#baba#anya

Divat a császármetszés

Németországban majdnem minden harmadik szülés alakalmával császármetszésre kerül sor. Számos nõgyógyász ezt az orvosi eljárást divatból használja.

Németországban majdnem minden harmadik szülés alakalmával császármetszésre kerül sor. Számos nőgyógyász ezt az orvosi eljárást divatból használja.

A császármetszés, latinul sectio caesarea azt az orvosi beavatkozást jelenti, melynek során az orvosok az anya hasán metszést ejtenek, majd a méh üregét megnyitva távolítják el a magzatot az anya testéből. A köztudatban az az elképzelés él, hogy Julius Caesar császármetszés útján jött világra, és ennek tiszteletére nevezték el róla a műtétet. Ma hazánkban is igen nagy százalékban alkalmazzák ezt az eljárást, mivel számos, az anya és/vagy a magzat életét veszélyeztető állapot elkerülhető általa.

A császármetszés támogatottsága Németországban is töretlen. A német statisztikai hivatal arról számolt be, hogy 1991 óta 15 százalékról 30,2 százalékra emelkedett azoknak az asszonyoknak a száma, akik gyermeküket ezzel a módszerrel hozzák világra. Ugyanakkor olyan mechanikai segédeszközök, mint a szívóharang vagy a szülészeti fogó egyre kevésbé használatosak.

Számos nőgyógyász azonban divatból alkalmazza a császármetszés lehetőségét, mivel ez a rutinműtétnek számító beavatkozás, jó prognózissal elvégezhető – írja az Orientpress. Egyes szakemberek hasonló mértékű rizikófaktorról beszélnek, ha a két születési módot nézik. A hagyományos módon születetteknél a sérüléseket, míg a császármetszés során a fertőzéseket emelik a veszélyforrások közül.

 
 
 
Címkék:  

szülés

X
EZT MÁR OLVASTAD?