#baba#anya

Streptococcus agalactiae

Kérdés:
A hüvely váladék-vizsgálatom eredménye nem megnyugtató, az eredmény: streptococcus agalactiae. Azt már tudom, hogy ha ezt nem ismerik fel idõben,
akkor a terhesség illetve a szülés során problémákat okozhat a magzat, illetve a csecsemõ életében. Ön szerint is igaz, hogy ebbõl egyáltalán nem vagy csak nagyon nehezen és nagyon kevés embernek sikerül kigyógyulnia, és inkább csak tünetmentes idõszakokat lehet elérni? Ez nagyon elkeserítõ.
Amit ehhez kapcsolódóan még meg szeretnék jegyezni, hogy a férjemnek régóta elhúzódó prosztata problémái vannak, rendszeresen jár urológushoz, és
ejaculatum vizsgálatok során többször találtak nála különbözõ baktériumokat, többek között streptococcus agalactiaet. Lehetséges az, hogy egymást fertõzzük oda-vissza, annak ellenére, hogy mióta ismert a férjemnek ez a problémája, csak gumióvszerrel szeretkezünk? Egyáltalán az óvszer jelent védelmet ilyen esetben (mármint a baktériumok ellen)?

Válasz:
Az adott kórokozó bizony okozhat gondot terhesség és szülés kapcsán, a jó hír viszont az, hogy igenis gyógyítható. Tényként kell kezelni, hogyha mindkettõjükben kimutatták már, akkor az oda-vissza fertõzés fennáll. A gumióvszer egyébként helyesen használva védelmet nyújt a kórokozók (akár az AIDS vírust is beleértve!) ellen.
A megoldás: elõször a férjét kellene teljesen kikezeleni, mivel ez a nehézkesebb (a prosztatában jól elbújhatnak a kórokozók). Az Õ teljes gyógyulása után meggyõzõdésem szerint Ön egyetlen gyógyszerkúrával kikezelhetõ lesz. Tanács azonban, hogy más testtájakon is számolni kell a kórokozó megtelepedésével (bõr, húgyutak, száj, stb.), ezért az alkalmi antibiotikus kúrák mellett pl. fertõtlenítõ hatású tisztálkodó szerek használata is indokolt. Továbbá célszerû végiggondolni, hogy milyen más kontaktusból eredhet még fertõzésveszély (gyermekkörnyezet, munkahely, stb).
A túlzásokat persze kerülni kell!

Dr. Nagy László

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?