#baba#anya

Előfordul, hogy hiába szeretnétek babát, nem sikerül teherbe esni. A meddőség ilyen vagy olyan mértékben a párok 20%-át érinti – vagyis ennyi pár vár hiába 12 próbálkozással töltött hónap után is a gyermekáldásra.
A meddőségnek számtalan oka lehet, de szerencsére az orvostudomány segítségével még azok is vállalhatnak gyereket, akiknek természetes úton csak elenyésző esélye lenne a sikerre.

8 év meddőség után 4 gyermekes szülővé vált egy házaspár

Egy házaspár 8 év sikertelen próbálkozás után sem adta fel, és 3 hónapon belül 4 kisbabás családdá váltak.  

Műanyagszármazékok és terméketlenség: generációkra teszik tönkre a férfi termékenységet

A BPA férfi termékenységre gyakorolt hatásairól sokat hallhatunk, ellenben a DEHP-ről kevesebb szó esik, holott úgy tűnik, generációkon átívelve rombolják a férfiak termékenységét!  

Hogyan hat a lelkiállapotunk a teherbeesés esélyére?

Az, hogy egy párnak milyen gyorsan sikerül teherbe esnie, számos tényezőtől függhet. Például attól, hogy mennyire tudatosan terveznek, attól, hogy milyen életmódot élnek vagy éppen attól, hogy milyenek a fizikai adottságaik.  

Mekkora az esélye annak, hogy egy férfi meddő, és min múlik?

A párok esetében mintegy 15%-nál jelentkezik a meddőség - legalább annyi férfinál mint nőnél.  

Meddőség: miért érint egyre több férfit, és mit lehet tenni ellene?

Mostanra a gyermekért küzdő párok mintegy 50%-nál a férfi oldalán, vagy ott is keresendő a probléma, vagyis a meddő férfinek nem kell egyedül éreznie magát, még fontosabb, hogy kaphat szakszerű segítséget.  

Ketogén diéta: ezért nem jó ötlet, ha gyereket szeretnél

A ketogén diéta évek óta népszerű, pedig komoly gátakat képezhet a családtervezésben.  

Második gyereket is szeretnétek, de nem jön össze? A secunder meddőség is okozhatja

A meddőség akkor is kialakulhat, ha született már gyereketek, és bár a nőket is érintheti, a férfiak között is egyre több a secunder meddőség.  

Férfi meddőség: ezek a vény nélküli gyógyszerek ronthatják a termékenységet

Olyan hétköznapi gyógyszerek is befolyásolhatják a termékenyéget, amikről nem is gondolnád.  

Nem tudsz teherbe esni? A PCOS is lehet az oka - ezt teheted ellene

PCOS esetén a petefészkekben ciszták alakulhatnak ki, ami károsíthatja a peteérés folyamatát és egyensúlyzavart okozhat a hormonháztartásban: a menstruációs ciklus rendszertelenné válhat, és nehezebbé válhat a teherbe esés is.  

Férfi meddőség: mi az oka, mit lehet tenni ellene?

A férfiak egészségével a termékenységükkel és sok más területtel kapcsolatosan is nagyon sok tévhitet tartanak fent, hisznek el. A termékenységi szakember most segít képbe kerülni.  

Elhízás és terhesség: ilyen súlyos kockázatokkal járhat a túl sok plusz kiló

Azt már egy ideje tudjuk, hogy az elhízás növeli a terhesség során jelentkező problémák rizikóját, de egy friss kutatás most átfogóbban vizsgálta a helyzetet, és ijesztő következtetésekre jutott.  

Mikroműanyagok: ennyire károsak lehetnek a termékenységre

Az elmúlt néhány évtizedben a férfiak spermiumszáma drasztikus mértékben csökkent, sőt, sok esetben már a termékenységhez szükséges, WHO által meghatározott minimumértéket sem éri el.  

Nézd meg, milyen fényvédőt használsz, és ha ilyen, inkább dobd ki!

Fontos, hogy védekezzünk az UV-sugarak ellen, azonban egyes fényvédők olyan károkat is okozhatnak, amikre nem is gondolnál!  

3 hétköznapi dolog, ami erősen rombolja a férfiak termékenységét

Egyszerű, megszokott mozdulatok, sokszor még csak végig sem gondoljuk, holott nagy hatással lehetnek a termékenységre, a terhesség létrejöttére, valamint az azzal kapcsolatos problémákra is!  

Hogyan számítható ki az ovuláció időpontja? A nőgyógyász elmondja

A megtermékenyülés az ovuláció alkalmával megy végbe, ám hogy ez pontosan mikor van, az egyénenként eltérhet. Vannak azonban jelek, amik az ovuláció jelenlétére utalnak.  

Fogamzásgátló tabletta: tényleg meddőséget okozhat?

Mennyire befolyásolja a fogamzásgátló tabletta a későbbi teherbeesést? Mennyi idő után lehet teherbe esni, miután abbahagytuk a szedését? Itt van minden, amit tudnod kell!    

Mióma: jóindulatú daganat, de meddőséget is okozhat

A mióma komoly fájdalmak kiváltója, és akár meddőséghez vagy vetéléshez is vezethet. A nőgyógyász elmondja, mit lehet tenni, ha kezünkben a diagnózis.  

Gyermekvállalás túlsúllyal? Mire lehet számítani?

Bár a szépségideálok korról-korra változnak, azt ma már tudjuk, hogy az elhízás számos betegség, sőt akár a terméketlenség hátterében is állhat. Az utóbbi évtizedekben aggasztó mértékben növekedett a túlsúly és az elhízás... 

Hogyan éljük túl a meddőség érzelmi hullámvasútját?

Sokan szenvednek intenzív szomorúságtól és hangulatváltozásoktól a meddőség miatt. Normális, hogy félelmet és szorongást élnek át. Az ismerősökkel történő idegesítő találkozókon szabadkozva bujkálnak az érdeklődő kérdések elől,... 

A szívpanaszok jelentkezése a férfiaknál erősen összefügghet a meddőséggel is

A férfiak terméketlensége jellemzően csak egy bizonyos pontig jelent gondot, egészen pontosan addig, míg családot nem alapítanak. Utána sokan még örülnek is neki, hiszen így a védekezésre sem lesz gondjuk. Csakhogy a meddőség... 

1 2 3 4 5 6   

X
EZT MÁR OLVASTAD?