#baba#anya

Így készítsd fel a kutyádat a babád érkezésére - 4 fontos lépés, amivel sokat segíthetsz neki!

Mit tehetünk gazdiként azért, hogy a kutyánk számára - és ezáltal nekünk is - a lehető leggördülékenyebb legyen a baba érkezése? Elmondjuk, hogyan készítheted fel a kedvencedet az új jövevényre!

A szülőknek van ideje felkészülni a baba érkezésére, de a gyanútlan kutyák számára egyik napról a másikra jelenik meg az új lakótárs. A babák egy sor újdonságot hoznak magukkal: hangos és szokatlan hangokat, ismeretlen szagokat és potenciálisan sok látogatót is. Ezt a kutyáknak is meg kell szokniuk, amiben a gazdinak nagy felelőssége van, hogy segítse a kutyája átállását.

Mi tévők legyünk?

Ha egyik napról a másikra egy baba érkezik a házba, az egészen sokkoló élményt jelenthet a kutyák számára. A házi kedvencek általában szeretik a jól bevált és megszokott rutinjukat, amikor tudják, mikor, mire számíthatnak. Hacsak nincsenek alaposan felkészülve azokra a változásokra, amelyeket egy új baba érkezése hozhat, egy idő után kezelhetetlenné, nyugtalanná válhatnak, hiszen egy új családtag egyet jelenthet azzal, hogy a házi kedvenc a háttérbe szorul, kevesebb figyelmet kap, mint amit megszokott. Előfordulhat az is, hogy több időt kell egyedül tölteniük, vagy nem mehetnek be olyan szobákba, helyiségekbe, ahova korábban igen, és ez zavart kelthet bennük.

  1. Ne várjunk a baba érkezéséig. A baba születését megelőző hónapokban fokozatosan helyezzünk el az otthonunkban olyan felszereléseket, mint például a baba etetőszékét, a különböző zajokat kibocsátó játékokat, csörgőket, járókát, babakocsit, egyéb játékokat, így a kutyánknak elegendő ideje lesz hozzászokni.
  2. Ügyeljünk arra, hogy kutyánk mindig hozzáférhessen és megszagolja a tárgyakat, úgy, ahogy ő akarja. Hagyjuk, hogy a saját tempójukban vizsgálódjanak, és pozitív asszociációt alakítsanak ki azáltal, hogy jutifalatot kapnak, miközben megmutatjuk nekik az új játékokat, járókát, babaágyat, babakocsit.  
  3. Babazajok lejátszása otthon: A babahangok sokkolóak lehetnek a kutyák számára, ezért a legjobb, ha fokozatosan ismertetjük meg őket különböző videós tartalmak otthoni lejátszásával. Keressünk olyan videókat, amelyekben babasírás, gügyögés is fontos szerepet kap.
  4. A babaszagok bemutatása: Ha mosatlan babaruhát és takarót kérünk egy már kisbabás barátunktól, az hasznos módja lehet annak, hogy babaszagokat vigyünk be otthonunkba. Mint a zajok és a felszerelések esetében, ügyeljünk arra, hogy ne presszionáljuk a kutyánkat, hanem fokozatosan vezessük be ezeket az újdonságokat, és hagyjuk, hogy kis házi kedvencünk a saját tempójában mérje fel a terepet.

Változások a kutya rutinjában – itt a baba!  

Hogyan változhat meg kutya napi rutinja a baba megérkezésével, és hogy tudjuk kivitelezni a változásokat úgy, hogy mindenkinek a lehető legjobb legyen?! A fő csapásirány itt is a fokozatosság, azaz tudatosan kapjon picivel kevesebb figyelmet a kutya a mindennapokban: elsőkörben rövidüljenek le a sétáló idők,  illetve szoktassuk hozzá ahhoz is, hogy bizonyos helyiségekbe nem szabad bemenni.

Segítsünk nekik úgy, hogy felkészítjük őket az új rutinra, még a baba születése előtt, így nem lesz olyan sokkoló számukra, hogy van egy új jövevény a kis birodalmukban.

Babanet, 2024. október 20.

 
 
 
X
EZT MÁR OLVASTAD?