Az anyák negyven százaléka bántalmazza gyermekét
A gyermekek számára veszélyesebb országok közé sorolta hazánkat az UNICEF nemrégiben nyilvánosságra hozott jelentése. A mindennaposnak nevezhető családon belüli erőszakot a távoltartás intézményének meghonosításával, médiakampánnyal és hatékonyabb hatósági munkával szeretné visszaszorítani a kormány.
Hetente egy nő, havonta pedig egy-két gyermek esik áldozatul a családon belüli erőszaknak Magyarországon. A jelenség visszaszorítását célzó törvénymódosítás már készül, a távoltartásról szóló előterjesztést március végéig kell a kormánynak benyújtania a parlament elé. Az új jogintézmény a családtagok elkülönítését teszi majd lehetővé - hangzott el Lévai Katalin esélyegyenlőségi és Gyurcsány Ferenc ifjúsági és sportminiszter csütörtöki tájékoztatóján.
A nők is rendszeresen bántalmazzák gyermekeiket
Az UNICEF múlt héten nyilvánosságra hozott jelentése a gyermekek számára veszélyesebb országok közé sorolta hazánkat. További meglepő tény, hogy a közhiedelemmel ellentétben az anyák negyven százaléka is bántalmazza gyermekét. Szintén gyakran fordul elő, hogy a fizikai erőszakot több éves lelki terror előzi meg, ami szinte teljesen rejtve marad a külvilág előtt.
Nem működik jól az a szociális védőrendszer, amelyik nem tudja megvédeni a kiszolgáltatott gyermekeket az agressziótól - mondta Lévai Katalin. A két miniszter a jövő héten levélben fordul a települések önkormányzataihoz azért, hogy készítsenek szociális térképet a veszélyeztetett családokról, és hozzanak létre helyi szakértői csapatot a problémák kezelésére. Hozzátette, decemberben kampány kezdődik a nők védelme érdekében.
Novembertől biztos is fellép a visszaélésekkel szemben
Gyurcsány Ferenc közölte, a gyermeki jogok fokozott érvényesítése érdekében miniszteri biztosi posztot hoznak létre novemberben. A hivatalos érdekvédő a gyermek sértettek jogaiért lép majd fel, a tudomására jutott visszaélések megoldására pedig javaslatot tesz a kormánynak.
Az ifjúsági és sporttárca jövő tavasszal széles körű kampányt indít a felnőttek, a szülők számára Ne bántsd őt! címmel.
Forrás: Magyarország.hu