Új privát üzeneted érkezett!

Katka és Iboly,

nagyon szépen köszönöm az ötleteket! Kipróbálom, hátha beválik. Az LLL-nek egyébként már írtam ezzel kapcsolatban kb. egy hete, de sajnos ezidáig nem válaszoltak.

Igika
Névtelen
 


Igika!

Az LLL nekem öt-hat nap múlva válaszolt (de volt egy hét is és egy nap is).

Ha gyors választ szeretnél hívd fel õket telefonon (a honlapukon megtalálod a tanácsadók számait).

Katka
katka
 
 


Sziasztok!

Iboly, szija! Köszönöm a hozzászólásodat! A lányom kakija még mindig nyálkás, de többnyire szép sárga. Ha iszom Lactoherbet, utána zöldes. Az unokahugomnak 7 hónapos koráig MINDEN pelusban volt zöld, nyálkás kaki. A egy kedves, idõs dokibácsija volt, aki azt mondta, ne csináljanak belõle gondot, majd kinövi. Hát, 7 hónaposan ki is nõtte. Romola a második Lactoherb kúra után még mindig nyálkásat kakil, fájdalmai nincsenek, úgyhogy - gondolom - õ is majd kinövi.

Új "problémánk": a lányom haragban van a jobb cicimmel. DE: ha a bal cicimbõl eszik, és én óvatosan kiveszem a szájából, majd nagyon gyorsan, a felsõtestemet elfordítva a jobb cicimet "csempészem" bele a szájába (a bal helyett), akkor nem veszi észre a cselt (vagy nem érdekli), és vígan eszik tovább immár a jobb cicibõl. Ezek után óvatosan, de határozottan végignyomkodtam Romi fülét, karját, lábát, stb., hátha valamije fáj azon az oldalon, de úgy tûnik, semmi baja.
Éjszaka, ha félálomban eszik, akkor gond nélkül eszik a jobb cicibõl.
Szerintetek ez miért lehet?

Sziasztok: Laura
P_Laura
 

 
 

Iboly!

Még valami eszembe jutott: ha már ilyen segítõkész vagy, írnál nekünk pár dolgot az anyatej fagyasztásáról?
Romi nemsokára 4 hónapos lesz, úgyhogy arra gondoltam, ideje volna tartalékolni némi tejcsit arra az idõszakra, amikor már fõzögetek neki. Tápszer helyett anyatejet szeretnék majd használni.
Én úgy tudom, fél évig lehet fagyasztott állapotban tárolni. Eddig tisztára mosott, pici üvegekbe raktam, de rajtam jégkockatartóba is (onnan pedig 3-4 kockát egy-egy alufóliába). (Bár ezt a jégkockatartós módszert egyesek ellenzik.)

Ha nincs sok idõd, nekem az is elég, ha leírod, hol lehet a neten ilyen infókat találni. (Az LLL odalán errõl nem találtam semmit, de lehet, hogy csak én voltam figyelmetlen.)

Köszönöm a fáradozásod: Laura
p_laura
 
 


Sziasztok!
Laura,
idemásolom neked Iboly válaszát, mert nem rég én is pont ezt kérdeztem tõle anyatej ügyben.
Üdv:
Ágci
Az anyatej tárolási ideje a homérséklettol függ.
Szobahomérsékleten (19-22 C fok) 10 órán keresztül tárolható. Nyilván ne hagyd elöl sokáig ha 30 fok van.
Hutoben (0-4 C fok) 8 napig
A hutoben lévo fagyasztórekeszben 2 hétig
Fagyasztóval kombinált hutoben (külön ajtós fagyasztó) 3-4 hónapig
Fagyasztószekrényben vagy ládában (-19 C fok) 6 hónapnál is tovább.

Kép
Ágci
 
 


Kedves Igika,
mi is ilyen félcicisek vagyunk. Sose jöttem rá, miért, de Annipanni a bal cicit mindig elõnyben részesítette. ( kb egy éves kora óta meg már a praktikák ellen is öntudatosan küzd: "Nem jó cici! Másik oldalra!") Így persze én is elég asszimmetrikus voltam egy darabig. Most viszont, hogy már kevesebbet szopizik, lassan megint egyformák a melleim.
Szóval esztétikai okokból szerintem nem kell aggódnod.
Persze azért remélem, beválnak a praktikák.
Mindenkinek sok sikert! Vera
vera
 
 


Sziasztok!
Azt nem tudjátok, hogy tényleg befolyásolja a mell formáját, hogy milyen gyorsan választod el a babát?
karina
 
 


Szia Kati!
Bocs off!
Küldtem emilt!
Mariann
zmariann
 
 


Kedves Vera,

nagyon köszönöm a biztatást! Az igazából nem az aggaszt, hogy milyen "érdekesen" néznek ki a melleim az aszimmetria miatt, inkább azért aggódom, hogy nem tudom, egy cici is képes-e elõállítani annyi tejet, hogy elég legyen a kisfiamnak. Azért persze még mindig keményen küzdök, hogy helyreálljon az egyensúly.

Igika
igika
 
 


Szia Igika!

Nekem is az egyik mellem sokkal erõsebben termel, mint a másik. Egy idõben annyira elcsúszott az arány a kettõ között, hogy csak abból a mellembõl etettem egész nap, és elég volt. Aztán minden etetésnél azzal a mellemmel kezdtem, és most már megint termel elég tejet az is. Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Én még ugyan nem szoptatok, mert még odabent rugdos a kicsi, de már nincs sok idõnk hátra, ezért szeretném a tanácsotokat kérni.
Annyiféle véleményt olvastam már, hogy fogalmam sincs hogy kell hozzákezdeni ehhez a szoptatás kérdéshez. Arról is megoszlanak a vélemények, hogy fejni, vagy nem fejni.
Én úgy gondolom, hogy valamennyi fejésre mindenképpen szükségünk lesz, mert valószínûleg hetenet legalább 2-3 alkalommal 3-4 órákra másra kell bíznom a kicsit, igy az elején mindenképpen szüksége lesz az alatt is etetésre, tehát kell a lefejt tej.
De akkor meg mikor fejjek, nem tejellátóközpontot akarok nyitni, csak a kicsinek biztosítani a kimaradó etetésekre. És, ti tapasztaltak mivel fejjek? Kinek mi vált be?
Még egy kérdés: az LLL füzeteket hol lehet beszerezni? most itt a neten próbálom õket bogarászni, de jó lenne rendes füzetke formájában a kezembe venni, és úgy átnézni az egészet.

Elöre is minenkinek köszi
Miele
Miele
 


Szia Miele!
SZVSZ... én az elején 2 ok miatt fejtem.
1. Szopizás után kifejtem ami maradt és beraktam a mélyhûtõbe, hogy ha bármi van ... legyen.
2. A pici nem mindig akkor akart szopizni amikor durranásig tele volt a cicim, olyankor fejtem egy kicsit, hogy ne feszüljön annyira.
Nem módszeresen fejtem, hanem igény szerint Kép
Csak akkor szaporítja a fejés a tejcsit ha módszeresen, rendszeresen fejsz, mert akkor az olyan mintha a kicsi szopizna... a szervezet meg azt hiszi, hogy kell még termelni és igyekszik. Kép
Sokáig 30 hónapig volt tejem. Pont elegendõ mennyiség. Amikor összegyült kb 3 napi adag a mélyhûtõben. Már nem gyüjtögettem tovább.
Gyakorlatilag: Gyüjtsd a tejcsit, hogy legyen tartalék.
Ha el kell menned, próbáld úgy idõzíteni, hogy
...
Megpróbáltam leírni, hogy nálunk, hogyan volt, de rájöttem, hogy fölösleges. Minden baba más ritmusba eszik és még saját magához képest is összevissza Kép hol éhes, hol szomjas, hol csak úgy cicizgetne. Ha meglesz a babád, alakítsd ki az életeteket szeretettel, úgy hogy neked is jó legyen. Az neki is jó. Csuda rugalmasak tudnak lenni a picik.
Az enyém 1 hónapos korától jött velem dolgozni. Bizton állíthatom, hogy nem sínylette meg, sõt...
Most majd a nagyobbacska megy de. oviba, a picike meg megint jön velem dolgozni. A bevált gyakorlat.
...
Én kézzel fejtem. Könnyû tisztán tartani, mindig kéznél van és kíméletes. Kép(Valójában többféle mellszívót is kipróbáltam, de azzal egyáltalán nem ment.)

Az LLL füzeteket a Liga telefonszámán kérheted.
214-3309
Ha jól tudom kint szoktak lenni, babás rendezvényeken. Lehet, hogy a Babaruha börzén is.

Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Kedves Igika,
biztosan elég lesz a tej akkor is, ha csak egy cicit "használ", gondolj pl. az ikrekre, végülis ott ugyanez az arány...
Meg, mint írtam, nálunk is ez a helyzet, és Annipanni 8 hónapig élt kizárólag anyatejen. Most meg már lassan másfél éves, és még mindig vígan szopizik. Ja, és mindig is meglehetõs gömbölyded volt... Vera
vera
 
 


Szia Igika!
Mint ikres anyuka, csak egyetérteni tudok Verával. Hozzáteszem, a fiam legalább kétszer annyit evett (és eszik is), mint a lányom. Megvolt (megvan) a saját cicijük, és az ráállt az eltérõ mennyiségre. Eleinte volt méretkülönbség a két cici között, de pár hónap alatt kiegyenlítõdött.
Szóval, csak biztatni tudlak!
Kati
PS.: Még mindig nincs senki, akinek szintén "harap" a babája?
karina
 
 


Sziasztok!

Ágci, köszönöm a tanácsod!

Szia: Laura
p_laura
 
 


Hello Lányok!

Nagyon köszönöm a sok jó tanácsot és biztatást! Mivel ennyien szorítatok nekem, úgy érzem, be kell számolnom a fejleményekrõl, meg hát hátha más is profitál a tapasztalataimból.
Szóval hála a sok nyüstölésnek és kísérletezésnek, a bal cicim lassan aktivizálja magát és a kezdeti 30-40 gramm helyett volt olyan, hogy a kisfiam 100 grammot is kiszopizott. A szopi közbeni "cselek" (pozíció változtatás stb.) sajnos nem jöttek be, viszont a sûrû fejés (pedig néha csak pár csepp jött ki) és a gyakoribb szoptatás segítettek. Így már nincs olyan nagy eltérés a két mellem között. Mindenesetre még mindig a lustábbal kezdem a szoptatást. Idõközben megérkezett a LLL tanácsadójának válasza, mely szintén tanulságos és meglepõen részletes volt, így ennek is jó hasznát vettem.

Igika
igika
 
 


Sziasztok kedves szoptató anyukák!

Az Eszter-lánc Anyatej Misszió nevében kérem a segítségeteket: Orosházán egy 3 hónapos kisbaba szeretne anyatejhez jutni, ha valaki éppen arrafelé lakik (Szeged, Orosháza és környéke) vagy tud valakirõl, és van felesleges anyateje, legyen szíves jelentkezzen nálam!
Az Anyatejmisszióról bõvebben az "Anyatej közvetítés országszerte" topikban olvashattok. MÛKÖDIK!!!!!!!!

Elõre is köszönöm a segítséget!

Emese
Eszter-lánc Anyatej Misszió
tel: 1/3510028
anyatejmisszio@axelero.hu
emesemama (emesemama)
 


Sziasztok!

Laura! Saját használatra bármiben lefagyaszthatod az anyatejet. Én Petit Danone-os kispoharakat használtam erre a célra, amikor megfagyott, kiborítottam, és egyenként Folpackba csomagoltam õket. Szerintem a jégkockatartó tökéletes megoldás.

Kati! Nem befolyásolja a mell formáját az elválasztás. Sõt, alapvetõen a szoptatás sem, ugyanis a terhesség alatt változik meg a mell formája.

Igika! Vannak olyan nõk, akik végig egy mellbõl szoptatnak és a mellük képes alkalmazkodni a baba igényeihez. Lehet kizárólag egy mellbõl is szoptatni. Vagy gondolj az ikres mamákra: az õ mellük két gyermek igényét tudja kiszolgálni, sõt tudunk olyan hármasikrekrõl is, akiket pótlás nélkül szoptatott a mamájuk.

Miele! Ha olyan helyen laksz, ahol van LLL baba-mama csoport, érdemes lenne még szülés elõtt ellátogatnod oda. Ott találsz füzeteket is és a csoportban szerzett tapasztalatok sokat segítenek a szülés utáni idõszakban.

Iboly
iboly
 
 


Sziasztok!

Szopi-sztrájkot tart a kisfiam, segítsetek, mit tehetek?!?!

Õurasága elmúlt három hónapos, már jóideje kevesebbet eszik, mint kéthónapos korában, de mostanában már kész katasztrófa. Kétféle mûsort váltogat, néhány percnyi szopizás után vagy nézelõdni kezd, vagy hátrafeszíti magát, erölködõ hangokat hallat, a feje ellilul és izzadság gyöngyözik a homlokán. Mindkét esetben egy kis cirkuszolás után ujra a ciciért kap, de éppen csak bekapja, azután azonnal elengedi, és újra kezdi a mûsort. Mivel eddig a "normális" szopizásai kb. egy órahosszáig tartottak, ez a 6-8 perc, amire mostanában hajlandó nagyon kevés. Már a mérleget is elõvettem, 60 grammot sikerült az én 6,5 kg. súlyú, (eddig) naponta ötször evõ kisfiamnak egyszerre beszopikálnia. Utána mindenféle kinlódások árán letuszkoltam még 50-et a torkán, de még a 110 gramm is iszonyúan kevés!
Már mindent kipróbáltam, ami eszembe jutott, vagy amilyen tanácsot itt a babaneten kulcsszavas kereséssel sikerült találnom. Rendszerint ülve, PiciLacit hami-párnára fektetve szoptatok. Próbáltam fekve, és ülve, de más-más testhelyzetekben, másként elhelyezve a Picit, de ettõl semmi nem változott. Próbáltam különbözõ mértékben elsötétíteni a szobát, ezen kívül énekléssel, zenével lekötni a figyelmét, és teljes csönddel és békével zavartalanságot biztosítani is. Próbáltam "kiéheztetni", hogy jobb legyen az étvágya, és cicire tenni féléhesen, hogy legyen türelme az evéshez. Egyik se használt. A Picikémnek nem fáj a füle, nincs se seb, se szájpenész a szájában, nincs eldugulva az orra, és nem ér hozzá a lába semmihez. Én nem mensizek, (remélem) nem vagyok terhes, és nem használok szokatlan illetú kozmetikumokat. Egyszer kipróbáltam, a lefejt tejet cumisüvegbõl lelkesen fogadta, de ezt nem szeretném rendszeresíteni. Most a cumi elkobzásával próbálkozok, de ezzel eddig még csak üvöltést sikerült elérnem. Próbálom cicire tenni, mikor követeli a cumiját, de akkor végképp csak játszik vele, és tartok tõle, hogy ezzel végképp beteszek a normális evésnek.

Van még valami 5letetek, amit nem próbáltam ki? Esetleg tapasztalt valaki hasonlót? Segítsetek!


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Kedves BMárti!

Hasonlót az én kisfiam is csinált, de úgy vettem észre, hogy nem sztrájkolt, csak bántotta a hasikóját a lenyelt levegõ. Ilyenkor többször büfiztettem, sõt volt olyan hogy sétáltam egy kört vele a lakásba, akkor megjött a "röfi" és utána vígan evett még jó néhány percet. Sõt volt olyan hogy nem is volt 1x, hanem bekapta kiköpte, ez ment vagy 5x, aztán büfi, megint az elõbbi, és 1x csak nekilátott és evett még vagy 15 percig. Szóval fõ, hogy legyél türelmes vele. A cumit próbáld meg minél kevesebbszer adni, de lehet, hogy az a bûnös.
Remélem minél elõbb rendezõdnek a dolgok,
üdv:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Köszi a tanácsokat, körülnézek még LLL ügyben, hol van ilyen csoport, mindjárt megnézem a honlapjukat.
Amúgy Örs vezér tere környéke ahol én lakom.

Köszi
Miele
Miele
 


Szia Ágci!

Büfiztetni meg szoktam próbálni, amikor hisztizni kezd, de az nem szokott megoldást hozni. A másik cicire való átrakás újabb néhány percnyi szopizást eredményez néha, de az is csak nagyon átmeneti megoldás. Viszont olyan már volt, hogy letettem, hogy ha nem kérsz, akkor ne egyél, én nem erõltetem, azután (kb. 10 perc múlva) újra felvettem, mert nagyon sírt, és akkor evett még egy keveset. Legközelebb meg fogom próbálni az 5-10 perces szünetek beiktatását, hátha az segít. Még az is lehet, hogy mélyebben lévõ büfi bántja, ami nem tud az alatt az 1-2 perc alatt feljönni, amíg függõlegesen tartom. Kipróbálom, hátha... Igyekszem türelmes lenni, bár nem könnyû, mert közben aggódok, hogy mi lesz vele, ha nem eszik eleget. Kép
Most a legutóbbi szopizáskor a félálom-taktikával próbálkoztam. Iboly írta valahol, hogy az még talán segíthet, csak azt nem írta, kinek kell félálomban lennie. Kép Tuti ami fix, mi félálomban voltunk mindketten. Kép Most legalább nem köpte ki a cicit, békésen dudlizgatott rajta egy óra hosszáig, és ami tej önként a szájába folyt, azt kegyeskedett lenyelni. Egy óra alatt 90 grammot sikerült "befalnia", és ami a legfurcsább, nem is látszik éhesnek. Igaz, hogy a déli és a délutáni szopi között cicire tettem egyszer, amikor a cumiját követelte, és akkor is dudlizott vagy 20 percet a cicimen, de azt nem mértem, úgyhogy nem tudom, mennyi tejecske folyhatott le a torkán.

Köszi a tanácsot, remélem beválik.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Márti!

Jó, hogy ennyi mindent megpróbáltál, így számomra is elég egyértelmû, mi a baj.
Ha úgy látod, hogy nem a büfi bántja PiciLacit, akkor az általad leírtak alapján én a cumizavarra tippelek. Ennek a megszüntetésére van egy jó módszer, aki kipróbálta, annak bevált. De hosszú lenne ideírni, inkább emailben, ha érdekel. Küldj egy emilt nekem az eboy@freemail.hu címre, mert csak a munkahelyi emailedre emlékszem.
Addig is két dolog: A kicsi babádnak kell (elsõsorban) félálomban lennie Kép
Nem szabad kiéheztetni a kicsit. Egyrészt nagyon veszélyes a kiszáradás miatt, másrészt éhesen csak még dühösebb lesz és egy cumizavaros baba nem nagyon kéri a cicit, ha nagyon éhes. Inkább egy kicsivel azelõtt próbáld meg mellretenni õt, mielõtt valószínûleg megéhezne.
Az pedig nagyon jó, ha cumizás helyett inkább mellretetted!

Iboly
iboly
 
 


Kedves mindenki!

Nem akarok beleszólni a szoptatás topikba, merthogy nekem nem ment, viszont az anyatej lefagyasztásához volna hozzáfûznivalóm.

Többször látom leírva, hogy a jégkockatartó és a joghurtos poharak milyen jók erre a célra. Én 1 évig etettem a kislányom mások lefejt, fagyasztott anyatejével, ez több száz litert tesz ki és kb 40-50 anyát. Persze ezek nem csak saját célra, hanem idegen csecsemõ táplálására alkalmas tejek is voltak, azonban az anyatej eltarthatóságát és felhasználhatóságát ez a tény nem változtatja meg.

Valóban le lehet fagyasztani a tejeket jégkockatartóban és folpackban tárolni, csak éppen nem fog elállni néhány hétnél tovább biztonságosan.
Az anyatej ugyanis attól válik felhasználhatatlanná tárolás közben, hogy levegõ éri, azaz nem légmentesen van eltéve: rárakódik a pára, átveszi a hûtõ szagát, átveszi más ételek szagát, átveszi a gyümölcsjoghurtos doboz szagát, stb, stb, valmint attól, hogy sokszor érintkezik a külvilággal akár fagyott állapotban is a tej. Ezektõl annyira megromlik az anyatej minõsége, hogy nem fogja megenni a baba, kár vele kínlódni, vagy szemmel és orral "láthatóan" is megromlik.

Érdemes tehéntejjel kipróbálni saját magunkon: elõször az eredeti csomagolásában (pasztörizált, steril, stb.) fagyasztani, majd felengedni és megkóstolni. Ezután jöhetnek az igazi kísérletek mintha anyatej lenne: jégkockatartóban/joghurtospohárban stb fagyasztani, folpackban stb tárolni néhány hétig, majd megkóstolni. Szerintem érezhetõ lesz a különbség.....na, hát az anyatejet is ugyanennyire teszi tönkre.

Én kaptam jégkockatartós majd bezacskózott tejeket, le nem fedett jégkockatartós tejeket, margarinos dobozba apránként hozzáöntögetett tejeket, gyümölcsjoghurtos pohárban tárolt tejeket, és elmondhatom, hogy mindegyiket ki kellett öntenem, mert az íze nem anyatej volt. Mindegyiken vastag zúzmara volt a hûtõbõl (a lefedetteken is) erõs mellékízzel. Nem taglalnám milyen volt....A gyümölcsjoghurtosat végül belediktáltam a kislányomba tápszerrel keverve, mert annyira nem volt sehonnan sem tejünk, de nem itta valami lelkesen az "erdei gyümölcsös" anyatejet.

Saját használatra esetleg lehet így elrakni, de nem sokáig, és ne csodálkozzunk ha nem arat sikert a jégkockatartós anyatej. Más kisbabáknak viszont nagyon ellenjavallt joghurtos poharakba és társaiba rakni a tejeket, mert nem steril, tehát nem áll el!!

6-12 hónapig csak légmentesen lezárt sterilizált üvegben vagy steril anyatejgyûjtõ zacskóban áll el az anyatej!! Másban NEM.

Summa summárum, szerintem érdemes rááldozni a steril zacskóra a pénzt. Ellenkezõ esetben ha a saját babánk nem itta/ette meg a tejet, másnak nem lehet odaadni, és kárba veszett ez a legdrágább kincs.

Emese
emesemama
 
 


Sziasztok!
Napokig nem jelentkeztem, most meg rögtön segítséget kérek.
Botika betöltötte a 6. hónapot és nagyon kényelmetlen változás állt be. Korábban sem aludta át az éjszakát, egyszer mindig felkelt úgy 3-4 óra között, akkor megszoptattam és aludt tovább 6-7-ig. Kb. egy hete sokkal sûrûbben ébred éjjel, most pl. már éjfél elõtt kért enni (sírt, próbáltam megnyugtatni, de csak cicizni akart)aztán aludt fél négyig, aztán 6-kor megint evett, de már nem aludt vissza. Azt nem írtam, hogy 8 körül este már alszik.
Napközben nincs semmi gond, jókedvû, mosolyog, mint eddig. A súlya stagnál, vagy csk igen picit mozdul elõre. A tejcsivel nincs gond, kétszer mértem véletlenszerûen, délelõtt 200-at, délután 170-et evett. Napközben eszik 5-ször meg éjszaka 3-4-szer.
Gondolom ezek a dolgok azt jelzik, hogy eljött az ideje a szilárd táplálékok bevezetésének, tegnapelõtt el is kezdtünk almát enni, de attól még õ nem fog jóllakni. Úgy csinálom, ahogy Iboly a múltkor leírta, de így nem kap egyenlõre még sokkal több vitamint, ásványi anyagot , stb.
Mit gondoltok? Adjak neki mást is?
VAgy lehet, hogy más miatt kel fel éjszaka többször? Nem gondolom, hogy beteg, de szerintetek vigyem el orvoshoz?
Várom a válaszokat! Erika
botianyu
 
 


Sziasztok!

Többen javasolták, hogy használjak fejõgépet(a kézi fejéssel ui. eddig nem sok sikerélményem volt). Egészen konkrétan az AVENT Isis készülékét ajánlották, ami sajnos elég húzós, mert kb. 13 ezer Ft-ba kerül. Van esetleg tapasztalatotok ezzel a masinával? Érdemes ennyit befektetni, tényleg ennyire jó?

Igika
igika
 
 


BMárti,
elfelejtettem még kérdezni PiciLaci csak anyatejet kap?

Szia Igika!
HA rendezõdni látszik a helyzet, szerintem nem kellene felborítani mellszívóval (ez csak olyan józan paraszti ész gondolat), csak legyél egy kicsit türelmesebb. A lll-tõl is ilyen tanácsot kaptál?
DE nekem van Avent Isis mellszívóm, és bár nekem más volt a problémám, leváltottam egy elektromos Medelára! Ha vki kérdezi tõlem, ezt ajánlom nagyon jó szívvel. Valamivel olcsóbb is, és tényleg nagyon jó. Esetleg, ha mindenképp venni akarsz, meg lehetne próbálni használtan, nagyon jó árakon lehet kapni, szinte vadi újat. (A múltkor valahol bontatlant olvastam. Ha gondolod küldök telcsiszámokat Babamagazin, Anyák lapja..stb.)
Szia:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Tejtároláshoz...
én 2 dl-es orvosságos üvegeket vettem a gyógyszertárban (50 Ft/db), abban tartottam a tejet a mályhûtõben. Steril, jól záródó. Csak arra kell vigyázni, hogy ne legyen teljesen tele tejjel, mert akkor szétfagy. Ha már nincs szükség az üvegre, visszaváltható.
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Sziasztok!

Ágci! PiciLaci csak szopizik, igen. Az este elõadta az éheztetett kisbaba címû mûsort, másfél órán keresztül vadul szopizott, csak "üres cici" hiszti volt idõnként, de azt megoldotta a másik cicre való átrakás. Az éjjel úgy evett, mint egy jólnevelt úrigyerek, azután reggel újrakezdte a fesztivált. 8 órakor megevett nagy hisztizések közepette 100 grammot, próbáltam sétálni vele, 5 perc után tényleg érkezett még egy nagy büfi, de tovább enni azután se volt hajlandó. Azután 11-ig kinlódtunk, mert elvettem a játszócumiját, így vagy az öklét rágta, és közben anyagyilkos pillantásokkal méregetett, vagy üvöltött. 11 órakor újra cicire tettem, akkor 60 grammot sikerült befalnia, attól mostanáig sírt vagy nyühögött felváltva, a cicit nem fogadta el újra, úgyhogy (már megint õ) gyõzött, és odaadtam a cumiját. Olyan édes volt, felsikkantott örömében, amikor a cumit meglátta, és felemelte (hanyatt fekve) a kis fejét (meg a lábát is persze Kép), hogy minél hamarabb bekaphassa. Azután elégedett arckifejezéssel cummantott kettõt, és elaludt.
Most éppen azon tépelõdök, hogy nem lehet-e szomjas. Csak a tej elejét fogadja el, ami ugye hígabb, és utána nem eszik, ráadásul ahogy a nyálával játszik, az is olyan furcsán sûrûnek tûnik. A tej meg, amit kifejek az õ kis cummogásai után (mert félek, hogy beáll a termelés erre az igényszintre), olyan sûrû, mint a tejszín. Vastagon kiül az üvegre, és ha összerázom, hogy elkeveredjen, akkor felhabosodik, és a buborékok még órák múlva se pattannak el. Már az is megfordult a fejemben, hogy a kifejt tejet kellene bekanalazni a szájába, de valami oka csak van, hogy nem eszi meg, akkor meg talán jobban teszem, ha nem erõltetem. Félek megitatni is, hátha azzal az értékesebb tejtõl veszem el az étvágyát... Lassan már a kétségeimben is kételkedek... Kép

Igika! Nekem Avent ISIS mellszívóm van, és nekem nagyon bevált, sõt, csak az vált be. Madelám is van, igaz, nem elektromos, de azzal képtelen voltam fejni, mert mindkét kezem kellett a mûködtetéséhez, és nagyon kellett volna egy harmadik kéz a cicim tartásához, maszírozásához. A kórházban, ahol szültem (Margit) elektromos Madalák voltak, de az elég kellemetlen érzés volt, ahogy húzgálta a cicimet, és azon a mûanyag oldalfalon csúszkált a mellbimbóm. Persze lehet, hogy ez csak a cici kezdeti túlérzékenysége miatt volt így. Az Avent ISIS-nek van egy puha szilikon tölcsér része, a cicivel az érintkezik közvetlenül, és maga a bimbó ebbõl elõre kiér, így fejés közben szinte nem is ér hozzá semmi. Szóval szerintem nagyon tuti az Avent ISIS. Most légy okos Kép, egy hozzászólás mellette, és egy ellene... Kár, hogy nem lehet az ilyesmit elõre kipróbálni, mert tényleg biztos mindenkinek más jön be.

Emese! Jaj, de jó, hogy leírtad a tapasztalataidat a tej fagyasztás ügyében! Nekem éppen most vannak kifogyóban az Avent zacskócskáim, és az itt olvasottak alapján éppen úgy döntöttem, nem költök rá többet, mert tényleg q... drága. Viszont annak semmi értelme, hogy lefagyasszam, azután meg kidobáljam a tejecskét, hiszen az anyatej még drágább (kincs), mint az Avent zacskók. Nagyon köszi, hogy idõt szántál rá, és elmondtad a tapasztalataidat!

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Ágci, BMárti!

Nagyon köszönöm, hogy megosztottátok velem a véleményeteket és a tapasztalataitokat!

Ágci, ha tényleg tudsz segíteni, szívesen veszem, ha küldesz nekem telefonszámokat. Az LLL-tanácsadó azt javasolta, hogy ne kínlódjak a fejéssel, ha nem megy, hanem inkább helyette szoptassak sûrûbben. A Babanet-es tanácsadó viszont azt ajánlotta, hogy szoptatás közben fejjem a bal mellem mellszívóval, mert csak ilyenkor mûködik a tejleadó-reflex. Az Avent-ra más kismamákkal való konzultáció után esett a választásom, nagyon sokan ezt favorizálták.
Lehet, hogy tényleg türelmesebbnek kellene lennem, de úgy érzem, a mellszívóval kicsit meggyorsíthatnám a folyamatokat.

