#baba#anya

Egészségesek a lombikbébik

30 évvel ezelőtt született az első mesterséges megtermékenyítésnek köszönhető csecsemő. A kutatók aggódva figyelték a gyerek sorsát, de mára bizonyossá vált, hogy a módszer biztonságos. A kutatás azért tovább folytatódik, hiszen az egykori gyerekek közül még csak kevesen lépték túl a 30 éves kort.

Világszerte több mint 3 millió lombikbébi született napjainkra, és a szakemberek szerint csupán néhány kis különbség figyelhető meg köztük és a hagyományos módszerrel született gyerekek között – írja az Orientpress. Alapvetően a többi gyerekhez hasonlóan fejlődnek, és az egészségi állapotukban sincsenek jelentős eltérések.

5-10 százalék a különbség a kromoszóma aktivitást tekintve. A szakemberek most elsősorban arra kíváncsiak, a lombikbébiknek nagyobb-e az esélyük az elhízásra és a cukorbetegségre, mivel ezeken a területeken mutatják a legnagyobb eltérést.

Ugyanakkor fontos a vizsgálat szempontjából az is, hogy hány százalékuk lesz terméketlen. Hiszen minden gyerek olyan szülőktől születik, akiknek valamilyen nehézsége volt a gyermeknemzéssel. Így nagyobb a kockázata annak, hogy a mesterséges megtermékenyítéssel született gyerekeknek is problémájuk lesz a későbbiekben ezen a területen.

2010. február 24.

 
 
 
X
EZT MÁR OLVASTAD?