Új privát üzeneted érkezett!

Az egyik háromgyerekes virtuális válaszol:
Autókérdés: nekem egy 19-es őslelet rönóm van, éppen befér a 3 gyerekülés, kalandos bekötéssel. Apukámnak 307-es pözsója van, abba is befér. Persze nyaralásnál nem a 3 ülés a kérdés, hanem a borzalmas cuccmennyiség. Mikor mi megyünk anyukámékhoz, iszonytató mennyiséget tudok berámolni, valahogy mindig bepréseltük eddig, de hosszú útra mi is a nagykocsinkkal (7 személyes) megyünk. Az tény, hogy pár dolgot változtatnunk kellett, pl. vennünk kellett egy nagyobb autót, dupla babakocsit. Óriási költségváltozást nem éreztem, nyilván ez majd az iskolás kortól számít.
De a lényeg: az én véleményem szerint egy gyerek vállalása nem lehet anyagi kérdés. Ha szeretnél még egy babát, akkor ne gondolj pénzre, ne gondolj arra, hogy miből veszel neki majd lakást, vagy bármit! Nagyon fontos a pénz, de a gyerek fontosabb!!! És felelősség! Ha tényleg rossz és bizonytalan anyagi körülmények között éltek, akkor ésszel kell gondolkodni, de ha egy kicsi biztató jel is van arra, hogy éhen nem haltok, munkátok van-lesz, és tényleg úgy érzed, hogy szeretnél még egyet, akkor vállaljatok!!!! Tőlünk sokan megkérdezik, hogy miért vállaltunk hármat, mikor rengeteg adósságunk van, meg bizonytalan a gazdaság? Azt szoktam válaszolni, hogy valóban nagyon el vagyunk adósodva, és bizonyára nem tudok minden gyerekemnek majd lakást venni, nehezen fogjuk kinyögni a taníttatásukat, de a nagycsalád misztériumát csak így élhetjük meg, szülni most tudok, nem tíz év múlva, mikor esetleg anyagilag jobban állnánk. És én amúgy is pozitívan gondolkodom: értelmesek, egészségesek vagyunk, biztosan boldogulni fogunk. Szeretnénk negyedik gyereket is, mert érzünk magunkban erőt, hogy felneveljük őket, és én mindenképpen úgy érzem, hogy még van egy gyerek bennem a 36 évem ellenére!
Szeretnék pozitív példa lenni előtted!
Fizikailag is nyilván többletet jelent, de hidd el, nem nehéz megoldani 3 gyerkőcöt sem. Nyilván vannak borzalmas napok, mikor úgy érzem, ez a világvége, de ezek utána úgy elillannak, és tényleg csak a szeretet, öröm marad!
Kíváncsi vagyok én is Alziza + Timi véleményére!!
Patchworkben én nem vagyok nagy szakértő, még csak pár dolgot varrtam. Én inkább keresztszemesben vagyok jobb! De én is készülök jobban belemélyülni, pont most néztem egy kezdő készletet a Westend Cityben.
Puszi, Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Sziasztok,

Boga
Jöjjenek is azok a fogacskák, hiszen az első tortát mégiscsak el kell nyammogni valahogy :)

Kinga
Én kicsit irígykedem a munkád miatt :roll: csak fél napra jársz, szereted, mi kell még :wink:

Lilla
Én nem tudok bölcsi ügyben tanácsot adni, én magam is vacilálok, hogy szeptembertől beadjam-e. De inkább a "nem" pártján állok, mert azt mondják, hogy akkor hazahoz mindenféle bacit és azt egyből a kicsi is el fogja kapni :x
A pogit lehet én is kipróbálom 8)

Muzsu, Panzej
Én is úgy gondolom, hogy most kell még gyereket szülni, mert később már több a kockázat, és a gyerekeknek is jobb ha kis korkülönbség van köztük.
A sztrapacskát imádom, de nem csináltam még itthon, mert valaki azt mondta, hogy a tésztája macerás. :oops:
Mi tojásos nokedlit ettünk friss salátával és az is isteni volt.--kicsit sokat is ettem :roll:

Nem tudom ti miféle jó időről írtok, nálunk még nem járt, most is borult az ég és esik, nem is néz ki úgy, mintha abbahagyná :x

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Muzsu,
igen készülök!!!! :) :lol: Bár még fogalmam sincs hogyan-mivel jutok el Bécsig,de ez "részlet"kérdés!Majd megpróbálok a szüleimmel beszélni,hogy adják kölcsön az autót,nekik kettő van.
Már akartam kérdezni,hogy tudnál e nekem segíteni,hogy ismét tartozzak egy nagycsaládos szervezethez.Otthon a várpalotaiakhoz tartoztunk,és amikor eljöttünk,egyéni tagokká váltunk,de én inkább egy egyesülethez tartoznék.Előre is köszi a fáradozást! :) (a mail címem gondolom meg van,ha inkább odaírnál)

A nagycsaládos véleményem egyezik Zsuzsiéval,mintha én írtam volna le.A pénz minket sem vet fel,sőt...De szülni nem tud mindig az ember.Mivel elég optimista vagyok,ezért csak bízni tudok abban,hogy egyre javulni fog a helyzetünk,de a gyerkőcök kárpótolnak.Valószínű,hogy én sem tudok majd lakást,kocsit tenni a fenekük alá,de talán a gazdasági helyzet javuló tendenciát fog mutatni pár éven belül,és nekik könnyebb lesz elindulni az életbe!!
Nálunk egy kicsit zűrősebb ez a helyzet,mert ugye van még 3 gyerkőc aki nem velünk él,róluk sem szabad elfeledkezni.
Áki szerencsésebb,mint a párom gyerekei,mert ő egyedül van az apjánál,de a Gerdáék mellett van még +2 tesó a másik oldalon is.

Amikor a Hannával terhes lettem és megtudta a környezetem sokan úgy vélekedtek,hogy adósságba miért szülök még egy gyereket.Nekem meg nem volt szívem elvetetni,pedig tudtam,hogy elég nagy dolgot vállalok majd a kisbabával.
Most is jobb lenne,ha az albérleti díjat inkább a saját lakásom törlesztőjére kéne fizetnem,de remélem ez is megoldódik idővel!

Amíg volt kocsink(chevrolett lacetti)abban a 3 gyerek simán elfért,akkoriban meg már 6 gyerekkel nem igazán mentünk sehova.
Különben a kocsit is azért adtuk vissza,mert tudtok,hogy együtt a kettőt nem tudjuk fizetni,de a gyerekek az elsők.

Na jó hosszú lettem,bocsi!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 

 
 

Szia Timi!
Ha tagja voltál valamelyik nagycsaládos szervezetnek, akkor automatikusan tagja lettél az országosnak is. Mikor megszületett Gézu, én betelefonáltam az önkormányzathoz, és ők adták meg a helyi szervezet telefonszámát. Aztán el is mentem, de végül nem léptem be, mert sajna Gödöllőn teljesen döglődik a szervezet, ami azért is furcsa, mert Gödöllőn van a legtöbb nagycsalád a lakosság számához viszonyítva. Egyébként mi is szeretnénk, ha működne rendesen. Nem is nagyon reagálnak a felhívásokra. Gondolom Veszprémben is van szervezet, ha meg nincs, akkor szép feladat neked! De visszatérve, hívd fel a polgármesteri hivatalt, ott megmondják neked. És fizetted a tagságot?
Még azért megkérdezem a szomszédokat, mert itt mindenki nagycsaládos a környékünkön! Meg esetleg nézd meg a NOE honlapját!
Megyek ránézek az ördögfiókákra, puszedlit esznek.
Puszi, Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Timi!
Örülök, hogy egyezik a véleményünk gyerekügyben!!!
Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Zsuzsi,
csak azért fordultam hozzád mert úgy vettem ki,hogy valamelyik egyesülethez tartozol te is.Itt Budajenőn és környékén nincsen,ezért kerültem automatikusan az országoshoz.Ugye eddig is oda tartoztunk az egyesületen keresztül is.Azért úgy jobb volt,mert egy csomó programot szerveztek,és nem utolsó sorban volt adományt,legtöbbször élelmiszert kaptunk,ami mindig jól jött.

Most is beigért a gyermekjólitis csajszi lisztet,kb.1 hónapja,de csak nem ér ide.Nem járok könyörögni senkihez félre ne érts,ezt is ő hozta fel,hogy lesz liszt,és ha hozzák elfogadom e.

Tavaly befizettem a tagdíjat de idén még nem,csekket sem kaptam.
Az lesz a legegyszerűbb,ha felhívom a NOE-t.

Pusz

Timi
timiban
 
 


Sziasztok!

Hűha, Lujzi mindjárt fújhatja a gyertyát!

Sanyikának meg háromszoros hurrá, hogy nem tojásallergiás!
Móni, felétek nincs központi bölcsi, ahol érdeklődhetnél a lehetőségekről?
És ez nagyon messze van tőletek? http://www.mamavar.hu/

Prücsök, a hastáncot most, hogy kipróbáltam, nagyon élveztem én is, azért szórakoztatóbb, mint egy konditerem :)

Lilla, én is félnapos bölcsipárti vagyok, pláne, hogy lehet heti 2-3 napban is, szerintem tök jó. Már csak azért is, mert ha bármi miatt szeretnéd ismét (mert már túl fáradt vagy, ügyeket kell intézni, zehernyésen indul a kicsivel, mert hasfájós, bármi), akkor nehezebb lenne Bííít újra beszoktatni. Pláne, ha megszületik a kistesó, akkor elkezdeni reménytelen. Ha most élvezi, örülj neki, szerintem hagyd menni.

Ami a betegségeket illeti: az anyatej elég jól megvédte Mirát, én mondjuk mindig el is kaptam Brúnótól (hajlamos vagyok ilyen felsőlégúti dolgokra), tehát termeltem is az ellenanyagot ;)

Ha nem lenne a szívproblémája Mirának, akkor még a súlyproblémák ellenére is küldeném Brúnót, aki továbbra is szenved, még két hétig itthon tartom, de aztán azt hiszem, engedem már. Talán lesz annyira jó idő, hogy már nem lesz olyan sok baci.

Vanda, nem tudok fülész ügyben segíteni... Remélem, Bálint jobban van már, ha tudsz írj egy mondatot magatokról!

Timi, látom, nagyon készülsz :)

Három gyerek - hát nálunk is téma folyamatosan :)
Párom most nagyon nem akar harmadikat, mert kicsit bele van fáradva a folyamatos gyerek-gondokba, Mira betegsége nagyon megviseli őt is.
Na meg persze neki hiányzanak már a többnapos sátrazások, biciklitúrák, amit két ilyen pici gyerekkel még nem vállalok.

De annyira azért ő sem elutasító, nem is véletlen, hogy napirenden van :)
Autó ügyben mi most vettünk egy régi Subaru Liberot (nem röhög, tényleg így hívják :) ), hétszemélyes, de kisebb, mint a régi Skodánk, csúnyácska, de őrült praktikus beleszerettünk, no. Szóval nálunk autó nem akadály :)

Itt sok sütés-főzés volt, mert párom túrós csuszát akart enni, úgyhogy lett az, meg maradt egy nagy adag túró, így lett tejfölös-túrós-sajtos-zöldfűszeres szendvicskrém és túrós muffin is. Ja, meg mákos tészta.

Szép napot mindenkinek!
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok

Lilla
Megkaptam az e-mailt,de megnyitni nem tudom a táblázatot mert a múltkor amikor vírus volt a gépen,és a tesóm újra telepítette,ezt a progit ami ezt a fájlt nyitja elfelejtette feltenni! :evil:
De pár nap múlva pótolja!

Akkor az én véleményem a nagycsaládról:
Én mindíg 3 gyerekre voltam berendezkedve! :lol:
Talán ezért is viselt meg annyira amikor küzdöttünk Zalánért.El sem tudtam képzelni,h nem lehet harmadik!

Aztán amikor Zalán megérkezett azt gondoltam,h nem lesz több.De amikor fogtam a kezemben,utáltam arra gondolni,h több ilyen nem lesz.Hogy nem szülhetek többet,h most babázok utoljára stb.
Aztán egyre jobban elkezdett foglalkoztatni a 4. gyerek gondolata.
De tényleg még csak a gondolata volt a fejemben,nem beszéltem róla,amikor mentem a profhoz,h adjon másik gyógyszert,mert amit szedek nem olyan jó.Erre azt mondta:Figyeljen ide,ha biztos lennék magában,h nem akar több gyereket akkor adnék másikat,de így nem! :shock:
Honnan tudta? :)
Aztán azt mondta,h bevállal velem egy negyedik császárt ha gondolom!

És egyre inkább gondolom! :wink:
Két visszatartó erő van!Mi van ha megint olyan nehezen sikerül?
Mi van ha kísértem a sorsot(tudom,h hülyén hangzik :oops: )és neki komolyabb baja lesz,mint mondjuk Zalánnak?

De az,h nehéz 3 v 4 gyerekkel nem tart vissza!
Mert nehéz néha!Néha hulla vagyok mire este van.Mert a délelőtt elmegy ugye Zalánnal,vásárlással,főzéssel!(miközben főzök itt vagyok :lol: )A délután a nagyok leckéjével,edzéssel stb.
És a nagyok néha tényleg kicsinálnak idegileg,de mindezek ellenére megéri!

Komolyan! :lol:

A pénz:nem hiszem,h akkora többlet költség!
A suliban a tk,ingyen van,az ebéd féláron stb.
Hát a továbbtanulásnál biztos keményebb! :roll:
Nyilván lakást sem veszünk nekik!
De nem ez a lényeg!

Nyaralás:Nekünk Ford Focus kombink van.Elférnek benne.
Nyaralásnál bérlünk egy tetőboxot!(venni nem érdemes,mert csak ilyenkor kell)

Mit gondolnak az emberek?
Ki nem sz..ja le!
Kedves emberek kérdései:Ez hanyadik gyerek?
Mindegyiknek ugyanaz az apja?

A legrosszabb mondjuk amikor meggyőződésük,h a harmadik csak véletlenül jöhettett össze!Ha tudnák mennyire nem így van...

Bocsi ha hosszú voltam :oops:

Sziasztok
Vendég
 


Ja!

Szombaton bababörze!
Jön valaki?
Vendég
 


Sziasztok!

Muzsu, Timi, Alziza! Tudjátok milyen jó olvasni titeket? Ha sokszor elolvasom a soraitokat, esküszöm kedvet kapok én is! :shock:

Most csak egy rövid kérdéssel jövök! Van valakinek tippje arra, hogy mi a fenét csináljak a csípőmmel? Rettenetesen fáj, kisugárzik az egész jobb lábamra. Arra tippelek, hogy Kispicúr megfordult és nyom valami idegszálat, de nagyon. Gondoltam felhívom a nőgyógyászt, de ezzel szerintem ő sem nagyon tud mit kezdeni. Tegnap apát haza kellett hívnom kora délután, hogy legyen Sanyikával, annyira béna voltam! Mára is hívtam segítséget (a dédit), biztos ami biztos. Szóval?

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Móni,
reumatológus,talán van vmi tippje,hogyan lehetne elviselhetőbb.Akár a nődokidon keresztül(talán így szerencsésebb),vagy szakrendelőben keresni egyet.Elhiszem,hogy fáj.Szerintem hívd fel a dokidat,csak tud tanácsolni vmit! :roll:

Pusz

Timi
timiban
 
 


Sziasztok!

Timi
jol megvicceltel ezzel az uj vonalzoval :D
gyorsan kerestem rajta a nevet :) :)

Nekem a ketgyerekesekhez is lenne kerdesem:
Hogy lehet megoldani azt, h a sok sok szeretetet, amit az elso gyerkoc kap, amig egyedul van, ne hianyolja, amikor megerkezik a kisteso?

Ezert felek a teso tematol. Tudnam ugyanigy imadni Lujzit???? Ugy ertem, lenne ra idom es lehetosegem????

Vanda
hogy van Balint?

Sara??

Dina??

Lilla
En sem ertek az ovi temahoz, de jo otletnek tunik, h ne akkor kelljen esetleg beszoktatni Bandintot, amikor megerkezik Pindurka. Nehogy azt higyje, h azert kell bolcsibe mennie, mert megerkezett a teso..

Mennem kell, sziasztok

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk a Bethesdában vérvételen, meg gégészeten is. A Heim Pál egyelőre nekem messzebb van. De majd másodvéleménynek adott esetben jó lesz.

A végeredmény: a mandulagyulladás nincs összefüggésben a fülgyulladással, mivel a mandulát virus, a fület baci fertőzte meg. Egymástól függetlenül. És ha még mindez nem lenne elegendő, a magas láz hátterében a 3 napos láz állt, mivel tegnap délutánra a kicsi láza megszűnt és a teste csupa kiütés lett.

A vérvétel elég gáz volt, remélem, hogy soha többet!

Timi, én is kerestem a nevet a vonalzón!!!!!!! :)

Mindenkinek nagyon köszönöm, hogy gondolt ránk és szoritott nekünk.

Boga, milyen tortát sütsz majd a Lujzinak? Szerintem ne aggódj a szeretet miatt, azt mondták itt a lányok, hogy az sohasem feleződik, hanem mindig duplázódik!!!!

Bálint nem eszik, azt sem tudom, hogy mit főzzek neki. Remélem, hogy majd visszatér az étvágya.

A taliban én is benne vagyok, mint mondtam. Hol és mikor??? Olyan jó lenne Veletek találkozni.

Szép napot mindenkinek!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok,

köszönöm mindenkinek a bölcsis hozzászólásokat. Szerintem az lesz, hogy majd heti pár délelőttre megy, és addig én pihenek, meg intézem az ügyes-bajos dolgaimat.
Most egyelőre megint nem aktuális a dolog, mert tegnap este belázasodott (39,4) :shock: semmi más jel nem volt, ma délelőtt elvittem a dokinőhöz (ma már nem lázas, de nagyon nyűgi), azt mondta semmit nem talál nála, lehet csak a 10 nap antibiotikum szedés gyengítette le.Kapott immunerősítőt (amit Tücsi és Timi javasolt múltkor) és várunk. Hát kész vagyok ettől. Most akkor mi van az anyatejjel táplált babák védettségével? 6 hónapos koráig csak anyatejen élt, és utána is gőzerővel szopizott. Mégis minden nyavalyát elkapunk és nehezen kecmergünk ki belőle.

Gabi: Még múltkor kérdezted az orrfújást. Bálint is kifújja már az orrát zsepibe, de ettől függetlenül, ha nagyon taknyos és szívom neki továbbra is, a doktornő szerint 3 éves korukig nyugodtan lehet szívni, mert sokkal hatékonyabb, mint amit ők a zsepibe tudnak produkálni.

Alziza: Neked meg azt felejtettem el írni, hogy nagyon jók az állatkerti képek. Már alig várom Bí szülinapját, mert akkorra terveztük neki az első állatkerti látogatást.
Mindenkitől úgyis mindig annyi ajándékot kap, mi elhatároztuk, hogy tőlünk minden szülinapjára kap egy élményt, amit velünk él át először. Idén az állatkertre gondoltunk.

Bababörzén egyszer voltam, akkor megfogadtam, hogy soha többet. Ez a piaci feeling nekem nem nagyon jön be. Nagyon negatív képként él bennem, ahogy az anyukák szinte verekedtek a Liberós standnál a pelusokért. :roll: Pedig voltak jó dolgok, jó áron, vettem is ott jó dolgokat anno, de mégse.

A táblázatot ha kell újra elküldöm, majd írjál, ha már megoldódott a gép kérdés.

Olyan jó olvasni a háromgyerekes beszámolóitokat Tiédet is és Muzsuékét is!

Egyébként tényleg borzasztó az emberek reakciója a kettőnél több gyerekre. Nekem még nincs is, csak néha elmondom, hogy három gyerkőcöt szeretnénk, erre mindenki úgy néz rám, mint egy hülyére és azonnal rám förmednek: minek? nem elég a kettő? Majd meggondolod Te ezt, ha kettő lesz. Nem tudom miért van ez...

Vanda: Ez nagyon rosszul hangzik, szegény kis Bálint ő is jól kifogta most ezeket a hülye betegségeket. Mielőbbi jobbulást Nektek! Étvágya a betegség miatt sincs, meg azért biztos a mandulája is zavarja az evésben. Esetleg próbáljatok meg többet szopizni, vagy ha már adsz neki tejet, akkor tejpépet adni, tejbegrízt, ilyen hígabb dolgokat, bár nyelni ezeket is kell, és biztos az is fáj neki. Arra figyelj, hogy ha nem is eszik, sokat igyon, akkor nem lesz baj. Kicsit biztos veszít a súlyából, de majd visszaszedi, ha meggyógyul.

Boga: Nekem meg pont az ellenkezője a félelmem. Hogy majd a tesójára nem tudok eléggé figyelni. Mert bizony Bí egész emberes gyerkőc, sőt néha kétemberes :lol: . Én már most pocakosan is érzem, hogy ez a baba nem kap annyi figyelmet, mint anno Bálint már a pocakban is. Akkor minden gondolatom körülötte forgott, nem volt olyan perc, hogy ne jutott volna eszembe, hogy ő ott van a pocakban, és beszéltem hozzá, megsimiztem. Ehhez képest most... nagyon durva, de néha egy-két napra el is felejtem, hogy várandós vagyok.
Ha arra gondolok, hogy Bí néha félóránként szopizott, volt hogy egy órát is cicin volt a nagy evéseknél... ezt most hogyan fogom megcsinálni Pindurkával?
Hát nem lesz egyszerű az biztos, de túl élték a szüleink is, túléltük mi is, és itt a topikon is a többgyermekes anyukák elég jól állják a sarat, talán mi se bukunk bele.

Móni: Ó te szegény, elég vacakul hangzik az állapotod. Tényleg talán szakorvoshoz kéne fordulni, ha ez nem múlik. Lehet most csak a babó fekvése miatt van tényleg, de nehogy valami maradandó legyen.
De az szuper, hogy Sanyikának nincs allergiája.
AFP lelet Neked mennyi idő alatt lett meg?

Mai menü: szlovák káposzta leves, mákos guba (ettől a héttől újra főzök, és nem rendelek, szóval mostmár tudok ötleteket adni Neked)

Timi: Pogi hogy sikerült???

Sára, nálatok mi újság? Rég írtál!Vince hogy van?

Ritáékkal vajon mi lehet a távolban? Milyen az élet Brüsszelben? Kicsi Máté vajon már két nyelven is cseverészik? tud róluk valaki valamit? Vagy esetleg, ha olvasol Rita írhatnál pár sort, ha lesz kis időd.

Brik Ti hogy vagytok?

Cserágiékkal, Ranpóékkal mi lehet?

Dina Nálatok mi a helyzet? Te is rég jelentkeztél!

Jövő héten ha jó idő lesz, és addigra összeszedjük magunkat, akkor mi is benne lennénk egy szabadtéri taliban. Őszintén szólva én nem tudom hol van az a Bikás.

Na én itt berekesztem magamat.
Szép napot Mindenkinek!

Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Lilla
Na epp ez az en felelmem is, h csak az egyiknek tudom megadni azt a mennyisegu szeretetet, ami sztem egy gyerekemnek jar.
Mert ha abbol indulok ki, h Lval mennyit voltam, amikor mini volt (allandoan), hogy oldom ezt meg a picivel? Ugy, h Lujzi se erezze magat mellozve...

Anyukam azt mondja, h a masodik gyerek ugy jon vilagra, h tudja, h masodik, es teljesen maskepp kezeli az ember, mint az elsot.
En masodik gyerek vagyok, es ugy nottem fel, h elnyomva ereztem magam... Persze nem anyukam altal :?

Lehet, h ezert felek 2. babazni... JAJJ!!!! :o

Jobbulast mindket Balintnak meg Muzsueknak, meg Moni tenyleg ez a hat dolog nem hangzik jol... :roll:

Vanda
Projekteltek mar?
Bar gondolom, most van eleg bajotok ezzel a sok betegseggel.. :?

Kép
boga
 
 


Sziasztok lányok!
Jó sokszor mondtam már nektek, hogy amíg csak egy gyerkőcöm volt, addig én se tudtam elképzelni, mi lesz kettővel, hogy lesz rájuk időm, energiám, hogy lesz a szopi, miközben a másik bilizni tanul, meg hasonlók. És higyjétek el, minden megoldódott!!! Nem gondolom, hogy Panni kevesebb szeretetet kapott volna, Gézu se, sőt a többiek mellett is jutott időm Petikére. Ha amúgy is sokat foglalkoztok a gyerekekkel, akkor ez ezután se lesz gond. És a "nagyok" hamar megértik, hogy ők akár segíthetnek is mindenféle fontos dologban a pici körül. Petike 15 hónapos volt, mikor megszületett Panni. Utólag olyan hihetetlennek tűnik ez a mini korkülönbség. És megbeszéltünk vele egy csomó dolgot a maga szintjén, ettől nagyon boldog volt. Ő mosta esténként például Panka pocakját, ő vitte ki a ruháját a szennyesbe, meg számtalan ilyen dolog volt. Viszont voltak csak kettesben eltöltött idők is!!! Ez nagyon fontos. Gézunál már egyszerűen nem is gondolkodtam ilyen dolgokon. Ezért nem félek a negyediktől, olyan jól belejöttem a gyerekfabrikba!

Képzeljétek, ma elintéztem a GYES-t a Váci úti borzalomban. Kerek 4 órát vártam, 106 várakozó volt előttem. Egy barátnőm szólt, hogy egynapi hidegélelem + öt könyv szükségeltetik. Csókoltatom a kedves könyvelőcsajt, aki kifelejtett januárban, és ezért nekem külön személyesen kellett bemennem. Közben Gézu rosszul lett, pedig én már azt hittem, hogy elmúlt a fosi. Odahányt a kőre. Szóltam a helyes biztonsági őröknek, hogy hívjanak takarítónőt, aki 45 perc után megjelent. Addig mi ott ültünk a hányás mellett. Akkor is először szemrevételezte a drága a követ, eltűnt újabb öt percre, kesztyűt húzott és rendkívül sértődött arccal felmosta! Gézu meg utána rajtam aludt. De elintéztem!!!!! Május végén utalják. Király nem? Figyeljetek majd erre ti is, mert az új törvény szerint a kifizetőhelyek sem utalhatják a GYES-t, még akkor sem, ha a GYED-et ők utalták- Érdemes a 2 éves kor előtt egy hónappal elintézni, hogy ne legyen fennakadás!
Aztán hazafuvarozódtunk Gödöllőre, gyorsan el az orvoshoz Gézuval - bekapott egy fosós-hányós vírust. Mi is kaptunk olyan elektrolyzises cuccot. Tényleg! Mi van Sáráékkal? Remélem, nem azért nem jelentkezik, mert gáz van Vincével. Most nagyon tarol ez a fosós vírus. És annyira büdi a termés! Viszont Peti + Panni páros virul, nagyapjuk ment értük az oviba.
Amúgy ti nem fagytatok ma meg????? Hol a tavasz???????
Jó éjt nektek!
Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Lilla!
Mi az a szlovák káposzta leves?

Alziza!
Tőlem is többen kérdezték már, hogy ugyanaz-e a gyerekek apja. Először tökre felháborodtam, aztán rájöttem, hogy nincs ezen mit csodálkozni a rengeteg válás fényében!
Bababörze számomra is rémálom!!! Soha többet kategória!

Timi!
Nem vagyok tagja a NOE-nak, csak jó a kapcsolatom velük. Több oldalról van ismeretségem velük (női civil szervezet, LIGA Szakszervezetek). De egyébként a belépésem csak formai kérdés. Itt semmit nem szerveznek, nincsenek programjaik, fogalmam sincs az ételosztásokról. Most bogarat ültettél a fülembe, én is utánanézek. Te jutottál valamire?

Na, megyek pihenni. Szegény apa dolgozik még.
Jó éjt most már tényleg!

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Sziasztok!

Hehe, ezen a ki a gyerek apja dolgon jót multattam, na, ha egyszer nekem lesz egy harmadik, tutira azt fogom válaszolni mindenkinek, hogy a postás :)

Egyébként a nagyszülők ránk is úgy néznek, mint a hülyékre, hogy egy harmadikat fontolgatunk, a sógornőm, aki ma éjjel szülte az elsőt (éljen-éljen), ötöt akar, de hármat minimum - bár most egy időre elbizonytalanodott :)
Megvigasztaltam, hogy ez azért normális, ne feltétlenül a szülés utái 24 órában döntsön a többi baba sorsáról :D

Boga, pont ugyanúgy, ugyanazt nem tudod folytatni a két gyerekkel, mint ami az elsővel volt. Ez néha nem is hátrány, azt hiszem, nem rossz az sem, mikor kicsit több teret kap egy gyerek az önállóságra - vagy ez csak nálunk van így :) Nem hiszem... az elsőnél szerintem mindenki tanulja a babázást, még technikailag is és elsőként nyűgözi le ez a csoda, hogy a semmiből lesz valami, majd valaki.

Mirával kapcsolatban nekem is lelkiismeretfurdalásom volt, mint Lillának, én is néha teljesen elfelejtkeztem róla, hogy ott van a pociban. Na, utána gondoskodott magának a figyelemről :roll:
Viccet félretéve, valahogy próbáljuk megoldani, persze, folyamatos kötéltánc, de a helyzet az, hogy most én vagyok a legfontosabb a gyerekeknek, de Brúnónál már ez sem igaz, neki már alaposan kitágult a világ: barátok, rokonok, ovi - és legújabb, első számú rajongója, a húga.

Én nem leszek majd 30-40 év múlva, de a barátok és a tesó igen és őszintén remélem, hogy addig nem akar a szoknyámon ülni... Érthetően zagyválok?

Szerintem csak pár év az, amíg ennyire hangsúlyos a szülők szerepe és komolyan gondolom, hogy a szülő feladata, hogy arra nevelje a gyerekét, hogy le tudjon válni róla, legyen önálló, önálló élettel. Szerintem EZ kell egy gyereknek, nem mobil, lakás, autó, még ha kiskamasz korában nem is ért ezzel egyet ;)

Én ezért is vagyok híve a kicsit nagyobb korkülönbségnek, azt hiszem, Brúnót egy-két évesen jobban sokkolta volna egy kistesó.

De Boga, ha meglátod, hogy Lujzi majd hogy néz a tesójára és viszont, rögtön elmúlik majd a lelkiismeretfurdalásod neked is. Az meg, hogy nagyobb korukban hogyan alakul a viszonyod, elsősorban rajtuk múlik, de te is tudod alakítani a tapasztalataid alapján.

Feltöltök róluk egy újabb képet ide a babanetes fotóalbumba, Brúnó arca sokat elárul, szerintem.

Móni, vigyázz magadra, nekem rengeteg derékfájásos problémám volt mindkét terhességemnél, a Richtofit sportkrém sokat segített.

Lilla, a gyerekek immunrendszere úgy erősödik, hogy újabb és újabb fertőzésekkel találkoznak, amit megtanulnak legyőzni. Van aki bölcsiben kezdi, van, aki oviban és pl. iskolában kezdtem (nem jártam sem oviba, sem bölcsibe). Mikor mindenki vígan suliba járt, én folyton beteg voltam, mert csak akkor találkoztam ezekkel a dolgokkal.

Muzsu, horrotörténeteid vannak neked... kösz a tippet, majd figyelek. Nálunk szerensére - eddig ;) - nagyon rendes a bérszámfejtő csaj, minden ilyesmire figyelmeztet mindig.
Mail-ek mentek neked.

Alziza, börzézni nem megyek, Mira most az anyafüggő korszakát éli, oda meg nyilván nem viszem, oda csak gyerek nélkül szabad menni.

Viszont van, akinek nincs borzasztó messze ez a hely, elég jó árai vannak:
http://www.babaholmiolcson.hu/

Vanda, nagy pechvogelek vagytok ti is! Sajnálom szegény kicsi Bálintot, de neki legalább van egy kis tartaléka. Egyfolytában attól rettegek, hogy valami ilyen leteríti a vézna Mirát.
Jobbulást nektek, küldök néhány erre repdeső gyógymanót!

Tali - én május elejére szavaznék, remélem, jobb idő lesz akkorra, ilyen szélben nem bírok kimozdulni a fülemmel; ma sapiban voltam, az autótól a kórház bejáratáig úgy átfújt, hogy megint megfájdult.
Hely: a Millenárison nincs valami jópofa játszótér, vannak ilyen emlékeim... de nem ismerem igazán a helyet, csak egyszer felderíteném.

Szép napot!
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Csajok tetszett,hogy kerestétek a nevet a vonalzómon! :lol: :lol: :lol: Van rajta :lol: :lol: :lol: ,de nekem már nem lesz pocaklakóm! :roll: Kisebb csoda lenne,de ki tudja? :shock: Én mindenre képes vagyok! :lol: :roll:

Majd,ha vége a koncertnek,akkor az Ákinak csinálok egy vonalzót,már tudom hogyan kell négyet!

Muzsu,
még nem hívtam őket,de szerintem,ha tavaly tag voltam,de idén még nem fizettem csak nem évült még el.De megnéztem a honlapot,majd írok egy mailt a titkárságnak.

A GYEST én tudtam,nekem szóltak,hogy önállóan kell intézni,de a 30.napot kivárják az biztos.Mindenki adja be 2 hónappal előtte,és akkor biztosan attól a hónaptól megkapja amikor a gyermek betölti a 2.évét,nem utólag!

A Teve utcai szörnyetegben én is voltam :evil: :evil: !Ott kell leadnom Zsoltika utazási papírjait.Múlt hónapban jól kiakasztottak,nem tudtak válaszolni a kérdésemre,pedig ők küldték a levelet,de az ügyintézőknek fogalmuk se volt mit kérdezek.Vártam 2 órát és közölte a hölgyike hívjam a levélben szereplő telefonszámon azt aki küldte a levelet! :evil:
Ebben a hónapban még nem mentem el,de el kéne,mert a papírt le kell adni.Postán is küldhetném,de az nem biztos,hogy odaér!(ismerve a postát is :evil: )

Lilla,
nem sütöttem pogit,mert Bandi lefoglalta a tepsit(sajna csak egy van),majd holnap.Ma megyünk a fejlesztőbe,medencés tornára.

A taliban benne vagyok.A Millenárison lévő játszó jó,de szerintem mivel nem elkerített állandóan skubizhatjuk,hogy mikor lépnek le a gyerkőcök! :roll: Valami elkerített játszó kéne.

Pusz


Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Még nem is írtam,de kedden este volt egy műtéte Bandinak a sebész dokival,és beszélgettek.Azt mondta,hogy elvállalja a vezető beosztást :lol: ,mert érzi magában,hogy meg tudná csinálni,hisz azért tisztában van ezzel a feladattal.De vannak fenntartásai,hisz más nagyjából tudni a dolgokat,meg más véghezvinni a felelőséggel együtt.Erre azt mondta neki a doki,hogy szerinte nem lesz ezzel gond.
Meg mondta neki,hogy azért egy kis türelmi időt kér,mint vezető,ne az első hiba után tegyék lapátra.
Megbeszélték,hogy egyeztetnek egy időpontot az igazgatónővel,és hármasban megbeszélik ezeket az aggályokat is,meg minden fontos dolgot ami a vezetéssel jár.
Azt nem tudom erre mikor kerül sor,a doki majd szól neki,amikor beszélt a dirivel.Ma dolgozik,de nem tudom,hogy a sebész benn lesz e.Talán a jövő héten összejöhet a megbeszélés.

Közben hétfőn meglestem a kórház honlapját,és már levették az álláshírdetést!Úgyhogy már nem keresnek tovább,biztos van miből válogatniuk. :roll:
Ezért remélem,hogy legkésőbb jövő héten már engem is értesítenek a döntésről!!!!Ami bízom benne számomra pozitív lesz!

Azért az egy kicsit furi lenne,hogy,ha a Bandit kinevezik vezetőnek,nekem meg nemet mondanak.Holott ők mondták amikor még legelőször jelentkeztem(még utána is),hogy előnyt élveznek azok egy felvételnél,akiknek hozzátartozója már a kórház alkalmazottjai.Na erre kiváncsi leszek! .roll:

Pusz
timiban
 
 


Sziasztok!

Tucsi
Koszi a kimerito valaszt :)
En is azt gondolom, h ha Luzji teso nelkul maradna, nagyon el lenne kenyesztetve, mert egyelore egyetlen lany gyermek a csaladban, a noverem is fiut var :)

Az en velemenyem az, h nem jo iranyba torzitja egy ilyen kenyeztetes a gyerek szemelyiseget, es ennek semmikepp nem akarom kitenni Lujzit.
Csak felek, h hogy birom majd menedzselni a dolgot.
De ott jartok elottem jo peldaval. Tudom am, h csak ido kerdese, es ujra belevagunk mi is :D :D

Timi
Tovabbra is drukk :wink:
Es eljen Bandi kinevezese!

Moni
Fu, ez nem hangzik jol...
Ha a nogyogyaszod rabolint, nem tudsz jarni kismama jogara? Akar csak heti egyszer? Erre (is) sztem nagyon jo!

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Jó régen jártam erre.

Hát szóval eléggé vaciláltam megírjam, ne írjam, de végül így döntöttem, hátha egy kicsit segít. És bocsánat ha off vagyok. Kicsit később majd írok magunkról, de már most sem nagyon megy az írás, úgyhogy most csak rövid leszek.
..... az édesapám meghalt
Tudom, hogy együtt éreztek velem, meg minden, de légyszi ne beszéljünk róla. Csak gondoltam tudjátok, miért tüntem el.
Majd jövök, csak mégsem megy olyan jól mint gondoltam.

Sziasztok
Kata

Kép
Kép
angyalka2
 
 


Sziasztok!
Tücsi!
Richtofit krémet lehet terhesen használni? Az nem okoz vérbőséget? Főleg hastájékon? Én nem értek hozzá, csak kérdezem.
Hali, Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Kata!

Sajnálom! :cry:
Vendég
 


Lilla, Vanda: Jobbulást a gyerekeknek...

Alziza: most, hogy mondja Lilla az állatlkerti képeket, tényleg nagyon jók. Mire mi eljutunk oda újra felújítják :) (én mindig elszomorodok az állatkertbe, hogy szegény állatok be vannak zárva) Eriknek majd egyszer viszont biztos nagy élmény lesz, meg a Tropikárium is.
Lilla:majd írd meg Bí-nek hogy tetszett..

Timiban: A férjednek nagyon nagy gratula, neked meg drukkolok, hogy ++++ legyen a válasz, és lehetőleg minél elöbb..

Nálunk minden ok, alakul az összeszokás. A tejem sajnos stagnál, illetve tegnap óta még kevesebb lett :cry: , de lehet azért mert a párom kiment németo-ba, és a hiánya miatt :o , de ma éjjel hazajön, remélem a tej is visszaáll, mert ez a 40 ml, ez nagyon sovány, eddig legalább volt 50-70-ááá

Börze szerintem is nagyon gáz volt, én csak tavaly voltam, idén be nem teszem a lábam abba a tömegbe. A kerületi börzékre szoktam járni, az közelebb van, nincs akkora tömeg és olcsóbb is...

Most hirtelen ennyi
Puszi mindenkinek...

Nóra

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]Kép
fnora82
 
 


Kata, gyere majd, ha már tudsz - jó, hogy elmondtad.

Nóra, szoptass sokat és biztos jobb lesz, mikor hazaér férjed. Tudsz azért pihenni?

Zsu, Móni - nekem a Richtofitot (sima, kék, gyógynövényes) a gyógytornász javasolta, mikor terhes voltam, hozzá jártam gyógytornára. De ha kétely merült fel, akkor inkább kérdezz meg valami orvost!

Tücsi
20150827140659
 
 


Kata, reszvetem. Nagyon sajnalom! En apukam 10 eve halt meg, egyutterzek Veled!
saara
 
 


Sziasztok!

megvagyunk! Vince ugy nez ki vegleg kijott a hanyas-fosasbol, aaaaaaah, de jo! :D 1 honapig tartott, elhiszitek??! na de vege az a lenyeg! Zsu, remelem Gezu meggyogyul hamar!

Balintnak jobbulast!!

Pont a napokban voltam ugy, h biztos kell nekunk harmadik gyerek :?: :?: :lol:
Anita Panzej, ti mennyi korkulonbseget szeretnetek??
Elegge faradt vagyok, azt hiszem most utott vissza<az, h semmit nem pihentem az elso 6 hetben, szoval ha tehetitek, pihenjetek, fontos! nyilvan nem lehet ugy, mint az elso utan, de picit nem art! Zsu, le a kalappal elotted, h ilyen jol ment a pici korkulonbseg ellenere! ha tulelik a szulok a gyerkocoknek tenyleg ez a legjobb, kis korkulonbseg!
ketsegtelen, h vannak erdekes helyzetek... kicsi uvolt, mert ehes, nagy meg nem jon fel a lepcson, mert azt akarja, h te cipeld, de neked mar tele a kezed, ilyen apro kis finomsagok :lol:
de osszesegeben JOOOO!!! :D es ezek tenyleg aprosagok! ugy erzem tenyleg az elso idokben nehezebb, ha a kicsi mar onalloan kozlekedik (akar 4kezlab) biztos egyszerubb.
Es ahogy no a gyerekek szama, no a keblunk! szivem tele szeretettel! :D Osszeolvadok, ha Vince oleli Pirot (ez a legujjabb :)).
nekem nagy segitseg a kendo meg mindig, nem is tudom mit kezdtem volna nelkule, csaladtag 8)
csatolok kepet (ilyet sem latott meg a vilag) :lol:

Kép

otthon szoktam haton cipelni, kint elol.

Moni, de jooo, h Sanyika nem tojaserzekeny, hurraaaa!

Lilla, mikor mesz uh-ra????

Timi, nagy drukkkkk! mi lesz Bandi pontos beosztasa? gratula neki, azert nem semmi, h mar felajanlottak, nem olyan reg kerult oda.


regebbi temara visszaterve, most olvasom Vekerdy Tamas bacsit, o osszefuggesben hozza a tv-t es az agressziot. azt mondja, h a picik nem tudnak kulonbseget tenni a belso es kulso kepek kozott. elmenyeiket mozgassal, utanzassal dolgozzak fel. a tv eleve lekoti oket (nem engedi a mozgast). "a rajzfimekben latott agressziot tudja a legkevesbe utanozni -lejatszani es igy levezetni, nem valosagos helyzetben - a gyerek. tobbek kozott azert, mert a rajzfilmek dramaturgiaja tisztesegtelen modon lenyeli a fontos fordulatokat. Tom raugrik Jerryre, jerry kilapul, de maris fut tovabb. hogyan tortenhetik ez?
Nos, az utanzasi lehetoseg tehat szinte elvesz, viszont az agresszios szint felszokken!"

:shock: ez elgondolkodtato, nem?

na menek is, hivnak!

szep napot!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sára,
vezető műtős-szakasszisztens!

Kata,
őszinte részvétem!
timiban
 
 


Sziasztok!

Köszi a manókat, párat sikerült levadászni...igy most minden rendben van. Lassan kezd visszajönni az étvágya is. Ma vettem avokádót, az eddig mindig bejött, remélem, hogy most is imádni fogja.

Kata, részvétem!

Sára, nagyon jól csinálod ezt a kendőt! Van, hogy én is felrakom a hátamra Bálintot, mikor nagyon nyűgös és főznöm kellene, stb. De kukucskál a vállam felett és nagyon élvezi. Egyébként csudaklassz ez a fotó!!!!! Ki készitette? Ugye nem a Vincus a széken állva? :)

A construmán voltunk a múlt héten, vittem a Bálintot is a hátamon. Szereztem neki egy lufit, hát annak úgy örült, hogy folyamatosan ugrált a hátamon, meg hátrahajolt. Hiába volt jól megkötve, azért ilyen strapát nem bir ki. De odajött egy APUKA és mondta, hogy megigazitaná, mert nem az igazi. Mondtam, hogy persze! :)

Boga, én projektelnék, de apjuk most behúzta a féket. Szerintem Ő még egy kicsit szórakozna inkább, már ha értitek... :oops:
De megmondom neki, hogy mindjárt ovulálok és ne legyen ilyen önző! :lol: 8)
Milyen tortát csinálsz a Lujzinak??

Holnap vendégség lesz, jönnek a gyerekek. Lesznek páran...

Tücsi gratula a bébihez! Uncsiöcsi vagy uncsihugi???

Timi, gratula a Bandinak!!!!! És Neked is mennek a drukkok természetesen!

Puszi mindenkinek!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Régebben írtam, hogy nem akar szopni, ez azóta sem változott, így két óránként megy a fejés....

Pihenni, sajna nem sikerült. Délután jött anyukám, de akkor meg inkább gyorsan megfőztem holnapra, (mára majd most), porszívóztam, meg felmostam, fürdeni már nem tudtam, de amjd azt is most, úgyis elalud a Prücsök...

Kata: sajnálom

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]Kép
fnora82
 
 


Sziasztok

Kár,h nem jön senki a börzére. :(
Nem tudom,én bírom!11 éve járok.lehet,h már megszoktam

Sziasztok
Vendég
 


Nóra, hallod: most mondta Sára, hogy pihenni kell. Fontosabb most, mint mosás-főzés-takarítás, bármi! Én Brúnónál hajtottam túl magam, most már elve nem is terveztem mást az első hetekre-hónapokra, mint túlélést.

Sára, éljen, jó, hogy újra előkerültél! Nagyon örülök, hogy Vincus végre megggyógyult, most aztán gondolom süthetsz-főzhetsz neki, biztosan megjön az étvágya is alaposan.

Nagyon jó a kép! Kisbogár tüneményes a hátadon. És ugye milyen jó, amikor látod, hogy szeretgetik egymást. Ma a barátnőm jött haza Brúnóval (elmentek kicsit játszani) és ő ámult el a csókolódzós nagyjeleneten, amikor a két manó találkozott. :)

Alziza, jövőre én azért esélyes leszek a börzére, akkor már ellesz párom a két gyerekkel itthon, de most még nem vállalja :D

Vanda, örülök, hogy Bálint is jobban van! Köszönjük a gratulációt, uncsitesó Emma, gyönyörű, nagy hajjal, eddig minden rendben van. Nektek jó mulatást :)

Zsu, mail ment.

Timi, Bandinak gratulálok, neked meg most már még jobban szurkolok :) Ha összejön az állás, valamikor megünnepeljük, nem? Pl. koccintunk kölyökpezsgővel vagy Maci kávéval :)

Jó hétvégét mindenkinek!
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Elveszett báránykák bééégetnek!

Zsófi érkezése után 2-3 hónapig még olvasni sem tudtalak titeket, de ezt azért kicsit pótoltam.
Látom, most a többgyerekes élet a téma, hát akkor én is beszámolok, nálunk hogy volt/van:

Panka mintagyerkőc volt, evett, aludt, soha nem volt vele semmi. Igazából el sem udtam képzelni, milyen, ha álló nap sír egy pici, vagy egyáltalán nem alszik. Hát, most én is megtapasztaltam. Zsófi nagyon hasfájós, érzékeny, sírós baba volt. Pontosan 3 hónapos koráig. Nagyon kemény idő volt. Tücsi megfogalmazása a legtalálóbb: FOLYAMATOSAN TÚLÉLTEM. (És oskat sírtam, meg kicsit fogytam, de ezeken hamar túlvan az ember lánya.)
Azért nálunk még rátett egy lapáttal, hogy március elején költöztünk. Volna. Ha kész lett volna a ház. Anyósoméknál csöveztünk másfél hetet, bőröndökből éltünk, semmi megszokott, idegroncs voltam. Annyira, hogy a kapcsolatunkat is megtépázta eléggé. De ez is elmúlt, beköltöztünk, gyönyörű a kert, a kert végében az erdő, Panka naphosszat szaladgál, Zsófi egész nap vigyorog, és már alszik is rendesen. (2 hónapig nappal egyáltalán nem aludt. Folyamatosan kézben, kendőben volt, Panka mellett ez őrült nehéz volt.)
Szóval minden rossz múlandó, és ha akkor még hosszúnak is tűnik az a pár hónap, így utólag hamar eltelt.
Azt mondják, mindenkinek jut egy ilyen, meg egy olyan baba. Nálunk, és szinte minden ismerősömnél igaz. Csak az a szerencsésebb, ha az első nehezebb, mert akor a másodiknál könnyebb a kettővel. De Gabek, ez sem szentírás!!! :)
Kicsit még nem kerültem képbe mindenkivel, de gratulálok új kismamáinknak! De jó, hogy megint így egyszerre páran!
Saara, mikor költöztök? Bocs, hogy nem válaszoltam, de iszonyatosan magam alatt voltam. Pótolom! :) Ha kiköltöztök Gödre, találkozhatnánk!
Össznépi találka: Városliget? Nem ahol annak idején voltunk, hanem az Ajtósi felöli oldalon. Ott van hatalmas, elkerített játszótér, meg rét is, a kicsiknek. Ha jó idő van, ideális.
Tücsi! Iszom a soraidat, nagyon szeretem olvasni a beszámolóidat, gondolataidat. Nagyon tetszik a hozzáállásod. Meg is szeretném kérdezni, milyen gyermeknevelési könyvet tudnál ajánlani? Néha elbizonytalanodom, nem csinálhatnék e pár dolgot jobban Pankával kapcsolatban. A korával is jön a hiszti, megviselte a kistesó is kicsit (nem igazán féltékeny annyira, de nem is nagyon érdekli), megsínylette a költözést meg a civakodásainkat. Talán tudatosabban kellene "nevelnem" néhány szituációban...
Lilla, bár nem vagyok tapasztalt, de szerintem se hagyd ki azt a pár nap délelőtti ovit! És hajrá pocak!
Muzsu, gyógyuljatok! Mindig rád gondolok, mióta kitavaszodott, hogy mennyi mindent teszel-veszel majd, és mesélsz róla!
Timi, szurkolok!
Most mennem kell, Pankának hőemelkedése volt tegnap (kint van az összes foga, egyszerre jött mind!), tegnap déltől este hatig aludt, este 9-től meg mostanáig. de felébredt, és magyaráz.
Majd még jövök, mindenkit puszilunk,

Cseragi és a lányok

Kép

Kép
cseragi
 
 


Sziasztok!

Eljen a szep ido!

Cseragi
Jo, h megint itt vagy :)

Sara, VAnda
Orulok, h vegre meggogyultak a gyerkocok :wink:

Vanda
Meg nem talaltam torta receptet, apropo

Barkinek van 1 eves torta receptje?

Ja es tudtok abban tanacsot adni, h ha vegre kiszabadulok bringazni, milyen modon hordozzam Lujzit?
Ugy erzem, a biciklis ules meg korai lenne... Nyilvan a hatamra kene pakolni, de mibe :shock: ???

Nora
Pihenj!!!!

Kata
Gyere majd kozenk, ha mar ugy erzed.

Kép
boga
 
 


Ági,
örülök,hogy jelentkeztél,és,hogy már túl vagytok az összes negatív dolgon!
A Városligeti tali jól hangzik,de fogalmam sincs merre van az a rész,amit leírtál!De majd megkeresem! :lol:

Akkor lányok,mikor talizunk???

Tücsi,
szívesen ünnepelek,ha megkapom az állást!!!!Azt hiszem abban a pillanatban,amikor közlik,én leszek a legboldogabb szülésznő!Én sima pezsgőt is ihatok! :lol:De szolidarításból maradok a kölyöknél! :wink:

Annyira rossz várni.Alapból nem vagyok egy türelmetlen emberke,de ez más!Bizonyos értelemben létszükség!!!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan:

Boga, mi ilyenkor már simán bicikliülésben vittük Pankát. Decathlonban vettünk jó áron dönthetőt. Úgy be lehet szíjazni, mint a babakocsiban. Ha kipróbálnád, szívesen kölcsönadom a miénket. Csak hogy ne vedd meg, ha nektek nem jön be...

Na, vár a kert,

Puszi!

Kép

Kép
cseragi
 
 


na reggelre visszaállt az eddigi szintre a tej, de most megint csökkenőben van, pedig nem pörgöm túl magam, max mosogatás, teregetés...

Timi: nagyon megy a drukk..

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]Kép
fnora82
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek! Reggelre ripsz-ropsz elmúlt a csipőfájásom! El sem hiszem! Valószínűleg megfordult Kispicúr és már nem nyomja azt a bizonyos idegszálat és elillant az összes nyavalyám! :D
Sanyikának viszont asztmás hörghurutja van, szegénykémnek nagyon folyik az orra, köhög. Kicsit megijedtem ettől a betegségtől amikor utánaolvastam a neten, nagyon remélem, hogy nem lesz komoly következménye. Most hörgőtágítót szed és köptetőt, de az orrát egyedül nem tudom leszívni, remélem a hétvégén apával sikerül.

Nóra! Esetleg egy kis tea vagy homeos bogyó nem segítene? Pihenj sokat és igyál!

Cseragi! Üdv újra köztünk! Örülök neki, hogy túl vagytok minden rosszon és már optimistán látjátok a dolgokat! Én is nagyon félek a kezdetektől, remélem az elméleted a "nehéz" és "könnyebb" gyerekekről bejön! :)

A városligeti tali nekem nagyon szimpi, de a betegség miatt legalább két hétig még nem jó az időpont.

Mindenkinek szép hétvégét!
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Agi, de jo, h ujra itt vagy!!!!sokat gondoltam am rad! :)
Orulok, h mostmar minden ok!
Hova is koltoztok?? :oops:

Moni, de jo, h elmult ez a fajdalom!Nem akartam irni, de nekem is volt az utolso honapban, csak akkor mult el, mikor Piro kibujt... :shock:

Vanda, talalt! Vince fotozott :). Apja volt esti fozes kozben.

Tobbgyermekes anyukak, a turelmen kivul nincs vmi jo trukkotok oltoztetesre, pelus cserere :?: hogy ne teljen egy oraba? (itt csak Vincere gondolok, Piro nyilvan sik-suk megvan, mert o meg nem ellenkezik ugye).

Nora, pihenes, alvas!!!! nagyon fontos! igyal vizet, de ne tul sokat es pihenes-pihenes-pihenes! :)

Alziza, borze nekem is sok (sokk :lol: )

DINA???????? :?: :?:

Kata, remelem jossz majd meselni magatokrol!
saara
 
 


Sziasztok,

Saara
Örülök, hogy vége a kórságnak :)
Én már a földön pelenkázom a Gergőt, hogy ne kelljen emelgetnem. No de onnét pillanatok alatt felpattan, az elején gondban voltam, de aztán rájöttem, hogy ha a kezébe adok valamit azt mindig jól elnézegeti, és akkor nyugodtan csinálhatom a dolgom.

A sok gyerekességről jut eszembe, hogy a tesóm mesélte, hogy beszélgetett egy apukával (a gyereke most elsős, így sok az ismeretlen szülő, de azért néha szóba áll ezzel-azzal) és valahogy a szülinap jött szóba és megkérdezte a pasit, hogy az ő gyerekének mikor van a szülinapja. Erre a válasz:" Tomikának, hát nem is tudom, igazából már nem tudom megjegyezni a dátumokat." Erre a tesóm más témát váltott és gondolta, hogy ez milyen bunkóság, hogy az apuka nem tudja megjegyezni a 6 éves fia szülinapját. Aztán később kiderült, hogy ennek a gyereknek 8 testvére van. Ja, így már megértjük, hogy az apuka miért nem tudja mindenkinek a szüli ill. névnapját!

Nekem a legalább 2 gyerekes anyukáktól az a kérdésem lenne, hogy ha a két gyerek egy szobában alszik (mert ugye nincs több szobánk :? ) akkor az elején a kicsi nem fogja mindig felkelteni a nagyobbat éjszakánként ill. a nagy a kicsit nem fogja zavarni nappal, amikor aludna? :roll:

Cserági
Számomra nem túl bíztató, amit írtál :oops: de örülök, hogy túl vagytok a nehezén.

Timi
Jól alakul a dolgotok :)
A ház miatt még azt akartam írni, amikor a sok baj volt, hogy kössetek biztosítást, azt vond le az albérlet árából, és a biztosító pedig mindig küld embert aki ingyen megcsinálja, vagy pedig ad neked pénzt (biztosítója válogatja).
Meg még egy korábbi elszállt levelemben azt is kérdeztem, hogy ha a férjed szereti látni a nyakadat, akkor hogy növeszthetted meg ilyen hosszúra? :shock:

Tali az jó lenne, de hát ki tudja, hogy mikor lesz jó idő? Mármint amit előre le is tudunk fixálni.

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Boga, első szülinapra én meggyes piskótát csináltam, tej nélkül (van jó gyors piskóta recim, ha kell), mert a meggy nagy sláger volt akkor.
A gyerekülés nagyon jó a bicóra, nekünk nem dönthető van, de olyan, ami a kormány és az én ülésem között van (férfivázas bringám van), én ezt nagyon szeretem, hogy ott van a kezeim között a kicsi. (Aztán persze hamar kinövi, de míg ilyen aprók, szerintem jobb.)

És a sapit ne felejtsd el, ha véletlenül borulás van, a baba reflexből sem tud semerre gurulni, védekezni, mert be van kötve. (Meg ő nem mozog, tehát rá kicsit több ruha kell, nekem mindig erre kell emlékeztetnem magam és párom.)

Én is szurkolok, hogy Mira üljön stabilan két héten belül (nem teljesen reménytelen), mert május elsején biciklizést tervezünk. Ha nem megy, akkor marad az utánfutó (nekünk házi barkács van). Ha valakinek belefér, akkor az buli nagyon.

Gabek, de, felébresztik egymást valamennyire... Nálunk a tetőtérben (lent anyukám szobája van meg a közös helységek) van egy hálószoba és egy dolgozó, ehhez a felosztáshoz ragaszkodtunk, mert így legalább egy olyan szoba van este, ahol élhetünk. Brúnó egész ügyesen megtanulta a fülére tapasztani a kezét álmában is :shock:

Amikor az első hetek rémes sírós időszakai voltak, akkor sokszor felébredt Brú (mondjuk inkább elaludni nem bírt, de részben a kis lelke miatt, mert csöndben sem ment az alvás), de lassan akklimatizálódott. Amikor az órákig tartó bömbölés volt, akkor átmentem Mirával a másik szobába és ott kornyadoztunk a fotelben, meg járkáltunk. De Brúnónak folyamatos kiképzés van, mert Mirának minden nap hatkor gyógyszerelés van, minden másnap ebből tuti bömbölés a kálium miatt.

Mostanra (már egy jó ideje) Brúnót alapvetően nem zavarja Mira és a kicsi is egészen hozzászokott a meglehetősen nagy alapzajhoz. Mondjuk tud akkora zajt csapni Brúnó (fél méterről bevág egy kisautót a többi harmincra), hogy felébressze. De Mira délelőtt amúgy is csak egy rövidet alszik, ilyenkor Brú érdeke is, hogy ne verje fel, mert akkor csak vele foglalkozom, délután meg egyszerre alszanak, khm, alszunk. :)

Mivel napközben lent vagyunk, most már megcsinálom, hogy a délelőtti alvásra felhozom Mirát, de míg egész pici volt, lent altattam a babakocsiban, megedződött.

Hát, ez is a kezdeti nehézségek része...

9 gyerek - nem semmi! Jó, az első után én is focicsapatot akartam, de hogy valaki tényleg arra sportoljon :)

Dina, hol vagy, ugye nincs baj?

Brik?

Móni, de jó, hogy elmúlt a fájdalom! Jobbulást Sanyikának! Az orrszívás miért nem megy? Én Brúnót anno becsavartam egy pokrócba, hogy ne kelljen nagyon birkózni és ne sértsem meg az orrát.

Cserági, üdv újra itt és izé, köszi :oops:
Én Penelope Leach Picik és kicsik könyvét, az Ebadta kölyke hisztizik c.-t és a Kismamát szoktam olvasni. Meg a babycenter.com-ot, de kiderült, hogy a kismamások is azt szokták olvasgatni :)

Meg, ne nevessetek ki, de a Mazsola trilógia meg a Kököjszi és Bobojsza nagyon sokat segít nekem is, nemcsak a gyereknek.

Manócskától van mit tanulni (mostanában olvastam, hogy a Bálint Ágnesnek nem titkolt célja volt, hogy szülőknek is írja a mesét) és a KökBob-ban meg főleg elrettentő példákat olvasok. Hát, néha találva érzem magamat/magunkat.

De az a vicc, hogy a Mazsola és Tádé olvasásakor már felfedeztem, hogy időnként Brú is találva érzi magát :) Meg megfigyeltem, hogy mivel valójában betéve tudja ő is a könyveket, mindig céltudatosan kér mesét: egyrészt üzen nekem is vele, hogy éppen milyen lelkiállapotban van és persze magát is gyógyítja.

Cserági, ti merre laktok most?

Timi, a II. nőis fórumon van egy eléggé kétségbeesett kismama, nem tudsz neki esetleg valami tippet adni?

Na megyek vissza aludni!

Jó hétvégét mindenkinek!
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Reggeli hancúr közben (ja, mármint a gyerekekkel, apa nagy bánatára), szóval csak egy gyors válasz: Fótra költöztünk Káposztásmegyer II-ről. Plusz 10 perc kocsival.

Puszi

Kép

Kép
cseragi
 
 


Sziasztok!

Van egy jó hírem és egy rossz!A jó hírt se írom óriás betűkkel,mert,lehet,hogy én vagyok a naiv,azért mert örülök neki.

Szóval az történt,hogy tegnap az iwiwen bejelőlt az egyik Telkis szülésznő,akivel már többször találkoztam.
Gondoltam élek a lehetőséggel és írtam neki egy mailt amiben kiváncsiskodtam a felvételt illetően. :roll:
Azt írta vissza,hogy tetszettem a doktornőnek,és enyém az állás,de az igazgatónő mégsem engedi a felvételt,mert állítólag most szivatja őket.Pedig ő is mondta,hogy kell az ember,és jövő héten megpróbálják jobb belátásra bírni.Ha rábólint enyém az állás,és azt írta,hogy már csak egy kis türelem és kezdhetek.

Az aggályom annyi,hogy szerintetek egy magánklinika megengedhet e ilyet,hogy majdnem 2 hónapig hírdetnek egy állást,utána meg mégsem veszik fel az embert!
Vagy még az állhat a dolog mögött,hogy csak nekem mondják ezt és közben már be is töltötték a helyet! :shock: :?
Én vagyok naiv,hogy azt hiszem,hogy egy kolléga a másiknak nem hazudik,főleg egy ilyen ügyben!
Nos???Szerintetek?

Tudom már sokat drukkoltatok nekem,és még mindig az állásommal fárasztalak titeket,de,ha tényleg igaz,amit a csajszi leírt,akkor még egy kicsit szorítsatok,hogy az igazgatónő meggondolja magát!


Gabi,
rém egyszerű a történet,ami a hajamt illeti.A rövid haj bizonyos időközönként fodrászt igényel.Amikor idejöttünk már elkezdtem növeszteni,mert sajnáltam rá a pénzt.Aztán itt nem ismerem milyen a fodrász,ezért inkább növesztettem,a Bandi nagynénje meg festette.Amikor rátaláltam erre a lehetőségre megörültem neki,mert már untam a hosszú hajat,olyan rendezetlennek tünt,és nem is éreztem jól magam,hogy így nézek ki.És mivel nem akartam több ezret a fodrásznál hagyni,nekem megfelelt ez a srác,és nem bántam meg.A jövőben is kijön,és nem kér annyit,mint egy üzletben dolgozó fodrász.
Így most a Bandi kedvére tehetek,és marad rövid!

Tücsi,
mindjárt megnézem.

Pusz

Timi :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Tücsi,
elolvastam.Nem igazán írnék rá semmit,mert ez orvosi kompetencia,és szonográfiából nem igazán vagyok otthon.
De tény,hogy ezt a vizsgálatot a betöltött 12.héten kell elvégezni,mert fals eredményt adhat.
Én is csak annyit tudok mondani,hogy menjen el az Istenhegyire,mondjuk szakmailag fogalmam sincs ott milyen vizsgálatok vannak,mert életemben nem jártam ott,de többetektől hallottam,hogy jó hely,és nagyon jó a szűrésük.

Pusz
timiban
 
 


Sziasztok!

Timi
Sztem legy optimista, es ne veszitsd el a remenyt :wink:
Magambol kiindulva sztem nem hazudik a kollegina. Remelem, igazam van!

Tucsi
Nagyon is erdekelne az a recept!!!!!

Kép
boga
 
 


Timi, nem tudom mit akarnak, valoban eleg fura ez a szituacio... :?
Jozan paraszti eszemmel azt mondom, nem lenne tul okos/logikus teged kizarni mikozben eloleptetik Bandit. :?
viszont egy maganklinikan nem ertem en sem, h miert szivatjak a dolgozokat, mikor van penz a poszt letrehozasahoz.. :? :?: (es raadasul szukseg van emberre)...
mikorra varhato vegleges valasz?

Tucsi, ide a recepttel!
jol mondtad multkor, Vince olyan mennyisegeket eszik, mint mi, brutalis! :D

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Tucsi
Megneztem a kepeiteket, nagyon edik a gyerekek :)
Mira gyonyoru, nem ugy nez ki, mint aki lyukacskat hord a sziven...

Ja, es elore szerelheto biciklis ules hol vettetek? Engem is az a fajta erdekelne, bar Agi dontheto valtozata is jol hangzik...

Kép
boga
 
 


Sziasztok!
A recept:
Gyors piskóta: 3 tojást (szétválogatás nélkül) 2 dl cukorral nagyon habosra keverni, 2-2,5 dl (de inkább 2,5) lisztet, 0,5 dl vizet, 1 sütőport hozzáadni, elkeverni. Sütőpapírral bélelt vagy kimargarinozott és morzsázott tepsiben/formában kisütni.

A másik, ami nagyon nagy kedvenc, egy török joghurtos-citromszirupos piskóta a mindmegettéről (bocs Vincus).

Citromszirupos piskóta Hozzávalók: 20 dkg cukor, 1,5 dl olaj, 4 tojás, 1 doboz (175 g) 20%-os tejföl, 20 dkg liszt, 1 csomag sütőpor, reszelt citromhéj, 5 evőkanál frissen csavart citromlé, 1 csomag vaníliás cukor
A sziruphoz: 5 evőkanál porcukor, 4-5 evőkanál frissen csavart citromlé, csipetnyi fahéj. A tortaforma kikenéséhez: margarin és zsemlemorzsa
Elkészítés:
1.) A tészta hozzávalóit összekeverjük egy konyhai robotgéppel összekeverjük. (Célszerű először a nedves hozzávalókat kikeverni, és apránként hozzáadni a szárazakat).
2.) Kivajazunk egy kerek, tányér nagyságú tortaformát, és megszórjuk zsemlemorzsával (így nem ragad majd bele a tészta).
3.) A kikevert tésztát a formába öntjük, és előmelegített sütőben alacsony hőfokon (160-180 fokon) kb. 50-55 perc alatt aranybarnára sütjük.
4.) 5 perccel a tészta elkészülte előtt gyorsan elkészítjük a szirupot: egy kis lábasban takaréklángon felforraljuk a porcukorral összekevert citromlevet.
5.) Kivesszük a tésztát a sütőből, és amíg forró, egy spéktűvel néhány helyen megszurkáljuk, majd a sziruppal meglocsoljuk a tésztát. (Egy ecset segítségével egyenletesen elkenjük a tésztán a szirupot, de a lé nagyja a lyukakon szépen felszívódik a süteménybe)
6.) A piskótát a formában hagyjuk kihűlni.

Szép napot!
T.
20150827140659
 
 


Timi, köszi, angyal vagy - mint mindig :)
Szerinted bármi érdeke fűződne a kollégának, hogy hülyítsen?

Ezeket a történeteket, hogy pl. egy poszt azon múljon, hogy valaki valakinek keresztbe akar tenni, én simán el tudom képzelni, bárhol.

Egy magánkórház szerintem elsősorban a fizetőpaciensek irányába sikálja magát, de reményre az mindenképpen okot ad, hogy kell nekik az ember, azért, hogy jól végezzék a munkájukat, pénzt meg ezzel keresnek. Reméljük, hogy már nem sokáig gitároznak az idegeiden.

Drukkolok nagyon!

Sára, nagyon örülök, hogy Vincus jól van.

Boga - köszi :)
A biciklisülést itt vettük: www.pepedal.com, szerintem telefonálj (skypeolj: pepedal) oda először, hogy van-e vagy tud-e szerezni. Viszont mindenképpen javaslom, hogy legyen ott a bringa is és próbáljátok ott ki, hogy kényelmes-e nektek, mert ha már túl magas a gyerkőc, akkor kényelmetlenné válik; ez a fajta tutira nem jó sokáig.

Manó-Tündi?

Szép napot mindenkinek!
T.
20150827140659
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: