#baba#anya

A terhesség első tünetei: 12 korai jel, ami várandósságra utalhat

Milyen tünetek jelezhetik előre a terhességet már akár a menzesz elmaradása és az első terhességi teszt előtt? Elmondjuk, milyen jelekre érdemes figyelni!

Habár vannak jól ismert tünetek, olyanok is akadnak, amiket csak kevesen tapasztalnak az első trimeszterben. Most sorra vesszük, milyen korai jelei lehetnek annak, hogy gyermeket vársz!

A terhesség korai jelei

Azt, hogy várandósok vagyunk, legalább annyiféle módon éljük meg, ahányan vagyunk. Az első trimeszter tünetei szerteágazók, és az is változó, hogy kinél, mennyire intenzíven jelennek meg.

Érzékeny, duzzadt mellek

A terhesség korai szakaszában a hormonális változások miatt érzékennyé válhatnak a melleid, a mellbimbók környéke is, és fájhatnak is. A kellemetlen érzés néhány hét múlva nagy eséllyel alább hagy, ahogy a szervezet alkalmazkodik a hormonális változásokhoz.

Hányinger, hányás

Émelygést, rosszullétet valójában nemcsak reggel, hanem a nap bármely szakában érezhetsz – a közhiedelemmel ellentétben, ami csak a reggeli rosszullétekre fókuszál. Ez a tünet jellemzően az első 1-2 hónapban jelentkezik – természetesen, nem törvényszerűen. Van, aki gyakran tapasztalja ebben az időszakban, más pedig csak hallomásból ismeri a jelet.

Gyakori vizelési inger

Mivel a terhesség alatt megnő a vér mennyisége a szervezetben, aminek következtében a vesék extra folyadékot dolgoznak fel, ami a hólyagba kerül. Ennek következtében a szokásosnál gyakrabban érezheted annak szükségét, hogy meglátogasd a mosdót.

Fáradtság

A fáradtság – csak úgy, mint az összes többi tünet – önmagában nem jelent semmit, hiszen számos oka lehet. De az biztos, hogy az első trimeszterben a progeszteron hormon szintjének gyors emelkedése hozzájárulhat a fáradtság érzéséhez.

Érzelmi hullámvasút

A hormonok miatt az első trimeszterben könnyen azon kaphatod magadat, hogy olyan dolgok miatt is elérzékenyülsz vagy sírsz, amik miatt addig nem. Emellett a „semmiből” jövő hangulatingadozások is jelezhetik a terhességet.

Puffadás

A terhesség korai szakaszában bekövetkező hormonális változások puffadást okozhatnak, hasonlóan ahhoz, mint amit a menstruáció elején érezhetünk.

Implantációs vérzés

Implantációs vérzés jelentkezhet, amikor a megtermékenyített petesejt beágyazódik a méhbe - körülbelül 10-14 nappal a fogantatás után. Az implantációs vérzés körülbelül abban az időben jelentkezik, amikor a menstruáció várható, de ezt sem mindenki tapasztalja.

Görcsök

Vannak, akik az első trimeszterben enyhébb görcsös fájdalmakról számolnak be, amelyek a méhből indulnak ki.

Székrekedés

A hormonális változások lelassítják az emésztőrendszert, ez pedig székrekedéshez vezethet.

Undor, érzékenység bizonyos szagoktól, ételektől

Amikor terhes vagy, érzékenyebbé válhatsz olyan szagokra, illatokra, amikkel eddig semmi problémád nem volt. Az első trimeszterben a szaglásod és az ízérzékelésed is megváltozhat.

Kívánósság

Az előző tünet szöges ellentétje is árulkodó jel lehet, azaz ha hirtelen olyan ételekre, ízekre, ízkombinációkra vágysz, amikért eddig nem különösebben rajongtál.

Orrdugulás

A növekvő hormonszint és a vérbőség az orr nyálkahártyájának duzzanatát, kiszáradását is okozhatja, ami orrdugulást okozhat.

A felsorolt tüneteket természetesen összefüggésében kell vizsgálni, hiszen sok jel nem csak terhességre utalhat!

via

Babanet, 2024. március 14.

 
 
 
X
EZT MÁR OLVASTAD?