#baba#anya

10 módszer a szoptatás megkönnyítésére

A problémák el nem tűnnek, de ezekkel a módszerekkel csökkenteni tudjuk őket.

Nem akarjuk állandóan kihangsúlyozni, hogy a szoptatásnak milyen elképesztő előnyei vannak a baba számára, mert ez néhány anya számára nem könnyű feladat. Ha kiderül, hogy nehézségeid vannak a szoptatással, semmiképp se hagyd abba azonnal. Legtöbbször könnyebbé válik az idő múlásával, és azt se feledd: gyakorlat teszi a mestert!

Segítségül összegyűjtöttünk néhány tanácsot szakértőktől, a legáltalánosabb szoptatási problémák elkerülésére és kezelésére.

  1. Végezz kutatást

Szülés után a nők kimerültek és fájdalmaik lehetnek. Nem éppen a legalkalmasabb idő ez valami teljesen új elsajátítására. Érdemes ezért időben utána olvasni, hogyan is történik a szoptatás. Beszélj olyan anyukákkal, akik rutinosak ebben, kérj segítséget ebben jártas szakembertől. Tudd meg, milyen lehetőségek állnak majd rendelkezésre lakhelyed közelében.

  1. Kezdd korán

A csecsemők szülés után történő kézben tartása nagyon fontos, ezért öleld meg kisbabád a lehető leghamarabb, és azonnal tedd is mellre. „A kisbabák érzékei - látásuk, hallásuk, szaglásuk és tapintásuk - a születés utáni első órában fokozódik. Neurológiailag képesek a mell azonnali megtalálására, és amikor lehetőségük van, hogy ezeket az érzékszerveket szabadon használják, ösztönösen jól kezdenek el szopizni.” mondja Cathy Carothers, az IBCLC, a laktációs tanácsadó és az Every Mother Inc. társigazgatója.

  1. Bőr a bőrön

Ez mindkét fel, anya és gyermeke részéről szükséges. Helyezd meztelen babádat a csupasz mellkasodra, amikor nyűgös vagy szopizni szerezne. (Ha szégyellős vagy, takard be magad egy takaróval vagy pelenkával.) A szoros kapcsolat megnyugtatja és elősegíti a kicsi evési ösztöneit.

  1. Tanuld meg a kicsi jelzéseit

Fontos, hogy mielőbb reagáljunk a baba viselkedésére. „Amikor azt látod, hogy a csecsemő rágja a kezét, szippantó mozdulatokat tesz, vagy a fejét egyik oldalról a másikra fordítja, és kezét az arcához dörzsöli, azt mondja neked:„ Kezdek éhes lenni ”vagy„ Közel akarok lenni hozzád ”- mondja Carothers. „Amikor válaszolsz ezekre a jelekre, a baba megtanulja, hogy így jelezzen feléd továbbra is, ezek figyelembevételével még a sírás előtt megetetheted a kicsit. Ha a baba sírni kezd, már nem csak éhes, hanem ingerült is, ezáltal sokkal nehezebb mindkettőtök számára a szoptatás. "

  1. Túljutni azon, ha a tej elapad

Ajánld fel az etetést 2-3 óránként a csecsemőnek kezdetben. Ha melleidből a tej a szülés után néhány nappal elapad -, valamint feszesek, nagyok és melegek -, ne ess pánikba: ez az jelenti, hogy érett tej jön belőle. Ez az állapot néhány nap alatt elmúlik majd, bár a kőkemény mellek nagy kihívást jelenthetnek. Ha a csecsemő nehezen tud szopizni, akkor az etetés előtt fejd ki egy kicsit kézzel vagy pumpával, hogy mellek lágyabbak legyenek.

  1. Fordulj szakemberhez

A szoptatásnak nem szabad fájni, ezért, ha ilyen jellegű problémáid vannak, vagy ha a baba pelenkája nem nedves és legalább napi 6–12-szer kell cserélni, hívd a kórházat, az orvost vagy a helyi szoptatási tanácsadót. Fontos, hogy a problémákat lehetőleg minél hamarabb kezeljük.

  1. Aludj, pihenj

Az, hogy te és a melleid egyek vagytok, még nem jelenti azt, hogy minden etetést neked kell megoldanod. Miután te és a babád állandó kapcsolatban vagytok, (általában az első hónap után), teljesen rendben van, ha hagyod, hogy partnered is etesse a kicsit - különösen, ha egy jó éjszakai alvásra vágysz. Ilyenkor lefekvés előtt feltétlenül fejj le egy üveg anyatejet, ahogy akkor is, ha a babának evési ideje lenne, de nem szoptatod. Ez fontos a test tejellátásának fenntartása érdekében is.

  1. Gyakorold a fejést

Kezdd el gyakorolni lefejni az anyatejet. Néhány perccel a baba reggeli etetése után megfelelő lehet, mert általában ilyenkor a legnagyobb a tej mennyisége. Az egyik oldalon használd a mellszívót, amíg a másik oldalon a csecsemő szopizik. Mindkét technika segít, hogy megszokd a szívás érzését.

  1. Használj segédeszközöket

Könnyítsd meg a tej leszívásának folyamatát speciálisan kialakított anyatej-zsákokkal. Ezek közvetlenül a mellszívóhoz csatlakoznak. Használat után le kell akasztani és lezárni őket, így a tejet közvetlenül a zacskóban és a hűtőben, mélyhűtőben tárolhatod. A mikrohullámú gőzzsákocska egy másik fajta időmegtakarító eszköz. Csak tedd a mellszivattyú tartozékait a táskába, töltsd fel vízzel az utasításoknak megfelelően, zárd le és tedd a mikrohullámú sütőbe, hogy néhány perc alatt mindent sterilizáljon. Érdemes néhány kísérletet elvégezni, hogy lásd, mely eszközök használata kényelmes a te számodra. Vannak, akik kis adagokban lefagyasztják a tejüket, így könnyű elővenni és kiolvasztani egyet, attól függően, hogy mikor, mennyire van szükséged.

  1. Segítsd információkkal a nagymamát, babysittert, dajkát – ha szükséges

Győződj meg arról, hogy a nagyi, a babysitter pontosan tudja, hogyan kell elkészíteni egy üveg anyatejet (mikrohullámú sütés nem engedélyezett - csak meleg vízzel lehet felolvasztani), először a legrégebbi tejet kell elhasználni, valamint pontosan jegyezd fel segítődnek azt is, hogy mennyi és milyen gyakran van szüksége a babának az anyatejre.

További tippek az anyatej tárolásához:

- VIA - 

B.Zs., 2020. december 22.

 
 
 
X
EZT MÁR OLVASTAD?