Új privát üzeneted érkezett!

Ezt a sok sírás-rivást.... :wink:
Nincs nektek egy kicsit sok időtök??? :lol: :lol: :lol: Inkább örüljünk a szép időnek meg annak,hogy két fülünk van és mégse vagyunk szatyrok! :mrgreen: :mrgreen:

És imádkozzunk,hátha velünk is csoda történik és bezáródik a méhszájunk!De jó lenne.... :wink:

binyek
 
 


Binyek végre egy pozitiv ember :D :D
bencuri
 
 


Binyek 21 hétbe léptél!
Muti a hasad...
Vendég
 

 
 

Én elég negatív vagyok de tudom magamról és próbálok változni...
Ideig óráig sikerül... :oops:
Vendég
 


Pedig Bari itt neked tökéletes egyedül a 3000 értékkel! :D :D
majd mi segítünk pozitivabbnak lenni! Okés?
bencuri
 
 


Látom megint lelombozódott itt a hangulat! Pedig Bari most neked kéne minket bíztatni!Mindegy mennyit mozog, az a lényeg hogy néha jelentkezzen. Szegényt gondolom most piszkálod, hogy mozduljon már meg! Na majd megkapod, ha megszületik! :lol: Majd akkor sem fog békén hagyni!

Kép
szly27
 
 


Sly a párom is ezt mondja,mert én képes vagyok éjjel tv-t bekapcsolni villanyt gyújtani...csak,hogy fölébredjen :oops:

Akkor most jön a biztatás!!!!!!Ahogy nekem úgy nektek is lehet még 3000!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Vendég
 


Bari!Ez a tévés-villanyos dolog ez nagyon jó! :lol: :lol: Te tényleg nem vagy egyszerű teremtés! :mrgreen: Majd fogsz még könyörögni,hogy aludjon.... :wink:
Nekem is tetszik már ez a szám...21!Hmmm...Jól hangzik!
Este hozza haza a párom a babakocsit! :P Azt mondta olyan,mint az új.Csak gyúrjak egy kicsit,mert nem könnyű.... :roll: Hát majd nem cipelem,csak tolom!Ha-ha!

Ismeritek ezt a képet?Én imádom!Megműtötték a baba gerincét az anyukájában,mert különben meghalt volna... Kép

binyek
 
 


Húúúú igen láttam ez a dr haus!!!
És állitólag ez megtörtént
Vendég
 


Nekem is tegnap jutott eszembe,amikor láttam a Haus-ban...
Ez az igazi történet:
Ez az egyik legfantasztikusabb fénykép, amit az ismert univerzumban valaha is készítettek.
Egy amerikai fényképész készítette egy operáció alatt, amin egy súlyos gerinc-rendellenességet próbáltak helyrehozni egy magzaton az
anyaméhen belül a terhesség 23. hetében.
A fényképész akkor még nem gondolta, hogy élete egyik legfontosabb képe lesz ez, hiszen a cél csupán a méhen belüli gerincműtét
fényképeken is történő dokumentálása volt.
Miközben Paul Harris fotó s az Egyesült Államok-beli Tenesse állam Nashville városának Vanderbilt egyetemén a sebészeti klinika
műtőjében fényképeket készített a műtét folyamatáról, megörökítette azt a pillanatot is, amikor a baba az anyaiméhből kiemelte a kis
kezét, é s az őt operáló orvos ujját megfogta.
Ez a hihetetlen fénykép a világ rengeteg újságában megjelent, s Írországban az egyik " legerősebb zászlója " lett az abortusz
legalizációja ellen küzdőknek.
Az ici-pici kéz, ami meghódította a világot, Samuel Alexanderé , aki tavaly december 28-á n megszületett (amikor a fénykép készült, alig
több, mint 5 hó napja volt a mama hasában). Ha komolyabban elgondolkodunk, megértjük, hogy az élet tényleg csak egy hajszálon múlik.
Az orvosok biztosak voltak benne, hogy nem tudták volna életben tartani a kisfiút a méhen kívül, így a méhen belül műtéttel kellett
megoldani azt a rendellenességet, amit nem tudott volna túlélni.
A méhet bevarrták, hogy a baba normálisan fejlődhessen tovább. Ezért is ezt a képet nyilvánítják napjaink egyik legfontosabb orvosi
fényképének.
Samuel a legfiatalabb paciens, aki ilyen operáción túlesett.
Valószínű , hogy Samuel Alexander Armsnak megszoríthatja majd egyszer Dr. Brunner sebészprofesszor kezét - most már az anyai méhen kívül.
Justine McCarthy tévébemondó nő megjegyezte, hogy képtelenség nem elérzékenyülni a pici ké z hatalmas erejét látva, amint egy operáló
sebész ujját szorítja, é s lehetetlenség nem elgondolkodni azon, hogyan tud egy kéz életet menteni.

binyek
 
 


Eggyet nem értek...
Magzatvíz nélkül,hogy élt tovább??
Vendég
 


A magzatvíz folyamatosan termelődik, cserélődik! Gondolom újratermelődött.

Kép
szly27
 
 


Vagy leszívták és visszatöltötték a műtét után....

binyek
 
 


Nagyon lelassultunk! De akkor úgy látom, most egy kis időre Bari is megnyugodott!

Ma a kisfiam még alszik, de a kislányom kirúgdosott az ágyból. Már most nem hagynak aludni. Mi lesz még ezután!

Kép
szly27
 
 


Binyek! Kérünk képet a babakocsiról! Én is vettem egy testvérkocsit, mert nem tudom, hogy hogy fog Roli sétálni. Mondjuk az ikreknek nem jó, csak kb 6 hónapos kortól, de nagyon olcsó volt. Meg vettünk egy rendes kocsit is a picinek.

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!
Jó reggelt!!!!
ÁÁÁÁÁÁ bari nem képes megnyugodni..majd csak a föld alatt!!!
Vendég
 


Sziasztok!!

Bari!
Hogy mit fogsz te attól a kisfickótól kapni....! :wink:
Nem irigyellek érte! :lol:

Binyek!
Én is szeretném látni a képet a járgányról!
Cserébe teszek fel én is a miénkről.

Kép
Vendég
 


Maria de jó,nagyon tetszik!
Mikor vetted?
Már én is kinéztem eggyet a kengurugan
Vendég
 


kenguruban
Vendég
 


Már nagyon rég vettem... :roll:
Akkortájt, mikor megnyílt a méhszájam. A 16. hét környékén.

Nekem is nagyon tetszik!
A fotó sajna nem sikerült valami jól, ezt még akkor csináltam, telóval.

Mindjárt megmutatom a sport részével együtt azon a képen, amit a netről mentettem le.

Kép Kép Kép
Vendég
 


NAGYON SZÉP KOCSI!

7 DARABOS BADY AZ AUCHANBAN 1200.-
Vendég
 


Holnap csinálok képet csajok! :lol: :lol: :lol: Ma nem is voltam gépközelben,mert kicsit rumlis napunk volt... :wink: Gyerekes hétvégénk van,ami azt jelenti,hogy itt a párom két fia is.
Ma voltunk a Tesco-ban,végig az ájulás környékezett,a térdeim el voltak gyengülve,de nem tudom,hogy miért.Végig azt néztem,hogy melyik sorban mire tudok leülni,ha nagy baj lenne! :roll: Miért?Azt nem tudom.Aztán meg ebéd után elmentünk egy kicsit sétálni,akkor meg kutyabajom nem volt!

Marcsi!Nagyon szép és komoly a kocsid!Az enyém ez mellett kis bakfitty!De csak 32.000 Ft volt és sajnos nálunk ez most lényeges szempont,mert most költöztünk új lakásba teljes felújítással,úgyhogy kicsit kivan a fenekünk a gatyából...De megérte!!! :lol: :lol: :lol:

binyek
 
 


Kép

Én ezt a kocsit néztem ki a kenguruban,állitólag mindíg van,kékben és pirosban...40E
Vendég
 


Sziasztok!

Én is megvettem már a kocsit, Top Rider márkájú, úgy mint a tied Bari. Meg vettem egy használt tesókocsit is. Mindjárt rakok képet!

Kép Kép

Kép
szly27
 
 


Kép

Kép
szly27
 
 


Sly ez mennyi volt?És mennyire lehet fektetni?
Lábzsák van hozzá?
Vendég
 


Bari! Én ezt 7000-ért vettem, használtan. A hátsó vízszintesig dönthető, az első ülés csak annyira, amennyire látod. Lábzsák nincs hozzá, de télen nem is nagyon akarom használni. Tavasszal meg már szerintem adhatom el, mert Roli már majd 3 évesen nem fog benne ülni. Főleg idénre vettem, de csak akkor fogom használni, ha gyalog egyedül kell mennem a két gyerekkel.

Egyébként a pirosat fogom használni, Rolit meg vagy apa tolja esernyőkocsiban, vagy sétál.

Kép
szly27
 
 


Sly én az elsőt kérdeztem a pirosat!Nekünk testvér kocsi nem kell :lol: :lol:
Vendég
 


Bari!

Az enyém is olyan, mint Szly-é, az enyém Haberkorn, és 54000.
Sokféle színben van, és lábzsák az enyémhez nincs.
Viszont nagyon könnyű.
(szerintem egy júniusi kisbabát nem fogsz tudni lábzsákba rakni, mert mire szükség lenne rá, inkább majd kukucskálni, nézelődni szeretne... :roll: novemberre már 5 hónapos lesz... :shock: )
Vendég
 


Maria az nem is vészes!!Még lehet,hogy meggondolom magam és én is olyat veszek
Vendég
 


Bari!

Én a pirosat 79900-ért vettem. Újszülött kortól a mózeskosaras részét használom, ami vízszintes és van hozzá lábzsák is. Úgy gondoltam, hogy majd valamikor tavasszal cseréljük ki a sportrészre (nagy kép), ami majdnem vízszintesig dönthető, de ülő pozícióban van benne a baba, mint az űrhajósok. Ehhez is van külön lábzsák, ami nagyon jó, mert jó vastag, nem fújja át a szél és jövő télen még simán használni kell. Adtak még külön esővédőt a mózeshez és külön a sportrészhez és egy babatáskát.

Kép
szly27
 
 


Sly nagyon szép kocsi...de az árát látván marad az amit föltettem képet :oops:
Vendég
 


Nekem szerencsém volt, mert eladtam Roli kocsiját 30000-ért és anyósomék adtak a babakocsira 50000-t, így "ingyen" volt. De amúgy már megvettük és utána mondták, hogy szeretnék ők kifizetni. De csak 50-t fogadtunk el, mert a 30 már úgyis megvolt.

Kép
szly27
 
 


Engem ilyen veszély nem fenyeget :oops:
Anyós nem fog venni max egy 290 ft-os badyt :lol:
Vendég
 


Na itt az egyém!Nagyon könnyű irányítani és beférek vele az ajtókon,ami egy ilyen "hajóméretű" kocsinál nem hátrány... :lol: Kép Kép

binyek
 
 


Tök jóa kocsid binyek,te is jó előre megvetted.Csak én vagyok lemaradva :oops:
Vendég
 


Csajok!Nem lesz valami bajunk,hogy ennyi magnéziumot megeszünk?Nehogy nekem hófehér gyerekeim legyenek!!! :roll:

Az én családom se nagyon ugrál,hogy vehessen valamit a bébiknek... :( Majd én szépen mindent megveszek és utána jönnek és hozzák a sok felesleges dolgot...De jó... :roll:

Azon agyalok,hogy mégse szülök Szegeden,hanem Baján maradok.Nagyon rosszakat hallok a klinikai gyermekágyról. Meg igazság szerint mivel be kell feküdnöm elöbb az ikrek miatt,az se mindegy,hogy itthon vagyok kórházban vagy 100 km-re onnan.Csak hát a szülés szempontjából meg mégis csak a szegedi egy klinika...Nem tudom...Mi alapján döntsek,ugyan? :?: :?: :?:
Meg itt Baján nem is tudom,hogy kihez menjek,tök mindegy,nem ismerem egyiket sem igazán.Mi van,ha nem fogadok orvost?Ikerszülésnél úgyis ott kell legyen egy-kettő,nem?Vagy nem tudom...Olyan határozatlan vagyok vagy mégse??? :?: :?: :?:

binyek
 
 


Binyek már én is úgy érzem,hogy olyan higany mozgásom lett a sok magneziumtól...úgy elazította az izmaimat :D :D :D :D :D

Nekem biztos,hogy nem lesz fehér gyerekem...mi családunkban sok a fekete :D :D :D :D
Vendég
 


Binyek! Jó a babakocsi és a színe is tetszik. Nem tudom milyen Baján a kórház, de ha ott is ugyanúgy el tudják látni a koraszülötteket mint Szegeden, akkor én maradnék. Nálunk úgy van, hogy ha koraszülött baba születik, akkor a babát elküldik Szolnokra, vagy Debrecenbe. Szóval két három napig nem láthatod a babát, csak ha téged kiengednek és mész utána. Ha én ikreket várnék, valószínűleg már kezdettől fogva lenne egy itteni és egy debreceni orvosom és Debreecnben szülnék.
Én mindenképpen javaslom, hogy fogadj orvost. Sokkal másképp bánnak az emberrel, ha van fogadott orvosa.

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Jól el van bújtatva ez a topik, csak véletlen, hogy megtaláltam!

Remélem nem zavarok, látom elég jól összeszokott kis csapat van itt! :wink: Sajnos időm nincs végig olvasni az összes hozzászólást, ezért inkább kérdeznék! Volt valamelyikőtöknek néma méhszáj kinyílása aminek nem lett jó vége? :oops: Bocsi, hogy ilyet kérdek, de az előző babámat emiatt veszítettem el a 19.héten és most, hogy ez ne ismétlődjön meg a 12. héten összevarrják a méhszájat! Ha esetleg valaki tud nekem bármiféle pozitív vagy negatív dolgot írni ezzel kapcsolatban szívesen venném, hogy tudjam mire számítsak!
Vendég
 


Szia Grönland!
Itt csupa pozitív dolog van ilyen téren!!
Mindenki kinyílt és úgy néz ki senki nem nyílik tovább!!!
Sőt nekem állítólag be is záródott :shock:
Most mennem kell de majd még jövök
írjatok!!!
Vendég
 


Grönland!

Én az első gyerekemmel a 26. , a másodikkal a 22., most a harmadikkal a 16. héten nyíltam ki annyira, hogy a méhszájam mindhárom esetben 2100-as lett.
A harmadik terhességem még tart, az első kettőnél a további nyílás a 35. héten jött. Mindkét gyerekem egészséges, időben született kisbaba volt. A 39 és a 38. héten születtek.

Mivel most már a harmadikat várom, pihenésre vagyok ítélve, de nem varrtak be.
(Az anyukámat viszont velem igen, méghozzá a harmadik hónapban, ennek már 34 éve.)
Ne aggódj!
A dokik vigyáznak rád és a babádra!
Gyere gyakran!
Vendég
 


Köszi szépen a válaszokat! Ezekszerint bonyolult eset vagyok! :( Nekem egyik pillanatról a másikra nyílt a ki úgy, hogy mikor orvosnál voltam már kint volt a buroksapka! Meg sem tudta nézni mennyire vagyok nyítva, nehogy megrepedjen a burok! De reggelre már a baba lába is a hüvelyben volt! :( Azért reményt ad, hogy nektek sikerült! :wink:
Vendég
 


Grönland! Sajnálom az előző sikertelen terhességedet! Most tuti sokkal jobban fognak rád figyelni az orvosok. Ha sikerül összevarrni biztos nem lesz semmi baj. Mit mondott a doki, mitől nyílhatott ki előzőleg? Vagy ez hajlam kérdése?

Kép
szly27
 
 


Grönland azért pihenj sokat...mi is rengeteget fekszünk!!
De nem lesz semmi baj...úgy fognak rád vigyázni mint egy hímes tojásra!!
Most jól látom 5 hetes vagy...miből gondolják,hogy eggyáltalán ki fogsz nyílni????????Miért lenne ez törvényszerű???
Vendég
 


Maria szép a hasad és a konyhád is :wink:
Biztos,hogy csak25 hetes vagy? :shock:
Vendég
 


Szly!

Elég hosszú, de megpróbálom röviden, tőszavakban! Volt 2 éve egy vetélésem a 18. héten, elfolyt a magzatvíz! 4 napig vajúdtam, nem tágultam műszeresen fejezték be! Vagy emiatt vagy a kézzel tágítás miatt megsérült a méhszájzáróizom, emiatt pedig tavaly egy 19 hetes babát veszítettem el! Úgy nyílt ki, hogy észre sem vettem! :oops: :(

Bárány!

Nem biztos, hogy kinyílik, de nagy az esély rá! Tavaly is sokat pihentem, persze nem feküdtem végig! Most végig feküdni fogok a 12. héttől! Nehéz lesz, de kibírom! Csak az előzmények miatt tudják! Sajnos nem látnak a jővőbe! 8)
Vendég
 


Grönland szörnyűek az előzmények....

Fekvés:rohattul unalmas de azért a géphez odaülhetsz és akkor jobban megy az idő... :?
Mi itt vagyunk,csak írj ha uncsizol
Vendég
 


Mária most látom,hogy a babaszobád is kész...de szép!!!
Kedvenced a narancssárga!!! :D :D :D :D :D :D :D
Vendég
 


Sziasztok csajok!

Grönland!Üdv közöttünk!Sok sikert Nektek! :lol: Bizz a legjobbakban és ne legyen a fejedben folyamatosan ez a dolog,hogy ki fogsz nyilni...Tudod,a tudatalatti nagyon dolgozik! :wink:

Hát,nagyon úgy néz ki,hogy kórházat és orvost váltok!Bár az orvosommal semmi baj nincs és nagyon sajnálom,de a szegedi klinikát nem vállalom be,mert nagy bajok vannak ott.... :( Most intézik,hogy egy szekszárdi doki elvállaljon,már leinformáltam:minden rendben vele.A kórház is elmegy,bár nincs koraszülött részleg,de bízok a legjobbakban,hogy nem is fog kelleni! :lol: :lol: :lol:

binyek
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: