Az önzés az anyai génekkel öröklődik
A legfrissebb eredmények szerint ugyanakkor ezt a tulajdonságot az anyai ágról örökölt gének okozzák. A kutatók szerint a jelenséget a genetikai imprinting befolyásolja. A folyamat lényege, hogy ugyanaz a gén másképpen viselkedik, ha az anyai ágról örököljük, és megint másképpen, ha apai ágról. Erre vezetik vissza a tudósok az önző magatartást is - írja az Orientpress.
A magyarázat egészen az őskorra nyúlik vissza. Ekkor ugyanis a monogámia még nem alakult ki, így egy férfinek több nőtől is voltak utódai. A tudósok szerint a nők versenyeztek a férfiak kegyeiért, folyamatosan faluról falura vándoroltak, és fajtársaikkal emiatt nem tartottak fenn szoros viszonyt. Ebben gyökerezik az önzés.
Míg az apai gének ugyanis arra sarkallnak minket, hogy mindenünket osszunk meg a körülöttünk élőkkel, hiszen az is lehet, hogy valamilyen ágon a rokonaink, addig az anyai gének azt sugallják, hogy csakis a saját boldogulásunkkal törődjünk, a többi embert pedig kerüljük el. Így a szakértők szerint a segítőkész emberek az apa, míg az önzőbbek az anya génjeit örökölték.
Babanet hozzászólások(2 hozzászólás)
álmodik a kedves cikkíró. Gondolom férfi írta.
Ebből következik, hogy az ősnők mozgékonyak voltak,
de nem vándoroltak folymatosan.
Ha megnézzük Ferihegyen, hogy hány lány húzza a bőröndjét,
és hány pasi, akkor mindent megértünk.
Az önzés fenti magyarázata mindenképpen hiányos.