta, de nem harcolt ellene szerencsére. Õ különben meg is kóstolta, mondta, hogy édeskés.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szia Agci,
Mi hetfon vettuk eszre, ma mar ugy tunik, hogy javult a helyzet, de hatul mintha meg lenne egy pici halvany foltocska. Az a baj, hogy teljesen vakon csinaljuk, nem igazan latunk be a szajaba, csak ha O is akarja es felek, nehogy tul hatra nyuljak a palcikaval.
Balazsnak izlik a lotyi, de O olyan mindenevo, hogy a K-vitamint is siman lenyeli magaban.

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

2 kerdesem volna (2 baratnomrol van szo):
1. a korhazban meg, a babanak adtak potlekot is. a mama, 29 eves, miutan itt olvasom rendszeresen Iboly es masok irasait, vissza allt az anyatejre. a kisfiu 2 hetes. a baj csak ott van hogy nappal 10-15 percenkent kell enni adni, ejszaka meg csak 2-2.30-kor eszik egy mellbol es mar alszik is. van valami otletetek?
2. egy 42 eves mama, 2 eves fia van. kellett valami kortizon-os orvosagot szedjen es abba hagyta a szoptatast 3 napra, de tovabb pumpalta magat. miutan ujra kezdte, elso nap meg ment, de masodik nap mar alig volt teje, harmadik nap pedig mar nem volt. kivancsisagbol, valjon a kortizontol nincs mar teje? persze eleg idot szoptatott, ez nem kerdes Kép

elore is koszi,
ericmama
ericmama
 


Sziasztok!

Ericmama! A korhazban belemsulykoltak, hogy a babakat 3 orankent fel kell kelteni enni, meg ejszaka is, pedig Balazs fiam ejjel 5-6 orakat is aludt volna. A dolognak meglett az eredmenye: most ejjel is felebred enni, van hogy csak egyszer, de nem ez a jellemzo. Egeszseges baba ha atalussza az ejszakat, nem tortenik semmi. Ha ehes vagy szomjas lenne, arra felebredne. Szerintem bizni kell a babak osztoneiben.
Miert kell neki nappal 10-15 percenkent enni adni? O keri?

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!
Annamari,
jobban vagytok már?

Ericmama,
hogy kér enni a kis prüntyõke 10-15 percenként? Elõtte meddig eszik? Pl. az én kisfiam volt, hogy 50 percig is eleszegetett. Szóval, lehet, hogy rövid ideig van cicin, és csak az elõtejet szopizza ki. Min. 20 percig az egyiken (így a hátsó tejet is ki tudja szopizni), majd kínálja meg az anyukája a másikkal is. Most még lehet, hogy soknak tartja ezt az etetés idõt, de majd lerövidül, ahogy erõsödik a kicsi. Az, hogy elalszik, nem biztos, hogy azt jelenti, elég volt neki. Egy kis cirógatás nem árt neki, és ha arra sem kel fel, nem kell egybõl ágyacskába rakni. Maradjon mellette az anyukája, pihenjen õ is, aztán lehet, hogy 5 perc múlva feleszmél a kisfia, hogy õ azért még kér enni. És lehet, hogy még 20 percig szopizik. Ne legyen türelmetlen. Tapasztalatból mondom, nekünk még van, hogy most is elõfordul az ilyesmi. Pedig általában 10-10 perc alatt lezavarja az evést. De néha elalszik, majd 5-10 perc múlva felkel és nekiáll mintha 3 napja nem kapott volna enni!Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Van tapasztalatotok azzal kapcsolatban, hogy mi történik, ha a gyermek átalussza az éjszakát, a tejci viszont töretlenül termelõdik, így az ember lányának hajnal felé már szétszakad a cicije? Normalizálódik ez egy idõ után? Nálam most ui. ez a helyzet, hiába alszik most már a kisfiam rendesen éjszaka, ha nekem ugyanúgy fel kell kellnem és fejnem kell...

Igika
igika
 
 


Sziasztok!

Agci!
A szajpenesz ugy nez ki, elmult, amennyire en latom, de azert meg ecsetelem. Ma 3-4 orankent ettunk, ugy tunik, a hasfajas javult valamit.
Mosolyog nagyokat es tegnap ota sikongat is :-)

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Ágci! Nagyon jókat mondasz!

Ericmama! Az elsõ babáról én is csak azt mondhatnám, mint Ágci.
A második: A kortizon kiválasztódik az anyatejben, méghozzá olyan mennyiségben, ami veszélyes a babákra, ezért nem ajánlott a szoptatás szedése idején. Bár ilyen esetben érdemes alternatív gyógyszert kérni, ami mellett lehet szoptatni. Mindenesetre, tejmennyiségcsökkentõ hatásáról nem tudok.
Fejéssel nem mindenkinek sikerül kiváltani a tejleadó reflexet, szerintem inkább errõl lehet szó, 2 nap alatt nem apad el a tej. Ha vége a gyógyszerszedésnek és a kisfiú szeretne még szopizni, akkor biztos, hogy lesz ott tejcsi, csak mellre kell tenni.

Igika, a mell képes alkalmazkodni a babád megváltozott igényéhez, de ha mindig ugyanazt a mennyiséget fejed le, akkor nem lesz kevesebb a tej. Ha kényelmetlenül sok, feszít, akkor mindenképpen fejjél le egy kicsit, amíg kellemesebb nem lesz, de minden hajnalban fokozatosan, egyre kevesebbet. Aztán egyszercsak te is végigaludhatod az éjszakát. Szerencsés mama!

Üdv
Iboly
iboly
 
 


Iboly!

Nagyon köszönöm a válaszod, remélem, tényleg igazad lesz! A gyógyszerekrõl jutott eszembe: szoptatósok mit vehetnek be fejfájás ellen? Sajnos nagyon migrénes vagyok, a terhesség alatt semmit sem szedtem, inkább a "népi gyógymódokkal" próbálkoztam (nem túl sok sikerrel...). Maradjak ez utóbbinál?

Igika
igika
 
 


Igika!

En Quarelint szedek, nem tudok rola, hogy ne lenne szabad...

Annamari
muter
 
 


Igika, egy-egy Rubophen vagy Algopyrin nem tragédia, csak ne legyen rendszeres. De ha van valami jól bevált szer, akkor írd meg a nevét és a hatóanyagokat, utánanézek.

Iboly
iboly
 
 


Iboly, ha nagyon erõsen fáj a fejem, akkor én is Quarelint szoktam bevenni, ha még elviselhetõ, akkor Saridont. Nekem valami miatt az Algopyrin fejfájás ellen nem jön be...

Elõre is köszi:

Igika
igika
 
 


Nagyon szepen koszonom a valaszokat.
Meg nem tudom hogy mi lett az eredmenye a kicsi babanal, de sokat segitettel Agci! En mar kezdem elfelejteni sajna.
Iboly, meg mondom a kortizonos mamanak, de valyon nem baj hogy mar elmult 1 het? Majd kiprobaljak ok!
ericmama
ericmama
 


Iboly!! ha esetleg nem gond, írd le kérlek a véleményedet a terhesség alatti szopizásrõl. Fontos lenne, mert szívritmus zavarom miatt nem akarom túlterhelni a szervezetemet. Köszi,

ZSorka
zsorka
 


Sziasztok!

Egy kis gondban vagyok. Par napja nem erzem szopinal azt a fajdalmas bizsergest, amikor beindul a tejcsi. Hallom, hogy Balazs nyeli, de azert aggodom. Ez ugye, nem azt jelenti, hogy megszunt a tejleado reflexem?

Annamari
muter
 
 


Annamari,
NYUGI!!!

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Annamari!!

Én csak az elsõ pár hétben éreztem, és 6 hónapig csak szoptattam, jelenleg 5-ször szoptatom a 11 hónapos babámat.Szerintem ez így természetes. Nyugodj meg Balázs valószinüleg nem a levegõt nyeli.

Üdv,

Zsorka
zsorka
 


Koszonom, megnyugodtam, csak egy picit aggodtam.

Annamari
muter
 
 


Agci, Annamari, szajpenesz ellen glicerin-boraxot hasznaltatok? Leirnatok az ecsetelo pontos nevet, s hogy mit tartalmaz? Ugyanis en otthonrol szeretnem meghozatni, hogy szules utan keznel legyen, ha kell /Libiaban lakunk, s valahogy nem erzem biztosnak az erre itt alkalmazott gyogyszertari kenocsot, amit huvelygondokra is adnak tobbek kozottKép, a nepi gyogymodok is iszonyu tavol allnak tolem/
Koszonom, Lella
lella
 
 


Lella,
ez a pontos neve. Gyógyszertárban recept nélkül lehet kapni, nekem a férjem kérte, egyszerûen csak azt mondta, hogy szájpenésze van a kisfiának, már hozták is.. Szerintem egy üveg elég lesz, ha esetleg kell. Én ajánlom még a Mamilla kendõt is, bár ezt sokan feleslegesnek tartják, de szerintem jó. Ezt a Brendonban lehet kapni (legalábbis biztosan).
Szia:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Lenne egy kérdésem nyaralás kapcsán. Amikor 4-5 hónapos lesz a baba mehetnénk a tebgerpartra, de nem tudom, hogy a 22-25 fokos vízben való úszás nem rontja-e a tejtermelést, szóval milyen hatással van a szoptatásra. Ha valakinek van már tapasztalata vagy hallott már ilyesmirõl írja meg nekem ide vagy email-ben. Köszi!

Bubu
bubu
 
 


Sziasztok!

Vannak tapasztalataitok azzal kapcsolatban, hogy a Continuin hatassal lehet-e az anyatej termelodesere? En ugy tudom, hogy csak a kombinalt (osztrogen-tartalmu) fogamzasgatloknal van ilyen veszely.

Mostanaban megint erzem, amikor megindul a tejem. Ki erti ezt?! :-))

Annamari
muter
 
 


Annamari!
Én is így szoktam lenni vele! Eleinte éreztem szopizás közben és két szopi között is, aztán egy ideig elmúlt, meg is ijedtem, pedig nem fogyott a babám, söt, most meg újra érzem. Pedig már kétszer mást is eszik. (8 hónapos lesz.)
Biztos nincs összefüggés a tejtermelés meg a bizsergés között! Sokkal puhábbá is válhat a mell, tej pedig ugyanúgy van! Ne félj!
Heni
gesztenye
 
 


Szia Annamari!
Nekem nem okozott semmilyen zavart, bár hallottam másoktól, hogy igen. Ha gondolod próbáld ki, és magad eldöntöd. Valszeg alkat kérdése is. Bár amikor én úgy láttam, hogy Gabó nem szopizott annyira, kicsit sûrûbben mellre tettem, nem csináltam belõle gondot, így aztán mindig átvészeltük azt az 1-2 napot, és kész.
De ezt magadnak kell kipróbálni.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Bubu,
megkérdeztem, azt mondta a védõnéni (nagyon felvilágosult, tök jó fej), ellensúlyozza az, ha gyakrabban mellre teszed a babád. Erõsebb az az inger, amivel szopizik a baba. Plusz a meleg, a pihenés, és a kikapcsolódás még segít is.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Kedves Sheila!

Nem tudom ide talalsz-e. Kered-e itteni lanyok segitseget.
Ha ide talalsz es ugy gondolod te is, akkor szerintem meg lehetne segiteni, hogy ne mas anya tejen kelljen kicsi lanyodnak felnoni. En jartam ugy kozepso lanyommal, hogy fizikailag egy csepp tejem se volt, es megis sikerult vissza szereznem a tejet. Utana majd 3 eves koraig kapott anyatejet is. Tudom most nincs idod archivumot bongeszni, de ha jelentkezel itt akkor megprobalunk segiteni neked.

Napocska
napocska
 
 


Sziasztok!
Régen jelentkeztem.Már hozzászoktam, hogy éjjel gyakrabban kelünk.

Heni!
Hajnalban már Boti is mellettem marad, de akkor már én nem alszom olyan mélyen. Képzeld el, már így is majdnem kár tettem magamban, mert kétszer is azt álmodtam, hogy ott alszik mellettem és éppen le akar esni. Egyszer az apját próbáltam "megmenteni", erre õ felijedt és a könyökével majdnem kinyomta a szemem. A másik alkalommal pedig én vetõdtem a szõnyegre és utána 10 percig sírdogáltam, mert annyira fájt a csuklóm. Elég vicces, nem?
Már a tízórai gyümi, az uzsonna tejpép és most kezdtük el ebére a hozzátáplálást répával. A szüleim biorépáját majdnem kihányta, de a német Nestlé répa nagyon bejön.

Erika
botianyu
 
 


Sziasztok!

Igika, meg tudnád nézni, hogy mi a Quarelyn és a Saridon hatóanyaga? Így, a kereskedelmi név alapján nem találtam róluk semmit, mert külföldi könyvem van és a gyógyszernevek nem mindig egyeznek.

Zsorka, még mindig nem találtam semmit, de kutatok tovább.

Annamari, jól tudod, a Continuin szedhetõ szopi alatt, de nem 100%-os a megbízhatósága. Errõl itt tudnának mesélni néhányan... Kép

Erika, jól emlékszem, te írtál régebben a debreceni klinikáról? Mármint, hogy a csecsemõsök azt mondják a mamáknak, hogy használjanak bimbóvédõt, de dugják el, ha Kovács adjunktusnõ arra jár? Nem emlékszel, mikor írtad?
Bocs, hogy belekotyogok a dologba, de a tejpépek általában tehéntejet tartalmaznak, jobb lenne várni velük, míg Boti egyéves lesz. Komoly allergiát okozhatnak, akár késõbb is, attól függetlenül, hogy most esetleg nincs látható jele.

Üdv
Iboly
iboly
 
 


Sziasztok!

Pont ezt akartam írni én is, hogy semmilyen tejpépet nem merek adni Barninak, söt, még azt a bébiétel parajpürét sem, amiben, mint az utolsó pillanatban észrevettem, "teljes tej" is van. A felirat szerint 6. hótól adható...
Barni 1x eszik gyümit és 1/2x fözeléket, azaz nem nagy adagot. Ált. én csinálom, mindig bövítem a hozzávalók körét.
Éjszakai balesetekért részvétem!!! Kép Nálunk még ilyen nem történt! Pont ma írtam Az elsö napok...-ba, hogy Barni úgy alszik el, hogy ott állok felette pár percig, és simán megy. Persze az éjszaka folyamán mindig átvándorol az ágyunkba, de nem is bánom, csak az estéket szeretem baba-mentesíteni. Így most nagyon jó. Reggel velünk ébred, úgy, hogy simogat! Kép Nagyon meg lehet ám szokni, hogy ott van. Én totál öntudatlanul teszem át egyik oldalról a másikra pl.

Iboly, kérdezhetek? Paradicsomot kaphat a baba (majdnem 8 hónapos), és ha igen, nyersen vagy fözve? Hogyan fözve? Másik: fözelékbe áll. olajat is kell tenni. Ez lehet olivaolaj? Nekem valahogy gusztusosabb, mintha étolaj lenne.
3. kérdésem, hogy valahol olvastam, nem biztos, hogy jó, ha mindent fött krumplival sürítünk. Ez tényleg így van? Milyen alternatíva van? Bocs, hogy itt kérdezem ezeket, de nem voltam biztos benne, hogy olvasod a Hozzátáplálást is. És talán másnak is hasznos.
Válaszodat elöre is köszönöm.

Sziasztok,
Heni

Ui: 2 új kép a profilomban! Nem ilyen vörös ám, csak még most kísérletezek a gépemmel.
gesztenye
 
 


Szia Heni!

A paradicsom egyéves kor elõtt nem ajánlott, nagyon erõsen allergizál! Utána bárhogyan adható.

Nyugodtan használj olivaolajat. Igazából a zsírokon van a hangsúly, a gyerekeknek szükségük van zsírokra, tehát ha majd eljön az ideje, akkor pl. ne a csökkentett zsírtartalmú tejet, joghurtot add Barninak, hanem a zsírosabbat. Az elválasztás során (tehát amikor már mást is eszik a baba) folyamatosan csökken az anyatej zsírtartalma, így a zsírok bevitelét is a vegyes táplálkozás részévé kell tenni.

Sûrítés: ha olyan a zöldség, akkor egyszerûen csak kevesebb lével, de össze kell turmixolni saját magát. Hû, ezt jól megaszontam! Szóval önmagával lehet sûríteni. De készíthetsz vékony rántást kukoricalisztbõl vagy rizslisztbõl is, azok nem gluténtartalmúak.

most megnézem a képeket Kép

Szia
Iboly
iboly
 
 


Megnéztem, nagyon édes Barni! A második képen igen huncut pofit vág!
iboly
 
 


Annamari!

Nekem az orvosom fogamzásgátlás gyanánt egy injekciót írt fel, ami a beadástól számított 3 hónapig véd. Sajnos már nem tudom a nevét, de ha megkérdezed a nõgyógyászodat, biztosan ismerni fogja. A Continuint is említette az orvos, de a "kevésbé" megbízhatósága miatt inkább az injekció mellett döntöttem.

body
Névtelen
 


Iboly!

Sajnos Saridonom most nincs itthon, de a Quarelin-t megnéztem.
Hatóanyagai: metamizolum natricum, coffenium, drotaverinium chloratum.
Segédanyagok: magnézium-sztearát, talkum, kukorica keményítõ, polividon, mikrokristályos cellulóz.

Köszi:

Igika
igika
 
 


Sziasztok!

Hat remelem, hogy fel evig azert nem esem teherbe. Ha megis, az sem tragedia :-))

Heni! Nagyon aranyos a Kicsifiad! Hadd dicsekedjek, en is tettem Balazsrol uj kepeket a profilomba! :-))

Annamari
muter
 
 


Annamari,
a már fent említett védõnéni mondta, hogy akkor ha két szopi közt kimarad 8 óra (pl. annyit átalszik a babulek), akkor már mással is kell védekezni, mert rögtön megindul a peteérés. És akkor elvileg a kistesó is jöhet...
Ezt vmelyik topicban különben írtam már, bocs azoktól, akik újra olvassák.
Ágci

Balázs és Peti nagyon édik, gratulálok hozzájuk!

Kép
Ágci
 
 


Agci!
Koszonom a valaszt! Balazs es Peti egy es ugyanaz, csak amig bent volt, addig PocakPeti volt a munkaneve :-)))
Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Erika! Én amíg PiciLaci tényleg pici volt (1-2 hónapos) addig rettegtem örökké attól, hogy leesik, ráfekszem, megfullad az ágynemûnkben, stb. Az benne a vicc, hogy éppen ezért soha nem mertem az ágyunknak a közelébe se vinni, mégis számtalanszor ébredtem rémülten, és kutattam át teljes pánikban az ágynemûnket utána. Életem Párja teljesen immunizálódott, egy idõ után ha az éjszaka közepén arra ébredt, hogy letépem róla a takarót, és átkutatom minden gyûrõdését, már csak rezignáltan motyogott, hogy odaát van a kiságyában. Kép

Bocs, ez itt kicsit off, csak most eszembe jutott.

Most már majdnem 5 hónapos PiciLaci, és reggelente már sokszor átviszem és közénk fektetem, ha még szeretnék egy kis alvást kierõszakolni magamnak. Kép Eddig rendszerint hajnali 4 óra körül ébresztette a pocakja, és utána addig aludt, amíg az Apja fel nem kelt (6 óra). Mivel ilyenkor én még nagyon szeretnék egy kicsit szunyálni, és PiciLaci se éhes még, csak társaság hiánya van, ez a módszer bejött.

Mostanában viszont változóban vannak a szokásai, ezért is jöttem kérdezni. Nekem eddig az igény szerinti szoptatás és a rendszeresség egyszerre mûködött, a hajnali 4 órás "reggeli" után PiciLaci 8 óra körül éhezett meg, és utána is estig tartotta a kb. 4 óránkénti szopizást. Csak úgy, önként, én akkor etettem, amikor õ enni kért, de õ pont 4 óránként kért. Mostanában viszont egyre hosszabbakat alszik, már többször elõfordult, hogy úgy ébredt 6 órakor az Apja motoszkálására, hogy egész éjjel nem evett. Ilyenkor viszont meg vagyok lõve, mert nem jön ki a lépés az esténkhez. PiciLaci szépen megszokta már, hogy 7 és 8 óra között (fél órával a várható megéhezés elõtt) fürdetni kezdjük, utána szopizik (egy laza órácskát... Kép), és már alszik is. Most viszont ha 6 órakor reggelizik, akkor az este 6-ra esõ evés után még nem akar aludni, viszont 10 óráig egyikünk se bírja már a gyûrõdést. Hogyan lehet összeegyeztetni az igény szerinti szoptatást, és az esti fürdetés, fektetés rendszerességét? Egyelõre azzal próbálkozok, hogy kb. 3,5 óránként megkínálom a cicivel, igaz, hogy nem éhes még igazán, de azért már elfogadja, így le tudom fektetni este rendesen. Sõt, ma még nagyobb merényletet követtem el az igény szerinti szoptatás ellen! Kép Reggel 6-kor ébredt, így 10-kor következett volna a megéhezés. Viszont 10-tõl 11-ig babaúszás van, ahová már 9kor el kell indulnunk. Igaz, ott az öltözõben meg tudom szoptatni, de rögtön evés után menni a medencébe mégse az igazi. Szóval a 6 órai szopizás után 8kor cicit rántottam, és az én Drága Kisfiam el is fogadta zokszó nélkül, jó étvággyal evett, és bírta is a gyûrõdést az usziban, csak a pancsizás után kellett megszoptatnom.

Szóval a kérdésem lényege (csak kicsit szómenésem van Kép), hogy ti hogyan oldjátok meg az estéket? Mikor fürdetitek meg és mikor fektetitek le a babácskáitokat, hogy az igény szerinti szoptatáson se essen csorba?

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!
BMárti,
nálunk ez úgy van, hogy egész nap hagyom, hogy úgy egyen ahogy akar. Egyik nap 10x eszik, a másik nap 5x... De a fürdetés nagyjából mindig ugyanarra az idõpontra esik, így a vacsi is. Mi elõbb fürdetjük, aztán vacsi. Kb. fél 7-kor megyünk fürdeni, ezt annyira megszokta, hogyha véletlenül nem tudunk menni (vásárolni vagyunk stb.) akkor irdatlanul követeli a pancsit. Kb. 7-tõl vacsora és nálunk a mai napig beájul fél 8 körül. Ha véletlenül nem, vagy felébred az apukája jó éjt puszijától, akkor is 10 perc múlva szunyál reggelig.
Szóval nálunk az igény szerint való szopi egész nap mehet, de a fürdés kötött. Ja, és ha elõtte 5-kor kap enni (pl. délután úgy alszik és kel fel, és tuti nem fogja kibírni 7-ig, akkor szokott kicsit enni (inni?), akkor is ugyanígy van, és ugyanúgy reggelig alszik! Na, ezt azért én sem értem hogy van, de hát õ okosabb nálam.Kép
Különben nálunk, ha otthon vagyunk sûrûbben eszik, de ha vhova elmegyünk a 4 órát is kibírja. Most azért ebben a nagy melegben már nem annyira.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Elszállt a levelem Kép Kép Kép Hosszú volt és kimerítö...
Akkor csak annyit: Iboly, köszönöm!

Annamari, cuki! Barni is ilyesforma volt.

BMárti, biztos szomjas! Szoptasd sürübben! Nálunk a rendszertelenség a rendszer... Puszilom PiciLacit! Ilyen melegben többször is lehet fürdetni, nem?

Megyek csicsikálni.

Jóéjt, sok tejcsit.
Heni+Barnabás (aki nem csak huncutnak LÁTSZIK)
gesztenye
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: