Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Újabb fejlemény,hogy ne unatkozzatok,és fárasszalak még egy kicsit titeket! :lol: :lol:

Először is kicsit rosszul fogalmaztam az előző írásomban,mert nem a szülésznőről feltételezem,hogy valótlant állít,hanem a vezetésről.Tehát neki is ezt mondták fentről.

De ma reggel előrébb jutottam az igazságot illetően.Ezzel a bizonyos kolléganővel mentem be reggel Pestre(vittem a Zsoltit oviba),és elmesélte az egész szitut.
Aznap amikor megszületett a döntés,hogy engem vesznek fel,éppen ő is dolgozott.A vez.szülésznő és a főorvos asszony beküldte az áp.ig.-t az igazgatónőhöz,hogy tudassa vele a döntést,és egyeztessenek a felvételemről.A vez.szülésznő már hívott is volna,amint vége volt a megbeszélésnek.
Ekkor közölte a diri,hogy még sincs felvétel,mert állítólag ebben a hónapban nem volt annyi szülés. :?
Teljesen értetlenül álltak a dolog előtt,és most megy a győzködés.

Ma különben dolgozik a vez.szülésznő is,és abban bíznak,hogy a héten meg tudják győzni a dirit.
Tegnap pl.4 szülés volt,tehát erre nem lehet alapozni,hisz az éves szülésszámuk is emelkedő tendenciát mutat.
És végsősoron a szülészet hozza a kórháznak még mindig a legtöbb hasznot!

Na ennyi,majd még jövök,de a Hanna éppen szétszedi a lakást! :roll:

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Tucsi
Megneztem bringas linket, most csak ulescsore szerelheto ules van naluk, la. ahog en latom... de utana olvastam a neten, es ugy tunik, hosszu tavon ugyis az a valtozat a jobb, meg nekem viszonylag hosszu a labam, igy lehet, nagyon terpeszben kene tekernem...
Velemeny?

Koszi a recepteket!
Ezek szerint ne feljek tojast rakni Lujzi tortajaba?

Ti hogy alltok tojas-tejtermek adasaval egyeves gyerkocnek?

Cseragi
koszi valaszt :) Te vitted Pankat? Nem forgolodtal mindig, h rajta van-e sisak, cipo, stb? A dontheto dolog jo? Tud ugy aludni gyermek?

Vanda
Hogy vagytok?

Szep, tavaszi hetfot mindenkinek :wink:

Ja, es mi lesz talival??

Kép
boga
 
 


Timi
Most olvasom fejlemenyeket...
Szoval ez megis jonak tunik...
Akkor tovabbra is hajra, ezuttal azert h dirineni allaspontot valtoztasson :wink:

Kép
boga
 
 

 
 

Timi, én is nagyon drukkolok ! Ez már majdnem a finis! :)

Boga, én még csak a múlt héten próbáltam egy kis tojásos tarhonyát adni neki. Szerintem izlett neki, csak kicsit sokáig tartott, mert egyesével(!) rakogatta a szájába a tarhonyát. A földön persze több volt, mint a tányéron.
Nem tudom, hogy Te hogy vagy vele, de Bálint étvágya enyhén szólva is megcsappant. Szinte alig eszik, nagyon keveset. Este megiszik 200 ml Sinlacot meg az összes cicit, de nem hiszem, hogy ettől jól lakik.
Se a bébikaja, se a mi kajánk nem kell neki. Ma reggel rizstejbe papit csináltam egy kis fahéjjal, na abból 6-7 kanállal megevett. Azt hallottam, hogy 1 év körül már nem esznek annyit, csak nagyon brutál ez a váltás. Arról nem is beszélve, hogy amig anitbiot szedett, addig semmit sem evett.

Talán Tücsi irta, hogy miért nem csináltatok egy kisebb szopis párnát a Bálintnak a kiságyba. Hát varrni még nem tanultam meg, de az IKEÁ-ban találtunk egy krokodilt, ami belefér az ágyába, hengeres, van 4 lába, amibe lehet kapaszkodni. Ha hiszitek, ha nem, már az első éjszaka nem volt appelláta az alvással, este beletettem az ágyba, kettőt fordult és már aludt is! És tegnap este is igy volt.
Eddig mindig addig álltam az ágya mellett, amig elaludt, mert legalább 20 percig fészkalódott. (vagy fészkelődött? Kaposváron az előbbi szerintem... :) )

Cserági, jó, hogy jöttél, és hogy túl vagy a krizisen! Esetleg vannak Rólatok képek is?

Tali akkor mikor? 2 hét múlva?

Ma 26 fok lesz meg jégeső. Nem túl jó párositás.

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Szia Vanda!

Haat, en is kuzdok az evessel... De inkabb azert, mert Luzjinak nincs turelme vegig ulni az evest a szekeben, addig eszik, amig sikerul lekotni a figyelmet, nem ameddig ehes... Neha igazi turelem jatek az egesz, es az eves befejeztevel legszivesebben kirohannek a nagyvilagba es teljes tudobol orditanek egyet, h kimenjen a sok begyurt feszultseg...

Nalunk a szopi mar nem megy, nagy oromomre Lujzi dontott igy, es nem en vontam meg tole:)

Azert is nehez a eves, mert meg csak 3 fogacska van, es igy ragandot meg nem tudok neki adni, es sztem mar unja a sok pepet.
Reggel kenyeret eszeget, mast nem, meg a 8 honaposnak valo darabos Hippet sem...

Ja, es sem a Sinlacot, sem a tobbi tejpepet nem eszi az en Luisam...

Balint mar rag?

Egy baratnom gyerkoce 17 honapos, a fasirt krumpli purevel a kedvence. A heten kiprobaljuk mi is, azt talan Lujzi is meg tudja mar enni... Ja meg a bundas hal...
Majusban megyunk Portugaliaba, en a halat majd ott kinalom, annal frissebb nincs :)

Kép
boga
 
 


Sziasztok

Boga

Zalán 1 évesen nem evett még tojást önmagában ,de evett pl.teljes kiörlésű babapiskótát(manner)abban van tojás!

Tejet még most sem iszik!
Viszont ha gondolod próbáld ki a Milupa junior italt
Igazából ez már nem tápszer állagú(nem olyan sűrű),hanem pont olyan mint a tej.Zalán ezt issza!
Hátha bejön nálatok is!

Timi
Neked drukkolok nagyon,h végre döntsenek már a te javadra! :lol:

Voltam a börzén!Volt már jobb is,de azért vettem egy csomó mindent! :lol: (a férjem nagy örömére :roll: )

sziasztok
Vendég
 


Sziasztok,

Timi,
Alapvetően azt hiszem van olyan ami világban, hogy egy meghirdetett állást mégsem töltenek be, de azért én nagyon drukkolok, hogy ez ne így legyen és újra tudj dolgozni! ;-) Hajrá, hajrá!
A minitalink egyelőre várat magára, mert Blanka küzd a hörghuruttal. Alig van tünete, nem lázas, naponta csak 2x - 3x köhög és az orrát is csak 2x kell szívni, de mégsem akar elmenni tűlünk a fránya. :?

Boga, Vanda,
Együttérzek veletek evésügyileg.
Tesóm a mai napig mosolyog rajtam, mert én általában Blankával együtt tátom a számat, hátha úgy jobban megy neki is. :lol: Persze tudatalatt, nem direkt. Mondtam is a sógornőmnek a múltkor, mikor az unokatesó kérte, hogy én etessem, hogy el sem hiszem, hogy egy gyerek ekkorára is tudja nyitni a száját és nem úgy kell beleimádkozni a falatot.
Viszont ma már nem izgulok, ha negyed kiflit eszik, akkor anynit kap és nem járok a nyakára egész nap, hogy egyen. Majd eszik, ha éhes lesz. De tudom, hogy ez az elején nagyon nehéz, én is küzdöttem.

Csarági,
Jó hogy előkerültetek és helyére került minden, főleg hogy a sírós 3 hónap is elmúlt. :-) Képekre kíváncsi lennék - nem küldesz mailben akár?

Tücsi,
Azonnal kerítem elő a Mazsola és Tádét. Kicsinek imádtam, de bevallom nem nagyon emlékszem rá. A Kököjszi meg valahogy a mi polcunkról kimaradt, de feltétlenül beszerzem.
Na és a citrumszirupos piskóta istenien hangzik! :wink:

Muzsu,
Tesóm valószínűleg elégé áron alul dolgozik más patchworkösökhöz képest, nyilván így tudja csak eladni, amit elad. De amúgy a legtöbb apróságokból megy el, nagy dolgok csak rendelésre készülnek meg a gyerkőcöknek.
Én megnézném a honlapod! ;-)

Sara,
Szuper, hogy Vincus jól van végre! És nagyon édes a hordozós kép Pirinkóról. :P

Egy kis infó, hátha egyszer lesz tali:
A Bikás játszótér a Bártfai utca mellett van, egész pontosan Kelenföld városközpont és a pályaudvar felé eső lakótelep között egy hatalmas zöld parkban. Rengeteg játékkal kicsiknek és nagyobbaknak is. Arra ugyan nem emlékszem, hogy be van-e kerítve. Apró-cseprő ügyeket intézni pedig ott a Burger King. :-)

Anita,
Nekem ugyan nincs 3 gyerkőcöm, de nagycsaládban nőttem fel és a szüleim sem keresték halálra magukat, sőt még kocsink sem volt. Igaz nem jutott lakás náluk se senkinek és családi nyaralásokra is csak kb. 5-6 éves koromig futotta, de rengeteg gyerekkori élményem van, amit semmi más nem kárpótol. Így szerintem az anyagiak miatt ne parázz. Ha szeretet van, a többi dolog kevésbé számít. Persze biztos nehéz, mert az ember szeretné a maximumot adni a gyerekeinek, de azért hajrá, hajrá! (Én ikreket tervezek másodszorra. 8) :D )

Megyek, mert nem lesz belőlem énekes halott sem.
Bocs, ha valakit kihagytam. És az eltűntek vajon merre lehetnek?

prücs

prucsok
 
 


Sziasztok,

Boga van egy tojás nélküli szülinapi torta receptem, én ezt csináltam Bínek az első szülinapjára, nagyon fincsi lett (Gabek Berregője még repetázott is belőle :wink: )
Én nem adtam neki tojást egy éves koráig, ha kiderült volna, hogy allergiás rá, nem szerettem volna, ha pont az első szülinapi tortájától lesz rosszul. :lol: Persze ha már ti tartotok tojás főpróbát egyéves kora előtt, akkor mindegy.
Azért leírom a receptet, legyen miből válogatni.

Tehát a recept:
Almás piskótatorta:

75 dkg alma
15 dkg porcukor
2 cs vaníliaízű pudingpor
1 cs vaníliás cukor
1 ek citromlé
1 doboz Biskotti

A lereszelt almát kevés vízben pépesre főzzük. Hozzáadjuk a 2 dl vízben feloldott pudingport, a citromlevet, a cukrot és a vaníliás cukrot. Állandó keverés mellett sűrűre főzzük.

Egy 20 cm-es kapcsos tortaformát vízzel kiöblítünk. Az alját kirakjuk a piskóta 1/3-ával, ráöntjük az almás massza 1/3-át, majd folytatjuk a rétegezést: piskóta-alma-piskóta-alma. A tortát 1 napra hűtőbe tesszük. Tetszés szerint díszíthetjük tejszínhabbal, almacikekkel, de natúron is isteni.

Kép
egy kép róla

Timi: Ezek ám a jó hírek! Remélem meg tudják győzni az igazgatót. Nagyon drukkolok!!!

Cserági: Örülök, hogy írtál Magatokról! És annak is, hogy kezdenek a dolgok egyenesbe lendülni.

Sára: de klassz a hordozós kép, és örülök, hogy Vince is jobban van.

Vanda, Boga: Evés ügyben teljesen egyetértek Prücsökkel, eleinte én is sokat paráztam rajta, hogy nem eszik rendesen - ugyanis az én Bálintom se volt egy nagy evő. De aztán vannak jobb időszakok, és persze rosszabbak is.
Ma már nem izgat, nem tukmálom, amennyire neki szüksége van, annyit eszik, ha éhes lesz úgyis kér, éhen halni nem fog.
Olvastam egy babás újságban, ahol sok anyuka panaszkodott egy dokinak, hogy nem eszik a gyerkőce, hogy azt írta nekik az orvos, hogy nem szabad ezen izgulni, nem szabad erőltetni, amennyire szüksége van azt megeszi, a kövér kisgyerekek szülei bezzeg nem izgulnak, nem panaszkodnak, pedig abból több probléma lehet később, betegség is, meg a felnőttkori elhízás is.
Ez így nagyon segített nekem is megváltoztatni a nézőpontomat.
Ha látod, hogy egyébként egészséges, jókedvű a gyerkőc, akkor nincs baj.

Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Kösz csajok a biztatást!Nagyon jól esik! :lol:

Akkor szél lett itt nálunk,hogy be kellett hoznom a ruhákat,mert felborítja a szárítót! :evil:
Állítólag estére komolyt vihart jósolnak.

Boga,
kifejezetten tejet és tojást én sem adtam egyik gyerkőcömnek se 1 évesen,de olyan ételeket ami tejből,tojásból készült igen.(kelsz,nokedli,palacsinta).Valamint joghurtot,túrórudit,ilyeneket.Hanna tejet 16 hónaposan kapott,a tojást meg nem szereti. :roll:


Sára,
örülök,hogy Vincus jobban van!

És egy kép,ami mindennap felvidít! :lol: :lol: :lol:
Kép


Pusz

Timi
timiban
 
 


Halika!!!!!

Vagyok én ,csak most újra járok a suliba, és mivel nagy a lemaradásom,csak olvasgatok!

Este jövök!

Pusszantás

Kép
anid
 
 


Halihóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!

Szóval igyekszem én olvasgatni,de bevallom egy kcist lemaradtam.
Amikor Kata itt van körülöttem úgy érzem,hogy nem jó,ha itt ülök és nem vele foglalkozom. Valószínűleg túlkompenzálom az apahiányos állapotot. Nem veszek én neki semmit, nem így értendő a dolog, hanem minden percet,amikor ébren van igyekszem hasznosan tölteni. Néha még a főzést is estére tolom, hogy ne az ő idejéből vegyek el.
Lehet,hogy elrontom, de most így érzem én jól magam.
És hát mivel extrém módon sokat beszélgetünk (tényleg!)lefáradok estére, plusz itt vannak a vizsgák, a megírandó dolgozatok!
JA és a mindennnapi nyüglődés apával!

Követtem én a több gyerekes inspirációt is, de sajna nekem ez nem adatik meg, és hát az egykés sztereotípiákkal küzdök!
-Miért egy?
-Mikor lesz tesó?
-POnt ideális lene a korkülönbség!...stb

Válaszaim: -Te mikor szexeltél apával utoljára?/Vagy bárkivel?
- Nem, nem lesz tesó, ő boldog egyke lesz.
- Neked ez problémát okoz,hogy Katának van-e tesója vagy sem.

Evés téma:
mi sem eszünk egyformán, én ebből indulok ki.
A dokink mondja mindig: Miért akarok kövér gyereket?
Ha jól fejlődik, mozog, dumál, okosodik valószínűleg eszik eleget, ha pisil, kakil rendesen akkor rendben van minden!
A szívzörejével is ezért nem paráztat a doki,mert semmi olyan jeleket nem produkál (kékülés, fáradékonyság...stb.), ami figyelemre adna okot. Azért bízom benne,hogy nincs is baj.

A tej,tojás para, illetve liszt témához
Én már nem emlékszem, hogy tojást mikor adtam, de azt hiszem a Kisnyanyás táblázatot követtem. tejcsi még moindig nincs, még csak most hagytuk el az esti tápos szertartást, mert inni már nem itta, csak kellett a fürdés utáni rutin. még néha bepróbálkozik, de leszerelem,hogy nincs rá pénzem,hogy kidobjam, meg hasonlók.
Viszont minden más tejterméket megeszik, s ha kell kajába a tej is belekerül, és nincs baja.
Liszt, csak 9-10 hósan került a tányérjába, addig nem.
De úgy látom,hogy egyelőre semmi baja ezektől. Az utóbbi két étel sajna a családi ágakon nagy galibákat okozott.
Az apja egyébként allergiás még: mandula (ezt nem közölte, vagy ő sem tudta, de egyszere anyum sütött dió tortát, és friss amndulával szórta meg, a párom majdnem megfulladt, szó szerint
:o ), almahéj, amitől a szája ömlik ki teljesen.
Szóval én nagyon skubizom a ygerekt minden újnál, de eddig még okés!
Sőt a homokot is bírja! :roll: :roll: :twisted:

Lilla
Bölcsi téma: én is vinném még, egyrészt mert szereti, te meg elintézel mindent míg ő ott van; másrészt, nehogy tényleg úgy érezze,hogy tesó miatt adjátok be.

Tortára emlékszem!:))))))

Kata
Részvétem!

Most ennyi, megyek küzdök Csokonaival! :twisted:

Kép
anid
 
 


Sziasztok!
Boga, a mi gyerekülésünk leginkább az utolsóra hasonlít azok közül, amik a honlapon vannak. Szerintem azért érdemes telefonon is érdeklődni, nem tudom, milyen gyakran van ideje Pepének, hogy frissítse a honlapot.

Timi, éljen! :)

Prücsök, szerintem tök jót írtál Anitának. Mikor is lesznek az ikrek? :)
A Kököjszi nekem is kimaradt gyerekkoromból, tavaly vettem a helyi könyvtár leselejtezett készletéből, 50 forintért - annyiért bármit megéri megvenni könyvből, még ha csak a tüzet gyújtom be vele a kertben, akkor is...

A kaja dolog nagyon érdekes: visszanéztem a képeket emlékeztetőnek (meg Bogának próbáltam képet találni az ülésről, de nincs) és láttam, hogy Brúnó is 11 hónapos kora körül kergetett az őrületbe az evéssel.

Elmentünk kirándulni a barátainkkal, jött a foga is, kis láz is volt, a Panadolt sem bírta a gyomra igazán, de nagy gond nem volt: csak épp nem evett semmit. Kb. az volt a fordulópont, ami után elkezdett leolvadni róla az összes babaháj (rengeteg volt rajta, ma konkrétan nem ismerte meg az apja a 9 hónapos korában készült képen) és beállt a vagy eszik vagy növekszik rendszer. Remélem, Mira nem fogja ezt a sportot űzni, mert róla nem tud mi leolvadni.

Ja, az egész arról jutott eszembe, hogy akkor borultam ki rendszeresen az etetésektől, és nemcsak akartam néha kirohanni, mint Boga, hanem ki is rohantam, a kiránduláson lehetett az erdőben hangoskodni :)

Nem mondom, hogy most már nem izgat az evés téma, de megedződtem egy kicsit. :)

Tojás: Brúnónak a kismama táblázat szerint ment, először csak sárgája, aztán fehérje. Tejet kétéves koráig nem kapott, de joghurtot, sajtot, lisztet elég hamar, valahogy a kismama táblázat szerint. Hozzátartozik, hogy nálunk semmi allergia nem volt a családban és nála sem lett semmi.

Nem tudom, nektek milyen napotok volt, itt a vihar elég rövid volt, csak egész nap bolond szél volt és mind a hárman nyafogtunk, nyűglődtünk, hisztiztünk egész nap. Aztán kb. ugyanilyen állapotban hazaért párom, az sem sokat javított a helyzeten... Úgyhogy, Cserági, gondoltam rád ma sokat, hogy milyen jó, hogy ma nem látsz minket.

Meg az is eszembe jutott, hogy gyereknevelésben (is és minden egyébben is) nagyon fontos része az életünknek, hogy a barátainkkal időről-időre sokat beszélgetünk arról, hogy mit hogyan kellene, lehetne csinálni. Ami a gyerektémában azért is érdekes, mert nekik pont nincs gyerekük, tehát egész más szemmel is látnak dolgokat. Ami persze időnként muris, meg érdekes látni, hogy ők hogyan változnak annak a hatására, hogy többet vannak a gyerekeinkkel.

Kistesó téma: még azt akartam mondani Boga, hogy a szeretet nem olyan, mint a torta: minél többfelé osztod, annál több van belőle.

Nóra, ti hogy vagytok, mit csinál pici fiad?

Dina, azért pihenj is, az is Kata érdeke (már hogy az övé is). Hogy vagytok most férjeddel? Ezek szerint azért napi kapcsolatban? Választottál már témát a diplomamunkádhoz?

Szép napot mindenkinek!
Tücsi[/b]
20150827140659
 
 


Sziasztok,

Boga
Nekem a kedvenc cukrászdám a Daubner (III. kerület) ott van egy lista azokról a tortákról amiben nincs tojás, aztán van egy másik lista amiben nincs tej, én anno a kettőt összevetettem és kijött, hogy kétféle sütit vehetünk az 1, szülinapra vagy valami linzereset, vagy Sacher, ez utóbbit meg is vettem. És ekkor rontottuk el azt az elvet, hogy a gyerek nem kap csokit. Merthát eléggé bejött neki :)
Azóta is nagy torta fan, mert ha már meglátja (bárkinél, akár az utcán) egyből elkezdi kiabálni, hogy torta-torta!
Lisztet én már adtam 1 éves kora előtt, a tojást talán utána 1-2 hónappal kezdtük, tejetermékeket is adtam már előtte pl. sajtot nagyon hamar, joghurtból sokáig visszajött egy kicsi, de tiszta tejet én sem adok még neki, megvárom vele a 2. szülinapot is.

ha nem eszik ne aggódj, szerintem tudja mennyi kell neki. Gergő egyre furcsább kajákat eszik pl. reggeli előtt kivesz a hűtőből egy répát, és hozza, hogy tisztítsam meg, megeszi és utána jöhet a reggeli. De a hagymát nyersen imádja, ha valamit főzök mindig elkunyerál egy kicsit. Az első eset amikor erre rájöttem, főztem, szeleteltem, kérte, oda is adtam neki egy fél (!) hagymát, gondoltam úgyis csípni fogja, vagy ő is sír tőle és hamar visszaadja, de nem... mosolyogva ette meg az egészet :roll:

Saara
Micsoda változások :) hogy TE KÉPET RAKSZ FEL!!!!! 8) Tök jó :lol:
Egyébként én azt gondolom, hogy nem minden mese agresszív. Nem azért mert a Minimaxnál dolgoztam, de szerintem vannak kifejezetten szórakoztatva okosító-nevelő jellegű mesék, amik igenis jók a gyerekekenek. Mi semmiféle tévét nem néztünk 1 éves koráig, de mostanában már gyakran szoktunk, de úgy hoyg én is ott ülök vele és egy csomót magyarázok mellé. Persze tudom mi a jó mese és mi a rossz mese, és ez utóbbit nem is hagyyom, hogy nézze. Már van néhány kedvenc meséje is, és hagyom mert sokat tanulhat belőle, olyanok is vannak benne ami lehet, hogy nekem eszembe sem jutna. Nem reklámot csinálok, de a Minimaxon sok ilyen mese van, a többin nem igazán. Na jó nem kampányolok tovább, mert úgyis kicsit szemétkednek velem.

Lilló
tisztára eszembe jutott a buli, ami nálatok volt :) Milyen kicsik voltak még :oops:
És igen, nagyon finom volt a torta!!!!
Bálintnak már lehet boldog szülinapot kívánni? Vagy még van egy nap?

Üdv,

gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok,

Újra kezdtük a bölcsit, hááááát most nem ment szívesen, újra be kell szoktatni, mert sírt, mikor otthagytam.
Igaz most a betegsége óta sokkal sírósabb és anyásabb alapból. Éjszaka (inkább hajnalban 5 körül) is felkelt és átjött, mondta, hogy: Bálint csimpizik anyába. És bemászott közénk, átölelt, aludt tovább. Most vagyok végképp dilemmába.

Gabek: Pénteken, 25.-én lesz Bálint szülinapja. Úúúúúgy tartanék megint olyan bulit, mint tavaly (de jó volt!), de nem tudnék rá már felkészülni, nem bírnám fizikailag, elég lesz vasárnap a családnak tartani. Pénteken inkább állatkertezünk.

A hagymát Bálint is imádja, nagyon meglepődtem rajta én is. Úgy derült ki, hogy csináltam magamnak hagymás zsíros kenyereket egyszer uzsira, ő meg fogta magát, és elvett egyet, be is tolta, aztán mondta: kérek még hagyma. Még egyet betolt. Utána meg császárszalonnát ettem hagymával, megint odasomfordált, kért katonát. Jócskán evett. Aztán meg csak a hagymát falatozta simán desszertnek.
De szereti még az olajbogyót nagyon, kovászos uborkát, savanyú káposztát, és ezeket ezerrel tömi magába.

Sajnos a csokit is szereti, és szeretné még a cukrot és nyalókát is, de az utóbbiakat nem kap. Viszont csokit mindig kisírja magának. Nagyon édesszájú, pedig nem nagyon akartunk mi se adni neki ilyesmit, legalábbis jó ideig ki akartuk tolni.


Dina: Örülök, hogy jelentkeztél, már kezdtem aggódni. Biztos sokkal elfoglaltabb vagy most egyedül Katával. Az nem baj, ha sokat foglalkozol vele, szerintem az csak előnyére válik. Esetleg ha megpróbálnád bevonni a főzésbe, takarításba? Akkor nem maradna estére. Bí imád segíteni, felül a konyhapultra és belerakja a kajába, amit mondok neki. Vannak kis takarítóeszközei, szeret felmosni, port törölni. Nem túl hatékony segítség, de leköti és élvezi, együtt vagyunk közben, és én is haladok.

A hülye kérdések... hát igen, vannak nagyon kényes dolgok. Van egy barátnőm, akiknek nem lehet babájuk, már két éve házasok a férjével. Folyton kérdezgetik őket: és mikorra tervezitek a babát? Nem gondoljátok, hogy itt lenne az ideje? Brrrrr
Én nem értem miért kell könyékig vájkálni az emberek magánügyeiben, de ez itt M.o-n bevett szokás.

Az én kedvenc kérdéseim: És fiú lesz vagy lány? És mit szeretnétek? És mikor tudjátok meg?

Egyébként meg elhatároztuk, hogy meg se fogjuk kérdezni a nemét, legyen meglepi a végére. Szeretni meg egészséges gyereket szeretnék, a neme tök mindegy.

Tejtermékeket már 8-9 hónapos kora körül adtam Bínek (sajtot, túrót, joghurtot) de rendes tehéntejet csak egy éves kora után.

Na megyek a dolgomra.
Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Tücsi: Köszi az érdeklődést. Hát alvás ügyben nem változott semmi, egyik nap alszik napközben, éjjel egyszer kell, másik nap nem alszik nappal és egyszer kell (hazudok már egyszer megtörtént a csoda, és nem kelt éjjel). Na de persze nagyon korán kelő (nem úgy mint én) és 5-től, de legkésöbb 6-tól minden nap fent vagyunk, és persze kaja után nem alszik vissza.
Ma voltunk a szemészeten, azt mondta a házidoki, hogy el van záródva a könnycsatorna. Kellemesen csalódtam a Heim p.-ban, mert 15 perc alatt végeztünk. Viszont nem volt elzáródva, (szegény úgy sírt amikor ledugták a szondát, sajnálom, hogy feleslegesen) kapott egy másik (3.) szemcseppet.. Hát remélem...

Timi: Drukk még mindig nagyon

Lilla: Bíí-nek boldog szülinapot, ha holnap nem jönnék
Ma megyek a Drága Elemérhez :) Tegnap meg voltam vérvételen ÁÁÁÁ (csak 2x szúrtak) :lol:

Gabek: A Daubner címét meg tudod adni? gyerekkoromban voltam ott utoljára, de az ízekre emlékszem :)

Anid: Szerintem is tök jó, hogy ennyit törődsz a gyerkőccel, főleg hogy bírod energiával is, hogy mindent este csinálj meg, belém úgy érzem estére csak hálni jár belém a lélek....

Na most ennyi
Jót ne halljak rólatok :)
Nóra

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]Kép
fnora82
 
 


Sziasztok!

Ma voltam frodrasznal Piroval :lol: (neki nem volt mit vagni, nekem igen :)). vegre nem ugy nezek ki, mintha egy seprut szereltek volna a fejemre!
Aznap kellett volna mennem, mikor Piro megszuletett, es elotte kb felevig nem voltam, khm!

Lilla, ez annyira tetszik, h nem akarjatok megkerdezni a baba nemet! ez olyan jo meglepetes lehet szuletesekor! en nem birtam ki sajnos :oops: talan legkozelebb!
nekem a kedvenc kerdesem: terveztetek? nem, de nem futotta a mutetre, ezt akarjak hallani? :x :roll:

Gabek, persze, biztos vannak jo mesek is! csak meglepodtem nagyon olvasas kozben. annyi mindenre nem gondol az ember! kozben ott vannak ezek a kis lenyek es mindent szivnak magukba, mint a szivacs! Mostanaban sokszor ugy erzem, h tokeletes kis emberkeket kapunk es mi rontjuk el oket a hulyesegeinkkel :roll:
De a TV-re visszaterve, nekem azt sugjak az osztoneim, h ez nem jo a gyerekemnek, ugyhogy mi egyelore nem nezunk. De mind masok vagyunk, es ez igy jo, en ilyenkor nem beszolni akarok am, ne hogy felreertsetek! :)

Dina, en is pont azt akartam irni, amit Gabek, fozzetek, takaritsatok egyutt, ezt imadjak a lurkok! neked meg marad egy kis ido.
Tanulas: tovabbra is azt mondom, h le a kalappal, csajszi!

Nora, sajnalom szegeny Eriket. Haziorvosnak mondtatok, h felesleges volt?
Alvas: majd beall, "csak" ido kerdese! :wink:

Cseragi, meselj meg magatokrol! Keeepet kerunk szepen! akar mailben is!
Milyen kerteshazban lakni?
majd talalkozzunk, jo otlet!

Vanda?

jujujj, mennem kell!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok lányok!
Lilla!
Mi egyszer sem tudtuk a gyerekek nemét, és fantasztikus érzés a születésnél megtudni. Leírhatatlan!!! Én Petikénél meg se kérdeztem a születése pillanatában sem, annyira biztos voltam benne, hogy fiú. És most is hallom a férjem boldog hangját, ahogy odahajolt hozzám és mondta:"Zsuzsi! Kisfiú!". Most is könnybe lábad a szemem! Pannikánál meg alig akartam elhinni, hogy kislány, még viccelődtek is velem. Először mindig megérdeztem, hogy minden rendben van-e, utána vizsgáltam a lábuk közét! A legjobb döntés Lilla, mert óriási élmény lesz!!! És Gézunál is ott izgultunk, mikor kicsusszant a kis drága! Persze nem könnyű kibírni, hogy ne kérdezd meg az uh-n. Mi mindig szóltunk, hogy meg ne mondják! Hajrá, hajrá!

Én is imádom a klassz kérdéseket! Nálunk mindig megkérdik, hogy csak véletlenül lettem-e terhes, mivel ilyen picik a korkülönbségek. Csak becsusszant? -ezt is kedvelem! De a legjobban az tetszett, mikor az egyik ismerősünk azt bírta mondani, hogy azért ilyen hasonlóak a gyerekeink, mert (most figyeljetek!) nagyon hamar születtek egymás után és a MI GÉNÁLLOMÁNYUNK MÉG NEM VÁLTOZOTT! Nagy biológus a csaj, nem???!!!!

Azért jövök most kevesebbet, mert kertészkedek az oviba fuvarozások között, meg utána. 3 kiskertészem van, akik mindig ugyanazt az ásót, kapát, locsolót szeretnék használni, mellettem állnak, és várják, hogy teremjen az eper, meg a többi. Már csak ezért is megéri a sok vesződség!
Jó éjt!
Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Szép jó reggelt!

Ma várakozással teli napra ébredhettem,mert tegnap du.az áp.ig.beszélt a Bandival,és azt mondta holnap(azaz ma) felhívnak,mert egyezségre jutottak,vmi alternatív megoldást találtak ki,de erről én még nem tudhatok.
Úgyhogy nagyon várom!Kiváncsi leszek mit mondanak majd! :roll:

És minden úgy történt ahogy a szülésznő elmondta,mert tegnap délelőtt meg az egyik irodással futott össze a Bandi,és ő mondta el a Bandinak a sztorit,hogy még nem kapott zöld utat az állásom,de,ha végre rábólint a diri én leszek a befutó! :lol:

Így most nagyon várom a telefont! :lol: Remélem most már tényleg mehetek dolgozni!
:roll: :wink:


Hát én is mesélhetnék a jól feltett kérdések kapcsán.Amiket leírtatok mind ismerős."Kedvenc":Ugye nem terveztétek?Nem akartad elvetetni? :evil: Tán,ha így döntöttem volna nem szültem volna meg,hisz nem kényszerített senki!

Dina,
jó,hogy jelentkeztél!Biztos nem könnyű neked,mindenhol helyt kell állni!De szuper vagy!!!!!

Lilla,
szerintem is szupi,hogy meglepi lesz a babaneme.

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Mi sem akartuk tudni a nemét. Izgalmas volt, de végig tudtam, hogy fiú. Beszélgettem vele és fiúnak tűnt mindig. Elmentünk 4D ultrahangra és ott is kértük a szonográfust, hogy mi elfordulunk, addig Ő nézze meg, hogy hogyan fekszik a gyerek és csak utána mutassa meg nekünk, nehogy esetleg mi is meglássuk a nemesebb testrészeit. A doki is rendes volt, nem mondta meg, csak annyit mondott, hogy nagyon szembetűnő. Ezt mi úgy tekintettük, hogy lehet, hogy NAGYON látszódik, de az is lehet, hogy NAGYON látszódik, hogy nincsen semmi.

A sztori: mikor felvettek a szülőszobára, akkor megvizsgált egy doki. Namost pontosan nem tudom, hogy mi ennek a vizsgálatnak a neve, de egy műszerrel megskubizta a magzatvizet, hogy tiszta-e. Erre hirtelen mondom neki, hogy "Jajj, nehogy megmondja, hogy milyen nemű, mert nem akarjuk egyelőre tudni!" Erre Ő: Asszonyom, ha én azt ebből meg tudnám mondani, akkor én lennék a Király! És nevetett. Én meg égtem, mint a Reichstag. Nyilvánvaló volt, hogy nem tudja megmondani, hiszem fejvégű volt a szentem, csak gondolom annyira, de annyira izgultam, hogy kicsúszott a számon. :)
Annyit azért megmondott, hogy szép, nagy barna haja van! :) :)

Hát igen, elég idióta kérdéseket tudnak az emberek feltenni." Ugye csak becsúszott?" " Hát, tulajdonképpen, valóban becsúszott!" :oops: :oops: :oops: Bocsi! :lol:

Tegnap voltunk kontrollon a Bethesdában, minden rendben van, semmi tünet. Ennek ellenére, ma reggel megint szivtam az orrát. :x
Ma szerintem ki sem megyek vele, mert olyan rossz idő van.

Sára, ha már igy belejöttél a képfelrakásba, Te is dobhatnál egy fotót a hajadról! :)

Nóra!
Bálintnak is kimosták a csatornáit, neki mondjuk 2 hétig csepegtettünk különféle antibios cseppeket, aminek hatására nem múlt el, és az egyik el volt dugulva. Most kell majd visszamenni 1 évesen, talán kontrollra??? nem tudom.
Meg ortopédiára is kell menni, mert Bálint már egy jó ideje önállóan jár.

Timi, feltétlenül gyere a hirekkel! Ma duplán mennek a drukkok! :)

Dina, azért magadra is legyen időd!!!!! :)

Daubner...nyami-nyami. A legjobb Esterházy- torta!!!!!!

Szép napot mindenkinek!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok,

Nóra
A Daubner még mindig a régi helyén áll, vagyis III. kerületben a Kolosy tértől fölfele a Szépvölgyi úton. Csak ha rég jártál ott akkor az a különbség, hogy felújították és még hosszabb a sor. :wink:

Biztonsági öv
Csajok, köztetek van olyan aki használt terhes biztonsági övet a kocsiban? Jó az? A férjem erre van most rápörögve, szerintetek?

Ébred... megyek,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sára: Házidokinál még nem voltam azóta, de majd megemlítem a drágának :) Remélem hogy csak idő kérdése, de mennyi??? Mindegy ma adott ajándékba egy órát, ez életmentő volt :)

Timi: Nagyon drukkolunk, írj mi volt!

Lilla: Tök jó hogy nem akarjátok tudni, és kiváncsi fáncsi vagyok, ki sem bírnám, a mentő vinne el, mert kifúrná az oldlam a kiváncsiság. Elemértől elfelejettem Hajnit megkérdezni, na majd ha hívom az eredményért :(

Vanda: Igen ortopédiára is menni kell, majd májusra kaptam időpontot, uh-ra meg júniusra. Nem tudjátok ez milyen uh? hasi???

Nekem nem volt biztonsági övem, én is gondolkodtam rajta, de rájöttem, hogy a pocakom alatt anélkül is elfér az öv... mondjuk nem volt olyan hatalmas hasam szerintem
Nóra

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]Kép
fnora82
 
 


Sziasztok!

Gabek
Tobb ismerosom is hasznalta az kismam-ovet, es nagyon eskusznek ra. A noverem most hasznalja, es anelkul mar nem is ul kocsiba. Szoval sztem erdemes. Legkozelebb en is benevezek ra :wink:

Nora
Ha osszevont vizsgalatra mentek (mi azon voltunk), akkor megnezik a baba pocijat, fejet a kutacsan keresztul es a csipojet. Erdemes olyan rucit adni a babara, amiben konnyen szabadda lehet tenni a pocit es a csipot :wink:
De ha mentek orthopediara is, akkor lehet, h a csipot kulon nezik majd... Kerdezd meg a vedonot.

Vanda, Moni
Talan emlekeztek ra, h Lujzinak sokaig tele volt a tudeje es szorcsogott, amikor mini volt.
A ket honapig huzodo bajt egy porlaszto keszulekkel 2 nap alatt megszuntettuk!!!
Nekunk a Tuzolto u-i (II.sz. gyermek klinika) gyogyszertaraban adtak a keszuleket, de nyilvan mashol is hozza lehet jutni. Tudogyogyasz doktorno irta fel.
Szalvusz vizet kellett bele tenni, meg az elejen egy horgo tagito cseppet. Nagyon tudom ajanlani, mert nekunk tenyleg nagyon segitett! Esetleg kerdezzetek utana dokitoknal.

Vanda
Nekunk is becsuszott :oops: :lol:

Sara
En is tv-ellenes vagyok. Erre ma csak ugy tudtam megetetni Luzjit, h kozben ment a tv :o
Tulfaradt, es sem aludni, sem enni nem akart, es mar nem tudtam, mit csinaljak. A de. 10h alvas helyett fel2-kor aludt el :shock:
De la. evett rendesen...

Szoval ennyit az elvekrol... Nyilvan valoan ebbol nem csinalunk rendszert, de neha improvizalni kell ugyebar...

Eleg volt az esobol!!!!!!

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Boga: nagyon Boldog Első szülinapot kívánunk Lujzinak! Isten éltesse sokáig!!!!

Sára: nagyon édi a kép:-) Tényleg, mikor költöztök ki? Akkor már Cserági mellett mi is közel lennénk:-)

Lilla: remélem Bíí hamar megszokja újra a bölcsit. Én sem vagyok a pártján, de muszáj lesz Ákit is beadni, és azt gondolom, hogy neki nagyon jó lesz a sok hasonkorú gyerek között. Hogy vagytok? Pocakmanóval minden rendben?

Timi: nagyon szurkolok, írd meg feltétlen, hogy mi lett! Múlt vasárnap volt a Story tv-n este 10kor live Bon Jovi koncert. Nem nézted? Mert én persze elfelejtettem.... :cry: :cry:

Ne haragudjatok, de olvasni olvastalak Titeket, írni nem volt erőm, kedvem, illetve nem akartam a rosszkedvemet átragasztani. Sajnos nagypapám elment a Nagyika után. Pénteken lesz a temetés, utána talán már könnyebb lesz.... Megértem Angyalkát, nehéz most neki is! Részvétem!

És mindemellé újra bukik a gyerek. Hová vigyem? Sára: nem találtatok valami jó gasztrost véletlen? Szívesen venném, ha valaki tudna egy jót ajánlani. De ne az I. és II. Gyerekklinikáról....

Esőmentes szép napot!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Szilvi
Oszinte reszvetem!

Es koszi a koszontest :) Nagyon ari vagy!

Korbe kerdezek gasztros ugyben. Ma, v holnap de. megyunk menjugate szurira ( :o ), megkerdezem vedononket. Eddig sok jo tanaccsal latott el.

Timi
Majd elfelejtettem!
Ugy tunik, jol alakulnak a dolgok, de nem szeretek semmit elkiabalni... Remelem, hamarosan bonthatjuk azt a pezsgot :wink:

Kép
boga
 
 


Timi
A helyes valtozat: majd´elfelejtettem

Kép
boga
 
 


Boga,
hát a nagy izgalmamban elfelejtetem a kis Lujzinak NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOTkívánni!
Kép


Természetesen még nem hívtak! :evil: De epekedve várom! :lol:


Szilvi,
sajnos nincs Story tv-nk,de Gerda hívott ,hogy nézzem. :roll: Ő nem nézhette,nem engedték neki,de az anyja felvette videóra.Azt mondta,hogy elhozza nekem. :lol:

Pusz

Timi
timiban
 
 


Szilvi,
őszinte részvétem!
timiban
 
 


Halihó!

Még Muzsunak tartozom a szlovák káposzta levessel, múltkor már megírtam, de aztán elszállt és nem volt időm újra írni. Ez tulajdonképpen egy savanyúkáposztából készült leves, ami a szlovákoknál nagyon népszerű, ha megyünk a Tátrába túrázni, akkor szinte minden menedékházban főznek ilyet, és nagyon jól tud esni egy hosszabb túra után. :)
Egyszerű megcsinálni. Csinálsz egy hagymás-szalonnás-pirospaprikás alapot, abban megforgatod a füstölt parasztkolbászt, amit karikára vágsz, rádobod a savanyű káposztát, rá kis víz, fedő alatt hagyod, hogy a kápi kicsit megpuhuljon. Aztán étkezési keményítővel besűríted, felöntöd vízzel, a végén meg kis tejfölt keversz bele. Néhol tesznek bele erdei gombákat is, hol szárítottat, hol rendeset. Isteni.

Hú nekem most nagyon megjött az étvágyam. Előbb toltam be két púpos tál krumplis tésztát kovi ubival. Nyami. És megint éhes vagyok.
Pedig vigyázni kéne a súlyomra. Most hirtelen 3 kg felugrott, pedig a 14.hétig nem híztam. Bár Bálintnál ilyenkor már 8 kg pluszban voltam, a sokkal több kezdő kilómra, ahogy a régi kiskönyvemet nézegetem.

Gabek: Nekem nincs ilyen terelős övem, Bálintnál se volt, most vacilláltam rajta, mert ugye elég sokat autózom Bálinttal és elég nagy már a pocakom. Mire eldöntöm már nem is fog kelleni, mert megszülök. Én szépen átvezetem az övet a hasam alatt.

Szilvi: Ez nem jó, hogy Ákos megint bukós lett. :( Jó lenne, ha tudnátok találni egy dokit, aki megoldja végre a problémátokat. Gondolom milyen nehéz lehet ez.
Részvétem a nagypapád miatt. :( :cry:

Nóri: A hasiját meg a kis fejét nézik Uh-val. A Heim Pálba mentek? Mi ott voltunk ,egy nagyon aranyos doktornéni csinálta Bálintnak. Az ortopédián meg csípő uh-t csinálnak, meg úgy szétreccsentik a két kis lábát, hogy azt hittem világgá megyek azonnal. De persze a gyerekeink sokkal kevésbé érzékenyek az ilyen vizsgálatokra, mint mi.
Amúgy mióta együtt csöveztünk a pathológián, gyakran állok neki összevágni egy tál zöldséget, és azt falatozgatni, annyira megkívántam egyszer, mikor ott ilyet falatoztál. :lol:

Timi: Drukk-drukk!!!

Lányok, olyan jó, hogy ti nemcsak hogy megértetek, de nem néztek hülyének a baba neme miatt. Szinte mindenki kiakad, akinek mondom, hogy mi meglepinek akarjuk. Ja, és az örök optimista magyar társadalom: úgyse fogjátok kibírni, hogy ne kérdezzétek meg - ha már a kedvenc beszólásoknál tartunk. A...d csakazértis!!!!!
De komolyan, az emberek 99,9%-ának az az első kérdése, hogy tudjuk-e már, hogy fiú-e vagy lány. Mintha ez lenne a legfontosabb.

Vanda: Az jó, hogy már nincs semmi tünet. Az orrfolyás is elmúlik majd reméljük. Bálintomnak még mindig szívni kell az orrát, pedig ő már hivatalosan majdnem egy hete gyógyultnak van nyilvánítva. Remélem ez a Broncho-Vaxum megoldja a problémáinkat most már, mert elég a sok orrszívásból!

Sára: Én is kiváncsi lennék az új frizura. :oops: Olyan jó az ember önérzetének egy kis fodrászolás után... Nem?

Na megyek pihenek egy kicsit, míg alszik az Ördögöm.

Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


:oops: :oops: :oops: :oops: tudtaaaaaam, hogy elfelejtem...

Boldog-boldog-boldog születésnapot, kívánjuk hogy legyen még, sok ilyen szép napod kicsi Lujzi!

lilló
 
 


Sziasztok lányok!
Lilla!
Nagyon jól hangzik ez a leves! Én is éhes lettem hirtelen, pedig terhes sem vagyok!!!! Amúgy a mi családunk tót származású, 100%-ban tót lány vagyok, nagymamámék még tótul nyomták otthon, de anyukámék már velünk magyarul beszéltek. Sok szlovák kaját főzünk mi is, de ezt nem ismertem!
Nekem is mondták az emberek mind3x, hogy nem fogjuk kibírni, ÉS KIBÍRTUK! Negyedjére se fogom megkérdezni! Hajrá, hajrá!

Szilvi, Angyalka!
Őszinte részvétem!

Boga!
BOLDOG SZÜLINAPOT LUJZINAK!!!!

Gabek!
Ne gyere itt nekem a Daubnerral!!!!!!! Vagy ez visszavágó a múltkori linzerekért!!!!! (Lyuka! :lol: )
Övhöz nem tudok hozzászólni, mert terhesen nagyon ritkán vezettem. Barátnőmnek volt, szerette!

Képzeljétek, ma Pannika olyan aranyos kijelentést tett. Van a csoportjukban egy másik testvérpár, és Peti is, meg Panni is jóban van velük. És panaszkodott Petike, hogy Vincéjék sajnos nem alszanak ott, ők mese után hazamennek. Panni hozzátette, hogy nekik nincs ágyuk se az oviban. Majd rám nézett, és kijelentette, hogy mi vegyünk ágyat Vincének és Csengének az oviba, mert akkor ők is ott tudnak aludni és délután játszani velük! Elmeséltük utána Vince apukájának, ő is meghatódott eme figyelmességen.

Na, itt ugrálnak rajtam a porontyjaim!
Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Lilla: Amikor másodszor bent csöveztem (akkor ugye sajna tovább maradtam), volt olyan aki már behozatta a zöldségeket...
Mások meg nem hitték el hogy azt így meg lehet enni (ma is ettem egy nagy adagot)
Az uh infot köszi, csk hogy tudjam melyik részét kell kicsomagolna ha azt mondják vetkőztessem le :lol:

Lujzinak: Boldog szülinapot

Timi: még mindig semmi????

Zsu: ez ari, nagyon gondoskodóak...

Szilvi: Őszinte részvétem


jó éjt :)

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]Kép
fnora82
 
 


Sziasztok!

Néhány napig csak olvastalak titeket, így most van pár hozzáfűznivalóm a témákhoz, de ahogy ismerem magam, a felét el fogom felejteni.

Először is Lujzinak nagyon sok boldog szülinapot kívánok! Milyen lett végül a tortája?

Szilvi! Angyalka! Részvétem!

Lilla! Én is úgy gondoltam először, hogy nem kérdezem meg a baba nemét, de egyszerűen én egy rettentő kíváncsi természet vagyok és nem bírom a bizonytalanságot, szóval mi tudjuk, bár még csak egy uh-n mutatta meg a kukiját. Sanyika is lány volt az első uh-n…
Egyébként a doki az uh-n rögtön mondta, hogy fiú és meg sem kérdezte, hogy akarjuk-e tudni a nemét. Ha mész uh-ra, szólj előre, hogy ne mondják meg, nehogy valaki elszólja magát!

Gabek! Sanyikával is használtam övterelőt és most is használok. Nagyon szeretem és sokkal inkább biztonságban érzem magam így, mint nélküle. Én ajánlom! Állítólag már kölcsönözni is lehet, nem kell feltétlenül megvenni.
Tényleg van a Daubnerban tejmentes torta? Na, akkor oda nekem sürgősen el kell mennem! Kár, hogy nagyon messze van tőlünk…
Egyébként ma kellemes meglepetés ért: megtudtam, hogy a McDonald’s-ban a tálcán lévő papír hátoldalán rajta van, hogy melyik kaja milyen allergéneket tartalmaz, melyikben van tej, tojás stb. Teljesen elámultam, hogy ilyenre figyelnek! Persze a sült krumplin kívül mindenben van tej… 

Boga! Köszi az infót a Salvus vízzel kapcsolatban! Amikor Sanyika kruppos volt, használtuk és azóta is a párologtató edényébe a radiátorra ezt szoktam önteni ha köhög. Egyébként én a hidegpárásítóba teszem bele és úgy használom. Igaz, most nem használtam neki, mert elfelejtettem, hogy az is jó lehet, csak a sima vizes hidegpárásító ment neki.

Timi! Hívtak délután?

Nálunk nincs sok változás, továbbra is a vajas kenyér a kedvenc, lassan gyógyulgat Sanyika, még nem gyógyult meg teljesen, viszont rettentő rosszul alszik, ma reggel is már ötkor fent volt és éjjel óránként, félóránként át kellett menni hozzá…

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Luizinak boldog elsőt, no és még sok hasonlót is kívánunk!

Kép

Kép
gabek
 
 


Lujzinak BOLDOG ELSO SZULINAPOT!!!

Ugye milyen fura/durva/hihetetlen/nemhiszemel fiiling? :lol:

Szules hogy is volt nalatok?

Kep??? :!:

Gabek, orok hala a Daubner tippert! es van, amiben se tojas se tej??? (mintha irtad volna, de nem emlekszem).
Ti meg akarjatok kerdezni a baba nemet?

Nem hiszem el, h a gyerkoceitek hagymat esznek! :shock:

Kismamik, hogy alltok a nevekkel? Vannak mar befutok?

Kep a frizurol: na azt azert mar neeeeem :lol: :lol:
A multkorit azert tettem fel, mert se ot se engem nem latni rajta igazan :wink:
Semmi kulcsi egyebkent, olyan, mint a regi csak "frissebb" kicsit.

Leptem!

Mano-Tundi??? :?:

Tucsi, lemaradt az ejszakai bejelentkezesed! Mira aludt ezek szerint? :)

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Boldog szülinapot Lujzinak!!!

Lilla, volt még sírás bölcsibe menet? Ennyi kihagyás után nem csoda, ha darabig sír reggel. Nem rábeszélni akarlak a bölcsire, mert te ismered Bíít és látod reggelente, csak megírom, amit én tapasztaltam, jó?

Brú, amikor beteg volt, mindig nyüszögött a bölcsiért (ma képzeld, eszébe jutott, hogy ellátogathatnánk oda), ennek ellenére mindig sírás volt reggel. De kifigyeltem, hogy kb. öt másodpercig tartott, pont addig, míg megtettem két szobányi távolságot, hogy a másik ajtónál hallgatózzak, úgy, hogy ne lásson.

Kihagyás után csak azok nem sírtak, akik már másfél-két éve bölcsisek voltak.

A leves jól hangzik, mentettem.

Szerintem az is tök normális, hogy nem akarjátok tudni a baba nemét, de én nem bírnám ki, kíváncsi vagyok, mint Móni. Egyébként, azt olvastam, hogy a gyerekek nemét az anyák döntik el... mármint valahogy az anyai szervezet befolyásolja, de már nem emlékszem a hogyanra. Ez is csak azért ragadt meg, mert elsőre párom lányt, én fiút akartam. :) Másodikra mondtam, hogy jöhet a lány...

Tényleg, Muzsu, adós vagy még a linzer recepttel! Panni nagyon aranyos!

Móni, jobbulást Sanyikának!

Gabek, én használtam az övterelőt, aztán vándorolt kollégámhoz, sógornőmhöz, mi mind szerettük :) a legjobban a kollégám, ő per "egy áldás"ként emlegette :D

Szilvi, részvétem. Sajnálom, hogy Ákival nem javul a helyzet - sajnos nem tudok segíteni... de tudod, ha találsz valakit...

Cserági, csatlakozom Sárához, képet kérünk :)

Sára hajáról is :)

Timi, mi van, mi van, mi van? Délután Brúnó már lázadt, hogy egyfolytában a géphez szaladozok az emeletre, nézni, hogy nincs-e hír rólad.

Vanda, jobbulást végre Bálintnak!

Nálunk két fogkezdemény látszik: megjelent az első két fehér pötty Mira ínyén. Brú egyre rosszabbul viseli a közösségmegvonást. De legalább nagyon élvezi ő is figyelni, hogyan ügyesedik a Mira, mindig extázisban kiabál, ha Mira feláll kapaszkodva (mert ezt gyakorolja a drágám).

Ezen kívül délután, az esőmentes kb. negyven percben kirontottam gazolni, elképesztő állapotok vannak a kertben, jó idő kéne már, hogy ráncba szedhessük.

Viszont láttam kisegeret, meglesz a böjtje, tudom, de tüneményes volt. Valami szemétláda kiirtotta a környékbeli kijáró macskákat, rögtön találok is egeret, kitűnő ötlet volt, ilyen szempontból is...

Na megyek, sziasztok!
Tücsi
20150827140659
 
 


Sára, alszik ő mindig, egyszer kel fel (nem kel fel igazán, azt nem várom meg), egykor enni. De ilyenkor tudok netezni, dolgozni, zenélni, kézműveskedni-varrogatni :) olvasni, telefonozni, e-mail-ezni, vasalni, teregetni, öööö asszem ennyi.

Ja, ha már még írok, Nóra, ne izgulj, ki fog simulni az az alvás, de még annyira pici a fiad. Képek?

T.
20150827140659
 
 


Jó reggelt!

Vannak éjszakai baglyok,én hajnali "kakas"vagyok! :lol:

Ugye nem feltételezitek rólam,hogy nem tájékoztatnálak titeket amint tudok valamit!?
Sajnos a tegnapi telefon elmaradt,de beszéltem a szülésznővel!
Az egyik csaj felmondott júniustól,így már nem kell győzködni a dirit az új állás kiharcolásáért,mert felszabadult egy!
De a döntés az ő kezében van,és gondolom a vez.szülésznő fog felhívni,aki tegnap nem dolgozott!

Ahogy hívtak,jövök és megírom a hallottakat!

Képeket és is várok mindenkitől!Olyan rég ajándékoztatok meg képekkel,természetesen lehet priviben is! :wink:

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


MOST HÍVTAK!FELVETTEK!!!!!!!
JÚNIUS 1-ÉN KEZDHETEK!!!!!
Sajnos nem tudták elintézni a májust,mert a csaj még dolgozik májusban,de bármikor bemehet,amikor a szabadidőm engedi. :lol:

Timi most VERY HAPPY!!!!!!!

Nagyon köszönöm a rengeteg drukkot,és,hogy ennyire szorítottatok nekem!!!!!Nagyon jól esett!!!!!!

Pusz

Timi
timiban
 
 


Timi, EEEELJEN! :D :D :D
GRATULALOK, hi, de jooo!
Vééééééééééééégre! :D
juhé! :D 8)
saara
 
 


éééééééééééééééééééééééééééééljeeeeeeeeeeeeeeen!
juhéjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj!

gratulálok!
20150827140659
 
 


Timi: Gratulálok, hurráááá sáláláááálálá

Szóval azt mondod beáll az alás, hát remélem, ma éjjel 2x kelt, most utána 4 órán át nem volt éhes, utána sem, de megkínáltam (bezabált persze) most meg mint aki bekómált úgy alszi :)

Kép,hm az újakat még fel kell tennem a gépre, ez egy hete készült
Kép a nagyágy az igazi :) anyáék paplanjával

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]Kép
fnora82
 
 


Sziasztok,

ma még írok, mert holnaptól nagyon be leszek havazva Bí szülinapja kapcsán.
Pénteken apa is itthon marad, megyünk állatkertbe, szombaton én készülök vasárnapra, mikor jön az egész család (nagyszülők, dédszülők, tesók) , vasárnap lesz a családi muri. A tortát már megrendeltem.

Először is Timi annyira örülök Neked, mióta beszéltünk telefonon azóta itt vigyorgok, kb mintha engem vettek volna fel :) Gratulálok még egyszer!! szuper a köbön!

Tücsi: Igazából még ma is sírt, mikor otthagytam, de vannak fokozatok, hétfőn még elképesztő hiszti volt, aztán egyre halványult a dolog, ma már csak anya nyakába kapaszkodás, anya szeretlek, és kis pityergés volt. De ahogy elvitte a gondozó csaj, már láttam, hogy nem sír. Holnap ugye nem viszem, mert szülinapja van, hétfő még biztos gáz lesz a három nap kihagyás után. De hétfőn viszek be neki egy tortát - ez a szokás, ha vkinek szülinapja van/volt - és ott is megünneplik, talán kedden már szívesebben megy az élmények hatására (szereti, ha ünneplik őt).
Még meglátom a jövő hetet, aztán ha nem szokik vissza, akkor nem erőltetem.
Azt mondták a gondozó csajok, hogy egy hosszabb betegség után eléggé visszaesnek.
Egyébként most itthon is ragaszkodóbb, bújósabb, sírósabb. Hajnalban mindig átjön hozzám, hogy "Bálint csimpizik anyába", bemászik belém, nagyon átölel és alszik tovább reggelig. Gondolom a kis lelkét is megviselte a betegség.

Gabek: Képzeld, ma hallottam a barátnőmtől, aki szintén a mi dokinkhoz jár, és mostanában fog szülni, hogy már van a dokink magánrendelőjében is ctg. Állítólag 3ezer/alkalom, és valami szülésznő csinálja. Te hallottál erről valamit?

Sára: Nálunk még csak körvonalazódnak a nevek, fiú: Benjámin, lány: Mirtill, Abigél vagy Noémi közül kerül ki a nyertes. De még több, mint 20 hét alatt ez változhat.

Móni: Igen, ezt már többen is mondták, hogy szóljuk ahogy belépünk az ajtón, hogy nem akarjuk tudni a nevét. Bár úgy rémlik anno Bálintnál tőlünk megkérdezték, hogy akarjuk-e tudni. Igaz csaka fizetős 4D-sen, a sima klinikai uh-kon mindig mondták, hogy a neme nem látszik.

Tej és tojás mentes torta: hétvégén volt egy közös fórumos szülinap az áprilisi kétéveseknek, ott volt ilyen torta, répatorta volt, szerintem ilyen szentjános-kenyér (gyümölcskenyér) íze volt. Valahol ott rendelte a csaj az Örs környékén. Móni, megkérdezzem hol? Mégis közelebb van Neked, mint a III. ker.

Muzsu: Akkor megyek hozzátok gyakran vendégségbe. :) Imádom a szlovák kaját. Mi nagyon rákattantunk, minden évben megyünk a Tátrába, és olyankor teleesszük magunkat.
A brindzás pirognak nem tudod véletlenül a receptjét? Vajon az csak sima nudli tészta amiben benne van a brindza?


Annyit írtátok ezt a Daubnert, hogy lehet ma beugrunk, mert pont arra visz az utunk a kocsimért. Nagyon kiváncsi lettem.

Na megyek a dolgomra, főzni meg kicsit takeszolni (tényleg csak lájtosan).

Szép napot, jó hétvégét mindenkinek!
Lilla

Móninak kaja tipp: tegnap: krumplis tészta kovi ubival, ma: rakott zöldség káposzta salival

lilló
 
 


Nóri, hogy hasonlít Rád Erik!!! Hihetetlen!

Alvás: tényleg ne aggódj, előbb-utóbb beáll. Bálintnak 20 hónapos korára teljesen normális lett. :lol: :lol: :lol:

lilló
 
 


HALIHÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ

Most gyors leszek!
Egyetemi dogákat kell gyártani!!!!!+ nyelvemlékelemzést tanulok+ a szemináriumra kiadott szakirodalmat olvasom+ gyereket (és nagyiját) gardedámozom+szokásos itthoni teendők! (ja és a szokásos magánéleti zűr, ami már annyira megszokottá vált,hogy hiányozna)

ÉLJEN MINDEN SZÜLCSINAPOS SOKÁIG!

Timi!

ÉLJENNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN!

Gabek
Hol az a cukrázda pontosan?

Pusszantás! Vasárnap jövök!!!! Addig jót ne halljak felőletek!

ÉS napsütéses, nyuszikergetős, gyerekhancúros, medveterelegetős, apaszeretgetős hétvégét!!!!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
anid
 
 


Sziasztok!

Koszonjuk a koszonteseket :)

Tegnap elott csak 3-an orultunk egymasnak es emlekeztunk :)
A csaladi buli vasarnap lesz, tortat is akkor sutok, kepek is akkor lesznek.
22-en egesz nap olelgettuk egymast Lujzival. Sztem erezte, h teljesen el vagyok erzekenyulve, mert tobbszor odajott, es megolelgetett :D

Sara
Koszi kerdest, pont olyan erzes volt, ahogy irtad:)

Szules: Ejjel 1-kor ebredtem 5 perces fajasokra. Zuhi, wc, stb, fel3 korul ertunk be klinikara, akkor 1 ujjnyi, vajudoban ctg, mondtak irany szuloszoba (3-as szamu), 15p mulva 2 ujjnyi, 5:20-kor megjelent Lujzika:)
Igy leirva gyors volt, akkor nagyon nem tunt annak...

Timi!!!
GRATULALOK! VEGRE!!! Orulok, h vegre vege a bizonytalan varakozasnak :)
Junius eleje mindjart itt van :wink:

Kép
boga
 
 


Sziasztok,

Timi
Éljeeennnnn!!! :lol:
Bár kicsit aggódom, mert akkor kevesebbet fogsz errefele járni, és akkor hogy adsz majd nekünk jótanácsokat ha mi Lillával a vége felé járunk? :wink:


Saara
A Sacher torta az tuti tojás és tej mentes, mi azt vettünk tavaly, idén azt hiszem valami gyümölcsös lesz a befutó, mert én azokat imádom. De volt még egy valami amiben se tojás se tej.

Huncut
Ha nektek csak tejmentes torta kell abból van több is, van egy lista a falon, de az eladók is elmondják biztosan, de azt nem nyomom fejből. De mind nagyon finom! Szerintem megéri a fáradtságot, nekem ez a kedvenc cukrászdám.
Volt amikor 2 sarokra laktam tőle, azért örülök, hogy már elköltöztem, mert hát így terhesen nehéz lenne ellenállni a közeli kísértésnek :?

Lilla
Én ma megyek a dokihoz, ha gondolod rákérdezek. Bár múltkor is elfelejtettem a legfontosabbat, amit akartam. :roll:
Bár ha belegondolok én nem hiszem, hogy ezt kihasználnám, mert az ottani közlekedési állapotok, a lehetetlen parkolás engem mindig felbosszant egy kicsit, aztán sokat kell várni is, szóval a klinikai külső körülmények nyugisabbak, még ha messzebb is van.

Nóra
Tényleg beáll az alvás rend, és szerintem 20 hónapot sem kell várnotok, szerintem nekünk már az 5-nél beállt.

Lilla
Én nem bírnám ki, hogy ne tudjam a baba nemét :shock:
Mi tutira megkérdezzük. Mert hát készülünk is rá, mivel ha lány lesz akkor veszünk neki csajos cuccokat, ha pedig fiú, akkor ugyebár nem kell sok új dolog.
Már abba is belegondoltam, hogy ruházkodásilag pont fordítva lesz minden, mert hát Gergőnek csupa nyári cucc kellett először mivel májusi, a tesója meg ha októberben születik egyből kap egy csomó réteget, kabátot stb. Nem is tudom, hogy fogunk sétálni, ha nagy hidegek lesznek.

Azt, hogy az anyuka határozza meg a gyerek nemét, én ebbe nem hiszek, én ugyanis fixen azt gondoltam, hogy lány lesz a Gergő. Aztán nem az lett, amikor először mondta az orvos, hogy fiú, mondtam neki, hogy ne vicceljen velem, aztán komolyan kellett győzködnie, hogy elhiggyem :shock:
Mivál már egy fiunk van én inkább lányt szeretnék, de persze az se baj ha fiú, de azért ha belegondolok azt hiszem 5 év múlva már nehéz lesz 2 fiúval. Meg az fura lenne nekem, mert lány tesóm van és nem tudom majd, hogyan kell egy fiút nevelni. De persze az egészségesség a fontos.
Ha lány lesz Timi lesz, a fiút még nem tudjuk.

Boga
Az tök fura volt, hogy egyszer írtad, hogy te elnyomottnak érezted magad, mert 2. gyerek voltál/vagy. Ez miért volt, elárulod? Én is 2. vagyok, de én pont azt gondolom, hogy nekem könnyebb, mert a nővérem már kijárt előttem egy utat, egy csomót tanultam tőle, láttam mit csinál jól és mit nem, szóval én ezt nem éreztem, de érdekelne, hogy te miért. Nehogy elnyomja a gyerekem, de az tény hogy nehéz lesz igazságosnak lenni a két gyerekkel.
Beszámolót kérünk az első ünneplésről!

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Gabek
Most latom, milyen hasnolo a vonalzonk :)
Ha zavar, szolj, modositok :wink:

Teso ugyben irtam privit.

Pont tegnap olvastam egy cikket a bbc honlapjan errol az anya-gyerek nem temarol.
Arrol szolt, h allitolag a savassag merteke befolyasolja h fiu v lany lesz a baba, de persze ez nem 100%-ig bizonyitott, inkabb hiedelem.

En is 3 honapig szentul meg voltam gyozodve, h fiut hordok a szivem alatt, aztan kellett is 2 nap, h megszokjam a gondolatot, h lanyom lesz.

En is kivancsi vagyok, en sem birom ki, h ne kerdezzem meg :oops: :D

Kép
boga
 
 


Lilla: Köszi, pedig mindenki azt mondja tisztára a férjem kicsiben....
Ja a kontrolon láttam Capriot, hogy hogy hiányzott :)
Na itt egy mai friss kép
Szóval legjobb esetben még 3,5 hónap ajjajajjj

Kép

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]Kép
fnora82
 
 


Sziasztok!

Emlékeztek még rám? Úgy örülök, hogy végre eljutottam idáig. Elmarad ma délután egy képzésem, és így kicsit több időm van, mint általában, úgyhogy hurrá, végre itt vagyok.

Nagyon jó látni, hogy még mindig ilyen sok az ismerős, és GAbek nagyon örülök neked, nem is tudtam a jó hírről! Hát hajrá-hajrá!!

Dina, szerintem ne aggódj azon, hogy egyke lesz a lány, én is egyke vagyok, bár a szüleim mindent elkövettek, de nem lett tesóm (illetve lett, de... szóval ez egy hosszú és szomorú történet, amit most itt nem részletezek). Szóval egyke vagyok én is, és nem érzem magam rosszul emiatt. Lehet, hogy van, aki elkényeztetettnek tartja az egykéket, de szerintem lehet úgy nevelni, hogy ne látszon rajta. (Rajtam látszik?) :roll:

Timi,
gratulálok az álláshoz, szuper hír!!

Többieket is mind puszilom egyenként! Joe, Jutka szokott még erre járni?

Velünk semmi új nincs, Máté már folykéonyan beszél, és nagtyon élvezzük. Külön tetszik, hogy figyelgetem, milyen nyelvtani hibákat vét - szerintem tök érdekes, hogy mi az, amit már most sem téveszt el soha, és mi az, amit neki is tanulni kell. Például a "buszval"(busszal) és az "anyának nem is" (=anyának sem) a kedvencem.

A mai nappal itt is megérkezett a tavasz, ami azt jleenti, hogy reggel óta süt a nap - hónapok óta nem volt itt ilyen. Attól tartok, nem is lesz , úgyhogy most nyitott ablaknál ülök.

Gabek, Lilla ti ugyanott, ugyanannál dokinál fogtok szülni? Nézegettem egy itteni magánklinika honlapját, és kishíján elbőgtem magam tőle. Csak az oktatófilmekre kell vetni egy pillantást, hogy milyen szépen felszereltek a szobák, meg minden... Franciául beszélőknek külön ajánlom: http://www.cbk.lu/, illetve a videókat mindenkinek: http://www.cbk.lu/fr-chapitre-25.html
Na mindegy, ettől még messze vagyunk. A II. nőin legalább a szülőszobák szépek. Vagy van valami egyéb (pozitív) változás is, amiről nem tudok? Történt valami például az alagsorral? Vagy a vérvételnél kígyózó sorokkal?

Na megyek, mert azért van munkám is, majd még igyekszem benézni.

Sok puszi,
Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Sziasztok lányok!
Gyors bekukk és rohanok, mert indul az ovijárat.

Timi!!!!!
Szívből örülök, nagyon klasssssssz!!!!!!! Bárcsak már én is ilyennel büszkélkedhetnék!! Nekem is az jutott eszembe, hogy keveset leszel majd köztünk, de erre rá kell cáfoljál!!!!!!!!!!

Velünk zajlik az élet, mindenki egészséges, Gézuka kicsit verekedős, de ma reggel Panni lekevert neki egy akkora pofont, mikor szétrúgta Peti várát, hogy én is meglepődtem. Mindenkinek el kellett magyaráznom, hogy ilyet nem szabad, meg nem rugunk-pofozkodunk. Közben Petike meg vigyorgott! Peti lovag teljes erővel számol, tanulja a betűket. Minden nap azzal nyúz, hogy számoljuk ki, hányat kell aludni a névnapjáig, szülinapjáig. Majd bepróbálkozik, hogy legyen hamarabb.
Amúgy gyűjtöm be a rajzpályázatos rajzokat, van olyan ovi, amelyik most jelentette be nekem, hogy ők ilyet (anyukám babát vár) témát nem rajzoltatnak. Elég furcsa. Azért vannak nagyon aranyos rajzok, volt, aki kórházat rajzolt, babakocsit, esküvőt, szivet, de legtöbben anyukát nagy hassal, benne gyerekkel. Petike is így rajzolt le engem, Gézut tette a pocakomba, de ő mindenkit odabiggyesztett a rajzra, a többi rajzon viszont nem nagyon látok családokat. Van egy borzalmas ijesztő rajz is, szül az anyuka a kórházban és valami szörnyszerű a doktor, vagy apuka. Szabadkozott az óvónő, hogy nem ilyen pedig a gyerek lelkivilága.
Na, tényleg rohanok, költöm Gézut.
Puszi, Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: