Babaúszás: miben segít, mire figyelj, ha a kicsivel úszni mentek? (x)
A babaúszás rengeteg mindenben segíthet a kicsiknek: erősítheti a szívet, a tüdőt, a motoros készségeket, az izmokat, és a közös élmények révén erősödhet a szülő-gyermek kapcsolat is.
A babaúszás egyre népszerűbb program a kisgyermekes családok körében. Nemcsak szórakoztató időtöltés, hanem számos jótékony hatással van a babák fejlődésére. Azonban a babaúszás is igényel némi előkészületet és odafigyelést. Nézzük, hogyan készülhetünk fel rá és hogyan készíthetjük fel a babát!
Az úszás fejleszti a baba képességeit, készségeit
A babaúszás nem csak szórakoztató időtöltés: fejlesztő hatása elvitathatatlan. Erősíti az izmokat és a szívet, javítja a keringést és a tüdőkapacitást, valamint a térérzékelést. A babák megtanulnak másokkal együttműködni, figyelni a társaikra, ami később segítheti őket a közösségi életben is. Az együtt töltött idő erősíti a kötődést a szülő és a gyermek között, továbbá a korai vízhez szoktatás segíthet megelőzni a későbbi vízzel kapcsolatos félelmeket és esetleges baleseteket is.
A babaúszást általában 3 hónapos kortól ajánlják, amikor a baba már megkapta a legfontosabb védőoltásokat és a köldökcsonkja teljesen begyógyult. Csak egészséges babát vigyünk úszni, és ha a baba beteg, vagy bármilyen egészségügyi problémája van, konzultáljunk a gyermekorvossal!
Folyamatos hozzászoktatás
A felkészülés során kezdjük el otthon hozzászoktatni a babát a vízhez. Fürödjünk együtt a kádban, locsolgassuk finoman a testét, hogy megszokja a víz érintését. Készítsünk be mindent, amire szükség lehet: törölközőt, úszópelenkát, vízi játékokat és az úszás utánra enni- és innivalót. Tegyük a fürdetést napi rutinná - ami természetesen a higiénia miatt is fontos -, így a baba megszokja a vízben való mozgást és a fürdés utáni pihenést. Szülőként a pozitív hozzáállás nagyon fontos: ha a szülő fél a víztől, a baba is megérezheti ezt, ezért próbáljunk nyugodtak és magabiztosak maradni.
Vízminőség és hőmérséklet
A babaúszás alapfeltétele a megfelelő vízminőség és hőmérséklet biztosítása. Fontos, hogy a víz tiszta legyen, és megfelelő hőmérsékletű - általában 29-30°C -, hogy a kisbabák biztonságban élvezzék az úszást. Ügyeljünk arra is, hogy a baba ne hűljön ki a vízben, és úszás után azonnal töröljük szárazra. Mindig győződjünk meg arról, hogy az uszoda vagy a medence a higiéniai szabványoknak megfelelően van karbantartva.
Megfelelő úszófelszerelés
Az úszás során elengedhetetlen a megfelelő úszófelszerelések használata, mint amilyen az úszópelenka. Az Ecofamily úszópelenkái szorosan illeszkednek, mégis kényelmesek, többféle méretben kaphatók, és biztonságos viseletet biztosítanak a kisbabáknak.
Keretes:
- Mindig tartsuk szemmel a kisbabát a vízben, ne hagyjuk felügyelet nélkül, még akkor is, ha úgy tűnik, hogy jól boldogul.
- Babával kerüld a gyógyvizes és a klóros medencéket is!
- A babaúszás maximum 140 centis vízben ajánlott.
- Figyeljünk arra, hogy milyen anyagokból készülnek az úszópelenkák és egyéb fürdőruházatok, hogy elkerüljük a bőrirritációt vagy allergiás reakciókat.
- Ne feledkezzünk meg a baba folyadékbeviteléről sem, és mindig használjunk megfelelő krémet a bőre védelme érdekében.
Találd meg, amire szükséged van az ecofamily üzletekben, vagy rendelj egyszerűen online az ecofamily.hu-n!
Babanet, 2024. augusztus 21.