Igika
igika
 
 


Sziasztok!

Igika! Az nem igaz, hogy csak szoptatás közben mûködik a tejleadó reflex! Én mindig szoptatás után fejek, igaz, rögtön utána, de soha nem közben. Kézzel fejni én se tudtam soha, a szélrózsa minden irányába spriccelt a tej a cicimbõl, több volt a plafonon, mint az edénykében. Normális esetben nem is fejek azóta se, de most pl., hogy a kisfiam nem hajlanó szopizni, nagyon is jól jön, hogy ki tudom üríteni a ciciket, így talán nem fog nagyon lecsökkenni a tejtermelés.

Ágci! Képzeld EVETT a kisfiam!!! KépKépKép Azután, hogy 1 órakor megkapta azt a q... cumit, két órahosszát aludt egyfolytában, közben úgy állt a cumi a szájában, mintha pillanatragasztóba mártottam volna (máskor mindig kiesik, ha elalszik). 3 órakor kezdett ébredezni, akkor gyorsan kivettem a kiságyból, és cicire tettem, mielõtt igazán felébredt volna. Szerintem azt hitte, nagy cicikrõl álmodik KépKépKép, és szépen komótosan szopizott mindkét cicimen 20-20 percet. Le is folyt a torkán 140 gramm, ami nálunk mostanában már rekord. KépKépKép Lám-lám, milyen kevés elég a boldogságomhoz... KépKépKép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Lányok!
Lehet, hogy a hétvégén leszek gép közelben (kicsi férj fog erre uralkodni), de hétfõn jövök telcsi számok meg minden.

BMárti, jujjj de jó! Nem lehetne egy nap csak 1x mérni. Hátha nem idegesítene ennyire, hogy ekkor annyi, ekkor meg annyi.
Aztán mondd meg a fiatalúrnak, hogy így tovább, kapja is össze magát!:-) Igen, ismerõs a: "kevés a boldogsághoz..."Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Igika!
Az Avent Isisrõl: nekem nagyon bevált! Kézzel csak keveset tudtam fejni, de Aventtel nagyon sokat. Meg most is kb. fel liter feleslegem van naponta, pedig ejjel nem is fejek.
Remelem neked is beválik!
Majd ird meg!
helga
 
 


Igika!

Az AVENT Isisrõl csak jókat tudok írni. 10 hónapos a kisfiam, azóta fejek is - kezdetben napi 1,2 litert.. - és bizton állíthatom, hogy ez a legjobb, leghatékonyabb, u.akkor a legkíméletesebb is. Fontos dolog az árával kapcsolatban, hogy 1 évig garanciális, így bármely tartozékával van valamilyen gond, szó nélkül és azonnal kicserélik a márkaboltban, ami Zuglóban van a Dorozsmai utcában. Én eddig 4-szer jártam ott, az ilyen sûrû igénybevételt azért ez a kis szerkezet sem bírja...

Szóval melegen ajánlom. Nekem azért vált be, mert ezt a hihetetlen mennyiségû plusz tejezt mással nem bírtam volna lefejni, a nõvéremnek pedig azért, mert ha nem fejt volna ezzel, akkor nem lett volna elég a kislányainak.

Üdv: TNóra
TNóra
 


Igika,

Én is AVENT Isist használtam ill. használok ha éppen kell. Nekem nagyon bevált. Alkatrészt már én is kétszer cseréltettem és egy szót sem szóltak.
Nem tudom merre laksz, de ha az emellett döntesz, érdemes a Dorozsmai utcában megvásárolni.

Üdv,
Bianka
bianka
 
 


Lányok!

Meggyõztetek! Már csak azt nem tudom, hogy kézi, vagy elektromos mellszívót vegyek. Ha jól tudom, mindkét fajtát forgalmazza az Avent.

Köszi a tanácsokat!

Igika
igika
 
 


Szia Igika!

Az Avent isis kézi, és 13 körül van. Nekem is ilyenem van Kép Az Avent elektromos állítólag nagyon drága.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Iboly! Írtam neked e-mail-t, ha nem kaptad volna meg, az e-mail címem mbakos@axelero.hu.

Igika! Én még nem is hallottam, hogy az Avent-nek lenne elektromos mellszívója is. Éppen ma voltunk a Brendonban, és kaptam egy prospektust tõlük, de azon se szerepel. A címük 1142 Bp. Dorozsmai u. 52. Hétfõtõl péntekig 9:30-17:30-ig vannak nyitva. Telefon: 363-29-03, e-mail: mail@pro-mama.hu, WEB oldal: www.pro-mama.hu Ingyenes szoptatási tanácsadást és legolcsóbb árúsítást ígérnek, kérésre tájékoztatót és árajánlatot küldenek, és postai utánvéttel is szállítanak. Egy új mellszívó áránál már talán érdemes megkérdezni õket.

Ágci! A mûsor azóta: este 1,5 óra félálomban való szopizás, az eredmény több, mint 160 gramm a pocijában. Éjjel kb. 50 perc intenzív szopizás után ájulásszerû bealvás, nem mértem meg, hogy mennyit evett rendesen. Reggel fél óra, de tényleg intenzív szopizás, akkor se mértem, de evett bõven. Ezek után 11 és 15 órakor kb. 10-12 perc átlagos (nem túl intenzív) szopizás, mindkét alkalommal kb. 90-100 grammos eredménnyel. Mindkétszer elfordult utána a cicitõl, vígan gajdolt, nézelõdött, vigyorgott, rágcsálta a kis kezét, de a cicit nem tudtam újra a szájába adni. Kép Nem kéri sûrûbben a cicit, mint eddig, igazából úgy tûnik, mintha ez a mennyiség neki bõven elég is lenne. Egyszerûen nem értem. Egy 6,5 kilós, 3 hónapos babának ez nem lehet elég! Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Megnéztem, hát, a PRO-MAMA Kft. honlapja nem a legprofibb, amit valaha láttam... Kép

BMárti
bmárti
 
 


Szia BMárti!

Ez csúúúcs!
A kisfiammal ma elmentünk sétálni délelõtt, apuka is velünk jött. Hazafelé már majd éhenhalt, no, gondoltam, jó nagyot ebédel! Ne tudd meg. Kb. 8 percet evett aztán mosolygott rám, és fel akart ülni(!) (4 hónapos), hogy jobban lássa a tv-t!clipart {happy} Vigyorgott össze-vissza, nézelõdött stb. tegnap este ugyanez volt. Fél 9-kor úgy gondoltam lesz, ami lesz ilyenkor már aludni szokott, elviszem. 10 perc múlva egy pisszenés sem jött a szobájából, fél 4-ig húzta a lóbõrt. (ált. 7-fél 8-kor szokott elaluldni és 3 körül kel, csak most késõn értünk haza)
Egy óra múlva most délután, kért még enni, aztán még eljátszogatott magában, most édesen szundizik.
Ki érti ezt?
De szerintem tudják, hogy mennyit akarnak enni. Nálunk azért van mibõl tartalékolni (7,5 kg), szerintem te se izgulj!clipart {happy}
Az jutott még eszembe, hogy biztos egyszer szomjas, ekkor sokkal kevesebb is elég, vagy csak egy kicsit nyugtatni akarja magát, cuclizik. Meg még az is, hogy egy idõ után, valóban felgyorsulnak, már érdekli õket a világ és nemcsak esznek meg alszanak, úgyhogy kevesebbet fordítanak ilyen "felesleges" dolgokra. Végülis mi is így vagyunk, képesek kihagyni egy-egy étkezést, akár még egy jó könyv miatt is, nem? Hát még õk, akik most fedezik fel, milyen izgalmas a világ.
Szóval, szerintem ne mérd olyan sûrûn: válassz inkább egy idõpontot Pl. esti fürdés elõtt. Ekkor sokkal jobban fogod látni, mennyit is evett PiciLaci, nem nyugtalankodsz miatta, hogy már megint csak ennyi. Amúgy, bár tudom nagyon nehéz, ilyen szép súlynál, én a helyedben, elhajítanám a mérleget! Ha egy nap ugyanis kevesebbet eszik, úgyis bepótolja másnap! Legfeljebb 1gyel többször kér enni.
No, eldugulok, szia, remélem valóban rendezõdik a helyzet:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Még nem jártam nálatok de sokat olvasgattam ezt a topicot is.
Március 22-én született a kisfiam és azóta is fejem a tejcit,hogy a késõbbiekben legyen tartalék.Most vettünk Avent steril tejzacskót de nem világos hogyan kell használni:nekem kifolyik belõle a tej.Mit csinálok rosszul?Esetleg van másmilyen zacskó,ha van hol lehet kapni?
Kérlek válaszoljatok ,köszi
Forgi
Forgi
 


Forgi!

Van másmilyen zacskó is, de szerintem ebbõl is az AVENT a legjobb és a legkönnyebb használni, nem beszélve arról, hogy egy zacskóra ill. ml-re vetített ára is tudomásom szerint a legkedvezõbb- tény, ez is baromi drága... Én sosem töltöttem 240 ml-ig, csak 210-220 ml-ig, álló helyzetben rápattintottam a kapcsot és a mélyhûtõben is állva helyeztem el addig, amíg teljesen meg nem fagyott (kb.egy éjszaka), utána fektettem csak le, szépen egymás mellé-fölé. Az állításhoz használtam egy kis méretû müanyag mikros-mélyhûtõs dobozkát, ebben nem borult fel. Ha még folyékony állapotában lefektettem, nekem is kifolyt. A Medelás zacskóból is, amit egy mûanyag szalaggal kell lezárni. Szerintem bonyolultabb is. Nekem ez a módszer teljesen bevált.

Üdv: TNóra
TNóra
 


Forgi!

A tejgyüjtõ zacskót nem szabad teljesen tele tenni és miután lezártad a mûanyag kapoccsal, nem szabad eldûteni,csak függõlegesen tedd a fagyasztóba. Ha megfagyott, leveheted róla a kapcsot.
helga
 
 


Szia Forgi!
Mi is Avent zacsit használtunk, és eleinte tényleg nagyon trükkös volt. Szóval miután lefejtem a tejet, (nem szabad telefejni a zacskót, de ez azt hiszem, rá is van írva) lezártam a kis fehér bigyóval, úgy, hogy a zacskó végét behajtottam, és így kétszer átfûztem a lyukakon. Utána beleállítottam a fehér alátétbe, és így fagyasztottam le. Ha megfagyott, ki lehet venni az alátétbõl, de a kiolvasztáshoz érdemes megint beletenni(bár egy bögre is megteszi). Más: ha sok a tejed, érdemes beszerezni egy fóliahegesztõt, amivel légmentesen le tudod zárni a zacskókat, amikre nem jut kapocs. Sajnos feleannyi lezáró van egy csomagban, mint zacskó.
Sok sikert!
Juci
juci
 
 


Ja, errõl jut eszembe, tényleg fele annyi a lezáró, de csak egy ideig gond ez, hiszen a felhasznált zacskók tetejérõl én nem dobtam el a kapcsot, hanem fertõtlenítés után újból felhasználtam

TNóra
TNóra
 


Szia Nóra!
Mi sem dobtuk ki a kapcsokat, de ha sok a tej, és sokáig nem kell hozzányúlni a lefagyasztotthoz, akkor nem szabadulnak fel a kapcsok. Egyébként az is jó ötlet, amit Helga írt, hogy leveszed ha megfagyott, és lezárod vmi mással, pl. befõttesgumi.
juci
juci
 
 


Szia Ágci!

Köszi a biztatást, én is egyre inkább azt hiszem, hogy arról szól a problémánk, hogy a világ túl érdekes ahhoz, hogy egy 3-4 hónapos baba evésre fecsérelje az idõt. Kép Megpróbáltam egy textilpelenkával letakarni a fejünket, hogy ne lásson mást, csak a cicimet és az arcomat, ez két szopizás alatt mûködött, utána rájött, hogy ha a kis kezével kapimpál, akkor a pelus lebeg, és ez minden másnál izgalmasabb játék. Kép
Az erölködve hátrafeszülés okára rájöttem, egyszerû "mikor csinálja és mikor nem?" algoritmussal. Mindig akkor jött ez a fajta fesztivál, ha az azt megelõzõ szopi után fejtem. Életem Párja fedezte fel, miért lehet ez baj, az orrom alá tolta a mellszívót, és bizony, akármilyen gondosan öblítettem le, érzõdött rajta a hideg sterilizáló szaga. Lehet, hogy PiciLaci érzékeny kis nóziját még az a kis szagminta is zavarta, ami a fejés után a mellemen maradt. Mióta nem fertõtlenítem a mellszívót, az erölködve hátrafeszülõs hiszti nem fordult elõ.
Azért még nem barnultak vissza a hirtelen megõszült hajszálaim, mert az 5-10 perc után elfordulás a cicitõl továbbra is mûsoron van. Érdekes módon nem csinálja este és éjszaka, olyankor szinte normálisan eszik (talán azért, mert álmos), de a nappali szopik elég siralmasak. Ma pl. reggel 7 órakor hipp-hopp berántott 100 grammot, azután hosszas könyörgésre még 50-et. 11 órakor kezdett nyûgösödni, úgyhogy cicire tettem szépen újra. 40 percig cumikázott, akkor is csak azért hagyta abba, mert teljesen elzsibbadtam, és meg kellett már mozdulnom. Örültem, hogy na, most aztán jól beevett, megmértem, hát az én huncut kisfiam most is csak 90 grammot evett. Lehet, hogy ezentúl ez lesz a nappali menetrendünk, hogy 3 óránként 90-100 gramm?
Viszont az éjszakánk ugyanúgy telt, mint szokott, gondolom nem aludt volna este 9 órától hajnali 4-ig, ha nagyon ki lenne éhezve...
Ja, és tudod, mit csinál a kis büdös szopizás helyett?!?! Rágcsálja az öklét, nyujtogatja, és próbálja megfogni a saját nyelvét, közben vigyorog és gajdol nagy hangon.
A program egyébként nálunk is az este 8 körüli beálvás és hajnal 3 körüli ébredés szokott lenni.
A mérleget kidobni képtelen lennék. Egyrészt kicsit megnyugtat, hogy 6-8 perc alatt képes a 100 grammot berántani, magamtól azt hittem volna, hogy szinte semmit sem evett. Másrészt azt is ékesen bebizonyítja a mérés, hogy mennyire nincs értelme tukmálni, úgyse eszik többet. Hetente egyszer, minden vasárnap este fürdés után szoktuk meztelenül megmérni, kiváncsi leszek, hogy ma este mi lesz az eredmény. Kéthónapos kora körül 30 dekánál is többet hízott egy-egy héten, a harmadik hónapban huszon-dekákat szedett fel, most a múlthéten már csak 17-et, ezen a héten meg örülök, ha nem fogyott. Kép Ugyanakkor már így is megduplázta a születési súlyát (15 hetes), szóval azért nálunk is vannak tartalékok. Kép
Kiváncsi leszek merre alakulnak majd a dolgok, mert (szerintem) azért az õ korában a 3 óránként 100 grammot evés nem egy normális viselkedés, még akkor se, ha tényleg õ tudja, hogy mit akar, mi a jó neki. Ujszülött korában volt ez a program...


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!
További adalékok az Avent tejgyûjtõ zacskó témához.
NEM az "Anyatejgyûjtõ" zacskó névre keresztelt 20 db+10 db csipesz változatot érdemes venni, hanem az "Etetõzacskó" álnéven futó tökéletesen azonos terméket, amiben 40 db zacskó van csipesz és talp nélkül!!! Hiszitek vagy sem, ez pontosan ugyanannyiba kerül, mint a 20 db-os kiszerelés!! Csak azért nem reklámozzák, mert akkor mindeki ezt venné. Lezárni érdemes a csipesszel amíg meg nem fagy, utána pedig egyszerûen befõttesgumira kell cserélni, a csipeszeket pedig NEM kell kidobni, mert azok nem sterilek és nem is kell annak lennie, mert nem értintkeznek a tejjel. Tehát a csipeszes változatot csak egyszer kell megvenni, utána már mehet a csak zacskós fele annyiért!
Egyébként csipesz és talp nélkül is el lehet lenni: pohárba állítani amíg megfagy, illetve egybõl befõttesgumival zárni le.
Sok sikert!

Emese
emesemama
 
 


Sziasztok!

Továbbra is keresek anyatejet adni tudó anyát Orosházán, Szegeden és környékén!

Köszi,
Emese
Eszter-lánc Anyatej Misszió
anyatejmisszio@axelero.hu
emesemama
 
 


Sziasztok!

Én is AVENT-párti vagyok.
Igika!
Én is szaporítani szeretném azok számát, akik az AVENTIsis mellett foglalnak állást.REngeteg idõt takarítottam meg vele.

Az AVENT steril zacskókat is nagyon szeretem, mert pl. folpackban - védõnéni tanácsolta, hogy az jó - nagyon büdös lett a tej. És a fehér klipszeket én csak addig tartom a zacskón, amíg megfagy a tej. Utána nyugodtan levehetitek, nincs rá szükség.

Az elsõ idõkben én is lefagyasztottam egy csomó tejet, mert úgy volt hogy el fogok járni itthonról, aztán mégsem. Így nekem még elég sok tej van a fagyasztómban. Mit csináljak vele. NIncs valami ötletetek. PL. fõzhetnék belõle Botinak tejberizst. Nem tudjátok, hol találok anyatejes recepteket?

Amúgy Boti (6 hónapos) még mindig elég éberen alszik, de tuti, hogy nem beteg. Még senki nem válaszolt azzal kapcsolatban, hogy adjak-e mást is az alma mellé.
Meg azt is megírhatná vki, hogy lesz majd olyan, hogy alma (ill. más gyümi) elég lesz majd neki mondjuk tízóraira? Mert most úgy csináljuk, hogy egy kis alma - egy kis tejcsi. A többi evés pedig csak tejcsi.

Heni!
Hová tüntél? Lécci írjál már Nekem, hogy Ti hol tartotok Barnival? Ha jól emlékszem a mi "kölkeink" egyidõsek.
Erika
botianyu
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: