#baba#anya

Nem árt odafigyelni, mit osztunk meg a neten a gyerekeinkkel kapcsolatban

A szülők gyakran tartják a szemüket a gyerekeik Facebook-posztjain, de arra már nem feltétlenül figyelnek, hogy ők maguk mit osztanak meg a közösségi médiafelületeken.

Manapság már szinte elvárásnak számít, hogy az ember rendszeresen osszon meg képet a gyerekeiről, hogy a rokonság értesüljön a fontosabb történésekről. Ennek azonban számos esetben negatív, sőt: akár ijesztő következményei is lehetnek, amire a szülő gyakran nem is gondol.

Nem árt odafigyelni, mit osztunk meg a neten a gyerekeinkkel kapcsolatban

„Ez egy egészen új problémakör, a mi szüleinknek még nem kellett ilyesmivel foglalkozniuk. Régen legfeljebb az jelenthetett problémát, ha a szülő a gyerekkori albumokat mutogatta az idegenek, digitális lábnyom azonban nem maradt senki után” – mondja Dr. Bahareh Keith, a Floridai Egyetem munkatársa.

Ezek a digitális lábnyomok manapság igen sok gyereket érintenek: az amerikai kétévesek 92 százaléka a friss kutatások szerint jelen van a neten, harmaduk pedig már 24 órával születésük után feltűnik a közösségi portálokon.

A túl sok személyes infó zavarbaejtő lehet a gyerek számára a későbbiekben: nehéz mit kezdeni azzal, hogy életük egy szegmense szinte bárki számára elérhető, és ők maguk semmit sem tudnak tenni ez ellen.

A szakemberek arra figyelmeztetik a szülőket, hogy meztelen képet soha ne posztoljanak, soha ne adják meg a gyerek pontos tartózkodási helyét, és a családi problémákat ne a virtuális térben teregessék ki.

Babanet/Medipress, 2016. november 01.

 
 
 
X
EZT MÁR OLVASTAD?