#baba#anya

Jót tesz a szívnek a boldog gyermekkor

A kiegyensúlyozott és egészséges gyermeklétet maguk mögött hagyó felnőttek szíve jobb állapotban marad a későbbiekben – derül ki egy friss kutatásból.

A vizsgálat során csaknem 1 100 felnőttet vettek górcső alá Finnországban, akik közül mindannyian 30 és 45 év közöttiek voltak, és 3-18 esztendős koruktól kísérték őket figyelemmel, adta hírül a Medipress.

A szakértők arra voltak kíváncsiak, hogy a „pszichoszociális előnyök”, úgymint az egészséges életmódot folytató család, az anyagi biztonság, a társasági képességek elsajátítása, továbbá az agresszió kezelésének elsajátítása milyen hatással van az egészségre. 

 

Bebizonyosodott, hogy a legtöbb ilyen gyermekkori előnyről beszámoló felnőttek 14 százalékkal nagyobb eséllyel tartoznak a normális testsúlyúak közé, 12 százalékkal nagyobb eséllyel nemdohányzók, illetve 11 százalék eséllyel megfelelő a vércukorszintjük, ami kedvezőbb szív- és érrendszeri állapottal jár együtt a beszámoló szerint. 

Az eredmények a Circulation című szakfolyóirat január 12-i számában jelentek meg. Noha a szakértők összefüggést találtak a boldog gyermekkor és az egészségesebb felnőttkori szívműködés között, nem ok-okozati kapcsolatot támasztottak alá. 

„A szülők döntése hosszú távú hatással bír a gyermekük jövőbeni egészségére, ráadásul az említett tényezők bármelyikének önmagában is mérhető előnye van” – fogalmazott Laura Pulkki-Raback, a Helsinki Egyetem munkatársa az intézmény sajtóközleményében. 

„Például amikor egy munkanélküli szülő stabil állást szerez, annak elképesztő mértékű pozitív hatása lehet. Ha emellett még a dohányzásról is leszokik, az előny még nagyobb” – tette hozzá Pulkki-Raback.

Babanet/Medipress, 2015. január 19.

 
 
 
X
EZT MÁR OLVASTAD?